Videá, filmy, knihy
Muzika, Filmy, Seriály

Normálně bych začal nějakou českou-slovenskou, nebo ruskou písničkou, ale tak nějak tento žid vystihuje tuhle dobu. Rovnou to posunu od 2:33 v čase songu + překlad. Na kytarová sóla jsem závislý.


https://www.youtube.com/watch?v=gRTxUCjmin0&list=RDMM_Q7rcUm0Dro&index=8&ab_channel=Matisyahu


,,Člověk je jen člověk
Bez ohledu na to, jak rozdmýcháš plamen,
všechno vyjde nastejno
Nakonec jsi byl můj přítel
Překážky, ty přicházejí a odcházejí,
To je jméno hry, víš?
Tenhle život se nedá koupit ani prodat,
Zahraj si karty a pak je slož.
Nemůžeš vrátit čas, který jsi ukradl,
Cesta se odvíjí, den se odvíjí.
Tenhle život se nedá koupit ani prodat, hraj své karty, a pak je slož."


Normálně bych začal nějakou českou-slovenskou, nebo ruskou písničkou, ale tak nějak tento žid vystihuje tuhle dobu. Rovnou to posunu od 2:33 v čase songu + překlad. Na kytarová sóla jsem závislý. https://www.youtube.com/watch?v=gRTxUCjmin0&list=RDMM_Q7rcUm0Dro&index=8&ab_channel=Matisyahu ,,Člověk je jen člověk Bez ohledu na to, jak rozdmýcháš plamen, všechno vyjde nastejno Nakonec jsi byl můj přítel Překážky, ty přicházejí a odcházejí, To je jméno hry, víš? Tenhle život se nedá koupit ani prodat, Zahraj si karty a pak je slož. Nemůžeš vrátit čas, který jsi ukradl, Cesta se odvíjí, den se odvíjí. Tenhle život se nedá koupit ani prodat, hraj své karty, a pak je slož."

Zdravia všetkým.
Keďže je toto vlákno určené pre firmy dávam to sem. Dnes som narazil na tento film. Krásne nám ukazujú čo naplánovali pre SŠA. Večnú očistu.
https://www.freefilm.to/film/ocista-navzdy
Je pekné ako to naplánovali, Mexiko a Kanada uzavrú hranice a nechajú staré ŠŠA zhorieťna popol. Čo príde potom sa ukáže. Nakoľko veľká bude miera krvavosti v ŠŠÁ ? Budúcnost sa zatiaľ vždy rodila v bolesti , história je plná bolesti. No možno zase začneme dôverovať jeden druhému a stvoríme lepší svet pre naše deti.
S pozdravom Peter.


Zdravia všetkým. Keďže je toto vlákno určené pre firmy dávam to sem. Dnes som narazil na tento film. Krásne nám ukazujú čo naplánovali pre SŠA. Večnú očistu. https://www.freefilm.to/film/ocista-navzdy Je pekné ako to naplánovali, Mexiko a Kanada uzavrú hranice a nechajú staré ŠŠA zhorieťna popol. Čo príde potom sa ukáže. Nakoľko veľká bude miera krvavosti v ŠŠÁ ? Budúcnost sa zatiaľ vždy rodila v bolesti , história je plná bolesti. No možno zase začneme dôverovať jeden druhému a stvoríme lepší svet pre naše deti. S pozdravom Peter.

To je tak, když ortodoxní židák z USA odhodí Tóru, Kabbalu, Talmud, pražské židovské povídky atd. vezme mikrofon do rukou a začne zpívat. Mě on poslední dobou baví a hlavně ty texty.


,,Musíš se vzdát sám sebe a pak se staneš celým
Jsi otrokem sebe sama a ani o tom nevíš.
Chceš žít rychlý život, ale tvůj mozek se pohybuje pomalu
Když se snažíš zůstat vysoko, pak musíš zůstat nízko
Chceš Boha, ale nedokážeš vypustit své ego
Pokud už jsi tam, pak není kam jít
Když už máš plný pohár, pak musí přetéct.
Pokud se topíš ve vodě a nemůžeš se udržet na hladině.
"


https://www.youtube.com/watch?v=dsFpUW48Tnc&ab_channel=MatisyahuVEVO


Celý překlad textu:


Jsi vše, co mám, a vše, co potřebuji.
Každý den se modlím, abych tě poznal, prosím.
Chci ti být nablízku, ano, tak moc po tom toužím
Jsi jako voda pro mou duši, když má žízeň
Bez tebe není mě
Jsi vzduch, který dýchám.
Někdy je svět temný a já prostě nevidím.
S nimi mě všude kolem obklopují démoni, aby mě srazili k negativitě
Ale já věřím, ano, věřím, řekl jsem, že věřím
Postavím se na vlastní nohy
Nenechám se srazit na kolena
Bojovat ze všech sil a nechat ty démony utéct
Hašemovy ohnivé paprsky jasně planou a já věřím.
Z temnoty přichází světlo, soumrak až k výšinám
Crown Heights hoří až do půlnoci.
Řekl jsem, děkuji svému Bohu, teď jsem to konečně pochopil správně
A budu bojovat celým svým srdcem, celou svou duší a celou svou silou.
Co je to za pocit?
Moje láska udělá díru do stropu.
Dávám se ti z podstaty své bytosti.
Zpívat mému bohu všechny ty písně lásky a uzdravení
Chci Mošiach teď, takže je čas začít odhalovat
Co je to za pocit?
Má láska roztrhne díru ve stropě
Dávám se ti z podstaty své bytosti
Zpívej mému Bohu všechny ty písně lásky a uzdravení
Chci Mošiach teď
Odstranit vrstvy a odhalit svou duši
Musíš se vzdát sám sebe a pak se staneš celým
Jsi otrokem sebe sama a ani o tom nevíš.
Chceš žít rychlý život, ale tvůj mozek se pohybuje pomalu
Když se snažíš zůstat vysoko, pak musíš zůstat nízko
Chceš Boha, ale nedokážeš vypustit své ego
Pokud už jsi tam, pak není kam jít
Když už máš plný pohár, pak musí přetéct.
Pokud se topíš ve vodě a nemůžeš se udržet na hladině.
Požádej Hašema o milost a on ti hodí provaz.
Hledáš pomoc u Boha, říkáš, že ho nelze najít
Vzhlížíš k nebi a hledáš pod zemí
Jako král bez koruny
Ano, stále padáš dolů
Opravdu chceš žít, ale nemůžeš se zbavit své zamračenosti
Snažil ses dosáhnout výšin a skončil jsi svázaný na zemi
Vzdal ses své pýchy a slyšel jsi zvuk
Z noci přichází den a ze dne přichází světlo
Zničehonic k Jednomu jako sluneční světlo v paprsku,
Udělal místo pro svou lásku a oheň vzplanul
Udělej místo pro jeho lásku a oheň vzplane.
Co je to za pocit?
Moje láska udělá díru do stropu.
Dávám se ti z podstaty své bytosti.
Zpívej mému Bohu všechny ty písně o lásce a uzdravení
Chci Mošiach teď, takže je čas začít odhalovat
Co je to za pocit?
Moje láska udělá díru do stropu
Dávám se ti z podstaty své bytosti
Zpívej mému Bohu všechny tyto písně lásky a uzdravení
Chci Mošiach teď
A vidím, zvedám oči, odkud přichází má pomoc
A viděl jsem ji kroužit kolem z hory
Hrom!
Cítíš to v hrudi
Udržuješ mou mysl v klidu a mou duši v pokoji
Nejsi rozzlobený
Když se dívám k nebi, odkud přichází má pomoc
A vidím, jak krouží kolem z hor.
Hrom!
Cítíš ho v hrudi


Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)


To je tak, když ortodoxní židák z USA odhodí Tóru, Kabbalu, Talmud, pražské židovské povídky atd. vezme mikrofon do rukou a začne zpívat. Mě on poslední dobou baví a hlavně ty texty. ,,**Musíš se vzdát sám sebe a pak se staneš celým Jsi otrokem sebe sama a ani o tom nevíš. Chceš žít rychlý život, ale tvůj mozek se pohybuje pomalu Když se snažíš zůstat vysoko, pak musíš zůstat nízko Chceš Boha, ale nedokážeš vypustit své ego Pokud už jsi tam, pak není kam jít Když už máš plný pohár, pak musí přetéct. Pokud se topíš ve vodě a nemůžeš se udržet na hladině.**" https://www.youtube.com/watch?v=dsFpUW48Tnc&ab_channel=MatisyahuVEVO Celý překlad textu: Jsi vše, co mám, a vše, co potřebuji. Každý den se modlím, abych tě poznal, prosím. Chci ti být nablízku, ano, tak moc po tom toužím Jsi jako voda pro mou duši, když má žízeň Bez tebe není mě Jsi vzduch, který dýchám. Někdy je svět temný a já prostě nevidím. S nimi mě všude kolem obklopují démoni, aby mě srazili k negativitě Ale já věřím, ano, věřím, řekl jsem, že věřím Postavím se na vlastní nohy Nenechám se srazit na kolena Bojovat ze všech sil a nechat ty démony utéct Hašemovy ohnivé paprsky jasně planou a já věřím. Z temnoty přichází světlo, soumrak až k výšinám Crown Heights hoří až do půlnoci. Řekl jsem, děkuji svému Bohu, teď jsem to konečně pochopil správně A budu bojovat celým svým srdcem, celou svou duší a celou svou silou. Co je to za pocit? Moje láska udělá díru do stropu. Dávám se ti z podstaty své bytosti. Zpívat mému bohu všechny ty písně lásky a uzdravení Chci Mošiach teď, takže je čas začít odhalovat Co je to za pocit? Má láska roztrhne díru ve stropě Dávám se ti z podstaty své bytosti Zpívej mému Bohu všechny ty písně lásky a uzdravení Chci Mošiach teď Odstranit vrstvy a odhalit svou duši Musíš se vzdát sám sebe a pak se staneš celým Jsi otrokem sebe sama a ani o tom nevíš. Chceš žít rychlý život, ale tvůj mozek se pohybuje pomalu Když se snažíš zůstat vysoko, pak musíš zůstat nízko Chceš Boha, ale nedokážeš vypustit své ego Pokud už jsi tam, pak není kam jít Když už máš plný pohár, pak musí přetéct. Pokud se topíš ve vodě a nemůžeš se udržet na hladině. Požádej Hašema o milost a on ti hodí provaz. Hledáš pomoc u Boha, říkáš, že ho nelze najít Vzhlížíš k nebi a hledáš pod zemí Jako král bez koruny Ano, stále padáš dolů Opravdu chceš žít, ale nemůžeš se zbavit své zamračenosti Snažil ses dosáhnout výšin a skončil jsi svázaný na zemi Vzdal ses své pýchy a slyšel jsi zvuk Z noci přichází den a ze dne přichází světlo Zničehonic k Jednomu jako sluneční světlo v paprsku, Udělal místo pro svou lásku a oheň vzplanul Udělej místo pro jeho lásku a oheň vzplane. Co je to za pocit? Moje láska udělá díru do stropu. Dávám se ti z podstaty své bytosti. Zpívej mému Bohu všechny ty písně o lásce a uzdravení Chci Mošiach teď, takže je čas začít odhalovat Co je to za pocit? Moje láska udělá díru do stropu Dávám se ti z podstaty své bytosti Zpívej mému Bohu všechny tyto písně lásky a uzdravení Chci Mošiach teď A vidím, zvedám oči, odkud přichází má pomoc A viděl jsem ji kroužit kolem z hory Hrom! Cítíš to v hrudi Udržuješ mou mysl v klidu a mou duši v pokoji Nejsi rozzlobený Když se dívám k nebi, odkud přichází má pomoc A vidím, jak krouží kolem z hor. Hrom! Cítíš ho v hrudi Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

Protestsongy jsou písně za spravedlivější svět a společnost. Tak bych to řekla v kostce. Písničkáři se k nim uchylují vždy, když už se lidem fakt těžce dýchá - a jak se zpívá v Kukačce V. Coje - "dlaň se mění v pěst"
Zaujala mě tato slovenská písnička "Republika" od Ondry Ďurici:
https://www.youtube.com/watch?v=nDQcE9yyhdk&ab_channel=Ondrej%C4%8Euricaunofficial



Nakonec ještě jednou Nohavica, nyní s Peterom Cmorikom:
https://www.youtube.com/watch?v=vvwklVuX5FU&ab_channel=JarekNohavica


**Protestsongy** jsou písně za spravedlivější svět a společnost. Tak bych to řekla v kostce. Písničkáři se k nim uchylují vždy, když už se lidem fakt těžce dýchá - a jak se zpívá v Kukačce V. Coje - "dlaň se mění v pěst" Zaujala mě tato slovenská písnička "Republika" od Ondry Ďurici: https://www.youtube.com/watch?v=nDQcE9yyhdk&ab_channel=Ondrej%C4%8Euricaunofficial - a zde od Toma Ortela "Covid" : https://www.youtube.com/watch?v=r-kxGnnS92Q&ab_channel=Tom%C3%A1%C5%A1Ortel - zde oba pánové spolu se starší písničkou "Hranice" : https://www.youtube.com/watch?v=YYYhOhdR85o&ab_channel=Tom%C3%A1%C5%A1Ortel - nesmí mi tu chybět Landa a spol s "Manifestem" : https://www.youtube.com/watch?v=fCTDZsAymBg&ab_channel=DanielLANDA - a taky Jarek Nohavica: https://www.youtube.com/watch?v=7vkjCwkFsAc&ab_channel=JarekNohavica Nakonec ještě jednou Nohavica, nyní s Peterom Cmorikom: https://www.youtube.com/watch?v=vvwklVuX5FU&ab_channel=JarekNohavica

Píseň se mění na protestní anebo aktivizující v rámci Zákona času. Stačí si poslechnout slovenskou hymnu v dnešních dnech anebo Vstavaj strana ogromnaja v červnu 1941...


Píseň se mění na protestní anebo aktivizující v rámci Zákona času. Stačí si poslechnout slovenskou hymnu v dnešních dnech anebo Vstavaj strana ogromnaja v červnu 1941...

Píseň se mění na protestní anebo aktivizující v rámci Zákona času

Tak to nevím, asi by se dalo diskutovat. Konkrétně ta slovenská hymna byla protestsongem už v době, kdy vznikla.
Myslím si, že protestsong vždy zůstává a mění se jen "potřebnost vyjádření" = některá témata byla již vyřešena a některá stále přetrvávají nevyřešená. Jako příklad bych mohla dát Kryla, jehož písničky se vztahovaly k režimu, který dneska už není (nebo k "okupaci 68" ). Přitom při dnešním poslechu znějí stále aktuálně. Stejně jsou na tom mnohé písně Nohavici, Vysockého, Bičevské...
Koneckonců.... i Cojova Kukačka je zatím nesmrtelná a stále aktuální.


[quote="pid:28608, uid:57"]Píseň se mění na protestní anebo aktivizující v rámci Zákona času[/quote] Tak to nevím, asi by se dalo diskutovat. Konkrétně ta slovenská hymna byla protestsongem už v době, kdy vznikla. Myslím si, že protestsong vždy zůstává a mění se jen "potřebnost vyjádření" = některá témata byla již vyřešena a některá stále přetrvávají nevyřešená. Jako příklad bych mohla dát Kryla, jehož písničky se vztahovaly k režimu, který dneska už není (nebo k "okupaci 68" ). Přitom při dnešním poslechu znějí stále aktuálně. Stejně jsou na tom mnohé písně Nohavici, Vysockého, Bičevské... Koneckonců.... i Cojova Kukačka je zatím nesmrtelná a stále aktuální.

@Lin - nevidím tam rozpor, jen jsem zobecnil , jak text písně může třeba opakovaně v toku času být sociálním protestem. To platí o slovenské hymně (doba maďarizace a dnes doba kovid-fašizmu) a podobně i Krylovy písně , které protestovaly proti záměrně budované názorové totalitě po srpnu 68. tehdy bylo heslem segregace "souhlasíš-nesouhlasíš" a dnes je heslem "očkovaný-neočkovaný". Posrpnová normalizace měla svůj hlavní cíl zasít propojení mezi srpnovým vojenským vstupem a politikou KSČ - tedy totálně odcizit rozhodující většinu československé veřejnosti od politického systému, označeného jako "normalizační" a tedy napřijatelný. Tehdy na sebe narazily dvě naprosto nesouměřitelné informační váhové kategorie a vítěz byl předem jasný- šlo jen o dobu dosažení vítězství. Proto stále nechápu Panarinovo rozplývání se nad skvěle sehraným srpnem 68 a operací Dunaj. Politolog by měl umět poznat Pyrrhovo vítězství, jinak by měl zůstat v tom svém pískovišti...
Mimochodem- dnes jsme v opačné situaci a v opačném gardu. A to je pro mně zdrojem optimizmu.

@Lin - nevidím tam rozpor, jen jsem zobecnil , jak text písně může třeba opakovaně v toku času být sociálním protestem. To platí o slovenské hymně (doba maďarizace a dnes doba kovid-fašizmu) a podobně i Krylovy písně , které protestovaly proti záměrně budované názorové totalitě po srpnu 68. tehdy bylo heslem segregace "souhlasíš-nesouhlasíš" a dnes je heslem "očkovaný-neočkovaný". Posrpnová normalizace měla svůj hlavní cíl zasít propojení mezi srpnovým vojenským vstupem a politikou KSČ - tedy totálně odcizit rozhodující většinu československé veřejnosti od politického systému, označeného jako "normalizační" a tedy napřijatelný. Tehdy na sebe narazily dvě naprosto nesouměřitelné informační váhové kategorie a vítěz byl předem jasný- šlo jen o dobu dosažení vítězství. Proto stále nechápu Panarinovo rozplývání se nad skvěle sehraným srpnem 68 a operací Dunaj. Politolog by měl umět poznat Pyrrhovo vítězství, jinak by měl zůstat v tom svém pískovišti... Mimochodem- dnes jsme v opačné situaci a v opačném gardu. A to je pro mně zdrojem optimizmu.

Jako příklad bych mohla dát Kryla, jehož písničky se vztahovaly k režimu, který dneska už není (nebo k "okupaci 68" ). Přitom při dnešním poslechu znějí stále aktuálně.

Já vidím v Karlu Krylovi více Člověka než jen kritika "okupace" a proto je jeho dílo přitažlivé i dnes. Jeho písně jsou spíš básně jak sám tvrdil. Například v Darwinovi podle mě ukazuje, že řízení chápe dobře.


Kryl jako básník v čase: jeho poslední nahrávka pro rozhlas ze 24. 2. 1994


https://youtu.be/vVbwjG9YCQE


[quote="pid:28641, uid:203"]Jako příklad bych mohla dát Kryla, jehož písničky se vztahovaly k režimu, který dneska už není (nebo k "okupaci 68" ). Přitom při dnešním poslechu znějí stále aktuálně.[/quote] Já vidím v Karlu Krylovi více Člověka než jen kritika "okupace" a proto je jeho dílo přitažlivé i dnes. Jeho písně jsou spíš básně jak sám tvrdil. Například v Darwinovi podle mě ukazuje, že řízení chápe dobře. Kryl jako básník v čase: jeho poslední nahrávka pro rozhlas ze 24. 2. 1994 https://youtu.be/vVbwjG9YCQE
Upravené 8. 8. 2021 o 14:24

Z pohledu KSB: Ten, kdo má koncepci (třeba islámskou - starou) ten vyhrává, protože se má "jeho" společnost o co opřít. Je to na nás, kam necháme tento svět dojít. Je to celé pořád o lidech (jako s vakcínou aktuálně - například).


Doporučuji:
https://www.csfd.cz/film/810920-chalifat/prehled/


Z pohledu KSB: Ten, kdo má koncepci (třeba islámskou - starou) ten vyhrává, protože se má "jeho" společnost o co opřít. Je to na nás, kam necháme tento svět dojít. Je to celé pořád o lidech (jako s vakcínou aktuálně - například). **Doporučuji:** https://www.csfd.cz/film/810920-chalifat/prehled/

Kryla ani zradcu Vysockeho nemozno porovnavat s Jardou, ktory to ma v hlave upratane. nie je nahodou, ze ako jediny sa dozil dnesnych dni. Kryl bol ako umelec vyborny, ale nedokazal sa zbavit tych negativ na ktore poukazoval a tie ho zozrali.


Kryla ani zradcu Vysockeho nemozno porovnavat s Jardou, ktory to ma v hlave upratane. nie je nahodou, ze ako jediny sa dozil dnesnych dni. Kryl bol ako umelec vyborny, ale nedokazal sa zbavit tych negativ na ktore poukazoval a tie ho zozrali.

Dovolte mi, abych vás zapojil do hry
Copak nevíš, že to tady vedu já?
A já jsem začal tento závod
Musím znovu běžet tímto tempem
Já jsem ten důvod, proč se to takhle stalo.


Milují mou temnotu, dělám je bezcitnými
A oni se na oplátku stali mými mučedníky.
Byl jsem v básni mnoha básníků
A přebývám v umění mnoha umělců.
Někteří z vašich nejchytřejších se snažili vyjádřit
Můj podíl na tom všem
Ale jejich sklizeň je bezvýsledná


Já jsem ten, koho následují
Já jsem ten, s kým pochodují
V zapadlých uličkách a na černých trzích
Oválnými kancelářemi, feťáckými domy a byty.
Přes bludiště královen
Stránkami mudrců a komnatami králů.


Protože já jsem…


https://m.youtube.com/watch?v=rBgSijwAtmQ


Dovolte mi, abych vás zapojil do hry Copak nevíš, že to tady vedu já? A já jsem začal tento závod Musím znovu běžet tímto tempem Já jsem ten důvod, proč se to takhle stalo. Milují mou temnotu, dělám je bezcitnými A oni se na oplátku stali mými mučedníky. Byl jsem v básni mnoha básníků A přebývám v umění mnoha umělců. Někteří z vašich nejchytřejších se snažili vyjádřit Můj podíl na tom všem Ale jejich sklizeň je bezvýsledná Já jsem ten, koho následují Já jsem ten, s kým pochodují V zapadlých uličkách a na černých trzích Oválnými kancelářemi, feťáckými domy a byty. Přes bludiště královen Stránkami mudrců a komnatami králů. Protože já jsem… https://m.youtube.com/watch?v=rBgSijwAtmQ

Celý překlad:


Dovolte mi, abych vás zapojil do hry
Copak nevíš, že to tady vedu já?
A já jsem začal tento závod
Musím znovu běžet tímto tempem
Já jsem ten důvod, proč se to takhle stalo.
A jejich láska k němu je důvodem, proč jsem se stal takto chválen
Milují mou temnotu, dělám je bezcitnými
A oni se na oplátku stali mými mučedníky.
Byl jsem v básni mnoha básníků
A přebývám v umění mnoha umělců.
Někteří z vašich nejchytřejších se snažili vyjádřit
Můj podíl na tom všem
Ale jejich sklizeň je bezvýsledná
Dro roste z mých stop
Já jsem ten, koho následují
Já jsem ten, s kým pochodují
V zapadlých uličkách a na černých trzích
Oválnými kancelářemi, feťáckými domy a byty.
Přes bludiště královen
Stránkami mudrců a komnatami králů.
skrze žíly ďáblů.
Papírový chaser je pager, jo, jsem slavný na scéně.
Jedna z nejstarších, nejstarších věcí
Mluvím všemi jazyky na planetě, y'kna mean?
Jsem americký sen
Znásilnění Afriky, neumírající stroj
Předražené léky, vražedný režim
Zástěrka drsňáka i ten v zákulisí
Já jsem krev tohoto města
Jeho plyn, voda a elektřina
Jsem jeho tělocvična, matematika a historie.
Výstřely ve třídě
A nemůžeš projít, když se netrefíš, G
Učil jsem je lépe než tohle
Učil jsem je mířit na hlavu a doufat, že se nikdy nevrátí.
Jsem rád, že je tvůj táta pryč, zlato, doufám, že se nikdy nevrátí.
Doufám, že je s tvou matkou, s mými hastrmany vysoko v mé pasti.
Doufám, že umřeš v jeho popelnici
Nemůžu si pomoct, když pláčeš, slyším jenom smích.
Jsem si jistá, že tě někdo najde svázanou v tomhle pytli
Za nemocnicí, malé dítě crack narkomani měli
Pak z tebe možná vyroste striptérka
A welfare-receiving prostitutka a zlatokopka
Můžeš se dívat v televizi, jak by tě měli správně zobrazit
Řeky potečou lihem, uhas žízeň na mých elixírech
Jsem bezpečné útočiště pro rebelující uprchlíky a odbojáře.
Důvěryhodný bludař, ochránce číslo jedna
A z trůnu z jejich kostí vládnu.
Tito blázni jsou mým palivem, tak je ochladím
Křtím je ve vodě z bazénu Scarface.
A krmím je ze stolu, na němž se jedlo Corleonovi.
Jestli zemřeš, řekni jim, že jsi hrál mou hru.
Doufám, že se z tvých děr po kulkách stanou ústa, která říkají mé jméno.
Protože já jsem…


Celý překlad: Dovolte mi, abych vás zapojil do hry Copak nevíš, že to tady vedu já? A já jsem začal tento závod Musím znovu běžet tímto tempem Já jsem ten důvod, proč se to takhle stalo. A jejich láska k němu je důvodem, proč jsem se stal takto chválen Milují mou temnotu, dělám je bezcitnými A oni se na oplátku stali mými mučedníky. Byl jsem v básni mnoha básníků A přebývám v umění mnoha umělců. Někteří z vašich nejchytřejších se snažili vyjádřit Můj podíl na tom všem Ale jejich sklizeň je bezvýsledná Dro roste z mých stop Já jsem ten, koho následují Já jsem ten, s kým pochodují V zapadlých uličkách a na černých trzích Oválnými kancelářemi, feťáckými domy a byty. Přes bludiště královen Stránkami mudrců a komnatami králů. skrze žíly ďáblů. Papírový chaser je pager, jo, jsem slavný na scéně. Jedna z nejstarších, nejstarších věcí Mluvím všemi jazyky na planetě, y'kna mean? Jsem americký sen Znásilnění Afriky, neumírající stroj Předražené léky, vražedný režim Zástěrka drsňáka i ten v zákulisí Já jsem krev tohoto města Jeho plyn, voda a elektřina Jsem jeho tělocvična, matematika a historie. Výstřely ve třídě A nemůžeš projít, když se netrefíš, G Učil jsem je lépe než tohle Učil jsem je mířit na hlavu a doufat, že se nikdy nevrátí. Jsem rád, že je tvůj táta pryč, zlato, doufám, že se nikdy nevrátí. Doufám, že je s tvou matkou, s mými hastrmany vysoko v mé pasti. Doufám, že umřeš v jeho popelnici Nemůžu si pomoct, když pláčeš, slyším jenom smích. Jsem si jistá, že tě někdo najde svázanou v tomhle pytli Za nemocnicí, malé dítě crack narkomani měli Pak z tebe možná vyroste striptérka A welfare-receiving prostitutka a zlatokopka Můžeš se dívat v televizi, jak by tě měli správně zobrazit Řeky potečou lihem, uhas žízeň na mých elixírech Jsem bezpečné útočiště pro rebelující uprchlíky a odbojáře. Důvěryhodný bludař, ochránce číslo jedna A z trůnu z jejich kostí vládnu. Tito blázni jsou mým palivem, tak je ochladím Křtím je ve vodě z bazénu Scarface. A krmím je ze stolu, na němž se jedlo Corleonovi. Jestli zemřeš, řekni jim, že jsi hrál mou hru. Doufám, že se z tvých děr po kulkách stanou ústa, která říkají mé jméno. Protože já jsem…

Na kytarová sóla jsem závislý.

V tom případě musíš milovat Garyho Moora.
V poslední době mě uchvátila ohromující orchestrálka od Ferhata Livaneliho. Od druhé minuty bezvadné kytarové sóĺo.
https://www.youtube.com/watch?v=lBH9WEULJm0&ab_channel=FerhatLivaneli


[quote="pid:25397, uid:633"]Na kytarová sóla jsem závislý.[/quote] V tom případě musíš milovat Garyho Moora. V poslední době mě uchvátila ohromující orchestrálka od Ferhata Livaneliho. Od druhé minuty bezvadné kytarové sóĺo. https://www.youtube.com/watch?v=lBH9WEULJm0&ab_channel=FerhatLivaneli
Upravené 18. 9. 2021 o 10:54

Milují mou temnotu,


Film o pravé temnotě, o jazyku životních okolností, svědomí a řízení HNR, v poslední době jedna z nejlepších věcí, co jsem viděl. Je poetický, brutální a optimistický. Nejlépe se sleduje ve dvojici na velké obrazovce. Pokud máte přítelkyni, nebo ženu, může to být hezky strávený čas. Jdou nastavit české i slovenské titulky.
Taktéž výborná hudba, kterou nahrála Pražská filharmonie a Pražské smyčce.
Jeden názor z diskuse
D. Stinson
Můj bratr a já jsme Američané a sledovali jsme to na Netflixu po kostele s našimi rodinami u něj. Prosím, řekněte mi, proč jsme byli tak hluboko v tomto filmu, že jsme všichni přestali jíst sedět a sledovat tento film, jako by to byl poslední film, který jsme kdy viděli. Vůbec mi nevadilo číst titulky, protože to bylo v turečtině. Dávám tomuto filmu 5 zlatých hvězd, ruce dolů!
https://www.youtube.com/watch?v=7c3WQ8gF0QI&ab_channel=BoyutFilm


[quote="pid:33190, uid:633"]Milují mou temnotu,[/quote] Film o pravé temnotě, o jazyku životních okolností, svědomí a řízení HNR, v poslední době jedna z nejlepších věcí, co jsem viděl. Je poetický, brutální a optimistický. Nejlépe se sleduje ve dvojici na velké obrazovce. Pokud máte přítelkyni, nebo ženu, může to být hezky strávený čas. Jdou nastavit české i slovenské titulky. Taktéž výborná hudba, kterou nahrála Pražská filharmonie a Pražské smyčce. Jeden názor z diskuse D. Stinson Můj bratr a já jsme Američané a sledovali jsme to na Netflixu po kostele s našimi rodinami u něj. Prosím, řekněte mi, proč jsme byli tak hluboko v tomto filmu, že jsme všichni přestali jíst sedět a sledovat tento film, jako by to byl poslední film, který jsme kdy viděli. Vůbec mi nevadilo číst titulky, protože to bylo v turečtině. Dávám tomuto filmu 5 zlatých hvězd, ruce dolů! https://www.youtube.com/watch?v=7c3WQ8gF0QI&ab_channel=BoyutFilm
Upravené 2. 10. 2021 o 22:04

V tom případě musíš milovat Garyho Moora.


No tak samozřejmě, jinak doporučuji:


https://www.youtube.com/watch?v=BT0j-UIGe9k&ab_channel=EStreetShuffle


Od 4:54 - a nech to jet, nech to plout smile


Díky za tip na film, ten neznám. Kouknu na to.


[quote="pid:33579, uid:312"]V tom případě musíš milovat Garyho Moora.[/quote] No tak samozřejmě, jinak doporučuji: https://www.youtube.com/watch?v=BT0j-UIGe9k&ab_channel=EStreetShuffle Od 4:54 - a nech to jet, nech to plout 8) Díky za tip na film, ten neznám. Kouknu na to.

Юлия Смирнова - Казачья молитва (Ойся ты ойся)
https://www.youtube.com/watch?v=tL1zxejuYKM


...
А еще просил казак Правды у Бога.
Будет Правда на земле - будет и Свобода.
...


Юлия Смирнова - Казачья молитва (Ойся ты ойся) https://www.youtube.com/watch?v=tL1zxejuYKM ... А еще просил казак Правды у Бога. Будет Правда на земле - будет и Свобода. ...

Jedna matričná na dobrú noc:
https://www.youtube.com/watch?v=eMbvDUVk5e4


3:40


На рассвете помолюся
На рассвете тебе…
Святый боже,
Святый крепкий..
Святый бессмертный
Я здесь!
Эгей! Небо плачет
Эгей! Своим сердцем
Эгей небо плачет
Эгей своим сердцем наудачу!


«Кто заставил плакать святые иконы? —
Драконы Америки, Европы драконы.
В Сербии, в Сирии плачут иконы,
И на Донбассе слезы и стоны.
Разве в Брюсселе не учатся в школе?
Нет вам победы на Русском поле.
И крестоносцы уйдут все под лед,
Как вам не жалко свой же народ?


Мама, Россия Мама,
Все в любви и без обмана,
Мама, Россия Мама,
на молитву встанем рано,
Мама, Россия Мама,
от Москвы до океана.
Мама, Россия Мама,
Все в любви и без обмана.


Что за политика, что за приколы?
Турки как раньше, в спину уколы.
НАТО залезло в славянский овраг,
Может распишем опять Вам Рейхстаг?
Вам же в ООН рассказал Президент,
Что в этих войнах один лишь ответ.
Русских нельзя ни когда победить,
Можете только себе навредить!


Мама, Россия Мама,
Все в любви и без обмана,
Мама, Россия Мама,
на молитву встанем рано,
Мама, Россия Мама,
от Москвы до океана.
Мама, Россия Мама,
Все в любви и без обмана.


Jedna matričná na dobrú noc: https://www.youtube.com/watch?v=eMbvDUVk5e4 3:40 На рассвете помолюся На рассвете тебе… Святый боже, Святый крепкий.. Святый бессмертный Я здесь! Эгей! Небо плачет Эгей! Своим сердцем Эгей небо плачет Эгей своим сердцем наудачу! «Кто заставил плакать святые иконы? — Драконы Америки, Европы драконы. В Сербии, в Сирии плачут иконы, И на Донбассе слезы и стоны. Разве в Брюсселе не учатся в школе? Нет вам победы на Русском поле. И крестоносцы уйдут все под лед, Как вам не жалко свой же народ? Мама, Россия Мама, Все в любви и без обмана, Мама, Россия Мама, на молитву встанем рано, Мама, Россия Мама, от Москвы до океана. Мама, Россия Мама, Все в любви и без обмана. Что за политика, что за приколы? Турки как раньше, в спину уколы. НАТО залезло в славянский овраг, Может распишем опять Вам Рейхстаг? Вам же в ООН рассказал Президент, Что в этих войнах один лишь ответ. Русских нельзя ни когда победить, Можете только себе навредить! Мама, Россия Мама, Все в любви и без обмана, Мама, Россия Мама, на молитву встанем рано, Мама, Россия Мама, от Москвы до океана. Мама, Россия Мама, Все в любви и без обмана.
Upravené 23. 10. 2021 o 20:01

Kriminálně detektivní příběh podle předlohy autora tzv. drsné školy J. H. Chase se odehrává kdesi na malém městě Spojených států. Majitel Hlasu lidu Henry Chandler zařídí novináři Mansonovi prosperující časopis: "...budete napadat nepoctivost, korupci, lumpy, prodejné politiky. Uvědomte si však, že proto budete i vy pod lupou, že budete jako zlatá rybička v akváriu... Zlaté rybičky se nemají kam schovat, Mansone." Přitom mu připomíná, že chce-li kritizovat, musí být sám čistý a bezúhonný. Překážkou této čistoty se však stává Mansonova žena Linda, která chce žít na vysoké noze...


https://www.youtube.com/watch?v=d13O1oUeKV4


Kriminálně detektivní příběh podle předlohy autora tzv. drsné školy J. H. Chase se odehrává kdesi na malém městě Spojených států. Majitel Hlasu lidu Henry Chandler zařídí novináři Mansonovi prosperující časopis: "...budete napadat nepoctivost, korupci, lumpy, prodejné politiky. Uvědomte si však, že proto budete i vy pod lupou, že budete jako zlatá rybička v akváriu... Zlaté rybičky se nemají kam schovat, Mansone." Přitom mu připomíná, že chce-li kritizovat, musí být sám čistý a bezúhonný. Překážkou této čistoty se však stává Mansonova žena Linda, která chce žít na vysoké noze... https://www.youtube.com/watch?v=d13O1oUeKV4

V uniformě lokaje (1996)
https://www.youtube.com/watch?v=Tc4LGBWwor0


V uniformě lokaje
za kočárem dnešní doby
zmrzlá cesta roztaje
kola do hlíny se boří


Loukotě se otáčí
slunce jimi prosvítá
věnec slibů z bodláčí
už se těla dotýká


Vyvolený
vždycky vyvolený
jsou některý z nás
a stále stejný zdá se


Povolený
všechno povolený
maj některý z nás
a srážej hlavy kráse


Jasně tenhle svět je náš
opilej páter se kácí
plete se mu otčenáš
modlí se a tiše zvrací


Jedna sláva pomíjí
novej film se promítá
starej děj se odvíjí
policajt tě zatýká


Vyvolený
vždycky vyvolený
jsou některý z nás
a stále stejný zdá se


Povolený
všechno povolený
maj některý z nás
a srážej hlavy kráse


V uniformě lokaje
za kočárem dnešní doby
zmrzlá cesta roztaje
kola do hlíny se boří


Loukotě se otáčí
slunce jimi prosvítá
věnec slibů z bodláčí
už se těla dotýká


Vyvolený
vždycky vyvolený
jsou některý z nás
a stále stejný zdá se


Povolený
všechno povolený
maj některý z nás
a srážej hlavy kráse
https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/brichta-ales/v-uniforme-lokaje-92934


V uniformě lokaje (1996) https://www.youtube.com/watch?v=Tc4LGBWwor0 V uniformě lokaje za kočárem dnešní doby zmrzlá cesta roztaje kola do hlíny se boří Loukotě se otáčí slunce jimi prosvítá věnec slibů z bodláčí už se těla dotýká Vyvolený vždycky vyvolený jsou některý z nás a stále stejný zdá se Povolený všechno povolený maj některý z nás a srážej hlavy kráse Jasně tenhle svět je náš opilej páter se kácí plete se mu otčenáš modlí se a tiše zvrací Jedna sláva pomíjí novej film se promítá starej děj se odvíjí policajt tě zatýká Vyvolený vždycky vyvolený jsou některý z nás a stále stejný zdá se Povolený všechno povolený maj některý z nás a srážej hlavy kráse V uniformě lokaje za kočárem dnešní doby zmrzlá cesta roztaje kola do hlíny se boří Loukotě se otáčí slunce jimi prosvítá věnec slibů z bodláčí už se těla dotýká Vyvolený vždycky vyvolený jsou některý z nás a stále stejný zdá se Povolený všechno povolený maj některý z nás a srážej hlavy kráse https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/brichta-ales/v-uniforme-lokaje-92934
Upravené 20. 11. 2021 o 00:35

Piesne z čias Veľkej Vlasteneckej vojny v podaní Dimitria Hvorostovskeho.
Hudba texty a hlas na veľmi vysokej úrovni. Ruština je dobre zrozumiteľná aj pre začiatočníkov.Texty v piesňach sú veľmi jasne a presne aj v dnešných časoch.


https://youtu.be/K-Ofy4SSk-0


Piesne z čias Veľkej Vlasteneckej vojny v podaní Dimitria Hvorostovskeho. Hudba texty a hlas na veľmi vysokej úrovni. Ruština je dobre zrozumiteľná aj pre začiatočníkov.Texty v piesňach sú veľmi jasne a presne aj v dnešných časoch. https://youtu.be/K-Ofy4SSk-0

k rozhovorom Rusko-USA sa dá dodať len:


https://www.youtube.com/watch?v=seSuAQk_AJY


Но пока такие пацаны есть у нас в стране,
Знают пусть враги, все знают, сучка Кондолиза Райс:
Никогда отребье НАТОвское не возьмёте нас.


k rozhovorom Rusko-USA sa dá dodať len: https://www.youtube.com/watch?v=seSuAQk_AJY Но пока такие пацаны есть у нас в стране, Знают пусть враги, все знают, сучка Кондолиза Райс: Никогда отребье НАТОвское не возьмёте нас.

Landa vydal novou písničku Anička Malinová. Stojí za poslech - myslím si, že písnička je hodně povedená. Dostala se mi pod kůži.
To jméno mi vůbec nic neříkalo a tak na mě písnička zapůsobila nejspíš tak, jak bylo zamýšleno = prožitek a osvěta. Obojí je v těchto časech moc potřeba. A zajímavost: ten doprovodný dívčí hlas je jedna z Landových dcer.
https://www.youtube.com/watch?v=g_8nMu1f1Cc


Landa vydal novou písničku Anička Malinová. Stojí za poslech - myslím si, že písnička je hodně povedená. Dostala se mi pod kůži. To jméno mi vůbec nic neříkalo a tak na mě písnička zapůsobila nejspíš tak, jak bylo zamýšleno = prožitek a osvěta. Obojí je v těchto časech moc potřeba. A zajímavost: ten doprovodný dívčí hlas je jedna z Landových dcer. https://www.youtube.com/watch?v=g_8nMu1f1Cc
Upravené 21. 1. 2022 o 21:48

Landa vydal novou písničku Anička Malinová.

Maminko zastřelí mě, napsala Anna Malinová popravená v Mauthausenu
Zanechala po sobě tříletou dcerku Alenku. Ta se až v dospělosti dozvěděla, kdo byli její rodiče a že její ovdovělá maminka Anna Malinová byla poslední láskou Josefa Gabčíka, který v kryptě chrámu sv. Cyrila a Metoděje, obklíčené 18. června 1942 nacisty, zemřel s dalšími šesti parašutisty hrdinnou smrtí.


Nacisté Alenku s dalšími 45 dětmi odbojářů zapojených do spolupráce s výsadkovými skupinami Anthropoid, Silver A, Bivouac, Out Distance, Steel a Intransitive internovali na zámečku Jenerálka. Děti o smrti svých rodičů až do konce války nevěděly. A Alenka ještě mnohem déle. O vztahu maminky s Josefem Gabčíkem se dočetla až po sametové revoluci z přepisů výslechů odbojářů
https://www.pametnaroda.cz/cs/magazin/pribehy/maminko-zastreli-me-napsala-anna-malinova-popravena-v-mauthausenu


[quote="pid:53660, uid:203"]Landa vydal novou písničku Anička Malinová.[/quote] **Maminko zastřelí mě, napsala Anna Malinová popravená v Mauthausenu** Zanechala po sobě tříletou dcerku Alenku. Ta se až v dospělosti dozvěděla, kdo byli její rodiče a že její ovdovělá maminka Anna Malinová byla poslední láskou Josefa Gabčíka, který v kryptě chrámu sv. Cyrila a Metoděje, obklíčené 18. června 1942 nacisty, zemřel s dalšími šesti parašutisty hrdinnou smrtí. Nacisté Alenku s dalšími 45 dětmi odbojářů zapojených do spolupráce s výsadkovými skupinami Anthropoid, Silver A, Bivouac, Out Distance, Steel a Intransitive internovali na zámečku Jenerálka. Děti o smrti svých rodičů až do konce války nevěděly. A Alenka ještě mnohem déle. O vztahu maminky s Josefem Gabčíkem se dočetla až po sametové revoluci z přepisů výslechů odbojářů https://www.pametnaroda.cz/cs/magazin/pribehy/maminko-zastreli-me-napsala-anna-malinova-popravena-v-mauthausenu

Natrafil som na jednu dievčinu, ktorá má neskutočný recitačný talent. Prednáša básne tak, ako by ich naozaj žila. Dá sa jej uveriť každé slovo.
Na jej YT kanáli je veľa skvostov. Tu je malá ukážka.


Роберт Рождественский — Я в глазах твоих утону, можно
https://www.youtube.com/watch?v=RqqeiviBgvw


Я в глазах твоих утону, можно?
Ведь в глазах твоих утонуть — счастье.
Подойду и скажу: Здравствуй,
Я люблю тебя. Это сложно…
Нет, не сложно, а трудно
Очень трудно любить, веришь?
Подойду я к обрыву крутому
Стану падать, поймать успеешь?
Ну а если уеду — напишешь?
Я хочу быть с тобой долго
Очень долго…
Всю жизнь, понимаешь?
Я ответа боюсь, знаешь….
Ты ответь мне, но только молча,
Ты глазами ответь, любишь?
Если да, то тогда обещаю
Что ты самым счастливым будешь
Если нет, то тебя умоляю
Не кори своим взглядом ,
Не тяни своим взглядом в омут
Пусть другую ты любишь, ладно…
А меня хоть немного помнишь?
Я любить тебя буду, можно?
Даже если нельзя, буду!
И всегда я приду на помощь
Если будет тебе трудно!


есть люди от которых веет солнцем
https://www.youtube.com/watch?v=HZNOn-7H30U


есть люди от которых веет солнцем,
с которыми безумно тянет просто быть,
они уютны, как те милые цветочки на оконце,
их просто невозможно не любить
к ним на руки спешат запрыгнуть детки,
и завернуться в сердце их большом,
и для детей у них всегда с собой конфетки,
и пару тройку фраз о теплом и простом.
их чувствуют и кошки и собаки,
и у двери частенько поджидают.
пускай свои у дома полны чашки,
но сердце тёплого ведь много не бывает.
есть люди от которых веет солнцем
с которыми приятно просто быть,
цветочки милые бывает вянут на оконце,
но Вас навряд ли нам когда-нибудь забыть!


Будь, пожалуйста, рядом
https://www.youtube.com/watch?v=RNGFj0i0zOw


Меняю я город на домик у речки,
И множество комнат мне вовсе не надо,
Все яркие лампы на тусклые свечки,
Меняю, лишь ты будь, пожалуйста, рядом.


Чтоб вместе с тобою встречали рассветы,
Ночами считали упавшие звезды,
Клянусь, я готова пожертвовать летом,
Вот только бы знать, что с тобою в морозы.


Пускай воет вьюга, свирепствует ветер,
И день ото дня всё сильней снегопады,
Я тихо укутаюсь в клетчатом пледе -
Мне станет тепло, если ты будешь рядом.


Не нужно других в этом маленьком мире,
Совсем ни к чему дорогое убранство,
Пусть лучше никто никогда не увидит,
Как выглядит наше с тобою пространство.


Ты слышишь? Я правда готова всё бросить,
Мне вовсе не нужно за это награду,
Вот только бы знать, что и ты где-то просишь:
«Родная, пожалуйста, будь со мной рядом…».


Tu hovorí o sebe a svojich začiatkoch... Veľmi skromné a charizmatické žieňa. Oľga, učiteľka v materskej škôlke. 26 rokov. Sú ľudia, z ktorých srší krásna pozitívna energia, sangvinici...
https://www.youtube.com/watch?v=rBaLhKehKoc


Natrafil som na jednu dievčinu, ktorá má neskutočný recitačný talent. Prednáša básne tak, ako by ich naozaj žila. Dá sa jej uveriť každé slovo. Na jej YT kanáli je veľa skvostov. Tu je malá ukážka. Роберт Рождественский — Я в глазах твоих утону, можно https://www.youtube.com/watch?v=RqqeiviBgvw Я в глазах твоих утону, можно? Ведь в глазах твоих утонуть — счастье. Подойду и скажу: Здравствуй, Я люблю тебя. Это сложно… Нет, не сложно, а трудно Очень трудно любить, веришь? Подойду я к обрыву крутому Стану падать, поймать успеешь? Ну а если уеду — напишешь? Я хочу быть с тобой долго Очень долго… Всю жизнь, понимаешь? Я ответа боюсь, знаешь…. Ты ответь мне, но только молча, Ты глазами ответь, любишь? Если да, то тогда обещаю Что ты самым счастливым будешь Если нет, то тебя умоляю Не кори своим взглядом , Не тяни своим взглядом в омут Пусть другую ты любишь, ладно… А меня хоть немного помнишь? Я любить тебя буду, можно? Даже если нельзя, буду! И всегда я приду на помощь Если будет тебе трудно! есть люди от которых веет солнцем https://www.youtube.com/watch?v=HZNOn-7H30U есть люди от которых веет солнцем, с которыми безумно тянет просто быть, они уютны, как те милые цветочки на оконце, их просто невозможно не любить к ним на руки спешат запрыгнуть детки, и завернуться в сердце их большом, и для детей у них всегда с собой конфетки, и пару тройку фраз о теплом и простом. их чувствуют и кошки и собаки, и у двери частенько поджидают. пускай свои у дома полны чашки, но сердце тёплого ведь много не бывает. есть люди от которых веет солнцем с которыми приятно просто быть, цветочки милые бывает вянут на оконце, но Вас навряд ли нам когда-нибудь забыть! Будь, пожалуйста, рядом https://www.youtube.com/watch?v=RNGFj0i0zOw Меняю я город на домик у речки, И множество комнат мне вовсе не надо, Все яркие лампы на тусклые свечки, Меняю, лишь ты будь, пожалуйста, рядом. Чтоб вместе с тобою встречали рассветы, Ночами считали упавшие звезды, Клянусь, я готова пожертвовать летом, Вот только бы знать, что с тобою в морозы. Пускай воет вьюга, свирепствует ветер, И день ото дня всё сильней снегопады, Я тихо укутаюсь в клетчатом пледе - Мне станет тепло, если ты будешь рядом. Не нужно других в этом маленьком мире, Совсем ни к чему дорогое убранство, Пусть лучше никто никогда не увидит, Как выглядит наше с тобою пространство. Ты слышишь? Я правда готова всё бросить, Мне вовсе не нужно за это награду, Вот только бы знать, что и ты где-то просишь: «Родная, пожалуйста, будь со мной рядом…». Tu hovorí o sebe a svojich začiatkoch... Veľmi skromné a charizmatické žieňa. Oľga, učiteľka v materskej škôlke. 26 rokov. Sú ľudia, z ktorých srší krásna pozitívna energia, sangvinici... https://www.youtube.com/watch?v=rBaLhKehKoc

Ak to uz bolo - ospravedlnujem sa.


Zachrana „The Rescue”


Autoři Oscarem oceněného dokumentu Free Solo ve svém dalším filmu rekonstruují den po dni vysvobození dvanácti thajských fotbalových juniorů a jejich trenéra. Ti v červnu 2018 kvůli monzunovým dešťům uvízli v jeskynním komplexu Tham Luang Nang Non na severu Thajska. Do čtrnáctidenní záchranné operace se zapojili příslušníci thajských a amerických speciálních jednotek i buddhističtí mniši. Zvláštní pozornost si ale vysloužila čtveřice odhodlaných potápěčů z různých koutů světa. Také zásluhou jejich dosud nezveřejněných záběrů je Záchrana dojemným příběhem odvahy i vtahujícím klaustrofobním thrillerem.


PS: Pjakin sa niekolkokrat vyjadroval ku tejto udalosti


https://www.csfd.sk/film/1077617-the-rescue/prehlad/


https://www.bombuj.si/online-film-zachrana-2021


Ak to uz bolo - ospravedlnujem sa. Zachrana „The Rescue” Autoři Oscarem oceněného dokumentu Free Solo ve svém dalším filmu rekonstruují den po dni vysvobození dvanácti thajských fotbalových juniorů a jejich trenéra. Ti v červnu 2018 kvůli monzunovým dešťům uvízli v jeskynním komplexu Tham Luang Nang Non na severu Thajska. Do čtrnáctidenní záchranné operace se zapojili příslušníci thajských a amerických speciálních jednotek i buddhističtí mniši. Zvláštní pozornost si ale vysloužila čtveřice odhodlaných potápěčů z různých koutů světa. Také zásluhou jejich dosud nezveřejněných záběrů je Záchrana dojemným příběhem odvahy i vtahujícím klaustrofobním thrillerem. PS: Pjakin sa niekolkokrat vyjadroval ku tejto udalosti https://www.csfd.sk/film/1077617-the-rescue/prehlad/ https://www.bombuj.si/online-film-zachrana-2021

Já mám rád recitace Viktora Korženěvskovo. Má nahráno spousty básní. Například:
"Jednou se za ní zavřou dveře" ("Однажды за ней захлопнется дверь"smile


https://www.youtube.com/watch?v=WoL98GkulWU&ab_channel=%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9%D0%92%D0%B8%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80Vikey


Já mám rád recitace Viktora Korženěvskovo. Má nahráno spousty básní. Například: "Jednou se za ní zavřou dveře" ("Однажды за ней захлопнется дверь") https://www.youtube.com/watch?v=WoL98GkulWU&ab_channel=%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9%D0%92%D0%B8%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80Vikey
Upravené 2. 2. 2022 o 20:44

https://www.youtube.com/watch?v=bC2uIJPTlrc


Jan Werich: Talisman (úryvek)


Od pradávna říkali si páni,
že se musí ohlupovat lid.
Aby pro ně pracoval, aby přitom nereptal,
aby se zkrátka bál, aby byl klid.
Aby nesáh pánům na pohodlí,
ať dře v potu tváře a pak hlavně ať se modlí.
Ať se krčí v prachu a ať žije v strachu.
Vymýšleli pro něj stále nové modly.


Chátra, říkali si páni,
ta nám vždycky na špek naletí.
Jednou se klaní dvojhlavé sani,
podruhé zlatému teleti.


Jednou modlám obětuje kůzlátko,
veleknězům strká prachy zakrátko,
pak se klaní dervišovi, který ječí na věži,
zázračnému rabínovi, nebo papeži.


Hrůzu, jenom hrůzu, pouštět na chudáky.
Oni budou spokojeni no a my ovšem taky.
Všechno lidem napovídat můžeš,
jakmile se modly začnou bát.
Tohle člověk nezmění, to je boží řízení,
ten dojde spasení, kdo poslouchá rád.


Neptejte se, co se za tím skrývá,
neb jsou věci tajemné co nejsou korbel piva.
Ten má spásu jistou, kdo má duši čistou,
kdo se na nic neptá a jen hlavou kývá.
Bázeň budí v lidech kázeň -
na to přišli páni zakrátko.
Veškerá špína vypadá jiná,
když nad ní zazáří pozlátko.


https://www.youtube.com/watch?v=bC2uIJPTlrc **Jan Werich: Talisman (úryvek)** Od pradávna říkali si páni, že se musí ohlupovat lid. Aby pro ně pracoval, aby přitom nereptal, aby se zkrátka bál, aby byl klid. Aby nesáh pánům na pohodlí, ať dře v potu tváře a pak hlavně ať se modlí. Ať se krčí v prachu a ať žije v strachu. Vymýšleli pro něj stále nové modly. Chátra, říkali si páni, ta nám vždycky na špek naletí. Jednou se klaní dvojhlavé sani, podruhé zlatému teleti. Jednou modlám obětuje kůzlátko, veleknězům strká prachy zakrátko, pak se klaní dervišovi, který ječí na věži, zázračnému rabínovi, nebo papeži. Hrůzu, jenom hrůzu, pouštět na chudáky. Oni budou spokojeni no a my ovšem taky. Všechno lidem napovídat můžeš, jakmile se modly začnou bát. Tohle člověk nezmění, to je boží řízení, ten dojde spasení, kdo poslouchá rád. Neptejte se, co se za tím skrývá, neb jsou věci tajemné co nejsou korbel piva. Ten má spásu jistou, kdo má duši čistou, kdo se na nic neptá a jen hlavou kývá. Bázeň budí v lidech kázeň - na to přišli páni zakrátko. Veškerá špína vypadá jiná, když nad ní zazáří pozlátko.

Parom - Mor ho! [Moje video]


**[Parom - Mor ho!](https://www.mojevideo.sk/video/33b37/samo_chalupka_mor_ho.html)** [Moje video]
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.

https://www.youtube.com/watch?v=oTusD9eO_4k


Ano, Bůh řekl "Nezabiješ!"
A také řekl: "Není větší Lásky, než když někdo duši svoji položí za druhy svoje."


"Když nepřítel vyhrožuje tobě osobně, to můžeš strpět.
Nu, jestli smrt hrozí našim blízkým, je naším dluhem vzít do rukou zbraň a ochránit je."


https://www.youtube.com/watch?v=oTusD9eO_4k Ano, Bůh řekl "Nezabiješ!" A také řekl: "Není větší Lásky, než když někdo duši svoji položí za druhy svoje." "Když nepřítel vyhrožuje tobě osobně, to můžeš strpět. Nu, jestli smrt hrozí našim blízkým, je naším dluhem vzít do rukou zbraň a ochránit je."

Donbas «День без выстрела» « Den bez výstrelu » na Zemi
https://www.youtube.com/watch?v=9XcNzsZ-imY


Priatelia! Toto je 4. video národného projektu SPOLUSPIESNOU.
Úprimne ďakujeme všetkým, ktorí projektu pomáhajú! Pre nás je to životne dôležité! Vďaka!
Nezastavíme sa. Múr ľahostajnosti a pokrytectva je možné prelomiť iba údernou tvorivou silou dobra a lásky. A naša ďalšia práca určite bude! Budú ešte prieraznejšie a mohutnejšie.
Projekt stále potrebuje vašu podporu (budúce práce), pretože existujeme výlučne z nadšenia.
Donbass Neriadi prázdneho muža a nikto ho nesmie položiť na kolená!
Všetko dobré! BUDEME ŽIŤ!
S pozdravom vaši SPOLUSPIESNOU


Donbas «День без выстрела» « Den bez výstrelu » na Zemi https://www.youtube.com/watch?v=9XcNzsZ-imY Priatelia! Toto je 4. video národného projektu SPOLUSPIESNOU. Úprimne ďakujeme všetkým, ktorí projektu pomáhajú! Pre nás je to životne dôležité! Vďaka! Nezastavíme sa. Múr ľahostajnosti a pokrytectva je možné prelomiť iba údernou tvorivou silou dobra a lásky. A naša ďalšia práca určite bude! Budú ešte prieraznejšie a mohutnejšie. Projekt stále potrebuje vašu podporu (budúce práce), pretože existujeme výlučne z nadšenia. Donbass Neriadi prázdneho muža a nikto ho nesmie položiť na kolená! Všetko dobré! BUDEME ŽIŤ! S pozdravom vaši SPOLUSPIESNOU
4.14k
34
17
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept