Zobraziť kategórie

Koncepcia sociálnej bezpečnosti – základ lepšej, dlhodobo udržateľnej spoločnosti

Každý v miere svojho chápania pracuje pre seba a svojich blízkych a v miere svojho nechápania pracuje na tých, ktorí chápu a rozumejú viac.

323
0

Pred nekolika dny probehla preventivni bezpecnostni akce. Bylo zatceno asi 50 aktivistu.
V Cine je velmi slozita politicka situace. Mezi sebou zapasi Xi a spol. s clintonity a spol. V minulem roce byli arestovani oponenti ve hlave s Jimmy Lai, ocekaval se soud, ale zjistilo se, ze k teto skupine patri premier i ministr zahranici.
Zatim jsou uvezneni na dozivoti 2 politici. Proti tomu jdou protesty.
Zda se, ze pro Xi prisel vhodny cas pokracovat ve svem ukolu.


Y
534
2

Prvý koordinovaný útok žumpy rukami amerických korporácií na službu Parler, ktorá je alternatívou k Twitteru. Podobný prípad sa stal už v roku 2019, kedy podobný osud postihol sieť GAB.


Apple vymazal zo svojho AppStoru aplikáciu a Amazon AWS (ide o cloudové služby, hosting virtuálnych serverov pre aplikácie a databázy) odmietol poskytovať firme Parler svoje služby a chystá sa dnes vymazať všetky jej dáta zo svojej serverovej farmy.


Použili podobnú taktiku, akú máme možnosť vidieť aj u nás vo vzťahu k alternatívnym médiám: vymyslené alebo vyfabrikované udalosti cez provokatérov a rozhodnutie odvolávajúce sa na tieto skutočnosti (či už sú to vyhrážky, alebo vulgarity, ale najmä hoaxy a konšpirácie).


V podstate ide o očakávanú udalosť, americká žumpa sa od teraz nebude strániť absolútne ničoho, aby odstránila všetky zdroje informácií, ktoré by mohli aj teoreticky rozširovať inú verziu reality, aká je prípustná podľa nich. U nás je to vidieť napríklad na tom, ako postupujú proti Zem a Vek, najnovšie proti badatel.net . Očakávať sa dá postupné uťahovanie šróbov, blokovanie domén, ostatných webových služieb od Google a ďalších amerických korporácií.


https://www.zerohedge.com/political/amazon-employees-demand-company-drop-parler-aws-cloud-app-becomes-1-download


Posledný príspevok od JS22  ·  10. 1. 2021 o 14:15
981
7

Rád bych upozornil na rozhovor Solovjova s americkým politologem Dmitrijem Simensem v pořadu Solovjov Live od 1:32:00 v ruštině.
https://www.youtube.com/watch?v=rSMYR-feM3Y


Simens je blízkým spolupracovníkem Kissingera a dnes, dle mého, plní úlohu globální spojky.
Vzpomínám si, že před několika měsící Somens měl rozhovor s mluvčím Putina Pěskovem a hodně ho zajímalo, jak se Rusko staví k tomu, že v USA zvítězí Biden. Zároveň vysvětloval, co Rusko může očekávat od Bidena.


V dnešním videu, mimo jiné řekl, že už v minulém rozhovoru se Solovjovem (ten jsem neviděl) konstatoval, že Trump praktiticky nemá šance zvrátit výsledky voleb. Jeho názor tehdy byl, že Biden nezvítězil demokraticky, že volby byly organizovány nespravědlivě, že pokus o impeachment a démonizace Trumpa v Kongresu a médiích vytvořila specifickou a nerovnoprávní atmosféru, ale volby proběhly bez seriozních narušení zákona. Trump si měl tehdy uvědomit, že každý stát má svoje zákony a pokud se mu zdálo, že zákony byly porušovány, měl to jít řešít tehdy na úrovní států. Což neudělal a volby prohrál. Měl uznat svoji porážku. Bylo v pořádku, že zpochybnil vítězství Bidena, požadoval přepočítání hlasů a pokusil se řešit své pochybnosti soudní cestou, dokonce u nejvyššího soudu. Ale potom, co vyčerpal všechny legální možností, Trump odmítl přiznat realitu. Začal mluvit o narušení zákonů, což nemohl dokázat. To, co se stálo před dvěma dní s útokem na Capitol, byla absolutně nepřípustná situace, i když si Simes nemyslí, že jí Trump naplánoval. Ale tato situace natolik vážně poškodila imidž amerického politického systému, že vyžaduje serjozní nápravu. Zároveň zkritizoval pokusy demokrátu lynčovat Trumpa v Kongresu, aníž by měl možnost vyjádřit své důvody a mít právní obhájobu. Naznačil, že jedním z důvodů, proč Trump nevyhrál volby, bylo jeho podceňování pandemie a absolutní nezvládnutí úkolů, které měl v souvislosti s ní řešit.


Ze všeho výše řečeného, mám takový dojem, že Trump se vymkl z kontroly GP a začal jednat příliš samostatně, což začalo vážně ohrožovat plány GP, obzvlášť při vytvoření center koncentrace řízení v Číně a Íránu. Proto bylo rozhodnuto vsadit na Bidena, kterého Čína drží na háčku přes kompromitující materiály na něho a jeho syna. Mimochodem, dnes v amerických sociálních médiích (to vím od Sani ve Floridě) je zakázáno jakkoli kritizovat "komunistickou" Čínu.
Trump asi měl ve volbách zpochybnit americký systém, ale ne do takové míry, jak udělal, což přivedlo k totálnímu rozkolu americké společnosti a vyústilo v krízi systému, což vytvořilo předpoklady pro nekontrolovaný rozpad USA, kterého se GP bojí.


P.S. Kdo bude mít čas, doporučuji se podívat na dalšího hosta Solovjova, bývalého velvyslance USA na Ukrajině. Rohzovor se tykal krízi americké demokracie a Solovjov svého hosta, který si asi ještě neuvědomil novou realitu, doslova argumentačně dozdrtil.


Posledný príspevok od TauRus  ·  10. 1. 2021 o 13:51
140
0

O skvelych uspesich Min. obrany Ruska (panoramaticky dil)


Triumfalni uspech Min. obrany Ruska se projevil nejen v Africe, ale take behem pandemie v nejtezsim momentu na jare 2020, kdy min. obrany S. Sojgu mohl uskutecnit postaveni noveho medicinskeho centra za pouhe 2 mesice.
V posledni dobe jsou vsechny uspechy Ruska spjaty prevazne s Ministerstvem obrany zeme.


V Centralni africke republice se konaly presidentske volby. Zvitezil staronovy president.
V zemi mela probehnout barevna revoluce. Rusko pomohlo, zaslalo 300 vojenskych instruktoru, vrtulniky, BMP apod. Vse bylo potlaceno.
Bohuzel, v Rusku nevysilal zadny tel. kanal o tom, ze OSN, EU a hlavne opozicni kandidat uznali vitezstvi a gratulovali staro-novemu presidentovi.
Kolosalni vitezstvi ruske politiky, vynikajici prace 3 slozek Min. obrany:


 • hlavni rizeni rozvedky
 • hlavni operativni rizeni
 • hlavni rizeni mezinarodni spoluprace

Jako priklad davam film "Bez prava na chybu".
Je treba ozvucovat triumfalni uspechy Min. obrany.
Bohuzel bez odpovidajici informacni podpory nebude konecny vysledek.


Pripomenme si historii carskeho Ruska.
Rusko-Turecka valka 1877-78 (velmi dobry film "Turecky Gambit"smile. Rusko valku vyhralo, ale diplomacie vsechno prohrala a tak se, mezi jinym, stalo, ze Kypr, ktery byl kolonii Turecka odesel k VB, ktera vubec ve valce nebojovala. Dodnes je na Kypru britska vojenska zakladna. Kypr je kolonie VB.
V dusledku diplomaticke prohry odesla ruska vojska z celeho Balkanu.
V Bulharsku byla ustanovena zapadni vlada, prestoze jsme osvobodili Bulharsko my. Bulharsko bojovalo v 1. i 2. sv. valce proti Rusku.


Vysledky ruskeho Ministerstva obrany jsou, je nutne je zajistit i diplomaticky a informacne.


https://www.youtube.com/watch?v=0DSM6VURVsQ


Davam link na Rusko-Tureckou valku 1877-78:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Rusko-tureck%C3%A1_v%C3%A1lka_(1877%E2%80%931878)


Y
504
1

EU oficialne oznamila, ze prestala uznavat Guaida nynejsim presidentem Venezuely. Tento projekt trval vice jak 2 roky.
Proc se tak stalo?
Ve Venezuele se konaly parlamentni volby. Guaido v nich totalne propadl.
Nekolikrat byla snaha o statni prevrat, nezdarilo se. Na odvraceni ma zasluhu i Min. obrany Ruska - hlavni rozvedka rizeni a hl. operativni rozvedka gen. stabu, naftovy specnaz Secina, Rada bezpecnosti Ruska Patruseva a Min. financi Siluanova (ropna kampan).
Maduro se zaslouzil o to, ze volby probehly v klidu.
Barevna revoluce byla potlacena.
Je to triumfalni uspech Ruske geopolitiky.


https://www.youtube.com/watch?v=konstTdI4LY


Y
Posledný príspevok od Otec  ·  9. 1. 2021 o 19:42
209
0

Vojensko-politický expert, ex-šéf izraelské tajné služby "Nativ" Jacov Кеdmi ve vysilani ITON.TV vyjadřuje své názory o příčinách a důsledcích útoku na Kapitol, zorganizovaneho ve Washingtonu stoupenci odstupujícího prezidenta USA Donalda Trumpa - účastníky "Pochodu za záchranu Ameriky", ale také analyzuje akci tajných služeb, neschopnych poskytnout ochranu jednoho z hlavních symbolů moci v USA.


https://www.youtube.com/watch?v=-dH3s6dTijI


Y
637
4
Adam zverejnil(a) 8. 1. 2021 o 23:54
Videá, filmy, knihy

Po prečítaní 2 kníh od 2 rozdielnych autorov (I.Jefremov - Koráby vesmíru (1948 ), H.P. Lovecraft - V horách šílenství (1931) ) ma zaujala jedna spoločná vec, ktorú popísali, a to konkrétne to, ako vedci našli skamenelé kosti dinosaurov, ktoré boli zrezané (prestrelené) dokonalým rezom, ktorý v tej dobe nebolo možné vykonať, iba ak by boli použíté nejaké vysoké technológie. Zaujímalo by ma, odkiaľ čerpali? Neviete niečo o tom?


Posledný príspevok od Otec  ·  9. 1. 2021 o 18:03
1.9k
8

Policie Capitolu, jak se ukázalo, odmítala všechny nabídky Ministerstva obrany USA o potenciální pomoc 6. ledna, učiněné minulý týden, protože informace o rozsahu protestů a demonstrací rostla.


Capitolská policie musí být vyšetřena kvůli tomu, jak událost uspořádala a jakým způsobem došlo k vraždě neozbrojeného amerického veterána letectva.


Objevily se záběry, jak Trumpovi příznivci zastavují a odtahují rabující členy Antifa z oken Capitolu a snaží se zabránit ničení. Ozývají se výkřiky: "This is Antifa!!!»


Trumpovi stoupenci tvrdí, že členové Antifa maskovaní za jednoho z nich pronikli do davu demonstrantů, kteří ve středu zaútočili na americké Capitol.


Důstojník ve výslužbě, řekl The Washington Times, že firma XRVision používá svůj software pro rozpoznávání obličeje demonstrantů a porovnávala dva členy Antifa Philadelphii s dvěma muži v Senátu.


Existuje video, na kterém je vidět, jak policie sama povolila demonstrantům projít ke Capitolu.


Taktika je jednoduchá: převléknout Antifu za Trumpovy příznivce a zmařit důkazy c Kongresu. Nyní je Trump nepřítelem a vymýšlí se různé varianty, jak ho odstranit z cesty, zbavit ho moci a pokusů bojovat o druhé funkční období.
Příliš jednoduché, příliš jasné.


Mluvčí Ted Lee vyzývá Pence, aby uplatnil 25. dodatek, aby odvolal prezidenta Trumpa z funkce (Fox News).
Mluvčí Ilhan Omar pracuje na Trumpově impeachmentu.
Další provokace Antifa, která podkopává pověst Trumpa a jeho příznivců. Neprojde to. Každý titulek, i když teď začíná slovy " Trumpovi příznivci...", mnozí si okamžitě uvědomili, že to jsou placené záškodníci ze sorosové Antifa.
Kdyby to demokraté nepotřebovali, nepustili by sami ozbrojené hipíky do budovy s velmi důležitými osobami uvnitř.


Ano, další provokace.
Ale všechno je podle plánu. Dokonce i v dropech Q vidíme potvrzení, jako například v dropu s poukazem na to, že Pence a Pelosi půjdou společně do bezpečí. Stalo se tak dnes při evakuaci.
Q vždy věděl, co bude dál.


A pak bude ještě zajímavější!


Poslali mi z USA dopis: "a my jsme místo sledování vánoční bohoslužby sledovali" živou " provokaci, kterou ve Washingtonu provedli. Celou dobu jsem chtěl křičet: "Autora! Autora!"- velmi elegantně byla organizována provokace. V důsledku: (a) obrovský dav příznivců Trumpa byl rozehnan bez jakékoliv námahy; (b) Trumpa a jeho příznivce polili bahnem; (v) zmařili diskuse o námitkách (ve skutečnosti, dokumentech, dokazujících, že volby byly ukradeny); (g) přesvědčili poslance, že je nutné hlasovat pro Bidena; (d) zároveň "zamluvili" otázku o ukradených volbách dvou senátorů - než Senát byl předán demokratům; (e) ty, kteří přišli podpořit Trumpa, můžete legálně zatknout; a (f) existují legitimní důvody proč Trumpa nejen konečně svrhnout (již Omar připravuje obviněn), ale i odstíhat. A to zdaleka není celý seznam benefitů z provokace... Vysoké umění! Pro vaši knihu o moci je dokonalým příkladem! Tak jsem zvědavá, kdo tu provokaci naplánoval a uskutečnil.
https://www.youtube.com/post/UgwzRONzBlf8dOgpbZh4AaABCQ


Posledný príspevok od loranka  ·  8. 1. 2021 o 21:24
277
0

http://leva-net.webnode.cz/products/m-v-velicko-otazky-a-odpovedi-jaro-2020/


Rozhovor na všelijaké možné témy. Je spomínaná aj téma vzťahov Rusov voči Čechom a Slovákom.


Poznámka: Video sa nedá prehrať priamo na webe, treba ísť na youtube. YT dal oznam, že je to kvôli porušeniu práv na zverejnenie obsahu nahláseným Medzinárodným olympijským výborom..


335
0

Ruskojazyčná blogérka, žijicí v USA Jelena Nikitskaja, která 6.1. přijela se skupinou prátel podpořit Trumpa na demonstraci do Washingtonu, podrobně informuje o událostech, které se tam odehrávaly.


Что на самом деле произошло в Капитолии США . Почему я не выходила в эфир сразу после событий?
https://www.youtube.com/watch?v=-jkgmF95zI4


Reportáž 1TV.ru, ve které ukázali, jak policie pouští provokátery do Kongresu
https://www.1tv.ru/news/2021-01-08/399609-v_vashingtone_obrastaet_skandalnymi_podrobnostyami_istoriya_so_shturmom_kongressa


666
4
Tristan zverejnil(a) 6. 1. 2021 o 13:12
Politika v ČR

Co říkáte na vystoupeni D. Landy a jeho výzva k otevřené veřejné debatě odborníků a veřejnosti. Myslite, že to bude realizováno a v jakém formátu? Landa vystoupil s peticí a požadavky na půdě parlamanetu. Bylo vidět, že na něco takového nejsou mocipáni zvyklý a někteří reagovali řekl bych podrážděně, včetně A. Babiše.


Posledný príspevok od Peter Peto  ·  8. 1. 2021 o 09:40
628
5

Rusko: Spasny leden 2020


Zitra, 7.1.2021, vyjde na tel. kanalu Rossija film korespondenta Jevgenije Poddubnovo. Film bude podrobne hovorit o vykonani letu vojenskym letadlem vudce Ruska V.V. Putina a jeho pomocniku, poradcu S. Sojgu a V. Gerasimova do Damasku za velmi nebezpecnych podminek v lednu 2020, kdy bezprostredne hrozila horka valka na B. a S. Vychode. Valka se mela roztahnout az na Kavkaz a mela byt smichana s Covidovou pandemii ve strasny koktejl. Panarin je presvedcen, ze timto spasnym letem do epicentra potencialni destabilizace byla valka odvracena. Bylo to osobni hrdinstvi Putina, Sojgu a Gerassimova.
V Damasku navstivil V.V. Putin s Basarem Assadem mesitu, kde bude svrzen, dle vypraveni, Antikrist. V teto mesite se 17 let spolecne modlili krestane i muslimove.


Pripomenme si, co predchazelo:
12/2019 - provokace (bezesporu na Putina) na Lubjance byla odvracena.
Hned pote jede Putin do Petrohradu, navstivi chram, kde byl pokrten a pote leti do Damasku, no jeste to neni vsechno. Tym Trumpa upozornil Putina na pripravovane terakty v petrohradskych chramech (vedeli, ze tam Putin pojede). I tyto akce byly odvraceny (spoluprace Trump-Putin v boji proti zlu).
Mezitim 3.1. 20 provokace v Bagdadu na letisti - zabit general Suleimani. Chtel vytvorit Svaz SA, Iran, Irak, aby stabilizoval situaci na BV. Stabilizace ale nebyla potrebna silam zla - hrozilo vypuknuti horke valky.
Dale se provokacne objevilo na nebi nad Teheranem letadlo Kolomojskeho.
Ve filmu jsou vsechna tato deni vyborne zpracovana.


Y
Posledný príspevok od Yori  ·  7. 1. 2021 o 23:01
336
3
badatel zverejnil(a) 4. 1. 2021 o 12:23
Mimo kategórií

Děkuji tvůrčímu kolektivu staro-nového webu za krásný výsledek jejich intenzivní práce na tomto novém diskusním fóru, které je pro nás všechny velmi potřebné. Zároveň přeji tomuto webu dobrou a kvalitní diskusi, tedy věcné a inspirující příspěvky jak od osvědčených diskutérů z vody, tak i diskutéry nové. Rovněž tak přeji i hodně dalších pasivních čtenářů, kteří zde pro sebe budou hledat poučení, zkušenosti i inspiraci pro svůj život a nechť hodnotné myšlenky zde vznikající se dále šíří.
Správcům webu pak přeji minimum starostí s naší kázní i údržbou.


Do diskusí nad každým tématem pak všem přispěvatelům přeji jasnou mysl, věcně správné argumenty a brilantní vyjádření podstaty jejich myšlenek, jež rozšíří naše kolektivní poznání. A k tomu i tu kapičku potřebné tolerance při čtení, neboť ne každý člověk se dokáže v rychlosti hned přesně vyjádřit. Nechť zbytečné osobní spory netříští ducha tvořivé spolupráce při hledání spravedlivého uspořádání nové lidské budoucnosti všech.
Nechť tato diskuse je každému přínosem při hledání odpovědí na jeho otázky vyslovené i nevyslovené, i na ty, které si ještě neuvědomil.


Tak jest a tak zůstane


Posledný príspevok od Neo  ·  7. 1. 2021 o 20:42
336
1

Najnovsia generacia Hypersonickej rakety typu ''IZDELIYE-715. Suhrn videa pre neanglicky hovoriacich, v bodoch nasledovne


-Nosice hypersonickych raktiet v podobe Tu-22M3 a Tu-160 budu vybavene najovsou generaciou rakety, ktora kardinalne meni pravidla hry na 6tej priorite.


 • raketa je mensia ako Ch-32 (raketa urcena na potopenie hadinoveho vojnove uskupenia) prioritne lietadlovych lodi. Raketa Ch-32bola na podvese Tu-22 v pocte 2.

 • Raketa typu IZDELIYE-715 je dlha iba 4m a iba 1.5t tazka a dosahuje rychlost Mach 6. Do pumovnice sa ich oproti dvom kusom povodnej Ch-32 (vaziacej cez 10t) zmesti priblizne 20!!!!!

 • Raketa je odpalovana so vzdialenosti ktora nevyzaduje vstup nosica do zony ktora by ho ohrozila. Inak povedane, 5 bombarderov typu Tu-22 je schpna z radiusu svojho doletu (Tu-160 svojim doletom vpodstate pokryje kompletne cely svet) 3000km vypustit clonu rakiet a znicit vsetko co je na zemi alebo vode mnozstvom, ktore vrati infrastrukturu krajiny na ktoru boli rakety poslane do stredoveku.

 • Vyrobne podniky budu schopne dodavat 50ks rakiet rocne, pre potrebu armady.

 • Na rakete bude pokracovat vyvoj, kde rychlost letu presiahne 12Machov a raketa bude pri koncovom navedeni vpodstate neznicitelna a neexistuje voci nej ziadna PVO obrana (taka situacia je uz vpodstate teraz so sucasne existujucou generaciou vyrobku IZDELIYE-715.

Zdravim celu Vodu a novemu dietatu dlhe roky plne vzojemnej vymene informacii.


Posledný príspevok od KALIDOR  ·  7. 1. 2021 o 11:25
3.2k
20
JankA zverejnil(a) 4. 1. 2021 o 18:13
Politika v SR

Na fb Tibora Gašpara sa ozval jeho syn s informáciami ohľadom otcovej väzby.:


Tak isto nám už niekoľko mesiacov nebol umožnený absolútne žiadny kontakt s otcom, a to ani len telefonicky (pričom tieto telefonáty sú nahrávané). Tak isto ako pána Lučanského ho umiestnili na opačný koniec krajiny ,aby mal sťaženú obhajobu. Advokátom umožnili telefonáty až po mesiaci. Sprcha dvakrát za týždeň. Nevyhovujúca strava je riešená právom na jeden nákup týždenne, ktoré je vzhľadom na fakt, že nemáte kde potraviny skladovať v chlade len iluzórne. Priestor menší než niektoré psie búdy.
No a myslíte si, že ho za ten čas niekto vypočul? Nie. Jeho názor ich nezaujíma. ..


https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3492163357540117&id=2114747078615092


Posledný príspevok od JankaS  ·  7. 1. 2021 o 10:32
1.1k
6

Srovnani hodinek pred bifurkaci, aneb porada, co se bude dit dal.
Kratce:
za oficialni byla oznacena 2 temata:


 • Covid - vakcina
 • uregulovani Ukrajiny

Vime, ze Merkelova ma na starosti Evropu - je treba se orientovat a i pripravit, i kdyz zitra bude trochu jasneji.

 • VB vystoupila z EU a jeji byti, podle Panarina, skonci desintegraci
 • dale mame americkou krizi, co bude s dolarem
 • Severni proud II. se stavi, coz je dobra zprava

https://www.youtube.com/watch?v=hNGCq2FCe_Q


Co je to bifurkace:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Bifurkace


Y
Posledný príspevok od JankaS  ·  7. 1. 2021 o 10:27
1.2k
6

Americký prezident Donald J Trump vyjádřil, že v 11 hodin dopoledne (17:00 našeho času) promluví na setkání "Zachraňme Ameriku", které se koná dnes před bílým domem ve Washingtonu D.C.


Trumpovi podporovatelé pořádají dnes v hlavním městě USA několik setkání.


Již dříve nabádal Trump své příznivce, aby ho přijeli podpořit, řekl, že 6. leden bude divoký.


Mezitím, Demokraté znovu nasypali spoustu falešných hlasů, zatímco poslali v Chatham County " nezvané čumily" domů, aby protlačili v Georgii propotratového kněze Warnocka.
Kelly Loeffler prohru nepřiznala.
Demokrat Ossoff získal dle médií drobný náskok nad svým sokem ze strany Republikánů Perduem.


Posledný príspevok od JS22  ·  6. 1. 2021 o 22:18
411
1

Bielorusky prezident Lukašenko prekonal ochorenie kovid 19 s ľahkým priebehom. Pri tejto príležitosti povedal, že pandémia kovidu je trest od Boha za to ako sa ľudstvo správa k prírode. Ďalej rozvinul svoj príspevok, že musíme byť šetrní k prírode a musí vzrásť spotreba elektrickej energie na úkor spaľovania uhľovodikových zdrojov. Chce zaviesť vykúrovanie domov v Bielorusku na elektrinu, rozvoj el.-mobilov, autobosov a samozrejme ako riešenie zdrojov el. energie bude atómova elektráreň, ktorú postavia Rusi. Nie je to jeho nová aktivita na polit. scéne, po tom, ako ukončí svoje prezidentovanie?


Posledný príspevok od Michal  ·  6. 1. 2021 o 17:44
328
0

38-ročný zamestnanec továrne Mercedesu v španielskom meste Vitoria sa po chýroch o prepúšťaní zmocnil 17-tonového buldozéra a zničil ním 50 novovyrobených áut. Potom s buldozérom zamieril k výrobnej linke, ale ďalšie konanie mu prekazili.


www.zerohedge.com/markets/mercedes-plant-employee-goes-berzerk-uses-nearby-bulldozer-wreck-50-brand-new-vans


145
0

V zemi tato možnost dosud neexistovala. Většina muslimských duchovních v Německu pochází ze zahraničí, zejména z Turecka, které se jejich prostřednictvím opakovaně snažilo o politické ovlivňování německých Turků. Vzdělávání imámů má být jedním z kroků proti extremismu.


https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-turecko-muslimove-islam-imam-duchovni-vzdelani-studijni-program-kurz.A210104_135403_zahranicni_dtt?zdroj=patro_lidovky


Y
822
4

Je to video o děvčeti, které odvezli z Ruska v pěti letech, potom se ještě na dva roky vrátila a byla v USA asi do 25 let. Je to tedy jenom v ruštině, ale pro ruštináře je to dobrý "studijní materiál". Je tam dobře vidět, co dělá v praxi pobyt lidí v USA a v Rusku. Vypadá to, že děvče je dost senzitivní a vnímavé, přestože dost excentrické. No ono není divu po tom pobytu v Americe. Jednou tam dost dobře charakterizovala, jak se cítila v USA, že je to jako když vás nutí jíst "omlouvám se" hovna a tvrdí vám, že je to přece skvělé. Ale lidé cítí, že něco není v pořádku a odtud u nich vzniká ta kognitivní disonance.
V každém případě až při pobytu v Rusku se srovnala (prošla si dokonce stádiem, kdy si myslela, že je lesba), i když jí to dalo asi hodně práce. Já to sem dala proto, že je takovým dobrým příkladem, co se to tu u nás pokoušejí zavádět. A že si ti mladí přece jen kladou otázky, tak snad není vše ztracené.


www.youtube.com/watch?v=14plVan5R2w


Posledný príspevok od Otec  ·  5. 1. 2021 o 17:37
582
1

Ma přitom nedávno kritizoval Peking za ekonomické reformy. Vláda v reakci na to učinila kroky proti jeho firmě. Není o něm žádná zmínka po dobu dvou měsíců. Nahradili ho dokonce i v porotě slavné televizní soutěže, kterou sám založil.


lidovky.cz/svet/blaznivy-jack-zmizel-nahradili-ho-v-porote-souteze-kterou-sam-zalozil-miliardar-nedavno-kritizoval-p.A210104_121259_ln_zahranici_livs


Y
Posledný príspevok od Yori  ·  5. 1. 2021 o 13:28
125
0
70t zverejnil(a) 5. 1. 2021 o 07:15
Mimo kategórií

Človek roky sledoval VoduKSB a tak trocha aj zlenivel. Po vypadnutí toho fóra som sa musel prácne rozpamätal na starú cestu aké mena a cesty som sledoval. Špecializujem sa na ruskú cestu. Ďakujem a obdivujem.


463
0

www.mojevideo.sk/video/33e75/ryza_cestoviny_a_kukurica.html


Toto video je velmi poucne a inspiracne. Je velmi zaujimave pozorovat ako sa od mala deti vedu k materialistickej vychove. Je jasne, ze decko ako male je egosita, ktory vsetko hrabe pod seba, ale ked vieme decku vysvetlit, ze darcek to je jeho a ze len ono sa s nim moze hrat, a ze ma darcek ocakavat, tak preco aj deti neucime, ze materialne statky su uplne nepodstatne a podstatne su medziludske vztahy. Tiez k tomu sviatku, na ktory deti cakaju tony darcekov .... moja sestra ma 3 deti, tie dostali darceky asi za 500 E. Sama povedala ze viac ako polku darcekov skryje na pojd. Ale k myslienke ... preco len darceky materialne? Preco nenaucia deti hlavny zaklad, ze materialne statky su v zivote az druhorade, prvorade je to co sa chytit neda! Tiez ked sa pozastavime nad tym darovanim darcekov .... ak si tak zoberieme, tak z toho materializmu sa asi tak 50 % populacie nedokaze dostat, stale len za darcekami letia, spravaju sa ako male deti takmer do konca zivota.


Je toto nevinne darovanie darcekov vobec k niecomu dobre? Ak si zoberieme, ze sa daruje darcek na vychovne ucely na precvicovanie jemnej motoriky atd tak dobre ... dajme tomu. Alebo ak sa daruje knizka (co tiez deti neradi vidia) tak ... ale k comu su barbie, tony auticok a neviem co este???


Ako posledny postreh uvediem, ze v statnom aparate by mali byt ludia, ktorym su materialne statky ukradnute, ktorych materialne statky nedokazu zmenit ani k lepsiemu ani k horsiemu - tjs su to jednotlivci co dosiahli uroven CLOVEKA.


Ale ako taku uroven dosiahnut, ked deti uceime tomuto? Potom necudo, ze tazko je najst ludi vhodnych do riadiacich struktur, ktori by neboli materialisti a nehrabali len pod seba vsetko co im pride do cesty ako male deti.


948
4

cnn.iprima.cz/pachatel-na-slovensku-zastrelil-ctyri-kone-kobylka-predcasne-porodila-mrtve-hribe-16373Neznámý pachatel zastřelil v obci Stará Bašta na Slovensku čtyři koně, dvě klisny byly březí. Podle všeho se jednalo o nešťastnou náhodu. Chovatel, který pochází z Česka, ale uvádí, že zvířata byla na soukromém a oploceném pozemku.


Případ nyní vyšetřuje policie. Onen místní podnikatel a myslivec, který měl chovateli volat, prý nejdřív tvrdil, že u sebe měl na lovu známého a střílel on, protože ho koně napadli. U výslechu se ale měl nakonec přiznat, že zvířata zastřelil sám.Pride mi to ako matricna sprava pre nase 4 vladne strany, ktoru natvrdo odstrani miestna oligarchia tak, ze po nich neostane v politike ziadna osoba z tychto stran, kedze este aj mlade zomreli. Len ten chovatel z Ceska mi do toho moc nezapada.


Nejaky iny nazor?


Posledný príspevok od Otec  ·  4. 1. 2021 o 16:54
2.9k
0
Uzavretá
Oracle_911 zverejnil(a) 4. 1. 2021 o 12:00
Mimo kategórií

Priamo sa na príspevky nedá reagovať, ale dá sa citovať (zvýrazní sa text a klikne sa na znak " pri zvýraznenom texte).
Samozrejme nemusí sa zvýrazňovať celý text-stačí časť a tri bodky.


Hovorím na margo toho, aby sa nedošlo k zbytočnému boptnaniu diskusie. Dôvod je prostý, táto diskusia je optimalizovaná aj na mobilné zariadenia.


Príspevky sa dajú upraviť alebo zmazať (tri bodky na pravo) s tým, že náhodou zmazané príspevky sa dajú vrátiť späť.


Ďalšia vec je, že je tu ochrana proti spamu t.j. musíte napísať aspoň 1 príspevok pred tým, než môžete volne vkladať odkazy do príspevku.


Edit: Doxing=ban.


Kategórie
Akcie
Skryť popisy k témam
Povoliť nekonečné posúvanie
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Predchádzajúca stránka
Nasledujúca stránka
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber tém
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept