Zobraziť kategórie

Koncepcia sociálnej bezpečnosti – základ lepšej, dlhodobo udržateľnej spoločnosti

Každý v miere svojho chápania pracuje pre seba a svojich blízkych a v miere svojho nechápania pracuje na tých, ktorí chápu a rozumejú viac.

339
1

Posledný deň minulého roka mal byť pre stranu Vlasť, ktorú reprezentuje bývalý sudca Štefan Harabin, významným míľnikom. Aby pokryla nákladnú kampaň, strana si pred parlamentnými voľbami napožičiavala takmer milión eur.


Veľkej väčšine veriteľov sa zaviazala peniaze vrátiť do 31. decembra 2020.
Ale strana tvrdí, že peniaze zatiaľ vracať nemusí, pretože ich od nej jednoducho nikto naspäť nepýta.
Na svojej webovej stránke Vlasť priznáva pôžičky od takmer dvoch desiatok veriteľov v celkovej sume zhruba 970-tisíc eur. Viacerí z nich Vlasti požičali okrúhlych 100-tisíc eur. Výnimkou je ružomberský primátor Igor Čombor, ktorý prispel sumou 130-tisíc eur.
Vlasť svojich veriteľov vyzvala, aby netrvali na vrátení požičanej sumy. Strana navrhla, aby sa ich pôžičky v podstate zmenili na dary.
https://www.aktuality.sk/clanok/855108/harabinova-vlast-mala-splatit-milion-eur-peniaze-nevracia-nikomu-vraj-nechybaju/


Posledný príspevok od Ferry  ·  17. 1. 2021 o 19:04
902
4

Práve som dočítal Hox-ov článok na Leva-nete: http://leva-net.webnode.cz/products/trump-a-qanon/. Venuje sa Qanonu a zneužívaniu detí. Zaujal ma ale koniec článku, kde sa vyjadruje k Pjakinovému chápaniu udalostí v SŠA a na záver uvádza túto vetu: "Jinými slovy, říkám že Donald Trump není "člověkem GP", že stojí na jiné straně. Na které? Na straně lidí."
Keď si všímam činnosť Trampa za celý čas jeho činnosti ako prezidenta, je evidentné, že jeho rozhodnutia o rôznych sankciách hlavne voči Číne a možno povedať aj RF, boli prijímané na upevnenie ich samostatnosti a nezávislosti ( presne v súlade s plánom GP ). Ale nedá mi nevšimnúť si jeho vyjdrenie: "America first" ( maj na mysli SŠA ). Vidím, že tvrdo pracuje pre nový Americký Národ a hlavne pre nových Američanov - čo, si myslím, že nie je v súlade s GP. Prepáčte mi, nechcem postaviť veci na hlavu, ale čo robil Stalin?


Posledný príspevok od Ferry  ·  17. 1. 2021 o 19:02
202
0

Znova video zo zivota.


https://www.mojevideo.sk/video/33ffd/zlodeja_sud_oslobodil_tak_si_ho_podali_ludia_(guatemala).html


Sud prepustil cloveka co viac krat kradol bez toho aby ho "poucil", bez toho aby sa v nom nieco pohlo.


Lenze tento krat ludia si ho chytili a skusili na nom vykonat isty druh napravy.


Hned 2 zaujimave fakty vyzdvihuje to video


  1. Hlas ludu hlas bozi - v spolocnosti ludi je spravodlivost ovela lepsie interpretovana ako v institucii, ktora je na to "vytvorena".
  2. Sudnistvo, ako slapka aktualnej (neludskej) koncepcie, podporuje malu kriminalnu cinnost aby v dav lepsie znasal krivdy na nom pachane vladnucou vrstvou - tjs aby si dav zvykal na netrestanu kriminialitu ako mensich tak aj vacsich rozmerov.

126
0

https://drive.google.com/file/d/17p2XQeeDveEPALuapUzd9MJTNPgFGzqz/edit


Před nedávnem starosta Městské části Praha 3 Jiří Ptáček z TOP 09 znovu otevřel otázku možného přejmenování zdejší Koněvovy ulice. Využil k tomu »petici« s údajně tisícem »podpisů«, která požaduje změnu názvu Koněvovy ulice na ulici Marie Terezie. Navzdory tvrzení starosty i řady sdělovacích prostředků je třeba upozornit, že se v tomto případě nejedná o skutečnou petici podle petičního zákona, ale pouze o jakousi »elektronickou petici« postrádající základní náležitosti, jako jsou například opravdové podpisy. Jen malý zlomek těch, kteří na internetu tuto »petici« podpořili, patří mezi občany Prahy 3, o samotných obyvatelích Koněvovy ulice ani nemluvě. Není bez zajímavosti, že za »peticí« stojí bývalý neúspěšný kandidát za TOP 09 do různých funkcí Adam Komers z obce Kaliště, celé jméno jejího dalšího iniciátora, v tomto případě pro změnu z obce Dymokury, pak údajně zní Děpold Jaroslav Maria Josef Jan Bedřich Gabriel Rudolf Rita Czernin, přičemž se jedná o bratra současného 1. místopředsedy TOP 09.


Můžete také podpořit facebookovou stránku Zachraňme Koněvku. Více informací o této iniciativě je na jejím webu: https://zachranmekonevku.blogspot.com


340
0

Možno ste si všimli, ako sa slovenská štátna tlačová agentúra pod ideologickým vedením Pavla Demeša (bývalý riaditeľ pre strednú a východnú Európu americkej mimovládnej organizácie German Marshall Fund) snaží komentovať úplné banality a rôzne informácie vyhlasovať za hoaxy. Túto aktivitu robí v spoluprácu so zahraničnou agentúrou AFP.


Dnes prekonali sami seba a uverejnili toto:
HOAX: Zdieľaný obrázok nepochádzal zo Simpsonovcov, bol zmanipulovaný
https://www.teraz.sk/zahranicie/hoax-zdielany-obrazok-nepochadzal-z/520553-clanok.html


Stovky ľudí zdieľali na sociálnej sieti obrázok, ktorý údajne zobrazuje postavu zo Simpsonovcov v klobúku s rohami pred americkým Kapitolom s tvrdením, že animovaný televízny seriál predpovedal nepokoje priaznivcov prezidenta Donalda Trumpa zo 6. januára 2021.


Článok je veľmi dlhý (300 slov) vzhľadom k tomu, o akej banalite informuje. Je zaujímavé, že si vedenie agentúry dá záležať, aby jej zamestnanci venovali toľkoto času práve takýmto oznamom.


569
4

V Norsku zemřelo 23 lidí po očkování proti koronaviru vakcínou společností Pfizer . Toto je uvedeno na webových stránkách Norské agentury pro léčivé přípravky.


Odborníci vyšetřují příčiny úmrtí občanů. Bylo prostudováno již 13 případů.


Agentura poznamenala, že vakcína může skutečně způsobit vedlejší účinky, které vedou k „závažnějšímu průběhu stávajících nemocí u starších lidí“.


Očkování společností Pfizer proti koronavirům začalo v Norsku 27. prosince. Obyvatelé domovů s pečovatelskou službou v Oslu se ujali jako první.
https://lenta.ru/news/2021/01/14/pfizer_norway/?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop


originál: https://legemiddelverket.no/nyheter/meldte-bivirkninger-etter-koronavaksine-pr-14-januar-2021


Odmítnout vakcínu si nedovolí, tak raději ze stárců udělají pokusné králiky


Posledný príspevok od JanaK  ·  14. 1. 2021 o 23:24
709
9
Ferry zverejnil(a) 12. 1. 2021 o 19:04
Mimo kategórií
Veda

Ako aj KSB hovori, vela technologii je jednoducho zakazanych. Kto rad bada tak uz isto aj natrafil na elektrinu z atmosfery. Je na to normalne patent, ktory presne predpisuje ako vyzer antena, ktora pri urcitej velkosti dokaze z atmosfery "zbierat elektrinu".


Napriklad na takom principe v minulosti zevraj fungovali kostoly. Na vrchu mali "kriz" - ktory bol skor antena a ten bol spojeny s velkym svietnikom vo vnutri kostola, kde doslova nabijal nabojom vzduch v kostole. Preto stare babky este nosili satky (chustky) na hlave, pretoze inak by im v tych kostoloch vlasy stali dupkom. Ako si myslim, ze takato atmosfericka elektrina a jej vyuzivanie bolo rozsirene v 18 - 19 st, pricom v 20 21 st je na nu uvalene embargo zo strany GP. Ale ked si spomeniete, tak nase babky este stale mali "zvyk" nosit satky na hlavach (zotrvacnost procesu).


Vela krat som sa k tomu staval ... s rezervou. Ale co Stvoritel nechce, podhodi ti stale informaciu, ktora ta bud utvrdi alebo vyvrati uvahu.


A tu hla


sice primitivny web deti, ale video je velmi hodnotne


https://www.mojevideo.sk/video/33f6b/nebezpecenstvo_blesku_na_pikes_peak.html


Posledný príspevok od Oracle_911  ·  14. 1. 2021 o 22:18
751
4
kata zverejnil(a) 13. 1. 2021 o 22:20
Zahraničná politika

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/574557-v-taliansku-odstupili-dve-ministerky-hrozi-pad-vlady/


Rezignácie ministerky pre záležitosti rodiny Eleny Bonettiovej a ministerky poľnohospodárstva Teresy Bellanovej oznámil šéf strany Italia Viva Matteo Renzi na tlačovej konferencii. Zároveň zdôraznil, že on nespustil súčasnú vládnu krízu, ktorá podľa neho prebieha „už mesiace“, informovala talianska agentúra ANSA.


Bonetti je meno mafiánov, aj meno známeho hráča pokru z texaského Hustonu.


https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/574552-zacal-sa-sudny-proces-s-udajnymi-clenmi-talianskej-ndranghety-najvacsi-za-posledne-tri-desatrocia/


V juhotalianskej Kalábrii sa v utorok začal najväčší proces s talianskou mafiou od 80. rokov minulého storočia: viac ako 350 ľudí je obžalovaných z príslušnosti ku kalábrijskej mafii 'Ndrangheta, z vrážd, obchodu s drogami, vydierania, ale i zo zneužitia verejných funkcií.


Taliansko je oddávna späté cez mafiu s USA.
A verím, že aj tento proces.


Posledný príspevok od kata  ·  14. 1. 2021 o 16:13
177
0

Poľský premiér Mateusz Morawiecki oznámil, že Poľsko zavedie zákony na ochranu slobody prejavu na internete a zároveň odsúdi spoločnosti Big Tech za potláčanie slobody prejavu na platformách sociálnych médií. Kritika sa objavila po tom, čo prominentné spoločnosti v oblasti sociálnych médií zakázali účty prezidenta Donalda Trumpa na Twitteri, Facebooku a Instagrame.


https://blogspravy.tk/2021/01/14/polsko-zavadza-zakon-na-ochranu-slobody-prejavu-na-internete/


350
0

Evroazijska Rus je stalety globalni, duchovni projekt


Panarinova hypoteza – ve svem globalnim modelovani se opira o Lomonosova, F.I. Tjuceva, hrabete Ignatjeva, Stalina a dalsich a vidi v V.V. Putinovi gosudara EA Rusi. V prubehu stoleti byl sestavovan aparat na zachranu ruskeho ducha, samozrejme nezapominam Suvorova, Usakova atd.


Panarin poukazuje na sve knihy, ze kterych cte uryvky a citaty ruznych osobnosti, jako je napr.
Fjodor Ivanovic Tjucev (Тютчев, Фёдор Иванович) o Bilem carstvi, Konstantinopoli etc. v knize 1.
V techto dvou knihach najdete vse k EA Rusi.


  • kniha z r. 2006 – Informacni valka a politika (v rustine a ukrajinstine – ke cteni i na internetu)Na strane 539 a 541 teto knihy je popsano co je EA Rus.
  • kniha z r. 2020 – Hybridni valka a rozdeleni sveta

Turecko vstoupi do EA Rusi, Kdo je to Erdogan (nema nic spolecneho s etnickymi Turky) ..


Panarin nazval uz v r. 2006 Putina Gosudarem.
Jsou vytvoreny predpoklady po pripadnem padu 3. Kartaga 9.9.2021.
Dulezitym datem je 10.1.2021 – Putin navstivil neobycejny chram v Novgorode.
Modelovani Rurik – Novgorod, Lübeck (je slovanske mesto na teritorii Nemecka, hlavni mesto Hanzovniho svazu, vzdalene pres 65 km od Hamburgu). Proto EAR projekt – pohyb je, dynamika je, myslim, ze se predpoklady splni.


Co se tyka Ciny – Cina nikdy nebyla samostatnym statem. V Cine nikdy nevladli Cinane. Posledni dynastie byla budhisticka 1911, Mandzurove, kteri vladli v Cine 300 let. Cina je smesice narodu, ktere jsou velmi odlisne jazykove, etnicky atd.


EA Rus je projekt opirajici se o smysleni duchovnich ochrancu Rusi, jako jsou Rurikovci a dalsi.
Proto, kdo chce porozumet tomuto tematu, nutne musi precist tyto 2 knihy.
Dnes vychazime na cestu realizace.


Sam pojem „gosudar“, je pojem Machiavelliho, etruskeho (podle Panarina) ministra zahranici Florentske republiky. Kniha Machiavelliho lezela vzdy na stole gen. Stalina a V.V. Putin si v ni take rad cte.


https://www.youtube.com/watch?v=7aQfE_ivtAY


Y
346
0

Najnovsi 5-minutovy prejav prezidenta Trumpa z ovalnej pracovne k Americanom, vyzva na upokojenie a spojenie sa proti nasiliu a za dodrziavanie pravidiel a zakonov... v podstate tymto prejavom vyzyva k zmierneniu miery krvavosti buducich procesov, ktore cakaju USAhttps://www.youtube.com/watch?v=hDNiNdsPHNA


daju sa zapnut titulky s automatickym prekladom328
1

Rusko nepovažuje situaci s odstraněním pomníku maršála Ivana Koněva za důvod přezkoumávání smlouvy z roku 1993 o přátelských vztazích a spolupráci, uvedl v rozhovoru pro Sputnik ředitel třetího Evropského odboru ruského ministerstva zahraničí Oleg Tjapkin.
Diplomat poznamenal, že česká strana po odstranění pomníku maršála Koněva porušila ustanovení dvoustranné dohody.


„Prahu jsme na to několikrát upozorňovali, mimo jiné i v létě 2020, kdy jsme navrhli provést dvoustranné konzultace. Avšak doposud k nim nedošlo. Doufáme, že naši čeští partneři nabídnou rozumný kompromis, který se stane důstojným řešením problému, který jsme my nevytvořili,“ uvedl.


"Jsme nakloněni současnou situaci nevnímat jako důvod pro přezkoumání smlouvy z roku 1993, která je základním dokumentem současných rusko-českých vztahů, ale jako základ pro hledání řešení, která by vyhovovala oběma stranám v rámci stávající právní oblasti,“ dodal.
https://cz.sputniknews.com/svet/2021011313048063-ministerstvo-zahranici-rf-rusko-nepovazuje-odstraneni-pomniku-koneva-za-duvod-prezkoumani-smlouvy-o/


Posledný príspevok od Boletus  ·  13. 1. 2021 o 22:01
818
5

https://www.hlavnespravy.sk/facebook-a-twitter-zaviedli-tvrdu-cenzuru-trump-chce-preto-zalozit-vlastnu-socialnu-siet-kde-nebude-ziadna-cenzura-bude-konecne-zastaveny-liberalny-monopol-na-pravdu/2403010


Tento clanok je tym prierazom v planoch vsetkych satanistov. To som zvedavy ako sa satanisti vysporiadaju s tymto. Doteraz mali informacne zbrane len oni, ale ako to bude vyzerat, ked sa informacne zbrane pouziju proti nim? Velmi dobry tah ..... velmi dobry


Posledný príspevok od kata  ·  13. 1. 2021 o 20:53
475
11

Otázka na admina:
podle jakého kriteria je tříděno zobrazení vláken v režimu "vše"?
Zatím v tom mám chaos. Já bych uvítal řazení podle datumu a času a aby bylo vždy vidět, kde začíná nový den, abych nemusel prohledávat neustále vše.
Také by se mi občas líbila možnost zapnout filtr (zobrazovací režim) "poslední diskusní příspěvky" od "datum, čas".


Posledný príspevok od Neo  ·  13. 1. 2021 o 13:13
133
0

Slovenský preklad rozhovoru dnes zverejnili Hlavné správy. Krátku ukážku dám:


Herbst: U nás boli voľby, a ak tomu rozumiem, tak skoro všetci chápu, že boli veľmi čestné a slobodné.


Solovjov: John, kto toto povedal? Veď samotný váš prezident tvrdí, že nie!


Herbst: Máte pravdu, prezident povedal, že nie, lenže on má k dispozícii veľa schopných advokátov, ktorí sa obracali na súdy v mnohých štátoch…


Solovjov: Ale John, advokátov má aj Lukašenko, a aj tí sa obrátili na súdy a Lukašenko všade vyhral. Advokátov mal aj Janukovyč, a aj on všetky spory vyhral… 75 miliónov Američanov volilo Trumpa a neuverili volebnému systému Ameriky.


Herbst: Nepovedal by som, že 75 miliónov, ale máte pravdu, že milióny Trumpovi verili. Ide však o to, že jeho advokáti sa obracali na súdy a sudcovia, dokonca aj republikánski, hovorili, že nie sú dôkazy pre Trumpove tvrdenia.


Solovjov: Samozrejme. To isté hovorí aj Lukašenko.


Herbst: Áno, lenže my vieme, že systém v Bielorusku nie je demokraciou. U nás máme starú demokraciu…


https://www.hlavnespravy.sk/sach-mat-ako-rusky-novinar-zmietol-byvaleho-americkeho-velvyslanca-na-ukrajine-zabavne-citanie-o-smutnej-americkej-realite-dneska/2404308


https://www.youtube.com/watch?v=fHjc7tshwSI


933
10
Tristan zverejnil(a) 11. 1. 2021 o 19:33
Mimo kategórií

I, Pet Goat II is a 2012 Canadian animated short film written, directed, produced and edited by Louis Lefebvre. The film features a commentary on American society and politics, particularly covering presidents George W. Bush and Barack Obama, with allusions to Osama bin Laden the War on Terror and Biblical theology and Arabian imagery in a post-apocalyptic setting. The title is a reference to The Pet Goat (often erroneously referred to as My Pet Goat), the book children at Emma Booker School in Sarasota, Florida read to President Bush at the time of the September 11 attacks which ends stating "more to come". The film is known for its strong use of cryptic symbolism.
https://www.youtube.com/watch?v=tMSwtSvK4IE&ab_channel=MehmetAliBulut


Zatím jsem neviděl video, nicméně předešlé díly predikovali určitý vývoj a ukazovali prstem na ty co stáli za určitými událostmi ve světe, např. 11. září 2001 či predikce Noterda požáru kat-edrály. Třeba někoho zaujme a dekoduje.


Posledný príspevok od vousy  ·  13. 1. 2021 o 09:52
351
0

Sociálna sieť Telegram dnes 12.1.2021, hlási za posledných 72 hodín 25 miliónov nových užívateľov.
"Oficiálne" 38% pochádzalo z Ázie, 27% z Európy, 21% z Latinskej Ameriky a 8% z MENA.


No paralera s vypnutím sociálnej siete Parler (problémy od 10.1., vypnutie 11.1.) je do očí bijúca.


Viac o sieti Parler tu:
http://leva-net.webnode.cz/products/prispevky-lin-wooda-na-siti-parler-10-ledna-2021/


559
3
popolvar zverejnil(a) 12. 1. 2021 o 18:21
Politika v SR

tlačová beseda strany HLAS
https://www.youtube.com/watch?v=prDwHMG50MQ


P.Pellegrini na jednej strane lamentuje nad tým, že vláda, konkrétne Sulík, podľa vyjadrenia I.Matoviča, je zodpovedný sa smrť cca 4 000 ľudí a miliardovú škodu hospodárstvu SR, lamentuje, že nič sa nedeje, žiadna reakcia médií, ani spoločnosti po takýchto vyhláseniach, a na druhej strane je pre neho riešením skrátenie volebného obdobia tejto vlády a voľby v septembri. Ak to parlament neodsúhlasí, tak potom referendum s celou tou procedúrou...
A to akože dovtedy sa tu bude veselo mordovať obyvateľstvo ďalej a ničiť ekonomika?
Ako ho tak počúvam, tak nadobúdam presvedčenie, že jeho príchodom k moci by sa z nastúpenej covid línie nič nezmenilo, len súčasný amatérizmus by bol vystriedaný profesionalizmom, a bola by nám nasadená ešte tvrdšia covid-kazajka...


Posledný príspevok od Neo  ·  12. 1. 2021 o 19:29
715
6

Po sedmi letech intenzivních jednání uzavřely Evropská unie a Čína globální investiční dohodu, která v západních médiích vyvolala velmi kontroverzní reakce. Někteří to označili za „historické“ a důležité pro Evropu, jiní za „kapitulující“ a prospěšné především pro Peking.


Podle rakouského „Standartu“ je tato dohoda „zradou“ ve vztahu k transatlantickým partnerům - USA a Velké Británii. Dohoda, známá jako Komplexní dohoda o investicích mezi EU a Čínou (CAI), byla podepsána 30. prosince a může trvat přibližně rok před jejím konečným vstupem v platnost. Evropská komise očekává, že se tak stane počátkem roku 2022. Před tím je ještě třeba provést významnou technickou práci a ratifikaci Evropským parlamentem, kde se zelená frakce staví proti ústupkům Číně.


Dohoda významně rozšiřuje přístup evropských společností na čínský trh, zlepšuje podmínky pro podnikání v Číně a stanoví pravidla pro „spravedlivou hospodářskou soutěž“. Podle odborníků z EU to byl nejúspěšnější pokus Evropské unie o „resetování“ vztahů s druhou světovou ekonomikou. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen uvedla, že svět musí posílit vztahy mezi EU a Čínou, zejména v souvislosti s pandemií koronavirů. Dohoda podle ní posílí spolupráci mezi dvěma největšími ekonomickými bloky v oblasti obchodu a investic. Čínský prezident Si Ťin-pching vyjádřil názor, že dohoda „prokazuje odhodlání Číny otevřít svou ekonomiku světu“. Čínský tisk označil dohodu za „novoroční dárek světu“.


USA a Británie, které zaujaly vůči Pekingu tvrdý postoj, zase přímo obvinily EU z porušování zásad západní solidarity. Podle evropských médií k podpisu dohody přispěla hlavně německá kancléřka Angela Merkelová, jejíž země předsedala Evropské unii po celou druhou polovinu roku 2020. Pozorovatelé jsou přesvědčeni, že dohoda slouží především zájmům německého podnikání, které je lhostejné jak k lidským právům v Číně, tak k prohlubujícímu se obchodnímu konfliktu mezi ČLR a Spojenými státy.


Podpis dohody s Čínou byl zároveň pro Evropskou unii nesmírně důležitý. Obchodní obrat mezi těmito dvěma obchodními bloky dosahuje 1,5 miliardy eur denně, Čína je po USA druhým největším obchodním partnerem EU. Evropské investice do čínské ekonomiky přesáhly 140 miliard eur, přičemž nejméně polovina v průmyslovém sektoru. Německé automobilky zaujaly v Číně obzvláště silné postavení. Evropa může zase počítat s čínskými investicemi, které rychle rostou a přiblížily se hranici 120 miliard eur.


Na současnou dohodu se v Bruselu pohlíží jako na předpoklad pro vytvoření zóny volného obchodu, která dá silný impuls hospodářskému rozvoji. Evropané věří, že dohoda umožní evropským společnostem soutěžit na stejné úrovni se státními čínskými společnostmi. Dohoda stanoví, že čínští partneři se zavazují poskytovat údaje o vládních dotacích, které jim byly poskytnuty, a nebudou vyžadovat povinný převod technologií od zahraničních investorů.
Jedním z nejspornějších problémů během jednání bylo pracovní právo, protože Čína je často obviňována z nucené a dětské práce. Vedení ČLR však ujistilo Evropany, že udělá vše pro ratifikaci příslušných úmluv ILO (Mezinárodní organizace práce). Obránci lidských práv na Západě v této souvislosti uvedli, že nevěří slibům Pekingu.


Podle amerických pozorovatelů představuje dohoda Číny s EU hrozbu pro transatlantické vztahy a Evropa představila „nechtěný dar“ nastupujícímu americkému prezidentovi Joe Bidenovi. V praxi se Číně podařilo překonat obchodní omezení uvalená Trumpovou administrativou. Spojené státy se zejména pokusily zablokovat vývoz čínského zboží vyrobeného v „převýchovných táborech“, zejména v autonomní oblasti Sin-ťiang Uygur. Čínský zákrok proti protestům za lidská práva v Hongkongu byl ještě kritizován. Dohoda byla nepopiratelným triumfem Pekingu, který dokázal uzavřít dohodu navzdory mezinárodní kritice a nyní může počítat s tím, že evropské investice vyrovnají odchod amerických společností.


Matthew Pottinger, kurátor čínského směru v odcházející administrativě USA, uvedl, že všechny politické strany a vůdce Kongresu byli odrazeni, že Evropská unie se rozhodla podepsat dohodu s Čínou bez čekání na inauguraci nového amerického prezidenta. Řekl, že byrokrati v Bruselu by měli vědět, že Čína pokračuje v budování mnoha továren využívajících nucené práce, stovky tisíc Ujgurů jsou drženy v „nápravných táborech.“ Peking navíc účinně zrušil hongkongskou autonomii a odsoudil aktivisty v oblasti lidských práv k drakonickým podmínkám.


Američtí političtí analytici zároveň zastávají názor, že podpis dohody je nepochybně velkým vítězstvím Číny a osobně prezidenta Xi. Nově zvolený prezident Joe Biden bude nyní mnohem obtížnější vytvořit protičínskou koalici. Řada evropských pozorovatelů se domnívá, že to, co se stalo, je přirozené: vzhledem k oslabení americké moci hledá Evropská unie nové partnery a nové trhy. Evropa však zaplatila vysokou cenu za přístup na největší světový trh a obětovala transatlantickou solidaritu a lidská práva obchodním zájmům.
https://inosmi.ru/politic/20210111/248883431.html


Posledný príspevok od Oracle_911  ·  12. 1. 2021 o 17:18
407
4

V ČR se najde dost přisluhovačů všech možných páníčků. Příznivci návratu monarchie se rozhodli k narozeninám obdarovat Karla Habsburského. Vybrali peníze a nechali mu udělat kopii svatováclavské koruny.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/320-tisic-Kc-vybrali-pro-Habsburka-Ten-rika-Sudetonemecka-strana-byla-mirumilovna-649994


Monarchisté by mohli jít v letošních volbách do Poslanecké sněmovny v koalici SPOLU, což je projekt ODS, KDU-ČSL a TOP 09, což až tak nepřekvapuje, protože Petr Fiala z ODS v minulosti spoluorganizoval návštěvy Otty Habsburka ( otce Karla ) a B. Posselta v Brně. Fiala zastával funkci předsedy moravské sekce Panevropy.
https://ceske-narodni-listy.estranky.cz/clanky/prispevky/fiala-jako-spoluorganizator-navstev-o.-habsburka-a-b.-posselta-v-brne.html


Karel Habsburský se také vyjádřil k Benešovým dekretům: “Stále ovšem existují určitá právní omezení. Habsburské zákony, stejně jako Benešovy dekrety, jsou naprostý nesmysl. Jsou již zcela překonané.”


V rozhovoru pro MF Dnes dokonce uvedl, že Sudetoněmecká strana neprosazovala své záměry násilnou cestou. “Benešovy dekrety mají jasný důsledek, pro který mám malé pochopení. Sudetoněmecká strana vždy rezignovala na násilí a zkoušela něčeho dosáhnout normální právní cestou. Její politika se zakládala na rozumu, z české strany ale byla spíše založená na emocích,” sdělil.


Tady na videu někteří naši politi na sudetoněmeckém sjezdu https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=674949872965794&id=100013523621705


Nedávno se Berndt Posselt vyjádřil: Odsun byla chladnokrevně plánovaná etnická čistka
https://www.forum24.cz/bernd-posselt-odsun-byla-chladnokrevne-planovana-etnicka-cistka/


Posledný príspevok od moon  ·  12. 1. 2021 o 14:57
482
5

Kým rušili účty Trumpa a jeho okolia, "dalo" sa to ako tak pochopiť a povedzme, že mali aj (mizernú) argumentačnú bázu (obvinenie z vyvolania násilností).


Teraz však už blokujú akýkoľvek nie "modrý" info kanál.


Príklad, youtube kanál Panarina: https://www.youtube.com/channel/UCXhA8SwxOW_3kMUXNKdFeiQ


Je otázka času kedy začnú rušiť aj webové služby (príklad Parler).


@Neo Ak sa smiem spýtať. Kde hostuješ tieto stránky? Dúfam, že niekde v RU smile

Úpráva:
Panarinov kanál zjavne nie je zrušený. Chybná informácia.


@NaCeste Kanal Igora Panarina je dostupny tu: https://www.youtube.com/channel/UCITc8dYeKc_K3E_8LNefMBA/videos

Posledný príspevok od kata  ·  12. 1. 2021 o 14:45
Kategórie
Akcie
Skryť popisy k témam
Povoliť nekonečné posúvanie
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Predchádzajúca stránka
Nasledujúca stránka
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber tém
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept