Zobraziť kategórie

Koncepcia sociálnej bezpečnosti – základ lepšej, dlhodobo udržateľnej spoločnosti

Každý v miere svojho chápania pracuje pre seba a svojich blízkych a v miere svojho nechápania pracuje na tých, ktorí chápu a rozumejú viac.

552
1

Neznámý podvodní objekt
https://colonelcassad.livejournal.com/7120593.html


"2.října se v Jihočínském moři střetla americká ponorka Connecticutu (třída Seawolf) s neznámým podmořským objektem."


Петров и Боширов. Новые подробности в деле Скрипаля.Группа Товарищей.
https://www.youtube.com/watch?v=nx1W8Rvx9KU&t=16s


Posledný príspevok od Ludvík  ·  11. 10. 2021 o 12:58
1.7k
15

Rakouský kancléř Sebastian Kurz rezignuje na svou funkci. Píše o tom německý web Focus.de s odvoláním na rakouské noviny Rakouská prokuratura ve středu oznámila, že právě Kurze a dalších devět lidí bude vyšetřovat pro podezření z úplatkářství a porušení důvěry.


Kurz a jeho kolegové podle totiž čelí podezření, že si koupili kladný mediální obraz za peníze daňových poplatníků. To mělo tehdejšímu ministru zahraničí Kurzovi usnadnit cestu do čela lidové strany i vlády. Předtím se kvůli vyšetřování odehrály razie v centrále ÖVP, v kancléřství a na ministerstvu financí.


Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/kurz-prohlaseni-rezignace-rakousko.A211009_190553_zahranicni_bur


Posledný príspevok od zuzka  ·  11. 10. 2021 o 11:10
3.4k
137

Zakládám toto vlákno, aby jsme si vyjasnili pojem Láska


 • V pohádkách je často zobrazena jako nejsilnější zbraň proti zlu, probouzí v lidech to dobré - vlastní bohu
 • Láska hory přenáší
 • V ezoterice je také uváděna jako nejvyšší karta
 • KSB ji sice nevysvětluje, ale uvádí, že bez ní člověk šťastný není
 • Hormony a láska. Je toto skutečná láska?
 • Status židovské manželky, vliv skrze hormonální lásku na muže
 • Láska světců, duchovní praxe
 • Je možné dosáhnout stavu uvědomění například Ježíše, který láskou řídil nejenom teorii(své vnitřní nastavení), ale také ji praktikoval, můžeme s tím dále pracovat jako s nástrojem?

Ve skutečném řízení společnosti, je láska podceňována a brána za slabost, fyzickou náklonost podmíněnou hormony, něco co je v čisté nezkažené podobě vlastní jen naivním a dětem.
Láska není o slabosti a přehlížení nedostatků druhých, dokáže je chápat a odpustit, ale to neznamená, že promíjí nebo maže tresty, které přichází s překročením božího dopuštění.
Pokud nám současný stav psychiky dovoluje nastavení pouze na zajištění bezpečnosti bez lásky, nebrzdíme tak svůj vývoj?


Posledný príspevok od Kiru  ·  10. 10. 2021 o 17:44
269
0

Zprávy o pádu letounu přišly od očitých svědků.
Zdroj uvedl, že na palubě se nacházelo 20 parašutistů a 2 členové posádky.
Ruské ministerstvo pro mimořádné situace mezitím upřesnilo, že v havarovaném stroji se nacházelo 23 lidí. Na místě havárie probíhají záchranářské práce.
Podle předběžných informací při nehodě zemřelo 16 lidí, dalších 7 lidí bylo hospitalizováno.
L-410 je československý letoun se dvěma motory původně určený pro regionální lety. Stroj byl vyvinut československým podnikem Let. Komerční používání letounu začalo v roce 1973.
https://cz.sputniknews.com/20211010/letoun-l-410-s-parasutisty-na-palube-havaroval-v-ruskem-tatarstanu-16115426.html


Y
654
3

Ruská strana zaslala americkému velvyslanectví nótu s žádostí o zrušení diplomatické imunity u tří zaměstnanců diplomatické mise s cílem přivést je k trestní odpovědnosti. Agentuře TASS to v pátek oznámilo ruské ministerstvo zahraničí.


„Na velvyslanectví USA byla zaslána žádost se žádostí o zrušení diplomatické imunity k stíhání tří amerických diplomatických úředníků v souvislosti s jejich identifikací jako podezřelých z krádeže osobních věcí od ruského občana,“ poznamenalo ministerstvo zahraničí.


„V případě odmítnutí zrušení imunity musí tyto osoby okamžitě opustit území Ruska,“ dodalo ministerstvo.
https://tass.ru/politika/12616423?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop


Zaměstnanci amerického velvyslanectví ukradli v baru majetek psychologovi za 15 tisíc rublů


Tři administrativní a techničtí zaměstnanci velvyslanectví USA v Moskvě mu v baru v Moskvě ukradli batoh a způsobili mu škodu ve výši 15 tisíc rublů. V pátek to agentuře TASS oznámil vedoucí tiskové služby Hlavního ředitelství ministerstva vnitra v Moskvě Vladimir Vasenin.


"Před pár dny se na policii obrátil muž s prohlášením o krádeži. Poškozený řekl, že mu z kavárny v ulici Sretenka ukradli batoh s osobními věcmi. Škoda byla 15 tisíc rublů," uvedl.


Vasenin objasnil, že kvůli této skutečnosti bylo zahájeno trestní řízení podle části 2 čl. 158 trestního zákoníku Ruské federace „Krádež“. Podle tohoto článku hrozí podezřelým trest odnětí svobody až na pět let. Během předběžného vyšetřování byly zkoumány záběry z kamerového systému a vyslýcháni svědci. Policii se podařilo identifikovat tři podezřelé, ukázalo se, že jde o administrativní a technické zaměstnance amerického velvyslanectví v Moskvě - opraváře námořní pěchoty ve věku 21 až 26 let.
https://tass.ru/proisshestviya/12614969


Nedávno americká strana iniciovala vyslání ruských diplomatů za údajnou špionáž.
Toto (krádež batohu) je ovšem mnohem vyšší level. smile


Letos už nás média informovala o jiném americkém diplomatovi, který čornul směrovku z nádraží. Ten potrestán nebyl. Zřejmě se diplomatičtí pracovníci USA přesvědčili o své beztrestnosti a pokusili se o další lup. Nebo jsou tam samí kleptomani. smile


Posledný príspevok od TauRus  ·  9. 10. 2021 o 12:36
916
7

Video, kde jedna rodina zpracovává plody své práce na zahradě. Zde zrovna sklízejí a zpracovávají jablka. Návodů na zpracování úrody jablek máme u nás dost a tak zbývají zajímavosti:


 • rodina žije a hospodaří v Ázerbájdžánu
 • paní v každém videu ještě vaří a peče, pán vyrábí nějaký nápoj ze všeho možného, co kolem nich roste
 • zpracování úrody včetně vaření a pečení se odehrává venku a ručně - tj. bez elektrických "udělátek"
 • video není podbarvené hudbou ani zbytečnými slovy, vlastně se tam téměř nemluví - můžeme se tedy zaměřit na detaily jako stav zvířectva, rostlinstva, okolí...
 • je to velmi příjemné a užitečné pokoukání.

https://www.youtube.com/watch?v=LBCFDLBRWBU


Posledný príspevok od Yori  ·  9. 10. 2021 o 12:20
482
1

Britský aktivista Steve Bray přišel na konferenci Konzervativní strany v sovětském vojenském stejnokroji a pohádal se s jejími účastníky. V průběhu zasedání mu zazvonil telefon, přičemž vyzváněcí melodií byla sovětská hymna.
Jeden z přítomných se pokusil silou vyvést aktivistu ze zasedací síně, ten mu ale řekl, aby dal ruce pryč, a pohádal se s několika dalšími účastníky schůzky.


https://pbs.twimg.com/media/FA9bs3OUUAIy8sI?format=jpg&


Konference se konala pod záštitou organizace Big Brother Watch, která vystupuje na ochranu občanských práv a svobod a protestuje proti technologickým změnám, které IT gigantům umožňují sbírat informace o uživatelích.


https://youtu.be/W_Fr8L8uNpA


Steve Bray je ve Velké Británii znám jako Stop Brexit Boy. Nejednou pořádal provokační akce a aktivně kritizoval vládu Borise Johnsona za vystoupení z Evropské unie. V roce 2019 se zúčastnil všeobecných voleb, ve svém okruhu ale prohrál.


Zdroje:
https://cz.sputniknews.com/20211008/brit-v-sovetskem-vojenskem-stejnokroji-vyvolal-skandal-na-konferenci-toryu-video-16099179.html
https://colonelcassad.livejournal.com/7119839.html


Posledný príspevok od Počtář  ·  9. 10. 2021 o 11:18
559
2

Za nekontrolovatelným růstem cen v Evropě stojí několik nečekaných faktorů a jeden zcela očekávatelný. Tím je nezvládnutý boj proti emisím a špatně ordinované regulace.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/analyza-evropu-drti-energeticka-krize-a-putin-za-to-nemuze-176796


První analýza v českém mainstreamu, která má hlavu a patu.
Po zveřejnění visela pár hodin a pak jí uklidili tak dobře, že se mi jí podařilo znovunalézt až z historie svého počítače.


Teď na seznamu visí notoricky známé:
Rusko schválně „přiškrcuje“ plynovody, zlobí se Británie. Kreml to odmítá
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rusko-schvalne-priskrcuje-plynovody-zlobi-se-britanie-kreml-to-odmita-176827#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=xfSAcOiYvBM-202110081802&dop_id=176827&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


Dávám to pro případ, kdyby někdo v diskuzích s rusobijci potřeboval se odvolat na více-méně oficiální argumenty.


Posledný príspevok od Putinovec  ·  9. 10. 2021 o 11:18
616
1

Krimifilm ČR (1976). Napínavé pátrání po starém zločinu. Vraždy bývalých spolužáků mají po letech zabránit odhalení pravdy o událostech v době heydrichiády. Příběh je inspirovaný motivy skutečných případů z archivních materiálů československé bezpečnosti. V roce 1963 do Československa přijíždí západoněmecký obchodník Friedrich Schmidt. Kdysi se jmenoval Šmíd a ve skutečnosti je pracovníkem zpravodajské služby. Nikdo netuší, že tu má zpravodajské poslání. Pokouší se navázat kontakt s bývalými spolužáky z gymnázia v Kostelci. Chce vyřídit starou záležitost z doby války, kdy se podílel na udání spolužáka Pavla Richtra, popraveného za heydrichiády, a zároveň navázat známosti s vhodnými lidmi, kteří by mohli jednou podle pokynů západní rozvědky pomáhat při narušování československého státu. Jeho cesta je spojena se smrtí tří dalších spolužáků…


https://www.csfd.cz/film/5262-pripad-mrtvych-spoluzaku/prehled/


Nadčasový a silně prorocký film ...


Posledný príspevok od Jiří.  ·  8. 10. 2021 o 21:42
783
6
Ludvík zverejnil(a) 7. 10. 2021 o 10:40
História

Hrdinové na Dukle
Přemysl Votava


http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/hrdinove-na-dukle


"Je to již 77let. Poslední pamětnici krvavých bojů na Dukle odchází do nebes hrdinů. Co říká dnes říká mladým pojem Dukla. Možná, že si vzpomene na tu dejvickou fotbalovou Duklu. Nezlobme se na něj…
Dějiny udělaly kotrmelec a tak 6. října si zcela v tichosti připomeneme 77. výročí vyvrcholení bojů 1. československého sboru na Dukle. Naši hrdinové od Sokolova, Kyjeva, se probojovali k hranicím své vlasti. Toho dne začala cesta naší svobody. Přicházelo účtování. 6. října 1944 naši vojáci vstoupili na půdu své vlasti."


Posledný príspevok od Prometeus  ·  8. 10. 2021 o 20:41
372
1

Vysel 7.10.2021 clanek s nazvem "Svatba v duchu fevralismu".
Je to manifest tech, kteri zradili cara v unoru 1917. V clanku se pise o tom, jak jsou Hohenzollerni pevne svazani s 3. Kartagem a bankeri uz mnoho let.
Svatba - udalost 1.10.2021 - je manifest tech, kteri svrhli cara. Kirilovici, ze kterych pochazi Gosa, jako prvni ....
Je to proste nebyvala negativni udalost za posledni dobu.
Doporucuji vam si clanek precist. Vysvetluje, jaka je u nas slozita politicka situace, ze nedokazali teto udalosti zamezit.
https://ruskline.ru/news_rl/2021/10/07/svadba_v_duhe_fevralizma
https://www.youtube.com/watch?v=XUiFa8K8NEg


Y
Posledný príspevok od Yori  ·  8. 10. 2021 o 12:49
1.3k
16
Počtář zverejnil(a) 6. 10. 2021 o 21:03
História
Etruskové Rasenna Raśna

Nastal čas o Etruscích pohovořit.
Inspiroval mne nedávný nenápadný článeček v mejnstrýmu. Časem možná přidám více.


Z dějepisu si pamatujeme: ti staří Římané, tam je to jasné, vlčice, Romulus, Rémus, brázda, hop šup a je tu Řím.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Romulus_a_Remus


Ale ti bájní Etruskové, to je záhada...odkud se vzali?


Posledný príspevok od Rusofil  ·  8. 10. 2021 o 10:15
18k
150
Posledný príspevok od val  ·  8. 10. 2021 o 07:15
921
9

Existuje udaj, kde Rusku je pripisovanych jedna tretina vsetkych vynalezov na svete, avsak toto cislo je pravdepodobne daleko vyssie. Mnohe vynalezy boli z nejakeho dovodu pripisane inym krajinam. Ak mate tiez nejake informacie, budem rad ak sa o ne s nami podelite.


Lietadlo.
Alexandr Fiodorovic Mozhyasky bol rusky namorny dostojnik a vynalezca, konstrukter prveho parou pohananeho lietadla. Svoje pokusy v 1884 uskutocnoval dvadsat rokov pred prvym letom bratov Wrightovcov v 1903. Prve lety kvoli nedostatocne silnemu motoru mali dlzku okolo 30 metrov, avsak Mozhyasky planoval lety so silnejsim motorom, ale toho sa uz zial nedozil. Neskosie testy dokazali, ze so silnejsim motorom by bolo jeho lietadlo schopne letu.


Automobil.
V roku 1751 na základe štátnych objednávok ruský vynálezca Leonty Shamshurenkov vyrobil prvý samohybný kočík na svete, ktorý sa pohyboval bez akejkoľvek vonkajšej sily. Leonty Shamshurenkov dostal za odmenu 50 rubľov. Ďalší osud kočíka s vlastným pohonom nie je historikom známy. Avšak o 18 rokov neskôr, v roku 1769, Francúz Nicolas Cugnot predstavil celému svetu zariadenie podozrivo podobné na kočík s vlastným pohonom ruského vynálezcu. A teraz celý svet pozná Francúza Nicolasa Cugnota a meno ruského vynálezcu je zabudnuté.


Vrtuľník.
V roku 1754 vytvoril veľký ruský vedec a vynálezca Michail Lomonosov model vertikálneho vzletového lietadla, ktorá mala zabezpečiť dvojité vrtule na paralelných osiach. Bol to prvý skutočný prototyp vrtuľníka na svete. A až v roku 1922 ruský profesor Georgy Botezat, ktorý po revolúcii emigroval z Ruska do Spojených štátov, vytvoril na objednávku americkej armády prvý stabilný kontrolovaný vrtuľník na svete.


Parná lokomotíva.
Prvý dvojvalcový parný stroj v Rusku, zjednodušene povedané, parný rušeň, skonštruoval mechanik Ivan Polzunov v roku 1763. James Watt bol prítomný na testoch tohto dvojvalcového parného stroja, ktoré sa uskutočnili v meste Barnaul v roku 1764. Ten nápad sa mu veľmi páčil. Podarilo sa mu získať patent na parný stroj s univerzálnym motorom. James Watt bol v tom čase členom Komisie pre prijatie vynálezu ruského mechanika Ivana Polzunova. A teraz celý svet považuje Jamesa Watta za vynálezcu parného stroja.


Anestézia.
Ruský vedec, chirurg, anatóm, tvorca prvého atlasu topografickej anatómie, a hlavný zakladateľ ruskej vojenskej poľnej chirurgie a zakladateľ ruskej školy anestézie, Nikolaj Pirogov, ako prvý na svete použil éter na tlmenie bolesti počas operácií v podmienkach vojenského poľa. Celkovo Nikolaj Pirogov vykonal asi 10 000 operácií v éterovej anestézii. Nikolaj Pirogov bol tiež prvý v ruskej medicíne, ktorý začal používať odliatky na ošetrenie zlomenín. Bol veľmi aktívnym chirurgom a vedcom zapáleným pre svoju prácu. Nemal čas myslieť na patenty, myslel iba na výsledky. Výsledkom bolo, že William Morton patentoval anestéziu ako vynález.


Bicykel.
V roku 1801 vytvoril ruský vynálezca Jefim Artamonov v závode Nižný Tagil prvý dvojkolesový celokovový pedálový skúter na svete, ktorý by sa neskôr volal bicykel. A až v roku 1818 získal nemecký barón Karl Drais patent na tento vynález.


Robot.
Bohužiaľ sa zabudlo na príspevok veľkého ruského matematika Pafnuty Chebysheva k vývoju modernej robotiky. Jednou z oblastí, ktorým venoval veľkú pozornosť, bola teória mechanizmov a strojov. Vytvoril najmä niekoľko takzvaných stop-and-go mechanizmov, pomocou ktorých vytvoril svoj slávny chodiaci stroj, ktorý napodobňuje chôdzu zvieraťa a svojím pohybom sa považuje za otca dnešných robotov. Mimochodom, vytvoril tiež asi 40 rôznych mechanizmov a takmer 80 ich modifikácií. Z tohto dôvodu je matematik Pafnuty Chebyshev považovaný za jednu z najväčších myslí svojej doby.


Žiarovka.
Žiarovka je dnes vo svete známa ako žiarovka Thomasa Edisona. Málokto však vie, že Thomas Edison toto zariadenie iba vylepšil. Prvým tvorcom žiarovky bol ruský vedec, člen Ruskej technickej spoločnosti Alexander Lodygin. Stalo sa to v roku 1870. Alexander Lodygin ako prvý na svete navrhol použitie žiarovkových vlákien do žiaroviek a skrútenie vlákna vo forme špirály. Thomas Edison až v roku 1879 patentoval žiarovku.


Potápačský oblek.
Už v roku 1871 vyvinul Alexander Lodygin prvý potápačský oblek a navrhuje sa na dýchanie použiť plynovú zmes pozostávajúcu z kyslíka a vodíka. V roku 1878 bol však Henrymu Fleussovi udelený patent na tento vynález. A teraz celý svet považuje Henryho Fleussa za vynálezcu potápačského obleku s uzavretým dýchacím okruhom využívajúcim čistý kyslík.


Rádio.
.7. mája 1895 po prvýkrát verejne demonštroval ruský vedec Alexander Popov príjem a prenos rádiových signálov na diaľku. V roku 1895 Alexander Popov preniesol prvý telegram na svete. V roku 1896 Popov ustanovil možnosť rádiolokácie pomocou bezdrôtového telegrafu. Medzitým sa v Amerike a Európe predpokladá, že rádio vynašiel Talian Guglielmo Marconi v rovnakom roku 1895.


Tetris.
Toto je najslávnejšia počítačová hra, ktorú vymyslel Alexey Pajitnov v roku 1985. Alexey nemohol získať patent na túto hru, pretože ju vytvoril počas práce na Akadémii vied. Práva na hru previedol na 10 rokov do ZSSR. Následne sa pre nestabilnú situáciu v ZSSR podarilo japonskému gigantu Nintendo odkúpiť licenciu pre Tetris. Táto dohoda však nepriniesla Alexeymu nijaký úžitok.


Laser.
Prvý laser sa volal maser. Vytvorili ju v roku 1953 ruskí vedci Nikolaj Basov a Alexander Prochorov. V roku 1964 dostali Nikolaj Basov a Alexander Prochorov Nobelovu cenu za fyziku. Avšak 22. marca 1960 dostali americkí vedci Charles Townes a Arthur Schawlow patent potvrdzujú svoje právo vymyslieť optický masér, ktorý dnes každý nazýva laserom.


Osobný počítač.
Prvý osobný počítač na svete nevynašla v roku 1975 americká spoločnosť Appel Computers, ale v ZSSR v roku 1968 sovietsky konštruktér z mesta Omsk Arseny Gorokhov. Osvedčenie o autorskom práve čísla ZSSR 383005.


Elektrický motor.
Prvý elektromotor pozostávajúci z pevných a rotujúcich častí vynašiel v roku 1834 ruský fyzik Boris Jacobi. Najdôležitejšou vecou vynálezu bolo objavenie princípu kontinuálneho rotačného pohybu. V roku 1837 bol však americkému vynálezcovi Thomasovi Davenportovi udelený patent na elektrický motor.
Mobilný telefón
Možno ste počuli, že podľa histórie vynašiel prvý mobilný telefón spoločnosť Motorola a bol predstavený v roku 1973. V Rusku však už s takýmito zariadeniami roky pracovali. V skutočnosti sa pripisuje, že otcom mobilných telefónov bol ruský inžinier Leonid Ivanovich Kupriyanovich, ktorý začal vyšetrovanie pomocou rádiových vĺn v roku 1955.


Prekvapujúcim faktom, ktorý nie je veľmi známy je, že sa mu v roku 1957 podarilo vytvoriť „telefónne“ zariadenie s dosahom 30 kilometrov, ktoré fungovalo na batérie. Ale jeho najväčším vynálezom bol „Altai“, telefón o veľkosti dnešných smartfónov, ktorý používateľom umožňoval volať na iné „Altai“, telefónne automaty alebo bežné telefónne pevné linky. Do predaja sa dostal v roku 1963. Takže mobilné telefóny existovali v Sovietskom zväze desať rokov pred predstavením „prvého mobilného telefónu“ od spoločnosti Motorola!


Mikrovlnná rúra.
.13. júna 1941 bol v novinách „Trud“ popísaný špeciálnym prístrojom používajúcim ultravysokofrekvenčné prúdy na spracovanie mäsových výrobkov. Bol vyvinutý v laboratóriu magnetických vĺn All-Union Scientific Research Institute of Meat Industry. Varenie šunky trvá na rovnakej technológii iba 15 - 20 minút namiesto 5 - 7 hodín. Patent USA na mikrovlnné rúry bol vydaný v roku 1946.


Padák.
Teraz si povieme dva súvisiace vynálezy: padák batohu a brzdný padák. Aj keď Leonardo Da Vinci už v 1500-tych rokoch vytvoril návrhy na štruktúru podobnú padáku, až v roku 1911 prišiel ruský vynálezca Gleb Kotelnikov so systémom lán pripevnených na hodvábne plátno, ktoré boli zložené vo vnútri prenosnej tašky. Prvý test tohto vynálezu sa uskutočnil v roku 1914, po ktorom bol padák zavedený do ruskej armády. Kotelnikov navrhol aj veľké padáky na spomalenie letu lietadiel, takže vyžadovali kratšiu pristávaciu dráhu, ale tento vynález bol použitý až v roku 1937, keď sa začalo pristátie v Arktíde.


Videorekordér
Alexander Poniatoff (Poniatov), študent zakladateľa ruského letectva Nikolay Zhukovsky, založil spoločnosť Ampex v USA a pracoval tam v 50. rokoch. Spoločnosti sa podarilo vyrobiť prvý kvalitný záznamník video signálu. Spoločnosť Ampex si udržala prvenstvo na trhu profesionálneho magnetického záznamu videa už pol storočia a svetoví giganti v oblasti elektroniky museli na výrobu domáceho videozariadenia používať patenty spoločnosti Poniatoff.


Solárny článok
Za tento vynález vďačíme objavom ruského fyzika Alexandra Stoletova. Na konci 80. rokov 18. storočia priniesol teoretické zdôvodnenie fotoelektrického javu prostredníctvom série experimentov. Fotoelektrický jav bol základom pre výrobu solárnych článkov, ktoré sa v súčasnosti v praxi široko využívajú. Stoletov vytvoril prvý solárny článok na základe vonkajšieho fotoelektrického javu a objavil proporcionalitu medzi intenzitou svetla a foto indukovaným prúdom.


Transformátory
Nemôžete mať elektrickú sieť bez transformátorov. Transformátory vymysleli, vyrobili a uviedli do prevádzky ruský elektrotechnik Pavel Yablochkov a fyzik Ivan Usagin. Riešenie, ktoré sa dostalo do historických kníh ako „distribúcia svetla“, priniesol Yablochkov v polovici 70. rokov 20. storočia. Vynález, ktorý pozostával z transformátora a kondenzátora, bol predstavený v Paríži a Petrohrade a už v roku 1882 bol otvorený transformátor patentovaný vo Francúzsku vynálezcami Lucienom Gaulardom a Josiahom Willardom Gibbsom.


Jogurt
Aj keď sa kultivované mliečne výrobky objavili pred stáročiami, bol to ruský vedec Mečnikov, ktorý ako prvý teoretizoval ich pozitívny vplyv na dlhovekosť. Už v roku 1910 navrhol, aby človek žil dlhšie, aby konzumoval fermentované mliečne výrobky, ktoré znižujú hnilobné procesy v črevách. Mečnikov dokázal, že v Bulharsku bolo najväčšie percento pečene, a to je jogurt, o ktorom sa predpokladá, že sa v ňom narodil jogurt, pretože staroveká Trácia bola prvou krajinou, ktorá kedy miešala mlieko s fermentami.


Televízia
Vladimir Zworykin bol ďalší ruský inžinier, ktorého vynálezy debutovali v Spojených štátoch. Prišiel s hlavným vynálezom 20. storočia - elektronickou televíziou. V USA požiadal o televízny patent v roku 1923. O šesť rokov neskôr vyvinul kineskop, elektrónku s vysokopodtlakovým televíznym prijímačom, a o dva roky neskôr vytvoril prvé vysielacie zariadenie, ktoré nazval ikonoskop.


Krakovanie benzínu
Neviete si predstaviť žiť v modernom svete bez auta, ale bez benzínu by nebolo možné žiadne auto. Krakovanie je proces, ktorý umožňuje výrobu benzínu z ťažkých alebo vysokovriacich frakcií ropy a vďaka praskaniu dokážeme vyprodukovať obrovské množstvo benzínu, ktorý moderné automobily spotrebujú. Krakovanie umožňuje zmeniť až 70% surovej ropy na benzín, zatiaľ čo štandardné metódy destilácie poskytujú 10% až 20%. Metódu krakovania vynašiel ruský inžinier Vladimir Shukhov, ktorý v roku 1891 vytvoril aj prvú priemyselnú krakovaciu jednotku.


Syntetický kaučuk
Je ťažké si predstaviť modernú ekonomiku bez syntetického kaučuku. Z umelej gumy sa väčšinou vyrábajú pneumatiky pre vozidlá, lietadlá a bicykle. Umelá guma sa tiež používa na výrobu tesnení, izolácií, lekárskych prístrojov a v mnohých ďalších oblastiach. Syntetické gumy sú tiež nevyhnutné na výrobu tuhých raketových palív. Prvou komerčne životaschopnou umelou gumou bola polybutadiénová živica syntetizovaná metódou vyvinutou ruským chemikom Sergejom Lebedevom. Prvé vzorky syntetického kaučuku získal v roku 1910. Jeho kniha „Výskum polymerizácie vedľajších etylénových uhľovodíkov“, vytlačená v roku 1913, poskytla základy komerčnej syntézy umelého kaučuku.


Kombajn na obilie
Andrej Vlasenko riadil panstvo v provincii Tver. V roku 1868 vynašiel prvý kombajn na svete, ktorý nazval „žací stroj“. Bol väčšinou drevený a poháňali ho tri kone. Stroj mal kapacitu dvadsať roľníkov z 19. storočia. Vlasenko zostrojil dva stroje poháňané vždy dvoma koňmi a poháňané jedným operátorom, ktoré dlhé roky pracovali na poliach majiteľa pozemku v provincii Tver. Iba o desať rokov neskôr americké noviny priniesli prelomové správy o mlátičke vyrobenej v Kalifornii - novinári ju nazvali „kombajn“. Prvý americký kombajn sa z hľadiska fungovania podobal na Vlasenkov stroj, bol však poháňaný 24 mulami a poháňaný siedmimi operátormi.


Este drobna poznamocka. V Sovietskom zvaze bol zalozeny Ustav statnych patentovych skusok, ktory mal za ulohu automatizovat systematizaciu prerozdelovania vynalezov do priemyslu pre jeho zefektivnenie. Zakazdym ked nejaky vynalezca priniesol nejaky patent do tohto ustavu, tak bol okamzite poslany do Izraela a do USA. Vsetky vedecke vysledky a technicke vynalezi boli akumulovane v tomto ustave aby mohli byt okamzite posielane za hranice.


Posledný príspevok od Kryštof30  ·  7. 10. 2021 o 22:09
591
2

Odkaz na clanky:
Espreso (Ukrajina): to je zacatek konce populistickeho projektu
Еспресо (Украина): это начало конца популистского проекта
https://inosmi.ru/politic/20211006/250644952.html
S tim jsou spojene i nasledujici clanky:
Frankfurter Rundschau (Nemecko): daňové úniky ve zvlášť cynickém stylu
https://inosmi.ru/politic/20211005/250641798.html
a
The Guardian (VB): ukrajinský prezident, který slíbil boj proti oligarchům, byl spojen s offshorovými společnostmi
https://inosmi.ru/politic/20211004/250630699.html
https://www.youtube.com/watch?v=2d9YHGC_rhw


Y
Posledný príspevok od Yori  ·  7. 10. 2021 o 17:42
2.3k
20
Atevi zverejnil(a) 26. 7. 2021 o 16:11
Politika v ČR

Return to Essential Scientific Ethos and Transparency


Účelem spolku je obnova základního vědeckého étosu, transparentnosti a svobody v akademickém výzkumu ve prospěch všech živých bytostí.
Cíle spolku Resetheus:


 • Identifikovat scientismus ve vědě a poukazovat na jeho dogmata.
 • Identifikovat střet zájmů ve vědeckém výzkumu.
 • Podporovat akademickou svobodu ve výzkumu a poukazovat na její potlačování.
 • Obnovit zdravou debatu a skepsi ve vědeckém bádání.
 • Obnovit přesné vědecké postupy ve výzkumu a jejich dodržování.
 • Iniciovat opakování opakovatelných studií.
 • Provádět vlastní nezávislý výzkum a nezávislé studie.
 • Iniciovat výzkum v nedostatečně financovaných oblastech.
 • Iniciovat výzkum příčin nemocí a obnovy zdraví.https://resetheus.org/

Žádosti o informace MZČR podle 106/1999 Sb. a odpovědi
https://resetheus.org/korespondence/mzcr/


Odborná stanoviska:
https://resetheus.org/odborna-stanoviska/


Odborná literatura:
https://resetheus.org/odborna-literatura/


Zverejnené videá:
https://odysee.com/@resetheus:5@resetheus:5

Posledný príspevok od Atevi  ·  7. 10. 2021 o 16:04
1.1k
8

https://www.autoforum.cz/zajimavosti/sef-firmy-vyrabejici-cipy-rika-ze-jich-vyrobcum-aut-doda-kolik-budou-chtit-ony-je-ale-nechteji/


Nedostatek čipů pro automobilový průmysl není způsoben nedostatkem čipů jako takových, ale těch postavených na starých technologiích, které jsou lety ověřené a vydrží déle než je průměrná doba životnosti mobilního telefonu.


Posledný príspevok od Ogar Valach  ·  7. 10. 2021 o 15:11
882
6

Marina Rakova byla podle ruznych zprav zadrzena NVD Ruska. Jsou dve verze:
-prisla sama
-byla zadrzena
Pripominam, ze byla blizka spolupracovnice Grefa.
Noviny Zavtra jeste ukazovaly na 2 lidi - D. Medvedeva a liberalniho oligarchu Prochorova, kteri protezovali jeji karieru.
Rakova utekla, jeji vlastni auto Porsche bylo zafixovano na trase M1 a pak se propadlo.
Nyni je vyslychana v Moskve.
https://www.youtube.com/watch?v=WaJymkGYlg8


Y
Posledný príspevok od Yori  ·  7. 10. 2021 o 13:58
833
12

**Jsme schopni si postavit jadernou elektrárnu sami?


https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/jsme-schopni-si-postavit-jadernou-elektrarnu-sami/


"Když jsme byli kdysi schopni na klíče udělat atomovou elektrárnu, měli bychom se zpátky do tohoto stavu dostat. Ale to je asi otázka víceméně politická.


„Je to otázka vůle. Někdo musí říct: ano, jdeme to dělat. Musí to být někdo, kdo má tu sílu, i politickou i aby za ním stála nějaká fabrika. Aby řekl: ano jdeme do toho. To je ten, kdo, jak se říká, musí zdvihnout prapor," dodává jaderný expert František Hezoučký."**


Posledný príspevok od val  ·  7. 10. 2021 o 12:19
5.6k
87

Po průzkumu veřejného mínění, když zjistili, že by volby vyhrál Babiš, vytáhli na něho kompromat "investigativních novinářů" z Pandora Papers. Je toho plný mainstream.


Unikla data třicítky světových vůdců včetně Babiše
https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/unikla-data-tricitky-svetovych-vudcu-vcetne-babise-40373742#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=G6tZtZqfhjh-202110040904&dop_id=40373742


Čtyři dny do voleb. Babiš čelí mezinárodnímu skandálu
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ctyri-dny-do-voleb-babis-celi-mezinarodnimu-skandalu-176237#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_id=176237&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=zboxiku&utm_source=www.seznam.cz


Posledný príspevok od Tikal  ·  6. 10. 2021 o 23:32
321
1

Luhanská republika podala žalobu na Saakašviliho za objednávku vraždiacich ostreľovačov na kyjevskom Majdane


Luhanská republika, 6. október 2021 (AM) – Generálna prokuratúra Luhanskej ľudovej republiky (ďalej len „LPR“) začala trestné stíhanie proti exprezidentovi Gruzínska Michailovi Saakašvilimu kvôli možnému zapojeniu sa do vraždy strážcov zákona na Majdane v Kyjeve v roku 2014. Píše o tom agentúra RIA Novosti.


“Bolo začaté trestné stíhanie proti Michailovi Nikolajevičovi Saakašvilimu, podľa jeho pasu – občana Ukrajiny … vo veci zasahovania do životov strážcov zákona, ako aj vraždy dvoch alebo viacerých osôb, spáchanej všeobecne nebezpečným spôsobom, po predchádzajúcom sprisahaní skupinou osôb na základe politického a ideologického nepriateľstva, “ – uvádza sa v správe na webovej stránke oddelenia.


https://www.armadnymagazin.sk/2021/10/06/luhanska-republika-podala-zalobu-na-michaila-saakasviliho-za-objednavku-vrazdenia-na-kyjevskom-majdane/


Posledný príspevok od Fidelo  ·  6. 10. 2021 o 21:10
1.5k
11

V Petrohradě se koná velkolepý svatební obřad potomka královského rodu Georgie Romanova. Velkovévoda a diplomatka Rebecca Bettarini byli oddani jiz v Moskvě, ale hlavní oslava se koná v Petrohradě.
Mistem svatby byla vybrána majestátní Isacka katedrála v centru metropole.
Vysokopostaveni i kralovsti hoste se zde sjeli z celeho sveta. Dostavil se uz kral Simon Bulharsky. Ocekava se 1500 hostu.
Par vitali gardiste Preobrazenskeho pluku.
Na latce satu knezny byl erb Ruska jako znak oddanosti dynastii. Na hlave knezny byl rozkosny diadem. Oddavat je bude Petrohradsky metropolita a Ladožský Varsonofius.
Georgij Romanov je přímým potomkem královského rodu Romanovců. Je synem Marie Romanové a pruského Prince Františka-Wilhelma Hohenzollerna. Jeho matka je vnučkou velkovévody Kirilla Vladimiroviče. Když se v roce 1917 bolševici dostali k moci, prohlásil se za císaře, ale už v exilu. Mikuláš II. byl bratranec.
https://www.starhit.ru/novosti/vozvraschenie-monarhii-v-rossiyu-reportaj-s-venchaniya-potomka-imperatorskogo-dvora-georgiya-romanova-253691/

Ouvej, konala se udalost

https://www.youtube.com/watch?v=CzfBMku3DL4


Y
Posledný príspevok od kotka  ·  6. 10. 2021 o 20:11
227
0

Prohlášení Kanceláře prezidenta republiky
6.října 2021


Kancelář prezidenta republiky upozorňuje, že informace objevující se v současné době o zdravotním stavu prezidenta republiky se nezakládají na pravdě. Jedná se o úmyslné dezinformace nebo přímo cílené lži.


Přestože byla dne 16. září 2021 zveřejněna podrobná Zpráva o zdravotním stavu prezidenta republiky (Zpráva o zdravotním stavu prezidenta republiky - Pražský hrad), objevují se na toto téma opakovaně spekulace, které nemají žádný pravdivý základ.


Autoři a šiřitelé těchto spekulací a dezinformací jsou vedeni politickým aktivismem, snahou o vlastní zviditelnění a často také nenávistí k prezidentu republiky. Typickým příkladem je bývalá ministryně pro lidská práva paní Džamila Stehlíková, která bez jakékoliv znalosti skutečného zdravotního stavu prezidenta republiky a přístupu k jeho zdravotní dokumentaci vydává autoritativní veřejná lékařská stanoviska, která přitom nemají žádný základ ve skutečnosti. Paní Stehlíková má podle webových stránek atestaci psychiatra. Přesto se na základě střípků informací posbíraných v médiích a vyslovených drbů dopouští dalekosáhlých závěrů z oboru interního lékařství. V nedávné době byl také bezprostředně před volbami zveřejněn její účelový lékařský posudek zdravotního stavu Andreje Babiše mladšího, který zcela popírá závěry nejvyšší české autority v oboru psychiatrie, Národního ústavu duševního zdraví.


Vystupování paní Stehlíkové je typickou ukázkou zneužívání lékařské autority k politickým cílům. Prezident republiky se proto prostřednictvím svého právního zástupce obrátí nejen s žalobou na příslušný soud, ale formou stížnosti osloví též Českou lékařskou komoru.


Smyslem těchto kroků není cílená ostrakizace neodborné veřejnosti, která dezinformace šíří či dokonce vytváří. Smyslem je apelovat na dodržování základů etiky a lidské slušnosti alespoň té části veřejnosti, u které by takové chování mělo být samozřejmým předpokladem.


Mezi tuto část se kromě zástupců médií řadí též lékaři. Džamila Stehlíková, která dříve působila jako ministryně pro lidská práva, by více než jiní měla znát a ctít hranice etického jednání.


Jiří Ovčáček, ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky


https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/prohlaseni-kancelare-prezidenta-republiky-16113


1.9k
17

"Ruský „Gazprom“ od 1. října 2021 od začátku nového plynárenského dne (07:00) zastavil tranzit zemního plynu přes Ukrajinu ve směru na Maďarsko.¨


https://colonelcassad.livejournal.com/7104287.htmlA co k nám ?! "Stále teče, stále teče, i když u nás řada politiků a médií proti Rusku "stále kvoká, stále kvoká"...“?
Zima se blíží...


Posledný príspevok od Dynamo  ·  6. 10. 2021 o 16:06
629
3

2 informácie o 1 udalosti, navzájom sa dopĺňajú:


Nad Bratislavským hradom ožila zabudnutá studňa. Odkryl ju arcibiskup Bezák, no niekto iný mal prísť...
https://www.bratislavskenoviny.sk/aktuality/stare-mesto/68135-video-nad-bratislavskym-hradom-ozila-zabudnuta-studna-odkryl-ju-arcibiskup-bezak-no-niekto-iny-mal-prist


Arcibiskup Bezák pokrstil hradnú studňu, z ktorej pila cisárovná aj samotný Napoleon
https://bratislavaden.sk/damska-jazda/arcibiskup-bezak-odkryl-hradnu-studnu-z-ktorej-pila-cisarovna-aj-samotny-napoleon/


Posledný príspevok od Počtář  ·  6. 10. 2021 o 13:59
1.3k
4

Pravda o vodě a voda lidem


Je třeba, ať lidé ví, kdo je za tunely vodáren odpovědný,
že co politici a strany kryjí. Tzn. zdokumentovat, co 20 let konkrétní politici kolem vody dělají, jaké mají informace, jak jsou odpovědní za tunely vodáren,
co říkají a co skutečně dělají.
Protože senátoři aktuálně odmítli prošetření protiprávních tunelů vodáren, doložíme u senátorů, kteří se proti tomu postavili - co jednotliví od nás dostali a jak se postavili nápravě.
Zamítnout petici VODA JE ŽIVOT navrhla senátu p. Vítková z KDU, která dokonce tvrdí, že je již vše vyřešeno a petice je nedůvodná.
Což je opravdu hloupost - slušně řečeno.
Provozní tunely jedou dál a za lumpárny - doložené politikům rozsudky - nikdo nenese odpovědnost - ani miliardové škody nejsou uhrazeny.
Vzhledem k tomu, že téma "vody" před volbami vytáhl mezi lidi i p. Jurečka, přidali jsme K P. VÍTKOVÉ i přehled o tom, co dostal, co říká a co reálně dělá https://pravdaovode.cz/jurecka-ano-ne/
To se některým lidem nelíbí, protože z toho plyne, že lidé budou volit se znalosti věci a to zmenšuje prostor pro manipulace s voliči.
Zná-li veřejnost důkazy a rozsudky, pak víte, co se děje. To, že "kluci" vytáhnou volební hesla k vodě a přitom někteří sami tunelovali vodárny a protiprávně instalovali koncerny k českým studnám anebo to ti noví udržují v chodu - je realita. A když se to veřejně ukáže, tak se jim to nelíbí.
Přijdou řeči o předvolebních útocích na politiky - to je snaha odvést pozornost od faktů.
Popisujeme stav a důkazy dokládáme všem - napříč stranami - ODS, ČSSD A KDU, STAN, ANO. KSČM, SPD i dalším a nikdo reálně nic nedělá.
6107d7fb0c76e
https://pravdaovode.cz/jurecka-ano-ne/?fbclid=IwAR1AQmsV7na3xJduHgcCA2lmNuMuqxRrgH4NUJprTzM5kUHyh7gDWKDPycM


Posledný príspevok od dasa  ·  6. 10. 2021 o 11:06
2.8k
25

Český energetický gigant ČEZ a americká firma Westinghouse Electric podepsaly dohodu v hodnotě několika miliard korun o modernizaci řídicích a kontrolních systémů v jaderné elektrárně Temelín. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí skupiny ČEZ Ladislav Kříž.
Nejbližší odstávka bude v dubnu příštího roku.
Dale na:
https://cz.sputniknews.com/20210914/modernizovat-temelin-bude-westinghouse-15838015.html


Y
Posledný príspevok od dasa  ·  6. 10. 2021 o 07:47
635
3

Americká společnost Microsoft 4. srpna oficiálně vydala operační systém Windows 11, objevil se tak dříve, než se plánovalo.
Nový operační systém je již dostupný. Původně měl být vydán až 5. října.
„Windows 11 je nová zkušenost Windows, která vás má přiblížit k tomu, co máte rádi,“ prohlásili ve společnosti.
Minimální požadavky Microsoft k počítačům pro Windows 11 jsou přísnější: operační systém se dá instalovat pouze s procesorem IntelCore 8. generace nebo Ryzen 2000 a novějším. Potřebuje také 4 GB operační a 64 GB trvalé paměti.
Ve společnosti Microsoft dříve prozradili, jak ověřit slučitelnost počítače s Windows 11.


https://cz.sputniknews.com/20211005/windows-11-byl-vydan-o-den-drive-nez-se-planovalo-16055757.html


Y
Posledný príspevok od Finist Jasný Sokol  ·  6. 10. 2021 o 07:31
185
0

Francúzi odkryli hriechy katolíckej cirkvy. Kňazi zneužili státisíce detí


Tisíce pedofilov v sutanách a okolo štvrť milióna detských obetí. S napätím očakávaná správa komisie, ktorá vyšetrovala zneužívanie detí francúzskou katolíckou cirkvou, odhalila otrasnejšie počty, než s akými verejnosť počítala.


https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/602838-vo-francuzskej-katolickej-cirkvi-zneuzili-za-70-rokov-vyse-200-tisic-deti/


1.4k
4

Na oraclovom fore v diskusii pod poslednym clankom niekto spomenul:Údajne existuje nejaký maďarský analytik asi tiež na základe dvtr, jeho web sa mi nepodarilo nájsť ak by nikto vedel kde to je nech to tu zverejní. Údajne jeho web čítajú “všetky spravodajské služby sveta “.Vie niekto o koho sa jedna? Vdaka


Posledný príspevok od Karlos  ·  5. 10. 2021 o 22:35
465
2

Automobilka Tesla musí podle amerického federálního soudu vyplatit svému bývalému zaměstnanci bezmála 137 milionů dolarů (zhruba tři miliardy korun) za to, že čelil projevům rasismu na pracovišti. Firma podle rozsudku nevytvořila vhodné pracovní podmínky a nezabránila projevům rasismu ze strany dalších zaměstnanců. „Uznáváme, že jsme nebyli dokonalí,“ napsala Tesla.


Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/podniky/tesla-rasismus-pracoviste.A211005_065051_ekoakcie_misl


Posledný príspevok od Tristan  ·  5. 10. 2021 o 19:39
2.7k
27

Sociální sítě Facebook, Instagram a Whatsapp vypadly.


Všechny tři nefungují od pondělí 5.10. 2021 okolo 17:44 hodin. Uživatelům facebooku se zobrazuje zpráva, že se jejich prohlížeč nemůže připojit.
https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/445584-facebook-instagram-a-whatsapp-spadly-nefunguji-nikde-na-svete


Posledný príspevok od dasa  ·  5. 10. 2021 o 19:38
1.1k
8

Kontroverzní plynovod "Nord Stream 2" v Baltském moři bude naplněn plynem. Dnes začalo plnění první linky, uvedl Nord Stream 2 AG. Počáteční plnění je nezbytné před zahájením skutečné přepravy plynu. Rusko dokončilo přibližně 1230 kilometrů dlouhe potrubi před několika týdny.
Společnost Nord Stream 2 AG neposkytla žádné informace o plánovaném datu uvedení do provozu. Odborníci očekávají, že plyn by mohl být dodán novým plynovodem ještě v říjnu. V letošním roce plánuje Gazprom čerpat 5,6 miliardy metrů krychlových plynu přes "Nord Stream 2".
Certifikace německých úřadů však stále chybí pro uvedení do provozu.
Mezinárodní Agentura pro Energii (IEA) nedávno vyzvala Rusko, aby dodávalo více zemního plynu do Evropy s cílem zmírnit aktuální nedostatek a související zvýšení cen. Velkoobchodní cena zemního plynu se od začátku roku více než ztrojnásobila.
https://orf.at/#/stories/3231100/


Y
Posledný príspevok od Rusofil  ·  5. 10. 2021 o 17:44
383
0

Pan prezident, který v těchto dnech velmi pečlivě připravuje strategii v Lánech, se již teď nesmírně těší na povolební vyjednávání!


Mimochodem, je dojemné, kolik novinářů a politiků z obou koalic projevuje zájem o zdraví pana prezidenta!


Můžete být v klidu, drazí.


Jiří Ovčáček, twitter, 5.10.2021


224
1

Spolkový prezident Alexander Van der Bellen dnes pokračuje ve své cestě po Polsku oficiální návštěvou Varšavy.
Rozhovorům v polském hlavním městě předcházely bilaterální a ekonomické otázky.
Spolkového prezidenta v pozdních ranních hodinách přivítal s vojenskými poctami jeho Polský protějšek Andrzej Duda. Po čtyřhranném setkání proběhne společná tisková konference obou hlav států.
Na odpoledne je plánován obřad kladení věnců u hrobu neznámého vojáka ve Varšavě. Program zahrnuje také setkání s polským premiérem Mateusz Morawiecki a s předsedy obou parlamentních komor Sejmu a Senátu, Elzbieta Witek a Tomasz Grodzki. Plánuje se také obchodní fórum s polskými a rakouskými obchodními zástupci.
Dalsi temata - EU, pandemie, klimakrise
Spolkový prezident se bude zabývat současnými rozdíly s EU, pandemií a klimatickou krizí s ohledem na nadcházející světovou klimatickou konferenci v Glasgow.
Rakousko-polské ekonomické fórum je také ve znamení udržitelného rozvoje. Ekonomická integrace mezi Rakouskem a Polskem je tesna-Polsko je šestým nejdůležitějším exportním trhem v Rakousku, mnoho rakouských společností působí v Polsku.
Van der Bellenova návštěva je první bilaterální návštěvou spolkového prezidenta v Polsku od roku 2009. Včera se Van der Bellen zúčastnil zahájení nové Rakouské národní výstavy "vzdálenost-Rakousko a Osvětim" ve Státním muzeu Auschwitz-Birkenau.
https://orf.at/#/stories/3231190/
https://orf.at/stories/3231044/


Y
Posledný príspevok od Putinovec  ·  5. 10. 2021 o 14:13
189
0

Kosmická loď Sojuz MS-19 odstartovala s ruským filmovým štábem projektu Výzva.
Sojuz MS-19 odstartoval z kosmodromu Bajkonur. Expedice ISS zahrnuje kromě kosmonauta Antona Škaplerova také ruského filmového režiséra Klima Šipenka a herečku Julii Peresildovou. Filmový štáb na ISS natočí část prvního celovečerního filmu ve vesmíru "Výzva".
Šipenko a Peresildová stráví na ISS 12 dnů a poté se vrátí na Zemi na palubě kosmické lodi Sojuz MS-18. Škaplerov zůstane na oběžné dráze.
Tento start je první za více než 21 let, kdy na palubě kosmické lodi Sojuz jsou pouze ruští kosmonauti a „turisté“.
https://cz.sputniknews.com/20211005/start-kosmicke-lodi-sojuz-ms-19-s-filmovou-posadkou-z-bajkonuru-16057201.html


Y
346
2

Méně masa než za války. Němci stanovili nové „klimatické příděly
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Mene-masa-nez-za-valky-Nemci-stanovili-nove-klimaticke-pridely-679170


"Uskromnit by se ale měl každý, kdo v Německu jí maso. Podle agentury není dobré, aby Němci dále jedli 60 kilogramů masa ročně. Mnohem lepší by bylo, kdyby se jejich spotřeba omezila na maximálně 16 kilogramů. To znamená, že zatímco „starý“ Němec sní denně v průměru 164 gramů masa, ten „nový“, ekologičtější, by si dal denně nanejvýš necelých 44 gramů flákoty.


Jen pro srovnání – německé armádní normované příděly masa během druhé světové války znamenaly, že frontové jednotky měly každý den nárok na 136 gramů čerstvého masa s kostí a dalších 30 gramů ryby bez hlavy. Lidé v nejnižší čtvrté kategorii (úředníci a sestry v Německu) měli na den 56 gramů čerstvého masa s kostí a k tomu také 30 gramů ryby bez hlavy."


Tvrdí se, že člověk si zvykne i na šibenici...


Posledný príspevok od constanze  ·  5. 10. 2021 o 12:14
7k
76

Kolegové,
mám na Vás dotaz, nemám s kým bych se o tom podebatoval, tak to zkusím tady.


Všichni víme, že se blíží asi pořádná inflace a pád ekonomik.
Zvažuji kam zainvestovat prostředky, které mi teď leží na účtu.


Mám byt na hypo, kde zbývá větší část doplatit. Jedna z variant je, že bych to doplatil a spořil dál na dům. Který, bychom v budoucnu chtěli se ženou. A stavbu domu bych financoval z prodeje bytu.


Uvažujeme i o tom, že si byt necháme a budeme jej pronajímat a mít pasivní příjem z pronájmu. Za našetřené peníze si koupit pozemek a na něm postavit z nového hypa Dům. A Hypo mořit částečně i výdělkem z pronájmu.


Já se přikláním k variantě splatit hypo na bytu a koupit pozemek, ten zatím nechat jako investici. A žít dále v bytě. A po čase, až zase něco našetříme, horizont cca 5. let začít stavět.


Máte někdo podobné dilema? Prostě nechci nechat peníze na účtu, aby mi je inflace požrala...


Děkuji za vaše postřehy a náměty. Tris


Posledný príspevok od Putinovec  ·  5. 10. 2021 o 09:36
618
2

https://www.kurzy.cz/zpravy/612371-nove-obvineni-spolecnosti-facebook/


Nové obvinění společnosti Facebook


Společnost Marka Zuckenberga se musí vypořádat s dalšími odhaleními. Prvotním cílem sociální sítě bylo lidi spojovat. Kdoví, zda CEO nejznámější sociální platformy na světě již zapomněl na důvod založení Facebooku. Vše však nasvědčuje tomu, že zakladatel bude muset opět čelit závažným obviněním, tak jako tomu bylo v případě Cambridge Analytica.


Deník Wall Street Journal předložil sérii obvinění na základě informací z interních zdrojů společnosti. Dokumenty odhalují vážné problémy, vůči nimž se FB ohradil. Obvinění hovoří o tom, že sociální síť uplatňovala na kontrolu komunikace celebrit, politiků a jiných celebrit jiná pravidla, než jaká byla uplatňována u běžných uživatelů.


Zvlášť znepokojující je tvrzení, že FB v zásadě ignoroval informace o drogách a obchodování s lidmi. Ze zveřejněných dokumentů vyplývá, že zaměstnanci společnosti pravidelně označovali lidi a informace spojené s činností drogových kartelů a obchodu s lidmi, ale reakce společnosti byla údajně "slabá".


Dalším problémem je žaloba z řad vlastních akcionářů. Skupina akcionářů uvedla, že FB dal americké Federální obchodní komisi 5 miliard dolarů na vyřešení skandálu známého jako případ Cambridge Analytica. Po ročním vyšetřování v případě Cambridge Analytica musel Facebook v USA zaplatit rekordní pokutu 5 miliard dolarů za "oklamání" uživatelů o tom, že uchová jejich osobní údaje v soukromí. Společnost porušila dekret o souhlasu z roku 2012 tím, že sdílela informace patřící 87 milionům uživatelů s dnes již neexistující britskou politickou poradenskou společností Cambridge Analytica. Kvůli skandálu klesaly akcie Facebooku v roce 2018 až o 40 %.


Dokumenty také ukazují, že Facebook věděl, že platforma Instagram je pro teenagery toxická. Zdá se, že platforma sdílí s veřejností jen to, co jí vyhovuje. V průzkumu provedeném samotným FB se zjistilo, že Instagram není vhodným místem hlavně pro mladistvé lidi a zhoršuje jejich obraz o sobě. Zarážející je, že tuto studii Zuckerbergův gigant nezveřejnil.


Tento týden se akciím společnosti velmi nedaří a stojí za tím i právě nežádoucí odhalení. Facebook by měl brzy zveřejnit více podrobností o jejich výzkumu a o tom, jak sociální síť Instagram ovlivňuje duševní zdraví mladistvých. Nejprve by měly být údaje sdíleny pouze s určitými orgány. Později by měl FB sdílet údaje s širší veřejností, tak uvidíme, jaký výsledek přinese samotná platforma a jak na případné zjištění budou reagovat investoři.
Původně jsem dával do "Zpráv z Ameriky", ale myslím, že by tento další úder do cifroviků zasloužil samostatné téma. Po Gatesovi (Microsoftu) tu máme na řadě Zuckerberga (Facebook).


Posledný príspevok od Miky72  ·  5. 10. 2021 o 08:48
2.7k
26

Najmenší (známy) mikročip implantovateľný ihlou


 • kompletný bezdrôtový jednočipový systém
 • 0,1 mm^3 vo veľkosti roztoča
 • zatiaľ dokáže sledovať teplotu tela v reálnom čase
 • implantácia hypodermickou ihlou
 • nabíjanie a komunikácia cez ultrazvuk

článok: https://fontech.startitup.sk/najmensi-mikrocip-na-svete-ti-do-svalu-implantuju-ihlou-jeho-potencial-je-nekonecny


60a69ad66f21e


Posledný príspevok od goulem  ·  5. 10. 2021 o 07:47
367
1
delnas zverejnil(a) 4. 10. 2021 o 22:43
Mimo kategórií
?

ДеньТВ #Шойгу #Ильницкий


О чем умолчал советник Шойгу? Читаем внимательно нашумевшую статью А. Ильницкого


Zajimavy rozhovor s Jurijem Vasiljevicem KRUPNOVEM.....o planech S.Sojgu o vybudovani noveho hlavniho mesta za Uralem...etc.


?
Posledný príspevok od JS22  ·  4. 10. 2021 o 23:49
607
4

Kde ho sestrelil? Na svem uzemi. Byl vypusten z Azerbajdzanu. Vztahy Izraele a Azerbajdzanu se upevnuji. V Azerbajdzanu je velka, vlivna zidovska diaspora.
Tohle je dukaz toho, ze se konfliktni situace na Kavkazu zahriva.
https://www.youtube.com/watch?v=yh_YbEYla4o


Y
Posledný príspevok od Yori  ·  4. 10. 2021 o 21:25
2.2k
31

Uz viac krat na fore som videl prispevky o "neprisposobivych obcanoch".... nie stale su pozitivne ladene. Tak by som chcel vytvorit vlakno kde sa bude rozoberat tato problematika.


Najprv dam par svojich postrehov. Ked si zoberieme standardnu rodinu, tak v kazdej je cierna ovca. Je to sposobene vplyvom genetickej kombinacie alebo geneticky kod je taky isty ale duch (softver) je iny? V minulosti ako uz bolo spomenute to bolo riesene vyhnanim "nepodarenych" zo spolocnosti a mohli sa vratit len ak dosiahli clovecenske kvality. Avsak to nebolo dobre, lebo tych nepodarenych sa potom nakopilo prilis vela a dobili aj tych "podarenych".
Lev spominal vybornu myslienku - vytvorit oblasti roznych ludi. T.j. clovek sa narodi v urcitom spolocenstve. Vyrastie a vidi, ze kultura toho spolocenstva prilis tlaci na jeho psychiku. Dajme tomu, ze jeho duch je na urovni 3 a spolocnost na urovni 10. Nie je mozne sa tolko pozdvihnut duchovne v jednom zivote, jedinec je tym frustrovany a tak odchadza do inej spolocnsoti, kde je uroven kultury dajme tomu na cisle 6. 3 sice aj tato spolocnsot tlaci na jeho psychiku - vytvara hybnu silu aby sa dalej vyvyjal - ale uz dokaze dobehnut tu medzeru a zostava v tom spolocenstve.
Mali by sme podobnu schcemu upevnit aj v skolstve? Nerobili tak nahodou komunisti, ked "neprisposobive" deti davali do osobitnych skol?


Dalsi zaujimavy postreh - ked sa duch inkarnuje na zem, tak sa hlada pre neho dusa (telo).
Mozu nastat 2 situacie -


 1. Dusa je slabsia nez duch - duch je schopny telo roztrhat. Duch je ochotny dvihat 300 kg ale telo o vahe 50 kg pritom rozpuci. T.j. genetika nie je schopna niest na tolko silneho ducha.
 2. Duch nedokaze kontrolovat dusu. Napr zena ma poriadne telo, krasne, avsak nevie ho ovladat, lomcuju nou emocie, rozne "stavy", hormonalne vykyvy - duch nie je dostatocne silny \ rozvinuty aby kontroloval telo (neprisposobivi obcania?) .

Na zaklade uvedeneho dam par otazok do plena.


Na kolko vplyva genetika (krv) na moznost vyvoja jedinca?


Mozeme na zaklade genetiky (rasy) urcit aky maximalny stupen kultury je schopny jedinec dosiahnut?


Moze jedinec upadnut tak hlboko, ze nie je schopny dalsieho vyvoja?


Ako su na tom umelo vytvorene zive organizmy? Dajme tomu, ze naklonujeme cloveka alebo inak geneticky zmodifikujeme, je to vytvor bozi? Riadi sa bozimi zakonmi? Mame pravo ho len tak zabit?
Co ak by sme vytvorili klonovanim netvora, bez svedomia ... co s takymi jedincami? Mame sa pokusat ich spravit civilizovanymi ? T.j. mame ich tlacit do spolocnsoti pod zamerom ze sa "opravia"? Mame tlacit na ich dalsi vyvoj v cloveka?


Vyhynuli australopiteki, pitekantropi, nenadrtalci preto lebo nedokazali dalej niest clovecenske crty? (Tu berme do uvahy, ze neandrtalec pochadza z cloveka a nie opacne). Vyhynuli neandrtalci sami od seba alebo im v tom pomohol homo sapiens sapiens.


Mohli by sme aj v dnesnej dobe najst vetvy v civilizacii, ktore sa snazia o uplny odklon od cloveka a chcu sledovat cestu neandrtalca ? T.j. chcu zakoncit existenciu svojeje vyvojovej vetvy? Aku ulohu ma v tomto homo-sapiens-sapiens (clovek). Dokedy ma jedincovi pomahat sa vyvyjat a odkedy mu ma pomahat ukoncovat svoju vetvu vyvoja? - t.j. tak vetva zdegenerovala, ze uz nie je schopna dalej niest clovecensku kulturu?.


Nechyba nam akasi stupnica ktorou by sme mohli merat duchovny rozvoj jedinca \ spolocnosti? smile


Posledný príspevok od Ogar Valach  ·  4. 10. 2021 o 20:41
4.3k
31
Berenika zverejnil(a) 1. 3. 2021 o 12:22
Mimo kategórií

Pápež očakáva, že posledné dni svojho života strávi v Ríme


Líder 1,3 miliardy katolíkov celého sveta je pokladaný za mimoriadne zdravotne ohrozeného nielen vzhľadom na svoj vek – v roku 1957 ako 21-ročný takmer zomrel.


Pápež František očakáva, že zomrie v Ríme, stále ako hlava katolíckej cirkvi. Nevráti sa do rodnej Argentíny stráviť posledné dni svojho života. Uvádza sa to v novej knihe nazvanej "The Health of Popes" (Zdravie pápežov), informovala v nedeľu tlačová agentúra AFP.


Pápež poskytol vo Vatikáne vo februári 2019 interview argentínskemu novinárovi a lekárovi Nelsonovi Castrovi pre jeho knihu. V tomto rozhovore povedal, že o smrti rozmýšľa, ale nebojí sa jej.


Pasáže z knihy boli v sobotu zverejnené v argentínskom denníku La Nación.


Na otázku, ako vidí svoje posledné dni života, 84-ročný František odpovedal: "Budem pápež, aktívny alebo emeritný, a budem v Ríme. Nevrátim sa do Argentíny."


František musel v posledných mesiacoch zrušiť niektoré podujatia, pretože ho trápil ischias, zápal sedacieho nervu, a spôsoboval mu bolesti. Nie je však známe, či to trápia aj iné vážne choroby.


Vatikán bol vždy diskrétny, pokiaľ išlo o zdravie akéhokoľvek pápeža.


Podľa novej knihy "je toto prvý raz, čo nejaký pápež hovorí o svojom zdraví s takou otvorenosťou, akú ukázal František".
Pápež, niekdajší arcibiskup argentínskeho hlavného mesta Buenos Aires, vyhlásil, že mu rodná Argentína nechýba. Narodil sa tam ako syn talianskych prisťahovalcov Jorge Mario Bergoglio.


"Nie, nechýba mi. Žil som tam 76 rokov. To, čo ma bolí, sú jej problémy," povedal František. Myslel tým ekonomické krízu, ktorá otriasa juhoamerickou krajinou.


Pápež už je zaočkovaný proti ochoreniu COVID-19.


Líder 1,3 miliardy katolíkov celého sveta je pokladaný za mimoriadne zdravotne ohrozeného nielen vzhľadom na svoj vek - v roku 1957 ako 21-ročný takmer zomrel. Dostal totiž zápal pohrudnice a z toho dôvodu mu museli odstrániť časť pravej strany pľúc.
https://www.teraz.sk/zahranicie/nova-kniha-papez-ocakava-ze-posl/531470-clanok.html


Posledný príspevok od dasa  ·  4. 10. 2021 o 13:27
467
1
Ludvík zverejnil(a) 2. 10. 2021 o 15:59
Politika v ČR

Litoměřický odborný seminář 7. ročník


https://www.youtube.com/watch?v=YZitRjIOo5Y


Vystoupili:
Úvodní slovo: Ing. Kateřina Konečná – europoslankyně
Mgr. PhDr. Ľuboš Blaha, Ph.D. – poslanec SDK SMER
Petr Hájek – spisovatel a novinář
PhDr. Petr Hampl, Ph.D. – sociolog
PhDr. Marie Neudorflová, Ph.D. – historička
PhDr. Josef Skála, CSc. – historik a politik
Ing. Jan Skalický – předseda Asociace D-O-L
Prof. Peter Staněk, CSc. – ekonom a filozof
Doc. Radim Valenčík, CSc. – ekonom a analytik


Posledný príspevok od Ludvík  ·  4. 10. 2021 o 12:56
390
2

Pád lehkého letadla na okraji Milána zabil rumunského miliardáře Dana Petrescu a dalších sedm lidí.
Pilatus PC-12 jednomotorové letadlo startovalo z letiště Linate v Miláně s Petrescu jako pilotem. Mel namireno na dovolenou do Olbia na Sardinii.
Jak včera oznámila agentura pro řízení letového provozu ANSV, letadlo havarovalo v San Donato Milanese jen o několik minut později.
Očití svědci uvedli, že stroj už vzplál, než se zřítil ve městě jihovýchode Milána. Zritil se na kancelářskou budovu, která byla v rekonstrukci.
Petrescu, který měl podle listu "Corriere della Sera" také německé občanství, byl jedním z nejbohatších lidí v Rumunsku. Provozoval stavební firmu a vlastnil několik velkých obchodů a nákupních center.
Mezi oběťmi byli Petrescu a jeho 65letá manželka a jejich 30letý syn San Stefano. Mezi oběťmi havárie bylo také dítě, informuje agentura Corriere della Sera.
Místo havárie navštívili Milánský starosta Beppe Sala a Milánský starosta San Donato Andrea Checchi. Prokurátorka Tiziana Siciliano podle "Corriere della Sera" uvedla, že letový zapisovač havarovaného stroje byl nalezen.
https://orf.at/#/stories/3231004/


Y
Posledný príspevok od Yori  ·  4. 10. 2021 o 11:14
965
6

Takova kratka, docela zajimava, zpravicka:
Smrky nesmírně trpí klimatickou krizí. Lesnické společnosti proto hledají stromy, které by rostly v klimatických podmínkách, které v Rakousku budou převládat za 60 až 100 let.
Možnou nadějí je Srbský smrk.
https://orf.at/#/stories/3230843/


Y
Posledný príspevok od Yori  ·  4. 10. 2021 o 09:47
333
1
dasa zverejnil(a) 2. 2. 2021 o 14:57
Zdravie a záhrada
paradajky- rajč ta

Semenaření rajčat v šesti krocích
Rajčata jsou ideální plodinou pro první semenářské pokusy. Získání rajčatových semínek je technicky snadné a časově nenáročné. Investujte třicet minut svého času a následující tři roky nemusíte semena kupovat. Tady je návod.
1) Na semínka použijte jen plně vyzrálé plody
Plody na semínka mohou být klidně přezrálé.
2) Vypreparujte semínka z dužniny plodu
3) Nechejte semínka tři dny vykvasit
4) Odléváním vody oddělte semínka od zbytků dužniny
5) Propláchněte semena v cedníku a nechejte vysušit
6) Vysušená semena uložte na suché a chladné místo
https://www.potravinovezahrady.cz/semenareni-rajcat-v-sesti-krocich/


Posledný príspevok od dasa  ·  4. 10. 2021 o 08:20
5.2k
75

Ve Varšavě proběhla konference - projekt Trojmoří. Článek zde:
https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/stredni-evropa-se-sjednocuje-chceme-stejnou-kvalitu-zivota-jako-na-zapade-eu-burcuje-40372623
čas 11:12


Pro mě zajímavý článek, jsou zde citovány názory různých politiků na projekt Trojmoří.Do budoucna chceme, aby se vytvořila přidaná hodnota projektům, které nezvládneme ani sami zafinancovat, ani zorganizovat, potřebujeme k nim sousedy. Ta síť má smysl jenom ve větším celku, lépe na ní získáme finanční investory. Čím dál více je to v České republice chápáno jako přidaná hodnota a přínos.
Jan Sechter, náměstek českého ministr dopravy"


Negativně hodnotí Trojmoří KSČM, kterou znervózňuje podpora ze strany Spojených států. „Trojmoří považujeme za snahu USA o prosazování svých energetických, ale i vojenských zájmů v Evropě,“ usnesl se výkonný výbor ústředního výboru v době loňské návštěvy tehdejšího amerického ministra zahraničí Mikea Pompea.


„Vstoupit do projektu Trojmoří by nás odsoudilo do pozice poslušných vykonavatelů vůle polských konzervativců. S ohledem na jejich středověké názory vůči ženám, národnostním menšinám, stejnopohlavním párům i s ohledem na jejich destruktivní chování vůči životnímu prostředí a klimatu, vnímám podobnou politiku jako naprosto nevhodnou pro český národ a jeho liberální tradice,“ soudí Peksa.
S tím ale nesouhlasí jeho stranický kolega Jan Lipavský, který je jedním z kandidátů koalice PirSTAN na pozici ministra zahraničí. „Zatím jsem nijak nezavnímal, že by Trojmoří bylo zaměřeno vůči Německu,” (toto mě dost zaujalo, my už asi opravdu jsme kolonií Německa...)
Peksovu argumentaci odmítá rovněž místopředseda ODS a europoslanec Alexandr Vondra. „S Německem je to odkomunikované. Není proti. Pokud jde o Rusko, jsem překvapen, že pan Peksa opakuje rétoriku kremelské propagandy,“Posledný príspevok od Buran  ·  4. 10. 2021 o 08:13
233
0

Babiš nakoupil přes offshorové firmy nemovitosti. Pochybení odmítá


https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/babis-penize-novinari-offshorove-firmy.A211003_185928_domaci_jadv


Nejedná se jen o Babiše. Ta aféra se týká stovek světových lídrů ... To vypadá na akci americké státní elity. Pokus rozkolísat světovou politickou scénu ...


https://lenta.ru/news/2021/10/03/pand/


342
0

Chci upozornit na téma, které je v extraktu uvedeno na stránce
https://www.infovojna.sk/article/psychologie-covidove-medialni-manipulace
Mattias Desmet, profesor klinické psychologie Univerzity v Gentu (na InfoVojně zveřejněno 2.10.2021, originál přednášky vystaven na YouTube již 28.9.2020, necelá hodina, automatický překlad je tuze špatný).


Krátký a velmi výstižný výtah klíčových principů z uvedené přednášky po­pisuje postup a princip covidové mediální manipulace, jež byla na lidstvo celosvětově aplikovaná. Vysvětluje, za jakých podmínek mediální působe­ní na mysl lidí snadno změní jejich vnímání skutečnosti i myšlení a pře­tvoří je v poslušné nástroje cizí vůle. Jak jednoduše lze masově přetvořit „zdravý rozum“ lidí na slepou víru v předložené dogma, tedy vypnout je­jich kritické myšlení. Jakým způsobem celá populace uvěří v předložený naprosto debilní názor a dokonce se z lidí stanou zcela oddaní nemyslící fanatici implantované hlouposti – jak snadno dojde k hromadnému pře­programování mysli lidí.


Znalost technik používaných nepřítelem je velmi důležitá a lze je použít nejen v obraně, ale stejně účinně i proti němu asi stejně, jako že nad mečem může zvítězit opět meč. Výsledek střetu záleží na ruce, která jej drží a míře vyspělosti intelektu - v informačním střetu na nejvyšších prioritách pak na svědomí.
Tím, čím je mysl lidí zamknuta, stejným klíčem ji lze i odemknout.


381
0

Dnes, 2.10., presne pred dvema lety, se osvobodil v Londyne "jednorozec". Spadl z brany Buckinghamskeho palace. Zacal proces osvobozeni Evropy a Ruska od britskeho mnohaleteho jha. Tajneho i zjevneho.
Dne 7.10. ma narozeniny V.V. Putin. Vzdy se pri tom neco deje.
Zejmena 7.10. uderily prvni Kalibry z Kaspickeho more po teroristech ISILu v Syrii a vsechny bunky byly porazeny.
Dne 12.10. zacina zasedani Statni Dumy v nove sestave. S Volodinem je vse jasne. Neni ale jasne, jestli bude odstavena vlada a jakou funkci bude zastavat S.K. Sojgu. Momentalne je dvojnikem V.V. Putina. Nevime o cem hovorili v sibirske tajze, ale vidime, ze byly probirany ruzne varianty.
Je hodne ruznych typu, kteri se tvari jako rusti patriote, ale absolutne neodpovidaji realite.
Z meho pohledu vybira V.V. Putin spravny moment pro prijeti spravnych a presnych kadrovych reseni. Jestli se tato uskutecni v pristich dvou tydnech, brzy uvidime.
https://www.youtube.com/watch?v=y_IB-3aSNM8


Y
482
2
hael zverejnil(a) 1. 10. 2021 o 09:52
História

Včera, v roce 1938, bych podepsán v Mnichově hnusný pakt, který spustil druhou fázi Velké války. Opticky viditelným hlavním činitelem byla III.Říše. Opticky neviditelným kurátorem ale byl někdo jiný. Nás čekalo odevzdání pohraničních oblastí, vyzbrojení německé branné moci (nová Grande Armée), a následná práce pro blaho Říše v Protektorátu.


6156bf686fa6c


Posledný príspevok od David  ·  2. 10. 2021 o 07:21
2.4k
11

Odporcovia Covid pasov vytvárajú sieť reštaurácií a obchodov Voľná zóna. S iniciatívou prichádza Miroslav Heredoš
Hnutie Republika sa inšpirovalo iniciatívou Francúzov, ktorí nielen masovými protestami po celej krajine ale aj označením svojich prevádzok ako voľná zóna aktívne odporujú nanútenému očkovaniu. Do voľných zón majú mať prístup nielen neočkovaní ale aj netestovaní. Testovanie je totiž len prostriedkom dokopávania k očkovaniu. Kto si váži vlastnú i cudziu slobodu, chce VOĽNÚ ZÓNU!
https://www.hlavnespravy.sk/odporcovia-covid-pasov-vytvaraju-siet-restauracii-a-obchodov-volna-zona-s-iniciativou-prichadza-poslanec-miroslav-heredos/2638726


Posledný príspevok od Mirec D.  ·  2. 10. 2021 o 07:02
Kategórie
Akcie
Skryť popisy k témam
Povoliť nekonečné posúvanie
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Predchádzajúca stránka
1234567 ... 49
Nasledujúca stránka
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber tém
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept