Zdravie a záhrada
Zimolez kamčatský (modrý)
Y

Superpotravina aneb kouzelná bobule, která odvrací stárnutí organismu
Tuto rostlinu můžeme považovat za šampiona v počtu množství antioxidantů, které zabraňují předčasnému stárnutí organismu, posilují srdce, cévy, játra a mozek, uvádí portál rbc.ru.
Národy Sibiře a Dálného Východu používaly tyto bobule jako lék na infekce a záněty. Severoameričtí domorodci vařili z listů zimolezu odvar, jímž omývali rány. Ainuové, původní obyvatelé severního Japonska, nazývali zimolez „zdrojem života“ a nazývali ho „haskap“ nebo „haskapa“, toto pojmenování převzali na Západě, kde zimolez prodávají jako superpotravinu.
„Zimolez má ještě jednu kvalitu, jež je způsobena v něm obsaženými mikroelementy,“ zdůraznil lékař Vladimir Podсhomutnikov. „Vitamín K, jenž je v zimolezu obsažen v denní dávce, zajištuje maximální vstřebávání vápníku. Dalšími podstatnými látkami v zimolezu kamčatském jsou draslík a hořčík, jejichž kombinace zajišťuje dobrou rytmickou práci srdce,“ dodal doktor.
„Užívání zimolezu nemá žádné kontraindikace s výjimkou alergie na vitamíny B. Nedoporučuje se však přesahovat denní dávku, jež tvoří 100 gramů denně," uzavřel Podchomutnikov.
Vice zde .


**Superpotravina aneb kouzelná bobule, která odvrací stárnutí organismu** Tuto rostlinu můžeme považovat za šampiona v počtu množství antioxidantů, které zabraňují předčasnému stárnutí organismu, posilují srdce, cévy, játra a mozek, uvádí portál rbc.ru. Národy Sibiře a Dálného Východu používaly tyto bobule jako lék na infekce a záněty. Severoameričtí domorodci vařili z listů zimolezu odvar, jímž omývali rány. Ainuové, původní obyvatelé severního Japonska, nazývali zimolez „zdrojem života“ a nazývali ho „haskap“ nebo „haskapa“, toto pojmenování převzali na Západě, kde zimolez prodávají jako superpotravinu. „Zimolez má ještě jednu kvalitu, jež je způsobena v něm obsaženými mikroelementy,“ zdůraznil lékař Vladimir Podсhomutnikov. „Vitamín K, jenž je v zimolezu obsažen v denní dávce, zajištuje maximální vstřebávání vápníku. Dalšími podstatnými látkami v zimolezu kamčatském jsou draslík a hořčík, jejichž kombinace zajišťuje dobrou rytmickou práci srdce,“ dodal doktor. „Užívání zimolezu nemá žádné kontraindikace s výjimkou alergie na vitamíny B. Nedoporučuje se však přesahovat denní dávku, jež tvoří 100 gramů denně," uzavřel Podchomutnikov. Vice [zde](https://cz.sputniknews.com/20220115/superpotravina-aneb-kouzelna-bobule-ktera-odvraci-starnuti-organismu-17210622.html) .

Tuto rostlinu můžeme považovat za šampiona v počtu množství antioxidantů
Mám na zahradě pár keřů. Jeho výhodou je také to, že je to první ovoce, které na zahradě dozrává. Někdy již koncem května.


[quote="pid:52808, uid:68"]Tuto rostlinu můžeme považovat za šampiona v počtu množství antioxidantů[/quote]Mám na zahradě pár keřů. Jeho výhodou je také to, že je to první ovoce, které na zahradě dozrává. Někdy již koncem května.

A je i chuťově výbornej, chutná jak borůvka. Před dvěma lety jsem si vysadil pár odkopků, ale při sekání ho vždycky ve vysoký trávě přehlídnu a občas mi taky zahradu poorají divočáci, takže jsem vlastní produkci ještě neochutnal.


A je i chuťově výbornej, chutná jak borůvka. Před dvěma lety jsem si vysadil pár odkopků, ale při sekání ho vždycky ve vysoký trávě přehlídnu a občas mi taky zahradu poorají divočáci, takže jsem vlastní produkci ještě neochutnal.

Tiež mám doma pár kríčkov. Bobuľky sú chutné, ale býva ich málo a občas ma predbehnú vtáky, ktoré tých pár kúskov vyzobú. Kvitne mi v záhrade ako úplne prvá drevina. Dokonca ako nedávno prechádzala teplá vlna, tak sa pomýlil, a začal vyháňať puky na kvet už teraz v zime.


Tiež mám doma pár kríčkov. Bobuľky sú chutné, ale býva ich málo a občas ma predbehnú vtáky, ktoré tých pár kúskov vyzobú. Kvitne mi v záhrade ako úplne prvá drevina. Dokonca ako nedávno prechádzala teplá vlna, tak sa pomýlil, a začal vyháňať puky na kvet už teraz v zime.
537
3
4
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept