Zobraziť kategórie

Koncepcia sociálnej bezpečnosti – základ lepšej, dlhodobo udržateľnej spoločnosti

Každý v miere svojho chápania pracuje pre seba a svojich blízkych a v miere svojho nechápania pracuje na tých, ktorí chápu a rozumejú viac.

543
1

Taliban uz zabral cele uzemi, prakticky bez boje, Kabul je obklicen ze vsech stran.
President Ghani utekl. Vysoce postaveni urednici jsou na letisti v Kabulu a chteji odletet nebo uz odleteli do jinych zemi.
Boje v podstate nebyly. Nekteri urednici mluvi o domluve - o predani moci, dopredu naplanovane operaci.
Zapadni velvyslanectvi se evakuuji z Kabulu.
Ruske velvyslanectvi zustane v plnem poctu.
President Putin vedl tel. rozhovor s presidentem Uzbekistanu.
Na uzemi Uzbekistanu prebehlo hodne afganskeho vojska, take se tam ukryl vudce Uzbeku v Afganistanu, Dostum, ktery chranil Mazar-i-Sarif. Mesto ale vcera padlo.
Je otazkou, kdo organizoval predani moci bez boje. Kdo za tim stoji.
Muzeme konstatovat, ze zmena moci v Kabulu se uskutecnila.
https://www.youtube.com/watch?v=7bkEvUX-Z1I


Y
Posledný príspevok od constanze  ·  16. 8. 2021 o 07:54
1.4k
5

A. Merkel navstivi 20.8.21 Moskvu a 21.8.21 Kyjev. To bylo vcera oznameno.
Proc tak rychle prileti do Moskvy?
Klice od plynu se nachazi v Moskve, a v Kyjeve bude muset predlozit ultimatum od Putina. Tak to vidim ja.
Aby se chapal cely rozsah hrozne situace a katastrofy v EU - citat z Bloombergu – v Evrope se zvysuje nedostatek prirodniho plynu (zprava z Izdanije).
V cem je hacek?
Poprve, za posledni desetileti, jsou v Evrope zasoby plynu minimalni a stale se zmensuji. Ma to souvislost s potopami v Nemecku, Belgii atd. Zaplavy postihly prakticky vsechny zeme Evropy + Coronavirus a dalsi. To znamena, ze ekonomika Evropy se nachazi v zalostnem stavu. Na plynovem trhu Evropy je nyni unikalni situace – nyni je cena plynu USD 570,--, v minulem srpnu byla cena USD 89,--. Zasobniky prazdne, Gazprom nebude dodavat pres Polsko a Ukrajinu. Polsko se nachazi ve spatne situaci a v teto souvislosti je cela Evropa v krizi.
Proto leti A. Merkel do Moskvy, aby hlavne spasila Nemecko a Ukrajina je vedlejsi efekt. Te se musi dat ultimatum podle podminek Putina.
Jake to mohou byt podminky?
Pripominam, ze cena muze byt snizena za efektivni provoz Severniho proudu 2.
Takze ukonceni vsech spekulaci okolo SP2 a prestat negativne pracovat proti Rusku.
Merkel bude souhlasit, nema jinou moznost. Ekonomika Nemecka je na dne a k tomu za plyn USD 570,--, to neni mozne.
Ukrajina nakupovala plyn za USD 110,-- od Evropy. Nyni ale 570 a tim by nakupovala Ukrajina od Evropy za 600. Na to nema proste penize a nikdo ji neda a Nemecko teprve ne, protoze se samo nachazi v krizi.
Vznika tedy unikalni situace, aby se mohla vyresit geopoliticka situace Ruska a Evropy. Skandinavie ma take problemy s plynem a jeste je rada jinych faktoru.
Vzhledem k teto situaci vidim obrysy me mozaiky takto:
-nejlepsim presidentem Ukrajiny by byl Lukasenko – ekonomicky zaklad – takze tento balik ultimat ma predat Merkel Zelenskemu
-Zelensky se musi v zari dostavit do Minska. Tam prijedou vudci Donecke a Luganske republiky a povedou prime rozhovory se Zelenskym pod patronatem Lukasenka
-v teto konstrukci se ustavuje generalni guverner Ukrajiny, Lukasenko
-Lukasenko da Putinovi i Merkelove slib, ze stabilizuje situaci na Ukrajine, ukonci konflikty a stane se takovym nadnarodnim stryckem, ktery pomuze Rusku tam udelat poradek
-po uspesich techto dohod muze byt v principu resena plynova otazka pro Ukrajinu, ktera se nachazi na hrane ekonomicke katastrofy
Jestli na to pristoupi Zapad, je tezke rici, ale slozivsi se konfigurace, kdy jsou Americane velmi zamestnani v Afganistanu, musi vyklizet sve velvyslanectvi tak, aby je nezachvatili u Kabulu, je nebude moc zajimat situace s plynem v Evrope.
Otazkou je, jestli muze Rusko zuzitkovat tuto unikalni situaci maximalne.
Nas ukol je maximalne efektivne vyuzit situaci pri reseni ukrajinske krize kapitalne, strategicky na ekonomickem zaklade.
Takova je moje interpretace, samozrejme bych take chtel zabezpecit plyn Nemecku.
Merkel dobre chape, ze ukrajinskou otazku lze resit jen z dobre vule Ruska, za ruskych podminek.
Uvidime, nakolik bude moje hodnoceni situace realne.
Jeste jednou pripominam, ze v minulem srpnu (2020) byla cena za plyn v Evrope 89 USD a nyni 570 USD – vidite ten rozdil?
https://www.youtube.com/watch?v=EQdVh7u1pyk


Y
Posledný príspevok od Boletus  ·  15. 8. 2021 o 11:32
254
0

Tak oblečme si dresy, keď sme takto v kope, aby bolo jasné, kto za koho kope… -Prometeus
Názov článku môže v čitateľovi evokovať, že článok sa bude zaoberať rozdeľovaním spoločnosti, no preto, aby sa spoločnosť mohla začať znovu zjednocovať je potrebné pochopiť, kto ju rozdeľuje a akým spôsobom dochádza k vytvoreniu informačnej základni pre takéto rozdelenie.


K napísaniu tohto príspevku som sa rozhodol po vzhliadnutí Kotlebovho videa, po poslednom proteste, ktorý sa udial v Bratislave. V tomto videu rozpráva o taktických krokoch a potrebe zapojiť ťažkú techniku do protestov. Video si môžete pozrieť tu:
https://www.youtube.com/watch?v=P4rUupWiWso


https://oracle911blog.wordpress.com/2021/08/13/tak-oblecme-si-dresy-ked-sme-takto-v-kope-aby-bolo-jasne-kto-za-koho-kope-prometeus/


https://www.youtube.com/watch?v=60R-pmTpCiU


720
3

Na Kamčatke havaroval vrtuľník so 16 ľuďmi na palube


Mi-8 s 13 turistami a tromi členmi posádky havaroval na Kamčatke, vrtuľník z Centra medicíny katastrof smeruje na miesto havárie turistického vrtuľníka, informovala vo štvrtok tlačová služba riaditeľstva EMERCOM pre Kamčatku.
„O 00:50 moskovského času 12. augusta 2021 bola prijatá informácia o tvrdom pristátí vrtuľníka Mi-8 spoločnosti Vityaz-Aero v oblasti Kurilského jazera Kronotského rezervácie. Podľa predbežných informácií „Na palube sú traja členovia posádky a 13 cestujúcich. katastrofy a helikoptéra Mi-8 ruského ministerstva pre prípad záchranárov je v pohotovosti,“ povedala novinárom tlačová služba.


„Do pátracích a záchranných operácií na území Kamčatky bolo zapojených 45 ľudí a 8 kusov techniky, aby pomohli obetiam tvrdého pristátia vrtuľníka Mi-8 vo Vityaz-Aero,“ uviedla tlačová služba ruského ministerstva pre mimoriadne situácie.


Na miesto leteli záchranári z regionálnej pátracej a záchrannej základne. Na odlet je pripravená aj helikoptéra so záchranármi a potápačmi a lietadlo z Centra medicíny katastrof.


https://tass.ru/proisshestviya/12110509


Posledný príspevok od Oracle_911  ·  14. 8. 2021 o 09:01
5k
73

Desítky sestřelených letadel, stovky zajatých pilotů a týdenní smutek - přesně před 70 lety, 12. dubna 1951, se Američané na obloze nad Korejí utkali se skutečně silným nepřítelem. Americké letectvo zaútočilo na sovětská esa, která během několika minut porazila leteckou armádu bombardérů Superfortress B-29.


https://cz.sputniknews.com/nazory/2021041213471965-neco-takoveho-nelze-zapomenout-jak-sovetska-letecka-esa-zpusobila-katastrofu-v-americkem-vojenskem/


Posledný príspevok od Celovek  ·  13. 8. 2021 o 21:27
2.6k
15

Maličký netopier preletel viac ako 2000 kilometrov dlhú cestu z Londýna do Ruska, kde však uhynul po útoku mačky. Podľa spravodajského webu BBC išlo o doteraz najdlhší zaznamenaný let netopiera z Británie cez Európu.


Samička netopiera parkového, ktorý je veľký asi ako ľudský palec, bola nájdená v Pskovskej oblasti na západe Ruska. Na krídle mala známku londýnskej zoologickej záhrady. Tvor vážiaci iba osem gramov, ktorý preletel 2018 kilometrov, sa dostal do starostlivosti ochrancov zvierat po tom, ako ho v malej dedine našla miestna obyvateľka. Predchádzajúci útok mačky sa mu však stal osudným.


Je to pozoruhodná a najdlhšia cesta netopiera z Británie cez Európu, o ktorej vieme. Vskutku to bola olympionička,“ poznamenala Lisa Worledgeová, riaditeľka britskej nadácie na ochranu netopierov Bat Conservation Trust. „Jej cesta je vzrušujúcim vedeckým zisteniam a ďalším dielikom do skladačky migrácie netopierov. Pohyby netopierov parkových po Spojenom kráľovstve a medzi Spojeným kráľovstvom a kontinentom zostávajú do veľkej miery záhadou,“ dodala.


Netopier bol okrúžkovaný po tom, ako ho v roku 2016 označil Brian Briggs, ktorý sa zaoberá zaznamenávaním pohybu týchto zvierat. „Je to strhujúce. Je skvelé môcť prispieť k medzinárodnému úsiliu na ochranu týchto mimoriadnych zvierat a dozvedieť sa viac o ich fascinujúcom živote,“ povedal.


Dlhšiu cestu ako samička britského netopiera nájdená v Rusku v Európe podľa dostupných záznamov podnikol len jediný netopier rovnakého druhu, a to v roku 2019, kedy netopier parkový urazil 2224 kilometrov dlhú cestu z Lotyšska do Španielska.


https://vat.pravda.sk/zem/clanok/597020-netopier-z-britanie-preletel-2000-kilometrov-do-ruska-potom-ho-zabila-macka/


Posledný príspevok od Nasredin  ·  13. 8. 2021 o 18:54
4.5k
42

Kontinentální Evropa je podle všeho směrována k plíživé občanské válce. je to scénář , velmipodporovaný Londýnem, protože jakékoliv oslabení osy Berlín-Paříž je záchranným lanem pro smrtelně ohroženou malobritánii.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/berlinsti-policiste-zazili-brutalni-utok-spasil-je-utek-a-slzny-plyn-40368550#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=3CFkWACDTsC-202108091641&dop_id=40368550&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
teď nastává přechod na oficiální kriminalizaci odporu proti vakcinaci a to je spolehlivá cesta k všestrannému výbuchu státnosti Francie i Německa. Ve |Francii je podle všeho přpravena OAS II (generálská elita, která zařídila likvidaci de Gaula v 60.letech 20.století.) Recept tehdy vyšel.
V Německu to vypadá spíše na Street War , ale každopádně je to vítaný scénář pro státní elity. Ještě než půjdou pod nůž, zažijí krátkou euforii absolutního fašizmu 2021.
Mutter mlčí , asi ví svoje.


Posledný príspevok od Jiří.  ·  13. 8. 2021 o 18:49
1.5k
10

Ministerstvo zdravotnictví ČR a čeští politici tvrdí, že očkování zabrání těžkému průběhu Covidu. Toto tvrzení je bohapustá lež. Jasně to dokazuje situace v Izraeli, kde je proočkováno 100 procent tamní populace a to těmi „nejkvalitnějšími“ vakcínami:


https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/nad-izraelem-visi-prizrak-dalsich-covidovych-omezeni-40368709


Současný stav Covidu v Izraeli:
95% těžkých pacientů je očkováno.
85–90% hospitalizací je u plně očkovaných lidí.
Otevíráme stále více oddělení COVID.
Účinnost vakcíny klesá/slábne.


Zdroj: (Dr. Kobi Haviv)
https://mobile.twitter.com/ranisraeli/status/1423322271503028228

Posledný príspevok od constanze  ·  13. 8. 2021 o 12:14
594
2

Polsko se nachazi v politicke turbulenci. Co se stalo? Vcera, 11.8.21, polsky parlament - polska pravicova vlada navrhuje omezit vliv medialnich korporaci, ktere maji vice jak 49% zahranicni ucasti, vlastne jsou to britska media. Takze Britove pres polska media atakuji Rusko.
Polsko spolu s Madarskem vystupuje za krestanske duchovne-mravni hodnoty, ale cizi TV kampane, ktere kontroluji Aglicane jdou jakoby cestou rozmelnovani techto hodnot. To je konflikt. Pravicova koalice se kvuli tomu rozpadla. Mluvi se o predcasnych volbach.
Tradicionaliste s centrem v Krakove a Varsava je prolondynska. Je to krize duchovne-mravnich hodnot a prerostla do politicke krize. Vetsina obyvatel Polska je pro krestanske duchovne-mravni hodnoty.
Orban-Madarsko, jako jediny z evropskych zemi byl schopen tento krestansky princip ukotvit v ustave.
V Rusku, nase tri vedouci politicke strany, se touto tematikou nezabyvaji a budou volby. To je problem.
https://www.youtube.com/watch?v=NaRTwPBFgjQ


Y
Posledný príspevok od Yori  ·  12. 8. 2021 o 21:51
788
3

neviete nejake dovody, preco rastie pocet pripadov v Rusku? nielen pozitivnych, ale aj umrti....ja viem, ze Sputnik mnoho ludi ignorovalo, ze statistiky sa falsuju, boli ME vo futbale, ale aj tak....je leto, relativne teplo, nie je tam taka silna propagandisticka masineria, maju antivirotika......viem, ze Putin k tomu nabadal (teda nie na mRNA)


Posledný príspevok od dasa  ·  12. 8. 2021 o 18:11
492
4

Zachranari patraji po 17 lidech.
Na místě neštěstí operují lodě záchranářů i vrtulník řeckého námořnictva. Událost se odehrála u ostrova Milos v Egejském moři.
-severozapad ostrova Milos v Egejskem mori
-30ti m jachta vyslala nouzovy signal
-zachranari se snazi vytahnout z vody 17 lidi
-záchranné operace se účastní tři hlídkové čluny, loď námořnictva a vojenský vrtulník. Na místo neštěstí se vydala i osobní loď Sea Jet 2
-podarilo se vsech 17 lidi zachranit
-vsichni turiste byli reckymi obcany
-byly tam i 3 deti
Ostrov je oblíbenou destinací britských turistů. Milos je známý pro své sochy řeckých bohů Asklépia, Apollóna, Poseidona a Afrodity.
https://cz.sputniknews.com/20210812/britska-turisticka-lod-se-potopila-u-reckeho-ostrova-zachranari-patraji-po-17-lidech-15463229.html


Y
Posledný príspevok od Yori  ·  12. 8. 2021 o 17:26
660
4

Přes 180 miliard korun. To je cena, kterou zaplatí americká společnost NortonLifeLock za převzetí české antivirové firmy Avast. Společně se chtějí stát světovým lídrem v oblasti kybernetické bezpečnosti.
Podle vedení obou společností jejich produkty a specializace se vzájemně doplňují. Avast je špičkou v ochraně soukromí uživatelů, zatímco americká společnost exceluje v oblasti ochrany proti krádeži identity.
Cely clanek na:
https://cz.sputniknews.com/20210811/ceskeho-antiviroveho-giganta-prevezme-americka-korporace-15451391.html


Y
Posledný príspevok od Počtář  ·  12. 8. 2021 o 16:44
197
0

https://www.bild.de/regional/berlin/berlin-aktuell/afghanin-in-berlin-getoetet-bruder-seyed-22-lockte-maryam-h-34-zu-sich-77333972.bild.html


berlin - 34-leta maryam byla pravdepodobne zavrazdena svymi bratry. duvodem bylo, ze maryam chtela zit svobodne.
bratr maryam rekl:"to s zenami u nas v aghanistanu funguje jinak, nez u vas v nemecku. zena je neco jako spolupracovnik, ktera se stara do domacnost, vari a stara se o deti".
rodina prisla v roce 2013 do nemecka. maryam, jeji manzel a deti. bydleli v azylovem dome.
maryam v roce 2019 utekla od sveho muze. jeji manzel ji hrozil smrti pote.


https://www.tagesspiegel.de/berlin/keine-idee-wie-man-maenner-besser-integrieren-kann-berlins-integrationssenatorin-will-nicht-von-ehrenmord-reden-giffey-widerspricht/27494510.html


berlinska senatorka elke breitenbach pro integraci ovsem nechce v tomto pripade mluvit o "vrazde ze cti".


„v nemecku je kazdy treti den zavrazdena nejaka zena svym partnerem nebo byvalym partnerem. to neni zadna vrazda ze cti, to je femicida“, rekla senatorka deniku tagesspiegel. „a ja bohuzel nemam zadny napad, jak muze lepe integrovat. nejde o puvod a narodnost, jde o otazku pohlavi,“ senatorka dale rekla, ze termin "vrazda ze cti" uz proto neni spravny termin, jelikoz tim se "ospravedlnuje konani pachatele" a prece „u vrazdy neexistuje zadna cest".


je vzdy o patriarchalni struktury. „pachatele jsou manzele, partneri, otcove, synove, bratri a ostatni muzsti pribuzni.“ tyto struktury je treba prolomit. „a take proto je treba, definovat femicidu jako trestny cin", rekla senatorka breitenbach. je dulezite, podporit zeny, posilit je, kdyz se chteji z tech zajetych struktur vymanit.
kandidat na poslance, kai wagner, vyslovil ostrou kritiku smerem k senatorce:"takove odpovedi jsou soucasti problemu. frau breitenbach popira realitu.pokud nekdo popira nabozensky-kulturni pozadi takzvanych vrazd ze cti, chrani pachatele a nepomaha obetem. potlacovani prav zen ve jmenu manzelstvi nebudeme tolerovat".


komentar:
kdyz v roce 2015 zacal ten rizeny priliv uprchliku, psala jsem jednomu znamemu do nemecka a ptala se ho, co si o tom mysli, napsal: "jsou tu vitani".
v roce 2019, kdyz jsem se ho ptala, jestli nezmenil nazor pote, co se u nic deje, odpovedel ve stejnem "slunickarskem" duchu.


nemecko si nastavilo sebedestrukcni modus.


1.3k
10
dasa zverejnil(a) 24. 6. 2021 o 10:30
Zahraničná politika
Londýn

Přítelkyně Juliana Assange ho poprvé po osmi měsících navštívila ve vězení
Zakladatel WikiLeaks zůstává ve vězení Belmarsh, kde čeká na odvolání poté, co vyhrál boj o své vydání.
Osmatřicetiletá Stella Morrisová https://twitter.com/StellaMoris1
po sobotní návštěvě řekla, že Assangeova situace je „naprosto nesnesitelná a groteskní“. „Takhle to dál nejde,“ řekla Morrisová. Assange se podle ní trápí a zadržení ho přivádí do „hluboké deprese a zoufalství“.


Devětačtyřicetiletý Assange je již více než dva roky držen v přísně střežené věznici Belmarsh na jihu Londýna.
V dubnu 2019 byl zatčen ve Spojeném království, předtím se sedm let skrýval na ekvádorském velvyslanectví v Londýně.


Přestože Assange v lednu vyhrál svůj dlouholetý boj proti USA o vydání, zůstává i nadále ve vězení, kde čeká na výsledek odvolání. Assange je v USA stále hledán na základě 18 bodů obžaloby, v nichž čelí obvinění ze spiknutí s cílem nabourat se do počítačů a ze spiknutí za účelem získání a vyzrazení informací o národní obraně.
http://casopisargument.cz/?p=36575
https://cs.wikipedia.org/wiki/Julian_Assange
https://assangefreedom.network/events/
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/assange-zustane-ve-vazbe-britsky-soud-odmitl-jeho-propusteni/r~80c2d544501511eb9d74ac1f6b220ee8/


Posledný príspevok od dasa  ·  12. 8. 2021 o 14:52
418
2

Česko se stalo největším dovozcem ruských obranných produktů, v první polovině roku 2021 utratilo za ruské zbraně 683 milionů dolarů, druhé je Alžírsko (603 milionů) a třetí Čína (488 milionů).
Celkový export zbraní z Ruska dosáhl v prvním pololetí hodnoty 4,7 miliardy USD.
RT cituje článek Vedomosti.


Česká republika je prý využívána jako základna pro přeprodej ruské vojenské techniky do jiných zemí, které nechtějí spolupracovat přímo s Moskvou.


https://www.rt.com/russia/531819-czechia-importer-russian-defense-products/


Posledný príspevok od Jaro  ·  12. 8. 2021 o 13:00
290
2

Jaké byly ekonomické aspekty Druhé světové války? To je hlavní téma Jana Schneidera, který společně debatuje s Josefem Skálou a Tomášem Krystlíkem.
Společně otevírají témata, co vedlo mocnosti k válce a jak samotný konflikt probíhal s akcentem na zájmy těch, kteří například investovali do automobilky Opel nebo do plzeňské Škody, významné zbrojovky na našem území.


https://youtu.be/MsugWeWCwv8


Posledný príspevok od Počtář  ·  12. 8. 2021 o 11:56
829
4

https://www.hlavnespravy.sk/fantasticky-uspech-vlady-drevarsky-biznis-ktory-doteraz-robili-male-slovenske-pily-bude-robit-nemecka-firma-gratulujeme/2633550


rozkradanie zapadom ako hlavny dovod existencie EU (pripojenia vychodu + vratane rozkradnutia Ukrajiny) pre stabilizaciu ich ekonomiky
hlavne, ze akcie a zisky stupaju


Posledný príspevok od Oracle_911  ·  12. 8. 2021 o 11:44
646
3

Zaujímavé názorové kotrmelce predvádza NASA, nuž, kto by im už veril aj ten Mesiac?
https://www.entrepreneur.com/article/379769


BTW, pri inej príležitosti zmieňovali prednedávnom v akomsi dokumente celú anabázu so Skylabom, ako od začiatku to bolo celé zle konštrukčne riešené a že sa s tým vlastne nedalo manévrovať a to viedlo k jeho zrúteniu. Mimo iné tam bola spomenutá problematika tepla, že v otvorenom priestore im vďaka odpadnutej clone stúpala teplota na niekoľko sto stupňov. Museli to riešiť dodatočne akousi solárnou "plachtou" asi z veľmi tenkej vrstvy zlata. Pri tej príležitosti mi napadlo, ako tento problém riešili u kozmonautov, lebo ako vieme, tak tí boli po celú dobu "pobytu" na mesačnom povrchu v oblasti priameho slnečného svitu a teda nemalá časť žiarenia dopadala kolmo na povrch skafandra. Akým spôsobom dokázali autonómne zabezpečiť odvod obrovského množstva tepla, prijatého zo Slnka a zároveňa aj vlastného, generovaného ľudským telom? Lebo ako vieme, jediným spôsobom, ako sa zbaviť tepla vo vákuu je vyžarovaním. V momente, keď sa ich biele skafandre dostali do kontaktu s mesačným sivým prachom sa odrazivosť ich povrchu prudko znížila, zároveň s absorpciou väčšieho množstva tepla.
Navyše sa v tom skafandry aj hýbali a tak v jeden moment skafander, ktorý bol na priamom slnku bez ochrany atmosféry v nasledujúcej chvíli bol v kozmickom tieni so všetkými dôsledkami na rozťažnosť materiálu a na systém termoregulácie.


Pri kozmických staniciach typu ISS je to pochopiteľné, životné funkcie zabezpečuje "pupočná šnúra" so stanicou, teda aj potrebnú termoreguláciu, ale ako je to s posádkou na Mesiaci?


Posledný príspevok od Otec  ·  11. 8. 2021 o 22:04
283
0

Z 29ti clenu stare vlady zustalo 25, vcetne ministra vnitra, obrany a zahranicnich veci. Muzeme rici, ze situace v Syrii je stabilni.
Nyni 90% uzemi Syrie kontroluje Assadova vlada, rika S. Sojgu.
Pred 6ti lety kontroloval president Assad okolo 10% uzemi a za mesic nebo dva by Damasek padl. Takova byla situace pred nasim zasahem proti teroristum.
Je to velke geopoliticke vitezstvi Ruska.
Blahopreji nove vlade Syrie a celemu narodu ke stabilnosti a klidu, aby se rychle vzpamatovali z dlouhych let ciziho utlaku, a aby vztahy Ruska a Syrie byly vzdy pratelske a pozitivni.
https://www.youtube.com/watch?v=lIVClsXZJwI


Y
178
0

Bývalý prezident Václav Klaus podle dlouholeté tradice i letos vystoupal na vrchol Sněžky při svatovavřinecké pouti. Letos si však ani při výstupu nenechal ujít příležitost zkritizovat protiepidemiologická opatření a pochválit ty, kteří místo testování vyrážejí do přírody.
https://cz.sputniknews.com/20210811/exprezident-vaclav-klaus-na-vrcholu-snezky-pochvalil-ty-kteri-se-neockuji-a-nedelaji-testy-15451898.html


Y
687
5

Frank-Walter Steinmeier se na návštěvu České republiky vydá 25. srpna, cestu podnikne vlakem.
Výběr vlaku pro návštěvu Česka má být symbolickým krokem, hlava německého státu totiž v době boje proti oteplování klimatu zvolí ekologicky šetrnou dopravu a zároveň zdůrazní význam železničního spojení Berlína s Prahou. Mezi českým hlavním městem a saskou metropolí Drážďany je projektována výstavba vysokorychlostní trati (VRT) s tunelem pod Krušnými horami.
Díky tomuto novému koridoru, který umožní vlakům jízdu rychlostí až 350 kilometrů za hodinu, získá Česko napojení na německý systém VRT. To výrazně urychlí i jízdu z Prahy do Berlína, která nyní trvá zhruba čtyři hodiny a 20 minut.
Za jeden z hlavních bodů Steinmeierovy cesty do Česka se očekává setkání s prezidentem Milošem Zemanem. Na základě vzájemných dopisů, které už loni zveřejnil na webu Pražského hradu Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček, chce hlava českého státu Steinmeierovi osobně poděkovat za solidaritu Německa v koronavirové krizi.
Schůzka obou hlav států byla dvakrát odložena kvůli epidemické situaci.
Vedle pandemické situace a jejího dopadu na ekonomiku se bude také hovorit o sousedských vztazích, přeshraniční spolupráci nebo o evropských záležitostech.
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/686987/nemecky-prezident-pojede-na-navstevu-ceska-vlakem-posedi-si-skoro-ctyri-a-pul-hodiny.html


Y
Posledný príspevok od Putinovec  ·  11. 8. 2021 o 12:40
218
0

Tak ono to jablko naozaj nepadá ďaleko od stromu, po rôznych pochybeniach so znižovaním výkonu starších zariadení za účelom zvýšenia predajnosti nových výrobkov prešli otvorene k šmírovaniu. A určite to bude zamerané na pedofilov, ktorých ich systém rôznou mierou podporuje a háji. https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/apple-zacne-prohlizet-nejen-fotografie-v-iphonech-ale-i-zpravy/


https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/edward-snowden-se-pripojil-ke-kritice-applu/


https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/strach-z-nove-funkce-applu-roste-uzivatele-zverejnili-otevreny-dopis-na-internetu/


431
1
hael zverejnil(a) 10. 8. 2021 o 23:29
Zdravie a záhrada

Tak nám bdělá WHO prostřednictvím Sputniku nenápadně sděluje, že se v Africe objevil virus hemoragické horečky Marburg. Ach, zase ti netopýři. Velmi důležité sdělení: "Vakcína na léčbu hemoragické horečky marburg ještě nebyla vyvinuta.".


Poznámka: buď se ozvučuje něco, co mělo zůstat pod pokličkou, anebo se akce covid přitvrzuje, neboť plán se neplní.


Posledný príspevok od Buran  ·  11. 8. 2021 o 06:25
5k
77

600 000 podpisov vyzbieranych za kratky casovy interval, pretože dostali ľudia metodológiu, teda návod, ako na to.
Co ďalej?


https://oracle911blog.wordpress.com/2021/07/30/vyzva-milanovi-uhrikovi-robertovi-ficovi-a-dalsim-dajte-ludom-metodologiu/


zakladam svoju prvu rubriku tu, keďže osobne som sklamany z toho, že ste si nevsimli tak vyznamnú a dôležitú vec ako, že je nutné teraz stavat na spojení, ktoré by bolo pred casom.nemožné.. Ale dam otazku inak. Maju na Joxovu vyzvu pani Fico a Uhrik odpoveď?


Čo chcú dať Slovákom? ak daju metodiku, ako na to, zodvihne sa vlna. Ak nie, obavam sa, ako dalej...


Tu je partia @jardob @Oracle_911 @Atevi @popolvar @Otec @Počtář @Hox a veľa dalších, ktorí vedia. Vyzyvam.Vas, skončiť na cas von z analytiky a na prechod do realnej prace na 3 a 2 priorite.

Vytvorit je potreba METODOLÓGIU PRE OBČANA, ako postupovat do 1.9 a hlavne 1.9 tak, aby to mohli vziat obcania a realne urobit zmenu vlastnymi rukami... Chcete isť do toho, alebo nie?


Posledný príspevok od jardob  ·  10. 8. 2021 o 22:09
1.1k
18

Dostala sa ku mne informácia z tretej ruky, že ak bude v uliciach Slovenska 100 000 ľudí (stotisíc), tak sa policajti pridajú na našu stranu.


Je dôležité túto informáciu ozvučiť a šíriť ďalej!


Preto je naša účasť na demonštrácií 1. septembra 2021 kľúčová. Je to jedna z posledných možností, ak nie posledná, ako nenásilne zastaviť fašizáciu spoločnosti, ktorá pramení z nedodržiavania zákonov a ústavy Slovenskej republiky. Ak sa nezúčastníme a ak sa nám nepodarí nastupujúci fašizmus zastaviť, tak možno budeme donútení robiť veci, ktoré nechceme.


Posledný príspevok od Počtář  ·  10. 8. 2021 o 19:32
341
1
delnas zverejnil(a) 9. 8. 2021 o 23:33
Mimo kategórií
Belorusko

Vic a vic se mi libi Lukasenko/ i kdyz nekteri alalytici mu nemohou prijit na jmeno a dsti na nej ohen a siru....
...ci presneji receno jeho styl vyjadrovani....
Na otazku ...jak to ze pronasleduje opozici...odvetil proste jak to ze se ptate kdyz USA .....nejvetsi democracie sveta a zakladni pilir vsech oppozicnich hnuti na vychode ...dovolil zavrazdeni devcete ktere na Capitol hill protestovalo za lepsi Ameriku.....
To je jak casto rikam....
Nebranit se ale utocit jejich vlastnimi zbranemi a zatlacit je do obrany


Posledný príspevok od Počtář  ·  10. 8. 2021 o 11:24
234
1

Ďalší škandál okolo princa Andrewa! Američanka ho žaluje a viní zo sexuálneho násilia


Američanka Virginia Roberts Giuffre, ktorá bola ako tínedžerka jednou zo "sexuálnych otrokýň" miliardára Jeffreyho Epsteina, v pondelok podala žalobu na britského princa Andrewa.


Princ Andrew sa bude pred súdom zodpovedať za sexuálne útoky. V čase skutku – v roku 2001 – mala žalobkyňa 17 rokov. Jej právnici podali na federálny súd v Manhattane v New Yorku žalobu pre porušenie zákona o ochrane detí.


Vo svojom vyhlásení pre tlač žalobkyňa uviedla, že chce, aby princ Andrew niesol „zodpovednosť za to, čo mi urobil“. Tvrdí, že mu bola predaná na sex a bola ním pohlavne zneužívaná. „Mocní a bohatí nie sú oslobodení od zodpovednosti za svoje činy. Dúfam, že ostatné obete uvidia, že je možné nežiť v tichu a strachu, ale získať svoj život späť tým, že budú hovoriť a žiadať spravodlivosť,“ deklarovala Giuffre.


Priznala, že rozhodnutie podať žalobu sa nerodilo ľahko, lebo má rodinu a je si vedomá toho, že bude teraz vystavená „ďalším útokom princa Andrewa a jeho poradcov“. Dodala však, že nemôže konať inak – aj pre to, že nechce sklamať iné obete zneužívania. Od 61-ročného princa Giuffre žiada kompenzáciu za fyzickú a morálnu ujmu.


Giuffre deklaruje, že v 17 rokoch ju Epstein a jeho priateľka Ghislaine Maxwell „zavliekli“ do Európy a nútili tam k pohlavnému styku nielen s princom Andrewom. Ten ju podľa žaloby sexuálne zneužil v Londýne v dome Maxwellovej a pri inej príležitosti v Epsteinovom newyorskom sídle, dodala agentúra AP.


https://koktail.pravda.sk/hviezdne-kauzy/clanok/597199-dalsi-skandal-okolo-princa-andrewa-americanka-ho-zaluje-a-vini-zo-sexualneho-nasilia/


Posledný príspevok od hael  ·  10. 8. 2021 o 11:23
5.2k
50

Prichádza Zlatý vek a nie je možné mu zabrániť. Noc Svaroga skončila, je ráno a prichádza Deň Svaroga. Nastúpiť môže iba prostredníctvom Človekov, pretože len cez nich je možné ukotviť vysoké energie na Zemi. Duchovným rastom a zvyšujúcou vibračnou úrovňou, dokážu Človekovia cez seba prepustiť tieto energie na Zem.


Génová terapia bráni duchovnému vzostupu, preto sa s ňou tak ponáhľajú. Je možné, že fázový posun do Zlatého veku je za dverami a oni to vedia. Toto môže byť ich zúfalá snaha tomu zabrániť, alebo čo najviac ľudí udržať na nízkej úrovni vedomia, pretože taký sa do nového sveta nedostanú (zahynuli by v ňom) a oni na nich budú môcť naďalej parazitovať vo svetoch podobných nášmu.


Je nutné na sebe duchovne pracovať. V prvom rade sa zbaviť strachu zo smrti, ale aj ostatných strachov. Zbaviť sa strachu z vírusu, vakcíny, represálií štátnej moci... Potom závislostí. Závislosti na cigaretách, veciach, ľuďoch... Zbaviť sa svojich nedostatkov a negatívnych vlastností... Vytvoriť a ujasniť si svoje mravné postoje a zásady a držať sa ich v tejto dobe skúšok, v dobe oddeľovania zrna od pliev. Nakoniec si vytvoriť pozitívnu víziu budúcnosti, sveta, v akom by sme chceli žiť a začať s jeho realizáciou.


Posledný príspevok od dum  ·  10. 8. 2021 o 10:26
234
1

Nesentimentální


Potoky vyschlé krve
I řeky moru dávný hlas
Hladových hrdel sípot tichý
Nemocí zašlých kolem nás


To všechno přešlo
Však on stále tu je
Kdo může za to vše? Ty nevíš snad?
Kdo pořád kolem poletuje?


Bez struktur vládne času v nás
Však slábne už kdo nevidí to
Jak slepý už je a ruce má už chromé
Když křídla mocná přikryjí ho


Ten zákon času nepřežije ďas...


Posledný príspevok od Atom  ·  10. 8. 2021 o 07:07
380
1
delnas zverejnil(a) 9. 8. 2021 o 23:37
Mimo kategórií
Belorusko

Vic a vic se mi libi Lukasenko/ i kdyz nekteri alalytici mu nemohou prijit na jmeno a dsti na nej ohen a siru....
...ci presneji receno jeho styl vyjadrovani....
Na otazku ...jak to ze pronasleduje opozici...odvetil proste jak to ze se ptate kdyz USA .....nejvetsi democracie sveta a zakladni pilir vsech oppozicnich hnuti na vychode ...dovolil zavrazdeni devcete ktere na Capitol hill protestovalo za lepsi Ameriku.....
To je jak casto rikam....
Nebranit se ale utocit jejich vlastnimi zbranemi a zatlacit je do obrany


Posledný príspevok od Peter Pavlovic  ·  10. 8. 2021 o 06:59
1.6k
10
dasa zverejnil(a) 2. 8. 2021 o 18:41
Naši analytici
oracle911

Na dosah ruky


Toto bude organizačným princípom štátnej správy resp. politického systému nielen na Slovensku, ako aj po celom svete. A bude to priamy dôsledok nielen masívnych čistiek, ktoré prebehnú, ale aj masívneho vymierania obyvateľstva. Dodávam, že ja osobne som sa zmieril s tým, že túto chrípkovú sezónu pochovám veľkú časť susedov, členov rodiny, kolegov a známych, lebo nedostatok vitamínu D, vakcína, ktorá poničila imunitný systém a hociktorá covid varianta je smrteľná kombinácia a to napriek tomu, že niektorí ľudia sabotujú vakcinačný program kde a ako môžu.


Prečo , to bude priamy dôsledok čistiek a vymierania ? . . .
https://oracle911blog.wordpress.com/2021/08/02/na-dosah-ruky/


Posledný príspevok od Celovek  ·  9. 8. 2021 o 22:39
8.4k
104
constanze zverejnil(a) 29. 7. 2021 o 07:44
Politika v SR

zivy stream, prenos pavla zitka z bratislavy:
https://www.facebook.com/watch/live/?v=282676616989773&ref=watch_permalink


mluvi s lidmi. snazil se komunikovat i s policii. odmitaji mluvit, odchazi. je videt, ze policajti toho maji uz dost. dockame se toho, ze se pridaji na stranu lidu, jako ve francii a italii? :-)


zatykani aktivisty na hlavnim nadrazi:
https://www.facebook.com/jozef.klani/videos/800534613988413


Posledný príspevok od Celovek  ·  9. 8. 2021 o 22:04
355
0

Skopirovane z FB
Řecko: „Ruské zvíře“ Be-200 zachránilo Athény a získalo srdce Řeků
Ruské letadlo Be-200 zabránilo rozšíření požáru z Varibobi na předměstí Athén do metropolitních oblastí Kifisia, Filothea a Psychiko. To je uvedeno v článku „Rusové zachránili Athény před požárem!“ na ieidiseis.gr.
„Ruská bestie „Beriev -200“ právě včera zachránila Attiku před blížící se katastrofou kvůli požáru – koneckonců to bylo jediné požární letadlo, které létá v extrémních povětrnostních podmínkách s teplotami nad 45 stupňů,“ cituje RIA Novosti autory článku.
Článek uvádí, že od 14:30 do 21:00 letadlo Be-200 provedlo 35 vypouštění vody, celkem přes 400 tun.
„Letadla „Canadair“ se neúčastnila hašení požárů ve Varibobi, protože nemohou pracovat při teplotách nad 38 stupňů,“ uvedly noviny.
Be-200, podle výrobce, může pracovat při teplotách do 43 stupňů. V úterý se však vzhledem k vážnosti situace ve Varibobi a nebezpečí šíření požáru do městské struktury hlavního města ruští piloti po dohodě s vedením rozhodli létat každý den při teplotách do 45 stupňů, uvádí článek.
„Dnes „Beriev“ pokračoval v boji s ohněm ve Varibobi a poté zamířil k požáru v Evii, ale v poledne se vrátil na letiště 112. leteckého křídla v Eleusisu kvůli nezbytné kontrole – údržbu letadla po 100 hodinách letu,“ říká zpráva.
Ruské letadlo si služba civilní ochrany pronajala na 120 hodin na 4 měsíce během požární sezóny, ale už v prvním měsíci svého pobytu v Řecku nalétal Be-200 100 hodin.
„Tato skutečnost potvrzuje efektivnost „Berieva“ a vyvrací tvrzení řecké byrokracie, která (ze zřejmých důvodů) po léta pěstovala mýtus, že ruské „zvíře“ není vhodné pro řecký reliéf,“ uvedly noviny.
Uvádí četné příklady účasti ruského letadla na hašení požáru.
„Je zřejmé, že přílet „Beriev-200“ do Řecka změnil situaci v oblasti hašení lesních požárů a do měsíce si získal srdce řeckých občanů, kteří kvůli své záchraně očekávají okamžité objevení ruské „bestie“ při každém požáru, který vypukne,“ stojí v článku.
Publikace se domnívá, že účinnost letadla a psychologický faktor vytvářejí podmínky pro zařazení Be-200 do protipožární výbavy v zemi.
Obojživelné letadlo Be-200 bylo vyvinuto v Rusku v 90. letech. Letoun kombinuje funkce člunu a letadla a je určen k hašení velkých požárů, pátracích a záchranných operací, ochraně vodních ploch, ekologickým misím a přepravě cestujících a nákladu. Be-200 nemá ve světě obdoby.
https://www.youtube.com/watch?v=uDzGfDUN6Z0


Co k tomu este dodat ... ked uz ide do tuheho, tak stale len Rusi pomahaju ... su jedini co nebudu pozerat na par stupnov teploty.


9.3k
100

Na Oraclovom fore je tato tema dost sklonovana, bolo by fajn, mat na to samostatnu temu aj tu a teda uvital by som vymenu informacii.


Na zaciatok par veci:


Bavime sa o fyzickom kove, nie o certifikatoch na burze, ktore su len digitalnym papierom, ale cenu striebra a kovov urcuje burza, takze je manipulovana dlhodobo. Mnoho ludi riesi ako uchovat svoje uspory (aj ja), myslim, ze najperspektivnejsou investiciou je orna poda, ale pokial nemate niekolko milionov korun tak sa nieje o com bavit. Dalsou moznostou su digitalne peniaze ako bitcoin, tym ale ja dlhodobo neverim, mozno ako spekulacia by to bolo zaujimave, ale nieje to nic pre mna, akcie firiem, nuz to je sazka na neistotu, tazko vybrat v dnesnej dobe perspektivnu firmu a aj z moralneho hladiska toto podporovat nechcem. Takze sa dostavame k najstarsiemu sposobu ako uchovat hodnoty a to su drahe kovy.


Zakladom su strieborne a zlate mince ci zliatky, ale je mozne kupit aj napr. platinove. Vaha je udavana v trojskych uncach (t. oz = 31,1g) alebo v gramoch.


Najlikvidnejsimi su 1oz investicne strieborne mince. S cim ale ratat, ked chcete nakupit?


Cena mince je tvorena niekolkymi zlozkami:


  1. cena kovu (spotova cena na burze)
  2. premium, to su naklady na razbu
  3. DPH (zlato je oslobodene od DPH, striebro nie)
  4. marza priekupnika
  5. mnozstvo, ktore chcete nakupit

Seriozny predajcovia ponukaju aj moznost spatneho odkupu minci, ktore ste u nich zakupili. Ale je tu velke ale, vykupuju len za cenu kovu a maju tam svoje prirazky.


Co to znamena? Mincu mozete nakupit napr. za 830KC (Viedensky filharmonici), tato cena obsahuje vsetkych tych 5 bodov, ale ked ju chcete predat naspat predajcovi, tak jeho ponuka je len na zaklade ceny kovu a jeho pripadny poplatok. Takze maximum co by ste dostali je pri spotovej cene 25.85$ po prepocte cca 570KC. To vyzera ako cista strata a aj nou je.


Pointou je, ze mince drzite dlhodobo, drahe kovy su ochranou pred hyperinflaciou, nie investicou na zbohatnutie (na to su tie papierove drahe kovy na burze). Cim dlhsie tie mince drzite, tym na hodnote neziskaju, ale nepodliehaju inflacii, ktora je kazdorocna a v kovidovej dobe nabrala enormne tempo (vid cena bytov, zadlzovanie statov) a toto zadlzovanie nemoze skoncit inac, nez hyperinflaciou alebo menovou reformou, inej cesty niet, bude to este tento rok? Cena striebra ci zlata pojde uz len hore.


Preco kupovat striebro a nie zlato? Nuz, obe moznosti su vhodne, pri zlate sa neplati DPH ale striebro ma siroke priemyselne pouzitie, tazi sa momentalne len ako vedlajsi produkt pri tazbe medi a je jednoduchsie spenazit 1uncovu striebornu mincu nez zlatu. A keby doslo k uplnemu rozpadu ekonomiky, za striebro lahsie nakupite par veci, nez kopec veci za zlato (ale k tomu snad nedojde).


Co robit ak ich potrebujete spenazit? Nuz mozete ich predat tam, kde ste ich nakupili (ak je to seriozny predajca) ale so stratou alebo ich mozete predat inemu cloveku na burze drahych kovov, v
CR/SR to funguje ako bazos so prostredkovatelom https://burzadrahychkovu.cz/ Date ponuku na predaj minci, ak sa najde zaujemca, vy odoslete mince na burzu, tam ich skontroluju a ak je vsetko v poriadku dojde k obchodu, ak nie, tak vam vratia vase mince (ci peniaze ak ste nakupujuci).


Budem rad, ak tu pridate overenych predajcov. Ja som dosial nakupoval na silverum.cz. Paci sa mi ich strieborny ucet, na ktorom setrim uz niekolko rokov. Funguje to tak, ze po zalozeni uctu, tam odosielate kazdy mesiac peniaze, oni za vas nakupuju mince a na konci roka vam ich vsetky zaslu. Je to sice sazka na doveru, ale zatial to funguje spolahlivo. Je to vhodne ak nemate po ruke vela penazi, ale chceli by ste dlhodobo takto nakupovat povedzme, ze za 1000KC mesacne.


A otazka do plena:


Je tu niekto kto ma skusenost s https://www.celticgold.eu/en/ ?


Nakupuju striebro v Estonsku, kde sa neplati DPH a ceny su teda vyrazne nizsie. Postovne je cca 23EUR.


Dalsia vec, ak tych minci mate uz par kil, asi sa oplati investovat aj do trezora, nejake rady?


Posledný príspevok od hael  ·  9. 8. 2021 o 13:55
1.8k
18

Velmi zajímavé několikaminutové video o Egyptském domě v Petěrburgu, který nebyl za války vůbec poškozen a jak se Rusům nenápadně povedlo eliminovat jeho sílu.
https://www.youtube.com/watch?v=Lq_hTq19q1g&ab_channel=%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B5%D0%B9%D0%97%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%B2


Posledný príspevok od Archal  ·  9. 8. 2021 o 10:14
331
1

Tlupu makakov v japonskej rezervácii vedie prvýkrát za 70 rokov existencie parku samica


Deväťročná samica Jakei sa stala šéfkou takmer 700 člennej tlupy makakov bielokrkých, ktorá žije v prírodnej rezervácii na japonskom ostrove Kjúšú.


Stalo sa tak prvýkrát za 70 rokov existencie rezervácie a v opičom svete ide o zriedka vídaný fenomén, informoval spravodajský server The Guardian.


Jakeina cesta na vrchol tlupy začala tento rok v apríli, kedy porazila vlastnú matku a stala sa alfasamicou tlupy v prírodnej zoologickej záhrade Takasakijama v meste Oita. To by pre väčšinu opičích samíc bol najvyšší vrchol, aký môže dosiahnuť. Ale Jakei sa rozhodla pustiť plnou váhou svojho desať kilogramov vážiaceho tela do boja proti samcom.


Koncom júna táto odvážna samica vyzvala a premohla Sančua, 31 ročného alfasamca, ktorý viedol „tlupu B“ v rezervácii posledných päť rokov. Prekvapení strážcovia rezervácie, kde počas 70 rokov jej existencie nikdy tlupu makakov bielokrkých neviedla samica, sa 30. júna rozhodli uskutočniť „burákový test“.


Nachystali pre tlupu oriešky a sledovali, kto sa z nich nakŕmi ako prvý. Šanču ustúpil bokom a nechal Jakei, aby si vzala lahôdku prednostne. Tým potvrdil jej vedúce postavenie.


https://vat.pravda.sk/zem/clanok/596652-tlupu-makakov-v-japonskej-rezervacii-vedie-prvykrat-za-70-rokov-existencie-parku-samica/


Posledný príspevok od Oracle_911  ·  9. 8. 2021 o 09:24
2.4k
28
Mates zverejnil(a) 17. 6. 2021 o 16:07
Mimo kategórií
Fotbal

Koná se od 11. 6. do 11. 7. v 11 městech. Portugalec Ronaldo právě vstřelil rekordní 11. branku v evropských turnajích. Před tímto gólem měli Portugalci sérii 33 přihrávek bez doteku soupeře. A před samotným zápasem na tiskovce právě Ronaldo teatrálně odsunul stranou hlavním sponzorem připravené lahve Coca-Coly a pronesl "Pijte vodu!"
www.idnes.cz/fotbal/euro-2021/cristiano-ronaldo.A210616_172656_euro-2020_ald


Posledný príspevok od Vauban  ·  9. 8. 2021 o 07:59
1k
8

Boj s Bohem
https://www.prvnizpravy.cz/sloupky/boj-s-bohem/


"Zavedení nového občanského průkazu, který nahradí platební karty, řidičský průkaz, průkaz o pojištění a vše ostatní představitelné, včetně monitoringu pohybu držitele průkazu podle principu 24 hodin denně, každý den každého roku života, představuje totální zničení privátní sféry člověka a tím i základu lidské důstojnosti. Novodobé otroctví člověka s rozumem, duší a empatií, kterého transformuje kognitivní kapitalismus do konzumenta a instrumentu bez rozumu a duše, vede k vrcholu arogance, na kterém se odehraje boj bezbožných s Bohem."


"Proto hodnotím využití a zneužití lidského strachu v současných společenských podmínkách jako jednosměrnou cestu a nebezpečný pokus uspíšit konec tohoto světa. Podobné pokusy v minulosti totiž vedly především v lidových vrstvách k revolučním násilným vlnám."


Posledný príspevok od vedus  ·  8. 8. 2021 o 22:12
256
0

Zdravia všetkým.
Dlhšie som uvažoval či sem dať takýto príspevok. Japonské anime je celosvetový fenomén. Stvárnenie príbehu a postáv s ich charakterom nie je príliš často pre detského diváka. Nie len pre zobrazenie ktoré je často brutálne. Mnohokrát je tam vyobrazené aj niečo viac. Napríklad taký seriál SLAYERS. Dej je často vtipný no pod maskou srandy je vyobrazený a vysvetlený princíp Stromu Života z Kabaly. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Slayers
Ak má niekto iný názor tak sem s ním.
Druhým príkladom je Neo Genesis Evangelion.
https://www.google.com/search?hl=sk-SK&ie=UTF-8&source=android-browser&q=Evangelion+filmy&client=ms-android-xiaomi-rev1
Najprv vznikol základný seriál, štruktúra príbehu je cca takáto. Ľudstvo postihli dva dopady pri ktorý zomrelo tri štvrtiny ľudstva. Zvyšok prežíva zjednotený. Všetky snahy vedú k podpore organizácie Nerv tá vytvára monštrá na priamu boj s "Anjelmi". Ľudstvo vedie vojnu s Bohom proti jeho vôli. Dej neskôr ukáže že za druhý dopad je zodpovedné ľudstvo samotné. Neskôr boli vytvorené filmy, niektoré časti aj niekoľko krát, tak existujú rôzne verzie. No všetky sa zhodujú v jednom , zvyšky zjednoteného ľudstva sa pokúsia stvoriť si nového boha ktorý má byť podľa ich obmedzených predstáv ohraničený. Zároveň sa prejavuje efekt motýlich krídel kde drobné útržky a udalosti posúvajú plán tak aby bol s božím zámerom, k posunu k božiemu zámeru stačí nesúhlas hŕstky ľudí.
Aké anime by ste sem ešte zaradili , ktoré by bolo možné rozoberať ako predikcií ktorú chce niekto docieliť a tak ju skrz kreslené filmy predstavuje tým najmenším. My dospelí často zvykneme ignorovať kreslené filmy s vrtov veď je to pre deti.
S pozdravom Peter.


748
5

Jana Zwyrtek Hamplová
·
Nechtěla bych nést tuto spoluzodpovědnost. Neměla bych tu odvahu nasazovat krk za dnešní politickou reprezentaci a všechna ta lobby….
Zvláště v době, kdy je čím dál víc jasné, že očkování nepřináší očekávané výsledky, o to méně kolektivní imunitu, a co udělá s mladými těly, to se rovněž, logicky, dnes taky neví. Ve výzvě jsou tedy zcela neověřená tvrzení, za která autoři nemohou jakkoli ručit, a text je jasnou účelovou manipulací. Z akademické půdy je to poněkud překvapivé.
Nerozumím tomu, že něco podobného stojí daným autoritám vůbec za to, a jejich odvahu přebírat tuto míru spoluzodpovědnosti za kvalitu vakcín nechápu. Já bych měla strach se pod podobný text podepsat. Protože bych tím přebírala spoluodpovědnost za kvalitu výrobků farmaceutických firem, a současné politické trendy.
Podobným jednáním proto nerozumím. Akademická půda, a vůbec školství, má být nezávislé, nemá cokoli propagovat, politikou počínaje, komercí konče. Toto je jasný přešlap. Copak by se asi dělo, kdyby některá paní učitelka slíbila jedničku každému, kdo se očkovat nepůjde? A jednička za očkování nevadí? Zásah do práv rodičů, nedůvodný úplatek v přímém přenosu…? K něčemu podobnému přece půda školy sloužit nemá.
Je načase to jasně říct. Že tento skrytý příkaz v době dobrovolného (!) očkování experimentální (!) vakcínou je v rozporu s dobrými mravy a na hraně zákona.


PS: Obrací se na mne mnoho studentů a jejich rodičů (už stovky) s žádostí, že tomuto nechtějí čelit. Určitě zvážím možnou reakci.


https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3014611925494852&id=100008382228621


Posledný príspevok od Počtář  ·  8. 8. 2021 o 19:51
868
10

Toto ste tušili? Môj ty bože, tak toto je ešte horšie, než som si myslela. Keď už minister je slabý (napr ako Veronika), tak aspoň štátny tajomník by mohol niečo vedieť. Ktovie začo dostal tento post.


Takže učiteľ dejepisu.... no bomba
https://dennikn.sk/blog/394250/ucitel-aktivista-juraj-smatana-robim-co-treba-co-povazujem-za-spravne-dolezite/


https://www.hlavnespravy.sk/statny-tajomnik-envirorezortu-podal-trestne-oznamenie-na-poslanca-suju/2634894


Posledný príspevok od kulich  ·  8. 8. 2021 o 17:55
172
0

Co dodat po dvaatřiceti letech?
Stanislava Kučerová


Předpokládalo se, že 21. století naváže na poslední léta století dvacátého. Ale s úžasem jsme byli svědky enormního ideologického skoku bez přímé návaznosti na minulost. Dnes se vybaví jen matná vzpomínka na krátké období popřevratových iluzí. Čekali jsme, že se vrátí „ Pražské jaro“, skončí „studená válka“... Ale listopad 1989 nepřinesl žádné „jaro.“ A „studená válka“ – žel – také nepřestala a - dodnes hrozí přejít do reálného ozbrojeného konfliktu, budou-li si to velmoci přát.


V glosáři jednoho českého akademika čteme:
“Nová globální doktrína trpí především deficitem demokracie a dalších všelidských hodnot. Není ani skutečně globální. Nerespektuje universalitu, pluralitu ani jedinečnost ve skutečném lidském světě. Nezakládá se na Chartě OSN, ale na absolutní monopolní moci. Nejvyšší moc si osobuje právo napadnout a podmanit si kohokoli, kdykoli a kdekoli. Jediným právem se stává „právo silnějšího“. Nadnárodní nevolené mocenské struktury již fakticky ovládají i mnohé demokraticky zvolené vlády. Kooperaci nahrazuje konfrontace. Pravdu utápí její zamlčování, šíření sofistikovaných polopravd i vyslovených lží. Sen o lásce drtí stále agresivnější egoismus. Sen o trvalém míru vystřídala trvalá válka. K nejnebezpečnějším zbraním nepatří jen přesně řízené střely, též přesně řízené peníze a masově šířená falešná i jedovatá slova. Naději na trvale udržitelný život dusí světový nepořádek, ohrožující existenci lidstva i přírody. Konzum a destrukce vytlačují tvořivost. Zneužívání lidských práv potírá lidskou odpovědnost. Svobodu degradují svévole zvrhlíků a arogance mocipánů. Sen o světové demokracii hubí realita světové oligarchie. Bezmezné bohatství vyvolené úzké pseudoelity a rostoucí hmotná bída naprosté většiny lidstva překonává jen vydatně pěstovaná bída duchovní. A přece – ba právě proto – stojí za to usilovat o kontinuitu dobrého. „Hubme nevědomost, aby nevědomost nezhubila nás,“ radil Jan Amos Komenský již na počátku novověku.“ ( B. Blížkovský)


Komu náleží odpovědnost řešit současné události na vnitropolitické i na mezinárodní scéně?
Aby to bylo v pravdě, v míru, v porozumění? Vládám jednotlivých států. A v poslední řadě – jejich voličům.


Volbám by měla předcházet osvěta. Volič by neměl být ohlupován a manipulován líbivými řečmi plytkého populismu. Neměl by být maten ani účelově protivládními demonstracemi ani účelově dotovanými „barevnými“ revolucemi a „Majdany“.


Volič potřebuje řádně zdůvodněný světový názor, aby se rozhodoval s pochopením
dané situace. A aby cítil důvodnou odpovědnost na základě pochopení faktického stavu světa, který ho obklopuje.


Bylo konstatováno, že ke „zničení“ Evropy stačí jeden tajemný muž v pozadí. Bohatý „křivák“. Dověděli jsme se o dlouholeté působnosti takového činitele u nás. Sám, nebo prostřednictvím
zahraničních firem, které mu podléhaly, řídil tento americký bursovní spekulant a multimiliardář veřejné mínění na internetu. Můžeme uvést “Seznam.cz-“, Novinky,cz- „Stream.cz-“, „Blesk“ .... Jejich stránky měl v rukou a tím realizoval mediální propagandistickou převahu, umění ovládat svět. Šířil vlastní názory a vůli proti stoupencům jiných vizí světa. Byl schopen rozkládat dosavadní společenské vědomí a imputovat vědomí nové.


Před převratem podporoval disidenty střední a východní Evropy, naše chartisty, Václava Havla. V posledních letech podporoval u nás mediální útoky proti Zemanovi, Babišovi aj. Naopak neskrblil financemi na podporu pověstné mezikontinentální masové í imigrace. Jeho „filantropie“ se týkala i t.zv. neziskových organizací a akcí k šíření údajných „lidských svobod a práv“.
Proklamovaná hesla jsou ovšem pouhé masky.


Přesvědčili jsme se, že dnešní elity mají pro svou vládu k dispozici mohutné propagační prostředky. Je na občanech, aby se všem účelovým a rozkladným dezinterpretacím bránili. Jak?


Od 1. světové války převládl v Evropě názor, že uspořádání společnosti má být demokratické. Demokracie začala být pokládána za úhelný kámen evropské civilizace, na rozdíl od dřívější monarchie, aristokracie, oligarchie. T. G. Masaryk, zakladatel našeho novodobého státu, chápal demokracii jako politickou organizaci na vědeckých i mravních základech. Byl přesvědčen, že jen vzdělaný národ může být svobodný a že bez vzdělání a výchovy k demokracii nemůže být demokratů. Myslím, že o tom nelze pochybovat.


Aby svobodné projevy a rovnoprávné volby měly pro občana smysl, aby se občan skutečně podílel na správě a samosprávě společnosti, potřebuje znát svět, v kterém žije, rozumět mu a cítit odpovědnost za to, co se kolem něj děje.


Tomu se učí v rodině, ve škole, v osvětových a kulturních zařízeních všeho druhu. Občané mají státu rozumět, aby jej mohli dobře spravovat. Jsou pak státotvorní a jsou přesvědčeni o tom, že platí heslo „stát jsme my.“


Ne tak ovšem vypadá dnešek. Šířená ideologie se nezajímá o úroveň a kvalitu světového a životního názoru občana. Rozkládá stát, popírá národ, rozbíjí rodinu. Ve hře zůstává jen jedinec se svou halasně proklamovanou individuální svobodou a se svými halasně deklarovanými individuálními právy. Víme, jak svým právům rozumí a jak své svobody užívá? Denně jsme svědky úpadku morálky a kultury, ubývá těch, kteří tvoří, chrání a předávají skutečné hodnoty. Roste počet těch, kteří si chtějí života jen užívat. Bez práce, bez námahy, bez tvorby, bez odpovědnosti.


Ve veřejném prostoru je slyšet samozvané, věčně nespokojené kritiky vlády, která vzešla z demokratických voleb. Drze a bezostyšně se kasají i na nejvyšší představitele státu. Nezdržují se názorovou diskusí, jen halekají, obviňují a pomlouvají ty, které si nevybrali. Ti prý ohrožují demokracii. Nezdržují se zjišťováním pravdy o skutečnosti, ani se neobtěžují zdvořilostí, ohleduplností a taktem. Nafukují a překrucují malichernosti a vedou své útoky na úrovni nepřemožitelných pavlačových drben. Masaryk také znal a odmítal politické diletanty
z „ Kocourkova“ a z „Hulvátova“. Ale ti dnešní je svou nízkostí mnohonásobně předčí.


V současné době nastala největší krize rentiérského kapitalismu - hrozivá světová pandemie coronaviru. Nevíme, jak vznikla, nevíme ani, kdy skončí. Tušíme, že po ní nezůstane dosavadní kámen na kameni. Bude to šance začít znovu, bez všech lží, klamů a podvodů, začít pravdivě, s tvořivou a poctivou prací. S návratem k pozitivním hodnotám a tradicím našich dějin, naší kultury a k odkazu velkých představitelů našeho národa. K humanitnímu odkazu naší historie národní i sociální. Volme ty, kteří podobnou budoucnost mají ve svém programu.


293
1

V Kyjevě byl nalezen šéf "Běloruského domu na Ukrajině" Vitalij Šišov, který se ztratil v ukrajinské metropoli o den dříve.
Jak v úterý informovala Městská policie, Šišov byl nalezen v parku nedaleko místa jeho bydliště. Měl u sebe mobilní telefon a osobní věci. Policie zahájila trestní stíhání kvůli "úmyslné vraždě".
https://www.youtube.com/watch?v=EpK9Z4SSBGI


Y
Posledný príspevok od mnm  ·  8. 8. 2021 o 16:03
531
8

Existuje udaj, kde Rusku je pripisovanych jedna tretina vsetkych vynalezov na svete, avsak toto cislo je pravdepodobne daleko vyssie. Mnohe vynalezy boli z nejakeho dovodu pripisane inym krajinam. Ak mate tiez nejake informacie, budem rad ak sa o ne s nami podelite.


Lietadlo.
Alexandr Fiodorovic Mozhyasky bol rusky namorny dostojnik a vynalezca, konstrukter prveho parou pohananeho lietadla. Svoje pokusy v 1884 uskutocnoval dvadsat rokov pred prvym letom bratov Wrightovcov v 1903. Prve lety kvoli nedostatocne silnemu motoru mali dlzku okolo 30 metrov, avsak Mozhyasky planoval lety so silnejsim motorom, ale toho sa uz zial nedozil. Neskosie testy dokazali, ze so silnejsim motorom by bolo jeho lietadlo schopne letu.


Automobil.
V roku 1751 na základe štátnych objednávok ruský vynálezca Leonty Shamshurenkov vyrobil prvý samohybný kočík na svete, ktorý sa pohyboval bez akejkoľvek vonkajšej sily. Leonty Shamshurenkov dostal za odmenu 50 rubľov. Ďalší osud kočíka s vlastným pohonom nie je historikom známy. Avšak o 18 rokov neskôr, v roku 1769, Francúz Nicolas Cugnot predstavil celému svetu zariadenie podozrivo podobné na kočík s vlastným pohonom ruského vynálezcu. A teraz celý svet pozná Francúza Nicolasa Cugnota a meno ruského vynálezcu je zabudnuté.


Vrtuľník.
V roku 1754 vytvoril veľký ruský vedec a vynálezca Michail Lomonosov model vertikálneho vzletového lietadla, ktorá mala zabezpečiť dvojité vrtule na paralelných osiach. Bol to prvý skutočný prototyp vrtuľníka na svete. A až v roku 1922 ruský profesor Georgy Botezat, ktorý po revolúcii emigroval z Ruska do Spojených štátov, vytvoril na objednávku americkej armády prvý stabilný kontrolovaný vrtuľník na svete.


Parná lokomotíva.
Prvý dvojvalcový parný stroj v Rusku, zjednodušene povedané, parný rušeň, skonštruoval mechanik Ivan Polzunov v roku 1763. James Watt bol prítomný na testoch tohto dvojvalcového parného stroja, ktoré sa uskutočnili v meste Barnaul v roku 1764. Ten nápad sa mu veľmi páčil. Podarilo sa mu získať patent na parný stroj s univerzálnym motorom. James Watt bol v tom čase členom Komisie pre prijatie vynálezu ruského mechanika Ivana Polzunova. A teraz celý svet považuje Jamesa Watta za vynálezcu parného stroja.


Anestézia.
Ruský vedec, chirurg, anatóm, tvorca prvého atlasu topografickej anatómie, a hlavný zakladateľ ruskej vojenskej poľnej chirurgie a zakladateľ ruskej školy anestézie, Nikolaj Pirogov, ako prvý na svete použil éter na tlmenie bolesti počas operácií v podmienkach vojenského poľa. Celkovo Nikolaj Pirogov vykonal asi 10 000 operácií v éterovej anestézii. Nikolaj Pirogov bol tiež prvý v ruskej medicíne, ktorý začal používať odliatky na ošetrenie zlomenín. Bol veľmi aktívnym chirurgom a vedcom zapáleným pre svoju prácu. Nemal čas myslieť na patenty, myslel iba na výsledky. Výsledkom bolo, že William Morton patentoval anestéziu ako vynález.


Bicykel.
V roku 1801 vytvoril ruský vynálezca Jefim Artamonov v závode Nižný Tagil prvý dvojkolesový celokovový pedálový skúter na svete, ktorý by sa neskôr volal bicykel. A až v roku 1818 získal nemecký barón Karl Drais patent na tento vynález.


Robot.
Bohužiaľ sa zabudlo na príspevok veľkého ruského matematika Pafnuty Chebysheva k vývoju modernej robotiky. Jednou z oblastí, ktorým venoval veľkú pozornosť, bola teória mechanizmov a strojov. Vytvoril najmä niekoľko takzvaných stop-and-go mechanizmov, pomocou ktorých vytvoril svoj slávny chodiaci stroj, ktorý napodobňuje chôdzu zvieraťa a svojím pohybom sa považuje za otca dnešných robotov. Mimochodom, vytvoril tiež asi 40 rôznych mechanizmov a takmer 80 ich modifikácií. Z tohto dôvodu je matematik Pafnuty Chebyshev považovaný za jednu z najväčších myslí svojej doby.


Žiarovka.
Žiarovka je dnes vo svete známa ako žiarovka Thomasa Edisona. Málokto však vie, že Thomas Edison toto zariadenie iba vylepšil. Prvým tvorcom žiarovky bol ruský vedec, člen Ruskej technickej spoločnosti Alexander Lodygin. Stalo sa to v roku 1870. Alexander Lodygin ako prvý na svete navrhol použitie žiarovkových vlákien do žiaroviek a skrútenie vlákna vo forme špirály. Thomas Edison až v roku 1879 patentoval žiarovku.


Potápačský oblek.
Už v roku 1871 vyvinul Alexander Lodygin prvý potápačský oblek a navrhuje sa na dýchanie použiť plynovú zmes pozostávajúcu z kyslíka a vodíka. V roku 1878 bol však Henrymu Fleussovi udelený patent na tento vynález. A teraz celý svet považuje Henryho Fleussa za vynálezcu potápačského obleku s uzavretým dýchacím okruhom využívajúcim čistý kyslík.


Rádio.
.7. mája 1895 po prvýkrát verejne demonštroval ruský vedec Alexander Popov príjem a prenos rádiových signálov na diaľku. V roku 1895 Alexander Popov preniesol prvý telegram na svete. V roku 1896 Popov ustanovil možnosť rádiolokácie pomocou bezdrôtového telegrafu. Medzitým sa v Amerike a Európe predpokladá, že rádio vynašiel Talian Guglielmo Marconi v rovnakom roku 1895.


Tetris.
Toto je najslávnejšia počítačová hra, ktorú vymyslel Alexey Pajitnov v roku 1985. Alexey nemohol získať patent na túto hru, pretože ju vytvoril počas práce na Akadémii vied. Práva na hru previedol na 10 rokov do ZSSR. Následne sa pre nestabilnú situáciu v ZSSR podarilo japonskému gigantu Nintendo odkúpiť licenciu pre Tetris. Táto dohoda však nepriniesla Alexeymu nijaký úžitok.


Laser.
Prvý laser sa volal maser. Vytvorili ju v roku 1953 ruskí vedci Nikolaj Basov a Alexander Prochorov. V roku 1964 dostali Nikolaj Basov a Alexander Prochorov Nobelovu cenu za fyziku. Avšak 22. marca 1960 dostali americkí vedci Charles Townes a Arthur Schawlow patent potvrdzujú svoje právo vymyslieť optický masér, ktorý dnes každý nazýva laserom.


Osobný počítač.
Prvý osobný počítač na svete nevynašla v roku 1975 americká spoločnosť Appel Computers, ale v ZSSR v roku 1968 sovietsky konštruktér z mesta Omsk Arseny Gorokhov. Osvedčenie o autorskom práve čísla ZSSR 383005.


Elektrický motor.
Prvý elektromotor pozostávajúci z pevných a rotujúcich častí vynašiel v roku 1834 ruský fyzik Boris Jacobi. Najdôležitejšou vecou vynálezu bolo objavenie princípu kontinuálneho rotačného pohybu. V roku 1837 bol však americkému vynálezcovi Thomasovi Davenportovi udelený patent na elektrický motor.
Mobilný telefón
Možno ste počuli, že podľa histórie vynašiel prvý mobilný telefón spoločnosť Motorola a bol predstavený v roku 1973. V Rusku však už s takýmito zariadeniami roky pracovali. V skutočnosti sa pripisuje, že otcom mobilných telefónov bol ruský inžinier Leonid Ivanovich Kupriyanovich, ktorý začal vyšetrovanie pomocou rádiových vĺn v roku 1955.


Prekvapujúcim faktom, ktorý nie je veľmi známy je, že sa mu v roku 1957 podarilo vytvoriť „telefónne“ zariadenie s dosahom 30 kilometrov, ktoré fungovalo na batérie. Ale jeho najväčším vynálezom bol „Altai“, telefón o veľkosti dnešných smartfónov, ktorý používateľom umožňoval volať na iné „Altai“, telefónne automaty alebo bežné telefónne pevné linky. Do predaja sa dostal v roku 1963. Takže mobilné telefóny existovali v Sovietskom zväze desať rokov pred predstavením „prvého mobilného telefónu“ od spoločnosti Motorola!


Mikrovlnná rúra.
.13. júna 1941 bol v novinách „Trud“ popísaný špeciálnym prístrojom používajúcim ultravysokofrekvenčné prúdy na spracovanie mäsových výrobkov. Bol vyvinutý v laboratóriu magnetických vĺn All-Union Scientific Research Institute of Meat Industry. Varenie šunky trvá na rovnakej technológii iba 15 - 20 minút namiesto 5 - 7 hodín. Patent USA na mikrovlnné rúry bol vydaný v roku 1946.


Padák.
Teraz si povieme dva súvisiace vynálezy: padák batohu a brzdný padák. Aj keď Leonardo Da Vinci už v 1500-tych rokoch vytvoril návrhy na štruktúru podobnú padáku, až v roku 1911 prišiel ruský vynálezca Gleb Kotelnikov so systémom lán pripevnených na hodvábne plátno, ktoré boli zložené vo vnútri prenosnej tašky. Prvý test tohto vynálezu sa uskutočnil v roku 1914, po ktorom bol padák zavedený do ruskej armády. Kotelnikov navrhol aj veľké padáky na spomalenie letu lietadiel, takže vyžadovali kratšiu pristávaciu dráhu, ale tento vynález bol použitý až v roku 1937, keď sa začalo pristátie v Arktíde.


Videorekordér
Alexander Poniatoff (Poniatov), študent zakladateľa ruského letectva Nikolay Zhukovsky, založil spoločnosť Ampex v USA a pracoval tam v 50. rokoch. Spoločnosti sa podarilo vyrobiť prvý kvalitný záznamník video signálu. Spoločnosť Ampex si udržala prvenstvo na trhu profesionálneho magnetického záznamu videa už pol storočia a svetoví giganti v oblasti elektroniky museli na výrobu domáceho videozariadenia používať patenty spoločnosti Poniatoff.


Solárny článok
Za tento vynález vďačíme objavom ruského fyzika Alexandra Stoletova. Na konci 80. rokov 18. storočia priniesol teoretické zdôvodnenie fotoelektrického javu prostredníctvom série experimentov. Fotoelektrický jav bol základom pre výrobu solárnych článkov, ktoré sa v súčasnosti v praxi široko využívajú. Stoletov vytvoril prvý solárny článok na základe vonkajšieho fotoelektrického javu a objavil proporcionalitu medzi intenzitou svetla a foto indukovaným prúdom.


Transformátory
Nemôžete mať elektrickú sieť bez transformátorov. Transformátory vymysleli, vyrobili a uviedli do prevádzky ruský elektrotechnik Pavel Yablochkov a fyzik Ivan Usagin. Riešenie, ktoré sa dostalo do historických kníh ako „distribúcia svetla“, priniesol Yablochkov v polovici 70. rokov 20. storočia. Vynález, ktorý pozostával z transformátora a kondenzátora, bol predstavený v Paríži a Petrohrade a už v roku 1882 bol otvorený transformátor patentovaný vo Francúzsku vynálezcami Lucienom Gaulardom a Josiahom Willardom Gibbsom.


Jogurt
Aj keď sa kultivované mliečne výrobky objavili pred stáročiami, bol to ruský vedec Mečnikov, ktorý ako prvý teoretizoval ich pozitívny vplyv na dlhovekosť. Už v roku 1910 navrhol, aby človek žil dlhšie, aby konzumoval fermentované mliečne výrobky, ktoré znižujú hnilobné procesy v črevách. Mečnikov dokázal, že v Bulharsku bolo najväčšie percento pečene, a to je jogurt, o ktorom sa predpokladá, že sa v ňom narodil jogurt, pretože staroveká Trácia bola prvou krajinou, ktorá kedy miešala mlieko s fermentami.


Televízia
Vladimir Zworykin bol ďalší ruský inžinier, ktorého vynálezy debutovali v Spojených štátoch. Prišiel s hlavným vynálezom 20. storočia - elektronickou televíziou. V USA požiadal o televízny patent v roku 1923. O šesť rokov neskôr vyvinul kineskop, elektrónku s vysokopodtlakovým televíznym prijímačom, a o dva roky neskôr vytvoril prvé vysielacie zariadenie, ktoré nazval ikonoskop.


Krakovanie benzínu
Neviete si predstaviť žiť v modernom svete bez auta, ale bez benzínu by nebolo možné žiadne auto. Krakovanie je proces, ktorý umožňuje výrobu benzínu z ťažkých alebo vysokovriacich frakcií ropy a vďaka praskaniu dokážeme vyprodukovať obrovské množstvo benzínu, ktorý moderné automobily spotrebujú. Krakovanie umožňuje zmeniť až 70% surovej ropy na benzín, zatiaľ čo štandardné metódy destilácie poskytujú 10% až 20%. Metódu krakovania vynašiel ruský inžinier Vladimir Shukhov, ktorý v roku 1891 vytvoril aj prvú priemyselnú krakovaciu jednotku.


Syntetický kaučuk
Je ťažké si predstaviť modernú ekonomiku bez syntetického kaučuku. Z umelej gumy sa väčšinou vyrábajú pneumatiky pre vozidlá, lietadlá a bicykle. Umelá guma sa tiež používa na výrobu tesnení, izolácií, lekárskych prístrojov a v mnohých ďalších oblastiach. Syntetické gumy sú tiež nevyhnutné na výrobu tuhých raketových palív. Prvou komerčne životaschopnou umelou gumou bola polybutadiénová živica syntetizovaná metódou vyvinutou ruským chemikom Sergejom Lebedevom. Prvé vzorky syntetického kaučuku získal v roku 1910. Jeho kniha „Výskum polymerizácie vedľajších etylénových uhľovodíkov“, vytlačená v roku 1913, poskytla základy komerčnej syntézy umelého kaučuku.


Kombajn na obilie
Andrej Vlasenko riadil panstvo v provincii Tver. V roku 1868 vynašiel prvý kombajn na svete, ktorý nazval „žací stroj“. Bol väčšinou drevený a poháňali ho tri kone. Stroj mal kapacitu dvadsať roľníkov z 19. storočia. Vlasenko zostrojil dva stroje poháňané vždy dvoma koňmi a poháňané jedným operátorom, ktoré dlhé roky pracovali na poliach majiteľa pozemku v provincii Tver. Iba o desať rokov neskôr americké noviny priniesli prelomové správy o mlátičke vyrobenej v Kalifornii - novinári ju nazvali „kombajn“. Prvý americký kombajn sa z hľadiska fungovania podobal na Vlasenkov stroj, bol však poháňaný 24 mulami a poháňaný siedmimi operátormi.


Este drobna poznamocka. V Sovietskom zvaze bol zalozeny Ustav statnych patentovych skusok, ktory mal za ulohu automatizovat systematizaciu prerozdelovania vynalezov do priemyslu pre jeho zefektivnenie. Zakazdym ked nejaky vynalezca priniesol nejaky patent do tohto ustavu, tak bol okamzite poslany do Izraela a do USA. Vsetky vedecke vysledky a technicke vynalezi boli akumulovane v tomto ustave aby mohli byt okamzite posielane za hranice.


Posledný príspevok od Ogar Valach  ·  8. 8. 2021 o 14:23
259
0

Bloomberg (USA) vydal clanek, ktery si muzete precist na inosmi v rustine:
Bloomberg (США): попадется ли Байден в российскую ловушку Обамы?
Spadne-li Biden do ruske Obamovy pasticky?
https://inosmi.ru/politic/20210806/250261479.html
pod nazvem:
v anglictine:
https://www.bloomberg.com/opinion/articles/2021-08-05/will-biden-avoid-obama-s-russia-trap


O cem to je? Je to o tom, ze Obama se chytil do pasti, protoze nedocenil Putina a zda Biden pujde take touto cestou ...


Y
488
2

Za SSSR byl na Krymu radiolokator "Dnepr", mel dosah 3000 km. Po rozpadu SSSR a po tom, co byl Krym v cizich rukach, prestal v r. 2009 fungovat.
Po navratu Krymu v rodnou zem se rozhodovalo, ze bude postavena nova radiolokacni stanice "Voronez M" s dosahem 4 200 km.
Dnepr se stavel 9 let, Voronez ma byt hotova do dvou let.
V Armaviru (Krasnodarsky kraj) mame uz jednu Voronez stanici, ktera obstarava okruh Kavkazu. Tato nova stanice pod Sevastopolem zesili nase moznosti a bezpecnost nasich vzdusnych leteckych sil. Ma byt hotova v letech 2023-24. Jeji dosah bude do stredu Atlantiku.
V soucasnosti uz mame na Krymu podobne zarizeni, ktere pracuje.
https://www.youtube.com/watch?v=s3kzpMppv1o


Y
Posledný príspevok od Yori  ·  7. 8. 2021 o 20:24
1.2k
9

už si chystajú ako supy..... nastrašiť, že prídeš zrejme o robotu ak sa nezaočkuješ....naženú aj tých posledných odmietačov .... oddelia zrno od pliev....a môžu pokračovať v deštrukcii..... som zvedavá kto bude učiť ak im húfne začnú učitelia odchádzať.....Minister by bol rád, ak by sa aj vďaka kampani zaočkovanosť medzi učiteľmi dostala na 80 percent. Od tohto cieľa sme však zatiaľ ďaleko, a tak je namieste otázka, či sa neuvažuje o povinnom očkovaní učiteľov.>https://www.tvnoviny.sk/domace/2035351_zabudnite-na-plosne-zatvaranie-skol-s-novym-skolskym-rokom-pride-zmena


Posledný príspevok od Boletus  ·  7. 8. 2021 o 12:39
2.1k
20

Na Domažlicku se srazily dva vlaky. Dva mrtví, desítky zraněných.


Dva vlaky se srazily ve středu ráno na Domažlicku. Podle prvních informací zemřeli dva lidé, několik lidí je v kritickém stavu, 31 zraněných je mimo ohrožení života.


Poplach byl vyhlášen 11 jednotkám.


"Podle všech indicií nastalo to, že strojvedoucí rychlíku, který jel z Mnichova, nereagoval na žlutou, nezpomalil. A následně (nereagoval) ani na návěstidlo stůj, projel dál a srazil se s osobním vlakem,“


https://www.novinky.cz/krimi/clanek/na-domazlicku-se-srazily-dva-vlaky-na-miste-jsou-zraneni-40368046


Je to aktuálně i hlavní zpráva Russia Today


https://www.rt.com/news/531072-poland-trains-collide-dozens-injured/


610a50118bb0a


Posledný príspevok od Nariam  ·  7. 8. 2021 o 12:21
378
1

O tomhle varovně a opakovaně píše ori .
https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/golfsky-proud-vykazuje-znamky-kolapsu-tvrdi-studie-40368326
Zde se to zrůdy pokoušejí použít pro své choré plány .
Tak si zkusme vyhodnotit , k čemu uhlíkový scénář směřuje .
Zakáže se topit uhlím a dřevem , omezí se hromadně vytváření el. proudu , dostupnou cestou . A náhle , jak ti idioti výše potvrzují nenastane oteplování ale ochlazování . Větrníky pomrznou , vodní elektrárny jsou pod tunou ledu ,sluneční kolektory na střeše v zimě nefungují . Znovu připomenu , začala přinejmenším malá doba ledová .
Čím budou lidé topit v panelácích , čím v domech , když se záměrně likvidují všechny způsoby běžného topení . Rusové začínají omezovat dodávky plynu a cena plynu nebetyčně stoupá kolmo vzhůru . Jiné možnosti topení nebudou , ty služby pro dodávky uhlí domů budou-jsou zlikvidované . Podotýkám záměrně a cíleně předem zlikvidované . Pořád jsme v malé době ledové , takže mráz udeřil i tam , kde dnes je teplo , např. Řecko , Španělsko , jih Francie .O to silnější a rychlejší bude průběh , protože to jsou oblasti , kde na zimu nejsou připraveni .
Takže se znovu ptám , co se stane s obyvateli Evropy , až nastane malá doba ledová a lidé budou předem záměrně odříznuti , od přirozených zdrojů tepla .
Nepřipomíná Vám to něco ? Např. stěhování afrokominíků do Evropy , jedovaté opichy pro lidi , kteří nejsou nemocní , protlačování degenerativních ideologií . Pořád je to to samé , likvidace států , národů , kultur , jazyků , obyvatel .
A znovu a stále je v čele peletonu této genocidy čtvrtá říše, coby nástroj ,který právě proto byl vybudován .
Evropané si pěstují své vrahy , kteří průběžně zkoušejí , zda už jim proříznou krk až k páteři .


Posledný príspevok od Ogar Valach  ·  7. 8. 2021 o 12:08
744
9

Velky rozhovor diplomata Vladimira Cizova, zastupce Ruska v EU:
Vstupu Ukrajiny do EU se nedozijeme
Vladimir Čižov - o "přidruženém triu", politizaci očkování na západě a budoucnosti "Nord Stream"

https://iz.ru/1202002/elnar-bainazarov/do-vstupleniia-ukrainy-v-evrosoiuz-my-s-vami-ne-dozhivem?destination=node/1202002
Doporucuji, velmi zajimavy rozhovor i co se tyka osudu Sputniku V v EU, cestovani z Ruska do Evropy (uznavani ockovani) a jine ......
Tak hned to nebude - roli zde hraji zajmy politicke i ekonomicke (BigPharma).
https://www.youtube.com/watch?v=kbMmuanOA3U


Y
Posledný príspevok od delnas  ·  7. 8. 2021 o 02:58
Kategórie
Akcie
Skryť popisy k témam
Povoliť nekonečné posúvanie
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Predchádzajúca stránka
1 ... 3456789 ... 45
Nasledujúca stránka
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber tém
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept