Zobraziť kategórie

Koncepcia sociálnej bezpečnosti – základ lepšej, dlhodobo udržateľnej spoločnosti

Každý v miere svojho chápania pracuje pre seba a svojich blízkych a v miere svojho nechápania pracuje na tých, ktorí chápu a rozumejú viac.

343
0

Židia varovali pred exodom z Európy


Židia môžu opustiť Európu v prípade nárastu antisemitizmu. Agentúru RIA Novosti na vyhliadky na takýto výsledok upozornil predseda Rady európskych rabínov (CPE), hlavný moskovský rabín Pinchas Goldschmidt.


„Ak v Európe dôjde k nárastu antisemitizmu, Židia môžu kedykoľvek odísť. Budeme ale bojovať do poslednej chvíle tak za fyzickú bezpečnosť spoločenstiev, ako aj za zachovanie náboženských práv a slobody, “citovala ho agentúra.


Podľa Goldschmidta je najnapätejšia situácia z hľadiska antisemitizmu vo Francúzsku a Belgicku a antisemitské tendencie sú pozorované aj v Poľsku.


Goldschmidt predtým v rozhovore pre web Lente.ru hodnotil hrozbu antisemitských moslimských utečencov pre európskych Židov. Podľa neho môžu existovať viac priamych hrozieb ako od „ultrapravice“, tá sa však môže dostať do mocenských štruktúr a odtiaľ Židom ublížiť.
Iba to, čo je pre vás dôležité - v telegrame „Feed of the day“.


https://lenta.ru/news/2021/07/19/exodus/


12.5k
113

Nepovažuji už jeho analytiku za důvěryhodnou a ne vše, co s takovou jistotou tvrdí, odpovídá skutečnosti. V podstatných věcech se mýlí.


Uvedu dva příklady, kde se jeho analytika rozchází s realitou.


1) tvrzení, že kolaboranti podstrčili Putinovi věnec jaký chtěli, při oslavách Vítězství v tomto roce. Naopak, věnec byl přesně takový, jaký Putin chtěl, aby byl.


2) Tvrzení, že Trump je "koněm GP", "figurou GP" a podobně. GP naopak stojí na stejné straně jako deep state, proti Trumpovi.


To je alespoň můj názor.


Posledný príspevok od Ferry  ·  19. 7. 2021 o 11:52
1.1k
8

-V.V. Putin poblahopral metalurgum k jejich svatku
-Rusky Antonov, ktery letel do Lisabonu, se vratil zpet. V Lisabonu stavkuji dispeceri a pracovnici letiste, vice jak 200 letu bylo zruseno.
-V Nemecku pokracuji zaplavy a nejen tam, ale i v Belgii, Holandsku, Francii atd. V Nemecku uz zahynulo 155 lidi, 2000 lidi ztratilo pristresi. Zona zaplav se zvetsuje, dnes uz je vazna situace i v Bavorsku. Takove potopy v Nemecku nepamatuji uz desitky let.
-V Armenii dala opozice k soudu vysledky parlamentnich voleb. Ustavni soud ale potvrdil jejich platnost.
Evropske zeme slibily Armenii 2,6 mld. Euro, aby podporily ekonomicky potencial republiky.
-Kuba - V Havane se vcera konala statisicova demonstrace na podporu vlady. Barevna revoluce ztroskotala.
-V Kataru v Doha se konaly rozhovory afganske opozice. Doufejme, ze se v zemi podari nastolit klid.
-President Assad byl vcera uveden v tisku? (nesrozumitelna vyslovnost)
Pripomenme, ze se tam konaly presidentske volby, ziskal pres 95% hlasu. Je to vitezstvi dobra nad zlem.
30.9.2015 zacala ruska vojska pomahat Syrii zbavit se teroristu a zachranit zemi. To se podarilo. Assad je silny, rezolutni vudce. Narod mu duveruje.
https://www.youtube.com/watch?v=cZokVl3Drpk


Y
Posledný príspevok od Oracle_911  ·  19. 7. 2021 o 11:07
906
5

Během celé dnešní neděle hrozí na celém území Slovenska silné bouřky, varuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ). Podle jeho informací se dá opět očekávat přívalový déšť. Během včerejších bouřek došlo k silným srážkám i krupobití, především na jihozápadě Slovenska, například v Gabčíkově spadlo 67 milimetrů srážek, jinde dokonce 71 milimetrů. „Vzhledem k očekávaným přívalovým srážkám při bouřkách předpokládáme přechodné výrazné lokální stoupání vodních hladin, hlavně na malých tocích, kdy může dojít ke stavu dosažení i překročení stupně povodňové aktivity,“ varují meteorologové. https://cz.sputniknews.com/20210718/vystraha-slovensku-hrozi-silne-bourky-muze-vyrazne-stoupnout-hladina-dunaje-15185855.html


Y
Posledný príspevok od dasa  ·  19. 7. 2021 o 10:20
207
0

Francouzská sopranistka Chantal Santon Jeffery je v Praze jako doma, již počtvrté vede mistrovské lekce na Akademii Versailles v rámci Letních slavností staré hudby. V jejich závěru také vystoupí ve dvou komorních operách. Specializuje se na barokní operu, ale je velmi všestranná pěvkyně. Na počátku pěvecké dráhy ji prý okouzlil Jan Dismas Zelenka, zpívala Lišku Bystroušku a také miluje češtinu, která jí zní jako volně plynoucí řeka.
V hudbě vlastně národnost není důležitá, hudba má schopnost spojovat a vzpomínám si, jak jsem vždycky upřímně nadšená ze všech těch mladých lidí na kurzech, které dokáže spojit stará hudba. Pro mě je ČR v samém středu mimořádně silné hudební Evropy 18. a 19. století, ve spojení s Německem, Rakouskem, Maďarskem a Polskem tvoří to nejlepší.
https://www.lidovky.cz/kultura/slovanska-rec-zni-krasne-mysli-si-francouzska-sopranistka-chantal-santon-jeffery.A210716_103317_ln_kultura_jto


Y
267
1
Yori zverejnil(a) 18. 7. 2021 o 19:14
Mimo kategórií
Y

Vysoké teploty opět vystřídaly vydatné deště a bouřky, jak varovali meteorologové. Déšť včera pustošil zejména severní Čechy. To mělo za následek, že se zvýšily hladiny mnohých řek a na několika místech hrozí povodně. Na Českolipsku dokonce museli hasiči evakuovat obyvatele obcí. Extrémní stupeň nebezpečí platí v Děčíně, Rumburku a Varnsdorfu.......
https://cz.sputniknews.com/20210718/severni-cechy-ohrozuje-voda-a-vydatny-dest-hrozi-dalsi-bourky-a-povodne-na-nekolika-mistech-cr-15180714.html


Y
Posledný príspevok od Yori  ·  18. 7. 2021 o 19:22
439
2

Čtyřletý chlapec, kterému se v Monaku podařilo usednout za volant luxusního vozu svého otce, srazil a vážně zranil chodce. Muž, který má belgické občanství a žije v Monaku, byl rychle převezen do nemocnice v Nice. V noci na sobotu podstoupil operaci, nyní je mimo ohrožení života. Rodina, jejíž dítě nehodu způsobilo, je podle AFP arménského původu a žije v Praze.https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/ctyrlety-chlapec-v-monaku-s-autem-sveho-otce-prejel-chodce-40366493


Posledný príspevok od Rusofil  ·  18. 7. 2021 o 16:43
4.6k
37

Na pozemku bývalé církevní internátní školy v Kanadě byly nalezeny ostatky 215 dětí, z nichž některým bylo v době úmrtí jen několik málo let. Informovala o tom v pátek agentura Reuters.


Škola v Britské Kolumbii fungovala do roku 1978 a byla součástí systému, který odděloval děti kanadských indiánů od jejich rodičů. Před šesti lety zpráva kanadských úřadů označila tento systém, který fungoval do 90. let, za „kulturní genocidu”.


Podle vyšetřovací zprávy kanadských úřadů bylo vystaveno na těchto školách ponižování, útlaku a násilí až 150 000 dětí. Během jejich fungování zahynulo nejméně 4100 dětí. Zpráva tento systém, který vynucoval odloučení dětí od rodičů, označila za „kulturní genocidu”. Cílem bylo mimo jiné znemožnit předávání jazyka a kultury mezi generacemi původního obyvatelstva.
https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/na-pozemku-byvale-internatni-skoly-v-kanade-nasli-ostatky-pres-200-deti-40361703#dop_ab_variant=569201&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=oQI02WmC1O3-202105282147&dop_id=40361703&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


Jsem zvědavý, jak se z toho "civilizovaný" západ vykecá a kolik podobných případů ještě vyleze na povrch.
Diskuze pod článkem začíná být hodně zajímavá.


Posledný príspevok od Oracle_911  ·  18. 7. 2021 o 16:14
10.6k
123
Ferry zverejnil(a) 31. 1. 2021 o 10:57
Mimo kategórií
Myslienka

Niekedy ma napadnu zaujimave myslienky pocas dna a rad by som sa s vami o ne podelil. Su to myslienky z roznych olbasti.


Dneska ma tak napadlo
po zhliadnuti jedneho videa od Leva https://www.youtube.com/watch?v=JkC0v-SKA5A&t=250s


V dnesnej psychologii chyba presne vyclenenie emocionalnych stavov cloveka laska, nadej, strach atd ... a tiez chyba ich rozdelenie na emocie kladne a emocie zaporne, emocie smerujuce k tvoreniu a emocie smerujuce k destrukcii .... a ze preco to chyba? Lebo potom by ludia podla toho rozdelenia mohli oficialne "ohodnotit" parazitov nam vladnucich a prisli by na to, ze to su sami destruktori, ze v nich nie je stipka tvorenia ...


Posledný príspevok od Ogar Valach  ·  18. 7. 2021 o 10:50
265
0
Lavazza zverejnil(a) 17. 7. 2021 o 20:26
Mimo kategórií

Takze Draxler - nevedela kam to dať, neviemco je úlohou tohto projektu, ale mám k nemu niekoľko komentov:


 • začal byt aktívny na fb cca rok dozadu ako nastúpila nová vláda a začali ich prešľapy
 • do Fica si rad kopne, asi zabudol voľ že teľaťom bol a v akej vláde https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Juraj_Draxler
 • o charaktere to vypovedá dosť
 • v jeho v životopise sa na môj vkus má veľa amerických s anglosaských vzdelávacích inštitúcii
 • snažil sa infiltrovať ako vlastenec
 • no s tou temou vskcinacie mu to nevyšlo
 • a teda buď ničomu nerozumie alebo zámerne zavádza, vid post, no Čína ako nositeľ vedecko-technického pokroku. My vieme ako sa im to podarilo”. No to bude niečo take ako Pellegriny.
 • ostala som znechutená, pretože ide systematicky.

60f320b9b21e8


388
0

Pražské fiasko, které zavařilo Pirátům. Případ řeší policie
Pražská koalice se nepohodla kvůli mnohamilionovému IT projektu Portál Pražana.
Nízká návštěvnost webu dokonce přiměla neznámého kritika k podání trestního oznámení.
Seznam Zprávy zjistily, že anonym dokonce
kvůli případu podal trestní oznámení.


Projekt Portál Pražana se rozběhl v září loňského roku
a stál už minimálně 24 milionů korun.
Webová stránka má veřejnosti usnadnit komunikaci
s magistrátem,
vyřídit skrze něj jde například poplatek za popelnici nebo psa .
Neshody v koalici kvůli portálu se začaly objevovat v únoru, kdy navzdory nízké úspěšnosti portálu přišel primátor Zdeněk Hřib (Piráti) na radu s návrhem, aby se městské firmě Operátor ICT vyhradilo na podporu a provoz portálu v příštích 36 měsících až 17,5 milionu korun.
Náměstek primátora Petr Hlubuček z koaličního hnutí STAN označil projekt za hodně drahý
Od konce května se návštěvnost portálu zvýšila - nyní podle Operátora ICT portál využilo 7000 návštěvníků, kteří uskutečnili 300 elektronických podání.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/fiasko-portalu-prazana-zavarilo-piratum-pripad-resi-policie-169751?fbclid=IwAR1LzfoEvAhtRaBskpf9mF10wBzd1pJlBIr7KllLtD2T0ldFLzPd47eXCjU


2.1k
18
Jana z Arku zverejnil(a) 13. 7. 2021 o 18:44
Mimo kategórií

K čemu dalšímu asi povede zdražování bydlení. Vedle nás dvě celoročně obyvatelné chaty vloni nabízeli za jeden milion . Před týdnem ty samé za skoro tři milióny korun. .a to jedna chata má tři malé místnosti a druhá jednu dole a jednu nahoře a malou kuchynku...chudáci mladí lidé.


Posledný príspevok od dasa  ·  17. 7. 2021 o 18:26
209
0

https://www.hlavnespravy.sk/rusi-varovali-pred-falosnym-chemickym-utokom-v-den-inauguracie-syrskeho-prezidenta/2610086
Rusi uz po niekoky krat pokazili teroristom (ci uz americkym alebo
syrskym) uskutocnit chemicky utok proti obyvatelstvu tym, ze ten utok predpovedali. Tym padom akoby prevzali opraty informacneho pola a aj keby utok nastal, tak hned by jeho autor bol diskreditovany, pretoze utok bol dopredu ohlaseny opacnou stranou. Takto by som povedal, ze bolo odvratenych neskutocne vela chemickych utokov v Syrii. Molodci nie su duraci veru.


187
0

Hollywoodsky rozparovač dostal trest smrti


Usvedčený vrah Michael Gargiulo, ktorý je známy aj pod prezývkou hollywoodsky rozparovač, bol v Spojených štátoch odsúdený na trest smrti za vraždu dvoch žien v prvom desaťročí tohto tisícročia. Príbuzní obetí, ktorí si v Los Angeles vypočuli rozsudok, reagovali plačom.


https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/594829-hollywoodsky-rozparovac-dostal-trest-smrti/


1.3k
10

Dávám k pozornosti analýzu Vladimíra Kornilova (často je vidět v poředech u Solovjova) o současném právním sporu mezi Polskem a EU


Proces odchodu Polska z Evropské unie může začít zítra . Ne, ještě ne oficiální nebo rychlý. Pojem „legální Polexit“ (analogicky s Brexitem) je však již v polských médiích v plném proudu .
Faktem je, že v úterý je naplánováno zasedání Ústavního soudu v Polsku, které má v úmyslu posoudit 129stránkový požadavek předsedy vlády Mateusze Morawieckého, čí rozhodnutí mají v zemi přednost - evropského soudu nebo polských soudních orgánů? Žádost byla předložena 29. března, ale soud, který čelil tvrdé reakci Evropanů, verdikt odložil. Soud začal v dubnu a jednání bylo naplánováno na 13. května. Ale pod různými záminkami byli odloženi na 15. června. Proto zítra, v 11:00 místního času, začne ve Varšavě proces , který by se mohl stát mezníkem ve vztazích mezi Evropskou unií a Polskem.


Brusel minulý týden významně zvýšil sázky na tyto soudní spory, když evropský komisař pro spravedlnost Didier Reynders poslal dopis polskému ministrovi pro evropské záležitosti Konradovi Szymanskému, v němž požaduje, aby byla Morawieckiho žádost z tribunálu stažena. Pokud by Brusel chtěl více ublížit Polákům, těžko by mohl přijít s něčím lepším. Dopis komisaře byl vnímán jako urážka polských úřadů a ultimátum - tak polská média představila frázi „ Evropská komise si vyhrazuje právo přijmout vhodná opatření.“
Reynders dal Varšavě jeden měsíc na odpověď. Reakce zástupců polských orgánů však byla okamžitá. Moravetsky speciálně svolal tiskovou konferenci, aby kategoricky odmítl stáhnout svou žádost. Premiér uvedl, že to udělal proto, aby „navíc znovu potvrdil nadřazenost našeho právního zákona, naší ústavy, což je nejvyšší právní akt v našem právním systému, nad evropským právem“.
A to polský premiér se ještě snažil volit vhodná slova. Jeho kolegové byli kategoričtější a vydali proti Reyndersovi celou řadu útočných tirád. Polský ministr spravedlnosti a zároveň generální prokurátor země Zbigniew Zöbro tak obvinili evropského komisaře z absence „dobrých mravů a ​​kultury“. „Pan Reinders zjevně nepromoval na té dobré škole, která učí nejen základním principům kultury v oblasti politiky, ale také kulturu mezilidské komunikace,“ uvedl ministr .


Zöbro navíc souhlasil s tím, že Sovětský svaz prokazoval větší úctu k Polsku a jeho právnímu systému než současná Evropská unie. Ministr obvinil EU, že projevuje „aroganci a koloniální vidění Polska“, a vyslovil frázi, kterou mnozí vnímali jako pobuřující: „Nemohu si vzpomenout na jediného tajemníka z Moskvy, který napsal dopis Wojciechovi Jaruzelskému nebo jeho předchůdcům, který by požadoval odvolání nějaké žaloby do polského soudu. I v té době se zachovávalo zdání, že Poláci samostatně rozhodují v rámci skutečného socialismu a neřídí se pokyny a nařízení moskevských úředníků. “ Až donedávna byla taková srovnání nemyslitelná v zemi, kde byla oficiálně zakázána glorifikace komunistického systému.


A nešlo o náhodně vyřčenou frázi - Zobro několikrát v různých rozhovorech zopakoval srovnání současné Evropské unie s bývalým SSSR . Řekl například : „Neokoloniální myšlení bruselských elit je velmi jasné. Žádosti sovětských soudruhů byly formulovány také formou rady.“
Pokud současní polští ministři již mohou tolerovat takové do očí bijící urážky vůči Evropské unii (autor asi měl na mysli z pohledu EU), můžete si představit, co se děje ve sloupcích všech druhů pravicových a nacionalistických komentátorů v různých polských médiích. Ukázkovou je v tomto smyslu poznámka slavného polského analytika a spisovatele Miloše Manasterského. Přímo naznačuje potřebu odebrat Reindersovi dva polské řády udělené před šesti lety a také obviňuje bruselskou elitu z „neokoloniálních aspirací“ týkajících se Polska.
Manastersky náhle pochopil skutečnou roli svého státu v EU: "Když se Polsko v květnu 2004 stalo členem Evropské unie, radost v naší zemi byla všude. Těch několik skeptiků, kteří varovali, že jsme ještě nedosáhli ráje." byli vnímany, jako šílenci. <...> Bylo nám řečeno, že evropští vůdci, kteří s úsměvem přivítali Polsko v elitním klubu, jsou vedeni solidaritou a altruismem vůči nám. Nikdo neřekl, že do tohoto klubu vstupujeme pouze na úklid a podávání nápojů. “ Ano, varšavským analytikům trvalo dlouho, než pochopili skutečné cíle a záměry evropských elit ohledně Poláků.


Je třeba poznamenat, že dosud žádný ze zástupců polského politického mainstreamu nevznesl otázku odchodu z Evropské unie. Polexit drtivá většina Poláků nepodporuje. Proto politici sami nazývají tuto myšlenku „absolutní absurditou . “ V roce 2018 však Donald Tusk, bývalý polský premiér a poté šéf Evropské rady, upozornil na nebezpečí „náhodného ocitnutí se“ mimo EU . Mnoho polských analytiků věří, že otázka odchodu z Evropské unie vstoupí do politické agendy země bezprostředně poté, co Polsko přejde z kategorie hlavního spotřebitele evropských fondů k dárcům. A taková vyhlídka po odchodu Británie z EU se zdá být docela reálná. Poté se „prozření“ Poláků ohledně „altruismu evropských elit“ prudce zrychlí.
Napětí, které v posledních letech panovalo mezi Bruselem a Varšavou kvůli pokusům polských orgánů získat plnou kontrolu nad jejich soudním systémem, již dávno přerostlo v otevřenou právní válku. Pokud Ústavní soud rozhodne o nadřazenosti základního práva Polska nad evropskými zákony (a existuje jen málo pochybností o takovém verdiktu, vzhledem k postavení soudců, kteří jsou více než loajální současné vládě), mohlo by se to skutečně stát určitým bodem, kdy návrat už nebude možný a poté Evropská komise přejde k přísným sankcím vůči Polsku.
Polský publicista Jacek Karnowski věří , že současná právní konfrontace je mezníkem ve vztazích mezi jeho zemí a Evropskou unií. "Tlak na Varšavu roste," píše. "Začínají používat nástroje, které si dosud bylo těžké představit. V sázce je naše suverenita."


A výše zmíněný Manasterský vůbec vyhrožuje Evropě odporem proti pokusu o přeměnu Polska na kolonii a vytváří historické analogie. "S Poláky to není tak snadné," píše. "Každý, kdo se nám v minulosti pokoušel vládnout, to viděl. Vypořádali jsme se s mnohem dramatičtějšími situacemi. Navíc to nyní můžeme zvládnout, když jsme se přesvědčili, že Belgická čokoláda není o nic lepší, než polská, nemluvě o hranolkách s majonézou. “
Rozvířením takových protievropských emocí jasně připravují veřejnost pro vleklý konflikt s Bruselem. Podle francouzského specialisty na evropské právo, profesora Laurenta Pescha, může současné zhoršení právního konfliktu nakonec „vytlačit Polsko z EU“. Domnívá se , že „Pokud Polsko zruší rozhodnutí Evropského soudu , dostaneme přímý konflikt, a to nejen zjevný - se soudem, ale také se smlouvami v rámci EU. EU nebude měnit své smlouvy. Z pohledu EU bude třeba odpovědět na to finančními sankcemi. Polská vláda bude mít dvě možnosti: zaplatit nebo opustit Evropskou unii. Blížíme se k okamžiku, kdy nebude možné vést dialog, a začne otevřený konflikt. "
Obě strany jsou nyní přesvědčeny, že jejich soupeř blafuje. Varšava zjevně provokuje Brusel k zahájení sankčního řízení a pohrůžkám, že vůči Polsku uplatní článek 50 Smlouvy o Evropské unii, který stanoví vystoupení nebo vyloučení státu. Evropská komise je přesvědčena, že Varšava nebude souhlasit s prudkým zhoršením konfliktu, aby nedošlo k Polexitu. Ale čím dále se tento spor vyvíjí, čím jsou větší emoce , tím méně zbývá možností pro „nekrvavé“ východisko z právní krize.
Polákům stále přísněji a otevřeněji dávají najevo: když jste souhlasili se vstupem do Evropské unie, jste se „dobrovolně a s písněmi“ vzdali své suverenity a proto nedělejte teď překvapený obličej a přesně sledujte nařízením evropských komisařů tak, jak dříve jste sledovali "radám" komisařů z Moskvy.
Dobrá lekce pro ty země, které si stále myslí, že evropská integrace je „cestou do nebe“.
https://ria.ru/20210614/polsha-1736857284.html


Posledný príspevok od Rusofil  ·  17. 7. 2021 o 09:20
270
0

Těsně před mezinárodním aerosalonem MAKS Rusko ukázalo novou stealth stíhačku pravděpodobně z konstrukční kanceláře MIG. Jedná se zřejmě od jednomotorový lehký a levný stroj, který bude doplňovat těžký dvoumotorový stroj od Suchoje. Opět zde máme pokračování předchozího velmi úspěšného tandemu MIG-29/SU-27 ovšem povýšeného na novou technologickou úroveň.


60f283eb3efa3
60f283eb91217
60f283ec1b00e


283
2

Česká republika pomôže Litve v boji proti prílivu migrantov


České ministerstvo zahraničia ponúklo Litve pomoc v boji proti nelegálnej migrácii. Informácie o tom boli zverejnené na oficiálnom twitterovom účte ministra zahraničných vecí Českej republiky Jakuba Kulganka.


Uviedol, že ministerstvo zahraničia je spolu s tamojším ministerstvom vnútra pripravené vyslať svojich policajtov na bielorusko-litovské hranice. Kulganek tiež vyjadril podporu Litve, „ktorá čelí bezprecedentnému migračnému problému“.


Podľa ministra krízu na hranici oboch štátov vyvolal „bezzásadový režim Lukašenka“.


2júla zaviedli litovské úrady výnimočný stav z dôvodu prílevu nelegálnych prisťahovalcov z bieloruského územia. Podľa litovských pohraničných stráží sa počet takýchto migrantov v porovnaní s rokom 2020 zvýšil viac ako 20-násobne. Litva z tejto situácie viní Minsk a osobne prezidenta Alexandra Lukašenka.


V máji prezident Bieloruska Alexander Lukašenko na pozadí ďalšieho zhoršenia vzťahov so Západom po incidente s lietadlom Ryanair uviedol, že samotná Európa bude teraz vykonávať kontrolu nad obchodom s drogami a nelegálnou migráciou. "Zastavili sme drogy a migrantov - teraz ich budete jesť a chytiť sami," vyhrážal sa.


https://lenta.ru/news/2021/07/16/litva_migrants/


Posledný príspevok od Lin  ·  16. 7. 2021 o 17:13
898
9

Přidávám zde odkaz na knihu, která se bude hodit v situacích typu "Pomocnou ruku hledej na konci své paže".


Název knihy: Atlas liečivých rastlín a lesných plodov.
Rok vydání: 1988, toto je 3. vydání, psaná slovensky, ale názvy rostlin jsou i česky.
Informace navíc: 1. vydání z roku 1977 obsahuje i chráněné druhy rostlin, které v tomto 3. vydání nejsou. Byly vyřazeny.
Popis knihy: název rostliny (SK/CZ/lat/DE/FR/ANG), barevný obrázek (fotky to nejsou, pěkně ručně namalované květinky), popis jak rostlinka vypadá, kde roste, jak vznikl název rostlinky, účinné látky, jaké nemoci se s rostlinou dají léčit, které části se používají a jak se připravují k užití.
Informace k dokumentu: PDF verze, 17 MB, barevné obrázky, v textu se dá vyhledávat přes Ctrl+F.
Odkaz: https://uloz.to/file/Q0RpA68r446E/atlas-liecivych-rastlin-a-lesnych-plodov-1977-rar


Můj komentář: v knize je popis i naprosto běžných rostlin, které rostou všude, ale vůbec netušíme, že mají léčivé účinky. Chtěl jsem se jen podívat na cibuli a na přesličku, ale začal jsem si prohlížet i obrázky a pročítat ostatní rostlinky...strávil jsem u toho už 30 minut a tak jsem si řekl, by to zajímalo i ostatní. V knize se popisuje i vliv komonice lékarské (Melilotus officinalis (L.) Pallas) - ředí krev, takže dobrá pro lidi, co mají problémy po očkování se sraženinami krve. Myslím si, že každý si v knize najde, co potřebuje. Tímto navazuji na Yori, která tady v diskuzi dávala odkaz na použití lopuchu, což se mi moc líbilo. Jinak na knihu jsem narazil ve videu, kde o léčivých rostlinkách povídá Vladimír Vytásek.


Posledný príspevok od val  ·  16. 7. 2021 o 17:08
257
0

Kdy se bude konat? Pral bych si, aby to bylo jeste v r. 2021. Trosku se podivame za horizont, trosku vpred.
Dnes se udala dulezita vec. Ministr vnitra Ukrajiny, Avakov, byl odstaven. Vcera jsem mluvil o zacatku leceni Ukrajiny, a ze nejlepsim presidentem Ukrajiny by byl A. Lukasenko. Procesy, jak by to mohlo probehnout.
Setkani v Jalte je prvnim, ktere muze vyresit legitimnost Krymu, konecnou integraci Ruska v Belorusko ve formatu svazoveho statu 2 a silny signal
celemu svetu o zacatku leceni Ukrajiny.
Jaky muze byt format setkani dvou slovanskych vudcu – muze se konat v Levodianskem palaci, a muze se konat jeste jedna dulezita udalost – Dne 10.8.2019 – pripomenu – V.V. Putin shlednul predstaveni „Grifon“.
https://informpskov.ru/news/307009.html
https://www.youtube.com/watch?v=LqLCL43sJxs


Kde? V Chersonesu na Krymu v Sevastopolu. Autor hry je pskovsky metropolita Tichon, duchovni vudce pravoslavi. Grifon je nejdulezitejsi komponent. Na ceste z Jalty – Chersones – Sevastopol, tam je dulezity bod – mys Fiolent. Tam se odehral pokus britske provokace 23.6.21, ktera ale nevysla. Nevysla diky bleskove akci pohranicniku, FSB a departmentu komunikace min. obrany, osobne namestku Jevkovu. Je to sakralni 3.misto, misto Puskina.
Tyto tri body by mohly byt navstiveny nasimi dvema slovanskymi vudci. Jevi se mi to jako sakralne dulezite.
V predstaveni ukazuji Grifona v nastupnictvi s pokolenim – ma rodina neni prosta, je take spojena s mysem Fiolent. Pohledjete, kdo je tam Grifon atd. Odkud to vsechno …. V tomto kontextu by bylo setkani Lukasenka a Putina v Jalte. Nakolik bude pravdepodobne?
Skladajici se geopoliticka konstrukce:
-Kerry byl nyni 3 dny v Moskve od 12.7., jakoby v poslani Bidena, kdyz Trump 24.7.21 vystoupi v Arizone, kdyz zacnou v nejblizsi dobe vnitrni procesy v USA – procesy preformatovani, soucasne s technickym defaultem hrozi i financni. Co delat? Navysit dluh nebo vyhlasit bankrot? Tato zeme je na hrane otresu. Kvuli tomu zde byl Kerry.
S tim souvisi i odvolani Avakova. Kerry rika, pockejte, tuhle figuru je treba odvolat a oni odvolali, coz znamena, ze je nutne vycistit pole, aby mohlo nastat leceni.
Kdo muze lecit? Dva lide – Putin a Lukasenko. Je to bezesporu svaz dvou slovanskych vudcu.
-Rusko bylo zalozeno v roce 861 velkym Rurikem, synem Umily Novgorodske a knizete Bodrici Godoslava – Rurikovic Ivan Vasiljevic Hrozny – jeho rodokmen je v Uspenskem chramu (Chram Nanebevzeti Panny Marie) v Kremlu od Augusta Oktaviana, prvniho rimskeho imperatora.
-Nyni Ermitaz – V.V. Putin mezi dvema rimskymi imperatory v dubnu 2021
-Konstantinovsky palac, vzpomente, co psal Tjucev, hranice Ruska – Rusky zemepis – vyborne vydani.
Vzpomenme bod bifurkace a jeste jednou – Valaam, Konstantinovsky palac a Jalta.
Divam se trochu za horizont, nevim, kdy se to stane, ale 10.8.2019 se konalo predstaveni hry „Grifon“. Synteza – otec Tichon, Pskovsky metropolita, A. Lukasenko a V.V. Putin. Z meho pohledu jsou oni lecitele.
Na ceste z Jalty je mys Fiolent a Chersones v Sevastopoli – tady z tech tri bodu, se mi zda, zacina proces leceni Ukrajiny.
Doufam, ze setkani v Jalte se uskutecni v nejblizsi dobe. Cas ukaze, jak se budou vyvijet udalosti.
Od roku 861 do r. 2061, tj. 1200 let, nam zbyva 41 roku. Za tu dobu musime velmi mnoho vykonat, abychom vysli z faze historickeho nadlomu na fazi dynamickeho rozvoje ruske civilizace. To je ukol do budoucich let.
Bez leceni Ukrajiny bude tento proces tezko proveditelny.
Technologicky lecitel muze byt jen A. Lukasenko za podpory V.V. Putina a zdrave smyslejici casti Ukrajiny, ktera tam existuje.
https://www.youtube.com/watch?v=3iVPefsgi5A


Y
600
1


CNBC (USA): Biden a Merkelová varují, že Rusko nemůže použít plynovod Nord Stream jako zbraň proti Ukrajině


"I když jsem znovu zopakoval své obavy ohledně Nord Stream 2, jsme s kancléřkou Merkelovou naprosto jednotní v našem přesvědčení, že Rusku by nemělo být dovoleno používat energii jako zbraň k nátlaku a vyhrožování svým sousedům," řekl Biden.


„Můj názor na Nord Stream 2 je již znám. Dobří přátelé mohou mít neshody, ale v době, kdy jsem se stal prezidentem, to bylo již na 90% úplné a uvalení sankcí nemělo smysl.“ - pokračoval.
https://inosmi.ru/politic/20210716/250133956.html


Posledný príspevok od Peter Pavlovic  ·  16. 7. 2021 o 16:32
116
0

Vladimir Putin sa 16. júla zúčastní neformálneho stretnutia ekonomických vodcov fóra APEC
16 júla sa ruská hlava štátu zúčastní na neformálnom stretnutí vedúcich predstaviteľov ekonomík fóra ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce (APEC), ktoré sa uskutoční prostredníctvom videokonferencie pod predsedníctvom Nového Zélandu.


Budú diskutovať o výzvach, ktorým čelia krajiny ázijsko-pacifického regiónu pri prekonávaní globálnych zdravotných a ekonomických problémov spôsobených pandémiou koronavírusu.


http://kremlin.ru/events/president/news/66202


video s VVP


https://www.facebook.com/240228462761886/videos/1428670060830216


Schôdzi predsedala novozélandská premiérka Jacinda Ardern. Ústrednou témou samitu sú výzvy, ktorým čelia krajiny ázijsko-pacifického regiónu pri prekonávaní globálnych zdravotných a hospodárskych problémov spôsobených pandémiou koronavírusu.
Vladimir Putin: Vážená pani predsedajúca,


Drahí kolegovia,


V prvom rade by som rád, rovnako ako ďalší účastníci stretnutia, poďakoval našim novozélandským partnerom za organizáciu našej dnešnej akcie.


Výnimočný význam témy, ktorá je predmetom diskusie, si dnes všimli takmer všetci rečníci. Plne súhlasím s kolegami, že je potrebné konať iba spoločne a zjednotiť úsilie. Preto by sme chceli podporiť pripravovaný návrh záverečného dokumentu zo samitu, ktorý jasne vyjadruje všeobecné dispozície pre ďalšiu dobre koordinovanú a koordinovanú interakciu v rámci APEC na boj proti pandémii a jej následkom.


Epidemická situácia vo svete je, bohužiaľ, naďalej zložitá. Kolegovia vrátane zástupcu Svetovej zdravotníckej organizácie o tom dnes podrobne hovoria. Žiadna z krajín nie je imúnna proti prepuknutiu koronavírusu, šíreniu jeho nových, nebezpečnejších kmeňov. Vyriešený nebol ani problém dostupnosti a spravodlivého rozdelenia testov, vakcín, liekov a ochranných prostriedkov. Práve teraz o tom hovoril kolega predo mnou.


A vzhľadom na pretrvávajúce vysoké riziká považujeme rozšírenie očkovania za najvyššiu prioritu. Sme pripravení na úzku spoluprácu s našimi partnermi APEC v takých aktuálnych oblastiach, ako je organizovanie masovej imunizácie obyvateľstva vrátane pracovných migrantov a rehabilitácia a obnova zdravia chorých.


Rád by som poznamenal, že v Rusku už boli vyvinuté a používajú sa štyri vakcíny proti koronavírusom. Všetky sú bezpečné a spoľahlivé. Vysokú kvalitu prvej vakcíny COVID-19 na svete Sputnik V potvrdilo už takmer sedemdesiat štátov, ktoré ju oficiálne schválili na použitie.


Aktívne tiež podporujeme lokalizáciu výroby našich liekov v zahraničí na základe transferu technológií. Viaceré zahraničné podniky, vrátane tých z ekonomík APEC, podpísali zmluvy na výrobu Sputniku V v celkovom objeme viac ako 800 miliónov dávok ročne. Považujeme za dôležité pokračovať v spolupráci na vytváraní nových kapacít na výrobu vakcín v ázijsko-pacifickom regióne, odstraňovaní administratívnych a iných prekážok, ktoré bránia ich výrobe a dodávkam.


Miera zaočkovanosti v globálnom meradle samozrejme do veľkej miery určuje, ako rýchlo je možné obnoviť globálnu ekonomiku, minimalizovať riziká spojené s novými vlnami infekcií a prekonať negatívne trendy v sociálnej oblasti.


Ako už bolo spomenuté dnes, pandémia zasadila všetkým účastníkom APEC bez výnimky vážny úder. V našich krajinách celkový počet prípadov presiahol 53 miliónov ľudí a zomrelo ich viac ako 1,4 milióna, celkový HDP na konci roka 2020 klesol o 1,9 percenta.


Rusko zaviedlo celú škálu opatrení zameraných na zachovanie príjmu a zamestnanosti obyvateľstva, podporu podnikania, znižovanie strát a poskytovanie pomoci najviac postihnutým priemyselným odvetviam. To všetko nám umožňuje sebavedome dosiahnuť pozitívnu dynamiku rastu v tomto roku. Môžeme povedať, že vo všeobecnosti boli následky pandémie prekonané a ekonomika sa všeobecne zotavila. Sme pripravení zdieľať naše protikrízové ​​osvedčené postupy, a to aj v rámci ministerského dialógu o makroekonomickej a štrukturálnej politike.


V súvislosti s pandémiou je ešte naliehavejšie prehĺbiť vzájomné pôsobenie štátov ázijsko-pacifického regiónu v oblasti digitalizácie. Toto je mimoriadne dôležitá oblasť. Dnes o tom hovorili naši kolegovia na samom začiatku nášho rozhovoru. Navrhujeme, aby sme sa širšie zaoberali spoluprácou v digitálnej agende - pokrývajúcou oblasti, ako je zavádzanie moderných informačných technológií v medicíne, školstve, sociálnej sfére, posilňovanie informačnej bezpečnosti a ochrana osobných údajov.


Je tiež dôležité pokračovať v komplexnej implementácii plánu digitálnej ekonomiky APEC. Do tejto práce by sa tiež malo aktívnejšie zapájať podnikateľské spoločenstvo, najmä preto, že o to opakovane prejavil záujem poradný výbor pre podnikanie APEC.


A samozrejme, na vyriešenie úlohy APEC spočívajúcej v vytvorení skutočne otvorenej, dynamickej a udržateľnej komunity v APEC do roku 2040 je potrebné transparentné, predvídateľné a nediskriminačné prostredie pre obchodné a investičné toky.


Predné svetové obchodné fóra môžu tiež prispieť k hľadaniu spôsobov, ako oživiť globálnu ekonomiku, ktorej obnovenie by sa samozrejme malo uskutočniť pri zohľadnení všetkých protiepidemických požiadaviek. Mimochodom, jasne to demonštrovali výsledky Petrohradského medzinárodného ekonomického fóra, ktoré sa konalo v júni v Rusku, „na okraj“, z ktorého bolo podpísaných okolo 800 dohôd za rekordnú sumu viac ako 50 miliárd dolárov.


Dúfame, že sa zástupcovia ekonomík regiónu aktívne zúčastnia na ďalšom fóre v Rusku - na Východnom ekonomickom fóre, ktoré sa má konať 2. - 4. septembra vo Vladivostoku.


Na záver by som chcel zaželať Novému Zélandu pokračujúci úspech v jeho tohtoročnom predsedníctve v APEC.


Ďakujem za tvoju pozornosť.


http://kremlin.ru/events/president/news/66209


840
6

Na Kamčatke zmizlo z radarov lietadlo s 28 ľuďmi na palube
TASR
Po lietadle sa rozbehlo pátranie.
Lietadlo Antonov An-2 s minimálne 28 osobami na palube zmizlo v utorok z radarov na polostrove Kamčatka na ruskom Ďalekom východe. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na správy ruských médií.


„Stroj An-2 zmizol z radaru. Zisťujeme, čo sa stalo,“ uviedol pre agentúru TASS hovorca regionálnej pobočky ruského ministerstva pre mimoriadne situácie.


Lietadlo An-26 odštartovalo z hlavného mesta Kamčatského kraja Petropavlovsk-Kamčatskij a smerovalo do mesta Palana, ktoré sa nachádza v severnej časti polostrova.


Podľa rôznych informácií sa na palube stroja nachádzalo 28 alebo 29 ľudí vrátane šiestich členov posádky. V lietadle sa nachádzali jedno alebo dve deti.


Nemenovaný zdroj pre TASS uviedol, že sa lietadlo zrejme zrútilo do mora. Agentúra Interfax zase citovala iný zdroj, podľa ktorého stroj havaroval v blízkosti uhoľnej bane pri meste Palana.


Do pátracej operácie po lietadle sa zapojili minimálne dva vrtuľníky.
https://www.aktuality.sk/clanok/905459/na-kamcatke-zmizlo-z-radarov-lietadlo-s-28-ludmi-na-palube/


Posledný príspevok od JanaK  ·  16. 7. 2021 o 14:53
812
3

Plus 7mička v tomto článku poskytla nahrávku Zuriana a Imreczeho o uplatku pre Mikulca

Z bývalého riaditeľa finančnej správy Františka Imreczeho sa po niekoľkomesačnom pobyte vo väzbe stal kajúcnik. Mal by teda vypovedať o každej trestnej činnosti, ktorá mu je známa. V obsiahlej výpovedi spomína Kaliňáka, Fica, Pellegriniho, ale nikoho zo súčasných mocných.


Naša redakcia však získala nahrávku, na ktorej Imrecze hovorí: „Mňa toto tiež vytáča do nepríčetna, že oni sa tvária, akože boli najčistejší na svete a ani len nič sa okolo nich nešuchlo, lebo to tak nie je.“ Dopodrobna pri tom hovorí o aktuálnom ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi a údajnom úplatku. Keď sa Imreczeho hlas dostane k jeho výške, stišuje na ledva počuteľné decibely nasiaknuté dramatickým napätím tajomstva. Šepká: „Myslím, že to bola stovka.“


Stotisíc eur
Na nahrávke, ktorú ktosi odoslal do našej redakcie, zaznieva okrem hlasu Františka Imreczeho hlas Branislava Zuriana. Ten sa ešte ako šéf NAKA počas celého rozhovoru snaží dozvedieť čo najviac o okolnostiach úplatku.


Datovať rozhovor nie je ťažké. Na nahrávke je reč aj o smrti policajného exprezidenta Milana Lučanského, takže Zurian Imreczeho vyťažoval niekedy medzi 30. decembrom 2020, keď Lučanský skonal, a 29. januárom 2021, keď Imreczeho zatkli.


Keďže Imrecze je vo väzbe doposiaľ, jeho sme sa na autenticitu nahrávky opýtať nemohli. A Branislav Zurian je na detaily skúpy. „S Imreczem som sa raz stretol, to je pravda. Ale neviem, akou nahrávkou disponujete, preto neviem odpovedať na vaše otázky.“


Na nahrávke Zurian hovorí, že sa dostal k informácii týkajúcej sa obdobia, keď Imrecze pôsobil v spoločnosti SAP Slovensko a chodili za ním rôzni súčasní politici.


„Vy ste tam mali aj niekomu niečo dať. Myslím, čo sa týka peňazí,“ načrtáva opatrne, čo chce od Imreczeho zistiť.


Imreczeho hlas síce potvrdzuje, že „hej“, ale dáva najavo, že pri tejto téme s riaditeľom najobávanejšej zložky polície sa necíti komfortne. „Prepáčte mi, pán Zurian! Ako mám vnímať tento rozhovor?“ pýta sa. „Prepáčte mi hlúpe otázky. Ale mal som obavy z tohto rozhovoru. Prepáčte mi,“ ospravedlňuje svoju nervozitu, až potom sa rozhovorí o „nepríjemnom príbehu“, ktorý sa týka ministra vnútra a spomínaných stotisíc eur.


Pilot, alias Roman
Na nahrávke hovorí Zurian o Mikulcovi ako o Pilotovi.


Mikulcovo priezvisko síce v rozhovore nepadne ani raz, ale z kontextu nikoho iného dešifrovať nemožno. Imrecze totiž udalosti ukotvuje do roku 2010, možno 2011 a hovorí o osobe, ktorá v tom čase pôsobila na pozícii šéfa Vojenskej spravodajskej služby (VSS). Tým v danom čase bol Roman Mikulec.


V nahrávke pri označení ministra používa Zurian prezývku Pilot. Imrecze o ňom hovorí ako o Romanovi: „Ja si tykám s tým Romanom, ja ho mám v mobile, my sme sa pravidelne stretávali. Nevnímam ho ako politika. On sa snaží lavírovať medzi Matovičom a čo on chce. On mi nepripadá ako Matovičovi ľudia.“


Bez súťaže
„Ja nemám motiváciu otvárať túto kauzu. Ale vítam toto stretnutie. Nebudem vám klamať, nejaký príbeh tam je,“ dostáva sa k podstate veci Imrecze. Vysvetľuje, že stotisícový úplatok mal byť odovzdaný za získanie kontraktu pre spoločnosť SAP Slovensko, ktorú vtedy on zastupoval. Predmetom inkriminovanej zákazky bol „špičkový systém hľadania neštrukturovaných dát v dokumentoch“ s názvom Palantir. Imrecze pri tom zdôrazňuje, že tento systém vojenskí tajní „doteraz používajú“.


O SAP hovorí ako o nadnárodnej firme a „tam je americká burza, kvartálne tlaky“. Zuriana pri tom upozorňuje: „To by bol škandál jak hovädo, keby ešte aj tá globálna korporácia bola zatiahnutá. Keď sa bavíme o samotnej kúpe, bola to veľmi účelná kúpa. Toto oni veľmi potrebovali a my sme mali iks prezentáciu na tej VSS. My sme boli radi, že to kúpili obratne. Kúpili to od nás. Jasné, bez súťaže. Oprávnene bez súťaže. Hodnotu si už dnes nepamätám. Ale je to zistiteľné. Nejaké milióny to boli,“ rozpráva Imrecze a Zurian sa pýta: „A niečo išlo mimo?“


Na nahrávke rozhovoru počuť ako odpoveď len kratulinké ticho, z následnej Zurianovej reakcie však možno dedukovať, že Imrezce prikývol.


Zurian sa pýta, či bol v tom Pilot, teda súčasný minister vnútra, sám. A Imrecze odpovedá: „Myslím, že nie.“


Imrecze hovorí o detailoch údajného úplatku pošepky.


Ďalej už Imrecze ide pošepky do detailov. Vec sa vraj dohadovala na stretnutiach v reštaurácii Brit na Račianskej ulici v Bratislave. „Riešil“ to Štefan Kaplan, ktorý vtedy robil pre SAP „bezpečnostné veci“. Na schôdzkach sa údajne zúčastňoval ďalší muž z Vojenskej spravodajskej služby - „pravá ruka Romana“, dnes vraj „jeho štátny tajomník“. Imrecze pravú ruku ministra opisuje ako holohlavého, uhladeného a veľmi príjemného pána s okuliarmi.


Žije už kauza Roman?
„A žije to už - táto vec? Myslím, tento Roman?“ vyzvedá Imrecze od šéfa NAKA, či prípad úplatku pre Mikulca niekto vyšetruje. To sa z nahrávky nedozvedáme.


V nedávno zverejnenom rozhovore v PLUS 7 DNÍ však Zurian naznačil, že riešiť podozrenia proti súčasnej vláde nemá polícia záujem. A keďže ako príklad uviedol práve údajný úplatok pre ministra vnútra, rezort spustil obrannú paľbu.


„Počas svojho pôsobenia vo Vojenskej spravodajskej službe som sa stretol s Františkom Imreczem na rokovaniach o nákupe analytického softvéru pre VSS, ktorého nákup odsúhlasila vtedajšia premiérka Iveta Radičová. Kategoricky odmietam, že by som požadoval akýkoľvek úplatok,“ uviedol minister vnútra Mikulec.


Minister Mikulec potvrdil, že sa s Imreczem strtával, no prijatie úplatku popiera.


Jeho podriadený, policajný prezident Kovařík, chrlil na Zuriana síru: „Som sklamaný a veľmi prekvapený z vyjadrení bývalého riaditeľa NAKA Branislava Zuriana. Ak mu konkrétna osoba uviedla konkrétne informácie, ako on tvrdí, tak jeho povinnosťou bolo o nej spísať úradný záznam a prideliť vec na vybavenie. Previerkou sme nezistili, že by konal tak, ako mu ukladajú predpisy. Ako riaditeľ mal nepochybne riadiť a konať. Teraz sa už môžeme len domnievať, prečo s informáciou nenaložil tak, ako mal, a prečo ju chce dať médiám a nie polícii. O informáciách, ktoré spomína v rozhovore, sme od Zuriana na NAKA nenašli žiadnu zmienku a podľa vyšetrovateľa to nevyplýva ani z výpovedí žiadnych spolupracujúcich osôb.“


Policajný prezident Kovařík sa v podstate snaží vo verejnosti vzbudiť zdanie, že elitný, legendami opradený policajt Zurian je tak trochu podliak. Slušný policajt by predsa nezatajil informácie o veľkej korupcii namiesto toho, aby ju dal vyšetrovať. A tvrdením, že spomínané informácie nevyplývajú z výpovedí žiadnych spolupracujúcich osôb, Kovařík ešte podsúva alternatívu, že si Zurian mohol všetko iba vymyslieť.


Prezident Policajného zboru SR Peter Kovařík zavádzal verejnosť keď tvrdil, že Zurian zanedbal svoje povinnosti.


„Noty“ od Zuriana
Ktosi si povedal, že dosť bolo klamstiev na najvyšších poschodiach štátu, a poslal do našej redakcie aj screenshot komunikácie Branislava Zuriana s vyšetrovateľom NAKA Jánom Čurillom. Písali si zrejme prostredníctvom niektorej z mobilných aplikácií.


Druhého februára pred pol ôsmou ráno Čurilla Zurianovi píše, či by si na neho našiel čas, lebo chce vybehnúť za Imreczem. Ako je známe, v tento deň už bol Imrecze zavretý vo väzbe.


Zurian odpísal, že Čurilla za ním môže prísť, len nech po­čká v „čakačke“, teda v predsieni jeho kancelárie. Okolo štvrť na deväť už zrejme spoločne debatovali.


V ten istý deň večer o desiatej píše Zurian Čurillovi pokyny ohľadne toho, čo má zistiť o Imreczem, o spoločnosti SAP, o biz­nise tejto firmy so štátnymi inštitúciami. Nariaďuje mu, aby vykonali previerku osoby Štefan Kaplan (to je ten, ktorý mal podľa Imreczeho slov úplatok riešiť) a operatívne ju rozpracovali.


Vyzerá to teda tak, že pri osobnom rozhovore Zurian vyšetrovateľovi Čurillovi povedal o svojich zisteniach z rozhovoru s Imreczem a večer zosumarizoval, čo všetko treba k prípadu pozisťovať.


Vyšetrovateľ Čurilla svojmu nadriadenému Zurianovi na druhý deň, teda tretieho februára ráno, odpísal: „Včerajšie noty som dal operatíve.“ Teda, že koná podľa Zurianových pokynov a operatívni pracovníci polície by sa už mali prípadom zaoberať.


Screenshot komunikácie medzi vtedajším šéfom NAKA Zurianom (s prezývkou Kamzík) a vyšetrovateľom Čurillom.


Z ďalších slov sála Čurillov obdiv voči Zurianovi. „Len som sa cítil dosť trápne pred tebou, keď som počúval, aké máš info, a porovnal to s činnými operatívcami,“ napísal a pridal emotikon postavičky zahanbene si zakrývajúcej tvár dlaňou.


Bla-bla-bla
Na základe získaného screen­shotu sme sa obrátili na policajné prezídium a pýtali sme sa, či vyšetrovateľa Čurillu Zurian informoval o podozreniach týkajúcich sa ministra vnútra, či dostal od Zuriana aj „noty“, ako má postupovať, a hlavne nás zaujímalo, ako vyšetrovateľ NAKA s informáciami o úplatku pre aktuálneho ministra vnútra a konkrétnymi pokynmi naložil.


Namiesto odpovedí na naše otázky sme dostali všeobecnú frázu: „Všetky získané informácie, z akéhokoľvek zdroja, sú operatívne preverované a v prípade zistenia relevantných skutočností sú následne využité aj v procesnej rovine.“


Viac ako neoprávnené útoky policajného prezidenta voči bývalému elitnému šéfovi NAKA je na celej veci zarážajúce, že počas už spomínanej rozsiahlej výpovede Františka Imreczeho sa ho žiadny policajt na uvedené podozrenia ani len raz neopýtal.


Ďalší súčasní mocní
V nahrávke rozhovoru, ktorý získala redakcia PLUS 7 DNÍ, sa Imrecze okrem úplatkov pre Mikulca okrajovo dotkol ďalších „príbehov“, keď podľa neho súčasní mocní nehrali fér.


Spomína aktuálneho špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica, respektíve úplatky pri „Lipšicovom nákupe Detiky v roku 2011“. Alebo naznačuje, že policajné akcie iniciuje bývalý premiér a súčasný minister financií Igor Matovič. Imrecze sa rozhorčuje aj pri bývalom prezidentovi Andrejovi Kiskovi, jeho daňovej kauze a poradkyni Eduarda Hegera, súčasného premiéra, Renate Blahovej. Doslova hovorí: „U pána prezidenta ma privíta pani Renáta Blahová. A pán prezident uvedie stretnutie s tým, že chce, aby som sa porozprával s pani Blahovou, aby mi vysvetlila, ako sa mám na to pozerať. Toto mám vnímať ako? Ako ovplyvňovanie prezidenta finančnej správy? Alebo ako nezáväzný rozhovor a vymieňanie pohľadov na to, ako jeho daňová kauza vyzerá?“


Neznamená to, že veci sa udiali, ako ich popisuje Imrecze. Ale preveriť Imreczceho slová bolo povinnosťou polície.


Vypočujte si NAHRÁVKU s hlasom Františka Imreczeho a Branislava Zuriana:
(Pozn.: Zverejňujeme ju vo videoforme tak, ako ju redakcia PLUS 7 DNÍ získala, aj s originálnymi titulkami.)


https://plus7dni.pluska.sk/domov/imrecze-uplatku-pre-mikulca-ziskali-sme-tajnu-nahravku-rozhovoru


Posledný príspevok od Lavazza  ·  15. 7. 2021 o 22:54
145
0

Politický analytik Ján Baránek varuje, že nepríčetné správanie Hegerovho režimu môže vyústiť do uplatnenia Článku 32 Ústavy SR v súvislosti s politickým právom na odpor, ktoré základný zákon tohto štátu občanom garantuje.


Toto nie je váš súkromný štát, vaše léno, váš revír... Vy ho iba dočasne(!) spravujete. Každé násilie, ktoré vinou vašej hlúposti a arogancie rozpútate, sa obráti proti vám. Potom budete braní na zodpovednosť. Budete, to vám garantujem! Lebo vy nie ste postavy Božieho zámeru, vy nie! A najmä preto, lebo my máme pravdu! Vy beriete slobodu nám, nie naopak!


Kvôli vám umierajú ľudia zbytočne – už skoro 13-tisíc priamych obetí a ešte viac kolaterálnych, vy robíte opatrenia, aké nemajú v EÚ obdobu, vy znásilňujete vlastný národ, vy nám chcete zobrať hrdosť, česť a pravdu. Toto sa vám nepodarí! Možno, žiaľ, ako som povedal, potečie aj krv. Úprimne si to neželám, preto aj píšem, hovorím... O to horšie ale pre vás. O to väčšia je vaša zodpovednosť. Spravodlivosť príde aj k vám.


A vám, očkovancom iba odkazujem - každá blbosť požiera svoje deti. Oni už začínajú „požierať“ aj vás. Teda „svojich“.


Kedy precitnete?


Mám vážnu obavu, že ak vláda SR naozaj „obíde“ rozhodnutie Ústavného súdu SR ohľadne karantény, môže sa naplniť litera Článku 32 Ústavy SR: "Občania majú právo postaviť sa na odpor proti každému, kto by odstraňoval demokratický poriadok základných ľudských práv a slobôd uvedených v tejto ústave, ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov sú znemožnené." Konkrétne, „...ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov sú znemožnené."


V tomto prípade by totiž samotná vláda znemožnila a sabotovala činnosť a rozhodnutie ÚS SR.


Bodaj by som sa mýlil...

Boh ochraňuj Slovensko!


https://www.infovojna.sk/article/baranek-im-uz-regulerne-preplo-som-zvedavy-kolko-ockovancov-konecne-pochopi-o-co-tu-vlastne-ide-prestante-si-z-nas-robit-blaznov-a-znasilnovat-zakony-ak-rozputate-nasilie-potecie-krv-a-vy-budete-brani-na-zodpovednost


zaujmaví diskusia pod článkom, taká spontánna, myslím, že ľudia chápu čo sa ide diať.... už sa to začína...


7.1k
104
Otec zverejnil(a) 29. 1. 2021 o 16:17
História
História Potopa

Správy o "zabetónovaní" častí miest prichádzajú čoraz viac z celého sveta. Je otázne, koľko ďalších sídiel ľudí sa ešte v dôsledku stavebných činností objaví, nakoľko nie až tak staré mapy kontinentov poukazujú na dnes už neznáme mestá. Čo sa pred zhruba dvomi storočiami odohralo a ako to, že sa to podarilo tak dlho tajiť? Veď museli existovať očitý svedkovia, aj keď ich počet musel byť riadne preriedený. Posudzujem to podľa toho, že tie zanesené mestá a sídla zaliala obrovská voda, ktorej menšiu časť tvorilo bahno. Pri vrstve bahna 4-10m metrov musela byť voda minimálne v trojnásobnej výške, čo viedlo k hromadnému utopeniu ľudí. Preto nemal kto to bahno odstrániť a "nová" civilizácia vznikla prakticky na tej starej úpravou zaliatych obydlí. Veľmi pekne je to vidieť vo videu pri odkrývaní Colosea, kde tisíce rúk kopalo hlinu celé roky, aby odkryli stavbu. Blúznenie histeoretikov o kultúrnych vrstvách svedčí o ich úplnej mentálnej degradácií, ku ktorej sa snažili ľudstvo v súlade s pokynmi elít doviesť. Fotografie a maľby sto a viacročných budov dokazujú, že k žiadnemu "kultúrnemu" zanášaniu v duchu pobytu neprispôsobivých osôb a lá Lunik IX v mestách nedochádzalo. https://www.youtube.com/watch?v=yrYHteg24b0


https://www.youtube.com/watch?v=EA5kT0fVoqk


https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2020/10/kdyz-par-dni-neprsi.html?m=1


https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2020/10/hvezdy-pevnosti-jejich-orientace-podle.html


https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2019/12/chramy-stoji-na-krizich-1.html


A aby som tému História Zeme zjednotil, tak v súvislosti so zmenou pólou môže súvisieť aj udávané zväčšovanie Zeme, ktoré sa deje pravdepodobne skokovo, čo má za následok javy ako gigantické tsunami(spôsobujúce celosvetové zaplavenie rozsiahlých území)


A ešte jeden fenomén, objavujú sa fotografie, kde sú kostoly ale aj verejné budovy vybavené zariadením, poukazujúcim na využívanie "voľnej" energie. Nie tak dávno som dal sem aj odkaz na Beriju, kde to bolo tiež v 50tych rokoch 20. storočia riešené.


601426d0840e9


Posledný príspevok od Otec  ·  15. 7. 2021 o 22:10
222
1

P. Zeman vystridal na teto pozici Renatu Veseckou. Byl ve funkci 10 let. Nikdo jiny neslouzil tak dlouho. Stal v cele uradu od r. 2011.
Igor Striz bude tuto funkci vykonavat az do urceni noveho nejvyssiho zastupce.
Marie Benesova, ministryne spravedlnosti, chysta na P. Zemana karnou zalobu kvuli Vrbeticke kauze. P. Zeman se dopustil prohřešku, když veřejně informoval o základních faktech této kauzy.
https://cz.sputniknews.com/20210630/dnesnim-dnem-konci-ve-funkci-nejvyssi-statni-zastupce-pavel-zeman-15001508.html


Y
Posledný príspevok od dasa  ·  15. 7. 2021 o 20:25
1.4k
19

Nová politická strana - PŘÍSAHA


Na scéně se objevila nová politická strana Přísaha Roberta Šlachty, který je známý bývalý šéf útvaru proti org. zločinu, který byl v roce 2016 rozpuštěn.


https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/slachtovo-hnuti-prisaha-bude-mit-prisny-protikorupcni-program/1985932


https://www.denik.cz/z_domova/slachta-prisaha-hnuti-20210126.html
Na dotaz, zda si dovede představit například spolupráci s Piráty, Deníku sdělil: „Určitě bych se s nimi protnul v protikorupční agendě. Ale jsou i body, kde se zcela lišíme, nikdy třeba nemohu podpořit legalizaci jakýchkoliv drog. Mám jiný přístup k migraci, kde zásadně odmítám kvóty a mám také kritičtější postoj k tomu, jak tuto agendu pojímá Evropská unie.“


https://www.denik.cz/z_domova/nove-strany-minar-slachta-20210127.html
Ač prý šanci nová uskupení nemají v rámci konkurenčního boje na politické scéně.


V článku jasně odepisují Trikolorů, z které odchází zakládající členi. Provokačně imitační projekt Trikolóra se zřejmě do parlamentu nedostane, ač se chvilku jevili jako zajímavý prvek.


https://www.respekt.cz/komentare/na-co-bude-prisahat-plukovnik-slachta
Také je pravda, že spoluzakladatelé hnutí jsou jeho kolegové policisti, kteří v rámci dlouhé praxe, odposlechů a vyšetřování určitě mají citlivé informace, které nešlo použít legální cestou, ale v politice, která je umění možného to třeba půjde.


Napadá mě pár otázek:


Bude to další nepodařený nástup nové politické strany?


-Zdrojovou stabilitu by měli prý řešit příspěvky od dárců..


Je to další Trikolóra?


Samozřejmě v rámci zvrhlého systému demokracie je to pouze nový nůž do soustruhu, avšak soustruh stále zůstává stejný, ač někteří lidé čekají závratné změny.


A komu může prospět nová strana národně zaměřená, která slibuje, že zatočí se špinavými politiky?


Odvede voliče současným stranám pronárodního charakteru? SPD, Trikolóra atd.?


Posledný príspevok od JS22  ·  15. 7. 2021 o 19:55
274
0

Ministr obrany Metnar za hnutí ANO hodlá do Česka přivést stovky potenciálních afgánských teroristů a násilníků ... Každý z nich si může za tři roky k sobě povolat 22 příbuzných ze zákonného práva na slučování rozdělených rodin. Finsko takto před mnoha lety přijalo několik set Afgánců a dnes jich tam žije mnoho tisíc.


Zdroj:
https://www.idnes.cz/zpravy/nato/afghanistan-mise-nato-tlumocnik-aliance-kabul-armada-taliban.A210713_202339_zpr_nato_inc


Syn jednoho takového „vděčného“ afgánského vojenského tlumočníka, který pracoval pro naše vojáky se nedávno pokusil v Praze kulturně obohatit českou zdravotní sestru …


Zdroj:
https://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/128008/zdravotni-sestra-kterou-znasilnil-afghanec-jejich-obavy-me-nedojimaji.html


Když neuspěla Šojdrová, Kalousek, knížo, Fiala, Pekarová a další sebranka, tak to dnes udělá ANO!


Je vidět, že tlak na islamizaci Česka nepolevil ani o píď ...


871
7

Protesty v Jižní Africe
https://colonelcassad.livejournal.com/6906661.html


"Asi 50 lidí bylo zabito během policejních a armádních zásahů proti masovým protestům v Jižní Africe, kde vyšly davy občanů do ulic na protest proti zatčení a uvěznění bývalého prezidenta Jacoba Zumy, který je ze strany úřadujících úřadů obviněn z četných činů korupce. Občané, kteří s touto interpretací obrazu Zumy nesouhlasili, vyšli do ulic a požadovali propuštění Zumy (stejně jako zmírnění protikoronových opatření), což vedlo ke střetům s policií a loupežím (supermarkety, obchody, krevní banky a dokonce pohřební ústavy byly vypleněny). Policie a vojáci zahájili palbu... "


Posledný príspevok od Atom  ·  15. 7. 2021 o 12:47
979
7

Rusko
Vcera se setkali V.V. Putin a A. Lukasenko ve Meste na Neve (Petrohrad). Posoudili aspekty ekonomicke integrace a spolecny boj k odrazeni agrese proti Rusku a Belorusku.


Amerika-Rusko
John Kerry se nachazi v Moskve na 3-denni navsteve, setkal se s ministrem zahranicnich veci S. Lavrovem a zahranicnim poradcem presidenta Ruska, ktery ma na starosti „pocasi“ a posuzovali nynejsi situaci.
S. V. Lavrov rekl, ze je to pozitivni impuls po americko-ruskem setkani v Zeneve. Kontakty mezi zememi pokracuji.


Ukrajina
Hlava ministerstva vnitra Avakov podal demisi, vsichni se dohaduji proc. Je to konecne jedna z opornych figur kyjevskeho rezimu. Bud to souvisi se zmenami v Izraeli (nove vedeni) nebo s jinymi pricinami. Avakov byl klicovym hracem, skoro hlavnim, ktery ridil presidenty. Toto odstoupeni je priznacne. Jeho rezignaci by mela zitra potvrdit Nejvyssi rada.
Sam Zelensky, ktery si pral odstoupeni Avakova od prvniho dne sveho presidentovani, navrhuje na jeho misto Denise Monastyrskeho.
Uvidime, jak se bude situace dale rozvijet. Bud je to zacatek globalnich premen nebo je to politicke preskupeni, ktere nebude mit vliv na zmenu kurzu kyjevskeho rezimu, ktery, jak mnohokrat zduraznil V.V. Putin, je plne rizen z venci.
https://www.mk.ru/politics/2021/07/13/nazvana-prichina-otstavki-glavy-mvd-ukrainy-avakova.html


Kuba
Nekolik dni tam trvaly protestni akce. Davno se takove akce na Kube nekonaly, naposledy 1994. Situace je tam dost slozita, je kontrolovana vedenim.
Reakce zemi sveta:
Namestek ministerstva zahranici Ruska, Sergej Rjabkov, se setkal s kubanskym velvyslancem a vyjadril Kube podporu.
Dale byla zajimava pozice Mexika. President Mexika obvinil USA z blokady Kuby a z vytvoreni socialniho napeti tamtez.
Ministr vnitra Mexika a ministr vnitra Kuby se setkali – Mexiko je pripraveno spolu s Ruskem Kubu vsemozne podporit, aby se odstranily nektere socialne-ekonomicke negativni tendence.
https://www.youtube.com/watch?v=LEUcSbBF1ww


Y
Posledný príspevok od Yori  ·  15. 7. 2021 o 12:40
381
1

Jakou potřebujeme armádu? - dialog plukovníka Jaroslava Štefce s europoslancem Ivanem Davidem.
Smutný pohled na současný stav armády České republiky, která nesplňuje ani své zákonem uložené povinnosti
a převážně slouží potřebám neokoloniálních mocností. Plukovník Štefec vysvětluje, jak k tomuto stavu došlo.
Ke konci jsou naznačena východiska ze současné situace. Základní podmínkou je plná suverenita a nezávislost naší země.
https://www.youtube.com/watch?v=mCTB1nlseI0&t=236s


Posledný príspevok od dasa  ·  15. 7. 2021 o 11:59
949
4

Jde to do finále. Brusel představil plán na bezuhlíkovou budoucnost. Konec spalovacích motorů, uhlíkové daně za vytápění budov, za dopravu, za průmysl...


https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/eu-komise-brusel-emisni-povolenky-spalovani-co2-klima.A210714_142810_eko-zahranicni_ven


"Unijní exekutiva plánuje rovněž zavést takzvané uhlíkové clo, které by měli platit podniky vyvážející do EU neekologicky vyráběné průmyslové produkty."


"Chystáme se toho požadovat od našich občanů hodně. I od našich podniků. Ale děláme to pro dobrou věc,“ řekl místopředseda Evropské komise Frans Timmermans."


"Obyvatelé EU se tedy vskutku stanou součástí nebývalého společenského experimentu, který pro ně bude znamenat hlavně jedno: zdražování,“ upozornil ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda."


Posledný príspevok od Lin  ·  15. 7. 2021 o 11:33
162
0

google překladač :
Zákon o internetu v Indii zvyšuje obavy z online řeči a ochrany soukromí
NOVÉ DILLÍ (AP) - Začalo to v únoru tweetem popové hvězdy Rihanny, která vyvolala rozsáhlé odsouzení indického premiéra Narendry Modiho v souvislosti s masivními protesty farmářů poblíž hlavního města, čímž se zhoršil již tak problematický vztah mezi vládou a Twitterem.


Když se úředníci snažili potlačit odpor, zasáhli Twitter několika příkazy, aby zablokovali stovky tweetů kritických vůči vládě. Twitter některým vyhověl a jiným se bránil.


Vztahy mezi Twitterem a Modiho vládou od té doby šly z kopce.


Jádrem patové situace je rozsáhlý internetový zákon,
který pod digitální platformy, jako je Twitter a Facebook,
má být pod přímým dohledem vlády. Úředníci tvrdí, že pravidla jsou nutná k potlačení dezinformací a nenávistných projevů a k tomu, aby uživatelé měli více moci označovat nežádoucí obsah.
Kritici zákona se obávají, že to může vést k přímé cenzuře v zemi, kde se digitální svobody zmenšují od nástupu Modi v roce 2014.


Policie provedla razie v kancelářích Twitteru a obvinila jejího indického šéfa Manisha Maheshwariho ze šíření „společné nenávisti“ a „ublížení náladám Indů“. Minulý týden Maheshwari odmítl podrobit se výslechu, pokud mu policie neslíbila, že ho nezatkne.


Ve středu společnost zveřejnila zprávu o transparentnosti, která ukazuje, že Indie zaslala většinu žádostí o vládní informace - právní požadavky na informace o účtu - na Twitter. V červenci až prosinci loňského roku představoval čtvrtinu celosvětových požadavků.


Bylo to poprvé, co Twitter začal vydávat zprávu v roce 2012, kdy byly USA vysídleny jako „hlavní globální žadatel“, dodalo.


„Zdá se, že indické plány pro internet jsou podobné uzavřenému ekosystému, jako je Čína,“ řekl Raheel Khursheed, spoluzakladatel společnosti Laminar Global a bývalého šéfa politiky, politiky a vlády Twitteru India. „Případ Twitteru je základem prubířského kamene toho, jak bude v Indii utvářena budoucnost internetu.“


Technologické společnosti čelí podobným výzvám v mnoha zemích. Čína agresivně zpřísňuje kontroly přístupu na svůj 1,4 miliard silný trh, který je již z velké části oddělován velkým firewallem komunistické strany a americkými obchodními a technologickými sankcemi.


Další těžkou váhou je Indie, do roku 2025 se očekává 900 milionů uživatelů.


"Jakákoli internetová společnost ví, že Indie je z hlediska rozsahu pravděpodobně největším trhem." Z tohoto důvodu je možnost opustit Indii jako tlačítko, které by stiskli, pokud by jim nezbyly žádné možnosti, “řekl technický analytik Jayanth Kolla.
Nová pravidla, která se připravují roky a byla oznámena v únoru, platí pro společnosti sociálních médií, streamovací platformy a vydavatele digitálních zpráv. Usnadňují vládě objednávat platformy sociálních médií s více než 5 miliony uživatelů, aby odstranily obsah, který je považován za nezákonný. Jednotlivci nyní mohou požadovat, aby společnosti materiál odstranily. Pokud ministerstvo vlády označí obsah jako nezákonný nebo škodlivý, musí být do 36 hodin odstraněn. Nedodržení by mohlo vést k trestnímu stíhání.


Technologické společnosti také musí přidělit zaměstnance, kteří budou odpovídat na stížnosti uživatelů, reagovat na vládní žádosti a zajistit celkový soulad s pravidly.


Twitter v květnu zmeškal tříměsíční lhůtu a vyvodil silnou výtku od vrchního soudu v Dillí. Minulý týden, po měsících vyjednávání s vládou, jmenovala podle potřeby všechny tři důstojníky.


"Twitter nadále vyvíjí veškeré úsilí, aby vyhověl novým pravidlům IT 2021. Vládu Indie jsme průběžně informovali o pokroku v každém kroku procesu," uvedla společnost ve svém prohlášení pro Associated Press.
Apar Gupta, výkonný ředitel Nadace pro svobodu internetu, říká, že se obává, že pravidla povedou k mnoha případům proti internetovým platformám a odradí lidi od jejich svobodného používání, což povede k autocenzuře. Mnoho dalších kritiků říká, že modiho hinduistická nacionalistická vláda vnucuje to, co nazývají atmosférou „digitálního autoritářství“.


"Pokud bude snazší sbírat obsah uživatele, bude to znamenat mrazení řeči online," řekl Gupta.


Vláda trvá na tom, že pravidla budou mít prospěch a zmocní Indů. . .
https://apnews.com/article/technology-entertainment-business-music-india-2458a729cff255c8a8f83d84101372d8
západu se nelíbí , že v Indii chtějí kontrolovat Twiter .. .tí pak kříčí kde pak je ochrana soukromí ....


248
0

Rusko
-President Putin poblahopral presidentu Macronovi ke Dni Padu Bastily 14.7.. Byl to zednarsky statni prevrat, zosnovany bavorskymi iluminaty, s cilem svrhnout monarchii, coz se take podarilo. Po revoluci vstoupila Francie v epochu obcanske valky, ve ktere zahynuli miliony Francouzu. Presto Francie slavi tento svatek.
-Setkani V.V. Putina s Igorem Suvalovym, vudcem VEB.RF (Narodni institut rozvoje, nyni je to korporace). Byla posouzena strategie cinnosti, ekonomicke projekty a dalsi.
http://kremlin.ru/events/president/news/66194
-Rozhovor V.V. Putina s Johnem Kerry – posuzovali tematiku klimatu.
-S.K. Sojgu, min. obrany RF, vcera oznamil, ze ruska armada je No. 1 ve svete co se tyka novych zbrani. 70% zbrani Ruska je noveho vyvoje. To nema nikdo. U novych strategickych zbrani je to dokonce 83%. Za poslednich 10 let dosahla ruska armada fantastickych uspechu. Ostatni ministerstva, bohuzel, nedemonstruji takovy uspesny rozvoj.


Summit ministru S'OS (Sanghajska organizace spoluprace) v Dusanbe
Posoudili afganskou tematiku.
Tu posuzoval i poradce presidenta USA „vnitrni bezpecnosti“ s ministry zahranicnich veci byvalych republik SSSR v Taskentu. Tech nasich byvalych republik je tam 5.
Jde asi o to, ze Americane nechteji rozmistit sva byvala vojska, skladajici se z Afgancu, ktere si vychovali, na svem uzemi. Chteji umluvit republiky Stredni Azie, aby si tyto prevzaly. Jinak je chteji umistit na ostrove Guam a tam maji cekat na americke obcanstvi. Mohou ho dostat nebo take ne. Cilem ale je rozmistit je v republikach SA a zalozit „agenturu vlivu“, predevsim v Uzbekistanu, ale i jinde. Uvidime, kolik rozumu tyto staty SA budou mit. Spise tohle nepotrebuji, je to faktor destabilizace.


Kuba
V souvislosti protestu a jednoho umrti pri protestech se vlada rozhodla povolat armadu a odstrihla internet.
Vudce Kuby uvedl, jak nebezpecne jsou fakove informace napr. o poctu zabitych, jak se navysuji. Dostup na socialnich siti, jako je FB, Twitter apod. je ohranicen.
Pokus o barevnou revoluci na Kube byl potlacen.


Cina
Uspechy Ciny – bylo oznameno, ze HDP Ciny za 1. pololeti 2021 vzrostl na 12,7%. Giganticky narust. V Rusku je to okolo 3-4%. Doufejme, ze se budeme take tak ekonomicky rozvijet.
https://www.youtube.com/watch?v=c9XbW3xsUlA


Y
1k
7

https://www.youtube.com/watch?v=-vxY1cE8o-o


Tak já nevím, ale mám pocit, že paní Bobošíková je součástí "Pražské Havlérky", jak to popsal pan Koller. Tváří se, že jsou patrioti, ale přitom skutečné patrioty podrývají a (např.) obírají je o hlasy ve volbách.


Posledný príspevok od dasa  ·  15. 7. 2021 o 07:43
2.5k
15
Berenika zverejnil(a) 1. 6. 2021 o 18:57
Zahraničná politika

Kremeľ uviedol, že Rusko nemieni opustiť tranzit plynu cez Ukrajinu


Prezidentský tlačový tajomník Dmitrij Peskov tiež poznamenal, že Moskva víta zámer Washingtonu upustiť od sankcií proti Nord Stream 2


"Rusko a Ukrajina majú dohodu o tranzite plynu do Európy, táto dohoda zostane v platnosti po celú dobu jej platnosti. Ale ani po skončení platnosti tejto dohody Rusko nemieni opustiť ukrajinský tranzit. Plyn do Európy sa zvýši." a môže byť dopyt po ukrajinskom tranzite. Putin zároveň zakaždým zdôrazňuje, že ide o výlučne ekonomický a obchodný problém a musí spĺňať požiadavky trhu. Pokiaľ ide o Ukrajinu, ako vlastníka systému prepravy plynu , musí zabezpečiť normálny technický stav systému, “uviedol Peskov.


Na konci decembra 2019 podpísali Ukrajina, Rusko a EÚ nový kontrakt na tranzitný plyn na 5 rokov s možnosťou predĺženia do roku 2034. Dokument stanovuje, že minimálne garantované čerpanie plynu bude 65 miliárd kubických metrov. mv prvom roku a 40 miliárd kubických metrov. m v nasledujúcich štyroch rokoch. Tranzitné dojednanie predpokladá zásadu „pumpuj alebo zaplať“, keď sa poplatok za dopravu účtuje vo výške rezervovanej kapacity, aj keď sa skutočné čerpanie ukáže byť menšie.


Prezidentský tlačový tajomník tiež poznamenal, že Rusko víta zámer USA zrušiť sankcie proti Nord Stream 2.


"Prezident Putin si je vedomý týchto vyhlásení Washingtonu a ruská strana ich víta," uviedol Peskov v odpovedi na otázku novinárov o reakcii hlavy štátu na správy, že USA odmietli uvaliť sankcie na Nord Stream 2.


Súčasťou Nord Stream 2 sú dva reťazce plynovodu s celkovou kapacitou 55 miliárd metrov kubických. metrov plynu ročne, ktoré sa ukladajú od ruského pobrežia cez Baltské more do Nemecka. Európskymi partnermi Gazpromu v projekte sú nemecké Uniper a Wintershall, rakúske OMV, francúzske Engie a anglo-holandské Shell. Ropovod obchádza tranzitné štáty - Ukrajinu, Bielorusko, Poľsko a ďalšie východoeurópske a pobaltské krajiny - cez výlučné ekonomické zóny a teritoriálne vody Ruska, Fínska, Švédska, Dánska a Nemecka.


https://tass.ru/ekonomika/11530241


Posledný príspevok od Berenika  ·  15. 7. 2021 o 06:43
189
0

Jak jistě víte, úředník úřadu ve Včelné zrušil trvalý pobyt ministrovi zdravotnictví Vojtěchovi. Zrušil jej nezákonně, stejně jako ministr Vojtěch vydává nařízení. Ve videu níže se můžete dozvědět, jakou to má dohru. "A v žádném případě se neangažují složky pod velením jistého soudruha, ze zemřelé ČSSD."


https://youtu.be/WjGr1EdHgMQ


820
5

Rozhovor s MUDr. Soňou Pekovou, PhD. , 8. 7. 2021
https://www.youtube.com/watch?v=X6V5rvmY-QA


Peková: Covid je šmejd z laboratoře, očkování proti němu je absurdní
https://cnn.iprima.cz/pekova-covid-je-smejd-z-laboratore-ockovani-proti-nemu-je-absurdni-29192?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=8cBjRaEhWiV-202107101644&dop_id=12555863


"S jejími závěry ale nesouhlasí například epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. „Je téměř jisté, že přišel z laboratoře v Číně. Ne že by tam byl uměle vyroben, nicméně unikl, protože tam se běžně prováděly různé výzkumy, které vycházely z přírodních rezervoárů. To znamená z různých netopýrů a podobně. Na modelovém zvířeti se ten virus zřejmě dostal ven, dostal se na trh a začala celosvětová katastrofa,“


Pozoruhodné, jak epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula řekl o sobě v jedné větě v podstatě vše...


Posledný príspevok od Ogar Valach  ·  14. 7. 2021 o 21:58
3k
36
Sonice zverejnil(a) 25. 6. 2021 o 09:05
Zdravie a záhrada

Prosím, iste všetci máme v svojom okruhu ľudí, ktorí sa nechali zaočkovať, či už omylom, alebo z nátlaku.
Veľa z nich sa už precitlo a majú o seba obavy, aj ja o nich, predsa len sú to príbuzní a milované osoby. Poďme urobiť jednotné vlákno s tým ako a čím im pomôcť. Budem Vám vďačná za akékoľvek rady.


Čo myslíte, mali by brať aj preventívne Ivermentín napríklad?


Čo som doteraz zistila:


 • vid D, C, B, Zinok, Jód
 • anopyrin
 • huba čaga
 • pycnogenol

Za mňa by som pridala Mumio. Prosím Vás o radu.


Posledný príspevok od GBB  ·  14. 7. 2021 o 20:05
539
2

„Už aby šli od válu tihle ruští pohůnci.“ Czernin se neudržel kvůli bance


Tomáš Czernin zaútočil na předsedu vlády Andreje Babiše
kvůli Mezinárodní investiční bance založené ještě v časech socialismus.
Podle Západu prý může sloužit pro krytí ruských špionážních operací.
První místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin na svých sociálních sítích zaútočil na předsedu vlády Andreje Babiše a předsedu vlády Maďarska Viktora Orbána.
Označil je za „ruské pohůnky“, a to kvůli přesunu Mezinárodní investiční banky do Budapešti.
„Že vláda na parlament kašle, to je známá věc.
Ale tam, kde se to dotýká bezpečnosti státu a EU,
už je to nehoráznost. Už aby šli od válu, tihle ruští pohůnci,“ uvedl politik na svém Twitteru a připojil článek českých médií o Mezinárodní investiční bance.
https://cz.sputniknews.com/20210713/uz-aby-sli-od-valu-tihle-rusti-pohunci-czernin-se-neudrzel-kvuli-bance-15133434.html
tak aj ja vravím, už aby šli od válu tie šlachtické pijavice


Posledný príspevok od delnas  ·  14. 7. 2021 o 18:50
3.6k
25
Berenika zverejnil(a) 1. 3. 2021 o 12:22
Mimo kategórií

Pápež očakáva, že posledné dni svojho života strávi v Ríme


Líder 1,3 miliardy katolíkov celého sveta je pokladaný za mimoriadne zdravotne ohrozeného nielen vzhľadom na svoj vek – v roku 1957 ako 21-ročný takmer zomrel.


Pápež František očakáva, že zomrie v Ríme, stále ako hlava katolíckej cirkvi. Nevráti sa do rodnej Argentíny stráviť posledné dni svojho života. Uvádza sa to v novej knihe nazvanej "The Health of Popes" (Zdravie pápežov), informovala v nedeľu tlačová agentúra AFP.


Pápež poskytol vo Vatikáne vo februári 2019 interview argentínskemu novinárovi a lekárovi Nelsonovi Castrovi pre jeho knihu. V tomto rozhovore povedal, že o smrti rozmýšľa, ale nebojí sa jej.


Pasáže z knihy boli v sobotu zverejnené v argentínskom denníku La Nación.


Na otázku, ako vidí svoje posledné dni života, 84-ročný František odpovedal: "Budem pápež, aktívny alebo emeritný, a budem v Ríme. Nevrátim sa do Argentíny."


František musel v posledných mesiacoch zrušiť niektoré podujatia, pretože ho trápil ischias, zápal sedacieho nervu, a spôsoboval mu bolesti. Nie je však známe, či to trápia aj iné vážne choroby.


Vatikán bol vždy diskrétny, pokiaľ išlo o zdravie akéhokoľvek pápeža.


Podľa novej knihy "je toto prvý raz, čo nejaký pápež hovorí o svojom zdraví s takou otvorenosťou, akú ukázal František".
Pápež, niekdajší arcibiskup argentínskeho hlavného mesta Buenos Aires, vyhlásil, že mu rodná Argentína nechýba. Narodil sa tam ako syn talianskych prisťahovalcov Jorge Mario Bergoglio.


"Nie, nechýba mi. Žil som tam 76 rokov. To, čo ma bolí, sú jej problémy," povedal František. Myslel tým ekonomické krízu, ktorá otriasa juhoamerickou krajinou.


Pápež už je zaočkovaný proti ochoreniu COVID-19.


Líder 1,3 miliardy katolíkov celého sveta je pokladaný za mimoriadne zdravotne ohrozeného nielen vzhľadom na svoj vek - v roku 1957 ako 21-ročný takmer zomrel. Dostal totiž zápal pohrudnice a z toho dôvodu mu museli odstrániť časť pravej strany pľúc.
https://www.teraz.sk/zahranicie/nova-kniha-papez-ocakava-ze-posl/531470-clanok.html


Posledný príspevok od zuzka  ·  14. 7. 2021 o 18:30
152
0

O 11. hodine ruskí pohraničníci nedovolili prekročiť hranicu dvom stovkám dušmanov. Sily tadžických a afganských ozbrojencov šesť násobne prekračovali sily pohraničnej stráže: 47 proti niekoľkým stovkám. V tejto bitke bolo zabitých 25 ruských vojakov a dôstojníkov. Odvahu a hrdinstvo, ktoré preukázali obrancovia 12. základne, zaslúžene ocenili. Šesť z nich sa stalo hrdinami Ruska: vojaci Sergej Borin a Igor Filkin a seržanti Vladimír Elizarov a Sergej Suščenko posmrtne, zatiaľ čo poručík Andrej Merzlikin a seržant Sergej Jevlanov si prevzali ich ceny z rúk prezidenta krajiny. Všetci ostatní obrancovia predsunutej stanice, ako aj vojaci rezervnej skupiny boli ocenení: 29 osôb - rozkazy „Za osobnú odvahu“ (z toho 18 posmrtne) a 17 osôb - medaila „Za odvahu“.
https://politikus.ru/events/136920-13-iyulya-1993-goda-proizoshel-geroicheskiy-boy-12-y-pogranzastavy.html


132
0

V predvečer Dňa Bastily Rusko odovzdáva Francúzsku popol najbližšieho spojenca Napoleona, jedného z najuznávanejších vojenských vodcov - generála Charlesa Etienna Gudena
https://politikus.ru/video/136922-rossiya-peredala-francii-naydennye-ostanki-napoleonovskogo-generala-gyudena.html


Za všetko z jedného z komentárov: Dlhá pracovná cesta ďalšieho civilizovaného Európana sa skončila


3.6k
37
kata zverejnil(a) 19. 1. 2021 o 21:07
Politika v SR

https://www.facebook.com/ing.milan.uhrik/posts/1348030615550047


NA NASLEDUJÚCOM STRANÍCKOM SNEME NEBUDEM KANDIDOVAŤ ZA PODPREDSEDU STRANY
Vážení členovia ĽS Naše Slovensko,
začiatkom januára ste odhlasovali zmenu stanov strany. V rámci tejto zmeny prišlo k podstatnej zmene štruktúry predsedníctva, ako aj k ďalšiemu presunu kompetencií z predsedníctva na predsedu. Predsedníctvo strany prakticky nerozhoduje už o ničom.
Čo ma však ťaží na srdci viac je, že o takejto zásadnej zmene stanov som vôbec nevedel. Delegátom boli na sneme predložené na schválenie stanovy v úplne inom znení, ako návrh, ktorý sme odsúhlasili na poslednom spoločnom predsedníctve. Jednoducho, ako podpredseda strany som bol z tejto zmeny stanov úplne vynechaný. Taktiež som nebol ani medzi pozvanými delegátmi, ktorí o týchto zmenách (mnohí nevedomky) hlasovali. Obávam sa, že s takto zmenenými stanovami bude ťažké nárokovať si morálne právo kritizovať kohokoľvek za totalitné praktiky – čo je škoda obzvlášť teraz, keď Slovensko naozaj čelí autoritárskemu šialencovi v čele vlády. O tom, čo bolo v stanovách schválené som sa dozvedel len nedávno – od členov. Keďže dnes boli tieto nové stanovy oficiálne zaregistrované, tak mi nezostáva už nič iné, len verejne zaujať toto moje osobné stanovisko.
Vždy som bol presvedčený, že zásadný úspech sa dá dosiahnuť len profesionálnou tímovou prácou a uváženým kolektívnym rozhodovaním. Žiaľ, účasťou na takto oklieštenom predsedníctve (pracujúcom navyše netransparentným spôsobom) by som tieto osobné zásady, s ktorými som do politiky vstupoval, musel potlačiť. Musel by som niesť zodpovednosť za rozhodnutia, o ktorých ani neviem, a ktoré už vôbec nedokážem ovplyvniť – napríklad už len za toto konkrétne rozhodnutie o zmene stanov.
Preto som sa rozhodol, že sa po dlhých rokoch nebudem uchádzať o funkciu podpredsedu strany, keďže táto funkcia nateraz nemá praktický význam.
Namiesto toho sa budem naďalej naplno venovať výkonu funkcie europoslanca, aby sme pre to naše krásne Slovensko vybojovali to najlepšie. Samozrejme, že nezanevriem ani na domácu politiku a kamarátov a kolegov zo strany.
Ďakujem všetkým za pochopenie, držme si palce a ideme ďalej!


Posledný príspevok od Covenant  ·  14. 7. 2021 o 16:16
388
0

Čínské ministerstvo zahraničí: Rozhodnutí Haagu je nezákonné!
https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cinske-ministerstvo-zahranici-rozhodnuti-haagu-je-nezakonne/


"„Čína nikdy neuznala a neuzná rozhodnutí Haagského tribunálu o Jihočínském moři v roce 2016,“ reagovalo čínské ministerstvo zahraničí na prohlášení amerického ministra zahraničí Anthonyho Blinkena, v němž naléhá na Peking, aby dodržoval své závazky vyplývající z mezinárodního práva."


262
2

Kopřivový výluh
Kopřiva je jedna z nejvšestrannějších bylinek, která navíc roste téměř všude. Napomáhá krvetvorbě, podporuje látkovou výměnu, zabraňuje průjmům, posiluje, snižuje krevní tlak, dokonce i cholesterol.
Nápoj z ní je asi nejsnazší. Stačí nasekat svazek kopřiv, zalít vodou a nechat přes noc vylouhovat. Pak přecedíme a vychlazené popíjíme.


Meduňkový sirup
Meduňka je bylinka s příjemnou vůní i chutí. Posiluje nervy i žaludek, mírní křeče, a podporuje klidný spánek. Z meduňky si můžeme připravit sirup, který se skvěle hodí do letních limonád. K chuti přijde ale i v zimě, jako vzpomínka na prosluněné letní dny.


Potřebujeme:
• svazek meduňky
• dvě limetky
• 500 g cukru
• 1 l vody


Jak na to?
Meduňku nasekáme nahrubo, limetky pokrájíme na kolečka. Zalijeme převařenou vodou a necháme do druhého dne odstát. Přecedíme, vmícháme cukr a zahříváme, dokud se cukr nerozpustí. Horké plníme do lahví.


Míchaná bylinková limonáda
Obsahuje vyvážený poměr bylinek ve směsi zaručující lahodnou chuť. Kombinuje pozitivní účinky máty a meduňky, navíc je v ní bazalka podporující zažívání, zklidňující podrážděné nervy, zvyšující potenci a povzbuzující chuť k jídlu. Přidáme ještě rozmarýn, který posiluje krevní oběh, mírní křeče, vzpružuje a podporuje tvorbu žluči. Ideální nápoj na rodinné posezení spojené s grilováním.


Potřebujeme:
• 10 stonků meduňky
• 10 stonků bazalky
• 10 stonků máty
• 5 menších snítek rozmarýnu
• 1 citron
• 1l jablečného džusu
• kostky ledu
• 1l perlivé vody


Jak na to?
Ze stonků otrháme lístky a spolu s jablečným džusem a šťávou z citronu dáme do hrnce. Přiklopíme, přivedeme k varu, vypneme plotýnku a necháme půl hodiny louhovat. Když teplota klesne tak, že tekutina při kápnutí na ruku nepálí, vyjmeme bylinky a důkladně je vymačkáme. Tekutinu slijeme do džbánu a dáme do lednice.


Růžová limonáda
Jemná vůně růží uklidňuje a navozuje příjemnou náladu. V kombinaci s granátovým jablkem působí tento nápoj jako mírné afrodiziakum. Tedy – ideální pro dlouhé letní večery a noci.


Nejprve si připravíme růžový sirup.


Potřebujeme:
• 150 g okvětních růžových lístků ze silně vonících, chemicky neošetřených růží
• 0,5 l vody
• 1 kg cukru
• šťávu ze dvou limetek


Jak na to?
Vodu přivedeme k varu a vmícháme do ní omyté růžové lístky. Pět minut povaříme, odstavíme a necháme dvě hodiny louhovat. Přecedíme, přidáme cukr a na nízkém stupni vaříme tak dlouho, dokud není sirup čirý. To zabere tak 20 minut. Limetovou šťávu přecedíme a přidáme k tekutině. Povaříme ještě pět minut, naplníme do čistých lahví a uzavřeme.


Limonáda z granátových jablek
Na limonádu potřebujeme:
• 1 l džusu z granátových jablek
• 100 ml růžového sirupu
• 50 ml grapefruitového džusu
• med podle chuti
• pár mátových lístků na ozdobu


Jak na to?
Ve džbánu smícháme oba džusy s růžovým sirupem a podle chuti osladíme medem. Sklenice naplníme do poloviny ledovými kostkami a zalijeme připravenou limonádou. Ozdobíme mátovými lístky a podáváme.
https://www.lidovky.cz/relax/dobra-chut/leto-patri-osvezujicim-bylinkam-jake-napoje-se-nejvice-hodi-do-veder.A210624_221742_dobra-chut_ape


Y
Posledný príspevok od Lin  ·  13. 7. 2021 o 21:37
895
5
dasa zverejnil(a) 24. 6. 2021 o 10:30
Zahraničná politika
Londýn

Přítelkyně Juliana Assange ho poprvé po osmi měsících navštívila ve vězení
Zakladatel WikiLeaks zůstává ve vězení Belmarsh, kde čeká na odvolání poté, co vyhrál boj o své vydání.
Osmatřicetiletá Stella Morrisová https://twitter.com/StellaMoris1
po sobotní návštěvě řekla, že Assangeova situace je „naprosto nesnesitelná a groteskní“. „Takhle to dál nejde,“ řekla Morrisová. Assange se podle ní trápí a zadržení ho přivádí do „hluboké deprese a zoufalství“.


Devětačtyřicetiletý Assange je již více než dva roky držen v přísně střežené věznici Belmarsh na jihu Londýna.
V dubnu 2019 byl zatčen ve Spojeném království, předtím se sedm let skrýval na ekvádorském velvyslanectví v Londýně.


Přestože Assange v lednu vyhrál svůj dlouholetý boj proti USA o vydání, zůstává i nadále ve vězení, kde čeká na výsledek odvolání. Assange je v USA stále hledán na základě 18 bodů obžaloby, v nichž čelí obvinění ze spiknutí s cílem nabourat se do počítačů a ze spiknutí za účelem získání a vyzrazení informací o národní obraně.
http://casopisargument.cz/?p=36575
https://cs.wikipedia.org/wiki/Julian_Assange
https://assangefreedom.network/events/
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/assange-zustane-ve-vazbe-britsky-soud-odmitl-jeho-propusteni/r~80c2d544501511eb9d74ac1f6b220ee8/


Posledný príspevok od dasa  ·  13. 7. 2021 o 19:40
82
0

Разоблачение года: Деятельность Кудрина оплачивалась Западом - pozrieť!!!! Kudrinové spojenie so Sorosom


https://khazin.ru/articles/150-rassledovanija/92867-razoblachenie-goda-dejatel-nost-kudrina-oplachivalas-zapadom


369
1

Nejen vyšší daně. Stát může při látání dluhů sáhnout i na důchody


Šéfka rozpočtové rady: Nejen vyšší daně. Stát může při látání dluhů sáhnout i na důchody - Novinky.cz
https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/sefka-rozpoctove-rady-dluhy-statu-mohou-ohrozit-i-zdravotnictvi-dojde-ke-zvyseni-dani-40365900#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=byZ8CoAxQBR-202107121455&dop_id=40365900&source=hp&seq_no=7&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


Budíček... !?


Posledný príspevok od JankaS  ·  13. 7. 2021 o 15:18
4.1k
32

VIDEO: MUDr. Soňa Peková o Covid-19 ako politickom nástroji na manipuláciu s ľuďmi, jeho laboratórnom pôvode, nemorálnom biznise farmaceutických firiem, experimentálnych vakcínach, ignorovaní vedeckých faktov a fašizácii spoločnosti


https://www.infovojna.sk/article/video-mudr-sona-pekova-o-viruse-sars-cov-2-ako-politickom-nastroji-na-manipulaciu-s-ludmi-jeho-laboratornom-povode-nemoralnom-biznise-farmaceutickych-firiem-experimentalnych-vakcinach-ignorovani-vedeckych-faktov-a-fasizacii-spolocnosti


Posledný príspevok od JankaS  ·  13. 7. 2021 o 15:01
356
2

Pridávam sa taktiež k výzve: "Pomocnú ruku hľadaj na konci svojej paže".


Názov knihy:
Bilzovo nové léčení přirozené 1
Bilzovo nové léčení přirozené 2
Rok vydání: 1901
Popis: "Kniha náučná i ukazatel léčení přirozeného i zdravovědy od F.E.Bilze
Odkaz:
https://ulozto.cz/tamhle/M3BmxEaIGT4G/name/Nahrano-13-7-2021-v-12-29-13?view=gallery#!ZGIyZmR2Awt0Amp5MzH0BQHkL2EuBHp0IRqkEID0HHVkowqwAN==


Myslím že táto publikácia je mimoriadne vydarená. Akiste preto mala na začiatku minulého storočia taký úspech a množstvo predaných exemplárov. Dnešný čitateľ tam nájde mnoho "zabudnutých" terapii a spôsobov liečenia bežných i menej bežných zdravotných neduhov.
Nie sú to "profesionálne" fotokópie skenerom, ale prefotené stránky fotoaparátom na statíve. Šlo to týmto spôsobom oveľa rýchlejšie, čo pri obsažnosti tohto diela je obrovská úspora času.


Posledný príspevok od GBB  ·  13. 7. 2021 o 14:48
3.5k
37

V relácii Sobotné dialógy diskutoval spoločne so Sulíkom aj predseda strany Hlas, Peter Pellegrini. Ten je (ne)prekvapivo rovnako ako progresívci a liberáli na strane Baťovej.
Pellegrini na rozdiel od Sulíka nekritizoval ani zjavne politickú vetu Baťovej v posudku k Sputniku V. Pellegrini Baťovej slepo verí.


Podpredseda strany Hlas-SD, Erik Tomáš v relácii Na hrane na TV JoJ nevylúčil koalíciu so stranou Progresívne Slovensko


https://www.hlavnespravy.sk/uz-aj-sulik-priznava-batovej-veta-o-tom-ze-sputnik-v-40-tich-krajinach-spaja-len-nazov-bola-politickym-vyjadrenim-ktore-tam-nemalo-byt-pellegrini-batovu-obhajuje-vo-vsetkom-verme-suklu/2505964


Sobotné dialógy 17.4.2021 https://www.rtvs.sk/radio/archiv/1134/1548346


Posledný príspevok od Atevi  ·  13. 7. 2021 o 14:45
Kategórie
Akcie
Skryť popisy k témam
Povoliť nekonečné posúvanie
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Predchádzajúca stránka
1234567 ... 40
Nasledujúca stránka
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber tém
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept