Zobraziť kategórie

Koncepcia sociálnej bezpečnosti – základ lepšej, dlhodobo udržateľnej spoločnosti

Každý v miere svojho chápania pracuje pre seba a svojich blízkych a v miere svojho nechápania pracuje na tých, ktorí chápu a rozumejú viac.

508
4

Maďarský ministr zahraničních věcí Péter Szijjártó:
„Chtěl bych říct jednu věc: asi 90 % Maďarů má již zkušenosti s očkováním léky vyvinutými v Rusku. Jako dítě jsem byl očkován ruským přípravkem a zdá se, že je se mnou vše v pořádku. Respektujeme kvalifikaci a zkušenosti ruských vědců a odborníků, kteří pracovali na vývoji vakcín. Opravdu nerad politizuji téma očkování. Není to otázka politiky, ale věc odborného úsudku,“ míní.
Maďarský ministr zahraničních věcí Péter Szijjártó zavítal do Moskvy, aby se dohodl na nákupu a dodávkách ruské vakcíny proti covidu-19 Sputnik V a projednal smlouvu na dodávku plynu. Proč Maďarsko potřebuje ruskou vakcínu, uvedl v rozhovoru pro portál RBC.ru.
Proces centralizovaného nákupu vakcín Evropskou komisí se ukázal jako velmi pomalý.
„Je v národním zájmu Maďarska urychlit očkování,“ uvádí Szijjártó a dodává, že v Maďarsku nerozhodují o schválení vakcíny politici, ale národní regulační orgán.
Ruský ministr zdravotnictví Michail Muraško se stal pro Maďarsko upřímným a odhodlaným partnerem, díky němuž byla země schopna úspěšně dokončit jednání. „Pro Maďarsko je to skvělá zpráva.


https://cz.sputniknews.com/svet/2021012513102612-90--madaru-ma-zkusenosti-s-leky-vyvinutymi-v-rf-madarsky-ministr-zahranici-okomentoval-smlouvu-na/


Y
Posledný príspevok od Počtář  ·  12. 2. 2021 o 16:44
1.1k
7
Boletus zverejnil(a) 9. 2. 2021 o 17:20
KSB a DVTR

Tohle je dokonalá ukázka vedení informační války . když už jsou zpracováni dospělí, je potřebné dokončit ritualizaci (tedy návyk ne testování) i u dětí
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/rakousti-skolaci-si-chvali-covidove-testy-z-nosu-cesko-vyckava-40350441#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=txgBoukCbzM-202102091558&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
Z testu by se měl stát trvalý návyk podobně jako z čištění zubů anebo použití toaletního papíru. Dokonale ho jako životní algoritmus "natlouct" do lidského vědomí a být bez testu dostat z normální životní polohy do polohy "něco mi chybí".
Fašizace postoupila už i k mládeži . Podobně, jak si je rodiče nechali "ukrást" digitalizací a následnou zombifikací chytrými mobily,té´d se vede velmi zákeřný útok na nejranitelnější mysl- dětskou mysl . Mamí , já chci taky....
Samozřejmě, že v potřebné fázi zombifikace se prostě "náhodou"do každé třetí, desáté, sté štětičky něco vloží. Je to především test odolnosti rodičů.


Posledný príspevok od Yori  ·  12. 2. 2021 o 16:07
710
5

https://www.youtube.com/watch?v=4vMy6rgoqH4


Следы чужих технологий-Локации aneb mimozemšťany ani reptiliány tady neuvidíte


 • 00:00-08:50 úvod do problematiky skrz polygonální stavitelství Jižní Ameriky
 • 08:50-36:00 (cca) востребованные части мира, aneb jak řekl Lenin (ne doslova:)), to co se nám fotografuje na pozadí vnitřní části dutiny lebeční, jak to zpracovat a jak použít.
 • 36:00-41:32 závěr, aplikace-modelace některých možných stavů dějin a vývoje.

Doporučuji všem, nejen hledačům zapomenutých světů. Pro mě taková dostatečně všeobecná metodika poznání. Pevný nástroj.
Pro ruštináře obtížnost... как два пальца


Posledný príspevok od Archal  ·  12. 2. 2021 o 14:52
462
9

Česká zbrojovka Group SE (CZG) podpísala konečnú dohodu o prevzatí americkej spoločnosti Colt Holding Company LLC. Oznámila to dnes firma.


Podľa zmluvných podmienok CZG získa stopercentný podiel v Coltu za 220 miliónov dolárov hotovosti a ďalej za 1 098 620 novovydaných kmeňových akcií CZG.


Colt Holding Company LLC je materskou spoločnosťou amerického výrobcu zbraní Colt 's Manufacturing Company LLC.


CZG bude akvizíciu financovať z hotovostných zdrojov vrátane prostriedkov z nedávnej primárnej verejnej ponuky akcií a z plánovanej emisie dlhopisov. Transakciu musia schváliť regulačné orgány, jej vysporiadanie sa očakáva v prvej polovici tohto roka.
https://finweb.hnonline.sk/zahranicna-ekonomika/2298166-ceska-zbrojovka-sa-dohodla-na-kupe-ikonickeho-americkeho-coltu


Posledný príspevok od Počtář  ·  12. 2. 2021 o 14:37
1.4k
31

V době druhé světové války žily na světě, tedy na planetě Země, celkem asi 2,3 miliardy lidí (dvě miliardy tři sta milionů).
V době, kdy jsem se já narodil (1962) žily celkem na světě asi 3,5 miliardy lidí (tři a půl miliardy).
V současné době (2021) žije na světě celkem necelých 8 miliard lidí, přesněji asi 7,7 miliardy (sedm miliard sedm set milionů).
Během 10, 20 let se obyvatelstvo světa rozmnoží na 10 a více miliard lidí.
Myslíte si, že očkování má sloužit k záchraně lidských životů a jejich zdraví?!
Dalo by se na toto téma napsat mnoho a mnoho… například o tom, že zdroje neobnovitelných surovin na Zemi nejsou nevyčerpatelné a nekonečné, dalo by se napsat i to, že ti, kteří se považují za majitele Země, tedy našeho světa, považují, pochopitelně za svůj majetek i všechny přírodní zdroje a suroviny. Dalo by se napsat, že právě tito samozvaní, ale přitom mocní světa, mají obavy o „své“ zdroje a suroviny, neboť tito mocní světa – a zároveň psychopaté opravdu vše na světě považují za jejich, za své! Mají strach, že celá ta světová lidská „lůza“, která se množí čím dál více, jim jejich zdroje vyčerpá a planeta Země pak nebude, samozřejmě, obyvatelná a k životu ani pro ně. Tito mocní, s kořeny a vazbami na USA, a celé USA, si za ta staletí rabování planety a žití si nad poměry zvykli na svůj marnotratný způsob života. Obyvatelstvo USA tvoří sotva nějakých sotva 5% z celkového obyvatelstva Země, ale přitom spotřebovávají více jak 50% všech surovinových zdrojů světa a vytvářejí asi 50% odpadu světa!! Toto je již déle naprosto neudržitelné! I proto musí dojít k tak zvanému celkovému přeformátování světa. To, co se děje v USA a všude ve světě, je právě tento probíhající proces. Tito mocní psychopaté mají strach o „svůj“ majetek, aby nedošlo k jeho „vypotřebování“! Proto přišli již dávno se svým ďábelským plánem, který se uskutečňuje – plánem „odlehčit“ planetě Země, to znamená odlidnit Zemi do roku 2030 o 90% jejího současného obyvatelstva. Nejvhodnějším způsobem, osvědčeným a ověřeným, zároveň velice nenápadným je očkováním populace. Němečtí nacisté a fašisté mají právě s tímto zkušeností na rozdávání ze svých „laboratoří“ – továren smrti, tedy koncentračních táborů. Jejich „vědecké“ poznatky a zkušenosti využili a využívají (lépe ale zneužívají) právě tito mocní z USA!! Proč přijeli na konci druhé světové války Američané do Evropy zachraňovat a následně i ukrývat právě německé nacistické vědce, lékaře, inženýry, kapacity ve svých oborech?!
Znovu – současné očkování těmito výše uvedenými zločinci a psychopaty = SMRT, LIKVIDACE, ZABITÍ, GENOCIDY CELÝCH NÁRODŮ! Proto byl uměle vytvořen covid a celá ta panika a hysterie kolem toho, proto nás před "nejsmrtelnější" nemocí „spasí“ pouze celoplošné očkování celých národů!


Posledný príspevok od Počtář  ·  12. 2. 2021 o 11:59
387
4

Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová odchádza z SaS. Informovala o tom vo štvrtok na sociálnej sieti. Odchádza po tom, ako v koalícii vyvolala napätie tlačovou konferenciou o eurofondoch. Dostala sa ňou do konfliktu s vicepremiérkou Veronikou Remišovou (Za ľudí). Ďuriš Nicholsonová bude naďalej vykonávať prácu europoslankyne a predsedníčky európskeho výboru pre zamestnanosť a sociálne veci.


"Rozhodla som sa odísť zo strany SaS. Kauza, ktorú som rozpútala, spôsobila strane problémy a prehĺbila napätie vo vládnej koalícii. Nezvládla som formu tlačovej konferencie, a preto vyznela ako frontálny útok na Veroniku Remišovú, čo mi je ľúto. Ako politik viem, že forma je často dôležitejšia ako obsah," uviedla.


Tému z tlačovej konferencie podľa vlastných slov neriešila s Remišovou preto, že sa informáciu o nevyužitej miliarde dozvedela až "po funuse". Ďalším dôvodom je podľa jej slov to, že v koalícii sú nie vždy vzťahy nastavené na efektívnu spoluprácu a ústretovú komunikáciu.


https://www.teraz.sk/slovensko/lucia-duris-nicholsonova-odchadza-z/527468-clanok.html


Posledný príspevok od Oracle_911  ·  12. 2. 2021 o 09:26
391
2

Original clanok
https://www.slovanskenoviny.sk/nejen-sona-pekova-ale-i-vyhlaseny-norsky-virolog-rika-ze-je-virus-z-laboratore/


a link na whitepaper - vedecky clanok
odporucam ulozit..


https://www.minervanett.no/files/2020/07/13/TheEvidenceNoNaturalEvol.pdf


( zrhnutie )
v skratke auto velmi pekne a VEDECKY poukazuje na umely pôvod virusu, presne kde su spravene upravy, v zhrnuti pise pekne postupne ako v 2008 bol napisany-publikovany-otestovany vyskum a nasledne PRESNE tieto funkcie potvrdene v Covide. Su tam odkazy na presne kde, kto skumal a otestoval rozne casti virusu aj napriklad na prastach v Cine kde testovali ci dana funkcia robi co ma !


Je mozne ze si v ramci oddychu prelozim kompletne tento dokument, pretoze tie informacie su velmi zaujimave a presne poukazuju odkial vietor fuuka.


Posledný príspevok od jardob  ·  11. 2. 2021 o 22:30
479
8

Od půlnoci uzavírá vláda tři okresy. Cheb, Sokolov a Trutnov. Lidé z nich nesmějí vycestovat, přijet nesmí ani občané ze zbytku země.


Jako pres kopirak. Takhle zavrene je pro mistni obcany, jestli se nemylim, od patku na 10 dni Tyrolsko.
Ovsem prujezdy nakladakum jsou povoleny.


https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2021021113178145-od-pulnoci-uzavira-vlada-tri-okresy-lide-z-nich-nesmeji-vycestovat-prijet-nesmi-ani-obcane-ze/


Y
Posledný príspevok od Putinovec  ·  11. 2. 2021 o 19:56
531
5

Projev prezidenta republiky při videokonferenci k Summitu Čína a země střední a východní Evropy


 1. února 2021

Vážení kolegové,


jsem rád, že opět mohu, byť na dálku, pozdravit mého dobrého a dlouholetého přítele, pana prezidenta Si a popřát Čínské lidové republice i nadále mnoho úspěchů.


Vážím si toho, že Čína překonala pandemii a že obnovila hospodářský růst. Ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku byl tento růst dokonce šestiprocentní, tedy zhruba stejný jako před pandemií. Nechtěl bych příliš rekapitulovat minulost, i když je důležitá, ale protože původní profesí jsem prognostik, chtěl bych se soustředit na budoucnost. Myslím si, že se někdy dopouštíme té chyby, že podepisujeme nejrůznější memoranda o spolupráci, ale ne vždy se tato memoranda daří naplnit konkrétním obsahem. Rád bych se proto, jako pro budoucí výzvu, zmínil o projektu nové Hedvábné stezky, který považuji za fascinující výzvu do budoucnosti a za zřejmě nejsložitější a nejnáročnější projekt, který naplňuje zásadu konektivity, tedy toho, o čem mluvil pan prezident Si. České firmy jsou bezesporu připraveny se na tomto projektu podílet a věříme, že bude mít úspěch zejména tehdy, když to budeme chápat mimo jiné jako výstavbu vysokorychlostní železnice spojující Čínu s Evropou. A zde platí, že kolem této železnice mohou vyrůstat nové průmyslové zóny, dokonce i celá nová města. Přejme si tedy, aby tento projekt byl úspěšně realizován, protože toto spojení bude nepochybně procházet zeměmi střední a východní Evropy a Česká republika je plně připravena se na tomto projektu podílet.


Děkuji vám za vaši pozornost.


Miloš Zeman, prezident republiky, Polsko, 9. února 2021


https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/projev-prezidenta-republiky-pri-videokonferenci-k-summitu-cina-a-zeme-stredni-a-vychodni-evropy-15795


Posledný príspevok od Ludvík  ·  11. 2. 2021 o 19:37
801
7
Jozef II zverejnil(a) 11. 2. 2021 o 12:58
Politika v SR

Rozpad Slovenska a Ceska nabera zrychleny rezim. V Cesku Telicka vyzyva k "internacionalnej pomoci" Odkaz TU a u nas sa do tejto ulohy napasoval Krajci s jeho vyhlasenim: "Ak sa situacia nezlepsi, budeme nuteni poziadat o zahranicnu pomoc! " Odkaz TU Cim je situacia horsia ( pre nas i pre nich, pre kazdeho vsak inym sposobom ) tym okatejsie vychadza na povrch, kvoli comu boli dosadeni do vlady. Ale toto uz nie je spajchlovacka v nose, toto smrdi tazkou vlastizradou, ale hlavne stratou Cesko-Slovenskych uzemi a zanikom oboch statov. Ako studujem, tak studujem KSB i DVTR, ale odpoved, ako tomu zabranit som tam nenasiel i ked ono je to vcelku jednoduche, ale tazko realizovatelne. Spolocnost je rozdelena tak, ze spojit ju bude trvat vecnost a dovtedy ...


Posledný príspevok od Putinovec  ·  11. 2. 2021 o 19:10
1.2k
15
kata zverejnil(a) 8. 2. 2021 o 13:36
Politika v SR

SaS: Slovensko z eurofondov prišlo nenávratne o 1 miliardu eur.
Uviedla to na brífingu strany SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová, europoslankyňa za SaS a predsedníčka Výboru Európskeho parlamentu pre zamestnanosť a sociálne veci, za účasti Jany Bittó Cigánikovej, predsedníčky Výboru Národnej rady SR pre zdravotníctvo.
"Realokovať, teda presúvať odtiaľ, kde peniaze nemíňame, tam, kde ich potrebujeme, sme mohli len do roku 2020. Každý rok možno len určitú časť. Na rok 2020 to bola 1 miliarda eur. V momente, keď sme ju nepresunuli, sme o ňu prišli, musíme ju vrátiť. Tá je nenávratne preč, keďže sme ju nerealokovali, tak sme o ňu prišli," priblížila Ďuriš Nicholsonová. SR musí podľa nej pri čerpaní fondov EÚ "odhodiť rezortizmus".


Podľa Ďuriš Nicholsonovej sú v spomínanom fonde "zabetónované" ešte 4 miliardy eur, ale možno ich míňať len na to, na čo je EFRR primárne určený. "Dokonca my tie peniaze nemôžeme posúvať ani v rámci prioritných osí. V praxi to znamená, že nebudeme vedieť minúť 4 miliardy eur, keď za 7 rokov sme boli schopní minúť iba 2 miliardy eur," poznamenala.


https://www.teraz.sk/ekonomika/brief-sas-slovensko-z-eurofondov-pris/526389-clanok.html


Nie je pravdou, že Slovensko miliardu eur z eurofondov nerealokovalo na boj s ochorením COVID-19, na tlačovej konferencii strany SaS odznelo mnoho zavádzajúcich informácií. Uviedla to vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) počas pondelkovej tlačovej konferencie v reakcii na vyhlásenia europoslankyne za SaS Lucie Ďuriš Nicholsonovej a predsedníčky zdravotníckeho parlamentného výboru Jany Bittó Cigánikovej.


https://www.teraz.sk/ekonomika/briefv-remisova-nie-je-pravda-ze/526413-clanok.html


Ak je toto pravda, tak bábkoherečka by mala skončiť. Ale dalo sa to aj čakať od takej "odborníčky".


Mám pocit, že naše vláde sa to začína sypať ako domček z karát.


Posledný príspevok od kulich  ·  11. 2. 2021 o 18:30
957
7

Američané dospěli k závěru, že v oblasti zákazu vojenských manévrů v Černém moři, která je ovládána ruskou flotilou, je příliš obtížné stanovit nad Ruskem vojenskou nadvládu, takže museli vymyslet zákeřnější metodu. Tento názor vyjádřil pro TASS vojenský pozorovatel Alexej Leonkov.


Média tak začala diskutovat o vytvoření nové trilaterální vojenské aliance „Ukrajina - Gruzie - Moldavsko“ a „bojovala“ za americké zájmy.


Ačkoli žádná z těchto tří zemí se kvůli nevyřešené otázce hranic, jmenovitě Donbass, Jižní Osetie, Abcházie a Podněstří, nemůže stát členem paktu NATO, Washington doufá, že jsou tak hloupí, aby se do toho pustili, mírně řečeno dobrodružství. A mysleli správně.
Poprvé o tom mluvil ukrajinský ministr zahraničí Dmitro Kuleba dokonce s hrdostí. Jeho slova cituje polské vydání WPolityce.
„Pokud jde o myšlenku trojitého spojenectví, řekl jsem dnes ministru zahraničí, že USA mohou počítat s Ukrajinou jako se spolehlivým partnerem v oblasti Černého moře a ve střední Evropě, to jsou místa, kde můžeme skutečně přispět . Ujišťuji vás, že Ukrajina, Gruzie a Moldavsko se již tímto směrem aktivně ubírají, “uvedl ukrajinský ministr.


https://alterminfo.blogspot.com/2021/02/podmukla-strategijabidenove-uprave-za.html?fbclid=IwAR1LOoyQZ5d3vjWOg_ah6KtOhQvSEDtCtisVEQrrsLCqzEr09Cn_lIXQELM


Posledný príspevok od Boletus  ·  11. 2. 2021 o 17:31
167
0

Teroristé, nacházející se pod kontrolou zakázané organizace Tahrír al-Šám (bývalá Fronta an-Nusra), připravují ozbrojence pro útoky na masové uliční akce v ruských městech.
Pro tyto cíle lídři teroristických organizací Džeiš Muchadžirin val-Ansar, Džamaat Tauhid val-Džihád, Adžand al-Kavkaz a dalších organizací strukturálně patřících do Tahrír al-Šámu provádějí přípravu nejoddanějších a nejzkušenějších ozbrojenců ze všech rekrutů, kteří mají ruské kořeny nebo byli naverbováni v zemích hraničících s Ruskem,“ řekl Sputniku zdroj z bezpečnostního aparátu ruského státu.


https://cz.sputniknews.com/svet/2021021113178912-teroriste-organizace-tahrir-al-sam-pripravuji-utoky-na-ruska-mesta/


Y
434
2

Gruzinský politik Valerij Kvaracchelija a J. Kedmi mluví o cestě Gruzie. Rozhovor je natočen ve formátu otázka-odpověď.


Kedmi si nebere servítek. Velmi ostře a fundovaně rozebírá situaci, v jaké se ocitla Gruzie, jako vazal USA a jaké jsou jeji perspektivy, pokud se národ nevzpamatuje a nezformuluje svoje národní zájmy.


V rozhovoru najdete mnoho paralel s východní Evropou.
https://www.youtube.com/watch?v=TBHoyPqJV88


Posledný príspevok od TauRus  ·  11. 2. 2021 o 10:55
323
0

Vdovy po sobě zanechávají slušný majetek. V aukčních síních má úspěch
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vdovy-po-sobe-zanechavaji-slusny-majetek-v-aukcnich-sinich-ma-uspech-141618
"Jméno Kathleen DuRoss Fordová v Česku pravděpodobně nic neřekne. Zesnulá vdova po podnikateli v automobilovém průmyslu a nejstarším vnukovi Henryho Forda po sobě zanechala hodnotný majetek, který chce na konci března zpeněžit aukční síň Christie’s. Z její pozůstalosti vybrala k dražbě 250 (7) položek, podle agentury Bloomberg však majetek zesnulé zahrnuje přibližně 650 (11) položek, jejichž celková cena přesahuje pět milionů dolarů."


Vdova - stará umírající koncepce
Christie’s - západní církev (vybírá jen biblické prvky)
Dražené cennosti - hodnoty, principy, znalosti, které je nutné uchovat pro budoucnost, další využití


„Zjišťujeme, že jde o úžasnou skupinu dekorativního umění, která se nachází na samém vrcholu, a to zejména proto, že dlouho nikdo neměl šanci se k ní dostat.“
„Lidé milují věci s asociacemi, skvělé jméno a příběh zaujmou. Takový předmět pak plní hned dva účely – udělá vám radost, protože je krásný, a plní vaši potřebu. Ale zároveň se pojí k dalším kouskům z dané kolekce, což ho staví do jiné perspektivy,“
Zmíněna i Jacquelin Kennedyová Onassisová - cennosti po klanu Kennedyů.
Uvádí se i konkrétní předměty - také budou mít svůj konkrétní význam.


Pokusím se interpretovat: "Vdova" do své smrti sídlila v USA (Palm Beach na Floridě) a v Anglii (Turville Grange - v anglickém hrabství Buckingham-shire, od června 1955 (11) je na seznamu národního dědictví Anglie).
Čechům stará biblická koncepce mnoho neříká (Christie’s vybrala k dražbě 250 položek - tj. 7 - biblický projekt). Majetek z odkazu Henryho Forda však zahrnuje více položek (11) informuje Blomberg. Možná odkaz na práci Ford a Stalin. GP nabízí spolupráci a nabízí své znalosti? Jsou i jiné možnosti než biblický koncept. 11-tka ale asi znamená, že výběr je ohraničen, kontrolován GP.


302
2

Rusko vydalo medzinárodný zatykač na jedného z blízkych spojencov kritika Kremľa Alexeja Navaľného, Leonida Volkova. Ten sa v súčasnosti nachádza mimo Ruska. Informácie priniesla v stredu ruská tlačová agentúra Interfax, na ktorú sa odvolala svetová agentúra Reuters.


Volkov vyzval Rusov, aby sa v nedeľu, na Valentína, zhromaždili na dvoroch pri svojom bydlisku a podnikli krátky protest proti uväzneniu Navaľného – ľudia majú rozsvietiť mobilné telefóny a rozmiestniť sviečky do tvaru srdca a zapáliť ich. Fotografiami majú potom „zaplaviť“ sociálne siete.


https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/577520-rusko-vydalo-medzinarodny-zatykac-na-navalneho-spojenca-volkova/


Posledný príspevok od Oracle_911  ·  11. 2. 2021 o 07:40
179
0

NEW YORK, 11. februára. / TASS /. Zakladateľ amerického časopisu Hustler Larry Flynt zomrel v USA vo veku 79 rokov. Oznámil to v stredu časopis TMZ na svojej webovej stránke s odvolaním sa na predstaviteľov jeho rodiny.


Podľa TMZ zomrel Flint, ktorý bol po atentáte od roku 1978 ochrnutý od pása nadol od roku 1978, zomrel v stredu ráno vo svojom dome v Los Angeles. Príčinou smrti bolo podľa predbežných údajov zlyhanie srdca.


Flint je známy predovšetkým ako zakladateľ časopisu Hustler, ktorý vydáva materiály s pornografickým obsahom. Bol v piatich manželstvách a v roku 1998 sa zasnúbil so svojou poslednou manželkou. Celkovo má Flint šesť detí.
https://tass.ru/obschestvo/10672635


118
0

Strojárom z Gemera sa otvárajú západné trhy


Spoločnosť CSM spúšťa spoluprácu s nemeckým zbrojárskym partnerom Rheinmetall.


Situácia vo výrobe CSM z Tisovca, odkiaľ pochádzajú rokmi overené mašiny s názvom UDS, nevyzerala pred štyrmi rokmi vôbec ružovo.


Fabrika sa totiž zo dňa na deň musela v dôsledku protiruských sankcií, ktoré boli odpoveďou na aktivity Moskvy na Ukrajine, odstrihnúť od rokmi overených zákazníkov, akými sú Gazprom, Bašneft či Transneft.


Firme nepomohla ani reštrukturalizácia a nakoniec definitívne skrachovala. Nový impulz však prišiel vďaka stupavskému finančníkovi Tomášovi Marošovi.


https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/2297309-zistenie-hn-strojarom-z-gemera-sa-otvaraju-zapadne-trhy


1k
11

Minister hospodárstva Richard Sulík tvrdí, že jedna z bánk nepredĺžila strategickému podniku splatnosť úverov, a tak je už v technickom bankrote.
Slovenské elektrárne aj ich hlavný akcionár z Česka rázne odmietajú, že by mali mať akékoľvek existenčné problémy. Šéf rezortu hospodárstva Richard Sulík to však vidí celkom inak.


https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/2292923-klucovy-podnik-v-ohrozeni-slovenske-elektrarne-su-podla-sulika-v-bankrote


ak má niekto platené pridajte


Posledný príspevok od Berenika  ·  10. 2. 2021 o 20:23
708
17

Dnes 13:13 – Paříž
Aukční dům Christie's v úterý odpoledne spustí dražbu 33 prehispánských děl, která mexická vláda považuje za své kulturní dědictví. Diplomaté se snaží artefakty na poslední chvíli zachránit. Vyvolávací cena některých předmětů začíná na 23 milionech Kč.
„Tyto posvátné předměty by neměly být na prodej. Obchodování s národními poklady by nemělo být povoleno,” uvedl ředitel ústavu Diego Prieto.
Mexický státní archeologický ústav podal minulý týden trestní oznámení a žádá o stažení historických sošek z aukce. Tamní ministerstvo zahraničí se snaží diplomatickou formou díla dostat zpátky domů.
I přesto hodlá aukční dům Christie's dražbu spustit.
Mluvčí aukční síně ... se bránil tím, že „díla jsou legitimně prodávána v rámci transparentního a zákony splňujícího veřejného procesu”. Zároveň popřel, že by Christie's disponovala jakýmikoli důkazy o tom, že by aukce nebyla legální.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/v-parizi-zacina-kontroverzni-aukce-azteckych-del-mexiko-podalo-zalobu-40350425


Posledný príspevok od Archal  ·  10. 2. 2021 o 20:14
176
0

V stredu popoludní havarovala na Pražskej ulici v Bratislave vládna limuzína, ktorá je pridelená ministerke investícií Veronike Remišovej (Za ľudí). TASR to potvrdil hovorca Ministerstva vnútra (MV) SR Petar Lazarov. Vo vozidle sa nachádzal len vodič, ktorého na mieste ošetrili záchranári. Presné príčiny a okolnosti nehody sa podľa bratislavských policajtov vyšetrujú.


"Presné príčiny a okolnosti tejto nehody vyšetrujú bratislavskí dopravní policajti," uviedol pre TASR bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff. Lazarov potvrdil, že havarovalo vozidlo Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MV.
https://www.teraz.sk/slovensko/havarovala-remisovej-limuzina-bol-v-n/527105-clanok.html


2.4k
27

Na kob-fórum.eu jsem před několika týdny komentoval skandální
jednání amerického Nejvyššího soudu (odmítnutí projednat žalobu Texasu na protiústavnost voleb ve 4 státech Unie). Článek se jmenoval Texaský masakr.. ústavní pilou.
Zřejmě univerzální scénář věech Demokratů, včetně těch naších.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/volby-budou-jine-rozhodl-soud-zacinaji-prosakovat-detaily-tajneho-verdiktu-140538#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
Začíná se připravovat podobný scénář "klidného ústavního puče", a to kombinací :


 • korespondenčního hlasování (zejména od voličů "v zahraničí"
 • soft - zásah do sčítací mašinérie přes zásah ÚS
 • urychlená tvorba malých uskupení /Minář,Šlachta,Landa), pro něž má být tento zásah do systému sčítání "napsán"
 • a možná se na centrále ucpe nějaký hajzlík a vyvolá se podobné zastavení sčítání jako v r.2017 (zázračné znrtvýchvstání Kalouska z 3,9 na 5,1 %) . V Georgii se to povedlo, tak proč ne u nás ?

Hraje se na jakékoliv odejmutí hlasů pro ANO a jekýkoliv způsob ,jak zabránit tomu, aby Babiš byl jako vítěz pověřen vyjednáváním. Nejde o sílu Babiš, ale jde o sílu Zemana. To je ten cíl. Likvidace tandemu MZ + AB.
No - chytračili chytří..ale možná zachytračí .. i někdo jiný.


Posledný príspevok od Buran  ·  10. 2. 2021 o 19:51
55
0

Šéfka Európskej komisie pripustila chyby pri nákupe vakcín, ale odmieta zmeniť stratégiu


Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen pripustila početné chyby pri nákupe vakcín pre Európsku úniu, uvádza SRF. V reakcii na kritiku Nemecka Von der Leyen uviedla, že Európska komisia je „príliš optimistická ohľadom masovej výroby“.


Odmietla však zmeniť celkovú stratégiu očkovania EÚ, pričom sľúbila, že bude naďalej kritická voči procesu schvaľovania vakcín.


Počas posledných niekoľkých týždňov EÚ aktívne diskutovala o očkovaní proti koronavírusom. Na nemeckej strane sú obvinenia z príliš neskorého schválenia troch momentálne dostupných vakcín čoraz hlasnejšie. Európska komisia zobrala ich nákup príliš na ľahkú váhu. Ďalej sa vyskytli problémy so schválením vakcíny AstraZeneca. V centre kritiky je predovšetkým predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen, ktorá podáva správy o SRF.
"Dostali sme povolenie príliš neskoro a boli sme príliš optimistickí ohľadom masovej výroby a pravdepodobne príliš presvedčení, že to, čo sme si objednali, skutočne dorazí včas," uviedla Von der Leyen na schôdzi Európskeho parlamentu.


Potom sa vyjadrila ku všetkým kritikám a pripustila početné chyby. V novinách sa uvádza, že došlo k chybám nielen v samotnej Európskej komisii, ale aj v spolupráci so všetkými členskými štátmi EÚ.


Von der Leyen predovšetkým uviedola, že nie je nasadená dostatočná kapacita na výrobu schválených vakcín. Je presvedčená, že by sa to malo vynahradiť. Teraz bude musieť byť eurokomisárka zodpovedná za jednotný trh EÚ v neustálej koordinácii so zástupcami priemyslu a koordinácii zložitých dodávateľských reťazcov vrátane cezhraničných. Von der Leyen tiež prisľúbila, že sa čo najviac urýchli schvaľovanie ďalších vakcín proti koronavírusom.


Podľa SRF sa stratégia očkovania EÚ a celý proces zásadne nezmenia: teraz by sa však mali informácie zasielať Európskej liekovej agentúre (EMA) ľahším a rýchlejším spôsobom, aby sa mohli rýchlejšie rozhodovať.


EÚ má v úmysle naďalej kritizovať postup schvaľovania vakcín, aj keď to trvá dlhšie. Mnoho poslancov sa pripojilo k tomuto prísľubu Európskej komisie. Nechcú spochybňovať dôveryhodnosť procesu.


Európsky parlament zdôraznil, že z pohľadu malých krajín je veľmi dôležitá skutočnosť, že Európska komisia koordinuje obstarávanie vakcín pre celú Európsku úniu. Spoločné obstarávanie vakcín bohatšími a menej bohatými krajinami za rovnakú cenu a harmonogram je určite „povzbudivým znakom solidarity“.


Napriek určitej kritike, najmä zo strany Nemecka, Európska komisia za svoju prácu získala skutočne dobré známky. Európska komisia stavila na niekoľko „správnych“ vakcín. Od výrobcov požaduje, aby boli chránené údaje o zdraví občanov EÚ a aby farmaceutické spoločnosti zodpovedali za ich vakcíny.


Všetky tieto požiadavky odkladajú rokovania, komplikujú očkovaciu stratégiu a spomaľujú dodávky vakcín do všetkých krajín EÚ. Napriek tomu Európsky parlament opakovane zdôrazňuje, že toto je správna cesta, uvádza správa SRF.


https://russian.rt.com/inotv/2021-02-10/SRF-glava-Evrokomissii-priznala-oshibki


320
2

Pacienti, kteří prodělali koronavirovou infekci, mají zvýšené riziko vzniku tuberkulózy, proto je třeba hned na začátku vyšetřování nemocného s podezřením na covid-19 odebrat vzorek na tuberkulózu, uvádí se v desáté verzi doporučení Ministerstva zdravotnictví RF ohledně prevence, diagnostiky a léčby covidu-19.


https://cz.sputniknews.com/svet/2021020913163881-v-rusku-promluvili-o-riziku-tuberkulozy-po-covidu-19/


Y
Posledný príspevok od hael  ·  10. 2. 2021 o 15:27
450
1

"Prezidentský summit zemí V4, který se koná v Polsku a účastní se ho i český prezident Miloš Zeman, odstartoval ceremoniálem s vojenskými poctami.
Jako prvního přivítal polský prezident Andrej Duda svého českého kolegu.
Zeman jako jediný ze všech státníků neměl nasazenou roušku. Po přivítání jej ochranka doprovodila k přistavenému golfovému vozíku, který jej odvezl."
(středoevropský Kissinger má už tradičně servis skoro jako starej Heinz Kissinger)
"Řešit by se měly ekonomické dopady pandemie, energetická bezpečnost, klima. Je 30. výročí vzniku visegrádské čtyřky."
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zeman-po-roce-v-zahranici-prijede-na-summit-v4-40350415


Zároveň proběhlo virtuální setkání 17+1 se strýčkem Si.
"V úterý 9. února se Miloš Zeman z polského Helu virtuálně s Čínou spojil.
Podle analýzy China Observer přítomnost na summitu odsouhlasili pouze čtyři prezidenti: srbský, polský, český a černohorský. Ostatní vyslali v lepším případě premiéry, Pobaltí, Slovinsko, Rumunsko a Bulharsko pak jen zástupce z řad ministrů. Jde tak o nejslabší ročník od počátku existence 17 + 1. To však zjevně nezarmoutilo hostitele z Pekingu, Si Ťin-pchinga. „17 + 1 je více než 18,“ citovala vůdce čínská média."
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/misto-cinskych-investic-vakciny-zeman-se-setkal-se-si-tin-pchingem-141490


Posledný príspevok od Počtář  ·  10. 2. 2021 o 14:39
168
0

Ruský novinář Maxim Yusin píše, že po návštěvě šéfa diplomacie Evropské unie Josepa Borrella v Moskvě jeho evropské zdroje přinesly čerstvé zprávy týkající se politiky vůči Rusku a dnešní požadavek evropských občanů na jeho odstranění to potvrzuje. Podle Yusina:


 1. EU se rozhodla neformálně odstranit Borrella z řešení ruských záležitostí. Další „problematické body“, jako je Libye, Sýrie a Latinská Amerika, zůstávají pod jeho jurisdikcí, ale, prosím, Rusko, jeho návštěva Moskvy v pozadí Navalného byla téměř jednomyslně prohlášena za neúspěch.
 2. Nejméně čtyři evropští ministři zahraničí jednali o této otázce s Borrellem. A nejen „Balti“, ale také „těžké váhy“, od nichž rozhodování do značné míry závisí.
 3. Parametry nových sankcí, které jsou nevyhnutelné, budou konečně jasné až kolem 20. února, dva dny před zasedáním evropských ministrů zahraničí. Úkolem je dohodnout se na všem před tímto zasedáním, aby se vůbec neotevřela diskuse na téma sankcí. Rozhodnutí musí být schváleno bez diskuse.
 4. Zpočátku budou sankce zjevně pouze osobní a budou se týkat hlavně zástupců velkých podniků, tj. Státních podniků a bankovního sektoru. Vzhledem k možným ekonomickým opatřením budou diskutována později. Důležitým milníkem zde bude evropské turné ministra zahraničí Tonyho Blinkena počátkem března. Poté bude rozhodnuto, zda Evropané a Američané budou i nadále koordinovat své sankční kroky proti Rusku. Taková myšlenka existuje a v poslední době si získává stále větší oblibu.
 5. Tři evropské země - Německo, Švédsko a Polsko, jejichž diplomaté byli vyloučeni z Ruska kvůli účasti na protestech, oznámily vzájemné kroky. Berlín, pro který je Moskva obzvláště důležitá, uvažuje o vyslání ne vysoce postaveného zaměstnance velvyslanectví, ale vysokého diplomata, včetně poradce velvyslance.Závěrem je, že vztahy mezi Ruskem a EU procházejí nejvážnější krizí všech dob. Návštěva Josepa Borrella nejenže nevyřešila žádný problém, ale zdá se, že jen zhoršila ty stávající, uzavírá Jusin.To však pouze prozrazuje úplné oddělení EU od reality. Jak je tedy možné, že si dokonce mysleli, že Rusko povolí „procházku s cookies“, jako je Vicky Nuland v Moskvě, a že to všechno proběhlo, jako by se nic nestalo. EU dále označuje „disidenta“ Alexeje Navalného, ​​blogera a politického selhání, který byl usvědčen z krádeže 400 000 $ francouzské společnosti. A k tomu všemu Moskva „měla“ mlčet a přikývla a stále umožňovala Borrellovi navštívit Navalného ve vězení. Tak bych vstoupil do klubu „zavedených demokracií“?! A co teď? Nic, více sankcí a více poškození vztahů mezi EU a Ruskem, a to v době, kdy je stejná EU kriticky závislá na ruské vakcíně proti Covid-19. Totiž, turistická sezóna se blíží a ekonomiky je třeba naléhavě uvolnit, a to může Evropě poskytnout pouze Rusko. Pokud ne, nic. Režimy masového domácího vězení a tisku eura zůstávají, stejně jako americký Fed, a později tyto de facto dluhy někdo splácí. Komplimenty za „skutečného politika“, politický pragmatismus a machiavellismus, pokud tato politická scéna v Bruselu vůbec ví, co to je?

Přeložil jsem to přes Google ze srbštiny do češtiny ..je to moje analýza a myšlení ..Pozdrav svim u Češkoj i Slovačkoj.


176
2

USA vyčlenia na rozvoj médií v Moldavsku až 1,5 milióna dolárov


Konkrétne americké ministerstvo zahraničia plánuje vyčleniť až 1 milión dolárov na projekt na podporu „nezávislosti“ médií v republike.


„Cieľom projektu je posilniť kapacitu moldavských médií a rozvinúť kapacitu miestnej (mediálnej - RT) produkcie v záujme rozmanitosti názorov a redakčnej nezávislosti,“ uvádza sa v dokumente.


Ako vyplýva z textu, práca budúcich dodávateľov bude zameraná na podporu „nezávislých“ médií „, ktoré sa riadia zásadami spoľahlivej, objektívnej a komplexnej prezentácie informácií.“ “


Vybraní špecialisti sa tiež budú podieľať na posilňovaní konkurencieschopnosti miestnych médií a zlepšovaní kvality informovania obyvateľov Moldavska o politických a ekonomických procesoch, ktoré v krajine prebiehajú.


Asi o 500 000 dolárov viac. Ministerstvo zahraničných vecí plánuje vyčleniť na projekt zameraný na rozvoj odborných schopností novinárov.
„Cieľom projektu je podpora kvalifikovaných organizácií, ktoré môžu pomôcť zvýšiť profesionalitu moldavských novinárov a médií,“ uvádza sa v popise grantu.


Špecialisti zapojení do projektu sa teda budú zaoberať vývojom špeciálnych vzdelávacích programov, organizáciou študijných ciest a stáží pre študentov.


Občanom, ktorí absolvujú školenie, môžu byť súčasne ponúknuté „iné typy interakcie s príslušnými špecialistami z praxe“ v oblasti médií z Moldavska aj z ďalších krajín vrátane USA.


O projekty sa môžu uchádzať organizácie, ktoré nie sú členmi vlády alebo politických strán.


Vo februári 2020 bolo oznámené, že USA vyhlásili súťaž o grant na realizáciu programu zameraného na „zlepšenie mediálnej gramotnosti“ medzi Moldavčanmi.
https://russian.rt.com/world/news/830167-moldaviya-nezavisimye-smi-gosdep-ssha


Posledný príspevok od vito  ·  10. 2. 2021 o 11:06
300
1

Francúz – majiteľ vily, ktorú prenajal Počiatkovcom – vzniesol obvinenie proti Slovenskej republike, pretože Igor Matovič pred rokom označil túto vilu za „majetok SR“. Matovič ju dokonca sľúbil vrátiť občanom.


Prezident Macron sa vzniknutú situáciu rozhodol bez škandálov doriešiť, v rámci mimoriadnej návštevy Igora Matoviča do Francúzska.


Návštevy, pred ktorou ho dcérka Klára musela ostrihať „ako bábiku“. Video z privítania Matoviča, a jeho reč k Macronovi, obletelo svet ako super hviezdny humor – v súčasnoti preložený takmer do všetkých jazykov.


Návšteva u prezidenta v zahraničí sa pripravuje s dostatočným predstihom. Táto návšteva nebola pripravená, ale náhle a utajene dohodnutá, pretože Matovič musel skladať účty za faux-pa, za svoje klamstvo ktorým obalamutil všetkých svojich slovenských voličov.


Práve pre tú unáhlenú „dohodu“ o návšteve v prezidentskom sídle Francúzska sme popátrali, o čo respektíve klamstvo v predvolebnej kampani. Svet netuší čo sa dialo za zavretými dverami u prezidenta Macrona. Matovič si vyplakal, vymodlil si utajenie tejto veci.


Kto zaplatí súdne náklady majiteľovi vily?


Zrejme my všetci – Matovič ich musel uhradiť „pronto subito“ ihneď ako mafián nachytaný pri podvode, inak sa majiteľ vyhrážal publikovaním celej trápnej záležitosti.


https://www.eurorespekt.sk/francuz-ktory-prenajal-vilu-pociatkovcom-oznacenu-igorom-matovicom-ako-majetok-slovenskej-republiky-podal-voci-sr-zalobu/?fbclid=IwAR0QzTytynZALEShWMmhLR933jkcKVXpWOjiv-YhfFrkm6yuaWmBS1gyY0g


Posledný príspevok od Oracle_911  ·  10. 2. 2021 o 08:27
754
5
Ferry zverejnil(a) 9. 2. 2021 o 11:46
Politika v SR
Vlada

Vidim, ze sa nejako zbiera indicii o konci vlady. Tiez sa vypustaju rocne prisery o aktualnej babkovlade. Tak tu zakladam temu na zhromazdovanie takychto informacii.


Hned aj uvediem


https://www.hlavnespravy.sk/uz-spekuluju-ako-zabranit-referendu-2021-klus-navrhuje-prijat-zakon-ktory-by-dovoloval-referenda-len-v-den-volieb-najblizsie-to-vychadza-az-o-2-roky/2432040


 • tento pokus by sa dal kludne oznacit ako "Proaktivny blbec horsi ako triedny nepriatel". Lud uz je nasraty kolko sa da, a tu pokusom - klus zapoti, ze referendum nemoze byt, lebo on si to tak mysli. V komnetaroch pod clankom automaticky milion nadavok na neho .... dostal prikaz vytiahnut eso z rukava a nevsimol si, ze to Eso vyhrava hru opacnej strane - tjs Ficovi a spol ? :D

Posledný príspevok od Ferry  ·  9. 2. 2021 o 21:19
1.7k
20
Jaro zverejnil(a) 3. 2. 2021 o 16:52
Politika v SR

Počas tlačovky s Macronom, nemal ani jeden z nich rúško. Matovič hovoril "vtipnú" príhodu, ako došiel včera domov s tým, že dnes ide za fr. prezidentom. Jeho mladšia dcéra povedala, že ho ostrihá s tým, že "už strihala bábiky". A Macron počas toho držal nad ním dáždnik...


Posledný príspevok od Otec  ·  9. 2. 2021 o 20:36
302
3

Babiš s Piráty a STAN řešil návrat žáků do škol
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/babis-s-piraty-a-stan-resil-navrat-zaku-do-skol-40350251#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=asgFu6eiiV1-202102080642&source=hp&seq_no=7&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
"Premiér Andrej Babiš a vicepremiér Jan Hamáček se v neděli večer sešli se zástupci koalice Piráti a STAN Ivanem Bartošem a Vítem Rakušanem. Řeč byla o otevírání škol, větších kompenzacích pro podnikatele a také zvýšení nemocenské pro lidi v karanténě."
"Současně opoziční strany požadují rychlou přípravu zákona, který by přijímání protiepidemických opatření zajistil i bez vyhlášení nouzového stavu.
O samotné podpoře nouzového stavu zatím nebyla řeč. To po jednání potvrdil i vicepremiér Jan Hamáček."


KSČM odmítla podpořit prodloužení nouzového stavu a "překvapivě" se hned našla náhrada. Zachování (uzákonění) vládních omezení práv a svobod občanů musí pokračovat. Aby jim to nezpůsobilo ujmu na popularitě, zároveň se otevírá diskuse o otevření škol, navýšení nemocenské,...
Řízenému předávání moci do rukou proti-patriotických stran? Bohužel.


Posledný príspevok od Buran  ·  9. 2. 2021 o 20:02
416
3

8-ho februára asi o 11:00 hod miestného času sa zrazila japonská ponorka s nákladnou loďou, ktorá plávala pod vlajkou Hong- Kongu. Lodi sa nič nestalo, ale japonská ponorka má povrchné poškodenie a pri zrážke boli zranení 3 námorníci na ponorke. Stalo sa to v prefektúre Koti na japonskom ostrove Šikoku.
https://www.vesti.ru/article/2521104


Posledný príspevok od Michal  ·  9. 2. 2021 o 19:39
183
0

Uvádím pár tezí z článku na německém kanálu RT :


 • Ruský rubl v pondělí dosáhl dvoutýdenního maxima vůči americkému dolaru a euru, podporován rostoucími cenami ropy a pozitivním výhledem na trh.
 • Americká společnost pro investiční bankovnictví a obchodování s cennými papíry Morgan Stanley předpovídá, že ruská měna rozšíří svůj růst.
 • Banka rovněž uvedla, že hrozby sankcí vůči Rusku v souvislosti s případem uvězněného videoblogera Alexeje Navaľného nepředstavují pro makroekonomické vyhlídky země žádné riziko.

113
1

Expert Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Peter Ben Embarek, odborník na bezpečnosť potravín a živočíšne choroby, tvrdí, že pôvod koronavírusu v čínskom laboratóriu je nepravdepodobný a s najväčšou pravdepodobnosťou preskočil na človeka z iného živého organizmu.


Vedci WHO strávili niekoľko týždňov v čínskom Wu-chane, odkiaľ koncom predvlaňajška začali hlásiť prvé prípady koronavírusu. Návšteve prechádzali niekoľkomesačné rozhovory a Čína ju napokon odsúhlasila až pod vplyvom obrovského medzinárodného tlaku. Peking však naďalej odmieta výzvy na prísne nezávislé vyšetrovanie.


Pátranie po pôvode nového koronavírusu vyvolalo viaceré obvinenia z krytia a politické napätie, predovšetkým medzi administratívou bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa a Pekingom. Väčšina expertov sa ešte pred oficiálnou návštevou tímu expertov WHO v Číne domnievala, že koronavírus, známy pod označením SARS-CoV-2, pochádza zo zvierat v Číne, pravdepodobne z netopierov. WHO preto dala dohromady 10-členný tím, ktorého úlohou bolo preskúmať aj túto teóriu.


Agentúra AP nedávno pri vyšetrovaní zistila, že čínska vláda dosiaľ prísne kontrolovala všetok výskum pôvodu koronavírusu v domácich podmienkach, no zároveň ho dotovala štedrými grantmi. Monitorovala všetky zistenia vedcov a tí si museli zverejnenie akýchkoľvek údajov nechať schváliť pracovnou skupinou riadenou čínskym vládnym kabinetom. Štátne médiá taktiež pracovali s teóriami naznačujúcimi, že koronavírus mohol mať pôvod inde ako v Číne.
https://vat.pravda.sk/clovek/clanok/577420-who-podla-timu-expertov-je-nepravdepodobne-ze-koronavirus-pochadza-z-cinskeho-laboratoria/


Posledný príspevok od Berenika  ·  9. 2. 2021 o 14:44
425
3

Rozhovor s Michalom Pijákom.. mozno zaujme...
Okrem ineho hovori: Z dôvodu zmien môžu súčasné antivírusové vakcíny a terapeutiká stratiť čiastočnú alebo úplnú účinnosť proti niektorým z kvázi druhov. Ja len dodávam, že typickým príkladom sú RNA vírusy hepatitídy C a HIV, u ktorých veľké množstvo kvázi druhov ja hlavnou príčinou, že sa doteraz nepodarilo vyrobiť účinnú vakcínu. Podobný problém je aj v prípade vakcín proti SARS a MERS


https://www.40plus.sk/vakcina-proti-britskej-mutacii-covid-19-mudr-michal-pijak-neviem-odkial-beru-nasi-experti-taku-istotu-ze-vakcina-je-proti-britskej-mutacii-dostatocne-ucinna/


Posledný príspevok od Otec  ·  9. 2. 2021 o 13:26
129
0

...... aby bylo možné si na Slovensku vybrat mezi vakcínou Sputnik V a jinými vakcínami. Podle našich informací slovenská vláda kontaktovala ruskou vládu a začne v nejbližších dnech proces registrace vakcíny Sputnik V na Slovensku,“ stojí ve statusu na sociální síti.


„Ruská federace nabízí i dostatečné množství léků, se kterými se dá léčit covid-19, bojovat s ním a předcházet mu. Oceňujeme, že premiér Igor Matovič vyslechl naše prosby a doporučení kontaktovat příslušné ministry, a věříme, že tato jednání pro Slovensko dopadnou úspěšně,“ stojí v textu.


Séf SNS Andrej Danko, a to také prostřednictvím sociální sítě. Ten uvedl, že Matovičovi snad poprvé v životě za jeho kroky děkuje a vyzval ho, aby využil veškeré kontakty v Rusku, které tam Slovensko má.


„Využijte všechno a já budu v plné míře podporovat všechna vaše jednání a radovat se z toho, že Slováci nebudou terorizováni jen některými firmami a že si Slováci budou moci svobodně vybrat. O to jde. Když je něco nejlepší v Americe, ať to Slováci mají. Ale pokud je něco lepšího v Rusku, ať to mají také,“ uzavřel své povídání ve videu.


https://cz.sputniknews.com/slovensko/2021020913168416-pane-matovici-dekujeme-v-nejblizsich-dnech-zacne-registrace-vakciny-sputnik-v-na-slovensku/


Y
135
0

7.2.2021


Podle udaju ruského Ministerstva obrany, teroristicke skupiny zahajili v deeskalacni, severozapadni zone provincije Idlib a jejim okolí pres dvě desítky teroristických útoků. Utoky probihaly take v dalších oblastech provincie Idlib a sousedních provinciích Hamá, Aleppo a Latakia v posledních 24 hodinách.


V nedelnim prohlaseni konteradmirála Vjačeslava Sytnika, sefa ruske armady v Centru pro usmireni na zakladne Hmeinim v syrské Latakia zaznelo, že centrum zaznamenalo 23 teroristickych útoku z oblastí, ktere jsou pod kontrolou teroristicke Jabhat al-Nusra.


Dodal, že 13 z těch útoků se konalo v Idlib, 5 v Aleppo, 3 v Hama a 2 v Latakia, podle oznameni syrske oficialni agentury SANA.
Podle zpráv, Jabhat al-Nusra teroriste, kteří zvláště převládající v Idlibu, pokračuji v jejich raketovych útocich na bezpečné čtvrti, zabiji mnoho životu civilistů a zranuji dalsi.


https://parstoday.com/de/news/middle_east-i55826-russland_terroristen_starteten_2_dutzend_angriffe_in_der_deeskalationszone_in_syriens_idlib


Y
125
1

Iran zacal v utery dopoledne (dnes) s ockovanim proti Korone. President Hassan Ruhani se zucastnil oteviraci ceremonie, tykajici se ockovani, v jedne nemocnici v Teheranu. Ceremonii snimala statni iranska televize.
Nejhure pandemii postizena zem v regionu sazi na ruskou vakcinu Sputnik V.
Iran pracuje na dvou svych vlastnich ockovacich latkach,
„Razi Cov Pars“, viz obrazek.


https://www.krone.at/2338407


Y
Posledný príspevok od Yori  ·  9. 2. 2021 o 12:17
351
1

2021 bude rokem evropského hospodářského oživení, uvedla v rozhovoru pro Le JDD guvernérka Evropské centrální banky Christine Lagardeová. Přestože všechny země v eurozóně vyjdou z koronavirové krize s velkým dluhem, není pochyb o tom, že ji budou schopny splácet, ujišťuje ekonom vyloučení možnosti vropských ekonomů.


Pandemie koronavirů je třetí globální krizí, které čelí současná šéfka Evropské centrální banky Christine Lagardeová, která dříve působila jako generální ředitelka MMF a francouzská ministryně financí, píše Le JDD. To jí umožňuje zachovat chladný a zdravý optimismus, poznamenávají noviny.


Jak uvedla šéfka ECB v rozhovoru pro tuto publikaci, jedním ze způsobů, jak si i přes dnešní nejistotu udržet optimistickou náladu, je připomenout prognózy ECB zveřejněné v září 2020 a zohlednit v nich zveřejněné rizika. V té době nad EU a Spojeným královstvím stále visela hrozba tvrdého brexitu, neexistovala žádná vakcína proti koronaviru a nebyl znám výsledek nejdůležitějších amerických voleb pro celý svět. Dnes jsou všechny tyto nejistoty rozptýleny a to je podle ekonoma nepopiratelným faktorem optimismu.


ECB je i nadále přesvědčena, že rok 2021 bude rokem hospodářského oživení, říká Lagarde a varuje, že nová nebezpečí přicházejí v úvahu . "Řekněme si to jasně: na úroveň ekonomické aktivity, která byla před pandemií, se nebudeme moci vrátit až do poloviny roku 2022," říká expert. Lagarde předpovídá, že eurozóna poroste v roce 2021 přibližně o 4%, i když to bude záviset na politicích a očkovacích kampaních, jakož i na ekonomických opatřeních přijatých vládami v reakci na zdravotní situaci.


Zároveň je šéfka ECB přesvědčena, že „současná krize posílila Evropskou unii“. Jak zdůrazňuje ekonom, rozhodnutí o společných půjčkách „bylo výjimečným okamžikem soudržnosti v historii evropského projektu.“ Krize s koronaviry zároveň prohloubila již existující rozdíly mezi evropskými zeměmi, uvedla Lagarde. V této souvislosti se evropský plán hospodářských stimulů, který země přijaly v létě roku 2020, stává ještě důležitějším, zejména kvůli balíčkům dotací, které budou každému státu poskytovány v souladu se specifiky situace na národní úrovni. Například Itálie obdrží půjčky a dotace ve výši přibližně 200 miliard EUR, připomíná šéf ECB.


Ačkoli všechny země eurozóny z této krize vyjdou s vysokou mírou zadlužení, není pochyb o tom, že se to podaří zvrátit, říká Lagarde. Jak zdůrazňuje odborníce, o odpisu tohoto dluhu nemůže být řeč, jak to vyžaduje petice podepsaná více než stovkou evropských ekonomů. "To by bylo porušení evropské smlouvy, která přísně zakazuje měnové financování států." Toto pravidlo je jedním z hlavních pilířů existence eura, “uvedl zdroj. Podle jejího názoru by bylo pro ekonomy mnohem přínosnější využít energii vynaloženou na to, aby po ECB požadovali odpis dluhu, diskutovat o otázce řízení tohoto dluhu a alokaci vládních výdajů.


Оригинал новости ИноТВ:
https://russian.rt.com/inotv/2021-02-07/Le-JDD-glava-ECB-otkazalas


Poté, co Borrell po návratu z Moskvy prohlásil, že Moskva nemá zajem na urovnání vztahů s EU a někteří horlivci začali volat velvyslance na kobereček a vyhošťovali ruské diplomaty, přichází studená sprcha od GP (prohlášení Lagardové), která politiky EU vrácí do reálu:
váš ekonomický růst závisí jenom na vaších dobrých vztazích s Ruskem neboli: to bude záviset na politicích a očkovacích kampaních, jakož i na ekonomických opatřeních přijatých vládami v reakci na zdravotní situaci.
Očkovací kampaň bez Ruska a Sputniku-V zajistit nelze:
dnešní články: The Guardian (UK): Účinnost Oxfordské vakcíny proti jihoafrickému kmeni covid-19 je 10%
https://inosmi.ru/science/20210208/249092421.html


Daily Mail (UK): Ursula von der Leyen přirovnala boj o vakcínu covid-19 k vesmírnému závodu z dob studené války
https://inosmi.ru/politic/20210208/249086132.html


Takže, Putin může v klidu čekat, až za ním západní vyslanci přiběhnou znova a zmírní svoji rétoriku.


P.S. Překlad je strojový s minimem úprav.


Posledný príspevok od Boletus  ·  9. 2. 2021 o 00:03
293
0

Putin spustil najsilnejší neutrónový reaktor na svete


Ruský prezident Vladimir Putin spustil napájanie najsilnejšieho zdroja neutrónov na svete - neutrónového reaktora PIK v petrohradskom Inštitúte jadrovej fyziky (PNPI) pomenovanom po B.P. Konstantinov v Gatčine. Slávnostné zahájenie sa uskutočnilo vo forme online konferencie. Správy TASS.


"Žiadam vás, aby ste uviedli reaktor PIK do prevádzkového režimu napájania," uviedla hlava štátu počas ceremoniálu. Po uvedení na trh Vladimír Putin zablahoželal účastníkom vedeckého experimentu ku Dňu ruskej vedy a zaželal úspešnú a plodnú prácu.


PIK reaktor je moderný zdroj neutrónov s vysokým tokom, ktorý je vo viacerých parametroch najlepším zariadením na štúdium hmoty na úrovni nanorozmerov na svete. Je súčasťou jedného zo šiestich projektov, ktoré ruská vláda zahrnula do programu vytvárania inštalácií triedy megascience v krajine.


Minister pre vedu a vysoké školstvo v Rusku Michail Kotjukov predtým navrhoval umožniť vedcom z krajín Šanghajskej organizácie pre spoluprácu (SCO) prístup k megavedeckým zariadeniam umiestneným na území členských štátov. Podľa neho cirkulácia myšlienok a medzinárodná mobilita výskumných pracovníkov prispeje k ďalšiemu rozvoju SCO.


https://lenta.ru/news/2021/02/08/neitron/


1.9k
15
Jaro zverejnil(a) 6. 2. 2021 o 13:16
Politika v SR

Zrazu otočka o 180°, že Sputnik V by sa mohol vyrábať aj u nás. Matovič vraj nechce geo-politcké záujmy povyšovať nad záujmy ludí... Zrovna deň po vyhlásení zberu podpisov za referendum o predčasných voľbách. Topiaci sa aj britvy chytí....
https://bleskovky.zoznam.sk/cl/1005001/2054105/Na-slovensku-by-sa-mohla-vyrabat-vakcina-proti-koronavirusu


Posledný príspevok od rybana  ·  8. 2. 2021 o 21:36
433
4

Filantrop Bill Gates v rozhovoru pro kanál YouTube Veritasium řekl, že po pandemii jsou hrozbami pro lidstvo změny klimatu a biologický terorismus.


Změna klimatu - vetsi umrtnost nez pri teto pandemii.


https://cz.sputniknews.com/svet/2021020813163223-bill-gates-uvedl-dve-hrozby-pro-lidstvo-po-pandemii/


Y
Posledný príspevok od Oracle_911  ·  8. 2. 2021 o 19:53
344
2

Igor Matovic (47) uskutečnil ve středu 3. února svou první oficiální cestu do Francie. V čele široké pravicové koalice vede tento „antisystémový“ vůdce hořký boj proti korupci, která trápí tuto středoevropskou zemi. Ale jeho nedostatek zkušeností a jeho často matoucí slova vyvolávají pochybnosti o jeho schopnosti vést stát... https://www.lemonde.fr/international/article/2021/02/07/si-l-europe-arretait-la-construction-de-nord-stream-2-ce-serait-le-signe-d-une-europe-forte-estime-le-premier-ministre-slovaque_6069096_3210.html


Posledný príspevok od Boletus  ·  8. 2. 2021 o 19:37
635
6

Dnes ráno pri raňajkách som sa trochu zamyslel nad plesnivým syrom smile


Existuje mnoho rôznych plesnivých syrov s rôznymi pliesňami, či rôzne dozreté (skôr prezreté) syry ako napríklad olomoucké syrečky, ale aj rôzne plesnivé salámy.


Keď sa tak zamyslím, tak sa de facto jedná o pokazené jedlo.


Prirodzený inštinkt na základe zraku, čuchu a chuti hovorí jasne. Nejedz to! smile


A tak sa pýtam, jedná sa naozaj o zdravotne nezávadné potraviny?


Posledný príspevok od Ferry  ·  8. 2. 2021 o 17:53
236
2

Putin označil vznik troch vakcín proti koronavírusu v Rusku za veľký vedecký úspech


Vytvorenie troch vlastných vakcín proti koronavírusu v Rusku sa stal pre krajinu veľkým vedeckým úspechom. Toto stanovisko vyjadril v pondelok ruský prezident Vladimir Putin na zasadnutí Rady pre vedu a vzdelávanie.


Poznamenal, že Rusko vďaka svojim vedcom „zaujíma vedúce postavenie vo svete pri tvorbe vakcíny proti koronavírusu“. "Okrem toho sme jedinou krajinou, ktorá už má tri vlastné vakcíny vyvinuté na domácom trhu," uviedol Putin.


Je nepochybné, že ide o veľký vedecký úspech,“ zdôraznil ruský prezident.


Za ešte významnejšie označil skutočnosť, že Rusko dokázalo zahájiť výrobu preparátu a zorganizovať hromadné očkovanie obyvateľstva. "Vďaka spoločnému úsiliu vedcov, domácich spoločností a štátu tak môžu občania našej krajiny a ďalších krajín sveta využívať najväčší vedecký úspech," uviedol Putin.


https://tass.ru/obschestvo/10648793


Posledný príspevok od Berenika  ·  8. 2. 2021 o 16:42
112
0

Prezident republiky Miloš Zeman uskuteční ve dnech 8. – 10. února 2021 pracovní návštěvu v Polské republice. Prezident republiky se zde zúčastní setkání prezidentů zemí Visegrádské skupiny.
Na programu je i videokonference k Summitu Čína a země střední a východní Evropy (17+1)
https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/pracovni-navsteva-prezidenta-republiky-v-polsku-15793


122
0

Mozna to sem nepatri, ale mne se zda, ze ano .....


Asi 40 malých satelitů z 18 států bude v březnu vyneseno na oběžnou dráhu z kosmodromu Bajkonur, jako nosná raketa bude využit Sojuz 2, Sputniku to oznámil zdroj v ruském raketově-vesmírném průmyslu. Mezi satelity má být i slovenský aparát.


https://cz.sputniknews.com/svet/2021020813163194-zdroj-rusko-v-breznu-z-bajkonuru-vypusti-okolo-40-satelitu-bude-mezi-nimi-i-slovensky-aparat/


Y
173
1

Vo veku 100 rokov zomrel v sobotu bývalý americký minister zahraničných vecí George P. Shultz, ktorý sa väčšinu 80. rokov minulého storočia snažil zlepšovať vzťahy so Sovietskym zväzom a rozvíjať mier na Blízkom východe.


https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/577202-zomrel-exminister-zahranicia-usa-george-shultz-pomohol-ukoncit-studenu-vojnu/


Posledný príspevok od hael  ·  8. 2. 2021 o 14:34
311
3

Šéf diplomacie EU Joseph Borrel začal rozprávať úplne iné vecí, ako vravel na oficiálnej tlačovej konferencii s ruským šéfom diplomacie Lavrovom v Moskve.


Ruskí diplomati uviedli, že boli prekvapení, keď si prečítali Borrelovo hodnotenie návštevy a zdôraznili, že vyhlásenia Borrella na tlačovej konferencii v Moskve silne kontrastuje s jeho slovami po návrate. Treba poznamenať, že ruská strana zhrnula výsledky rokovaní na tlačovej konferencii za prítomnosti vedúceho európskej diplomacie, kde mal tiež príležitosť "dať svoje vlastné hodnotenie, čo aj urobil".


Možno, po príchode do Bruselu, šéfovi európskej diplomacie bolo vysvetlené, na čo klásť dôraz, čo však len potvrdzuje, ako a kým sa politika EÚ skutočne formuje, " ruské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo vo vyhlásení.


https://russian.rt.com/world/article/830001-mid-rossiya-es-borrel


Medzitým už podpindosníci dostali pokyn, aby žiadali v europarlamente odstúpenie Borrella, s myšlienkou prišiel estónsky europoslanec z radov kresťanských demokratov Riho Terras:


Návšteva Moskvy bola iniciatíva pána Borrella a poškodila dobré meno Európskej únie. Bol to prejav zľahčovania zločinov spáchaných Putinovým režimom proti politickým oponentom.


https://www.hlavnespravy.sk/europoslanci-vyzyvaju-borrella-na-odstupenie-jeho-navsteva-v-moskve-vraj-poskodila-dobre-meno-unie/2431148


Vyzerá to, že názor na riadenie sa štiepi v EU na najvyššej úrovni, a byrokracia v Bruseli bude bojovať medzi sebou o to, koho záujmy bude vlastne zastupovať - či anglosasov rukami a ústami USA, alebo Európanov. Sa asi čoskoro ukáže, do akej miery zostane Nemecko okupované USA nielen vojensky, ale aj politicky.


Posledný príspevok od Boletus  ·  8. 2. 2021 o 13:25
543
1

Chcem upozorniť na skutočnosť, že je snaha umlčiavať alternatívne kanály na YT. Prvý ktorí sú z kola von je Infovojna.... no tí majú svoju stránku a tam pokračujú . Ďalším v poradí je J. Štubniak, ktorý dokonca prišiel aj o peniaze.
" Včera večer mi neznámy útočník hackol mailovú adresu a s ňou aj prepojený youtube kanál. Súčasne s tým mi ukradol všetky peniaze z Paypal účtu. Ani Pay pal ani Google neavizovali útok, čo sa mi zdá minimálne neštandardné.
Snažím sa o získanie kontroly nad účtami, ale moje šance sú mizivé. Keď počítač vypnem, už sa na účty nedostanem. Preto posielam túto (asi poslednú) výzvu."
Natočil dve videa jedno má tri minúty kde hovorí o napadnutí hackermi, druhé je stream....Kto bude ďalší ?
https://www.youtube.com/watch?v=8RHheXNfiME


https://www.youtube.com/watch?v=tmJLjMIRx7E&t=313s


Posledný príspevok od Kancelar  ·  8. 2. 2021 o 08:11
155
0

Melissa Carone, která se proslavila jako svědkyně ze senátního slyšení o volebních podvodech v prezidentských volbách 2020, kandiduje v Michiganském obvodu 46 do Sněmovny reprezentantů státu Michigan.


Jejími hlavními prioritami jsou čestnost voleb a tradiční konzervativní hodnoty.


Vyjádřila se, že je nutné zrušit masové volení poštou a vrátit se k ručnímu počítání papírových volebních lístků, jinak nebudou svobodné a spravedlivé volby, ani naděje pro budoucnost.


https://www.youtube.com/watch?v=zltvDL8g8Vg


633
6

„Petříček si hraje se sirkami ve stohu.“
Zbořil setřel ministra zahraničí kvůli Navalnému
Politolog uvedl, že chování ministra Petříčka a dalších osob zastupujících Českou republiku je nekvalifikované
a může mít pro zemi vážné následky.
Vměšování Prahy
České ministerstvo zahraničí si kvůli uvěznění Alexej Navalného předvolalo ruského velvyslance Zmejevského
na žádost náměstka ministra resortu Aleše Chmelaře. Velvyslanectví na záležitost zareagovalo ve svém příspěvku na sociální síti.


„V souvislosti s posledními prohlášeními české strany k situaci kolem A. Navalného jsme jednoznačně upozornili partnery,
že vměšování Prahy do vnitřních záležitostí Ruska je nepřípustné.
„Používání dvojích standardů v přístupech k otázce dodržování lidských práv v různých zemích považujeme za nepřijatelné.
Položili jsme otázku, zda Praha vyjádřila znepokojení nad osudem známého aktivisty v oblasti lidských práv J. Assangeho, pronásledovaného Washingtonem
„Doporučili jsme české straně soustředit se na řešení vlastních problémů v oblasti lidských práv,
na které byla Praha opakovaně upozorňována, a to i v příslušných mezinárodních organizacích,“ dodali závěrem.
https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2021020613155568-petricek-si-hraje-se-sirkami-ve-stohu-zboril-setrel-ministra-zahranici-kvuli-navalnemu/


Posledný príspevok od badatel  ·  7. 2. 2021 o 21:29
77
0

Energetický ostrov s počiatočnou rozlohou 18 futbalových ihrísk bude ležať približne 80 kilometrov od pobrežia Jutského polostrova.


V Dánsku vznikne prvý umelý ostrov na svete, ktorý bude získavať a uchovávať veternú energiu zo Severného mora.


Rozsiahly projekt bude stáť 210 miliárd dánskych korún (28,2 miliardy eur), a stane sa tak najdrahšou stavbou v dejinách krajiny.


Klimatická neutralita


Dánsko vďaka ostrovu zvýši podiel energie získavanej z obnoviteľných zdrojov, a priblíži sa tak cieľu Európskej únie, ktorým je stať sa do roku 2050 klimaticky neutrálnou.
Uviedol to dánsky minister energetiky a životného prostredia Dan Jørgensen.
"Dánsko bude o jeden ostrov bohatšie," citovala ministerstvo agentúra DPA. Energetický ostrov s počiatočnou rozlohou 18 futbalových ihrísk bude ležať približne 80 kilometrov od pobrežia Jutského polostrova.


Zásobovať bude aj susedov


Krajina pred časom avizovala, že bude množstvom obnoviteľnej energie zásobovať aj svojich susedov.


Kedy sa so stavbou začne, zatiaľ nie je jasné. Väčšina ostrova bude vo vlastníctve dánskeho štátu, ale do projektu sú zapojené aj súkromné ​​spoločnosti.
Energetický ostrov má byť niečím na spôsob pobrežnej elektrárne, kam by smerovala elektrina zo stoviek okolitých veterných turbín.


Prvá fáza projektu počíta okolo roku 2033 s takmer 200 veternými turbínami s výkonom troch gigawattov.


Zásobovať elektrinou by podľa informácií vlády mal byť ostrov schopný asi tri milióny európskych domácností.


Neskôr sa má táto kapacita zvýšiť na desať gigawattov, čím by projekt mohol pokryť spotrebu energie desiatich miliónov európskych domácností.
https://finweb.hnonline.sk/zahranicna-ekonomika/2294029-dansko-bude-o-ostrov-bohatsie-prvy-umely-ostrov-vznikne-na-produkciu-energie


589
3
dasa zverejnil(a) 7. 2. 2021 o 08:46
Mimo kategórií
víte kdo já su

Tak nám Donutil oslavuje narodeniny. Na škole sa musel naučit dovednosti klauna , pohybové atd. Naučil sa dabingu. Vie rozprávat pomaly a spisovne . narozdiel od mladých hercov.Socializmus mu to umožnil , že mal školu zdarma...na čo zabuda. Ale vravím si kde sa berie tolká nenávist voči bývalému režimu aj voči ludom. Pritom ludia ho živia . V jeho "dokumentu " o jeho živote rozrpáva ako cestoval s Husou na provázku po 24 zemích s predstavením z divadla...aké to boli těžké časy .Žil na pokraji chudoby...
zabuda už na snehulku,čo namluvil pre dnešne deti...
Jeho soukmenovci zo školy su Na divadelní partu z Provázku, do které patřili Donutilovi souputníci Boleslav Polívka (71), Karel Heřmánek (73), Jiří Pecha (†74) nebo Jiří Bartoška (73) a čirou náhodou všetci tak "nadávajú " na predchozí režim...
čo všetkych spojuje ? Jamu a divadlo husa na provázku...A hned jedného napadne, že naša buducnost stojí a padá na vyučujucich a vedeniu našich deti . Pretože mládež sa nechá lahko zmanipulovat- pokial nemá základy s rodiny . A aký by bol herec Donutil ludský ak by miloval svoju vlast. Tímto mu želám všetko dobre k 70r
https://www.divadelni-noviny.cz/petr-oslzly-jako-opozicnici-jsme-museli-z-klaunu-a-komediantu-zvaznet
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/kultura-petr-oslzly-vaclav-havel-divadlo-jamu-brno.A200604_191714_brno-zpravy_cern
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/12547618488-vune-albanske-kuchyne-s-miroslavem-donutilem/
ake by to pekné ak by sa švec držal svojho kopyta a nemontoval sa do politiky ani spevák,ani herec...ja viem..je to zatial utopia..a preto máme čítat a študovat aby aj kuchárkyne deti mali prehlad , čo sa to vokol nich deje a nenechali sebou manipulovat ,,,


Posledný príspevok od Putinovec  ·  7. 2. 2021 o 16:54
162
0

Bašta (BOS): Možná bychom neměli volit, ale losovat
https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Basta-BOS-Mozna-bychom-nemeli-volit-ale-losovat-653089


"„Česká republika teď připomíná papiňák, kterému ucpali pojistný ventil. Až to bouchne, možná bychom na nějaký čas nemuseli své poslance volit, ale losovat. Mnoho sociologů a psychologů si myslí, že takový zákonodárný sbor by byl ve všech ohledech mnohem kvalitnější než ten současný,“


455
4
Tristan zverejnil(a) 6. 2. 2021 o 23:25
Videá, filmy, knihy
Posledný príspevok od Tristan  ·  7. 2. 2021 o 09:15
961
7

Ubehol nam prvy mesiac fungovania fora a preto som sa rozhodol vam poskytnut zopar udajov zo statistiky navstevnosti stranky. Udaje su aktualne k casu pisania tohto prispevku.


Pocet vsetkych navstev z unikatnych IP adries: 9 848
Pocet vsetkych videni stranky: 418 819
Pocet vsetkych vytvorenych relacii (sessions) – je to cas, kedy je jeden pouzivatel aktivny na stranke – nastavena hodnota je 30 min.: 60 139
Bounce rate (cim nizsie percento, tym dlhsie straveny cas na stranke): 5,14 %
Priemerny cas straveny na stranke: okolo 20 min.
Pocet vsetkych vytvorenych tem: 377
Pocet vsetkych prispevkov k temam: 2 520
Pocet vsetkych registrovanych pouzivatelov: 283


Posledný príspevok od Xyht  ·  6. 2. 2021 o 22:13
532
2

Pro zájemce o historii přidávám zdroj, ve kterém jsou nashromážděny fakty a artefakty, které jsou zamlčovány současnými historiky. Příspěvky jsou doplněny fotografiemi a krátkým komentářem. Ten komentář je sice v ruštině, ale strojově se dá velmi slušně přeložit. Já používám vyhledávač yandex, a ten přímo na liště má okénko, na kterém můžete rovnou zadát překlad do češtiny, či slovenštiny, který je téměř bez chyby.


Posledný príspevok od TauRus  ·  6. 2. 2021 o 18:12
1.3k
10

V Polsku se konalo cvičení "Zima 2020". V určitém okamžiku se ale něco pokazilo a skončilo to „působivou ostudou“ - „válku“ na hranicích s Ruskem a Běloruskem Poláci prohráli. "Velitelé jednotlivých jednotek byli šokováni," cituje EADaily jednu z polských publikací.


V Polsku se diskutuje o velkém vojensko-politickém skandálu. Štábní cvičení "Zima 2020", kterého se zúčastnilo několik tisíc důstojníků, skončilo působivou ostudou. Simulace ukázaly, že pouhých pět dní poté byla válka na východním křídle země (hranice s Ruskem a Běloruskem) prohrána a polská armáda přestala existovat.


Štábní cvičení "Zima 2020" proběhlo v polské Akademii vojenských umění a proces osobně sledovali prezident země Andrzej Duda a vedoucí ministerstva národní obrany Mariusz Blaszczak. Ale něco se pokazilo.


Nejprve, jak zjistili novináři Interia, modelování zohlednilo nové zbraňové systémy objednané Polskem, které však dosud nebyly dodány ze Spojených států - to jsou protiletadlové systémy Patriot, raketové dělostřelectvo HIMARS a víceúčelové F-35 letadlo. Polská obrana byla soustředěna na severovýchodním křídle hraničícím s Ruskem (Kaliningradská oblast) a Běloruskem.


Prezidentská kancelář a ministerstvo obrany odmítli tyto informace komentovat s odvoláním na utajení cvičení.


"Velitelé jednotlivých jednotek byli šokováni, odmítli provést některé rozkazy, protože pro ně byly jednoduše nepochopitelné," uvádí vydání Super Express některé podrobnosti konfliktu v rámci polského ministerstva obrany.


Poté, co byl skandál zveřejněn, ministr obrany Blaschak diplomaticky uvedl: „Abyste dosáhli dokonalosti, musíte trénovat.“


Polský politolog Tomasz Jankowski, který komentuje neúspěch cvičení "Zima 2020", je přesvědčen, že „současná situace je taková, že pouze šílenec anebo sebevrah může udržovat vojenské vazby Polska se Západem“.


„Hledání společných bodů, která jsou prospěšná pro obě strany, a budování dobrých vztahů s Moskvou již není„ rusofilským snem “, ale naléhavým úkolem, který musí řešit Polská republika,“ uvedl Jankowski.
https://inosmi.ru/politic/20210204/249057952.html


Zdá se že polští vojáci budou lokomotivou světonázorových změn v polské společnosti.
A až z EU přestanou do polské ekonomiky téci dotace, polská elita se také rychle překabáti nebo bude smetená.


Posledný príspevok od TauRus  ·  6. 2. 2021 o 14:41
516
5

Rusko vyhošťuje tři evropské diplomaty - z Německa, Polska a Švédska - za účast na neschválených protestech na podporu Alexeje Navalného.


https://cz.sputniknews.com/svet/2021020513153221-rusko-vyhostilo-tri-evropske-diplomaty-za-ucast-na-protestech-na-podporu-alexeje-navalneho/?fbclid=IwAR293QknPd4wf340K7oqKwDCPoBMCVv-bLGBkOXGEPyfc8732WzIp6K3-v0


Posledný príspevok od hael  ·  6. 2. 2021 o 13:02
Kategórie
Akcie
Skryť popisy k témam
Povoliť nekonečné posúvanie
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Predchádzajúca stránka
Nasledujúca stránka
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber tém
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept