Zobraziť kategórie

Koncepcia sociálnej bezpečnosti – základ lepšej, dlhodobo udržateľnej spoločnosti

Každý v miere svojho chápania pracuje pre seba a svojich blízkych a v miere svojho nechápania pracuje na tých, ktorí chápu a rozumejú viac.

4.6k
37
Ferry zverejnil(a) 30. 1. 2021 o 14:02
Politika v SR
zatykanie bazina

Inak ste si vsimli kolko ludi na Slovensku uz pozatvarali? Okolo noveho roka sa suskalo, ze sa pripravuje velka akcia, velke zatykanie. Ono to nie je az take viditelne, ale kazdy tyzden je nejaka akcia na Slovensku, kde niekoho zavru. Ked si vezmeme do uvahy, ze nikto z vysokopostaveny nema cisty stit - tak vystava otazka, azda uz prebieha ten proces hromadneho odstavovanie kadrov satanistickych, ktory sme tak ocakavali? Korona by mohla byt kludne nieco ako pokrievka, pod nou sa konaju velke zasahy a pritom satanisti nemozu vzburit lud, pretoze je zakaz vychazania a tiez ti, po ktorych sa ide ani nemozu odletiet - lebo korona. Tiez teraz v poslednych dnoch zatvaranie hranic statov. Ved to su idealne podmienky na zatykanie kabalsitov a inej havede. Alternativne media vacsinou tieto spravy interpretuju ako "politicky motivovane" zatykanie, ale kto vie celu pravdu o tych satanistoch? Azda by sa dostalo na povrch cele svinstvo, ktore konali proti civilizacii? Samozrejme, ze padni kou padni, isto aj nejaki nevinny sa dostanu za mreze, ale ide o tych co sa realne dostanu za mreze.
Napriklad taky František Imrecze .... veru ze on svaty nie je. Tiez sa daju pozorovat mohutne zatykania v taliansku (dajte vediet ked ste postrehli viac)


Tiez ohladom korony, tak to vyzera, ze divadlo matovicovo je udrziavane pri zivote len preto aby vznikol priestor na to mohutne zatykanie kade koho. Nanestastie pre neho, ak toto zatykanie skonci, tak aj matelko skonci v base, za zneuzitie praveomoci verejneho cinitela atd atd ... a snim aj cela banda. Takyto moralny odpad v novom svete nebude mat miesto a v base uz nebude moct povedat "kto mu k moci pomohol" za vymenu znizenia trestu.


To len taka mala uvaha ma napadla. Nemusi to byt pravda sväta, ale jednotlive ciastkove procesy naznacuju take nieco.


Posledný príspevok od kata  ·  pred 1 dňom o 09:03
9.9k
100

Toto vlákno slúži na chronologické sledovanie oficiálnych publikovaných informácií o očkovaní a jeho účinkoch.


TASR dnes vydala tieto správy:


V Maďarsku nezaznamenali žiadne vážnejšie vedľajšie účinky vakcíny


SR hlási 67 podozrení na nežiaduce účinky po očkovaní proti Covid-19. Niekoľko z nich je závažných

  • túto správu neviem nájsť na webe TASR, ale Hlavné správy ju uviedli ako zdroj, nejde o redakčnú vec

  • https://www.hlavnespravy.sk/statny-ustav-pre-kontrolu-lieciv-eviduje-67-hlaseni-podozreni-na-neziaduce-ucinky-po-vakcine-proti-covid-19/2402682

  • boli nahlásené „nezávažné nežiaduce reakcie“, ako zvýšená teplota, zimnica, únava, slabosť, bolesť hlavy, svalov a kĺbov a podobne

  • bolestivosť v mieste vpichu a bolesť ramena či končatiny, do ktorej bola podaná vakcína
  • jedno hlásenie uvádzalo pretrvávajúce zvýšenie tlaku krvi, dve hlásenia predkolapsový stav, jedno anafylaktickú reakciu a posledné nevoľnosť, potenie a vracanie.
  • hlásenia súvisiace s alergickými reakciami boli hlásené u osôb, ktoré udávali predchádzajúcu alergickú anamnézu, a ich stav sa po podaní korekčnej liečby upravil

Posledný príspevok od vito  ·  pred 1 dňom o 09:02
199
0
wishgranter042 zverejnil(a) pred 1 dňom o 07:34
História

Veľmi podivné!!! Či????(prebrané a už zdieľané 201smile


1) New York City = 11 písmen
2) Afganistan = 11 písmen
3) Ramsin Yuseb = 11 písmen (terorista, ktorý hrozil zničením Dvojičiek v r. 1993)
4) George W. Bush = 11 písmen
to všetko môže byť náhodná zhoda, ale nasledujúce je zaujímavé:
1) New York je 11. štát USA
2) Prvé lietadlo, ktoré narazilo do dvojičiek, bol let č. 11
3) Letom č. 11 letelo 92 cestujúcich. 9 + 2 = 11
4) Letom č. 77, ktorý tiež narazil do Dvojičiek, letelo 65 cestujúcich. 6 + 5 = 11
5) K tragédii došlo 11. septembra (anglicky napísané 9/11) 9 + 1 + 1 = 11
6) Dátum je zhodné s núdzovým telefónom v USA (911) 9 + 1 + 1 = 11
Je to skutočne len náhoda ..?! Čítaj ďalej a urob si vlastný názor:
1) Celkový počet obetí vo všetkých unesených lietadlách bol 254 2 + 5 + 4 = 11
2) 11. septembra je 254. deň v kalendári - Opäť 2 + 5 + 4 = 11
3) Bombový útok v Madride sa udial 3/11/2004. 3 + 1 + 1 + 2 + 4 = 11
4) K madridskej tragédii došlo 911 dní po útoku na Dvojičky 9 + 1 + 1 = 11
Nasledujúce údaje sú priamo desivé:
Druhým najznámejším symbolom USA (po hviezdach a pruhov) je Orol. Nasledujúci text je prevzatý z Koránu, islamskej biblie:
"Je napísané, že syn z Arábie prebudí hrôzostrašného Orla. Hnev Orla pocítia krajiny Alláhove, zatiaľ čo niektorí ľudia, trasúc sa doteraz strachom, sa budú radovať: hnevom Orla sa krajina Alláhova očistí a nastane mier. " To je verš 9.11 z Koránu. 9 + 1 + 1 = 11


487
4
Berenika zverejnil(a) pred 1 dňom o 15:05
Zahraničná politika

Pašinjan vyzýva šéfa generálneho štábu Arménska, aby dobrovoľne odstúpil


Arménsky premiér Nikol Pashinyan vyzval šéfa Generálneho štábu republiky Onika Gasparyana, aby dobrovoľne odstúpil po tom, čo arménsky prezident Armen Sarkissian nepodpísal dekrét o jeho odvolaní.


"Telefonoval som s prezidentom a povedal som mu, že musí podpísať moju žiadosť o odvolanie (šéf generálneho štábu Arménska. - RT)." Ak nepodpíše, potom sa pripája k puču? “ - RIA Novosti cituje Pashinyana.


Arménsky premiér dodal, že inak by mal šéf generálneho štábu rezignovať sám.


_„Očakávam, že buď prezident republiky podpíše dekrét o prepustení šéfa generálneho štábu, alebo on sám odíde, a začnem politické konzultácie aj s tými najtvrdšími kritikm_i,“ zdôraznil.


https://russian.rt.com/ussr/news/836392-pashinyan-genshtab-otstavka


Pašinjan uviedol, že o otázke jeho odchodu by mal rozhodnúť národ


Iba ľudia by mali rozhodnúť o mojom odchode, “uviedol Pashijan.


https://russian.rt.com/ussr/news/836382-pashinyan-uhod-narod


Pašinjan sa počas svojho prejavu v Jerevane prihovoril armáde


Arménsky premiér Nikol Pashinjan na adresu svojich priaznivcov na námestí Republiky v Jerevane uviedol, že ozbrojeným silám nariaďuje ochranu hraníc a územnej celistvosti.


Podľa jeho slov je vyhlásenie generálneho štábu arménskych ozbrojených síl pokusom o vojenský puč, ľud to nedovolí.


"Môj rozkaz všetkým dôstojníkom, generálom ozbrojených síl: podnikajte - ochrana hraníc a územná celistvosť Arménska." Nikto nemôže neuposlúchnuť môj rozkaz, “cituje ho Interfax.


Podľa neho veľa generálov a dôstojníkov podpísalo vyhlásenie požadujúce Pashinyanovu rezignáciu kvôli tlaku vyššieho vedenia.


Ráno 25. februára požiadal Generálny štáb ozbrojených síl Arménska o rezignáciu Pashinyana.


Potom arménsky predseda vlády označil vyhlásenie generálneho štábu vyzývajúce na jeho rezignáciu za pokus o vojenský puč.
https://russian.rt.com/ussr/news/836372-pashinyan-obraschenie-voennye


Posledný príspevok od hael  ·  pred 1 dňom o 07:34
5.9k
88

Ve středu Miloš Zeman uvedl, že předseda ÚS Pavel Rychetský řád TGM nedostane. Zdůvodnil to tím, že poškodil Česko zrušením části volebního zákona během předvolební kampaně.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zeman-rychetsky-rad-vyznamenani-politologove-komentar.A210211_131101_domaci_bur#utm_content=freshnews&utm_term=zeman%20rychetsk%C3%BD%20%C5%99%C3%A1dy&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz


A záhy přichází útok na prezidenta:


Policie obvinila Zemanova kancléře Mynáře
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/policie-obvinila-zemanova-kanclere-mynare-40350751#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=zpCJDlh4tID-202102112100&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


Vyjádření k nepravomocnému obvinění vedoucího KPR
https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/vyjadreni-k-nepravomocnemu-obvineni-vedouciho-kpr-15803


Útok na Zemana pokračuje i v médiích. Za všechny, absolutně nechutný článek od podpindose Mitrofanova:
Očima Saši Mitrofanova: Domovnice řádí na Hradě
https://www.novinky.cz/komentare/clanek/ocima-sasi-mitrofanova-domovnice-radi-na-hrade-40350700#dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.lptag&dop_ab_variant=null&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu


Tak za koho zájmy dnes kope Rychetský? Podle všeho ve hře jsou vztahy s Ruskem a Čínou. Temelín atd. A Rychetský je už také podpindos nebo jím vždycky byl.
Našel jsem starší článek:
Rychetský: Prohlášení k Číně je bezprecedentní. Lze je použít jen v případě války či mohutné krize
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/rychetsky-prohlaseni-k-cine-je-bezprecedentni-lze-je-pouzit/r~8f5ca4aa9c1d11e6bea5002590604f2e/


Posledný príspevok od Buran  ·  pred 1 dňom o 06:43
102
0

Vojnu proti Facebooku vyhrala Austrália, stratám sa však nedalo vyhnúť


Austrália prinútila Facebook platiť za správy, ale úplne zabila trh pre malé nezávislé médiá, verí konzervatívny novinár a historik Michael Cook.


Jedno februárové ráno nemali používatelia Facebooku prístup na stránky Sydney Herald, ABC, Daily Telegraph, The Independent, ani na účty austrálskej hasičskej a meteorologickej služby. A to všetko na vrchole sezóny požiarov a pandémie COVID-19. Zakladateľ sociálnej siete Mark Zuckerberg dokázal jednoducho „zrušiť“ celú krajinu. Navyše nikto nemohol ísť na stránky malých nezávislých publikácií, napríklad MercatorNet a BioEdge, v ktorých Cook pracuje ako hlavný redaktor. O svoje úvahy o výsledku vojny medzi krajinou a korporáciou sa podelil v autorskej rubrike konzervatívnej publikácie Spiked.


Tí, ktorí si prečítali Stopárovho sprievodcu galaxiou od Douglasa Adamsa, si pravdepodobne spomenú, ako zlí Vogóni dali pozemšťanom dve minúty na evakuáciu planéty, ktorú sa chystali zničiť. Facebook nedal túto šancu ani Austrálčanom. A hoci sa Facebook vrátil k rokovaciemu stolu, spoločnosť neprestáva byť tým istým Vogonom: nie taký zlý, ale rozhodne zlý, uväznený v byrokracii, polooficiálny a bez duše. Predstavuje si, že je dosť silný, bohatý a nahnevaný na to, aby bojoval s celou krajinou.


Nezávislé weby a publikácie ako MercatorNet mohli prežiť a postúpiť iba vďaka Facebooku. Toto bol ich jediný skutočne efektívny a ziskový ekonomický model. A Facebook svojím rozhodnutím jednoducho rozdrvil malé nezávislé publikácie, ako napríklad Godzilla šliapajúca na mravca.


Malo však Zuckerbergovo rozhodnutie nejaké objektívne predpoklady?


Tradičným médiám neustále hrozí vyhynutie. Jediným ich príjmom je reklama, ktorú prijímajú spoločnosti Google a Facebook, a ponechávajú iba 19% z celkového zisku médiám. Rôzne spoločnosti preto môžu rátať iba s podporou svojej vlády. Samotný Facebook zároveň hovorí jazykom čísel a jasne ukazuje, že z kliknutí na spravodajské stránky získava iba 4% z výnosov z reklám, takže sa nehodlá angažovať v charite. Používatelia by nemali platiť za odkazy a ak Facebook túto vojnu prehrá, bude musieť zaplatiť každú krajinu na svete.


Zuckerbergova vojna s Austráliou sa zmenila na vojnu medzi Zuckerbergom a miliardárom Rupertom Murdochom, majiteľom asi polovice všetkých austrálskych tlačených médií. Murdoch sa jednoducho skryl za austrálsku vládu, aby zvýšil príjmy vo svojej umierajúcej ríši bez toho, aby sa staral o osud malých médií, ktoré môžu prežiť len vďaka Facebooku a Googlu.


Zuckerberg v skutočnosti prehral vojnu s miestnou spoločnosťou v Austrálii, nie so samotnou krajinou, zaplatí teda iba jej. Malé nezávislé publikácie, ako aj regionálne noviny a časopisy, predtým predtým pomaly zomierali a teraz sa pre nich nič nezmení. Keby len k horšiemu.


Federálna spravodajská agentúra už skôr napísala, že austrálskym úradom sa podarilo napriek tlaku spoločnosti Facebook prijať legislatívu, ktorá zaväzuje digitálne platformy platiť za spravodajský obsah.


https://riafan.ru/1394212-avstraliya-vyigrala-voinu-u-facebook-no-poter-izbezhat-ne-udalos


386
1

Joe Biden strávil minulý víkend pospáváním a hraním Mario Kart, ve kterém porazil svoji vnučku Naomi, evidentně nemajíc oficiálních povinností.


V pondělí Kamala Harris hovořila s Emanuelem Macronem o posílení bilaterálních vztahů USA a Francie a oživení transatlantické aliance.
Shodli se na potřebě bilaterální a multilaterální spolupráce ohledně Covidu-19, změny klimatu a podpoře demokracie po celém světě.
Také diskutovali různé regionální výzvy, jako jsou Střední Východ, Afrika a nutnost konfrontovat je společně.
O Joe Bidenovi nepadlo ani slovo.


Dříve tento měsíc Harris mluvila s kanadským premiérem Justinem Trudeauem.


https://www.ntd.com/harris-takes-customary-role-of-president-by-calling-several-heads-of-state_568074.html


https://www.youtube.com/watch?v=8Nhm6VAIc90


Biden vystoupil tento víkend v CNN a začal tím, že omlouval genocidu Ujgurů Čínskou komunistickou stranou, nepovažuje to za důležité, jelikož se jedná pouze o čínské kulturní normy.


Dále například Biden prohlásil, že Hispánci a Afroameričané nejsou dostatečně chytří na to, aby šli na internet, neví, jak ho používat, aby se mohli registrovat k očkování.


Na otázku, jak jiné jsou 4 týdny v Bílém domě, odpověděl, že se probudí vedle své manželky a zeptá se: "Kde to sakra jsme?!"


Dokonce tvrdil, že Američané neměli vakcínu, dokud se neujal úřadu přesto, že byl očkován předtím, než se stal prezidentem.


https://www.youtube.com/watch?v=xb8oawM4reI


Posledný príspevok od Berenika  ·  pred 1 dňom o 05:18
821
7

Pri Janove spadli do mora stovky rakiev po zrútení cintorína
https://twitter.com/rionegrocomar/status/1364394672886587402
Cintorín vybudovali pozdĺž skalných útesov v obci Camogli pred viac ako sto rokmi.
Cintorín v obci Camogli ležiacej na pobreží Ligúrskeho mora zhruba 25 kilometrov od Janova, bol postavený pred viac ako sto rokmi a nachádza sa pozdĺž skalných útesov týčiacich sa nad morom. Starosta obce Francesco Olivari nazval prepadnutie cintorína do mora "nepredstaviteľnou katastrofou
Podľa odhadov spadlo do mora až 200 rakiev, z ktorých sa najprv podarilo zachrániť len desať, uviedol Giacomo Giampedrone z úradu civilnej ochrany v Ligúrii.


Dodal, že vytiahnutie zvyšných rakiev z mora bude závisieť od správania sa mora v nasledujúcich dňoch. Predstavitelia janovského prístavu podľa jeho slov v pondelok večer zablokovali oblasť pod cintorínom, aby zabránili tomu, že rakvy odplaví na otvorené more.
https://svet.sme.sk/c/22603831/pri-janove-spadli-do-mora-stovky-rakiev-po-zruteni-cintorina.html?ref=njctse


Posledný príspevok od Počtář  ·  pred 1 dňom o 02:28
131
0

Možnost odebrání nezasloužených dávek v oblasti důchodového zabezpečení zástupcům komunistického režimu má na Slovensku řešit nová pracovní komise. Její zřízení ve středu schválila Vláda SR. Má ji vést ministr práce nebo jím pověřený zástupce resortu.


Složení této skupiny by měl ministr práce stanovit do 1. března. Následně by měl do 30. dubna informovat vládu o závěrech a doporučeních pracovní skupiny.


Skupina posoudí nejvhodnější metodu odebrání benefitů. Současná výše důchodů je podle vládního materiálu odvozena z nezasloužených výhod úředníků komunistického režimu. Pracovní skupina by se měla zaměřit na důchody vrcholových politických představitelů komunistického režimu, příslušníků ozbrojených složek, funkcionářů institucí odpovědných za jejich řízení a také nejbližších pozůstalých, jako jsou vdovy či vdovci.


Úkolem pracovní skupiny bude připravit odborné stanovisko důchodového pojištění pro přípravu návrhu zákona o odebrání nezasloužených výhod u komunistických představitelů. Ministerstvo vnitra už v této souvislosti jednalo s Ústavem paměti národa (ÚPN). Dohodli se na postupu při vyhledávání a výběru osobních spisů bývalých příslušníků státní bezpečnosti.


Vláda se ve svém programovém prohlášení zavázala prosadit plošné zdanění výsluhových důchodů bývalým příslušníkům komunistické StB sazbou 50 procent na roky odpracované v StB.
https://cz.sputniknews.com/slovensko/2021022513239957-na-slovensku-nova-pracovni-komise-posoudi-odebrani-duchodu-predstavitelum-komunistickeho-rezimu/


346
5

Etna, ktorá sa nachádza vo východnej časti ostrova, je mimoriadne aktívna od polovice februára. Erupcie sa obyčajne objavujú večer alebo v noci.


Talianska sopka Etna vybuchla vo štvrtok už šiestykrát v priebehu niekoľkých dní, vychrlila pri tom lávu do výšky 500 metrov, uviedol Národný ústav geofyziky a vulkanológie (INGV). Informovala o tom agentúra DPA.


Juhovýchodný kráter sicílskej sopky vypustil hustý mrak popola a dymu, ktorý vystúpil niekoľko kilometrov k oblohe. Erupcia bola o niečo pokojnejšia ako výbuch z minulého týždňa, ktorý bolo možné pozorovať z mesta Catania ležiaceho na úpätí 3300 metrov vysokej sopky.


Išlo o šiestu erupciu Etny v priebehu ôsmich dní, čo je pre juhovýchodný kráter v podstate rekord, povedal pre denník Corriere della Serra vulkanológ Marco Viccaro. Sopka už v minulosti s podobnou frekvenciou vybuchla z iného krátera.


Etna, ktorá sa nachádza vo východnej časti ostrova, je mimoriadne aktívna od polovice februára. Erupcie sa obyčajne objavujú večer alebo v noci. Pre ľudí žijúcich v okolí väčšinou nepredstavujú hrozbu, výsledkom erupcie je často všadeprítomný prach.


https://www.teraz.sk/zahranicie/etna-vybuchla-siestykrat-za-niekolko/530770-clanok.html


Posledný príspevok od Počtář  ·  pred 1 dňom o 22:22
797
12
Kancelar zverejnil(a) pred 3 dňami o 08:20
Politika v ČR
lietadla aerolinky CSA

https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/csa-pandemie-covid-19-propousteni-zamestnancu.A210224_062821_eko-doprava_indr?


České aerolinie oznámily úřadu práce, že hodlají propustit až všech svých 430 zaměstnanců. Ve středu to napsaly Hospodářské noviny. Informaci o hromadném propouštění potvrdila předsedkyně Odborové organizace posádek letadel Tereza Löffelmanová.


Leteckou společnost zasáhly dopady epidemie koronaviru, se státní pomocí přitom počítat nemůže. Aerolinky jsou pod ochranným moratoriem před věřiteli, které vyprší na konci února.


„Mohu potvrdit, že nám bylo doručeno oznámení o hromadném propouštění,“ řekla deníku Löffelmanová. Podle ní zatím zaměstnanci neznají plán, jak chce firma přežít následující týdny.


Letecká skupina Smartwings, jejíž jsou České aerolinie součástí, požádala podle serveru SeznamZprávy počátkem února stát o pomoc 1,1 miliardy korun pro ČSA. Bez pomoci státu podle Smartwings čeká ČSA insolvenční řízení, protože firma nemá nárok na pomoc z programu Covid Plus.


Posledný príspevok od Buran  ·  pred 1 dňom o 22:22
193
0

Včera som písala o tom ako vypli na YT kanal Z tmy do svetla, ktorý zastrešuje P.Forisch.....pod svojou strankou prinasamenadej. A vcera ju spojili na JOJ so zatknutou protestujucou. Človek by povedal reklama jak lusk.
Tiez som pisala, že Forisch si osedlal D.Kollara (alebo opacne) z Kulturblogu, projekt ktory o sebe hovorí, že je radikalna pravica...čiže nacionalisti, tiež som písala o tom, že nacionalisti (Kulturblog , Uhrik, Mazurek, Harabin atď)zavelili do boja....tentokrát vytiahli silny príbeh, ktorý má ešte hrôzostrašnejšie pozadie ako by sa mohlo zdať.... vedia totiž, že do buducej vlady by sa dostalo PS (sudim podľa prieskumov) .
Pribeh ktorý sa stal pred rokom.....a dnes sa hodí...
https://planetajednoduchost.sk/vrazdil-progresivny-liberal/


387
3

I když se jedná o televizní seriál, myslím, že to patří sem.
Kdysi velmi dávno, v roce prvního pokusu o barevnou revoluci u nás (1968 ), v naší televizi proběhl zvláštní seriál o seriálu. V rámci seriálu bylo předvedeno několik desítek seriálů, vždy tak, aby reprezentovaly nějaký žánr. Ukázkám vždy předcházel úvodní komentář F. Filipovského. Kde je, co se tam děje, základní nosná zápletka … A následně také ukázka některého z lepších dílů.


Jeden tam byl typicky matriční a chtěl bych jej znovu odhalit a připomenout a jestli není ještě někde k nalezení, na název po letech si nedokáži vzpomenout. S vysokou pravděpodobností byl americké výroby.


Základní zápletka: k Zemi přilétají vesmírné lodě s lidmi takřka stejnými jak my … odněkud. Líbezně přináší pokrok a léčení našich nemocí a také možnost záchrany před našimi zhoršujícími se podmínkami k nim na jejich planetu. Mnozí toho využívají a jako v transu chodí v zástupech na nástupní aerodromy a sáčkují se do transportních prostor ... Jen nemnozí tušili, že něco není v pořádku, aby pak zjistili, že to jsou masožravé ještěrky přibližně v lidské velikosti – což lze dokonce i specifickým způsobem poznat, případně jim masky setřít. No a transportní lodě byly vlastně mražáky na maso. Samozřejmě později vznikl i boj mezi hrstkou osvícených a ještěrkami …


Posledný príspevok od badatel  ·  pred 1 dňom o 20:29
140
0

Prakticky není pochyb, že CIA povede bývalý americký velvyslanec v Moskvě William Burns. Tento karierni diplomat považuje Rusko a Čínu za nepřátelské mocnosti a hlavní výzvy pro americkou rozvědku. Jeho cílem je získat více fin. zdrojů, rozšířit pocet zaměstnancu a zaměřit se na technologické inovace. Burns je vyrovnany a ma bohate zkusenosti ze sve cinnosti v Rusku s mnoha znamostmi s ruskou elitou.


The New York Times (USA): Bidenův kandidát na šéfa CIA varoval před nebezpečím ze strany Číny a Ruska.


Cely clanek je na:
v rustine: https://inosmi.ru/politic/20210225/249209064.html


v anglictine: https://www.nytimes.com/2021/02/24/us/politics/william-burns-cia-confirmation-hearing.html


https://www.youtube.com/watch?v=U24b9ApBEU0


Y
527
8
kata zverejnil(a) pred 2 dňami o 09:50
Zdravie a záhrada

Na starej vode nekto písal o Boraxe, že ho aj používa. No už si nepamätám kto.
Mám stiahnutú aj diskusiu, ale zabudla som heslo, ak niekto viete, tak vás poprosím napísať.
Ale pátrala saom a našla nejaké info, tak posúvam:
https://www.biosferaklub.info/konspiracia-okolo-boraxu/


Ako bolo zakázané liečenie artritídy
z článku:
Liečba artritídy Rexa Newnhama
V 1960 sa u Rexa Newhnama, doktora osteopatie, doktora prírodnej medicíny, vyvinula artritída. V tom čase bol vedcom pôdoznalcom a šľachtiteľom rastlín v Perthe v západnej Austrálii. Konvenčné lieky nepomáhali, a preto hľadal príčinu v chémii rastlín. Uvedomil si, že rastliny v tejto oblasti boli dosť chudobné na minerály. Keďže vedel, že bór podporuje metabolizmus vápnika v rastlinách, rozhodol sa to vyskúšať. Začal užívať 30 mg boraxu denne a po troch týždňoch zmizli všetky bolesti, opuchy a stuhnutosť.


O svojom objave povedal orgánom verejného zdravotníctva a lekárskej fakulty, ale nemali o to záujem. Niektorí ľudia s artritídou však boli nadšení, keď sa začali mať lepšie. Iní sa báli vziať si niečo so štítkom jedu na obale čo bolo určené na likvidáciu švábov a mravcov. Nakoniec Newhnam vyrobil pilulky s bezpečným a efektívnym množstvom bóraxu.


V priebehu piatich rokov a iba z ruky do ruky predával 10 000 fliaš mesačne. Už to nezvládal a požiadal farmaceutickú spoločnosť o jeho predaj. A to bola veľká chyba. Naznačili mu, že sa tým nahradia drahšie lieky a znížia sa ich marže. Stalo sa to, že mali zástupcov vo vládnych zdravotníckych výboroch a dosiahli toho, aby Austrália prijala výnos v roku 1981, ktorý vyhlásil bór a jeho zlúčeniny za jedy v akejkoľvek koncentrácii. Za predaj jedu, ktorý úspešne zastavil šírenie jeho liečby artritídy v Austrálii, dostal Newhnam pokutu 1 000 dolárov.


Veľká časť jeho neskoršieho výskumu sa zamerala na vzťah medzi hladinami bóru v pôde a artritídou. Zistil napríklad, že tradičné ostrovy cukrovej trstiny majú veľmi nízku hladinu bóru v pôde v dôsledku dlhodobého intenzívneho používania hnojív. Jamajka má najnižšiu hladinu bóru a výskyt artritídy okolo 70 %. Ďalej nasleduje Maurícius s veľmi nízkym obsahom bóru a 50 % artritídou. Denný príjem bóru v týchto krajinách je menej ako 1 mg/deň.


Všetky liečebné rezorty, o ktorých sa predpokladá, že liečia artritídu, majú v skutočnosti veľmi vysoké hladiny bóru. Vysoký je tiež v Izraeli s odhadovaným denným príjmom bóru 5 až 8 mg a iba 0,5 až 1 % artritídy.


Analýza kostí ukázala, že obsah bóru v artritických kĺboch ​​a blízkych kostiach je iba polovičný ako obsah bóru v zdravých kĺboch. Rovnako aj synoviálna tekutina, ktorá maže kĺby a dodáva chrupavke živiny, má pri artritíde kĺbov nedostatok bóru. Po pridaní bóru boli kosti oveľa tvrdšie a chirurgovia ich vedeli ťažšie rozpíliť. Pri doplnení bóru sa zlomeniny kostí liečia asi dvakrát rýchlejšie ako normálne u ľudí a zvierat.


Borax je tiež účinný pri iných formách artritídy, ako je reumatoidná artritída, juvenilná artritída a systémový lupus erythematosus. Napríklad doktor Newnham pozoroval mladé dievča vo veku 9 mesiacov s juvenilnou artritídou. Dokázal ju vyliečiť za 2 týždne.


Napísal, že ľudia sa zvyčajne môžu zbaviť bolesti, opuchov a stuhnutia asi za 1 – 3 mesiace. Môžu potom znížiť liečbu z 3 na 1 bórové tablety (3 mg každá) denne ako udržiavaciu dávku, aby sa zabránilo akejkoľvek budúcej artritíde. Ďalej uviedol, že u pacientov s reumatoidnou artritídou sa zvyčajne vyskytuje Herxheimerova reakcia a že je to vždy dobrý prognostický znak. Mala by byť výrazná a po ďalších 2 – 3 týždňoch bolesť, opuch a stuhnutosť zmiznú.


Toto vyhlásenie mi prišlo nielen zaujímavé, ale aj prekvapujúce. Herxheimerova reakcia je skoré zhoršenie príznakov so zvýšenou bolesťou. Je to zvyčajne spôsobené toxínmi, ktoré uvoľňujú zabitá Candida a Mycoplasma. To je v antimikrobiálnej liečbe veľmi časté a borax je určite mimoriadne dobrý a silný fungicíd. Čo ma prekvapuje, je, že tento fungicídny účinok môže byť prítomný aj pri tejto dosť nízkej dávke 75 až 90 mg bóraxu.


https://www.biosferaklub.info/konspiracia-okolo-boraxu-ii/
Konšpirácia okolo boraxu II.
z článku:
Ako vynikajúci fungicíd sa borax úspešne používa na liečbu kandidózy. Na fóre zdroja „Klinika Zeme“ s názvom „Metódy liečby Bórom“ je veľa zaujímavých informácií. Pri nízkych až stredných hmotnostiach ľudia používajú 1/8 čajovej lyžičky prášku bóraxu a pri vyšších hmotnostiach 1/4 čajovej lyžičky na liter vody. Osoba pije túto vodu tak, že rozdeľuje dávky na celý deň a robí to 4 alebo 5 dní v týždni, koľko je potrebné.


Mnoho autorov napísalo, že im to veľmi pomohlo alebo ich to vyliečilo. Napríklad tento príspevok:


“Mám tiež psoriázu, takže možno bolesť v kĺboch ​​stúpa so psoriatickou artritídou. Po prečítaní informácií o boraxe tu na tomto fóre som si pomyslel, že by som to mal vyskúšať. Za jeden deň bolesť v kolenách zmizla! …. Tiež sa zdá, že psoriáza značne oslabila po 2 dňoch vypitia 1/4 čajovej lyžičky bóraxu v 1 litri vody denne.“


Ďalší príbeh o plesni na nohách:


“Namočil si nohy a potom vzal hrsť bóraxu a rozotrel si ho po celej nohe. Povedal, že ho hneď prestala svrbieť! Bol ohromený. O niekoľko týždňov neskôr som sa ho spýtal, ako jeho noha atléta (noha atléta – v medicíne známa ako plesňová infekcia kože nôh.). A on odpovedal: „Páni! Huba sa nevrátila! Táto vec ho úplne vyliečila !!! “


Ďalšie nadšené príspevky sa týkali vaginálnej kandidózy. Borax sa ukázal účinnejší ako iné lieky. Obyčajne sa jedna veľká želatínová kapsula naplnená boraxom alebo kyselinou boritou aplikovala pred spaním niekoľko nocí až 2 týždne. Alternatívne je možné prášok zmiešať s chladným stuženým kokosovým olejom v guľôčkovej alebo čapíkovej forme.


Nedávna vedecká štúdia potvrdzuje tieto pozitívne pozorovania pri vaginálnej kandidóze. Kyselina boritá v dávke plnej kapsuly bola účinná dokonca aj v prípade kandidózy rezistentnej na lieky a proti všetkým testovaným patogénnym baktériám. Z dôvodu väčšieho zriedenia nemusí byť striekačka dostatočne účinná na baktérie a kandidózu rezistentnú na lieky, ale mala by fungovať pre bežnú kandidózu. Borax bol vďaka svojej zásaditosti účinnejší ako kyselina boritá.


Za normálnych zdravých podmienok existuje Candida ako neškodné oválne kvasinkové bunky. Po napadnutí sa vyvinú reťazce pretiahnutých buniek nazývaných pseudohyfy a nakoniec vysoko invazívne dlhé, úzke a tubulárne vlákna nazývané hýfy. Poškodzujú črevnú stenu, spôsobujú zápal a syndróm deravého čreva. Pseudohyfy a hyfy sa vyskytujú v krvi ľudí s rakovinou a autoimunitnými ochoreniami. Candida môže tiež vytvárať tvrdé vrstvy biofilmu. Rovnaká štúdia ukazuje, že kyselina boritá/borax inhibuje tvorbu biofilmu, ako aj transformáciu neškodných kvasinkových buniek na invazívnu formu hyf. V ďalších článkoch som ukázal, že tento proces, zvyčajne iniciovaný antibiotikami, je hlavnou príčinou väčšiny našich súčasných chorôb, a preto sa z boraxu a kyseliny boritej stávajú hlavné lieky. Ale tento článok ukazuje, že existuje oveľa viac dôvodov, prečo im dať najvyššie hodnotenie.


Vo vedeckom prehľade z roku 2011 bol vyvodený záver:


„… kyselina boritá je bezpečná, alternatívna a ekonomická voľba pre ženy s opakujúcimi sa a chronickými príznakmi vaginitídy, keď zlyháva konvenčná liečba …“.


Použitie ako základný minerál: Najskôr rozpustite vrchovatú čajovú lyžičku (5 – 6 g) bóraxu v 1 litri kvalitnej vody. Toto je váš koncentrovaný roztok, uchovávajte ho mimo dosahu malých detí.


Štandardná dávka = 1 čajová lyžička (5 ml) koncentrátu. Obsahuje 25 až 30 mg bóraxu a poskytuje asi 3 mg bóru. Užívajte 1 dávku denne s jedlom alebo nápojmi. Ak sa cítite dobre, užite druhú dávku s iným jedlom. Ak neexistujú žiadne osobitné obavy týkajúce sa zdravia alebo z dôvodu zachovania zdravia, môžete pokračovať v užívaní 1 alebo 2 dávok denne neobmedzene.


Ak máte problémy ako artritída, osteoporóza a súvisiace stavy, kŕče alebo stuhnutie, stuhnutosť v dôsledku vysokého veku, menopauza alebo ak potrebujete zvýšiť svoju nízku tvorbu pohlavných hormónov, zvýšte príjem na 3 alebo viac štandardných dávok počas niekoľkých mesiacov alebo dlhšie, až kým nebudete mať pocit, že je váš problém dostatočne vyriešený. Potom dávku opäť znížte na 1 alebo 2 denne.


Na riešenie kandidy, iných plesní a mykoplaziem alebo na odstránenie fluóru z tela používajte svoju nádobu s koncentrovaným roztokom:


Nízka dávka pre nízku telesnú hmotnosť: 100 ml alebo 1/8 čajovej lyžičky prášku bóraxu alebo 500 mg; najlepšie s jedlom so základnými sacharidmi alebo po ňom.


Stredná dávka pre ťažších ľudí alebo bežnejšiu kandidu: 200 ml alebo 1/4 čajovej lyžičky/1 000 mg prášku bóraxu; užite počas alebo po 2 jedlách.


Vysoká dávka pri závažných plesňových / kandidálnych problémoch, ako sú autoimunitné ochorenia, rakovina alebo demencia: 1/2 čajovej lyžičky prášku bóraxu sa zmieša s jedlom.


Začnite vždy s nižšou dávkou a postupne sa prepracujte k očakávanému alebo efektívnemu maximu. Užívajte potrebné množstvo podľa potreby 4 alebo 5 dní v týždni, alebo si každý mesiac urobte prestávku jeden týždeň alebo pravidelne striedajte borax s iným fungicídom.


Pri vaginálnej kandidóze naplňte veľkú želatínovú kapsulu bóraxom a aplikujte pred spaním počas jedného až dvoch týždňov. Pri plesni nechtov na nohách alebo na nohách, si nohy namočte a potierajte práškom bóraxu.


Borax môžete užívať s jedlom alebo s nápojmi. Je dosť zásaditý a chutí ako mydlový vo vyšších koncentráciách. Môžete to maskovať citrónovou šťavou, octom alebo kyselinou askorbovou.


články sú dlhé plné informácií, odporúčam prečítať celé.


Posledný príspevok od kata  ·  pred 1 dňom o 19:50
787
10

V pátek, ve věku 80 let zemřel ve svém domě v sicilské Vittorii Arturo Di Modica, tvůrce proslulého Wallstreetského "Útočícího býka".


Italský sochař žil v New Yorku 40 let, přijel v roce 1973, kdy si otevřel umělecký ateliér v městském sousedství SoHo.


Pomocí náklaďáku a jeřábu, bez povolení, nainstaloval v New Yorském finančním okrsku sochu bronzové býka noci 16. prosince 1989.


Umělec údajně utratil 350 tisíc dolarů ze svých peněz, aby vytvořil tuto 3,5 tunovou bronzovou bestii, která má symbolizovat houževnatost Americké ekonomiky po krachu na burze roku 1987.


Řekl, že zamýšlel sochu jako vtip a provokaci, místo toho se ale stala zatraceně vážnou věcí, předurčenou stát se jedním z nejnavštěvovanějších monumentů.


V rozhovoru pro La Republica uvedl, že asi 40 kamarádů, jeřáb a náklaďák provedli rychlou operaci (v originálním článku "swift operation), na kterou měli pět minut, jinak by riskovali, že je chytí policie. Vypozoroval, že policie v noci dělá kolem Wall Street "kolečko" každých 7-8 minut.


Když sochař a jeho kamarádi dorazili na místo, zjistil, že tam byl vztyčen vánoční strom. Uložili tam býka tak jako tak a otevřeli si Šampaňské. (Champagne)


Di Modica opustil Vittorii na Sicílii ve věku 19 let a odjel do Florencie, kde studoval výtvarné umění.


V čase své smrti pracoval na prototypu dvojice koní, které měl v plánu vytvořit pro sicilské město. Předpokládalo se, že dílo bude 132 stop (asi 40 metrů) vysoké a bude vztyčeno na břehu řeky.


Pohřeb se bude konat v pondělí, ve Vittorijském Kostele Svatého Jana Křtitele, jakožto oficiální den smutku.


6032af8731cc7


https://www.ntd.com/arturo-di-modica-sculptor-of-wall-street-bull-dies-at-80_569917.html


Posledný príspevok od JS22  ·  pred 1 dňom o 18:47
245
1

Koncom januára začal ruský startup Hover testovať lietajúce taxi v Moskve, v malej aréne v Lužnikách. Korešpondent TASS to vyskúšal v obchode medzi prvými a dozvedel sa o najbližších vyhliadkach na prepravu budúcnosti


Toto je veľký dron. Vhodný pre dvoch ľudí

Lietajúci taxík je v podstate veľký dron. Funguje na rovnakom princípe. Navonok to pripomína niečo medzi kvadrokoptérou a rogalom. Čakáme s ďalším cestujúcim v malej športovej aréne v Lužnikách. Tím spoločnosti Hover pripravuje lietadlo na let nabíjaním z bežnej zásuvky s napätím 220 voltov (nabíjanie týmto spôsobom trvá dlho - osem hodín, pri priemyselnom nabití - 40 minút). Paralelne s nami sa hovorí, čo toto zariadenie dokáže: dokáže zdvihnúť dvoch ľudí do vzduchu súčasne (do 300 kg). Štartuje sa zvisle, ako vrtuľník, z nepripravenej oblasti, napríklad z parkoviska, a sama osebe nezaberá viac ako parkovacie miesto. Môžete ich ovládať pomocou rádiového diaľkového ovládača, rovnako ako bežnú kvadrokoptéru. Vývojári teda budú náš let ovládať manuálne. K dispozícii je tiež automatický režim, v ktorom môžete nastaviť trasu, konkrétnu nadmorskú výšku a ďalšie.


Pred a za zariadením vidíme osem skrutiek. „Čo ak sa niečo pokazí?“ - máme predvídateľný záujem skôr, ako nastúpime do kokpitu. Ak polovica vrtúľ prestane pracovať vo vzduchu, môžete na ďalších štyroch letieť k zemi, vysvetľujú nám. V prípade vážnejšieho problému je vo vzdušnom taxíku záložný padák.


Na testovaciu jazdu sme dostali okuliare a slúchadlá. O pár minút neskôr sa dozvedáme, že keď letíte vo vzdušnom taxíku, je to dosť hlučné, cestujúci sediaci vedľa neho musia kričať, aby ho bolo počuť. Prvá vec, ktorá vás zaujme, keď sa ocitnete v kabíne, však nie je volant ani iné ovládacie páky. Pre motoristov je to neobvyklé. A priznávam, že pohodlia je stále málo: je preplnená, vysokí ľudia nemôžu stáť vzpriamene. Nasledujúce verzie sľubujú, že to bude pohodlnejšie. V kabíne aerotaxi sú vlastne len sedadlá a slučka na otvorenie samotného balistického padáka, ktorý v prípade problémov dron pristane na zemi.


Náš dron vzlietne zo zeme iba na pár sekúnd - už nie. Tvorcovia aerotaxi to vysvetľujú bezpečnostnými požiadavkami. No, rozbieha sa nízko - maximálne pol metra, skáče trochu dopredu. Zároveň sa neotriasalo a nebolo to nijako strašidelné, chcel som letieť dlhšie a vyššie pre živšie dojmy.


Nie hotové letecké taxi, ale lietajúce laboratórium


Dnes je zariadenie schopné vzlietnuť do výšky 150 m a zrýchliť na rýchlosť 200 km / h. Nebudete môcť lietať dlho - batéria vydrží 20 minút (batérie sú vo všetkých technológiách všeobecne slabým miestom). Dron je okrem motorov vybavený lidarom na zisťovanie nadmorskej výšky, barometrom, akcelerometrom a ďalšími senzormi. Ďalšia úprava použije kamery, aby zariadenie mohlo vidieť a rozpoznávať objekty.


„Toto nie je ani prototyp, ale lietajúce laboratórium,“ hovorí Dmitrij Popov, technický riaditeľ spoločnosti Hover. „Zariadenie testujeme od minulého leta, počas tejto doby sme zhromaždili veľa údajov a teraz pripravujeme novú verziu. dronu. “


V tejto fáze bude podľa Dmitrija Popova najskôr potrebné odstrániť administratívne bariéry: „Dron sa teraz môže dostať aj do Kremľa, ale samozrejme doň nebudeme vpustení. Testovanie môže preto začať pozdĺž riek a jazerá, kde to môže, ak sa niečo stane, je bezpečné dostať sa na vodu a do malých osád. Kompletný servis bude trvať sedem až osem rokov. “


Teraz sú na základe pracovnej skupiny Aeronet s podporou ruskej vlády pripravené novely právnych predpisov, ktoré dronom umožňujú účasť na leteckých prácach, získavanie osvedčení podobných leteckým spoločnostiam, preprave nákladu, batožiny, pošty a , dosť pravdepodobne, v budúcnosti ľudia. "Tieto projekty zvažuje ministerstvo dopravy. Myslím si, že k takýmto činom môže dôjsť v priebehu najbližších dvoch rokov," uviedol Aleksandr Khripunov, pracovník Centra infraštruktúry aeronetov v Národnej technologickej iniciatíve (NTI), člen spoločnosti Aeronet. skupina.


Vo väčšine krajín je tiež použitie dronov na komerčné účely zakázané alebo si vyžaduje špeciálne povolenia. Neexistujú žiadne odporúčania Medzinárodnej organizácie pre civilné letectvo (ICAO). Zároveň v USA už našli uplatnenie pre drony vo viacerých projektoch doručovacej služby. V roku 2019 teda spoločnosť UPS oznámila vytvorenie novej služby - dodávku lekárskych vzoriek pomocou dronov. Vo Veľkej Británii, Švédsku a Belgicku je použitie dronov na komerčné účely možné buď na základe samostatného povolenia od štátu, alebo po získaní príslušných osvedčení operátora.


To, čo spoločnosť Hover vyrába, sa deje v experimentálnom režime, to znamená, že stále ide iba o test technických možností dronov na takéto použitie. Potreba regulácie vznikne, keď sa bude viac využívať, “uviedol Khripunov.


Air taxi a lietajúci motocykel


Súkromné ​​použitie kurzora myši nie je naznačené. Môže byť nebezpečné dať takéto zariadenia do rúk bežným používateľom, hovorí prevádzkový riaditeľ spoločnosti Alexander Skalov: "Zariadenie vyžaduje pilotné zručnosti. Ak ho predáme všetkým, ľudia môžu trpieť sami alebo ublížiť iným."


Okrem aerotaxi uvádza startup do života lietajúci motocykel HoverBike Scorpion S3. Teraz má 3,5 tisíc predobjednávok po celom svete. Spoločnosť sa tiež rozhodla, že ho nebude predávať bežným používateľom. Nový koncept je zamerať sa na špeciálne úlohy. Napríklad v roku 2017 spoločnosť uzavrela dohodu s dubajskou políciou, čím získala prvý výrobný hoverbike.


V prípade dronu chce spoločnosť urobiť svoju leteckú taxislužbu podobnú Uberu (vlani Uber predal divíziu, ktorá leteckú taxislužbu vytvorila) alebo ju integrovať do ďalších agregačných aplikácií. Spoločnosť očakáva, že v budúcnosti, keď sa letecké taxíky stanú každodennou rutinou, budú ziskovejšie ako obvykle, náklady na let môžu byť asi 20 rubľov na kilometer.


Keď bude obloha plná bezpilotných lietajúcich strojov, objavia sa automatizované kontrolné body, uviedol Skalov. "Môžete dispečerské úlohy delegovať na programy, ktoré budú vedieť, kam niektoré drony letia, a nasmerovať ich tak, aby sa niektoré nezrazili s ostatnými. Teda plne automatické stredisko, ktoré funguje samostatne. Objavia sa aj letecké trasy," uviedol. V prípade úspešných testov sa sériová výroba lietajúcich taxíkov začne koncom tohto roka a prvé lety nad mestom sa v tomto prípade môžu začať v rokoch 2023–2025.


https://tass.ru/ekonomika/10771607


Posledný príspevok od JS22  ·  pred 1 dňom o 18:11
106
0

Matka policisty Briana Sicknicka, který zemřel 7. ledna, necelý den po událostech v Kapitolu, řekla, že nezemřel na následky úderu hasícím přístrojem do hlavy pro-Trumpovským davem, jak uvedl New York Times a další média, nýbrž nejspíše utrpěl mrtvici.


"Ne, nebyl udeřen do hlavy. Myslíme si, že utrpěl mrtvici, ale nevíme nic jistě." uvedla Gladys Sicknick.
"Rádi bychom věděli, co se stalo."


NY Times, CNN, NBC upravily zprávu až týdny po událostech 6. ledna a vyvrátily původní tvrzení New York Times, že policista Sicknick byl umlácen k smrti hasícím přístrojem.


Dle NY Times se vynořila nová fakta ohledně smrti Briana Sicknicka, která zpochybnují původní oficiální verzi ze zdrojů blízké Kapitolské policii.
Nicméně, tyto zprávy o Sicknickově smrti se vynořovaly již v době vydání článku NY Times, 8. ledna...


Nepodložené obvinění, že policista byl zabit protestujícím, bylo užíváno vedoucími impeachmentu ve Sněmovně reprezentantů jako argument k tomu, že by měl být Trump odsouzen v senátním procesu impeachmentu ohledně svého projevu z 6. ledna, který způsobil napadení Kapitolu.


Patologové nevypustili žádnou oficiální zprávu ohledně příčiny Sicknickovy smrti.


Mezitím, nikdo nebyl za jeho smrt zatčen ani oficiálně vyhlášen podezřelým a i přesto, že vpád do Kapitolu byl přenášen živě, nejsou žádné videozáznamy, které by ukazovaly, že Brian Sicknick byl udeřen hasícím přístrojem do hlavy.


Oficiální prohlášení Kapitolské policie říká: "Strážník Brian D. Sicknick zemřel kvůli zraněnín, prodělaným, když byl ve službě...byl zapojen v opatřeních proti nepokojům ve středu, 6. ledna 2021, v Kapitolu Spojených států a byl zraněn, když byl fyzicky zapojen s protestujícími. Vrátil se do kanceláře své divize (division office), kde zkolaboval. Byl převezen do místní nemocnice, kde podlehl svým zraněnín."


Investigativní novinář Glenn Greenwald minulý týden uvedl, že Sicknickova smrt byla uváděna tak moc, jelikož to byl "jediný příklad toho, že pro-Trumpovský dav někoho zabil, jaký média měla." Dodal, že žádná z dalších čtyř smrtí během protestů nebyla rukama protestujících a jediná osoba, zabitá úmyslným násilím, byla pro-Trumpovská protestující Ashli Babbitt, neozbrojena a z blízké vzdálenosti zastřelena policistou do krku. (Jednalo se samozřejmě o jiného policistu.)


https://www.ntd.com/capitol-police-officer-brian-sicknicks-mother-he-wasnt-hit-on-the-head-by-trump-supporter_571288.html


51
0

Pakistan a India sa dohodli na dodržiavaní prímeria v Kašmíre


akistan a India sa dohodli na dodržiavaní existujúcich zmlúv o prímerí v Kašmíre. Vo štvrtok to oznámili predstavitelia v Islamabade i Naí Dillí. Po rokoch krvavých pohraničných zrážok to posilnilo nádej na mier v tomto vysoko militarizovanom regióne, zamýšľa sa tlačová agentúra DPA.


Dohoda dosiahnutá medzi veliteľmi vojenských operácií vstúpila do platnosti počas noci na štvrtok, uviedla pakistanská armáda v oznámení.


Vzťahy medzi oboma susednými krajinami sú napäté už dlho. Oznámenie bolo preto v Islamabade aj Naí Dillí prijaté ako významný diplomatický krok.


Obe juhoázijské krajiny podpísali prímerie v roku 2003. Tieto jadrové veľmoci bojovali o ovládnutie Kašmíru od roku 1947, keď bývalá britská kolónia India získala nezávislosť a rozdelila sa na Indiu a Pakistan.


Napriek spomínanému prímeriu dochádza na 740 kilometrov dlhej kontrolnej línii, ktorá rozdeľuje Kašmír na oblasť ovládanú Indiou a oblasť pod kontrolou Pakistanu, k opakovaným vojenským incidentom. Oba susedné štáty bojovali proti sebe už v niekoľkých vojnách.


Pozornosť Indie sa však v poslednom čase sústreďuje na starý pohraničný konflikt s Čínou. Pri incidente v lete 2020 bolo zabitých najmenej 20 indických vojakov a štyria čínski.
https://www.teraz.sk/zahranicie/pakistan-a-india-sa-dohodli-na-dodrziav/530753-clanok.html


173
0

Panarin – Ranni kavicka 25.02.2021


President Putin se setkal s presidentem Kirgizie, byly tam 10.1.21 volby. Siuace v zemi je stabilni. Byla domluvena ruska ekonomicka podpora Kirgizie.
http://kremlin.ru/events/president/news/65069


President Putin vystoupil na kolegiu FSB. Vyzval sluzbu k aktivni praci proti nepratelskem vmesovani. Na podzim v zari se budou konat parlamentni volby.
http://kremlin.ru/events/president/news/65068.


Ve spojitosti s praci FSB – Zabajkali – Vasiljev byl odsouzen na 8 let za vlastizradu – predaval data cinske rozvedce.


Zlepsuji se vztahy Ruska a Saudske Arabie. Sef Rostecha oznamil pripravu kontraktu na prodej komplexu S-400 (Patrioty to nedavaji) a S-35.


Tel. rozhovory presidentu Iranu a Turecka probehly uspesne v ramci Astanskeho formatu Rusko-Turecko-Iran. Tim se drzi stabilita v Syrii.


Rusko – tyka se vnitrostatniho boje elit – patrioti versus clintonovci.
Byl zatcen byvaly reditel departamentu min. skolstvi A. Raskov. V lete byla zatcena namestkyne min. skolstvi, liberalka Marina Lukasevic a a Michail Polov za financni machinace. Pikantni je, ze Lukasevicova je nejlepsi kamaradka manzelky Cubajse.


Venezuela – Maduro vypovedel velvyslance EU za to, ze EU uvalila na Venezuelu sankce.


Izrael vede ve vakcinaci obyvatelstva. Je zaockovano 48%, ale pokracuje se. V Izraeli je slozita situace. V breznu se budou konat volby.


Ostrov svobody, Kuba – zacina zde masova vyroba uz druhe vakciny. Na Kube se zachovaly nejlepsi elementy sovetskeho zdravotnictvi.


USA – Biden prodlouzil mimoradna narizeni ohledne Coronaviru.
FOX News patriot Tucker Carlson – ve state Oregon v kurzu matematiky algebra jsou nejlepsi bili. Toto muze byt rasove diskriminujici, proto se kurz bude nazyvat etnomatematika. Algebra je rasismus, rika Carlson – jako bychom si pripomneli Velkou francouzskou revoluci, zednarskou r. 1789.


Gruzie – po zatceni vudce opozice je situace stabilni, pokusy rozkolebat situaci se nezdarily. Novy premier zavadi tvrde poradek, krome toho otevira hranice pro ruske turisty, kteri chteji navstivit tuto pravoslavnou zemi.


Y
1.1k
11

Rýchly nástup elektromobilov vyvoláva obavy zo strany prevádzkovateľov energetických sietí. Ak nemá prísť ku kolapsu, musia „skrotiť“ nároky majiteľov elektrických áut.
Upozornili na to nedávno britskí aj francúzski výrobcovia a distribútori elektrickej energie. Súčasné rozvodné siete nie sú schopné dodávať dostatok energie pre elektromobily, najmä ak sa ich veľké množstvo nabíja v rovnakom čase. Briti si už vymáhajú právo od tamojšieho regulačného orgánu odpájať na diaľku elektrické autá od sietí a Francúzsko, ktorému hrozil minulý týždeň dokonca blackout, vyzvalo obyvateľov, aby šetrili elektrickou energiou. Teraz sa pridávajú Nemci. Ani sa niet čomu čudovať. Dotácia vo výške 9 000 eur extrémne zvyšuje záujem o kúpu elektromobilov v tejto krajine. Ich počet prudko rastie a rastie aj počet nabíjacích staníc. Rozvodné siete sa tým začínajú dostávať na hranu kapacitných možností. Bez regulácie to nepôjde.


Nemecký Die Welt sa lepšie pozrel na návrh zákona o energetickom priemysle a našiel v ňom nenápadnú pasáž, ktorá hovorí o takzvanom „vyhladzovaní špičiek“. Nemusíme chodiť dlho okolo horúcej kaše. Ide presne o „vypínanie“ elektromobilov. Nemeckí energetici sa domáhajú možnosti zastaviť nabíjanie ktoréhokoľvek elektromobilu na dve hodiny v časoch, keď nebude v sieti dostatočná kapacita. „To nie je správa o ‚vyhladzovaní špičiek‘ ale o ‚vypínaní elektriny‘," komentuje návrh Die Welt. Je to ale jediná možnosť ochrany pred kolapsom blackoutom. Elektromobily sú jednoducho nenásytné. Reinhard Nenning z rakúskej energetickej asociácie (VÖE) preto tvrdí, že vízia 100-percentného zastúpenia elektromobilov je jednoducho nedosiahnuteľná.


„Sieť sa začne zahrievať už vtedy, keď pár ľudí v rezidenčných štvrtiach začne nabíjať svoje elektromobily z wallboxov s výkonom 22 či dokonca len 11 kW,“ hovorí Nenning. „Ak vraj niekto tvrdí opak, potom musí počítať s tým, že autá budú musieť byť nabíjané len výkonom maximálne 3,7 či maximálne 7,4 kW,“ dopĺňa ho Benedikt Kessler, šéf správy siete nemeckej spoločnosti energis-Netzgesellschaf. To by ale znamenalo, že elektromobily s kapacitou akumulátorov 100 kWh by sa nabíjali 14 až 30 hodín, čo je veľmi obmedzujúce. Podľa Kesslera je možné v budúcnosti „uživiť“ elektromobily len za predpokladu, že nebudú predstavovať viac 30 percent vozového parku. „Ak bude elektromobilov 100 %, nebude to fungovať,“ dodáva.


Majitelia elektromobilov si tak budú musieť v budúcnosti zvykať, že pripojenie k nabíjačke ešte nemusí znamenať nabíjanie. Je to čosi podobné, akoby vám ktosi na určitý čas zabránil natankovať benzín či naftu do vášho auta a vy by ste museli čakať na čerpacej stanici, kým začne čerpadlo stojanu opäť pracovať. Inak to ale nepôjde. Veď Nemecko podobne ako Veľká Británia chce zakázať predaj áut so spaľovacími motormi už v roku 2030. Na druhej strane však môžu byť elektromobily aj istou „poistkou“ pred blackoutom. Počíta sa totiž so systémom V2G (Vehicle to Grid), keď by elektromobily mohli v špičkách posielať energiu z batérií a vyrovnávať nebezpečné výkyvy prenosovej sústavy. To ale pre majiteľov elektrických aut znamená, že nielenže autá nedobijú, ale dokonca energiu poskytnú sieti.
https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/575586-aj-nemecko-chysta-vypinanie-elektromobilov-ak-nechce-blackout/


Posledný príspevok od kata  ·  pred 2 dňami o 14:08
346
1

Zástupce ministra zahraničí Sergej Ryabkov se domnívá, že Rusko „se musí distancovat od amerického finančního a ekonomického systému, aby vyloučilo závislost na tomto toxickém zdroji neustálých nepřátelských akcí“.


Toto stanovisko vyjádřil náměstek ministra zahraničních věcí Ruské federace Sergej Ryabkov ve středu zveřejněném rozhovoru s obchodní agenturou Bloomberg .


„Musíme se ohradit od amerického finančního a ekonomického systému, abychom eliminovali naši závislost na tomto toxickém zdroji neustálých nepřátelských akcí,“ řekl náměstek ruského ministra zahraničí. „Musíme snížit roli dolaru ve všech operacích . “ Ryabkov zároveň, jak uvádí Bloomberg, nevysvětlil, jaká konkrétní opatření by mohla ruská strana přijmout, aby snížila závislost na americké měně.


Podle agentury, zástupce šéfa ruského ministerstva zahraničí zdůraznil, že napětí ve vztazích mezi Ruskou federací a Spojenými státy neustále roste. „Nikdy nic takového neexistovalo, a to ani ve smyslu nedůvěry, ale ve smyslu vzájemného nepřátelství,“ citoval Bloomberg Ryabkova. „Emoce jsou mimo rozsah a zlepšení se dlouho nedočkáme, dlouho."
https://tass.ru/politika/10776277?repost=rpzh202102250758


Vystřel z Aurory?


Vypadá to


Posledný príspevok od Oracle_911  ·  pred 2 dňami o 14:01
891
11
Ludvík zverejnil(a) pred 3 dňami o 12:35
Otázky a odpovede

Nejsem si jistý a tak je vás dovolím zeptat:
Vysvětlí mi prosím někdo, jak "funguje" na Marsu padák, který byl použit při čtvrtečním přistání roveru Perseverance na povrchu Marsu, když je na tam přibližně stokrát řidší atmosféra než na Zemi ? Zvláště, když i na Zemi jsou s výsadkem těžších předmětů pomocí padáku (ů) velké problémy a ne každá armáda to doposud zvládla.
Sledujeme další díl "vesmírných děl " Hollywoodu v přímém přenosu? Děkuji.


https://www.ceskenoviny.cz/…751


"Vědci totiž předpokládají, že právě částice slunečního větru, které doslova bombardovaly ovzduší planety po miliardy let, způsobily současný stav: Mars přišel možná až o 99 % své původní atmosféry, která je nyní přibližně stokrát řidší než ta pozemská. "


https://www.stoplusjednicka.cz/…uch


Posledný príspevok od Počtář  ·  pred 2 dňami o 13:20
944
3

Vyhrozovani USA sankcemi proti Severnimu proudu 2 ma svuj ucinek.
Spolkova vlada a evropske firmy nevydrzely tlak Bidena. Vyplyva to ze zpravy US- min. zahr. veci Kongresu.
Mezi odstoupivsi firmy patri poskytovatel prumyslovych sluzeb Bilfinger z Mannheimu a k Münchener Rück patrici pojistovna Munich Re Syndicate Limited.
U vetsiny firem, ktere se na Severnim proudu 2 podilely a svoji cinnost ukoncily nebo ukonci, se jedna podle zpravy o pojistovaci koncerny. Tyto firmy sidli vetsinou ve VB. Take Schweizer Zurich Insurance Group a Axa Group se sidlem v Parizi ukoncily svoji cinnost na Sev. proudu 2.
Americky geopolitik George Friedman rekl v rozhovoru pro Deutsche Wirtschaftsnachrichten o Severnimu proudu 2 a nemeckych ambicich trvat na jeho stavbe nasledujici:
„Nemecko se muze prosadit, pokud bude schopne zaplatit nutnou cenu. Tento projekt nestoji v souladu s misi NATO a Nemecko je clenem NATO. Spolkova vlada ale vychazi z toho, ze cena nebude tak vysoka. Uvidime, jestli nebude "cena tak vysoka". Nyni se Berlin ocividne sklonil.


https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/509853/Schlag-gegen-Russland-und-Deutschland-18-Firmen-ziehen-sich-aus-Nord-Stream-2-zurueck


Y
Posledný príspevok od Mirec D.  ·  pred 2 dňami o 07:44
Kategórie
Akcie
Skryť popisy k témam
Povoliť nekonečné posúvanie
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Predchádzajúca stránka
12345 ... 23
Nasledujúca stránka
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber tém
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept