Jazyk životných okolností
Diskusia s ľuďmi iného názoru

Videl som príspevok od @constanze, kde bolo uvedené "uz zacinam mit pocit, ze jsem blazen."

Nuž včera som mal debatu u kamaráta, ktorý má samozrejme iné názory ako ja, a tam padla z úst jeho ženy veta "Putina treba zabiť". Nuž čo na to povedať. Dá sa reagovať dvoma spôsobmi.


  1. Hysterická reaksia, neovládnutie svojích emócií, výbuch, hádka a následný odchod z návštevy.
  2. Uvedomenie si nedostatočného chápania reality dotyčnej osoby a skomentovanie "nikoho nebudeme zabíjať, ľudia majú rôzne názory, tomu sa hovorí sloboda".

Áno vo všeobecnosti som si všimol, že téma špeciálnej operácie na ukrojine prichádza v debate až neskôr. Ja ju väčšinou neiinicializujem, pretože viem, že je 90 % šanca, že sa trafím na človeka, ktorý o aktuálnej situácii nevie nič - prípadne vie len dezinformaácie oficiálne šírené.
Avšak ak už na tú debatu dojde, tak očakávam od druhej strany spŕšku klamstiev, poloprávd, emocionálnych vystúpení, kriku a pod. Snažím sa vystupovať kludne ale čo hlvane - v intervale informácií, ktorý ma daný jednotlivec osvojený. Počas debaty si treba uvedomovať kde sú hranice poznania daného jednotlivca. Napríklad je zbytočné hovoriť o tom čo sa deje v Mariupole, že sú tam nacisti Azovci, pretože opačná strana ani nevie kto sú to Azovci a kde je Mariupoľ. Je zbytočné hovoriť o laboratóriách keď si dotyčný myslí, že tam USA v dobrom pestovali lieky proti chrípočke. Je zbytočné niekomu hovoriť o nezákonnosti zákazu Ruského jazyka na ukrojine keď si to druhá strana zo svojej pozície nízkej mravnosti dokáže sama pre seba obhájiť.
Po asi hodine a pol diskusie som od kamaráta odišiel a ešte tá jeho žena dodala, že ma rada uvidí znova, že sa môžem zastaviť.
Mohli by sme povedať, že som pokrytec, že som nepovedal na plnú hubu, čo si myslím, že som im tam nezačal dávať rozumy, že som ich nepresvedčil, že Putin robí dobre. Ja sa na to pozerám inak, povedal som im toľko, koľko bolí schopní uniesť vzhľadom na ich informačné vybavenie. Pamätajte, v diskusii môžete použiť len informácie 10 % nad úrovňou chápania druhej strany a tiež max 10 % pod úrovňou osvojených informácií druhej strany. Ak v diskusii vytiahnete informácie, ktoré sú 20 % nad úroveň chápania druhej strany, tak sa stretnete s neporozumením. Pretože u diskutujúceho chýbajú dôležité informácie potrebné pre pochopenie toho čo mu hovoríte. Ak mu poviete 20 % pod úroveň jeho chápania, tak debata bude pre neho nudná, nezáživná.
Povedať dneska obyčajnému človeku čítajúcemu mainstream fakt, že Putin predbehol nacistov v útoku na Krym a donbas, to je tak 80 % nad úroveň jeho chápania. To sa stretnete len s nepochopením, emocionálnymi výlevami, krikom a podobne. Treba v diskusii dávkovať informácie postupne. Ak vidíte, že sa druhá strana chytá, tak pridávať. Ak vidíte, že druhá strana tápe, je neistá, tak treba ubrať, alebo začať vysvetľovať na príkladoch. Ak druhá strana obhajuje zákaz Ruského jazyka, tak sa treba opýtať "Takže aj my teraz máme zakázať maďarčinu na našom území?".
Dneska tiež bol kolega na pokec. Nuž pár faktov som mu povedal ale akoby mal nastavenú stenu proti mojím dôkazom. Nič neprímal, stále len svoju básničku dokola omieľal o tom, že Putin chce nové ZSSR a že je zlý a pod. Nuž čo na to povedať. Nemá páru ten človek o tom ako hlboko siaha môj svetonázor. Ale zato ja som sa o ňom dozvedel takmer všetko. Ja rád počúvam. Keď mňa počúvať nechcú, tak neplačem, neznervózňujem sa. Viem o tom, že minimum ľudí vie o DVTR a komplexných procesoch na medzinárodnej scéne. A ešte menj ľudí má svetonázor ucelený, taký čo dokáže aj Rakovinu vysvetliť. Takže áno, diskusia je obtiažna, ale človek sa musí naučiť diskutovať s ľudmi na rôznych úrovniach vývoja. Aj s debilmi aj s učiteľmi aj s prorokmi. Ako povedal Ježiš, "Ak v dome neprímu vaše slovo tak si pri odchode z domu vysypte piesok zo sandálov aby bolo jasné, že ste prišli s dôležitým posolstvom ale vaše slová prijaté neboli" - Inak povedané, stále sa snažte poopraviť názor iného človeka ale len potiaľ pokiaľ vám to dovolí. Ísť na slniečkára s tým, že Putin začal operáciu kvôli biolaboratóriam na Ukrajine je podobné tomu akoby ste šli na prváčika s Integrálami a deriváciami. Nepochopil by vás a považoval by vás za hlupáka, nepriateľa, neuvedomujúc si svoje nedostatky.
Otázka znie : máme niekomu na silu nanucovať realitu?
Osobne to nerobím. Ľudia sa na svet pozerajú odlišne. U veľa ľudí chýbajú informácie, chýba svetonázor +- sú to bioroboty, ale nikoho neodsudzujem. Keby ste teraz tých biorobotov nahnali na donbas, tak by zmenili za týždeň svetonázor, po tom čo by ich nacisti trošku nechali bez jedla, ostreľovali a posypali bielym fosforom. Povinnosťou každého človeka je v prvom rade zmeniť seba k lepšiemu. Ak sa mu to už ako tak podarilo, tak sa môže pokúsiť zmeniť svet okolo, ale len do takej mieri ako mu to okolitý svet dovolí. Nikomu nasilu neotvárať oči, nikoho nepresviedčať až do krvi. Podať určité množstvo informácie ale len toľko koľko druhá strana unesie.
Áno treba sa snažiť ľudom pomôcť ale pritom prejaviť ľúbosť lásku. Ako ja v bilii je napísané "Aj keby ste mali všetkú múdrosť sveta a lásky by vo vás nebolo tak by ste boli ničím". Nič nie sú platné vaše múdrosti keď ich neviete správne podať druhej strane, bez hystérie, bez emocionálnych výlevov, bez hádok a podobne.
A že chcete otvoriť druhému oči? A pýtal vas o to? Azda naučí sa decko chodiť pretože vy už viete chodiť? No nie, samé musí padnúť 100 krát. Vy len mu musíte povedať prečo padlo, vysvetliť s ľúbosťou ako funguje chodenie. Tak aj dospelé deti potrebujú padnúť na hubu pár krát aby pochopili ich nekorektný pohľad na svet.


Videl som príspevok od @constanze, kde bolo uvedené "uz zacinam mit pocit, ze jsem blazen." Nuž včera som mal debatu u kamaráta, ktorý má samozrejme iné názory ako ja, a tam padla z úst jeho ženy veta "Putina treba zabiť". Nuž čo na to povedať. Dá sa reagovať dvoma spôsobmi. 1. Hysterická reaksia, neovládnutie svojích emócií, výbuch, hádka a následný odchod z návštevy. 2. Uvedomenie si nedostatočného chápania reality dotyčnej osoby a skomentovanie "nikoho nebudeme zabíjať, ľudia majú rôzne názory, tomu sa hovorí sloboda". Áno vo všeobecnosti som si všimol, že téma špeciálnej operácie na ukrojine prichádza v debate až neskôr. Ja ju väčšinou neiinicializujem, pretože viem, že je 90 % šanca, že sa trafím na človeka, ktorý o aktuálnej situácii nevie nič - prípadne vie len dezinformaácie oficiálne šírené. Avšak ak už na tú debatu dojde, tak očakávam od druhej strany spŕšku klamstiev, poloprávd, emocionálnych vystúpení, kriku a pod. Snažím sa vystupovať kludne ale čo hlvane - v intervale informácií, ktorý ma daný jednotlivec osvojený. Počas debaty si treba uvedomovať kde sú hranice poznania daného jednotlivca. Napríklad je zbytočné hovoriť o tom čo sa deje v Mariupole, že sú tam nacisti Azovci, pretože opačná strana ani nevie kto sú to Azovci a kde je Mariupoľ. Je zbytočné hovoriť o laboratóriách keď si dotyčný myslí, že tam USA v dobrom pestovali lieky proti chrípočke. Je zbytočné niekomu hovoriť o nezákonnosti zákazu Ruského jazyka na ukrojine keď si to druhá strana zo svojej pozície nízkej mravnosti dokáže sama pre seba obhájiť. Po asi hodine a pol diskusie som od kamaráta odišiel a ešte tá jeho žena dodala, že ma rada uvidí znova, že sa môžem zastaviť. Mohli by sme povedať, že som pokrytec, že som nepovedal na plnú hubu, čo si myslím, že som im tam nezačal dávať rozumy, že som ich nepresvedčil, že Putin robí dobre. Ja sa na to pozerám inak, povedal som im toľko, koľko bolí schopní uniesť vzhľadom na ich informačné vybavenie. Pamätajte, v diskusii môžete použiť len informácie 10 % nad úrovňou chápania druhej strany a tiež max 10 % pod úrovňou osvojených informácií druhej strany. Ak v diskusii vytiahnete informácie, ktoré sú 20 % nad úroveň chápania druhej strany, tak sa stretnete s neporozumením. Pretože u diskutujúceho chýbajú dôležité informácie potrebné pre pochopenie toho čo mu hovoríte. Ak mu poviete 20 % pod úroveň jeho chápania, tak debata bude pre neho nudná, nezáživná. Povedať dneska obyčajnému človeku čítajúcemu mainstream fakt, že Putin predbehol nacistov v útoku na Krym a donbas, to je tak 80 % nad úroveň jeho chápania. To sa stretnete len s nepochopením, emocionálnymi výlevami, krikom a podobne. Treba v diskusii dávkovať informácie postupne. Ak vidíte, že sa druhá strana chytá, tak pridávať. Ak vidíte, že druhá strana tápe, je neistá, tak treba ubrať, alebo začať vysvetľovať na príkladoch. Ak druhá strana obhajuje zákaz Ruského jazyka, tak sa treba opýtať "Takže aj my teraz máme zakázať maďarčinu na našom území?". Dneska tiež bol kolega na pokec. Nuž pár faktov som mu povedal ale akoby mal nastavenú stenu proti mojím dôkazom. Nič neprímal, stále len svoju básničku dokola omieľal o tom, že Putin chce nové ZSSR a že je zlý a pod. Nuž čo na to povedať. Nemá páru ten človek o tom ako hlboko siaha môj svetonázor. Ale zato ja som sa o ňom dozvedel takmer všetko. Ja rád počúvam. Keď mňa počúvať nechcú, tak neplačem, neznervózňujem sa. Viem o tom, že minimum ľudí vie o DVTR a komplexných procesoch na medzinárodnej scéne. A ešte menj ľudí má svetonázor ucelený, taký čo dokáže aj Rakovinu vysvetliť. Takže áno, diskusia je obtiažna, ale človek sa musí naučiť diskutovať s ľudmi na rôznych úrovniach vývoja. Aj s debilmi aj s učiteľmi aj s prorokmi. Ako povedal Ježiš, "Ak v dome neprímu vaše slovo tak si pri odchode z domu vysypte piesok zo sandálov aby bolo jasné, že ste prišli s dôležitým posolstvom ale vaše slová prijaté neboli" - Inak povedané, stále sa snažte poopraviť názor iného človeka ale len potiaľ pokiaľ vám to dovolí. Ísť na slniečkára s tým, že Putin začal operáciu kvôli biolaboratóriam na Ukrajine je podobné tomu akoby ste šli na prváčika s Integrálami a deriváciami. Nepochopil by vás a považoval by vás za hlupáka, nepriateľa, neuvedomujúc si svoje nedostatky. Otázka znie : máme niekomu na silu nanucovať realitu? Osobne to nerobím. Ľudia sa na svet pozerajú odlišne. U veľa ľudí chýbajú informácie, chýba svetonázor +- sú to bioroboty, ale nikoho neodsudzujem. Keby ste teraz tých biorobotov nahnali na donbas, tak by zmenili za týždeň svetonázor, po tom čo by ich nacisti trošku nechali bez jedla, ostreľovali a posypali bielym fosforom. Povinnosťou každého človeka je v prvom rade zmeniť seba k lepšiemu. Ak sa mu to už ako tak podarilo, tak sa môže pokúsiť zmeniť svet okolo, ale len do takej mieri ako mu to okolitý svet dovolí. Nikomu nasilu neotvárať oči, nikoho nepresviedčať až do krvi. Podať určité množstvo informácie ale len toľko koľko druhá strana unesie. Áno treba sa snažiť ľudom pomôcť ale pritom prejaviť ľúbosť lásku. Ako ja v bilii je napísané "Aj keby ste mali všetkú múdrosť sveta a lásky by vo vás nebolo tak by ste boli ničím". Nič nie sú platné vaše múdrosti keď ich neviete správne podať druhej strane, bez hystérie, bez emocionálnych výlevov, bez hádok a podobne. A že chcete otvoriť druhému oči? A pýtal vas o to? Azda naučí sa decko chodiť pretože vy už viete chodiť? No nie, samé musí padnúť 100 krát. Vy len mu musíte povedať prečo padlo, vysvetliť s ľúbosťou ako funguje chodenie. Tak aj dospelé deti potrebujú padnúť na hubu pár krát aby pochopili ich nekorektný pohľad na svet.
Upravené 28. 3. 2022 o 13:05

A že chcete otvoriť druhému oči? A pýtal vas o to? Azda naučí sa decko chodiť pretože vy už viete chodiť? No nie, samé musí padnúť 100 krát. Vy len mu musíte povedať prečo padlo, vysvetliť s ľúbosťou ako funguje chodenie. Tak aj dospelé deti potrebujú padnúť na hubu pár krát aby pochopili ich nekorektný pohľad na svet.


Ferry, uz jsem to tady psala vickrat, ja opravdu muj nazor nikomu nevnucuju a vim, ze podle toho, koho mam pred sebou, tak si v hlave "prepinam" programy. vim, s kym se muzu o cem bavit. bohuzel jsou lide, s kterymi se neda bavit o nicem. to potom clovek v hlave marne hleda ten "spravny disk", ale jednoduse ho nenajde. to treba jdu do fitka, tam chodi jedna znama, kterou krome peceni a vareni nic nezajima. kdyz tak jednou prisla a rekla "kdy uz konecne toho putina nekdo odstreli", tak jsem rekla "co jsi vcera varila?". ona mi pak vypravi nejake nesmysly, ja ji to odkyvu a small talk skoncil. pak mam jednu kamaradku, s kterou se treba bavim o historii. treba ted jsme porad resily voynichuv rukopis. hodne propadla covidu, takze proto jsem radeji nechtela nic jineho resit. jenze ted jsme se potkaly a ona zacala mluvit o ukrajine a pochopila jsem, ze nemusi byt pravdou, ze ten, kdo se nechal "vymyt" covidem, tak to stejne bude i pripad ukrajiny. ovsem je naprosto osvobozujici a uleva, kdyz clovek vi, ze ma kolem sebe lidi, s kterymi muze mluvit o vsem a nemusi filtrovat. to treba s kamoskou jsme resily sucho a ja ji rikam, ze to je vsechno tak divne. a ona mi rika, ze taky si mysli, ze to nemuze byt nahoda. ovsem jsme zase u toho, co jsem psala vyse, vim presne, komu muzu tohle rict. asi za 2 roky se toho uz moc nastradalo a uz citim, ze postradam tu toleranci ztracet cas s lidmi, co propadli mainstreamu tak beznadejne, ze me ty jejich "neochvejne pravdy od moravce" vycerpavaji, tak se jim vyhybam.


[quote="pid:65468, uid:106"]A že chcete otvoriť druhému oči? A pýtal vas o to? Azda naučí sa decko chodiť pretože vy už viete chodiť? No nie, samé musí padnúť 100 krát. Vy len mu musíte povedať prečo padlo, vysvetliť s ľúbosťou ako funguje chodenie. Tak aj dospelé deti potrebujú padnúť na hubu pár krát aby pochopili ich nekorektný pohľad na svet.[/quote] Ferry, uz jsem to tady psala vickrat, ja opravdu muj nazor nikomu nevnucuju a vim, ze podle toho, koho mam pred sebou, tak si v hlave "prepinam" programy. vim, s kym se muzu o cem bavit. bohuzel jsou lide, s kterymi se neda bavit o nicem. to potom clovek v hlave marne hleda ten "spravny disk", ale jednoduse ho nenajde. to treba jdu do fitka, tam chodi jedna znama, kterou krome peceni a vareni nic nezajima. kdyz tak jednou prisla a rekla "kdy uz konecne toho putina nekdo odstreli", tak jsem rekla "co jsi vcera varila?". ona mi pak vypravi nejake nesmysly, ja ji to odkyvu a small talk skoncil. pak mam jednu kamaradku, s kterou se treba bavim o historii. treba ted jsme porad resily voynichuv rukopis. hodne propadla covidu, takze proto jsem radeji nechtela nic jineho resit. jenze ted jsme se potkaly a ona zacala mluvit o ukrajine a pochopila jsem, ze nemusi byt pravdou, ze ten, kdo se nechal "vymyt" covidem, tak to stejne bude i pripad ukrajiny. ovsem je naprosto osvobozujici a uleva, kdyz clovek vi, ze ma kolem sebe lidi, s kterymi muze mluvit o vsem a nemusi filtrovat. to treba s kamoskou jsme resily sucho a ja ji rikam, ze to je vsechno tak divne. a ona mi rika, ze taky si mysli, ze to nemuze byt nahoda. ovsem jsme zase u toho, co jsem psala vyse, vim presne, komu muzu tohle rict. asi za 2 roky se toho uz moc nastradalo a uz citim, ze postradam tu toleranci ztracet cas s lidmi, co propadli mainstreamu tak beznadejne, ze me ty jejich "neochvejne pravdy od moravce" vycerpavaji, tak se jim vyhybam.

B je spravne... vacsina nema zaujem vo svojom egocentrizme diskutovat, len si presadit svoj nazor o ktorom ani nevedia ze nie je ich ale implementovany do nich. Klobasovi ludia, cim ich naplnis tym budu... pod zastavou covid, dnes pri zmienke o rusoch vytahuju noze ako ten byk, ktoremu ukazu plachtu. Dokonca aj to co pred tym respektovali ako napr.operaciu v Syrii alebo mierotvorci v Karabachu su dnes ruski vrahovia. Ako tu jeden pisal, menit sa nie je potrebne prezitie nie je povinne... presne tak su nastaveni, nechcu menit svoju emocionalnu rozrusenost, nechcu studovat rozne zdroje, oni si uz svoju jedinu pravdu nasli a ak by si im chcel otvorit oci tak sa im zruti cely svet, preto odmietaju cokolvek co by im vnieslo do ich kaleidoskopu este vacsi chaos. Asi ako boxerista, ktory ovlada par technik a uspokoji sa s tym ako majster sveta, nemas trenovat to co vies ale to co nevies inak zostanes majster sveta tak vo svojej dedine, krcme, virtualnej realite...
Mam znamych s ktorymi sa da porozpravat, ale poznam aj takych co ta oznacia za smeracku cvargu, konspiratora, vymazu si ta z kontaktov pre svoje nezvladnute emocie, takym mozes davkovat aj informacne homeopatikum a neuspejes... dokonca aj ked sa zhodneme napr.na parazitizme kapitalizmu tak si to zacne ospravedlnovat ze nic lepsie ako demokracia este nebolo... da sa to vyriesit behom jednej generacie kvalitnym skolstvom a mediami ale tito stari psy musia padnut tvrdo na papulu. A ked sa to tu zomele, nebudem brat ani na jedneho z nich ohlad. Tie polne sudy z vojnoveho obdobia by sa celkom zisli. Ak by zili vo vzduchprazdne tak mi to je jedno, ale oni tiahnu do sraciek vsetkych a bude treba ich eliminovat ak nechceme eliminovat aj sami seba.


B je spravne... vacsina nema zaujem vo svojom egocentrizme diskutovat, len si presadit svoj nazor o ktorom ani nevedia ze nie je ich ale implementovany do nich. Klobasovi ludia, cim ich naplnis tym budu... pod zastavou covid, dnes pri zmienke o rusoch vytahuju noze ako ten byk, ktoremu ukazu plachtu. Dokonca aj to co pred tym respektovali ako napr.operaciu v Syrii alebo mierotvorci v Karabachu su dnes ruski vrahovia. Ako tu jeden pisal, menit sa nie je potrebne prezitie nie je povinne... presne tak su nastaveni, nechcu menit svoju emocionalnu rozrusenost, nechcu studovat rozne zdroje, oni si uz svoju jedinu pravdu nasli a ak by si im chcel otvorit oci tak sa im zruti cely svet, preto odmietaju cokolvek co by im vnieslo do ich kaleidoskopu este vacsi chaos. Asi ako boxerista, ktory ovlada par technik a uspokoji sa s tym ako majster sveta, nemas trenovat to co vies ale to co nevies inak zostanes majster sveta tak vo svojej dedine, krcme, virtualnej realite... Mam znamych s ktorymi sa da porozpravat, ale poznam aj takych co ta oznacia za smeracku cvargu, konspiratora, vymazu si ta z kontaktov pre svoje nezvladnute emocie, takym mozes davkovat aj informacne homeopatikum a neuspejes... dokonca aj ked sa zhodneme napr.na parazitizme kapitalizmu tak si to zacne ospravedlnovat ze nic lepsie ako demokracia este nebolo... da sa to vyriesit behom jednej generacie kvalitnym skolstvom a mediami ale tito stari psy musia padnut tvrdo na papulu. A ked sa to tu zomele, nebudem brat ani na jedneho z nich ohlad. Tie polne sudy z vojnoveho obdobia by sa celkom zisli. Ak by zili vo vzduchprazdne tak mi to je jedno, ale oni tiahnu do sraciek vsetkych a bude treba ich eliminovat ak nechceme eliminovat aj sami seba.

Klobásoví ľudia to budú mať veru ťažké v tejto rýchlej dobe, bez ohľadu či budú alebo nebudú presadzovať svoj akože názor. Dostihne ich to skôr či neskôr, fyzicky aj psychicky. O prvé sa postará vakcína a pri durhom ich bude ničiť ich rozporuplná subjektívna realita, na ktorú budú prudko narážať denodenne pod tlakom rozpadu doterajšieho spoločenského, ekonomického svetonázoru a poriadku. Čo niekedy trvalo desaťročia, sa teraz deje v mesiacoch.


Klobásoví ľudia to budú mať veru ťažké v tejto rýchlej dobe, bez ohľadu či budú alebo nebudú presadzovať svoj akože názor. Dostihne ich to skôr či neskôr, fyzicky aj psychicky. O prvé sa postará vakcína a pri durhom ich bude ničiť ich rozporuplná subjektívna realita, na ktorú budú prudko narážať denodenne pod tlakom rozpadu doterajšieho spoločenského, ekonomického svetonázoru a poriadku. Čo niekedy trvalo desaťročia, sa teraz deje v mesiacoch.

Otázka znie : máme niekomu na silu nanucovať realitu?

Nie, odpovedal si si vetou pred tým. smile
Ale z duše článok. Aj s novými postrehmi (pre mňa).


[quote="pid:65468, uid:106"]Otázka znie : máme niekomu na silu nanucovať realitu?[/quote] Nie, odpovedal si si vetou pred tým. :) Ale z duše článok. Aj s novými postrehmi (pre mňa).

bohuzel jsou lide, s kterymi se neda bavit o nicem.
Niekedy keď mám chuť, tak začnem si z takých ľudí robiť srandu použitím satiri. Napríklad "Vedel si o tom, že Rusi majú tak zle poriešenú logistiku, že palivo vozia v 1000 L nádržiach, ktoré sú umiestnené na voze ťahanom kravami, lebo kone už nechovajú? Ozaj? Heeeeej, písali to v denníku N." Síce po čase sa s vami prestane taký biorobot rozprávať, lebo vás bude považovať za idiota, ale "pre idiota každý idiot" "pre hlupáka je každý hlúpy" smile Ale to len keď sa vám chce.


Ďalší veľmi zaujímavý postreh je vnášanie informácie do psychiky iného človeka pomocou virtuálneho súhlasu.
Funguje to asi takto.
Máme 2 osoby A a B. Osoba A je nevzdelaná, osoba B (ja) je v obraze.
A : Vedel si o tom, že na ukrajine Rusi bombardujú civilov? Videl som raketu zapichnutú v obývačke .
B : Áno, súhlasím s tebou. Videl som to. (Aj keď popravde netuším o čom točí, ale vyjadrením súhlasu sa vyhnem hádke a tupým poznámkam, pričom si dvihnem dôveru u osoby A.)
B : A ty si videl ako ukrajinská armáda strieľala 3 Rakety Točka U na donbas, z čoho všetky boli zachytené PVO donbasu a len úlomky padli na civilov, pričom tie bomby obsahovali mezinárodne zakázané kazetové bomby? Len dodám, že Rusi používajú kalibre, kindžaly, iskandery, bastiony - Točku U nepoužívajú, ju dávno vyradili z výzbroje.
A : aaaa .... uuuu .....a aaaa (nemá tušenia o čom mu hovorím, nemá slov)


Podstatné v debate je, že virtuálnym súhlasom ste si u nevedomého diskutére vytvorili dôveru a hneď za tým, kedy už jeho psychika nebola tak v strehu, ste mu do mysle (a keď sa viac podarí tak priamo do podvedomia, pretože bioroboti informácie do karantény nedávajú) implantovali vašu veľmi podrobnú informáciu, plnú presných údajov, ktorá v porovnaní s jeho všeobecnou vetou typu "Rusi su zlí, lebo som povedal" znie 1000 krát dôveryhodnejšie. Takže áno, vy môžete viesť veĺmi dlhú debatu, počas ktorej úplne ingnorujete tie hlúposti čo vám druhá strana hovorí, so všetkým naoko súhlasite, a hneď za každou hlúposťou, kedy je v diskusii rad na vás, podáte druhej strane informáciu podrobnú, pravdivú, logickú. Najlepšie je keď vaša informácia nebude ihneď nadvezovať na hlúposť čo vám práve druhá strana povedala, lebo v tom prípade sa u druhej strany zapne program "obrana", začne nevedomý človek kričať, hádať sa, emočne vybuchne. Čo je cieľom takejto debaty? Cieľom je navážať do psychiky druhej strany tony informácií, ktoré znejú veľmi dôveryhodne, môžu a aj majú reálny základ a vysvetľujú veci obšírnejšie. Po takejto diskusii u diskutéra A nastane myšlienková disonancia. "Veď vo všetkom so mnou súhlasil .... ale je tu taký a taký fakt, ktorý je proti tomu čo som videl/a ..." a to je správne, začne proces spochybňovania svetonázoru typu "Putin je zlý a treba ho zabiť", vznikne otázka "Prečo ukrajinsi strieľali Točkou U na civilov? Ozaj je Točka U len u ukrajincov vo výzbroji?..."
Po hodine takej "terapie" sa isto trafíte aspoň do jednej oblasti, ktorá bola v psychike jedinca prázdna a zaplníte ju svojou informáciou, ktorá bude v kontrastne so zvyškom .... nasadíte chrobáka do hlavy.
Samozrejme nie stále to musí fungovať na 100 % záleží od toho aký je človek dobrý mág smile


[quote="pid:65480, uid:347"]bohuzel jsou lide, s kterymi se neda bavit o nicem.[/quote]Niekedy keď mám chuť, tak začnem si z takých ľudí robiť srandu použitím satiri. Napríklad "Vedel si o tom, že Rusi majú tak zle poriešenú logistiku, že palivo vozia v 1000 L nádržiach, ktoré sú umiestnené na voze ťahanom kravami, lebo kone už nechovajú? Ozaj? Heeeeej, písali to v denníku N." Síce po čase sa s vami prestane taký biorobot rozprávať, lebo vás bude považovať za idiota, ale "pre idiota každý idiot" "pre hlupáka je každý hlúpy" :D Ale to len keď sa vám chce. Ďalší veľmi zaujímavý postreh je vnášanie informácie do psychiky iného človeka pomocou virtuálneho súhlasu. Funguje to asi takto. Máme 2 osoby A a B. Osoba A je nevzdelaná, osoba B (ja) je v obraze. A : Vedel si o tom, že na ukrajine Rusi bombardujú civilov? Videl som raketu zapichnutú v obývačke . B : Áno, súhlasím s tebou. Videl som to. (Aj keď popravde netuším o čom točí, ale vyjadrením súhlasu sa vyhnem hádke a tupým poznámkam, pričom si dvihnem dôveru u osoby A.) B : A ty si videl ako ukrajinská armáda strieľala 3 Rakety Točka U na donbas, z čoho všetky boli zachytené PVO donbasu a len úlomky padli na civilov, pričom tie bomby obsahovali mezinárodne zakázané kazetové bomby? Len dodám, že Rusi používajú kalibre, kindžaly, iskandery, bastiony - Točku U nepoužívajú, ju dávno vyradili z výzbroje. A : aaaa .... uuuu .....a aaaa (nemá tušenia o čom mu hovorím, nemá slov) Podstatné v debate je, že virtuálnym súhlasom ste si u nevedomého diskutére vytvorili dôveru a hneď za tým, kedy už jeho psychika nebola tak v strehu, ste mu do mysle (a keď sa viac podarí tak priamo do podvedomia, pretože bioroboti informácie do karantény nedávajú) implantovali vašu veľmi podrobnú informáciu, plnú presných údajov, ktorá v porovnaní s jeho všeobecnou vetou typu "Rusi su zlí, lebo som povedal" znie 1000 krát dôveryhodnejšie. Takže áno, vy môžete viesť veĺmi dlhú debatu, počas ktorej úplne ingnorujete tie hlúposti čo vám druhá strana hovorí, so všetkým naoko súhlasite, a hneď za každou hlúposťou, kedy je v diskusii rad na vás, podáte druhej strane informáciu podrobnú, pravdivú, logickú. Najlepšie je keď vaša informácia nebude ihneď nadvezovať na hlúposť čo vám práve druhá strana povedala, lebo v tom prípade sa u druhej strany zapne program "obrana", začne nevedomý človek kričať, hádať sa, emočne vybuchne. Čo je cieľom takejto debaty? Cieľom je navážať do psychiky druhej strany tony informácií, ktoré znejú veľmi dôveryhodne, môžu a aj majú reálny základ a vysvetľujú veci obšírnejšie. Po takejto diskusii u diskutéra A nastane myšlienková disonancia. "Veď vo všetkom so mnou súhlasil .... ale je tu taký a taký fakt, ktorý je proti tomu čo som videl/a ..." a to je správne, začne proces spochybňovania svetonázoru typu "Putin je zlý a treba ho zabiť", vznikne otázka "Prečo ukrajinsi strieľali Točkou U na civilov? Ozaj je Točka U len u ukrajincov vo výzbroji?..." Po hodine takej "terapie" sa isto trafíte aspoň do jednej oblasti, ktorá bola v psychike jedinca prázdna a zaplníte ju svojou informáciou, ktorá bude v kontrastne so zvyškom .... nasadíte chrobáka do hlavy. Samozrejme nie stále to musí fungovať na 100 % záleží od toho aký je človek dobrý mág :D
Upravené 29. 3. 2022 o 07:07

ale oni tiahnu do sraciek vsetkych a bude treba ich eliminovat ak nechceme eliminovat aj sami seba.


Kurva, takeho mam svagra a stiahol do sraciek celu moju rodinu. Ostala iba jedna cierna ovca. Moj otec. Ani ockovany, ani fasistov nevolil.


[quote="pid:65483, uid:252"]ale oni tiahnu do sraciek vsetkych a bude treba ich eliminovat ak nechceme eliminovat aj sami seba.[/quote] Kurva, takeho mam svagra a stiahol do sraciek celu moju rodinu. Ostala iba jedna cierna ovca. Moj otec. Ani ockovany, ani fasistov nevolil.

@Ferry V některých tématech s tebou nesouhlasím, ale zde jsi to napsal opravdu perfektně.

Přísloví o tlačení a hovnu asi netřeba poněkolikáté během krátké doby opakovat.


Co jsi popsal, používám přibližně stejně též.


Samozřejmě, záleží na lidech.
Jeden z kamarádů, který před lety volil TOPku, protože všichni okolo tak také volili a Okamuru a SPD měl za bandu populistů, křiklounů a bláznů, postupně a nenásilnou diskusí jsem ho nahlodal. Nejdřív to vypadalo, že diskuse nikam nevedla.
Jenže, po čase za mnou přišel sám, že SPD je pro něj jediná volitelná strana a dokonce SPD volili i někteří další členové rodiny i když ne všichni.


Řeči jako "Zabít Putina" apod měl taky a pořád si asi myslí, že Putin je blázen.
Zde jsem měl výhodu, že vzhledem k povaze a intelektu jsem mohl hustit těch informací o dost víc než jiným i když většina šla jedním uchem tam a druhým ven.
Po čase se dostavil pokrok, že když mu to nedalo, tak si sám vyhledal článek o banderovských nacistických táborech pro děti, který byl před lety i na iDnesu a ještě o něčem dalším a nakonec řekl, že po těch všech provokacích z ukrajinské strany se ani nediví i když to, co dělá Rusko, neschvaluje.


Nejsem nějaký veliký pěstitel, ale letos druhým rokem si pěstuji rostliny s jedlými plody ze semínek a zvlášť u rajčat...je s podivem, co dokáže vyrůst z malého semínka za několik málo měsíců a tak hojně plodit.
A někdy i potom, co jsem už myslel, že nevyroste nic a prostě jsem to nechal být.


Takže určitě zasévejte taková informační semínka.
Zalévejte informacemi.
Nenechte zem vyschnout, ale ani nepřelévejte.


Dnes jsem mluvil s jedním mým rodinným příslušníkem a jelikož jsem si nebyl jistý naladění ohledně otázky "zlého Ruska" - a jelikož on sám stále říká "Rusáci", tak jsem tuto stranu mince vynechal.
Na špatném chování ukrajinské smetánky jsme se shodli, na tom, že přejmenovávat ulice jako Ruská, Moskevská apod. je nesmysl jsme se shodli též - i když jsme to probrali jen z úhlu pohledu, že jde o nesmyslnou zátěž a zbytečnou práci navíc pro mnoho lidí a firem.
Vzpomněl jsem si, že vlastně i byla řeč o té "slavné" ukrajinské lodi, která se nevzdala a posádka bojovala až do své smrti, jen abychom se dozvěděli, že se vlastně vzdali...Skvělý příklad oficiálních lží.


Nakonec jsem tak mohl nerušeně pokračovat na téma amerických laboratořích na Ukrajině, kde jsem zmínil Nullandovou, která oficiálně přiznala jejich existenci.
Shodnout se potom na tom, že tam vyráběli nemoci za účelem (například) zisku a trestání neposlušných států (pro obyčejné lidi takové výzkumy nemají a nikdy nebudou mít žádný prospěch) a že to, jak najednou Covid není a že sem proudí davy Ukrajinců s horšími nemoceni, nebylo těžké.


Ruské útoky na tyto laboratoře apod. nebylo myslím si nutné hned probírat.
Na to ještě přijde čas.


Nutno podotknout, že v obou případech jde o lidi, kteří ví, co je to skutečná práce.
Oba jsou též neočkovaní. I když zároveň v určitou chvíli o očkování přemýšleli.


Jak jsem již možná psal jinde...očkovaným lidem se zásadně nevysmívám.
Když řeší zdravotní problémy, neříkám, že je to očkováním, musí si na to přijít sami.
Zároveň ale samozřejmě nijak očkování nechválím, prostě o něm nemluvím a nebo jen velikou oklikou.


@Ferry V některých tématech s tebou nesouhlasím, ale zde jsi to napsal opravdu perfektně. Přísloví o tlačení a hovnu asi netřeba poněkolikáté během krátké doby opakovat. Co jsi popsal, používám přibližně stejně též. Samozřejmě, záleží na lidech. Jeden z kamarádů, který před lety volil TOPku, protože všichni okolo tak také volili a Okamuru a SPD měl za bandu populistů, křiklounů a bláznů, postupně a nenásilnou diskusí jsem ho nahlodal. Nejdřív to vypadalo, že diskuse nikam nevedla. Jenže, po čase za mnou přišel sám, že SPD je pro něj jediná volitelná strana a dokonce SPD volili i někteří další členové rodiny i když ne všichni. Řeči jako "Zabít Putina" apod měl taky a pořád si asi myslí, že Putin je blázen. Zde jsem měl výhodu, že vzhledem k povaze a intelektu jsem mohl hustit těch informací o dost víc než jiným i když většina šla jedním uchem tam a druhým ven. Po čase se dostavil pokrok, že když mu to nedalo, tak si sám vyhledal článek o banderovských nacistických táborech pro děti, který byl před lety i na iDnesu a ještě o něčem dalším a nakonec řekl, že po těch všech provokacích z ukrajinské strany se ani nediví i když to, co dělá Rusko, neschvaluje. Nejsem nějaký veliký pěstitel, ale letos druhým rokem si pěstuji rostliny s jedlými plody ze semínek a zvlášť u rajčat...je s podivem, co dokáže vyrůst z malého semínka za několik málo měsíců a tak hojně plodit. _A někdy i potom, co jsem už myslel, že nevyroste nic a prostě jsem to nechal být._ Takže určitě zasévejte taková informační semínka. Zalévejte informacemi. Nenechte zem vyschnout, ale ani nepřelévejte. Dnes jsem mluvil s jedním mým rodinným příslušníkem a jelikož jsem si nebyl jistý naladění ohledně otázky "zlého Ruska" - a jelikož on sám stále říká "Rusáci", tak jsem tuto stranu mince vynechal. Na špatném chování ukrajinské smetánky jsme se shodli, na tom, že přejmenovávat ulice jako Ruská, Moskevská apod. je nesmysl jsme se shodli též - i když jsme to probrali jen z úhlu pohledu, že jde o nesmyslnou zátěž a zbytečnou práci navíc pro mnoho lidí a firem. _Vzpomněl jsem si, že vlastně i byla řeč o té "slavné" ukrajinské lodi, která se nevzdala a posádka bojovala až do své smrti, jen abychom se dozvěděli, že se vlastně vzdali...Skvělý příklad oficiálních lží._ Nakonec jsem tak mohl nerušeně pokračovat na téma amerických laboratořích na Ukrajině, kde jsem zmínil Nullandovou, která oficiálně přiznala jejich existenci. Shodnout se potom na tom, že tam vyráběli nemoci za účelem (například) zisku a trestání neposlušných států (pro obyčejné lidi takové výzkumy nemají a nikdy nebudou mít žádný prospěch) a že to, jak najednou Covid není a že sem proudí davy Ukrajinců s horšími nemoceni, nebylo těžké. Ruské útoky na tyto laboratoře apod. nebylo myslím si nutné hned probírat. Na to ještě přijde čas. Nutno podotknout, že v obou případech jde o lidi, kteří ví, co je to skutečná práce. Oba jsou též neočkovaní. I když zároveň v určitou chvíli o očkování přemýšleli. Jak jsem již možná psal jinde...očkovaným lidem se zásadně nevysmívám. Když řeší zdravotní problémy, neříkám, že je to očkováním, musí si na to přijít sami. Zároveň ale samozřejmě nijak očkování nechválím, prostě o něm nemluvím a nebo jen velikou oklikou.
Upravené 28. 3. 2022 o 23:50

Ono to ale funguje aj opacne, cerstvo prebudeni ci nasluchajuci su kooptovani ludmi ako je Danny Kollar a zavedeni do slepej ulicky, ktora skor ci neskor povedie k fasizmu. Krysari su strategicky rozmiestneni, cakaju a vabia. Tu pomaha len jedno, mat neustale otvorenu mysel a neuspokojovat sa so ziadnym konecnym vysvetlenim. Neustale hladat a pracovat s informaciami. Na druhej strane, je to neuveritelne unavne a clovek sa nedokaze sustredit na nic ine. Najst nejaky balanc je velmi narocne a necudujem sa ludom, ktorym staci si vecer pozriet spravy. Je to proste daleko jednoduchsie. Samozrejme, kto raz oci otvori, uz ich zavriet nedokaze.


Bolo by vhodne vytvorit infografiku na pracu s informaciami pre takychto ludi (a aj pre nas smile), vediet ktore informacie nas kam dovedu (najme tie slepo prijimane odkialkolvek by boli). Cerstvo prebudeni su ako spongia a naberu uplne vsetko. Treba na to davat pozor.


Ono to ale funguje aj opacne, cerstvo prebudeni ci nasluchajuci su kooptovani ludmi ako je Danny Kollar a zavedeni do slepej ulicky, ktora skor ci neskor povedie k fasizmu. Krysari su strategicky rozmiestneni, cakaju a vabia. Tu pomaha len jedno, mat neustale otvorenu mysel a neuspokojovat sa so ziadnym konecnym vysvetlenim. Neustale hladat a pracovat s informaciami. Na druhej strane, je to neuveritelne unavne a clovek sa nedokaze sustredit na nic ine. Najst nejaky balanc je velmi narocne a necudujem sa ludom, ktorym staci si vecer pozriet spravy. Je to proste daleko jednoduchsie. Samozrejme, kto raz oci otvori, uz ich zavriet nedokaze. Bolo by vhodne vytvorit infografiku na pracu s informaciami pre takychto ludi (a aj pre nas :)), vediet ktore informacie nas kam dovedu (najme tie slepo prijimane odkialkolvek by boli). Cerstvo prebudeni su ako spongia a naberu uplne vsetko. Treba na to davat pozor.

Moderator

Upravené 29. 3. 2022 o 08:58

Bolo by vhodne vytvorit infografiku na pracu s informaciami


Vyrobím, spravme tvorivý diskurz o obsahu diagramu.




kancelar: chyba mi tu srdiecko v reakciach :)

[quote="pid:65568, uid:10"]Bolo by vhodne vytvorit infografiku na pracu s informaciami[/quote] Vyrobím, spravme tvorivý diskurz o obsahu diagramu. ___ ###### kancelar: chyba mi tu srdiecko v reakciach :)

Moderátor

Upravené 29. 3. 2022 o 10:05

Náčrt obsahu:


  • informácia (jej definícia)
  • kontrola dátumu a zdroja
  • kontrola pôvodného zdroja - či je dohľadateľný
  • typy zdrojov - tlačové konferencie, spravodajské agentúry (AP, Reuters, AFP, TASR, ITAR-TASS, ČTK a pod.)
  • použitý slovník správy (či obsahuje slová ako údajne, možno, predpokladane a pod.)

Náčrt obsahu: - informácia (jej definícia) - kontrola dátumu a zdroja - kontrola pôvodného zdroja - či je dohľadateľný - typy zdrojov - tlačové konferencie, spravodajské agentúry (AP, Reuters, AFP, TASR, ITAR-TASS, ČTK a pod.) - použitý slovník správy (či obsahuje slová ako údajne, možno, predpokladane a pod.)

Moderátor

Upravené 29. 3. 2022 o 10:48

psala jsem uz tady, ze pred par dny mne zablokovala kamaradka z innsbrucku, jen proto, ze jsem ji psala, ze nesmi verit vsemu, co ji ORF rekne. ona byla ta, ktera od zacatku covidu to vnimala jako teatr, neverila tomu. bohuzel potom podlehla a kvuli jobu se nechala pieksnout. a ted, kvuli ukrajine, totalne zblbnula. porad mi psala, ze putin je diktator, ze chudaci lidi. kdyz jsem ji psala, at opravdu neveri vsem, davala jsem ji zdroje v nemcine, ale asi marne. kdyz jsem ji napsala, ze prece my slovani, nepujdeme proti slovanum, tak si me zablokovala. nase spolecna kamaradka ze srbska mi dnes psala, ze uz je zablokovana i ona, protoze pry sledujeme moc telegram, kde jsou lzi a vsude vidime propagandu a ospravedlnujeme putina. kdyz ji ta kamaradka se srbska psala o bombardovani u nich, proc to se bere jinak, tak ta rakusanka ji zablokovala. nema smysl litovat ztraty takoveho "pratelstvi".
dnes jsem jela na sluzebku s dvema kolegy. slunickari. to byly tezke 2 hodiny v tom aute. vyslechla jsem si o "putlerovi" vsechno mozne. rusko zaostale, ukrajina vyspela zeme. rusove analfabeti, ukrajinci chytri lide. o cem to mluvim, ze 8 let se tam neco delo, no mozna, ale rusko nema pravo to resit, drzela jsem se zpatky, ale mela jsem pocit, ze staci, abych rekla, ze je treba navrat k diplomacii a jsem vyhostena z toho auta na dalnici. na zpatecni ceste radeji budu resit pocasi.


psala jsem uz tady, ze pred par dny mne zablokovala kamaradka z innsbrucku, jen proto, ze jsem ji psala, ze nesmi verit vsemu, co ji ORF rekne. ona byla ta, ktera od zacatku covidu to vnimala jako teatr, neverila tomu. bohuzel potom podlehla a kvuli jobu se nechala pieksnout. a ted, kvuli ukrajine, totalne zblbnula. porad mi psala, ze putin je diktator, ze chudaci lidi. kdyz jsem ji psala, at opravdu neveri vsem, davala jsem ji zdroje v nemcine, ale asi marne. kdyz jsem ji napsala, ze prece my slovani, nepujdeme proti slovanum, tak si me zablokovala. nase spolecna kamaradka ze srbska mi dnes psala, ze uz je zablokovana i ona, protoze pry sledujeme moc telegram, kde jsou lzi a vsude vidime propagandu a ospravedlnujeme putina. kdyz ji ta kamaradka se srbska psala o bombardovani u nich, proc to se bere jinak, tak ta rakusanka ji zablokovala. nema smysl litovat ztraty takoveho "pratelstvi". dnes jsem jela na sluzebku s dvema kolegy. slunickari. to byly tezke 2 hodiny v tom aute. vyslechla jsem si o "putlerovi" vsechno mozne. rusko zaostale, ukrajina vyspela zeme. rusove analfabeti, ukrajinci chytri lide. o cem to mluvim, ze 8 let se tam neco delo, no mozna, ale rusko nema pravo to resit, drzela jsem se zpatky, ale mela jsem pocit, ze staci, abych rekla, ze je treba navrat k diplomacii a jsem vyhostena z toho auta na dalnici. na zpatecni ceste radeji budu resit pocasi.

u kooptovani ludmi ako je Danny Kollar
Tak Danny Kolar to je kapitola sama o sebe. To je záloha pre ten nacionálny fašizmus. Aj som mu napísal, že je imitačno provokačný projekt. Pustili sa do mňa jeho fandovia ako osy. Evidentne zaklamal keď odpovedal na otázky a padla či vie čo je to KSB. Že vraj nie. Ale tón hlasu pri tom jedinom krátkom slove bol iný ako pri iných odpovediach pri ktorých neklamal. Resp. bola tam maličká odmlka, ako keď odpovedal na ostatné otázky. Všetko bolo postavené na otázkach s odpoveďou áno/nie. Sľuboval, že vytiahne info o tom a o tom, a že až keď príde správny čas aj na som sa spýtal, že kedy je ten správny čas. Evidentne má spravodajské info. A určite nie štýlom, že mám tam a tam nejaké kontakty. Aspoň ja som si naň vytvoril takýto názor.


[quote="pid:65568, uid:10"]u kooptovani ludmi ako je Danny Kollar[/quote]Tak Danny Kolar to je kapitola sama o sebe. To je záloha pre ten nacionálny fašizmus. Aj som mu napísal, že je imitačno provokačný projekt. Pustili sa do mňa jeho fandovia ako osy. Evidentne zaklamal keď odpovedal na otázky a padla či vie čo je to KSB. Že vraj nie. Ale tón hlasu pri tom jedinom krátkom slove bol iný ako pri iných odpovediach pri ktorých neklamal. Resp. bola tam maličká odmlka, ako keď odpovedal na ostatné otázky. Všetko bolo postavené na otázkach s odpoveďou áno/nie. Sľuboval, že vytiahne info o tom a o tom, a že až keď príde správny čas aj na som sa spýtal, že kedy je ten správny čas. Evidentne má spravodajské info. A určite nie štýlom, že mám tam a tam nejaké kontakty. Aspoň ja som si naň vytvoril takýto názor.

Danny Kollár má celý tím ľudí, ktorý čistí jeho kanály. V jednej TG skupine vyšlo na javo, že takmer všetci, ktorí písali DK nejaké otázky či komenty, boli zablokovaní. Všimol som si /predtým, než som dostal ban/, že v príspevkoch DK sú aktívni určití diskutéri, ktorí rozvíjajú tému želaným smerom a hecujú ostatných. Raz dal DK peknú reakciu na príspevok k tým jeho sionistickým mudrám, že jeho Rusko a všetko okolo neho nezaujíma, jeho informátori z tajných služieb je čerešnička na celom tom hnedom koláči. A nakoniec je príznačné, že DK sedí v Londýne a vypisuje o tom svojom báječnom pobyte v anglolande ako najväčší slniečkár. Je to taký dobrý barometer, že kým sa DK obklopí, tak ten je pravdepodobne podobne riadená skupina, a to nemyslím len KB či Republiku, tí su jasní, od nich treba čakať šialenosti.


Danny Kollár má celý tím ľudí, ktorý čistí jeho kanály. V jednej TG skupine vyšlo na javo, že takmer všetci, ktorí písali DK nejaké otázky či komenty, boli zablokovaní. Všimol som si /predtým, než som dostal ban/, že v príspevkoch DK sú aktívni určití diskutéri, ktorí rozvíjajú tému želaným smerom a hecujú ostatných. Raz dal DK peknú reakciu na príspevok k tým jeho sionistickým mudrám, že jeho Rusko a všetko okolo neho nezaujíma, jeho informátori z tajných služieb je čerešnička na celom tom hnedom koláči. A nakoniec je príznačné, že DK sedí v Londýne a vypisuje o tom svojom báječnom pobyte v anglolande ako najväčší slniečkár. Je to taký dobrý barometer, že kým sa DK obklopí, tak ten je pravdepodobne podobne riadená skupina, a to nemyslím len KB či Republiku, tí su jasní, od nich treba čakať šialenosti.

No já jsem se dneska dopoledne bavil s jedním vítačem a podporovatelem Ukrajiny (donedávna) a řekl mi, že už ho to začíná srát, že je to tady jak na Ukrajině, že už je toho tady v Praze dost.


Tak mu řikám: ,,vždyť jsi to chtěl” a on: ,,takhle jsem si to nepředstavoval”. Tak jsem se začal smát a dál jsem to nekomentoval, co se budu zahazovat se zombie, biorobotem, démonem, nebo zvířetem.


No já jsem se dneska dopoledne bavil s jedním vítačem a podporovatelem Ukrajiny (donedávna) a řekl mi, že už ho to začíná srát, že je to tady jak na Ukrajině, že už je toho tady v Praze dost. Tak mu řikám: ,,vždyť jsi to chtěl” a on: ,,takhle jsem si to nepředstavoval”. Tak jsem se začal smát a dál jsem to nekomentoval, co se budu zahazovat se zombie, biorobotem, démonem, nebo zvířetem.

rusove analfabeti


S analfabetizmom majú problém USA a UK, ktoré dlhodobo odmietajú zverejňovať svoje dáta v rebríčkoch. Nech si to dohľadajú, fešáci...


[quote="pid:65592, uid:347"]rusove analfabeti[/quote] S analfabetizmom majú problém USA a UK, ktoré dlhodobo odmietajú zverejňovať svoje dáta v rebríčkoch. Nech si to dohľadajú, fešáci...

Moderátor

Danny Kollár má celý tím ľudí, ktorý čistí jeho kanály. V jednej TG skupine vyšlo na javo, že takmer všetci, ktorí písali DK nejaké otázky či komenty, boli zablokovaní.


Toho človeka som nesledoval takmer vôbec, nemal som z neho dobrý pocit. V jednom videu bol s takou pani z ČR, nepamätám či to bolo o očkovaní, vtedy mi zasvietila stopka.


Vždy tvrdím, treba sa dívať na veci s 2 očami, nie jedným a najlepšie srdcom ako v rozprávke...


Aj ľudia iného názoru sa dajú zobudiť, len téma nemôže byť taká, ktorú médiá starostlivo komentujú a vytvárajú v nevedomých/nevidomých potrebný názor.


[quote="pid:65595, uid:48"]Danny Kollár má celý tím ľudí, ktorý čistí jeho kanály. V jednej TG skupine vyšlo na javo, že takmer všetci, ktorí písali DK nejaké otázky či komenty, boli zablokovaní.[/quote] Toho človeka som nesledoval takmer vôbec, nemal som z neho dobrý pocit. V jednom videu bol s takou pani z ČR, nepamätám či to bolo o očkovaní, vtedy mi zasvietila stopka. Vždy tvrdím, treba sa dívať na veci s 2 očami, nie jedným a najlepšie srdcom ako v rozprávke... Aj ľudia iného názoru sa dajú zobudiť, len téma nemôže byť taká, ktorú médiá starostlivo komentujú a vytvárajú v nevedomých/nevidomých potrebný názor.
Upravené 29. 3. 2022 o 17:43

update k memu prispevku vyse.
dnes me atakovala dalsi kamaradka z rakouska. musim rict, ze jsem v soku.
jen jsem ji psala porad, aby neverila vsemu v mainstreamu. tohle mne zasahlo, protoze ji znam dlouho. neda se nic delat, zivot jde dal.


text jeji zpravy:
"dnes jsem videla znicenou detskou kliniku, vsude krev. udajne tam byly zeny a deti (znicene inkubatory) byly odvleceny do ruska.
nechapu to tvoji posedlost pro vychod. tak at se vsichni pripojte k agresivnim rusum, kdyz chcete mit znovu diktaturu.
putin si nezabere jen jeho 2 provincie, on srovna ukrajinu se zemi a to jako povazujes za ok? nechci s tebou uz nic mit"


update k memu prispevku vyse. dnes me atakovala dalsi kamaradka z rakouska. musim rict, ze jsem v soku. jen jsem ji psala porad, aby neverila vsemu v mainstreamu. tohle mne zasahlo, protoze ji znam dlouho. neda se nic delat, zivot jde dal. text jeji zpravy: "dnes jsem videla znicenou detskou kliniku, vsude krev. udajne tam byly zeny a deti (znicene inkubatory) byly odvleceny do ruska. nechapu to tvoji posedlost pro vychod. tak at se vsichni pripojte k agresivnim rusum, kdyz chcete mit znovu diktaturu. putin si nezabere jen jeho 2 provincie, on srovna ukrajinu se zemi a to jako povazujes za ok? nechci s tebou uz nic mit"
Upravené 30. 3. 2022 o 12:52

Tohle znám... taky mě bývalé kamarádky stejně atakovaly. Pevně tomu věří a kdo jen nabádá k opatrnosti a vlastnímu myšlení je zrádce a ruský kolaborant a hlupák. Je to horší než plandemie kovidum , tam nebyla taková nenávist. U tečkovaných vím n, že žijí v jiné realitě, bylo to hezky ukázáno na vebu Čarokrásna duše. Ale u neteckovanych je zřejmě pohltil egregor zla a nenávisti k Rusku, jinak si to neumím vysvětlit.


Tohle znám... taky mě bývalé kamarádky stejně atakovaly. Pevně tomu věří a kdo jen nabádá k opatrnosti a vlastnímu myšlení je zrádce a ruský kolaborant a hlupák. Je to horší než plandemie kovidum , tam nebyla taková nenávist. U tečkovaných vím n, že žijí v jiné realitě, bylo to hezky ukázáno na vebu Čarokrásna duše. Ale u neteckovanych je zřejmě pohltil egregor zla a nenávisti k Rusku, jinak si to neumím vysvětlit.

Ale u neteckovanych je zřejmě pohltil egregor zla a nenávisti k Rusku, jinak si to neumím vysvětlit.


jano, ano, tahle je primo zaslepena nenavisti. to je tak priserna nenavist, ktera je vsude kolem, ze jsem se z toho dnes uz sesypala.
status na FB jsem psala cesky, ona to znovu spatne pochopila pres prekladac a ani nemela zajem si to vysvetlit. je volicka FPÖ, covid divadlo prohledla, ted se strasne zmenila. kdyz jsem ji psala, ze tady spolecnost je naladena k nenavisti k rusum, tak ji nepohorsovalo. co to je za cloveka, ktery lituje deti jedne narodnosti, ale deti jine narodnosti ne:-(
chtela bych zjistit, jak to s tou detskou klinikou je.
nema nekdo k tomu nejake informace?


[quote="pid:65721, uid:88"]Ale u neteckovanych je zřejmě pohltil egregor zla a nenávisti k Rusku, jinak si to neumím vysvětlit.[/quote] jano, ano, tahle je primo zaslepena nenavisti. to je tak priserna nenavist, ktera je vsude kolem, ze jsem se z toho dnes uz sesypala. status na FB jsem psala cesky, ona to znovu spatne pochopila pres prekladac a ani nemela zajem si to vysvetlit. je volicka FPÖ, covid divadlo prohledla, ted se strasne zmenila. kdyz jsem ji psala, ze tady spolecnost je naladena k nenavisti k rusum, tak ji nepohorsovalo. co to je za cloveka, ktery lituje deti jedne narodnosti, ale deti jine narodnosti ne:-( chtela bych zjistit, jak to s tou detskou klinikou je. nema nekdo k tomu nejake informace?

jak to s tou detskou klinikou je
Vôbec nie je uvedené o akú kliniku sa jedná, takže ťažko niečo aj hľadať a potvrdzovať ten výrok. Príznakom číclo jedna každého klamstva je nedostatok detailov, žiadna adresa, žiadna fotka, žiaden čas, len tupý výrok o tom "aký je niekto zlý". Lebo keby bola adresa a čas tak sa hneď dá vyhodnotiť pravdivosť výroku a to si klamár nežiada preto len zahmlieva. Stavil by som sa, že to bude jeden s milióna vopred pripravných fejkov kyjevského režimu, prípadne niečo otočené na ruby - fotka zo sýrie alebo také dačo. Ale ministerstvo obrany RF dopredu hovorilo o tom, že nacisti pripravujú fejkové bombardovanie nemocníc. Dokonca aj jednu nemocnicu sami nacisti rozstrieľali tankami a pustili to do sveta ako "výsledok práce Ruskej armády". Rozliať všade farbu a označiť za krv je štandard práce západnej rozviedky.


[quote="pid:65724, uid:347"]jak to s tou detskou klinikou je[/quote]Vôbec nie je uvedené o akú kliniku sa jedná, takže ťažko niečo aj hľadať a potvrdzovať ten výrok. Príznakom číclo jedna každého klamstva je nedostatok detailov, žiadna adresa, žiadna fotka, žiaden čas, len tupý výrok o tom "aký je niekto zlý". Lebo keby bola adresa a čas tak sa hneď dá vyhodnotiť pravdivosť výroku a to si klamár nežiada preto len zahmlieva. Stavil by som sa, že to bude jeden s milióna vopred pripravných fejkov kyjevského režimu, prípadne niečo otočené na ruby - fotka zo sýrie alebo také dačo. Ale ministerstvo obrany RF dopredu hovorilo o tom, že nacisti pripravujú fejkové bombardovanie nemocníc. Dokonca aj jednu nemocnicu sami nacisti rozstrieľali tankami a pustili to do sveta ako "výsledok práce Ruskej armády". Rozliať všade farbu a označiť za krv je štandard práce západnej rozviedky.

Tak mu řikám: ,,vždyť jsi to chtěl” a on: ,,takhle jsem si to nepředstavoval”. Tak jsem se začal smát a dál jsem to nekomentoval, co se budu zahazovat se zombie, biorobotem, démonem, nebo zvířetem.

Tak dlouho jsem se pokoušel bodnout do nohy , až se mi to povedlo . Ale není to ono , tak se bodnu ještě do té druhé .


[quote="pid:65598, uid:633"]Tak mu řikám: ,,vždyť jsi to chtěl” a on: ,,takhle jsem si to nepředstavoval”. Tak jsem se začal smát a dál jsem to nekomentoval, co se budu zahazovat se zombie, biorobotem, démonem, nebo zvířetem.[/quote] Tak dlouho jsem se pokoušel bodnout do nohy , až se mi to povedlo . Ale není to ono , tak se bodnu ještě do té druhé .
2.52k
22
15
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept