Zobraziť kategórie

Koncepcia sociálnej bezpečnosti – základ lepšej, dlhodobo udržateľnej spoločnosti

Každý v miere svojho chápania pracuje pre seba a svojich blízkych a v miere svojho nechápania pracuje na tých, ktorí chápu a rozumejú viac.

825
10

https://www.lidovky.cz/byznys/firmy-a-trhy/amatersti-obchodnici-prechytracili-burzovni-elitu-ta-prodelala-miliardy-situaci-na-wall-street-monit.A210128_132234_firmy-trhy_tesa


Na jedné straně skupina mladých burzovních hráčů, na straně druhé sofistikovaní investoři z hedgeových fondů. Tentokrát si ale vydělali amatérští obchodníci ze sociální sítě Reddit, kteří uměle vyhnali poptávku po akciích nevýznamné firmy GameStop. Na situaci, kterou na Twitteru podpořil i Elon Musk, dohlíží Bílý dům.


Může se jednat o akci k odpisu světového finančního systému a následný pád Wall Street? Určitě to bude organizováno ELitami, nejedná se o spontání akci, jak se nám snaží článek namluvit. A kde je Musk tam je třeba být na pozoru.


Posledný príspevok od Kancelar  ·  29. 1. 2021 o 11:49
228
2
Berenika zverejnil(a) 29. 1. 2021 o 05:45
Zahraničná politika

OSN:USA žiadali okamžité stiahnutie zahraničných vojakov z Líbye*


Spojené štáty vo štvrtok žiadali okamžité stiahnutie zahraničných vojakov a žoldnierov z Líbye, informovala agentúra AFP.


„Vyzývame všetky zahraničné strany, vrátane Ruska, Turecka a Spojených arabských emirátov (SAE), aby rešpektovali zvrchovanosť Líbye a okamžite ukončili všetky vojenské zásahy v Líbyi“, uviedol veľvyslanec USA pri OSN Richard Mills. Mills sa tak vyjadril na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN (BR OSN) v súvislosti s riešením líbyjskej otázky.


Líbyu sužuje politický chaos a boje medzi súperiacimi skupinami od povstania z roku 2011, pri ktorom zosadili a zabili dlhoročného vodcu Muammara Kaddáfího.


Na ropu bohatá Líbya má v súčasnosti dve súperiace administratívy – medzinárodne uznanú Vládu národnej jednoty (GNA) v Tripolise a vládu so sídlom v meste Tobruk vo východnej časti krajiny, ktorá je lojálna vojenskému veliteľovi Chalífovi Haftarovi. Obe strany 23. októbra 2020 podpísali dohodu o celonárodnom prímerí, ktorú sprostredkova­la OSN.


Z tejto dohody zároveň vyplývala zahraničným aktérom v líbyjskom konflikte povinnosť odvolať svojich vojakov a žoldnierov najneskôr do troch mesiacov. Termín však vypršal v sobotu, pričom spomínané krajiny žiadne kroky na odvelenie svojich vojakov nepodnikli, približuje AFP.


Z odhadov OSN vyplýva, že v Líbyi sa v súčasnosti nachádza zhruba 20.000 zahraničných vojakov a žoldnierov. Turecko vojensky podporuje Vládu národnej jednoty; veliteľa Haftara zas podporuje Egypt, SAE a Rusko, pričom Moskva svoju úlohu v konflikte popiera.


OSN sprostredkovala rokovania medzi dvoma rozhádanými stranami v Líbyi. Ďalšie kolo by sa malo čoskoro konať v švajčiarskej Ženeve. Naposledy rozhovory líbyjských delegátov zaznamenali pokrok 16. januára, keď sa obe strany dohodli na vytvorení mechanizmu zvolenia novej dočasnej vlády. Tá bude zodpovedať za proces prípravy volieb, ktoré by sa mali uskutočniť v decembri.


https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/576185-osn-usa-ziadali-okamzite-stiahnutie-zahranicnych-vojakov-z-libye/


Posledný príspevok od Dobrodej  ·  29. 1. 2021 o 09:27
369
2

Panarin uvazal zajimavou kravatu, aby podtrhnul dulezitost vystoupeni V.V. Putina.
V prvni polovine mluvi o tom, co se zde jiz dukladne rozebira a
od 12:13 zacina jeho analyza.


Dotaz Klause Svaba!
Kdo je to Klaus Svab – predstavitel zakulisi Londyna, 3. Kartaga.
Oni tam sedi ve Svycarskych Alpach v bunkrech a sleduji s dalekohledem co, kde a jak. A tu nastupuje Trump, general Flynn se tam nekde premistuje se svymi lachtany …... Takova je situace.
Nebude to nahoda, ze Klaus polozil V.V. Putinovi otazku a z meho pohledu byla dana globalisty zelena memu projektu GIARUSSIA, aby zachranili Svycarsko pred Cirkony, Kalibry atd. Ty oni nepotrebuji, proto ta otazka Svaba – projekt od Lisabonu po Vladivostok – Evrazijska Rus.
Panarin nastudoval Svabovu psychiku a videl, ze je mu nutnosti polozit Putinovi tuto otazku, protoze ho poprosili velmi bohati lide a ti chteli vedet, jak Putin odpovi.
Putin odpovedel vyborne. Rekl – kultura sjednocuje a my ji mame spolecnou, stejnou a aby se evropska civilizace zachranila, je nutne se s Ruskem semknout.
Ne se slabym Ruskem, dnes je Rusko silne a bude jeste silnejsi. Mineni Panarina.
Dle Putina – jestli se nedohodnou, mohlo by dojit k dalsi svetove valce a tu telefonuje Biden, ne sam od sebe, to mu naridili a domluvili se na podpisu START 3. Dulezity prvek.
Panarin se domniva, ze proces nyni pujde rychleji.


https://www.youtube.com/watch?v=HjkpwfcelbE


Y
Posledný príspevok od Buran  ·  29. 1. 2021 o 07:41
293
1

Americký kongresman: Čína a Rusko majú úžitok z Bidenovho prezidentovania, nie Amerika

Líder republikánskej menšiny v Snemovni reprezentantov Kevin McCarthy je presvedčený, že z prvého týždňa Bidenovho prezidentovania nemali úžitok práve Američania, ale Rusko a Čína, píše Fox News.
amiesto toho, aby Biden dával prácu miliónom Američanov, ktorí prišli o prácu počas pandémie, podľa neho sa zbližuje s migrantmi. Jeho rozhodnutie vrátiť sa k parížskej klimatickej dohode zároveň bude hrať iba do karát Číne.
Od svojho nástupu do funkcie podpísal Biden celkovo 17 dekrétov. Americký prezident tak zrušil množstvo rozhodnutí Trumpovej administratívy so zameraním sa na oblasti, kde počas predvolebnej kampane sľuboval zmenu kurzu, konkrétne pandémia koronavírusu a globálne otepľovanie.


Biden konkrétne zastavil plynovod Keystone XL a zaviazal sa k záväzku USA voči parížskej klimatickej dohode tri roky po tom, čo bývalý prezident Donald Trump odmietol túto iniciatívu podporiť.


Podľa McCarthyho malo odstavenie Keystone XL za následok obmedzenie pracovných miest a „čo zranilo nášho najväčšieho spojenca v Kanadu“. Okrem toho dodal, že parížska dohoda o klíme „prospieva iba Číne“. "Znížili sme naše emisie viac ako v ktorejkoľvek inej krajine," uviedol kongresman. „Viac ako celá Európa dohromady.“


Politik tiež poznamenal, že Biden si vybral „cestu, ktorá neznamená vytváranie nových pracovných miest pre Američanov“. "Pamätáš si, čo hovoril o jednote pred necelým týždňom?" Neprijal žiadne vhodné kroky, “uviedol McCarthy v súvislosti s Bidenovým ustanovujúcim prejavom. Politik si je zároveň istý, že v súčasnosti v Spojených štátoch neexistuje „žiadna jednota“.


Američanov môže podľa neho spojiť iba boj proti nezamestnanosti. „Združeniu nepomôže 11 miliónov nových nelegálnych prisťahovalcov, ktorí dostanú občianstv o,“ pokračoval. „A čo tých 10,7 milióna Američanov, ktorí potrebujú prácu?“


V apríli podľa Fox News americkí zamestnávatelia v dôsledku pandémie koronavírusov a sprievodného ekonomického kolapsu zrušili rekordných 20,5 milióna pracovných miest, čo viedlo k zvýšeniu nezamestnanosti na 14,7% - čo je najvyššia úroveň od Veľkej hospodárskej krízy. Zatiaľ čo USA odvtedy regenerovali zhruba polovicu z 22 miliónov stratených pracovných miest v prvých dvoch mesiacoch pandémie, 9,8 milióna Američanov zostáva nezamestnaných. K decembru bola miera nezamestnanosti 6,7%.


McCarthy tiež spomenul rozhodnutie Bidenovej administratívy ohlásiť 100-dňovú „pauzu“ v deportácii nelegálnych prisťahovalcov.
Takáto „pauza“ podľa kanála povedie k tomu, že mnoho nelegálnych prisťahovalcov, ktorí boli odsúdení alebo proti ktorým boli vznesené obvinenia, nebude v stanovenom časovom rámci deportovaných.


Biden predtým tiež podpísal prezidentský dekrét o zastavení výstavby múru na južnej hranici USA, zatiaľ čo administratíva už zvažuje, kam presmerovať peniaze oslobodené od tohto projektu. Takéto kroky Washingtonu v oblasti migrácie sú dôvodom na presvedčenie, že tisíce migrantov sa dostanú k americko-mexickým hraniciam v prvých týždňoch vlády Bidena.


"Tento trend bude iba narastať_," varoval McCarthy.


"Predchádzajúca administratíva uspela - konkrétne zastaviť nelegálne prisťahovalectvo a prinútiť Mexiko, aby urobilo to, čo nikdy predtým: nenechať migrantov prechádzať ani cez ich vlastnú krajinu," pokračoval kongresman. „_Teraz si myslia, že to nový prezident schvaľuje, a to je presne to, čo robí: tým, že zastavuje stavbu múru ich pozýva k nám, a chystá im občianstvo namiesto vytvorenia pracovných miest pre viac ako 10 miliónov nezamestnaných Američanov.“
https://russian.rt.com/inotv/2021-01-25/Kongressmen-SSHA-ot-prezidentstva-Bajdena


Posledný príspevok od Berenika  ·  29. 1. 2021 o 07:23
276
1

Die Zeit: pri Bidenovi bude musieť Európa vyriešiť tri veľké konflikty s USA


Počas prezidentovania nového šéfa Bieleho domu Joea Bidena bude musieť Európa vyriešiť tri veľké konflikty s USA, píše Die Zeit.
Hovoríme o výstavbe Nord Stream 2, investičnej dohode s Čínou a zvýšení výdavkov na obranu na 2% HDP.
Vo všetkých týchto otázkach musia Brusel a Berlín sformulovať jasné stanovisko založené na vlastných záujmoch a ignorovaní americkej arogancie a pokrytectva, radí autor článku Theo Sommer.


Nemecký novinár pripomína, že Rusko bolo vždy spoľahlivým dodávateľom modrého paliva. Aj na vrchole studenej vojny rusko-nemecké energetické partnerstvo fungovalo perfektne. Upustenie od uhlia a jadrovej energie spôsobuje v Nemecku nedostatok elektriny, ktorý sa nedá rýchlo odstrániť pomocou obnoviteľných zdrojov energie.


Sommer zároveň zdôrazňuje, že Nemecká spolková republika nie je „úplne závislá“ na ruskom plyne. Iba polovica všetkého dovozu pochádza odtiaľ, vysvetľuje. Tvrdenia bývalého šéfa Bieleho domu Donalda Trumpa, že Berlín sa stane „rukojemníkom“ Moskvy, je prejavom „arogancie“. Napriek energetickému partnerstvu sa nemecké úrady nikdy nepoklonili ku Kremľu. Autor je presvedčený, že všetky obavy z východnej Európy sú neopodstatnené, pretože modré palivo je možné dodávať opačne zo západu na východ. Nemeckej kancelárke Angele Merkelovej sa navyše podarilo dosiahnuť uzavretie novej dohody medzi Moskvou a Kyjevom, ktorá zaručuje tranzitné poplatky na Ukrajinu.


Američania naopak preukazujú „pokrytectvo“ a tvrdia, že nákupom energetických zdrojov v Rusku Nemci takto dopĺňajú „Putinov rozpočet“, pokračuje novinár. Samotné USA sú druhým najväčším dovozcom ruskej ropy. Zaplatili za ňu v roku 2019 13 miliárd dolárov, v prvej polovici roku 2020 sa zásielky zdvojnásobili. Takže „by bolo nesprávne pretrhnúť posledné vlákno, ktoré nás stále spája s Ruskom,“ varuje Sommer. Naopak, EÚ musí vstúpiť do dialógu s Kremľom, diskutovať o zložitých otázkach a možných vyhliadkach. Nemecko by zároveň mohlo iniciovať takýto dialóg.


Novinár hovoril aj o potrebe zvýšiť vojenské výdavky Nemecka na 2% HDP. Skutočnosť, že počas pandémie v dôsledku slabnúcej ekonomiky bola krajina schopná dosiahnuť 1,5% v predstihu, naznačuje podľa neho „nezmyselnosť“ tejto požiadavky: „.


Sommer je teraz presvedčený, že generálny tajomník NATO požaduje ďalšie zvýšenie vojenských rozpočtov. Ide o „úplnú nerozvážnosť“. Nemá zmysel stanovovať nové ciele pre členské krajiny aliancie, ktoré ich kvôli vysokému tlaku na rozpočet počas pandémie nebudú schopné splniť. Okrem toho si musí organizácia pred zvýšením výdavkov na armádu odpovedať na niekoľko otázok: „Z akých hrozieb sa obyvatelia východnej Európy obávajú? Aká je skutočná hrozba? Možno sa pripravujeme na zlú vojnu v ére kybernetických technológií? “ „Naozaj potrebujeme zásobu kaziet a komponentov, ktoré v nasledujúcich 10 rokoch budú stáť 10 miliárd EUR? Nie je diplomatické odzbrojenie lepšie ako preteky v zbrojení - berúc do úvahy potrebu pripraviť Bundeswehr bojaschopný? “


Sommer hovoril aj o investičnej dohode s Čínou. Peking je podľa neho pre Brusel „partnerom, konkurentom a systémovým protivníkom“. Nebeská ríša nie je súčasťou Západu a jej represívna domáca politika a agresívna zahraničná politika sú znepokojujúce. Ale spolu s USA je najdôležitejším obchodným partnerom EÚ. Európska a čínska ekonomika sú navzájom tak hlboko prepojené, že „ideologická stratégia konfrontácie je neprijateľná“. Hospodárske vzťahy sa však musia budovať na princípoch spravodlivosti a vzájomnosti. Bolo to ich posledných sedem rokov, čo sa Európa pokúsila konsolidovať na papieri, čoho výsledkom bola investičná dohoda s Čínou, ktorá bola podpísaná v druhej polovici roku 2020 na samom konci nemeckého predsedníctva v Rade Európy.
Samozrejme, táto dohoda nie je dokonalá, ale Peking urobil veľa ústupkov, ktoré sa pred niekoľkými mesiacmi zdali nemožné. Dohoda umožňuje prístup na dôležité čínske trhy. Navyše, teraz kvôli spolupráci nebudú musieť európske spoločnosti vytvárať spoločné podniky s Číňanmi a bezplatne im poskytovať svoje vlastné technológie. Dohoda v budúcnosti tiež zabezpečí väčšiu transparentnosť v oblasti vládnych dotácií.


Sommer zdôrazňuje, že výčitky Spojených štátov, že EÚ bola na prijatie tejto dohody príliš unáhlená, sú typickým príkladom amerického pokrytectva. Pred rokom skutočne sám Trump podpísal obchodnú dohodu s Čínou. V európskom dokumente boli zatiaľ formulované iba všeobecné myšlienky. Podrobnosti bude treba ešte koordinovať. Okrem toho Biden skôr alebo neskôr obnoví rokovania s Pekingom, čo umožní USA a Európe uskutočňovať spoločnú politiku na ochranu západných hodnôt a záujmov bez politiky upokojenia a premeny Číny na nepriateľa číslo jedna, uzatvára autor článku.
https://russian.rt.com/inotv/2021-01-27/Die-Zeit-pri-Bajdene-Evrope


Posledný príspevok od Berenika  ·  29. 1. 2021 o 07:20
116
0

Môže Colchicine znamenať nádej v liečení ľudí pozitívnych na koronu?
hovorí Etela Janeková:


Áno, môže, posledné dáta to ukazujú. Musíme byť však opatrní pri hodnotení výsledkov. Ja osobne by som bola veľmi rada, keby sa to potvrdilo, pretože je to „starý známy liek“. Rada použijem liek, ktorý poznám. Poznám jeho žiaduci, nežiaduci a vedľajší účinok, poznám jeho látkovú premenu a nič ma nemôže prekvapiť. História by sa opakovala ako pri Aspiríne, bol určený len na horúčkové stavy a až omnoho neskôr sa potvrdil jeho účinok pri prevencii kardiovaskulárnych ochorení.


https://www.40plus.sk/mrtvych-na-koronu-pribuda-zachrani-nas-colchicine-a-kde-ho-kupit/


281
3

Generálny tajomník OSN dúfa, že WHO schváli ruskú vakcínu proti koronavírusom čo najskôr


Môže hrať veľmi dôležitú úlohu v boji proti pandémii, uviedol Antonio Guterres


Generálny tajomník OSN Antonio Guterres očakáva, že Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) čo najskôr osvedčí ruskú vakcínu proti koronavírusom. „Viem, že v súčasnosti existujú kontakty medzi orgánmi Ruska a WHO, dúfam, že tieto kontakty povedú k tomu, že [ruská vakcína] bude WHO čo najskôr uznaná alebo certifikovaná,“ hovorí uviedol v exkluzívnom rozhovore TASS.


Ruská vakcína proti koronavírusom sa môže použiť v misiách OSN a podľa Guterresa zohráva veľmi dôležitú úlohu v boji proti pandémii. „Veríme, že ruská vakcína môže hrať v tomto boji veľmi dôležitú úlohu (proti pandémii koronavírusov - TASS),“ uviedol. „Môže byť použitá v misiách OSN v najzraniteľnejších oblastiach, kde potrebujeme vakcíny, a pre našu zamestnancov a pre miestne obyvateľstvo, ktoré podporujeme počas mierových operácií. ““


Jedinou podmienkou pre OSN je, že môžeme používať iba vakcíny schválené WHO," dodal. [Ruská vakcína] bude WHO čo najskôr uznaná alebo certifikovaná. "


V septembri minulého roku ruský prezident Vladimir Putin v prejave, ktorý zaznel na Valnom zhromaždení OSN, oznámil pripravenosť Ruska na bezplatné poskytnutie vakcíny Sputnik V pre zamestnancov OSN.


https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/10565723


Posledný príspevok od Berenika  ·  29. 1. 2021 o 07:15
215
1

Ak bude stabilizácia Európy spolu-riadená Ruskom, znamená to, že bude urobený poriadok na Ukrajine. Otvorí sa téma majdanu a účasti slovenských kádrov na asistencii americkej štátnej elity pri prevrate. Lipšic, Mikloš, Dzurinda a další sa teda môžu tešiť. Včera to cez Foriša ozvučila Teleki na svojom eurorešpekte.


Lipšic s Pčolinským by mali občanom vysvetliť, či je legálne viezť na Ukrajinu hotovosť pre protestujúcich, ktorí stanovali na majdane. Mikloš pred 6mi rokmi vyhlasoval, že Západ by mal Ukrajinu vyzbrojiť proti Rusku. Dnes je poradca ministra Sulíka.


https://www.eurorespekt.sk/lipsic-s-pcolinskym-by-mali-vysvetlit-ci-je-legalne-viezt-na-ukrajinu/


Posledný príspevok od kulich  ·  29. 1. 2021 o 06:30
220
2

Poslanci Parlamentného zhromaždenia Rady Európy (PZRE) na zimnom zasadnutí potvrdili poverovacie listiny ruskej delegácie. Píše sa o tejto TASS s odvolaním sa na výsledky hlasovania.
Ako je uvedené, 107 ľudí hlasovalo za, 36 bolo proti, 24 ďalších sa zdržalo hlasovania.


„Ak máte právo spochybniť právomoci, neznamená to, že by sa mali využívať vždy, keď je to možné,“ vyhlásil holandský senátor Tini Cox a pokarhal ukrajinského poslanca Oleksija Gončarenka, aby urážal nielen ruských poslancov, ale celé zhromaždenie. ...


Chceli by sme viesť diskusiu za účasti ruských kolegov a plne diskutovať o súčasnej situácii, aby sme pochopili, či môžeme zlepšiť našu spoluprácu alebo zaviesť mechanizmus reakcie na porušenie charty Rady Európy,“ nemecký poslanec Andreas Nick povedal na oplátku. Jeho nemecký náprotivok Frank Schwabe dodal, že „lakmusovým papierikom“ bude pripravenosť Ruska plniť rozhodnutia Európskeho súdu pre ľudské práva.


Uznesenie o poverovacích listinách


Text uznesenia obsahuje tvrdenie o „zhoršovaní negatívnych trendov vo vzťahu k demokracii a ľudským právam v Rusku“. V tejto súvislosti rečník vyjadruje znepokojenie nad zmenami a doplneniami ústavy Ruskej federácie, ktoré boli prijaté v minulom roku a ktoré „poskytujú ústavnému súdu príležitosť vyhlásiť nevykonateľné rozhodnutia EDĽP“, a tiež vzhľadom na ustanovenia týkajúce sa ochrana územnej celistvosti, „takmer znemožňuje vyriešiť otázku Krymu“. V tejto súvislosti dokument požaduje dodržiavanie odporúčaní Benátskej komisie zverejnených v minulom roku. Záverečný dokument zároveň upozorňuje, že podpora tohto uznesenia zo strany poslancov neznamená skutočné uznanie znovuzjednotenia Krymu s Ruskom.


Uznesenie osobitne vyjadruje znepokojenie nad uznaním činnosti francúzskej mimovládnej organizácie (NGO) Asociácie škôl politického výskumu v rámci Rady Európy ako nežiaduce v Rusku a uvádza sa v nej aj to, že práca ďalších mimovládnych organizácií združených v Rade Európy Európa je obmedzená. Ruské úrady tiež požadujú prepustenie Alexeja Navaľného, ​​ktorý bol zadržaný pre porušenie trestných podmienok v prípade Yves Rocher, a osôb, ktoré boli zadržané počas demonštrácií na jeho podporu.


„Zhromaždenie zároveň zdôrazňuje, že naďalej podporuje dialóg ako prostriedok na dosiahnutie trvalých riešení," uvádza sa v dokumente. „Je to najväčšia celoeurópska platforma, kde sa vedie dialóg o ruských záväzkoch podľa charty Rady Európy s je možné zúčastniť sa všetkých zainteresovaných strán., zhromaždenie rozhodlo o ratifikácii osvedčení o zvolení za člena ruskej delegácie. ““


Ukrajinská delegácia sa spolu s predstaviteľmi pobaltských republík a Veľkej Británie pokúsila presadiť pozmeňujúci a doplňujúci návrh, podľa ktorého sa zhromaždenie môže na júnovom zasadnutí opäť vrátiť k otázke ruských mocností. Drvivá väčšina poslancov však túto iniciatívu nepodporila.


Náročné právomoci


Vedúca ukrajinskej delegácie, zástupkyňa prezidentskej strany „Služobníčka ľudu“ Maria Mezentseva vyvinula zodpovedajúcu iniciatívu pred pondelkovým zimným zasadnutím. Jej požiadavku podporilo 38 účastníkov stretnutia najmenej z piatich rôznych národných delegácií, čo sa ukázalo ako dostatočné na postúpenie záležitosti Monitorovaciemu výboru PACE. Zároveň sa proti tejto iniciatíve postavilo 61 poslancov.


Podobné otázky týkajúce sa právomocí ruskej delegácie pri PACE sa predkladajú pred začiatkom každého zasadnutia za účasti ruských poslancov. V apríli 2014 bola ruská delegácia kvôli udalostiam na Ukrajine a znovuzjednoteniu Krymu s Ruskom zbavená volebného práva, účasti na pozorovateľských misiách a členstva v riadiacich orgánoch PACE. V roku 2015 PACE dvakrát zvažovalo otázku obnovenia právomocí ruskej delegácie, potom sa však sankcie iba sprísnili. Ruská delegácia v reakcii na to oznámila svoje odmietnutie pracovať za takýchto podmienok a v rokoch 2016 - 2018 nezaslala žiadosť o potvrdenie svojich právomocí v zhromaždení. Kvôli svojej neúčasti na práci PACE, Moskva v roku 2017 zmrazila vyplatenie svojho príspevku Rade Európy.


Účastníci schôdze PACE 26. júna 2019 schválili uznesenie zakotvujúce tri kľúčové nariadenia, v ktorom sa uvádza, že „právo voliť, hovoriť a byť zastúpený v zhromaždení a jeho orgánoch nemožno pozastaviť alebo zrušiť prostredníctvom spochybnenia alebo revízie právomocí“. Na druhý deň boli všetky právomoci ruskej delegácie potvrdené v plnom rozsahu a bez výnimiek, po ktorých začali poslanci Ruskej federácie svoju plnohodnotnú prácu v rámci PACE. 2. júla vyšlo najavo, že Moskva platí príspevok do rozpočtu Rady Európy na rok 2019.
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/10568311


Posledný príspevok od Berenika  ·  29. 1. 2021 o 06:18
63
0

Rusko vyzvalo USA, aby zastavili bezdôvodné narážky na použitie chemických zbraní


Ruský veľvyslanec v Spojených štátoch Anatolij Antonov tiež poznamenal, že Washington zostáva jedinou stranou Dohovoru o zákaze chemických zbraní, ktorá si zatiaľ nesplnila svoje povinnosti týkajúce sa ničenia zásob.


Moskva vyzýva Washington, aby čo najskôr dokončil program eliminácie chemických zbraní a zastavil v tejto súvislosti bezdôvodné narážky na Rusko. Uviedol to vo štvrtok ruský veľvyslanec v Spojených štátoch Anatolij Antonov, ktorý sa vyjadril k vyhláseniam ministerstva zahraničia o realizácii určitých ruských vojensko-chemických programov.


Upozornili sme na posledné špekulácie amerického ministerstva zahraničia,“ uviedol veľvyslanec v reakcii zverejnenej na facebookovej stránke diplomatickej misie. „Nie je to prvýkrát, čo proti nám začujeme také rozsiahle obvinenia, ktoré nie sú podložené žiadnymi faktickými dôkazmi . “


Ruská strana „opakovane požiadala zahraničných partnerov o zdieľanie informácií a ponúkla nadviazanie profesionálneho dialógu s cieľom objasniť pravdu“. „Naše odvolania však zostávajú nezodpovedané," uviedol diplomat. „Rusko úplne vylúčilo zásoby chemických bojových látok, čo dokumentuje Organizácia pre zákaz chemických zbraní."


"Spojené štáty americké zároveň zostávajú jediným štátom, ktorý je zmluvnou stranou Dohovoru o zákaze chemických zbraní, a ktorý si zatiaľ nesplnil svoje povinnosti týkajúce sa zničenia zásob chemických zbraní,“ uviedol Antonov. ...


https://tass.ru/politika/10575189


227
1

Nová politická strana - PŘÍSAHA


Na scéně se objevila nová politická strana Přísaha Roberta Šlachty, který je známý bývalý šéf útvaru proti org. zločinu, který byl v roce 2016 rozpuštěn.


https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/slachtovo-hnuti-prisaha-bude-mit-prisny-protikorupcni-program/1985932


https://www.denik.cz/z_domova/slachta-prisaha-hnuti-20210126.html
Na dotaz, zda si dovede představit například spolupráci s Piráty, Deníku sdělil: „Určitě bych se s nimi protnul v protikorupční agendě. Ale jsou i body, kde se zcela lišíme, nikdy třeba nemohu podpořit legalizaci jakýchkoliv drog. Mám jiný přístup k migraci, kde zásadně odmítám kvóty a mám také kritičtější postoj k tomu, jak tuto agendu pojímá Evropská unie.“


https://www.denik.cz/z_domova/nove-strany-minar-slachta-20210127.html
Ač prý šanci nová uskupení nemají v rámci konkurenčního boje na politické scéně.


V článku jasně odepisují Trikolorů, z které odchází zakládající členi. Provokačně imitační projekt Trikolóra se zřejmě do parlamentu nedostane, ač se chvilku jevili jako zajímavý prvek.


https://www.respekt.cz/komentare/na-co-bude-prisahat-plukovnik-slachta
Také je pravda, že spoluzakladatelé hnutí jsou jeho kolegové policisti, kteří v rámci dlouhé praxe, odposlechů a vyšetřování určitě mají citlivé informace, které nešlo použít legální cestou, ale v politice, která je umění možného to třeba půjde.


Napadá mě pár otázek:


Bude to další nepodařený nástup nové politické strany?


-Zdrojovou stabilitu by měli prý řešit příspěvky od dárců..


Je to další Trikolóra?


Samozřejmě v rámci zvrhlého systému demokracie je to pouze nový nůž do soustruhu, avšak soustruh stále zůstává stejný, ač někteří lidé čekají závratné změny.


A komu může prospět nová strana národně zaměřená, která slibuje, že zatočí se špinavými politiky?


Odvede voliče současným stranám pronárodního charakteru? SPD, Trikolóra atd.?


Posledný príspevok od Putinovec  ·  29. 1. 2021 o 00:48
429
3

Neporiadky po celom svete: na tomto kanáli bližšie reportujú o Holandsku a Indii:


https://t.me/insider_amigo/257?Single


úlohou zákulisia je rozvrátiť doterajší život, vybudovať nový svetový poriadok a digitálne otroctvo a zničiť ľudské a rodinné hodnoty, v roku 2021 plánujú tretiu svetovú vojnu


https://t.me/insider_amigo/276?Single


nástupom Bidena pre celý svet nie je viac návratu, po celom svete sa začali revolúcie, vzbury, v ktorých sa zúčastňuje antifa; Rockellerovci a Rothschildovci sa rozhodli opäť zničiť svet a na mnohých miestach vyvolávajú zmätok a vojnu


https://t.me/insider_amigo/297


násilné protesty a útoky na políciu v Tunisku, Francúzsku, Nemecku, Španielsku, Belgicku, Holandsku, USA, Dánsku, Rusku a inde


https://t.me/insider_amigo/313?single


podľa jeho informácií z Interpolu, dostali vodcovia albánskej mafie a arabských skupín prostriedky na účasť na pogromoch v európskych mestách


https://t.me/insider_amigo/326


žiada čítateľov z Holandska, aby mu napísali o tamojšej situácii


https://t.me/insider_amigo/327


na výzvu sa mu z Holandska ozvalo vyše 100 ľudí


https://t.me/insider_amigo/328


pôvodne pokojné holandské protesty proti koronavírusovým obmedzeniam sa rýchlo zmenili na provokácie spustené príslušníkmi špeciálnych policajných zložiek ROMEO prestrojenými za provokatérov a platenými arabskými militantmi; sú za tým holandské politické strany, vedenie EÚ, CIA, Mossad a miestna polícia


https://t.me/insider_amigo/329


holandské televízie zamlčiavajú, že na nepokojoch sa zúčastňujú najmä skupiny marockých, sýrskych a tureckých migrantov


https://t.me/insider_amigo/330


normálni Holanďania chápu, že výtržnosti sú účelovo vyvolané sorosovskými štruktúrami, tajnými službami a im slúžiacimi kriminálnymi gangmi; holandské televízie lživo tvrdia, že predajne a autá ničia pôvodní Holanďania; miestni futbaloví ultras ohlásili mobilizáciu na obranu svojich teritórií - samoorganizujú sa ako vlastenci a statoční ľudia


https://t.me/insider_amigo/333?Single


v hlavnom meste Indie Naí Dillí vypukli 26.1.2021 zrážky medzi farmármi protestujúcimi proti novým poľnohospodárskym zákonom a políciou; tisícky farmárov na traktoroch, motorkách a koňoch vnikli do Červenej pevnosti zo 17. storočia a vztýčili tam svoju zástavu; farmári tvrdia, že nové zákony umožnia indickým korporáciám zmocniť sa poľnohospodárskeho sektora a zmeniť systém garantovaných cien


https://t.me/insider_amigo/339?Single


skutoční holandskí vlastenci chápu, že sú jedinou silou, ktorá môže zastaviť chaos; v mnohých holandských mestách v noci hliadkujú skupiny ultras a pomáhajú polícii nastoliť poriadok; žiaľ, ďalej sa odvíja scenár globalistov, podľa ktorého pôvodní Európania bojujú proti migrantom


https://t.me/insider_amigo/345


India: všetci takzvaní farmári prichádzajú do Dillí iba z jedinej oblasti - Pandžábu, ktorý je infiltrovaný pakistanskými sponzormi terorizmu a islamizácie; ide o globalistickú stratégiu Rozdeľuj a panuj


https://t.me/insider_amigo/346


video z Dillí, ako blázniví traktoristi na traktoroch naháňajú ľudí;
podobné scény sa odohrávali pri vlaňajšej Trumpovej návšteve v Indii, dovtedajšia niekoľkomesačná blokáda hlavných ulíc v Dillí sa vzápätí po Trumpovom pristátí zmenila na výtržnosti, ktoré trvali do Trumpovho odchodu z Indie; pakistanská vláda podplatila vplyvné osoby - veľkostatkárov, bollywoodske celebrity, politikov, študentov


https://t.me/insider_amigo/347


agendou indických tlačových agentúr je nový svetový poriadok, sú ovládané Čínou, Pakistanom, Rockefellerovcami, Rothschildovcami, Sorosovou nadáciou; zákon, proti ktorému sa protestuje, umožňuje farmárom predávať svoju produkciu komukoľvek, kto ponúkne vyššiu cenu, pričom predtým ju museli predávať štátnym potravinovým bankám pri stanovených minimálnych a maximálnych cenách - tam farmárov často oklamali a nezaplatili im ani minimálnu cenu


Posledný príspevok od V S  ·  28. 1. 2021 o 19:37
204
1

Vysoké tresty za držanie marihuany a väzenie pre rodičov, ak ich deti nechodia do školy, sú na úvahu o systémových zmenách v oblasti prísnosti sankcií. Uviedla to prezidentka Zuzana Čaputová v druhej epizóde svojho podcastu Zjednotená krajina.


Priblížila, že o zmene legislatívy sa rozprávala aj s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou (Za ľudí). "Fakt je, že by to malo postupne podľa môjho názoru smerovať k poctivej odbornej debate o tom, či takáto výška trestu za niektoré skutky, ktoré nemajú podľa mňa takú spoločenskú nebezpečnosť, nie je zrelá na zmenu," povedala prezidentka. Dodala, že spoločenská objednávka na zmiernenie legislatívy v týchto oblastiach je už dlho.


V podcaste hlava štátu tiež zhodnotila súčasnú pandemickú situáciu a celoplošné skríningové testovanie. Uviedla, že všetky prijaté opatrenia spolu s testovaním prispeli k tomu, že sa epidemiologická situácia na Slovensku mierne zlepšuje. To prezidentke potvrdili aj viacerí odborníci. "Dúfam, že to bude pokračovať, stále je dôvod byť ostražitý a pozorný, ale máme dôvod sa potešiť, že nám čísla klesajú," skonštatovala Čaputová.


https://www.teraz.sk/slovensko/prezidentka-vysoke-tresty-za-drzanie/523512-clanok.html


Posledný príspevok od Ferry  ·  28. 1. 2021 o 19:27
504
1

Ej co sa nepodarilo smile


https://www.topky.sk/cl/10/2047309/AKTUALNE-Do-parlamentu-vtrhol-muz-so-sekerou--Utok-ukoncil-zasah-bezpecnostnej-sluzby


https://www.hlavnespravy.sk/utociaci-muz-je-spacifikovany-a-odviedla-ho-policia/2419946


Len pripomeniem, ze ziadne take by nenapadlo normlaneho cloveka chodiaceho do prace, tjs taketo "kadre" su pestovane od skoreho veku a ked je potreba tak sa "obetuju". Najskor toho typka pustia neskor z basy, ked verejnost tak nebude sledovat jeho pripad, alebo ho vyhlasia za nepricetneho, proste nejak ho zbavia obvinenia.


Uz ked matelko nepochopil tuto spravu, tak sa kludne moze stat ze sa vela toho nedozije .....


Tiez si treba vsimnut tento pocin na pozadi masivnych nasilnych protestov v holandsku atd ... vsetko planovane ... vsetko podporuje proces odpisu korony.


Posledný príspevok od Ferry  ·  28. 1. 2021 o 15:06
1.2k
12

https://www.hlavnydennik.sk/2021/01/27/putin-je-cas-zacat-rusit-covid-opatrenia/
Putin je presvedčený, že konečné víťastvo nad Covid-19 epidémiou je už blízko a že epidemická situácia v krajine je už stabilizovaná. Teda je možné začať s postupným rušením obmedzujúcich opatrení. 25. januára malo Rusko najnižší výskyt covidu od novembra 2020 - vyše 19 tisíc prípadov denne, hoci je to stále niekoľkonásobne vyššie ako čísla, pri ktorých boli covid obmedzenia minulý rok zavedené...


Posledný príspevok od Ferko  ·  28. 1. 2021 o 13:34
1.5k
33

Juraj Mesík je uznávaný... teda bol doteraz a už nie je? Dáva nádej.. len by bolo potrebne informacie dostať do veľkých medii... kym sa tak stane, mozno osožne odpovede, keď napriklad vaši blizki maju tazky priebeh... KORONA


Plus odpovede, ktoré sú na rôzne HOAXY okolo toho nájdete na konci článku ako link...
Ak sa vám to javí užitočné, mozete sirit dalej kanalmi na socialnych sietach.. Je tam link aj na peticiu.. v prvom clanku...
A link mi nejde pridat tak dam do komentara.. pekny den


Posledný príspevok od JankaS  ·  28. 1. 2021 o 10:24
720
11

Ministr zahraničí Ivan Korchok uvedl, že stejně jako jeho kolegové v EU odsuzuje zadržení Alexeje Navalného a doufá, že soudní proces s ním bude v Rusku spravedlivý.


BRUSEL, 26. ledna. / ÚLOHY /. Evropská unie se nechce „donekonečna“ spoléhat na politiku sankcí vůči Rusku. Oznámil to v pondělí večer slovenský ministr zahraničních věcí Ivan Korchok v komentáři k výsledkům jednání Rady ministrů EU na úrovni ministrů zahraničí.


„Evropská unie a my [Slovensko] se nechceme nekonečně spoléhat na sankční politiku [vůči Ruské federaci],“ zdůraznil. „S takovým nástrojem, kterým jsou sankce, chceme pracovat opatrně.“


Ministr uvedl, že stejně jako jeho kolegové z EU odsuzuje zadržení Alexeje Navalného a očekává, že v Rusku bude proces proti němu spravedlivý. „Pokud se tak nestane, pak se situace [ve vztazích mezi EU a Ruskou federací] zhorší,“ uvedl Korchok.


Uvedl, že na zasedání Rady EU byl jedním z těch, kteří se vyslovili na podporu myšlenky návštěvy vysokého představitele Evropské unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josepa Borrella v Rusku. Návštěva, během níž se budou konat rozhovory s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem, je naplánována na 5. února.


"Osobně jsem naštvaný, že my, celá Evropská unie a Rusko máme na různé [problémy] dlouho rozdílné názory." Vedoucí slovenské diplomacie.
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/10544135


Řekl bych, že především Evropská unie má na různé problémy různé metry. A extra zvláštní na Rusko. Což musí být po volbách v USA očividné všem, kdo používá mozek.


Ale k tomu, aby EU mohla používat stejný metr, jí jaksi chýbí odvaha. Titanik, který vede kormídelník Biden, se rychle potápí. Je na čase z něho seskočit, ale EU je ochotná to udělat jen za podmínky, že Rusko bude hýčkat Navalného, kterého mu "zapadní partnéři" nasadili, jako veš do kožichu. Nepřipadá vám to absurdní?


"Nám už nezáleží na tom, abyste vrátili Krym, nevadí nám ani ten Donbas... Ale aspoň tu vešku Navalného byste si mohli ponechat na svobodě, nám kvůli...", - pojede za všechny škemrat do Moskvy Josep Borrell. -


"Potřebujeme vaše zdroje, potřebujeme spolupráci, ale herr got, přece máme svoje zásady. Ne teda všichni, ale třeba Petříček na tom trvá:
„Převážila snaha zasadit se o okamžité propuštění Alexeje Navalného přímo v Moskvě. Předpokládám, že pokud se to nepodaří, k debatě o sankcích se vrátíme. Evropská unie by měla využít tlak, který jí umožňuje její ekonomická síla,“ uvedl ministr zahraničí Tomáš Petříček, který se kvůli koronaviru nemohl zúčastnit jednání ministrů zahraničí Evropské unie.
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/alexej-navalnyj-rusko-tomas-petricek-eu.A210125_193140_zahranicni_kzem


A co když Lavrov pošle Borrella spolu s jeho velkorysou nabídkou na 3 ruské veselé bukvy? Co si počneme? Utřeme se nebo se vezmeme za ruce a společně s naším kormídelníkem půjdeme ke dnu?


Posledný príspevok od JankaS  ·  28. 1. 2021 o 09:47
347
0

Staňeka sa niekto v online prednáške spýtal na KSB, v čase 1h 23m.


https://youtu.be/hzn60PdagTA?t=4999


Ďalej nečítajte, najprv si pozrite tú jeho odpoveď ako také malé cvičenie, aby ste si spravili vlastný názor.


A teraz môj názor na jeho odpoveď:
V podstate sa odpovedi vyhol.


1.) mám pocit že, materiálom reálne moc času nevenoval
2.) profiluje sa čisto ako analytik, ktorý odvíja budúcnosť spoločnosti od krátkodobých procesov (pár rokov), ktoré vidí ako keby to nikdy nemohlo dopadnúť inak (a nedáva návrhy ako sa k tej zmene priblížiť, ako keby to bolo za hranicou jeho myslenia)
3.) poniektorí konšpirujú, že patrí ku GP... ja si to nemyslím, proste má vybudovaný veľmi dobrý obraz v jednom segmente, ktorý popisuje, ale celok mu uniká, inak by jeho všetky závery neboli len "sociálne negatívne konštatovanie bez návrhov", zato naopak napríklad u vecí ako ochrana prírodných zdrojov dáva konkrétne návrhy. Tam sa prejavuje i ako "architekt".


Takže ja celkovo jeho činnosť i tak hodnotím pozitívne, pretože vo svojej rodine mám ľudí, ktorým otvára oči. Ale je zbytočné mu klásť znova otázky na KSB, je to potreba (stereotyp) len nováčikov, ktorý potrebujú razítko nejakej autority. A to by im malo byť zrkadlom, že sa majú naučiť myslieť vlastnou hlavou. Vstrebávať všetky informácie, nechať uležať, porovnávať.


391
2

V aplikácii WhatsApp bol zistený nebezpečný vírus


V aplikácii WhatsApp bol zistený nebezpečný vírus - malware sa automaticky šíri správami v aplikácii Messenger. Hovoril o tom Lukáš Stefanko, bezpečnostný výskumník z ESETu. Podrobnosti nájdete na webovej stránke WeLiveSecurity.


Je potrebné poznamenať, že chyba sa našla a funguje vo verzii pre smartfóny bežiace na operačnom systéme Android. Potenciálna obeť teda dostane odkaz WhatsApp na škodlivú mobilnú aplikáciu Huawei Mobile, ktorá tvrdí, že existuje príležitosť vyhrať smartphone.
Podľa Stefanka tento odkaz presmeruje používateľov na stránky, ktoré majú podobný dizajn ako obchod s aplikáciami Google Play. Hlavným cieľom je presvedčiť obeť, aby si tento program nainštalovala.


Po inštalácii aplikácia požaduje prístup k upozorneniam, prostredníctvom ktorých bude uskutočňovať útoky. Pomocou funkcie rýchlej odpovede vírus pošle odkaz ďalším používateľom. Takéto správy je možné odosielať najviac raz za hodinu. Stefanko to vidí ako spôsob, ako zabrániť podozreniu z nebezpečenstva exilu.


Softvér tiež vyžaduje povolenie na spustenie na pozadí a na spustenie nad ostatnými aplikáciami, čo je metóda, ktorú podvodníci často používajú na odcudzenie údajov. Podľa experta však zatiaľ čo útočníci nimi zarábajú peniaze neustálym zobrazovaním reklám na obrazovke smartfónu.


Predtým sa uvádzalo, že používatelia aplikácie WhatsApp Messenger sa môžu stretnúť s takzvaným „novoročným vírusom“. Útočníci pripájajú k správam s blahoželaním odkazy na infikované stránky, ktorých prechod ohrozuje fungovanie smartfónu alebo počítača.


https://lenta.ru/news/2021/01/27/whatsapp_virus/


Posledný príspevok od Oracle_911  ·  28. 1. 2021 o 09:14
2.7k
44
Sova zverejnil(a) 12. 1. 2021 o 11:10
Zdravie a záhrada

5ffd715ae5efb


Všetkým pekný deň.
Ide o môj prvý príspevok v diskusiách KSB no sledujem a študujem to tu už dlhšie...
Kedže som zachytil informáciu ohľadom ďalšieho celoplošného testovania a prvých dvoch som sa nasilu zúčastnil ,kedže rodinná situácia mi inak nedovoľovala...
No na ďalšom divadle sa už zúčastňovať nemienim.Zachytil som tu info ohľadom odberu krvi no na internete som našiel odber krvi na protilátky.Tak som si zavolal do najbližšieho centra kde tieto odbery vykonávajú a bolo mi vysvetlené jasne a stručne pozitiv-protilátky v tele sú...negativ-telo sa s vírusom nestretlo
Tak sme ďalej pátraním došli k tomu ,že Atg testy kupované vládou sú na rovnakom princípe ako výsledok z krvi (Antigen-protilátka) a to znamená ak som v celoplošnom testovaní bol negativ ,tak som mohol chodiť do práce no pritom sa moje telo s vírusom ešte nestretlo...
A tí s pozitívnym výsledkom museli ostať doma pričom ich telo už nejaké protilátky mať môže...o presnosti paličkových testov je zbytočné písať..ak je to naozaj tak, potom to vyvracia všetko to čo bolo natárané a všetci ,,testovaní,, sú v mylnom domnení ,keď som neg. tak je všetko v poriadku....je však otázne ak sa samozrejme nemýlim ,či v práci budú uznávať tieto krvné testy ak by bol výsledok pozitiv...prikladám aj obrázok z príbalového letáku Atg test ,kde je napísané pri výskyte protilátok je výsledok pozitiv...
Ak sa ovšem mýlim budem vďačný za opravenie...ďakujem


Posledný príspevok od jozi  ·  27. 1. 2021 o 20:17
769
5

Ruský prezident Vladimir Putin telefonoval s americkým prezidentom Joeom Bidenom.
Informovala o tom tlačová služba Kremľa.
Prezident Ruskej federácie Vladimir Putin telefonoval s prezidentom Spojených štátov amerických Josephom Bidenom, “uvádza sa v správe.


Je potrebné poznamenať, že vedúci predstavitelia diskutovali o aktuálnych otázkach dvojstrannej a medzinárodnej agendy.


„_O možnostiach spolupráce sa uvažovalo v boji proti tak akútnemu problému, akým je pandémia koronavírusu, ako aj v ďalších oblastiach, vrátane obchodnej a hospodárske_j,“ dodala tlačová služba.


Podľa Putina by normalizácia vzťahov medzi Moskvou a Washingtonom spĺňala nielen záujmy oboch krajín, ale aj celého medzinárodného spoločenstva.
https://russian.rt.com/world/news/826108-putin-baiden-peregovory


správa z kancelárie prezidenta:


Vladimir Putin zablahoželal Josephovi Bidenovi k začiatku jeho práce ako prezidenta USA. Poznamenal, že normalizácia vzťahov medzi Ruskom a USA bude zodpovedať záujmom oboch krajín a s prihliadnutím na ich osobitnú zodpovednosť za udržiavanie bezpečnosti a stability vo svete aj celého medzinárodného spoločenstva.


Prezidenti vyjadrili spokojnosť v súvislosti s výmenou diplomatických nót, ktorá sa dnes uskutočnila pri dosiahnutí dohody o predĺžení platnosti Zmluvy o strategických útočných zbraniach. V najbližších dňoch strany dokončia všetky potrebné postupy na zabezpečenie ďalšieho fungovania tohto dôležitého medzinárodného právneho mechanizmu pre vzájomné obmedzovanie arzenálov jadrových rakiet.


Diskutovalo sa o aktuálnych otázkach dvojstrannej a medzinárodnej agendy. Zvažovali sa možnosti spolupráce v boji proti tak akútnemu problému, akým je pandémia koronavírusu, ako aj v ďalších oblastiach vrátane obchodu a hospodárstva.


Medzi medzinárodnými témami boli jednostranné odstúpenie Spojených štátov od zmluvy o otvorenom nebi, problém zachovania Spoločného komplexného akčného plánu pre iránsky jadrový program, vnútorná ukrajinská dohoda, ako aj ruská iniciatíva na usporiadanie samitu stálych členov Rady bezpečnosti OSN.


Celkovo mal rozhovor medzi vodcami Ruska a USA obchodný a úprimný charakter. Bolo dohodnuté zachovanie kontaktov.
http://www.kremlin.ru/events/president/news/64936


Posledný príspevok od Oracle_911  ·  27. 1. 2021 o 18:58
1.5k
15

„Vesti“: Putin vystúpi na Svetovom ekonomickom fóre v Davose
Ruský vodca Vladimir Putin má v úmysle vystúpiť budúci týždeň na Svetovom ekonomickom fóre (WEF) v Davose, ktoré sa uskutoční na diaľku.


https://russian.rt.com/business/news/825315-putin-forum-davos


The Davos Agenda | 25th - 29th January, 2021
https://www.weforum.org/


https://www.youtube.com/watch?v=xnSoRKMlWBg


Posledný príspevok od Berenika  ·  27. 1. 2021 o 14:11
Kategórie
Akcie
Skryť popisy k témam
Povoliť nekonečné posúvanie
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Predchádzajúca stránka
Nasledujúca stránka
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber tém
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept