Zobraziť kategórie

Koncepcia sociálnej bezpečnosti – základ lepšej, dlhodobo udržateľnej spoločnosti

Každý v miere svojho chápania pracuje pre seba a svojich blízkych a v miere svojho nechápania pracuje na tých, ktorí chápu a rozumejú viac.

506
1
vousy zverejnil(a) 19. 1. 2021 o 10:14
Zahraniční analytici

Z pětiletého trestu odnětí svobody mu dali podmínku na stejně dlouhou dobu. Takže se nejedná o osvobozující rozsudek, ale pokud by byl opravdu vinen, myslím, že by jej nikdy nepustili na podmínku. Přeji mu mnoho zdraví a klidu.


Více na zakonvremeni...


Posledný príspevok od vito  ·  19. 1. 2021 o 10:30
731
0
Oracle_911 zverejnil(a) 19. 1. 2021 o 07:32
Zahraničná politika
1.2k
9

Nahodou som natrafil na zaujimavy clanok


https://www.breitbart.com/europe/2020/09/30/hungarian-governments-official-twitter-account-suspended/?fbclid=IwAR3FYzpkHjauEPnDU-kaY39-Gb2Sv6__r_-z2LjEVu_-i_56EUnBn3lDrLo


Twiter suspendoval ucet madarskej vlade


Toto je velmi zaujimave, pretoze ako vieme madarsko je projekt GP. Takze twiter je ocividne projekt inych satanistov.


Neviem ci si to tie technologicke giganty uvedomuju co robia, ale toto bude ich koniec.


Necudoval by som sa, keby aj v twiteri mali nejakeho nastrceneho cloveka, co im "radi", ktore konta maju vypnut - tjs urychluje likvidaciu twiteru smile


Z pohladu DVTR sa krasne zobrazuje fakt - kto siri informacie ten riadi. Uz ani vlady volene ludom nicomu nevladu, uplnu kontrolu nad svetom prebrali media a [anti]socialne siete - ktorych novinari\editori nie su ani znali problematiky a ani nemaju dostatocne vzdelanie na to aby mohli sirit informaciu.


V minulosti sirili informacie len jednotlivci dosahujuci kvality cloveka - zreci, volchvocia atd.... dneska siri informacie todova smile


Ako priklad nekompetentnosti sirenia informacii novinarmi mozem uviest


https://www.hlavnespravy.sk/caputovej-progresivny-ekonom-psy-nielenze-smrdia-bresu-hryzu-a-obtazuju-okolie-ale-ich-hlavnou-chybou-je-ze-maju-uhlikovu-stopu-ako-velke-auta-suv/2407806


 • naozaj potrbebuje clovek tuto informaciu k zivotu? Preco autor propaguje toho degenerata, ktory je mozno jeden z 100 000 ludi? Chapem, ze autor chcel zdiskreditovat ludi okolo caputovej - ale to uz v minulosti bolo X krat spravene.

Posledný príspevok od SpinQ  ·  18. 1. 2021 o 19:25
1.3k
10
Otec zverejnil(a) 9. 1. 2021 o 17:52
História
Zem

Geologické, paleontologické a archeologické nálezy a poznatky nie sú v súlade s tým, čo sa nám snaží nabulíkať oficiálna"veda". Dôvod poznáme všetci, hermetizácia vedenia vedie k získaniu a udržaniu moci.


V tejto súvislosti som narazil na nie tak šialenú teóriu o vývine našej Zeme, ktorá má viac logických vysvetlení ako podávaná oficiálna teória o subdukcii:


https://aeronet.cz/news/video-kapitola-1-syndikatu-o-vzniku-planety-zeme-a-vsech-planetarnich-teles-tridy-g-v-celem-vesmiru-uprostred-nasi-planety-je-termonuklearni-jadro-jako-uvnitr-slunce-a-nase-planeta-se-zvetsuje/


https://www.youtube.com/watch/tiCMFzpMnZM


http://www.alternativephysics.org/book/ExpandingEarth-demo.htm


Zem
Posledný príspevok od imp  ·  18. 1. 2021 o 15:55
283
0

Je naplanovan summit "sedmicky" v Anglii v 6/2021 v osobnim rezimu, 200 km od Londyna a chteji jeste pozvat vudce ES? z Australie, Indie a Jizni Koreje. Tvurci se opiraji o vitezstvi Bidena bez zniceni Trumpa a Trumpistu. Je to prechod k modelu Brexit, planovanem v r. 2016, ktery byl vytvoren s tim, ze vyhraje Hilary C. To se nestalo, zvitezil Trump, no a nyni je Biden, tak se pokracuje v planu. Oba, Hilary C. i Biden pracuji pro britsky bankovni system.
Obratte pozornost na Indii, EU, Australii a J. Koreu. Schema Londyna je proste - aby se VB vyhnula krachu v 9/2021, tak vybrala svuj model Bristskeho imperia.
Z pohledu Panarina neni perspektivni a nebude mit pozitivni rozvoj, ale zkousi se to. Skotsko chce odejit apod.
Chteji opet ridit EU, NATO atd, proto tento summit.


P.S.
Nektera slova mi nebyla dost srozumitelna. Prosim o pripadnou opravu. Dekuji.


https://www.youtube.com/watch?v=vIR49d0GHk8


Y
438
2

Ve věku 81 let zemřel americký hudební producent Phil Spector. S odvoláním na kalifornskou vězeňskou službu o tom v neděli informovala agentura AP. Spector, který spolupracoval například s The Beatles či Tinou Turnerovou, si od roku 2009 odpykával 19letý trest vězení za vraždu.


https://www.novinky.cz/kultura/clanek/zemrel-phil-spector-producent-beatles-a-usvedceny-vrah-40348075


Posledný príspevok od Chemik  ·  18. 1. 2021 o 07:57
257
1

Třináct Izraelců po očkování vakcínou Pfizer ochrnulo. Lékaři navrhli, aby druhá dávka nebyla prováděna
„Podle údajů Ministerstva zdravotnictví Izraele se u minimálně třinácti lidí projevily příznaky parézy. Někteří lékaři však předpokládají, že se může jednat o větší počet takových případů,” uvádí izraelský deník.
V izraelském resortu zdravotnictví upozornili, že ti lidé, kteří po přijetí první dávky vakcíny měli příznaky parézy, měli by odložit vpíchnutí druhé dávky, dokud se neuzdraví. Na druhé straně lékaři pochybují, zda přijetí další dávky vakcíny bude v takových případech vhodné.


https://cz.sputniknews.com/svet/2021011713067426-trinact-izraelcu-po-ockovani-vakcinou-pfizer-ochrnulo-lekari-navrhli-aby-druha-davka-nebyla/


Y
Posledný príspevok od Yori  ·  17. 1. 2021 o 21:26
339
1

Posledný deň minulého roka mal byť pre stranu Vlasť, ktorú reprezentuje bývalý sudca Štefan Harabin, významným míľnikom. Aby pokryla nákladnú kampaň, strana si pred parlamentnými voľbami napožičiavala takmer milión eur.


Veľkej väčšine veriteľov sa zaviazala peniaze vrátiť do 31. decembra 2020.
Ale strana tvrdí, že peniaze zatiaľ vracať nemusí, pretože ich od nej jednoducho nikto naspäť nepýta.
Na svojej webovej stránke Vlasť priznáva pôžičky od takmer dvoch desiatok veriteľov v celkovej sume zhruba 970-tisíc eur. Viacerí z nich Vlasti požičali okrúhlych 100-tisíc eur. Výnimkou je ružomberský primátor Igor Čombor, ktorý prispel sumou 130-tisíc eur.
Vlasť svojich veriteľov vyzvala, aby netrvali na vrátení požičanej sumy. Strana navrhla, aby sa ich pôžičky v podstate zmenili na dary.
https://www.aktuality.sk/clanok/855108/harabinova-vlast-mala-splatit-milion-eur-peniaze-nevracia-nikomu-vraj-nechybaju/


Posledný príspevok od Ferry  ·  17. 1. 2021 o 19:04
911
4

Práve som dočítal Hox-ov článok na Leva-nete: http://leva-net.webnode.cz/products/trump-a-qanon/. Venuje sa Qanonu a zneužívaniu detí. Zaujal ma ale koniec článku, kde sa vyjadruje k Pjakinovému chápaniu udalostí v SŠA a na záver uvádza túto vetu: "Jinými slovy, říkám že Donald Trump není "člověkem GP", že stojí na jiné straně. Na které? Na straně lidí."
Keď si všímam činnosť Trampa za celý čas jeho činnosti ako prezidenta, je evidentné, že jeho rozhodnutia o rôznych sankciách hlavne voči Číne a možno povedať aj RF, boli prijímané na upevnenie ich samostatnosti a nezávislosti ( presne v súlade s plánom GP ). Ale nedá mi nevšimnúť si jeho vyjdrenie: "America first" ( maj na mysli SŠA ). Vidím, že tvrdo pracuje pre nový Americký Národ a hlavne pre nových Američanov - čo, si myslím, že nie je v súlade s GP. Prepáčte mi, nechcem postaviť veci na hlavu, ale čo robil Stalin?


Posledný príspevok od Ferry  ·  17. 1. 2021 o 19:02
208
0

Znova video zo zivota.


https://www.mojevideo.sk/video/33ffd/zlodeja_sud_oslobodil_tak_si_ho_podali_ludia_(guatemala).html


Sud prepustil cloveka co viac krat kradol bez toho aby ho "poucil", bez toho aby sa v nom nieco pohlo.


Lenze tento krat ludia si ho chytili a skusili na nom vykonat isty druh napravy.


Hned 2 zaujimave fakty vyzdvihuje to video


 1. Hlas ludu hlas bozi - v spolocnosti ludi je spravodlivost ovela lepsie interpretovana ako v institucii, ktora je na to "vytvorena".
 2. Sudnistvo, ako slapka aktualnej (neludskej) koncepcie, podporuje malu kriminalnu cinnost aby v dav lepsie znasal krivdy na nom pachane vladnucou vrstvou - tjs aby si dav zvykal na netrestanu kriminialitu ako mensich tak aj vacsich rozmerov.

127
0

https://drive.google.com/file/d/17p2XQeeDveEPALuapUzd9MJTNPgFGzqz/edit


Před nedávnem starosta Městské části Praha 3 Jiří Ptáček z TOP 09 znovu otevřel otázku možného přejmenování zdejší Koněvovy ulice. Využil k tomu »petici« s údajně tisícem »podpisů«, která požaduje změnu názvu Koněvovy ulice na ulici Marie Terezie. Navzdory tvrzení starosty i řady sdělovacích prostředků je třeba upozornit, že se v tomto případě nejedná o skutečnou petici podle petičního zákona, ale pouze o jakousi »elektronickou petici« postrádající základní náležitosti, jako jsou například opravdové podpisy. Jen malý zlomek těch, kteří na internetu tuto »petici« podpořili, patří mezi občany Prahy 3, o samotných obyvatelích Koněvovy ulice ani nemluvě. Není bez zajímavosti, že za »peticí« stojí bývalý neúspěšný kandidát za TOP 09 do různých funkcí Adam Komers z obce Kaliště, celé jméno jejího dalšího iniciátora, v tomto případě pro změnu z obce Dymokury, pak údajně zní Děpold Jaroslav Maria Josef Jan Bedřich Gabriel Rudolf Rita Czernin, přičemž se jedná o bratra současného 1. místopředsedy TOP 09.


Můžete také podpořit facebookovou stránku Zachraňme Koněvku. Více informací o této iniciativě je na jejím webu: https://zachranmekonevku.blogspot.com


343
0

Možno ste si všimli, ako sa slovenská štátna tlačová agentúra pod ideologickým vedením Pavla Demeša (bývalý riaditeľ pre strednú a východnú Európu americkej mimovládnej organizácie German Marshall Fund) snaží komentovať úplné banality a rôzne informácie vyhlasovať za hoaxy. Túto aktivitu robí v spoluprácu so zahraničnou agentúrou AFP.


Dnes prekonali sami seba a uverejnili toto:
HOAX: Zdieľaný obrázok nepochádzal zo Simpsonovcov, bol zmanipulovaný
https://www.teraz.sk/zahranicie/hoax-zdielany-obrazok-nepochadzal-z/520553-clanok.html


Stovky ľudí zdieľali na sociálnej sieti obrázok, ktorý údajne zobrazuje postavu zo Simpsonovcov v klobúku s rohami pred americkým Kapitolom s tvrdením, že animovaný televízny seriál predpovedal nepokoje priaznivcov prezidenta Donalda Trumpa zo 6. januára 2021.


Článok je veľmi dlhý (300 slov) vzhľadom k tomu, o akej banalite informuje. Je zaujímavé, že si vedenie agentúry dá záležať, aby jej zamestnanci venovali toľkoto času práve takýmto oznamom.


575
4

V Norsku zemřelo 23 lidí po očkování proti koronaviru vakcínou společností Pfizer . Toto je uvedeno na webových stránkách Norské agentury pro léčivé přípravky.


Odborníci vyšetřují příčiny úmrtí občanů. Bylo prostudováno již 13 případů.


Agentura poznamenala, že vakcína může skutečně způsobit vedlejší účinky, které vedou k „závažnějšímu průběhu stávajících nemocí u starších lidí“.


Očkování společností Pfizer proti koronavirům začalo v Norsku 27. prosince. Obyvatelé domovů s pečovatelskou službou v Oslu se ujali jako první.
https://lenta.ru/news/2021/01/14/pfizer_norway/?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop


originál: https://legemiddelverket.no/nyheter/meldte-bivirkninger-etter-koronavaksine-pr-14-januar-2021


Odmítnout vakcínu si nedovolí, tak raději ze stárců udělají pokusné králiky


Posledný príspevok od JanaK  ·  14. 1. 2021 o 23:24
716
9
Ferry zverejnil(a) 12. 1. 2021 o 19:04
Mimo kategórií
Veda

Ako aj KSB hovori, vela technologii je jednoducho zakazanych. Kto rad bada tak uz isto aj natrafil na elektrinu z atmosfery. Je na to normalne patent, ktory presne predpisuje ako vyzer antena, ktora pri urcitej velkosti dokaze z atmosfery "zbierat elektrinu".


Napriklad na takom principe v minulosti zevraj fungovali kostoly. Na vrchu mali "kriz" - ktory bol skor antena a ten bol spojeny s velkym svietnikom vo vnutri kostola, kde doslova nabijal nabojom vzduch v kostole. Preto stare babky este nosili satky (chustky) na hlave, pretoze inak by im v tych kostoloch vlasy stali dupkom. Ako si myslim, ze takato atmosfericka elektrina a jej vyuzivanie bolo rozsirene v 18 - 19 st, pricom v 20 21 st je na nu uvalene embargo zo strany GP. Ale ked si spomeniete, tak nase babky este stale mali "zvyk" nosit satky na hlavach (zotrvacnost procesu).


Vela krat som sa k tomu staval ... s rezervou. Ale co Stvoritel nechce, podhodi ti stale informaciu, ktora ta bud utvrdi alebo vyvrati uvahu.


A tu hla


sice primitivny web deti, ale video je velmi hodnotne


https://www.mojevideo.sk/video/33f6b/nebezpecenstvo_blesku_na_pikes_peak.html


Posledný príspevok od Oracle_911  ·  14. 1. 2021 o 22:18
756
4
kata zverejnil(a) 13. 1. 2021 o 22:20
Zahraničná politika

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/574557-v-taliansku-odstupili-dve-ministerky-hrozi-pad-vlady/


Rezignácie ministerky pre záležitosti rodiny Eleny Bonettiovej a ministerky poľnohospodárstva Teresy Bellanovej oznámil šéf strany Italia Viva Matteo Renzi na tlačovej konferencii. Zároveň zdôraznil, že on nespustil súčasnú vládnu krízu, ktorá podľa neho prebieha „už mesiace“, informovala talianska agentúra ANSA.


Bonetti je meno mafiánov, aj meno známeho hráča pokru z texaského Hustonu.


https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/574552-zacal-sa-sudny-proces-s-udajnymi-clenmi-talianskej-ndranghety-najvacsi-za-posledne-tri-desatrocia/


V juhotalianskej Kalábrii sa v utorok začal najväčší proces s talianskou mafiou od 80. rokov minulého storočia: viac ako 350 ľudí je obžalovaných z príslušnosti ku kalábrijskej mafii 'Ndrangheta, z vrážd, obchodu s drogami, vydierania, ale i zo zneužitia verejných funkcií.


Taliansko je oddávna späté cez mafiu s USA.
A verím, že aj tento proces.


Posledný príspevok od kata  ·  14. 1. 2021 o 16:13
178
0

Poľský premiér Mateusz Morawiecki oznámil, že Poľsko zavedie zákony na ochranu slobody prejavu na internete a zároveň odsúdi spoločnosti Big Tech za potláčanie slobody prejavu na platformách sociálnych médií. Kritika sa objavila po tom, čo prominentné spoločnosti v oblasti sociálnych médií zakázali účty prezidenta Donalda Trumpa na Twitteri, Facebooku a Instagrame.


https://blogspravy.tk/2021/01/14/polsko-zavadza-zakon-na-ochranu-slobody-prejavu-na-internete/


351
0

Evroazijska Rus je stalety globalni, duchovni projekt


Panarinova hypoteza – ve svem globalnim modelovani se opira o Lomonosova, F.I. Tjuceva, hrabete Ignatjeva, Stalina a dalsich a vidi v V.V. Putinovi gosudara EA Rusi. V prubehu stoleti byl sestavovan aparat na zachranu ruskeho ducha, samozrejme nezapominam Suvorova, Usakova atd.


Panarin poukazuje na sve knihy, ze kterych cte uryvky a citaty ruznych osobnosti, jako je napr.
Fjodor Ivanovic Tjucev (Тютчев, Фёдор Иванович) o Bilem carstvi, Konstantinopoli etc. v knize 1.
V techto dvou knihach najdete vse k EA Rusi.


 • kniha z r. 2006 – Informacni valka a politika (v rustine a ukrajinstine – ke cteni i na internetu)Na strane 539 a 541 teto knihy je popsano co je EA Rus.
 • kniha z r. 2020 – Hybridni valka a rozdeleni sveta

Turecko vstoupi do EA Rusi, Kdo je to Erdogan (nema nic spolecneho s etnickymi Turky) ..


Panarin nazval uz v r. 2006 Putina Gosudarem.
Jsou vytvoreny predpoklady po pripadnem padu 3. Kartaga 9.9.2021.
Dulezitym datem je 10.1.2021 – Putin navstivil neobycejny chram v Novgorode.
Modelovani Rurik – Novgorod, Lübeck (je slovanske mesto na teritorii Nemecka, hlavni mesto Hanzovniho svazu, vzdalene pres 65 km od Hamburgu). Proto EAR projekt – pohyb je, dynamika je, myslim, ze se predpoklady splni.


Co se tyka Ciny – Cina nikdy nebyla samostatnym statem. V Cine nikdy nevladli Cinane. Posledni dynastie byla budhisticka 1911, Mandzurove, kteri vladli v Cine 300 let. Cina je smesice narodu, ktere jsou velmi odlisne jazykove, etnicky atd.


EA Rus je projekt opirajici se o smysleni duchovnich ochrancu Rusi, jako jsou Rurikovci a dalsi.
Proto, kdo chce porozumet tomuto tematu, nutne musi precist tyto 2 knihy.
Dnes vychazime na cestu realizace.


Sam pojem „gosudar“, je pojem Machiavelliho, etruskeho (podle Panarina) ministra zahranici Florentske republiky. Kniha Machiavelliho lezela vzdy na stole gen. Stalina a V.V. Putin si v ni take rad cte.


https://www.youtube.com/watch?v=7aQfE_ivtAY


Y
347
0

Najnovsi 5-minutovy prejav prezidenta Trumpa z ovalnej pracovne k Americanom, vyzva na upokojenie a spojenie sa proti nasiliu a za dodrziavanie pravidiel a zakonov... v podstate tymto prejavom vyzyva k zmierneniu miery krvavosti buducich procesov, ktore cakaju USAhttps://www.youtube.com/watch?v=hDNiNdsPHNA


daju sa zapnut titulky s automatickym prekladom329
1

Rusko nepovažuje situaci s odstraněním pomníku maršála Ivana Koněva za důvod přezkoumávání smlouvy z roku 1993 o přátelských vztazích a spolupráci, uvedl v rozhovoru pro Sputnik ředitel třetího Evropského odboru ruského ministerstva zahraničí Oleg Tjapkin.
Diplomat poznamenal, že česká strana po odstranění pomníku maršála Koněva porušila ustanovení dvoustranné dohody.


„Prahu jsme na to několikrát upozorňovali, mimo jiné i v létě 2020, kdy jsme navrhli provést dvoustranné konzultace. Avšak doposud k nim nedošlo. Doufáme, že naši čeští partneři nabídnou rozumný kompromis, který se stane důstojným řešením problému, který jsme my nevytvořili,“ uvedl.


"Jsme nakloněni současnou situaci nevnímat jako důvod pro přezkoumání smlouvy z roku 1993, která je základním dokumentem současných rusko-českých vztahů, ale jako základ pro hledání řešení, která by vyhovovala oběma stranám v rámci stávající právní oblasti,“ dodal.
https://cz.sputniknews.com/svet/2021011313048063-ministerstvo-zahranici-rf-rusko-nepovazuje-odstraneni-pomniku-koneva-za-duvod-prezkoumani-smlouvy-o/


Posledný príspevok od Boletus  ·  13. 1. 2021 o 22:01
476
11

Otázka na admina:
podle jakého kriteria je tříděno zobrazení vláken v režimu "vše"?
Zatím v tom mám chaos. Já bych uvítal řazení podle datumu a času a aby bylo vždy vidět, kde začíná nový den, abych nemusel prohledávat neustále vše.
Také by se mi občas líbila možnost zapnout filtr (zobrazovací režim) "poslední diskusní příspěvky" od "datum, čas".


Posledný príspevok od Neo  ·  13. 1. 2021 o 13:13
134
0

Slovenský preklad rozhovoru dnes zverejnili Hlavné správy. Krátku ukážku dám:


Herbst: U nás boli voľby, a ak tomu rozumiem, tak skoro všetci chápu, že boli veľmi čestné a slobodné.


Solovjov: John, kto toto povedal? Veď samotný váš prezident tvrdí, že nie!


Herbst: Máte pravdu, prezident povedal, že nie, lenže on má k dispozícii veľa schopných advokátov, ktorí sa obracali na súdy v mnohých štátoch…


Solovjov: Ale John, advokátov má aj Lukašenko, a aj tí sa obrátili na súdy a Lukašenko všade vyhral. Advokátov mal aj Janukovyč, a aj on všetky spory vyhral… 75 miliónov Američanov volilo Trumpa a neuverili volebnému systému Ameriky.


Herbst: Nepovedal by som, že 75 miliónov, ale máte pravdu, že milióny Trumpovi verili. Ide však o to, že jeho advokáti sa obracali na súdy a sudcovia, dokonca aj republikánski, hovorili, že nie sú dôkazy pre Trumpove tvrdenia.


Solovjov: Samozrejme. To isté hovorí aj Lukašenko.


Herbst: Áno, lenže my vieme, že systém v Bielorusku nie je demokraciou. U nás máme starú demokraciu…


https://www.hlavnespravy.sk/sach-mat-ako-rusky-novinar-zmietol-byvaleho-americkeho-velvyslanca-na-ukrajine-zabavne-citanie-o-smutnej-americkej-realite-dneska/2404308


https://www.youtube.com/watch?v=fHjc7tshwSI


942
10
Tristan zverejnil(a) 11. 1. 2021 o 19:33
Mimo kategórií

I, Pet Goat II is a 2012 Canadian animated short film written, directed, produced and edited by Louis Lefebvre. The film features a commentary on American society and politics, particularly covering presidents George W. Bush and Barack Obama, with allusions to Osama bin Laden the War on Terror and Biblical theology and Arabian imagery in a post-apocalyptic setting. The title is a reference to The Pet Goat (often erroneously referred to as My Pet Goat), the book children at Emma Booker School in Sarasota, Florida read to President Bush at the time of the September 11 attacks which ends stating "more to come". The film is known for its strong use of cryptic symbolism.
https://www.youtube.com/watch?v=tMSwtSvK4IE&ab_channel=MehmetAliBulut


Zatím jsem neviděl video, nicméně předešlé díly predikovali určitý vývoj a ukazovali prstem na ty co stáli za určitými událostmi ve světe, např. 11. září 2001 či predikce Noterda požáru kat-edrály. Třeba někoho zaujme a dekoduje.


Posledný príspevok od vousy  ·  13. 1. 2021 o 09:52
353
0

Sociálna sieť Telegram dnes 12.1.2021, hlási za posledných 72 hodín 25 miliónov nových užívateľov.
"Oficiálne" 38% pochádzalo z Ázie, 27% z Európy, 21% z Latinskej Ameriky a 8% z MENA.


No paralera s vypnutím sociálnej siete Parler (problémy od 10.1., vypnutie 11.1.) je do očí bijúca.


Viac o sieti Parler tu:
http://leva-net.webnode.cz/products/prispevky-lin-wooda-na-siti-parler-10-ledna-2021/


564
3
popolvar zverejnil(a) 12. 1. 2021 o 18:21
Politika v SR

tlačová beseda strany HLAS
https://www.youtube.com/watch?v=prDwHMG50MQ


P.Pellegrini na jednej strane lamentuje nad tým, že vláda, konkrétne Sulík, podľa vyjadrenia I.Matoviča, je zodpovedný sa smrť cca 4 000 ľudí a miliardovú škodu hospodárstvu SR, lamentuje, že nič sa nedeje, žiadna reakcia médií, ani spoločnosti po takýchto vyhláseniach, a na druhej strane je pre neho riešením skrátenie volebného obdobia tejto vlády a voľby v septembri. Ak to parlament neodsúhlasí, tak potom referendum s celou tou procedúrou...
A to akože dovtedy sa tu bude veselo mordovať obyvateľstvo ďalej a ničiť ekonomika?
Ako ho tak počúvam, tak nadobúdam presvedčenie, že jeho príchodom k moci by sa z nastúpenej covid línie nič nezmenilo, len súčasný amatérizmus by bol vystriedaný profesionalizmom, a bola by nám nasadená ešte tvrdšia covid-kazajka...


Posledný príspevok od Neo  ·  12. 1. 2021 o 19:29
720
6

Po sedmi letech intenzivních jednání uzavřely Evropská unie a Čína globální investiční dohodu, která v západních médiích vyvolala velmi kontroverzní reakce. Někteří to označili za „historické“ a důležité pro Evropu, jiní za „kapitulující“ a prospěšné především pro Peking.


Podle rakouského „Standartu“ je tato dohoda „zradou“ ve vztahu k transatlantickým partnerům - USA a Velké Británii. Dohoda, známá jako Komplexní dohoda o investicích mezi EU a Čínou (CAI), byla podepsána 30. prosince a může trvat přibližně rok před jejím konečným vstupem v platnost. Evropská komise očekává, že se tak stane počátkem roku 2022. Před tím je ještě třeba provést významnou technickou práci a ratifikaci Evropským parlamentem, kde se zelená frakce staví proti ústupkům Číně.


Dohoda významně rozšiřuje přístup evropských společností na čínský trh, zlepšuje podmínky pro podnikání v Číně a stanoví pravidla pro „spravedlivou hospodářskou soutěž“. Podle odborníků z EU to byl nejúspěšnější pokus Evropské unie o „resetování“ vztahů s druhou světovou ekonomikou. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen uvedla, že svět musí posílit vztahy mezi EU a Čínou, zejména v souvislosti s pandemií koronavirů. Dohoda podle ní posílí spolupráci mezi dvěma největšími ekonomickými bloky v oblasti obchodu a investic. Čínský prezident Si Ťin-pching vyjádřil názor, že dohoda „prokazuje odhodlání Číny otevřít svou ekonomiku světu“. Čínský tisk označil dohodu za „novoroční dárek světu“.


USA a Británie, které zaujaly vůči Pekingu tvrdý postoj, zase přímo obvinily EU z porušování zásad západní solidarity. Podle evropských médií k podpisu dohody přispěla hlavně německá kancléřka Angela Merkelová, jejíž země předsedala Evropské unii po celou druhou polovinu roku 2020. Pozorovatelé jsou přesvědčeni, že dohoda slouží především zájmům německého podnikání, které je lhostejné jak k lidským právům v Číně, tak k prohlubujícímu se obchodnímu konfliktu mezi ČLR a Spojenými státy.


Podpis dohody s Čínou byl zároveň pro Evropskou unii nesmírně důležitý. Obchodní obrat mezi těmito dvěma obchodními bloky dosahuje 1,5 miliardy eur denně, Čína je po USA druhým největším obchodním partnerem EU. Evropské investice do čínské ekonomiky přesáhly 140 miliard eur, přičemž nejméně polovina v průmyslovém sektoru. Německé automobilky zaujaly v Číně obzvláště silné postavení. Evropa může zase počítat s čínskými investicemi, které rychle rostou a přiblížily se hranici 120 miliard eur.


Na současnou dohodu se v Bruselu pohlíží jako na předpoklad pro vytvoření zóny volného obchodu, která dá silný impuls hospodářskému rozvoji. Evropané věří, že dohoda umožní evropským společnostem soutěžit na stejné úrovni se státními čínskými společnostmi. Dohoda stanoví, že čínští partneři se zavazují poskytovat údaje o vládních dotacích, které jim byly poskytnuty, a nebudou vyžadovat povinný převod technologií od zahraničních investorů.
Jedním z nejspornějších problémů během jednání bylo pracovní právo, protože Čína je často obviňována z nucené a dětské práce. Vedení ČLR však ujistilo Evropany, že udělá vše pro ratifikaci příslušných úmluv ILO (Mezinárodní organizace práce). Obránci lidských práv na Západě v této souvislosti uvedli, že nevěří slibům Pekingu.


Podle amerických pozorovatelů představuje dohoda Číny s EU hrozbu pro transatlantické vztahy a Evropa představila „nechtěný dar“ nastupujícímu americkému prezidentovi Joe Bidenovi. V praxi se Číně podařilo překonat obchodní omezení uvalená Trumpovou administrativou. Spojené státy se zejména pokusily zablokovat vývoz čínského zboží vyrobeného v „převýchovných táborech“, zejména v autonomní oblasti Sin-ťiang Uygur. Čínský zákrok proti protestům za lidská práva v Hongkongu byl ještě kritizován. Dohoda byla nepopiratelným triumfem Pekingu, který dokázal uzavřít dohodu navzdory mezinárodní kritice a nyní může počítat s tím, že evropské investice vyrovnají odchod amerických společností.


Matthew Pottinger, kurátor čínského směru v odcházející administrativě USA, uvedl, že všechny politické strany a vůdce Kongresu byli odrazeni, že Evropská unie se rozhodla podepsat dohodu s Čínou bez čekání na inauguraci nového amerického prezidenta. Řekl, že byrokrati v Bruselu by měli vědět, že Čína pokračuje v budování mnoha továren využívajících nucené práce, stovky tisíc Ujgurů jsou drženy v „nápravných táborech.“ Peking navíc účinně zrušil hongkongskou autonomii a odsoudil aktivisty v oblasti lidských práv k drakonickým podmínkám.


Američtí političtí analytici zároveň zastávají názor, že podpis dohody je nepochybně velkým vítězstvím Číny a osobně prezidenta Xi. Nově zvolený prezident Joe Biden bude nyní mnohem obtížnější vytvořit protičínskou koalici. Řada evropských pozorovatelů se domnívá, že to, co se stalo, je přirozené: vzhledem k oslabení americké moci hledá Evropská unie nové partnery a nové trhy. Evropa však zaplatila vysokou cenu za přístup na největší světový trh a obětovala transatlantickou solidaritu a lidská práva obchodním zájmům.
https://inosmi.ru/politic/20210111/248883431.html


Posledný príspevok od Oracle_911  ·  12. 1. 2021 o 17:18
411
4

V ČR se najde dost přisluhovačů všech možných páníčků. Příznivci návratu monarchie se rozhodli k narozeninám obdarovat Karla Habsburského. Vybrali peníze a nechali mu udělat kopii svatováclavské koruny.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/320-tisic-Kc-vybrali-pro-Habsburka-Ten-rika-Sudetonemecka-strana-byla-mirumilovna-649994


Monarchisté by mohli jít v letošních volbách do Poslanecké sněmovny v koalici SPOLU, což je projekt ODS, KDU-ČSL a TOP 09, což až tak nepřekvapuje, protože Petr Fiala z ODS v minulosti spoluorganizoval návštěvy Otty Habsburka ( otce Karla ) a B. Posselta v Brně. Fiala zastával funkci předsedy moravské sekce Panevropy.
https://ceske-narodni-listy.estranky.cz/clanky/prispevky/fiala-jako-spoluorganizator-navstev-o.-habsburka-a-b.-posselta-v-brne.html


Karel Habsburský se také vyjádřil k Benešovým dekretům: “Stále ovšem existují určitá právní omezení. Habsburské zákony, stejně jako Benešovy dekrety, jsou naprostý nesmysl. Jsou již zcela překonané.”


V rozhovoru pro MF Dnes dokonce uvedl, že Sudetoněmecká strana neprosazovala své záměry násilnou cestou. “Benešovy dekrety mají jasný důsledek, pro který mám malé pochopení. Sudetoněmecká strana vždy rezignovala na násilí a zkoušela něčeho dosáhnout normální právní cestou. Její politika se zakládala na rozumu, z české strany ale byla spíše založená na emocích,” sdělil.


Tady na videu někteří naši politi na sudetoněmeckém sjezdu https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=674949872965794&id=100013523621705


Nedávno se Berndt Posselt vyjádřil: Odsun byla chladnokrevně plánovaná etnická čistka
https://www.forum24.cz/bernd-posselt-odsun-byla-chladnokrevne-planovana-etnicka-cistka/


Posledný príspevok od moon  ·  12. 1. 2021 o 14:57
491
5

Kým rušili účty Trumpa a jeho okolia, "dalo" sa to ako tak pochopiť a povedzme, že mali aj (mizernú) argumentačnú bázu (obvinenie z vyvolania násilností).


Teraz však už blokujú akýkoľvek nie "modrý" info kanál.


Príklad, youtube kanál Panarina: https://www.youtube.com/channel/UCXhA8SwxOW_3kMUXNKdFeiQ


Je otázka času kedy začnú rušiť aj webové služby (príklad Parler).


@Neo Ak sa smiem spýtať. Kde hostuješ tieto stránky? Dúfam, že niekde v RU smile

Úpráva:
Panarinov kanál zjavne nie je zrušený. Chybná informácia.


@NaCeste Kanal Igora Panarina je dostupny tu: https://www.youtube.com/channel/UCITc8dYeKc_K3E_8LNefMBA/videos

Posledný príspevok od kata  ·  12. 1. 2021 o 14:45
215
0

V Kremlu se na popud Vladimira Putina se konalo tristranne jednání prezidenta Ruské Federace, prezidenta Ázerbájdžánské republiky Ilchama Alijeva a premiér-ministra Armenske republiky Nikoly Pasinjana.
Po konzultacích podepsali Vladimir Putin, Ilham Alijev a Nikol Pašinjan prohlášení prezidenta Ázerbájdžánské republiky, premiéra Arménské republiky a prezidenta Ruské federace.


Vladimir Putin pred jednanim:
Vážený Ilhame Gajdaroviči! Vážený Nikolo Vovajeviči!
Rusko si váží partnerských a dobrosrdečných vztahů, které spojují naše země a národy, a tak jsme s úzkostí a upřímným zájmem o osudy lidí sledovali vypuklý ozbrojený konflikt. Rozsáhlé boje, bohužel, vedly k významným lidským obětem, zhoršily již tak složitou situaci v Zakavkazsku, zvýšily riziko šíření terorismu.
Chci vám poděkovat, vážení kolegové, za to, že jste reagovali pozitivně na snahu ruské strany v aktivním zprostředkovatelském úsilí, které bylo zaměřeno na to, aby pomohlo zastavit krveprolití, vedlo ke stabilizaci a dosažení udržitelného příměří. Na řešení tohoto složitého úkolu tvrdě pracovaly diplomatické a vojenské útvary našich zemí. Byli jsme v neustálém kontaktu, hledali jsme kompromis.
Je to dusledek našeho společneho úsilí, intenzivnich jednani vcetne nocnich telefon. rozhovoru. 9. listopadu bylo dohodnuto Třístranné prohlášení, které jsme s vámi podepsali. V tomto základním dokumentu, jak známo, jde především o kompletní ukončení vojenských akcí, o zaslání ruských příslušníků mírových sil do oblasti a co je zvláště důležité, poskytnout mírovému obyvatelstvu postiženemu valecnym stretnutim plnou a účinnou pomoc při návratu do normálního života.
Zvláště bych chtěl poznamenat, že ve všech svých jednanich se Rusko snažilo cerpat z klíčovych poznatku ziskanych v Minské skupině OBSE. Pokračujeme v pravidelných kontrolach nasich akci partnery Minské skupiny.
Dnes lze s uspokojením konstatovat, že třístranné dohody jsou důsledně realizovány. Podle našeho přesvědčení to vytváří nezbytné předpoklady pro dlouhodobé a celospolečenské urovnání starého konfliktu na spravedlivém základě, v zájmu arménského i ázerbájdžánského národa.
Pro kontrolu dodržování příměří na linii kontaktu v Nahornim Karabachu a podél Lacinskeho koridoru na žádost arménské a ázerbájdžánské strany byl soucasne nasazen ruský kontingent. Byl vytvořen systém efektivního prosazování režimu příměří. V zóně odpovědnosti ruských mírových sil působí 23 pozorovacích stanovišť; další čtyři posty mají na starosti bezpečnost provozu na koridoru. Nyní je situace v regionu klidná.
Hodně se u nás dělá pro bezpečný návrat vysídlených osob a uprchlíků. Za období od 14. listopadu se už v Karabachu vrátilo přes 48 tisíc lidí. Za zprostředkování Ruska byla provedena výměna zajatců a těl obětí.
Úspěšně funguje Mezinárodní centrum pro humanitární reakce, v rámci kterého odborníci našich zemí řeší důležité otázky týkající se zajišťováním běžného života obcí, rekonstrukce zničené infrastruktury, ochrany historickych pamatek, náboženství a kultury. Pracovníci centra se zabývají obnovou energetického a tepelného zásobování.
Z Ruska bylo do oblasti konfliktu dodáno již přes 800 tun stavebních materiálů, celkem přes 1,5 milionu tun humanitárních zásilek. Obyvatelům je poskytována lékařská péče. Od min bylo vyčištěno přes 479 hektarů území, zkontrolováno 182 kilometrů silnic, 710 budov a staveb. Více než 22 tisíc výbušných předmětů bylo nalezeno a zničeno.
Myslím, že dnes by bylo důležité především zmapovat další kroky ke klíčovým směrům vypořádání, které byly uvedeny ve společném prohlášení z 9.listopadu loňského roku. Mám na mysli otázky týkající se činnosti ruského mírového kontingentu, vyjasnění demarkačních linií, řešení humanitárních problémů, ochrany kulturních památek.
Zvláštní pozornost si zaslouží úkol odblokování ekonomických, obchodních a dopravních vazeb v regionu, otevření hranic. Předpokládá se, že tyto otázky bude řešit speciální třístranná pracovní skupina skladajici se z vicepremiérů Ruska, Ázerbájdžánu a Arménie.
Rád bych se spolehnul, vážení kolegové, že naše dnešní jednání se bude konat v tvorivem prostředí a poslouží jako zajištění trvalého míru, bezpečnosti a dalšího sociálně-ekonomického rozvoje v regionu, než jsme všichni, určitě zájem.


http://kremlin.ru/events/president/news/64877


Y
344
1

Odvolací súd provincií Chincha a Pisco v texte rozsudku, ktorý popiera prepustenie, obvinil „svetovo dominujúce zločinecké elity“ z vytvorenia pandémie.
RIO DE JANEIRO, 12. januára. / ÚLOHY /. Odvolací súd v provinciách Chincha a Pisco v južnom regióne Ica vyhlásil účasť „dominantných zločineckých elít na svete“ pri vytváraní nového typu pandémie koronavírusov. Členovia súdu vydali takéto vyhlásenie v jednom zo svojich rozhodnutí, ktorého kópiu zverejnili v pondelok na svojej webovej stránke noviny Peru.21 .


https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/10438403


Posledný príspevok od Oracle_911  ·  12. 1. 2021 o 09:13
170
0

Cinska narodni republika vznikla v 1.10.1949.
V r. 2021 bude slavit KS Ciny 100. let - velky svatek. KS Ciny byla zalozena v Sanghaji, kde se take nachazi jeji muzeum. Vetsina lidi, kteri zakladali KS Ciny nebyli Cinane. Byl tam sice Mao Zedong, ale ten byl studentem a byl bez vlivu, vetsinu tvorili trockiste.
Trockij se mel stat po vitezstvi nad Sovetskym svazem vudcem zeme.
Stalin chtel sveho casu trockisty z cinske KS vyhnat. Neco se mu podarilo, neco ne.
Xi Jiping nemel prijit k moci, mel vladnout trockista, ktery nyni sedi ve vezeni. Jiz 100 let probiha kruty boj stalinistu a trockistu.
Z historie Ciny - bylo 36 mensich knizeckych struktur, ktere mezi sebou neustale bojovaly, pokud neprisel 1. Imperator severu Huang. Vsechny je spojil. Rika se, ze Xi je jeho potomek.
Pandemie zacala ve Wuhanu, nachazi se zde laboratore pod vedenim Sorose a Gatese. Kdyz Trump brojil proti Cine, brojil proti liberalni klice komsomolcu, jejiz vudci jsou premier-ministr a ministr zahranici. Xi mohl prodlouzit sve pravomoce, ale nepodarilo se mu porazit tuto liberalni Clintonovu skupinu.
V Cine je mnoho nebezpeci, jdou tam procesy, ktere sly v SSSR 1929. Xi zachranuje jednotny stat, pokud zvitezi komsomolci, Cina se rozpadne.


https://www.youtube.com/watch?v=iL2twZSwNsY


Y
740
4

Prerozdeleni sveta podle Panarina:


GIAROSSIJA: Nemecko, Italie, Rakousko, Rusko, Belorusko


FRANKONIJE: Spanelsko, Francie, Belgie, Luxemburg, mozna Skotsko, ve hlave s novym De Gaullem a nebude to Macron.


Soucasne se zacne realizace projektu Evroazijskeho Ruska ve hlave s V.V. Putinem (model Panarina) na zaklade geopoliticke vyhodnosti, na zaklade duchovne-mravnich hodnot atd.
K byvalym republikam SSSR se pripoji i Vietnam, Mongolsko aj.


Kam se vrtnou kolonie VB po jejim rozpadu?
Kanada jednoznacne a pouze k Trumpovske Severoamericke konfederaci. Australie a Novy Zeland take.


Cina se nachazi v bodu rozlomu, nadlomu, desintegrace. Napr. sjednoceni Tajvanu s Cinou se dodnes neuskutecnilo. Cina zustane ve svych hranicich.


Osud Polska, ktere ja pakou Anglosasu na vytvareni tlaku na Rusko a na Slovanstvi jako takove, vidi Panarin ve Slovanske konfederaci na bazi Velke Moravy, a tam by byly Cechy, Morava, Slovensko, Pomorany (i kdyz tam je otazka, zda by nepripadly ke Giarossiji), Varsavske vojvodstvi, Polonije a Prusko. Hlavnim mestem by byla Bratislava, ale pocita se jeste s jednim centrem a hl. mestem na Morave.


Takto by se mohla zabezpecit stabilnost na evropskem kontinentu.


Balkanska konfederace s hl. mestem Belehrad – o tom budeme hovorit pozdeji.


Sledujme datum 9.9.2021 – zda nastoupi predpovidana desintegrace VB.


https://www.youtube.com/watch?v=uogIoR5mba8


Y
Posledný príspevok od Kyborg  ·  11. 1. 2021 o 19:03
320
0

Dulezite 2 body:


 • Pelosi potvrdila, ze cekala vice jak 20 min. na rozhovor s vice-Pencem spolu s p. Sumerem (namestek jednoho NY senatora, demokrata. Chteli projednat, impeachment Trumpa, 25. pozmenovaci navrh (predani moci presidenta z duvodu nemoci na vice-presidenta) apod. Pence se ale nedostavil.
 • Pelosi potvrdila, ze se z jeji kancelare ztratil notebook (je tam mnoho negativnich informaci na demokraty)

https://www.youtube.com/watch?v=quuyXJGjbDk


Poznamka:
Pro rustinare davam dodatkove video:
Impeachment, 25. pozmenovaci navrh nebo navrat do Bileho domu. Co ceka Trumpa a nas?


https://www.youtube.com/watch?v=ctWmpmDVT5I


Y
696
1

Zdravim


nabehol som na video


rumble.com/vcmvp4-eskorta-v-m.html


a nasledne znamy postol tento link


www.profidecatholica.com/2021/01/10/bergoglio-arrete-hier-soir-au-vatican-il-sous-le-coup-de-80-chefs-dinculpations-dont-trafic-denfants-detre-humains-fraudes/


www.conservativebeaver.com/2021/01/10/vatican-blackout-pope-arrested-on-80-count-indictment-for-child-trafficking-fraud/


Vie niekto viac info co sa to presne deje ??


moze to niekto potvrdi/vyvratit aleob je to false alarm ??


Posledný príspevok od Oracle_911  ·  11. 1. 2021 o 12:01
375
0
Jozef II zverejnil(a) 11. 1. 2021 o 08:09
Videá, filmy, knihy

Neviem ohodnotit mieru pravdivosti tychto informacii, ale su velmi zaujimave. Nasadenie policie a armady na kontrolu hranic s Kandou, Cinske kroky v navaznosti na udalosti v USA, Severna Korea a jej vyhlasenia o tvyseni poctu jadr. arzenalu, udalosti v Taliansku a specialne vo Vatikane, ale co mna najviac zaujalo, je vraj Ruska stopa v udalostiach okolo USA ( 5:35 min ) a dalsi moment bola cast tohoto videa, ( cca 16:00 min ) kde hovori o tisicrociach ovladania a manipulacie a o ich odhaleni. Moja anglictina je biedna a tak poprosim zdatnejsich o korekciu mojich chyb a o vyjadrenia sa k tomuto ako celku a obzvlast k bodom, ktore som vypichol.


https://youtu.be/as9IEvaC9XA


Tu je i jeho prve video:


https://youtu.be/vzheebPuCGU


441
0
Uzavretá
Neo zverejnil(a) 11. 1. 2021 o 00:17
Otázky a odpovede
322
0

Pred nekolika dny probehla preventivni bezpecnostni akce. Bylo zatceno asi 50 aktivistu.
V Cine je velmi slozita politicka situace. Mezi sebou zapasi Xi a spol. s clintonity a spol. V minulem roce byli arestovani oponenti ve hlave s Jimmy Lai, ocekaval se soud, ale zjistilo se, ze k teto skupine patri premier i ministr zahranici.
Zatim jsou uvezneni na dozivoti 2 politici. Proti tomu jdou protesty.
Zda se, ze pro Xi prisel vhodny cas pokracovat ve svem ukolu.


Y
533
2

Prvý koordinovaný útok žumpy rukami amerických korporácií na službu Parler, ktorá je alternatívou k Twitteru. Podobný prípad sa stal už v roku 2019, kedy podobný osud postihol sieť GAB.


Apple vymazal zo svojho AppStoru aplikáciu a Amazon AWS (ide o cloudové služby, hosting virtuálnych serverov pre aplikácie a databázy) odmietol poskytovať firme Parler svoje služby a chystá sa dnes vymazať všetky jej dáta zo svojej serverovej farmy.


Použili podobnú taktiku, akú máme možnosť vidieť aj u nás vo vzťahu k alternatívnym médiám: vymyslené alebo vyfabrikované udalosti cez provokatérov a rozhodnutie odvolávajúce sa na tieto skutočnosti (či už sú to vyhrážky, alebo vulgarity, ale najmä hoaxy a konšpirácie).


V podstate ide o očakávanú udalosť, americká žumpa sa od teraz nebude strániť absolútne ničoho, aby odstránila všetky zdroje informácií, ktoré by mohli aj teoreticky rozširovať inú verziu reality, aká je prípustná podľa nich. U nás je to vidieť napríklad na tom, ako postupujú proti Zem a Vek, najnovšie proti badatel.net . Očakávať sa dá postupné uťahovanie šróbov, blokovanie domén, ostatných webových služieb od Google a ďalších amerických korporácií.


https://www.zerohedge.com/political/amazon-employees-demand-company-drop-parler-aws-cloud-app-becomes-1-download


Posledný príspevok od JS22  ·  10. 1. 2021 o 14:15
981
7

Rád bych upozornil na rozhovor Solovjova s americkým politologem Dmitrijem Simensem v pořadu Solovjov Live od 1:32:00 v ruštině.
https://www.youtube.com/watch?v=rSMYR-feM3Y


Simens je blízkým spolupracovníkem Kissingera a dnes, dle mého, plní úlohu globální spojky.
Vzpomínám si, že před několika měsící Somens měl rozhovor s mluvčím Putina Pěskovem a hodně ho zajímalo, jak se Rusko staví k tomu, že v USA zvítězí Biden. Zároveň vysvětloval, co Rusko může očekávat od Bidena.


V dnešním videu, mimo jiné řekl, že už v minulém rozhovoru se Solovjovem (ten jsem neviděl) konstatoval, že Trump praktiticky nemá šance zvrátit výsledky voleb. Jeho názor tehdy byl, že Biden nezvítězil demokraticky, že volby byly organizovány nespravědlivě, že pokus o impeachment a démonizace Trumpa v Kongresu a médiích vytvořila specifickou a nerovnoprávní atmosféru, ale volby proběhly bez seriozních narušení zákona. Trump si měl tehdy uvědomit, že každý stát má svoje zákony a pokud se mu zdálo, že zákony byly porušovány, měl to jít řešít tehdy na úrovní států. Což neudělal a volby prohrál. Měl uznat svoji porážku. Bylo v pořádku, že zpochybnil vítězství Bidena, požadoval přepočítání hlasů a pokusil se řešit své pochybnosti soudní cestou, dokonce u nejvyššího soudu. Ale potom, co vyčerpal všechny legální možností, Trump odmítl přiznat realitu. Začal mluvit o narušení zákonů, což nemohl dokázat. To, co se stálo před dvěma dní s útokem na Capitol, byla absolutně nepřípustná situace, i když si Simes nemyslí, že jí Trump naplánoval. Ale tato situace natolik vážně poškodila imidž amerického politického systému, že vyžaduje serjozní nápravu. Zároveň zkritizoval pokusy demokrátu lynčovat Trumpa v Kongresu, aníž by měl možnost vyjádřit své důvody a mít právní obhájobu. Naznačil, že jedním z důvodů, proč Trump nevyhrál volby, bylo jeho podceňování pandemie a absolutní nezvládnutí úkolů, které měl v souvislosti s ní řešit.


Ze všeho výše řečeného, mám takový dojem, že Trump se vymkl z kontroly GP a začal jednat příliš samostatně, což začalo vážně ohrožovat plány GP, obzvlášť při vytvoření center koncentrace řízení v Číně a Íránu. Proto bylo rozhodnuto vsadit na Bidena, kterého Čína drží na háčku přes kompromitující materiály na něho a jeho syna. Mimochodem, dnes v amerických sociálních médiích (to vím od Sani ve Floridě) je zakázáno jakkoli kritizovat "komunistickou" Čínu.
Trump asi měl ve volbách zpochybnit americký systém, ale ne do takové míry, jak udělal, což přivedlo k totálnímu rozkolu americké společnosti a vyústilo v krízi systému, což vytvořilo předpoklady pro nekontrolovaný rozpad USA, kterého se GP bojí.


P.S. Kdo bude mít čas, doporučuji se podívat na dalšího hosta Solovjova, bývalého velvyslance USA na Ukrajině. Rohzovor se tykal krízi americké demokracie a Solovjov svého hosta, který si asi ještě neuvědomil novou realitu, doslova argumentačně dozdrtil.


Posledný príspevok od TauRus  ·  10. 1. 2021 o 13:51
140
0

O skvelych uspesich Min. obrany Ruska (panoramaticky dil)


Triumfalni uspech Min. obrany Ruska se projevil nejen v Africe, ale take behem pandemie v nejtezsim momentu na jare 2020, kdy min. obrany S. Sojgu mohl uskutecnit postaveni noveho medicinskeho centra za pouhe 2 mesice.
V posledni dobe jsou vsechny uspechy Ruska spjaty prevazne s Ministerstvem obrany zeme.


V Centralni africke republice se konaly presidentske volby. Zvitezil staronovy president.
V zemi mela probehnout barevna revoluce. Rusko pomohlo, zaslalo 300 vojenskych instruktoru, vrtulniky, BMP apod. Vse bylo potlaceno.
Bohuzel, v Rusku nevysilal zadny tel. kanal o tom, ze OSN, EU a hlavne opozicni kandidat uznali vitezstvi a gratulovali staro-novemu presidentovi.
Kolosalni vitezstvi ruske politiky, vynikajici prace 3 slozek Min. obrany:


 • hlavni rizeni rozvedky
 • hlavni operativni rizeni
 • hlavni rizeni mezinarodni spoluprace

Jako priklad davam film "Bez prava na chybu".
Je treba ozvucovat triumfalni uspechy Min. obrany.
Bohuzel bez odpovidajici informacni podpory nebude konecny vysledek.


Pripomenme si historii carskeho Ruska.
Rusko-Turecka valka 1877-78 (velmi dobry film "Turecky Gambit"smile. Rusko valku vyhralo, ale diplomacie vsechno prohrala a tak se, mezi jinym, stalo, ze Kypr, ktery byl kolonii Turecka odesel k VB, ktera vubec ve valce nebojovala. Dodnes je na Kypru britska vojenska zakladna. Kypr je kolonie VB.
V dusledku diplomaticke prohry odesla ruska vojska z celeho Balkanu.
V Bulharsku byla ustanovena zapadni vlada, prestoze jsme osvobodili Bulharsko my. Bulharsko bojovalo v 1. i 2. sv. valce proti Rusku.


Vysledky ruskeho Ministerstva obrany jsou, je nutne je zajistit i diplomaticky a informacne.


https://www.youtube.com/watch?v=0DSM6VURVsQ


Davam link na Rusko-Tureckou valku 1877-78:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Rusko-tureck%C3%A1_v%C3%A1lka_(1877%E2%80%931878)


Y
504
1

EU oficialne oznamila, ze prestala uznavat Guaida nynejsim presidentem Venezuely. Tento projekt trval vice jak 2 roky.
Proc se tak stalo?
Ve Venezuele se konaly parlamentni volby. Guaido v nich totalne propadl.
Nekolikrat byla snaha o statni prevrat, nezdarilo se. Na odvraceni ma zasluhu i Min. obrany Ruska - hlavni rozvedka rizeni a hl. operativni rozvedka gen. stabu, naftovy specnaz Secina, Rada bezpecnosti Ruska Patruseva a Min. financi Siluanova (ropna kampan).
Maduro se zaslouzil o to, ze volby probehly v klidu.
Barevna revoluce byla potlacena.
Je to triumfalni uspech Ruske geopolitiky.


https://www.youtube.com/watch?v=konstTdI4LY


Y
Posledný príspevok od Otec  ·  9. 1. 2021 o 19:42
209
0

Vojensko-politický expert, ex-šéf izraelské tajné služby "Nativ" Jacov Кеdmi ve vysilani ITON.TV vyjadřuje své názory o příčinách a důsledcích útoku na Kapitol, zorganizovaneho ve Washingtonu stoupenci odstupujícího prezidenta USA Donalda Trumpa - účastníky "Pochodu za záchranu Ameriky", ale také analyzuje akci tajných služeb, neschopnych poskytnout ochranu jednoho z hlavních symbolů moci v USA.


https://www.youtube.com/watch?v=-dH3s6dTijI


Y
636
4
Adam zverejnil(a) 8. 1. 2021 o 23:54
Videá, filmy, knihy

Po prečítaní 2 kníh od 2 rozdielnych autorov (I.Jefremov - Koráby vesmíru (1948 ), H.P. Lovecraft - V horách šílenství (1931) ) ma zaujala jedna spoločná vec, ktorú popísali, a to konkrétne to, ako vedci našli skamenelé kosti dinosaurov, ktoré boli zrezané (prestrelené) dokonalým rezom, ktorý v tej dobe nebolo možné vykonať, iba ak by boli použíté nejaké vysoké technológie. Zaujímalo by ma, odkiaľ čerpali? Neviete niečo o tom?


Posledný príspevok od Otec  ·  9. 1. 2021 o 18:03
1.9k
8

Policie Capitolu, jak se ukázalo, odmítala všechny nabídky Ministerstva obrany USA o potenciální pomoc 6. ledna, učiněné minulý týden, protože informace o rozsahu protestů a demonstrací rostla.


Capitolská policie musí být vyšetřena kvůli tomu, jak událost uspořádala a jakým způsobem došlo k vraždě neozbrojeného amerického veterána letectva.


Objevily se záběry, jak Trumpovi příznivci zastavují a odtahují rabující členy Antifa z oken Capitolu a snaží se zabránit ničení. Ozývají se výkřiky: "This is Antifa!!!»


Trumpovi stoupenci tvrdí, že členové Antifa maskovaní za jednoho z nich pronikli do davu demonstrantů, kteří ve středu zaútočili na americké Capitol.


Důstojník ve výslužbě, řekl The Washington Times, že firma XRVision používá svůj software pro rozpoznávání obličeje demonstrantů a porovnávala dva členy Antifa Philadelphii s dvěma muži v Senátu.


Existuje video, na kterém je vidět, jak policie sama povolila demonstrantům projít ke Capitolu.


Taktika je jednoduchá: převléknout Antifu za Trumpovy příznivce a zmařit důkazy c Kongresu. Nyní je Trump nepřítelem a vymýšlí se různé varianty, jak ho odstranit z cesty, zbavit ho moci a pokusů bojovat o druhé funkční období.
Příliš jednoduché, příliš jasné.


Mluvčí Ted Lee vyzývá Pence, aby uplatnil 25. dodatek, aby odvolal prezidenta Trumpa z funkce (Fox News).
Mluvčí Ilhan Omar pracuje na Trumpově impeachmentu.
Další provokace Antifa, která podkopává pověst Trumpa a jeho příznivců. Neprojde to. Každý titulek, i když teď začíná slovy " Trumpovi příznivci...", mnozí si okamžitě uvědomili, že to jsou placené záškodníci ze sorosové Antifa.
Kdyby to demokraté nepotřebovali, nepustili by sami ozbrojené hipíky do budovy s velmi důležitými osobami uvnitř.


Ano, další provokace.
Ale všechno je podle plánu. Dokonce i v dropech Q vidíme potvrzení, jako například v dropu s poukazem na to, že Pence a Pelosi půjdou společně do bezpečí. Stalo se tak dnes při evakuaci.
Q vždy věděl, co bude dál.


A pak bude ještě zajímavější!


Poslali mi z USA dopis: "a my jsme místo sledování vánoční bohoslužby sledovali" živou " provokaci, kterou ve Washingtonu provedli. Celou dobu jsem chtěl křičet: "Autora! Autora!"- velmi elegantně byla organizována provokace. V důsledku: (a) obrovský dav příznivců Trumpa byl rozehnan bez jakékoliv námahy; (b) Trumpa a jeho příznivce polili bahnem; (v) zmařili diskuse o námitkách (ve skutečnosti, dokumentech, dokazujících, že volby byly ukradeny); (g) přesvědčili poslance, že je nutné hlasovat pro Bidena; (d) zároveň "zamluvili" otázku o ukradených volbách dvou senátorů - než Senát byl předán demokratům; (e) ty, kteří přišli podpořit Trumpa, můžete legálně zatknout; a (f) existují legitimní důvody proč Trumpa nejen konečně svrhnout (již Omar připravuje obviněn), ale i odstíhat. A to zdaleka není celý seznam benefitů z provokace... Vysoké umění! Pro vaši knihu o moci je dokonalým příkladem! Tak jsem zvědavá, kdo tu provokaci naplánoval a uskutečnil.
https://www.youtube.com/post/UgwzRONzBlf8dOgpbZh4AaABCQ


Posledný príspevok od loranka  ·  8. 1. 2021 o 21:24
277
0

http://leva-net.webnode.cz/products/m-v-velicko-otazky-a-odpovedi-jaro-2020/


Rozhovor na všelijaké možné témy. Je spomínaná aj téma vzťahov Rusov voči Čechom a Slovákom.


Poznámka: Video sa nedá prehrať priamo na webe, treba ísť na youtube. YT dal oznam, že je to kvôli porušeniu práv na zverejnenie obsahu nahláseným Medzinárodným olympijským výborom..


335
0

Ruskojazyčná blogérka, žijicí v USA Jelena Nikitskaja, která 6.1. přijela se skupinou prátel podpořit Trumpa na demonstraci do Washingtonu, podrobně informuje o událostech, které se tam odehrávaly.


Что на самом деле произошло в Капитолии США . Почему я не выходила в эфир сразу после событий?
https://www.youtube.com/watch?v=-jkgmF95zI4


Reportáž 1TV.ru, ve které ukázali, jak policie pouští provokátery do Kongresu
https://www.1tv.ru/news/2021-01-08/399609-v_vashingtone_obrastaet_skandalnymi_podrobnostyami_istoriya_so_shturmom_kongressa


665
4
Tristan zverejnil(a) 6. 1. 2021 o 13:12
Politika v ČR

Co říkáte na vystoupeni D. Landy a jeho výzva k otevřené veřejné debatě odborníků a veřejnosti. Myslite, že to bude realizováno a v jakém formátu? Landa vystoupil s peticí a požadavky na půdě parlamanetu. Bylo vidět, že na něco takového nejsou mocipáni zvyklý a někteří reagovali řekl bych podrážděně, včetně A. Babiše.


Posledný príspevok od Peter Peto  ·  8. 1. 2021 o 09:40
627
5

Rusko: Spasny leden 2020


Zitra, 7.1.2021, vyjde na tel. kanalu Rossija film korespondenta Jevgenije Poddubnovo. Film bude podrobne hovorit o vykonani letu vojenskym letadlem vudce Ruska V.V. Putina a jeho pomocniku, poradcu S. Sojgu a V. Gerasimova do Damasku za velmi nebezpecnych podminek v lednu 2020, kdy bezprostredne hrozila horka valka na B. a S. Vychode. Valka se mela roztahnout az na Kavkaz a mela byt smichana s Covidovou pandemii ve strasny koktejl. Panarin je presvedcen, ze timto spasnym letem do epicentra potencialni destabilizace byla valka odvracena. Bylo to osobni hrdinstvi Putina, Sojgu a Gerassimova.
V Damasku navstivil V.V. Putin s Basarem Assadem mesitu, kde bude svrzen, dle vypraveni, Antikrist. V teto mesite se 17 let spolecne modlili krestane i muslimove.


Pripomenme si, co predchazelo:
12/2019 - provokace (bezesporu na Putina) na Lubjance byla odvracena.
Hned pote jede Putin do Petrohradu, navstivi chram, kde byl pokrten a pote leti do Damasku, no jeste to neni vsechno. Tym Trumpa upozornil Putina na pripravovane terakty v petrohradskych chramech (vedeli, ze tam Putin pojede). I tyto akce byly odvraceny (spoluprace Trump-Putin v boji proti zlu).
Mezitim 3.1. 20 provokace v Bagdadu na letisti - zabit general Suleimani. Chtel vytvorit Svaz SA, Iran, Irak, aby stabilizoval situaci na BV. Stabilizace ale nebyla potrebna silam zla - hrozilo vypuknuti horke valky.
Dale se provokacne objevilo na nebi nad Teheranem letadlo Kolomojskeho.
Ve filmu jsou vsechna tato deni vyborne zpracovana.


Y
Posledný príspevok od Yori  ·  7. 1. 2021 o 23:01
336
3
badatel zverejnil(a) 4. 1. 2021 o 12:23
Mimo kategórií

Děkuji tvůrčímu kolektivu staro-nového webu za krásný výsledek jejich intenzivní práce na tomto novém diskusním fóru, které je pro nás všechny velmi potřebné. Zároveň přeji tomuto webu dobrou a kvalitní diskusi, tedy věcné a inspirující příspěvky jak od osvědčených diskutérů z vody, tak i diskutéry nové. Rovněž tak přeji i hodně dalších pasivních čtenářů, kteří zde pro sebe budou hledat poučení, zkušenosti i inspiraci pro svůj život a nechť hodnotné myšlenky zde vznikající se dále šíří.
Správcům webu pak přeji minimum starostí s naší kázní i údržbou.


Do diskusí nad každým tématem pak všem přispěvatelům přeji jasnou mysl, věcně správné argumenty a brilantní vyjádření podstaty jejich myšlenek, jež rozšíří naše kolektivní poznání. A k tomu i tu kapičku potřebné tolerance při čtení, neboť ne každý člověk se dokáže v rychlosti hned přesně vyjádřit. Nechť zbytečné osobní spory netříští ducha tvořivé spolupráce při hledání spravedlivého uspořádání nové lidské budoucnosti všech.
Nechť tato diskuse je každému přínosem při hledání odpovědí na jeho otázky vyslovené i nevyslovené, i na ty, které si ještě neuvědomil.


Tak jest a tak zůstane


Posledný príspevok od Neo  ·  7. 1. 2021 o 20:42
336
1

Najnovsia generacia Hypersonickej rakety typu ''IZDELIYE-715. Suhrn videa pre neanglicky hovoriacich, v bodoch nasledovne


-Nosice hypersonickych raktiet v podobe Tu-22M3 a Tu-160 budu vybavene najovsou generaciou rakety, ktora kardinalne meni pravidla hry na 6tej priorite.


 • raketa je mensia ako Ch-32 (raketa urcena na potopenie hadinoveho vojnove uskupenia) prioritne lietadlovych lodi. Raketa Ch-32bola na podvese Tu-22 v pocte 2.

 • Raketa typu IZDELIYE-715 je dlha iba 4m a iba 1.5t tazka a dosahuje rychlost Mach 6. Do pumovnice sa ich oproti dvom kusom povodnej Ch-32 (vaziacej cez 10t) zmesti priblizne 20!!!!!

 • Raketa je odpalovana so vzdialenosti ktora nevyzaduje vstup nosica do zony ktora by ho ohrozila. Inak povedane, 5 bombarderov typu Tu-22 je schpna z radiusu svojho doletu (Tu-160 svojim doletom vpodstate pokryje kompletne cely svet) 3000km vypustit clonu rakiet a znicit vsetko co je na zemi alebo vode mnozstvom, ktore vrati infrastrukturu krajiny na ktoru boli rakety poslane do stredoveku.

 • Vyrobne podniky budu schopne dodavat 50ks rakiet rocne, pre potrebu armady.

 • Na rakete bude pokracovat vyvoj, kde rychlost letu presiahne 12Machov a raketa bude pri koncovom navedeni vpodstate neznicitelna a neexistuje voci nej ziadna PVO obrana (taka situacia je uz vpodstate teraz so sucasne existujucou generaciou vyrobku IZDELIYE-715.

Zdravim celu Vodu a novemu dietatu dlhe roky plne vzojemnej vymene informacii.


Posledný príspevok od KALIDOR  ·  7. 1. 2021 o 11:25
3.2k
20
JankA zverejnil(a) 4. 1. 2021 o 18:13
Politika v SR

Na fb Tibora Gašpara sa ozval jeho syn s informáciami ohľadom otcovej väzby.:


Tak isto nám už niekoľko mesiacov nebol umožnený absolútne žiadny kontakt s otcom, a to ani len telefonicky (pričom tieto telefonáty sú nahrávané). Tak isto ako pána Lučanského ho umiestnili na opačný koniec krajiny ,aby mal sťaženú obhajobu. Advokátom umožnili telefonáty až po mesiaci. Sprcha dvakrát za týždeň. Nevyhovujúca strava je riešená právom na jeden nákup týždenne, ktoré je vzhľadom na fakt, že nemáte kde potraviny skladovať v chlade len iluzórne. Priestor menší než niektoré psie búdy.
No a myslíte si, že ho za ten čas niekto vypočul? Nie. Jeho názor ich nezaujíma. ..


https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3492163357540117&id=2114747078615092


Posledný príspevok od JankaS  ·  7. 1. 2021 o 10:32
1.1k
6

Srovnani hodinek pred bifurkaci, aneb porada, co se bude dit dal.
Kratce:
za oficialni byla oznacena 2 temata:


 • Covid - vakcina
 • uregulovani Ukrajiny

Vime, ze Merkelova ma na starosti Evropu - je treba se orientovat a i pripravit, i kdyz zitra bude trochu jasneji.

 • VB vystoupila z EU a jeji byti, podle Panarina, skonci desintegraci
 • dale mame americkou krizi, co bude s dolarem
 • Severni proud II. se stavi, coz je dobra zprava

https://www.youtube.com/watch?v=hNGCq2FCe_Q


Co je to bifurkace:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Bifurkace


Y
Posledný príspevok od JankaS  ·  7. 1. 2021 o 10:27
1.2k
6

Americký prezident Donald J Trump vyjádřil, že v 11 hodin dopoledne (17:00 našeho času) promluví na setkání "Zachraňme Ameriku", které se koná dnes před bílým domem ve Washingtonu D.C.


Trumpovi podporovatelé pořádají dnes v hlavním městě USA několik setkání.


Již dříve nabádal Trump své příznivce, aby ho přijeli podpořit, řekl, že 6. leden bude divoký.


Mezitím, Demokraté znovu nasypali spoustu falešných hlasů, zatímco poslali v Chatham County " nezvané čumily" domů, aby protlačili v Georgii propotratového kněze Warnocka.
Kelly Loeffler prohru nepřiznala.
Demokrat Ossoff získal dle médií drobný náskok nad svým sokem ze strany Republikánů Perduem.


Posledný príspevok od JS22  ·  6. 1. 2021 o 22:18
411
1

Bielorusky prezident Lukašenko prekonal ochorenie kovid 19 s ľahkým priebehom. Pri tejto príležitosti povedal, že pandémia kovidu je trest od Boha za to ako sa ľudstvo správa k prírode. Ďalej rozvinul svoj príspevok, že musíme byť šetrní k prírode a musí vzrásť spotreba elektrickej energie na úkor spaľovania uhľovodikových zdrojov. Chce zaviesť vykúrovanie domov v Bielorusku na elektrinu, rozvoj el.-mobilov, autobosov a samozrejme ako riešenie zdrojov el. energie bude atómova elektráreň, ktorú postavia Rusi. Nie je to jeho nová aktivita na polit. scéne, po tom, ako ukončí svoje prezidentovanie?


Posledný príspevok od Michal  ·  6. 1. 2021 o 17:44
327
0

38-ročný zamestnanec továrne Mercedesu v španielskom meste Vitoria sa po chýroch o prepúšťaní zmocnil 17-tonového buldozéra a zničil ním 50 novovyrobených áut. Potom s buldozérom zamieril k výrobnej linke, ale ďalšie konanie mu prekazili.


www.zerohedge.com/markets/mercedes-plant-employee-goes-berzerk-uses-nearby-bulldozer-wreck-50-brand-new-vans


Kategórie
Akcie
Skryť popisy k témam
Povoliť nekonečné posúvanie
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Predchádzajúca stránka
Nasledujúca stránka
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber tém
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept