Zobraziť kategórie

Koncepcia sociálnej bezpečnosti – základ lepšej, dlhodobo udržateľnej spoločnosti

Každý v miere svojho chápania pracuje pre seba a svojich blízkych a v miere svojho nechápania pracuje na tých, ktorí chápu a rozumejú viac.

262
0

Klíčový izraelský muž pro očkování: Pokud jde o omikron, nevidíme prakticky žádný rozdíl mezi očkovanými a neočkovanými. Mimochodem, Cyrille Cohen, jeden z poradců izraelské vlády pro očkování a vedoucí oddělení imunologie na Bar Ilan University, včera řekl UnHerd, že zelené průkazy se v době omikronové nadvlády staly „irelevantními“ a že očekával jejich zrušení. již brzy.


"Pokud jde o omikron, nevidíme prakticky žádný rozdíl mezi očkovanými a neočkovanými a oba mohou být infikováni víceméně stejně," řekl.


"Musíte pochopit, že zelené průkazy, a není to žádné tajemství, nejsou nutné pouze k zabránění přenosu viru. Jsou zde také proto, aby povzbuzovaly lidi, aby se nechali očkovat. A nechtěl bych mluvit o politických aspektech teď zelený pas, ale je to realita,“ řekl. je Cohen.
"V zelených průkazech nebo QR kódu není žádná lékařská ani epidemiologická logika, dochází k poškození ekonomiky a velký příspěvek k vytváření paniky."


2.9k
25
Atevi zverejnil(a) 26. 7. 2021 o 16:11
Politika v ČR

Return to Essential Scientific Ethos and Transparency


Účelem spolku je obnova základního vědeckého étosu, transparentnosti a svobody v akademickém výzkumu ve prospěch všech živých bytostí.
Cíle spolku Resetheus:


 • Identifikovat scientismus ve vědě a poukazovat na jeho dogmata.
 • Identifikovat střet zájmů ve vědeckém výzkumu.
 • Podporovat akademickou svobodu ve výzkumu a poukazovat na její potlačování.
 • Obnovit zdravou debatu a skepsi ve vědeckém bádání.
 • Obnovit přesné vědecké postupy ve výzkumu a jejich dodržování.
 • Iniciovat opakování opakovatelných studií.
 • Provádět vlastní nezávislý výzkum a nezávislé studie.
 • Iniciovat výzkum v nedostatečně financovaných oblastech.
 • Iniciovat výzkum příčin nemocí a obnovy zdraví.https://resetheus.org/

Žádosti o informace MZČR podle 106/1999 Sb. a odpovědi
https://resetheus.org/korespondence/mzcr/


Odborná stanoviska:
https://resetheus.org/odborna-stanoviska/


Odborná literatura:
https://resetheus.org/odborna-literatura/


Zverejnené videá:
https://odysee.com/@resetheus:5@resetheus:5

Posledný príspevok od kata  ·  pred 3 dňami o 09:13
2.3k
49

https://www.youtube.com/watch?v=4vMy6rgoqH4


Следы чужих технологий-Локации aneb mimozemšťany ani reptiliány tady neuvidíte


 • 00:00-08:50 úvod do problematiky skrz polygonální stavitelství Jižní Ameriky
 • 08:50-36:00 (cca) востребованные части мира, aneb jak řekl Lenin (ne doslova:)), to co se nám fotografuje na pozadí vnitřní části dutiny lebeční, jak to zpracovat a jak použít.
 • 36:00-41:32 závěr, aplikace-modelace některých možných stavů dějin a vývoje.

Doporučuji všem, nejen hledačům zapomenutých světů. Pro mě taková dostatečně všeobecná metodika poznání. Pevný nástroj.
Pro ruštináře obtížnost... как два пальца


Posledný príspevok od Archal  ·  pred 4 dňami o 00:34
114
0
delnas zverejnil(a) pred 4 dňami o 22:41
Mimo kategórií
Burza

Je zajimave sledovat politiku....." pres procesy probihajicimi na BURZE....
Jen tak namatkou ...rano otevrete web-page TSX money a vidite,
ze olej je 80 centu nahore = nejakych 85 BOE = barrel oil equivalent = cz.-cena za jeden barel oleje......mimochodem pred par lety byl kolem $ 40.oo""
v poledne je to 50 centu dole a nez se burza zavre tak sup a pro dnesek to skonci $2.30 nahore...=to znamena nejakych $ 86.50
plus /minus.....
Jak vidite je tam velka volatility/nestabilnost?? cena velmi kolisa....
US aby mohli vyvazet olej z bridlicovych nalezist/tz. fraking...tak potrebuji cenu pres $60.00 aby to bylo rentabilni...ale cenu neurcuji pouze oni.....
ale take rusove se saudy atd...
Vsichni vime, ze USA jsou pomalu liquividovani"" a o tom to vsechno je... pomalu jim utahovat limecek aby se nemohli moc rozpinat... ale pritom jim nechat dostatek kysliku aby mohli existovat...nebot bancropt USA by nikomu moc neprospel...ani vychodu ani zapadu...takze vsechno jde jak ma jit.....vcetne covidu...
hlavne pratele se nenechte deprimovat medialnim terorem.....
ctete mezi radky a vzdelavejte se.....


1.1k
11

Orbán podpořil střílení do lidí, kritizovala Pekarová. Přidal se Lipavský
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/viktor-orban-marketa-pekarova-adamova-lipavsky-kazachstan-solidarita-madasko-prezident-tokajev.A220111_100445_domaci_hend


Z diskuze k článku:
Nekompetentní aktivista Lipavský tam není ani měsíc a už se poprvé předvedl, proč tam nemá co dělat. Přesně možné poškození vztahů se spojenci bylo důvodem, proč ho tam Zeman nechtěl.
Demonstrant s kalašnikovem a zápalnými láhvemi, který rabuje a ničí vše okolo už dávno není demonstrant. Stačí se podívat, jak za pár dní vyplenili dvoumilionové město. S takovými je třeba zatočit hned v zárodku, pokud nechtějí dopadnout jako Libye.


+146/−15


Máme vůbec předsedu vlády?


+167/−12
**


Posledný príspevok od Mirec D.  ·  pred 4 dňami o 21:44
564
2

Po erupci sopky u pobřeží Tongy stále panuje naprostá nejistota ohledně rozsahu škod v tichomořském státě. Tonga byla v pondělí odříznuta od okolního světa. Telefonní spojení s ostrovním Archipelem je přerušeno a pro podmořský internetový kabel se podle médií rýsuje nejhorší možný scénář.
Zatím se přes satelitní telefon dostaly do okolního světa jen zlomky informací z tichomořského státu. "Neexistuje žádná komunikace," stěžoval si tonžský novinář Filipo Motulalo žijící na Novém Zélandu. "Nejhorší je ten výpadek, fakt, že nic nevíme.“
"Plný rozsah škod na životech a majetku je v současné době neznámý," citoval mluvčí Tongského Parlamentu deník New York Times s Fatafehim Fakafanuou. "Vše, co víme, je, že Tonga potřebuje okamžitou pomoc, aby svým občanům poskytla čerstvou pitnou vodu a potraviny. Ztráta většiny komunikačních prostředků podle Fakafanua znesnadnila okolnímu světu, aby si udělal obrázek o situaci v Tonze.
Pohřešovaná Britka je podle jeji rodiny, mrtva
Zatím nejsou žádné zprávy o mrtvých nebo vážně zraněných, řekl novozélandský vládní úředník na Tonze Peter Lund televizní stanici 1News. Lidé jsou stále nezvěstní – Lund také hovořil o vážných škodách na západním pobřeží, kde se také nachází mnoho prázdninových letovisek. "Celé pobřeží a vesnice Kanukupolu byly zcela zničeny," řekl Reuters.
Její rodina uvedla, že na Tonze zemřela Britka. Britské ministerstvo zahraničí v pondělí oznámilo, že se 50letá zena pohřešuje. Rodina mezitím oznámila, že žena zemřela. Její manžel našel tělo, řekl bratr pohřešované v televizi Sky News. Žena byla zasažena přílivovou vlnou, když se snažila zachránit své psy. Pár žil na ostrově již několik let.
Probíhající uklidové Práce
Tsunami, které zasáhlo Tongo krátce po erupci, zasáhlo také nábřeží v hlavním městě Nuku'alofa, oznámil Lund na sociálních sítích. Domy podél této promenády to mely ale vydržet. I jinde se mnoho lidí vrátilo do svých domovů.
Lund také vyjádřil naději na brzké zlepšení obtížné situace v komunikaci. Podle zpráv z médií je v některých oblastech obnoveno zásobování elektřinou – ojediněle jsou opět možné i domácí telefonní hovory, uvádí se na Twitteru. Jeden uživatel zde také odkazuje na dvě funkční rozhlasové stanice, prostrednicvim kterych vláda informuje obyvatelstvo.
Polamal se internetový kabel poblíž sopky?
Mezinárodní komunikace je však podle údajů" New Zealand Herald kvůli oblaku popela vycházejícímu ze sopky i přes satelitní telefonii a internet nadále obtížná. "Podle protichůdných zpráv se nyní zdá být do značné míry jisté, že při víkendové podvodní erupci byl také přerušen kabel, který Tongu propojuje s okolním světem. Oprava bude trvat asi dva týdny nebo i déle."
Vzhledem k tomu, že v blízkosti sopky se nachází trhlina a nebezpečí dalších erupcí, je zřejmě ještě příliš brzy na to, abychom zde uváděli časové období. Pokud by se kabel porusil na pevnině, resp.jen vypadnul proud kvuli prerusenemu kabelu, problém by se podle novin pravděpodobně vyřešil během několika dní.
Nejbližší loď pro pokládku kabelů v Port Moresby
"Máme jen neúplné informace, ale zdá se, že Kabel byl přerušen," řekl agentuře AFP ředitel Transpacifické sítě Southern Cross Cable Network Dean Veverka.
Nejbližší loď pro pokládku kabelů se v současné době nachází v hlavním městě Papua-Nová Guinea Port Moresby, které se nachází více než 4000 kilometrů od Tongy. Podle BBC spojuje 872 kilometrů dlouhý kabel Tongu s Fidži "a odtud se zbytkem světa".
Sopka aktivní od prosince
Krátce po erupci sopky Hunga Tonga-Hunga Ha'apai vypadly v nedaleké Tonze internetové a telefonní linky. Od té doby je přibližně 105 000 obyvatel ostrova odříznuto od okolního světa.
Nový Zéland a Austrálie v pondělí vyslaly pozorovací lety, aby posoudily rozsah škod. Podporovali také satelitní hovory, řekl agentuře Reuters zástupce vedoucího mise Tonga v Austrálii Curtis tu'ihalangingie.
Hunga Tonga-Hunga Ha ' apai je aktivní od prosince. Sopka se nachází asi 30 kilometrů jihovýchodně od ostrova Fonuafo'ou (také známý jako Falcon Island), který patří Tonze. Experti nevylučují další vulkanickou aktivitu ani varování před cunami. To může trvat několik týdnů nebo dokonce let, řekl Shane Cronin, profesor věd o zemi na univerzitě v Aucklandu, Radio New Zealand (RNZ). zde


Y
Posledný príspevok od Zora  ·  pred 4 dňami o 21:39
470
2

Americké letecké společnosti varovaly před" katastrofální " krizí v letectvi zavedením nových mobilních služeb 5G.
Od zítřka plánované použití frekvenčního pásma v pásmu C v USA by mohlo učinit mnoho strojů nepoužitelnými a vést k tomu, že statisíce Američanů uvízne v zahraničí a vznikne Chaos, uvádí se v dopise několika koncernů.
"Dokud naše největší uzly nebudou mít povolení ke startu, velká část cestujících musí zůstat na zemi," napsali šéfové společností American Airlines, Delta Air Lines, United Airlines a Southwest Airlines.
V současné době se uvažuje o zrušení některých mezinárodních letů. Zúčastněné strany však také pracují na možných řešeních, aby se zabránilo zpoždění a výpadkům letů.
Americký Úřad pro leteckou bezpečnost (FAA) varoval před možnými interferencemi 5G s citlivou elektronikou letadel, jako jsou rádiové výškoměry. Americké mobilní operátory AT&T a Verizon se dohodly na vytvoření nárazníkové zóny kolem 50 letišť s cílem snížit rizika a učinit další kroky v příštích šesti měsících.
Na rozdíl od USA se v Evropě obvykle používá kmitočtové pásmo 5G, které je dále od kmitočtových pásem používaných pro rádiové výškoměry. zde


Y
Posledný príspevok od Yori  ·  pred 4 dňami o 18:40
12.7k
118

Vlákno pre informácie o aktuálnom vývoji vo Francúzsku


Ochranka francouzského prezidenta odstoupila kvůli Covid omezením; nechce a nebude chránit prezidenta Macrona: „Macron nestojí za to, aby se za něj umíralo!“
https://cz24.news/ochranka-francouzskeho-prezidenta-odstoupila-kvuli-covid-omezenim-nechce-a-nebude-chranit-prezidenta-macrona-macron-nestoji-za-to-aby-se-za-nej-umiralo/


Posledný príspevok od Putinovec  ·  pred 4 dňami o 16:00
12.8k
69
Ludvík zverejnil(a) 15. 10. 2021 o 16:01
Politika v ČR

Odpojení od plynu po konci Bohemia Energy hrozí stovkám firem
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/odpojeni-od-plynu-po-konci-bohemia-energy-hrozi-podle-komory-stovkam-firem-177963


"Středoevropská energetická burza Power Exchange Central Europe (PXE) dnes uvedla, že ukončení dodávek elektřiny a plynu společností Bohemia Energy neohrožuje stabilitu velkoobchodního trhu s energiemi v Česku. Problémy však podle ní mohou mít města a obce, které doposud nekoupily dodávky energií na příští rok."


"„Urychlené zajištění alternativních zdrojů je zásadní především v živočišné výrobě, kde se bez nich neobejdou především menší kategorie zvířat. Ohrožené jsou hlavně výkrmy a odchovy drůbeže a prasat. Přerušení dodávek plynu může mít dopad také na množství podniků, které jsou na zemědělství napojené, jako jsou výrobci krmných směsí hnojiv nebo technologií,“ sdělil ČTK prezident Agrární komory ČR Jan Doležal."Zvláště pro ty, kteří si dosud neuvědomili, příp. si ani nechtějí uvědomit, co se děje !


Posledný príspevok od Jarek  ·  pred 4 dňami o 15:45
37.6k
261

Vzhľadom na pretrvávajúci problém otvoriť 3. stránku pôvodného vlákna, otváram jeho pokračovanie.
Vlákno pre správy o pokusoch zavádzať vakcinačný apartheid vo svete a o prípadných krokoch späť, ktoré sa v iných vláknach môžu "stratiť" a budú nám chýbať v našej mozaike o tomto vývoji


Posledný príspevok od JankaS  ·  pred 4 dňami o 15:26
217
0

Maltézská křesťansko-demokraticka Roberta Metsola zde se stala novou předsedkyní Evropského parlamentu. Europoslanci ve Štrasburku dnes v prvním kole zvolili 43letou do čela.
Metsola je třetí ženou v prestižním úřadu po Italovi Davidovi Sassolim, který zemřel minulý týden.
Metsola dnes v den svých narozenin (* 18. leden 1979) zvítězila nad kandidáty ze dvou dalších frakcí. Levice poslala do klání Španělku Sira Rego, Zelení Švédku Alice Bah Kuhnkeovou. Sociální demokraté a Liberálové nevytvořili vlastní kandidáty a Metsolu podpořili.
Na oplátku by měli mít kromě jiného po jednom místopředsedovi více než dosud, uvadi parlamentni kruhy.
Metsola, která studovala Evropské právo, zasedá v Evropském parlamentu od roku 2013 a od listopadu 2020 byla jeho první místopředsedkyní. Proslavila se jako zastánkyně právního státu a bojovnice proti korupci. Je poctěna, že jí byla svěřena tato odpovědnost, řekla Metsola bezprostředně po svém zvolení. zde


Y
480
2
goulem zverejnil(a) pred 4 dňami o 11:18
Zahraničná politika
Norsko Breivik

https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/Zahrani%C4%8Dn%C3%AD/norsk%C3%BD-soud-se-za%C4%8Dne-zab%C3%BDvat-%C5%BE%C3%A1dost%C3%AD-o-podm%C3%ADn%C4%9Bn%C3%A9-propu%C5%A1t%C4%9Bn%C3%AD-teroristy-breivika/ar-AAST9tD?li=BBOoZca


Norský soud se začne zabývat žádostí o podmíněné propuštění teroristy Breivika


Dvaačtyřicetiletý Breivik tvrdí, že po deseti letech strávených za mřížemi už nepředstavuje nebezpečí pro společnost. Je ale nanejvýš nepravděpodobné, že by ho soud propustil předčasně.


Posledný príspevok od SloboLubo  ·  pred 4 dňami o 13:54
1.4k
8
V S zverejnil(a) 16. 2. 2021 o 14:28
Zdravie a záhrada

2 články:
https://m.vesty.co.il/articles/58873800?utm_source=telegram&utm_medium=referral&utm_campaign=bitly


Ministerstvo zdravotníctva: hľadáme možnosť ako prijať zákon o povinnom očkovaní


Generálny riaditeľ Ministerstva zdravotníctva Chezi Levi povedal pre Ynet, že v jeho úrade posudzujú možnosť zakotviť povinnosť očkovania proti koronavírusu v zákone. Prof. Levi povedal, že to nie je ľahká úloha, vzhľadom na zákon o právach pacientov, rokovania na túto tému však prebiehajú.


https://m.vesty.co.il/articles/58874270?utm_source=telegram&utm_medium=referral&utm_campaign=bitly


Ultimátum izraelským učiteľom: očkovanie alebo neplatené voľnosť


Ministerstvo zdravotníctva žiada, aby očkovanie bolo povinné, na ministerstve spravodlivosti našli riešenie


Kým ministerstvo zdravotníctva trvá na povinnom očkování učiteľov a ministerstvo školstva ho obviňuje, že zatajuje údaje o očkovaných a neočkovaných pedagógoch, ministerstvo spravodlivosti sa pokúša nájsť riešenie pre školských zamestnancov, ktorí z rôznych príčinou neboli zaočkovaní proti koronavírusu.
Ako zistil Ynet v utorok, 16. februára, ministerstvo spravodlivosti rozpracúva pravidlá, podľa ktorých bude očkovanie povinné pre pedagógov, ktorí sa priamo stretávajú so žiakmi. To neznamená, že do očkovacích stredísk pošlú všetkých. Pravidlá dajú nezaočkovaným školským zamestnancom možnosť výberu: zaočkovať sa, vyučovať diaľkovo alebo odísť na neplatené voľno, kým nenastanú lepšie časy.
Neplánujú sa postihy ako prepustenie zo zamestnania či pokuta. Zdroje z ministerstva spravodlivosti Ynetu oznámili, že ,,ľudí nemožno hnať na očkovanie nasilu, no našou úlohou je ochrániť spoločnosť pred vírusom. Ak niekto očkovanie odmieta, musí za svoje rozhodnutie niesť zodpovednosť".
...
Pre nezaočkovaných školských zamestnancov v Izraeli zatiaľ neplatí nijaký zákaz pracovať. Navyše 11. februára zástupca právneho poradcu vlády Raz Nizri vyhlásil, že zástupcovia miestnych samospráv nemajú právo brániť učiteľom a vychovávateľom v ceste do práce.
Nizri zdôraznil, že taký zákaz nemožno zaviesť v obecných škôlkach, štátnych školách, ani v súkromných vzdelávacích zariadeniach, kým nebude zmenená legislatíva.


Posledný príspevok od SloboLubo  ·  pred 4 dňami o 12:25
139
0

Včera vyšel na Politikus.ru krátký článek s vloženým videorozhovorem a přepisem časování témat.
https://politikus.ru/video/139865-prestupleniya-sistemy-obrazovaniya-v-rf.html


Zločiny vzdělávacího systému v Ruské Federaci


Požkození zdraví a psychiky začíná od školy. V daném (uvedeném) videoklipu můžete najít informace o zdravé alternativě nynějšího školního systému, o tom, jak uchránit dítě od školních, zdraví poškozujících událostí.


Systém vzdělávání musí být (na)směrován na:


1) mravní
2) tvůrčí
3) psychický
4) tělesný (fyzický) rozvoj dospívajících pokolení


Avšak současný systém vzdělá(vá)ní:


a) psychicky mrzačí děti
b) ubíjí v nich tvořivost (kreativitu)
c) snižuje (znehodnocuje, degraduje) systém jejich cílů (záměrů) a hodnot a
d) narušuje zdraví dětí.


Výzkumy (studie) sovětských lékařů a pedagogů-novátorů jsou dnes ministerstvem vzdělávání a ministerstvem osvěty likvidovány a ignorovány, navzdory zákonodárství RF a přímým zadáním (pověřením) prezidenta.


Vše to vypovídá (hovoří) o záměrné nezákonné (přestupné) činnosti těchto ministerstev a odborů (resortů), zaměřené proti národům Ruska.


V dané (uvedené) besedě profesora Akademie geopolitických záležitostí Aleksandra Jevgenijeviče Usanina a doktora medicínských věd, pedagoga-novátora Vladimíra Filipoviče Bazarného se podrobně hovoří o technologiích (technikách) genocidy obyvatel Ruska, uskutečňovaného skrze systém vzdělávání RF.


Časování (choronologie):


1:47 – Tajemství nejzdravějších škol Ruska
3:49 – Odmítl výplatu dva miliony dolarů za rok, aby se mohl zabývat ((po)starat se o) dětmi Ruska.
9:35 – Diverze proti zdraví dětí. „Naběhli jsme (zavedli jsme) na globální zájmy mocný sil".
15:50 – Zločin číslo 1 vzdělávacího systému. Kuličková pera (propisky) zvyšují nemocnost dětí o 37%.
20:50 – Čím je nutno začí(na)t učení se písmu (učit se psát)? Obrácení (přetvoření) organismu v symfonii skrze tělesně-osový (axiální) gravitační rytmus.
28:11 – 80% dětí má syndrom křeče (spasmický syndrom?) pod rouškou (vydávaný za) SDVH – syndrom deficitu vnímání a hyperaktivity. Sedavý (v sedě) způsob výuky je druhým zločinem systému vzdělávání.
35:50 – Feminizace chlapců a maskulinizace dívek skrze smíšené vzdělávání ve školách je třetím zločinem systému vzdělávání.
38:53 – Zavedení plochých (vodorovných) stolů místo školních lavic (s nakloněnou deskou) – ještě jeden zločin systému vzdělávání.
40:49 – Stát se invalidou kvůli školnímu stresu ve škole je reálné! Čtení se stopkami na rychlost je pátým zločinem systému vzdělávání.
42:56 – Zákaz tvůrčího přístupu k vyučování pro učitele je šestým zločinem systém vzdělávání.
48:48 – Odlišnost čečenského přístupu k výchově chlapců.
51:39 – „Člověk je předurčen žít v pohybu!“. Proč nelze sedět více, než půl hodiny? Jedna ze základních příčin srdečních chorob.
57:09 – „Přichází do školy se zářícíma očima, a odcházejí s hromadou patologických nemocí.
1:01:32 – „Okamžik (skutečné) Pravdy“: Co podnítilo Vladimíra Bazarného za(po)čít vědeckou a výzkumnou činnost (ohledně) školního systému? Původní severské národy mají desetinásobnou normu vidění (přehled).
1:04:18 – Další zločin systému vzdělávání: zrušení zdravotně-epidemiologických pravidel a norem.
1:06:58 – Na čem založit (postavit) žalobu o škodlivosti pro zdraví žáků?
1:11:25 – Plody (výsledky) metodik V.F.Bazarného.


P.S. 10. ledna 2022 odešel ze života velký ruský vědec, pedagog-novátor, doktormedicínských věd, uznávaný pracovník (vše)obecného vzdělávání RF, opravdový ruský Voják (Bojovník) – Vladimír Filipovič Bazarný. V tomto roce by se Vladimír Filipovič dožil 80-ti let.


19.2k
202
Ludvík zverejnil(a) 18. 10. 2021 o 16:01
Politika v ČR

Projev vedoucího Kanceláře prezidenta republiky Vratislava Mynáře při tiskovém briefingu
18.října 2021


Dobrý den,


nejdříve snad pár věcí, abych vyvrátil jisté spekulace z minulého týdne.


Každý občan ví, že nemůže být hospitalizován v nemocnici či jiném zdravotnickém zařízení proti své vůli. O tom, zda vůbec a kdy bude hospitalizován pan prezident, si vždycky rozhodoval pan prezident sám poté, co pan profesor Zavoral doporučil hospitalizaci. Jeho okolí včetně jeho rodiny naléhalo na pana prezidenta, aby souhlasil s tímto doporučením. Převoz a hospitalizace pana prezidenta byly plánované.


Ke spekulacím v médiích, že byl při převozu pan prezident v bezvědomí. Kdyby tomu tak bylo, tak by asi měl na obličeji kyslíkovou masku a byl by napojen na přístroje. Pokud jste se dívali pořádně na vámi velmi neeticky pořízené záběry, nic takového nebylo.


Zdůrazňuji, že Kancelář prezidenta republiky je ve smyslu ustanovení § 2 zákona č. 114/1993 Sbírky o Kanceláři prezidenta republiky jeho obslužná organizace zajišťující obstarávání věcí spojených s výkonem jeho pravomocí stanovených Ústavou a zákony a jeho protokolárními povinnostmi a veřejnou činností. Nic víc, ale ani nic méně.


Ve smyslu ustanovení čl. 2 odst. 3 Ústavy a čl. 2 odst. 2 Listiny je Kancelář prezidenta republiky limitována ve své činnosti striktním zákonným vymezením své působnosti a pokyny prezidenta republiky. Informace o zdravotním stavu, léčbě a prognózách uzdravování prezidenta republiky jsou pouze v jeho dispozici a dispozici rodinných příslušníků.


Kancelář prezidenta republiky stejně jako její vedoucí, kterého jmenuje a odvolává pouze pan prezident, se zodpovídá pouze panu prezidentovi a bez jeho souhlasu nelze informovat, ale ani si vyžádat žádné informace.


Mediální hra, kterou vyvolal předseda Senátu pan Vystrčil svým dopisem, aby Kancelář prezidenta republiky zjišťovala, případně poskytla informace, které nejsou v souladu se zákonem, měla sloužit pouze jako vždy ke zviditelnění. Dovolte mi, abych podotkl, že tolik pokrytectví, které předvádí předseda a někteří členové Senátu, jsem v životě nezažil, a vše od samého začátku směřuje pouze ke snaze zbavit pana prezidenta výkonu jeho pravomocí.


Mohu potvrdit, že mi v minulém týdnu pan prezident osobně uložil připravit rozhodnutí prezidenta republiky o svolání zasedání Poslanecké sněmovny na termín 8. 11. letošního roku a aby nedocházelo k jakýmkoli spekulacím, požádal o účast předsedu Poslanecké sněmovny pana Vondráčka jako vykonatele tohoto aktu, aby byl přímo osobně přítomen. Osobně jsem s panem Vondráčkem byl přítomen toho, kdy pan prezident podepsal toto rozhodnutí a předal panu Vondráčkovi k vyřízení.


Moc rád bych touto cestou chtěl poděkovat občanům České republiky za jejich přání brzkého uzdravení našeho pana prezidenta a vyjádření podpory.


Stejně tak bych chtěl poděkovat Ústřední vojenské nemocnici a profesoru Zavoralovi za nejlepší možnou péči, kterou panu prezidentovi věnuje celý jeho kolektiv, a potvrzuji, že je zde pan prezident v těch nejlepších rukou.


Děkuji.


Vratislav Mynář, vedoucí KPR, Pražský hrad 18. října 2021


https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/projev-vedouciho-kancelare-prezidenta-republiky-vratislava-mynare-pri-tiskovem-briefingu-16130


Posledný príspevok od Ludvík  ·  pred 4 dňami o 11:58
407
2

Je čas, aby NATO zatvorilo svoje dvere


Aliancia je príliš veľká – a príliš provokatívna – pre jej vlastné dobro


Aliancia NATO nie je vhodná pre Európu 21. storočia. Nie je to preto, že by to povedal ruský prezident Vladimir Putin, alebo preto, že by sa Putin pokúšal využiť hrozbu širšej vojny na Ukrajine na vynútenie neutrality tejto krajine a na zastavenie expanzie aliancie. Je to skôr preto, že NATO trpí vážnou konštrukčnou chybou: siaha hlboko do kotla východoeurópskej geopolitiky, je príliš veľké, príliš zle definované a príliš provokatívne pre svoje dobro.


NATO, založené v roku 1949 na ochranu západnej Európy, bolo spočiatku triumfom. Držala na uzde postupujúci Sovietsky zväz, udržiavala mier a umožňovala hospodársku a politickú integráciu západnej Európy. Po skončení studenej vojny Spojené štáty a rôzne krajiny strednej a juhovýchodnej Európy podporili dramatické rozšírenie aliancie, čím otvorili dvere NATO viac ako tuctu krajín v postupných kolách rozširovania. Dnes je aliancia voľným a nemotorným monštrom 30 krajín, ktoré zahŕňajú Severnú Ameriku, západnú Európu, pobaltské štáty a Turecko. Toto rozšírené NATO kolíše medzi útokom a obranou, keďže sa vojensky angažovalo v Srbsku, Afganistane a Líbyi. Obrovská veľkosť aliancie a zahmlenosť jej misie riskujú, že NATO bude zatiahnuté do veľkej európskej vojny.


Na zjednodušenie svojho strategického účelu a zlepšenie svojich obranných kapacít by NATO malo verejne a explicitne prisahať, že nepripojí ďalších členov. Aliancia by mala dať jasne najavo, že jej dlhá fáza expanzie sa skončila. Ukončenie politiky otvorených dverí, akokoľvek zložité by bolo jej vykonanie, a prehodnotenie bezpečnostnej architektúry strednej a východnej Európy by nebolo ústupkom pre Putina. Naopak, je nevyhnutné, aby najúspešnejšia aliancia dvadsiateho storočia pretrvala a prosperovala aj v dvadsiatom prvom.


VÄČŠÍ NIE JE LEPŠÍ


Pôvodná aliancia NATO plnila tri hlavné funkcie. V prvom rade bola obrana. Sovietsky zväz sa počas druhej svetovej vojny rýchlo pohol na západ, pohltil nezávislé štáty a upevnil sa ako významná európska veľmoc. NATO tento trend nezvrátilo, skôr ho zvládlo vytvorením perimetra, za ktorý Sovietsky zväz nemohol zájsť. Po druhé, NATO vyriešilo endemický problém západoeurópskej bezpečnosti a najmä problém striedania francúzskeho, nemeckého a britského antagonizmu. Premena Francúzska, Nemecka a Spojeného kráľovstva z pravidelných nepriateľov na stálych spojencov bola receptom na trvalý mier. Napokon, NATO garantovalo zapojenie USA do európskej bezpečnosti, presne to, čo nedokázala prvá svetová vojna a jej mätúce následky.


Od roku 1949 do roku 1989 NATO plnilo všetky tieto kľúčové funkcie. Sovietsky zväz nikdy neposlal svoje tanky cez priepasť Fulda. Namiesto toho vytvorila sovietsku verziu NATO, Varšavskú zmluvu, ktorá sa venovala boju proti americkej moci v Európe, obmedzovaniu Nemecka a upevňovaniu sovietskej vojenskej prítomnosti od východného Berlína cez Prahu po Budapešť. V západnej Európe udržiavalo NATO mier tak efektívne, že sa na túto funkciu aliancie takmer zabudlo. Vojna medzi Francúzskom a Nemeckom sa stala nepredstaviteľnou, čo umožnilo prípadné vytvorenie Európskej únie. Napriek vojne vo Vietname, napriek Watergate a napriek energetickej kríze v 70. rokoch sa Spojené štáty nikdy nestiahli z Európy. Washington nebol v roku 1989 o nič menej investovaný do európskej bezpečnosti ako v roku 1949. Inými slovami, aliancia NATO fungovala skvele.


Potom však prišlo dramatické obdobie redefinície. Prezidenti Bill Clinton a George W. Bush založili svoju politiku NATO na dvoch predpokladoch. Prvým bolo, že NATO je najlepším prostriedkom na zaručenie európskeho mieru a bezpečnosti. Duch francúzsko-nemeckého zmierenia mohol byť rozšírený spolu s NATO, takže sa uvažovalo, že sa zníži riziko, že nezúčastnený európsky štát získa jadrové zbrane a stane sa darebákom. V podobnom duchu sa rozšírenie NATO vnímalo ako zabezpečenie proti Rusku. Nemecký kancelár Helmut Kohl a mnohí východoeurópski lídri cítili, že 90. roky boli anomálne a že Moskva sa skôr či neskôr vráti do formy. Keď sa tak stalo, rozšírené NATO by mohlo byť hrádzou proti Rusku, ktorou bola pôvodná aliancia proti Sovietskemu zväzu.


Druhý predpoklad rozšírenia NATO vyplynul z optimistických predstáv o medzinárodnom poriadku. Možno bolo Rusko na ceste k demokracii a ruská demokracia by prirodzene rada spolupracovala s NATO. Možno sa Rusko nestáva demokraciou, ale napriek tomu bude podriadené poriadku pod vedením Američanov. V roku 2003 Úrad pre politické plánovanie Ministerstva zahraničných vecí USA vytvoril dokument s názvom „Prečo by NATO malo pozvať Rusko, aby sa pripojilo“. Nemalo to tak byť, ale americkí politici predpokladali, že magnetický západný model pritiahne Rusko do Európy, ako aj celý rad krajín, ktoré ešte nie sú v NATO: Arménsko, Azerbajdžan, Bielorusko, Gruzínsko, Moldavsko a Ukrajina. NATO a západný politický model by kráčali vpred ruka v ruke. Vzhľadom na to, ako dobre NATO doteraz fungovalo, viac NATO by z definície znamenalo viac mieru, viac integrácie, viac poriadku.


Oba predpoklady rozšírenia NATO sa ukázali ako nezodpovedné. Štruktúra vytvorená pre západnú Európu v polovici storočia nedávala zmysel pre východnú Európu po studenej vojne. Pôvodné NATO bolo ohraničené – železnou oponou, geografiou a politikou. Mimo NATO sa o Rakúsko a Fínsko nerozhodovalo: boli formálne neutrálne, ale svoju oddanosť dali jasne najavo tichou podporou imperatívov západnej bezpečnosti. Navyše hrôzy druhej svetovej vojny potlačili nacionalizmus v západnej Európe, ktorá má za sebou históriu silných národných štátov. Po roku 1945 medzi nimi neboli žiadne nevyriešené otázky o hraniciach. Žiadna vonkajšia moc, ani Sovietsky zväz, ani Čína, neboli ochotné zmeniť hranice západnej Európy. NATO tak mohlo vynikať tým, že je, ako sa predpokladalo, obrannou vojenskou alianciou.


Rozšírené NATO funguje vo východnej Európe úplne inak. V roku 2022 neexistuje ekvivalent železnej opony a východná geografia Európy neobmedzuje rozširovanie NATO. Namiesto toho je aliancia nemotorne a náhodne roztiahnutá po východnej Európe. Kaliningradská oblasť je malý ostrov Ruska v mori územia NATO, ktoré sa tiahne odklonom od Estónska až po Čierne more. NATO 21. storočia je zapletené do kľukatej otázky, kde končí západná hranica Ruska a začína východná hranica Európy, otázka, ktorá bola od sedemnásteho storočia príčinou nespočetných vojen, z ktorých niektoré pochádzajú z ruského imperializmu a iné z invázie Západu. NATO náhodne prekračuje desiatky deliacich čiar na neľútostnom ihrisku impérií, národných štátov a etník, ktorým je východná Európa. Aliancia nie je príčinou regionálnej nestability, ale ako neneutrálna prítomnosť a objekt ruského nepriateľstva ju nemožno od tejto nestability oddeliť. Možno, ak by všetky európske krajiny (okrem Ruska) boli členmi NATO, aliancia by mohla byť účinnou hrádzou proti Moskve, ale zďaleka to tak nie je.


Neočakávané riziká rozširovania NATO sa znásobili politikou otvorených dverí, v dôsledku ktorej je východné krídlo aliancie nepochopiteľné. Vyhlásenie NATO z roku 2008, že Ukrajina a Gruzínsko sa jedného dňa stanú členmi, bolo prinajlepšom ambiciózne a prinajhoršom neúprimné. Potenciál pohybu hraníc NATO smerom na východ je však veľmi reálny, ako to zdôraznili nedávne rozhovory o možnom pristúpení Fínska a Švédska. Navyše snaha ukrajinskej vlády o vstup do NATO zatiahla alianciu do najvýbušnejšieho etnonacionalistického konfliktu v regióne, aj keď zástancovia autonómie NATO považujú členstvo Ukrajiny za čisto vec rešpektovania charty aliancie, ktorá zakotvuje politiku otvorených dverí, resp. Kyjevu Bohom dané právo vybrať si svojich spojencov. Obranná aliancia nie je vybavená na to, aby zvládla konflikt medzi nečlenom hľadajúcim členstvo a jadrovou mocnosťou, ktorá je odhodlaná toto členstvo popierať. To je konflikt, ktorý môže NATO len prehrať a ktorý môže dokonca ohroziť existenciu aliancie, ak by členský štát ako Poľsko či Litva bol vtiahnutý do prebiehajúcej vojny medzi Ruskom a Ukrajinou.


Ďalším rizikom pre rozširujúce sa NATO je medzinárodný poriadok okolo neho. Namiesto toho, aby sa Rusko chcelo pripojiť k poriadku pod vedením USA v Európe, snaží sa vybudovať vlastný medzinárodný poriadok a obmedziť americkú moc. Je iróniou, že rozšírenie NATO alebo jeho prísľub Putinovi v tomto úsilí pomáha. Podporuje jeho naratív o západnej zrade a ospravedlňuje ruský intervencionizmus pred ruskou verejnosťou. V Rusku je NATO vnímané ako cudzie a nepriateľské. Jeho expanzia je pilierom Putinovej domácej politickej legitimity. Rusko potrebuje vodcu, tak funguje Putinova logika, ktorá môže povedať nie aliancii vytvorenej tak, aby povedala nie Moskve.


SPÄŤ NA OBRANU


NATO musí zmeniť kurz tým, že verejne a explicitne odmietne pridať ďalšie členské štáty. V žiadnom prípade by aliancia nemala odstúpiť od svojich záväzkov voči krajinám, ktoré už pristúpili, dôveryhodnosť USA v Európe závisí od ich dodržiavania, ale musí prehodnotiť predpoklady, ktoré boli základom rozšírenia NATO v 90. rokoch. Vzhľadom na to, že aliancia je už prehustená v jednej z najnebezpečnejších štvrtí sveta, začlenenie Ukrajiny by bolo strategickým šialenstvom. Absurdná kvalita náklonnosti Západu k politike otvorených dverí je sama osebe urážkou Ukrajiny (a Gruzínska) a časom spôsobí zlú vôľu voči Washingtonu. Aj keď každý vie, že to, čo hovoria, je v rozpore s realitou, Ukrajinci aj Američania kalia vody a vyvolávajú rozptýlenie tým, že nehovoria úprimne.


Spojené štáty americké potrebujú novú stratégiu, ako sa vysporiadať s Ruskom vo východnej Európe, takú, ktorá sa primárne nespolieha na NATO. Aliancia je tu na to, aby bránila svojich členov a zatvorenie otvorených dverí by jej v tom pomohlo. Niet pochýb, že ukončenie expanzie by si vyžadovalo náročnú diplomaciu. Bolo by to v rozpore s často opakovanými sľubmi amerických a európskych predstaviteľov a porušilo by to precedens. Ale aliancia, ktorá nemôže konať vo vlastnom záujme a ktorá sa drží vyvrátených predpokladov, sa podkope zvnútra. Prežitie si vyžaduje reformu a dokončenie členstva v NATO by umožnilo prístup prispôsobený zložitosti regiónu, medzinárodnému poriadku, v ktorom nevládne západný model, a revizionizmu Putinovho Ruska, ktorý tak skoro nezmizne.


Spojené štáty a ich európski spojenci a partneri by zároveň mali navrhnúť novú inštitúciu na rokovania s Ruskom, ktorá by sa zamerala na krízový manažment, dekonflikt a strategický dialóg. NATO by v tom nemalo hrať žiadnu rolu. Stojí za to poslať do Moskvy odkaz, možno pre lídra, ktorý príde po Putinovi, že NATO nie je všetko a koniec celej európskej bezpečnosti. A čo je najdôležitejšie, Washington by mal postupovať opatrne. Status quo je neistý a každý centimeter, ktorý sa dá získať americko-európsko-ruskou diplomaciou, stojí za to získať. Šanca, že takáto diplomacia uspeje, je malá, ale nedať jej šancu by bola neodpustiteľná chyba.


Namiesto spoliehania sa na NATO by mal Washington v nadchádzajúcich konfliktoch s Ruskom využívať ekonomické štátnictvo. Spolu s Európskou úniou by Spojené štáty mohli použiť kombináciu sankcií, opatrení na zablokovanie transferu technológií a snahy o izoláciu Ruska od európskych a amerických trhov s cieľom tlačiť na Rusko na Ukrajinu a na iné oblasti nezhody. Je to sotva nová myšlienka, ale menej ako moderná ekonomika Ruska a relatívna finančná slabosť z neho robia dobrý cieľ pre takéto opatrenia.


V prípade nového vojenského konfliktu s Ruskom by Spojené štáty mali vytvoriť ad hoc koalíciu so spojencami a partnermi, aby sa vysporiadali s možnými hrozbami namiesto priameho zapojenia NATO (pokiaľ Rusko nezaútočí na člena NATO). Od roku 1991 sú výsledky NATO na nečlenských územiach kontrolované, vrátane neúspešných misií v Afganistane a Líbyi. Tieto nešťastia mimo územia dokazujú, že aliancia by mala hrať obranu, nie útok.


Zatvorenie otvorených dverí NATO nevyrieši problémy Washingtonu s Ruskom. Tieto problémy ďaleko presahujú rámec aliancie. Ukončenie rozširovania NATO by však bolo aktom sebaobrany pre samotnú alianciu, ktorá by jej dala dary, ktoré poskytuje väčšia obmedzenosť a väčšia prehľadnosť.


https://www.foreignaffairs.com/articles/russia-fsu/2022-01-17/time-nato-close-its-door


Posledný príspevok od Jrgš  ·  pred 4 dňami o 11:41
2.7k
20

Generálny prokurátor ide po kritike zmluvy s USA na budúci týždeň do Ruska oslavovať 300. výročie tamojšej prokuratúry. Podľa informácií Denníka N má byť jediným šéfom prokuratúry z krajín V4 (podľa Krúpu jediný z EÚ), ktorý sa zúčastní na oslavách. Žilinka odkazuje, že ide o dlhodobo plánovanú cestu a že tam budú aj zástupcovia 34 krajín a medzinárodných inštitúcií, akými sú Rada Európy či OECD.


https://www.facebook.com/projektn.sk/posts/4979928102096709


Posledný príspevok od Atevi  ·  pred 4 dňami o 11:29
1.2k
18

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/613537-krajci-postavil-pacientov-na-nohy-lieky-od-specialistov-im-uz-nepredpise-obvodak/
Ďalší úder zdravotníctvu?
Objednať sa u preťaženého odborného lekára, najnovšie len na predpis liekov, je záležitosť niekoľkých mesiacov. Malý zázrak je vôbec sa dovolať a zaistiť termín.
No a samotná návšteva odborných lekárov v rôznych mestách, znamená stratu času, energie a ďalšie finančné náklady pacientov.
Už teraz veľa odborných lekárov nechce priberať nových pacientov. Ak im pribudne ďalšie papierovanie s predpisovaním liekov.....
Zúria aj obvoďáci. Lekárne, ktoré prevádzkujú popri ambulanciách nebude, takmer nikto navštevovať.


PS. Pôvodný článok vydaný ráno, bol popoludní upravený.
(16.01.2022 09:20, aktualizované: 15:17)


Posledný príspevok od Atevi  ·  pred 4 dňami o 11:23
944
4

Dnes jsem narazil na článek již z roku 2017 "Как победу России над Британией до «Крымской войны» принизили" (lze nechat přeložit translátorem).
https://www.tart-aria.info/kak-pobedu-rossii-nad-britaniej-do-krymskoj-vojny-prinizili/


Vypadá to, že to nějak bylo jiné, než je dnes zapsáno v učebnicích. Podle toho, co tam autor seřadil to vypadá, že ona údajně Krymská válka probíhala po celém obvodu impéria.


Posledný príspevok od Pleistocen  ·  pred 5 dňami o 21:40
1.5k
16

Zdravím, občas mám v hlavě otázky ohledně tohoto tématu, ale říkám si, že je zbytečné pro každou zvlášť zakládat nové vlákno, tak jsem se rozhodl založit souborné vlákno pro všechny zdraví prospěšné rostliny apod.


Dotaz č.1: Koupil jsem si kotvičník, ale nespotřeboval jsem ho celý. Mám ho v utěsněné sklenici nad kuchyňskou linkou už více jak rok, možná skoro dva.
Má ještě význam z něj dělat čaj/odvar nebo lepší vyhodit a koupit nový?


Dotaz č.2: @Oracle_911 na svém blogu i zde doporučuje houbu čaga.
Kde doporučujete v ČR koupit?

Posledný príspevok od Pleistocen  ·  pred 5 dňami o 21:12
8.5k
36

Vlákno zamerané na
1) fakty týkajúce sa prípravy a priebehu procesov v žalobách zločinov proti ľudskosti - súvisiacich s tzv. Covid agendou (spojené v medzinárodnom rozmere predovšetkým s Dr. Fuellmilchom) - niekedy označované pod spoločným názvom Norimberg 2
2) Norimberský kódex, medzinárodné dohovory na ochranu ľudských práv, legislatíva EÚ (pôvodne samostatné vlákno)
3) Legislatíva EÚ, ktorou sa stanovujú postupy spoločenstva pri povoľovaní liekov a pri vykonávaní dozoru nad týmito liekmi


Právnik Reiner Fuellmich v súčasnej dobe pripravuje najväčšiu hromadnú žalobu v histórii, známu tiež ako „Norimberg 2“. V rozhovore uvádza najnovšie informácie o okolnostiach procesu s Coronou, týkajúceho sa najhorších zločinov proti ľudskosti


Článok: https://aliancenarodnichsil.cz/pravnik-reiner-fuellmich-prinasi-novinku-nurnberg-2-svetlo-na-konci-tunelu/


Pôvodný zdroj: https://uncutnews.ch/rechtsanwalt-reiner-fuellmich-gibt-update-zu-nuernberg-2-licht-am-ende-des-tunnels/?fbclid=IwAR0kcvUv8zVa9xfq1CQBP3gnDLT-hqHFZbIi-IResKdQ06YURBtvFBI4C08


Posledný príspevok od Atevi  ·  pred 5 dňami o 20:27
1.3k
5

Pripravujú zákon, podľa ktorého ich prepošlú lietadlom do nejakej africkej krajiny (s ktorou urobia zmluvu) a tá preberie zodpovednosť za ich prijímanie.


https://www.topky.sk/cl/11/2114541/Dansko-prislo-s-radikalnym-napadom--ako-odradit-utecencov--Chcete-azyl--Tak-musite-do-Afriky-


Posledný príspevok od Kryštof30  ·  pred 5 dňami o 20:12
7.4k
60

Tisíc miliard dolarů, francouzský film z roku 1982


IRENA
https://ulozto.cz/file/z4TcxfAWteR6/tisic-miliard-dolaru-krimi-francie-1982-1080p-jackripper-mp4#!ZJSzAmR2AQpjLwR4ZQD0MJWzAQV3LmMFMKEIoU5eE1ERrzIzLt==
rusky
https://www.youtube.com/watch?v=uxilduEckNM


Je to celkem dobrý film pro letní večer. Co si udělat takovou zkoušku znalostí z Koncepce sociální bezpečnosti? Co tam kdo dokáže uvidět jejím prizmatem? Zkuste napsat v komentářích.


Já tam například uviděla, že film přímo bazíruje na čtvrté (ekonomické) prioritě zobecněných prostředků řízení. „Odhaluje“ mnohé z toho, co se okolo děje a co beztak nemůže úplně zůstat před lidmi dlouho skryto. Z mého pohledu tedy plní tu roli, že klade důraz na podružnou věc, kterou je čtvrtá priorita zobecněných prostředků řízení, aby oko divákovo ulpělo jen na ní, aby se mu dostalo vysvětlení, proč to tak funguje, a že je to vlastně logické, neboť každý přece chce vydělat a nic víc v tom není! . . .
A co v tom filmu vidíte vy?
https://kob-forum.eu/2021/08/16/tisic-miliard-dolaru-francouzsky-film-z-roku-1982/


Posledný príspevok od dasa  ·  pred 5 dňami o 19:08
1.9k
23

Ukrajina navrhla trojstranné rokovania ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, šéfa Bieleho domu Joea Bidena a ruského prezidenta Vladimira Putina.


Návrh na konanie summitu prichádza v čase obáv z možnej vojenskej invázie ruských vojsk na Ukrajinu. Informoval o ňom v piatok šéf kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak, píše agentúra AFP.
Návrh prišiel z Ukrajiny


"Prezident Zelenskyj to navrhol prezidentovi Bidenovi, a myslíme si, že by bolo možné zorganizovať trilaterálne stretnutie - možno formou videokonferencie - medzi prezidentmi Bidenom, Zelenským a Putinom," vyhlásil Jermak.


"Stále čakáme, domnievam sa, na reakciu ruskej strany. Naši americkí partneri však na náš návrh reagovali so záujmom," uviedol Jermak na pôde Atlantickej rady, think-tanku so sídlom vo Washingtone.


Už v utorok Zelenský vyzval na usporiadanie summitu za účasti predstaviteľov Francúzska, Nemecka a Ruska.


AFP pripomína, že Biden s Putinom absolvovali už dva telefonáty s cieľom zmierniť súčasné napätie na ukrajinských hraniciach, v blízkosti ktorých sa v posledných mesiacoch rozmiestnilo približne 100-tisíc ruských vojakov.
Možné ekonomické sankcie voči Rusku


Biden šéfa Kremľa varoval, že ak by Rusko napadlo Ukrajinu, Spojené štáty zavedú voči Moskve rozsiahle ekonomické sankcie.


Jermak ocenil Bidenovu administratívu za pravidelné informovanie Ukrajiny o tohtotýždňových diplomatických aktivitách, ktoré okrem iného zahŕňali pondelkové rokovania vysokopostavených predstaviteľov USA a Ruska v Ženeve.


Zároveň však poznamenal, že Ukrajina musí byť do takýchto rozhovorov zapojená priamo. Ak sa "diskutuje o bezpečnostnom systéme v Európe, je nevyhnutné zapojiť do toho i Ukrajinu," povedal.


Putin popiera, že by Rusko plánovalo zaútočiť na Ukrajinu, avšak v tejto súvislosti predložil viaceré požiadavky vrátane garancií, že Severoatlantická aliancia sa nebude viac rozširovať smerom na východ.


Spojené štáty túto požiadavku Moskvy odmietli, avšak prejavili ochotu rokovať o recipročných krokoch na zmiernenie napätia medzi Ruskom a Západom.


https://hnonline.sk/svet/18859668-biden-putin-a-zelenskyj-navrh-na-stretnutie-prichadza-v-case-obav-z-moznej-ruskej-invazie-na-ukrajine


Posledný príspevok od Ludvík  ·  pred 5 dňami o 17:11
25.7k
270

Trans žena vyhrala súťaž miss Nevada
https://www.zerohedge.com/political/man-crowned-miss-nevada-usa-first-pageant-history


Nemám proti nim nič, lebo každý má právo žiť tak, ako chce. Mám s týmto problém hlavne keď:


 • robí sa tomu reklama;
 • robí sa to deťom bez ohľadu na to, či sa to robí nasilu alebo so súhlasom dieťaťa a bez ohľadu vôle rodiča;
 • keď je to spojené s temnými kultmi, ktoré sú často asociované Bafometom.

Tá správa je bez pochyby reklama (a Concita Wurst nebol ani prvý a ani posledný), teraz ale chcem venovať posledným dvom bodom. Na úvod musím povedať, že ľudská kostra a proporcie sú geneticky dané a hormonálna rovnováha ovplyvňuje máločo t.j. muži majú dlhšie končatiny, väčšie ruky, pupok vyššie ako vrchol panvy a ostrejšie rezanú čeľusť s tým, že ženy majú širšiu panvu v porovnaní s pásom (pomer 60 ku 90 resp. 0,7:1).
60e090eca36d3
60e090ecbae97
60e0910604df7
A teraz treba sa pozrieť na Kate Middleton a porovnať to s Dianou, hádajte kto je aj geneticky žena.
60e091f70b19d
60e091f8adc57
60e091f8bad75
60e091fc9d655
Alebo treba pozrieť na Megan Fox podobnou optikou.
60e0926eac80f
60e0927c5af64


A okrem toho, že je to útok na ľudstvo cez reprodukciu (neskutočné štandardy) kulty (a nielen oni) veria, že takto sa dáva energia ich pánovi.


Posledný príspevok od JS22  ·  pred 5 dňami o 16:44
518
2

Evropský parlament bude v polovině týdne hlasovat o zákonu o digitálních službách (Digital Services Act, DSA). Návrh zákona, který by mohl utvářet digitální budoucnost, si přece stanovil za cíl vyčistit Internet. V budoucnu bude například snazší odstraňovat nezákonný obsah, snadněji měnit personalizované reklamy, zakazovat manipulativní reklamy a lépe přistupovat k důležitým údajům.
DSA je součástí velkého digitálního balíčku, který zahrnuje také zákon o digitálních trzích (DMA). Zatímco DMA se zaměřuje především na aspekty hospodářské soutěže, DSA se zabývá sociálními otázkami. Platí pravidlo, že vše, co je zakázáno offline, by mělo být zakázáno i online.
Novinář Alexander Fanta ORF.at DSA hovoří o komplexním pokusu EU o reorganizaci digitálního světa. "Hlavní pozornost je věnována velkým platformám a způsobu, jakým nakládají s obsahem. V sázce jsou otázky, jako je uplatňování svobody projevu, zacházení s nenávistí na internetu a práva uživatelů.“ zde


Y
Posledný príspevok od Michaela1  ·  pred 5 dňami o 16:21
358
2
dasa zverejnil(a) pred 5 dňami o 14:33
Politika v ČR
IRENA

Jak tak sleduji dění v poslední době, kdy naši pozornost v České republice nejvíce přitahují protesty proti povinnému, a ve skutečnosti nucenému očkování, někdy nevycházím z údivu nad projevy lidí, kteří jsou ve svém oboru jistě platnými členy společnosti: lékaři, policisté, hasiči, právníci… Na všech jejich protestech jednotně zaznívá zděšení nad stavem dnešní společnosti . . .
Lidi, já vás prosím jenom o jedno, začněte už konečně myslet a přestaňte opakovat ty trapné fráze o bolševicích a předlistopadové totalitě. Protože to je stejné, jako když slyšíte od nějakého očkovacího fanatika jeho přitroublé argumenty. Neuvědomujete si, že se mu v tom podobáte? Haníte lidi, kteří dokázali cenou svých životů vybojovat lepší život vám i těm na Západě a necháváte se postupně o to, co vám vybojovali, připravovat. . .
https://kob-forum.eu/2022/01/16/uvaha-o-lidske-posetilosti/


Megaprojekty Stalinovy epochy /Jak národu ukradli světlou budoucnost Titulky CZ
https://www.youtube.com/watch?v=KsGn0-j33fg


Dnes vás v reklamě krmí hesly: „Všechno je dnes dražší, to už tak je…“ NENÍ! To vy jste si dobrovolně zvolili společenské zřízení, ve kterém je člověk člověku vlkem, to je nyní vaše koncepce řízení. A bude tu jen do té doby, dokud si to všichni necháte líbit a budete to považovat za normu!


A protože informace mají sílu jen když se dostanou k těm, komu jsou určeny, a pokud to sami uznáte za vhodné, prosím vás, abyste je šířily dál… Je zbytečné přesvědčovat přesvědčené, je nutné, aby přemýšlet začali i ti ostatní!


Posledný príspevok od JS22  ·  pred 5 dňami o 15:49
884
24
Zora zverejnil(a) 14. 1. 2022 o 20:50
Zdravie a záhrada

Prosím o radu.


Jedno z dvojčiat má škaredú zapareninu.


Teda podľa mňa, videla to detská dr., pre ňu to ešte stále nebolo hrozné, videla horšie. Aj ja v pôrodnici na inom dieťati, ale toto je moje a pre mňa je to des.


Pri staršej mi stačila nechtíková weleda.
Pri druhom dvojčati viacmenej tiež, po inom som takmer nesiahala.
Všetko osvedčené aj nové mi zlyhalo /zinková masť, rybacia, bionect, imazol, panthenol, cbd olej/. Ak aj nastalo zlepšenie, po čase zas horšie. Dr. mi predpísala ialugen, čo je podobné ako bionect a tiež nepomáha.
V podstate všetkým 3 sa zapareniny objavujú pri raste zubov, dvojčatám teraz idú 4 stoličky naraz obom.


Dnes som to zo zúfalstva umyla repíkom a natrela propolisovou masťou.


Ak toto nepomôže, ja už neviem ...


Posledný príspevok od Rusofil  ·  pred 5 dňami o 13:32
246
0

O divizi spotřebního zboží farmaceutického gigantu GlaxoSmithKline se podle médií rozhořel miliardový Poker. Koncern Unilever podle agentury Bloomberg zvažuje zvýšení své poslední nabídky ve výši 50 miliard liber (přibližně 60 miliard EUR).
Naproti tomu GlaxoSmithKline a farmaceutická společnost Pfizer, která má menšinový podíl v divizi, trvají na nabídce ve výši 60 miliard liber, "informoval Financial Times. V pozadí stojí investoři, kteří trvají na vyšší ceně nebo alternativním vstupu divize na burzu. Transakce tohoto objemu by byla největší na světě od vypuknutí pandemie koronaviru.
Unilever zvažuje financování
Unilever podle agentury Bloomberg hovořil s bankami o financování možné vyšší nabídky a odvolával se na lidi, kteří jsou s touto záležitostí obeznámeni. Společnost Unilever by po akvizici mohla část této divize prodat finančním investorům a dalším kupujícím a výtěžek by rovněž mohla použít k financování akvizice. Od obou společností nebyly dosud obdrženy žádné připomínky.
Společnost Unilever narazila u GlaxoSmithKline na odpor nabídkou v hodnotě několika miliard dolarů. Nabídka ve výši 50 miliard liber podhodnocuje divizi a její vyhlídky, uvedla GlaxoSmithKline. Přípravy na vstup divize na burzu plánované v polovině roku budou pokračovat. Unilever nabídku potvrdil a otázku možného zvýšení ponechal otevřenou. zde


Y
456
0

https://www.rt.com/news/546221-ship-cargo-blocks-traffic/


Tak si říkám, na co to upozorňuje ?! Nová křížová výprava ? Otomani, ani to nezkoušejte ? I osamělý rytíř zastaví kolos ?


Mimochodem poslední dobou si připadám pomalu paranoidně... Těch Egregoriálně-Matričních zpráv je okolo tolik, že se mi tomu až nechce věřit.


621
2

V zaujímavom článku serveru Koncepcie - konceptual.cz - od bojovníka M.M. (a.k.a. DoubleM),


https://www.konceptualcz.cz/post/jen-tak-aby-rec-nevazla-2


som objavil odkaz na pdf dokument o očistení/hygiene nášho podvedomia od psychických parazitov a iného svinstva.
Naše podvedomie nám predsa po získaní informácií počas dňa, po výdatnom spánku ponúka ucelené čiastočky čriepkov, z ktorých sa skladá naša vzácna dynamická mozaika opisu diania vôkol nás.


Odkaz: https://60efb0d4-3f02-4527-b24d-8d00e39cd759.filesusr.com/ugd/49381d_0d2b7a9b58e2476f908dc272a05cfc44.pdf


P.S.: Je dôležité sa rozprávať s Bohom a pre toto aj neustále čistiť vstupy od Neho ku sebe. Ja na to používam starosloviensky text Otčenášu, ktorý pre nás v tejto borbe objavil nick Jox13 a MIG. Vďaka všetkým. Prosím Vás všetkých, skúste to a budete nadšení z výsledku a nabitím sa energiou. Pozor, nepoužiť na konci tejto modlidby automaticky slovo na Axxx, ktoré je názvom temnej starodávnej entity.
Odkaz na známy Oracle blog, kde je toho oveľa viac:


https://oracle911blog.wordpress.com/2021/12/31/otce-nas-ize-jsi-na-nebesiach/


Posledný príspevok od openeyes  ·  pred 6 dňami o 23:03
1.2k
10

Hledal jsem avizované Prohlášení vlády ČR ( https://www.vlada.cz/cz/jednani-vlady/programove-prohlaseni/programove-prohlaseni-vlady-193547/ ) a v podstatě nalezl "dopis tetě".


Už první odstavec preambule hovoří za vše: "Nová vláda České republiky přichází požádat o důvěru Poslaneckou sněmovnu Parlamentu v době, která bez nadsázky patří mezi nejsložitější a nejnáročnější období naší novodobé historie. Bude se muset velice rychle vyrovnat s celou řadou negativních jevů, jež přicházejí zvenčí, ale z významné části jsou také neblahým důsledkem řady rozhodnutí vlády minulé. Jde o vysokou inflaci, epidemii covidu-19 i důsledky energetické krize."


Preambule i jinak doslova hýří mnohoznačnými předsevzetími : "usilovně pracovat", "stát před celou řadou výzev, příležitostí a rozhodnutí.", "je třeba, aby se Česká republika dokázala rozhodnout správně a včas.", "Chceme...", "... plány jsou velice ambiciózní." , "Nechceme, nesmíme a nebudeme občanům lhát. I když to bude nepříjemné. Chceme být vládou, která se k problémům umí postavit čelem."


Opravdu "pozoruhodné " jsou priority vlády. Už jejich vzájemné porovnání dokladuje, že bude velmi obtížné při snižování daňové zátěže plnit předsevzaté úkoly (orientace na NATO a EU, penzijní reforma, podpora vzdělávání, podpora svobodného trhu, zlepšení životního prostředí, podpora bydlení, digitalizace, věda a výzkum, moderní státní správa).


Kdyby jednou z priorit nebylo: "Do vedoucích pozic vybereme poctivé, kompetentní a důvěryhodné osobnosti, které budou hájit zájmy ČR a nebudou ve střetu zájmů." , tak by si "jeden" myslel, že do vedoucích pozic se u nás jinak vybírali a vybírají zloději, nevzdělaní hlupáci a příživníci, lháři a podvodníci, apod.


Máme se tak na co "těšit". "nejdůležitější" pro občany jistě bude, že na internetu uvidí, jak vláda plní program.


Posledný príspevok od jardob  ·  pred 6 dňami o 20:57
485
0

Cit. z textu:


Mesto Archangeľsk — mesto na severe európskej časti Ruska. Založené výnosom Ivana Hrozného v roku 1584 v blízkosti Michailovsko-Archangeľského kláštora (odtiaľ pochádza názov mesta).


Ako Archangeľsk, tak aj Veľký Ustjug sa od konca 80-tych rokov XVI. storočia stali centrami ruského zahraničného obchodu, do štátnej pokladne prinášali do 60 % príjmov. Počnúc rokom 1713, začal cár Peter I. svojimi výnosmi obmedzovať obchod cez Archangeľsk, fakticky obetoval jeho záujmy v prospech nového baltického prístavu Sankt-Peterburg. Odtiaľ prikázal voziť len taký objem tovarov, aké bolo potrebné «pre kŕmenie obyvateľstva». V roku 1718 vydal Peter I. výnos, zakazujúci export chleba a import väčšej časti zahraničných tovarov cez Archangeľsk.


Počas vlády Kataríny II. sa obmedzenia na zahraničný obchod cez severné prístavy Ruska zrušili, no mesto si už nedokázalo vrátiť status hlavného prístavu krajiny.


V období napoleonovských vojen a v spojení s kontinentálnou blokádou Veľkej Británie v rokoch 1807-1813 prežil Archangeľsk nový ekonomický rast, keďže bol jediným prístavom v Rusku, kam mohli privážať britský tovar.


Vo vojnových rokoch Veľkej vlasteneckej vojny, bol Archangeľsk s Murmanskom a Molotovskom (teraz - Severodvinsk) jedným z hlavných prístavov, prijímajúcich náklad spojeneckých krajín na lend & lease.


Spomenieme aj film Končalovského “Sibiriáda (Сибириада)”, kde bol takto symbolicky podaný ruský svet: “V sibírskom zapadákove, v prostredí tajgy a močarín, žijú v neveľkej dedine Jelaň dve rodiny, ktoré sú oddávna znepriatelené: «kulaci» Solominovi a bedári Usťjužaninovi.” Slogan filmu: «História Ruska od začiatku storočia do začiatku 80-tych».


Nad scenárom pracoval Valentín Ježov – ten istý, ktorý sa zúčastnil tvorby scenára filmu “Biele slnko púšte”. Ruský charakter bol vpísaný do Usťjužaninových (obyvateľov Ustjuga volajú Usťjužani). Otec bol celý čas mimo systému, rúbal cestu smerom k jasnej hviezde (Sírius) na nebi, syn a vnuk pokračovali v jeho ceste – metaforicky k Božiemu Kráľovstvu.
Pripomenieme film Rolanda Emmericha “10000 rokov pred Kristom”, kde hlavný hrdina, žijúci so svojím kmeňom na predhorí Uralu, tiež išiel za Síriusom, aby oslobodil ľudstvo od smutného dedičstva Atlantídy. Inými slovami, filmoví Usťjužaninovi ako mohli, tak napredovali k spravodlivej spoločnosti. Film “Sibiriáda” sa končí hrdinskou smrťou posledného Usťjužanina – metaforicky vyjadrujúc, pod tlakom industriálnej epochy. Avšak, ako ukazuje film, Usťjužaninovi nasledovného pokolenia sa v tom momente nachádzajú v počiatočnom stave, a ich vstup do riadenia, súdiac podľa chronológie ukázanej vo filme, je po roku 2010.


Spojíme všetko dokopy: ak sa na to celé pozrieme z úrovne globálneho historického procesu, zistíme, že Ruský sever v sebe nesie korene a spojenia aj so Západom, z obdobia do rozkolu na Rusi, a aj Severné algoritmy riadenia. Ich miesto v politike Ruskej civilizácie je natoľko významné, že bez ohľadu na ideológiu sovietskeho štátu, sa názov mesta Archangeľsk nemenil. Nakoniec sú nájdené konkrétne korene spoločného medzi starovercami v USA a Rusku.


Ak sa na celé pozrieme z úrovne symbolov a matrično-egregoriálneho riadenia, tak v podstate moc vo svete prechádza k Severným algoritmom riadenia, ktoré v je v epoche Vodnára najadekvátnejším z dostupných. Od nedávnej doby existujúca tradícia ruských kúpať sa v zime v prierube – to je svojrázny obrad, odrážajúci noosférnu algoritmiku.


Ako odpoveď na otázku: “Čo sú to za Severné algoritmy?”, uvedieme príklad adekvátneho chápania aktuálneho stavu vecí a ruských kultúrnych kódov. Nakoľko sú Ruské, nech si každý odpovie sám:


Zdroj textu a více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/o-spravach-a-udalostiach-liga-spravodlivosti/


854
5
Globalisté zverejnil(a) pred 6 dňami o 09:34
Jazyk životných okolností

Každý den chodím kurva stejně jako tuto neděli dnes, griluji na posteli od 3 do 4:30 a už vlastně nevím, proč se vůbec snažím usnout, když vím, že to nejde.
Na konci vstanu, rozložím popel v krbu, abych se dostal ke grilu, přiložím pár kousků dřeva, abych to chytil, mezitím sním jablko, po svítání a s hrnkem březového houbového čaje a lžičkou našeho domácího medu, jdi s horkem drtivými myšlenkami na obrazovce, která mě roztočila kolem postele.
Dnes se trápím a zůstávám vzhůru, i když to není jen myšlenka na dnešek, kola mi rachotí v hlavě a včera odpoledne jsem je slyšel od souseda-rolníka:
„Víte, on mi říká, že lidé ve městech budou mít brzy hlad. Je mi to jedno, mám 10 akrů orné půdy, mechanizaci, jsme velká rodina, všechno si vyrábíme sami... tucet koní vesele pobíhá a poskakuje mezi nimi.
Po jeho monologu, který poslouchal jeho starší otec, celý hrdý na svého syna, jsem se ho jen zeptal, jestli by matka se třemi hladovými dětmi počkala u chodníku na parkovišti u nákupního centra, aby zemřela hlady, když budou regály prázdné. jako skutečná lvice se vydala zajistit jídlo pro svou rodinu, i když to bylo na jeho dvorku.
Viděl jsem zběsilé obličeje obou z nich a automatické tlačení prstu v nose až k lokti, protože na to nemysleli.


V každém případě už sedm let hezky a pozitivně blábolím lidem přes tyto sociální sítě, aby se odvážili jít žít do přírody a začali si pěstovat vlastní potraviny a byli maximálně soběstační problém. a že je dokonce možné, aby se z frajera z velkého města stal farmář.
Před pár lety jsem byl na přednášce o jídle, kde má vysoké postavení v OSN z Velké Británie, a zabývala se stejným problémem, který trápí rolníka od začátku příběhu. Na té přednášce před pár lety řekla, že nás čeká velký hladomor nejen v regionu, ale po celém světě. Netuším, kde vzala tyto informace, ani mě to upřímně nezajímá.
Zajímá mě, co kolem sebe vidím z první ruky, kde krmivo pro zvířata přes noc stouplo o 100 %, hnojiva o 200 % a v médiích slyšíme příběhy o tom, že ceny potravin vzrostly o 7 % a ceny přesáhly 40 %. Pokud je to pravda, jak píší noviny, tak je to v současnosti mizerný nárůst cen potravin a druhá strana mince je, že ten samý malý farmář po nákupu kukuřice nemá absolutně žádnou šanci být konkurenceschopný na trhu maso, vejce, mléko, ryby, zelenina a ovoce... pokud jsou ceny tak prosycené akciemi z Jižní Ameriky.
A stává se nám, že v tomto umělém procesu vzniklé krize přicházíme o malé výrobce a později ti velcí šijí obleky, které nám nejsou na míru. A pak se nyní vrátíme k této babičce OSN, která měla pravdu.
Celý příběh ještě ani neskončil a už mlátíme hlavami o zeď, protože jak vidím situaci, lidé jsou rozděleni do tří kategorií toho celého aspektu, který nebude dobrý . Největší skupinou jsou ti ignoranti, kteří říkají, ještě hůř, my to přežijeme, dlouhá skupina jsou táta a syn nahoře v textu, kteří si myslí, že se zachránili, protože mají svůj obor, a třetí a nejmenší skupina šílenců Zjistil jsem, že se musíme připravit na všechny možné scénáře a odšroubovat je v hlavě teď, dokud je ještě čas, protože náš nos je příliš malý na to, abychom si strčili ruku do lokte, když hovno narazí na ventilátor, který chladíme .
A teď, když jsem to slyšel, bych se mohl vrátit do postele až do svítání, protože jsem si dal čaj a v domě je už teplo. Možná někteří pochopí smysl mého příběhu.


Posledný príspevok od Joe JumperUp  ·  pred 6 dňami o 17:52
104.5k
684

Doporučuji česko-moravsko-slezským diskutérům seznámit se s aktuální situací na Slovensku
https://oracle911blog.wordpress.com/2021/01/03/vyzva-rodicom-a-riaditelom-skol/
Vývoj v ČR jde jinou cestou . Je to dáno, m.j., i jiným tandemovým řízením MZ+AB . Strategie chaosu je nejlepší brzdným mechanizmem vůči velmi agresivnímu vnějšímu tlaku. Slovensko má bohužel tandem zcela opačný .


Posledný príspevok od Jaro  ·  pred 6 dňami o 11:45
1.6k
5

Pokračovanie témy Nahle umrtia po vakcinacii, v ktorej prestalo poriadne fungovať stránkovanie bez možnosti jednoduchej opravy.


Pod očkovaním sa rozumie génová manipulácia a ostatné technológie vytvárajúce hrotový proteín v telách nešťastníkov napriek tomu, že sa o očkovanie nejedná.


Posledný príspevok od Covenant  ·  pred 6 dňami o 11:38
1.6k
5

Ruská ponorka so 160 jadrovými zbraňami na palube sa vynorila pri pobreží USA


Ruská jadrová ponorka projektu Borey, ktorá nesie na palube 16 balistických rakiet Bulava, sa nečakane objavila pri pobreží Spojených štátov, čo vyvolalo vo Washingtone vážne obavy.


Každá z rakiet v prevádzke s ponorkou je schopná niesť až desať jadrových hlavíc. To vytvorilo mimoriadne vážne nebezpečenstvo pre Spojené štáty, keďže americká armáda nebola schopná sledovať ruskú jadrovú ponorku.


Podľa publikácie NetEase sa ruská jadrová ponorka projektu Borey (podľa iných zdrojov išlo o ponorku projektu Akula) nepozorovane priblížila k americkému pobrežiu. Po tom, čo sa ponorka začala vracať na základňu, bolo možné zistiť, kde sa nachádza jadrová ponorka s až 160 jadrovými hlavicami na palubách. Ponorka tejto triedy je schopná zničiť väčšinu územia Spojených štátov amerických v priebehu niekoľkých minút.


Ruské jadrové ponorky budú môcť neustále hliadkovať vo vodách pri pobreží USA v prípade, že sa Rusko rozhodne vybudovať námornú základňu na Kube alebo vo Venezuele, ako už skôr uviedli zástupcovia ruského ministerstva zahraničia.


https://english-pravda-ru.translate.goog/news/world/150057-russian_submarine/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=sk&_x_tr_hl=sk&_x_tr_pto=wapp


Posledný príspevok od Jrgš  ·  pred 6 dňami o 10:30
942
6
Ludvík zverejnil(a) 16. 9. 2021 o 10:46
Zahraničná politika

Rostoucí napětí na Dálném východě
https://colonelcassad.livejournal.com/7062389.html


"KLDR otestovala železniční raketový systém. Během testu letěly dvě vypuštěné balistické střely 800 kilometrů a dopadly mimo teritoriální vody Japonska. Severní Korea považuje železniční raketové systémy za připravené k boji."


"Na druhé straně 38. rovnoběžky odpálila Jižní Korea balistickou raketu z ponorky, čímž se stala 8.zemí, která takovou technologii vlastní."


Posledný príspevok od Ludvík  ·  pred 6 dňami o 10:14
337
0

Существует книга генерала Петрова "Тайны управления человечеством", но это довольно толстый двухтомник.


Хотя для начинающих это была самая лучшая книжка.


Но её внесли в список запрещённой литературы.


Pár odkazů na knihu z googlu.


http://lit.md/files/kob-other/Petrov-Tajny_upravleniya_chelovechestvom-tom_2.pdf


https://www.livelib.ru/book/1000485843-tajny-upravleniya-chelovechestvom-komplekt-iz-2-knig-konstantin-petrov


https://www.via-midgard.com/news/vnimaniyu-soratnikov-kniga-kp-petrova-tajny.htm


Našim studentům KSB - začátečníkům, ale i pokročilým by se kniha hodila v CZ/SK překladu.


9.5k
88

Pokračovanie Matrixu prichádza takmer dvadsať rokov po ukončení trilógie.


. Štvrtý diel je zahalený rúškom tajomstva a nepoznáme takmer žiadne detaily. Uniklo síce pár záberov, no nič bližšie sa nevedelo. Až doteraz. Konečne vieme niekoľko teórii, ako by mohlo pokračovanie vyzerať.


Legendárna trilógia Metrix sestier Wachowských sa dočká pokračovania. Zatiaľ sme sa veľa nedozvedeli, uniklo len pár fotografií a informácie o údajnej párty. Po veľkolepom finále už nikto pokračovanie nečakal. Napriek tomu v decembri uvidíme štvrtý diel - The Matrix Resurrections.


Reštartovaný svet alebo videohra?
Dej sa má údajne odohrávať šesťdesiat rokov po udalostiach posledného dielu. Matrixový svet však nebude vyzerať rovnako a nepôjde o klasický sequel. Pôjde síce o "svet vo svete", ale bude to iný umelo vytvorený svet - simulovaný svet sa takisto dočkal reštartu, a preto došlo k významným zmenám oproti tomu, čo poznáme z predchádzajúcich dielov. Podľa niektorých ďalších teórií je dokonca možné, že všetky tri predchádzajúce diely filmovej série Matrix boli po celý čas iba videohra, ktorú hrali postavy štvrtého dielu.


Sion už nie je, ľudia sa už neboja strojov
Nie všetci sú nažive a tento svet zanecháva úplne iný dojem, než ten, do ktorého Neo prvýkrát vstúpil. Sion už neexistuje, ľudia, ktorí ostali, už nežijú v strachu zo strojov a niektorí dokonca spolupracujú s ľuďmi. Podľa tejto teórie už bývalý vodca Morfeus (Laurence Fishburne) zomrel. Na jeho miesto nastúpila Niobe (Jada Pinkett Smith).
https://x.telkac.zoznam.sk/cl/173/7335/na-stvrty-diel-matrixu-cakaju-miliony-fanusikov-odhalene-toto-by-mohla-byt-zapletka


Posledný príspevok od Michaela1  ·  pred 7 dňami o 00:27
234
0

Zdravice prezidenta republiky u příležitosti nominace ČOV na ZOH v Pekingu
https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/zdravice-prezidenta-republiky-u-prilezitosti-nominace-cov-na-zoh-v-pekingu-162557


15.ledna 2022


Vážení členové olympijské výpravy,


dovolte mi, abych vás pozdravil a abych vám popřál plný úspěch v Pekingu.


Jsem zásadně proti zneužívání olympijské myšlenky pro politické cíle. Zažili jsme to kdysi dávno jak v Moskvě, tak v Los Angeles. Nyní je jemnější forma tohoto zneužití, kdy bojkot se vyhlašuje jenom u politiků a nikoli u sportovců. Upřímně řečeno, když někteří političtí bafuňáři na olympijských hrách nebudou, nic hrozného se nestane.


Chtěl bych naší výpravě popřát i to, aby nedošlo k organizačním zmatkům, které minule znemožnily několika našim olympionikům účast na nejdůležitějších sportovních hrách, a aby mezinárodní i náš, národní, olympijský výbor byly složeny z profesionálních organizátorů a nikoli z amatérů, kteří pouští do letadla nenaočkované osoby.


Závěrem hodně štěstí, hodně zdraví a mnoho úspěchů.


Miloš Zeman, prezident republiky, zámek Lány, 15. ledna 2022


Koho to jen může mít pan prezident těmi "politickými bafunáři" na mysli ?!


" Ministr zahraničních věcí Jan Lipavský (Piráti) následně telefonicky požádal Tomšíka, aby se zdržel dalších takových výroků, neboť nezapadají do připravované revize vztahů Česka s Čínou."
https://echo24.cz/a/ipLVU/kdyz-tam-nepoleti-politicti-bafunari-nic-se-nestane-zeman-odmitl-bojkot-olympiady?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu


Lipavskému je zřejmě "líto", že se v Mladé Boleslavi ještě vyrábí auta.


18.8k
102

https://fct-altai.ru/
ďakujem p.Irene za titulky


historia ruskej vlajky
https://fct-altai.ru/files/2021/Tricolor_09_04_2021.pdf


Otázka - Odpověď V.V. Pjakina 14.6. 2021


https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-14-iyunya-2021-g
Jenže udržovat při životě Pax Americana
znamená jen jedno, zánik celé civilizace.
Ono po přeformátování Sovětského svazu mělo totiž nastoupit přeformátování USA.
Jenže to přeformátování SSSR jim nevyšlo přesně podle plánu.
Ruská civilizace tuto situaci využila,
a když shodila „mraksistické“ břímě,
vrátila se opět na hlavní
cestu budování ruského světa.
Ale ta potřeba přestavby USA
přece nikam nezmizela.
Existenci Pax Americana, který
spotřebovává zdroje planety jako saranče
a ničí na své cestě vše, co se rozvíjí,
dlouho civilizace nepřežije.
Takže Ameriku je nutné přeformátovat
a Pax Americana zlikvidovat.
Tu přestavbu USA je v každém případě nutné
provést! Je to otázka přežití světové civilizace.
Dnes se celá civilizace na planetě Zemi drží na hřebíku nazývajícím se Rusko.
Když ten hřebík vytáhnete,
tak se posype všechno.
Když teď vytáhnete Putina ze světového systému řízení, posype se všechno.
Všechno se okamžitě rozsype.
A všichni si to velmi dobře uvědomují.
Mám na mysli ty hráče, kteří jsou nějakým způsobem navázáni alespoň na mezinárodní politiku,
vůbec nemluvě o té globální. . .


Posledný príspevok od dasa  ·  pred 7 dňami o 20:53
470
3
Yori zverejnil(a) pred 7 dňami o 16:34
Zdravie a záhrada
Y

Superpotravina aneb kouzelná bobule, která odvrací stárnutí organismu
Tuto rostlinu můžeme považovat za šampiona v počtu množství antioxidantů, které zabraňují předčasnému stárnutí organismu, posilují srdce, cévy, játra a mozek, uvádí portál rbc.ru.
Národy Sibiře a Dálného Východu používaly tyto bobule jako lék na infekce a záněty. Severoameričtí domorodci vařili z listů zimolezu odvar, jímž omývali rány. Ainuové, původní obyvatelé severního Japonska, nazývali zimolez „zdrojem života“ a nazývali ho „haskap“ nebo „haskapa“, toto pojmenování převzali na Západě, kde zimolez prodávají jako superpotravinu.
„Zimolez má ještě jednu kvalitu, jež je způsobena v něm obsaženými mikroelementy,“ zdůraznil lékař Vladimir Podсhomutnikov. „Vitamín K, jenž je v zimolezu obsažen v denní dávce, zajištuje maximální vstřebávání vápníku. Dalšími podstatnými látkami v zimolezu kamčatském jsou draslík a hořčík, jejichž kombinace zajišťuje dobrou rytmickou práci srdce,“ dodal doktor.
„Užívání zimolezu nemá žádné kontraindikace s výjimkou alergie na vitamíny B. Nedoporučuje se však přesahovat denní dávku, jež tvoří 100 gramů denně," uzavřel Podchomutnikov.
Vice zde .


Y
Posledný príspevok od jardob  ·  pred 7 dňami o 20:51
95
0

Po dohodě italských středopravicových stran na kandidáta hlavy statu podporili Silvia Berlusconiho (85). Jeho kandidaturu podporil take Evropský politik Manfred Weber:
"Jako předseda poslaneckého klubu Evropské lidové strany podporuji Berlusconiho v presidentstvi republiky, protože ukázal, že má na to, aby se ujal úřadu," řekl politik CSU italskému listu Corriere della Sera.
SPD je proti a distancuje se.
Spravna osobnost
V předvečer se v Berlusconiho Vile Grande v Římě sešli mimo jiné vedení Berlusconiho Konzervativní strany Forza Italia, pravicové ligy a krajně pravicového Fratelli d'Italia. "Lídři koalice se shodli, že Silvio Berlusconi je tou správnou postavou, aby v této obtížné situaci obsadil nejvyšší úřad s autoritou a zkušenostmi, které si tato země zaslouží a které Italové očekávají," dodal.
Berlusconi je už delší dobu považován za kandidáta na prezidenta. Pozorovatelé však zatím odhadují, že ještě nedosáhl potřebných hlasů. Berlusconi je už delší dobu v kontaktu s nerozhodnutými stranami. První kolo voleb je naplánováno na 24. Ledna v Římě. zde


Y
1k
6

Slovami klasika, rozmohl se nam tady, takovy nesvar a tym su predlhe, neskratene odkazy/linky plne trackerov ako napr:


https://www.sport.cz/clanek/tenis-australian-open-do-dvou-dnu-budu-pozitivni-na-covid-rekl-kontroverzni-tenista-tomic-rozhodci-3046882#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=sport.sznhp.box&dop_req_id=x0XuNJSG4kw-202201111445&dop_id=3046882&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest181_voice_search_varB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


Velmi jednoducho sa to da skratit ak zmazete vsetko co je za mriezkou # vratane nej:


https://www.sport.cz/clanek/tenis-australian-open-do-dvou-dnu-budu-pozitivni-na-covid-rekl-kontroverzni-tenista-tomic-rozhodci-3046882


Pripadne ak mate link z facebooku ako napr:


https://www.respekt.cz/agenda/historicky-experiment-chirurgove-vlozili-praseci-srdce-do-lidskeho-tela?fbclid=IwAR3PeUN-OkbqL7gCFmv3UQOt3ZqVSHm4MBG_i2UzxY_vdw8EXZotBFPEIB8


tak vymazte vsetko za ? vratane neho:


https://www.respekt.cz/agenda/historicky-experiment-chirurgove-vlozili-praseci-srdce-do-lidskeho-tela


Mozete si to ulahcit instalaciou tychto pridavkov do prehliadacov:


Chrome a jeho klony (Vivaldi, Brave a ine): https://chrome.google.com/webstore/detail/tracking-token-stripper/kcpnkledgcbobhkgimpbmejgockkplob


Firefox a jeho klony: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/clean-links-webext/


Po instalacii vam tie trackery vymaze z adresovej listy a budete postovat ciste linky uz bez nutnych uprav.


Kebyze mate nejake otazky alebo navrhy, tak staci napisat.


Ak si aj napriek tomu nebude vediet poradit, pripadne sa budete ponahlat, zabudnete, tak sa nic nedeje, je lepsie link postnut aj s trackermi ako nas od toho ukratit smile ja to potom upravim.


Posledný príspevok od Putinovec  ·  pred 7 dňami o 19:47
2.3k
12
GBB zverejnil(a) 22. 5. 2021 o 16:44
Zahraničná politika

V Rusku začala sériová výroba bojových robotov s umelou inteligenciou


rozsiahly článok o stave a smerovaní ruskej robotickej vojenskej techniky (dlhé na skopírovanie aj na zostručnenie, pridám aspoň obrázky)


článok: https://www.armadnymagazin.sk/2021/05/22/v-rusku-zacala-seriova-vyroba-bojovych-robotov-s-umelou-inteligenciou


https://www.youtube.com/watch?v=HfYuDHphx1M


Paltforma Marker
60a917a0acd25
Robot Uran
60a917a0b6f69
Bojový robot Něrechta-2
60a917a1e6f62
Najnovší robotizovaný prostriedok Soratnik
60a917a1ef90a
Bezpilotá ponorka Poseidon
60a917a26dc8b
Robot Fjodor
60a917a2e18b7


Posledný príspevok od JankaS  ·  pred 7 dňami o 17:26
3.2k
108

Téma zakládám jako pokračování Vánočního programu 2021, který je po Mrtvé vodě KSB spojením oddělených částí těla, déjà vu, vytažení draka na světlo, pojmenování zla, zobrazení zvířecí podstaty v nás.
https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/4281/v-aacute-no%C4%8Dn-iacute-program-2021/1
KSB může zodpovědět otázky minulosti v jazyce rozumu, ale k bohu se mohl dostat člověk i v pravěku, tak to s tím čtením hrubých knih moc nehroťte a snažte se zvyšovat mravnost tím, co už dávno máme a s pomocí vědomostí to přibližujte ostatním lidskou formou, třeba i dětem, hrou, příkladem, nezraňováním

Ukázka podobenství s naším životem v čase, Istina skutečných hodnot, odkaz předků.


Cyklicky dochází k návratu temné síly a je jedno za co se maskuje, touha mít a něčemu vládnout je vždy lež převlečená za Pravdu.


C.G. Jung - psychiatr, psycholog a také umělec, velký badatel lidské duše a kolektivního nevědomí. Zobrazení snové představy temné části lidské podstaty

Člověk na koni(v sedle, řídí), zabíjí draka(zvíře) - podobenství boje s vlastní podstatou, psyché(Letora) je pod kontrolou, práce na člověku dokončena. Všechny strachy, blouznění a falešná pobožnost je usmrcena. Svatozář značí korunní čakru, vedení ze zdroje.

Živá voda oslavuje celého Člověka, ukazuje ne-moc draka a omezenost zvířecích pudů. Láska je silnější než zlo a smrt.Všechny fašistické diktatury vznikající v čase ničí jako první umění a svobodu druhých lidí, Lásku, poznání, pálí knihy, obrazy, snaží se přetrhnout nit spojující minulost se současností.

Omezenost zabíjí ve jménu ideologie, nejdřív útočí skrytě, slovem, vábí nespokojené na sladké řeči o spravedlivé pomstě za příkoří a strasti života, slibuje nápravu, návrat práva silou, ale o budoucnosti mlčí, po získání moci řídí strachem a ze stáda, které ji pomohlo udělá opět ovce, z těch nejzkaženějších zrůd dráby a poskoky, jejich nízkost pudů umocňuje degradaci společnosti až do dalšího výbuchu vzdoru, pořád dokola.(poz.: Májové, Indiáni, Egypt - pyramidy nejsou výtvorem geniality předchozí civilizace, ale ukázka nadvlády nad otroky, jinak by bylo v okolí daleko víc monumentů pro lidi, chybějící vrcholy na dolarových bankovkách jsou symbol nadvlády, oko symbolizuje ztrátu intuice, ovce jsou slepé, nadvláda nad otroky, tak prosté)

Nenávist a touha po pomstě zatemňuje mozek komukoliv, ideály lžou, celý Člověk lhát nemůže.


Začneme obrazy, mluveným slovem, poezií, pohádkami, filmem a budeme pokračovat dalšími projevy oslavující tvoření člověka napříč časem. Budu rád když se další přidají a je jedno jestli jako celý Člověk, hledající nebo jako učební pomůcka nezkroceného zvířete(démon), každý je vítán.

Toto téma ať je inspirací také bratrům z východu. Zamlčovat nebo odsouvat důležitost astrologie a nejvyšší priority řízení Lásky a jejích projevů je buď neznalost nebo záměr, je to stále více viditelné, něco schází, znalosti patří všem.
Matrix

Déjà vu (francouzsky „již viděno“, označuje v psychologii jev, kdy má člověk z ničeho nic intenzivní pocit něčeho už dříve prožitého, viděného nebo slyšeného.


1.) Probouzení slovem
Živá voda-rozhlasová pohádka.mp3
https://ulozto.cz/file/k4Uw5Zx3/ziva-voda-rozhlasova-pohadka-mp3


Jak poznat živou a mrtvou vodu

Upírat umění jeho význam nebo se omezovat jen na Ruskou kulturu je ukázkou degradace jednotlivců, omezeného vnímání, kaleidoskop bez nadhledu. Důvodem zamlčení podstaty může být touha po pomstě nebo jen další kruh získání moci, prospěchu.


Paměť je klíčem k současnosti a naší budoucnosti, tak si ji hleďme..


Posledný príspevok od David  ·  pred 7 dňami o 16:48
420
2

https://politikus.ru/events/139852-v-taraze-vo-vremya-besporyadkov-ubita-rossiyanka.html


V Tarazu během nepokojů zavražděna Ruska


Jak informují hromadné sdělovací prostředky (citát): Rusku, zesnulou během „pokojných nepokojů“ (jak to chtějí prezentovat zahraniční HSP) v Kazachstánu, 26-letou Rusku, matku tří nezletilých dětí Marii Kim sedmkrát zasáhli nožem.


Marie Kim pracovala jako provozní (správce) kavárny ve městě Taraz. Když začaly nepokoje, pracovníci provozovny požádali majitele, aby pro ně poslal auto, ale on odmítl. Nakonec dívce, provozní nezbylo, než aby sama šla zavřít kavárnu a v tuto chvíli na ni zaútočili „pokojní rabující“, kteří chtěli rozkrást provozovnu. Následkem utržených zranění Marie Kim na místě zemřela.


Incident vešel ve známost právě dnes, avšak pro západní HSP je tato strašlivá událost málo zajímavá, pro svého sledovatele (čtenáře) vykreslují jiný obrázek nepokojů v Kazachstánu.


В Таразе во время беспорядков убита россиянка


Как сообщают СМИ (цитата): погибшую во время «мирных беспорядков» (как это хотят выдать зарубежные СМИ) в Казахстане, 26-летнюю россиянку, мать троих малолетних детей Марию Ким семь раз ударили ножом.


Мария Ким работала администратором кафе в городе Тараз. Когда начались беспорядки, работники заведения попросили владельца отправить за ними машину, но он отказался. В итоге девушке, администратору пришлось самой закрывать кафе и в этот момент на нее напали «мирные мародеры», которые хотели ограбить заведение. От полученных ранений Мария Ким умерла на месте.


О происшествии стало известно только сегодня, но западным СМИ эта жуткая история малоинтересна, для своего зрителя они рисуют иную картинку беспорядков в Казахстане.


Posledný príspevok od Joe JumperUp  ·  pred 7 dňami o 15:55
10k
78

https://vk.com/video351663392_456239236


Vedoucí lékařka 90ti lůžkového rehabilitačního oddělení mluví o svých zkušenostech, velice věcně a velice obsažně!


A ještě leták, snad se zobrazí, jinak je na něj odkaz v komentářích pod videem:


https://vk.com/irenaaneri?z=photo661032137_457239032%2Fwall351663392_1260


Posledný príspevok od JabiPun  ·  15. 1. 2022 o 11:26
23.3k
198

Akurat sledujem informacie ako sa spustila farebna revolucia v Kazachstane, organizovane protesty, vaj koli zvysenym cenam paliv..


dochadza k fyzickemu napadaniu policie, snaha o vyprovokovanie policie ...


resident of Kasachstan Qassym-Zhomart Tokaew offers a readiness to talk, but underlined “the government will not collapse!


preziden je pripraveny na diskusiu, "vlada ale neskolabuje"


https://t.me/BifFidU/3686?single=


https://www.facebook.com/B%C3%BCrgerinitiative-f%C3%BCr-Frieden-in-der-Ukraine-220982371426073/videos/pcb.1870525386471755/255775776642291


https://www.facebook.com/B%C3%BCrgerinitiative-f%C3%BCr-Frieden-in-der-Ukraine-220982371426073/


Posledný príspevok od Ludvík  ·  15. 1. 2022 o 11:06
4.9k
30

NATO již nebude moci „zatlačit“ Rusko do vedlejších rolí v evropské a mezinárodní politice, nastal čas, aby se Severoatlantická aliance vrátila k hranicím z roku 1997. Uvedl to v neděli v rozhovoru pro TASS náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov, který dorazil na rusko-americká jednání o bezpečnostních zárukách.


"I laik chápe, že požadovat ústupky od Ruska v situaci, kdy NATO usilovalo, jak se říká, "zatlačit" naši zemi a převést ji, když ne do role podřízené, tak v každém případě do vedlejší role v evropské a mezinárodní politice, a to s přímým poškozením naší bezpečnosti, již nebude fungovat. To vše je minulost. Dříve to moc dobře nefungovalo, ale teď je tomu prostě konec “ řekl náměstek ministra.


"Takže NATO by mělo sbalit si haky-paky a odtáhnout k hranicím z roku 1997," řekl Rjabkov.


V květnu 1997 Rusko a NATO podepsaly Zakládající akt, ve kterém potvrdily, že „se navzájem nepovažují za protivníky“ a vytvářejí „mechanismus pro konzultace, koordinaci a společnou akci“.


Zároveň v roce 1999 vstoupily do aliance Maďarsko, Polsko a Česká republika, v roce 2004 - Bulharsko, Lotyšsko, Litva, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko a Estonsko, v roce 2009 Albánie a Chorvatsko, v roce 2017 - Černá Hora a v roce 2020 - Severní Makedonie. NATO v současnosti sdružuje 30 zemí. Organizace pokračuje v politice otevřených dveří.


Pokrok v jednání
Je naivní počítat s pokrokem v bezpečnostních zárukách v nadcházejících rozhovorech mezi Ruskem a Spojenými státy a NATO, soudě podle veřejného postoje západních partnerů před schůzkou, řekl Rjabkov. "Je zde námět k rozhovoru z hlediska vysvětlení logiky přístupů a pravděpodobně i objasnění toho, čím se řídí kolegové ve Washingtonu a NATO jako celku. Ale bylo by naivní, očekávat, že na základě vytříbeného veřejného sdělení svých postojů krátce před zahájením kontaktů pokročíme vpřed," - řekl náměstek ministra.


Poukázal na to, že v předvečer jednání pozice americké strany poskytuje málo důvodů k optimismu. „Nejprve bych chtěl v průběhu nadcházejících kontaktů slyšet něco srozumitelnějšího o nerozšiřování NATO, o stažení rozhodnutí Bukurešťského summitu z roku 2008, o nepřípustnosti pokračování pro USA a zemí NATO geopolitického přivlastnění vlastně celého prostoru ovládaného touto skupinou států," na západ, severozápad, jihozápad od našich hranic. A to je pro nás to hlavní, a absolutně ne ty aspekty, na nyní zaměřuje americká strana,“ dodal Ryabkov.


Pozitivním výsledkem kontaktů Ruska se Spojenými státy a NATO o bezpečnostních zárukách bude potvrzení jeho připravenosti pracovat na ruských návrzích, řekl. Jak řekl náměstek ministra, Moskva vychází z toho, že Západ by se měl jednostranně vzdát rozšiřování NATO a odstranit stávající vojenskou infrastrukturu. "Důležitější jsou pro nás jiné priority: nerozšiřování NATO, likvidace vytvořené infrastruktury, odmítnutí opatření, a to nikoli na reciproční bázi, ale na jednostranném základě ze strany Západu," řekl.


Podle Rjabkova západní země říkají, že nikdy neslíbily, že nebudou expandovat. „A my říkáme, že ve skutečnosti to byla nedílná součást politického balíčku, o kterém se diskutovalo ve fázi znovusjednocení Německa, rozpuštění Varšavské smlouvy, vystoupení Sovětského svazu ze zemí bývalého – vojenského bloku –. Varšavská smlouva,“ připomněl.


"Proto sliby, politické záruky, některá slova nic neznamenají. Nyní bylo řečeno, že USA nemají v úmyslu umístit na Ukrajině úderné zbraně. Dnes ne, ale zítra nebo pozítří, co se stane? Jsou? jsou USA připraveny dát to na papír a ratifikovat?" - poznamenal náměstek ministra.


Právní charakter vyjednávaní
Dohody Ruské federace se Spojenými státy a NATO o bezpečnostních zárukách by měly být právně závazné, potíže s ratifikací dohod v rámci aliance se Ruské federace netýkají. Oznámil to v neděli v rozhovoru pro TASS náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov, který dorazil na rusko-americká jednání o bezpečnostních zárukách.


"Samozřejmě je potřeba potvrdit, že jakékoli dohody v těchto oblastech a obecně v rámci nové organizace bezpečnostního systému v Evropě, na kterých trváme, musí být právně závazné," zdůraznil náměstek. Upozornil, že Rusko se „prostě netýkají“ žádné potíže spojené s ratifikací takových dohod v rámci severoatlantického bloku. "Ať si své problémy vyřeší s ratifikací a s postupy, jak nám poskytnout potřebné záruky, jak chtějí. Ale oni se bez toho prostě neobejdou," dodal.


"Jinak se opět ocitneme ve stejném bodě, který lze nazvat geostrategickým patem. Máme to pořád, už je to unavené a tato pokračování už prostě nelze brát vážně," dodal Rjabkov.


Západní partneři by se podle něj měli zbavit iluzí o unipolárním světě a své možnosti diktovat Rusku podmínky, které jim zůstaly od konce studené války. "Chápu, že pro kolegy ve Spojených státech, s jejich důvěrou ve vlastní spravedlnost, je těžjé vzdát se iluzí. To je vždy jednoznačné politické a psychologické trauma. Proto emocionální výbuchy, nejrůznější excesy, hrozby, ultimáta." , obecně takové hysterické chování. Ale budou muset zvyknout si na novou situaci, přizpůsobit se jí a trochu brzdit, v doslovném slova smyslu. Jinak utrpí jejich vlastní bezpečnost,“ uzavřel náměstek ruského ministra zahraničí.


Poukázal také na neopodstatněnost prohlášení NATO o nemožnosti požadovat nerozšiřování aliance na východ. Rjabkov připomněl, že po znovusjednocení Německa v minulém století dostalo sovětské vedení ujištění „od nejvyšších a nejodpovědnějších představitelů jak Spojených států, tak evropských zemí, že NATO ve skutečnosti přechází k politice zavřených dveří“. Severoatlantický blok změnil svou pozici později, „když lidé ve Washingtonu, Bruselu a mnoha dalších evropských metropolích uvěřili, že historický Západ vyhrál studenou válku“.
https://tass.ru/politika/13380415


P.S. Dávám to na samostatné vlákno, protože prohlášení za to stojí.
Opět MZ RF potvrzuje, že nebude slyšet na protinávrhy druhé strany a pokusy problém zakecat, a to velmi tvrdě.


Posledný príspevok od Covenant  ·  15. 1. 2022 o 09:59
883
5

Policisté dostali hlášení, že v okolí Prahy se pohybuje medvěd. Rozběhla se pátrací akce


https://cz.sputniknews.com/20210823/policiste-dostali-hlaseni-ze-v-okoli-prahy-se-pohybuje-medved-rozbehla-se-patraci-akce-15595085.html


U Prahy hledali běhajícího medvěda.
Video bylo falešné, zjistila policie
S hledáním policistům pomáhal i vrtulník. Později odpoledne byl zásah ukončen a vrtulník se vrátil na základnu. Pokud by se zvíře skutečně u Prahy pohybovalo, na místo by byli povoláni odborníci na odchyt a veterinář.
https://tn.nova.cz/clanek/u-prahy-nekdo-videl-medveda-hleda-ho-i-vrtulnik.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=traffic-exchange?utm_source=bleskcz&utm_medium=article_box&utm_campaign=detail
(Hřib oslavuje ukrajince..a vté době -jeho oslav někdo nahlásí medvěda
v okolí Prahy smile )
https://www.praha.eu/jnp/cz/co_delat_v_praze/kultura/muzea_a_vystavy/vystava_ukrajina_30_let_svobody.html
kto podporuje Ukrajince v Praze....
61269001a1c0e


podporili je i (Brno, Pardubice, Liberec, Mělník, Kadaň) и 2 regiony (Pardubický kraj, Plzeňský kraj).
https://www.vinegret.cz/641950/mer-pragi-v-vyshivanke-pozdravil-ukrainu-s-dnem-nezavisimosti?fbclid=IwAR0TfyyqEjGcSBv08cFPayU9QgdptWSz_pn2NG6YwcxzPZy7DoA1akQvi9A


Posledný príspevok od Michaela1  ·  14. 1. 2022 o 19:21
4.9k
37
Posledný príspevok od dasa  ·  14. 1. 2022 o 18:28
531
1

Rusko chce pestovať a zberať pšenicu v Arktíde a zásobovať ňou celý svet.


Regióny Ďalekého východu a Arktídy, ktoré sa nachádzajú v zóne permafrostu, môže Rusko využiť na pestovanie pšenice a iných druhov obilia. Takýto manéver výrazne posilní pozíciu Ruskej federácie ako najvýznamnejšieho dodávateľa potravín pre rastúcu svetovú populáciu. Na tomto pozadí môžu iní významní vývozcovia obilia, ako sú USA a Austrália, za Rusmi značne zaostávať.


Ruská federácia už dnes pestuje pšenicu na ploche asi 28-29 miliónov hektárov, čo je oveľa viac, ako má k dispozícii celá Európska únia. Predpokladá sa, že vďaka priaznivým klimatickým predpovediam (topenie sa zmrznutého permafrostu) bude Rusko schopné výrazne rozšíriť svoje osiate plochy na úkor Arktídy a Ďalekého východu.
Zdroj: https://politros.com/230062-agrarheute-rossiya-khochet-sobirat-pshenicu-v-arktike-i-snabzhat-ei-ves-mir


Ruská pšenica sa stane pre svet dôležitejším majetkom ako ropa či plyn. Takéto závery prezentovali poľskí ekonomickí pozorovatelia. Počiatočný výsmech ruskému poľnohospodárstvu zo strany Západu sa zmenil na problémy s vyšími výnosmi pre samotnú EÚ.


Rusko v posledných rokoch venovalo veľkú pozornosť rozvoju svojho poľnohospodárstva a za tento čas sa mu podarilo stať sa skutočnou obilnou veľmocou. Podľa poľských odborníkov má aj dnes ruská pšenica vo svete oveľa väčšiu politickú váhu ako ropa či plyn. Informuje o tom publikácia Tygodnik Poradnik Rolniczy (TPR).
Zdroj: https://politros.com/226711-tpr-nasmeshki-nad-selskim-khozyaistvom-rossii-obernulis-problemami-dlya-ec


Posledný príspevok od JankaS  ·  14. 1. 2022 o 17:00
2.5k
21

TASR 11.01.2022 19:32
Informoval o tom v utorok maďarský dopravný server iho.hu.


Neriadenú vlakovú súpravu s 22 vagónmi sa nepodarilo zastaviť na slovenskej strane a prešla na sieť maďarských štátnych železníc MÁV.


Na stanici Hidasnémeti v Boršodsko-abovsko-zemplínskej župe vlak takzvane „prerezal“ výhybku a pokračoval po zvažujúcej sa trati smerom k stanici Abaújszántó.


Podľa spravodajského servera 444.hu pri incidente nebol nikto zranený. Maďarské železnice v čase vyšetrovania incidentu uzatvorili železničnú trať medzi Hidasnémeti a Abaújszántó a na krátky čas bol zatvorený aj železničný hraničný priechod Hidasnémeti.


https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/613080-neriadena-strela-vlak-z-kosic-bez-rusnovodica-sa-po-25-km-zastavil-az-v-madarsku/


Posledný príspevok od Ľudo  ·  14. 1. 2022 o 15:54
257
1

https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/kdyz-matersky-pud-prekona-ten-lovecky-lvice-se-ujala-mladete-pakone-40383885


Řekl bych, že je to výstižný od(b)raz chování a současné pozice "nasyceného" (zdroji přeplněného) Ruska, které "mateřsky" pečuje o zatoulavší se děti - momentálně Kazachstán (pakůň taky dobře sedí). Doufám jen, že v případě našeho kolektivního dítěte, jehož některé vyšinuté exempláře tak udatně bojují se sochami generálů a z tepla svých erárních kanceláří flušou na ty, bez jejichž pomoci by právě oni sami (resp. jejich (pra)rodiče) mezi prvními opustili Lebensraum, bude mít také dost trpělivosti, s tou naší zemičkou malou, střediskovou (zde ten Otík taky pěkně sedí).


Posledný príspevok od Michaela1  ·  14. 1. 2022 o 15:01
579
5

Vojenská zmluva s USA. Prinesie benefity, nie americké základne, ubezpečujú politici aj vojaci


Rezorty obrany a zahraničných vecí predstavili zmluvu o obrannej spolupráci s USA. Pred troma rokmi sa ju nepodarilo podpísať pre odpor národniarov z SNS, ktorí strašili budovaním amerických vojenských základní na Slovensku. V súčasnosti by s prijatím zmluvy nemal byť problém, keďže ju údajne podporuje celá vládna koalícia. V prípade ratifikácie by mala zmluva s USA pomôcť aj dvojici vojenských letísk, ktoré by získali viac ako 100 miliónov eur na modernizáciu.


https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/610896-vojenska-zmluva-s-usa-prinesie-benefity-nie-americke-zakladne-ubezpecuju-politici-aj-vojaci/


Posledný príspevok od jozi  ·  14. 1. 2022 o 10:30
Kategórie
Akcie
Skryť popisy k témam
Povoliť nekonečné posúvanie
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Predchádzajúca stránka
12345 ... 60
Nasledujúca stránka
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber tém
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept