Zobraziť kategórie

Koncepcia sociálnej bezpečnosti – základ lepšej, dlhodobo udržateľnej spoločnosti

Každý v miere svojho chápania pracuje pre seba a svojich blízkych a v miere svojho nechápania pracuje na tých, ktorí chápu a rozumejú viac.

429
2
kata zverejnil(a) pred 2 dňami o 16:47
Zahraničná politika

💬 Prejav ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Sergeja Lavrovho počas segmentu na vysokej úrovni 46 zasadnutia Rady OSN pre ľudské práva, Moskva, 24 februára 2021
Vážená pani Predseda,
Milé dámy a páni,
🔸 Tento rok sa Rusko opäť podieľa na práci Rady OSN pre ľudské práva (HRC) ako riadny člen. Návrat k hlavnému orgánu ľudských práv Svetovej organizácie sa považuje za potvrdenie kľúčovej úlohy, ktorú naša krajina zohráva v multilaterálnej spolupráci vo všetkých oblastiach. Úmysel aktívne využívať právomoci v HRC na posilnenie svojej kapacity a právomoci a podporu zjednocujúcej agendy.
🔸 Toto je dôležité najmä v kontexte prebiehajúcej pandémie koronavírusu. COVID-19 spôsobil značné škody sociálno-ekonomických základov štátov a zodpovedajúcich práv občanov. Hlavné je právo na život. Pokles svetovej ekonomiky viedol k výraznému nárastu nezamestnanosti a zvýšeniu sociálneho znevýhodnenia. Zvýšenie nerovnosti v rozvoji jednotlivých štátov a regiónov. V jednotlivých krajinách rastie nerovnosť vrátane tých, ktoré patria k ′′ zlatej miliarde ". Práve na tieto problémy by sme sa mali dnes zamerať, spoločne hľadať riešenia vrátane potenciálu Rady OSN pre ľudské práva.
🔸 Bohužiaľ, napriek pandémii a zjavnej nutnosti konsolidovať úsilie, niektorí západní kolegovia stále nemajú v úmysle preskúmať svoju sebeckú líniu, opustiť mocenské prístupy, nelegitímne metódy vydierania a nátlaku. Ignorovala výzvy generálneho tajomníka OSN a vysokého komisára OSN pre ľudské práva na pozastavenie jednostranných sankcií na dodávanie potravín, liekov a zariadení potrebných na boj s vírusom a príslušnými finančnými transakciami. Pripomeniem iniciatívu prezidenta Ruskej federácie V.V. Putina vytvoriť ′′ zelené koridory ′′ v medzinárodnom obchode, bez sankcií a iných umelých prekážok. Západné hlavné mestá si naďalej nevšimli škodlivý dopad nelegálnych reštrukturalizácií na ľudské práva. Vidíme v tom nielen politizáciu humanitárnych otázok, ale aj túžbu využiť pandémiu na potrestanie nesprávnych vlád.
🔸 Dnes sa globálny mediálny priestor stáva miestom na riešenie úzkorozmýšľajúcich geopolitických problémov. Falošné agresívne kampane v médiách rozlievajú domácu politickú stabilitu v suverénnych štátoch, vyvolávajú nepokoje a násilie. Ľahkosť, s ktorou pseudobojníci demokracie nezodpovedne vykorisťujú dospievajúcich a deti na svoje politické účely. Toto je neprijateľné.
🔸 Tí, ktorí celé desaťročia učili celý svet slobodu slova a prejavu, dokazujú neznášanlivosť k alternatívnym uhlom pohľadu. Viaceré krajiny majú sústredenú líniu na vytvorenie politickej cenzúry, obmedzenie prístupu k informáciám v rozpore so záväzkami OSN, OBSE a CE. Nedávna uzávera na Ukrajine a v pobaltských rusky hovoriacich televíznych kanáloch novinárov, ich vyhostenie z krajiny sú živými príkladmi.
🔸 Netransparentná politika platforiem sociálnych médií, ktoré podľa vlastného uváženia zakazujú alebo cenzurujú používateľský obsah úprimne manipulovaním verejnej mienky. V tejto súvislosti je úlohou vypracovať pravidlá regulácie sociálnych sietí na národnej a medzinárodnej úrovni s cieľom zabrániť takémuto zneužívaniu. Štáty, ktoré sa zaviazali zabezpečiť slobodu prístupu k informáciám, by skutočne mali dokázať, že ich dosiahnuť, než sa skrývať za korporátnymi pravidlami súkromného podnikania.
Vážená pani Predseda,
🔸 Pandémia zhoršila problémy ako rasizmus a xenofóbia, diskriminácia národnostných a náboženských menšín. Masové demonštrácie v Spojených štátoch a Európe odhalili v týchto krajinách pokračujúcu systémovú nerovnosť a potvrdili aj nebezpečenstvo prerušenia extrémistických ideológií.
🔸 Diskriminácia rusky hovoriaceho obyvateľstva v Pobaltí a na Ukrajine sa čoraz viac zaoberá najmä výkonom jazykových a výchovno-vzdelávacích práv. Ľutujeme, že Rada OSN pre ľudské práva a jej špeciálne postupy sú umlčané nehorázne porušovaním práv miliónov ľudí. Je neprijateľné, keď ochrana štátneho jazyka sprevádza represia voči národnostným menšinám.
🔸 Od septembra 2020 V súlade so zákonmi o školstve, štátnom jazyku a všeobecnom stredoškolskom vzdelávaní sa začal proces stláčania jazykov národnostných menšín z verejno-vzdelávacích sfér. Ale aj tu, v porovnaní s jazykmi iných národnostných menšín, ruský jazyk, ktorý bol a je prirodzený rôznymi odhadmi pre 30 % obyvateľov krajiny, podliehal dodatočnej diskriminácii, keďže ukrajinské úrady poskytli samostatnú preferenciu jazykmi krajín Európskej únie je režim. Výsledkom možnosti získania stredoškolského vzdelania v ruštine sa na Ukrajine znížilo viac ako 80 Navyše, 16 januára by mala slúžiť pravidelná norma odôvodneného zákona Ukrajiny ′′ O zabezpečení fungovania ukrajinského jazyka ako štátu ". V súlade s jej všetkými poskytovateľmi služieb bez ohľadu na formu vlastníctva spotrebiteľov a informácie o tovare poskytujú iba v ukrajinčine. Ukrajinské úrady urobili ďalší krok k odstráneniu viacjazyčnosti a multikulturalizmu vo svojej krajine.
Vážená pani Predseda,
🔸 Tento rok je to 15 rokov od vzniku HCC. Sme presvedčení, že Rada nepotrebuje radikálnu reformu ani zmenu postavenia. Je však zrejmé, že nefunguje dokonale a určité úpravy boli narušené. Konkrétne závažné sťažnosti vyvolávajú činnosť špeciálnych postupov Rady, ktoré pôvodne považovali za mechanizmus na pomoc štátom plniť si povinnosti v oblasti ľudských práv. Mali by sa zosúladiť s týmito kritériami. Zároveň chcem zdôrazniť, že Rusko je zodpovedné za členstvo v Rade a je odhodlané pokračovať v spolupráci so špeciálnymi postupmi. Pripravení usporiadať ich hneď, ako sa situácia s koronavírusom zlepší.
🔸 Podporujeme posilnenie princípu spolupráce pri práci Rady, nadviazanie čestného, vzájomného rešpektujúceho a spravodlivého dialógu o aktuálnych otázkach. Budeme naďalej dodržiavať priority, ako sú: boj proti diskriminácii jazykových a náboženských menšín a bezštátnosti, integrita súdnictva, ochrana zraniteľných skupín a ich sociálno-ekonomických práv. Tešíme sa na otvorenú a odpolitizovanú diskusiu o akýchkoľvek problémoch na ženevskej stránke. Pripravení zvážiť priority a obavy iných krajín.
🔸 Vo všeobecnosti urobíme maximum pre to, aby sa ľudské práva považovali za faktor prispievajúci k zbližovaniu, nie k oddeleniu štátov, a to posilňuje atmosféru dôvery a vzájomného rešpektovania.
Ďakujem za pozornosť.


Posledný príspevok od JanaK  ·  pred 2 dňami o 23:33
503
5

Frankfurt nad Mohanom 20. februára (TASR) - Spojené štáty deportovali do Nemecka niekdajšieho dozorcu v nacistických koncentračných táboroch, 95-ročného Friedricha Karla Bergera. S odvolaním sa na vyjadrenie amerického ministerstva spravodlivosti o tom v sobotu informovala agentúra AFP.


Berger, ktorý žil v americkom štáte Tennessee a mal nemecké občianstvo, bol podľa ministerstva deportovaný pre účasť na "nacistických perzekúciách". Podieľať sa na nich mal v čase, keď bol v roku 1945 dozorcom v koncentračných táboroch v nemeckom meste Meppen.


Úradujúci americký minister spravodlivosti Robert Monty Wilkinson uviedol, že deportácia Bergera "demonštruje záväzok ministerstva spravodlivosti zabezpečiť, aby USA neposkytovali bezpečné útočisko tým, ktorí sa podieľali na nacistických zločinoch proti ľudskosti či iných porušeniach ľudských práv".


Deportáciu Bergera, ktorý žil v USA od roku 1959, nariadil americký súd ešte vlani v marci.


V dvoch táboroch v nemeckom meste Meppen, kde bol Berger dozorcom, vykonávali väzni od začiatku roka 1945 nútené práce. Nešlo priamo o vyhladzovacie tábory, mnohí väzni v nich však prišli o život v dôsledku preľudnenia, nedostatku potravy či hrozných životných podmienok.


Berger priznal, že v týchto nacistických koncentračných táboroch patriacich do tzv. siete Neuengamme pôsobil ako dozorca, pričom ľuďom bránil z táborov ujsť. Na súde v USA tiež uviedol, že nevedel, že s väzňami sa tam zaobchádzalo zle a že niektorí prišli o život. Povedal, že len plnil rozkazy.


Berger v sobotu priletel do Frankfurtu nad Mohanom. Prokuratúra v meste Celle uviedla, že ho bude vypočúvať. Bezprostredne však nie je jasné či v Nemecku bývalý dozorca predstúpi aj pred súd. Tamojšia prokuratúra totiž obvinenia voči nemu v decembri stiahla pre nedostatok dôkazov. Ak by však bol ochotný vyjadriť sa k nim aj tak, prípad by sa mohol obnoviť, informuje AFP.
https://www.teraz.sk/zahranicie/spojene-staty-deportovali-do-nemecka/529609-clanok.html


Posledný príspevok od Oracle_911  ·  pred 2 dňami o 22:20
950
9
Babić zverejnil(a) 2. 2. 2021 o 23:17
Zahraničná politika
Navalny

Okamžik pravdy „pro celou ruskou pouliční„ opozici “a pro samotného Navalného. Úplně rozpačité, sračkové slipy, doslova. A před verdiktem u soudu působil nechutně, stejně hloupě, bezmocně a mizerně ve směsi zbabělosti a drzosti. Řekl: horší, když se nezákonnost a svévole oblékají do pláště státního zástupce nebo soudce. A není povinností každého člověka, aby vás poslouchal, ale neřídil se takovými zákony. ““ Nový Che Guevara, Bakunin a celá Pařížská komuna se spojily do jednoho! Pak však promluvil soud a toto je okamžik, kdy si uvědomíte, že jste nulová a že jedete na Sibiř: No, myslím, že v ruském vězení, kde budete kopat půdu v ​​-30, stačí „pohnout se „pro zdraví“ je dost 5, ačkoli 2,5 je jako 20 let ve švédských hotelech a věznicích. I kdyby ho stave do „obyčejného“ vezení a jsou tu oškliví putinofilové nebo tvrdohlaví Čečenci Ramzana Kadyrova, který jim musí umýt kalhoty a ponožky, ustlat postele, bude šťastný.


Posledný príspevok od Rusofil  ·  pred 2 dňami o 19:05
191
0

V najbližších rokoch presnosť systému Glonass (Globálny navigačný satelitný systém) dosiahne 1,3 metra. Ako sa vyjadril prezident Vladimír Putin na stretnutí so šéfom Roskosmosu Dmitrijom Rogozinom v Kremli, toto je veľmi dôležité pre dopravu, najmä námornú. Do roku 2025 budú na 100 % všetky dovážané komponenty nahradené domácimi ruskými, predĺži sa aj doba funkčnosti. Pokrytie Zeme je už stopercentné.


"Orbitálne zoskupenie určené na sociálno-ekonomické účely pozostáva z 89 družíc. Tohto roku začíname zavádzať nové družice Glonass," povedal Dmitrij Rogozin.


Koľko ich máme v súčasnosti na obežnej dráhe?" spýtal sa Vladimír Putin. "Glonassov máme 28. V ostrej prevádzke je 23, ostatné sa buď testujú pod dohľadom generálneho konštruktéra, alebo patria do takzvanej orbitálnej rezervy. Keď sa končí životnosť jednej družice, spúšťame do prevádzky druhú," odpovedal Rogozin. Existuje aj pozemná rezerva.


https://rg.ru/2021/02/20/putin-obsudil-s-rogozinym-sovershenstvovanie-glonass.html?fbclid=IwAR31A2OtbRQ-OKEaFdTau6k5RlO7EzzIBhJNXQKyYM_1i_z1njwPvcH1dhw


993
36

Ahojte,


ako tak pozeram, nieje tu ziadna tema ohladom fora samotneho a kde kade sa technicke veci riesia po uplne inych temach, tak bude lepsie ak tu bude samostatna tema.


Mal by som par bodov na uvod:


 1. riesila sa tu v jednej teme ista forma cenzury. Ja som osobne proti akejkolvek cenzure, ale aby mohli vsetci byt spokojni, tak mohol by to riesit system karmy, vyratany z priemerneho poctu suhlasnych/nesuhlasnych vyjadreni.

 2. sukromne spravy - myslim, ze by to bolo fajn mat tuto moznost kontaktovat priamo s vecami, ktore napr. sa nemusia davat do samotnych tem


Posledný príspevok od Ferry  ·  pred 2 dňami o 17:45
97
0
Berenika zverejnil(a) pred 2 dňami o 17:38
Zahraničná politika

USA požiadali o ich vrátenie do Rady OSN pre ľudské práva


USA budú zvolené do Rady OSN pre ľudské práva na roky 2022 - 2024. Oznámil to americký minister zahraničia Anthony Blinken, informuje agentúra Reuters.


"_Pokorne žiadame ďalšie členské štáty OSN, aby podporili našu žiadosť o návra_t," uviedol.


V októbri bolo Rusko na tri roky zvolené za člena Rady OSN pre ľudské práva. Za toto rozhodnutie hlasovalo 158 štátov. Mike Pompeo, vtedajší minister zahraničia USA, toto rozhodnutie kritizoval a uviedol, že potvrdzuje správnosť amerického kroku v roku 2018.


Americkí predstavitelia oznámili vystúpenie krajiny z HRC v roku 2018. Administratíva bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa opakovane kritizovala Radu za jej „zaujatý“ postoj k Izraelu a za členstvo vo Venezuele, Číne a na Kube.


https://lenta.ru/news/2021/02/24/prettyplease/


253
0

Historický míľnik: Irán sa pripravuje na vstup do Euroázijskej hospodárskej únie


Toto sú správy z časti „hore“. Rusko opäť potichu a bez náhlenia, hlasno prisahajúce na Európu a USA, na ktoré je odklonená pozornosť takmer všetkých médií, rozširuje Euroázijskú hospodársku úniu.


Ak sa minulý rok Kuba a Uzbekistan k nim pripojili ako pozorovatelia. Tadžikistan sa začal veľmi aktívne pripravovať na integráciu s EAEU od minulého roku, potom rok 2021 začína oznámením, že Irán začína rokovania s Ruskom o úplnom vstupe do únie:


Predseda parlamentu Mohammad Bagher Ghalibaf, jeden z najvplyvnejších iránskych politikov, zástupca konzervatívneho krídla, oznámil rozhodnutie Teheránu už druhý deň.


Politik 10. februára po príchode z Moskvy do Teheránu uviedol, že Irán začal rokovania o vstupe do EAEU a predbežné práce v tomto smere sa začnú o dva týždne. Dohoda o zóne voľného obchodu bola podpísaná medzi Iránom a EAEU v októbri 2019 v Jerevane. Teraz však, ako vidíme, Irán očakáva, že pôjde ešte ďalej smerom k integrácii s Ruskom, Arménskom, Bieloruskom, Kazachstanom a Kirgizskom. A ak sa EAEU vždy považovala za projekt integrácie krajín bývalého ZSSR, potom za účasti Iránu táto Únia presahuje obvyklý „post-sovietsky“ rámec.


Pre Euroázijskú hospodársku úniu je to skutočne historický míľnik. A je to veľmi výhodné pre všetky strany.


V súčasnosti sa 80% obchodu v rámci únie uskutočňuje v národných menách. To znamená, že možnosť sankcií z „tretích krajín“ je v tejto veci už výrazne obmedzená.


Pamätáte si na severojužný dopravný koridor, ktorý plánuje Rusko? Prečítajte si o tomto projekte tu. V skutočnosti dostane „nový dych“.
Upozorňujeme, že tento projekt neobsahuje žiadny čínsky projekt. Áno, nikto nevylučuje možnosť integrácie tohto projektu s čínskym „Pásom a cestou“. Ale nebude tu mať vedúce úlohy.


Na euroázijskom kontinente sa formuje zaujímavá konfigurácia. Rusko nielen ponúka svoje projekty, ale ich aj aktívne propaguje. Úspešne. A bez zbytočného hluku a fanfár.


A musím povedať, že v rámci EAEU prebiehajú aktívne práce na zvýšení interakcie zúčastnených krajín vo všetkých oblastiach. Hlavnou vecou teraz nie je spomaliť. V novom svete, ktorého konfigurácia teraz dostáva prvé obrysy, si musí naša krajina „vytyčiť“ vážne miesto.


https://obetomnegovoryat.ru/istoricheskaya-veha-iran-gotovitsya-k-vstupleniyu-v-evrazijskij-ekonomicheskij-soyuz/


https://www.youtube.com/watch?v=0RvtfhYRUp8


259
0
dasa zverejnil(a) pred 3 dňami o 13:17
Zahraničná politika
sud

13 let vezení- dostala bývala hlava Mari El Markelov
Toto rozhodnutí učinil soud v Nižním Novgorodu před pouhou hodinou. Bývalý vůdce republiky byl shledán vinným z přijímání úplatku ve zvláště velkém měřítku, zneužití autority a nedovolené skladování munice; bylo u něj nalezeno třicet kazet. Markelov si odpyká trest v přísně kolonii režimu.
Zaplatí pokutu ve výši úplatku 235 milionů rublů.
Bylo zjištěno, že jako vedoucí Mari El dostával peníze za nelegální pomoc podnikatelum.
Jedná se zejména o poskytnutí státní podpory podnikateli.
Leonid Markelov vedl region 16 let až do dubna 2017.
https://www.bbc.com/russian/news-56069002
https://www.1tv.ru/news/2021-02-24/402136-13_let_tyurmy_poluchil_byvshiy_glava_mariy_el_leonid_markelov
https://cs.odkurzacze.info/525-leonid-markelov-biography-news-photos.html


sud
586
2

MOSKVA 23. februára. / ÚLOHY /. Vzduchové masy nasýtené prachom zo Sahary spôsobia neobvyklý meteorologický jav v krajinách juhozápadnej Európy, kde budú padať červenkasté dažde, ktoré sa nazývajú „krvavé“, uviedol pre agentúru TASS vedecký riaditeľ ruského hydrometeorologického centra Roman Vilfand.


"Podmienky cirkulácie menia podmienky, piesok a prach zo Sahary sa začínajú rozširovať do európskej časti. K prenosu vzduchových hmôt nasýtených prachom bude dochádzať predovšetkým v Španielsku, pravdepodobne na juh Francúzska, na pobrežie Stredozemného mora. Tieto masy," stretnutie s miernym ovzduším v Európe spôsobí zhoršenie čelného úseku, v dôsledku čoho budú zrážky červenkastej farby, ako sa hovorí „krvavé dažde“, - uviedol.


Posledný príspevok od Yori  ·  pred 3 dňami o 11:55
779
6

Putin na stretnutí s Lukašenkom vyzval na spojenie síl vo výrobe vakcín proti koronavírusu.
Na stretnutí s bieloruským prezidentom ruský líder vyjadril presvedčenie, že spoločným bojom proti šíreniu infekcie dokážeme dosiahnuť úspechy.
Na účinnejší boj s šírením novej infekcie je potrebné vynaložiť spoločné úsilie. Takýto názor vyslovil prezident Ruskej federácie Vladimír Putin na stretnutí so svojím bieloruským kolegom Alexandrom Lukašenkom v Soči.


Zdroj: https://tvzvezda.ru/.../content/20212221535-i9sOP.html


Rusko dodá Bielorusku vakcínu proti novým koronavírusom vo februári a marci
Moskva už preniesla technológiu výroby vakcín do Minska
Rusko vo februári a marci dodá Bielorusku nové šarže vakcíny proti koronavírusu a už prenieslo technológie výroby drog do Minska. Toto uviedol ruský prezident Vladimir Putin v pondelok počas stretnutia s bieloruským kolegom Alexandrom Lukašenkom.
′′ Koniec koncov, toto sú objektívne údaje, ktoré naznačujú, že musíme spojiť sily vrátane európskych kolegov ", hlava štátu je istá.
Zdroj: https://tass.ru/obschestvo/10760385


Posledný príspevok od KL1  ·  pred 3 dňami o 11:01
1.2k
7

Seznam zprávy oživily otázku žaloby Lichtenštejnska proti ČR kvůli majetku zabaveném na základě Benešových dekretů. Píší o dopisu vládního zmocněnce pro zastupování ČR před Evropským soudem z října 2020, v němž žádá historiky o pomoc s obhajobou.
Píše se zde také, že české soudy podstatu sporu nikdy neřešily, a proto musí stát budovat obranu proti lichtenštejnským nárokům od nuly.
Podle napsaného někteří historici odmítají pomoci. Zmiňuje se zde také jméno pana Horčičky, který potvrdil, že byl osloven a který říká, že jednání o spolupráci jsou na počátku.
( Celkem by mě zajímalo, proč zmocněnec dává svůj dopis s žádostí o pomoc k dispozici Seznamu ).
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/lichtenstejnove-zazalovali-cesko-stat-povolava-do-boje-historiky-134870


Tento pan Horčička je zaangažován také v Česko-lichtenštejnské komisi historiků, která vznikla po navázání diplomatických vztahů mezi Českem a Lichtenštejnskem v roce 2010, prý s cílem přispět k oboustrannému porozumění společných dějin obou zemí.
Mně to spíš přijde, že chtěli z nás vytáhnout, jaké historické materiály máme k dispozici, aby věděli co na nás použít u soudu.
Tady je jeden z výsledků práce Horčičky v komisi.
http://cesko-lichtenstejnskakomisehistoriku.cz/wp-content/uploads/2015/11/E-kniha_Sv.-7_Lichtenstejnove.pdf


Posledný príspevok od Buran  ·  pred 3 dňami o 09:43
176
0

Zámek Opočno na Rychnovsku zůstane státu. Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku totiž zamítl stížnost rodiny Colloredo-Mansfeldů a tím potvrdil loňský rozsudek českého Ústavního soudu.


Zdroj: https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/kristina-colloredo-mansfeld-opocno-zamek-soud-strasburk.A210224_084605_hradec-zpravy_tuu


482
2

Bývalý šéf CIA viní z Kennedyho smrti Chruščova


Bývalý riaditeľ Ústrednej spravodajskej služby (CIA) USA James Woolsey uviedol, že 35. prezidenta krajiny Johna F. Kennedyho zavraždili na príkaz Nikitu Chruščova, bývalého prvého tajomníka ÚV KSČ. Únie (CC CPSU) (1894-1971). New York Post o tom píše s odvolaním sa na knihu Dragon: The Kremlin's Secret War against America, ktorú napísali Wolsey a generálporučík tajnej polície komunistického Rumunska Ion Mihai Pacepa, ktorý utiekol do USA v roku 1978.


Autori knihy tvrdia, že sám Chruščov nariadil zabiť Kennedyho Lee Harvey Oswalda. Neskôr KGB operáciu údajne považovala za riskantnú a zmenila názor, Oswaldovi sa však tento stav nepáčil. „Aj keď Oswald chcel zostať v Sovietskom zväze, nakoniec ho presvedčili, aby sa vrátil do Spojených štátov, aby zavraždil prezidenta Kennedyho, ktorým Chruščov pohŕdal. Oswald <..> bol obdarovaný sovietskou manželkou a v júni 1962 poslaný späť do Spojených štátov, “píšu Woolsey a Pacepa.


Pacepa a Woolsey, ktorí vysvetľujú svoj pohľad na vec, poukazujú na to, že dôkazy podporujúce ich názor sú obsiahnuté v 26-dielnej správe Warrenovej komisie, existuje však toľko kódových slov, že nikto nepochopil ich význam. „Dešifrované tieto dôkazy dokazujú, že atentátnik Johna F. Kennedyho, Lee Harvey Oswald, sa tajne stretol v Mexico City so svojím sovietskym činiteľom„ súdruhom Kostinom “, ktorý <..> patrí pod trinásty zámorský atentát na KGB,“ v r. kniha. Hovorí sa, že Moskva sa od roku 1957 pokúsila získať Oswalda.


John F. Kennedy, jeden z najpopulárnejších amerických politikov, ktorý sa stal najmladším prezidentom v histórii krajiny v roku 1961, bol zavraždený 22. novembra 1963. Počas prechodu prezidentskej kolóny ulicami Dallasu bol Kennedy niekoľkokrát zastrelený. Prvá guľka ho zasiahla do zadnej časti krku a vyšla z krku, druhá zasiahla hlavu. Pre podozrenie z vraždy polícia zatkla Leeho Harveyho Oswalda, ktorého o pár dní neskôr vo väzení zastrelil Dallasčan Jack Ruby, ktorý ho zastrelil. Ruby neskôr zomrela vo väzení.


https://lenta.ru/news/2021/02/23/jfk/


Posledný príspevok od Karlos  ·  pred 3 dňami o 09:01
196
0

Tento borec Alexandr Fedorov crowdfundingem financuje své dokumenty. Tady vysvětluje proč zrovna šamanismus Sibiře..
https://www.youtube.com/watch?v=L246Stsfe7g


a tady je onen celý dokument. Jen pro zdatné jedince, hrozí přehřátí neuroleptických spojů neokortexu
https://www.youtube.com/watch?v=8ZJxJwCJfkw&t=2879s


536
4
Yori zverejnil(a) pred 4 dňami o 21:06
Zahraniční analytici
Y

Gruzie
V Gruzii se resi politicka krize, novy premier Irakli Garibasvili se ujal vlady, 40 let, otec 4 deti, premierem uz jednou byl, take min. vnitra – nema rad Sakasviliho.
https://en.wikipedia.org/wiki/Irakli_Garibashvili


https://www.youtube.com/watch?v=udwH5GKFQwY


Azerbajdzan
Kdy vstoupi do Evroazijskeho svazu?
Mezi Iranem a Ruskem je Azerbajdzan. 25 mil. Azerbajdzancu zije v Iranu. Stalin planoval vytvoreni socialistickeho Iranu. V srpnu1941 vesly sovetske jednotky do Iranu.
Boj za Iran je klicovy.
Azerbajdzan je tranzitnim koridorem. Iranci jsou sijite a Turci sunite. Pretahovani Azerbajdzanu Erdoganem ma take nabozensky charakter.
President Alijev je vyrovnany politik a ma rad Rusko. Ruske skoly drivejsiho SSSR na uzemi Azerbajdzanu vzkvetaji.
Lesginsky problem - polovina Lesgincu zije na uzemi Dagestanu (Rusko) a polovina v Azerbajdzanu - by byl vstupem do EAS take vyresen.
Existuje iransky narod Talysu, ktery zije na uzemi Azerbajdzanu.
Je nutne Azerbajdzan co nejdrie zaintegrovat do ekonomickeho EAS a konecne zapustit Stalinuv projekt zeleznych drah z Indie pres Iran a Azerbajdzan na sever do Murmanska a pak do Evropy, do Berlina, Hamburgu atd.
V Azerbajdzanu je take Britska agentura, ktera spustila boje v N. Karabachu v roce 2020. Byly zablokovany tranzitni koridory atd. Tyto boje byly potlaceny Putinem a Sojgu, tranzitni koridory deblokovany a plany 3. Kartaga na tomto uzemi posypany soli.


https://www.youtube.com/watch?v=-r3l4-Ut7Xg


EU + VB a jeste nekteri proti Rusku
vydelily velke financni prostredky na skozeni Rusku, na rozryvani uzemni celistvosti, predevsim na oddeleni Krymu od Ruska.
V prijatych pozmenovacich navrzich ustavy je kladen duraz na celistvost a nedotknutelnost uzemi Ruska, ale nekterym zapadnim strukturam se to nelibi.
Do akci proti Rusku jsou zapojena velvyslanectvi 3 zemi – VB, Estonska a Ukrajiny a prideleny granty informacnim sluzbam na podryvani Ruska.
Je treba tvrde reagovat.


https://www.youtube.com/watch?v=adtq3UWvm5Q


Y
Posledný príspevok od Yori  ·  pred 3 dňami o 20:51
221
0
David zverejnil(a) pred 3 dňami o 20:44
Mimo kategórií

Sledoval p.Pjakina jak mluvil o výchově Benderovců (čas 33 m) v táborech Talerhof a Terezín. Za prvé tam nějak cítím část výzkumu jak na "Slovany" a jestli geneticky, či psychologický nemohu posoudit. Za druhé tam p. Pjakin hovoří o "Šitských střelcích". Okamžitě se mi zobrazily Hvězdné války Pomsta Shitu. Tam Sithové byli temná strana energie. Nechci trolit, ale když naše vědomí i podvědomí je programované přes Meedea, tak se chci zeptat, jestli někdo neví o těch střelcích a jestli ho nenápadají další souvislosti. D.


503
2

Kdo se v pondělí 22.2.2021 ráno a dopoledne procházel po Staroměstském náměstí, mohl zaznamenat nezvyklé zvuky ozývající se z Pražského orloje.
Doufejme tedy, že známá pověra, která praví, že pokud se orloj poškodí nebo zpozdí, přijde katastrofa, není pro tentokrát aktuální…
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/video-prazsky-orloj-se-zasekl-a-vydaval-podivne-zvuky-143611#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=FBjdZDewzdc-202102221820&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


Posledný príspevok od Počtář  ·  pred 3 dňami o 20:42
174
0

Clanek gazeta.ru:
Je to součást demokracie: Maďarsku hrozí sankce kvůli zákonu proti Sorosovi
Evropská komise zahájila trestní řízení proti Maďarsku kvůli porušení právních předpisů Evropské unie. Soud EU v červnu rozhodl, že zákon, který ukládá všem nevládním organizacím zveřejňovat zdroje příjmů, neodpovídá normám unijního práva. Budapešť však jeho rozhodnutí ignorovala. Nyní Evropska komisi hrozí, že případ vrátí soudu a navrhne sankce. Má Evropská unie paky tlacit na Madarsko? - rozebira "Газета.ru".
Nebude mit ale pravdepodobne uspech, protoze s uvalenim sankci musi souhlasit vsichni clenove EU a zde ma Madarsko spojence „Polsko“.


Cely clanek zde:
https://www.gazeta.ru/politics/2021/02/18_a_13484042.shtml?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com&updated


Panarinuv pohled:
Soros za podpory EU vede boj proti Madasku. Krasne z toho vyplyva, jak je EU nesamostatna a rizena clintonity.
Orban je tvrdy vudce a snazi se zachovat nezavislost a duchovni moralni hodnoty. Potrebuje ale od Sorose likvidaci jeho struktur na uzemi Madarska, ktere se v podstate zabyvaji protistatni cinnosti. Tento boj zesilil, kdyz Soros pred par lety organizoval milionovy proud migrantu pres Madarsko. EU chce vest proti Madarsku trestni sankce za to, ze je Madarsko proti Sorosovi, ktery zaplavil muzskymi migranty z ruznych koncu sveta uzemi Rakouska a Nemecka.
Soros je stale aktivni a pokracuje ve sve destruktivni cinnosti.
https://www.youtube.com/watch?v=25FXYcLX6Tw


Y
2.3k
33
Boletus zverejnil(a) 19. 2. 2021 o 08:55
Politika v ČR

Repríza odchodu R.Prymuly je do očí bijící a snad dalším dosud nechápavým otevře očí a mysl.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/prymula-uz-nebude-radit-babisovi-po-navsteve-fotbalu-konci-143172
je to na samostatný článek, ale stručně řečeno :


 • Prymula funguje jako lakmusový papírek vývoje politické scény a zejména míry a orientace vlivu vnějšího řízení na českou exekutivu a zákonodárnou moc
 • je dobré dávat do souvislosti několik po sobě jdoucích událostí . Odmítnutí samosprávy (krajů) rozhodovat o dalším vývoji COVID operace. Rychlé projednání "pandemického" zákona, tedy zákona o převzetí většího dílu moci od zákonodárců a samospráv do rukou centrální vlády, ale defacto řízené zvenčí. Teatrální obětování zlého muže Prymuly.
 • Připomíná mii to let balónem, kdy je při poklesu potřebné vyhodit s velkým žuchnutím pytel s píslkem (Prymula), aby se pád zastavil
 • samozřejmě - všechny etudy jsou směrovány na zásadní překreslení politické mapy po volbách a rozbití dosavadního tandemu MZ+AB
 • nejde jen o souboj ČR-klanů, ale především větší řídící vliv na vývoj v ČR a zablokování varianty ČSR II.

už jednou běžel podobný zásadní střet . Volba Schwarzenberg x Zeman a podruhé Drahoš x Zeman .
Pokaždé rozhodl český venkov . Takže čeká nás na podzim repríza.


Posledný príspevok od JS22  ·  pred 3 dňami o 19:42
550
3

"Soud přikázal pražskému Gymnáziu Na Zatlance obnovit denní formu vzdělávání. Distanční formu výuky mu zakázal, sdělil asistent předsedkyně Městského soudu v Praze Adam Wenig, podle kterého příslušné krizové opatření povstalo z protiústavně vyhlášeného nouzového stavu. Soud tak vyhověl správní žalobě podané studentem prvního ročníku."


Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/soud-vzdelavani-denni-gymnazium-praha-nouzovy-stav.A210223_133045_domaci_hm1


Ať někdo teď tvrdí, že mezi mladými lidmi jsou v současnosti jen "nevzdělaní tupci" !


Posledný príspevok od Kancelar  ·  pred 3 dňami o 18:20
132
0

Zvažované problémy:


 • Problém jednotnej digitálnej meny
 • Investície do kryptomien a bitcoinov
 • Problém dolárových úspor
 • Najdrahšia vec na trhu
 • Ďalšia hodnota pre informačný produkt
 • Prečo miliardy dolárov neposkytujú slobodu konania v Spojených štátoch
 • Keď sa akciový trh spamätá z prichádzajúceho prepadu
 • Budúcnosť súkromného vlastníctva
 • Do akej miery banky zvýšia kontrolu nad hotovostnými tokmi

https://www.youtube.com/watch?v=69aAdlBD8kE


690
9

Velká velvyslanecká rošáda. CR vymění svého zástupce v USA Kmoníčka, nahradí ho Stašek.
Ex-ministr zdravotnictví Adam Vojtěch by mel byt velvyslancem ve Finsku.


https://www.lidovky.cz/domov/velka-velvyslanecka-rosada-cesko-vymeni-i-sveho-zastupce-v-usa-kmonicka-nahradi-ho-stasek.A210216_102615_ln_domov_lros


Y
Posledný príspevok od Počtář  ·  pred 3 dňami o 17:01
Kategórie
Akcie
Skryť popisy k témam
Povoliť nekonečné posúvanie
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Predchádzajúca stránka
123456 ... 23
Nasledujúca stránka
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber tém
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept