Zdravie a záhrada
Covid-19

Prezident zemřel, oznámila Tanzánie po týdnech spekulací

Když nehraješ divadlo, musíš mít deštník (Lukašenko).
Když nemáš deštník, zemřeš na koronavirus.


[quote="pid:7592, uid:181"]Prezident zemřel, oznámila Tanzánie po týdnech spekulací[/quote] Když nehraješ divadlo, musíš mít deštník (Lukašenko). Když nemáš deštník, zemřeš na koronavirus.

Zjevně máš k tomu tématu co sdělit

Asi som mal inakšie argumentovať, Dal som hore odkaz na atlas parazitov, aby ste si mohli porovnať to video s reálnym mikroskopickým obrazom parazitov.,
Mohol si si sám kontrolovať ako vyzerá mikrovlákno pod mikroskopom ako som identfikoval ja. Google kľúč: obrázky + microplast fiber under microscope.
https://www.researchgate.net/figure/Examples-of-putative-microplastic-particles-collected-with-Niskin-bottles-and-imaged-on_fig4_318653043
Na tom videu vidím ster z čiernej látky alebo z koberca.


[quote="pid:7595, uid:311"]Zjevně máš k tomu tématu co sdělit[/quote] Asi som mal inakšie argumentovať, Dal som hore odkaz na atlas parazitov, aby ste si mohli porovnať to video s reálnym mikroskopickým obrazom parazitov., Mohol si si sám kontrolovať ako vyzerá mikrovlákno pod mikroskopom ako som identfikoval ja. Google kľúč: obrázky + microplast fiber under microscope. https://www.researchgate.net/figure/Examples-of-putative-microplastic-particles-collected-with-Niskin-bottles-and-imaged-on_fig4_318653043 Na tom videu vidím ster z čiernej látky alebo z koberca.

Takže nelze vyloučit, že paraziti byli použiti

Nespájal by som to takto. Tak prečo IVM? Ešte pred rokom som na Vodu dával odkazy ako sa hľadajú možné lieky na Covid19 z už existujúcich liekov ( repurposing drug) podľa ich zásahu do jednotlivých metabolických a regulačných procesov buniek, ktoré môžu interferovať s replikáciou vírusu.
U IVM pavdepodobne blokovanie v komunikácii s jadrom buniek.,
Popolvár dal odkaz na Doc. Firmenta , kde o tom hovorí


Predpokladá sa však, že IVM brzdí prenášanie vírusových bielkovín do jadra hostiteľskej bunky. Bez IVM vírusy tento importín ovplyvnia tak, že zosilnia infekciu potlačením antivírusovej odpovede hostiteľa. Okrem toho, in vitro IVM blokuje pripojenie spike proteínu SARS-CoV-2 vírusu na bunkovú membránu hostiteľa.


[quote="pid:7617, uid:240"]Takže nelze vyloučit, že paraziti byli použiti[/quote] Nespájal by som to takto. Tak prečo IVM? Ešte pred rokom som na Vodu dával odkazy ako sa hľadajú možné lieky na Covid19 z už existujúcich liekov ( repurposing drug) podľa ich zásahu do jednotlivých metabolických a regulačných procesov buniek, ktoré môžu interferovať s replikáciou vírusu. U IVM pavdepodobne blokovanie v komunikácii s jadrom buniek., Popolvár dal odkaz na Doc. Firmenta , kde o tom hovorí [quote="pid:7266, uid:112"]Predpokladá sa však, že IVM brzdí prenášanie vírusových bielkovín do jadra hostiteľskej bunky. Bez IVM vírusy tento importín ovplyvnia tak, že zosilnia infekciu potlačením antivírusovej odpovede hostiteľa. Okrem toho, in vitro IVM blokuje pripojenie spike proteínu SARS-CoV-2 vírusu na bunkovú membránu hostiteľa.[/quote]

Nespájal by som to takto.


Práveže bolo až do očí bijúce, ako sa Coronahnusoba v Afrike s katastrofálnymi hygienickými a zdravotníckymi štandardmi vôbec nechytá. Pravdepodobne sa hľadal spoločný menovateľ pre tento fenomén, ktorý jednoznačne preukázal úspešnosť prevencie i liečby Ivermektínom, nakoľko sa užíva preventívne na svrab. Kúzlo nechceného.


[quote="pid:7639, uid:182"]Nespájal by som to takto.[/quote] Práveže bolo až do očí bijúce, ako sa Coronahnusoba v Afrike s katastrofálnymi hygienickými a zdravotníckymi štandardmi vôbec nechytá. Pravdepodobne sa hľadal spoločný menovateľ pre tento fenomén, ktorý jednoznačne preukázal úspešnosť prevencie i liečby Ivermektínom, nakoľko sa užíva preventívne na svrab. Kúzlo nechceného.

K tým vláknam, už sa objavili ďalšie videá a tým istým výsledkom, ľudia si to chcú overiť a ajhľa, presne tak to to vyzerá aj v ostatných vzorkách. Po aplikovaní tej tyčinky v laboratórnych podmienkach vyliezajú tie čierne vlákna z každej tyčinky. To už nemôže byť náhoda, podvod ani fejk. V tejto súvislosti pri neustálej argumentácii tivurtija mi napadlo, že či to nemôžu byť morgelony, ktoré majú okrem iného aj čierne sfarbenie.


Osobná skúsenosť, dlhé mesiace som sa netestoval, ale vďaka opatreniam som sa musel a odvtedy mám hnisavú infekciu v nose. Dovtedy nebol žiaden problém. Takže za mňa určite áno, výterové tyčinky sú čímsi kontaminované, zdroj určiť neviem.


K tým vláknam, už sa objavili ďalšie videá a tým istým výsledkom, ľudia si to chcú overiť a ajhľa, presne tak to to vyzerá aj v ostatných vzorkách. Po aplikovaní tej tyčinky v laboratórnych podmienkach vyliezajú tie čierne vlákna z každej tyčinky. To už nemôže byť náhoda, podvod ani fejk. V tejto súvislosti pri neustálej argumentácii tivurtija mi napadlo, že či to nemôžu byť morgelony, ktoré majú okrem iného aj čierne sfarbenie. Osobná skúsenosť, dlhé mesiace som sa netestoval, ale vďaka opatreniam som sa musel a odvtedy mám hnisavú infekciu v nose. Dovtedy nebol žiaden problém. Takže za mňa určite áno, výterové tyčinky sú čímsi kontaminované, zdroj určiť neviem.

@Počtář a @Tivurtij
Pánové, mám velkou radost z této plodné diskuse, protože víc hlav, víc ví, a ještě každý jsme v jiném pohledu k věci a to znamená, že to co vidím já, druhý či třetí může už mít za obzorem. Takže je třeba o tom komunikovat a nalézt pravdu.
Úvodem za mě snad tolik, že Aeronet nepovažuji za zcela seriozní, má však v mnoha případech faktografická data. I když, někdy s nimi pracuje jinak než já.
V případě @Počtář mi není jasné, proč se nezbarvuje do modra, když to chci adresovat. A souhlasím s uvedením poznámky o léku ivermektin, existuje tam z mého pohledu důvodné podezření, že by ten virus mohli přenášet paraziti. Tady se asi v obecné rovině shodneme všichni tři.
K odpovědi @Tivurtij myslím, že je dobře ten argumentační odkaz na veterinu (nikoliv proto, že nás považují za zvířata), ale otevírá určité spektrum možností, které viz můj úvodní článek k tomuto tématu, nemůžeme vyloučit a tudíž je třeba to připustit jako možné, až do doby kdy se nám podaří to zcela jasně vyloučit. Do té doby je to jedna z možných variant.
Obávám se, že jakákoliv videa (ať už se jedná o to z aeronetu, nebo o to z rumble, či jiné z jiného pramene) nebude mít potřebnou kvalitu rozlišení na to, abychom ho mohli přesněji analyzovat.
Většina těchto amaterských videí bude v LowBandu tedy nízkém rozlišení a pro další zpracování bychom potřebovali HiBand. Rozdíl v ceně takových kamer bývá jedna nula na konci cifry. Takové prostičké stereofoní video U-matic ve formátu HiBand, které používali na Kavčích Horách v letech před sametovou recolucí okolo 600 tisíc korun. (rok 1987). Dnes je sice to samé cenově jinde, ale nám jde zejména o tu kvalitu, aby se s tím dalo nějak pracovat, řekněme po půlsnímcích. Aby vše bylo naprosto ostré a sneslo zoom třeba i 10x.
Takové prostředky prostě nemáme a tak se pohybujeme jen v oblasti hypotéz.

@Počtář a @Tivurtij Pánové, mám velkou radost z této plodné diskuse, protože víc hlav, víc ví, a ještě každý jsme v jiném pohledu k věci a to znamená, že to co vidím já, druhý či třetí může už mít za obzorem. Takže je třeba o tom komunikovat a nalézt pravdu. Úvodem za mě snad tolik, že Aeronet nepovažuji za zcela seriozní, má však v mnoha případech faktografická data. I když, někdy s nimi pracuje jinak než já. V případě @Počtář mi není jasné, proč se nezbarvuje do modra, když to chci adresovat. A souhlasím s uvedením poznámky o léku ivermektin, existuje tam z mého pohledu důvodné podezření, že by ten virus mohli přenášet paraziti. Tady se asi v obecné rovině shodneme všichni tři. K odpovědi @Tivurtij myslím, že je dobře ten argumentační odkaz na veterinu (nikoliv proto, že nás považují za zvířata), ale otevírá určité spektrum možností, které viz můj úvodní článek k tomuto tématu, nemůžeme vyloučit a tudíž je třeba to připustit jako možné, až do doby kdy se nám podaří to zcela jasně vyloučit. Do té doby je to jedna z možných variant. Obávám se, že jakákoliv videa (ať už se jedná o to z aeronetu, nebo o to z rumble, či jiné z jiného pramene) nebude mít potřebnou kvalitu rozlišení na to, abychom ho mohli přesněji analyzovat. Většina těchto amaterských videí bude v LowBandu tedy nízkém rozlišení a pro další zpracování bychom potřebovali HiBand. Rozdíl v ceně takových kamer bývá jedna nula na konci cifry. Takové prostičké stereofoní video U-matic ve formátu HiBand, které používali na Kavčích Horách v letech před sametovou recolucí okolo 600 tisíc korun. (rok 1987). Dnes je sice to samé cenově jinde, ale nám jde zejména o tu kvalitu, aby se s tím dalo nějak pracovat, řekněme po půlsnímcích. Aby vše bylo naprosto ostré a sneslo zoom třeba i 10x. Takové prostředky prostě nemáme a tak se pohybujeme jen v oblasti hypotéz.
Upravené 18. 3. 2021 o 11:31

Pokud ne, vycházíme z Tvé hypotézy, že se nejedná o živého parazita, ale jedná se o statickou elektřinu.


Predmetné video som si pozrel niekoľko desiatok krát a o statickú elektrinu vobec nejde, to vlákno sa hýbe aj keď je tyčinka nepohyblivá a vracia sa do pôvodnej polohy a to až s oneskorením sa opäť ťahá za ihlou. Statika takto nefunguje. Až po stimulácii dotykom sa vlákno opäť hýbe.


Škoda, že sa tu videá nedajú vkladať, statický obrázok je nanič.


[quote="pid:7595, uid:311"]Pokud ne, vycházíme z Tvé hypotézy, že se nejedná o živého parazita, ale jedná se o statickou elektřinu. [/quote] Predmetné video som si pozrel niekoľko desiatok krát a o statickú elektrinu vobec nejde, to vlákno sa hýbe aj keď je tyčinka nepohyblivá a vracia sa do pôvodnej polohy a to až s oneskorením sa opäť ťahá za ihlou. Statika takto nefunguje. Až po stimulácii dotykom sa vlákno opäť hýbe. Škoda, že sa tu videá nedajú vkladať, statický obrázok je nanič.
Upravené 18. 3. 2021 o 12:24

není jasné, proč se nezbarvuje do modra, když to chci adresovat

Taky mi to není jasné, ale bude to asi tou diakritikou.
Taky je potřeba dávat pozor, že ukončení nicku je mezera, nikoliv jiný znak, takže bacha na: @karlos a @karlos, a @karlos) - občas zafungue, občas ne, proto jsem musel dát mezeru zde
Ahoj @karlos , ač laik

[quote="pid:7646, uid:311"]není jasné, proč se nezbarvuje do modra, když to chci adresovat[/quote] Taky mi to není jasné, ale bude to asi tou diakritikou. Taky je potřeba dávat pozor, že ukončení nicku je mezera, nikoliv jiný znak, takže bacha na: @karlos a @karlos, a @karlos) - občas zafungue, občas ne, proto jsem musel dát mezeru zde [quote="pid:7617, uid:240"]Ahoj @karlos , ač laik[/quote]
Upravené 18. 3. 2021 o 13:03

Úvodem za mě snad tolik, že Aeronet nepovažuji za zcela seriozní, má však v mnoha případech faktografická data.

S tímhle souhlas. Proto tam občas stále nahlédnu, i když s úplně jiným vědomím, než jsem to "žral" kdysi.


Aeronet se snaží článkem vyvolat dojem, že video bylo natočeno protisystémovým "odbojářem" za použití "vybavení, které nemá jen tak někdo", takže to musí být někdo z "vědecké komunity". To je čirá manipulace, protože

jak ví, že je to elektronický mikroskop s digitální polarizací?
v. takový mikroskop, jako je na videu, se ale dá pořídit i za 5000 Kč viz zde
https://www.banggood.com/cs/Andonstar-AD407-3D-HDMI-Digital-Microscope-7-Screen-Electronic-Soldering-Microscope-for-Phone-Repair-with-Adjustable-Stand-p-1549209.html
nebo ojetý i za 1600 Kč viz zde
https://pristroje.hyperinzerce.cz/mikroskopy-opticke-pristroje/inzerat/15164349-novy-elektronicky-mikroskop-7-E2-80-9D-lcd-displej-nabidka-brno-mesto
vi. takové mikroskopy totiž používají ti, kteří opravují mobily nebo obecně plošné spoje, nakonec záběry na videu svědčí o tom, že se to odehrává v nějaké elektrodílně


Poznámka pro @karlos :
I já používám metodu "připouštění", jak se zmiňuješ, možná ještě v o něco obecnějším smyslu...

[quote="pid:7646, uid:311"]Úvodem za mě snad tolik, že Aeronet nepovažuji za zcela seriozní, má však v mnoha případech faktografická data.[/quote] S tímhle souhlas. Proto tam občas stále nahlédnu, i když s úplně jiným vědomím, než jsem to "žral" kdysi. Aeronet se snaží článkem vyvolat dojem, že video bylo natočeno protisystémovým "odbojářem" za použití "vybavení, které nemá jen tak někdo", takže to musí být někdo z "vědecké komunity". To je čirá manipulace, protože [quote="pid:7021, uid:240"]jak ví, že je to elektronický mikroskop s digitální polarizací? v. takový mikroskop, jako je na videu, se ale dá pořídit i za 5000 Kč viz zde https://www.banggood.com/cs/Andonstar-AD407-3D-HDMI-Digital-Microscope-7-Screen-Electronic-Soldering-Microscope-for-Phone-Repair-with-Adjustable-Stand-p-1549209.html nebo ojetý i za 1600 Kč viz zde https://pristroje.hyperinzerce.cz/mikroskopy-opticke-pristroje/inzerat/15164349-novy-elektronicky-mikroskop-7-E2-80-9D-lcd-displej-nabidka-brno-mesto vi. takové mikroskopy totiž používají ti, kteří opravují mobily nebo obecně plošné spoje, nakonec záběry na videu svědčí o tom, že se to odehrává v nějaké elektrodílně[/quote] Poznámka pro @karlos : I já používám metodu "připouštění", jak se zmiňuješ, možná ještě v o něco obecnějším smyslu...

o statickú elektrinu vobec nejde, to vlákno sa hýbe aj keď je tyčinka nepohyblivá a vracia sa do pôvodnej polohy a to až s oneskorením sa opäť ťahá za ihlou. Statika takto nefunguje. Až po stimulácii dotykom sa vlákno opäť hýbe.

Také jsem byl (částečně) v opozici k tomu co říkal @Tivurtij .

Elektrostatiku, magnetismus a účinky povrchového napětí vody nelze vyloučit. Momentálně nejvíc počítám s tím povrchovým napětím vody. V takových mikroskopických podmínkách to může účinkovat skoro jako lepidlo.


Dále věnuj prosím pozornost tomuto:

i. údajně to má být hlístice/Nematoda - tak se podívejme, jestli hlístice mají lomený/hranatý tvar těla, jako má objekt na videu, projdi si obrázky zde
https://en.wikipedia.org/wiki/Nematode
ii. objekt na videu, jak správně uvádí Tivurtij, se nikdy nehýbe sám od sebe, vždy je to jenom PO dotyku tím černým předmětem nebo je za to zodpovědná interakce s povrchovou vrstvou kapky vody (povrchové napětí)
iii. objekt držený pinzetou se ani nepohne (kdybychom v pinzetě drželi žížalu, byla by taky v klidu?)


[quote="pid:7659, uid:77"]o statickú elektrinu vobec nejde, to vlákno sa hýbe aj keď je tyčinka nepohyblivá a vracia sa do pôvodnej polohy a to až s oneskorením sa opäť ťahá za ihlou. Statika takto nefunguje. Až po stimulácii dotykom sa vlákno opäť hýbe.[/quote] Také jsem byl (částečně) v opozici k tomu co říkal @Tivurtij . Elektrostatiku, magnetismus a účinky povrchového napětí vody nelze vyloučit. Momentálně nejvíc počítám s tím povrchovým napětím vody. V takových mikroskopických podmínkách to může účinkovat skoro jako lepidlo. Dále věnuj prosím pozornost tomuto: [quote="pid:7021, uid:240"]i. údajně to má být hlístice/Nematoda - tak se podívejme, jestli hlístice mají **lomený/hranatý** tvar těla, jako má objekt na videu, projdi si obrázky zde https://en.wikipedia.org/wiki/Nematode ii. objekt na videu, jak správně uvádí Tivurtij, **se nikdy nehýbe sám od sebe**, vždy je to jenom **PO** dotyku tím černým předmětem nebo je za to zodpovědná interakce s povrchovou vrstvou kapky vody (povrchové napětí) iii. objekt držený pinzetou se **ani nepohne** (kdybychom v pinzetě drželi žížalu, byla by taky v klidu?)[/quote]
Upravené 18. 3. 2021 o 13:40

to vlákno sa hýbe aj keď je tyčinka nepohyblivá a vracia sa do pôvodnej polohy a to až s oneskorením sa opäť ťahá za ihlou.


Myslím, že podstatné jsou dvě otázky:


1) Co to je?
2) Co dělat, pokud tahle věc přišla v kontakt s nosní dutinou?


[quote="pid:7659, uid:77"]to vlákno sa hýbe aj keď je tyčinka nepohyblivá a vracia sa do pôvodnej polohy a to až s oneskorením sa opäť ťahá za ihlou.[/quote] Myslím, že podstatné jsou dvě otázky: 1) Co to je? 2) Co dělat, pokud tahle věc přišla v kontakt s nosní dutinou?

1) Co to je?
2) Co dělat, pokud tahle věc přišla v kontakt s nosní dutinou?

Dvě mouchy jednou ranou: ať je to co je to (dokonce i kdyby to tam nebylo!), do nosa to nepatří...:-)


[quote="pid:7689, uid:181"]1) Co to je? 2) Co dělat, pokud tahle věc přišla v kontakt s nosní dutinou?[/quote] Dvě mouchy jednou ranou: ať je to co je to (dokonce i kdyby to tam nebylo!), do nosa to nepatří...:-)

Dvě mouchy jednou ranou: ať je to co je to (dokonce i kdyby to tam nebylo!), do nosa to nepatří...:-)


Nu a na co se vymluvit v práci, kdybych přeci jen se měl případně testovat? (Zatím to tak nevypadá.)


Dodatek: Napadla mě jedna věc...pokud by si test člověk dělal sám bez dozoru, mělo by jít použít tu šťourací trubičku a nasadit na ní jinou, nezávadnou vatu. (Ale pozor, ať vám nezůstane v nose!!)
Z ohledu testování se o žádný podvod nejedná.
Což by samozřejmě vyžadovalo zakoupení takové stejné sady, aby si člověk nezávadná šťouradla mohl připravit.


[quote="pid:7706, uid:240"]Dvě mouchy jednou ranou: ať je to co je to (dokonce i kdyby to tam nebylo!), do nosa to nepatří...:-)[/quote] Nu a na co se vymluvit v práci, kdybych přeci jen se měl případně testovat? (Zatím to tak nevypadá.) Dodatek: Napadla mě jedna věc...pokud by si test člověk dělal sám bez dozoru, mělo by jít použít tu šťourací trubičku a nasadit na ní jinou, nezávadnou vatu. (Ale pozor, ať vám nezůstane v nose!!) Z ohledu testování se o žádný podvod nejedná. Což by samozřejmě vyžadovalo zakoupení takové stejné sady, aby si člověk nezávadná šťouradla mohl připravit.
Upravené 18. 3. 2021 o 17:37

ě vyžadovalo zakoupení takové stejné sady, aby si člověk nezávadná


prečo si nekúpite “pluvacie testy”? Ja ich mám, sú ok. Kupila som ich keby to vyžadovala škola pre deti:


https://www.schneider-lekaren.sk/tovar/45107/novinka-antigenove-testy-zo-sliny-vhodne-pre-skolakov


zatiaľ som vyskúšala jeden. V poriadku funguje:-)


[quote="pid:7718, uid:181"]ě vyžadovalo zakoupení takové stejné sady, aby si člověk nezávadná[/quote] prečo si nekúpite “pluvacie testy”? Ja ich mám, sú ok. Kupila som ich keby to vyžadovala škola pre deti: https://www.schneider-lekaren.sk/tovar/45107/novinka-antigenove-testy-zo-sliny-vhodne-pre-skolakov zatiaľ som vyskúšala jeden. V poriadku funguje:-)

@Otec
Video lze snadno uložit na rumble.com, nic to nestojí a nemažou je!
Navíc netvrdím, že to musí být statická elektřina, jen tuto možnost připouštím jako variantu.
Je vidět, že i Ty Ocko, nám máš co říci k tématu. Zkus uložit to video a já to zkusím zítka stáhnout a krokovat.

@Otec Video lze snadno uložit na rumble.com, nic to nestojí a nemažou je! Navíc netvrdím, že to musí být statická elektřina, jen tuto možnost připouštím jako variantu. Je vidět, že i Ty Ocko, nám máš co říci k tématu. Zkus uložit to video a já to zkusím zítka stáhnout a krokovat.
Upravené 18. 3. 2021 o 19:37

Jinak pro info, je to z Německa a zasahoval na případu "Úřad pro ochranu Ústavy" což je jako v ČR BIS a na Slovensku SIS. Lze koupit test negativní i pozitivní, pdle potřeby.60539ef74e29f
Jedná se o kalibrovací kontrolní test.
Foto není z Aeronetu, ale je stejné, takže asi i původní pramen bude stejný.


Jinak pro info, je to z Německa a zasahoval na případu "Úřad pro ochranu Ústavy" což je jako v ČR BIS a na Slovensku SIS. Lze koupit test negativní i pozitivní, pdle potřeby.![60539ef74e29f](serve/attachment&path=60539ef74e29f) Jedná se o kalibrovací kontrolní test. Foto není z Aeronetu, ale je stejné, takže asi i původní pramen bude stejný.
Upravené 18. 3. 2021 o 19:43

Video lze snadno uložit na rumble.com, nic to nestojí a nemažou je


Služba, ktorá vyžaduje na overenie telefónne číslo je pre mňa nepoužiteľná.


[quote="pid:7765, uid:311"]Video lze snadno uložit na rumble.com, nic to nestojí a nemažou je[/quote] Služba, ktorá vyžaduje na overenie telefónne číslo je pre mňa nepoužiteľná.

Zkus uložit to video a já to zkusím zítka stáhnout a krokovat.


ale našiel som iné riešenie:


https://uloz.to/file/GbsgDNvVzHCi/video-35-mp4
a
https://uloz.to/file/gZBl9dVIXatn/antigenni-test-pod-mikroskopem-mp4


a našiel som ďalšie podobné perličky, tentokrát ukryté v respirátoroch:


https://uloz.to/file/8og33PtEOz8q/ruskovlakna-mp4
a
https://uloz.to/file/yd8FFcfjloua/ruskovlakna2-mp4


a aj tu a hýbe sa to, žiadna statika:


https://uloz.to/file/oYga99BHSpNC/video-50-mp4


[quote="pid:7765, uid:311"]Zkus uložit to video a já to zkusím zítka stáhnout a krokovat.[/quote] ale našiel som iné riešenie: https://uloz.to/file/GbsgDNvVzHCi/video-35-mp4 a https://uloz.to/file/gZBl9dVIXatn/antigenni-test-pod-mikroskopem-mp4 a našiel som ďalšie podobné perličky, tentokrát ukryté v respirátoroch: https://uloz.to/file/8og33PtEOz8q/ruskovlakna-mp4 a https://uloz.to/file/yd8FFcfjloua/ruskovlakna2-mp4 a aj tu a hýbe sa to, žiadna statika: https://uloz.to/file/oYga99BHSpNC/video-50-mp4
Upravené 27. 3. 2021 o 21:19

Trošku som sa pohral s makrofoto.
Palička čistá:
6055efaf54817


Ster z čierneho koberca
6055f0641a4bc


Ster čierny kabát


6055f0d209520


Trošku som sa pohral s makrofoto. Palička čistá: ![6055efaf54817](serve/attachment&path=6055efaf54817) Ster z čierneho koberca ![6055f0641a4bc](serve/attachment&path=6055f0641a4bc) Ster čierny kabát ![6055f0d209520](serve/attachment&path=6055f0d209520)

Aj v Nemecku sú hlavičky, ktoré by vedeli pri korona kríze pomôcť. No ako inak, inštitúcie blokujú každú snahu.
Profesor Winfried Stocker vyvinul dva antigeny vo vlastnom labaku, skladovanie v chladničke, údajne sú bezpečne. Jeho očkovanie ma údajne účinnosť 97%.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3917689654958882&id=100001536583936


Aj v Nemecku sú hlavičky, ktoré by vedeli pri korona kríze pomôcť. No ako inak, inštitúcie blokujú každú snahu. Profesor Winfried Stocker vyvinul dva antigeny vo vlastnom labaku, skladovanie v chladničke, údajne sú bezpečne. Jeho očkovanie ma údajne účinnosť 97%. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3917689654958882&id=100001536583936

https://www.facebook.com/miso.sebena/posts/3844636488945935
Michal Šebeňa:
UMELÁ PĽÚCNA VENTILÁCIA, AKO ZBYTOČNÁ CHYBA V LIEČEBNEJ METÓDE
V tomto článku Vám chcem obsiahnuť, ako umelá ventilácia pľúc spôsobuje rozsiahle nedostatky a aké mechanizmy vedú počas jej aplikácie, za ktorú zbytočne zaplatili životom pacienti, ktorý mohli byť inak liečený. Snažil som sa to zhrnúť jednoducho, aby tomu každý pochopil. Na úvod len toľko, že - KAŽDÁ ŠKODÍ!!!
Umelá pľúcna ventilácia síce dáva nádej pacientom, ale predstavuje tzv. dvojsečný meč. Aj keď je v určitých prípadoch nevyhnutné udržať pacientov na kyslíku, táto „liečebná“ metóda môže značne zapríčiniť iatrogénne (poškodenie pacienta lekárom, teda nejakým výkonom) poškodenie pľúc a môže mať dokonca nepriaznivé následky aj na iné orgány ako na samotné pľúca. Pľúcna ventilácia pri vyšších objemoch môže pôsobiť, ako prozápalový stimul vedúci k pľúcnej produkcii faktora nekrózy nádorov (TNF), interleukínu-6 (IL-6) a ďalších prozápalových mediátorov, čo zaháji podporu a následné poškodenie samotných pľúc. Navyše, v prípade uvoľnenia do krvného obehu môže viesť k rozvoju syndrómu systémovej zápalovej reakcie (SIRS). Je potrebné poznamenať, že tieto zápalové reakcie sú spôsobené pri absencii akejkoľvek infekcie.
Poranenie pľúc indukované pľúcnou ventiláciou je akútne poškodenie pľúc spôsobené alebo zhoršené ventiláciou počas liečby a má potenciál spôsobiť významnú chorobnosť a hlavne úmrtnosť, ktorá je známa po celom svete. Jeho aplikácia má však nepriaznivé účinky vrátane zvýšeného rizika zápalu pľúc, zhoršeného srdcového výkonu a neuromuskulárnych problémov súvisiacich so sedáciou a svalovými relaxanciami. Navyše sa preukázalo, že pôsobenie tlaku - či už pozitívneho alebo negatívneho na pľúca vedie k vážnemu zhoršeniu pľúcnych funkcií a degradácií respiračného tkaniva. Nakoľko pľúcna ventilácia spôsobuje morfologické a funkčné zmeny na pľúcnom tkanive, tento faktor predstavuje ako induktor k zápalovým reakciám. Tento typ poranenia nebol rozpoznaný mnoho rokov, pretože poškodenie je často nerozoznateľné od iných viditeľných formách poškodenia pľúc, ako je napr. syndróm akútnej respiračnej tiesne (ARDS), pre ktorý je mechanická pľúcna ventilácia nevyhnutnou liečbou.
Jedným typom prblému predstavuje barotrauma. Ide o poranenie pľúc spojené s tlakom vedúce k mechanickému poškodeniu orgánových štruktúr ako následok nerovnosti tlakov. Presne povedané, ako dôsledok stláčania alebo aj rozpínania vzduchu. Tkanivo sa môže pretrhnúť, môže byť stlačené alebo vznikne nebezpečný edém. Únikom vzduchu, pneumatickými plochami a pneumomediastínom by mohlo dôjsť v dôsledku nadmernej liečebnej opatrnosti. Nadmerná starostlivosť o pľúca je kľúčovým faktorom pre takýto typ poranenia pľúc spôsobené pľúcnou ventiláciou. Transpulmonálny tlak, čo je rozdiel medzi alveolárnym tlakom a pleurálnym tlakom, je tlak, ktorý udržuje pľúca nafúknuté, ak je na konci dýchania nulový prúd vzduchu. Preto existuje silný vzťah medzi transpulmonárnym tlakom a dychovým objemom. Cyklické otváranie a zatváranie atelectatických alveol počas dýchacieho cyklu by mohlo pôsobením šmykových síl poškodiť priľahlé alveoly a dýchacie cesty. Tento mechanizmus sa nazýva atelektotrauma. Aplikácia optimálneho ventilačného režimu (PEEP) je dôležitá v prevencii atelectraumy. Vyšší ventilačný režim (PEEP) môže spôsobiť nadmernú distribúciu alveol a nižší PEEP môže byť nedostatočný na stabilizáciu alveol.
Ďalším problémom je tzv. biotrauma, čo znamená uvoľňovanie vyššie spomenutých zápalových mediátorov z buniek v poranených pľúcach v reakcii na volutrauma a atelektotrauma. Pri poranení pľúc indukovanou pľúcnou ventiláciou začnú neutrofily, makrofágy a alveolárne epiteliálne bunky vylučovať rôzne zápalové mediátory, medzi ktoré patria TNF-alfa, interleukíny 6 a 8, nukleárny faktor transkripčného faktora (NF) -kB a matrixová metaloproteináza-9. Tieto cytokíny môžu lokálne a systémovo vyvolávať škodlivé účinky, čo vedie k multiorgánovému zlyhaniu.
Nepriaznivá interakcia srdca a pľúc môže viesť k poraneniu pľúc spojenú s mechanickou ventiláciou, najmä pri nastavení vysokého a nízkeho objemu. Počas vdychovania je pľúcny prietok krvi významne znížený v dôsledku stlačenia dutiny pravej komory rozširujúcimi sa pľúcami. Prietok krvi je počas výdychu nadmerný. To má za následok cyklický výskyt stavu s vysokým prietokom - bez prietoku - s vysokým prietokom, ktorý poškodzuje endotel pľúcnych kapilár, ktorý sa nazýva zlyhanie kapilárneho stresu. Endoteliálne poškodenie by mohlo mať za následok zvýšenú priepustnosť kapilár, čo by podporilo únik bielkovín a vody vedúce k rozvoju pľúcneho edému. V priebehu asi 20 minút dôjde k zlyhaniu ľavej komory s pľúcnym edémom v dôsledku zlyhania pravej komory a dilatácie pravej srdcovej komory. Stlačením medzikomorovej priehradky (speta) smerom k ľavej komore, sa zvyšuje end-diastolický tlak ľavej komory. Náhly pľúcny výdych po trvalom nádychu spôsobilo značné poranenie pľúc u potkanov. Toto zistenie by mohlo u ľudí po odpojení od mechanickej pľúcnej ventilácií potenciálne spôsobiť poranenie pľúc stratou PEEP s následným alveolárnym kolapsom. Vedci tento jav pripisujú zníženému srdcovému výdaju počas trvalej nádychovej kapacity, ktorá je zvyčajne kompenzovaná zvýšenou systémovou vaskulárnou rezistenciou na udržanie krvného tlaku. Keď dôjde k náhlemu výdychu, srdcový výdaj sa normalizuje, ale čelí významnému dodatočnému zaťaženiu v dôsledku zvýšeného systémového vaskulárneho odporu, ktorý vedie k protitlaku. Zároveň je zvýšený end-diastolický tlak v ľavej komore a vznikne pľúcny edém. Ďalším faktorom, ktorý prispieva, je vysoký prietok krvi do pľúc po náhlej výdychovej akcie spôsobujúcej náhly vysoký tlak v kapilárach. Pacienti so zranenými pľúcami sú oveľa náchylnejší na poranenie pľúc vyvolané námahou. Medzi hlavné poranenia pľúc počas spontánneho úsilia pri dýchaní patrí zvýšený podtlak v pleure.
Častým problémom je aj oxidačný stres. Ide o dôležitý mechanizmus pri poškodení pľúc v rôznych pľúcnych ochoreniach vrátane ARDS. Vysoká kyslíková frakcia (Fi O 2 ) vedie k vážnemu poškodeniu pľúc, pravdepodobne zvýšenou tvorbou reaktívnych formách kyslíka (superoxid, singletový kyslík). Aktuálnou praxou v ARDS je použitie najnižšej frakcie (Fi O 2) poskytujúcej saturáciu kyslíka okolo 90%.
Alveolárne prieťahy, PaO 2 / PaCO2 abnormality a cytokínov, expresie chemokínov v pľúcach, sú mechanizmy vedúce k možnému indukovanému poškodeniu mozgu. Alveolárny rozpínanie podporuje produkciu systémových a mozgových mediátorov (cytokíny, chemokíny, reaktívne formy kyslíka, mikroglie a aktivácia imunitného systému), ktoré vedú k neurozápalu, dopaminergnej neurónovej signalizácii a syntéze beta amyloidov. V dôsledku alveolárnych prieťahov je dokázané poškodenie mozgu produkciou cerebrálneho beta-amyloidu v podobe Alzheimerovej chorobe. Abnormality PaO 2 / PaCO 2 - vrátane hypo a hyper O 2 a / alebo CO 2, počas pľúcnej ventilácií môžu prispieť k podpore neuronálnej smrti, cerebrálneho oxidačného stresu a k zmenám v prietoku krvi mozgom. Zvýšené systémové zápalové mediátory produkované pľúcami počas mechanickej ventilácie boli zistené v niekoľkých predklinických štúdiách a zahŕňajú TNF alfa, IL6, IL10, IL1 beta, MCP1 a MIP2, ktoré majú preukázanú neurozápalovú úlohu. Okrem toho mechanická ventilácia priamo spúšťa zápal mozgu, ktorý indukuje cerebrálnu expresiu prozápalových cytokínov (TNF-alfa, IL-1beta a IL-6) a aktiváciu mikroglií. Je potrebné spomenúť, že zvýšená expresia TLR4 v mozgu a následné zvýšenie plazmatických koncentrácií cytokínov (IL1beta, IL6, TNF alfa) predpovedá rozsah poškodenia pamäti.
Teda ak použijete príliš veľkého množstva zbytočného kyslíka môžu tieto mechanické pľúcne ventilátory vážne poškodiť nielen pľúca samotné, ale aj iné orgány v tele vrátane mozgu.
Posledným problémom predstavuje otrava oxidom uhoľnatým, čo pulzné oxymetre nedokážu rozlíšiť. Pľúcna umelá ventilácia škodí úplne všetkým pacientom. Nikto by ich nemal považovať za neškodné. Jedným zo spôsobov, ako poškodzujú ľudí, je spúšťanie neustáleho zvyšovania endogénneho oxidu uhoľnatého, ktorý môže byť smrteľný v kombinácii s kyslíkovými terapiami, ktoré poháňajú tento CO produkt. Štúdie preukazujú, že riziko úmrtia a hladina COHb korelujú s časom prieduchu.
Pacienti s vírusovou infekciou SARS a samozrejme v koinfekcii s ďalšími patogénmi, ako baktérie a iné vírusy, zomierajú na otravu oxidom uhoľnatým. Infekcie dýchacích ciest zvyšujú hladinu CO v pľúcach, čo pomáha ničiť baktérie aj vírusy. Ale vystavenie vyššej ako normálnej hladine CO spôsobujú únavu, kašeľ, dýchavičnosť, bolesti na hrudníku, respiračná tieseň, bolesti hlavy a všetky ďalšie príznaky podobné ochoreniu zapríčinené vírusom SARS. Ak sú pacienti liečení kyslíkovými terapiami a mechanickou pľúcnou ventiláciou, vytvárajú v reakcii ešte viac CO ako za bežných podmienok. Taktiež veľmi účinne vyplavujú všetok tento CO z pľúc do arteriálnej plazmy a odtiaľ do ďalších orgánov. Nakoľko sa CO (oxid uhoľnatý) postupne hromadí v pľúcnych tkanivách, nastáva hypoxia s následkom multiorgánového zlyhania a smrti. Lekárom je táto otrava CO absentujúca, pretože ju vôbec netestujú. Štandardné pulzné oxymetre, ktoré používajú v nemocniciach na monitorovanie saturácie kyslíkom, rovnako ako modely používané doma pacientmi, nedokážu rozlíšiť medzi CO a O2 (kyslíkom). Saturácia kyslíka, ktorú oxymetre zobrazujú, je v skutočnosti mierou saturácie hemoglobínu, ktorá obsahuje súčet hemoglobínov viazaných na kyslík, oxid uhoľnatý a oxid dusnatý. Lekári sa spoliehajú na pulzné oxymetre, aby zistili, ako ďaleko stúpajú alebo klesajú hladiny kyslíka. Avšak skutočné hladiny sú nižšie, keď je CO vyšší ako normálne, ako je to u ľudí liečených na akýkoľvek stav kyslíkovou terapiou a alebo umelou pľúcnou ventiláciou. Samotná pľúcna ventilácia má byť použiteľná v nevyhnutných prípadoch na iné problémy nie na infekcie. V prípade zavedenia sa majú sledovať všetky dôležité faktory vrátane CO, CO2, zápalových mediátorov a hlavne tlaku v alveolárnom a žilovom systéme, aby nevznikli závažné patologické stavy vrátane smrti. Veľa pacientov takto zbytočne príde o život.


Už skôr som čítala, že k pľ.ventilácii sú daní lekári, kt. s ňou nevedia pracovať a tak to potom aj vyzerá.
Ešte pripájam aj jednu štúdiu:
https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-04-22/almost-9-in-10-covid-19-patients-on-ventilators-died-in-study


https://www.facebook.com/miso.sebena/posts/3844636488945935 Michal Šebeňa: UMELÁ PĽÚCNA VENTILÁCIA, AKO ZBYTOČNÁ CHYBA V LIEČEBNEJ METÓDE V tomto článku Vám chcem obsiahnuť, ako umelá ventilácia pľúc spôsobuje rozsiahle nedostatky a aké mechanizmy vedú počas jej aplikácie, za ktorú zbytočne zaplatili životom pacienti, ktorý mohli byť inak liečený. Snažil som sa to zhrnúť jednoducho, aby tomu každý pochopil. Na úvod len toľko, že - KAŽDÁ ŠKODÍ!!! Umelá pľúcna ventilácia síce dáva nádej pacientom, ale predstavuje tzv. dvojsečný meč. Aj keď je v určitých prípadoch nevyhnutné udržať pacientov na kyslíku, táto „liečebná“ metóda môže značne zapríčiniť iatrogénne (poškodenie pacienta lekárom, teda nejakým výkonom) poškodenie pľúc a môže mať dokonca nepriaznivé následky aj na iné orgány ako na samotné pľúca. Pľúcna ventilácia pri vyšších objemoch môže pôsobiť, ako prozápalový stimul vedúci k pľúcnej produkcii faktora nekrózy nádorov (TNF), interleukínu-6 (IL-6) a ďalších prozápalových mediátorov, čo zaháji podporu a následné poškodenie samotných pľúc. Navyše, v prípade uvoľnenia do krvného obehu môže viesť k rozvoju syndrómu systémovej zápalovej reakcie (SIRS). Je potrebné poznamenať, že tieto zápalové reakcie sú spôsobené pri absencii akejkoľvek infekcie. Poranenie pľúc indukované pľúcnou ventiláciou je akútne poškodenie pľúc spôsobené alebo zhoršené ventiláciou počas liečby a má potenciál spôsobiť významnú chorobnosť a hlavne úmrtnosť, ktorá je známa po celom svete. Jeho aplikácia má však nepriaznivé účinky vrátane zvýšeného rizika zápalu pľúc, zhoršeného srdcového výkonu a neuromuskulárnych problémov súvisiacich so sedáciou a svalovými relaxanciami. Navyše sa preukázalo, že pôsobenie tlaku - či už pozitívneho alebo negatívneho na pľúca vedie k vážnemu zhoršeniu pľúcnych funkcií a degradácií respiračného tkaniva. Nakoľko pľúcna ventilácia spôsobuje morfologické a funkčné zmeny na pľúcnom tkanive, tento faktor predstavuje ako induktor k zápalovým reakciám. Tento typ poranenia nebol rozpoznaný mnoho rokov, pretože poškodenie je často nerozoznateľné od iných viditeľných formách poškodenia pľúc, ako je napr. syndróm akútnej respiračnej tiesne (ARDS), pre ktorý je mechanická pľúcna ventilácia nevyhnutnou liečbou. Jedným typom prblému predstavuje barotrauma. Ide o poranenie pľúc spojené s tlakom vedúce k mechanickému poškodeniu orgánových štruktúr ako následok nerovnosti tlakov. Presne povedané, ako dôsledok stláčania alebo aj rozpínania vzduchu. Tkanivo sa môže pretrhnúť, môže byť stlačené alebo vznikne nebezpečný edém. Únikom vzduchu, pneumatickými plochami a pneumomediastínom by mohlo dôjsť v dôsledku nadmernej liečebnej opatrnosti. Nadmerná starostlivosť o pľúca je kľúčovým faktorom pre takýto typ poranenia pľúc spôsobené pľúcnou ventiláciou. Transpulmonálny tlak, čo je rozdiel medzi alveolárnym tlakom a pleurálnym tlakom, je tlak, ktorý udržuje pľúca nafúknuté, ak je na konci dýchania nulový prúd vzduchu. Preto existuje silný vzťah medzi transpulmonárnym tlakom a dychovým objemom. Cyklické otváranie a zatváranie atelectatických alveol počas dýchacieho cyklu by mohlo pôsobením šmykových síl poškodiť priľahlé alveoly a dýchacie cesty. Tento mechanizmus sa nazýva atelektotrauma. Aplikácia optimálneho ventilačného režimu (PEEP) je dôležitá v prevencii atelectraumy. Vyšší ventilačný režim (PEEP) môže spôsobiť nadmernú distribúciu alveol a nižší PEEP môže byť nedostatočný na stabilizáciu alveol. Ďalším problémom je tzv. biotrauma, čo znamená uvoľňovanie vyššie spomenutých zápalových mediátorov z buniek v poranených pľúcach v reakcii na volutrauma a atelektotrauma. Pri poranení pľúc indukovanou pľúcnou ventiláciou začnú neutrofily, makrofágy a alveolárne epiteliálne bunky vylučovať rôzne zápalové mediátory, medzi ktoré patria TNF-alfa, interleukíny 6 a 8, nukleárny faktor transkripčného faktora (NF) -kB a matrixová metaloproteináza-9. Tieto cytokíny môžu lokálne a systémovo vyvolávať škodlivé účinky, čo vedie k multiorgánovému zlyhaniu. Nepriaznivá interakcia srdca a pľúc môže viesť k poraneniu pľúc spojenú s mechanickou ventiláciou, najmä pri nastavení vysokého a nízkeho objemu. Počas vdychovania je pľúcny prietok krvi významne znížený v dôsledku stlačenia dutiny pravej komory rozširujúcimi sa pľúcami. Prietok krvi je počas výdychu nadmerný. To má za následok cyklický výskyt stavu s vysokým prietokom - bez prietoku - s vysokým prietokom, ktorý poškodzuje endotel pľúcnych kapilár, ktorý sa nazýva zlyhanie kapilárneho stresu. Endoteliálne poškodenie by mohlo mať za následok zvýšenú priepustnosť kapilár, čo by podporilo únik bielkovín a vody vedúce k rozvoju pľúcneho edému. V priebehu asi 20 minút dôjde k zlyhaniu ľavej komory s pľúcnym edémom v dôsledku zlyhania pravej komory a dilatácie pravej srdcovej komory. Stlačením medzikomorovej priehradky (speta) smerom k ľavej komore, sa zvyšuje end-diastolický tlak ľavej komory. Náhly pľúcny výdych po trvalom nádychu spôsobilo značné poranenie pľúc u potkanov. Toto zistenie by mohlo u ľudí po odpojení od mechanickej pľúcnej ventilácií potenciálne spôsobiť poranenie pľúc stratou PEEP s následným alveolárnym kolapsom. Vedci tento jav pripisujú zníženému srdcovému výdaju počas trvalej nádychovej kapacity, ktorá je zvyčajne kompenzovaná zvýšenou systémovou vaskulárnou rezistenciou na udržanie krvného tlaku. Keď dôjde k náhlemu výdychu, srdcový výdaj sa normalizuje, ale čelí významnému dodatočnému zaťaženiu v dôsledku zvýšeného systémového vaskulárneho odporu, ktorý vedie k protitlaku. Zároveň je zvýšený end-diastolický tlak v ľavej komore a vznikne pľúcny edém. Ďalším faktorom, ktorý prispieva, je vysoký prietok krvi do pľúc po náhlej výdychovej akcie spôsobujúcej náhly vysoký tlak v kapilárach. Pacienti so zranenými pľúcami sú oveľa náchylnejší na poranenie pľúc vyvolané námahou. Medzi hlavné poranenia pľúc počas spontánneho úsilia pri dýchaní patrí zvýšený podtlak v pleure. Častým problémom je aj oxidačný stres. Ide o dôležitý mechanizmus pri poškodení pľúc v rôznych pľúcnych ochoreniach vrátane ARDS. Vysoká kyslíková frakcia (Fi O 2 ) vedie k vážnemu poškodeniu pľúc, pravdepodobne zvýšenou tvorbou reaktívnych formách kyslíka (superoxid, singletový kyslík). Aktuálnou praxou v ARDS je použitie najnižšej frakcie (Fi O 2) poskytujúcej saturáciu kyslíka okolo 90%. Alveolárne prieťahy, PaO 2 / PaCO2 abnormality a cytokínov, expresie chemokínov v pľúcach, sú mechanizmy vedúce k možnému indukovanému poškodeniu mozgu. Alveolárny rozpínanie podporuje produkciu systémových a mozgových mediátorov (cytokíny, chemokíny, reaktívne formy kyslíka, mikroglie a aktivácia imunitného systému), ktoré vedú k neurozápalu, dopaminergnej neurónovej signalizácii a syntéze beta amyloidov. V dôsledku alveolárnych prieťahov je dokázané poškodenie mozgu produkciou cerebrálneho beta-amyloidu v podobe Alzheimerovej chorobe. Abnormality PaO 2 / PaCO 2 - vrátane hypo a hyper O 2 a / alebo CO 2, počas pľúcnej ventilácií môžu prispieť k podpore neuronálnej smrti, cerebrálneho oxidačného stresu a k zmenám v prietoku krvi mozgom. Zvýšené systémové zápalové mediátory produkované pľúcami počas mechanickej ventilácie boli zistené v niekoľkých predklinických štúdiách a zahŕňajú TNF alfa, IL6, IL10, IL1 beta, MCP1 a MIP2, ktoré majú preukázanú neurozápalovú úlohu. Okrem toho mechanická ventilácia priamo spúšťa zápal mozgu, ktorý indukuje cerebrálnu expresiu prozápalových cytokínov (TNF-alfa, IL-1beta a IL-6) a aktiváciu mikroglií. Je potrebné spomenúť, že zvýšená expresia TLR4 v mozgu a následné zvýšenie plazmatických koncentrácií cytokínov (IL1beta, IL6, TNF alfa) predpovedá rozsah poškodenia pamäti. Teda ak použijete príliš veľkého množstva zbytočného kyslíka môžu tieto mechanické pľúcne ventilátory vážne poškodiť nielen pľúca samotné, ale aj iné orgány v tele vrátane mozgu. Posledným problémom predstavuje otrava oxidom uhoľnatým, čo pulzné oxymetre nedokážu rozlíšiť. Pľúcna umelá ventilácia škodí úplne všetkým pacientom. Nikto by ich nemal považovať za neškodné. Jedným zo spôsobov, ako poškodzujú ľudí, je spúšťanie neustáleho zvyšovania endogénneho oxidu uhoľnatého, ktorý môže byť smrteľný v kombinácii s kyslíkovými terapiami, ktoré poháňajú tento CO produkt. Štúdie preukazujú, že riziko úmrtia a hladina COHb korelujú s časom prieduchu. Pacienti s vírusovou infekciou SARS a samozrejme v koinfekcii s ďalšími patogénmi, ako baktérie a iné vírusy, zomierajú na otravu oxidom uhoľnatým. Infekcie dýchacích ciest zvyšujú hladinu CO v pľúcach, čo pomáha ničiť baktérie aj vírusy. Ale vystavenie vyššej ako normálnej hladine CO spôsobujú únavu, kašeľ, dýchavičnosť, bolesti na hrudníku, respiračná tieseň, bolesti hlavy a všetky ďalšie príznaky podobné ochoreniu zapríčinené vírusom SARS. Ak sú pacienti liečení kyslíkovými terapiami a mechanickou pľúcnou ventiláciou, vytvárajú v reakcii ešte viac CO ako za bežných podmienok. Taktiež veľmi účinne vyplavujú všetok tento CO z pľúc do arteriálnej plazmy a odtiaľ do ďalších orgánov. Nakoľko sa CO (oxid uhoľnatý) postupne hromadí v pľúcnych tkanivách, nastáva hypoxia s následkom multiorgánového zlyhania a smrti. Lekárom je táto otrava CO absentujúca, pretože ju vôbec netestujú. Štandardné pulzné oxymetre, ktoré používajú v nemocniciach na monitorovanie saturácie kyslíkom, rovnako ako modely používané doma pacientmi, nedokážu rozlíšiť medzi CO a O2 (kyslíkom). Saturácia kyslíka, ktorú oxymetre zobrazujú, je v skutočnosti mierou saturácie hemoglobínu, ktorá obsahuje súčet hemoglobínov viazaných na kyslík, oxid uhoľnatý a oxid dusnatý. Lekári sa spoliehajú na pulzné oxymetre, aby zistili, ako ďaleko stúpajú alebo klesajú hladiny kyslíka. Avšak skutočné hladiny sú nižšie, keď je CO vyšší ako normálne, ako je to u ľudí liečených na akýkoľvek stav kyslíkovou terapiou a alebo umelou pľúcnou ventiláciou. Samotná pľúcna ventilácia má byť použiteľná v nevyhnutných prípadoch na iné problémy nie na infekcie. V prípade zavedenia sa majú sledovať všetky dôležité faktory vrátane CO, CO2, zápalových mediátorov a hlavne tlaku v alveolárnom a žilovom systéme, aby nevznikli závažné patologické stavy vrátane smrti. Veľa pacientov takto zbytočne príde o život. Už skôr som čítala, že k pľ.ventilácii sú daní lekári, kt. s ňou nevedia pracovať a tak to potom aj vyzerá. Ešte pripájam aj jednu štúdiu: https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-04-22/almost-9-in-10-covid-19-patients-on-ventilators-died-in-study

Trošku som sa pohral s makrofoto.

Luxus. Díky @Tivurtij za fotky. To je boží. Jasné hlístice, dokonce vidím, jak se ta na 3. fotce hýbe.
;-)

P.S.: nezapomeň si odparazitovat kabát :-)


[quote="pid:7986, uid:182"]Trošku som sa pohral s makrofoto.[/quote] Luxus. Díky @Tivurtij za fotky. To je boží. Jasné hlístice, dokonce vidím, jak se ta na 3. fotce hýbe. ;-) P.S.: nezapomeň si odparazitovat kabát :-)
Upravené 20. 3. 2021 o 23:10

Luxus.

okrem vlákien sú zreteľne viditeľné aj iné nečistoty, zatiaľ čo na tých paličkách boli len tie vlákna. Ak si chcel autor dokázať, že ho má väčší, tak zjavne je medzi pigmejmi kráľ, ale s týmto nepresvedčil ani svojho čokla. Navyše ostrosť nula nula nič.


[quote="pid:8054, uid:240"]Luxus.[/quote] okrem vlákien sú zreteľne viditeľné aj iné nečistoty, zatiaľ čo na tých paličkách boli len tie vlákna. Ak si chcel autor dokázať, že ho má väčší, tak zjavne je medzi pigmejmi kráľ, ale s týmto nepresvedčil ani svojho čokla. Navyše ostrosť nula nula nič.

A videí so záhadnymi "čiernymi vláknami", ktoré sa rôzne krútia a ožívajú v mokrom či sterilizujúcom prostredí pribúdajú na desiatky, námatkou zopár z nich:


https://uloz.to/file/mDCbjCxOB7uN/parazit1-mov


https://uloz.to/file/EfFhAlaiNgqo/parazit2-mov


https://uloz.to/file/3DZjxPisILKM/parazit3-mov


https://uloz.to/file/iV2r9OeYeipn/parazit4-mov


sú v https://www.youtube.com/watch?v=Nk3DzjSWCfw


A videí so záhadnymi "[čiernymi vláknami](https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=g4CDofRsHnI) ", ktoré sa rôzne krútia a ožívajú v mokrom či sterilizujúcom prostredí pribúdajú na desiatky, námatkou zopár z nich: https://uloz.to/file/mDCbjCxOB7uN/parazit1-mov https://uloz.to/file/EfFhAlaiNgqo/parazit2-mov https://uloz.to/file/3DZjxPisILKM/parazit3-mov https://uloz.to/file/iV2r9OeYeipn/parazit4-mov sú v [testoch](https://www.youtube.com/watch?v=Nk3DzjSWCfw)
Upravené 22. 3. 2021 o 21:48

@ Neo
Prečo sa mi predošlý príspevok, ktorý vyzerá takto:
6058f1a9758a6


nezobrazuje?


A ešte pre hľadačov vedľajších účinkov liekov:


http://www.vigiaccess.org/


@ Neo Prečo sa mi predošlý príspevok, ktorý vyzerá takto: ![6058f1a9758a6](serve/attachment&path=6058f1a9758a6) nezobrazuje? A ešte pre hľadačov vedľajších účinkov liekov: http://www.vigiaccess.org/
Upravené 22. 3. 2021 o 21:22

https://www.hlavnespravy.sk/covid-liecime-doma-a-umrtnost-je-prakticky-nulova/2477936
Este som cital par takych uvah. Plus spomeniem ako sa udusil moderator s respiratorom ... nuz plandemia sa akosi uplne vymkla z ruk svojim panom .... mali by pouvazovat o rychlej likvidacii tohto nepotrebneho nastroja, pretoze kazdy den plandemie navyse len pridava nedoveryhodnost samotnym panom plandemie a kludne sa moze stat, ze na konci plandemie nie ludia budu mat big reset ale prave "panovia".


https://www.hlavnespravy.sk/covid-liecime-doma-a-umrtnost-je-prakticky-nulova/2477936 Este som cital par takych uvah. Plus spomeniem ako sa udusil moderator s respiratorom ... nuz plandemia sa akosi uplne vymkla z ruk svojim panom .... mali by pouvazovat o rychlej likvidacii tohto nepotrebneho nastroja, pretoze kazdy den plandemie navyse len pridava nedoveryhodnost samotnym panom plandemie a kludne sa moze stat, ze na konci plandemie nie ludia budu mat big reset ale prave "panovia".

plandemia sa akosi uplne vymkla z ruk svojim panom


no už to tak vyzerá, aj informácie o širokospektrálnom účinku Ivermektínu(nielen Covid, ale celé kategórie ochorení) sú z kategórie tých nechcených dopadov ich idiócie.


[quote="pid:8456, uid:106"]plandemia sa akosi uplne vymkla z ruk svojim panom[/quote] no už to tak vyzerá, aj informácie o širokospektrálnom účinku Ivermektínu(nielen Covid, ale celé kategórie ochorení) sú z kategórie tých nechcených dopadov ich idiócie.

mali by pouvazovat o rychlej likvidacii tohto nepotrebneho nastroja, pretoze kazdy den plandemie navyse len pridava nedoveryhodnost samotnym panom plandemie a kludne sa moze stat, ze na konci plandemie nie ludia budu mat big reset ale prave "panovia".


A nielen močiar, ale aj GP.


[quote="pid:8456, uid:106"]mali by pouvazovat o rychlej likvidacii tohto nepotrebneho nastroja, pretoze kazdy den plandemie navyse len pridava nedoveryhodnost samotnym panom plandemie a kludne sa moze stat, ze na konci plandemie nie ludia budu mat big reset ale prave "panovia".[/quote] A nielen močiar, ale aj GP.

Moderátor

Prečo sa mi predošlý príspevok, ktorý vyzerá takto:


ak myslis, ze ti nezobrazuje nahlad videi v prispevku z uloz.to, tak to je preto, pretoze forum podporuje nahlady videi v prispevkoch iba z youtube.com


[quote="pid:8454, uid:77"]Prečo sa mi predošlý príspevok, ktorý vyzerá takto:[/quote] ak myslis, ze ti nezobrazuje nahlad videi v prispevku z uloz.to, tak to je preto, pretoze forum podporuje nahlady videi v prispevkoch iba z youtube.com

Veľká Británia vytvorila štátny orgán, ktorý sa volá Štáb pre globálne cestovanie. Tento rozhodol, že Briti majú zakázané cestovať na dovolenku do zahraničia (u nás sa len kopírujú takéto rozhodnutia mocností) do 17. mája 2021.


https://www.hlavnespravy.sk/za-dovolenku-v-zahranici-moze-britom-hrozit-pokuta-pattisic-libier/2479090


Nedávno tu bola debata, ako sa obmedzí masový turizmus a konzum dovolenkárov. Tieto "opatrenia" sú príjmané akože kvoli kovidu, ale tipujem, že zostanú na dlhé obdobie, vždy sa bude dať vymyslieť nejaké "preventívne" opatrenie, z ktorého budú vyplývať zákazy či špeciálne povolenia pre vybraných.


Veľká Británia vytvorila štátny orgán, ktorý sa volá Štáb pre globálne cestovanie. Tento rozhodol, že Briti majú zakázané cestovať na dovolenku do zahraničia (u nás sa len kopírujú takéto rozhodnutia mocností) do 17. mája 2021. https://www.hlavnespravy.sk/za-dovolenku-v-zahranici-moze-britom-hrozit-pokuta-pattisic-libier/2479090 Nedávno tu bola debata, ako sa obmedzí masový turizmus a konzum dovolenkárov. Tieto "opatrenia" sú príjmané akože kvoli kovidu, ale tipujem, že zostanú na dlhé obdobie, vždy sa bude dať vymyslieť nejaké "preventívne" opatrenie, z ktorého budú vyplývať zákazy či špeciálne povolenia pre vybraných.

Nedávno tu bola debata, ako sa obmedzí masový turizmus a konzum dovolenkárov. Tieto "opatrenia" sú príjmané akože kvoli kovidu, ale tipujem, že zostanú na dlhé obdobie, vždy sa bude dať vymyslieť nejaké "preventívne" opatrenie, z ktorého budú vyplývať zákazy či špeciálne povolenia pre vybraných.


Takže riadenie v praxi, presne ako to Pjakin predpovedal, masový turizmus sa obmedzí, bude to len pre vyvolených. Povedzme si, je to aj potrebné, tento masový turizmus je obrovská záťaž pre ekológiu, letecká doprava, plytvanie, all inclusive resorty a pod.


[quote="pid:8573, uid:48"]Nedávno tu bola debata, ako sa obmedzí masový turizmus a konzum dovolenkárov. Tieto "opatrenia" sú príjmané akože kvoli kovidu, ale tipujem, že zostanú na dlhé obdobie, vždy sa bude dať vymyslieť nejaké "preventívne" opatrenie, z ktorého budú vyplývať zákazy či špeciálne povolenia pre vybraných.[/quote] Takže riadenie v praxi, presne ako to Pjakin predpovedal, masový turizmus sa obmedzí, bude to len pre vyvolených. Povedzme si, je to aj potrebné, tento masový turizmus je obrovská záťaž pre ekológiu, letecká doprava, plytvanie, all inclusive resorty a pod.

Česko mohlo mít daleko víc vakcín. Vojtěch s Prymulou je neobjednali


Za nedostatek vakcín v ČR, kterým se často odůvodňuje pomalu se rozbíhající očkování proti covidu, nemůže jen často obviňovaný byrokratický aparát Evropské unie. Svůj díl odpovědnosti nese i česká vláda, která vědomě nevyužila možnost objednat si více dávek, ačkoliv mohla. Bylo to rozhodnutí bývalých dvou ministrů zdravotnictví.


Podle dokumentu, který získaly Hospodářské noviny, mohla ČR díky smlouvám uzavřeným s Unií objednat výrazně více dávek, než se nakonec stalo.


Zatímco některé země si objednaly tolik dávek, aby se mezi lidmi vytvořila tzv. přirozená imunita, která podle odborníků vyžaduje alespoň 70 procent naočkované populace, ČR plánuje do poloviny roku naočkovat pouze 44 procent lidí.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vlada-objednala-jen-81-procent-vakcin-ktere-mohla-ziskat-40354872


Česko mohlo mít daleko víc vakcín. Vojtěch s Prymulou je neobjednali Za nedostatek vakcín v ČR, kterým se často odůvodňuje pomalu se rozbíhající očkování proti covidu, nemůže jen často obviňovaný byrokratický aparát Evropské unie. Svůj díl odpovědnosti nese i česká vláda, která vědomě nevyužila možnost objednat si více dávek, ačkoliv mohla. Bylo to rozhodnutí bývalých dvou ministrů zdravotnictví. Podle dokumentu, který získaly Hospodářské noviny, mohla ČR díky smlouvám uzavřeným s Unií objednat výrazně více dávek, než se nakonec stalo. Zatímco některé země si objednaly tolik dávek, aby se mezi lidmi vytvořila tzv. přirozená imunita, která podle odborníků vyžaduje alespoň **70** procent naočkované populace, ČR plánuje do poloviny roku naočkovat pouze **44** procent lidí. https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vlada-objednala-jen-81-procent-vakcin-ktere-mohla-ziskat-40354872

Opäť správy z Británie, ktorá v predkovidovej dobe bola spolu s Nemecko hlavným aktérom európskeho cestovného ruchu.


Obmedzenia kvoli kovidu zostanú dlhé roky, vraví oficiálny zástupca štátneho orgánu Public Health England


Mary Ramsay, šéfka oddelenia imunizácie tvrdí, že opatrenia zostanú v platnosti pravdepodobne niekoľko rokov, kým ostatné krajiny dokončia svoje očkovacie programy.


Ľudia si na lokálne obmedzenia už zvykli, naučili sa s nimi žiť a ekonomika s nimi môže prežiť. Preto si myslím, že určite na niekoľko rokov, minimálne dovtedy kým ostatné časti sveta nebudú riadne zaočkované tak, ako je tomu u nás, a kým neklesnú čísla chorých a nakazených, tak potom budeme hádam schopní pomaly a postupne sa vrátiť do normálnych pomerov.


https://summit.news/2021/03/22/covid-restrictions-to-remain-in-place-for-years-says-public-health-official/


Opäť správy z Británie, ktorá v predkovidovej dobe bola spolu s Nemecko hlavným aktérom európskeho cestovného ruchu. **Obmedzenia kvoli kovidu zostanú dlhé roky, vraví oficiálny zástupca štátneho orgánu Public Health England** Mary Ramsay, šéfka oddelenia imunizácie tvrdí, že opatrenia zostanú v platnosti pravdepodobne niekoľko rokov, kým ostatné krajiny dokončia svoje očkovacie programy. _Ľudia si na lokálne obmedzenia už zvykli, naučili sa s nimi žiť a ekonomika s nimi môže prežiť. Preto si myslím, že určite na niekoľko rokov, minimálne dovtedy kým ostatné časti sveta nebudú riadne zaočkované tak, ako je tomu u nás, a kým neklesnú čísla chorých a nakazených, tak potom budeme hádam schopní pomaly a postupne sa vrátiť do normálnych pomerov._ https://summit.news/2021/03/22/covid-restrictions-to-remain-in-place-for-years-says-public-health-official/
Upravené 24. 3. 2021 o 13:24

@Otec
Omluva za pozdější reakci.

  1. Vyžaduje telefonní číslo a nebo i falešný e-mail.
  2. stáhl jsem obě videa a ještě jedno jsem nalezl. Tedy k bodu 2 kvylita velmi mizerná i pro mojí nadprůměrnou grafiku. Nejprve snímek po snímku (jen v některých momentech, jinak bych u toho seděl ještě teď), nejde to moc rychle v domácích podmínkách, ale výsledek je prostá nula. Jako JUDr. bych to nikde jako důkaz neuváděl. V nejlepší kvalitě jsou záběry z mikroskopu, ale jestli zkoumají to co tvrdí je jiná otázka. To co vidíme v okamžicích videa nelze nijak zhodnotit. Může to být živé i mrtvé reagující na statickou elektřinu. Příteli, nejsme ani o krok dál. Cítím se jako Cimrman, známý objevitel "slepých uliček". Takové jedno video v dobrém rozlišení, kde by v jedné polovině bylo vidět co snímá mikroskop a v druhé co se děje vně mikroskopu (konfrontace pohybů) by bylo asi jiné kafe.No třeba se časem někde něco objeví. Mám celkem dost volného času, tak tomu klidně pár hodin obětuji. Pravda se musí zjevit v plné kráse.

@Otec Omluva za pozdější reakci. 1. Vyžaduje telefonní číslo a nebo i falešný e-mail. 2. stáhl jsem obě videa a ještě jedno jsem nalezl. Tedy k bodu 2 kvylita velmi mizerná i pro mojí nadprůměrnou grafiku. Nejprve snímek po snímku (jen v některých momentech, jinak bych u toho seděl ještě teď), nejde to moc rychle v domácích podmínkách, ale výsledek je prostá nula. Jako JUDr. bych to nikde jako důkaz neuváděl. V nejlepší kvalitě jsou záběry z mikroskopu, ale jestli zkoumají to co tvrdí je jiná otázka. To co vidíme v okamžicích videa nelze nijak zhodnotit. Může to být živé i mrtvé reagující na statickou elektřinu. Příteli, nejsme ani o krok dál. Cítím se jako Cimrman, známý objevitel "slepých uliček". Takové jedno video v dobrém rozlišení, kde by v jedné polovině bylo vidět co snímá mikroskop a v druhé co se děje vně mikroskopu (konfrontace pohybů) by bylo asi jiné kafe. No třeba se časem někde něco objeví. Mám celkem dost volného času, tak tomu klidně pár hodin obětuji. Pravda se musí zjevit v plné kráse.

Český občan chtěl ověřit „konspiraci s pohyblivými vlákny“ a pak se nestačil divit


https://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/cesky-obcan-chtel-overit-konspiraci-s-pohyblivymi-vlakny-a-pak-se-nestacil-divit/


Je toto možné ? Chtělo by to ověřit. Mikroskop s potřebným zvětšením připojitelný ke kompu přes USB se dá koupit za tisícovku ...


https://bonky.cz/p/profesionalni-usb-digitalni-mikroskop/?gclid=Cj0KCQjwjPaCBhDkARIsAISZN7RhqAtHkUs98KpeDAyzL1RTQ3vqOCpJ2BGW3vvamH28iyjgQOZCDEgaAlFBEALw_wcB


Český občan chtěl ověřit „konspiraci s pohyblivými vlákny“ a pak se nestačil divit https://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/cesky-obcan-chtel-overit-konspiraci-s-pohyblivymi-vlakny-a-pak-se-nestacil-divit/ Je toto možné ? Chtělo by to ověřit. Mikroskop s potřebným zvětšením připojitelný ke kompu přes USB se dá koupit za tisícovku ... https://bonky.cz/p/profesionalni-usb-digitalni-mikroskop/?gclid=Cj0KCQjwjPaCBhDkARIsAISZN7RhqAtHkUs98KpeDAyzL1RTQ3vqOCpJ2BGW3vvamH28iyjgQOZCDEgaAlFBEALw_wcB

Mikroskop s potřebným zvětšením připojitelný ke kompu přes USB se dá koupit za tisícovku ...

Ak je človek trošíčku manuálne zručný, tak to dokáže aj s mobilom. Potrebuješ pred mobil dostať zväčšovacie sklíčko/lupu. Len aby sa to netriaslo, bolo by dobré to nejako zafixovať a nájsť tie správne vzdialenosti od pozorovaného objektu. Prisvetliť lampičkou a je to.


Kedysi som takto robil makrozábery s fotoaparátom, napr. včelu na kvete úplne zblízka. Závisí od diaptrií (resp. ohniskovej vzdialenosti lupy). Čím silnejšia, tým väčšie zväčšenie. S fotoaparátom je to analógia ľudského oka, keď sa pozerá cez lupu na maličký predmet. Fotoaparát/mobil tiež vidí cez lupu menšie predmety. A dá sa aj natáčať, len treba to mať stabilizované, t.j. nedržať to v ruke, ale položené.


[quote="pid:9090, uid:317"]Mikroskop s potřebným zvětšením připojitelný ke kompu přes USB se dá koupit za tisícovku ...[/quote] Ak je človek trošíčku manuálne zručný, tak to dokáže aj s mobilom. Potrebuješ pred mobil dostať zväčšovacie sklíčko/lupu. Len aby sa to netriaslo, bolo by dobré to nejako zafixovať a nájsť tie správne vzdialenosti od pozorovaného objektu. Prisvetliť lampičkou a je to. Kedysi som takto robil makrozábery s fotoaparátom, napr. včelu na kvete úplne zblízka. Závisí od diaptrií (resp. ohniskovej vzdialenosti lupy). Čím silnejšia, tým väčšie zväčšenie. S fotoaparátom je to analógia ľudského oka, keď sa pozerá cez lupu na maličký predmet. Fotoaparát/mobil tiež vidí cez lupu menšie predmety. A dá sa aj natáčať, len treba to mať stabilizované, t.j. nedržať to v ruke, ale položené.

ak myslis, ze ti nezobrazuje nahlad videi v prispevku z uloz.to, tak to je preto


Neo, vobec nie, skus sa pozriet, ako vyzera zobrazeny prispevok a ako mal vyzerat podla tej prilozenej fotky. A to som mal este vacsi problem, lebo ten prispevok sa nezobrazoval vobec. Ale aj tak nie je zobrazeny cely. Isto po porovnani uvidis, ze jeden odkaz na youtube tam nie je.


[quote="pid:8549, uid:1"]ak myslis, ze ti nezobrazuje nahlad videi v prispevku z uloz.to, tak to je preto[/quote] Neo, vobec nie, skus sa pozriet, ako vyzera zobrazeny prispevok a ako mal vyzerat podla tej prilozenej fotky. A to som mal este vacsi problem, lebo ten prispevok sa nezobrazoval vobec. Ale aj tak nie je zobrazeny cely. Isto po porovnani uvidis, ze jeden odkaz na youtube tam nie je.

Za tisicovku? Tak to radšej skočte do hračkarstva a tam kedysi predavali pre deti taku vec ktora sa dala pripojit na tv a hlavná časť bolo akoby mikroskop...veľká lupa v tvare sono, dieťa to drži v ruke a môže to prikladať kamkoľvek a na tv vidí mikroskopickú zväčšeninu.... stalo to myslím 20 eur.... určite to este predavajú... funguje to aj bez tv...tu zväčšeninu vidí na tom čo drží v ruke....


Za tisicovku? Tak to radšej skočte do hračkarstva a tam kedysi predavali pre deti taku vec ktora sa dala pripojit na tv a hlavná časť bolo akoby mikroskop...veľká lupa v tvare sono, dieťa to drži v ruke a môže to prikladať kamkoľvek a na tv vidí mikroskopickú zväčšeninu.... stalo to myslím 20 eur.... určite to este predavajú... funguje to aj bez tv...tu zväčšeninu vidí na tom čo drží v ruke....

Neo, vobec nie, skus sa pozriet


ten link je zly tuto cast "app=desktop" treba z neho vyhodit a ide to


spravne ma byt takto


https://www.youtube.com/watch?v=g4CDofRsHnI


[quote="pid:9125, uid:77"]Neo, vobec nie, skus sa pozriet[/quote] ten link je zly tuto cast "app=desktop" treba z neho vyhodit a ide to spravne ma byt takto https://www.youtube.com/watch?v=g4CDofRsHnI

@Ady

Vraj že si budeme musieť zvyknúť.


Cituji Vladimír Menšík: Nic nemusíš! Jenom umřít musíš a to nikoliv z vlastní vůle.


V kanceláři restaurace U Kalicha v Praze 2 Na bojišti před cca 40ti lety.


Myslí si snad někdo, že neměl pravdu?


@Ady [quote="pid:9044, uid:327"]Vraj že si budeme musieť zvyknúť.[/quote] Cituji Vladimír Menšík: Nic nemusíš! Jenom umřít musíš a to nikoliv z vlastní vůle. V kanceláři restaurace U Kalicha v Praze 2 Na bojišti před cca 40ti lety. Myslí si snad někdo, že neměl pravdu?

Kroužení - episoda 2

Kroužení - episoda 3.
Připomínám: jde o “záhadná” kroužení nákladních letadel nad územím cizích států bez přistání.
U nás známo jako kauza kroužení letadla DHL 11 km nad Brnem.


“Laboratoř v Brně objevila dosud neznámou mutaci koronaviru”
28.3.2021
“Brněnská laboratoř Elisabeth Pharmacon objevila díky sekvenování vzorků pacientů s onemocněním covid-19 dosud nepopsanou mutaci koronaviru. Neměla by ale ovlivňovat vazbu protilátek ani buněčných receptorů, uvedl v neděli na Twitteru ředitel laboratoře Omar Šerý.”
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/covid-19-brnenska-laborator-objevila-novou-mutaci-koronaviru.A210328_201245_domaci_wass


Mám řvát smíchy nebo heuréka?
(a k čemu vlastně potřebovali to letadlo? to byl virus tak líný, že nezmutoval ono-seto samo-seto?)


[quote="pid:6652, uid:240"]Kroužení - episoda 2[/quote] Kroužení - episoda 3. Připomínám: jde o “záhadná” kroužení nákladních letadel nad územím cizích států bez přistání. U nás známo jako kauza kroužení letadla DHL 11 km nad **Brnem**. “Laboratoř v Brně objevila dosud neznámou mutaci koronaviru” 28.3.2021 “Brněnská laboratoř Elisabeth Pharmacon objevila díky sekvenování vzorků pacientů s onemocněním covid-19 dosud nepopsanou mutaci koronaviru. Neměla by ale ovlivňovat vazbu protilátek ani buněčných receptorů, uvedl v neděli na Twitteru ředitel laboratoře Omar Šerý.” https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/covid-19-brnenska-laborator-objevila-novou-mutaci-koronaviru.A210328_201245_domaci_wass Mám řvát smíchy nebo heuréka? (a k čemu vlastně potřebovali to letadlo? to byl virus tak líný, že nezmutoval ono-seto samo-seto?)
Upravené 28. 3. 2021 o 21:09

Neo, vobec nie, skus sa pozriet, ako vyzera zobrazeny prispevok a ako mal vyzerat podla tej prilozenej fotky. A to som mal este vacsi problem, lebo ten prispevok sa nezobrazoval vobec. Ale aj tak nie je zobrazeny cely. Isto po porovnani uvidis, ze jeden odkaz na youtube tam nie je.


spravne ma byt takto

https://www.youtube.com/watch?v=g4CDofRsHnI


@Otec : na mojí argumentaci - počítám, že i na argumentaci @Tivurtij - zde v tomto vlákně to nic nemění.

Čím dál více se mi to jeví jako bezstrukturní psyop.


[quote="pid:9125, uid:77"]Neo, vobec nie, skus sa pozriet, ako vyzera zobrazeny prispevok a ako mal vyzerat podla tej prilozenej fotky. A to som mal este vacsi problem, lebo ten prispevok sa nezobrazoval vobec. Ale aj tak nie je zobrazeny cely. Isto po porovnani uvidis, ze jeden odkaz na youtube tam nie je.[/quote] [quote="pid:9191, uid:1"]spravne ma byt takto [/quote] https://www.youtube.com/watch?v=g4CDofRsHnI @Otec : na mojí argumentaci - počítám, že i na argumentaci @Tivurtij - zde v tomto vlákně to nic nemění. Čím dál více se mi to jeví jako bezstrukturní psyop.

stáhl jsem obě videa a ještě jedno jsem nalezl.


Karlosi, tých videí je dnes už na stovky. Nemyslím si, že sú to iba obyčajné vlákna, chovajú sa divne, keď sa zahrejú alebo namočia. Pre porovnávku dvoch čiernych vlákien jedno ožije, druhé, prirodzene umelé vlákno sa ani nehne:


https://t.me/rouskanacovid/315


https://t.me/rouskanacovid/305


[quote="pid:8706, uid:311"]stáhl jsem obě videa a ještě jedno jsem nalezl.[/quote] Karlosi, tých videí je dnes už na stovky. Nemyslím si, že sú to iba obyčajné vlákna, chovajú sa divne, keď sa zahrejú alebo namočia. Pre porovnávku dvoch čiernych vlákien jedno ožije, druhé, prirodzene umelé vlákno sa ani nehne: https://t.me/rouskanacovid/315 https://t.me/rouskanacovid/305
Upravené 28. 3. 2021 o 23:52

na mojí argumentaci - počítám


Počtáři, tá početnosť týchto videí z rôznych kútov sveta sa už nedá prehliadnuť. Nie je to žiadna náhoda. A že sa to ešte nenašlo v mejnstríme, je viac ako divné, tam radi vyvracajú "Hoaxy"


[quote="pid:9293, uid:240"]na mojí argumentaci - počítám[/quote] Počtáři, tá početnosť týchto videí z rôznych kútov sveta sa už nedá prehliadnuť. Nie je to žiadna náhoda. A že sa to ešte nenašlo v mejnstríme, je viac ako divné, tam radi vyvracajú "Hoaxy"

Čím dál více se mi to jeví jako bezstrukturní psyop.


Vraví sa, je lepšie 1x vidieť, ako 100x počuť, tak som rozbalil respirátor, ktorý manželka fasuje v práci, dal nad hrnček s horúcou vodou, pohral sa s mobilom Galaxy S20 Ultra a voilá, potvory sa hýbali. Takže keďže vidinami netrpím a viem, čo som videl a aj natočil, tak nejde o žiadne psyop ale celkom reálne svinstvo.
Podotýkam, po vybalení som respirátor čekol, nebolo tam absolútne nič, po cca 10 minútach sa objavili čierne "vlákna" a bolo vymaľované.
Ten istý postup som skúsil s rúškami, tie boli v pohode. Boli totiž kupované nie na Slovensku a zhruba pred rokom.


Preto radím každému, vo vlastnom záujme si to overte, nemusíte mi veriť. Aj Pjakin tvrdí to isté. Že si máme informácie overovať. Za mňa mám jasno, overoval som to opakovane, aj dcéra bola prítomná a videla to isté, čo ja.


[quote="pid:9293, uid:240"]Čím dál více se mi to jeví jako bezstrukturní psyop.[/quote] Vraví sa, je lepšie 1x vidieť, ako 100x počuť, tak som rozbalil respirátor, ktorý manželka fasuje v práci, dal nad hrnček s horúcou vodou, pohral sa s mobilom Galaxy S20 Ultra a voilá, potvory sa hýbali. Takže keďže vidinami netrpím a viem, čo som videl a aj natočil, tak nejde o žiadne psyop ale celkom reálne svinstvo. Podotýkam, po vybalení som respirátor čekol, nebolo tam absolútne nič, po cca 10 minútach sa objavili čierne "vlákna" a bolo vymaľované. Ten istý postup som skúsil s rúškami, tie boli v pohode. Boli totiž kupované nie na Slovensku a zhruba pred rokom. Preto radím každému, vo vlastnom záujme si to overte, nemusíte mi veriť. Aj Pjakin tvrdí to isté. Že si máme informácie overovať. Za mňa mám jasno, overoval som to opakovane, aj dcéra bola prítomná a videla to isté, čo ja.
Upravené 28. 3. 2021 o 23:22

dal nad hrnček s horúcou vodou, pohral sa s mobilom Galaxy S20 Ultra a voilá, potvory sa hýbali. Takže keďže vidinami netrpím a viem, čo som videl a aj natočil

Nadále samozřejmě počítám s oběma variantami.
Psyop pouze momentálně preferuji.


Nesedí mi, že tyto “organismy” mají hranatá “těla”.
Nanoboty jsem nikdy neviděl, ale předpokládám, že na nanoboty je to moc velké.


Nicméně mám jestě jedno vysvětlení, které mne napadlo při sledování tohoto videa z příspěvku

Čím dál více


Vzhledem k tomu, že jsme pod mikroskopem a s tekutinami, mohlo by jít o Brownův pohyb, který je zřetelnější při zvýšení teploty
https://cs.wikipedia.org/wiki/Brownův_pohyb


Přišlo mi, že ty “organismy” se pohybují v důsledku pohybu jejich okolního prostředí.


Ještě upřesnění: pohyb vidíme všichni, jde ale o jeho příčinu...


[quote="pid:9308, uid:77"]dal nad hrnček s horúcou vodou, pohral sa s mobilom Galaxy S20 Ultra a voilá, potvory sa hýbali. Takže keďže vidinami netrpím a viem, čo som videl a aj natočil[/quote] Nadále samozřejmě počítám s oběma variantami. Psyop pouze momentálně preferuji. Nesedí mi, že tyto “organismy” mají hranatá “těla”. Nanoboty jsem nikdy neviděl, ale předpokládám, že na **nano**boty je to moc velké. Nicméně mám jestě jedno vysvětlení, které mne napadlo při sledování tohoto videa z příspěvku [quote="pid:9293, uid:240"]Čím dál více[/quote] Vzhledem k tomu, že jsme pod mikroskopem a s tekutinami, mohlo by jít o Brownův pohyb, který je zřetelnější při **zvýšení teploty** https://cs.wikipedia.org/wiki/Brownův_pohyb Přišlo mi, že ty “organismy” se pohybují v důsledku pohybu jejich okolního prostředí. Ještě upřesnění: pohyb vidíme všichni, jde ale o jeho příčinu...
Upravené 28. 3. 2021 o 23:53

Brownův pohyb


Brownov pohyb vyzerá úplne inak, a nespôsobuje zmeny tvaru "vlákna".


[quote="pid:9312, uid:240"]Brownův pohyb[/quote] Brownov pohyb vyzerá úplne inak, a nespôsobuje zmeny tvaru "vlákna".

Brownov pohyb vyzerá úplne inak, a nespôsobuje zmeny tvaru "vlákna".

Hle, zde pod mikroskopem spoustu živých breberek
https://www.youtube.com/watch?v=_U4FKbm5uf4
(Mikroskopem pozorovaný Brownův pohyb tukových kapének ve vodě.)


[quote="pid:9314, uid:77"]Brownov pohyb vyzerá úplne inak, a nespôsobuje zmeny tvaru "vlákna".[/quote] Hle, zde pod mikroskopem spoustu živých breberek https://www.youtube.com/watch?v=_U4FKbm5uf4 (Mikroskopem pozorovaný Brownův pohyb tukových kapének ve vodě.)

https://www.youtube.com/watch?v=g4CDofRsHnI


v komentároch pod uvedeným videom je o.i. aj odpoveď výrobcu aj úplne najstarší komentár, ktorý tvrdí, že ide o jednoduchú kontamináciu textilnými vláknami a ich reakcie na prostredie - tekutiny, teplotu, čiže fyzikálne javy...


[Ďalšie video so zaujímavými odpoveďami](https://www.youtube.com/watch?v=g4CDofRsHnI "Ďalšie video so zaujímavými komentármi") v komentároch pod uvedeným videom je o.i. aj odpoveď výrobcu aj úplne najstarší komentár, ktorý tvrdí, že ide o jednoduchú kontamináciu textilnými vláknami a ich reakcie na prostredie - tekutiny, teplotu, čiže fyzikálne javy...

Ta vlákna už měla dávno projít zkoumáním jakoukoliv profi laboratoří pod různými druhy mikroskopů a věděli bychom, na čem jsme. Takto je to jen spekulování. Další otázka je, zdali se náhodou nejedná o nějakou novou technologii zanesenou do ochranných pomůcek za účelem živení pandemie, kterou ještě neznáme a aktivuje se opravdu až za určitých podmínek - teplo, vlhko.


A mám dojem, že sám výrobce českých nano respirátorů v komentáři pod videem píše, že se o Brownův pohyb nejedná. Ten prý probíhá u částič mnohem menších, myslím, že se zmiňovali o velikosti 100nm.


Ta vlákna už měla dávno projít zkoumáním jakoukoliv profi laboratoří pod různými druhy mikroskopů a věděli bychom, na čem jsme. Takto je to jen spekulování. Další otázka je, zdali se náhodou nejedná o nějakou novou technologii zanesenou do ochranných pomůcek za účelem živení pandemie, kterou ještě neznáme a aktivuje se opravdu až za určitých podmínek - teplo, vlhko. A mám dojem, že sám výrobce českých nano respirátorů v komentáři pod videem píše, že se o Brownův pohyb nejedná. Ten prý probíhá u částič mnohem menších, myslím, že se zmiňovali o velikosti 100nm.
Upravené 29. 3. 2021 o 10:14

že se o Brownův pohyb nejedná. Ten prý probíhá u částič mnohem menších, myslím, že se zmiňovali o velikosti 100nm.

Takto úplně ne. Na základní škole děti v biologii nebo ve fyzice pozorují pod školním mikroskopem Brownův pohyb pylových zrnek ve vodě. Teda za socialismu pozorovaly.


[quote="pid:9364, uid:19"]že se o Brownův pohyb nejedná. Ten prý probíhá u částič mnohem menších, myslím, že se zmiňovali o velikosti 100nm.[/quote] Takto úplně ne. Na základní škole děti v biologii nebo ve fyzice pozorují pod školním mikroskopem Brownův pohyb pylových zrnek ve vodě. Teda za socialismu pozorovaly.

@Počtář a čo hovoríš na toto video?

https://t.me/rouskanacovid/315


Prečo sa niť nehýbe a to druhé "vlákno" áno? Ak by to bolo okolitým prostredím hýbané, tak prečo sa jedno hýbe a druhé nie?


@Počtář a čo hovoríš na toto video? https://t.me/rouskanacovid/315 Prečo sa niť nehýbe a to druhé "vlákno" áno? Ak by to bolo okolitým prostredím hýbané, tak prečo sa jedno hýbe a druhé nie?

Prečo sa niť nehýbe a to druhé "vlákno" áno? Ak by to bolo okolitým prostredím hýbané, tak prečo sa jedno hýbe a druhé nie?

Cože? Já, jako kovaný konspirátor a kremlobot, mám dělat českého elfa-aktivistu?
Fujtajxl!
No nic, deme na to, někdo to dělat musí...:-)


U těchto videí je mi divné, že "těla" těchto živočichů jsou "hranatá".
To je splněno i zde.
Stejné tvary jako zde

Trošku som sa pohral s makrofoto.

Obě vlákna vypadají stejně. Kdyby jedno bylo živočich, nemohlo by vypadat stejně. (ale ok, tohle může někdo zpochybnit, že je to subjektivní)
Různé materiály mohou na stejnou teplotní změnu reagovat různě.
A teď hlavní argument: proč je dolní vlákno/"živočich" "paraplegik"?
Neboli to horní (celé) vlákno se nehýbe ze stejného důvodu, jako se nehýbe dolní třetina dolního vlákna.
Ty části, které se nehýbou, jsou fixovány do jemných bílých vláken podkladu. (je to dost rozostřené a třesoucí se, takže vláknitá struktura podkladu jako celku není vůbec patrná - nebo čím má být vlastně tvořen ten bílý podklad posetý občasnými tmavými stopami?)


[quote="pid:9475, uid:6"]Prečo sa niť nehýbe a to druhé "vlákno" áno? Ak by to bolo okolitým prostredím hýbané, tak prečo sa jedno hýbe a druhé nie?[/quote] Cože? Já, jako kovaný konspirátor a kremlobot, mám dělat českého elfa-aktivistu? Fujtajxl! No nic, deme na to, někdo to dělat musí...:-) U těchto videí je mi divné, že "těla" těchto živočichů jsou "hranatá". To je splněno i zde. Stejné tvary jako zde [quote="pid:7986, uid:182"]Trošku som sa pohral s makrofoto.[/quote] Obě vlákna vypadají stejně. Kdyby jedno bylo živočich, nemohlo by vypadat stejně. (ale ok, tohle může někdo zpochybnit, že je to subjektivní) Různé materiály mohou na stejnou teplotní změnu reagovat různě. A teď hlavní argument: proč je dolní vlákno/"živočich" "paraplegik"? Neboli to horní (celé) vlákno se nehýbe ze stejného důvodu, jako se nehýbe dolní třetina dolního vlákna. Ty části, které se nehýbou, jsou fixovány do jemných bílých vláken podkladu. (je to dost rozostřené a třesoucí se, takže vláknitá struktura podkladu jako celku není vůbec patrná - nebo čím má být vlastně tvořen ten bílý podklad posetý občasnými tmavými stopami?)
Upravené 29. 3. 2021 o 22:18

@Počtář No dobre, cudzie video sa dá vždy spochybniť. Budem musieť zbastliť nejaký vlastný solídny domáci výskum :-)

@Počtář No dobre, cudzie video sa dá vždy spochybniť. Budem musieť zbastliť nejaký vlastný solídny domáci výskum :-)

Cože? Já, jako kovaný konspirátor a kremlobot, mám dělat českého elfa-aktivistu?


elfe, skús si to sám, odporúčam si najprv detailne prejsť respirátor pred pokusom, aby si zistil že tie "vlákna" tam nie sú. Potom zhruba na 10 minút to dať na hrnček s horúcou vodou, aby si následne zistil, že tam sa čosi"materializovalo" a potom hľadať, čo reaguje na teplý dych, prípadne závan vzduchu typickým krútením a zmenou tvaru onoho "vlákna".


[quote="pid:9488, uid:240"]Cože? Já, jako kovaný konspirátor a kremlobot, mám dělat českého elfa-aktivistu?[/quote] elfe, skús si to sám, odporúčam si najprv detailne prejsť respirátor pred pokusom, aby si zistil že tie "vlákna" tam nie sú. Potom zhruba na 10 minút to dať na hrnček s horúcou vodou, aby si následne zistil, že tam sa čosi"materializovalo" a potom hľadať, čo reaguje na teplý dych, prípadne závan vzduchu typickým krútením a zmenou tvaru onoho "vlákna".
Upravené 30. 3. 2021 o 22:17

Najbližšie zatiaľ, kam som sa dostal v pátraní poukazuje na Vlasovca mízního(Wuchereria bancrofti) na ktorý kupodivu a divsasvete zaberá Ivermektín.
Tu je celkom dobre viditeľný:
https://uloz.to/file/Ah8J91TEPpeW/video-62-mp4


Najbližšie zatiaľ, kam som sa dostal v pátraní poukazuje na Vlasovca mízního(Wuchereria bancrofti) na ktorý kupodivu a divsasvete zaberá Ivermektín. Tu je celkom dobre viditeľný: https://uloz.to/file/Ah8J91TEPpeW/video-62-mp4

Budem musieť zbastliť nejaký vlastný solídny domáci výskum :-)

Jakožto dočasný elfář musím iniciativně nabonzovat toto
Toto téma bylo z části rozebráno jinde, ale myslím si, že by si zasloužilo své vlastní vlákno. Zakládám toto vlákno ke sběru přímých zkušeností někoho, kdo narazil na parazity v roušce. Cílem je zjistit, zda je to živé anebo ne. Níže popisuji možný postup, jak to ověřit. Kdo tedy narazí na "něco" co se hýbe, ať tedy roušku nevyhazuje a zkusí následovně udělat toto:
Zkráceně - sterilizovat roušku suchým teplem ve tlakovém hrnci.
Detailnější postup:

Nechť pravda a láska zvíť...ehm, co to melu....ahá, někdo mě asi uřkl:
elfe, skús si to sám


[quote="pid:9540, uid:6"]Budem musieť zbastliť nejaký vlastný solídny domáci výskum :-)[/quote] Jakožto dočasný elfář musím iniciativně nabonzovat toto [quote="pid:9484, uid:137"]Toto téma bylo z části rozebráno jinde, ale myslím si, že by si zasloužilo své vlastní vlákno. Zakládám toto vlákno ke sběru přímých zkušeností někoho, kdo narazil na parazity v roušce. Cílem je zjistit, zda je to živé anebo ne. Níže popisuji možný postup, jak to ověřit. Kdo tedy narazí na "něco" co se hýbe, ať tedy roušku nevyhazuje a zkusí následovně udělat toto: Zkráceně - sterilizovat roušku suchým teplem ve tlakovém hrnci. Detailnější postup:[/quote] Nechť pravda a láska zvíť...ehm, co to melu....ahá, někdo mě asi uřkl: [quote="pid:9541, uid:77"]elfe, skús si to sám[/quote]

Wuchereria


Wuchereria z Wuhanu, ještě chybí 2 W 😉


Dokonalý tajný agent Cyril Chuan Borguette (Jan Kačer(Donald)), pracující pod kódem W4C, je vyslán do Prahy, aby pro agentku Alici Roberts (Květa Fialová) získal slánku, v níž jsou ukryty mikrofilmy s plány na vojenské využití Venuše. Před cestou je vybaven hi-tech multifunkční rekvizitou – pod pláštěm obyčejného budíku je skryt revolver, dýka, granát, slzotvorný plyn, rušička mikrofonů, Geigerův-Müllerův počítač a dokonce i malá jaderná bomba.


Po Juanově příjezdu do Prahy se rozpoutává boj tajných agentů o slánku. Do všeobecného zmatku je vyslán jako agent i účetní Foustka (Jiří Sovák). Ten se díky své neobratnosti (švejkuje) dostane do centra dění a přežije vybíjení agentů. . Přitom mimochodem zasahuje do bojů a dostane se na dosah hledané slánce. Nakonec díky svému psíkovi slánku získá a omylem zničí agenta W4C jeho vlastní bombou.


[quote="pid:9543, uid:77"]Wuchereria[/quote] Wuchereria z Wuhanu, ještě chybí 2 W

Z časov, keď veda ešte trpela sedliackym rozumom, zdigitalizoval som pre pár ľudí schopných prečítať v dnešnej dobe ešte aj pár strán textu, zajímavé počteníčko...
uloz.to/tamhle/6j07f4g5yrad


Z časov, keď veda ešte trpela sedliackym rozumom, zdigitalizoval som pre pár ľudí schopných prečítať v dnešnej dobe ešte aj pár strán textu, zajímavé počteníčko... uloz.to/tamhle/6j07f4g5yrad

zaujímavý rozsudok z nemeckého Weimaru, možný precedens do budúcna - potenciál na to určite má, keďže je to slušne odargumentované posudkami viacerých zjavne nestranných odborníkov:
https://2020news.de/sensationsurteil-aus-weimar-keine-masken-kein-abstand-keine-tests-mehr-fuer-schueler/


zaujímavý rozsudok z nemeckého Weimaru, možný precedens do budúcna - potenciál na to určite má, keďže je to slušne odargumentované posudkami viacerých zjavne nestranných odborníkov: https://2020news.de/sensationsurteil-aus-weimar-keine-masken-kein-abstand-keine-tests-mehr-fuer-schueler/
Upravené 10. 4. 2021 o 23:30

“Jana Zwyrtek Hamplová: Navrhovaná opatření ve školách jsou neobhajitelná” – vyčerpávající právní analýza, link na text je k dispozici v článku zde
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jana-Zwyrtek-Hamplova-Navrhovana-opatreni-ve-skolach-jsou-neobhajitelna-659650


Obsahuje praktické rady jak právně argumentovat ve škole proti testování dětí.


“Jana Zwyrtek Hamplová: Navrhovaná opatření ve školách jsou neobhajitelná” – **vyčerpávající právní analýza**, link na text je k dispozici v článku zde https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jana-Zwyrtek-Hamplova-Navrhovana-opatreni-ve-skolach-jsou-neobhajitelna-659650 **Obsahuje praktické rady jak právně argumentovat ve škole proti testování dětí.**

Jedna cesta je sa natahovat s nedoludmi pomocou zakonov systemu nenavidiaceho cloveka. Ina cesta je jednoducho obist neludsky system ako jeden moj znamy. Ma okolo 60 rokov. Sam sa vyjadril "Chlopy v roboce sebe pozhanali testy, nechodza na testovane ale potvrdene maju furt". Pracuje ako zvarac, tjs nie je to nejaky heker, ale ocividne uz aj zvaraci si robia vlastne potvrdenia o negativnom teste na kovid. Vznika otazka "Nemal by sa system a je jeho papagaji konecne pozriet do zrkadla?" Ved uz aj ti najmenej erudovani ludia zacinaju nejako obchadzat tento system nenavidiaci cloveka. Takto sa neskutocne znizuje zdrojova stabilita imitacie riadenia .... pridu volby a bude koniec imitatorom, ba co viac, po volbach zacne hon na svedkov kovidovych ...


Jedna cesta je sa natahovat s nedoludmi pomocou zakonov systemu nenavidiaceho cloveka. Ina cesta je jednoducho obist neludsky system ako jeden moj znamy. Ma okolo 60 rokov. Sam sa vyjadril "Chlopy v roboce sebe pozhanali testy, nechodza na testovane ale potvrdene maju furt". Pracuje ako zvarac, tjs nie je to nejaky heker, ale ocividne uz aj zvaraci si robia vlastne potvrdenia o negativnom teste na kovid. Vznika otazka "Nemal by sa system a je jeho papagaji konecne pozriet do zrkadla?" Ved uz aj ti najmenej erudovani ludia zacinaju nejako obchadzat tento system nenavidiaci cloveka. Takto sa neskutocne znizuje zdrojova stabilita imitacie riadenia .... pridu volby a bude koniec imitatorom, ba co viac, po volbach zacne hon na svedkov kovidovych ...


Dřívější vyjádření Ministerstva zdravotnictví k vakcínám:


"Jedna z dezinformací se zaměřuje na spekulace o povinném očkování a očkovacím pasu. Plánované očkování proti covid-19 je vydávané za povinné pro všechny občany ČR pod hrozbou tvrdých trestů, přestože Ministerstvo zdravotnictví ČR plánuje pouze dobrovolné očkování, které bude navíc pro všechny občany zdarma. V jiné variantě tohoto narativu jsou šířeny dezinformace o takzvaném vakcinačním pasu, podle kterých budou těm, kteří se očkovat nenechají, odebírány základní lidská práva a svobody."
http://web.archive.org/web/20201221132428/https://koronavirus.mzcr.cz/dezinformace-o-covid-19/


Tomáš Prouza ze Svazu obchodu a cestovního ruchu
To je jeden z té bandy, co tak nenávidí představu naší potravinové soběstačnosti:
https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/1391/potravinov%C3%A1-sob%C4%9Bsta%C4%8Dnost-a-soustavn%C3%A1-kampa%C5%88-proti-n%C3%AD/post-10900
...Tak si ho dobře pamatujte.


[quote="pid:11034, uid:149"]https://www.seznamzpravy.cz/clanek/do-par-tydnu-k-holici-s-povolenkou-v-mobilu-veri-prouza-150399 tlačí čím dál víc na digitální KONCENTRÁK!![/quote] Dřívější vyjádření Ministerstva zdravotnictví k vakcínám: "Jedna z dezinformací se zaměřuje na spekulace o povinném očkování a očkovacím pasu. Plánované očkování proti covid-19 je vydávané za povinné pro všechny občany ČR pod hrozbou tvrdých trestů, přestože Ministerstvo zdravotnictví ČR plánuje pouze dobrovolné očkování, které bude navíc pro všechny občany zdarma. V jiné variantě tohoto narativu jsou šířeny dezinformace o takzvaném vakcinačním pasu, podle kterých budou těm, kteří se očkovat nenechají, odebírány základní lidská práva a svobody." http://web.archive.org/web/20201221132428/https://koronavirus.mzcr.cz/dezinformace-o-covid-19/ Tomáš Prouza ze Svazu obchodu a cestovního ruchu To je jeden z té bandy, co tak nenávidí představu naší potravinové soběstačnosti: https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/1391/potravinov%C3%A1-sob%C4%9Bsta%C4%8Dnost-a-soustavn%C3%A1-kampa%C5%88-proti-n%C3%AD/post-10900 ...Tak si ho dobře pamatujte.

https://otevrisvoumysl.cz/kanadsky-premier-samotne-vakciny-proti-covidu-nestaci/


Kanadský premiér Justin Trudeau veřejně v televizi Fox News říká: „Samotné vakcíny proti covidu nestačí”.
/video/


https://otevrisvoumysl.cz/kanadsky-premier-samotne-vakciny-proti-covidu-nestaci/ Kanadský premiér Justin Trudeau veřejně v televizi Fox News říká: „Samotné vakcíny proti covidu nestačí”. /video/

Pfizer oznámil, že pre dostatočnú ochranu pred rôznymi covid19 mutáciami, bude treba 3. dávka vakcíny.
Vyhlásil to riaditeľ firmy Pfizer. 144 dobrovoľníkov dostane prvú vzorku už teraz.
Zaočkovanie druhou dávkou ochraňuje osobu len 6 mesiacov, a presné vyhodnotenie firme chýbajú dlhodobé dáta, ktoré by potvrdzovali opak.


No, chápať by sa to dalo aj tak, že kto si tú 3., 4., 5. či 20. dávku nedá, tak možno neprežije zimu.


https://www.zerohedge.com/markets/3rd-dose-pfizers-covid-vaccine-likely-needed-combat-mutant-covid-strains-ceo-says


Pfizer oznámil, že pre dostatočnú ochranu pred rôznymi covid19 mutáciami, bude treba 3. dávka vakcíny. Vyhlásil to riaditeľ firmy Pfizer. 144 dobrovoľníkov dostane prvú vzorku už teraz. Zaočkovanie druhou dávkou ochraňuje osobu len 6 mesiacov, a presné vyhodnotenie firme chýbajú dlhodobé dáta, ktoré by potvrdzovali opak. No, chápať by sa to dalo aj tak, že kto si tú 3., 4., 5. či 20. dávku nedá, tak možno neprežije zimu. https://www.zerohedge.com/markets/3rd-dose-pfizers-covid-vaccine-likely-needed-combat-mutant-covid-strains-ceo-says

https://www.facebook.com/len.iza.338/posts/296661981809811


Tanja Erichsen z dánského úradu pre kontrolu liečív skolabovala počas tlačovej konferencie AstraZeneca
Išla ohlásiť, že vakcína AstraZeneca sa nebude v Dánsku používať
Stalo sa to 14.4.2021


https://www.facebook.com/len.iza.338/posts/296661981809811 Tanja Erichsen z dánského úradu pre kontrolu liečív skolabovala počas tlačovej konferencie AstraZeneca Išla ohlásiť, že vakcína AstraZeneca sa nebude v Dánsku používať Stalo sa to 14.4.2021

607ab2add5b9c
Pocet letov medzi 9 a 15 aprilom vzrastol o 179%. Izrael rozvonluje opatrenia. Na Slovensku rozvolnuju opatrenia.
Je jasne, ze kovid si musi dat znova odych pretoze zima konci. Z toho jasne vyplyva, ze kovid - to je oznacenie zimnej sezonnej chripky. Tjs niekto mudry prevliekol zimne choroby dychacich ciest za kovid a strasil nim celu civilizaciu.


![607ab2add5b9c](serve/attachment&path=607ab2add5b9c) Pocet letov medzi 9 a 15 aprilom vzrastol o 179%. Izrael rozvonluje opatrenia. Na Slovensku rozvolnuju opatrenia. Je jasne, ze kovid si musi dat znova odych pretoze zima konci. Z toho jasne vyplyva, ze kovid - to je oznacenie zimnej sezonnej chripky. Tjs niekto mudry prevliekol zimne choroby dychacich ciest za kovid a strasil nim celu civilizaciu.

kovid si musi dat znova odych

Celá Európa ide uvolňovať, jak na povel... Ale testovať sa bude. Do práce stačí 14 dňový test, ale do banky alebo "číňanovi" tepláky kúpiť treba 7 dňový a do Tesca či Kauflandu netreba žiadny, lebo proti nadnárodným firmám si to nedovolia, kedže by museli cvakať penále. Celý kovid automat je podmienený na testovaní a bez neho by totiž stratil svoj význam a bez testovania by zase nemohol byť núdzový stav a zákaz vychádzania po 20:00.


[quote="pid:11837, uid:106"]kovid si musi dat znova odych[/quote] Celá Európa ide uvolňovať, jak na povel... Ale testovať sa bude. Do práce stačí 14 dňový test, ale do banky alebo "číňanovi" tepláky kúpiť treba 7 dňový a do Tesca či Kauflandu netreba žiadny, lebo proti nadnárodným firmám si to nedovolia, kedže by museli cvakať penále. Celý kovid automat je podmienený na testovaní a bez neho by totiž stratil svoj význam a bez testovania by zase nemohol byť núdzový stav a zákaz vychádzania po 20:00.

V Havířově mají chytré očkovací centrum
Dnes 7:04
Nahlášení do systému pomocí QR kódu, podpis informovaného souhlasu dotykovým perem a hlídání teploty uskladněných vakcín bezdrátovými teploměry, to jsou chytré technologie využívané očkovacím centrem v Havířově na Karvinsku. Díky nim se centrum, které dostalo jméno Óčko, stalo nejmodernějším v Česku.


Informovaný souhlas dotykovým perem
Dodal, že pokud by se povedlo „ukecat“ ministerské úředníky, že informovaný souhlas nemusí být na papíře, ale stačí ho podepsat dotykovým perem, tak se celý proces vakcinace obejde bez dalšího zdržování. „Denně by se tak kapacita očkovacího místa mohla zvýšit o 200 dávek i bez navýšení personálu,“ vysvětlil Unucka.
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/v-havirove-otevreli-chytre-ockovaci-centrum-40357290


Informovaný souhlas...tak určitě.


Tohle znám z banky...podpis elektronickou tužkou a když něco podepisuji, musím si od zaměstnance banky vyžádat, aby mi znovu pomalu na obrazovce ukázal, co vlastně podepisuji, jinak bychom dokument viděli tak možná z rychlíku.
K tomu si přičtěme, že půjde o starší lidi, kteří často špatně vidí.
O informovaném souhlasu nemůže být v žádném případě řeč.


Pokud mysleli dezinformovaný souhlas, tak pak možná ano.


V Havířově mají chytré očkovací centrum _Dnes 7:04_ Nahlášení do systému pomocí QR kódu, **podpis informovaného souhlasu** dotykovým perem a hlídání teploty uskladněných vakcín bezdrátovými teploměry, to jsou chytré technologie využívané očkovacím centrem v Havířově na Karvinsku. Díky nim se centrum, které dostalo jméno Óčko, stalo nejmodernějším v Česku. Informovaný souhlas dotykovým perem Dodal, že pokud by se povedlo „ukecat“ ministerské úředníky, že informovaný souhlas nemusí být na papíře, ale stačí ho podepsat dotykovým perem, tak se celý proces vakcinace obejde bez dalšího zdržování. „Denně by se tak kapacita očkovacího místa mohla zvýšit o 200 dávek i bez navýšení personálu,“ vysvětlil Unucka. https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/v-havirove-otevreli-chytre-ockovaci-centrum-40357290 Informovaný souhlas...tak určitě. Tohle znám z banky...podpis elektronickou tužkou a když něco podepisuji, musím si od zaměstnance banky vyžádat, aby mi znovu pomalu na obrazovce ukázal, co vlastně podepisuji, jinak bychom dokument viděli tak možná z rychlíku. K tomu si přičtěme, že půjde o starší lidi, kteří často špatně vidí. O informovaném souhlasu nemůže být v žádném případě řeč. Pokud mysleli **dezinformovaný souhlas**, tak pak možná ano.
1234567 ... 12
106.95k
834
90
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept