Zobraziť kategórie

Koncepcia sociálnej bezpečnosti – základ lepšej, dlhodobo udržateľnej spoločnosti

Každý v miere svojho chápania pracuje pre seba a svojich blízkych a v miere svojho nechápania pracuje na tých, ktorí chápu a rozumejú viac.

576
5

Európsky úrad pre boj proti podvodom (OLAF) uzavrel tri prípady týkajúce sa priamych platieb v slovenskom poľnohospodárstve. Ide o sumu 1 milion EUR pri objeme dotácií 3,2 miliardy EUR, ide o sumu vo výške 0.03% z celkovej sumy, čo je omrvinka a samotné spochybnenie je otázne. Samozrejme, že ide o chybu predchádzajúcej vlády, inak by to nikto neriešil. Súčasné vedenie EU nevidí problém v tom, čo robí súčasná vláda. Podpindosník Valášek ozvučil, že SR má veľmi slabý mechanizmus overovania nárokov na obhospodarovanie pôdy .


Ďalší útok je na riadenie dotácií z EU, konkrétne na agentúru PPA, inštitúcie spravujúcej dotácie pre poľnohospodárov vo výške veľa miliárd. Súčasný minister nebol ochotný a schopný udržať odborníka na správu týchto financií Tibora Guniša, ktorý sa vyjadril, že súčasné vedenie ministerstva je na hlavu a vysoko neprofesionálne. A od včera sa rieši, že tam mal dosadiť nejakého známeho. Toto vyzerá na úmyselnú sabotáž činnosti celej agentúry a ako naznačil Fico v tlačovke, súčasná vláda zvažuje opatrenie, že funkciu PPA SR preberie iný štát!! Lebo nie sme schopní to urobiť sami.


Dá sa čakať, že podobné koordinované zlyhania bude súčasná vláda vyrábať naschvál, z toho dôvodu bola aj vytvorená.


https://www.hlavnespravy.sk/tomas-valasek-olaf-vycislil-skodu-za-nespravne-udelene-agrodotacie-na-vyse-milion-eur-budu-padat-pokuty-a-trestne-oznamenia/2414570


https://ec.europa.eu/anti-fraud/media-corner/news/21-01-2021/olaf-closes-cases-eu-agricultural-funds-slovakia_en?fbclid=IwAR2t5RU8xF-_jNbCSVvKczLYlaBbjtWdOZHWrivm0sBm1iNSO9emJQJ-iq0


Posledný príspevok od kulich  ·  24. 1. 2021 o 20:42
172
0

Ondráček varoval Babiša pred následkami odmietnutia pomoci Ruska s vakcínami. Budeme podľa jeho slov svedkami ďalšej mníchovskej zrady


Premiér Andrej Babiš vo svojom prejave počas nedávnej parlamentnej schôdze uviedol, že je naším hlavným problémom pri riešení krízy v súčasnosti to, že nemáme dostatok vakcín. Poslancovi Zdeňkovi Ondračkovi však pripadá zvláštne, že premiér sa nechce usilovať o obstaranie vakcíny z Ruska. Podľa neho by to mohlo viesť k nepríjemnému výsledku.
Zdeněk Ondráček sa totiž domnieva, že neochota premiéra riešiť nedostatok vakcín nákupom v Rusku vyplýva z čisto ideologických dôvodov, a teda veľmi pripomína historickú situáciu z roku 1938, kedy Česko nedôverovalo komunistickému Rusku a utvrdilo sa vo viere, že dostane potrebnú pomoc od západných spojencov. Výsledkom však bola pre vtedajšie Československo ponižujúca mníchovská dohoda.


Podľa Ondráčka si premiér Babiš nevšíma žiadne súvislostí medzi svojím konaním a konaním vtedajšej vlády, a preto mu odporučil, aby sa pozrel na dvojdielny československý film Dni zrady.


„Vtedy prezident republiky Edvard Beneš, a v podstate celá vláda, tiež slepo verili západným spojencom a odmietali požiadať o pomoc z Ruska (vtedy Sovietskeho zväzu). A ako to skončilo? Tí tzv. Spojenci rokovali o nás, ale bez nás,“ poznamenal Ondráček.
https://www.hlavnespravy.sk/ondracek-varoval-babisa-pred-nasledkami-odmietnutia-pomoci-ruska-s-vakcinami-budeme-podla-jeho-slov-svedkami-dalsej-mnichovskej-zrady/2415838


683
4
Kryštof30 zverejnil(a) 22. 1. 2021 o 18:52
Otázky a odpovede

V Taliansku funguje zaujímavý postup. Podám žiadosť na štátnu inštitúciu. Úradník sa ňou začne zaoberať aj o mesiac, dva, ale záväzný je vždy dátum podania, nie dátum rozhodnutia.
Netuším, aký je postup na Slovensku ((( v tejto krajine, ako sa moderne hovorí))), preto sa pýtam? Ak 26.1.2021 požiadam písomne hladného hygienika o výnimku, budem až do doručenia o rozhodnutí, ako čakateľ na výnimku, oslobodený od obmedzení a zákazov?
Predpokladám samozrejme zamietnutie, ale to mi určite doručia, ak vôbec, až po skončení obmedzení.
Vopred ďakujem za erudovaný výklad práva.


Posledný príspevok od Kryštof30  ·  24. 1. 2021 o 19:11
283
0

Kto by hladal nieco na pozeranie tak mozem odporucit


Телеканал Звезда


Военная приемка


https://www.youtube.com/watch?v=iZQJqOINACE


Ano je to po rusky, ludia v mojom okoli sa teraz zaciaju ucit po rusky ... v zapadnych filmoch, videach sa uz nic neda dozvediet, konceptualne su prazdne ... kto sa nenaucil po rusky doteraz, tak je spravny cas s tym zacat. Matersky jazyk, Rustina a anglictina su zaklad. To by mal kazdy vzdelany clovek ovladat.


Vo videu opisuju najnovsie motory pre lode, lietadla atd ... ako povedali na koniec 4 tej casti - Tam kde sa vyrabaju motory sa dotahuje obrovska cast priemyslu, pretoze je za potreby nie len stavat tie motory ale uz je vyhodne k tomu postavit aj lietadlo , ponorku a zbytok pohybujuceho sa prostriedku. Takze ak Rusko zacne vyrabat svoje motory vo vysokej kvalite tak vlastne ovladtne velmi velku cast svetovej ekonomiky. A ako z videi vyplyva Rusko ma k tomu dobre nastartovane.


318
1

Nie je to prvýkrát, čo veľvyslanectvo USA v Moskve preukázalo nerešpektovanie diplomatických pravidiel a predpisov aktívnym zverejňovaním správ na sociálnych sieťach na podporu nekoordinovaných protestov v ruských mestách. V podstate hovoríme o povzbudzovaní k násilným akciám, pokrytecky vyhláseným za pokojný protest, do ktorého organizátori cynicky zapájajú aj maloletých. Vláda USA si musí poradiť so svojimi vlastnými problémami vrátane prekonania hlbokých rozdielov v americkej spoločnosti spôsobených sociálnou nespravodlivosťou, nerovnosťou a prenasledovaním disentu. Pokusy americkej diplomacie, ktorá ignoruje všetku slušnosť, podnecovať radikálne prvky, sú odsúdené na neúspech a budú mať negatívne dôsledky pre dvojstranné vzťahy. Vedenie veľvyslanectva USA bude mať vážny rozhovor na ruskom ministerstve zahraničia.
https://t.me/MID_Russia/13851
https://www.kommersant.ru/doc/4661052


Posledný príspevok od Berenika  ·  24. 1. 2021 o 10:45
504
6
Oco zverejnil(a) 23. 1. 2021 o 21:29
Mimo kategórií

Článok je síce starší ale ak si ešte niekto myslí že technológie slúžia nám užívateľom tak nech si denne opakuje Pjakinovu frázu ... slúžia tomu kto vie viac ...


https://aeronet.cz/news/odins-eye-vime-jak-odposlouchavali-donalda-trumpa-procesory-intel-maji-na-urovni-hardwaru-backdoor-instalovany-primo-vyrobcem-ve-spolupraci-se-cia-firewally-i-antiviry-jsou-ze-hry-ven/


Posledný príspevok od David  ·  24. 1. 2021 o 08:53
513
4

V reklame na JOJ-ke beží reklama na zmenu stolu amerického prezidenta. Hovorili v reklame že sa jeho rozhodnutia zmenia z ťažkých na ľahké.


Ten znak firmy ktorá zadala reklamu je AJ. Videl so m ten znak ale neviem ho nájsť.


Dal som to sem, myslím že to je čisté bezštruktúrne riadenie pre tých ktorí to majú chápať.


Posledný príspevok od Otec  ·  23. 1. 2021 o 22:57
521
3
Yori zverejnil(a) 23. 1. 2021 o 12:47
Zahraniční analytici
Y

D. Trump hraje na Floride golf a bude ho hrat mesic. Sdelil pouze, ze neco udelaji, ale ne ted. Zadne jine informace o dalsich planech nejsou.
Dne 8. unora 2021 zacina proces impeachmentu (obzaloby) Trumpa, coz je take neobvykle, protoze uz neni president.
Od citatelu prichazi rada pripominek k inauguraci Bidena a podivnostech pri ni, napr. ze se konala o nekolik minut drive, nez urcuje zakon, coz je hrube naruseni protokolu, ze byla predem natocena, vyhnani narodni gardy do garaze i k prenocovani apod. Mnoho otazek.
Do Trumpova impeachmentu se odkladaji vsechna jmenovani klicovych hracu Bidenovy administrace.
Vsechno ukazuje na to, ze situace jeste neni vyresena.


https://www.youtube.com/watch?v=c_kPHuWwPXU


Y
Posledný príspevok od hael  ·  23. 1. 2021 o 19:10
888
6

Své rozhodnutí Kalousek oficiálně zdůvodnil tím, že Sněmovna už nyní bude jednat v předvolební kampani, která se ho netýká. „Pokládám za racionální a taktické, aby v takovém případě nadále ve Sněmovně v diskuzi dominantně vystupovali ti poslanci, kteří se v letošních volbách budou ucházet o hlasy voličů, což já, jak známo nejsem,“ uvedl Kalousek.
Spolu s ním po volbách skončí i další zakladatel TOP 09 Karel Schwarzenberg.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/miroslav-kalousek-rezignoval-na-funkci-poslance-138332


Posledný príspevok od Yori  ·  23. 1. 2021 o 18:09
238
0

Loď Akademik Čerskij, která se může podílet na výstavbě plynovodu Nord Stream 2, dorazila do německého přístavu Wismar.
Další ruská loď Fortuna je dosud v oblasti nedokončené části Nord Stream 2 jižně od dánského ostrova Bornholm, kam dorazila den předtím.
Z celkové délky dvou linek 2460 kilometrů - 120 kilometrů zbývá položit v dánských vodách a přibližně 28 kilometrů v německých vodách.
S Kodaní je dohodnuta možnost pokládky pomocí Fortuny od 15. ledna, německé povolení pro tuto loď platí do konce května.


https://cz.sputniknews.com/svet/2021012313094285-lod-schopna-dokoncit-nord-stream-2-dorazila-do-wismaru/


Y
787
3

Video je o clanku francouzskeho zurnalisty Thierry Meyssana a jeho hlubokeho vzhledu "USA opakuji osud SSSR".
Davam primy link na clanek, da se prepinat do ruznych jazyku:
rustina - https://www.voltairenet.org/article211976.html
anglictina - https://www.voltairenet.org/article211982.html


Preklad do cestiny:


USA opakují osud SSSR
Thierry Meyssan


Všechno jednou skončí, říše taky. Spojeným státům, stejně jako Sovětskému svazu, se tento osud také nevyhne. Washington se pustil do skupinky ultra-miliardářů a nyní se bude muset vypořádat se svými starými démony – územním oddělením a občanskou válkou.


Každá ze dvou znepřátelených stran v USA, jacksonovci a neopuritáni, chteji jeden s druhym skoncovat. První mluví o povstání, druhý o represích, ale oba se připravují na střety. Ano do té míry, že dvě třetiny obyvatel země jsou připraveny zahájit občanskou válku.


Jacksonovská pozice


Jacksonovci se tak jmenují podle prezidenta Andrewa Jacksona, který před občanskou válkou bojoval proti vytvoření Federálního rezervního systému (FEDU - nezávislé centrální banky). V posledním století až do zvolení Donalda Trumpa do Bílého domu o nich nebylo nic slyšet. Především se staví proti úzkým vazbám mezi soukromými bankami a americkou centrální bankou, která má právo na emise dolarů.


V mnoha federálních státech dostali úředníci, kteří provedli počítání hlasů ve volbách 3. listopadu, pokyny, aby zabránili pozorovatelům a počítali hlasy za zatazenymi závěsy. Výsledek sčítání, ať už je jakýkoliv, nemůže být v souladu s demokratickými principy.


Problém ale není ani tak v tom, kdo byl zvolen, ale co dělat, když je vypovězena smlouva o národním souhlasu.


Podle druhého dodatku ústavy by se občané měli vyzbrojit a vytvořit jednotky, které by chránily svobodu své země, pokud jí hrozí nebezpečí.


Novela stanoví, že každý občan může mít jakoukoliv střelnou zbraň, což bylo příčinou četných masových vražd. Navzdory lidským obětem se však tento pozměňovací návrh nezrušil a v dnešní době nadále platí, že je základem stability amerického politického systému.


Pro 39% občanů USA není použití zbraní proti zkorumpovaným úřadům otázkou volby, je to jejich povinnost. A 17 % občanů se domnívá, že nastal okamžik, kdy je třeba přejít k cinum.


V den intronizace Joe Bidena ve Washingtonu 20. ledna 2021 se ve všech federálních státech chystají manifestace ozbrojených skupin. FBI se obává, že v 17 státech dojde k nebezpečným nepokojům.


Je možné tyto skutečnosti vnímat jinak a obviňovat vzbouřence, že jsou "konspirátoři" nebo "neofašisté" nebo obojí dohromady. Jejich rozhořčení je však zcela opodstatněné jak z historického hlediska, tak z hlediska amerického práva.


Tato rozhořčení lze spojit s podivným a krátkodobým převzetím kapitolu 6. ledna. Tyto dvě události však nemají nic společného. Cílem převzetí totiž nebylo vůbec svrhnout zákonodárnou moc, ale neutralizovat politickou třídu a uspořádat nové volby, tentokrát transparentnější.


Téměř všichni, kdo protestují proti "ukradeným volbám", volili Donalda Trumpa. Ale nejen oni. A nejde o reciproční obviňování Trumpových stoupenců, poté co byl prohlášen za poraženého. Jde o zásadní problém zajištění publicity v podmínkách demokracie.


Netransparentnost sčítání hlasů v prezidentských volbách vzbudila vášně.
Pri financni krizi 2007-10 většina lidí nesouhlasila s plánem na záchranu bank cenou v hodnotě 787 miliard dolarů, navrženou prezidentem Barackem Obamou (kromě 422 miliard dolarů, dedikované prezidentem Georgem Bushem pro uzavření toxických úvěrů). V této době miliony občanů, kteří jsou "již velmi zdaněni", vytvářejí TEA Party analogicky s "Bostonským čajem", který otevírá cestu k válce za nezávislost. Je to pohyb, zaměřený výhradně na záchranu ultra-miliardářů, rozšířený jak na pravici, tak na levici, o čemž svědčí kampaně k volbám guvernér Sarah Palinová (Republikánská strana) a senátor Bernie Sanders (Demokratická strana).


Masivní destrukce stredni tridy v důsledku prevedeni podniků do zahraničí vedlo k tomu, že 79 % amerických občanů věří, že "Amerika se zhroutí". Takový poměr není nikde v Evropě, pokud nepočítáme" žluté vesty " ve Francii.


Je velmi pravděpodobné, že nepokoje, pokud 20.ledna vypuknou, přerostou v revoluci. Vždyť toto hnutí není první dekáda mezi lidmi. Má dost příznivců napříč politickým spektrem a jsou schopni nejen začít bojovat, ale i vést.


Pozice Neopuritánů


Skupiny, které proti jacksonovcům vystupují a zuřivě vystupují proti úřadujícímu prezidentovi Donaldu Trumpovi, jsou také přesvědčeny o své pravdě. Jako lord protektor Oliver Cromwell, tvrdí, že morálka je nad zákonem, ale na rozdíl od anglických republikánů, nejsou založeny na náboženském dogmatu. Jsou to kalvinisté, ale bezbozni.
Jejich cílem je vytvořit stát pro všechny, ale ne ve svazku se svými odpůrci a s temi, kteri nemysli jako oni. Twitter, Facebook, Instagram, Snapchat a Twitch proto cenzuruji ty, kteří zpochybňují zákonnost voleb. Jim nezalezi na tom, že si tyto korporace přivlastnily politickou moc a porušily 1. dodatek Ústavy, tak jak oni sdílejí s nimi stejny koncept "čistoty mravů": svoboda slova kacirum a trampistum není dovolena.
Pilně přepisují historii tohoto státu, "světluška demokracie", která osvětluje svět. Zbavili se třídního vědomí a velebi všechny národnosti, ale ne za to, co cini, ale jen proto, že jsou menšiny. Provádějí čistky na univerzitách, praktikují inkluzivní psaní, sakralizují divokou zvěř, vydávají lži za pravdu, demolují památky velkých spoluobcanu. A dnes se snaží sesadit z funkce prezidenta Trumpa, ale ne proto, že on zařídil převzetí Kapitolu, ale proto, že ho podporují ti, kteří ho dobyvali. Ti blázni nemohou mít místo pod sluncem.
V 17. století puritáni vykonávali veřejné bohoslužby, aby získali věčný život. A v XXI století, jejich následovníci, neopuritani se nepřestanou bít v prsa a činit pokání, za dosazeni "privilegia bílých", a věří, že tím, dosahnou nesmrtelnosti. Jako ultra-miliardáři, jako je Jeff Bezos, Bill Gates, Arthur Levinson, Sundar Picai, Cheryl Sandberg, Eric Schmidt, John Thompson nebo Mark Zuckerberg šíří novou ideologii o nadřazenosti "digitálního práva" nad zbytkem lidstva. Doufají, že porazí nemoci a smrt.
Tito velmi racionální lidé už dávno překročili hranice rozumu do té míry, že podle dvou třetin Američanů na základních postulátech, není možné s nimi najít společnou řeč. Myslím zde neopuritany, ne trumpisty.
Jejich fanatismus byl příčinou anglické občanské války, války za nezávislost a americké občanské války. Hlavním zájmem prezidenta Richarda Nixona bylo zabránit čtvrté válce, která by vedla USA k rozpadu. A teď stoji opet na prahu.
Mocenská strana už předala demokratické instituce do rukou několika ultra-miliardářů. Spojené státy, jak jsme je znali dříve, už neexistují. Začala agonie.


https://www.youtube.com/watch?v=Zmd2A1Wvd4Q


Y
Posledný príspevok od kata  ·  23. 1. 2021 o 14:50
3.7k
47

Nový americký prezident Joe Biden predpovedal najťažšie a najsmrteľnejšie obdobie Ameriky v boji proti pandémii koronavírusu.. Politik zdieľal tak pochmúrnu predpoveď počas svojho úvodného prejavu, ktorý odvysielala stanica NBC.


"Budeme potrebovať všetku silu, aby sme prežili túto temnú zimu." Sme na vrchole toho, čo by mohlo byť najťažším a najsmrteľnejším obdobím pandémie, “uviedol Biden. Naliehal na to, aby sa zabudlo na politické rozdiely a bojovalo sa s COVID-19 ako jeden národ. Politik tiež vyhlásil minútu ticha na pamiatku obetí koronavírusu.


Na slávnosti je prítomný odchádzajúci viceprezident Mike Pence. Donald Trump sa odmietol zúčastniť na ceremoniáli, čím porušil 150 rokov starú tradíciu, a len pár hodín pred oslavami opustil Washington. Z hlavného mesta odišiel do svojej rezidencie Mar-a-Lago na Floride. Predtým sa rozlúčil so svojimi priaznivcami a sľúbil, že sa vráti „v tej či onej podobe“.


Očakáva sa, že zvolený americký prezident Joseph Biden v prvý deň svojho prezidentského úradu zvráti množstvo rozhodnutí svojho predchodcu Donalda Trumpa. Konkrétne hovoríme o zrušení obmedzení vstupu občanov s moslimských krajín do Spojených štátov. Okrem toho má Biden v úmysle vrátiť sa k parížskej klimatickej dohode, od ktorej Washington za Trumpa vystúpil, ako aj zaviazať občanov krajiny, aby pri prechode z jedného štátu do druhého dodržiavali režim masiek.
https://lenta.ru/news/2021/01/20/tough_deadly/


Posledný príspevok od Oracle_911  ·  23. 1. 2021 o 11:32
1.8k
17

Toto mi pisal jeden chlapik na socialnej sieti LinkedIn... Je to zaujimave velmi.. takze aj lekari to uzivaju.. a dokonca ked neni ine tak ten pre veterinu...


Keďže partnerka sa pravidelne stará ako lekárka o Covid pacientov, máme vcelku prehľad. Celá rodina samozrejme profylakticky dala pred časom aj ivermectine, keď niečo na nás liezlo aj isoprinosine, prípadne plaquenill (hydroxychloroquine), priebežne D3, zinok,...


Na Slovensku len tak liek ktorý funguje neschvália, dá sa kúpiť od veterinárov noromectine. Máme preverené, že sa roky používa aj u ľudí. V komente sme to preberali aj s Mudr. Mesikom. Dávkovanie 0,2 mg/kg.


Jednoducho rokmi preverený liek, ktorý funguje a dáta sú jasné. Teda podstatne jasnejsie ako pri vakcínach.


https://c19ivermectin.com/


Posledný príspevok od Otec  ·  23. 1. 2021 o 01:10
2.4k
46

Posledný príspevok od Oracle_911  ·  22. 1. 2021 o 23:32
245
0

Vakcínou proti COVID-19 sa dá zaočkovať 70 percent Európanov a 62 percent Slovákov. Vyplýva to z decembrového prieskumu verejnej mienky občanov krajín EÚ, o ktorom v piatok informovala Európska komisia (EK). Slovensko sa však prieskume zaradilo medzi krajiny, ktoré najmenej dôverujú vakcínam a ich bezpečnosti.
Prieskum spoločnosti Kantar z polovice decembra sa konal na vzorke 24.424 respondentov zo všetkých 27 členských štátov EÚ. Prieskum naznačil, že 62,6 percenta opýtaných zo všetkých členských štátov zastáva názor, že vakcíny proti novému typu koronavírusu sú bezpečné. S týmto vyjadrením nesúhlasí 42 percent ľudí a takmer polovica si myslí, že vakcíny sú neefektívne.
V Európskej únii účinnosti nových vakcín verí 73,4 percenta obyvateľov. S očkovaním najviac nesúhlasia obyvatelia Bulharska (34 percent sa nechce dať nikdy zaočkovať), Slovinska (33 percent) a potom Slovenska a Maďarska (32 percent). Najmenej obáv z nových vakcín majú občania Malty (41 percent) a potom Írska, Dánska, Talianska, Lotyšska, Holandska a Fínska (nad 30 percent).
V prípade Slovenska však mnohí z opýtaných pripustili, že by zmenili svoj prístup k očkovaniu, keby videli priame dôkazy o bezpečnosti a účinnosti vakcín na už zaočkovaných ľuďoch. Pritom až 66,5 percenta respondentov uviedlo, že pozná ľudí, ktorí mali pozitívny test na COVID-19, a 61,7 percenta pozná ľudí, ktorí ochoreli.
Prieskum tiež naznačil, že väčšina respondentov by chcela získať viac informácií o bezpečnosti vakcín proti COVID-19 (56,9 percenta) i o účinnosti vakcín (49,9 percenta). Opýtaní uviedli, že za najdôveryhodnejšie zdroje považujú zdravotníckych pracovníkov, lekárov, zdravotné sestry a farmaceutov (56,6 percenta), národné zdravotnícke orgány (42,6 percenta) a EÚ (20,3 percenta). Za menej dôveryhodné považujú médiá (9,4 percenta), webové stránky (7,8 percenta) a sociálne siete (5,4 percenta).


Približne 60 percent Európanov verí, že jediný spôsob, ako skoncovať s pandémiou, je očkovanie. S týmto názorom však súhlasí iba 40,7 percenta opýtaných Slovákov a 67 percent Slovákov verí, že nové vakcíny boli vyvinuté a otestované príliš rýchlo.


Na otázku v prieskume, či si občania myslia, že EÚ zohrala kľúčovú úlohu, aby sa dostali k vakcíne vo vlastnej krajine, najviac túto možnosť pripustili občania Malty (87 percent), potom Cypru, Portugalska, Írska a Luxemburska (nad 70 percent). Najmenej tomu veria ľudia v krajinách Vyšehradskej štvorky (V4): Česká republika (49 percent), Maďarsko a Poľsko (55 percent) a Slovensko (56 percent).
https://www.teraz.sk/slovensko/prieskum-podpory-ockovania-v-eu-ukaza/522302-clanok.html


138
0
Yori zverejnil(a) 22. 1. 2021 o 18:24
Zahraniční analytici
Y

Nemecti citatele pisi Panarinovi, ze nove zvoleny sef CDU, Armin Laschet a nadejny kandidat na premiera NSR v podzimnich volbach 2021, jako nastupce A. Merkel neni zadna zmena, ale pokracovani politiky A. Merkel. V Nemecku je vse stale horsi a horsi a jedina strana, kterou je mozne podporovat je AfD. Jsou velmi skepticti a domnivaji se, ze podzimni volby probehnou stejne jako v USA.


https://www.youtube.com/watch?v=qruhWfMN4ew


Y
2.4k
40

Kým tu ten pánko z TT nedostane rozum, treba ten sedliacky...


Je to neuveriteľné, ako je toto možné. Akoby sme išli testovať ženy v prechode či nie sú tehotné.. tak mi to pripadá...


https://www.40plus.sk/aj-adela-vinczeova-je-nonstop-testovana-a-napriek-negativnym-testom-pravdepodobne-nakazila-svojho-otca-neprecenujme-vysledky-testu/


Posledný príspevok od Kryštof30  ·  22. 1. 2021 o 17:14
1.6k
25
kulich zverejnil(a) 14. 1. 2021 o 08:56
Politika v SR

Na internete sa už objavila iniciatíva, ktorá začala zbierať podpisy pod referendum. Predošlým prieskumom si stanovila 5 otázok.


Prvá otázka je o skrátení funkčného obdobia tejto vlády, ďalšie dve otázky sú mierené na dobrovoľnosť očkovania a posledné dve otázky sa zamieravajú na hmotnú zodpovednosť politikov, ale aj majetkové pomery ich rodinných príslušníkov.


https://www.facebook.com/ObcaniaSlovenskejRepubliky


Posledný príspevok od Robo  ·  22. 1. 2021 o 12:57
493
3

nahodne sa mi na fb objavila nejaka fotka a co by clovek nepovedal tak cez celu fotku bolo napisane


Nepravdivé informácie
Skontrolované nezávislými preverovateľmi faktov


Tjs fb ma povazuje za pouzivatela, ktory ma hlavu na krku len preto aby mu do krku nenaprsalo, a sam namiesto mna "overil" informacie a este aj mi povedal, ze to nie je pravda co sa tam pise .... ved naco je cloveku vnutorny hlas ked ho moze bez najmensej pochybnosti nahradit fb


Cez ten fb fasisticky buk som sa preklikal az k stranke


https://fakty.afp.com/list


6009e643e4ff5


Ako si mozeme precitat tak nejake decko vystudovane nejaku humanitarnu skolu ide hovorit co je pravda a co nie a argumentuje to tym ze "to nemoze byt pravda lebo to zdielal aj poslanec LSNS na fb" smile


Argumentacia na urovni 5 rocneho decka


https://fakty.afp.com/statistiky-siriace-sa-facebookom-su-nepravdive-skutocny-pocet-umrti-ku-koncu-roka-2020-dramaticky?fbclid=IwAR3yykoKo2yAvdq0emZ1SISY1CnQOmlm6fNjnrSIn9lN1JIwz1yWSAQQIgA


Argumnetacia typu "Tie isté čísla zdieľala aj FB stránka Mariána Mišúna, kandidáta č. 39 strany Kotleba - ĽSNS v parlamentných voľbách 2020, dnes mestského poslanca v Púchove, ktorý v minulosti presadzoval pracovné tábory pre Rómov." smile


Toto je prispeveok asi skor na pobavenie. Aspon ja som sa dobre pobavil na tych "argumentoch sopliaka".


Tiez ma tam zaujal tento clanok


https://fakty.afp.com/nie-test-siete-5g-nezabil-skorce-v-haagu


V ktorom samozrejme ten sopliak vobec nespomenul ziadnu vedecku studiu o tom ako v USA realne nicia hmyz pomocou gigahercovych vysielacov (namiesto pesticidov) a tiez nespomenul vplyv gravitacneho pola ako aj radioveho pola na orientacny zmysel vtakov. O tom ze v USA armade sa realne nachadzaju zbrane pouzivajuce frekvenciu okolo 90 Ghz na "vyvolanie paniky v dave" to tiez neomarxista zabudol povedat.


Ta stranka to je komedia.


Napr v tom pripade 5G. Neviem ci je nasa veda vobec schopna\ochotna studovat take nieco ako vplyv gigahertzovych vln na organizmus cloveka. Ako jasne, ze to studovali lebo prisli na to ze 90 Ghz vyraba v organizme cloveka paniku a na zaklade toho zostrojili zbrane, ale mna skor zaujima dlhodoby ucinok na zdravie. Povrava sa, ze s nasadenim prveho radia to bolo v prirode podobne ... masovy uhyn vtakov a spol. co samozrejme nepripisovali vysielacom. Neskor sa organizmus prisposobil....


Posledný príspevok od kulich  ·  22. 1. 2021 o 11:42
206
0

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/v-budove-nejvetsiho-svetoveho-vyrobce-vakcin-propukl-pozar-40348578#dop_ab_variant=0&dop_req_id=S0xVW3JLKj3-202101220528&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=7&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
"V indické Puně ve čtvrtek propukl požár v budově společnosti Serum Institute, která je největším výrobcem vakcíny proti koronaviru na světě, uvedla agentura AP. Při požáru zemřelo 5 lidí a zatím není zřejmé, co jej způsobilo.
Serum Institute je největším výrobcem koronavirové vakcíny na světě a jen se společností AstraZeneca uzavřel kontrakt na výrobu jedné miliardy dávek její vakcíny, kterou firma vytvořila v kooperaci s Oxfordskou univerzitou."
Odhaduji, že je to vzkaz do Londýna: Pánové brzděte nebo narazíte!


674
4

https://vat.pravda.sk/zem/clanok/574713-londynsky-tower-postrada-nezvestnu-krkavciu-kralovnu-merlinu/


V Londýne je už niekoľko týždňov nezvestná "kráľovná" kŕdľa krkavcov, ktoré strážia miestny kráľovský palác Tower.
Zdržiavala sa v pevnosti od roku 2007. Christopher Skaife, ktorý má čiernych operencov na starosti sa obáva, že krkavčia samica je po smrti, informoval spravodajský web BBC.


V historickej pevnosti pri brehoch Temže, kde sú uložené korunovačné klenoty, žilo doteraz osem veľkých krkavcov. Okrem Merliny tiež Poppy, Erin, Jubilee, Rocky, Harris, Gripp a Georgie.


Podľa dávneho proroctva sa pevnosť i kráľovstvo zrúti a krajina bude uvrhnutá do chaosu, ak všetky krkavce Tower opustia. Kráľ Karol II. preto v roku 1630 dekrétom nariadil, aby v Toweri bolo prinajmenšom šesť týchto čiernych operencov. Ich krídla sú pristrihnuté, aby sa nemohli príliš vzďaľovať a aby sa teda proroctvo nenaplnilo.


Žeby koniec kráľovskej nadvlády?


Posledný príspevok od Buran  ·  22. 1. 2021 o 08:15
1.1k
7
TauRus zverejnil(a) 21. 1. 2021 o 15:55
Zahraničná politika

Co se děje?


🔺 Donald Trump před odchodem z funkce amerického prezidenta pronesl rozlučkový projev. Připustil příchod nové americké administrativy k moci a ujistil, že se modlí za její úspěchy.


🔺 V Portlandu pochodují demonstranti Antifa k objektu ICE a skandují "k čertu s Joe Bidenem". "Dav skanduje" Black Lives Matter "protestní Transparent v Portlandu:" nový svět z popela»


Antifa v současné době vykopává okna ústředí Demokratické strany v Oregonu.


V Seattlu anarchisté blokují dopravu a v centru této křižovatky zapálili velkou americkou vlajku.


Přední linie tisku AntiFa čelí policii, zesměšňuje je a snaží se jim zabránit uhasit požár. Někteří účastníci s červenými vlajkami.


🔺 Video věnované bidenově inauguraci získalo na oficiálním kanálu Bílého domu na YouTube pouhých 320 000 zhlédnutí. Komentáře jsou zakázány. Video je tak nepopulární, že nyní jeho "není v seznamech" na účtu YouTube Bílého domu, získalo více než 13 000 dizlajků. Biden dostal 81 milionů hlasů, kde jsou všichni tito lidé?


🔺 Ursula von der Liayenová uvedla, že nyní má EU přítele v Bílém domě. Podle předsedy Evropské komise se po těžkých čtyřech letech u Evropy opět objevil přítel v Bílém domě v osobě Joea Bidena.


🔺 Oběť sexuálního násilí ze strany Joea Bidena-Tara Reeda: "je strašně bolestivé sledovat, jak na mě útočí osoba."


Obvinila svého bývalého šéfa, tehdy senátora Joea Bidena, ze znásilnění v roce 1993. Média Taru Reidovou zcela ignorovala, i když měla řadu svědků, kteří potvrzovali tvrzení, že ji Biden znásilnil.


🔺 Pentagon zablokoval (https://www.politico.com/news/2021/01...) přístup členů nové administrativy prezidenta Joe Bidena k důležitým informacím o probíhajících operacích.


🔺 Kalifornie celé pobřeží je obklopeno válečnými loděmi po celém obvodu


🔺 Nejvyšší soud USA evakuovali kvůli hrozbě výbuchu.


🔺 Čína uvalila sankce na 28 amerických činitelů, kteří podle prohlášení čínského ministerstva zahraničí vážně porušili čínskou suverenitu, včetně Mika Pompea a úředníků v Trumpově administrativě.


🔺 Tisíce lidí se setkaly s Trumpem v Palm Beach na Floridě.


🔺 YouTube prodlouží omezení vůči Trumpovi ještě nejméně o týden


🔺 Americký novinář John Varoli: svobodu slova vlastně nemáme. Pro vás to asi zní divoce, ale já tady žiju a bojím se vyjádřit svůj názor, říkat, co si myslím. Abys tu mohl dobře žít, musíš být jasný liberál. Musíš souhlasit s liberálními názory. Pokud ne, budete mít skutečné problémy! O to víc jsem běloch. Běloch je nyní v liberálních státech hlavním nepřítelem. Za všechny hříchy může běloch. Dokonce i Biden říká, že běloch je pro naši zemi hlavní hrozbou. Dempartia to neustále opakuje, používá rasovou a etnickou nenávist.


🔺 Durov řekl, proč nelze Telegram zablokovat a jak to bude fungovat bez App Store. Podle Pavla Durova, Telegram práce není možné zabránit kvůli rozvinuté cloudové infrastruktury. Takže ani Amazon by to nemohl zablokovat, protože posel již dávno nefunguje na základě svých serverů. Právě nyní vývojáři pracují na vytvoření webové verze Telegram, který je schopen pracovat v prohlížeči, bez použití mobilních zákazníků jako takové.


🔺 V Kremlu deklarovali potřebu regulovat regulaci sociálních sítí. Facebook a Instagram osobní účty úřadujícího amerického prezidenta Donalda Trumpa na pozadí protestů ve Washingtonu se podle mluvčího Kremlu staly lekcí pro všechny.


🔺 V den Bidenovy inaugurace se úředníci v okrese Maricopa v Arizoně konečně dohodli na kontrole výsledků hlasování.


🔺 V Oválné pracovně prezident Biden řekl, že jeho předchůdce zanechal dopis před odjezdem, ale Biden řekl, že se odhalí jeho obsah z úcty k prezidentovi Трампу. "Protože to bylo osobní," říká Biden.


Vzkaz, který Trump nechal na stole v Bílém domě pro Bidena...
https://yt3.ggpht.com/C-LqtRPO76pvBMWTa32SRuMKousrjkQAXTc9TH4kATF5SNhatLVJdPXVheO_sPvm_LBrSy30lWH3=s700-nd


https://www.youtube.com/post/UgymHzrE-Bg2-Dl5Q0t4AaABCQ


Na sociálních sítích si lidé všimli, že inaugurace Bidena měla hodně společného s filmem "Hladové hry", který je o totální kontróle obyvatelstva. Obzvlášť zajímavý byl simbol "sojky" na šatech Lady Gaga, ale i oblečení hostů.
https://t.me/bigshocktheory/4937?single


https://t.me/bigshocktheory/4934?single


https://t.me/bigshocktheory/4939?single


Melanie Trump se po příjezdu do Floridy oblékla do šatů barev jokera
https://t.me/bigshocktheory/4949?single


https://t.me/bigshocktheory/4948?single


Posledný príspevok od Terth.  ·  21. 1. 2021 o 22:17
484
4

http://www.msn.com/cs-cz/lifestyle/lifestyle/elon-musk-nejbohat%c5%a1%c3%ad-mu%c5%be-sv%c4%9bta-chce-prodat-v%c5%a1echen-majetek-a-p%c5%99es%c3%addlit-na-mars/ar-BB1cObOb?ocid=ientp
"Musk se prostřednictvím webu Space.com svěřil, že chce na Marsu vytvořit kolonii, kde bude žít milion lidí. Chce se tam odstěhovat s nimi. Dokonce se rozhodl prodat svůj majetek a nechat si jen akcie. Za chvíli prý bude spát v kanceláři nebo si pronajme hotelový pokoj".
Absurdita - co k tomu dodat? Ta poslední věta je možná dost prorocká.


Posledný príspevok od Otec  ·  21. 1. 2021 o 20:38
243
0

Požiar sa začal vo štvrtok popoludní v budove, ktorá bola ešte vo výstavbe v zariadeniach indického ústavu séra v Pune.


Zábery ukazovali husté oblaky dymu valiaceho sa z budovy na rozľahlom mieste spoločnosti.


Spoločnosť uviedla, že výroba vakcín nebude ovplyvnená. Príčina požiaru nebola zistená.


Poonawalla uviedol, že na výrobu vakcíny Oxford-AstraZeneca, známej ako Covishield, nebude mať žiadny vplyv „z dôvodu viacerých výrobných budov, ktoré som si ponechal v rezerve na riešenie takýchto udalostí“.
Covishield je jednou z dvoch vakcín schválených indickou vládou na použitie v rámci jej očkovacieho programu, ktorý sa začal minulý týždeň a je najväčším na svete .


227
2

https://www.youtube.com/watch?v=eLKkHZfnavs


Dlouhý, ale zajímavý rozhovor o aktuálním dění (mnoho různých témat - představy o řešení světové krize, marxismus, směřování KSČM, spolupráce s dalšími národně orientovanými subjekty, Pjakin, 1968, ...). Je znát, že v KSB se plně neorientuje a úplně nesouzní. Hovoří o marxismu, ale snaží se přivést KSČM na cestu zastupování zájmů většiny. Studium tlustých knih by mu pomohlo. Přesto je to patriot a pravděpodobně i bolševik (v KSB významu), a představuje naději na vzkříšení KSČM. Je vidět jak KSB postupně roste a sílí (z několika dotazů je znát, že studentů přibývá).


Posledný príspevok od Buran  ·  21. 1. 2021 o 13:17
207
0

Akcie skupiny CZG - Česká zbrojovka od začátku roku posílily o 24 procent. Největší nárůst – z 300 na 330 korun za kus – jejich kurz zaznamenal na začátku minulého týdne. Investoři tak reagovali na informaci, že společnost pokračuje ve vyjednávání o získání stoprocentního podílu v americké společnosti Colt Holding Company LLC.


https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/akcie-ceske-zbrojovky-rostou-prevzeti-americkeho-coltu-je-na-spadnuti-40348376


2.2k
13

Ak si pozriete aktuálne fotky alebo videá spred budovy Capitol-u, je na nich vidieť, že spôsob, akým sú postavené ploty okolo, naznačuje, že ploty majú skôr zabrániť osobám uniknúť a nie vniknúť...
Na vonkajšej strane sú totiž betónové bariéry, pomocou ktorých sa prípadní ľudia ľahko dostanú cez plot. To znamená buď niekto spravil kardinálnu chybu pri stavaní - nepravdepodobné, alebo skôr je to tak chcené.
Aj spoje častí plotu sú zvonku, aj ostnatý drôt je orientovaný ako vo väzení, dovnútra, teda KU Capitolu...60035fba7f87f
60035fbac03ae
60035fbb28dd4


Posledný príspevok od JankaS  ·  20. 1. 2021 o 18:35
183
0

Vladimir Putin zorganizoval stretnutie o realizácii integračných projektov v priestore Eurázijskej hospodárskej únie ako videokonferenciu.
V. V. Putin: Milí kolegovia, dobré popoludnie!
Prvá otázka: z tých, ktorí sa zúčastnili krstu, sú všetci zdraví, sú všetci v poriadku, sú všetci na pracoviskách? Vďaka Bohu.
Naše dnešné stretnutie je venované strategicky dôležitej, prioritnej téme - rozvoju integračných procesov. Kľúčový význam tu, samozrejme, patrí Eurázijskej hospodárskej únii, ktorú sme s partnermi vytvorili pred 6 rokmi.
V tomto období sa napriek náročnej vonkajšej situácii urobilo veľa. Takže v roku 2019 vzrástol obrat spoločného obchodu štátov Únie v porovnaní s rokom 2015 o 35 percent a dosiahol 61,6 miliárd dolárov. Napriek niektorým prognózam a podielu krajín Eurazes v ruskom zahraničnom obchode: z 7,8 percent v roku 2015 na 8,6 percent v roku 2020 Zahraničný obchod s eurázijskými krajinami sa rozvíja stabilnou sadzbou: jeho nárast bolo 27 percent.
Takáto pozitívna dynamika sa dosiahla spoločným úsilím odstrániť prekážky pohybu tovaru, služieb, kapitálu a práce medzi krajinami Únie. Vo väčšine odvetví ekonomiky už vznikli spoločné trhy a úspešne fungujú. Na zvyšku pohybu v tomto smere, riešenie praktických problémov, hľadanie optimálnych modelov pokračuje.
Príkladom takého úspešného kompromisu medzi členskými štátmi Únie je rozvoj spoločných prístupov vytvorenie jednotného trhu s tak citlivou, sociálne významnou ekonomikou, akou je výroba a obrat drog a zdravotníckych produktov. Od januára 1 tohto roku sa registrácia všetkých liekov v krajinách EÚ vykonáva podľa spoločných pravidiel a postupov. Toto je teraz mimoriadne dôležité, všetci to dobre chápeme, keď naše krajiny čelia spoločnej výzve - epidémii koronavírusu a potrebujeme efektívne koordinovať úsilie o ochranu životov a zdravia občanov.
Dôsledne sa rozširuje jednotný trh služieb Únie. Jej súčasťou je už 53 sektorov a tento rok pokryje ďalších päť destinácií.
Upozorňujem aj na to, že členské štáty Únie schválili koncepciu spoločného eurázijského trhu. Práve prebieha príprava na vytvorenie spoločného elektrického trhu. Odštartovali sme program tvorby spoločných trhov s plynom, ropou a olejom. Toto je ťažká otázka.
Je však tiež zrejmé, že epidémia koronavírusu, jej následky ovplyvnili stav vecí v ekonomike a sociálnej sfére našich štátov všeobecne. Toto by sme mali všetci zvážiť. Znížil sa hrubý domáci produkt, priemyselná výroba a objem obchodu, čo sa nakoniec odzrkadľovalo - žiaľ, nemohlo si pomôcť, ale reflektovalo - a na trhu práce. Teraz je dôležité používať integračné mechanizmy na obnovu podnikateľskej činnosti, na dosiahnutie rastu zamestnanosti, čo znamená príjem ľudí.
V tejto súvislosti sme pred mesiacom s kolegami v Eurážach diskutovali o tom, čo sa dá urobiť pre nápravu situácie, aby sme dosiahli trajektóriu udržateľného hospodárskeho rastu. Stratégia rozvoja eurázijskej integrácie bola schválená do roku 2025, ktorá zahŕňa dokončenie tvorby Spoločnej trhovej únie tovarov, služieb, kapitálu, práce a jednotného digitálneho priestoru, čo je podľa mňa mimoriadne dôležité v dnešných podmienkach..
Dávam na vedomie, že akcie kazašského predsedníctva v Únii budú zaslané na plnenie týchto cieľov, ktoré sa začalo 1 januára tohto roku. Prezident Kazachstanu o tom hovoril. Plne podporujeme takéto priority našich kolegov.
Začnime diskutovať o najrelevantnejších aspektoch integrácie v eurázijskom priestore vrátane ich efektívnej koordinácie s plánmi a prácou vlády Ruskej federácie na dosahovaní národných rozvojových cieľov.
http://kremlin.ru/events/president/news/64909


395
0

JUDr. Miroslav Radačovský, nezávislý a nezaradený poslanec EP


RUSKÁ FEDERÁCIA, EURÓPSKA ÚNIA a SLOVENSKÁ REPUBLIKA
Slováci a Slovenky, vážení priatelia, patrioti Slovenska!
Včera som sa zúčastnil ako europoslanec zasadnutia Výboru NR SR pre európske záležitosti, kde bol, okrem iného, prerokovaný návrh „Bezpečnostnej stratégie SR“, za prítomnosti predkladateľa ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.
Ide o rozsiahlejší dokument, podľa môjho názoru, po formálnej stránke dobre spracovaný a vystihujúci podstatu bezpečnostnej stratégie štátu, počnúc hrozbami hybridnými, nelegálnej migrácie, terorizmu, ekologickej bezpečnosti, možnej vojenskej hrozby a podobne.
Po obsahovej stránke mal som určité výhrady voči príliš jednostrannej orientácii na USA, avšak to je vec názoru. Podstatné pre mňa bolo ust. čl. 81. tohto návrhu, kde sa konštatuje, že Slovenská republika má záujem rozvíjať dobré vzájomné vzťahy s Ruskou federáciou. Rusko je dôležitým účastníkom a partnerom pri riešení medzinárodných hrozieb a výziev, hoci sa ďalej poukazuje aj na niektoré konfrontačné prístupy vo vojenskej bezpečnostnej a politickej oblasti.
Stručne povedané, a je to podľa môjho názoru dobré, že Rusko už nie je chápané ako bezpečnostná hrozba, ale skôr bezpečnostná výzva a že SR má záujem rozvíjať dobré vzťahy s Ruskou federáciou.
Oboznámil som sa však aj s podobnými závermi bezpečnostnej stratégie Ruskej federácie a došiel som k nasledujúcemu záveru.
Pokiaľ to zhrniem, my ako Slovenská republika v rámci EÚ vnímame Ruskú federáciu ako akúsi bezpečnostnú hrozbu (správne výzvu), poukazujúc aj na dianie na Ukrajine a vstup Krymu do Ruskej federácie. Máme však záujem rozvíjať dobré vzájomné vzťahy do budúcnosti, čo je zrejmé z návrhu Bezpečnostnej stratégie SR.
Ruská federácia, naopak, považuje za bezpečnostnú hrozbu pre seba rozmiestnenie a rozmiestňovanie vojenských základní NATO v bezprostrednej blízkosti jej hraníc, ako v Poľsku, v Pobaltských krajinách, na západnom Balkáne a v Gruzínsku, avšak do budúcnosti chce takisto dobré a priateľské vzťahy s EÚ a teda aj so Slovenskom.
Kde je teda potom problém? Mne sa zdá, ba dokonca som o tom presvedčený, že problém je v aktivitách NATO a pokiaľ by tento problém zvaný NATO v Európe neexistoval, tak ani jedna ani druhá strana by o sebe netvrdila, že je bezpečnostnou hrozbou a mohli by sa rozvíjať s touto veľkou slovanskou bratskou krajinou dobré obchodné, kultúrne a iné vzťahy. Som presvedčený, že nemôže byť na Slovensku a v Európe nikto, kto by nemal záujem na mierovom spolunažívaní EÚ a Ruskej federácie v priestore od Vladivostoku po Lisabon, od Baltu po Stredozemné more, pretože toto by bola ekonomická prosperita a predovšetkým mier, čo je nevyhnutnou podmienkou existencie ľudstva. V tomto smere som prezentoval aj svoj názor na včerajšom zasadnutí výboru.
V ďalších príspevkoch budem Vás informovať o svojej činnosti europoslanca vo výboroch, v ktorých som zaradený, ako aj o činnosti parlamentného zasadnutia, pretože je to moja povinnosť voči občanom SR a prácu vykonávam z domu na diaľku, za výdatnej pomoci mojich asistentiek a asistenta.
S úctou JUDr. Miroslav Radačovský, nezávislý slovenský europoslanec


247
0

Úradujúci prezident USA, republikán Donald Trump, v stredu opustil Biely dom a smeroval na Floridu bez toho, aby čakal na inauguráciu zvoleného prezidenta Josepha Bidena, ktorá je naplánovaná na pravé poludnie miestneho času. Doterajší rozpis amerického vodcu, ktorý sa predtým šíril, naznačoval, že spolu s prvou dámou Melaniou Trumpovou odcestujú do Palm Beach na Floride.


Republikán predniesol rozlúčkový prejav na vojenskej základni Andrews neďaleko Washingtonu. Na počesť odchádzajúceho prezidenta znelo nad základňou 21 delostreleckých saliev. O 09:00 miestneho času (17:00 moskovského času) Trump opustil základňu, pričom naposledy použil prezidentskú radu číslo jeden.


801
4

Stručný výtah z videa:


V Bavorsku přikázali nosit masky FFP2 (k vidění 0:39 sekund), které se smí používat 75 min., a potom je nutné od nich půl hodiny odpočívat a je nutné je měnit. Takže vycházíte-li ven, musíte je měnit tak 2-3krát denně. Na benzínové pumpě stojí 6 EUR, jinde k sehnání tak za 2-3 EUR.


Je velmi vypovídající, že toto nařízení přišlo po rozjetí výroby těchto masek v Bavorsku, když se jim dostatečně naplnili sklady. A protože tuto masku nemohou nosit muži s vousy, vážně se diskutuje o tom, že se budou muset holit.


Prý je to proti nové mutaci z Británie, u které se dosud ani neví, zda způsobuje závažnější onemocnění či ne.


Německý ministr zahraničí se už vyjádřil (17.1.2021), že očkovaní lidé v Německu by měli mít víc občanských práv než neočkovaní, tj. moci chodit do restaurací, létat letadlem atd. Přitom dosud není žádný důkaz o tom, že po očkování se lidé nemohou nakazit koronavirem a být opět nakažliví. Nemluvě o tom, jak média neustále ujišťovala, že nic takového jako omezování občanských práv nehrozí!


Po očkování umírají staří lidé. Dříve, když zemřeli, bylo jasné, že zemřeli na koronavirus, ale jsou-li očkovaní a zemřou, je třeba to PEČLIVĚ prověřit, zda tomu tak SKUTEČNĚ bylo.
V Bavorsku si soudci sami rozhodli, že jich se nošení masek netýká.


Ze tří kandidátů byl zvolen nástupce Merkelové jako předseda CDU. Je to Armin Laschet. (Mimochodem druzí dva kandidáti nikdy nepracovali, neboť po právním vzdělání šli rovnou do politiky :-) ) Na začátku pandemie byl Laschet proti tvrdým lockdownům a dokonce zaplatil jediný provedený výzkum koronavirového ohniska prováděný v terénu v jeho zemi (Severní Porýní-Vestfálsko), který ukázal, že koronavirus se nepřenáší povrchem. Proto Němci také nemusí nosit rukavice. Před prvním lockdownem už zpíval jako všichni ostatní politici, takže ho buď zlomili nebo mu něco slíbili.


https://www.youtube.com/watch?v=ALvlMZOYKP0


Přidám ještě takové menší info k vakcínám, koho to zajímá:


https://kob-forum.eu/komentar/co-je-to-mrna-vakcina-proti-koronaviru-a-jak-funguje/


Posledný príspevok od Kancelar  ·  20. 1. 2021 o 14:47
291
2

Cenzúra pokračuje na plné obrátky a firma Apple bola obvinená, že nechala vo svojom AppStore aplikáciu Telegram, ktorá slúži na rozširovanie nenávisti, ale aj ako komunikačný kanál pre ruskú vládu mimo územia Ruska a šírenie myšlienok neo-nacistických a "bielych" skupín.


Kto má iphone a chce sa zbaviť Whatsappu a prejsť na Telegram, tak je najvyšší čas to urobiť.


https://appleinsider.com/articles/21/01/18/apple-sued-for-not-removing-telegram-from-app-store-over-violent-content


Posledný príspevok od Otec  ·  20. 1. 2021 o 00:21
837
8

60054ed983c33


Holub, který měl urazit úctyhodně dlouhou pouť z Ameriky do Austrálie, nakonec žádným vytrvalostním letcem není. Zjistilo se totiž, že má falešný kroužek a byl chybně identifikován. Patrně je rodilý Australan. Díky tomu ale pták nyní unikne smrti, úřady se ho původně chtěly zbavit kvůli obavám ze zavlečení nemocí.


Holuba pojmenovaného Joe podle budoucího amerického prezidenta našel na svém dvorku koncem prosince obyvatel Melbourne Kevin Celli-Bird. Podle kroužku se mu podařilo zjistit, že majitelem ptáka je muž z americké Alabamy a že holub tak urazil ze svého domova asi 13 tisíc kilometrů. Jenže nakonec je vše jinak.


Manažer americké závodní holubí organizace American Racing Pigeon Union Deone Roberts v pátek uvedl, že kroužek je falešný. Čísla na kroužku patří jinému ptákovi, což má být poznat i podle fotek. „Ptačí kroužek v Austrálii je padělaný a nelze ho trasovat. Není nutné holuba zabíjet,“ citovala Robertse agentura AP.


Pravdu o falešném kroužku nakonec potvrdila i australská vládní zemědělská agentura, která je zodpovědná za biologickou bezpečnost. „Při vyšetřování jsme zjistili, že holub Joe je s největší pravděpodobností z Austrálie a nepředstavuje tak bezpečnostní riziko,“ uvedl úřad s tím, že vůči ptákovi nepodnikne žádné další kroky.


Nejdelší let v roce 1931
Australský premiér Michael McCormak sám dříve uvedl, že pokud se prokáže, že holub skutečně přiletěl z Ameriky, nedostane se mu žádné milosti. „Pokud se Joe dostal do země v rozporu s našimi striktními pravidly o biologické bezpečnosti, tak má smůlu. Buď poletí domů, nebo bude čelit následkům,“ řekl premiér.


Pták Joe tedy nakonec smrti unikne, ale nelze ho už považovat za rekordmana. Prvenství za nejdelší zaznamenaný let se tedy vrací k holubovi, který zdolal necelých 12 tisíc kilometrů už v roce 1931 při cestě z Francie do Vietnamu.


https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/holubiho-rekordmana-mela-cekat-smrt-nakonec-ji-unikne-diky-falesnemu-krouzku-40348058


https://www.nytimes.com/2021/01/15/world/australia/joe-pigeon.html


https://twitter.com/ChloeBouras/status/1349883491635265538

Posledný príspevok od Oracle_911  ·  19. 1. 2021 o 15:13
231
0

http://www.msn.com/cs-cz/zpravy/newspanorama/elektrick%c3%a1-j%c3%adzda-na-pln%c3%bd-plyn-z-ruska-%c4%8desko-hled%c3%a1-%c5%99e%c5%a1en%c3%ad-sv%c3%a9-energetick%c3%a9-bezpe%c4%8dnosti/ar-BB1cSnRz?ocid=ientp
Zajímavý článek, krom faktů i politické pasáže. Ruský plyn pomalu nahrazuje uhlí a pokud nezačneme se stavbou nahradí i atom. Takže není kam spěchat. Připojení našich plynovodů na západ bylo dlouhodobě plánováno / řízeno. Původní plán (nejen energetické, ale následně i politické oddělení střední a východní Evropy od Ruska - spuštění nové železné opony) nevyšel, Rusko se nedostalo do izolace. A kdo jinému jámu kope... do izolace se pomalu dostává malobritánie a USA (po volbách se to ještě urychluje).


268
0

V Izraeli sa podarilo vyvinúť technológiu na detekciu koronavirusov, vírusov chrípky a rakoviny v dychu človeka. Presnosť je cca rovnaká ako u PCR testov. T.j. ak sa im podarí úspešne zaregistrovať prístroj, bude možné detekovať rôzne respiračné ochorenia metódou, ako keď policajti merajú hladinu alkoholu fúkaním do prístroja.
https://www.pcrevue.sk/a/Scentech-Medical--Dychovy-test-na-COVID-19-je-rovnako-presny-ako-PCR-test


1k
16

A to je prosím renomovaná štúdia:
https://www.zerohedge.com/markets/stanford-peer-reviewed-study-did-not-find-evidence-lockdowns-were-effective-stopping-covid


Ergo najviac sa zresetujú nie obyčajný ľudia, ale ekonomika, elity a politici. A Matelko sa má na čo "tešiť"...


Posledný príspevok od Oracle_911  ·  19. 1. 2021 o 11:43
506
1
vousy zverejnil(a) 19. 1. 2021 o 10:14
Zahraniční analytici

Z pětiletého trestu odnětí svobody mu dali podmínku na stejně dlouhou dobu. Takže se nejedná o osvobozující rozsudek, ale pokud by byl opravdu vinen, myslím, že by jej nikdy nepustili na podmínku. Přeji mu mnoho zdraví a klidu.


Více na zakonvremeni...


Posledný príspevok od vito  ·  19. 1. 2021 o 10:30
731
0
Oracle_911 zverejnil(a) 19. 1. 2021 o 07:32
Zahraničná politika
1.2k
9

Nahodou som natrafil na zaujimavy clanok


https://www.breitbart.com/europe/2020/09/30/hungarian-governments-official-twitter-account-suspended/?fbclid=IwAR3FYzpkHjauEPnDU-kaY39-Gb2Sv6__r_-z2LjEVu_-i_56EUnBn3lDrLo


Twiter suspendoval ucet madarskej vlade


Toto je velmi zaujimave, pretoze ako vieme madarsko je projekt GP. Takze twiter je ocividne projekt inych satanistov.


Neviem ci si to tie technologicke giganty uvedomuju co robia, ale toto bude ich koniec.


Necudoval by som sa, keby aj v twiteri mali nejakeho nastrceneho cloveka, co im "radi", ktore konta maju vypnut - tjs urychluje likvidaciu twiteru smile


Z pohladu DVTR sa krasne zobrazuje fakt - kto siri informacie ten riadi. Uz ani vlady volene ludom nicomu nevladu, uplnu kontrolu nad svetom prebrali media a [anti]socialne siete - ktorych novinari\editori nie su ani znali problematiky a ani nemaju dostatocne vzdelanie na to aby mohli sirit informaciu.


V minulosti sirili informacie len jednotlivci dosahujuci kvality cloveka - zreci, volchvocia atd.... dneska siri informacie todova smile


Ako priklad nekompetentnosti sirenia informacii novinarmi mozem uviest


https://www.hlavnespravy.sk/caputovej-progresivny-ekonom-psy-nielenze-smrdia-bresu-hryzu-a-obtazuju-okolie-ale-ich-hlavnou-chybou-je-ze-maju-uhlikovu-stopu-ako-velke-auta-suv/2407806


  • naozaj potrbebuje clovek tuto informaciu k zivotu? Preco autor propaguje toho degenerata, ktory je mozno jeden z 100 000 ludi? Chapem, ze autor chcel zdiskreditovat ludi okolo caputovej - ale to uz v minulosti bolo X krat spravene.

Posledný príspevok od SpinQ  ·  18. 1. 2021 o 19:25
1.3k
10
Otec zverejnil(a) 9. 1. 2021 o 17:52
História
Zem

Geologické, paleontologické a archeologické nálezy a poznatky nie sú v súlade s tým, čo sa nám snaží nabulíkať oficiálna"veda". Dôvod poznáme všetci, hermetizácia vedenia vedie k získaniu a udržaniu moci.


V tejto súvislosti som narazil na nie tak šialenú teóriu o vývine našej Zeme, ktorá má viac logických vysvetlení ako podávaná oficiálna teória o subdukcii:


https://aeronet.cz/news/video-kapitola-1-syndikatu-o-vzniku-planety-zeme-a-vsech-planetarnich-teles-tridy-g-v-celem-vesmiru-uprostred-nasi-planety-je-termonuklearni-jadro-jako-uvnitr-slunce-a-nase-planeta-se-zvetsuje/


https://www.youtube.com/watch/tiCMFzpMnZM


http://www.alternativephysics.org/book/ExpandingEarth-demo.htm


Zem
Posledný príspevok od imp  ·  18. 1. 2021 o 15:55
283
0

Je naplanovan summit "sedmicky" v Anglii v 6/2021 v osobnim rezimu, 200 km od Londyna a chteji jeste pozvat vudce ES? z Australie, Indie a Jizni Koreje. Tvurci se opiraji o vitezstvi Bidena bez zniceni Trumpa a Trumpistu. Je to prechod k modelu Brexit, planovanem v r. 2016, ktery byl vytvoren s tim, ze vyhraje Hilary C. To se nestalo, zvitezil Trump, no a nyni je Biden, tak se pokracuje v planu. Oba, Hilary C. i Biden pracuji pro britsky bankovni system.
Obratte pozornost na Indii, EU, Australii a J. Koreu. Schema Londyna je proste - aby se VB vyhnula krachu v 9/2021, tak vybrala svuj model Bristskeho imperia.
Z pohledu Panarina neni perspektivni a nebude mit pozitivni rozvoj, ale zkousi se to. Skotsko chce odejit apod.
Chteji opet ridit EU, NATO atd, proto tento summit.


P.S.
Nektera slova mi nebyla dost srozumitelna. Prosim o pripadnou opravu. Dekuji.


https://www.youtube.com/watch?v=vIR49d0GHk8


Y
435
2

Ve věku 81 let zemřel americký hudební producent Phil Spector. S odvoláním na kalifornskou vězeňskou službu o tom v neděli informovala agentura AP. Spector, který spolupracoval například s The Beatles či Tinou Turnerovou, si od roku 2009 odpykával 19letý trest vězení za vraždu.


https://www.novinky.cz/kultura/clanek/zemrel-phil-spector-producent-beatles-a-usvedceny-vrah-40348075


Posledný príspevok od Chemik  ·  18. 1. 2021 o 07:57
257
1

Třináct Izraelců po očkování vakcínou Pfizer ochrnulo. Lékaři navrhli, aby druhá dávka nebyla prováděna
„Podle údajů Ministerstva zdravotnictví Izraele se u minimálně třinácti lidí projevily příznaky parézy. Někteří lékaři však předpokládají, že se může jednat o větší počet takových případů,” uvádí izraelský deník.
V izraelském resortu zdravotnictví upozornili, že ti lidé, kteří po přijetí první dávky vakcíny měli příznaky parézy, měli by odložit vpíchnutí druhé dávky, dokud se neuzdraví. Na druhé straně lékaři pochybují, zda přijetí další dávky vakcíny bude v takových případech vhodné.


https://cz.sputniknews.com/svet/2021011713067426-trinact-izraelcu-po-ockovani-vakcinou-pfizer-ochrnulo-lekari-navrhli-aby-druha-davka-nebyla/


Y
Posledný príspevok od Yori  ·  17. 1. 2021 o 21:26
339
1

Posledný deň minulého roka mal byť pre stranu Vlasť, ktorú reprezentuje bývalý sudca Štefan Harabin, významným míľnikom. Aby pokryla nákladnú kampaň, strana si pred parlamentnými voľbami napožičiavala takmer milión eur.


Veľkej väčšine veriteľov sa zaviazala peniaze vrátiť do 31. decembra 2020.
Ale strana tvrdí, že peniaze zatiaľ vracať nemusí, pretože ich od nej jednoducho nikto naspäť nepýta.
Na svojej webovej stránke Vlasť priznáva pôžičky od takmer dvoch desiatok veriteľov v celkovej sume zhruba 970-tisíc eur. Viacerí z nich Vlasti požičali okrúhlych 100-tisíc eur. Výnimkou je ružomberský primátor Igor Čombor, ktorý prispel sumou 130-tisíc eur.
Vlasť svojich veriteľov vyzvala, aby netrvali na vrátení požičanej sumy. Strana navrhla, aby sa ich pôžičky v podstate zmenili na dary.
https://www.aktuality.sk/clanok/855108/harabinova-vlast-mala-splatit-milion-eur-peniaze-nevracia-nikomu-vraj-nechybaju/


Posledný príspevok od Ferry  ·  17. 1. 2021 o 19:04
910
4

Práve som dočítal Hox-ov článok na Leva-nete: http://leva-net.webnode.cz/products/trump-a-qanon/. Venuje sa Qanonu a zneužívaniu detí. Zaujal ma ale koniec článku, kde sa vyjadruje k Pjakinovému chápaniu udalostí v SŠA a na záver uvádza túto vetu: "Jinými slovy, říkám že Donald Trump není "člověkem GP", že stojí na jiné straně. Na které? Na straně lidí."
Keď si všímam činnosť Trampa za celý čas jeho činnosti ako prezidenta, je evidentné, že jeho rozhodnutia o rôznych sankciách hlavne voči Číne a možno povedať aj RF, boli prijímané na upevnenie ich samostatnosti a nezávislosti ( presne v súlade s plánom GP ). Ale nedá mi nevšimnúť si jeho vyjdrenie: "America first" ( maj na mysli SŠA ). Vidím, že tvrdo pracuje pre nový Americký Národ a hlavne pre nových Američanov - čo, si myslím, že nie je v súlade s GP. Prepáčte mi, nechcem postaviť veci na hlavu, ale čo robil Stalin?


Posledný príspevok od Ferry  ·  17. 1. 2021 o 19:02
207
0

Znova video zo zivota.


https://www.mojevideo.sk/video/33ffd/zlodeja_sud_oslobodil_tak_si_ho_podali_ludia_(guatemala).html


Sud prepustil cloveka co viac krat kradol bez toho aby ho "poucil", bez toho aby sa v nom nieco pohlo.


Lenze tento krat ludia si ho chytili a skusili na nom vykonat isty druh napravy.


Hned 2 zaujimave fakty vyzdvihuje to video


  1. Hlas ludu hlas bozi - v spolocnosti ludi je spravodlivost ovela lepsie interpretovana ako v institucii, ktora je na to "vytvorena".
  2. Sudnistvo, ako slapka aktualnej (neludskej) koncepcie, podporuje malu kriminalnu cinnost aby v dav lepsie znasal krivdy na nom pachane vladnucou vrstvou - tjs aby si dav zvykal na netrestanu kriminialitu ako mensich tak aj vacsich rozmerov.

127
0

https://drive.google.com/file/d/17p2XQeeDveEPALuapUzd9MJTNPgFGzqz/edit


Před nedávnem starosta Městské části Praha 3 Jiří Ptáček z TOP 09 znovu otevřel otázku možného přejmenování zdejší Koněvovy ulice. Využil k tomu »petici« s údajně tisícem »podpisů«, která požaduje změnu názvu Koněvovy ulice na ulici Marie Terezie. Navzdory tvrzení starosty i řady sdělovacích prostředků je třeba upozornit, že se v tomto případě nejedná o skutečnou petici podle petičního zákona, ale pouze o jakousi »elektronickou petici« postrádající základní náležitosti, jako jsou například opravdové podpisy. Jen malý zlomek těch, kteří na internetu tuto »petici« podpořili, patří mezi občany Prahy 3, o samotných obyvatelích Koněvovy ulice ani nemluvě. Není bez zajímavosti, že za »peticí« stojí bývalý neúspěšný kandidát za TOP 09 do různých funkcí Adam Komers z obce Kaliště, celé jméno jejího dalšího iniciátora, v tomto případě pro změnu z obce Dymokury, pak údajně zní Děpold Jaroslav Maria Josef Jan Bedřich Gabriel Rudolf Rita Czernin, přičemž se jedná o bratra současného 1. místopředsedy TOP 09.


Můžete také podpořit facebookovou stránku Zachraňme Koněvku. Více informací o této iniciativě je na jejím webu: https://zachranmekonevku.blogspot.com


343
0

Možno ste si všimli, ako sa slovenská štátna tlačová agentúra pod ideologickým vedením Pavla Demeša (bývalý riaditeľ pre strednú a východnú Európu americkej mimovládnej organizácie German Marshall Fund) snaží komentovať úplné banality a rôzne informácie vyhlasovať za hoaxy. Túto aktivitu robí v spoluprácu so zahraničnou agentúrou AFP.


Dnes prekonali sami seba a uverejnili toto:
HOAX: Zdieľaný obrázok nepochádzal zo Simpsonovcov, bol zmanipulovaný
https://www.teraz.sk/zahranicie/hoax-zdielany-obrazok-nepochadzal-z/520553-clanok.html


Stovky ľudí zdieľali na sociálnej sieti obrázok, ktorý údajne zobrazuje postavu zo Simpsonovcov v klobúku s rohami pred americkým Kapitolom s tvrdením, že animovaný televízny seriál predpovedal nepokoje priaznivcov prezidenta Donalda Trumpa zo 6. januára 2021.


Článok je veľmi dlhý (300 slov) vzhľadom k tomu, o akej banalite informuje. Je zaujímavé, že si vedenie agentúry dá záležať, aby jej zamestnanci venovali toľkoto času práve takýmto oznamom.


574
4

V Norsku zemřelo 23 lidí po očkování proti koronaviru vakcínou společností Pfizer . Toto je uvedeno na webových stránkách Norské agentury pro léčivé přípravky.


Odborníci vyšetřují příčiny úmrtí občanů. Bylo prostudováno již 13 případů.


Agentura poznamenala, že vakcína může skutečně způsobit vedlejší účinky, které vedou k „závažnějšímu průběhu stávajících nemocí u starších lidí“.


Očkování společností Pfizer proti koronavirům začalo v Norsku 27. prosince. Obyvatelé domovů s pečovatelskou službou v Oslu se ujali jako první.
https://lenta.ru/news/2021/01/14/pfizer_norway/?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop


originál: https://legemiddelverket.no/nyheter/meldte-bivirkninger-etter-koronavaksine-pr-14-januar-2021


Odmítnout vakcínu si nedovolí, tak raději ze stárců udělají pokusné králiky


Posledný príspevok od JanaK  ·  14. 1. 2021 o 23:24
714
9
Ferry zverejnil(a) 12. 1. 2021 o 19:04
Mimo kategórií
Veda

Ako aj KSB hovori, vela technologii je jednoducho zakazanych. Kto rad bada tak uz isto aj natrafil na elektrinu z atmosfery. Je na to normalne patent, ktory presne predpisuje ako vyzer antena, ktora pri urcitej velkosti dokaze z atmosfery "zbierat elektrinu".


Napriklad na takom principe v minulosti zevraj fungovali kostoly. Na vrchu mali "kriz" - ktory bol skor antena a ten bol spojeny s velkym svietnikom vo vnutri kostola, kde doslova nabijal nabojom vzduch v kostole. Preto stare babky este nosili satky (chustky) na hlave, pretoze inak by im v tych kostoloch vlasy stali dupkom. Ako si myslim, ze takato atmosfericka elektrina a jej vyuzivanie bolo rozsirene v 18 - 19 st, pricom v 20 21 st je na nu uvalene embargo zo strany GP. Ale ked si spomeniete, tak nase babky este stale mali "zvyk" nosit satky na hlavach (zotrvacnost procesu).


Vela krat som sa k tomu staval ... s rezervou. Ale co Stvoritel nechce, podhodi ti stale informaciu, ktora ta bud utvrdi alebo vyvrati uvahu.


A tu hla


sice primitivny web deti, ale video je velmi hodnotne


https://www.mojevideo.sk/video/33f6b/nebezpecenstvo_blesku_na_pikes_peak.html


Posledný príspevok od Oracle_911  ·  14. 1. 2021 o 22:18
753
4
kata zverejnil(a) 13. 1. 2021 o 22:20
Zahraničná politika

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/574557-v-taliansku-odstupili-dve-ministerky-hrozi-pad-vlady/


Rezignácie ministerky pre záležitosti rodiny Eleny Bonettiovej a ministerky poľnohospodárstva Teresy Bellanovej oznámil šéf strany Italia Viva Matteo Renzi na tlačovej konferencii. Zároveň zdôraznil, že on nespustil súčasnú vládnu krízu, ktorá podľa neho prebieha „už mesiace“, informovala talianska agentúra ANSA.


Bonetti je meno mafiánov, aj meno známeho hráča pokru z texaského Hustonu.


https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/574552-zacal-sa-sudny-proces-s-udajnymi-clenmi-talianskej-ndranghety-najvacsi-za-posledne-tri-desatrocia/


V juhotalianskej Kalábrii sa v utorok začal najväčší proces s talianskou mafiou od 80. rokov minulého storočia: viac ako 350 ľudí je obžalovaných z príslušnosti ku kalábrijskej mafii 'Ndrangheta, z vrážd, obchodu s drogami, vydierania, ale i zo zneužitia verejných funkcií.


Taliansko je oddávna späté cez mafiu s USA.
A verím, že aj tento proces.


Posledný príspevok od kata  ·  14. 1. 2021 o 16:13
178
0

Poľský premiér Mateusz Morawiecki oznámil, že Poľsko zavedie zákony na ochranu slobody prejavu na internete a zároveň odsúdi spoločnosti Big Tech za potláčanie slobody prejavu na platformách sociálnych médií. Kritika sa objavila po tom, čo prominentné spoločnosti v oblasti sociálnych médií zakázali účty prezidenta Donalda Trumpa na Twitteri, Facebooku a Instagrame.


https://blogspravy.tk/2021/01/14/polsko-zavadza-zakon-na-ochranu-slobody-prejavu-na-internete/


351
0

Evroazijska Rus je stalety globalni, duchovni projekt


Panarinova hypoteza – ve svem globalnim modelovani se opira o Lomonosova, F.I. Tjuceva, hrabete Ignatjeva, Stalina a dalsich a vidi v V.V. Putinovi gosudara EA Rusi. V prubehu stoleti byl sestavovan aparat na zachranu ruskeho ducha, samozrejme nezapominam Suvorova, Usakova atd.


Panarin poukazuje na sve knihy, ze kterych cte uryvky a citaty ruznych osobnosti, jako je napr.
Fjodor Ivanovic Tjucev (Тютчев, Фёдор Иванович) o Bilem carstvi, Konstantinopoli etc. v knize 1.
V techto dvou knihach najdete vse k EA Rusi.


  • kniha z r. 2006 – Informacni valka a politika (v rustine a ukrajinstine – ke cteni i na internetu)Na strane 539 a 541 teto knihy je popsano co je EA Rus.
  • kniha z r. 2020 – Hybridni valka a rozdeleni sveta

Turecko vstoupi do EA Rusi, Kdo je to Erdogan (nema nic spolecneho s etnickymi Turky) ..


Panarin nazval uz v r. 2006 Putina Gosudarem.
Jsou vytvoreny predpoklady po pripadnem padu 3. Kartaga 9.9.2021.
Dulezitym datem je 10.1.2021 – Putin navstivil neobycejny chram v Novgorode.
Modelovani Rurik – Novgorod, Lübeck (je slovanske mesto na teritorii Nemecka, hlavni mesto Hanzovniho svazu, vzdalene pres 65 km od Hamburgu). Proto EAR projekt – pohyb je, dynamika je, myslim, ze se predpoklady splni.


Co se tyka Ciny – Cina nikdy nebyla samostatnym statem. V Cine nikdy nevladli Cinane. Posledni dynastie byla budhisticka 1911, Mandzurove, kteri vladli v Cine 300 let. Cina je smesice narodu, ktere jsou velmi odlisne jazykove, etnicky atd.


EA Rus je projekt opirajici se o smysleni duchovnich ochrancu Rusi, jako jsou Rurikovci a dalsi.
Proto, kdo chce porozumet tomuto tematu, nutne musi precist tyto 2 knihy.
Dnes vychazime na cestu realizace.


Sam pojem „gosudar“, je pojem Machiavelliho, etruskeho (podle Panarina) ministra zahranici Florentske republiky. Kniha Machiavelliho lezela vzdy na stole gen. Stalina a V.V. Putin si v ni take rad cte.


https://www.youtube.com/watch?v=7aQfE_ivtAY


Y
Kategórie
Akcie
Skryť popisy k témam
Povoliť nekonečné posúvanie
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Predchádzajúca stránka
Nasledujúca stránka
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber tém
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept