Zobraziť kategórie

Koncepcia sociálnej bezpečnosti – základ lepšej, dlhodobo udržateľnej spoločnosti

Každý v miere svojho chápania pracuje pre seba a svojich blízkych a v miere svojho nechápania pracuje na tých, ktorí chápu a rozumejú viac.

158
0

V utorok 26. januára oslavuje legendárna československá atlétka Jarmila Kratochvílová životné jubileum 70 rokov.


Dvojnásobná majsterka sveta a strieborná medailistka z OH 1980 v Moskve už neuveriteľných 37 rokov drží svetový rekord v behu na 800 metrov.


Čas 1:53,28 minúty, ktorý zabehla 26. júla 1983 na mítingu v Mníchove, je štvrté desaťročie pre bežkyne nedosiahnuteľnou métou a zároveň ide o najdlhšie platný svetový rekord v atletickej histórii.


Všetko najlepšie ♥
https://sportnet.sme.sk/spravy/atletika-legendarna-bezkyna-jarmila-kratochvilova-ma-70-rokov/


https://www.youtube.com/watch?v=TQXlHko3mpk&feature=emb_logo


251
0

Táto jednoduchá metóda zvyšuje liečebné vlastnosti kurkumy 1000-krát! Je to dokázané!


Kurkuma, čierne korenie a kokosový olej nám samy osebe poskytnú veľa zdravotných výhod, ale tieto zložky sú ešte lepšie, keď sa kombinujú, pretože navzájom mnohonásobne zvyšujú účinnosť.
Potrebujete 10 minút a môžete tento produkt skladovať v chladničke 2 týždne.


Recept:
Zloženie: 1/4 šálky kurkumového prášku
1 lyžička čerstvo mleté čierne korenie
1 lyžička kokosový olej alebo olivový
1/2 pohára vody


Všetky ingrediencie zmiešajte v hrnci z nehrdzavejúcej ocele a za častého miešania ich povarte na strednom ohni. Keď zmes začne bublinkovať (po 4 minútach), znížte teplotu a pokračujte v miešaní, aby sa nespálila. Akonáhle zhustne na pastu (celkovo asi 8 minút), odstavte ju z ohňa. Zmes nechajte vychladnúť, potom ju vložte do sklenenej nádoby a uložte do chladničky. Pastu môžete používať 2 týždne.


Prírodný antioxidant, protizápalový, antiseptický a analgetický
Posilňovač imunity
Zostatky hladín cholesterolu
Detoxikuje pečeň
Antikarcinogénne Zlepšenie trávenia
Zvyšuje metabolizmus
Podporuje chudnutie
Zvyšuje pamäť a funkciu mozgu
Znižuje vysoký krvný tlak
Znižuje zápal a stuhnutosť kĺbov
Znižuje hladinu triglyceridov


Odporúčaný príjem sú 2 čajové lyžičky denne.
( zdroj: ruské stránky - zdravie našich predkov )
600fb8c7cf15e


605
6

Poslanci ve středu schválili vládní novelu zákona o potravinách ve třetím čtení. Podle návrhu má být už od příštího roku ve větších supermarketech 55 procent potravin z Česka. Ačkoli získal návrh v dolní komoře většinu, ostře se proti návrhu vymezovali zejména Piráti.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/poslanci-odklepli-kvoty-na-ceske-potraviny-40348398


Posledný príspevok od kulich  ·  26. 1. 2021 o 07:12
139
0

Bývalý prezident Vatikánskej banky odsúdený za spreneveru a pranie špinavých peňazí


Vatikánsky súd odsúdil Angela Caloiu a jeho právnika na takmer deväť rokov väzenia uprostred očistenia bankových financií.
Vatikánsky súd uznal bývalého prezidenta vatikánskej banky vinným zo sprenevery a prania špinavých peňazí počas pontifikátov svätého Jána Pavla a pápeža Benedikta XVI. A uzavrel tak kapitolu dlhodobého čistenia jej financií.


Súd uviedol, že Angelo Caloia a jeho právnik Gabriele Liuzzo manipulovali s predajom nehnuteľností so škandálmi sužovaných bánk pre svoj vlastný zisk od roku 2001 do roku 2008.


Pán Caloia, ktorý má 81 rokov, a pán Liuzzo, 97 rokov, ktorých proces sa začal v roku 2018, boli každý odsúdení na 8 rokov a 11 mesiacov väzenia. Syn pána Liuzza Lamberto Liuzzo (55) bol za svoju účasť v systéme odsúdený na päť rokov a dva mesiace väzenia. Mužom bolo tiež nariadené zaplatiť banke náhradu škody vo výške 23 miliónov EUR (27,9 milióna dolárov).


Žiaden z mužov sa pred vynesením rozsudku nezúčastnil na súde. Advokát pre pána Caloiu Domenico Pulitanò uviedol, že sa odvolá. Právnici Gabriele a Lamberto Liuzzo neodpovedali okamžite na žiadosti o komentár.
https://www.wsj.com/articles/vatican-banks-ex-president-convicted-of-embezzlement-money-laundering-11611254792


159
0

Ve zkratce:


Dil 1. – uvodni - O situaci na Ukrajine (k zamysleni)


Na prani posluchacu se budu dnes venovat Ukrajine.
Ukrajina mela za Ruska vybudovany silny prumysl, ktery je dnes prakticky znicen.
Putin planoval projekt Jednotneho ekonomickeho prostranstvi, ale do toho prisel Majdan.
V dnesni Ukrajine ma velky vliv skupina Kolomojskeho na vnitrni i vnejsi politiku.
Problemy na Ukrajine je treba alyzovat a najit jejich reseni, je treba proanalyzovat poslednich 30 let. Ptate se me, co bude? Uz jsem naznacil, ze by se mel problem vyresit do r. 2023. Nyni je ale situace zase jina. Uvidime.
V r. 1686 gosudar Moskevsky vykoupil pro Rusko od Polska stribrem Kyjev na „vecne casy“, ale od te doby do dneska probehlo mnoho tezkych casu v historii Ukrajiny. Je treba najit ve zdravem smyslu vychod z tohoto tezkeho stavu.
Biden je tesne svazan s Porosenkem a Nuland byla Bidenem jmenovana jeho 3. poradcem.
Vecer bude pokracovani v primem vysilani.


https://www.youtube.com/watch?v=MFWcmSuj5wQ


Dil 2. – Kam kraci Ukrajina?
Kdyz byl Panarin v roce 2005 v Kyjeve, mluvili tam vsichni rusky. Za posledni leta se ale situace kardinalne zmenila a dnes neni mozne spolecne v klidu promluvit. Jen se na sebe krici a obvinuje jeden druheho, viz porad U Solovjeva. Tudy ale cesta nevede.
Z prispevku posluchacu:
Za Bidena Ukrajina zchudla o 90%.
Po 30ti letech je Ukrajina unavena, ale neni vudce, ktery by ji dovedl zpet do Ruska. Statnicky myslicich lidi nepripusti k dilu. Zemi rozbiji zevnitr i zvenku a na lidech provadi experimenty. Zijeme jako ve vezeni. Kazdym dnem je hure.
Pripominam, ze Lvov byl v Reci pospolite ruskym mestem. Ukrajinske hranice nejsou dosud potvrzeny. Uzemi Ukrajiny patri administrativne do Ruska.
Bidenovi se nyni rozvazaly ruce a nyni bude na Ukrajine brojit proti Rusku.
Neni treba davat vinu Ukrajincum za to, co se stalo, zije tam mnoho schopnych a dobrych lidi, podivejte, co se stalo nyni v Americe.
V budoucnu se budeme hodne venovat Ukrajine.


https://www.youtube.com/watch?v=NsAwqLReCR0


Y
194
0

Tatry mountain resorts prepustí 260 zamestnancov


Spoločnosť Tatry mountain resorts prepustí 260 zamestnancov. Informoval o tom jej komunikačný manažér Marián Galajda s tým, že TMR tak reaguje na koronakrízou zatvorené prevádzky a zložitú situáciu v cestovnom ruchu.


V slovenských prevádzkach TMR by sa hromadné prepúšťanie malo dotknúť 180 zamestnancov, ktorí pracujú v horských strediskách, akvaparku a manažmente. „Ďalšiu skupinu predstavuje 80 zamestnancov, ktorí v spoločnosti končia svoje pôsobenie z dôvodu ukončenia pracovnej zmluvy na dobu určitú, ukončenia skúšobnej doby alebo odchodu do dôchodku,“ vysvetlil riaditeľ ľudských zdrojov TMR Marek Schwarz.


Spoločnosť pôsobí v štyroch krajinách Európy – na Slovensku, v Českej republike, Poľsku a Rakúsku. Podľa slov predsedu predstavenstva TMR Igora Rattaja sa vlády v týchto krajinách stavajú rôzne k podpore cestovného ruchu. „Niekde sa nastavia opatrenia, ktoré platia a fungujú, niekde sa pravidlá menia každú chvíľu, ich realizácia vás stojí kopec peňazí, ktoré vám nikto nevráti a aj tak vás napokon vypnú. Musíme sa preto správať čo najzodpovednejšie, šetriť na nákladoch a to aj za cenu nepopulárnych opatrení. Ak stabilizujeme firmu teraz, jednoduchšie sa nadýchneme do doby a projektov, ktoré prídu po ‚korone‘,“ uviedol Rattaj.


Spoločnosť TMR zamestnávala pred príchodom koronakrízy vo všetkých krajinách takmer 3500 osôb. Doterajšie zoštíhľovanie štruktúr sa dotklo všetkých stredísk a pozícií – od sezónnych zamestnancov až po manažment. Ako priblížil Galajda, po avizovanom prepúšťaní na Slovensku by v TMR malo pracovať 1100 zamestnancov, z toho 785 v slovenských prevádzkach.
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/575788-tatry-mountain-resorts-prepusti-260-zamestnancov/


598
4

Včera, v pořadu u Solovjova projednávali téma protestů příznivců Navalného, které proběhly hned v několika velkých městech Ruska.
Konstatovali, že protesty měly přímou souvislost s volbami v USA a oproti dřívějším jeho akcím měly mnohem radikálnější charakter. Přes různé sociální sítě, pravdami a nepravdami, organizátorům se podařilo vytáhnout na protesty mnoho nezletilých dětí, mnozí z kterých tam přišly, protože jím byla slíbená zábava. Ty děti byly použity, jako štít, za kterým se řádili vycvičené a organizováné skupiny mladých mužů, které potom útočily na příslušníky OMON. Vyskytly se momenty, kdy OMONovci se museli postavit k sobě zády, aby se ubránili rozzůřenému a útočícímu davu, a být ta situace na západě, už by se střílelo. A to zřejmě i bylo plánem organizátorů protestů - vyprovokovat příslušníky pořádkových síl k větší razancí, aby při jejích reakcích byly zráněny nebo zabity puberťáci, kteří se houfně motali pod nohami.
Z dokumentářních záběrů se podařilo identifikovat příslušnost některých radikálních skupin. Byli tam neonacisty, kavkazské radikální skupiny, které s Navalnym nikdy spolu nevystupovaly. Předpokládá se, že tam byli ukrajinští radikálové, kteří se vizuálně od Rusů nedají odlišit, z jiných bývalých svazových republik nebo mladíci ze soukromých armád různých oligarchů.
O tom všem v pořadu u Solovjova se mluvilo, včetně toho, jaká bezprecedentní mediální a finanční podpora byla poskytnutá ze západu. Zasvítilo se i velvyslanectví USA, které na svých stránkách zveřejnilo trasu protestů směrem na Kreml, o čemž informovala Zacharova.


Od 1.h. 37. min. se slova ujal Kurginjan, který poprvé v přímém vysílání poukázal na skutečnost, že nikdo ze západu by nedokázal organizovat tyto protesty, nebýt podpory uvnítř státu, přičemž z nejvyšších mocenských struktur. Jmenoval "věže" Kremlu (tam kde se okopali liberalové), Gazprom, některé řídící složky bezpečnostních struktur atd. Poukázal na to, že v Rusku byl odstartován státní převrat, jehož cílem je odstranění Putina a likvidace Ruska. Toto prohlášení nejdříve vyvolalo rozpaky přítomných hostů, potom ti odvážnější se k názoru Kurginjana přidali s konstatováním, že bez vypořádání se s vnítřním nepřítelem Rusko se nejen že nemůže rozvíjet, ale s největší pravděpodobnosti zanikne.
https://www.youtube.com/watch?v=WGQNRuD7Rto


V podstatě, Kurginjan včera prolomil tabu, které platilo ve veřejném informačním prostoru a poprvé promluvil o zradě elit ve státním aparátu a napojeném na něj byznysu. Předpokládám, že Kurginjan musí mít seriozní krytí.


Jaké jsou jeho osobní cíle a cíle těch skupin, které za ním stojí, to je věci dalšího zkoumání. Podstatné je, že v ruském informačním prostoru ozřejmil skutečnost, že státní moc není jednotná. Existují elity, které pracují na rozvoj Ruska a elity, které pracuji na západní zájmy, přičemž v nejbližším okolí Putina, a které teď iniciovaly státní převrat. A s tím už se v nějbližší době bude pracovat.


Posledný príspevok od TauRus  ·  25. 1. 2021 o 15:18
650
10

V Nemecku zdravotnícki pracovníci odmietli očkovanie a boli prepustení
Sedem ošetrovateľov v Nemecku odmietlo byť očkovaných proti koronavírusom a boli prepustení. Informuje o tom agentúra RIA Novosti s odvolaním sa na bulvárny denník Bild.


Incident sa stal v nemeckej spolkovej krajine Sasko-Anhaltsko. Podľa publikácie vedúci patronátnej služby Rene Willmer diskutoval s pracovníkmi o očkovaní a dal im dva dni na rozhodnutie. Nakoniec očkovanie odmietli, čo viedlo k rozhodnutiu o ich prepustení.


Vedúci služby takéto kroky vysvetlil skutočnosťou, že mieni urobiť všetko pre ochranu pacientov, pretože to považuje za svoju morálnu povinnosť. Je potrebné poznamenať, že ide o prvý takýto prípad prepustenia z dôvodu odmietnutia očkovania v Nemecku.
https://lenta.ru/news/2021/01/24/privivka/


Posledný príspevok od jardob  ·  25. 1. 2021 o 12:42
1.9k
17

Pozornosť sveta je upriamená inde , zatiaľ čo GP si robí svoje


https://cz.sputniknews.com/svet/2021012013081091-media-informovala-o-silnem-vybuchu-v-madridu/


9 hasičských áut
11 sanitiek


11/9?


k tomu 3 mŕtvy+8 zranených =11


600848017ed18


a prečo je časť domu - údajne starobinca v Streetview vedome zrušená? A práve to poschodie, čo je úplne vymetené, že ani schodisko nezostalo? Pri bližsom pohľade na prvý pohľad úplne nelogicky vymazané tehly medzi oknami, čo bolo treba retušovať?


60084beb84a1e
60084bebac8d3
60084bebe24f1


Posledný príspevok od V S  ·  24. 1. 2021 o 23:23
701
7

Zvolení Armina Lascheta novým předsedou německé Křesťanskodemokratické unie (CDU) bylo v Česku přijato nečekaně tiše. Podle europoslance ODS Jana Zahradila je to dáno tím, že možný nástupce Angely Merkelové v čele Německa podporuje pragmatické vztahy jak s Ruskem, tak i s Čínou.


https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2021011713066556-zahradil-po-zvoleni-lascheta-cupuje-ceskou-kavarnu-proc-nejasaji-asi-jim-neco-docvaklo/


Lachet zaroven podporuje Severni potok 2, je vstricny Rusku, zatimco mnichovska CSU a jeji vudce jsou nakloneni clintonovcum, rika Panarin


https://www.youtube.com/watch?v=cYfOOlqhPtU


Y
Posledný príspevok od kata  ·  24. 1. 2021 o 22:20
237
1

Hampl doteraz vypúšťal také tie svoje všelijaké mudra o geopolitike, ale tentokrát to má trochu iný "říz":
_
Potrebujeme si priznať, že história neskončila. Všetky zákonitosti, ktoré platili po stáročia, platia aj dnes. Západ je naďalej vo vojne civilizácií. Naďalej je to vojna vyhladzovacia a opäť sme tou slabšou stranou.


Potrebujeme tiež vidieť, že tu pôsobia anonymné mechanizmy, ktoré vedú k civilizačnému kolapsu, a že pokiaľ ich nevypneme, tak náš svet zanikne. Že to nie je problém jednotlivých ľudí, ani jednotlivých ideológií – odstránenie tých najhorších by snáď mohlo priniesť dočasnú úľavu, ale nič nevyrieši. Je ľahostajné, či to vzniklo samo alebo niečím zlým úmyslom, v každom prípade sa to už dávno vymklo z rúk._


Hermetizácia globálneho riadenia skončila a GP ide sám sebe vypustiť rybník? To ťažko. Ktorá česká partaj bude rozvíjať veci, ktoré Hampl ozvučuje, Klausovci v Trikolóre?


Hampl o „posttrumpovskej“ Amerike: Začínajú tu pôsobiť anonymné mechanizmy, ktoré povedú k civilizačnému kolapsu


https://www.hlavnespravy.sk/hampl-o-posttrumpovskej-amerike-zacinaju-tu-posobit-anonymne-mechanizmy-ktore-povedu-k-civilizacnemu-kolapsu/2416006


Posledný príspevok od Buran  ·  24. 1. 2021 o 22:19
212
1

Čínskym záchranárom sa v nedeľu podarilo vyslobodiť 11 z celkových 22 baníkov, ktorí pred dvoma týždňami uviazli po výbuchu v bani na zlato v meste Čchi-sia vo východočínskej provincii Šan-tung. S odvolaním sa na správy čínskych štátnych médií o tom informovala agentúra Reuters. O ďalších desiatich baníkov sa dosiaľ nič nevie, zatiaľ čo jedeného ďalšieho už čínske médiá pred pár dňami vyhlásili za mŕtveho.


Ako prvého vyslobodili v nedeľu baníka, ktorý sa nachádzal v inej časti bane než skupina jeho desiatich kolegov, ktorým sa v uplynulých dňoch podarilo skontaktovať so záchranármi a dostávali zásoby jedla a liekov.
https://www.teraz.sk/zahranicie/zachranari-vytiahli-po-dvoch-tyzdno/522568-clanok.html


Posledný príspevok od Oracle_911  ·  24. 1. 2021 o 21:01
1.4k
10

Video o tom, že existuje zákon/nariadenie z McCarthyho éry podľa ktorého americká armáda musí znova nastoliť zákonnú vládu a Biden je všeličo len nie zákonná (kvôli čínskym peniazom a väzbám nemá bezpečnostnú previerku):
https://rumble.com/vd2wjr-ep.-2383b-military-control-11.3-verifies-as-1st-marker-the-end-wont-be-for-.html


Američan rozpráva o tom, čo sa deje v SŠA a už vidí prebiehajúce procesy:
https://rumble.com/vd4a6t-ep.-2384b-sometimes-you-must-sacrifice-yourself-for-the-great-good.html


Posledný príspevok od Prometeus  ·  24. 1. 2021 o 20:49
575
5

Európsky úrad pre boj proti podvodom (OLAF) uzavrel tri prípady týkajúce sa priamych platieb v slovenskom poľnohospodárstve. Ide o sumu 1 milion EUR pri objeme dotácií 3,2 miliardy EUR, ide o sumu vo výške 0.03% z celkovej sumy, čo je omrvinka a samotné spochybnenie je otázne. Samozrejme, že ide o chybu predchádzajúcej vlády, inak by to nikto neriešil. Súčasné vedenie EU nevidí problém v tom, čo robí súčasná vláda. Podpindosník Valášek ozvučil, že SR má veľmi slabý mechanizmus overovania nárokov na obhospodarovanie pôdy .


Ďalší útok je na riadenie dotácií z EU, konkrétne na agentúru PPA, inštitúcie spravujúcej dotácie pre poľnohospodárov vo výške veľa miliárd. Súčasný minister nebol ochotný a schopný udržať odborníka na správu týchto financií Tibora Guniša, ktorý sa vyjadril, že súčasné vedenie ministerstva je na hlavu a vysoko neprofesionálne. A od včera sa rieši, že tam mal dosadiť nejakého známeho. Toto vyzerá na úmyselnú sabotáž činnosti celej agentúry a ako naznačil Fico v tlačovke, súčasná vláda zvažuje opatrenie, že funkciu PPA SR preberie iný štát!! Lebo nie sme schopní to urobiť sami.


Dá sa čakať, že podobné koordinované zlyhania bude súčasná vláda vyrábať naschvál, z toho dôvodu bola aj vytvorená.


https://www.hlavnespravy.sk/tomas-valasek-olaf-vycislil-skodu-za-nespravne-udelene-agrodotacie-na-vyse-milion-eur-budu-padat-pokuty-a-trestne-oznamenia/2414570


https://ec.europa.eu/anti-fraud/media-corner/news/21-01-2021/olaf-closes-cases-eu-agricultural-funds-slovakia_en?fbclid=IwAR2t5RU8xF-_jNbCSVvKczLYlaBbjtWdOZHWrivm0sBm1iNSO9emJQJ-iq0


Posledný príspevok od kulich  ·  24. 1. 2021 o 20:42
172
0

Ondráček varoval Babiša pred následkami odmietnutia pomoci Ruska s vakcínami. Budeme podľa jeho slov svedkami ďalšej mníchovskej zrady


Premiér Andrej Babiš vo svojom prejave počas nedávnej parlamentnej schôdze uviedol, že je naším hlavným problémom pri riešení krízy v súčasnosti to, že nemáme dostatok vakcín. Poslancovi Zdeňkovi Ondračkovi však pripadá zvláštne, že premiér sa nechce usilovať o obstaranie vakcíny z Ruska. Podľa neho by to mohlo viesť k nepríjemnému výsledku.
Zdeněk Ondráček sa totiž domnieva, že neochota premiéra riešiť nedostatok vakcín nákupom v Rusku vyplýva z čisto ideologických dôvodov, a teda veľmi pripomína historickú situáciu z roku 1938, kedy Česko nedôverovalo komunistickému Rusku a utvrdilo sa vo viere, že dostane potrebnú pomoc od západných spojencov. Výsledkom však bola pre vtedajšie Československo ponižujúca mníchovská dohoda.


Podľa Ondráčka si premiér Babiš nevšíma žiadne súvislostí medzi svojím konaním a konaním vtedajšej vlády, a preto mu odporučil, aby sa pozrel na dvojdielny československý film Dni zrady.


„Vtedy prezident republiky Edvard Beneš, a v podstate celá vláda, tiež slepo verili západným spojencom a odmietali požiadať o pomoc z Ruska (vtedy Sovietskeho zväzu). A ako to skončilo? Tí tzv. Spojenci rokovali o nás, ale bez nás,“ poznamenal Ondráček.
https://www.hlavnespravy.sk/ondracek-varoval-babisa-pred-nasledkami-odmietnutia-pomoci-ruska-s-vakcinami-budeme-podla-jeho-slov-svedkami-dalsej-mnichovskej-zrady/2415838


681
4
Kryštof30 zverejnil(a) 22. 1. 2021 o 18:52
Otázky a odpovede

V Taliansku funguje zaujímavý postup. Podám žiadosť na štátnu inštitúciu. Úradník sa ňou začne zaoberať aj o mesiac, dva, ale záväzný je vždy dátum podania, nie dátum rozhodnutia.
Netuším, aký je postup na Slovensku ((( v tejto krajine, ako sa moderne hovorí))), preto sa pýtam? Ak 26.1.2021 požiadam písomne hladného hygienika o výnimku, budem až do doručenia o rozhodnutí, ako čakateľ na výnimku, oslobodený od obmedzení a zákazov?
Predpokladám samozrejme zamietnutie, ale to mi určite doručia, ak vôbec, až po skončení obmedzení.
Vopred ďakujem za erudovaný výklad práva.


Posledný príspevok od Kryštof30  ·  24. 1. 2021 o 19:11
282
0

Kto by hladal nieco na pozeranie tak mozem odporucit


Телеканал Звезда


Военная приемка


https://www.youtube.com/watch?v=iZQJqOINACE


Ano je to po rusky, ludia v mojom okoli sa teraz zaciaju ucit po rusky ... v zapadnych filmoch, videach sa uz nic neda dozvediet, konceptualne su prazdne ... kto sa nenaucil po rusky doteraz, tak je spravny cas s tym zacat. Matersky jazyk, Rustina a anglictina su zaklad. To by mal kazdy vzdelany clovek ovladat.


Vo videu opisuju najnovsie motory pre lode, lietadla atd ... ako povedali na koniec 4 tej casti - Tam kde sa vyrabaju motory sa dotahuje obrovska cast priemyslu, pretoze je za potreby nie len stavat tie motory ale uz je vyhodne k tomu postavit aj lietadlo , ponorku a zbytok pohybujuceho sa prostriedku. Takze ak Rusko zacne vyrabat svoje motory vo vysokej kvalite tak vlastne ovladtne velmi velku cast svetovej ekonomiky. A ako z videi vyplyva Rusko ma k tomu dobre nastartovane.


318
1

Nie je to prvýkrát, čo veľvyslanectvo USA v Moskve preukázalo nerešpektovanie diplomatických pravidiel a predpisov aktívnym zverejňovaním správ na sociálnych sieťach na podporu nekoordinovaných protestov v ruských mestách. V podstate hovoríme o povzbudzovaní k násilným akciám, pokrytecky vyhláseným za pokojný protest, do ktorého organizátori cynicky zapájajú aj maloletých. Vláda USA si musí poradiť so svojimi vlastnými problémami vrátane prekonania hlbokých rozdielov v americkej spoločnosti spôsobených sociálnou nespravodlivosťou, nerovnosťou a prenasledovaním disentu. Pokusy americkej diplomacie, ktorá ignoruje všetku slušnosť, podnecovať radikálne prvky, sú odsúdené na neúspech a budú mať negatívne dôsledky pre dvojstranné vzťahy. Vedenie veľvyslanectva USA bude mať vážny rozhovor na ruskom ministerstve zahraničia.
https://t.me/MID_Russia/13851
https://www.kommersant.ru/doc/4661052


Posledný príspevok od Berenika  ·  24. 1. 2021 o 10:45
504
6
Oco zverejnil(a) 23. 1. 2021 o 21:29
Mimo kategórií

Článok je síce starší ale ak si ešte niekto myslí že technológie slúžia nám užívateľom tak nech si denne opakuje Pjakinovu frázu ... slúžia tomu kto vie viac ...


https://aeronet.cz/news/odins-eye-vime-jak-odposlouchavali-donalda-trumpa-procesory-intel-maji-na-urovni-hardwaru-backdoor-instalovany-primo-vyrobcem-ve-spolupraci-se-cia-firewally-i-antiviry-jsou-ze-hry-ven/


Posledný príspevok od David  ·  24. 1. 2021 o 08:53
513
4

V reklame na JOJ-ke beží reklama na zmenu stolu amerického prezidenta. Hovorili v reklame že sa jeho rozhodnutia zmenia z ťažkých na ľahké.


Ten znak firmy ktorá zadala reklamu je AJ. Videl so m ten znak ale neviem ho nájsť.


Dal som to sem, myslím že to je čisté bezštruktúrne riadenie pre tých ktorí to majú chápať.


Posledný príspevok od Otec  ·  23. 1. 2021 o 22:57
521
3
Yori zverejnil(a) 23. 1. 2021 o 12:47
Zahraniční analytici
Y

D. Trump hraje na Floride golf a bude ho hrat mesic. Sdelil pouze, ze neco udelaji, ale ne ted. Zadne jine informace o dalsich planech nejsou.
Dne 8. unora 2021 zacina proces impeachmentu (obzaloby) Trumpa, coz je take neobvykle, protoze uz neni president.
Od citatelu prichazi rada pripominek k inauguraci Bidena a podivnostech pri ni, napr. ze se konala o nekolik minut drive, nez urcuje zakon, coz je hrube naruseni protokolu, ze byla predem natocena, vyhnani narodni gardy do garaze i k prenocovani apod. Mnoho otazek.
Do Trumpova impeachmentu se odkladaji vsechna jmenovani klicovych hracu Bidenovy administrace.
Vsechno ukazuje na to, ze situace jeste neni vyresena.


https://www.youtube.com/watch?v=c_kPHuWwPXU


Y
Posledný príspevok od hael  ·  23. 1. 2021 o 19:10
Kategórie
Akcie
Skryť popisy k témam
Povoliť nekonečné posúvanie
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Predchádzajúca stránka
Nasledujúca stránka
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber tém
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept