Mimo kategórií
Lev Klikov

Ked sa mi najde cas tak popocuvam Leva. Docela zaujimavo rozprava prvu pol hodinu.


https://www.youtube.com/watch?v=YnR6L1kjUZc


Tento krat hovoril o tom aky je rozdiel medzi umelym intelektom a intelektom cloveka, medzi systemom umelym a systemom zivym. Umely intelekt sa vytvara odpozorovanim intelektu cloveka, ziveho intelektu a potom sa spravi "hlupa kopia".
Najviac ma zaujala veta "Umely system nema schopnost samoorganizacie".
Principy riadenia v umelom systeme sa uz olisuju od principov tvorenia (bozskych principov).
Zivy system je autonomny, sam sa riadi. Napriklad ak pestujete kevety, tak vy neriadite to ako rastie kvet, polejete ho sice, presadite, ale procesy v rastline prebiehaju bez vasho zasahu a ak sa o kevet nebudete starat pol roka a bude mat vodu, tak prezije. Kdezto umely system stale potrebuje vasu pozornost, sataci jedna nepozornost a uz sa daco pokazi.
Ciel umeleho intelektu - bezhranicna moc.
(Ano je to po rusky .... ucte sa rusky )


Ked sa mi najde cas tak popocuvam Leva. Docela zaujimavo rozprava prvu pol hodinu. https://www.youtube.com/watch?v=YnR6L1kjUZc Tento krat hovoril o tom aky je rozdiel medzi umelym intelektom a intelektom cloveka, medzi systemom umelym a systemom zivym. Umely intelekt sa vytvara odpozorovanim intelektu cloveka, ziveho intelektu a potom sa spravi "hlupa kopia". Najviac ma zaujala veta "Umely system nema schopnost samoorganizacie". Principy riadenia v umelom systeme sa uz olisuju od principov tvorenia (bozskych principov). Zivy system je autonomny, sam sa riadi. Napriklad ak pestujete kevety, tak vy neriadite to ako rastie kvet, polejete ho sice, presadite, ale procesy v rastline prebiehaju bez vasho zasahu a ak sa o kevet nebudete starat pol roka a bude mat vodu, tak prezije. Kdezto umely system stale potrebuje vasu pozornost, sataci jedna nepozornost a uz sa daco pokazi. Ciel umeleho intelektu - bezhranicna moc. (Ano je to po rusky .... ucte sa rusky )
Upravené 22. 4. 2021 o 06:43

Pozeram ze youtube mi uz zmazal video, co som dal v predchadzajucom prispevku, ocividne youtubu vadi vsetko co moze cloveka duchovne pozdvihnut.


https://www.youtube.com/embed/CytaW8VZ0_g


Od 20:00 velmi zaujimavo hovori Lev. Spomina tam, ze ako prve v zivote clovek sa musi naucit riadit sam seba, svoje reakcie. Cim viac clovek vie ovladat sam seba, tym viac sa stava "bohom". Tiez tam spomina, nejake urovne harmonie. Kazdy clovek zije na nejakej urovni harmonie (harmonia- tjs na kolko clovek kraca vo svojom zivote maximom co mu Stvoritel doprial - na kolko clovek kraca spravnou cestou). Lev vytvoril nejaku mierku tej harmonie cloveka. Hovoril ze po 10 to je ciste peklo. To s takym clovekom ked sa stretnete tak to nic nebudete pocut len stazovanie sa , ohovaracky, nadavky, proste bez kludu, bez harmonie, - clovek nevie sam ovladat svoj psychicky stav, to co ide z jeho ust.... V dnesnom svete 90 % ludi zije v takej slabej harmoniii do 10. Casom clovek nadobuda harmoniu, k tomu ma pomocnikov - okolitych "zlych" ludi, provokaterov, podpichovacov co sa stale snazia vyviest ho z rovnovahy - aby vybuchol emocionalne. Ulohou Cloveka je dokazat celit tymto "provokaterom", ktorych nam do cesty poslal Stvoritel a naucit sa kontrolovat, kontrolovat svoje skutky, myslienky atd ... ak sa naucime kontrolovat seba, potom mozeme okolo seba vytvorit zive spolocenstvo ludi a rozne ine krasne veci.
Preco toto pisem. Dneska zase som siel elektrickou. Samozrejme, dusic len na ustach, nehodlam sa v takej horucave zadusit. A tu si bokom sadol nejaky pofiderny clovek asi 50 rocny s mamkou. A po minute uz zacal. "Rusko na nos nie len na usta!" - ozval sa. Samozrejme ze som mu nevenoval pozornost. A potom to zapakoval. Tak ja zase nic. [Tu si mozeme krasne vsimnut aka paralela s tym co spominal Lev vo videu - Stvoritel ti posle provokatera aby si vybuchol, aby ta vyviedol z rovnovahy, aby ti upadla harmonia]. Uz ked zacalo byt otravne to velke decko, tak som pozrel na neho, rovno do oci - a ano to ho palilo .... V tom 50 rocny kritizator skrikol "Ano som schyzofrenik!" Prekvapilo ma to. Ved ja som mu este ani slovo nepovedal, a on tak sa priznal? Vtedy ma len jedno napadlo, musel sa v nom diabolsky duch zlaknut ked som na neho tak pozrel. Ale z mieri ma nevyviedol! smile Ludia uz pozerali na toho somara ze co to vyvadza. Som mu chcel aspon vetu povedat, nieco na rozum, ale zacal tam daco kricat, tak som sa postavil a presadol som si do prednej casti elektricky. Pocul som, ze este tam daco hucal, mal nejake poznamky ale nerozumel som. A ked som si tak pokojne sedel, tak mi hned doplo o akych provokateroch, podpichovacoch to Lev hovoril. Ten somar ma z mieri nevyviedol. Potom ked som tak rozmyslal, tak som si v duchu povedal "Odpustam ti hlupy, sprosty clovek. Ale ci ti boh odpusti .... to neviem neviem". Aj som mu to chcel osobne povedat, ale ked som vystupoval, tak uz sa v elektricke nenachadzal.
Tu si tiez mozeme vsimnut par veci.
-Ziadne nadavanie - ale odpustenie cloveku. Skusali ste niekedy hned odpustit cloveku, co sa do vas pustil nahodne? Kolko sil na to treba .... A kolko krat sa v biblii pise o odpusteni ... Zvykol som si odpisovat na urazlive komentare kade tade po internete vetou "Odpustil som ti, chod v pokoji." - tjs neopetovat urazky ale zachovat sa ako Clovek. Este mi na taku vetu ziaden "nakladac" neodpisal , zrejme pochopil, ze jeho komentar bol nevhodny.
-Ziadny vybuch emocii, ziadne hadky - ostal som v klude, nedal som sa vyviest z rovnovahy. Ulohou provokaterov, je vyviest vas z harmonie, aby uroven vasej harmonie padla. Ked padne uroven vasej harmonie, uroven vasej kontroly, tak vas kontroluje niekto iny. Ak sa vyviest nedate, tak kontrolujete vy provokatera.
-Taky provokater, ako povedal Lev, je vas ucitel v zivote. Ma za ucel vas naucit nieco. Ak ste sa uz naucili co trebalo, tak vas uz taki stretavat nebudu. Avsak ak ste sa nanucili, nepozdvihli uroven harmonie, riadenia sameho seba, tak Stvoritel vam takych provokaterov bude stale posielat, pretoze Stvoritel vas ma rad a chce vam pomoct ucit sa smile Takze vlastne nakoniec by som este tomu somarovi aj podakoval, za lekciu v zivote, bez toho somara by som tento prispevok nenapisal, neodskusal by som si na kolko mam silnu volu, harmoniu, ovladanie sameho seba.
Tos tak ludia, odpustite a bude vam odpustene.


Pozeram ze youtube mi uz zmazal video, co som dal v predchadzajucom prispevku, ocividne youtubu vadi vsetko co moze cloveka duchovne pozdvihnut. https://www.youtube.com/embed/CytaW8VZ0_g Od 20:00 velmi zaujimavo hovori Lev. Spomina tam, ze ako prve v zivote clovek sa musi naucit riadit sam seba, svoje reakcie. Cim viac clovek vie ovladat sam seba, tym viac sa stava "bohom". Tiez tam spomina, nejake urovne harmonie. Kazdy clovek zije na nejakej urovni harmonie (harmonia- tjs na kolko clovek kraca vo svojom zivote maximom co mu Stvoritel doprial - na kolko clovek kraca spravnou cestou). Lev vytvoril nejaku mierku tej harmonie cloveka. Hovoril ze po 10 to je ciste peklo. To s takym clovekom ked sa stretnete tak to nic nebudete pocut len stazovanie sa , ohovaracky, nadavky, proste bez kludu, bez harmonie, - clovek nevie sam ovladat svoj psychicky stav, to co ide z jeho ust.... V dnesnom svete 90 % ludi zije v takej slabej harmoniii do 10. Casom clovek nadobuda harmoniu, k tomu ma pomocnikov - okolitych "zlych" ludi, provokaterov, podpichovacov co sa stale snazia vyviest ho z rovnovahy - aby vybuchol emocionalne. Ulohou Cloveka je dokazat celit tymto "provokaterom", ktorych nam do cesty poslal Stvoritel a naucit sa kontrolovat, kontrolovat svoje skutky, myslienky atd ... ak sa naucime kontrolovat seba, potom mozeme okolo seba vytvorit zive spolocenstvo ludi a rozne ine krasne veci. Preco toto pisem. Dneska zase som siel elektrickou. Samozrejme, dusic len na ustach, nehodlam sa v takej horucave zadusit. A tu si bokom sadol nejaky pofiderny clovek asi 50 rocny s mamkou. A po minute uz zacal. "Rusko na nos nie len na usta!" - ozval sa. Samozrejme ze som mu nevenoval pozornost. A potom to zapakoval. Tak ja zase nic. [Tu si mozeme krasne vsimnut aka paralela s tym co spominal Lev vo videu - Stvoritel ti posle provokatera aby si vybuchol, aby ta vyviedol z rovnovahy, aby ti upadla harmonia]. Uz ked zacalo byt otravne to velke decko, tak som pozrel na neho, rovno do oci - a ano to ho palilo .... V tom 50 rocny kritizator skrikol "Ano som schyzofrenik!" Prekvapilo ma to. Ved ja som mu este ani slovo nepovedal, a on tak sa priznal? Vtedy ma len jedno napadlo, musel sa v nom diabolsky duch zlaknut ked som na neho tak pozrel. Ale z mieri ma nevyviedol! :D Ludia uz pozerali na toho somara ze co to vyvadza. Som mu chcel aspon vetu povedat, nieco na rozum, ale zacal tam daco kricat, tak som sa postavil a presadol som si do prednej casti elektricky. Pocul som, ze este tam daco hucal, mal nejake poznamky ale nerozumel som. A ked som si tak pokojne sedel, tak mi hned doplo o akych provokateroch, podpichovacoch to Lev hovoril. Ten somar ma z mieri nevyviedol. Potom ked som tak rozmyslal, tak som si v duchu povedal "Odpustam ti hlupy, sprosty clovek. Ale ci ti boh odpusti .... to neviem neviem". Aj som mu to chcel osobne povedat, ale ked som vystupoval, tak uz sa v elektricke nenachadzal. Tu si tiez mozeme vsimnut par veci. -Ziadne nadavanie - ale odpustenie cloveku. Skusali ste niekedy hned odpustit cloveku, co sa do vas pustil nahodne? Kolko sil na to treba .... A kolko krat sa v biblii pise o odpusteni ... Zvykol som si odpisovat na urazlive komentare kade tade po internete vetou "Odpustil som ti, chod v pokoji." - tjs neopetovat urazky ale zachovat sa ako Clovek. Este mi na taku vetu ziaden "nakladac" neodpisal , zrejme pochopil, ze jeho komentar bol nevhodny. -Ziadny vybuch emocii, ziadne hadky - ostal som v klude, nedal som sa vyviest z rovnovahy. Ulohou provokaterov, je vyviest vas z harmonie, aby uroven vasej harmonie padla. Ked padne uroven vasej harmonie, uroven vasej kontroly, tak vas kontroluje niekto iny. Ak sa vyviest nedate, tak kontrolujete vy provokatera. -Taky provokater, ako povedal Lev, je vas ucitel v zivote. Ma za ucel vas naucit nieco. Ak ste sa uz naucili co trebalo, tak vas uz taki stretavat nebudu. Avsak ak ste sa nanucili, nepozdvihli uroven harmonie, riadenia sameho seba, tak Stvoritel vam takych provokaterov bude stale posielat, pretoze Stvoritel vas ma rad a chce vam pomoct ucit sa :D Takze vlastne nakoniec by som este tomu somarovi aj podakoval, za lekciu v zivote, bez toho somara by som tento prispevok nenapisal, neodskusal by som si na kolko mam silnu volu, harmoniu, ovladanie sameho seba. Tos tak ludia, odpustite a bude vam odpustene.

Ferry..super příspěvek..děkuji. Já Lva sleduji často, jen mu někdy málo rozumím . Líbí se mi jeho hovory. A váš příspěvek mi přišel jako na zavolanou. Občas se nechám vyvést z harmonie. Takto si to uvědomit, to je něco. Díky.


Ferry..super příspěvek..děkuji. Já Lva sleduji často, jen mu někdy málo rozumím . Líbí se mi jeho hovory. A váš příspěvek mi přišel jako na zavolanou. Občas se nechám vyvést z harmonie. Takto si to uvědomit, to je něco. Díky.

"... tak Stvoritel vam takych provokaterov bude stale posielat ..." Přečti si Castenedu ... V jednom díle (jej jich 16 ... a te´d si nevzpomenu, který to byl ...) takového "provokatéra" popisuje jako malého nepřítele, či trapiče ... A zdůrazňuje nesmírně důležitou funkci takové persony (partnera, rodiče, tchýně, souseda, spolupracovníka, příbuzného, ... jak je libo ...) pro osobnostní růst člověka ... Bez takového "věčně otravného souputníka" nemáš šanci vyspět v plného a plnohodnotného člověka ...


https://uloz.to/file/5dFRc7rdAfze/carlos-castaneda-16-knih-komplet-dilo-zaci-rar#!ZJWvLwR2AGLmAmR3MTL0MzV3MTZ5Z2I6MxSJH0Rgo1O4FGyvBD==


"... tak Stvoritel vam takych provokaterov bude stale posielat ..." Přečti si Castenedu ... V jednom díle (jej jich 16 ... a te´d si nevzpomenu, který to byl ...) takového "provokatéra" popisuje jako malého nepřítele, či trapiče ... A zdůrazňuje nesmírně důležitou funkci takové persony (partnera, rodiče, tchýně, souseda, spolupracovníka, příbuzného, ... jak je libo ...) pro osobnostní růst člověka ... Bez takového "věčně otravného souputníka" nemáš šanci vyspět v plného a plnohodnotného člověka ... https://uloz.to/file/5dFRc7rdAfze/carlos-castaneda-16-knih-komplet-dilo-zaci-rar#!ZJWvLwR2AGLmAmR3MTL0MzV3MTZ5Z2I6MxSJH0Rgo1O4FGyvBD==

Znova nieco z uz uvedeneho videa.
Realnost - co to slovo znamena? Nuz Re je nieco opakovane , napriklad ReVolucia, ReForma .... a co je ReAlnost? Nuz nas svet je zlozeny najmenej z 2 casti. Casti Duchovnej a casti materialnej. Myslienka v duchovnej sfere sa odzrkadluje v realnom zivote ako nejaka zmena, zmena dreva na sochu, zmena hlupeho clovek na mudreho (ked zacne studovat). Takze nas cely svet je odrazom nasho sveta duchovneho, nasho postoja k svetu. Takze ten duchovny svet je Alnost a tento nas materialny - odraz duchovneho, nieco zopakovane, zopakovany duchovny svet, druhotny duchovny svet, odraz duchovneho sveta - ReAlnost.


Jeden bacik tam tiez dal otazku ako sa zmenit, ako nadobudnut nove poznanie, ako sa pozdvihnut duchovne. Ako prve je treba mat na pameti, ze nie je mozne priniest nove informacie do svetonazru ak tam zavadzaju stare informacie. Takze pred naucenim novych informacii potrebujeme stare zabudnut. Lepsie povedane, to co nepasuje do noveho svetonazoru musime vytesnit prec. Avsak ako prist na to co tam nepatri? Stvoritel kazdemu ukazuje, ktora informacia nie je v sulade so stvorenim ... staci nacuvat. Ale ked sa clovek stale drzi silou mocou svojho stareho svetonazoru, nespochybni z neho ani jedno slovo (ako liberali) tak nikdy v zivote sa dalej neposunie. Celkovo cim je viac clovek naviazany na svoj svetonazor, cim viac sa brani informaciam, tym tazsie sa posunie dalej v oblasti duchvnej, svetonazorovej. Najhorsie je ked clovek vytesni vsetky informacie, ktore mu nepasuju do aktualneho svetonazoru a citi sa ako kral celeho sveta .... vtedy u neho nikdy nenastane posun dopredu. A ked posun dopredu nie je mozny tak sa ide dozadu. Takze ak pride informacia, ktora moze byt co len trosku pravdiva a nevieme ju jednoznacne odsudit ako bludarstvo, tak by sme ju mali brat na vedomie, lebo prave ta informacia moze byt klucova pri procese prestavby nasho svetonazoru a myslenia. Takych informacii je dost vela, malo kedy clovek vie jasne povedat, ze informacia je bludarstvo, nehovoriac o tom, ze informacia moze mat niekolko pravdivosnych rovin z roznych uhlov pohladu.


Znova nieco z uz uvedeneho videa. Realnost - co to slovo znamena? Nuz Re je nieco opakovane , napriklad ReVolucia, ReForma .... a co je ReAlnost? Nuz nas svet je zlozeny najmenej z 2 casti. Casti Duchovnej a casti materialnej. Myslienka v duchovnej sfere sa odzrkadluje v realnom zivote ako nejaka zmena, zmena dreva na sochu, zmena hlupeho clovek na mudreho (ked zacne studovat). Takze nas cely svet je odrazom nasho sveta duchovneho, nasho postoja k svetu. Takze ten duchovny svet je Alnost a tento nas materialny - odraz duchovneho, nieco zopakovane, zopakovany duchovny svet, druhotny duchovny svet, odraz duchovneho sveta - ReAlnost. Jeden bacik tam tiez dal otazku ako sa zmenit, ako nadobudnut nove poznanie, ako sa pozdvihnut duchovne. Ako prve je treba mat na pameti, ze nie je mozne priniest nove informacie do svetonazru ak tam zavadzaju stare informacie. Takze pred naucenim novych informacii potrebujeme stare zabudnut. Lepsie povedane, to co nepasuje do noveho svetonazoru musime vytesnit prec. Avsak ako prist na to co tam nepatri? Stvoritel kazdemu ukazuje, ktora informacia nie je v sulade so stvorenim ... staci nacuvat. Ale ked sa clovek stale drzi silou mocou svojho stareho svetonazoru, nespochybni z neho ani jedno slovo (ako liberali) tak nikdy v zivote sa dalej neposunie. Celkovo cim je viac clovek naviazany na svoj svetonazor, cim viac sa brani informaciam, tym tazsie sa posunie dalej v oblasti duchvnej, svetonazorovej. Najhorsie je ked clovek vytesni vsetky informacie, ktore mu nepasuju do aktualneho svetonazoru a citi sa ako kral celeho sveta .... vtedy u neho nikdy nenastane posun dopredu. A ked posun dopredu nie je mozny tak sa ide dozadu. Takze ak pride informacia, ktora moze byt co len trosku pravdiva a nevieme ju jednoznacne odsudit ako bludarstvo, tak by sme ju mali brat na vedomie, lebo prave ta informacia moze byt klucova pri procese prestavby nasho svetonazoru a myslenia. Takych informacii je dost vela, malo kedy clovek vie jasne povedat, ze informacia je bludarstvo, nehovoriac o tom, ze informacia moze mat niekolko pravdivosnych rovin z roznych uhlov pohladu.

Znova nejaka myslienka od Leva. Spomenul, ze Jezisovo kralovstvo realne existovalo po dobu priblizne 160 rokov a rozprestieralo sa v strednej europe. Ze niekedy moskva sa volala jeruzalem ... neviem ci to moze byt pravda. Ale povedal tam velmi zaujimavu vec.
V Jezisovom kralovstve ludia zili v obcinach. Kazda obcina mala urcitu duchovnu uroven. Boli to take skupiny ludi. Ked sa narodil clovek, tak nie stale dosahoval duchovnu uroven obciny. Ak ju nedosahoval tak sa stal v dospelosti putovnikom a hladal si obcinu sebe rovnu. Niekedy ho z tej obciny vyhnali, inokedy sam odisiel, lebo videl, ze jeho nizka\vysoka mravnost nie je tolerovana v danej obcine. Az putoval kym si taku obcinu nenasiel a tam v nej sa potom dalej usadil a dalej rozvyjal. V kralovstve existovali obciny na roznych duchovnych urovniach (jedna fungovala na demokratickom principe, ina zase na tyranii, atd ...), takze kazdy si nasiel to svoje a mohol pokracovat dalej. Pripadne ked pocas zivota sa duchovne pozdvihol, priblizil sa k cloveku tak opustil svoju obcinu, v ktorej uz nenachadzal to co hladal a isiel hladat dalsiu obcinu. - to je akoze velmi zaujimavy model, este som o takom dacom nepocul.
https://www.youtube.com/embed/8bXAdql82wQ


cas 25:00


Znova nejaka myslienka od Leva. Spomenul, ze Jezisovo kralovstvo realne existovalo po dobu priblizne 160 rokov a rozprestieralo sa v strednej europe. Ze niekedy moskva sa volala jeruzalem ... neviem ci to moze byt pravda. Ale povedal tam velmi zaujimavu vec. V Jezisovom kralovstve ludia zili v obcinach. Kazda obcina mala urcitu duchovnu uroven. Boli to take skupiny ludi. Ked sa narodil clovek, tak nie stale dosahoval duchovnu uroven obciny. Ak ju nedosahoval tak sa stal v dospelosti putovnikom a hladal si obcinu sebe rovnu. Niekedy ho z tej obciny vyhnali, inokedy sam odisiel, lebo videl, ze jeho nizka\vysoka mravnost nie je tolerovana v danej obcine. Az putoval kym si taku obcinu nenasiel a tam v nej sa potom dalej usadil a dalej rozvyjal. V kralovstve existovali obciny na roznych duchovnych urovniach (jedna fungovala na demokratickom principe, ina zase na tyranii, atd ...), takze kazdy si nasiel to svoje a mohol pokracovat dalej. Pripadne ked pocas zivota sa duchovne pozdvihol, priblizil sa k cloveku tak opustil svoju obcinu, v ktorej uz nenachadzal to co hladal a isiel hladat dalsiu obcinu. - to je akoze velmi zaujimavy model, este som o takom dacom nepocul. https://www.youtube.com/embed/8bXAdql82wQ cas 25:00
Upravené 21. 8. 2021 o 21:58

https://www.youtube.com/watch?v=8bXAdql82wQ


Na case 9:34 spomina Lev staroslovianske slovo Zblažnil a vzsvetluje ho ako сошел с ума, ale ved my mame skoro take iste slovo "Zblaznil". Dakde som postrehol, ze Ludovit stur zo staroslovienciny spravil slovencinu .... no mozno je to tak.


https://www.youtube.com/watch?v=8bXAdql82wQ Na case 9:34 spomina Lev staroslovianske slovo Zblažnil a vzsvetluje ho ako сошел с ума, ale ved my mame skoro take iste slovo "Zblaznil". Dakde som postrehol, ze Ludovit stur zo staroslovienciny spravil slovencinu .... no mozno je to tak.

"... tak Stvoritel vam takych provokaterov bude stale posielat ..." Přečti si Castenedu ... V jednom díle (jej jich 16 ... a te´d si nevzpomenu, který to byl ...) takového "provokatéra" popisuje jako malého nepřítele, či trapiče


Je to v Carlos Castaneda - 07 kniha - Vnitřní oheň - 02 kapitola - Malí tyrani


Don Juan v nej vysvetľuje, že kľúčom ako zostať v nadhľade - a neskĺznuť po provokácií po emočnej šmýkačke/šúchačke/skluzavke do emočnej hysterickej vývrtky - je zbaviť sa seba-dôležitosti.


Zaujalo ma od Ferryho - úrovne harmónie, na každej nám známej úrovni môžme aktívne vytvárať určitú mieru pohody, naplnenia potrieb, alebo redukcie potrieb - a tým tiež vznikne pohoda.
Napr. o redukovanom dýchaní som počul prvý krát len nedávno. Redukciu jedla, to je známa vec, od hladoviek až po rôzne diety, vylúčenie mäsa, sladkostí atď. Redukcia spánku. Celibát.
Redukcia týchto "nižších" potrieb možno vytvára priestor pre vnímanie jemnejších vecí. Dáva väčšiu nezávislosť od matérie.


Potreboval by som bližšie vedieť, ako to @Ferry naozaj cítil? Mám isté pochybnosti či Ferryho harmónia sa nenarušila, keď povedal - "Odpúšťam ti hlúpy, sprostý človek." Podla mňa bol vnútorne nasraný, ale neprejavoval to navonok, potláčal to, nenahučal naňho pred ľuďmi. A to považoval za nenarušenie harmónie smile Vnútorne s ním však "bojoval".

[quote="pid:26261, uid:317"]"... tak Stvoritel vam takych provokaterov bude stale posielat ..." Přečti si Castenedu ... V jednom díle (jej jich 16 ... a te´d si nevzpomenu, který to byl ...) takového "provokatéra" popisuje jako malého nepřítele, či trapiče[/quote] Je to v [Carlos Castaneda - 07 kniha - Vnitřní oheň - 02 kapitola - Malí tyrani](https://uloz.to/file/e1E5KGboBY7H/castaneda-carlos-07-vnitrni-ohen-pdf) Don Juan v nej vysvetľuje, že kľúčom ako zostať v nadhľade - a neskĺznuť po provokácií po emočnej šmýkačke/šúchačke/skluzavke do emočnej hysterickej vývrtky - je zbaviť sa seba-dôležitosti. Zaujalo ma od Ferryho - úrovne harmónie, na každej nám známej úrovni môžme aktívne vytvárať určitú mieru pohody, naplnenia potrieb, alebo redukcie potrieb - a tým tiež vznikne pohoda. Napr. o redukovanom dýchaní som počul prvý krát len nedávno. Redukciu jedla, to je známa vec, od hladoviek až po rôzne diety, vylúčenie mäsa, sladkostí atď. Redukcia spánku. Celibát. Redukcia týchto "nižších" potrieb možno vytvára priestor pre vnímanie jemnejších vecí. Dáva väčšiu nezávislosť od matérie. Potreboval by som bližšie vedieť, ako to @Ferry naozaj cítil? Mám isté pochybnosti či Ferryho harmónia sa nenarušila, keď povedal - "Odpúšťam ti hlúpy, sprostý človek." Podla mňa bol vnútorne nasraný, ale neprejavoval to navonok, potláčal to, nenahučal naňho pred ľuďmi. A to považoval za nenarušenie harmónie :) Vnútorne s ním však "bojoval".

ze Jezisovo kralovstvo realne existovalo po dobu priblizne 160 rokov a rozprestieralo sa v strednej europe.
To je velice zajímavá informace. zrovna včera jsem natrefil na stránku Slovenského města Snina a neuvěříte co jsem se tam dočetl.
"Táto cesta bola známa pod názvom Ruská cesta – Porta Rusica.
Nemým svedkom všetkých udalostí v tomto prekrásnom regióne je Sninský kameň, pripomínajúci kráľovskú korunu majestátne tróniacu na ladnej krivke tej časti Vihorlatského pohoria, ktoré starí Sninčania pomenovali Dźel. Títo prirovnávali Sninský kameň k biblickej hore Sinai, na ktorej Boh odovzdal Mojžišovi Desatoro božích prikázaní na dvoch kamenných tabuliach. Možno je to len náhoda, no možno nie, ale aj Sninský kameň sa skladá práve z dvoch kamenných brál – Malého a Veľkého kameňa, ba dokonca aj v mapke Zemplínskej župy z minulého storočia je Sninský kameň označený názvom „Sinai“.
Podobnosť nájdeme aj v označení pomenovania Sniny v starších prameňoch, kde sa uvádzajú názvy ako Szinna, Sinna, Senya."


Jo, a ve znaku má Herkulese, který zabíjí draka.


No a dnes se tady dočtu, že Ježišovo království bylo ve Střední Evropě. Noosféra pracuje.


http://snina.sk.cass2.gcm.cloud/navstevnik/z-historie-mesta/


[quote="pid:30318, uid:106"]ze Jezisovo kralovstvo realne existovalo po dobu priblizne 160 rokov a rozprestieralo sa v strednej europe.[/quote]To je velice zajímavá informace. zrovna včera jsem natrefil na stránku Slovenského města Snina a neuvěříte co jsem se tam dočetl. "Táto cesta bola známa pod názvom Ruská cesta – Porta Rusica. Nemým svedkom všetkých udalostí v tomto prekrásnom regióne je Sninský kameň, pripomínajúci kráľovskú korunu majestátne tróniacu na ladnej krivke tej časti Vihorlatského pohoria, ktoré starí Sninčania pomenovali Dźel. **Títo prirovnávali Sninský kameň k biblickej hore Sinai, na ktorej Boh odovzdal Mojžišovi Desatoro božích prikázaní na dvoch kamenných tabuliach.** Možno je to len náhoda, no možno nie, ale aj Sninský kameň sa skladá práve z dvoch kamenných brál – Malého a Veľkého kameňa, ba dokonca aj **v mapke Zemplínskej župy z minulého storočia je Sninský kameň označený názvom „Sinai“. Podobnosť nájdeme aj v označení pomenovania Sniny v starších prameňoch, kde sa uvádzajú názvy ako Szinna, Sinna, Senya."** Jo, a ve znaku má Herkulese, který zabíjí draka. No a dnes se tady dočtu, že Ježišovo království bylo ve Střední Evropě. Noosféra pracuje. http://snina.sk.cass2.gcm.cloud/navstevnik/z-historie-mesta/
Upravené 10. 3. 2022 o 22:04

to je akoze velmi zaujimavy model, este som o takom dacom nepocul.

To áno, ale vieš si predstaviť, že by takáto zmes rôznorodých občín s rôznou mravnosťou a pohľadmi na svet dokázala fungovať ako štát? Kto by ich dokázal zjednotiť? Ak by ich napadla iná civilizácia, tak by ich ľahko vyhladila, ak by nemali centrálne koordinované velenie, ale každý by bránil len svoju občinu, tak ako by vedel.


[quote="pid:30318, uid:106"]to je akoze velmi zaujimavy model, este som o takom dacom nepocul.[/quote] To áno, ale vieš si predstaviť, že by takáto zmes rôznorodých občín s rôznou mravnosťou a pohľadmi na svet dokázala fungovať ako štát? Kto by ich dokázal zjednotiť? Ak by ich napadla iná civilizácia, tak by ich ľahko vyhladila, ak by nemali centrálne koordinované velenie, ale každý by bránil len svoju občinu, tak ako by vedel.

plus dalsia vec je, obmedzeny prenos informacii (niektori to mozu chapat ako ohrozenie obciny) a aj problemticke vysporiadavanie sa moralky. Ked spolocnost chape nieco nejak a ty nie si s tym v suzneni, tak mozes odist, ale to neznamena, ze to je riesenie pre dalsi rast moralky danej obciny, ta casto ani nemusi chapat to ako aj svoj podnet. Pretoze to sa navyse moze este aj pliest s iluziami. Vcera som pozerala dokument o boji Rima a Judey za cias po Herodotovi. Dobytie Jeruzalema bolo podlozene aj tym, ze tam mali silne fanaticke skupiny zelotov, ktori verili, ze nakoniec pride Boh a pomoze im a preto podpalili vlastne zasoby potravin v poslednom zufalom pokuse o vyvolanie toho (a aj o vybicovanie ludi). Jeruzalem padol, potoky krvi......pritom verim, ze z cisto osobneho hladiska by sa tito ludia javili mozno ako cisti a nesebecki....ale iluzie. Plus vedecko-technicky pokrok....v obcine to nedosiahnes. Viem ze nie je alfou a omegou, ale inak by sme stale zili v svete minulosti. A kedze tento svet ma len jednu vec istu a to je cas a zmena, nemozno sa uzavriet v jednom stave, nech by bol akokolvek idealny. Inak dopadneme ako Indiani po strete s belochmi.


plus dalsia vec je, obmedzeny prenos informacii (niektori to mozu chapat ako ohrozenie obciny) a aj problemticke vysporiadavanie sa moralky. Ked spolocnost chape nieco nejak a ty nie si s tym v suzneni, tak mozes odist, ale to neznamena, ze to je riesenie pre dalsi rast moralky danej obciny, ta casto ani nemusi chapat to ako aj svoj podnet. Pretoze to sa navyse moze este aj pliest s iluziami. Vcera som pozerala dokument o boji Rima a Judey za cias po Herodotovi. Dobytie Jeruzalema bolo podlozene aj tym, ze tam mali silne fanaticke skupiny zelotov, ktori verili, ze nakoniec pride Boh a pomoze im a preto podpalili vlastne zasoby potravin v poslednom zufalom pokuse o vyvolanie toho (a aj o vybicovanie ludi). Jeruzalem padol, potoky krvi......pritom verim, ze z cisto osobneho hladiska by sa tito ludia javili mozno ako cisti a nesebecki....ale iluzie. Plus vedecko-technicky pokrok....v obcine to nedosiahnes. Viem ze nie je alfou a omegou, ale inak by sme stale zili v svete minulosti. A kedze tento svet ma len jednu vec istu a to je cas a zmena, nemozno sa uzavriet v jednom stave, nech by bol akokolvek idealny. Inak dopadneme ako Indiani po strete s belochmi.
Upravené 11. 3. 2022 o 12:41
1.36k
10
8
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept