Zobraziť kategórie

Koncepcia sociálnej bezpečnosti – základ lepšej, dlhodobo udržateľnej spoločnosti

Každý v miere svojho chápania pracuje pre seba a svojich blízkych a v miere svojho nechápania pracuje na tých, ktorí chápu a rozumejú viac.

227
1

Tlačová konferencia Lavrova a generálneho tajomníka OSN -live


Hláva ruského ministerstva zahraničia Sergej Lavrov rokovala v Moskve s generálnym tajomníkom OSN Antoniom Guterresom. Počas rozhovoru diskutovali o otázkach posilňovania efektívnosti a autority OSN pri prekonávaní moderných výziev a hrozieb. RT vysiela tlačovú konferenciu naživo.


https://russian.rt.com/world/article/861135-lavrov-guterresh-oon-peregovory


Posledný príspevok od Mirec D.  ·  pred 1 dňom o 20:17
1.2k
13
Berenika zverejnil(a) 24. 2. 2021 o 17:38
Zahraničná politika

USA požiadali o ich vrátenie do Rady OSN pre ľudské práva


USA budú zvolené do Rady OSN pre ľudské práva na roky 2022 - 2024. Oznámil to americký minister zahraničia Anthony Blinken, informuje agentúra Reuters.


"_Pokorne žiadame ďalšie členské štáty OSN, aby podporili našu žiadosť o návra_t," uviedol.


V októbri bolo Rusko na tri roky zvolené za člena Rady OSN pre ľudské práva. Za toto rozhodnutie hlasovalo 158 štátov. Mike Pompeo, vtedajší minister zahraničia USA, toto rozhodnutie kritizoval a uviedol, že potvrdzuje správnosť amerického kroku v roku 2018.


Americkí predstavitelia oznámili vystúpenie krajiny z HRC v roku 2018. Administratíva bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa opakovane kritizovala Radu za jej „zaujatý“ postoj k Izraelu a za členstvo vo Venezuele, Číne a na Kube.


https://lenta.ru/news/2021/02/24/prettyplease/


Posledný príspevok od Berenika  ·  pred 1 dňom o 19:32
100
0

Kráľ a korunný princ Saudskej Arábie sa rozhodli stať sa darcami orgánov


Kráľ Saudskej Arábie Salman bin Abdel Aziz Al Saud, ktorý mal v minulom roku 85 rokov, sa upísal darcovskému programu v Saudskom orgáne pre transplantáciu orgánov. Spolu s ním sa podľa saudskoarabskej tlačovej agentúry SPA jeho syn, korunný princ Mohammed bin Salman Al Saud, prihlásil ako darca orgánov.


Podľa denníka vyzvali štátnikov k účasti na programe darovania orgánov túžba vyzvať občanov a obyvateľov Saudskej Arábie, aby nasledovali ich príklad.


„Toto (registrácia saudskoarabského kráľa a korunného princa v darcovskom programe - poznámka Lenta.ru) slúži ako stimul na posilnenie jednej z najdôležitejších foriem solidarity v saudskej spoločnosti, ako aj na zlepšenie úrovne verejnosti zdravie a zlepšiť efektívnosť zdravotníckeho sektoru a úroveň úspechu pri vykonávaní takýchto zložitých operácií v budúcnosti, “- uvádza sa v správe.


Kráľ Salman osobne pracoval na vytvorení saudskoarabského orgánu pre transplantácie orgánov, predtým známeho ako Národná obličková nadácia, s cieľom zmierniť utrpenie pacientov so zlyhaním obličiek, ktorých počet sa z roka na rok zvyšuje. Lekársky ústav považuje za dôležité rozšíriť okruh darcov a vložiť nádej do tých, ktorí sú na čakacej listine na transplantáciu a ktorých zotavenie závisí od zdravého transplantátu orgánu.


Vo februári 2021 vyšlo najavo, že korunný princ Saudskej Arábie Mohammed bin Salman Al Saud podstúpil operáciu. Tridsaťpäťročnému následníkovi trónu bolo odstránené slepé črevo.


A v lete 2020 navštívil nemocnicu samotný kráľ Saudskej Arábie. Držiteľ dvoch moslimských svätýň podstúpil zložitú operáciu na odstránenie žlčníka.
https://lenta.ru/news/2021/05/12/donor/


165
0

Radovan Karadžič bude v Británii uväznený na doživotie


Bývalý vodca Republiky srbskej Bosny a Hercegoviny Radovan Karadžič bude poslaný na doživotný trest do väzenia vo Veľkej Británii. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na britské úrady.


„Radovan Karadžič je jedným z mála ľudí, ktorí boli uznaní vinnými z genocídy. Je zodpovedný za zabíjanie mužov, žien a detí v Srebrenici a tiež za účasť na bezohľadných útokoch na civilistov v Sarajeve, “uviedol v tejto súvislosti britský minister zahraničia Dominic Raab.


Dodal, že Briti by mali byť hrdí na to, že Británia pomohla vypátrať a odsúdiť a teraz zadržiavať zločincov zodpovedných za „tieto hrozné zločiny“.


V roku 2016 bol bývalý vodca bosnianskych Srbov odsúdený za etnické čistky, masovú deportáciu a genocídu v Srebrenici a odsúdený na 40 rokov väzenia. V roku 2019 bol rozsudok považovaný za príliš mierny a bol zmenený na doživotie.


https://lenta.ru/news/2021/05/12/karadgich/


147
0

Igor Matovič odletel na pozvanie U. S. Steelu do USA.


Spolu s Matovičom smerujú do Spojených štátov štátny tajomník ministerstva financií Marcel Klimek, generálna riaditeľka sekcie plánu obnovy ministerstva financií Lívia Vašáková a zástupca Útvaru hodnoty za peniaze Juraj Mach.


Rokovania sa podľa Matovičovho ministerstva dotknú prechodu na nízkouhlíkovú ekonomiku, zníženia emisií skleníkových plynov v priemysle, ale aj slovenského plánu obnovy.
https://e.dennikn.sk/minuta/2386889/


227
0

Milan Calábek 2. díl: Covid se vyvine v novou podobu, odolnou proti současným vakcínám
Lockdowny přivodí pád západních ekonomik, zatímco asijské porostou
V předchozí části našeho rozhovoru, hovořil Milan Calábek o poněkud jiném pohledu na koronavirovou krizi, než je u nás zvykem.
https://www.youtube.com/watch?v=HKlt0MlrbX0


https://www.kupredudominulosti.cz/calabek-milan-2d-covid-se-vyvine-v-novou-podobu-odolnou-proti-soucasnym-vakcinam-lockdowny-privodi-pad-zapadnich-ekonomik-zatimco-asijske-porostou/


3.9k
51
Berenika zverejnil(a) 15. 3. 2021 o 16:47
Zahraniční analytici

Tieto nástroje boli mimo kontroly bankárov. Michail Chazin


03:00 Funkcia sociálnych médií v klesajúcej ekonomike
03:30 Ako bankári kontrolujú moc
04:50 Nástroje sú mimo kontroly bankárov
07:19 Noví páni americkej moci
07:55 Hlasujte za výsledok, či budete nasledovať vládu
09:50 Prečo program 2020 ešte nebol napísaný
14:15 Podstata zavedenia justície pre mladistvých v Rusku
15:20 Nevýhoda zmenární v každom dome
16:10 Iná menová politika
18:10 Jediná krajina na svete, ktorá teraz zvyšuje dane
22:26 Putinova logika s kolapsom dolárového systému
24:39 Scenáre zrútenia monopolu digitálnych gigantov
28:30 Prerozdelenie majetku zmiznutého podniku
34:40 Kam sa vyvinie kapitalizmus v globálnej kríze
38:55 Svetoví lídri, ktorí sa pozerajú do budúcnosti
41:07 Život v Moskve po kolapse ekonomického modelu
43:14 Problém udržania úradníkov


https://yandex.ru/efir?stream_id=vTHafKMy3rgU&f=1


Posledný príspevok od Berenika  ·  pred 1 dňom o 18:38
154
0

Maji tam lode i stihacky.
Stíhačky na manevrech NATO masivně odpracovaly údery na Rusko z jihu, západu a severu.
Je to poprvé, což vyvolává velmi vážné obavy o přípravu Aliance na přímý konflikt s Ruskem.
Stíhačky NATO uspořádaly provokace u ruských hranic nad Černým mořem a také nad Norským a Barentsovým mořem. Je známo, že všechny bojové letouny NATO nesly výzbroj, a pokud jde o incident nad Černým mořem, dvě francouzské stíhačky Mirage 2000 se zde objevují již 2x za den. Ruske hranice nebyly prekroceny.
Rusko dá svou symetrickou odpověď.
Více na: https://avia.pro/news/istrebiteli-nato-massovo-otrabotali-nanesenie-udarov-po-rossii-s-yuga-zapada-i-severa


Na podporu Ukrajiny vplula do Cerneho more francouzska bojova vojenska lod.
https://avia.pro/news/franciya-napravila-k-rossiyskim-granicam-svoy-boevoy-korabl-dlya-podderzhki-ukrainy


Y
1k
9

Česká republika - Rusko: historie bez lesku.
https://www.youtube.com/watch?v=3yJb1lsA2p4


"...ve svém poselství federálnímu shromáždění to ruský prezident Vladimír Putin řekl přímo a jasně: "Ty státy, které se odváží překročit červenou čáru ve vztahu k naší zemi, toho budou litovat, jak nikdy nelitovali". Zdá se, že je to první kandidát na uplatnění takové síly...


Zřejmě "jsme" otevřeli onu pověstnou Pandořinu skříňku. Pán Bůh s námi....


Posledný príspevok od camellia2019  ·  pred 1 dňom o 17:48
1.2k
13

Po najkomplexnejšom preskúmaní dospela skupina popredných lekárskych odborníkov k záveru, že Ivermektín by sa mal systematicky a globálne prijímať na prevenciu a liečbu COVID-19. Tento výskum recenzovaný odborníkmi z lekárskej oblasti, ktorého sa zúčastnili aj traja predstavitelia americkej vlády, a bol publikovaný v časopise American Journal of Therapeutics, predstavuje najkomplexnejší prehľad dostupných údajov získaných z klinických štúdií, štúdií in vitro, štúdií na zvieratách a štúdií z reálneho sveta. Skupina lekárskych a vedeckých odborníkov pod vedením Aliancie kritickej starostlivosti COVID-19 (FLCCC), ktorá sa zaoberala prvou líniou, preskúmala publikované odborné štúdie, rukopisy, odborné metaanalýzy a epidemiologické analýzy regiónov s úsilím o distribúciu ivermektínu, ktoré ukazujú, že ivermektín je účinná profylaxia a liečba COVID-19.


https://zemavek.sk/iu-covid-19/


Publikovaný výskum: https://journals.lww.com/americantherapeutics/Fulltext/2021/00000/Review_of_the_Emerging_Evidence_Demonstrating_the.4.aspx


Posledný príspevok od MIrek Svoboda  ·  pred 1 dňom o 16:39
646
7

nesklamali.... kiežby aj ich ( bohorovných a najspravodlivejších )takto vypočúvali za výroky.... napr. takú Kolíkovú ktorej rasistické výroky zatiaľ nikto nerieši....zatiaľ..... Veď sa stačí ospravedlniť**, možno to mal Kali urobiť, alebo radšej nie.... smile
https://www.infovojna.sk/article/video-predvolanie-myslienkovou-policiou-kalinak-musel-vysvetlovat-vyrok-ze-farmaceuticka-firma-pfizer-zarobi-miliardy-vdaka-vakcinam-proti-koronavirusu


Posledný príspevok od Atevi  ·  pred 1 dňom o 16:18
2.9k
22

Slovenská média informují o tom, že bývalý příslušník SIS František Böhm, který coby klíčový svědek vypovídal proti vysokým policejním funkcionářům, se zastřelil. Na druhý svět chtěl zřejmě vzít i svou manželku.


https://cz.sputniknews.com/slovensko/2021021313186103-zastrelil-se-byvaly-prislusnik-sis-frantisek-bhm-svedek-proti-policejnim-funkcionarum/


Y
Posledný príspevok od JankaS  ·  pred 1 dňom o 15:54
430
3

"Americký herec Tom Cruise vrátil svoje tri Zlaté glóbusy na protest proti tomu, že v štruktúrach Hollywoodskej asociácie zahraničných novinárov (HFPA), ktorá tieto filmové ocenenia každoročne udeľuje, nie je dostatočné zastúpenie etnických menšín."


a určite mu ani nevadí, že mu od 1999 nechcú dať žiadne nové ocenenie smile


https://www.hlavnespravy.sk/tom-cruise-vratil-svoje-zlate-globusy-na-protest-proti-pomerom-v-porote/2533936


@admini: možno by sa zišla nejaká kategória pre osobnosti, celebrity, umenie... napr. nedávno Aluska znovuozvučovala správu, ako Lady Gaga priznáva, že sa zapredala Iluminátom a nevedel som vybrať kategóriu. Našťastie som si všimol zdroj, že je to pár rokov staré, tak som to nechal tak. Ale ak sa niekto nudí, tak tu je to:

https://aluska.org/lady-gaga-lituji-ze-jsem-prodala-svou-dusi-temnym-silam


Posledný príspevok od GBB  ·  pred 1 dňom o 13:38
699
4

Budou tri videa:
Asyrie, Frankonie a Velka Morava
Zatim mam prvni dve.


Dil 1. Asyrie
O zalozeni Asyrie
Ramzan Kadyrov potreboval od sil Izraele, aby se omluvily Palestincum za to, ze behem muslimskych svatku hrube provokovaly a v dusledku toho je 200 zranenych Palestincu, 88 je v nemocnicni peci.
V tomto kontextu bych chtel obratit pozornost na to, co je to takova Asyrie.
Odkaz na moji knihu „Hybridni valka a rozdeleni sveta v r. 2020“. Na narozeni Puskina ma vyjit dalsi kniha. Z teto knihy budou nyni uryvky.
Co je podle Panarina Asyrie
Byl takovy narod Asyrijci, ti spolu s Armeny spadali pod genocidu v Osmanske risi. Armenci, pravoslavni Rekove, Bulhari a Asyrijci. 1915-16 se pripomina pouze jedna skupina-Armenci, ale v Osmanske risi bylo i 700.000 Slovanu. Celou genocidu organizovali Mladoturci, rizeni z Velke zednarske loze Anglie.
Nova Asyrie – kdo tam muze patrit?
Syrie, Jordansko, Libanon, Palestina a Kypr.
Izrael zustane oddelen, nachazi se na prechodu k novemu formatu.
Nyni vysvetleni:
nedavno byl pokus o statni prevrat v Jordansku, organizovany Ser Chanem a Izraelem. Nezdaril se.
V Libanonu, tam se Macron, milacek Britu, pokousel v minulem roce vystrojit barevnou revoluci, ale neuspel. Po vybuchu v pristavu, ktery byl dilem bud britske operace z ostrova Kypr nebo izraelskeho letectva. Treti varianta – provokace hlubinneho statu Izraele. Libanon balancuje na hrane spadnout Ser Chanovi do klina. Palestina trpi, rezoluce OSN se ignoruje a pak tu mame Kypr – 2 jazyky, rozdeleni ostrova na dve casti – reckou a tureckou.
V tomto smyslu Ramzan Kadyrov, sufijsky lecitel BV, svoji misi plni dobre. Pracuje pro blaho Ruska a utvrzuje stabilitu na Kavkaze a soucasne realizuje geopolitickou koncepci cara Ivana V. Hrozneho.
1552 tahla ruska vojska - reka Terek na Kavkaz.
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BA
Pred tim velky rusky knize Svjatoslav rozdrtil Chazarsky kaganat. Tam zili Chazari, Turci, kteri prijali zidovstvi, bylo jich hodne. Svjatoslav prisel take delat poradek na Kavkaz v r. 965. Tam bylo 2. hlavni mesto Chazarskeho kaganatu v miste priblizne mezi Machackalou a Hroznym. To take rozprasil.
Mezi tim ubehlo asi 600 roku, nez se vojska Ivana Hrozneho opet vratila do teto oblasti. Globalni koncepce Ivana Hrozneho byla BV, Egypt, Palestina. To jsou velmi sakralni oblasti, no a JERUS-ALIM atd. Tam vladli rodaci Severniho Kavkazu. Kdyz nepratele otravili milovanou zenu I.V. Hrozneho, tak potom se ozenil s gabardinskou? kneznou a chtel se vratit na BV zachranit tam stabilitu atd., vzdyt byl konecne carem cele Rusi a vseho sveta.
Kypersky problem je ze 70 let a stale neni zregulovany.
Dalsi konflikt na BV s Palestinou a Izraelem. Jsou 2 uzemi Palestiny, jedno je kontrolovano Hamasem a druhe Tabasem?. Ti se mezi sebou hadaji. Je to slozite klubko.
Doufejme, ze ve volbach zvitezi Assad a muze to byt zacatek procesu vzniku Asyrie. Libanon, Jordansko, Palestina – vsude nestabilita a s tim spojeny Kypr s britskymi vojenskymi zakladnami. Ty se tam musi zrusit.
Ramzan Kadyrov zacina lecit BV. Bude to nova etapa rozvoje BV bez vojenskych konfliktu.
Toto je pohled Panarina a rika: "zda se to na prvni pohled fantazie, ale kdyz to promyslime, tak to do sebe zapada".
Pokud se podivame na historii Izraele a Judey – oni mezi sebou bojovali stovky let a zabijeli druh druha. Je treba to tam ucesat, a to je ukol Ramzana Kadyrova a Baschara al-Assada.
https://www.youtube.com/watch?v=fH3g2FehNq0


Y
Posledný príspevok od Yori  ·  pred 1 dňom o 12:51
5.4k
49

Subjektivně to na mne působí tak, že se nám tady občas objevuje takový nešvar.
Totiž přikládání neadekvátní váhy produkci tzv. "pana VK".
Sem bych rád umísťoval rozbory těch článků aeronetu, které budou obsahovat větší než malé množství aeronetovštiny, neboli imitačně-provokačního obsahu.
Dlouho jsem váhal nad založením tohoto tématu i nad jeho jménem.
Pokud se objeví pochybnosti o prospěšnosti tohoto vlákna, tak ho klidně zruším.


Ale aby to nevypadalo, že jsem jenom aeroneto-bijec, přikládám sérii 3 aeronetích článků, které podle mého názoru vybočují z běžné aeronetovštiny.


"Německý orloj české politiky – I. část"
https://aeronet.cz/news/nemecky-orloj-ceske-politiky-i-cast-zmapovali-jsme-alarmujici-prorustani-chapadel-moci-berlina-a-nemecke-lobbisticke-chobotnice-do-nejvyssich-struktur-ceske-politiky-ale-i-na-vsech-urovnich/


"Německý orloj české politiky – II. část"
https://aeronet.cz/news/nemecky-orloj-ceske-politiky-ii-cast-nemecka-neziskovka-ackermann-gemeinde-a-jeji-propojeni-na-cloveka-v-tisni-kdu-csl-cssd-ods-a-podivne-transfery-penez-od-politiku-do-neziskovek/


"Německý orloj české politiky – III. část"
https://aeronet.cz/news/nemecky-orloj-ceske-politiky-iii-cast-extremisticka-sudetonemecka-organizace-witikobund-a-jeji-chapadla-v-cesku-nemecko-spustilo-plan-na-germanizaci-ceskych-a-moravskych-zemi/


Poznámka1:
K výše zmíněným článků se vrátím ještě samostatným komentářem, protože těmito články - z čistě technického hlediska - aeronet o sobě odhalil víc, než by mu mělo být milé.


Poznámka2:
Postupně bych sem vkládal sériál indicií, které by vypovídaly o podstatě tohoto "vlasteneckého", "proruského", "alternativního" a "nezávislého" zpravodajského serveru.


Posledný príspevok od Mourek  ·  pred 1 dňom o 10:36
1.6k
13

Týdeník Valeurs Actuelles zveřejnil otevřenou zprávu skupiny aktivní francouzské armády, která podpořila prohlášení generálů ve výslužbě o hrozbě rozpadu Francie.
Jména autorů dopisu nejsou zveřejněna. Dopis odsuzoval útoky francouzských úřadů na generály: „Zacházelo se s nimi jako s rebely, když jejich jediným hříchem je láska k jejich zemi.“ Autoři dopisu poznamenávají, že se v poslední době stali profesionálními vojáky, ale nechtějí mlčet, protože „vidí násilí ve městech a vesnicích“ ve Francii.


Podle nich se „nenávist k Francii a její historii stává normou“ a „v zemi již doutná občanská válka“. Dopis naléhavě žádá „jednat“, protože „jde o přežití“ Francie, uvádí TASS .


Otevřený dopis k 3.15 moskevského času podpořilo asi 45 tisíc lidí, uvádí agentura RIA Novosti .


Připomeneme, Valeurs Actuelles zveřejnil výzvu skupiny generálů ve výslužbě k hlavě státu. Dokument podepsaný několika tisíci vojáky se zmiňuje o rasové válce ve Francii, která by mohla vést ke zničení země. Důstojníci také poznamenali, že islamisté začali zavádět svůj vlastní řád v různých částech republiky. Náčelník štábu francouzských ozbrojených sil François Lecointre uvedl, že generálové budou potrestáni.
https://yandex.ru/turbo/vz.ru/s/news/2021/5/10/1098405.html?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop


Posledný príspevok od Boletus  ·  pred 1 dňom o 06:47
58.1k
478

Babiš s Hamáčkem oznámili, že Česko vyhostí 18 zaměstanců ruské ambasády.


Oficiální důvod: Do výbuchu muničního areálu ve Vrběticích byla zapojena ruská tajná služba, oznámil Babiš


Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/zive-sledujete-mimoradnou-tiskovou-konferenci-babise-a-hamacka.A210417_194601_ln_domov_vag


Posledný príspevok od Putinovec  ·  pred 2 dňami o 23:16
974
8

Kobyla umírá, kobyla kope? Tajné služby se obávají, že "Putin" aktivizuje muslimy k teroristickému útoku.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Teror-v-Cesku-Putin-aktivuje-ceske-muslimy-Jasne-poznatky-pise-Kmenta-663603


"„Ona odveta přitom nemusí na první pohled vůbec vypadat jako operace ruské rozvědky. Stejně jako se to nezdálo na samém začátku po výbuchu munice ve Vrběticích v roce 2014. Bezpečnostní složky se podle mých informací nyní obávají zejména jedné věci – a tou je část muslimské komunity, kterou se ruské tajné služby snaží již dlouho infiltrovat. Proč je to tak důležité? Některých jedinců z muslimských komunit lze využít pro eskalaci nálad ve veřejnosti. S muslimy spojený skandál, případně útok, může destabilizovat českou společnost a hlavně politickou scénu. Z toho by pak těžili komunisté, SPD Tomia Okamury a extremistické síly. Ty jsou podle zpráv tajných služeb napojeny na ruské vlivové agentury, které tu vytvořily ruské zpravodajské služby,“ napsal Kmenta."


Palebná příprava, nebo už zoufalost?


Posledný príspevok od Počtář  ·  pred 2 dňami o 20:14
1k
11
Jiří. zverejnil(a) pred 3 dňami o 18:20
Mimo kategórií

Putinův megaprojekt VOSTOK OIL.


Spuštění tohoto projektu zásadním způsobem otřese s pozicemi zemí na žebříčku peněz, moci a dělby vlivu na další vývoj světa. Mezi zasvěcenými je tento projekt nazýván stavbou století. ¨


Ekologické šílenství a snahy o urychlené zavádění elektromobility v Evropě, mají za cíl snížit poptávku po ropě a tím snížit geopolitické dopady spuštění projektu Vostok-Oil. Ne životní prostředí a zájem o člověka, ale boj o velmocenská postavení, geopolitický vliv a peníze jsou hybateli těchto zcestných a zdánlivě pozitivních opatření.


http://zvedavec.org/komentare/2021/05/8708-vostok-oil-novy-arkticky-projekt-ruska.htm


Přiznám se, že jsem o projektu nic neslyšel. Ví někdo z Ruštinářů více? Nejsem si jist zdrojem (Moscow Time), může být podpinsosí. Ale na meritu věci to nic nemění.


Posledný príspevok od Počtář  ·  pred 2 dňami o 18:37
Kategórie
Akcie
Skryť popisy k témam
Povoliť nekonečné posúvanie
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Predchádzajúca stránka
12345 ... 61
Nasledujúca stránka
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber tém
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept