Zobraziť kategórie

Koncepcia sociálnej bezpečnosti – základ lepšej, dlhodobo udržateľnej spoločnosti

Každý v miere svojho chápania pracuje pre seba a svojich blízkych a v miere svojho nechápania pracuje na tých, ktorí chápu a rozumejú viac.

159
0

Právník premiéra Andreje Babiše (ANO) dnes u soudu uvedl, že případnou odpovědnost za žalované výroky o bývalém poslanci Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) nenese Babiš jako soukromá osoba, ale předseda vlády, tedy stát. Zároveň trvá na tom, že se mu podařilo prokázat reálný základ Babišových výroků o tom, že Kalousek rozkrádal ministerstvo obrany a „zabil lidi cez padáky“. Exposlanec požaduje omluvu.
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/685388/zabil-lidi-cez-padaky-hrimal-babis-na-kalouska-pravnik-prisel-s-klickou-proc-se-nema-omlouvat.html


Y
409
2

"Spojené státy a Německo dosáhly dohody, která umožní dokončení plynovodu Nord Stream 2 pro přepravu ruské ropy do Evropy bez uvalení dalších amerických sankcí."
https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/americane-souhlasi-s-dokoncenim-plynovodu-nord-stream-2-bez-dalsich-sankci-40366856#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=2pnn0opSHht-202107211937&dop_id=40366856&source=hp&seq_no=8&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


Rusko dokáže plynovodem přepravovat do Evropy už i ropu. Neuvěřitelné, to je na Nobelovu cenu !


Posledný príspevok od Ludvík  ·  22. 7. 2021 o 16:22
17.1k
67
popolvar zverejnil(a) 12. 5. 2021 o 16:27
Politika v SR

Včera sa ku mne dostala táto informácia: na Záhorí je cca 2000 musulmanov žoldnierov z Balkánu a z Ukrajiny. Majú intenzívne kurzy slovenčiny. Je dosť možné, že tu plánujú niečo povystrájať. - toto je veľmi dôležitá informácia, zvlášť vtedy, ak súčasne v Rakúsku došlo k justičnému škandálu, keď má byť kvôli nejakej procesnej chybe pustený na slobodu už odsúdený najznámejší rakúsky džihádista Mirsad O., (informujú o tom dnešné Kronen Zeitung). Procesné chyby sa v takýchto prípadoch nedejú náhodne. Zvlášť, ak dotyčný Mirsad o. sa do Rakúska vrátil po praktickom zácviku v Sýrii počas najväčšieho vyčíňania ISIL. Je aj fotograficky zdokumentovaná poprava jeho rukami zajatcov - už nepamätám, či kalašnikovom, alebo rituálne - podrezaním krku.
V Kuciakovej vražde a následnom odstránení Fica - v tom tiež mali prsty rakúske tajné služby. A Čaptavá s čiernym závojom pozvala Bidena na návštevu Slovenska. Toto nie sú náhody, ale prípravy na rozvrátenie Slovenska. Dúfam, že tentokrát bezpečnostné sily zakročia včas.
prosím, šírte to, nech sa to ozvučí na všetky strany - toto je fakt dôležité.


Posledný príspevok od zuzka  ·  22. 7. 2021 o 16:03
202
0

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ministerstvo-nehodla-respektovat-rozhodnuti-soudu-ohledne-uznavani-protilatek-40366932#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=rNV4aKKIBqj-202107221349&dop_id=40366932&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz"


"Ministerstvo zdravotnictví nebude lidem uznávat protilátky získané po prodělání onemocnění covid-19. Svůj přístup nezmění ani poté, co Nejvyšší správní soud (NSS) na konci června ve svém verdiktu konstatoval, že tím diskriminuje lidi, kteří potvrzení o protilátkách mají. Důvod má být ten, že vědci zatím nedokázali určit bezpečnou hladinu protilátek."


Pozoruhodné, správní orgán - Ministerstvo zdravotnictví ČR nebude respektovat závazné rozhodnutí Nejvyššího správního soudu ! A co občané, ti si mohou z něho vzít příklad ?


5.2k
60

V Teplicích policisté "zaklekli" agresivního muže, který mimo jiné napadl i hlídku.


https://hlidacipes.org/smrt-mladika-po-zakroku-teplickych-policistu-neni-kauza-cesky-floyd-pitva-uz-souvislost-vyloucila/


S rodinou a kamarády se rozhodla udělat rozhovor novinářka Saša Uhlová ( maminka Šabatová - otec Uhl- Charta 77)
https://a2larm.cz/2021/06/jestli-neco-udelal-meli-ho-zavrit-smrt-v-teplicich-budi-v-romske-komunite-pochybnosti/
Zde uvedeno jméno novinářky
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ja-to-tak-nenecham-Sestra-zabiteho-Roma-vini-policii-668277


Posledný príspevok od GBB  ·  22. 7. 2021 o 15:32
767
5

Kontrolovaní sú tí, ktorí zvyknú preverovať. Policajtov z Národnej kriminálnej agentúry v stredu na ceste do Pezinka zablokovali tri neoznačené civilné autá. Povystupovali z nich ozbrojení muži a vyzvali pracovníkov NAKA, aby vystúpili. Následne im prehľadali auto. Informáciu o zvláštnej kontrole priniesol portál aktuality.sk.


Podľa informácii portálu nešlo o prepad, ale o kontrolu nariadenú Úradom inšpekčnej služby rezortu vnútra. Práve ten má na starosti vyšetrovanie policajtov a mal vydať aj nariadenie na túto kontrolu. Podľa dostupných informácií bolo cieľom zásahu zistenie, či NAKA neschováva hľadaných svedkov z kľúčových prípadov. O nezvestných svedkoch sme vás informovali tu.


Pracovníkom z NAKA sa podľa portálu nepozdával zásah, a tak ho chceli preveriť a privolať inú policajnú hliadku. Skôr ako tak urobili však ozbrojení muži nasadli do áut a odišli.


https://www.tvnoviny.sk/domace/2034180_kontrola-ktoru-sprevadzaju-mnohe-otazniky-ozbrojenci-v-civilnych-autach-zablokovali-auto-naka


Zaujmalo by ma či našli čo hľadali.....
Tí čo tvrdia, že tu nikto nič nerobí pre nápravu v štáte očividne pozerajú zlým smerom


Posledný príspevok od zahadum  ·  22. 7. 2021 o 14:50
299
1

V ľade Tibetu sa našli desiatky vírusov neznámych vedou
S najväčšou pravdepodobnosťou sa dostali do ľadu z rastlín a z pôdy a neohrozujú životy ľudí.


Pri skúmaní vzoriek ľadu starých až 15 tisíc rokov z tibetského ľadovca Guliya v nich biológovia našli genetické stopy 33 rodov vírusov, z ktorých 28 predtým veda nepoznala. Výsledky výskumu boli publikované vo vedeckom časopise Microbiome.


Vedci pod vedením americkej mikrobiológky Lonnie Thompsonovej skúmali ľadové jadrá - valcovité kúsky ľadu - z dvoch miest nachádzajúcich sa v nadmorskej výške 6 710 a 6 200 metrov nad morom. Pri tvorbe akýchkoľvek ľadovcov sa na ne zo vzduchu usadzujú častice prachu, peľ, ktoré sa tam môžu dostať živých organizmov - baktérií, ale aj vírusov. V ľade sa môžu tiež objaviť bubliny so starodávnym vzduchom - jeho zloženie plynu v rôznych časoch môže byť odlišné. Preto mikrobiológovia študujú jadro - vďaka tomu môžete zistiť veľa podrobností o živote, ktorý existoval na planéte pred tisíckami rokov.


Vďaka tomu, že Thompson a jeho kolegovia prispôsobili metódy genetického výskumu, dokázali v ľade nájsť stopy 33 rodov vírusov. Neohrozujú životy ľudí - v jadre sa zachovali iba fragmenty ich DNA, vírusy sa nemôžu šíriť v tejto podobe. 28 z nich predtým veda nepoznala. Vedci predpokladajú, že sa tieto vírusy dostali do ľadu z pôdy alebo rastlín, ale nie zo zvierat alebo ľudí.


Tento nález má samostatný vedecký záujem - okrem toho, že vďaka tomu budú vedci schopní lepšie pochopiť vývoj vírusov, môže v budúcnosti pri hľadaní stôp života pomôcť metóda ich izolácie a výskumu. na Zemi a na Marse a iných vesmírnych objektoch.


https://nauka.tass.ru/nauka/11961035


Posledný príspevok od Počtář  ·  22. 7. 2021 o 14:40
433
2

Ministerstvo zdravotnictví zintenzivnilo přípravy na plánovanou reformu Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Přiblížit by se měl do budoucna respektovanému německému Institutu Roberta Kocha, který v zemi sehrál zásadní roli v řízení boje s epidemií. Na ministerstvu se proto ve středu sešla nově vzniklá desetičlenná expertní skupina. Své místo v ní mají například ředitelka SZÚ Barbora Macková, epidemiolog a poradce ministra Rastislav Maďar, vedoucí skupiny MeSES a epidemiolog Petr Smejkal, exnáměstkyně ministra Alena Šteflová, zástupce WHO v Česku Srdan Matič nebo hlavní hygienička Pavla Svrčinová.
Očkování proti koronaviru zpomaluje. Nevěřte dezinformacím, apeluje VojtěchDomácí
Očkování proti koronaviru zpomaluje. Nevěřte dezinformacím, apeluje Vojtěch.https://www.novinky.cz/koronavirus/diskuze/vznika-cesky-kochuv-institut-40366861


z diskuse pod článkem- názory různých lidí:


"No potěš koště.ki byl historicky skvělý ústav.poté co byli vedoucí představitelé ki předvolání před jakousi komisi ve vládě německa, kdy jim bylo jasně řečeno že jestli nebudou dávat na veřejnost data a udaje která v podstatě budou děsit obyvatelstvo tak skončí.a od tédoby začalo v německých mediích peklo.ki je brán za jeden z nejlepších a odborně fundovaných institutu.pro cenzory.dohledejte si to na stránkách německého weltu vážení.nebudu za vaše pisálky pořád hledat informace.nevěřím lidem v týhle instituci"


"Globálny sanitarizmus.
Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) pripravuje zriadenie gigantického zdravotného orgánu, ktorý by mal moc nad vládami.
Rada má vzniknúť na základe medzinárodnej zmluvy. Jej zloženie z 18 osôb (s. 72 správami v štátoch) v tomto prípade nie je úplne inkluzívne (v rade pozostávajúcej z troch osôb musí byť aspoň jedna žena; nie je však známe, či môže ísť aj o transrodovú ženu; na druhej strane limity pre nebinárne osoby boli úplne opomenuté…), predpokladá iba desiatich zástupcov všetkých kontinentov alebo oblastí sveta, troch zástupcov spoločností (ktoré z veľkého množstva?), troch zástupcov súkromného sektora (čiže lobistov z Big Pharmy; veď koho užitočnejšieho by bolo možné pozvať do takejto rady? No dobre, lobistov a bankárov), ako aj „dvoch prominentných globálnych občanov či expertov“, čo dosť dobre prezrádza utopické a symplicistické myslenie autorov, pre ktorých by experta mohol rovnako dobre nahradiť imaginárny „významný globálny prediktor občan“, čo v praxi znamená rozpoznateľná celebrita, nekriticky oddaná globalistickej agende. V každom prípade zabudnime na možnosť akéhokoľvek vplyvu na takýto orgán vybavený globálnou mocou, o obyčajnej kontrole ani nehovoriac"


"Z covidu se stává lukrativní zboží, výnosný obchod s imaginárním zbožím.
Institut bude odměnou pro ty se správným názorem v době covidové krize.
Že by se institut stal centrem bádání vědců i protichůdných názorů, že by se něco skutečně vytvořilo střety různých vědeckých názorů a směrů nevěřím.
Zde se bude bádat v jednotném duchu tak nějak uvědoměle"


Posledný príspevok od Počtář  ·  22. 7. 2021 o 14:36
335
1

Prvýkrát vo svojej histórii Rusko podalo proti Ukrajine medzištátnu žalobu na udalosti od roku 2014 na Európskom súde pre ľudské práva (EDĽP).


Generálna prokuratúra Ruska informovala, že Moskva sa odvolala na ECHR so sťažnosťou na základe čl. 33 Dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd. Odvolanie sa týka udalostí, ktoré nasledovali po násilnej zmene vlády na Ukrajine vo februári 2014, a obsahuje podrobný opis procesu povýšenia nacionalistických síl do ukrajinských štátnych orgánov.


Žaloba sa týka 10 hlavných skupín porušení.


https://tass.ru/politika/11960299


Rusko podalo proti Ukrajine medzištátnu sťažnosť na Európsky súd pre ľudské práva (EDĽP) na základe článku 33 Dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd. Informovala o tom Generálna prokuratúra Ruskej federácie.


„Odvolanie má upriamiť pozornosť Európskeho súdu a celého svetového spoločenstva na hrubé a systematické porušovanie ľudských práv ukrajinskými orgánmi, zaznamenávať početné fakty o trestných činoch v oblasti medzinárodného práva, prinútiť ukrajinské orgány, aby prestať ich páchať, viesť riadne vyšetrovanie a okamžite postaviť páchateľov pred súd, obnoviť mier a harmóniu na území Ukrajiny, “uvádza sa vo vyhlásení ministerstva.


Generálna prokuratúra Ruskej federácie zdôraznila, že prvá medzištátna sťažnosť v histórii Ruska, ktorú ruské orgány predložili Európskemu súdu, „obsahuje podrobný popis procesu protiústavnej zmeny moci na Ukrajine a tzv. postup nacionalistických síl do ukrajinských štátnych orgánov, čo bolo hlavným dôvodom následných masívnych porušení Dohovoru a protokolov k nej “.


Pripomeňme, že na konci roka 2013 - začiatku roku 2014. na Ukrajine sa konali udalosti známe ako „euromaidan“. Počas protestných zhromaždení, ktoré postupne prerástli do nepokojov a potýčok s úradníkmi činnými v trestnom konaní, boli úrady požiadané o podpísanie asociačnej dohody s Európskou úniou. Viac ako sto ľudí sa stalo obeťami ľudových nepokojov v hlavnom meste, ktoré aktívne podporovali radikálne nacionalistické skupiny.


Masová smrť civilistov viedla k vysokému napätiu v spoločnosti a k ​​násilnému zmocneniu sa moci, čo následne viedlo k ozbrojenému konfliktu na východe krajiny.


„Štátny prevrat a následné kroky kyjevských úradov nevyhnutne vyvolali konfrontáciu a občiansku vojnu. Podľa vysokého komisára OSN pre ľudské práva celkový počet obetí spojených s konfliktom na Donbase presiahol 13 tisíc ľudí, “uviedol ruský prezident Vladimir Putin vo svojom článku„ O historickej jednote Rusov a Ukrajincov “.


Upozorňujeme, že v júli tohto roku postúpilo ministerstvo spravodlivosti Ruskej federácie na Generálnu prokuratúru oprávnenie zastupovať Rusko na EDĽP a chrániť v tomto prípade jeho záujmy.


Predtým, v júni, Štátna duma Ruskej federácie prijala v treťom a poslednom čítaní prezidentské zákony, ktoré dávajú generálnej prokuratúre právo zastupovať záujmy ruskej strany pred Európskym súdom pre ľudské práva a inými medzinárodnými súdmi. a arbitráže.


Žiadny právny základ “


Sťažnosť Ruska na Ukrajinu podaná na ESĽP sa týka viacerých skupín porušení.


V prvom rade hovoríme o zodpovednosti Kyjeva za smrť civilistov, nezákonné väznenie a kruté zaobchádzanie s ľuďmi, a to aj na Námestí nezávislosti v ukrajinskej metropole v roku 2014, v Dome odborov v Odese a na Donbase počas takzvaná protiteroristická operácia.


Ako poznamenala ruská strana, „hromadné, neľudské a nepotrestané zabíjanie ľudí sa ukázalo ako možné v 21. storočí“, zatiaľ čo „ani organizátori, ani priami páchatelia zločinov neboli postavení pred súd“.


Pripomeňme, že 2. mája 2014 v Odese usporiadali ukrajinskí radikáli nepokoje, počas ktorých bol podpálený mestský dom odborov, kde boli protimajdanskí aktivisti. Následkom toho zomrelo 48 ľudí. Ako minulý rok povedala vedúca misie OSN na monitorovanie ľudských práv na Ukrajine Matilda Bognerová, po tejto tragédii nebol za vraždenie nikdy pred súd postavený ani jeden človek. Vyzvala Kyjev, aby zabezpečil nestranné vyšetrovanie, pretože podľa nej „rodiny obetí majú právo na pravdu a spravodlivosť za smrť svojich blízkych“.


Ako sa uvádza v dokumente zverejnenom na webovej stránke Generálnej prokuratúry Ruskej federácie, ukrajinské orgány nielenže nezasahovali do konania radikálnych nacionalistov, ale aj ich podporovali a zastrašovali viac ako sedem rokov.


V sťažnosti sa tiež zdôrazňuje, že počas občianskej vojny v Doneckej a Luhanskej oblasti na Ukrajine, ktorá tiež trvá už sedem rokov a je Kyjevom maskovaná ako „protiteroristická operácia“, použili ukrajinskí vojenskí pracovníci „administratívnu prax“ na zabíjať civilistov vrátane detí, poškodzovať ich zdravie, ničiť obytné budovy a kritickú civilnú infraštruktúru „zámerným a nevyberaným ostreľovaním“.


Ruská strana tiež upozorňuje na kyjevskú prax „potláčania slobody prejavu a prenasledovania disidentov zákazom práce médií“, internetových platforiem, prenasledovania novinárov, politikov a bežných občanov.


„Od roku 2014 do súčasnosti ukrajinské orgány uskutočňujú fyzickú elimináciu opozičných politikov a novinárov,“ uviedol moskovský úrad.


Mediálni pracovníci, vrátane ruských, sú „zabíjaní, brutálne bití, nezákonne unesení, rukojemníkmi, prenasledovaní a zastrašovaní z politických dôvodov, ak sa šíria pravdivé informácie o politickej situácii v krajine“.


Počas výkonu svojich oficiálnych povinností na Ukrajine boli zabití kameraman ruského prvého kanálu Anatoly Klyan, zvukový technik a korešpondent VGTRK Anton Voloshin a Igor Kornelyuk, fotoreportér MIA Rossija Segodnya Andrej Stenin.


Okrem toho, ako bolo pripomenuté v Rusku, na Ukrajine bol na niekoľko rokov obmedzený alebo pozastavený prístup k mnohým opozičným alebo ruským jazykovým informačným zdrojom, vrátane 112 Ukrajina, NewsOne a ZiK. Podobné sankcie boli uplatnené aj na ruské médiá: Channel One, VGTRK, TV kanály Zvezda, TNT, Ren-TV, TV Center, NTV +, RT a RIA Novosti.


„Tieto obmedzenia nemali právny základ a viedli k vlne nesúhlasu zástupcov medzinárodných organizácií a novinárskych združení,“ uviedla Generálna prokuratúra Ruskej federácie.


Sťažnosť Ruska na Ukrajinu obsahuje aj údaje o politike diskriminácie rusky hovoriaceho obyvateľstva a presune používania ruského jazyka z verejnej sféry.


V roku 2017 prijal Kyjev zákon „O vzdelávaní“, ktorý podľa Parlamentného zhromaždenia Rady Európy znamená výrazné obmedzenie práv národnostných menšín, pretože obmedzuje vzdelávanie v ich rodných jazykoch vrátane ruštiny.


V roku 2019 navyše vstúpil do platnosti zákon „O zabezpečení fungovania ukrajinského jazyka ako štátneho jazyka“. V januári tohto roku začali platiť jeho jednotlivé ustanovenia, ktoré znamenajú úplný prechod systému služieb a štátnych inštitúcií do ukrajinského jazyka.


Rusko vo svojej sťažnosti tiež pripomína blokovanie zo strany Kyjeva bez varovania a v rozpore so zmluvnými záväzkami Sever Krymského prieplavu ako hlavného zdroja dodávky čerstvej vody pre obyvateľov Krymského polostrova. Takéto kroky v Moskve sa považovali za „pomstu za vyjadrenie politického postavenia státisícov obyvateľov (na referende v marci 2014 - RT)“.


Dokument navyše odkazuje na haváriu lietadla spoločnosti Malaysian Airlines v roku 2014 z dôvodu zlyhania ukrajinských orgánov v uzavretí vzdušného priestoru nad vojnovou zónou, v dôsledku ktorého zahynulo 298 ľudí. Ruská strana verí, že za tento incident je plne zodpovedná Ukrajina.


Rusko vo svojej sťažnosti nastoľuje aj otázku odňatia možnosti obyvateľom určitých území juhovýchodnej Ukrajiny zúčastniť sa volieb do ústrednej vlády. Hovorí sa tiež o odmietnutí Kyjeva poskytnúť ruským vyšetrovacím orgánom potrebnú právnu pomoc pri vyšetrovaní spáchaných trestných činov.


Dokument sa okrem iného zmieňuje aj o útokoch na diplomatické, konzulárne a iné misie Ruskej federácie na Ukrajine a porušeniach, ktoré kyjevské úrady páchajú proti ruským občanom, „medzi ktorými sú mŕtvi a zranení“.


„Na území Ukrajiny je značný počet ruských občanov vystavený krutému zaobchádzaniu, ich majetok je zničený alebo poškodený a ruský obchod je diskriminovaný. Ozbrojené sily Ukrajiny vedú v bezprostrednom susedstve ruských hraníc s nepriateľstvom, ktoré predstavuje skutočnú hrozbu pre život a zdravie ruských občanov žijúcich v pohraničných oblastiach, a nútia tisíce ukrajinských občanov hľadať útočisko na ruskom území, “ Uviedla Moskva.
„Použite všetky tlakové páky“


Podľa politických analytikov vyzerá odvolanie Ruska na ECHR úplne oprávnene. Podľa analytikov oficiálny Kyjev za posledných sedem rokov neprijal žiadne kroky na vyriešenie problémov v krajine.
Podľa jeho názoru Rusko nepodalo sťažnosť skôr, pretože do poslednej chvíle počítalo s konštruktívnym prístupom Ukrajiny v rámci minských dohôd.


„Podľa týchto dohôd sa Kyjev zaviazal zastaviť nepriateľské akcie, ale v tomto smere sa nič nedeje. Rovnako ako predtým prebieha ostreľovanie civilného obyvateľstva Donbass. A teraz je už asi každému zrejmé, že Ukrajina nemôže a hlavne nechce plniť minské dohody. Preto je potrebné, aby bol tento trestný režim potrestaný všetkými stupňami tlaku. Zároveň hovoríme nielen o súčasných úradoch, ale aj o Porošenkovi a všetkých tých ľuďoch, ktorí prevrat vykonali, “vysvetlil Dudchak.


Podobné stanovisko zastáva aj Vladimír Olenchenko, pracovník Centra pre európske štúdie IMEMO RAS. V rozhovore pre RT zdôraznil, že Rusko muselo urobiť taký krok, aby konečne upozornilo Kyjev na dianie v oblasti ľudských práv na Ukrajine.


„V globálnej politickej a verejnej kultúre je ruské vedenie zdržanlivé, vyvážené, dôsledné a snaží sa riešiť problémy prostredníctvom dialógu. Ukrajinské orgány zároveň naopak používajú neprijateľné prostriedky - predovšetkým vybavujú súdne procesy v medzinárodných organizáciách, uchyľujú sa k najrôznejším prieťahom a nárokom. Rusko sa malo na takúto prax dlho obracať, pretože na Ukrajine zjavne nerozumie inému jazyku, “hovorí Olenchenko.


Odborníci sa zároveň domnievajú, že zatiaľ by sa nemalo počítať s prelomovými rozhodnutiami súdu o sťažnosti Ruskej federácie proti Ukrajine. Volodymyr Olenchenko teda navrhol, že „ukrajinské úrady a ich partneri, najmä tí, ktorí sa aktívne zúčastnili na udalostiach z roku 2014, budú aktívne ovplyvňovať proces“. Podobnú pozíciu zaujíma aj Alexander Dudchak.


„EDĽP funguje predovšetkým v záujme Západu. Nenazval by som to organizáciou, ktorá sa snaží o objektívny pohľad na udalosti, ktoré sa dejú v Európe. Preto nemožno rátať s úplnou objektivitou, “je si istý Dudchak.
Ako však zdôraznil účastník rokovania RT, kroky Ruska sú jasným signálom pre režim v Kyjeve, že všetky ich kroky sú zdokumentované.


„Tí, ktorí sa na Ukrajine dopúšťajú bezprávia, by mali vedieť, že sa z toho nedostanú, že je všetko zaznamenané, informácie sú zhromažďované. Skôr alebo neskôr sa za ne bude aj tak brať zodpovednosť. Transformácia Ukrajiny na baštu nacistickej ideológie zameranú na Rusko sa stala stálym zdrojom konfliktov a teroristických hrozieb nielen pre Ruskú federáciu, ale pre celú Európu. A myslím si, že aj Brusel tomu veľmi dobre rozumie. Preto súčasné kroky Moskvy prispejú aj k zmene názorov na európske vedenie, “uviedol Dudchak.


Podľa Volodymyra Olenčenka sťažnosť podaná Ruskom vytvorí precedens pre ochranu ľudských práv na Ukrajine tým, ktorí „sa skutočne starajú o skutočné ukrajinské záujmy a obávajú sa toho, čo sa v krajine stalo v roku 2014“.


"Je to dobrý dôvod, aby ste opäť pripomenuli, že Rusko neobracia túto stránku a bude hľadať objektívny výklad toho, čo sa stalo a deje na Ukrajine," zhrnul expert.
https://russian.rt.com/world/article/886822-rossiya-ukraina-evropeiskii-sud-zhaloba


Posledný príspevok od Oracle_911  ·  22. 7. 2021 o 14:14
1.8k
10
GBB zverejnil(a) 22. 5. 2021 o 16:44
Zahraničná politika

V Rusku začala sériová výroba bojových robotov s umelou inteligenciou


rozsiahly článok o stave a smerovaní ruskej robotickej vojenskej techniky (dlhé na skopírovanie aj na zostručnenie, pridám aspoň obrázky)


článok: https://www.armadnymagazin.sk/2021/05/22/v-rusku-zacala-seriova-vyroba-bojovych-robotov-s-umelou-inteligenciou


https://www.youtube.com/watch?v=HfYuDHphx1M


Paltforma Marker
60a917a0acd25
Robot Uran
60a917a0b6f69
Bojový robot Něrechta-2
60a917a1e6f62
Najnovší robotizovaný prostriedok Soratnik
60a917a1ef90a
Bezpilotá ponorka Poseidon
60a917a26dc8b
Robot Fjodor
60a917a2e18b7


Posledný príspevok od Ludvík  ·  22. 7. 2021 o 12:41
481
3
Jiří. zverejnil(a) 15. 6. 2021 o 20:13
Politika v ČR

Asistent poslance Foldyny odsouzen za nenávist. Státní zástupce měl POCIT, že výzva bránit hranice i zbraní je trestný čin.


https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-A-ted-soud-s-Hamplem-Kurasem-Tomskym-a-Samkovou-Foldynuv-muz-odsouzen-za-nenavist-Nastal-otres-667526


„Takže jsem byl odsouzen. Soud neřešil mé originální texty, ale jakousi vlastní kompilaci, nesměl jsem předvolat svědky, provést důkazy a advokát ani já jsme nesměli říct závěrečnou řeč. Tím celá anabáze končí... vítejte v ČR v roce 2021,“ napsal Kraft.


"Jak se soudí verbální tr. činy v ČR v r. 2021.
1)Prokurátor vytvoří text, jehož autorství přiřkne vyšetřovanému a obviní jej
2)Soud tento text bere jako text obviněného a při líčení nedovolí obviněnému uvést věci na pravou míru
3)Soud konstatuje vinu obviněného a vynese rozsudek"


"I Milada Horáková dostala u soudu možnost pronést svou závěrečnou řeč. Já ne,“ zmínil také Kraft."


Posledný príspevok od JanaK  ·  22. 7. 2021 o 12:32
392
0

Referendum , které má zlomit pozice nejen pedofilní mafie , ale i čtvrté říše .
https://cz.sputniknews.com/20210721/orban-vynesl-trumf-v-boji-proti-bruselu-kvuli-zakonu-o-lgbt-chysta-referendum-o-ochrane-deti-15219931.html
Fašistický konglomerát se tak ocitá ve světle kuplíře , umožňujícího zneužívání dětí .
Nemluvě o dopadu samotného referenda , nejen pro maďary , ale i pro ostatní zotročované státy a národy .
Příští národní referendum už může být o zániku čtvrté říše a to nejen v Maďarsku .


815
11

Čína nemá kym osídlit Sibiř, Čína vstoupí do Afghánistánu, Bitcoin proti Bidenove Grete
0:45 Proc Cina uz nikdy neosidli Sibir?
08:00 Kdo byl hlavním spojencem Sovětského svazu ve druhé světové válce?
13:00 "Oživení ve tvaru písmene V" a vlna selhání, co je špatně s čínskou ekonomikou?
17:00 Začala druhá vlna v Číně?
21:15 Další západní politik informoval o možnosti války Číny za Tchaj-wan
24:00 Bitcoin vs. Gretta Bidenová-finanční válka nové Číny se zelenou bidenomikou
27:47 Vstoupí čínská vojska do Afghánistánu?
https://www.youtube.com/watch?v=eAu7UQS3xqw


Y
Posledný príspevok od Yori  ·  22. 7. 2021 o 11:39
835
4

https://www.armadnymagazin.sk/2021/05/20/national-interest-prehovoril-o-najvacsich-problemoch-americkej-armady/
Docela zaujimavy clanok. Najpodsatnejsi odsek


Americkí vojaci, píše National Interest, umierajú v dôsledku nehôd, sebapoškodzovania, alebo chorôb. Podľa informácií magazínu počet samovrážd medziročne vyrástol o 25%.


Medzi rokmi 2006 a 2020 zomrelo 17 645 aktívnych príslušníkov armády pri službe v amerických ozbrojených silách,” cituje magazín slová CRS a dodáva: “Približne 13 068 vojakov od roku 2006 zomrelo pri okolnostiach nemajúcich vzťah k bojovým operáciám.


Zapadna civilizacia este stale hlada pricinu chorob v materialnych veciach ... v mikroboch, vo virusoch atd ... nechapu, ze clovek ma aj ducha a dusu (energo-informacne zabezpecenie). A darmo ty budes hlada pricinu choroby v zlom jedle alebo nepoholdnej sedacke, ked si bombardoval obycajnych ludi v Syrii. Len hlupak neveri, ze sa mu vsetky jeho zle skutky vratia. Ano nieco ako karma existuje a velmi dobre funguje. Na starobu karma odobera ludom zdrave myslenei - alzhaimer a ine "fajnove" zevraj geneticky podlozene choroby.
Keby sa niekto pytal ze "A co dostane clovek za dobro vykonane, za sirenie lubosti vo svete" - pevene zdravie a zdrave myslenie dostane smile Clovek mudry a dobry nikdy chory nie je.
(clovek len dobry chory byt moze, pretoze kvoli svojej hluposti berie na seba choroby a utrapy druhych ludi, ktore jemu neprinalezia, to druhi ludia sa musia s tymi utrapami vysporiadat, mudry dobry clovek ma inemu pomoct a nie niest nasledky chyb ineho cloveka)


Posledný príspevok od GBB  ·  22. 7. 2021 o 11:33
299
2

El país de los pendejos


 • ......Ak by sme chceli natocit ten klip z pohladu koncepcie ludskej (koncepcie lasky, pretoze koncepcia dobra-zla nie je ludska), tak na zaciatku by bolo jasne vysvetlenie kde ten "Mega clovek s rohami" spravil chybu, potom by bol na neho vyvinuty natlak a ten by sa bud zmenil alebo by sa sam zabil. Slušný moudro.....

https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/3016/nov-yacute-klip-iron-maiden/1#post-25619 ......napsala digitální entita @Ferry
Tak jsem si řekl proč ne a vytáhl svého vopičáka...."Kvantovýho Wyvrhella. On se tak na hoďku zamyslel a ty Mejdny jsme vám tak trochu přecukrovali. V míře svého chápání...však to znáte smile
https://rutube.ru/video/ccf710632bd2539e30024717a73816d7/

P.S....emerická trubka mě to vyhodila, tak jsem zvědavej co na to ta ruská????


Posledný príspevok od Archal  ·  22. 7. 2021 o 11:30
205
1

NAKA zadržala predsedu správneho kolégia Najvyššieho súdu Jozefa Milučkého


Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala vo štvrtok sudcu Najvyššieho súdu a predsedu správneho kolégia Najvyššieho súdu Jozefa Milučkého.


https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/595285-naka-zadrzala-predsedu-spravneho-kolegia-najvyssieho-sudu-jozefa-miluckeho/


Posledný príspevok od zuzka  ·  22. 7. 2021 o 11:00
4.1k
130

Ahojte,


ako tak pozeram, nieje tu ziadna tema ohladom fora samotneho a kde kade sa technicke veci riesia po uplne inych temach, tak bude lepsie ak tu bude samostatna tema.


Mal by som par bodov na uvod:


 1. riesila sa tu v jednej teme ista forma cenzury. Ja som osobne proti akejkolvek cenzure, ale aby mohli vsetci byt spokojni, tak mohol by to riesit system karmy, vyratany z priemerneho poctu suhlasnych/nesuhlasnych vyjadreni.

 2. sukromne spravy - myslim, ze by to bolo fajn mat tuto moznost kontaktovat priamo s vecami, ktore napr. sa nemusia davat do samotnych tem


Posledný príspevok od Neo  ·  22. 7. 2021 o 10:51
197
0

Dobře si přečtěte seznam jmen těchto kreatur . Pokud si je zařadíte , tak zjistíte , že ovládají páky na celou společnost .
Je to to , čemu se říká zločinecké spiknutí . Je zajímavé , že v tomto případě generální prokuratura nekoná . Zřejmě má okamžiky , kdy funguje tak jako čínské opice . Nevidí , neslyší , nemluví , zřejmě ani neexistuje .
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Aspen-Institute-Dekonspirace-671243


155
0

Nejdřív bych chtěl poděkovat všem na tomto webu, vaše práce mi pomáhá v každodenním životě.
Já bych potřeboval poradit s likvidací s.r.o. a tohle je fakt poslední šance jak se s tím poprat, protože já už zkusil hodně, a furt semnou rejou.
Poslední zkušenost s právníkem před řízením proti NŠ likvidace rodinné s.r.o. je taková: dejte mi teď 10tis. na analýzu, pak se rozhodnem, pak možná k soudu, min. 30tis. a nakonec omáčka kolem 20tis. a já bych to i dal, ale už teď vím co bude v té omáčce: tohle rozhodnutí soudu jsme mohli očekávat, nemá smysl se odvolávat, je vidět, že tenhle soud nerozhodne ve váš prospěch(něco jako rodinný podnik). Od začátku řízení (2015 - dodnes) jsem měl 3 právníky a probíhalo to stejně. Jde o rozvodové řízení a tohle je poslední fáze(likvidace s.r.o.). Od začátku mi je jasný, jak to dopadne(ex ze mě udělala ruskýho špióna a teroristusmile. Bylo by to k smíchu, kdyby mi to nekomplikovalo život už skoro 7 let.
Vím, že bych měl najít právníka, kterej se nelekne a podá třeba i to odvolání, to pak přece rozhoduje jinej soud. Já to zkoušel i na vlastní pěst(odvolání), ale zamítli mi to kvůli chybějícím formalitám(necitoval jsem paragrafy podle kterých se odvolávám apod.)
Můžete mi někdo prosím dát typ na právníka, kterej nemá rád peníze víc než svědomí, nebo aspoň radu jak byste se s tím poprali vy? Samozřejmě rád zaplatím za práci, ale už nechci dát minimálně znova 50, abych se dozvěděl stejnou větu, to mě fakt vyvádí z meditace smile


2.7k
19
Berenika zverejnil(a) 21. 3. 2021 o 11:36
Zahraničná politika

A ešte raz: Biden šokoval zvláštnym činom (VIDEO)


Nestihli sme sa vzdialiť od pádu prezidenta USA v lietadle na ceste do Georgii, keď Joe Biden opäť šokoval verejnosť.


Na stretnutí v Centre pre kontrolu a prevenciu chorôb v Atlante ukončil svoj prejav svojim tradičným „Ďakujem, ďakujem, ďakujem“ (nepožičal si Petro Porošenko svoj štýl nekonečného „dakovania“ od Bidena?) A povedal: "Rád by som ustúpil slovu. viceprezidentke, ktorá je inteligentnejšia ako ja."


video v linku


https://rusvesna.su/news/1616309928


Posledný príspevok od Berenika  ·  22. 7. 2021 o 08:30
16.4k
89
Um zverejnil(a) 5. 7. 2021 o 23:47
Politika v SR

Dneska večer sa začali uzatvárať hraničné prechody a na bočné cesty sa pokladali betónové zátarasy.


V Rajke pendleri zablokovali diaľnicu a vznikli niekoľko kilometrové kolóny, musel to tam prísť riešiť nejaký vládny poskok, ktorý len dal "prísľub", že sa to do piatka vyrieši a skočili mu na lep.


V tejto FB skupine nájdete mnohé fotky a videá z hraniíc.
https://www.facebook.com/groups/257842908678950/


Na hraniciach to veľmi vrie. Na menších prechodoch, ktoré majú byť uzavreté nikoho nepúšťajú, ani Slovákov domov.


60e37db19d23f
60e37db1a132f
60e37db1b8f9e
60e37db202f80
60e37db265593


Posledný príspevok od kulich  ·  22. 7. 2021 o 08:11
99
0

Právo na obranu se zbraní v ruce bude v zakotveno v ústavě


, schválil Senát. Prezident tento zákon vetovat nemůže
Listina základních práv a svobod bude nově obsahovat ustanovení, že „právo bránit život svůj či život jiného člověka i se zbraní je zaručeno za podmínek, které stanoví zákon“. Ústavní změna podle předkladatelů zabrání tomu, aby mohlo být toto právo omezeno běžným zákonem. Posílí také pozici ČR při projednávání dalších unijních regulací.


„Návrh má nejenom symbolický charakter, ale může sloužit i jako pojistka do budoucna,“ uvedl za předkladatele Martin Červíček (ODS). Poukázal na tendence některých zemí EU zakazovat nošení jakýchkoli předmětů, které by mohly být použity jako zbraň. Odzbrojování obyvatelstva větší bezpečnost podle Červíčka nepřinese, neboť zločinci si zbraně opatří nelegálně.


Pro doplnění Listiny hlasovalo 54 ze 74 senátorů v jednacím sále
Proti bylo 13 senátorů a sedm se hlasování zdrželo.
Proti doplnění Listiny se veřejně postavily místopředsedkyně Senátu Jitka Seitlová (KDU-ČSL) a pirátská senátorka Adéla Šípová. Podle nich je novela zbytečná s ohledem na ústavní právo na život a zákonná pravidla
Doplnění Listiny nabude účinnosti prvním dnem druhého kalendářního měsíce následujícího po dni jeho vyhlášení ve Sbírce zákonů, tedy nejdříve 1. srpna, nejpozději 1. září.


Novela vychází z petice, kterou podepsalo 102 tisíc lidí včetně mnohých ústavních činitelů. Petice byla reakcí myslivců a dalších majitelů zbraní na snahu Evropské komise omezit vlastnictví zbraní včetně legálně držených. Komise to zdůvodnila mimo jiné nutností přijmout opatření proti terorismu. Kritici unijního opatření ale poukazovali na to, že teroristé většinou používají nelegálně opatřené zbraně a že stávající český zákon je dostačující.


Česko se proti kontroverzní unijní směrnici bránilo žalobou u Soudního dvora Evropské unie, ale neuspělo. Vláda proto musela předložit novelu zbraňového zákona, která unijní regulaci přebírá v nezbytně nutné míře. Norma, kterou už parlament schválil, zavedla dvě nové kategorie zbraní. Platnost zbrojních průkazů zůstala desetiletá, policie bude nejméně jednou za pět let prověřovat, zda držitel průkazu splňuje zákonné, zejména zdravotní podmínky.
https://domaci.ihned.cz/c1-66953670-pravo-na-obranu-se-zbrani-v-ruce-bude-v-zakotveno-v-ustave-schvalil-senat-prezident-tento-zakon-vetovat-nemuze


4.5k
37

JUDr. Radačovský, advokát rodiny Lučanských, podáva trestné oznámenie na neznámych páchateľov. Súdni lekári a ďalší experti priniesli nové, veľmi závažné informácie a dôkazy o tom, že oficiálny príbeh o pobyte generála Lučanského vo väzení je podvrh


https://www.hlavnespravy.sk/kedy-buchne-kauza-lucansky-su-tu-nove-obvinenia-na-zaklade-zisteni-sudnych-lekarov-o-co-ide/2597500


Posledný príspevok od JankA  ·  22. 7. 2021 o 05:54
2.2k
26
Mates zverejnil(a) 17. 6. 2021 o 16:07
Mimo kategórií
Fotbal

Koná se od 11. 6. do 11. 7. v 11 městech. Portugalec Ronaldo právě vstřelil rekordní 11. branku v evropských turnajích. Před tímto gólem měli Portugalci sérii 33 přihrávek bez doteku soupeře. A před samotným zápasem na tiskovce právě Ronaldo teatrálně odsunul stranou hlavním sponzorem připravené lahve Coca-Coly a pronesl "Pijte vodu!"
www.idnes.cz/fotbal/euro-2021/cristiano-ronaldo.A210616_172656_euro-2020_ald


Posledný príspevok od GBB  ·  21. 7. 2021 o 21:53
1.5k
13

https://www.hlavnespravy.sk/zle-znamenie-v-sastine-spadol-strom-na-sochu-sedembolestnej-panny-marie-patronky-slovenska/2588494V Národnej svätyni, Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne padol pri veternej smršti v júni 2021 mohutný gaštanový strom na sochu Panny Márie a sochu poškodil. Socha sa nachádzala v strede parku, oproti Bazilike Sedembolestnej Panny Márie. Pútnici Sochu Piety na podstavci, ako sa oficiálne nazýva, milovali, socha tu stála už od roku 1883. Je symbolom nielen parku, ale aj veriacich, ktorí pri nej kľačali a modlili sa.60d4b382aca80


Je to predzvest konca Slovenska ci vplyvu RKC na Slovensku?


Posledný príspevok od jardob  ·  21. 7. 2021 o 21:09
1.5k
12

Jak budování státního kapitalu v Rusku
pomáhá při vývoji nových projektů
Ve světě i v samotném Rusku je zvykem vnímat naši zemi
jako zemi čerpací stanici.
Ale to už dlouho není pravda. Musíte pochopit, že Rusko je technologicky vyspělý stát, ve kterém se, nebojím se tohoto slova, vyvíjejí technologie, které se v jiných zemích nenacházejí. Svou vlast můžete nenávidět, jak se vám líbí, a říkat o ní špatná slova, ale Rusko je již jiné.
Rusko je ve skutečnosti jedinou zemí ze všech bývalých republik Sovětského svazu, která dokázala vstát z popelai po zhroucení Gorbačovovy perestrojky a z Jelcinova „divokého kapitalismu“.


Faktem je, že to lidé sami nechápou, že se země změnila. Samozřejmě jsme si zvyklí vše měřit podle velikosti naší peněženky. A to je pravda.
Nelze však popřít, že se Rusko změnilo k lepšímu.
Generace dospělých a ti, kteří viděli 90. léta. - potvrdí, že nyní je Rusko jiné. Rusko se možná vůbec poprvé ve své historii konečně vydalo cestou, kterou by mělo jít.
Možná konstrukce státního kapitu ve spojení se sociálním státem - to je pro nás „zlatá střední cesta“,
kterou by mělo jít , a nikoli „divoký kapitalismus“
nebo „komunistický experiment“.


Lidé si s největší pravděpodobností nevšimnou,
že po událostech na naší bratrské Ukrajině v roce 2014
a příchodu tam proamerických úřadů , se Rusko začalo rychle měnit. A začalo se měnit, přesně k lepšímu.
V mnoha ohledech se naše země začala distancovat od Západu, což dává větší impuls pro rozvoj.
Faktem je, že mladší generace vůbec nechápe,
že po rozpadu Sovětského svazu náš stát ve skutečnosti utrpěl hospodářský i politický kolaps.
Do ruských mocenských struktur se dostaly prvky,
které destruktivně ovlivnily naši ekonomiku.
Ale po začátku roku 2000. situace se změnila. A v Rusku konečně začali „utahovat šrouby“.
Západ však přesto chtěl ruský vývoj dále brzdit.
Po událostech na Ukrajině to ale Rusko nemohlo dále tolerovat. V důsledku toho došlo k rozchodu se Západem z iniciativy samotného Západu, který tímto způsobem chtěl Rusko znovu svrhnout.
Ale něco se pokazilo.
Rusko opět odolalo a prokázalo, že to není Západ, co Rusko potřebuje, ale Rusko, které Západ potřebuje.
Lidé, kteří s tímto postojem nesouhlasí, nemusí souhlasit.
To je jejich právo. Ale v posledních letech v Rusku,
pokud jste si všimli, existují rozsáhlé stavební projekty,
jsou zadávány a kladeny nové projekty.


Není to tak? Podívejte se na internet.
Lidé by ale raději začali uvádět jako příklad „sladký“ život v USA, Evropské unii a dokonce i v Číně.
Musíte však být blázen, abyste si mysleli, že je to tam lepší než v Rusku. Je nesprávné srovnávat stejné silnice a mrakodrapy ve výstavbě. Za prvé, klima v Rusku a jeho obrovská velikost neumožňuje stavět silnice, jako v EU a Číně, jak se říká „po staletí“. Každý rok je je třeba opravit, což si z rozpočtových prostředků vybírá miliardy rublů.
V Rusku se staví mrakodrapy.
A krása není v mrakodrapech, ale v jiném, v ekologicky čistém
a pohodlném městě nebo vesnici.
Koneckonců, taky na vesnice nikdy netřeba zapomínat .


Tak jako tak. Dost přesvědčivých argumentů.
Řeknu, že v Rusku byl znovu zahájen nový rozsáhlý projekt. Tentokrát v obci Ust-Luga v Leningradské oblasti byla v květnu tohoto roku byla zahájena výstavba nového klastru na zpracování zemního plynu.
Přesněji řečeno, bude to nový komplex pro zpracování plynu obsahujícího ethan.
Jedná se o společný projekt společností Gazprom a Rusgazvydobuvannya. Ve skutečnosti to bude jakýsi obrovský klastr (seskupení budov ),
kde bude probíhat zpracování plynu a zkapalňování zemního plynu. Tento závod se ve skutečnosti stane jedním z největších v Evropě, pokud jde o výrobu zkapalněného zemního plynu.


Mnozí řeknou, že si budujou podnik „vaky na peníze“
pro svůj vlastní prospěch a naplní si kapsy, ale lidé nic nedostanou.
Ale ve skutečnosti tomu tak není.
To by mělo Rusko stále dělat se svými přírodními zdroji,
pokud nějaké mají.
Navíc je Gazprom ovládán státem (50% akcií vlastní stát)
a obrovské zisky plynou do státní pokladny.
Tyto prostředky se mimo jiné používají
k vyplácení stejných dávek a důchodů.


Obecně je vše vzájemně propojeno a představa,
že lidé nedostanou ani rubl, je neopodstatněná a není pravdivá. Proč tedy orgány vytvářejí společné státní korporace?
A aby bylo možné po chaosu 90. let vše systematizovat,
dát podnikům druhý život a mít stálý příjem
na doplnění státní pokladny,
pokud se to tak dá nazvat.


https://www.putin-today.ru/archives/125552
https://zen.yandex.ru/media/historyevidence/kak-postroenie-goskapitalizma-v-rossii-pomogaet-v-razvitii-novyh-proektov-60ad15799943417b350cc8bb


Posledný príspevok od GBB  ·  21. 7. 2021 o 19:03
1.4k
6
Orca zverejnil(a) 17. 4. 2021 o 09:21
Zdravie a záhrada

Před pár dny se v ruských médiích objevila dobrá zpráva ohledně léčení covidu (SARS-CoV-2). Federální medicínsko-biologická agentura Ruska obdržela patent na preparát MIR-19 (což znamená malá interferující RNA) na profylaxi a léčení koronavirové infekce. Klinické testy probíhají od konce loňského roku a úspěšně byla zakončena první fáze testů na zdravých lidech - dobrovolnících. Nyní budou zahájeny testy na lidech infikovaných koronavirem. Podle sdělení vedení agentury je preparát bezpečný a nemá vliv na lidský genom a imunitu.


Nicméně není nutné čekat, až bude MIR-19 schválen a dostupný k použití. Již teď je k dispozici např. antivirotikum Umifenovir, které bylo vyvinuto v Sovětském svazu v roce 1974 a které je účinné mj. i pro léčbu infekčních nemocí způsobených koronaviry (tedy celou “rodinou“ koronavirů včetně koronaviru způsobujícího covid). Lék působí tak, že se vyděluje molekula, která je ničitelem množení koronaviru v buňce člověka. Preparát 60-ti násobně zpomaluje replikace tj. množení koronaviru a lidský organismus se tak snadno a nenuceně vypořádá s infekcí. Antivirotikum se vyrábí a prodává pod různými označeními a je dostupné ve volném prodeji v lékárnách :


 • v Rusku - Umifenovir (Умифеновир), Arbidol (Арбидол), Afljudol (Афлюдол)
 • na Ukrajině - Arbivir (Арбивир), Imustat (Имустат)
 • v Bělorusku - Arpeflju (Арпефлю)

Podle údajů z Číny je účinnost léčby covidu pomocí preparátu Umifenovir 95-ti procentní.


Posledný príspevok od GBB  ·  21. 7. 2021 o 16:39
2.3k
24

Najmenší (známy) mikročip implantovateľný ihlou


 • kompletný bezdrôtový jednočipový systém
 • 0,1 mm^3 vo veľkosti roztoča
 • zatiaľ dokáže sledovať teplotu tela v reálnom čase
 • implantácia hypodermickou ihlou
 • nabíjanie a komunikácia cez ultrazvuk

článok: https://fontech.startitup.sk/najmensi-mikrocip-na-svete-ti-do-svalu-implantuju-ihlou-jeho-potencial-je-nekonecny


60a69ad66f21e


Posledný príspevok od GBB  ·  21. 7. 2021 o 16:38
152
0
Dynamo zverejnil(a) 21. 7. 2021 o 15:26
Politika v ČR

Dlouhý rozhovor Klause pro LN


https://www.klaus.cz/clanky/4781


Zaujala mě tahle pasáž:


Když se na to podíváte generačně, tak váš pocit osobní bezpečnosti, ohrožení, neohrožení vyrůstá z určité doby. Nepřijde vám, že dnešní doba je posedlá bezpečností, normami? A jestli obava z covidu také nepramení z tohoto zdroje?


Že covid narazil na společnost popletenou, zmatenou, poničenou progresivistickými myšlenkami – já nerad používám to neomarxistickými nebo kulturními marxisty, protože myslím, že to je na sofistikovanější debatu, ale zase vím, že spoustě lidí slovo progresivistický nic neřekne, čili chybí slovo. A když nemáte slovo pro nepřítele, tak ho nemůžete nikdy porazit. Neboli myslím, že společnost je změněná radikálně. Západ je dnes opravdu k nepoznání oproti tomu, jak vypadal v předchozí době. Jestli opravdu sledujete detaily vývoje v USA, ty jsou skutečně děsivé. Nejděsivější země Evropy je samozřejmě Velká Británie. Takové ty naše představy, jak Vodňanský zpíval: Ve staré dobré Anglii, to už dávno samozřejmě neplatí. A když vidíte chaota v čele té země, tak si z toho zoufáte.


Ale ten chaot dělá, co vy chcete. Ode dneška (pondělí) mají den svobody a ruší veškerá opatření.


Já mu nevěřím ani barvu jeho vlasů. A tím pádem myslím, že klidně za tři dny řekne najednou pravý opak. On konzistenci... já kdybych řekl takovouto blbost, tak bych ji až do trpkých konců hájil, protože bych považoval za ponižující, abych od ní sám odstoupil. Ale myslím, že on lusknutím prstů to změní. Svět se v tomto smyslu změnil. A covid se v tomto smyslu hodil – a tím neříkám, že si ho někdo schválně vymyslel –, ale strefil se do té doby naprosto úžasně. Já bojuji dokonce mezi svými kolegy a přáteli proti těm tzv spikleneckým teoriím, proti zjednodušeným spikleneckým teoriím, ale když prostě zjistím, abychom se vrátili k jedné osobě tady citované, že pražský IKEM nikdy neměl epidemiologa, protože by je to vzhledem k jejich zaměření nikdy ani nenapadlo, a že v říjnu nebo listopadu 2019 si vytvoří pozici epidemiologa a vybere na to místo pana Smejkala, tak úvahy o tom, co se v říjnu stalo mezi Gatesem a Klausem Schwabem atd. těžko obhajuji mezi těmi lidmi, kteří mluví o spikleneckým teoriích. Mimochodem dnešní oficiální sdělení amerických zpravodajských služeb k Bidenovi, jestli jsem si správně přečetl v novinách, že je to fifty-fifty, že si nejsou jisti, jestli to vzniklo tak, nebo onak, je velmi sporná teze.


197
0
dasa zverejnil(a) 21. 7. 2021 o 12:21
Naši analytici
oracle911blog

A čo po tom?


 1. júla 2021 / oracle911blog

Mohol by som tento článok nazvať aj „a čo teraz?“ lebo to sa budú ľudia pýtať, keď sa s konečnou platnosťou zosype tá mocenská pyramída, ktorá nás nielen oberala nielen o minulosť, ale aj o budúcnosť, lebo nás oberala o náš potenciál. Dobrá správa je, že keď sa tá pyramída moci s konečnou platnosťou zosype, tak ten ľudský potenciál, ktorý bol stáročia až tisícročia utláčaný sa zrazu uvoľní. Zlá správa je, že tie trosky bude musieť niekto upratať.


Ako to?


Nuž kvôli tomu, že nielen vyjde najavo to, že Biden sa dostal do prezidentského kresla podvodom, ale aj kto to urobil (cenzúra to nezastaví). US$ a na ňom založené impérium sa rozsype a vzhľadom na to, že Čína nie je pripravená hrať tú rolu, akú hrali USA (hoci jemnejšími metódami), tak vzniknuté mocenské vákuum a finančná závislosť položí systém dvoch centier riadenia.


Keď k tomu prirátame to, že špehovacia dráma podľa všetkého odhalí to, že špehovaní novinári, politici a aktivisti svojou činnosťou kryli špinavosti CIA (obchody so ženami a deťmi, obchod s drogami, podvratná činnosť atď), tak v podstate z riadiacich štruktúr anglo-amerického močiara s centrálou v Londýne nezostane prakticky nič.


Dodávam, že kolaps US$ bude mať za efekt aj to, že podplácanie a vyhrážky fyzickým a iným likvidovaním prestanú mať efekt, a tým pádom padne aj po stáročia udržiavaný systém utajovania pravdy a minulosti sa tiež rozsype, tak následkom toho globálne zákulisie (GP) príde aj o posledné zvyšky moci.


To celé však tiež znamená, že celé štáty a regióny sa uzavrú do samo-riadenia, čo v praxi bude znamenať, že aj v lepšom prípade nikto nebude počúvať globálne zákulisie, ktoré šíri neľudskú humanitu. Toto v kombinácii s vysychajúcimi finančnými zdrojmi v dôsledku vymierania bude predstavovať vážny problém. Ide totiž o to, že cca 1/3 až ½ obyvateľstva v európskych štátoch buď zomrie, alebo bude vyžadovať starostlivosť t.j. budú tu problémy aj s minoritami, ktoré si odvykli pracovať a sú v súčasnosti vydržiavaní štátom, a tieto problémy nebude majorita riešiť v rukavičkách.


Čo to znamená pre Slovensko?


To znamená, že buď si pripravíme plány na to, aby sme primäli isté etnikum žiť zo svojej práce, alebo tu prebehnú etnické čistky, ktoré presadí majorita ako reakciu na zvýšenú kriminalitu zmienenej minority.. .
https://oracle911blog.wordpress.com/2021/07/21/a-co-po-tom/
čítajte hrubé knihy
http://leva-net.webnode.cz/prace-vp-sssr/knihy/


445
5
Ziim zverejnil(a) 21. 7. 2021 o 09:15
Mimo kategórií

Hledá se člověk!


Hledá se člověk!
Není k nalezení
Hledá se člověk!
Ztratil se v lidském hemžení
Hledá se člověk!
Možná že někde stoupl na minu
Hledá se člověk!
No prosím neklaď si to za vinu
Že není k nalezení...


Hledá se člověk!
Snad utopil se v rybníce
To byly časy
Kdy tu lidí bylo tisíce
Hledá se člověk!
Snad si to někdy prominu
Hledá se člověk!
No prosím neklaď si to za vinu
Že není k nalezení...


Posledný príspevok od Ziim  ·  21. 7. 2021 o 11:14
480
2

SAV: Na Slovensku potvrdili prvý prípad infekcie človeka pľúcnym červom


Na Slovensku potvrdili prvý prípad infekcie človeka pľúcnym červom. Infikovaná osoba pochádza z juhu Nitrianskeho kraja, kde dirofilarióza dlhodobo cirkuluje v populácii psov.


Charakteristické je pre ňu formovanie uzlov v pľúcach, veľmi často nesprávne diagnostikovaných ako malígne tumory.


Od prvého nálezu dirofilárií pri psoch na Slovensku v roku 2005 sa priemerná prevalencia parazita dlhodobo pohybuje na úrovni 11 až 13 percent s kulmináciou prípadov v južných regiónoch, kde môže infekcia postihnúť až tretinu psej populácie.
Napriek výskytu hyperendemických oblastí, určitým pozitívom bola ešte donedávna jednoznačná dominancia menej nebezpečného druhu Dirofilaria repens zodpovedného za podkožnú a očnú formu infekcie. Tento druh bol doteraz aj výhradným pôvodcom ľudských prípadov dirofilariózy registrovaných na Slovensku. Aj z celoeurópskeho pohľadu je zrejmé, že prípady dirofilariózy spôsobenej druhom D. immitis sú u ľudí veľmi zriedkavé, na rozdiel od USA a Japonska.


Podľa najnovších údajov ESDA (European Society of Dirofilariosis and Angiostrongylosis) je u ľudí v Európe doteraz registrovaných vyše 4200 prípadov infekcie spôsobenej druhom D. repens, a iba 30 prípadov vyvolaných druhom D. immitis.
Závažným zistením zaregistrovaným v priebehu posledných piatich rokov je, že epidemiologická situácia týkajúca sa dirofilariózy sa na Slovensku výrazne mení. Pri infikovaných psoch čoraz častejšie registrujeme ako pôvodcu infekcie druh D. immitis, v niektorých oblastiach (napríklad v okolí Komárna či Nových Zámkov) sa stal dokonca endemickým a vyskytuje sa častejšie než pôvodne usídlený druh D. repens.


https://vat.pravda.sk/clovek/clanok/595148-na-slovensku-potvrdili-prvy-pripad-infekcie-cloveka-plucnym-cervom/


Posledný príspevok od dasa  ·  21. 7. 2021 o 08:59
1.8k
19

Je to zároveň reakce na diskuzí pod článkem Jsme jeden národ – článek V.V.Putina (dokončení) na
https://kob-forum.eu/2021/07/13/jsme-jeden-narod-clanek-v-v-putina-dokonceni/


V roce 2010 americký soud rouhodl o knihovně chasidského rabína Šnejersona (nevím jaký je přesný přepis v češtině), část které byla znárodněná a část vyvezena po válce z Německa, aby Rusko vrátilo knihovnu chasídské obščině v USA (které mimochodem nikdy nepatřila). Soud stanovil, že dokud to Rusko neučiní, bude denně platit 50 tis.dolarů. Více zde: https://topwar.ru/23249-biblioteka-cenoyu-v-50000-za-den.html


Asi si umíte představit, co to v roce 2010 pro Rusko znamenalo? Zabavování majetku ruského státu ve všech zemích, které se podřizovali americké jurisdikcí.


Putin ten problém vyřešil šalomounsky - předal knihovnu židovskému muzeu v Moskvě. A zároveň ve svém projevu řekl přítomným vysoce postaveným židovským činitelům, že o znárodnění knihovny rozhodla první sovětská vláda, která z 80-85% byla tvořená židy. A pak dodal, co všechno špatného ta vláda spáchala na národech Ruska. Zde je video:
https://www.youtube.com/watch?v=2ZsqfEN6RXk&t=48s


Ten projev měl efekt výbuchu - plno článků o tom, že Putin pohrozil židům otevřít Pandořinu skříňku. Samozřejmě, že nikdo už nepožadoval návrat knihovny, dokonce židovské noviny Jewis Press napsaly, že slova Putina o tom, že členové první sovětské vlády z 85% tvořili židé, jsou "starou antisemitskou lží".
Zpochybnily i etnické složení celého seznamu vlády, a uvedly, že s jistotou jen mohou potvrdit, že rozhodně židem v této vládě byl LEON TROCKÝ a možná i rodák z Polska Teodorovič.
https://www.gazeta.ru/politics/news/2013/06/20/n_2985709.shtml


Citace z článku https://via-midgard.com/blogs/putin-podtverdil-chto-evrei-byli-rukovodyashhej.htm
Putinovi nědělá problém prokázat, že první sovětská vláda byla ve skutečnosti alespoň z 80% židovská. K tomu stačí zveřejnit osobní spisy (genealogii) členů první sovětské vlády nebo dokonce jen zveřejnit seznam příjmení prvních vůdců RSFSR , sestavený v roce 1919 anglickým novinářem Victorem Marsdenem pro noviny Morning Post. Ten seznam jsem našel u Blagina. Na prvním místě je tam opět Trocký:
https://blagin-anton.livejournal.com/243683.html


Pokračuji citaci z článku: https://via-midgard.com/blogs/putin-podtverdil-chto-evrei-byli-rukovodyashhej.htm
Victor Marsden během této tragické doby navštívil Rusko několikrát. Pravda, kterou jednou získal, udělala na Henryho Forda, otce výroby automobilů na montážní lince, tak silný dojem, že si najal novináře, právníky a další odborníky, kteří mu začali dodávat informace prokazující fatální účast židů na zničení ruské říše. Výsledkem tohoto výzkumu bylo vydání knihy „International Jewry“ , kterou vydal Henry Ford v letech 1920-1922. Kniha „International Jewry“ měla nebývalý úspěch, byla vydána v půl milionovém výtisků ve Spojených státech a později byla přeložena do 16 jazyků, včetně ruštiny . Závěry, které tehdy Ford učinil, jsou pro moderního člověka zdrcující:„Pokud by ti Židé, kteří dominují světu, chtěli osvobodit ruský lid a uhasit korodující plameny bolševismu, čímž by ukončili účast židů ve všech revolučních hnutích, mohli by to udělat za týden. Co se teď děje, to se děje s vědomím a souhlasem židovských světových sil. Je zřejmé, že nemají zájem to obrátit. Toto hledisko se do značné míry zakořenilo mezi americkým židovstvím a zahrnuje do svého programu plán „dokázat naši moc v jednom z existujících státu. “Tento program je řízen židy. Nesmíme však zapomínat, že tento program má i svůj rub: pravda dokazuje to jejích moc, ale zároveň ukazuje na národ, který ji používá. A možná jednou nastane doba, kdy tento národ bude hořce litovat, že toužili po této moci a použil ji .."


V dnešní době liberálové tvrdí, že bolševici mohou snad za všechno zlo světa. Ale vadí jím skuteční bolševici. Putin v židovském muzeu ukazuje na židy a říká, to oni byli v první vládě a Rusko si od ních také vytrpělo své.
Putin určitě ví, že pro židy je připravován finální holokaust a může hrát na tomto poli. Ve smyslu - rebjata, jestli chcete přežít, musíte sami začít mluvit o tom, kdo vám i nám škodil. Propaganda je vaše záležitost, ale my také něco umíme. Jestli pomůžete vy nám, my pomůžeme zas vám. Pokud na nás budete útočit, budeme se zachraňovat sami, ale asi tušíte, co to pro vás bude znamenat...
Židé pochopili a přes Jewich Press zareagovali a ukázali na Trockého (a polského žida Teodorovič). Přitom etnických židů v té vládě bylo víc. To jest oni sami vyčlenili trockismus, jako jev.


A najednouna ruském informačním poli se objevuje Jakov Kedmi, bývalý ředitel tajné služby NATIV a dokonce dostává prostor na centrálním ruském kanálu. Copak nám Kedmi říká o bolševicích? Našel jsem, je to samé, co Pjakin nebo jiní patrioti Ruska:
https://yandex.ru/video/preview/?text=jakov%20kedmi%20boljsheviki&path=wizard&parent-reqid=1626307154034516-5833539245776095833-man1-2699-cc0-man-l7-balancer-8080-BAL-4311&wiz_type=vital&filmId=9319820060370256744


V podobném duchu se Kedmi vyjadřuje o Stalinovi v pořadech žida Solovjova.
https://www.youtube.com/watch?v=AGUkCnck6Jg


To jest ta část židů, kterým jde o zachování židovského národa a státu, a kteří v připravovaném finálním holokaustu jsou odsouzení na odpis, začala pomáhat Rusku v informační válce a uvádět na pravou míru nejen smysl termínů, ale i historické souvislosti.
Kdo jiný může do oči otevřeně říct ruským liberalům, které představují převážně židi, pravdu o Stalinovi a bolševicích, aniž by ho za to na místě neukamenovali? Pouze jiný žid (s autoritou), který se mimochodem podílel na rozpadu SSSR. Kdo jiný se může postavit vedle Žirinovského, spílajícího na bolševiky a Stalina, a říct mu: "kecáš, nebyli to bolševici, byli to trockisti. A Stalin Rusko zachránil."?
Kedmi je popularní nejen v prostoréch bývalého SSSR, v Izraelu, ale už dokonce i u nás.
Takže "тихой сапой работа идёт". Pjakina do televize nepozvou. Ale žid Kedmi si může říkat, co chce. Určitě má dost silné krytí. Takže pokud si židé dělají pořádek mezi sebou a pomáhají tím sobě a Rusku, Putin si mezitím může věnovat jiným věcem. Třeba i takovým, jako zabránění realizace finálního holokaustu. Jako ilustraci uvedu tyto články :


"Ruský prezident Vladimir Putin uvedl, že při řešení palestinsko-izraelského konfliktu nelze spoléhat na momentální argumenty a závěry, protože k této otázce je nutné přistupovat z historického hlediska. Ruský vůdce poznamenal, že je důležité „dívat se do budoucnosti“, přičemž poznamenal, že okamžité oportunistické úvahy mohou jen ublížit".
https://ren.tv/news/politika/842514-putin-reshat-konflikt-izrailia-i-palestiny-nado-bez-siiuminutnykh-idei


"Barack Obama, jehož prezidentské období se chýlilo ke konci, navrhl přijmout další usnesení (v OSN). Předpokládal vytvoření nezávislého palestinského státu na hranicích roku 1948."


"Benjamin Netanjahu zavolal Putinovi a požádal ho, aby zablokoval toto rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN v zájmu zachování stability v regionu. Argumenty izraelského premiéra přesvědčily ruského prezidenta. Řekl Netanjahuovi, že pokud bude o rezoluci hlasováno, Ruská federace ji vetuje. Rovněž o tom informoval Baracka Obamu. Aby se nepoškodil obraz země, americký vůdce se rozhodl opustit svůj nápad a nepředložit jej k diskusi v OSN."
https://topwar.ru/172245-smi-izrailja-putina-spas-tel-aviv-ot-poteri-okkupirovannyh-territorij.html


Zde je snad každému jasné, že plán Obamy by spouštěčem k izraelsko-arabskému konfliktu, který měl potenciál vyústit ve finální holokaust.


Mám za to, že taktikou Putina je donutit zainteresované elity a národy, aby sami u sebe udělali pořádek a tím pomohli jak sobě a vlastním národům, tak Rusku.


V tomto klíči vidím i Putinovy poslední (jakoby) útoky na Polsko a jeho historickou roli obzvlášť v období mezi dvěma svetovými válkami a během 2. světové války. Na kterých ukazuje, že polský národ byl instrumentem v boji proti Rusku. Určitě jste si všimli, že židovské noviny Jewis Press kromě Trockého poukázali na polského žida Teodoroviče. Nic nevím o jeho skutečné úloze v první sovětské vládě, ale vnímám to jako signal ve smyslu - pravdu o Polsku nebudeme zpochybňovat. A mám dojem, že i chronologicky pravdu o Polsku nejdřive začal říkat Kedmi a potom i Putin, který dokonce o tom napsal článek.


Určitě jsem nerozebral všechny důvody, které vedou Putina mluvit o bolševicích tak, jak on mluví. Poukázal jsem na jeden z možných důvodů, který jsem mohl logicky zdůvodnit. Proto vítám i podněty z vaší strany. Přijde mi nelogické si myslet, že Putin nechápe úlohu Stalina a skutečných bolševiků v procesu stanovení ruského mnohonárodnostního státu, na jehož vítězství ve 2. světové válce klade nesmírně velký důraz. Domnívám se, že on, jako nikdo jiný musí chápat, že bez Stalina a skutečných bolševiků (ne těch, kdo se za ně schovával) toto vítězství by nebylo možné.


Posledný príspevok od TauRus  ·  20. 7. 2021 o 23:57
1.3k
21
Kelo zverejnil(a) 11. 7. 2021 o 18:46
Zdravie a záhrada

Zdravím, chcel by som Vás poprosiť o radu. Neter (12rokov) má opakovaný zápal močových ciest. Podľa sestry má veľkú kolóniu E coli baktérii. Dokonca jej to robí problémy už aj s obličkami. Je mi jej veľmi ľúto, lebo sa v tomto teplom počasí nemôže ani kúpať. Ak by Vás napadla nejaká alternatíva oproti klasickej medicíne (tá nepomáha) bol by som Vám vďačný. Rodičia sú síce klasickí slniečkári, ale už sú zúfalí, a otvorení každej možnosti. Ešte raz ďakujem za rady.


Posledný príspevok od Počtář  ·  20. 7. 2021 o 22:30
152
0

Kus Česka v Hamburku. Ministerstvo chce vyměnit své přístavy za lukrativnější území


Když Německo prohrálo v roce 1918 první světovou válku, potrestali ho vítězové přísnými mírovými dohodami. Poražená říše musela mimo jiné postoupit tehdejšímu Československu nárok na část svého území. Praha tak dostala do pronájmu dva přístavy v Hamburku. Nájemní smlouva ale brzy vyprší a Němci mají s pozemky vlastní plány. Řešením by mělo být obě území vyměnit za jiné - podle české strany lepší. . .
Němci za Moldauhafen a Saalehafen už dříve nabídli nedaleké pozemky zhruba ve stejné rozloze, tedy asi 30 tisíc čtverečních metrů, v oblasti Kuhwerder Hafen. O ně usilovala už dříve i česká diplomacie. Přesuny území se nijak nedotknou třetího českého území v Hamburku, přístavu Peutehafen, který Česku připadl na konci 20. let natrvalo.


Podle českého ministerstva dopravy je nová lokalita výhodnější. "Je přístupná pro námořní lodě s ponorem do 11 metrů bez omezení jejich výšky, dobře dostupná silniční dopravě a blízko nákladního nádraží," vysvětluje mluvčí Jemelka. Na rozdíl od oblastí přisouzených československé první republice by tak oblast u Kuhwerderu měla umožnit přistávání a překládku zboží i středně velkým lodím plavícím se po moři. Na jak dlouho Česko Kuhwerder Hafen do nájmu dostane, zatím není jasné. Versaillský dodatek počítal s možností prodloužení původní nájemní smlouvy o dalších 50 let, tedy do roku 2078.
60f710b1149dd
Pronájem dvou přístavních území v Hamburku získalo Československo po první světové válce. Versailleská smlouva přiznala právo na jejich užívání v roce 1929, a to na 99 let.
Česko jakožto nástupnický stát Československa (Slováci o nárok na přístavy po rozdělení přišli) má od roku 2029
opční právo na prodloužení pronájmu o dalších 50 let.
V roce 2016 investovalo ministerstvo dopravy do opravy všech 3 českých území v Hamburku
asi 4,1 milionu korun.
Z původních velkých plánů na modernizaci zanedbaných pozemků za zhruba 150 milionů korun sešlo,
když o ně projevilo zájem německé město.
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/kus-ceska-v-hamburku-ministerstvo-chce-vymenit-sve-pristavy/r~e5e44dfae93e11ebb91a0cc47ab5f122/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-0&utm_campaign=Aktualne


451
2

Čína zaznamenáva prvú ľudskú smrť na vírus opice


Podľa časopisu Global Times Čína zaznamenala prvú ľudskú smrť na vírus opice B.


Poznamenáva sa, že 53-ročný veterinár z Pekingu zomrel. Začiatkom marca v rámci svojej experimentálnej výskumnej práce na primátoch pitval dve mŕtve opice. Po mesiaci sa u neho objavili príznaky nevoľnosti, zvracania a horúčky. Zomrel 27. mája.


Štúdia potvrdila, že sa veterinár nakazil vírusom opíc B (BV). Predtým v Číne nedošlo k úmrtiu na túto infekciu alebo dokonca k klinicky zjavným prípadom infekcie.


Uvádza sa, že testovaním príbuzných veterinára sa u nich neodhalil vírus opice.


Vírus izolovaný v roku 1932 sa môže prenášať priamym kontaktom s opicou a výmenou telesných sekrétov. Úmrtnosť z nej je od 70 do 80 percent. Čína už vyzvala na zvýšený dohľad nad laboratórnymi makakmi a na ochranu veterinárov.
https://lenta.ru/news/2021/07/18/virus_b/


Posledný príspevok od val  ·  20. 7. 2021 o 18:28
5.9k
50

Subjektivně to na mne působí tak, že se nám tady občas objevuje takový nešvar.
Totiž přikládání neadekvátní váhy produkci tzv. "pana VK".
Sem bych rád umísťoval rozbory těch článků aeronetu, které budou obsahovat větší než malé množství aeronetovštiny, neboli imitačně-provokačního obsahu.
Dlouho jsem váhal nad založením tohoto tématu i nad jeho jménem.
Pokud se objeví pochybnosti o prospěšnosti tohoto vlákna, tak ho klidně zruším.


Ale aby to nevypadalo, že jsem jenom aeroneto-bijec, přikládám sérii 3 aeronetích článků, které podle mého názoru vybočují z běžné aeronetovštiny.


"Německý orloj české politiky – I. část"
https://aeronet.cz/news/nemecky-orloj-ceske-politiky-i-cast-zmapovali-jsme-alarmujici-prorustani-chapadel-moci-berlina-a-nemecke-lobbisticke-chobotnice-do-nejvyssich-struktur-ceske-politiky-ale-i-na-vsech-urovnich/


"Německý orloj české politiky – II. část"
https://aeronet.cz/news/nemecky-orloj-ceske-politiky-ii-cast-nemecka-neziskovka-ackermann-gemeinde-a-jeji-propojeni-na-cloveka-v-tisni-kdu-csl-cssd-ods-a-podivne-transfery-penez-od-politiku-do-neziskovek/


"Německý orloj české politiky – III. část"
https://aeronet.cz/news/nemecky-orloj-ceske-politiky-iii-cast-extremisticka-sudetonemecka-organizace-witikobund-a-jeji-chapadla-v-cesku-nemecko-spustilo-plan-na-germanizaci-ceskych-a-moravskych-zemi/


Poznámka1:
K výše zmíněným článků se vrátím ještě samostatným komentářem, protože těmito články - z čistě technického hlediska - aeronet o sobě odhalil víc, než by mu mělo být milé.


Poznámka2:
Postupně bych sem vkládal sériál indicií, které by vypovídaly o podstatě tohoto "vlasteneckého", "proruského", "alternativního" a "nezávislého" zpravodajského serveru.


Posledný príspevok od Počtář  ·  20. 7. 2021 o 18:09
2.2k
21

Podľa aktuálneho programu hlavy katolíckej cirkvi bude 12. septembra o 11.00 h celebrovať záverečnú slávnostnú svätú omšu na Námestí hrdinov. V Budapešti strávi iba niekoľko hodín, potom odcestuje na Slovensko, kde strávi tri a pol dňa, napísal National Catholic Register.


Denník poznamenal, že zo strany maďarskej vlády i cirkevných vodcov boli a sú snahy dosiahnuť to, aby pápež František strávil viac času v Maďarsku a venoval sa viac maďarským veriacim. Vatikán sa však vedome bráni tomu, aby pri takejto významnej cirkevnej udalosti sa pápež stretol s politickými lídrami - nestretne sa teda ani s premiérom Viktorom Orbánom, ani s prezidentom Jánosom Áderom. Katolické médium citovalo anonymné maďarské vládne zdroje, ktoré naznačili nádej, že tento týždeň, alebo na budúci týždeň dostanú priaznivú reakciu z Vatikánu.


Posledný príspevok od Prometeus  ·  20. 7. 2021 o 17:40
339
2

Exploze při pyrotechnickém průzkumu v Brdech
těžce zranila dva vojáky
V Brdech u Padrťských rybníků došlo k explozi. Během pyrotechnického průzkumu ve vojenském prostoru. Podle serveru Novinky šlo zřejmě o výbuch munice. Na místě jsou dva zranění lidé, letí tam vrtulník záchranářů.Jeden z nich utrpěl devastující zranění dolní končetiny. Druhý má popáleniny v horní části hrudníku.
https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/vybuch-brdy-munice-padrtske-rybniky-zraneni-vrtulnik-policie.A210720_105211_plzen-zpravy_klu
https://cs.wikipedia.org/wiki/Padr%C5%A5sk%C3%A9_rybn%C3%ADky


Posledný príspevok od BlueScrener  ·  20. 7. 2021 o 15:30
5.2k
55

Kolegové,
mám na Vás dotaz, nemám s kým bych se o tom podebatoval, tak to zkusím tady.


Všichni víme, že se blíží asi pořádná inflace a pád ekonomik.
Zvažuji kam zainvestovat prostředky, které mi teď leží na účtu.


Mám byt na hypo, kde zbývá větší část doplatit. Jedna z variant je, že bych to doplatil a spořil dál na dům. Který, bychom v budoucnu chtěli se ženou. A stavbu domu bych financoval z prodeje bytu.


Uvažujeme i o tom, že si byt necháme a budeme jej pronajímat a mít pasivní příjem z pronájmu. Za našetřené peníze si koupit pozemek a na něm postavit z nového hypa Dům. A Hypo mořit částečně i výdělkem z pronájmu.


Já se přikláním k variantě splatit hypo na bytu a koupit pozemek, ten zatím nechat jako investici. A žít dále v bytě. A po čase, až zase něco našetříme, horizont cca 5. let začít stavět.


Máte někdo podobné dilema? Prostě nechci nechat peníze na účtu, aby mi je inflace požrala...


Děkuji za vaše postřehy a náměty. Tris


Posledný príspevok od GBB  ·  20. 7. 2021 o 15:19
1.4k
17

Lichtenštejnsko poprvé v historii zřídí v České republice honorární konzulát. Sídlit bude v Brně a konzulem se stane bývalý ministr kultury Daniel Herman. V tiskové zprávě to oznámil mediální kontakt lichtenštejnské vlády v ČR Michal Růžička


Historicky jsou Lichtenštejnsko a Česká republika velmi úzce spjaty. Zámožný rod Lichtenštejnů patřil k nejbohatší šlechtě především na Moravě. Vlastnil mimo jiné Lednicko-valtický areál zapsaný na seznam kulturního dědictví UNESCO anebo zámky Bučovice, Plumlov či Velké Losiny.


Lichtenštejnsko žene spor o pozemky v Česku do Štrasburku
O dvě třetiny pozemků ale rod přišel při meziválečné pozemkové reformě, zbylý majetek mu byl zabaven na základě poválečných dekretů prezidenta Edvarda Beneše. Tehdejší československé úřady konfiskaci provedly s poukazem na to, že se lichtenštejnský kníže František Josef II. přihlásil k německé národnosti a v souladu s tím se během války i choval.


Lichtenštejnové ale tvrdí, že vyvlastnění bylo neoprávněné, neboť vládnoucí kníže se za Němce neprohlásil a byl hlavou suverénního státu, který za války zachovával neutralitu. Lichtenštejnové se domáhají vrácení majetku soudní cestou. Země se v této souvislosti obrátila i na Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku.


Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/lichtenstejsko-cesko-honorarni-konzulat-ministr-herman.A210505_172648_zahranicni_lesa


Posledný príspevok od dasa  ·  20. 7. 2021 o 14:30
2.3k
18

Johna McAfeeho našli mŕtveho v jeho cele v španielskom väzení


Vo veku 75 rokov zomrel vo väzení v Španielsku John McAfee, britsko-americký podnikateľ a zakladateľ softvérovej spoločnosti McAfee. Podľa hovorkyne väznice zrejme spáchal samovraždu, informovala agentúra AFP. Španielsky súd v stredu rozhodol o vydaní McAfeeho do Spojených štátov, kde bol stíhaný pre daňové úniky.


Našli ho v jeho cele mŕtveho, zrejme spáchal samovraždu,“ povedala hovorkyňa bez uvedenia bližších podrobností.


https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/592458-johna-mcafeeho-nasli-mrtveho-v-jeho-cele-v-spanielskom-vazeni/


Posledný príspevok od Jiří.  ·  20. 7. 2021 o 13:54
845
4

Jelenec zachránil život zajícovi, káně ušlapal (Dnes 3:33
Martin Vlk, Novinky)
https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/jelenec-zachranil-zivot-zajicovi-kane-uslapal-40365567#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=N68OTvuzkO9-202107090502&dop_id=40365567
Nepříliš obvyklou scénu ze zvířecí říše zachytila bezpečnostní kamera v americkém Wisconsinu. Jelenec běloocasý tam přispěchal na pomoc zajícovi, kterého napadla káně rudoocasá. Zatímco zajíc utekl do bezpečí, dravého ptáka sudokopytník nemilosrdně ušlapal.


Zajímavý rébus. Určitě bude mít víc výkladů, ale pokusím se nabídnout svůj pohled.
Zajíc jako symbol křesťanství (Velikonoc), přítel Ježíše. Také symbol bojácnosti. = křesťané, bojácní, poslušní lidé.
Káně rudoocasá. Církevní hierarchie. Dravec, živící se masem a krví zajíce (parazituje na tělech věřících).
Jelenec běloocasý. Býložravec. Jelen bývá symbolem národa. Lid, který je mimo moc křesťanského egregoru, zachraňuje poslušné podřízené biblické koncepci a zabíjí predátora.


Další výklad je možný v souvislosti se zmíněnou animovanou pohádkou od Walta Disneye - Bamby.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Bambi_(film,_1942)


Plán elit na depopulaci nevyjde.


Posledný príspevok od Počtář  ·  20. 7. 2021 o 13:34
842
7

Pri krúžkovaní orlov kráľovských v Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Ponitrie objavili ochranári raritu. V jednom z hniezd orlov kráľovských našli mláďa myšiaka hôrneho, o ktorého sa pár orlov staral. Hniezdo pôvodne obývali myšiaky hôrne, ktoré z neho pár orlov kráľovských vyhnal. Myšiaky v hniezde zanechali vajce, ktoré následne pár orlov kráľovských vysedel. Po vyliahnutí sa o mláďa starali. Harvančík: Za viac než 40 rokov, čo sa venujeme monitoringu orlov kráľovských, sme sa s takýmto prípadom nestretli. Ide o skutočnú raritu. Jediný podobný prípad, ktorý poznám, sa odohral v Maďarsku, kde sa pár orlov kráľovských staral o dve svoje mláďatá a dve mláďatá myšiakov...
https://www.hlavnespravy.sk/pri-kruzkovani-orlov-v-chko-ponitrie-objavili-raritu-orly-kralovske-odchovali-mlada-mysiaka-horneho/2610504


Posledný príspevok od Počtář  ·  20. 7. 2021 o 12:34
265
0

Uz dlhsie pozorujem, co to za somariny vypusta z ust ten Klus. Napriklad
https://www.hlavnespravy.sk/klus-nie-som-ziaden-hungarofob-je-podla-mna-skoda-ze-v-slovenskom-parlamente-nemame-sirsie-madarske-zastupenie/2613098


Akoze, je to robot. Co mu povedia to dalej siri, pricom sa ani nezamysla nad tym co to vlastne hovori. Ano je clenom roatry klubu, co je nieco ako slobodomurarska pobocka. Avsak jeho vyroky by som najviac prirovnal k tomu co chce GP povedat ludu, ako chce viest procesy. Zacnite si vsimat clanky o vyrokoch klusa. Dalej by som pripomenul, ze viac ako 50 % z toho co hovori klus nie je pravda, je to len jeho vyziia (nie jeho ale GP). Napriklad ako orodoval za povinne ockvoanie a podobne. Samozrejme, ze to co hovori je uplne vedla, pretoze aj GP je dost mimo. Ale je dobre vediet nazor GP smile Stale ked idem citat vety o klusovi tak si poviem "no co ti satanisti z GP (a mozno aj z opacnej strany) nam chcu zase natlacit, co za degeneracia to bude tento krat?"


270
1

Uzbekistán vysílá armádu na tádžicko-afghánskou hranici
https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/uzbekistan-vysila-armadu-na-tadzicko-afghanskou-hranici/


"Od 1. do 10. srpna se budou na hranicích Tádžikistánu s Afghánistánem ve směru Khatlon konat rozsáhlá společná vojenská cvičení ozbrojených sil Tádžikistánu, Uzbekistánu a Ruska"


Euroasijská hospodářská unie se rozšiřuje o Tádžikistán a Uzbekistán ?!


Posledný príspevok od val  ·  19. 7. 2021 o 19:45
706
7

Za 860 tisíc eur (22 milionů korun) ve čtvrtek večer vydražila německá aukční síň Lempertz obraz Linie č. 31 českého malíře Zdeňka Sýkory. Výsledná suma je pro Sýkoru rekordem, jeho dosud nejdražším obrazem byly Linie č. 3, které síň Lempertz v prosinci 2016 vydražila za 446 400 eur (11,4 milionu korun).
Odhadni cenu stanovila síň Lempertz na 180 až 220 tisíc eur (až 5,6 milionu korun). Po zapojení zájemců v sále částka díky příhozům ve výši 40 tisíc eur rychle dosáhla 860 tisíc eur, na kterých aukce skončila. Vydražená malba je zajímavá nejen cenou, ale i svou velikostí, plátno z roku 1985 má rozměry dva krát dva metry.
Doplnek:
Sýkora (1920 až 2011) začínal jako krajinář, ale přes období kubistické a surrealistické přešel ke geometrické abstrakci. Vytvořil si vlastní metodu řízené náhody - barevné linie vznikaly tak, že počítač vygeneroval číselnou řadu, která určuje směr, šířku i barvu malovaných linií. Kromě volné tvorby svou metodu Sýkora uplatnil i v monumentálních realizacích v architektuře. Díla ze série Linie patří ke stěžejním částem Sýkorovy tvorby. Linie dominuje také Sýkorově náhrobku na lounském hřbitově, kde je malíř pochován.


https://www.lidovky.cz/kultura/obraz-zdenka-sykory-se-v-nemecku-vydrazil-za-rekordnich-22-milionu-korun.A210617_192255_ln_kultura_lihem


Y
Posledný príspevok od Mrakoplas  ·  19. 7. 2021 o 17:41
662
3

Jak v roce 1991 Československu vraždili sovětské vojáky ... Údajný svědek vypráví, jak byli varováni před vycházkami ven, protože mnoho rusů našli zavražděných v lesích s vyřezanou hvězdou na hrudi ...


https://lenta.ru/news/2021/07/19/soldat_rasprava/


Hnus, ruští liberasti ve spolupráci s našimi se pěkně činí, aby navždy rozeštvali naše národy ....


Posledný príspevok od JankaS  ·  19. 7. 2021 o 14:10
2.2k
14

Fed nepredĺži uvoľnenie pravidiel ohľadom kapitálových požiadaviek


Americká centrálna banka (Fed) nepredĺži núdzové uvoľnenie pravidiel týkajúcich sa kapitálových požiadaviek pre banky.


Fed v piatok v krátkom ozname uviedol, že nepredlžuje výnimku týkajúcu sa kapitálového ukazovateľa SLR (supplementary leverage ratio), ktorá sa skončí 31. marca. Fed túto výnimku, ktorá umožňovala bankám vyňať z výpočtu SLR vládne dlhopisy a vklady v bankách Fedu, zaviedol 1. apríla 2020.


To znamená, že veľké americké banky budú povinne musieť mať o niečo vyššie kapitálové vankúše. Po oznámení Fedu sa výrazne oslabili bankové tituly, akcie JPMorgan Chase stratili takmer 2 %, akcie Wells Fargo, Bank of America a Citigroup takmer 1,5 %.


Fed minulý rok uvoľnil toto pravidlo pre kapitálové požiadavky, aby upokojil turbulencie na trhu s vládnymi dlhopismi na začiatku koronakrízy. Snaha o získanie hotovosti totiž spôsobila rozsiahly výpredaj na dlhopisovom trhu, Fed vtedy pomohol k upokojeniu aj programami, prostredníctvom ktorých dodal trhu likviditu.
https://www.teraz.sk/ekonomika/fed-nepredlzi-uvolnenie-pravidiel-oh/536195-clanok.html


Posledný príspevok od GBB  ·  19. 7. 2021 o 14:09
Kategórie
Akcie
Skryť popisy k témam
Povoliť nekonečné posúvanie
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Predchádzajúca stránka
123456 ... 40
Nasledujúca stránka
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber tém
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept