Egregoriálno-matričné riadenie
Novozélandským ptákem roku se stal savec netopýr

Soutěž o ptáka roku zřejmě nikde na světě nepatří k těm, které by vzbuzovaly nějaké velké emoce. Letos však ta na Novém Zélandě emoce rozjitřila slušně. Vítězem soutěže se totiž stal netopýr hrbolatý, který však mezi ptáky rozhodně nepatří.


O vítězi v anketě pořádané ekologickou organizací Forest and Bird (Les a Pták) rozhodli hlasující jednoznačně. Celkem hlasovalo přes 56 tisíc hlasů a netopýr hrbolatý získal přes sedm tisíc hlasů. Na druhém místě skončil se značným odstupem loňský vítěz papoušek kakapo soví (4000 hlasů).


Malý netopýr hrbolatý, vědeckým názvem Chalinolobus tuberculatus, domorodým maorským pak pekapeka-tou-roa, váží zhruba osm až dvanáct gramů a je velký sotva jako lidský palec, se stal středobodem hněvu milovníků ptáků. Ty nyní hovoří o „totálním výsměchu“ či „ukradených volbách“.
Netopýr hrbolatý je jedním ze dvou endemických, dosud přežívajících druhů na Novém Zélandu.
https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/novozelandskym-ptakem-roku-se-stal-savec-netopyr-40376637


Soutěž o ptáka roku zřejmě nikde na světě nepatří k těm, které by vzbuzovaly nějaké velké emoce. Letos však ta na Novém Zélandě emoce rozjitřila slušně. Vítězem soutěže se totiž stal netopýr hrbolatý, který však mezi ptáky rozhodně nepatří. O vítězi v anketě pořádané ekologickou organizací Forest and Bird (Les a Pták) rozhodli hlasující jednoznačně. Celkem hlasovalo přes **56** tisíc hlasů a netopýr hrbolatý získal přes **sedm** tisíc hlasů. Na druhém místě skončil se značným odstupem loňský vítěz papoušek kakapo soví (4000 hlasů). Malý netopýr hrbolatý, vědeckým názvem Chalinolobus tuberculatus, domorodým maorským pak pekapeka-tou-roa, váží zhruba osm až dvanáct gramů a je velký sotva jako lidský palec, se stal středobodem hněvu milovníků ptáků. Ty nyní hovoří o „totálním výsměchu“ či „ukradených volbách“. Netopýr hrbolatý je jedním ze dvou endemických, dosud přežívajících druhů na Novém Zélandu. https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/novozelandskym-ptakem-roku-se-stal-savec-netopyr-40376637

Veď majú aj svojho národného vtáka, Kiwi-ho.


Veď majú aj svojho národného vtáka, Kiwi-ho.

Do koho týmto rýpli, do davu alebo do Číňanov či do oboch skupín? Lebo je to rýpnutie to už je jasné snáď jasné každému a cieľom bolo emocionálne pozdvihnutie a nasmerovanie energií určitým smerom. Dodávam, že táto mágia sa obráti proti jeho tvorcom a v konečnom dôsledku prekazí cieľ...


Do koho týmto rýpli, do davu alebo do Číňanov či do oboch skupín? Lebo je to rýpnutie to už je jasné snáď jasné každému a cieľom bolo emocionálne pozdvihnutie a nasmerovanie energií určitým smerom. Dodávam, že táto mágia sa obráti proti jeho tvorcom a v konečnom dôsledku prekazí cieľ...

Moderátor

Vzpomněl jsem si, jak mi ještě na Vodě dal @jox13 za "domácí úkol" zhlédnout film Dívka na koštěti a udělat rozbor.
Přiznám se, že jsem už zapomněl, k jakým závěrům jsem tehdy došel, ale určitě by stálo za to brzy zhlédnout film znovu.

Samozřejmě mi to nedalo nevzpomenout si na scénku z filmu Kameňák "Co to tu visí za ptáka?"
("Netopejr, ale že by visel za ptáka, to se mi teda nezdá." )
Kromě vtipu jako takového jsem se na scénku podíval a všiml jsem si, že kromě ilustrací netopýrů na pravé straně tabule visí mapa ČR, ze které je část na západ od Prahy zakrytá.
Zajímavá je, že před i po scénce se ve filmu odehrává děj v klášteře, ve kterém se skrývají zločinci...


Vzpomněl jsem si, jak mi ještě na Vodě dal @jox13 za "domácí úkol" zhlédnout film Dívka na koštěti a udělat rozbor. Přiznám se, že jsem už zapomněl, k jakým závěrům jsem tehdy došel, ale určitě by stálo za to brzy zhlédnout film znovu. Samozřejmě mi to nedalo nevzpomenout si na scénku z filmu Kameňák "Co to tu visí za ptáka?" ("Netopejr, ale že by visel za ptáka, to se mi teda nezdá." ) Kromě vtipu jako takového jsem se na scénku podíval a všiml jsem si, že kromě ilustrací netopýrů na pravé straně tabule visí mapa ČR, ze které je část na západ od Prahy zakrytá. Zajímavá je, že před i po scénce se ve filmu odehrává děj v klášteře, ve kterém se skrývají zločinci...

Keď už sme pri filmoch a netopieroch, tak tu je scénka zo Spievankova 6: Kráľovná Harmónia /rok výroby 2017/:


majster netopier - opravár strunových nástrojov


https://www.youtube.com/watch?v=L6XKDgSwKK8


Mne utkvelo v pamäti:
"Čo je vraj, nie je naozaj."
"Kto chce spoznať skutočnú pravdu, musí si najprv na ňu posvietiť."


Keď už sme pri filmoch a netopieroch, tak tu je scénka zo Spievankova 6: Kráľovná Harmónia /rok výroby 2017/: majster netopier - opravár strunových nástrojov https://www.youtube.com/watch?v=L6XKDgSwKK8 Mne utkvelo v pamäti: "Čo je vraj, nie je naozaj." "Kto chce spoznať skutočnú pravdu, musí si najprv na ňu posvietiť."
625
4
4
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept