Zobraziť kategórie

Koncepcia sociálnej bezpečnosti – základ lepšej, dlhodobo udržateľnej spoločnosti

Každý v miere svojho chápania pracuje pre seba a svojich blízkych a v miere svojho nechápania pracuje na tých, ktorí chápu a rozumejú viac.

396
1

Joe Biden strávil minulý víkend pospáváním a hraním Mario Kart, ve kterém porazil svoji vnučku Naomi, evidentně nemajíc oficiálních povinností.


V pondělí Kamala Harris hovořila s Emanuelem Macronem o posílení bilaterálních vztahů USA a Francie a oživení transatlantické aliance.
Shodli se na potřebě bilaterální a multilaterální spolupráce ohledně Covidu-19, změny klimatu a podpoře demokracie po celém světě.
Také diskutovali různé regionální výzvy, jako jsou Střední Východ, Afrika a nutnost konfrontovat je společně.
O Joe Bidenovi nepadlo ani slovo.


Dříve tento měsíc Harris mluvila s kanadským premiérem Justinem Trudeauem.


https://www.ntd.com/harris-takes-customary-role-of-president-by-calling-several-heads-of-state_568074.html


https://www.youtube.com/watch?v=8Nhm6VAIc90


Biden vystoupil tento víkend v CNN a začal tím, že omlouval genocidu Ujgurů Čínskou komunistickou stranou, nepovažuje to za důležité, jelikož se jedná pouze o čínské kulturní normy.


Dále například Biden prohlásil, že Hispánci a Afroameričané nejsou dostatečně chytří na to, aby šli na internet, neví, jak ho používat, aby se mohli registrovat k očkování.


Na otázku, jak jiné jsou 4 týdny v Bílém domě, odpověděl, že se probudí vedle své manželky a zeptá se: "Kde to sakra jsme?!"


Dokonce tvrdil, že Američané neměli vakcínu, dokud se neujal úřadu přesto, že byl očkován předtím, než se stal prezidentem.


https://www.youtube.com/watch?v=xb8oawM4reI


Posledný príspevok od Berenika  ·  26. 2. 2021 o 05:18
855
7

Pri Janove spadli do mora stovky rakiev po zrútení cintorína
https://twitter.com/rionegrocomar/status/1364394672886587402
Cintorín vybudovali pozdĺž skalných útesov v obci Camogli pred viac ako sto rokmi.
Cintorín v obci Camogli ležiacej na pobreží Ligúrskeho mora zhruba 25 kilometrov od Janova, bol postavený pred viac ako sto rokmi a nachádza sa pozdĺž skalných útesov týčiacich sa nad morom. Starosta obce Francesco Olivari nazval prepadnutie cintorína do mora "nepredstaviteľnou katastrofou
Podľa odhadov spadlo do mora až 200 rakiev, z ktorých sa najprv podarilo zachrániť len desať, uviedol Giacomo Giampedrone z úradu civilnej ochrany v Ligúrii.


Dodal, že vytiahnutie zvyšných rakiev z mora bude závisieť od správania sa mora v nasledujúcich dňoch. Predstavitelia janovského prístavu podľa jeho slov v pondelok večer zablokovali oblasť pod cintorínom, aby zabránili tomu, že rakvy odplaví na otvorené more.
https://svet.sme.sk/c/22603831/pri-janove-spadli-do-mora-stovky-rakiev-po-zruteni-cintorina.html?ref=njctse


Posledný príspevok od Počtář  ·  26. 2. 2021 o 02:28
145
0

Možnost odebrání nezasloužených dávek v oblasti důchodového zabezpečení zástupcům komunistického režimu má na Slovensku řešit nová pracovní komise. Její zřízení ve středu schválila Vláda SR. Má ji vést ministr práce nebo jím pověřený zástupce resortu.


Složení této skupiny by měl ministr práce stanovit do 1. března. Následně by měl do 30. dubna informovat vládu o závěrech a doporučeních pracovní skupiny.


Skupina posoudí nejvhodnější metodu odebrání benefitů. Současná výše důchodů je podle vládního materiálu odvozena z nezasloužených výhod úředníků komunistického režimu. Pracovní skupina by se měla zaměřit na důchody vrcholových politických představitelů komunistického režimu, příslušníků ozbrojených složek, funkcionářů institucí odpovědných za jejich řízení a také nejbližších pozůstalých, jako jsou vdovy či vdovci.


Úkolem pracovní skupiny bude připravit odborné stanovisko důchodového pojištění pro přípravu návrhu zákona o odebrání nezasloužených výhod u komunistických představitelů. Ministerstvo vnitra už v této souvislosti jednalo s Ústavem paměti národa (ÚPN). Dohodli se na postupu při vyhledávání a výběru osobních spisů bývalých příslušníků státní bezpečnosti.


Vláda se ve svém programovém prohlášení zavázala prosadit plošné zdanění výsluhových důchodů bývalým příslušníkům komunistické StB sazbou 50 procent na roky odpracované v StB.
https://cz.sputniknews.com/slovensko/2021022513239957-na-slovensku-nova-pracovni-komise-posoudi-odebrani-duchodu-predstavitelum-komunistickeho-rezimu/


353
5

Etna, ktorá sa nachádza vo východnej časti ostrova, je mimoriadne aktívna od polovice februára. Erupcie sa obyčajne objavujú večer alebo v noci.


Talianska sopka Etna vybuchla vo štvrtok už šiestykrát v priebehu niekoľkých dní, vychrlila pri tom lávu do výšky 500 metrov, uviedol Národný ústav geofyziky a vulkanológie (INGV). Informovala o tom agentúra DPA.


Juhovýchodný kráter sicílskej sopky vypustil hustý mrak popola a dymu, ktorý vystúpil niekoľko kilometrov k oblohe. Erupcia bola o niečo pokojnejšia ako výbuch z minulého týždňa, ktorý bolo možné pozorovať z mesta Catania ležiaceho na úpätí 3300 metrov vysokej sopky.


Išlo o šiestu erupciu Etny v priebehu ôsmich dní, čo je pre juhovýchodný kráter v podstate rekord, povedal pre denník Corriere della Serra vulkanológ Marco Viccaro. Sopka už v minulosti s podobnou frekvenciou vybuchla z iného krátera.


Etna, ktorá sa nachádza vo východnej časti ostrova, je mimoriadne aktívna od polovice februára. Erupcie sa obyčajne objavujú večer alebo v noci. Pre ľudí žijúcich v okolí väčšinou nepredstavujú hrozbu, výsledkom erupcie je často všadeprítomný prach.


https://www.teraz.sk/zahranicie/etna-vybuchla-siestykrat-za-niekolko/530770-clanok.html


Posledný príspevok od Počtář  ·  25. 2. 2021 o 22:22
828
12
Kancelar zverejnil(a) 24. 2. 2021 o 08:20
Politika v ČR
lietadla aerolinky CSA

https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/csa-pandemie-covid-19-propousteni-zamestnancu.A210224_062821_eko-doprava_indr?


České aerolinie oznámily úřadu práce, že hodlají propustit až všech svých 430 zaměstnanců. Ve středu to napsaly Hospodářské noviny. Informaci o hromadném propouštění potvrdila předsedkyně Odborové organizace posádek letadel Tereza Löffelmanová.


Leteckou společnost zasáhly dopady epidemie koronaviru, se státní pomocí přitom počítat nemůže. Aerolinky jsou pod ochranným moratoriem před věřiteli, které vyprší na konci února.


„Mohu potvrdit, že nám bylo doručeno oznámení o hromadném propouštění,“ řekla deníku Löffelmanová. Podle ní zatím zaměstnanci neznají plán, jak chce firma přežít následující týdny.


Letecká skupina Smartwings, jejíž jsou České aerolinie součástí, požádala podle serveru SeznamZprávy počátkem února stát o pomoc 1,1 miliardy korun pro ČSA. Bez pomoci státu podle Smartwings čeká ČSA insolvenční řízení, protože firma nemá nárok na pomoc z programu Covid Plus.


Posledný príspevok od Buran  ·  25. 2. 2021 o 22:22
215
0

Včera som písala o tom ako vypli na YT kanal Z tmy do svetla, ktorý zastrešuje P.Forisch.....pod svojou strankou prinasamenadej. A vcera ju spojili na JOJ so zatknutou protestujucou. Človek by povedal reklama jak lusk.
Tiez som pisala, že Forisch si osedlal D.Kollara (alebo opacne) z Kulturblogu, projekt ktory o sebe hovorí, že je radikalna pravica...čiže nacionalisti, tiež som písala o tom, že nacionalisti (Kulturblog , Uhrik, Mazurek, Harabin atď)zavelili do boja....tentokrát vytiahli silny príbeh, ktorý má ešte hrôzostrašnejšie pozadie ako by sa mohlo zdať.... vedia totiž, že do buducej vlady by sa dostalo PS (sudim podľa prieskumov) .
Pribeh ktorý sa stal pred rokom.....a dnes sa hodí...
https://planetajednoduchost.sk/vrazdil-progresivny-liberal/


412
3

I když se jedná o televizní seriál, myslím, že to patří sem.
Kdysi velmi dávno, v roce prvního pokusu o barevnou revoluci u nás (1968 ), v naší televizi proběhl zvláštní seriál o seriálu. V rámci seriálu bylo předvedeno několik desítek seriálů, vždy tak, aby reprezentovaly nějaký žánr. Ukázkám vždy předcházel úvodní komentář F. Filipovského. Kde je, co se tam děje, základní nosná zápletka … A následně také ukázka některého z lepších dílů.


Jeden tam byl typicky matriční a chtěl bych jej znovu odhalit a připomenout a jestli není ještě někde k nalezení, na název po letech si nedokáži vzpomenout. S vysokou pravděpodobností byl americké výroby.


Základní zápletka: k Zemi přilétají vesmírné lodě s lidmi takřka stejnými jak my … odněkud. Líbezně přináší pokrok a léčení našich nemocí a také možnost záchrany před našimi zhoršujícími se podmínkami k nim na jejich planetu. Mnozí toho využívají a jako v transu chodí v zástupech na nástupní aerodromy a sáčkují se do transportních prostor ... Jen nemnozí tušili, že něco není v pořádku, aby pak zjistili, že to jsou masožravé ještěrky přibližně v lidské velikosti – což lze dokonce i specifickým způsobem poznat, případně jim masky setřít. No a transportní lodě byly vlastně mražáky na maso. Samozřejmě později vznikl i boj mezi hrstkou osvícených a ještěrkami …


Posledný príspevok od badatel  ·  25. 2. 2021 o 20:29
154
0

Prakticky není pochyb, že CIA povede bývalý americký velvyslanec v Moskvě William Burns. Tento karierni diplomat považuje Rusko a Čínu za nepřátelské mocnosti a hlavní výzvy pro americkou rozvědku. Jeho cílem je získat více fin. zdrojů, rozšířit pocet zaměstnancu a zaměřit se na technologické inovace. Burns je vyrovnany a ma bohate zkusenosti ze sve cinnosti v Rusku s mnoha znamostmi s ruskou elitou.


The New York Times (USA): Bidenův kandidát na šéfa CIA varoval před nebezpečím ze strany Číny a Ruska.


Cely clanek je na:
v rustine: https://inosmi.ru/politic/20210225/249209064.html


v anglictine: https://www.nytimes.com/2021/02/24/us/politics/william-burns-cia-confirmation-hearing.html


https://www.youtube.com/watch?v=U24b9ApBEU0


Y
700
8
kata zverejnil(a) 25. 2. 2021 o 09:50
Zdravie a záhrada

Na starej vode nekto písal o Boraxe, že ho aj používa. No už si nepamätám kto.
Mám stiahnutú aj diskusiu, ale zabudla som heslo, ak niekto viete, tak vás poprosím napísať.
Ale pátrala saom a našla nejaké info, tak posúvam:
https://www.biosferaklub.info/konspiracia-okolo-boraxu/


Ako bolo zakázané liečenie artritídy
z článku:
Liečba artritídy Rexa Newnhama
V 1960 sa u Rexa Newhnama, doktora osteopatie, doktora prírodnej medicíny, vyvinula artritída. V tom čase bol vedcom pôdoznalcom a šľachtiteľom rastlín v Perthe v západnej Austrálii. Konvenčné lieky nepomáhali, a preto hľadal príčinu v chémii rastlín. Uvedomil si, že rastliny v tejto oblasti boli dosť chudobné na minerály. Keďže vedel, že bór podporuje metabolizmus vápnika v rastlinách, rozhodol sa to vyskúšať. Začal užívať 30 mg boraxu denne a po troch týždňoch zmizli všetky bolesti, opuchy a stuhnutosť.


O svojom objave povedal orgánom verejného zdravotníctva a lekárskej fakulty, ale nemali o to záujem. Niektorí ľudia s artritídou však boli nadšení, keď sa začali mať lepšie. Iní sa báli vziať si niečo so štítkom jedu na obale čo bolo určené na likvidáciu švábov a mravcov. Nakoniec Newhnam vyrobil pilulky s bezpečným a efektívnym množstvom bóraxu.


V priebehu piatich rokov a iba z ruky do ruky predával 10 000 fliaš mesačne. Už to nezvládal a požiadal farmaceutickú spoločnosť o jeho predaj. A to bola veľká chyba. Naznačili mu, že sa tým nahradia drahšie lieky a znížia sa ich marže. Stalo sa to, že mali zástupcov vo vládnych zdravotníckych výboroch a dosiahli toho, aby Austrália prijala výnos v roku 1981, ktorý vyhlásil bór a jeho zlúčeniny za jedy v akejkoľvek koncentrácii. Za predaj jedu, ktorý úspešne zastavil šírenie jeho liečby artritídy v Austrálii, dostal Newhnam pokutu 1 000 dolárov.


Veľká časť jeho neskoršieho výskumu sa zamerala na vzťah medzi hladinami bóru v pôde a artritídou. Zistil napríklad, že tradičné ostrovy cukrovej trstiny majú veľmi nízku hladinu bóru v pôde v dôsledku dlhodobého intenzívneho používania hnojív. Jamajka má najnižšiu hladinu bóru a výskyt artritídy okolo 70 %. Ďalej nasleduje Maurícius s veľmi nízkym obsahom bóru a 50 % artritídou. Denný príjem bóru v týchto krajinách je menej ako 1 mg/deň.


Všetky liečebné rezorty, o ktorých sa predpokladá, že liečia artritídu, majú v skutočnosti veľmi vysoké hladiny bóru. Vysoký je tiež v Izraeli s odhadovaným denným príjmom bóru 5 až 8 mg a iba 0,5 až 1 % artritídy.


Analýza kostí ukázala, že obsah bóru v artritických kĺboch ​​a blízkych kostiach je iba polovičný ako obsah bóru v zdravých kĺboch. Rovnako aj synoviálna tekutina, ktorá maže kĺby a dodáva chrupavke živiny, má pri artritíde kĺbov nedostatok bóru. Po pridaní bóru boli kosti oveľa tvrdšie a chirurgovia ich vedeli ťažšie rozpíliť. Pri doplnení bóru sa zlomeniny kostí liečia asi dvakrát rýchlejšie ako normálne u ľudí a zvierat.


Borax je tiež účinný pri iných formách artritídy, ako je reumatoidná artritída, juvenilná artritída a systémový lupus erythematosus. Napríklad doktor Newnham pozoroval mladé dievča vo veku 9 mesiacov s juvenilnou artritídou. Dokázal ju vyliečiť za 2 týždne.


Napísal, že ľudia sa zvyčajne môžu zbaviť bolesti, opuchov a stuhnutia asi za 1 – 3 mesiace. Môžu potom znížiť liečbu z 3 na 1 bórové tablety (3 mg každá) denne ako udržiavaciu dávku, aby sa zabránilo akejkoľvek budúcej artritíde. Ďalej uviedol, že u pacientov s reumatoidnou artritídou sa zvyčajne vyskytuje Herxheimerova reakcia a že je to vždy dobrý prognostický znak. Mala by byť výrazná a po ďalších 2 – 3 týždňoch bolesť, opuch a stuhnutosť zmiznú.


Toto vyhlásenie mi prišlo nielen zaujímavé, ale aj prekvapujúce. Herxheimerova reakcia je skoré zhoršenie príznakov so zvýšenou bolesťou. Je to zvyčajne spôsobené toxínmi, ktoré uvoľňujú zabitá Candida a Mycoplasma. To je v antimikrobiálnej liečbe veľmi časté a borax je určite mimoriadne dobrý a silný fungicíd. Čo ma prekvapuje, je, že tento fungicídny účinok môže byť prítomný aj pri tejto dosť nízkej dávke 75 až 90 mg bóraxu.


https://www.biosferaklub.info/konspiracia-okolo-boraxu-ii/
Konšpirácia okolo boraxu II.
z článku:
Ako vynikajúci fungicíd sa borax úspešne používa na liečbu kandidózy. Na fóre zdroja „Klinika Zeme“ s názvom „Metódy liečby Bórom“ je veľa zaujímavých informácií. Pri nízkych až stredných hmotnostiach ľudia používajú 1/8 čajovej lyžičky prášku bóraxu a pri vyšších hmotnostiach 1/4 čajovej lyžičky na liter vody. Osoba pije túto vodu tak, že rozdeľuje dávky na celý deň a robí to 4 alebo 5 dní v týždni, koľko je potrebné.


Mnoho autorov napísalo, že im to veľmi pomohlo alebo ich to vyliečilo. Napríklad tento príspevok:


“Mám tiež psoriázu, takže možno bolesť v kĺboch ​​stúpa so psoriatickou artritídou. Po prečítaní informácií o boraxe tu na tomto fóre som si pomyslel, že by som to mal vyskúšať. Za jeden deň bolesť v kolenách zmizla! …. Tiež sa zdá, že psoriáza značne oslabila po 2 dňoch vypitia 1/4 čajovej lyžičky bóraxu v 1 litri vody denne.“


Ďalší príbeh o plesni na nohách:


“Namočil si nohy a potom vzal hrsť bóraxu a rozotrel si ho po celej nohe. Povedal, že ho hneď prestala svrbieť! Bol ohromený. O niekoľko týždňov neskôr som sa ho spýtal, ako jeho noha atléta (noha atléta – v medicíne známa ako plesňová infekcia kože nôh.). A on odpovedal: „Páni! Huba sa nevrátila! Táto vec ho úplne vyliečila !!! “


Ďalšie nadšené príspevky sa týkali vaginálnej kandidózy. Borax sa ukázal účinnejší ako iné lieky. Obyčajne sa jedna veľká želatínová kapsula naplnená boraxom alebo kyselinou boritou aplikovala pred spaním niekoľko nocí až 2 týždne. Alternatívne je možné prášok zmiešať s chladným stuženým kokosovým olejom v guľôčkovej alebo čapíkovej forme.


Nedávna vedecká štúdia potvrdzuje tieto pozitívne pozorovania pri vaginálnej kandidóze. Kyselina boritá v dávke plnej kapsuly bola účinná dokonca aj v prípade kandidózy rezistentnej na lieky a proti všetkým testovaným patogénnym baktériám. Z dôvodu väčšieho zriedenia nemusí byť striekačka dostatočne účinná na baktérie a kandidózu rezistentnú na lieky, ale mala by fungovať pre bežnú kandidózu. Borax bol vďaka svojej zásaditosti účinnejší ako kyselina boritá.


Za normálnych zdravých podmienok existuje Candida ako neškodné oválne kvasinkové bunky. Po napadnutí sa vyvinú reťazce pretiahnutých buniek nazývaných pseudohyfy a nakoniec vysoko invazívne dlhé, úzke a tubulárne vlákna nazývané hýfy. Poškodzujú črevnú stenu, spôsobujú zápal a syndróm deravého čreva. Pseudohyfy a hyfy sa vyskytujú v krvi ľudí s rakovinou a autoimunitnými ochoreniami. Candida môže tiež vytvárať tvrdé vrstvy biofilmu. Rovnaká štúdia ukazuje, že kyselina boritá/borax inhibuje tvorbu biofilmu, ako aj transformáciu neškodných kvasinkových buniek na invazívnu formu hyf. V ďalších článkoch som ukázal, že tento proces, zvyčajne iniciovaný antibiotikami, je hlavnou príčinou väčšiny našich súčasných chorôb, a preto sa z boraxu a kyseliny boritej stávajú hlavné lieky. Ale tento článok ukazuje, že existuje oveľa viac dôvodov, prečo im dať najvyššie hodnotenie.


Vo vedeckom prehľade z roku 2011 bol vyvodený záver:


„… kyselina boritá je bezpečná, alternatívna a ekonomická voľba pre ženy s opakujúcimi sa a chronickými príznakmi vaginitídy, keď zlyháva konvenčná liečba …“.


Použitie ako základný minerál: Najskôr rozpustite vrchovatú čajovú lyžičku (5 – 6 g) bóraxu v 1 litri kvalitnej vody. Toto je váš koncentrovaný roztok, uchovávajte ho mimo dosahu malých detí.


Štandardná dávka = 1 čajová lyžička (5 ml) koncentrátu. Obsahuje 25 až 30 mg bóraxu a poskytuje asi 3 mg bóru. Užívajte 1 dávku denne s jedlom alebo nápojmi. Ak sa cítite dobre, užite druhú dávku s iným jedlom. Ak neexistujú žiadne osobitné obavy týkajúce sa zdravia alebo z dôvodu zachovania zdravia, môžete pokračovať v užívaní 1 alebo 2 dávok denne neobmedzene.


Ak máte problémy ako artritída, osteoporóza a súvisiace stavy, kŕče alebo stuhnutie, stuhnutosť v dôsledku vysokého veku, menopauza alebo ak potrebujete zvýšiť svoju nízku tvorbu pohlavných hormónov, zvýšte príjem na 3 alebo viac štandardných dávok počas niekoľkých mesiacov alebo dlhšie, až kým nebudete mať pocit, že je váš problém dostatočne vyriešený. Potom dávku opäť znížte na 1 alebo 2 denne.


Na riešenie kandidy, iných plesní a mykoplaziem alebo na odstránenie fluóru z tela používajte svoju nádobu s koncentrovaným roztokom:


Nízka dávka pre nízku telesnú hmotnosť: 100 ml alebo 1/8 čajovej lyžičky prášku bóraxu alebo 500 mg; najlepšie s jedlom so základnými sacharidmi alebo po ňom.


Stredná dávka pre ťažších ľudí alebo bežnejšiu kandidu: 200 ml alebo 1/4 čajovej lyžičky/1 000 mg prášku bóraxu; užite počas alebo po 2 jedlách.


Vysoká dávka pri závažných plesňových / kandidálnych problémoch, ako sú autoimunitné ochorenia, rakovina alebo demencia: 1/2 čajovej lyžičky prášku bóraxu sa zmieša s jedlom.


Začnite vždy s nižšou dávkou a postupne sa prepracujte k očakávanému alebo efektívnemu maximu. Užívajte potrebné množstvo podľa potreby 4 alebo 5 dní v týždni, alebo si každý mesiac urobte prestávku jeden týždeň alebo pravidelne striedajte borax s iným fungicídom.


Pri vaginálnej kandidóze naplňte veľkú želatínovú kapsulu bóraxom a aplikujte pred spaním počas jedného až dvoch týždňov. Pri plesni nechtov na nohách alebo na nohách, si nohy namočte a potierajte práškom bóraxu.


Borax môžete užívať s jedlom alebo s nápojmi. Je dosť zásaditý a chutí ako mydlový vo vyšších koncentráciách. Môžete to maskovať citrónovou šťavou, octom alebo kyselinou askorbovou.


články sú dlhé plné informácií, odporúčam prečítať celé.


Posledný príspevok od kata  ·  25. 2. 2021 o 19:50
813
10

V pátek, ve věku 80 let zemřel ve svém domě v sicilské Vittorii Arturo Di Modica, tvůrce proslulého Wallstreetského "Útočícího býka".


Italský sochař žil v New Yorku 40 let, přijel v roce 1973, kdy si otevřel umělecký ateliér v městském sousedství SoHo.


Pomocí náklaďáku a jeřábu, bez povolení, nainstaloval v New Yorském finančním okrsku sochu bronzové býka noci 16. prosince 1989.


Umělec údajně utratil 350 tisíc dolarů ze svých peněz, aby vytvořil tuto 3,5 tunovou bronzovou bestii, která má symbolizovat houževnatost Americké ekonomiky po krachu na burze roku 1987.


Řekl, že zamýšlel sochu jako vtip a provokaci, místo toho se ale stala zatraceně vážnou věcí, předurčenou stát se jedním z nejnavštěvovanějších monumentů.


V rozhovoru pro La Republica uvedl, že asi 40 kamarádů, jeřáb a náklaďák provedli rychlou operaci (v originálním článku "swift operation), na kterou měli pět minut, jinak by riskovali, že je chytí policie. Vypozoroval, že policie v noci dělá kolem Wall Street "kolečko" každých 7-8 minut.


Když sochař a jeho kamarádi dorazili na místo, zjistil, že tam byl vztyčen vánoční strom. Uložili tam býka tak jako tak a otevřeli si Šampaňské. (Champagne)


Di Modica opustil Vittorii na Sicílii ve věku 19 let a odjel do Florencie, kde studoval výtvarné umění.


V čase své smrti pracoval na prototypu dvojice koní, které měl v plánu vytvořit pro sicilské město. Předpokládalo se, že dílo bude 132 stop (asi 40 metrů) vysoké a bude vztyčeno na břehu řeky.


Pohřeb se bude konat v pondělí, ve Vittorijském Kostele Svatého Jana Křtitele, jakožto oficiální den smutku.


6032af8731cc7


https://www.ntd.com/arturo-di-modica-sculptor-of-wall-street-bull-dies-at-80_569917.html


Posledný príspevok od JS22  ·  25. 2. 2021 o 18:47
267
1

Koncom januára začal ruský startup Hover testovať lietajúce taxi v Moskve, v malej aréne v Lužnikách. Korešpondent TASS to vyskúšal v obchode medzi prvými a dozvedel sa o najbližších vyhliadkach na prepravu budúcnosti


Toto je veľký dron. Vhodný pre dvoch ľudí

Lietajúci taxík je v podstate veľký dron. Funguje na rovnakom princípe. Navonok to pripomína niečo medzi kvadrokoptérou a rogalom. Čakáme s ďalším cestujúcim v malej športovej aréne v Lužnikách. Tím spoločnosti Hover pripravuje lietadlo na let nabíjaním z bežnej zásuvky s napätím 220 voltov (nabíjanie týmto spôsobom trvá dlho - osem hodín, pri priemyselnom nabití - 40 minút). Paralelne s nami sa hovorí, čo toto zariadenie dokáže: dokáže zdvihnúť dvoch ľudí do vzduchu súčasne (do 300 kg). Štartuje sa zvisle, ako vrtuľník, z nepripravenej oblasti, napríklad z parkoviska, a sama osebe nezaberá viac ako parkovacie miesto. Môžete ich ovládať pomocou rádiového diaľkového ovládača, rovnako ako bežnú kvadrokoptéru. Vývojári teda budú náš let ovládať manuálne. K dispozícii je tiež automatický režim, v ktorom môžete nastaviť trasu, konkrétnu nadmorskú výšku a ďalšie.


Pred a za zariadením vidíme osem skrutiek. „Čo ak sa niečo pokazí?“ - máme predvídateľný záujem skôr, ako nastúpime do kokpitu. Ak polovica vrtúľ prestane pracovať vo vzduchu, môžete na ďalších štyroch letieť k zemi, vysvetľujú nám. V prípade vážnejšieho problému je vo vzdušnom taxíku záložný padák.


Na testovaciu jazdu sme dostali okuliare a slúchadlá. O pár minút neskôr sa dozvedáme, že keď letíte vo vzdušnom taxíku, je to dosť hlučné, cestujúci sediaci vedľa neho musia kričať, aby ho bolo počuť. Prvá vec, ktorá vás zaujme, keď sa ocitnete v kabíne, však nie je volant ani iné ovládacie páky. Pre motoristov je to neobvyklé. A priznávam, že pohodlia je stále málo: je preplnená, vysokí ľudia nemôžu stáť vzpriamene. Nasledujúce verzie sľubujú, že to bude pohodlnejšie. V kabíne aerotaxi sú vlastne len sedadlá a slučka na otvorenie samotného balistického padáka, ktorý v prípade problémov dron pristane na zemi.


Náš dron vzlietne zo zeme iba na pár sekúnd - už nie. Tvorcovia aerotaxi to vysvetľujú bezpečnostnými požiadavkami. No, rozbieha sa nízko - maximálne pol metra, skáče trochu dopredu. Zároveň sa neotriasalo a nebolo to nijako strašidelné, chcel som letieť dlhšie a vyššie pre živšie dojmy.


Nie hotové letecké taxi, ale lietajúce laboratórium


Dnes je zariadenie schopné vzlietnuť do výšky 150 m a zrýchliť na rýchlosť 200 km / h. Nebudete môcť lietať dlho - batéria vydrží 20 minút (batérie sú vo všetkých technológiách všeobecne slabým miestom). Dron je okrem motorov vybavený lidarom na zisťovanie nadmorskej výšky, barometrom, akcelerometrom a ďalšími senzormi. Ďalšia úprava použije kamery, aby zariadenie mohlo vidieť a rozpoznávať objekty.


„Toto nie je ani prototyp, ale lietajúce laboratórium,“ hovorí Dmitrij Popov, technický riaditeľ spoločnosti Hover. „Zariadenie testujeme od minulého leta, počas tejto doby sme zhromaždili veľa údajov a teraz pripravujeme novú verziu. dronu. “


V tejto fáze bude podľa Dmitrija Popova najskôr potrebné odstrániť administratívne bariéry: „Dron sa teraz môže dostať aj do Kremľa, ale samozrejme doň nebudeme vpustení. Testovanie môže preto začať pozdĺž riek a jazerá, kde to môže, ak sa niečo stane, je bezpečné dostať sa na vodu a do malých osád. Kompletný servis bude trvať sedem až osem rokov. “


Teraz sú na základe pracovnej skupiny Aeronet s podporou ruskej vlády pripravené novely právnych predpisov, ktoré dronom umožňujú účasť na leteckých prácach, získavanie osvedčení podobných leteckým spoločnostiam, preprave nákladu, batožiny, pošty a , dosť pravdepodobne, v budúcnosti ľudia. "Tieto projekty zvažuje ministerstvo dopravy. Myslím si, že k takýmto činom môže dôjsť v priebehu najbližších dvoch rokov," uviedol Aleksandr Khripunov, pracovník Centra infraštruktúry aeronetov v Národnej technologickej iniciatíve (NTI), člen spoločnosti Aeronet. skupina.


Vo väčšine krajín je tiež použitie dronov na komerčné účely zakázané alebo si vyžaduje špeciálne povolenia. Neexistujú žiadne odporúčania Medzinárodnej organizácie pre civilné letectvo (ICAO). Zároveň v USA už našli uplatnenie pre drony vo viacerých projektoch doručovacej služby. V roku 2019 teda spoločnosť UPS oznámila vytvorenie novej služby - dodávku lekárskych vzoriek pomocou dronov. Vo Veľkej Británii, Švédsku a Belgicku je použitie dronov na komerčné účely možné buď na základe samostatného povolenia od štátu, alebo po získaní príslušných osvedčení operátora.


To, čo spoločnosť Hover vyrába, sa deje v experimentálnom režime, to znamená, že stále ide iba o test technických možností dronov na takéto použitie. Potreba regulácie vznikne, keď sa bude viac využívať, “uviedol Khripunov.


Air taxi a lietajúci motocykel


Súkromné ​​použitie kurzora myši nie je naznačené. Môže byť nebezpečné dať takéto zariadenia do rúk bežným používateľom, hovorí prevádzkový riaditeľ spoločnosti Alexander Skalov: "Zariadenie vyžaduje pilotné zručnosti. Ak ho predáme všetkým, ľudia môžu trpieť sami alebo ublížiť iným."


Okrem aerotaxi uvádza startup do života lietajúci motocykel HoverBike Scorpion S3. Teraz má 3,5 tisíc predobjednávok po celom svete. Spoločnosť sa tiež rozhodla, že ho nebude predávať bežným používateľom. Nový koncept je zamerať sa na špeciálne úlohy. Napríklad v roku 2017 spoločnosť uzavrela dohodu s dubajskou políciou, čím získala prvý výrobný hoverbike.


V prípade dronu chce spoločnosť urobiť svoju leteckú taxislužbu podobnú Uberu (vlani Uber predal divíziu, ktorá leteckú taxislužbu vytvorila) alebo ju integrovať do ďalších agregačných aplikácií. Spoločnosť očakáva, že v budúcnosti, keď sa letecké taxíky stanú každodennou rutinou, budú ziskovejšie ako obvykle, náklady na let môžu byť asi 20 rubľov na kilometer.


Keď bude obloha plná bezpilotných lietajúcich strojov, objavia sa automatizované kontrolné body, uviedol Skalov. "Môžete dispečerské úlohy delegovať na programy, ktoré budú vedieť, kam niektoré drony letia, a nasmerovať ich tak, aby sa niektoré nezrazili s ostatnými. Teda plne automatické stredisko, ktoré funguje samostatne. Objavia sa aj letecké trasy," uviedol. V prípade úspešných testov sa sériová výroba lietajúcich taxíkov začne koncom tohto roka a prvé lety nad mestom sa v tomto prípade môžu začať v rokoch 2023–2025.


https://tass.ru/ekonomika/10771607


Posledný príspevok od JS22  ·  25. 2. 2021 o 18:11
52
0

Pakistan a India sa dohodli na dodržiavaní prímeria v Kašmíre


akistan a India sa dohodli na dodržiavaní existujúcich zmlúv o prímerí v Kašmíre. Vo štvrtok to oznámili predstavitelia v Islamabade i Naí Dillí. Po rokoch krvavých pohraničných zrážok to posilnilo nádej na mier v tomto vysoko militarizovanom regióne, zamýšľa sa tlačová agentúra DPA.


Dohoda dosiahnutá medzi veliteľmi vojenských operácií vstúpila do platnosti počas noci na štvrtok, uviedla pakistanská armáda v oznámení.


Vzťahy medzi oboma susednými krajinami sú napäté už dlho. Oznámenie bolo preto v Islamabade aj Naí Dillí prijaté ako významný diplomatický krok.


Obe juhoázijské krajiny podpísali prímerie v roku 2003. Tieto jadrové veľmoci bojovali o ovládnutie Kašmíru od roku 1947, keď bývalá britská kolónia India získala nezávislosť a rozdelila sa na Indiu a Pakistan.


Napriek spomínanému prímeriu dochádza na 740 kilometrov dlhej kontrolnej línii, ktorá rozdeľuje Kašmír na oblasť ovládanú Indiou a oblasť pod kontrolou Pakistanu, k opakovaným vojenským incidentom. Oba susedné štáty bojovali proti sebe už v niekoľkých vojnách.


Pozornosť Indie sa však v poslednom čase sústreďuje na starý pohraničný konflikt s Čínou. Pri incidente v lete 2020 bolo zabitých najmenej 20 indických vojakov a štyria čínski.
https://www.teraz.sk/zahranicie/pakistan-a-india-sa-dohodli-na-dodrziav/530753-clanok.html


179
0

Panarin – Ranni kavicka 25.02.2021


President Putin se setkal s presidentem Kirgizie, byly tam 10.1.21 volby. Siuace v zemi je stabilni. Byla domluvena ruska ekonomicka podpora Kirgizie.
http://kremlin.ru/events/president/news/65069


President Putin vystoupil na kolegiu FSB. Vyzval sluzbu k aktivni praci proti nepratelskem vmesovani. Na podzim v zari se budou konat parlamentni volby.
http://kremlin.ru/events/president/news/65068.


Ve spojitosti s praci FSB – Zabajkali – Vasiljev byl odsouzen na 8 let za vlastizradu – predaval data cinske rozvedce.


Zlepsuji se vztahy Ruska a Saudske Arabie. Sef Rostecha oznamil pripravu kontraktu na prodej komplexu S-400 (Patrioty to nedavaji) a S-35.


Tel. rozhovory presidentu Iranu a Turecka probehly uspesne v ramci Astanskeho formatu Rusko-Turecko-Iran. Tim se drzi stabilita v Syrii.


Rusko – tyka se vnitrostatniho boje elit – patrioti versus clintonovci.
Byl zatcen byvaly reditel departamentu min. skolstvi A. Raskov. V lete byla zatcena namestkyne min. skolstvi, liberalka Marina Lukasevic a a Michail Polov za financni machinace. Pikantni je, ze Lukasevicova je nejlepsi kamaradka manzelky Cubajse.


Venezuela – Maduro vypovedel velvyslance EU za to, ze EU uvalila na Venezuelu sankce.


Izrael vede ve vakcinaci obyvatelstva. Je zaockovano 48%, ale pokracuje se. V Izraeli je slozita situace. V breznu se budou konat volby.


Ostrov svobody, Kuba – zacina zde masova vyroba uz druhe vakciny. Na Kube se zachovaly nejlepsi elementy sovetskeho zdravotnictvi.


USA – Biden prodlouzil mimoradna narizeni ohledne Coronaviru.
FOX News patriot Tucker Carlson – ve state Oregon v kurzu matematiky algebra jsou nejlepsi bili. Toto muze byt rasove diskriminujici, proto se kurz bude nazyvat etnomatematika. Algebra je rasismus, rika Carlson – jako bychom si pripomneli Velkou francouzskou revoluci, zednarskou r. 1789.


Gruzie – po zatceni vudce opozice je situace stabilni, pokusy rozkolebat situaci se nezdarily. Novy premier zavadi tvrde poradek, krome toho otevira hranice pro ruske turisty, kteri chteji navstivit tuto pravoslavnou zemi.


Y
1.1k
11

Rýchly nástup elektromobilov vyvoláva obavy zo strany prevádzkovateľov energetických sietí. Ak nemá prísť ku kolapsu, musia „skrotiť“ nároky majiteľov elektrických áut.
Upozornili na to nedávno britskí aj francúzski výrobcovia a distribútori elektrickej energie. Súčasné rozvodné siete nie sú schopné dodávať dostatok energie pre elektromobily, najmä ak sa ich veľké množstvo nabíja v rovnakom čase. Briti si už vymáhajú právo od tamojšieho regulačného orgánu odpájať na diaľku elektrické autá od sietí a Francúzsko, ktorému hrozil minulý týždeň dokonca blackout, vyzvalo obyvateľov, aby šetrili elektrickou energiou. Teraz sa pridávajú Nemci. Ani sa niet čomu čudovať. Dotácia vo výške 9 000 eur extrémne zvyšuje záujem o kúpu elektromobilov v tejto krajine. Ich počet prudko rastie a rastie aj počet nabíjacích staníc. Rozvodné siete sa tým začínajú dostávať na hranu kapacitných možností. Bez regulácie to nepôjde.


Nemecký Die Welt sa lepšie pozrel na návrh zákona o energetickom priemysle a našiel v ňom nenápadnú pasáž, ktorá hovorí o takzvanom „vyhladzovaní špičiek“. Nemusíme chodiť dlho okolo horúcej kaše. Ide presne o „vypínanie“ elektromobilov. Nemeckí energetici sa domáhajú možnosti zastaviť nabíjanie ktoréhokoľvek elektromobilu na dve hodiny v časoch, keď nebude v sieti dostatočná kapacita. „To nie je správa o ‚vyhladzovaní špičiek‘ ale o ‚vypínaní elektriny‘," komentuje návrh Die Welt. Je to ale jediná možnosť ochrany pred kolapsom blackoutom. Elektromobily sú jednoducho nenásytné. Reinhard Nenning z rakúskej energetickej asociácie (VÖE) preto tvrdí, že vízia 100-percentného zastúpenia elektromobilov je jednoducho nedosiahnuteľná.


„Sieť sa začne zahrievať už vtedy, keď pár ľudí v rezidenčných štvrtiach začne nabíjať svoje elektromobily z wallboxov s výkonom 22 či dokonca len 11 kW,“ hovorí Nenning. „Ak vraj niekto tvrdí opak, potom musí počítať s tým, že autá budú musieť byť nabíjané len výkonom maximálne 3,7 či maximálne 7,4 kW,“ dopĺňa ho Benedikt Kessler, šéf správy siete nemeckej spoločnosti energis-Netzgesellschaf. To by ale znamenalo, že elektromobily s kapacitou akumulátorov 100 kWh by sa nabíjali 14 až 30 hodín, čo je veľmi obmedzujúce. Podľa Kesslera je možné v budúcnosti „uživiť“ elektromobily len za predpokladu, že nebudú predstavovať viac 30 percent vozového parku. „Ak bude elektromobilov 100 %, nebude to fungovať,“ dodáva.


Majitelia elektromobilov si tak budú musieť v budúcnosti zvykať, že pripojenie k nabíjačke ešte nemusí znamenať nabíjanie. Je to čosi podobné, akoby vám ktosi na určitý čas zabránil natankovať benzín či naftu do vášho auta a vy by ste museli čakať na čerpacej stanici, kým začne čerpadlo stojanu opäť pracovať. Inak to ale nepôjde. Veď Nemecko podobne ako Veľká Británia chce zakázať predaj áut so spaľovacími motormi už v roku 2030. Na druhej strane však môžu byť elektromobily aj istou „poistkou“ pred blackoutom. Počíta sa totiž so systémom V2G (Vehicle to Grid), keď by elektromobily mohli v špičkách posielať energiu z batérií a vyrovnávať nebezpečné výkyvy prenosovej sústavy. To ale pre majiteľov elektrických aut znamená, že nielenže autá nedobijú, ale dokonca energiu poskytnú sieti.
https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/575586-aj-nemecko-chysta-vypinanie-elektromobilov-ak-nechce-blackout/


Posledný príspevok od kata  ·  25. 2. 2021 o 14:08
393
1

Zástupce ministra zahraničí Sergej Ryabkov se domnívá, že Rusko „se musí distancovat od amerického finančního a ekonomického systému, aby vyloučilo závislost na tomto toxickém zdroji neustálých nepřátelských akcí“.


Toto stanovisko vyjádřil náměstek ministra zahraničních věcí Ruské federace Sergej Ryabkov ve středu zveřejněném rozhovoru s obchodní agenturou Bloomberg .


„Musíme se ohradit od amerického finančního a ekonomického systému, abychom eliminovali naši závislost na tomto toxickém zdroji neustálých nepřátelských akcí,“ řekl náměstek ruského ministra zahraničí. „Musíme snížit roli dolaru ve všech operacích . “ Ryabkov zároveň, jak uvádí Bloomberg, nevysvětlil, jaká konkrétní opatření by mohla ruská strana přijmout, aby snížila závislost na americké měně.


Podle agentury, zástupce šéfa ruského ministerstva zahraničí zdůraznil, že napětí ve vztazích mezi Ruskou federací a Spojenými státy neustále roste. „Nikdy nic takového neexistovalo, a to ani ve smyslu nedůvěry, ale ve smyslu vzájemného nepřátelství,“ citoval Bloomberg Ryabkova. „Emoce jsou mimo rozsah a zlepšení se dlouho nedočkáme, dlouho."
https://tass.ru/politika/10776277?repost=rpzh202102250758


Vystřel z Aurory?


Vypadá to


Posledný príspevok od Oracle_911  ·  25. 2. 2021 o 14:01
952
11
Ludvík zverejnil(a) 24. 2. 2021 o 12:35
Otázky a odpovede

Nejsem si jistý a tak je vás dovolím zeptat:
Vysvětlí mi prosím někdo, jak "funguje" na Marsu padák, který byl použit při čtvrtečním přistání roveru Perseverance na povrchu Marsu, když je na tam přibližně stokrát řidší atmosféra než na Zemi ? Zvláště, když i na Zemi jsou s výsadkem těžších předmětů pomocí padáku (ů) velké problémy a ne každá armáda to doposud zvládla.
Sledujeme další díl "vesmírných děl " Hollywoodu v přímém přenosu? Děkuji.


https://www.ceskenoviny.cz/…751


"Vědci totiž předpokládají, že právě částice slunečního větru, které doslova bombardovaly ovzduší planety po miliardy let, způsobily současný stav: Mars přišel možná až o 99 % své původní atmosféry, která je nyní přibližně stokrát řidší než ta pozemská. "


https://www.stoplusjednicka.cz/…uch


Posledný príspevok od Počtář  ·  25. 2. 2021 o 13:20
954
3

Vyhrozovani USA sankcemi proti Severnimu proudu 2 ma svuj ucinek.
Spolkova vlada a evropske firmy nevydrzely tlak Bidena. Vyplyva to ze zpravy US- min. zahr. veci Kongresu.
Mezi odstoupivsi firmy patri poskytovatel prumyslovych sluzeb Bilfinger z Mannheimu a k Münchener Rück patrici pojistovna Munich Re Syndicate Limited.
U vetsiny firem, ktere se na Severnim proudu 2 podilely a svoji cinnost ukoncily nebo ukonci, se jedna podle zpravy o pojistovaci koncerny. Tyto firmy sidli vetsinou ve VB. Take Schweizer Zurich Insurance Group a Axa Group se sidlem v Parizi ukoncily svoji cinnost na Sev. proudu 2.
Americky geopolitik George Friedman rekl v rozhovoru pro Deutsche Wirtschaftsnachrichten o Severnimu proudu 2 a nemeckych ambicich trvat na jeho stavbe nasledujici:
„Nemecko se muze prosadit, pokud bude schopne zaplatit nutnou cenu. Tento projekt nestoji v souladu s misi NATO a Nemecko je clenem NATO. Spolkova vlada ale vychazi z toho, ze cena nebude tak vysoka. Uvidime, jestli nebude "cena tak vysoka". Nyni se Berlin ocividne sklonil.


https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/509853/Schlag-gegen-Russland-und-Deutschland-18-Firmen-ziehen-sich-aus-Nord-Stream-2-zurueck


Y
Posledný príspevok od Mirec D.  ·  25. 2. 2021 o 07:44
441
2
kata zverejnil(a) 24. 2. 2021 o 16:47
Zahraničná politika

💬 Prejav ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Sergeja Lavrovho počas segmentu na vysokej úrovni 46 zasadnutia Rady OSN pre ľudské práva, Moskva, 24 februára 2021
Vážená pani Predseda,
Milé dámy a páni,
🔸 Tento rok sa Rusko opäť podieľa na práci Rady OSN pre ľudské práva (HRC) ako riadny člen. Návrat k hlavnému orgánu ľudských práv Svetovej organizácie sa považuje za potvrdenie kľúčovej úlohy, ktorú naša krajina zohráva v multilaterálnej spolupráci vo všetkých oblastiach. Úmysel aktívne využívať právomoci v HRC na posilnenie svojej kapacity a právomoci a podporu zjednocujúcej agendy.
🔸 Toto je dôležité najmä v kontexte prebiehajúcej pandémie koronavírusu. COVID-19 spôsobil značné škody sociálno-ekonomických základov štátov a zodpovedajúcich práv občanov. Hlavné je právo na život. Pokles svetovej ekonomiky viedol k výraznému nárastu nezamestnanosti a zvýšeniu sociálneho znevýhodnenia. Zvýšenie nerovnosti v rozvoji jednotlivých štátov a regiónov. V jednotlivých krajinách rastie nerovnosť vrátane tých, ktoré patria k ′′ zlatej miliarde ". Práve na tieto problémy by sme sa mali dnes zamerať, spoločne hľadať riešenia vrátane potenciálu Rady OSN pre ľudské práva.
🔸 Bohužiaľ, napriek pandémii a zjavnej nutnosti konsolidovať úsilie, niektorí západní kolegovia stále nemajú v úmysle preskúmať svoju sebeckú líniu, opustiť mocenské prístupy, nelegitímne metódy vydierania a nátlaku. Ignorovala výzvy generálneho tajomníka OSN a vysokého komisára OSN pre ľudské práva na pozastavenie jednostranných sankcií na dodávanie potravín, liekov a zariadení potrebných na boj s vírusom a príslušnými finančnými transakciami. Pripomeniem iniciatívu prezidenta Ruskej federácie V.V. Putina vytvoriť ′′ zelené koridory ′′ v medzinárodnom obchode, bez sankcií a iných umelých prekážok. Západné hlavné mestá si naďalej nevšimli škodlivý dopad nelegálnych reštrukturalizácií na ľudské práva. Vidíme v tom nielen politizáciu humanitárnych otázok, ale aj túžbu využiť pandémiu na potrestanie nesprávnych vlád.
🔸 Dnes sa globálny mediálny priestor stáva miestom na riešenie úzkorozmýšľajúcich geopolitických problémov. Falošné agresívne kampane v médiách rozlievajú domácu politickú stabilitu v suverénnych štátoch, vyvolávajú nepokoje a násilie. Ľahkosť, s ktorou pseudobojníci demokracie nezodpovedne vykorisťujú dospievajúcich a deti na svoje politické účely. Toto je neprijateľné.
🔸 Tí, ktorí celé desaťročia učili celý svet slobodu slova a prejavu, dokazujú neznášanlivosť k alternatívnym uhlom pohľadu. Viaceré krajiny majú sústredenú líniu na vytvorenie politickej cenzúry, obmedzenie prístupu k informáciám v rozpore so záväzkami OSN, OBSE a CE. Nedávna uzávera na Ukrajine a v pobaltských rusky hovoriacich televíznych kanáloch novinárov, ich vyhostenie z krajiny sú živými príkladmi.
🔸 Netransparentná politika platforiem sociálnych médií, ktoré podľa vlastného uváženia zakazujú alebo cenzurujú používateľský obsah úprimne manipulovaním verejnej mienky. V tejto súvislosti je úlohou vypracovať pravidlá regulácie sociálnych sietí na národnej a medzinárodnej úrovni s cieľom zabrániť takémuto zneužívaniu. Štáty, ktoré sa zaviazali zabezpečiť slobodu prístupu k informáciám, by skutočne mali dokázať, že ich dosiahnuť, než sa skrývať za korporátnymi pravidlami súkromného podnikania.
Vážená pani Predseda,
🔸 Pandémia zhoršila problémy ako rasizmus a xenofóbia, diskriminácia národnostných a náboženských menšín. Masové demonštrácie v Spojených štátoch a Európe odhalili v týchto krajinách pokračujúcu systémovú nerovnosť a potvrdili aj nebezpečenstvo prerušenia extrémistických ideológií.
🔸 Diskriminácia rusky hovoriaceho obyvateľstva v Pobaltí a na Ukrajine sa čoraz viac zaoberá najmä výkonom jazykových a výchovno-vzdelávacích práv. Ľutujeme, že Rada OSN pre ľudské práva a jej špeciálne postupy sú umlčané nehorázne porušovaním práv miliónov ľudí. Je neprijateľné, keď ochrana štátneho jazyka sprevádza represia voči národnostným menšinám.
🔸 Od septembra 2020 V súlade so zákonmi o školstve, štátnom jazyku a všeobecnom stredoškolskom vzdelávaní sa začal proces stláčania jazykov národnostných menšín z verejno-vzdelávacích sfér. Ale aj tu, v porovnaní s jazykmi iných národnostných menšín, ruský jazyk, ktorý bol a je prirodzený rôznymi odhadmi pre 30 % obyvateľov krajiny, podliehal dodatočnej diskriminácii, keďže ukrajinské úrady poskytli samostatnú preferenciu jazykmi krajín Európskej únie je režim. Výsledkom možnosti získania stredoškolského vzdelania v ruštine sa na Ukrajine znížilo viac ako 80 Navyše, 16 januára by mala slúžiť pravidelná norma odôvodneného zákona Ukrajiny ′′ O zabezpečení fungovania ukrajinského jazyka ako štátu ". V súlade s jej všetkými poskytovateľmi služieb bez ohľadu na formu vlastníctva spotrebiteľov a informácie o tovare poskytujú iba v ukrajinčine. Ukrajinské úrady urobili ďalší krok k odstráneniu viacjazyčnosti a multikulturalizmu vo svojej krajine.
Vážená pani Predseda,
🔸 Tento rok je to 15 rokov od vzniku HCC. Sme presvedčení, že Rada nepotrebuje radikálnu reformu ani zmenu postavenia. Je však zrejmé, že nefunguje dokonale a určité úpravy boli narušené. Konkrétne závažné sťažnosti vyvolávajú činnosť špeciálnych postupov Rady, ktoré pôvodne považovali za mechanizmus na pomoc štátom plniť si povinnosti v oblasti ľudských práv. Mali by sa zosúladiť s týmito kritériami. Zároveň chcem zdôrazniť, že Rusko je zodpovedné za členstvo v Rade a je odhodlané pokračovať v spolupráci so špeciálnymi postupmi. Pripravení usporiadať ich hneď, ako sa situácia s koronavírusom zlepší.
🔸 Podporujeme posilnenie princípu spolupráce pri práci Rady, nadviazanie čestného, vzájomného rešpektujúceho a spravodlivého dialógu o aktuálnych otázkach. Budeme naďalej dodržiavať priority, ako sú: boj proti diskriminácii jazykových a náboženských menšín a bezštátnosti, integrita súdnictva, ochrana zraniteľných skupín a ich sociálno-ekonomických práv. Tešíme sa na otvorenú a odpolitizovanú diskusiu o akýchkoľvek problémoch na ženevskej stránke. Pripravení zvážiť priority a obavy iných krajín.
🔸 Vo všeobecnosti urobíme maximum pre to, aby sa ľudské práva považovali za faktor prispievajúci k zbližovaniu, nie k oddeleniu štátov, a to posilňuje atmosféru dôvery a vzájomného rešpektovania.
Ďakujem za pozornosť.


Posledný príspevok od JanaK  ·  24. 2. 2021 o 23:33
506
5

Frankfurt nad Mohanom 20. februára (TASR) - Spojené štáty deportovali do Nemecka niekdajšieho dozorcu v nacistických koncentračných táboroch, 95-ročného Friedricha Karla Bergera. S odvolaním sa na vyjadrenie amerického ministerstva spravodlivosti o tom v sobotu informovala agentúra AFP.


Berger, ktorý žil v americkom štáte Tennessee a mal nemecké občianstvo, bol podľa ministerstva deportovaný pre účasť na "nacistických perzekúciách". Podieľať sa na nich mal v čase, keď bol v roku 1945 dozorcom v koncentračných táboroch v nemeckom meste Meppen.


Úradujúci americký minister spravodlivosti Robert Monty Wilkinson uviedol, že deportácia Bergera "demonštruje záväzok ministerstva spravodlivosti zabezpečiť, aby USA neposkytovali bezpečné útočisko tým, ktorí sa podieľali na nacistických zločinoch proti ľudskosti či iných porušeniach ľudských práv".


Deportáciu Bergera, ktorý žil v USA od roku 1959, nariadil americký súd ešte vlani v marci.


V dvoch táboroch v nemeckom meste Meppen, kde bol Berger dozorcom, vykonávali väzni od začiatku roka 1945 nútené práce. Nešlo priamo o vyhladzovacie tábory, mnohí väzni v nich však prišli o život v dôsledku preľudnenia, nedostatku potravy či hrozných životných podmienok.


Berger priznal, že v týchto nacistických koncentračných táboroch patriacich do tzv. siete Neuengamme pôsobil ako dozorca, pričom ľuďom bránil z táborov ujsť. Na súde v USA tiež uviedol, že nevedel, že s väzňami sa tam zaobchádzalo zle a že niektorí prišli o život. Povedal, že len plnil rozkazy.


Berger v sobotu priletel do Frankfurtu nad Mohanom. Prokuratúra v meste Celle uviedla, že ho bude vypočúvať. Bezprostredne však nie je jasné či v Nemecku bývalý dozorca predstúpi aj pred súd. Tamojšia prokuratúra totiž obvinenia voči nemu v decembri stiahla pre nedostatok dôkazov. Ak by však bol ochotný vyjadriť sa k nim aj tak, prípad by sa mohol obnoviť, informuje AFP.
https://www.teraz.sk/zahranicie/spojene-staty-deportovali-do-nemecka/529609-clanok.html


Posledný príspevok od Oracle_911  ·  24. 2. 2021 o 22:20
194
0

V najbližších rokoch presnosť systému Glonass (Globálny navigačný satelitný systém) dosiahne 1,3 metra. Ako sa vyjadril prezident Vladimír Putin na stretnutí so šéfom Roskosmosu Dmitrijom Rogozinom v Kremli, toto je veľmi dôležité pre dopravu, najmä námornú. Do roku 2025 budú na 100 % všetky dovážané komponenty nahradené domácimi ruskými, predĺži sa aj doba funkčnosti. Pokrytie Zeme je už stopercentné.


"Orbitálne zoskupenie určené na sociálno-ekonomické účely pozostáva z 89 družíc. Tohto roku začíname zavádzať nové družice Glonass," povedal Dmitrij Rogozin.


Koľko ich máme v súčasnosti na obežnej dráhe?" spýtal sa Vladimír Putin. "Glonassov máme 28. V ostrej prevádzke je 23, ostatné sa buď testujú pod dohľadom generálneho konštruktéra, alebo patria do takzvanej orbitálnej rezervy. Keď sa končí životnosť jednej družice, spúšťame do prevádzky druhú," odpovedal Rogozin. Existuje aj pozemná rezerva.


https://rg.ru/2021/02/20/putin-obsudil-s-rogozinym-sovershenstvovanie-glonass.html?fbclid=IwAR31A2OtbRQ-OKEaFdTau6k5RlO7EzzIBhJNXQKyYM_1i_z1njwPvcH1dhw


261
0
dasa zverejnil(a) 24. 2. 2021 o 13:17
Zahraničná politika
sud

13 let vezení- dostala bývala hlava Mari El Markelov
Toto rozhodnutí učinil soud v Nižním Novgorodu před pouhou hodinou. Bývalý vůdce republiky byl shledán vinným z přijímání úplatku ve zvláště velkém měřítku, zneužití autority a nedovolené skladování munice; bylo u něj nalezeno třicet kazet. Markelov si odpyká trest v přísně kolonii režimu.
Zaplatí pokutu ve výši úplatku 235 milionů rublů.
Bylo zjištěno, že jako vedoucí Mari El dostával peníze za nelegální pomoc podnikatelum.
Jedná se zejména o poskytnutí státní podpory podnikateli.
Leonid Markelov vedl region 16 let až do dubna 2017.
https://www.bbc.com/russian/news-56069002
https://www.1tv.ru/news/2021-02-24/402136-13_let_tyurmy_poluchil_byvshiy_glava_mariy_el_leonid_markelov
https://cs.odkurzacze.info/525-leonid-markelov-biography-news-photos.html


sud
604
2

MOSKVA 23. februára. / ÚLOHY /. Vzduchové masy nasýtené prachom zo Sahary spôsobia neobvyklý meteorologický jav v krajinách juhozápadnej Európy, kde budú padať červenkasté dažde, ktoré sa nazývajú „krvavé“, uviedol pre agentúru TASS vedecký riaditeľ ruského hydrometeorologického centra Roman Vilfand.


"Podmienky cirkulácie menia podmienky, piesok a prach zo Sahary sa začínajú rozširovať do európskej časti. K prenosu vzduchových hmôt nasýtených prachom bude dochádzať predovšetkým v Španielsku, pravdepodobne na juh Francúzska, na pobrežie Stredozemného mora. Tieto masy," stretnutie s miernym ovzduším v Európe spôsobí zhoršenie čelného úseku, v dôsledku čoho budú zrážky červenkastej farby, ako sa hovorí „krvavé dažde“, - uviedol.


Posledný príspevok od Yori  ·  24. 2. 2021 o 11:55
786
6

Putin na stretnutí s Lukašenkom vyzval na spojenie síl vo výrobe vakcín proti koronavírusu.
Na stretnutí s bieloruským prezidentom ruský líder vyjadril presvedčenie, že spoločným bojom proti šíreniu infekcie dokážeme dosiahnuť úspechy.
Na účinnejší boj s šírením novej infekcie je potrebné vynaložiť spoločné úsilie. Takýto názor vyslovil prezident Ruskej federácie Vladimír Putin na stretnutí so svojím bieloruským kolegom Alexandrom Lukašenkom v Soči.


Zdroj: https://tvzvezda.ru/.../content/20212221535-i9sOP.html


Rusko dodá Bielorusku vakcínu proti novým koronavírusom vo februári a marci
Moskva už preniesla technológiu výroby vakcín do Minska
Rusko vo februári a marci dodá Bielorusku nové šarže vakcíny proti koronavírusu a už prenieslo technológie výroby drog do Minska. Toto uviedol ruský prezident Vladimir Putin v pondelok počas stretnutia s bieloruským kolegom Alexandrom Lukašenkom.
′′ Koniec koncov, toto sú objektívne údaje, ktoré naznačujú, že musíme spojiť sily vrátane európskych kolegov ", hlava štátu je istá.
Zdroj: https://tass.ru/obschestvo/10760385


Posledný príspevok od KL1  ·  24. 2. 2021 o 11:01
Kategórie
Akcie
Skryť popisy k témam
Povoliť nekonečné posúvanie
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Predchádzajúca stránka
Nasledujúca stránka
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber tém
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept