Zobraziť kategórie

Koncepcia sociálnej bezpečnosti – základ lepšej, dlhodobo udržateľnej spoločnosti

Každý v miere svojho chápania pracuje pre seba a svojich blízkych a v miere svojho nechápania pracuje na tých, ktorí chápu a rozumejú viac.

229
2
dasa zverejnil(a) pred 4 dňami o 12:54
Mimo kategórií
svatek
Posledný príspevok od vito  ·  pred 3 dňami o 14:31
373
1
Buran zverejnil(a) pred 4 dňami o 11:51
Politika v ČR

Sami testovat nebudeme. Vymyslel to stát, ať to dělá, říká šéf Madety
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/testovat-nebudeme-vymyslel-si-to-stat-tak-at-testuje-rika-sef-madety-143547#seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=qheSJBE7URU-202102230825&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


Nějak jsem pana Teplého nikdy moc nemusel, teď si říkám, že to možná bylo hlavně kvůli úmyslně zformovanému masmediálnímu obrazu, o kterém jsem nepřemýšlel.
V rozhovoru sdělil řadu názorů se kterými se dá souhlasit. Ke Covidu a testování, kde má odlišný přístup než korporát. O potravinářství, arabském a ruském trhu, který museli naše firmy opustit kvůli sankcím, aby ho v západní konkurence vzápětí obsadila. O domácí produkci.


Posledný príspevok od Počtář  ·  pred 4 dňami o 12:14
480
2

https://www.facebook.com/ambasadarus/posts/1688549907999664


Utorok 23. 02. 2021 Jednotka 22:25
Povolenie k likvidácii (1/4) 42 min.
Ruská filmová miniséria, založená na skutočných historických udalostiach a spomienkach priamych účastníkov protiteroristickej operácie.
Napínavý príbeh o honbe za jedným z najhľadanejších teroristov v Rusku.
Réžia: Alexander Aravin
Účinkujú: Igor Petrenko, Alexej Vertkov, Ivan Šachnazarov, Alexej Ševčenko, Dagun Omajev, Soslan Fidarov
(Spoločenstvo nezávislých štátov 2018 )
(Premiéra)
*nevhodné do 15 rokov
Príbeh je založený na skutočných udalostiach, ktoré sa odohrali na území severného Osetska a Ingušska v rokoch 2004 až 2006. Jedná sa o najkomplexnejšiu operáciu ruských bezpečnostných síl, ktorá mala za úlohu zlikvidovať vodcu čečenskej povstaleckej skupiny Šamíra Bazgajeva a jeho skupinu. Scenár bol založený na spomienkach priamych účastníkov tejto operácie.
Ruská bezpečnostná služba zisťuje, že Bazgajev získava v posledných týždňoch nemalé finančné prostriedky, ktoré využíva na nákup zbraní. Paralelne s tým, sa v rámci krajiny vyskytuje rad teroristických útokov, ku ktorým a priznáva táto povstalecká skupina. Po tom, ako sa odohrá zajatecká dráma na základnej škole v Beslane, pri ktorej zahynie 334 rukojemníkov, z toho 196 nevinných detí, za ktorú sa postaví Šamír Bazgajev, ruské bezpečnostné zložky už nemajú na čo čakať sú nútené spustiť operáciu na okamžitú likvidáciu tejto povstaleckej skupiny.
Založia preto špeciálnu jednotku, ktorá bude poverená touto úlohou. Čaká nás napínavý príbeh o honbe za jedným z najhľadanejších teroristov v Rusku.6034bdbd1e30d


Posledný príspevok od dasa  ·  pred 4 dňami o 11:53
3.5k
44

Takze nas chcu scitat, nie spocitat, nie zratat ani poratat, ale sCitat. Otazok oproti poslednemu spocitavaniu pribudlo. Takze sa pytaju kde robime, ako tam dochadzame, s kym zijeme, atd.
Uprimne povedane, ja nechcem ale vsetky tieto informacie nikomu dat a uz toboz nie do ruk statu, kde ochrana infromacii je neznamy pojem.
Vzror Formulara
Co si mysli ctene osadensto KSBfora?


Posledný príspevok od kata  ·  pred 4 dňami o 11:08
264
0
kata zverejnil(a) pred 4 dňami o 10:46
Politika v SR

https://www.teraz.sk/slovensko/na-slovensku-pribudlo-1998-pripadov-na/530089-clanok.html


Prostredníctvom RT-PCR testov zachytili v pondelok (22. 2.) na Slovensku 1998 pozitívnych na ochorenie COVID-19.


https://sk.wikipedia.org/wiki/1998


  1. až 26. september 1998– Na Slovensku sa uskutočnili parlamentné voľby.

Len moja dedukcia: Oznámenie možných predčasných volieb?


Referendum sa spustilo po tom ako bol Fico v Dominikánskej r., - zastavil sa "po ceste" v niektorých štátoch, s niekým sa stretol.
Verím, že referendum bude úspešné, inak by do toho nešiel. Ak chceme legitímne predčasné voľby, tak na základe referenda a mandátu ľudí.
Pelle bol u prezidentky:
https://www.teraz.sk/slovensko/prezidentka-sa-stretla-s-p-pellegrinim/530003-clanok.html


Bratislava 22. februára (TASR) - Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa v pondelok stretla s expremiérom Petrom Pellegrinim (Hlas-SD). Potvrdil to jej hovorca Martin Strižinec. "O stretnutie ju požiadal ešte koncom minulého týždňa. Na stretnutí jej osobne ozrejmil výzvu, ktorú jej adresoval prostredníctvom médií," priblížil Strižinec. Pellegrini sa podľa slov svojej hovorkyne Patrície Medveď Macíkovej nebude k stretnutiu vyjadrovať.


Pellegrini minulý týždeň vyzval súčasnú vládu, aby podala demisiu do rúk prezidentky. Hlavu štátu zároveň vyzval, aby po prijatí demisie vymenovala úradnícku vládu zloženú z odborníkov až do predčasných parlamentných volieb. Vyhlásil, že by to bolo základným krokom k obnoveniu dôvery občanov v štát a deklaroval podporu takejto vláde v Národnej rade SR zo strany jeho poslancov.


Prezidentka sa obrátila s požiadavkami na ministra zdravotníctva.
https://www.teraz.sk/slovensko/prezidentka-sa-obratila-s-poziadavkami/530073-clanok.html


Strižinec dodal, že o aktuálnej epidemickej situácii bude prezidentka diskutovať aj na utorkovom stretnutí s premiérom Igorom Matovičom (OĽANO) a predsedom Národnej Rady (NR) SR Borisom Kollárom (Sme Rodina).


Takže najprv Pelle u nej, následne výzva Krajčimu a dnes stretnutie s Matelom a Kollárom.
Som zvedavá čo sa z toho vyvynie a ďalšie kroky, lebo Matel na včerajšej tlačovke nebol vo svojej koži a šípi svoj koniec.


547
5

Finančná skupina Penta sa dohodla na predaji spoločnosti Mecom Group, ktorá združuje mäsospracujúce podniky na Slovensku a v Maďarsku, vrátane najväčšieho slovenského mäsokombinátu v Humennom. Kupujúcim je jeden z lídrov svetového biznisu s mäsom, americká spoločnosť Smithfield Foods.


https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-trhy/clanok/578890-penta-predala-mecom-kupuje-ho-americka-spolocnost-smithfield-foods/


Posledný príspevok od jox13  ·  pred 4 dňami o 09:37
6.9k
79
matouš zverejnil(a) 10. 2. 2021 o 20:22
Politika v SR

Dobrý večer.


Ako ste si mohli všimnúť, povedomie o lieku Ivermectin sa už začalo v informačnom poli rýchlo šíriť. Dnes mal vystúpenie prezident Slovenskej lekárskej komory
Vykrúcal sa ako had keď nemohol otvorene klamať o účinnosti daného lieku ale hľadal všetky možnosti ako obhájiť fakt, že k lieku je veľmi obmedzený prístup a celé vystúpenie vyznelo skôr ako výstraha pred Ivermectinom. Pre zaujímavosť prikladám link o priaznivých účinkoch Ivermectinu pri liečbe COVID 19.
Je tu podozrenie, že daný liek zadržiavajú na colniciach.


Moja otázka znie: ako je možné že SMER SD, ktorý má cez tlačovky ako jediná reálna opozícia možnosť šíriť info cez mainstrím, nesiahol po tejto informačnej petarde ktorá sa týka všetkých občanov bez ohladu na politickú orientáciu. Ani poslanec Blaha, ktorému na COVID zomrel otec a ktorý má asi najväčší výtlak na Facebooku o tom nedal doteraz ani zmienku.


Prosím zdtnejších diskutérov o vysvetlenie. Ak má daná situácia potenciál majdanizovať Slovensko... potom to mlčanie chápem.


P.S. linky mi nešli priložiť


Ďakujem


Posledný príspevok od Počtář  ·  pred 4 dňami o 09:14
1k
5

04:42 Výsledky ankety, prečo Musk pozval Putina na svoju sociálnu sieť
05:45 Séria dôležitých udalostí po Putinovom prejave v Davose
08:00 Prečo Nemecko začalo zapínať jadrové reaktory
14:54 2030 plán od tých, ktorí sú obzvlášť blízko MMF
19:50 Prečo Čubajs pomenoval záchrancu ruskej ekonomiky
22:19 Čo potrebuje Maska v Rusku
24:00 Začarovaný kruh komoditnej ekonomiky
27:42 Silné organizácie v riadiacich štruktúrach
32:48 Manipulácia s dôchodkovými fondmi
35:59 Je možné dohodnúť sa s Čubajsom
38:07 Príbeh vzťahu Michaila Khazina s Nabiullinou
41:18 Je Putin v hospodárskej politike skutočne z podnikania


https://yandex.ru/efir?stream_id=vc9qNoGvlunE&f=1


Posledný príspevok od camellia2019  ·  pred 4 dňami o 23:23
6.1k
48
Ferry zverejnil(a) 24. 1. 2021 o 23:08
Zahraničná politika
covid

Inak si vsimate ako hned po tom co sa dostal bidet do bieleho domu, obratili politiku kovidu?


Ako prve who nariadila len PCR testy - tjs pocet nakazenych klesne o dost vela


Vakciny sa prestali vyrabat (zevraj "rozsiruju vyrobu" "D ). Vakciny sa prestali distribuovat. Odrazu uz aj lieky sa nasli na kovid. Potom ten bludar zdravotnictva uz povedal ze "budu sa uvolnovat opatrenia".


Teraz vidim, ze uz aj demonstracie su v amsterdame. + nejake zapalene testovacie misto v holandsku - tjs 2 uplne planovane akcie globalistami alebo satanistami z opacnej strany.


Kazdy den nejaka sprava, ktora podporuje proces zastavenia Kovid hysterie ....


Zlakli sa satanisti s GP ze uplne stratia kontrolu nad statmi tak ako stratili kontrolu nad matelkom? Ci sa boja ekonomickych strat? Ci azda sa boja, ze ich lud prekukol? Som velmi zvedavy ako sa k tomu vsetkemu ludia postavia po kovide. Dufam, ze narodni politici vyuziju patricne tento tromf, ktory im dali do ruky satanisti ...


Posledný príspevok od kata  ·  pred 4 dňami o 21:58
2.5k
30

Mnohé sociálne siete(FB, Twitter, WhatsUp) či iné spoločnosti ako Google(youtube) tak dlho tlačili na pílu cenzúry, až im strunka praskla a vznikajú nové platformy, ktoré si ctia pôvodné zásady slobody Internetu. A tak tu máme VK, Gab, Telegram... a najnovšie aj ourtube, ktorý prináša všade zakazované video o de-bilnom netvorovi brán.


https://ourtube.co.uk/watch/UIawpstyY9TbHFv?fbclid=IwAR0SibVMcFhmHLStkqqape1lKScOY9fhAvM4xMh8nP-gcireBmka8OGr1kM


Posledný príspevok od Karlos  ·  pred 4 dňami o 19:10
499
2
Posledný príspevok od dasa  ·  pred 4 dňami o 18:02
2.5k
31

podľa Mertensa, vedúceho Stálej očkovacej komisie v Nemecku, ktorá vydáva celoštátne viac-menej záväzné očkovacie odporúčania, sa ráta s tým, že Sputnik V bude v EÚ úspešne registrovaný asi v marci a podľa oficiálnych zdrojov Rusi už oslovili jednu firmu z Dessau v Sasku-Anhaltsku kvôli možnej produkcii:


https://de.rt.com/inland/112716-sputnik-v-demnachst-aus-sachsen/


Posledný príspevok od Berenika  ·  pred 4 dňami o 17:28
264
0
Mirec D. zverejnil(a) pred 4 dňami o 16:07
Politika v SR

https://www.hlavnespravy.sk/baranek-po-rozhovoroch-s-lekarmi-o-podvodoch-na-mrtvych-ci-o-tom-ako-pokutne-musia-zhanat-lieky-sme-svedkami-najvacsieho-zlocinu-na-obcanoch-tejto-krajiny-od-2-sv-vojny/


Z jeho fb:


Postrehy z dneška. Mal som rozhovor s primárkou na dialýze. Umrelo jej 30% dialyzovaných pacientov. Pacientov, ktorí mohli prežiť. Opisovala mi, ako sa zúfalo a bezútešne pokúšala zohnať Ivermectin. Podľa jej tvrdení, keby ho mala k dispozícii, všetci by určite neumreli.
Rozprával som sa so súdnym patológom. Hovoril mi, ako ho nútili napísať 30 ročnému zosnulému, ktorý umrel na cirhózu a vnútorné krvácanie, ako príčinu smrti Covid.
Rozprával som sa s lekármi, ktorí si Ivermectin zháňajú na vlastnú pesť a de facto non lege artis ho aplikujú pacientom. Úspešne.
Písala mi manželka pacienta, chorého na Covid, ktorej som pomáhal zohnať Ivermectin, ako po prvej dávke sa jej manžel konečne po niekoľkých dňoch vyspal a podľa jej odhadu, na druhý deň mu bolo o tri štvrtiny lepšie. Teda o 75%.
Rozprával som sa s lekárkou, ktorá mi tvrdila, že Ivermectin zháňala u Jarčušku v úrade a zamestnankyňa ju arogantne odbila, nech je dá pokoj s Ivermectinom.
Rozprával som sa lekárom, ktorý mi tvrdil, že ich nútia diagnostikovať Covid, aj keď ho pacient nemá. Nemocnice totiž dostávajú za Covidových pacientov viac peňazí ako za ne-Covidových.
Rozprával som sa lekármi, torí mi tvrdili, že cit.: „serieme na Jarčuškov Remdesivir. Zháňame Ivermectin, alebo Kolchicín .“
Rozprával som sa primárom, ktorý mi opisoval, ako zúfalo pozeral na pacienta, ktorý mu umieral pred očami. Chcel mu zohnať Ivermectin, nepodarilo sa.
Rozprával som sa s lekárom, ktorý mi tvrdil, že intravenózne podávanie vysokých dávok C vitamínu a Ivermectin zabezpečilo, že má 93% úspešnosť pri liečbe Covidu.
Rozprával som sa s košickými lekármi, ktorí mi tvrdili, že Jarčuška je vyslovene proti Ivermectinu.
Rozprával som sa s pozostalými, ktorí sa ma pýtali, ako je možné, že štát zadržiava lieky, ktoré ich zsonulým možno mohli zachrániť život. Pýtali sa ma, ako je to možné? Kde sme sa ocitli? Toto ani komunisti nerobili.... nevedel som, čo povedať.
To, čo ste čítali, zdravý rozum podvedome odmieta. Normálny človek jednoducho nevie uveriť, že toto sa môže diať. Toto totiž je pre nás len história, deportácie Židov, alebo sci fi. Normálny rozum skrátka neberie, že kvôli peniazom by niekto nechal umrieť tisícky ľudí. Na našom malom Slovensku. Na Slovensku, kde sa skoro všetci poznáme. Na Slovensku, kde sme vyrástli, kde máme prvé lásky, hroby našich blízkych. Na našom Slovensku to predsa nie je možné! Môže sa to stať niekde v Afrike, v Ázii, ale na našom Slovensku? Sme síce niekedy neporiadni, kradli sme eurofondy ale toto? Kto má tomuto uveriť?
Ale kto veril Vrbovi a Wezlerovi? Nikto! Ani samotní Židia nie! Lebo im to zdravý rozum nebral. A predsa sa to dialo.
Sme svedkami najväčšieho zločinu na občanoch tejto krajiny od 2. sv. vojny. Slovenskému štátu sme vyčítali, že nechránil vlastných občanov, zlyhal ako štát. Bola to najsilnejšia výčitka voči Slovenskému štátu. Nikto tomu asi nikdy neveril, že je také niečo znovu možné. Ale zopakovalo sa to. Opäť sme svedkami toho, že Slovensko nechráni vlastných občanov. Teraz nie v mene ideológie, akokoľvek zvrátenej, ale v mene peňazí. V mene zisku. V mene zisku klameme o počte Covidových pacientov. V mene zisku nútime patológov meniť príčinu smrti. V mene zisku zadržiavame Ivermectin a liečime Remdesivirom, o ktorom WHO, Gatesovo WHO povedalo, že je neúčinný proti Covidu.
Ale v mene čoho nekonajú členovia vlády, keď vidia, že premiér sa dostal do inej mentálnej a mimolucidnej sféry? V mene čoho sa stali spolupáchateľmi najväčśieho zločinu po r. 1945?
V mene čoho sa poslanci NR SR, minimálne koaliční, takisto stali spolupáchateľmi najväčšieho zločinu po r. 1945?
V mene čoho sa ozdoba prezidentského paláca – a podotýkam, nič iné, iba ozdoba, už dávno nepostavila pre poslancov a nevyzvala ich, aby zastavili túto genocídu?
V mene čoho nešla pomoc SZČO a dnes na Slovensku takmer vymizla stredná trieda?
V mene čoho dramaticky stúpol počet samovrážd?
V mene čoho pribúda ľudí pod hranicou chudoby?
Čo si teraz hovoria spolupáchatelia najväčšieho zločinu na Slovensku? Keď som brojil proti celoplošnému testovaniu na jeseň 2020, hejtovali ma. Dnes je jasné, že práve toto bol spúšťač katastrofy, ktorej sme dnes svedkami. Grafy Hopkinsovej univerzity, ktoré to dokazujú, som zverejnil.
Kto klamal o zadržanom Ivermectine na colnici? Ja, alebo Finančná správa? Samotní lekári, ktorí ho objednali dokázali, že ja som neklamal.
Kam toto celé má zájsť? Dokedy to chcete znášať? Ako sa pozeráte do oči svojim deťom? Čo im poviete, hovoríte? „Vieš, Miško, som zbabelý, ale máme hypotéku...“ Čo sa musí stať, aby ste začali bojovať za svoje rodiny, za životy svojich blízkych, ktorí patria do ohrozených skupín?
Kde sa podeli muži v tejto krajine? Kde sú muži so cťou? Kde sú otcovia? Kde sú dedovia, ktorí idú chrániť svoje rodiny? Spíte za pecou? Bojíte sa? Vyhovárate sa? Prídete o prácu? No a čo! Nájdete si novú! Ale! Novú česť a hrdosť nenájdete!!! Tú strácate! Môžete si nájsť nové bývanie, novú prácu, nové auto. Ale česť méte iba jednu. Jednu na celý život. Keď z nej odkrojíte, nikdy to nenapravíte! Nikdy! Čo je dôležitejšie, muži a dedovia, ako vaša česť? Váš strach? Tak si oblečte sukne!
A vy, ktorí ste tento zločin zapríčinili, budete sa zodpovedať. Budete. Musíte. Toto nie sú rozkradnuté eurofondy. Toto sú ukradnuté životy a osudy. Musíte ísť pred spravodlivosť. V tom Slovensku Boh pomáhaj.


1.8k
20

Čekan - je hlavnou postavičkou v pandémii SARS-COV2. Vďaka jeho firme MultiplexDX sa zistilo, že na Slovensku máme množstvo britskej mutácie a preto začali platiť ešte tvrdšie opatrenia a väčšie obmedzovanie slobody. Čekan pracoval na Rockefellerovej Univerzite v USA, tesne pred pandémiou sa vrátil na Slovensko. Firmu zakladal spolu so Štefunkom z Progresívneho Slovenska, ktoré financoval Eset. Eset financoval vznik DennikN viac ako 1 000 000 EUR. Eset prispel na kampaň aj Čaputovej. Nie je náhoda, že Čaputová si do Vatikánu za pápežom zobrala Čekana, bol to symbol. Tento mesiac Číňania znovu začali obviňovať USA, že vírus SARS-COV2 pochádza z ich laboratórii vo Fort Detrick a žiadali, aby to vyšetili nezávisle vyšetrovacie tímy, to sa však nestalo. Zhodou náhod cca 30km od tejto americkej vojenskej základne s biologickým laboratóriom sídli Čekanova firma MultiplexDX. Tá má len dve sídla, jedno v USA pri americkej biologickej základni a druhé na Slovensku.
Čekan je ten, čo chce ľudí poslať do tretich krajín, ak sa nebudú testovať a očkovať.
https://www.facebook.com/inenoviny.sk/photos/a.101775651302624/261264562020398/


Posledný príspevok od Mirec D.  ·  pred 4 dňami o 15:51
563
2

https://davdva.sk/india-porazila-epidemiu-covid-19-ako-sa-jej-to-podarilo/


Vyberám z článku:
Odborný lekársky časopis The Lancet ešte uprostred pandémie v auguste 2020 kritickým tónom písal o prístupe Indie ku zvládaniu pandémie. V Indii sú zdravotnícke zariadenia prevažne privatizované. Indická vláda však taktiku boja s koronavírusom centralizovala. Snažila sa minimalizovať prísun chorých do nemocníc a sústredila sa na liečenie pacientov v domácich podmienkach. Systematicky pôsobila proti odporúčaniam západných expertov. Napríklad profylakticky aj liečebne používala hydroxychlorokín, hoci ho západná medicína výslovne neodporúčala.


Štátne organizácie tiež distribuovali plošne všetkým postihnutým neschválené homeopatické a ajurvedické lieky a zmesi bylinkových čajov s odôvodnením, že posilňujú imunitu a pôsobia protiinfekčne. „Praktickí lekári tiež predpisujú rôzne iné liečivá,nevynímajúc antiparaziticky pôsobiaci ivermektín.“


Autor v Lancete si na záver neodpustil ironickú poznámku: „Takí sú Indovia…“


Posledný príspevok od Otec  ·  pred 5 dňami o 13:41
167
0
ZINA zverejnil(a) pred 5 dňami o 13:40
Zdravie a záhrada

Nateraz je treba počkať, kým sa vybavia formality a colnica. Liek bude v lekárňach dostupný na predpis – povolenie je na terapeutické použitie neregistrovaného lieku. Konkrétne ide o ERMETIN a platnosť povolenia je do augusta 2021. Kód lieku je MD 668. Žiadosť podala MUDr. Etela Janeková prostredníctvom svojej spoločnosti InClinic, s.r.o.
Celá informácia je tu:
https://www.40plus.sk/dovoz-ivermektinu-pod-nazvom-ermetin-pre-lekarne-je-schvaleny-mudr-etela-janekova/


6.1k
101
Otec zverejnil(a) 29. 1. 2021 o 16:17
História
História Potopa

Správy o "zabetónovaní" častí miest prichádzajú čoraz viac z celého sveta. Je otázne, koľko ďalších sídiel ľudí sa ešte v dôsledku stavebných činností objaví, nakoľko nie až tak staré mapy kontinentov poukazujú na dnes už neznáme mestá. Čo sa pred zhruba dvomi storočiami odohralo a ako to, že sa to podarilo tak dlho tajiť? Veď museli existovať očitý svedkovia, aj keď ich počet musel byť riadne preriedený. Posudzujem to podľa toho, že tie zanesené mestá a sídla zaliala obrovská voda, ktorej menšiu časť tvorilo bahno. Pri vrstve bahna 4-10m metrov musela byť voda minimálne v trojnásobnej výške, čo viedlo k hromadnému utopeniu ľudí. Preto nemal kto to bahno odstrániť a "nová" civilizácia vznikla prakticky na tej starej úpravou zaliatych obydlí. Veľmi pekne je to vidieť vo videu pri odkrývaní Colosea, kde tisíce rúk kopalo hlinu celé roky, aby odkryli stavbu. Blúznenie histeoretikov o kultúrnych vrstvách svedčí o ich úplnej mentálnej degradácií, ku ktorej sa snažili ľudstvo v súlade s pokynmi elít doviesť. Fotografie a maľby sto a viacročných budov dokazujú, že k žiadnemu "kultúrnemu" zanášaniu v duchu pobytu neprispôsobivých osôb a lá Lunik IX v mestách nedochádzalo. https://www.youtube.com/watch?v=yrYHteg24b0


https://www.youtube.com/watch?v=EA5kT0fVoqk


https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2020/10/kdyz-par-dni-neprsi.html?m=1


https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2020/10/hvezdy-pevnosti-jejich-orientace-podle.html


https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2019/12/chramy-stoji-na-krizich-1.html


A aby som tému História Zeme zjednotil, tak v súvislosti so zmenou pólou môže súvisieť aj udávané zväčšovanie Zeme, ktoré sa deje pravdepodobne skokovo, čo má za následok javy ako gigantické tsunami(spôsobujúce celosvetové zaplavenie rozsiahlých území)


A ešte jeden fenomén, objavujú sa fotografie, kde sú kostoly ale aj verejné budovy vybavené zariadením, poukazujúcim na využívanie "voľnej" energie. Nie tak dávno som dal sem aj odkaz na Beriju, kde to bolo tiež v 50tych rokoch 20. storočia riešené.


601426d0840e9


Posledný príspevok od Počtář  ·  pred 5 dňami o 13:37
296
1

4 dny po preventivní hospitalizaci prince Philipa (99) se následník trůnu princ Charles (72) přijel na svého otce podívat. Z londýnské Nemocnice Krále https://inews.co.uk/news/prince-philip-health-update-charles-visit-hospital-london-royal-family-881068 VII. odcházel se slzami v očích.
O návštěvě syna churavého manžela královny Alžběty II. (94) informovala agentura AFP. Charles navštívil otce v sobotu, čtvrtý den od jeho doporučeného převozu do nemocnice
Charles byl prvním a zatím jediným členem monarchie, který Philipa navštívil.Zdroj z okolí královské rodiny hovoří o Philipově stavu velmi optimisticky – princ je údajně „v dobré náladě
https://www.blesk.cz/clanek/celebrity-kralovske-rodiny/670256/princ-charles-navstivil-otce-philipa-99-v-nemocnici-sklicenost-a-slzy-v-ocich.html


Posledný príspevok od Oracle_911  ·  pred 5 dňami o 13:21
782
4

Zastaví prokurátor Maroš Žilinka hlavného hygienika Jána Mikasa?


Igor Matovič ako hrubý manipulátor využil poddajný charakter hlavného hygienika Jána Mikasa na prijatie absurdného zákona, ktorý mu dáva obrovské právomoci, no zároveň ho permanentne tlačí aj k vydávaniu vyhlášok, ktoré sú hrubo protizákonné. Ide predovšetkým o škandalóznu výnimku, ktorá umožnila „prudko nákazlivým“ poslancom koncom kalendárneho roka prísť do parlamentu a ohrozovať svojich kolegov, ale aj zamestnancov Národnej rady SR. Druhá sa týkala hrubého papalášizmu podpredsedu vlády Štefana Holého, ktorý si lietal do Británie za rodinou - bez akéhokoľvek štátneho záujmu, len pre svoj rozmar. Papalášizmus najhrubšieho zrna je základnou charakteristikou tejto vlády. Takže nieto sa čomu čudovať. Čo tým Igor Matovič dosiahol? Len to, že svoje hrubé pošliapavanie zákonnosti hodil na plecia poddajnej figúrky, ktorá je ochotná schváliť akúkoľvek protizákonnosť, ak ju o to požiada. Perfídnosť celého takto nastaveného modelu spočíva v tom, že zodpovednosť za protizákonne konanie nebude na premiérovi Igorovi Matovičovi, ale na hlavnom hygienikovi Jánovi Mikasovi, ktorý preňho úslužne robí špinavú prácu. Mierny škrt cez rozpočet takto nastavenému systému robí len nový generálny prokurátor Maroš Žilinka. Nepredbiehajme. Uvidíme, či si svoju nezávislosť udrží aj naďalej. Už dnes však vidíme, že rozhodne nie je z „Mikasovho“ cesta.
Matovičova manipulácia s výsledkami testovania ukázala, že lož má krátke nohy. V prípade Bratislavy, Kežmarku a Dolného Kubína sa totiž trikrát menili výsledky. Igor Matovič chce za každú cenu dokázať dôležitosť takto nastaveného testovania. Odborníci majú množstvo argumentov proti. Až osemnásť percent nakazených antigénové testy neodhalia! Navyše, len ak by testovania prebiehali každé 3 dni, tak došlo by k významnému zníženiu počtu nakazených takmer o 23 %. Pri testovaní každých 5 dní sa percento úspešnosti zníži na 18 % a každých 7 dní je úspešnosť sotva 11 %. Dôsledok je jednoznačný. Celoplošné povinné testovanie je nepríčetným mrhaním predovšetkým ľudskými zdrojmi. Lekári z covidových oddelení, ktorí denne trávia dvanásť hodín na najťažších oddeleniach, majú kvôli Matovičovmu rozmaru dvadsaťjeden dní pracovať nonstop dvanásť hodín denne, aj cez víkendy, bez dňa voľna. To je šialené, to treba okamžite zastaviť!
Expresná previerka Daniela Lipšica je naozaj škandál. Získať previerku Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) za štrnásť dní je nonsens. U naozaj bezúhonného človeka trvá celý proces minimálne dva mesiace. U tak kontroverzného človeka s množstvom škandálov ako Daniel Lipšic rozhodne je, je takáto rýchlosť absolútnym výsmechom. Za normálnych okolností by advokát Daniel Lipšic nikdy previerku ani nemal dostať. Ak ju dostal, je to len výrazom absolútneho zlyhania NBÚ, ktorý sa stal poslušnou slúžkou tých najskompromitovanejších politických síl. Ako to zastaviť? Len dokonalou prípravou opozičných poslancov pri grilovaní. Musia verejnosti predložiť všetky jeho prešľapy a vytvoriť taký tlak na verejnosť, že politické náklady na jeho presadenie na post špeciálneho prokurátora budú neúnosné.


https://www.youtube.com/watch?v=HEGg6XomN5g


Posledný príspevok od zuzka  ·  pred 5 dňami o 10:27
963
11

Bidena pozvali na virtuálnu Mníchovskú bezpečnostnú konferenciu


Biden navštívil MSC v rokoch 2009 a 2015 ako viceprezident USA, pričom sa v Mníchove stretol s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou.


Berlín 11. februára (TASR) - Americký prezident Joe Biden dostal pozvánku od organizátorov Mníchovskej bezpečnostnej konferencie (MSC), ktorá sa však tento rok pre pandémiu ochorenia COVID-19 uskutoční iba vo virtuálnom formáte. Podujatie je naplánované na 19. februára, informovala vo štvrtok agentúra Reuters s odvolaním sa na diplomatický zdroj.


"Plánuje sa účasť amerického prezidenta," uviedol nemenovaný zdroj.


Ak nový šéf Bieleho domu ponuku z Nemecka prijme, pôjde o jeho prvé verejné vystúpenie od januárovej inaugurácie.


Biden navštívil MSC v rokoch 2009 a 2015 ako viceprezident USA, pričom sa v Mníchove stretol s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou.


Mníchovská konferencia je hlavným dejiskom dialógu o transatlantickej, zahraničnej a bezpečnostnej politike.


Biden oznámil v stredu zriadenie osobitnej pracovnej skupiny amerického ministerstva obrany pre Čínu, ktorá preskúma doterajší strategický prístup americkej armády voči hrozbám zo strany Pekingu. Americké tajné služby dlhodobo označujú Čínu za jedného z najväčších strategických konkurentov USA.


Biden absolvoval v stredu večer svoj prvý telefonický rozhovor s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom. Vyjadril v ňom znepokojenie z tvrdých zásahov Pekingu voči demokratickým aktivistom v Hongkongu či porušovania práv moslimskej menšiny Ujgurov i ďalších menšín v regióne Sin-ťiang na severozápade Číny.


https://www.teraz.sk/zahranicie/bidena-pozvali-na-virtualnu-mnichovsk/527395-clanok.html


Posledný príspevok od Oracle_911  ·  pred 5 dňami o 08:16
142
0

Fed takisto varoval, že aktuálne zmeny v ekonomike urýchlené koronakrízou môžu spôsobiť napríklad prepad cien na trhu komerčných nehnuteľností.


Podľa americkej centrálnej banky (Fed) existuje veľké riziko, že bankroty firiem v USA budú pokračovať.


Riziká pokračovania firemných bankrotov zostávajú vysoké, aj keď sa ekonomika USA dostáva z pandémie nového koronavírusu, uviedol Fed vo svojej polročnej správe o menovej politike pre Kongres.


Firemné pôžičky sú podľa Fedu "aktuálne v blízkosti historických maxím". Vysoká hotovosť, nízke úrokové sadzby a oživenie rastu ekonomiky síce môžu v krátkodobom horizonte utlmiť problémy, ale "riziká insolvencie ohrozujúce malé a stredné firmy, rovnako ako niektoré veľké firmy, zostávajú vysoké", uviedol Fed.


Šéf Fedu predloží správu na vypočúvaní bankovému výboru Senátu v utorok (23. 2.) a výboru pre finančné služby Snemovne reprezentantov v stredu (24. 2.). Po tom, čo predstaví svoje zhrnutie stavu ekonomiky, bude čeliť otázkam zákonodarcov, ktoré sa zrejme budú sústrediť na to, akú veľkú federálnu pomoc ekonomika ešte potrebuje. Administratíva prezidenta Joea Bidena presadzuje balík stimulov v hodnote 1,9 bilióna USD (1,57 bilióna eur).


Fed takisto varoval, že aktuálne zmeny v ekonomike urýchlené koronakrízou môžu spôsobiť napríklad prepad cien na trhu komerčných nehnuteľností.


Správa Fedu takisto upozornila, že pôžičky a výdavky použité v niektorých krajinách na boj s pandémiou zvýšili zraniteľnosť ich finančných systémov a že situácia sa môže ešte zhoršiť. Turbulencie v niektorých rozvíjajúcich sa ekonomikách sa môžu preliať a spôsobiť dodatočné negatívne vplyvy pre finančný systém a ekonomickú aktivitu v USA.
https://www.teraz.sk/ekonomika/banka-fed-existuje-riziko-pokracovania/529745-clanok.html


Kategórie
Akcie
Skryť popisy k témam
Povoliť nekonečné posúvanie
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Predchádzajúca stránka
1234567 ... 23
Nasledujúca stránka
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber tém
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept