Zobraziť kategórie

Koncepcia sociálnej bezpečnosti – základ lepšej, dlhodobo udržateľnej spoločnosti

Každý v miere svojho chápania pracuje pre seba a svojich blízkych a v miere svojho nechápania pracuje na tých, ktorí chápu a rozumejú viac.

24.3k
270

Zadržali kľúčového príslušníka NAKA svedčiaceho o tom, ako samotní vyšetrovatelia manipulujú výpovede kajúcnikov
Ján Kaľavský mal vyšetrovateľovi detailne opísať, ako sa postupuje v mediálne sledovaných kauzách, postavených najmä na navzájom sa podporujúcich výpovediach kajúcnikov.
Príslušník NAKA, ktorého zadržali v rovnakom čase, ako chceli aj jeho bývalého šéfa Branislava Zuriana, má vypovedať, ako orgány pripravujú kajúcnikov. Je kľúčovým svedkom aj obvineným.


https://www.infovojna.sk/article/zadrzali-klucoveho-prislusnika-naka-svedciaceho-o-tom-ako-samotni-vysetrovovatelia-manipuluju-vypovede-kajucnikov


Posledný príspevok od kata  ·  pred 41 min.
13.8k
152
kata zverejnil(a) 2. 2. 2021 o 17:09
Politika v SR

Fico daroval Blahovi zaujímavú knihu
https://www.facebook.com/LBlaha/posts/2868060900099137


Robert Fico mi so smiechom daroval knižku o americkej CIA, možno sa mi zíde pri ďalšom grilovaní Daniela Lipšica


At the Center of the Storm: My Years at the CIA
Autor George Tenet, Bill Harlow60197915d39a0


 • Bývalý riaditeľ americkej spravodajskej služby CIA George Tenet, ktorému v pondelok vychádzajú knižné memoáre, spôsobil svojimi tvrdeniami obsiahnutými v publikácii rozruch ešte pred jej uvedením na trh. V knihe sa Tenet vyjadruje k začiatku vojny v Iraku, vyšetrovacím technikám v boji proti terorizmu a ďalším udalostiam a citlivým témam.

Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/3273158/byvaly-sef-cia-george-tenet-vydava-kontroverznu-knihu.html


Posledný príspevok od Kancelar  ·  pred 43 min.
78.2k
531

Doporučuji česko-moravsko-slezským diskutérům seznámit se s aktuální situací na Slovensku
https://oracle911blog.wordpress.com/2021/01/03/vyzva-rodicom-a-riaditelom-skol/
Vývoj v ČR jde jinou cestou . Je to dáno, m.j., i jiným tandemovým řízením MZ+AB . Strategie chaosu je nejlepší brzdným mechanizmem vůči velmi agresivnímu vnějšímu tlaku. Slovensko má bohužel tandem zcela opačný .


Posledný príspevok od Peter Pavlovic  ·  pred 46 min.
1.2k
15

Zdravím, občas mám v hlavě otázky ohledně tohoto tématu, ale říkám si, že je zbytečné pro každou zvlášť zakládat nové vlákno, tak jsem se rozhodl založit souborné vlákno pro všechny zdraví prospěšné rostliny apod.


Dotaz č.1: Koupil jsem si kotvičník, ale nespotřeboval jsem ho celý. Mám ho v utěsněné sklenici nad kuchyňskou linkou už více jak rok, možná skoro dva.
Má ještě význam z něj dělat čaj/odvar nebo lepší vyhodit a koupit nový?


Dotaz č.2: @Oracle_911 na svém blogu i zde doporučuje houbu čaga.
Kde doporučujete v ČR koupit?

Posledný príspevok od Oracle_911  ·  pred 2 hod.
88
0

JÖRG MEUTHEN (AFD): DAJTE ĽUĎOM POKOJ, PANI VON DER LEYENOVÁ, SVOJE ŤAŽKO ZAROBENÉ PENIAZE SI CHCÚ NECHAŤ


"Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová v správe o stave Únie mala oznámiť ďalšie gigantické výdavky. Nemecký europoslanec hodnotí snahu, ktorou práve Európa má údajne zachrániť planétu, za nevídanú aroganciu a drahú, nesprávnu cestu. Dôvodom je fakt, že „zelené nadšenie“ zdieľa bez účasti všetkých mocností a spôsob, ktorý sa javí ako efektívny výhradne pre kontá veľkých korporácií, nie pre stanovený účel. „Vaša Zelená dohoda (Green Deal) nie je žiadna dohoda. Dohoda vyžaduje súhlas dvoch slobodných, zmluvných partnerov... Zdá sa však, že vo Vašom neukojiteľnom hlade po väčšej moci Vás to netrápi. Chcete ešte väčšiu kontrolu nad životmi ľudí,“ hovorí 🇩🇪 Jörg Meuthen, ktorý odhaľuje zdražovanie, aké „zelená“ transformácia jeho rodnej krajine a občanom už dnes prináša."


https://www.facebook.com/watch/?v=4107665349343596&extid=NS-UNK-UNK-UNK-AN_GK0T-GK1C&ref=sharing


Slovenské titulky....


3.2k
22

Vzhľadom na pretrvávajúci problém otvoriť 3. stránku pôvodného vlákna, otváram jeho pokračovanie.
Vlákno pre správy o pokusoch zavádzať vakcinačný apartheid vo svete a o prípadných krokoch späť, ktoré sa v iných vláknach môžu "stratiť" a budú nám chýbať v našej mozaike o tomto vývoji


Posledný príspevok od Vauban  ·  pred 2 hod.
15.2k
167

Trans žena vyhrala súťaž miss Nevada
https://www.zerohedge.com/political/man-crowned-miss-nevada-usa-first-pageant-history


Nemám proti nim nič, lebo každý má právo žiť tak, ako chce. Mám s týmto problém hlavne keď:


 • robí sa tomu reklama;
 • robí sa to deťom bez ohľadu na to, či sa to robí nasilu alebo so súhlasom dieťaťa a bez ohľadu vôle rodiča;
 • keď je to spojené s temnými kultmi, ktoré sú často asociované Bafometom.

Tá správa je bez pochyby reklama (a Concita Wurst nebol ani prvý a ani posledný), teraz ale chcem venovať posledným dvom bodom. Na úvod musím povedať, že ľudská kostra a proporcie sú geneticky dané a hormonálna rovnováha ovplyvňuje máločo t.j. muži majú dlhšie končatiny, väčšie ruky, pupok vyššie ako vrchol panvy a ostrejšie rezanú čeľusť s tým, že ženy majú širšiu panvu v porovnaní s pásom (pomer 60 ku 90 resp. 0,7:1).
60e090eca36d3
60e090ecbae97
60e0910604df7
A teraz treba sa pozrieť na Kate Middleton a porovnať to s Dianou, hádajte kto je aj geneticky žena.
60e091f70b19d
60e091f8adc57
60e091f8bad75
60e091fc9d655
Alebo treba pozrieť na Megan Fox podobnou optikou.
60e0926eac80f
60e0927c5af64


A okrem toho, že je to útok na ľudstvo cez reprodukciu (neskutočné štandardy) kulty (a nielen oni) veria, že takto sa dáva energia ich pánovi.


Posledný príspevok od Oracle_911  ·  pred 2 hod.
1.3k
13
Ludvík zverejnil(a) 2. 9. 2021 o 13:38
Politika v ČR

PhDr. Josef Skála, CSc
https://www.parlamentnilisty.cz/profily/PhDr-Josef-Skala-CSc-46766/otazka/Green-Deal-148449


Dotaz
23.08.2021 18:07:39 - nogender
Green Deal ?
Pane doktore ! O ekologii nejde. tak o co jde a jak tahle katastrofa skončí ?


Odpověď


24.08.2021 15:12:28 - PhDr. Josef Skála, CSc.
Máte naprostou pravdu. Kdo chce nahlédnout do zvrhlých plánů "globálních elit", musí rozumět bludnému kruhu, v němž střečkují. To, co nazval tak přesně Marx pojmem "nadvýroba kapitálu", překročilo všechny historické meze. Kupní síla všech, z koho se dojí privátní zisk, je s to dál zhodnocovat jen stále menší část kapitálu. Tím víc se reprodukuje švindlem všeho druhu, kterému přezdívá "finanční trhy". Tady se žádná nová hodnota nerodí z principu. Ty čárymáry se točí zády i ke všem skutečným lidským potřebám. Oč déle ten šílený tanec trvá, tím větší hromadí manka a ztráty. Ukázat nám panstvo své reálné účetnictví, lidé je umlátí čepicemi.
Postaru nám vládnout už není s to. Svou moc si však chce nejen udržet, ale dál znásobit. Jde za tím cestou ďábelských intrik, apelujících na pud sebezáchovy. Jednou z nich je i "Green Deal", předstírající záchranu životního prostředí a celé přírody. Je zlatým dolem pro práskané vykuky u koryt. Přihrává jim gigantické zisky ze všelijakých "zelených projektů", jejichž reálné náklady i "důvody" jsou přísně střeženým tajemstvím. Na nás všechny, kdo si v té bavlnce nehovíme, přitom navalí i další děsivá břemena - od raketového růstu ceny energií (zdaleka nejen přes "emisní povolenky"smile až po elektromobily, dostupné jen "high society" a prstenci jejího korumpovaného služebnictva (kdy auto na benzín či naftu bude zatíženo "ekologickým" zdaněním a nakonec zřejmě i zakázáno).


Všechen dosavadní odpor však míří jen proti následkům (a většinou dokonce následkům následků). Proti erárnímu žvástu, děsícímu zdravotní a ekologickou katastrofou, je tak bezzubý a mnohdy i kontraproduktivní. "Elity" dělají vše pro to, aby to tak i zůstalo. Průlom je s to přinést jen drobnohled, zpřehledňující skutečné příčiny v pozadí. Jeho základem jsou však právě Marxovy velké objevy. Těm ale rozumí jako petrželi i tváře dnešní parlamentní levice. Především to musíme změnit co možná brzy a důrazně. Držte nám palce!


Posledný príspevok od Ludvík  ·  pred 3 hod.
1.3k
16

Obcas na OZ Biosféra vide docela dobry clanok, co stoji za pozornost, tak tu robim vlakno, pre take clanky.


Napriklad teraz vysiel dost zaujimavy clanok Dobré skutky môžu liečiť
https://www.biosferaklub.info/dobre-skutky-mozu-liecit/
Ako hned 2 postrehy su tam zaujimave


Hippokrates povedal, že nemá zmysel liečiť pacienta, ktorý nie je pripravený vzdať sa zvykov, ktoré ho viedli k chorobe.


Keď človek vidí plody svojej nesebeckej práce, zapína to v ňom konkrétne, hlboké uspokojenie (čoho sa tak temní majstri sveta tak boja!), ktoré je sprevádzané uvoľňovaním endorfínov do krvi a ich pozitívnymi vlastnosťami vplyvu na homeostázu. Spokojnosť spôsobuje u človeka vysoké vibrácie, čo je silný epigenetický faktor.


Posledný príspevok od Honza Větrník  ·  pred 3 hod.
156
0

Pořad moderuje Dmitrij Simes - americký politolog, Předseda a generální ředitel Centra národních zájmů Vydavatel a generální ředitel amerického časopisu «The National Interest». Představitel globálních elit.
Účast Marie Zacharové v tomto pořadu předpokládá velký zájem ze strany všech účastníku globální politiky na probíráných tématéch, kterými jsou :


 • politika současné americké administrativy ve vztahu k Rusku,
 • Afgánistán,
 • Evropa,
 • a jiné nejaktuálnější otázky světové politiky

Pořád je vysílán v rj., pro snazší porozumění je možné zapnout ruské titulky.
https://www.youtube.com/watch?v=F9WuX8lWfOU


4.8k
47

Čarnogurský sa vyjadril odmietavo k poznámke moderátorky, že súčasná rímsko-katolícka cirkev pod vedením pápeža Františka opäť, tak ako tomu bolo v histórii, kolaboruje s mocenskými štruktúrami. Obhajoval pritom šokujúce výzvy hlavy katolíckej cirkvi aj viacerých jej pohlavárov, aby sa ľudia dali očkovať. Ako vysvetlil, keď prezentovaná väčšina vedcov deklaruje potrebu očkovania, tak cirkev podľa neho tento názor rešpektuje a preto vyzýva ľudí dať si experimentálny roztok. Zároveň sa vyslovil skepticky k tvrdeniam, že súčasná Plandémia súvisí s Veľkým resetom. V rozhovore pre ZVTV taktiež priznal, že sa nechal očkovať Pfizerom, aby mohol cestovať...
https://www.infovojna.sk/article/video-oddanost-spoluarchitektovi-velkeho-resetu-papezovi-frantiskovi-az-za-hrob-clen-radu-nemeckych-rytierov-carnogursky-nema-nazor-na-plandemiu-ani-ju-nepovazuje-za-prekurzor-k-velkemu-resetu


Posledný príspevok od Boletus  ·  pred 4 hod.
1.3k
11

Po odreknutem kontraktu na ponorky prichazi novy uder.
Svycarsko ustupuje od koupi francouzskych letadel. Bude kupovat americka.
Macron rychle zareagoval a zrusil navstevu Svycarska, ktera byla zaplanovana na listopad 2021.
Zaroven zakazal vsem oficialnim osobam do konce roku jakekoliv kontakty se svycarskymi oficialnimi osobami.
Cele to je podobne ekonomickym utokum na Syrii, cili utok na Francii a EU. Francie a Nemecko jsou zakladni staty, ktere prinasi penize do EU.
Svycary odreknuty nakup by prinesl F. 6 mld. USD. To byly dobre penize.
https://www.youtube.com/watch?v=bisGwFvgVHs


Y
Posledný príspevok od Dejv111  ·  pred 4 hod.
14k
116
GBB zverejnil(a) 25. 5. 2021 o 17:26
Zahraničná politika
Rusko

Ľudskoprávny projekt Gulagu.net sa sťahuje z Ruska


projekt, ktorý mal za cieľ chrániť práva väzňov kvôli obavám o život a bezpečie svojich zamestnancov pozastavuje svoje aktivity v Rusku


...dôvodom bola špeciálna operácia bieloruskej tajnej služby, KGB, Služby zahraničnej rozviedky (SVR) a Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) proti bieloruskému novinárovi Ramanovi Pratasevičovi, ktorá svedčí o tom, že Lukašenko a Putin teraz nič neskrývajú a sú pripravení konať otvorene s cieľom organizovať represálie proti nežiaducim osobám... (citácia trochu upravená pre čitateľnosť)


článok: https://zive.aktuality.sk/clanok/9lqs4ze/ludskopravny-projekt-gulagunet-sa-stahuje-z-ruska-boji-sa-o-svojich-ludi/


Posledný príspevok od Peter Peto  ·  pred 4 hod.
6.8k
78
Počtář zverejnil(a) 12. 6. 2021 o 16:46
Politika v ČR
Volby ČR 2021

Asi nastal čas založit toto téma.


Babiš už asi taky začal.


“Omluvit se? Ani náhodou, vzkázal Babiš Pirátům k předžalobní výzvě”
12.6.2021
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/andrej-babis-pirati-predzalobni-vyzva-migrace-omluva.A210612_123853_domaci_vlc
“Premiér Andrej Babiš se odmítl omluvit Pirátům, kteří ho k tomu minulý týden vyzvali v předžalobní výzvě kvůli výroku, že chtějí lidem zdaňovat přebytečné metry bytů a nastěhovat do domácností migranty. Podle opoziční strany jsou jediným Babišovým programem právě Piráti, premiér podle nich mluví o migraci, ale nezvládl koronavirovou pandemii.”


Posledný príspevok od Boletus  ·  pred 5 hod.
2.2k
21

Cena plynu v Evropě překonala další rekord a přesáhla 800 dolarů za jeden tisíc metrů krychlových. V prvních několika hodinách se zvýšila o více než 50 dolarů.
Gazprom nechce značně zvyšovat dodávky a prodej na pozadí uvedení do provozu plynovodu Nord Stream 2, soudí analytici. Minulou neděli byly evropské plynojemy naplněny ze 70,75 %, čili o 15 procent méně než průměrný ukazatel za posledních pět let.
https://cz.sputniknews.com/20210914/cena-plynu-v-evrope-poprve-presahla-800-dolaru-za-tisic-kubiku-15830732.html


Y
Posledný príspevok od Putinovec  ·  pred 7 hod.
307
1
delnas zverejnil(a) dnes o 00:46
Otázky a odpovede
Jardob

Ahoj Jardob, v jednom ulozenom clanku jsem nasel tvoj "kikname


o. SDR/special drawing rights....kde jsi sa pytal o diskusiu...
Protoze mne to zajima a nejake info o tom taky mam tak zde je muj souhlas s vydanim moji E-mail addressy ... uvital by som keby jsi ma contactoval
Predem dakujem


Posledný príspevok od Oco  ·  pred 8 hod.
19.9k
144
TauRus zverejnil(a) 14. 5. 2021 o 23:26
Zahraničná politika

V prostorách Novosibirské nápravné kolonie č. 8 byly instalovány červené telefonní budky, které vytvářejí atmosféru Londýna, píše „Taiga.info“.Vedení FSIN poznamenalo, že taková designová inovace by vězňům umožnila obnovit „společensky užitečné vazby“. Na zdi za kabinami vězni malovali hlavní památky Londýna.


„Pro maximální přenos atmosféry Londýna vytvořili účastníci uměleckého kroužku v této místnosti ilustraci hodinové věže Westminsterského paláce, běžně známého také jako Big Ben,“ uvedlo regionální oddělení Novosibirské federální vězeňské služby.


Pro vězně v červených kabinách byly instalovány telefony a videotaxofony.
https://avatars.mds.yandex.net/i?id=2a000001796adbad8c5ece1ff9086b29c8a8-1607927-fast-images&n=13&exp=1


Pro ruskou kompradorskou elitu jen to nejlepší...smile


Ptají se jednoho ruského oligarchy, kde stráví svůj důchodek? A on odpoví: Tam, kde jsem naplánoval - v Londýně. smile


Posledný príspevok od Otec  ·  pred 1 dňom o 22:36
4.3k
30

https://www.trend.sk/spravy/rakuske-zeleznice-obnovili-historicky-spoj-vieden-terst-prvy-vlak-vypravili-pred-164-rokmi


Všímam si, ako aktívna je rakúska ÖBB, teda štátna železnica. U nás napríklad prevadzkovala linku do Komárna, teraz sa priamo odvolávajú na monarchiu a že Trieste bol ich prístav.


Železnica nie sú len romantické parné rušne, ale vo svojej podstate armáda. Má uniformy, hodnosti, mimoriadne výhody. Železnice majú vlastné telefónne vedenie, samozrejme fungujú v systéme záložných zdrojov a podobnosti s armádou nekončia pri tomto krátkom zozname. Preto beriem expanziu ÖBB ako vojnu inými prostriedkami.


Posledný príspevok od Oracle_911  ·  pred 1 dňom o 22:15
2.6k
14
Yori zverejnil(a) pred 6 dňami o 12:29
Politika v ČR
Y

Prezident Miloš Zeman se v úterý dostavil do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). Podle informací deníku Právo má jít od dlouhodobější hospitalizaci. Dříve deník informoval, že do ÚVN dorazil i exprezident Václav Klaus, a to kvůli problému s vysokým tlakem.
Zeman dorazil do nemocnice krátce po 11te hodině.
Manzelka Ivana dorazila do nemocnice jiz pred kolonou.
Po příjezdu Zeman zamával na novináře.
Shodou náhod o víkendu byl v ÚVN hospitalizován i Zemanův předchůdce Václav Klaus. Ten ostatně v úterý opět do nemocnice dorazil. Zatím není jasné, zda se v jeho případě jedná o prohlídku nebo o další hospitalizaci.
https://cz.sputniknews.com/20210914/prezident-zeman-je-hospitalizovan-15830824.html


Mozna to melo byt v EMP.


Y
Posledný príspevok od Yori  ·  pred 1 dňom o 22:03
24k
214
Berenika zverejnil(a) 28. 2. 2021 o 14:30
Politika v SR

28.2.2021
Pozerali ste premiéra Matoviča na TA3? Už dlho som sa tak nenasmial - to bolo epické!
1 Moderátor Norbert Dolinský ho rozobral na šrot. Habkal ako žiačik pri tabuli. A to Dolinský patrí k tým najmenej náročným moderátorom a vždy hryzká slabo slabúčko. No Matovič to aj tak nedal - úplne vybuchol. Po tomto by som sa hanbil vyjsť na ulicu.
2 A tá plejáda výhovoriek, perfektné. Matovič samozrejme nemôže za to, aká je situácia na Slovensku. Môžu za to ľudia, lebo to "majú na saláme". Čiže - Matovič je super, zlí sú Slováci. Škoda, že si vybral takýto zlý národ, inde by ho určite docenili.
3 Ďalej za to môže "britský mutant" a možno aj nejakí iní mutanti z vesmíru, reptiliáni a tak. Môžu za to médiá, prezidentka, samozrejme Sulík a bol aj ten o Ficovi a Pellegrinim.
4 Zúfalý moderátor nevydrží a skromne sa spýta: "Ale pán premiér, predsa len, aspoň trochu zodpovednosti necítite? Ste premiér a sme najhorší na svete." A Matovič nič. Vyplakal sa, že je hromozvod.
5 A samozrejme - Matovič stále blúzni o tom, aké je povinné testovanie úchvatné. Počty úmrtí rastú kvôli testovaniu, lebo sa ľudia zhromažďujú v šóroch, ale Matovič si ďalej tľapká po pleci, aký je super, že vymyslel testovanie. Rútime sa dole a spievame si, ako krásne letíme - paráda!
6 Ale Matovič má aj na toto kúzelný argument: keďže si ľudia podľa prieskumu nemyslia, že v šóroch vírus chytia – tak ho nechytia.
7Keď zadržíš dych a povieš si, že ho nechytíš, tak nechytíš - prieskum neoklameš, dôležitá nie je realita, ale to, čo si o nej myslíš. Úplný Platón - realita je len odrazom našich ideí. Fascinujúce.
8 A prečo premiéra vôbec niekto otravuje s tým, aké opatrenia budú platiť od zajtra? Veď predsa unikol materiál do médií, tak načo by vydávali čokoľvek oficiálne - už sa štát neriadi statusmi, ale uniknutými lajstrami. Skvelé!
9 A ako inak - za nič nemôže ani minister zdravotníctva Krajčí. Veď on chcel lockdown pred Vianocami a Sulík mu to zarezal, plače Matovič. A moderátor neveriacky krúti hlavou: veď ste proti Krajčímu hlasovali aj vy a celé OĽaNO! Šach-mat. Ale Matovič ďalej hudie svoje - Sulík, Sulík, Sulík!
10 A Krajčí samozrejme chráni zdravie. A preto máme najviac úmrtí na svete. Jasné ako facka. Keď si mŕtvy, už neochorieš. Vivat Krajčí!
11 Skrátka, Matovič nenesie zodpovednosť za nič. On je tu iba premiér, to je skoro ako vrátnik na miestnom úrade. Chúďa naše. Poľutujme, pohlaďme.
12.Prebiehalo to asi takto. "Prečo tu Sputnik nie je? Stačí podpis vášho ministra." - "Bla-bla, chcem ju." - "Ale prečo tu nie je?" - "Lebo tento názor nie je populárny. A mňa nebaví hovoriť veci, ktoré nie sú populárne. Ale aj tak ho chcem"
13 Moderátor nestráca trpezlivosť: "Ale prečo tu Sputnik nie je? Jednoduchá otázka." - "Bla-bla, rokoval som s Kirillom." - "A prečo tu nie je Sputnik?" - "Fico a Pellegrini si zvolali tlačovky, to je trápne a sú to úbožiaci." - "Ale prečo tu nie je Sputnik?" - "Nechajte sa prekvapiť." Nech sa páči, toto je predseda vlády Slovenskej republiky.
14 To isté v ďalších témach. "Prečo neočkujete seniorov?" Matovič nevie, veď si zavolajte ministra zdravotníctva. Aj Matoviča to zaujíma, ale nezavolá a nezavolá. Však čo on s ním má, veď chápete, on je tu iba ten vrátnik, ehm, premiér.
15 A prichádza finálny argument, po ktorom ľahne k zemi celé Slovensko: "Čo odo mňa chcete, veď ja som si ani diplomovku sám nenapísal“. Amen-tma.
16 Ale to nebolo všetko. tie epické chvíle, keď Matovič vytiahol Komenského - to sme sa už dostali za hranice smiechu. Vraj - "opakovanie je matka rozumu či-jak-sa-to-povie".
17 Povie sa to „múdrosť“, vážený pán premiér. To je to, za čo sa u vás modlila pani Chlóra Salara Banda. A nevydalo.
18 Nič tragickejšie ako Igora Matoviča ešte Slovensko nezažilo. Ono je to ale čím ďalej horšie. Matovič kompletne stratil kontakt s realitou a smeje sa na ňom polovica Slovenska. Tá druhá sa už smiať nevládze, lebo už dokáže len plakať -Matovič jej zobral všetko.
Ten chlap za jeden rok zničil Slovensko a bude trvať roky, kým Slovensku vrátime život.


Posledný príspevok od jardob  ·  pred 1 dňom o 22:03
522
3
Ludvík zverejnil(a) pred 1 dňom o 12:02
Zahraničná politika

Elysejská špionáž
https://colonelcassad.livejournal.com/7070006.html


"U příležitosti čerstvého ponížení Francie, která kvůli Spojeným státům přišla o desítky miliard dolarů..."


"Je zábavné si vzpomenout, kdy byli Francouzi Assadem velmi uraženi, když jim říkal otroci Spojených států. Navzdory pokusům dokázat, že tomu tak není, se Francie opakovaně ocitla ve vztazích se Spojenými státy v ponižující pozici, otrocky vytrvalá a prohýbající se pod přímým i nepřímým vlivem washingtonského diktátu.


"Spor o ponorky však představuje také bezprecedentní diplomatickou krizi mezi USA a Francií, která by podle analytiků mohla trvale poškodit spojenectví Washingtonu s Francií a Evropou. Zpochybňuje také jednotnou frontu, kterou se vláda amerického prezidenta Joea Bidena snaží vytvořit proti rostoucí moci Číny."
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/australie-premier-ponorky-dohoda-francie-morrison-premier.A210919_110501_zahranicni_klf


Už se řežou...


Posledný príspevok od Kancelar  ·  pred 1 dňom o 21:55
14.8k
142
Berenika zverejnil(a) 15. 3. 2021 o 16:47
Zahraniční analytici

Tieto nástroje boli mimo kontroly bankárov. Michail Chazin


03:00 Funkcia sociálnych médií v klesajúcej ekonomike
03:30 Ako bankári kontrolujú moc
04:50 Nástroje sú mimo kontroly bankárov
07:19 Noví páni americkej moci
07:55 Hlasujte za výsledok, či budete nasledovať vládu
09:50 Prečo program 2020 ešte nebol napísaný
14:15 Podstata zavedenia justície pre mladistvých v Rusku
15:20 Nevýhoda zmenární v každom dome
16:10 Iná menová politika
18:10 Jediná krajina na svete, ktorá teraz zvyšuje dane
22:26 Putinova logika s kolapsom dolárového systému
24:39 Scenáre zrútenia monopolu digitálnych gigantov
28:30 Prerozdelenie majetku zmiznutého podniku
34:40 Kam sa vyvinie kapitalizmus v globálnej kríze
38:55 Svetoví lídri, ktorí sa pozerajú do budúcnosti
41:07 Život v Moskve po kolapse ekonomického modelu
43:14 Problém udržania úradníkov


https://yandex.ru/efir?stream_id=vTHafKMy3rgU&f=1


Posledný príspevok od vito  ·  pred 1 dňom o 20:11
5.5k
66

V relácii Sobotné dialógy diskutoval spoločne so Sulíkom aj predseda strany Hlas, Peter Pellegrini. Ten je (ne)prekvapivo rovnako ako progresívci a liberáli na strane Baťovej.
Pellegrini na rozdiel od Sulíka nekritizoval ani zjavne politickú vetu Baťovej v posudku k Sputniku V. Pellegrini Baťovej slepo verí.


Podpredseda strany Hlas-SD, Erik Tomáš v relácii Na hrane na TV JoJ nevylúčil koalíciu so stranou Progresívne Slovensko


https://www.hlavnespravy.sk/uz-aj-sulik-priznava-batovej-veta-o-tom-ze-sputnik-v-40-tich-krajinach-spaja-len-nazov-bola-politickym-vyjadrenim-ktore-tam-nemalo-byt-pellegrini-batovu-obhajuje-vo-vsetkom-verme-suklu/2505964


Sobotné dialógy 17.4.2021 https://www.rtvs.sk/radio/archiv/1134/1548346


Posledný príspevok od kulich  ·  pred 1 dňom o 19:50
2.6k
35
dum zverejnil(a) pred 2 dňami o 07:16
Mimo kategórií

Máme tu témy covid,nežiadúce účinky vakcín a pod.no dôvody sú kde-kade.Diskutujúci nech sa vyjadria ku ktorej verzii príčiny,dôvodu procesu majú najbližšie.1.prevencia pred účinkami nového vírusu,zdravie ľudstva.2.prevencia pred účinkami chrípky,"vymýtení"chrípky,zdravie ľudstva.3.nastolenie diktatúry,Total control.4.zníženie počtu obyvateľstva-neplodnosť,zdravotná nestarostlivosť,depopulácia,genocída,eutanázia-"záchrana"planéty a zdrojov pre nich.5.Experimentálne skúšanie nových"vakcín",nežiadúce účinky zaznamenávané,straty povolené.6.Manipulácia s DNA,zmena DNA-bioroboti.6.Rozdeľuj a panuj!Nevraživosť,boje davu nemieria voči aktivátorom ale vzájomne.7.Zapuzdrenie duchovného vedomia,uvedomenia a posilnenie prvkov ég smerom k démonom a zvieracím zložkám.8.Zachovanie systémov davo-elitarizmu,regres ešte hlbšie do temnoty,posun civilizácie z pozície 0(poznanie dobra aj zla)do pozície mínus(nepoznanie dobra).10.Zničenie terajších ľudských systémov(ekonomických,finančných,politických,náboženských,hospodárskych atď.),návrat do stredoveku.11.Ukončovanie civilizácie(štýl potopa),odrazenie sa od dna a začiatok Novej Éry Človeka,umiestnenie planéty znova do pozície plus.12.Vytvorenie určitých zón na planéte,zmeny hraníc,odsuny a presuny ľudí.Na ďalšie si momentálne nespomínam,môžte sa vyjadriť.


Posledný príspevok od Nariam  ·  pred 1 dňom o 18:56
5.9k
67

Založila som samostatnú tému - vyplynulo to z tejto dnes publikovanej výzvy. Názory odborníkov, nekonformných voči povinnej covid-agende sa šíria mimo msm-priestor. Táto výzva (možno) nadväzuje na nedávno publikovaný názor JUDr. Petra Weisa Riešenie jesennej x-tej vlny „plandémie“ , ktorú ukončil myšlienkou "Viete, ako by sa dala vyriešiť pandémia aj bez 8 bodov (ktoré v článku uvádza - pozn.)?Zrealizovať jednu jedinú diskusiu v TV JOJ, RTVS a Markíza. Hostia: Krčméry, Sabaka, Pavelka, Lakota, Piják, Janco. Všetci s rovnakým časovým limitom a neutrálnym moderátorom. V štýle prezidentských debát. Po takejto debate by nastal podľa nášho skromného odhadu okamžitý koniec očkovania na kovid a vládni odborníci by sa do týždňa zo scény vyparili...
https://akw.sk/covid-19/riesenie-jesennej-x-tej-vlny-plandemie/
Možno sa to postupne pohne, uvidíme.


Lekári na čele s Mesíkom a Janekovou žiadajú riaditeľa RTVS o priestor na dialóg odborníkov
Nezávislí odborníci a lekári žiadajú generálneho riaditeľa RTVS, Jaroslava Rezníka, aby v mene objektívnej informovanosti občanov Slovenskej republiky vytvoril vo vysielaní verejnoprávnej televízie priestor pre dialóg v podobe odbornej diskusie pri okrúhlom stole, medzi v liste podpísanými odborníkmi a reprezentantmi pandemickej komisie.
Podpísaní lekári a nezávislí odborníci Juraj Mesík, Etela Janeková, Ondrej Halgaš, Michal Piják a Peter Szeghy o svojej žiadosti informujú aj premiéra Eduarda Hegera, ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského, ministerku kultúry Natáliu Milanovú ako aj Výbor pre zdravotníctvo a Výbor pre kultúru a médiá NR SR a Radu RTVS.
https://www.hlavnydennik.sk/2021/08/05/lekari-na-cele-s-mesikom-a-janekovou-ziadaju-riaditela-rtvs-o-priestor-na-dialog-odbornikov/


Posledný príspevok od Atevi  ·  pred 1 dňom o 18:31
42.6k
246
Oracle_911 zverejnil(a) 27. 1. 2021 o 08:42
Zahraničná politika

Ute kmeň v štáte Utah žiada o výnimku zo zákazu vrtania čo nariadil Biden:
https://www.theepochtimes.com/your-order-is-a-direct-attack-utah-tribe-seeks-exemption-from-biden-drilling-pause_3669137.html
Biden je nielen rakordman v podpisovaní v prezidentských nariadení, ale ani nevie, čo podpisuje lebo je bábkou:
https://www.zerohedge.com/political/preview-bidens-executive-orders-next-week
Texas pozastavil plnenie jedného nariadenia, konkrétne 100 dňové moratórium na deportáciu ilegálov:
https://www.zerohedge.com/political/federal-judge-bars-bidens-100-day-deportation-ban
Biden má 145 miliónov problémov vo forme špinavých peňazí:
https://www.zerohedge.com/political/biden-2020-run-backed-145-million-dark-money
Buiden lobuje za Navalnyj (pochybujem, že vie, že o koho ide) a už všetci vedia, že kto stojí za ním:
https://www.zerohedge.com/geopolitical/biden-confronts-putin-navalny-election-interference-solarwinds-hack-1st-phone-call
https://www.zerohedge.com/geopolitical/foreign-states-are-clearly-behind-pro-navalny-rallies-say-russian-lawmakers
Aj medzi Demokratmi sa nájdu patrioti resp. tým ktorým dochádza, že označiť za teroristov cca 50% amerických občanov je zlý nápad:
https://www.nationalreview.com/news/tulsi-gabbard-domestic-terrorism-bill-is-a-targeting-of-almost-half-of-the-country/
Polícia Seattle už nemá trpezlivosť s výtržníkmi z rady Antifa/BLM:
https://www.theepochtimes.com/seattle-interim-police-chief-announces-tougher-policy-on-protest-vandalism_3668800.html
Zaujímavý článok od amerického intelektuála:
https://www.ekathimerini.com/261462/article/ekathimerini/comment/new-mccarthyism-will-prove-an-orwellian-mistake-says-us-historian
A dve zaujímavé videá:
https://rumble.com/vdao2v-ep.-2388a-people-are-seeing-the-destruction-of-the-economy-in-real-time.html
https://rumble.com/vdao9j-ep.-2388b-the-decision-on-timing-was-left-to-trump-decision-was-made-messag.html


Posledný príspevok od Atevi  ·  pred 1 dňom o 18:09
690
5

V Tetíně se v sobotu konala svatá mše, která je součástí národní pouti připomínající 1100 let od zavraždění sv. Ludmily. Hlavním celebratem byl český rodák, vídeňský arcibiskup a kardinál Christoph Schönborn. Pro něj připravila obec Tetín velké překvapení.


„Genealogové zjistili, že je přímým potomkem sv. Ludmily,” oznámil starosta obce Martin Hrdlička (Tetín 2010) a předal kardinálovi vypracovanou listinu dokládající postup rodu.


Schönborn svou řeč začal v němčině a omlouval se za špatnou češtinu, přesto ale v tomto jazyku přednesl modlitby.


Při mši byla vyzdvihována sv. Ludmila nejen jako světice a panovnice, ale i jako babička, která se starala o pokračování svého rodu a zdůrazněna byla komunikace mezi generacemi.


„Moje maminka mě pověřila, abych vás pozdravil, narodila se v Brně, vdávala se v Praze, je jí 101 let a pro svých 15 pravnoučat je opravdová prababička,” uvedl Schönborn.


Národní mši přihlíželo několik tisíc věřících poutníků, kteří přijeli z různých koutů republiky. Návštěvníci se mohli také seznámit s příběhem české světice v loutkovém vyprávění.


Připravené bylo mimické vystoupení Vandy Hybnerové a na programu bylo také vystoupení hudebních skupin, divadelníků nebo debaty s odborníky.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/na-msi-v-tetine-dorazil-primy-potomek-svate-ludmily-40372468


Jak vypadala svatá Ludmila? Vědci vymodelovali obličej světice v digitální podobě
https://radiozurnal.rozhlas.cz/jak-vypadala-svata-ludmila-vedci-vymodelovali-oblicej-svetice-v-digitalni-podobe-8577808


Svatá Ludmila vychovala z Václava moderního knížete, říká šéfka projektu, který ji připomíná
https://region.rozhlas.cz/svata-ludmila-vychovala-z-vaclava-moderniho-knizete-rika-sefka-projektu-ktery-ji-8576002


Svatý Václav moderním knížetem...byl také woke? :-)Jak nacisté rozdávali svatováclavská vyznamenání. Odznak s orlicí dostalo tisíc Čechů


Adolf Hitler nejprve možnost udělování nacistických vyznamenání obyvatelům porobeného Protektorátu zatvrzele odmítal. Názor změnil až v roce 1944. „Tehdy souhlasil se zavedením vyznamenání Čestný štít Protektorátu Čechy a Morava s orlicí knížete Václava, které nacisté předali asi tisícovce příslušníků Protektorátu,“ zjistil historik Jan B. Uhlíř. Ocenění se udělovalo také 28. září, ve svátek svatého Václava, a získali ho třeba režiséři a herci Otakar Vávra, Čeněk Šlégl a Jan Sviták.


Od roku 2000 je svatý Václav také symbolem nového státního svátku – Dne české státnosti. Ten se slaví v den zavraždění přemyslovského knížete Václava, který byl podle legendy ubodán bratrem Boleslavem 28. září roku 935 (anebo již roku 929).


Historik cituje i slova zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha: „Uctíváním Václava Češi vlastně potvrzují, že Václav měl pravdu, když se opíral o Němce. Toho je třeba historicky využít.“ Nacisté vycházeli z legendy, že se kníže Václav roku 929 podrobil německému králi Jindřichu I. Ptáčníkovi, pokoření přemyslovského knížete potvrzuje třeba takzvaná Widukindova kronika z let 967 až 968.


Historici se shodují, že pohlaváři v nacistických stejnokrojích ocenili zhruba tisíc občanů protektorátu, zhotovili však asi 4 700 „metálů“, které chtěli postupně udělit. Do května 1945 už to nestihli.
https://cnn.iprima.cz/jak-naciste-rozdavali-cechum-svatovaclavska-vyznamenani-10188


28. září 1944 se narodil Miloš Zeman.


V roce 2000 Miloš Zeman označil svatého Václava za symbol servility a kolaborace

V březnu 2000 výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Sněmovny navrhl na den 28. září státní svátek „Den české státnosti – Svatý Václav“. Tento název ovšem neprošel.

Miloš Zeman:
„Svatý Václav do našich dějin vstoupil velmi rozporně. Měl některé skvělé myšlenky, např. roční export 300 volů do Němec by mohl být prováděn i v současné situaci, čímž by se výrazně zvýšila kvalifikační struktura české populace. Ale vedle těchto myšlenek, pro které si svatého Václava vážím, je třeba si uvědomit, že na rozdíl od svého bratra Boleslava a koneckonců i na rozdíl od ostatních Přemyslovců dospěl k názoru, že ohnutá páteř je tím nejlepším způsobem, jak se vyrovnat s velkým sousedem.


Myslím si, že není náhodou, kolegyně a kolegové, jestliže svatováclavská tradice byla tradicí druhé republiky, jestliže svatováclavská tradice byla tradicí protektorátu, jestliže v této zemi byla udělována svatováclavská orlice Emanuelem Moravcem. A pokud to náhodou nevíte, tak poslední velkofilm, který se koncem druhé světové války z příkazu německých okupantů natáčel na Barrandově – naštěstí nebyl dokončen – byl velkofilm, který se jmenoval Svatý Václav. A to ještě – podobně jako Norové měli svého Knuta Hamsena – musím dodat, že bohužel, protože nebyli jenom signatáři Anticharty, hlavní roli v tomto velkofilmu přijal Karel Höger. Jestliže tedy shrnu tento historický význam, táži se, kdo v této sněmovně má zájem slavit symbol servility a kolaborace.“
https://www.forum24.cz/pripominka-v-roce-2000-milos-zeman-oznacil-svateho-vaclava-za-symbol-servility-a-kolaborace/
https://www.psp.cz/eknih/1998ps/stenprot/025schuz/s025150.htm


Zeman zasvětí lípu památce svatého Václava. Dříve jej kritizoval (2014)


Je to svým způsobem symbol. Prezident Miloš Zeman ve středu zasvětí lípu, kterou dostal darem k 70. narozeninám, Dnu české státnosti. Tedy svátku spjatému s patronem českých zemí svatým Václavem, jehož před čtrnácti lety Zeman, tehdy premiér, kritizoval.


Sazenici lípy, kterou obdržel k narozeninám darem od zástupců Hospodářské komory, uvede Zeman symbolicky v život ve středu v půl jedenácté dopoledne na Pražském hradu. Konkrétně v takzvaných Produkčních zahradách.


Čtyřhektarový areál přiléhá k Lumbeho vile, v níž prezident bydlí. Lípu tak bude mít blízko svého sídla, ačkoliv se původně uvažovalo o vysazení v Lánech.


Zahrady nejsou veřejnosti běžně přístupné, čas od času se při zvláštních akcích otevřou. Zde pěstované rostliny se užívají při protokolárních akcích na Hradě.


Prezident lípu obdržel krátce po 28. září, což je nejen Den české státnosti a svátek sv. Václava, ale také den, kdy má současná hlava státu narozeniny.


„Lípa bude z rozhodnutí prezidenta věnovaná Dnu české státnosti. Termín je takto zvolen proto, že je blízko oběma významným svátkům,“ řekl iDNES.cz mluvčí Hradu Jiří Ovčáček s poukazem na blížící se 28. říjen, kdy v roce 1918 vzniklo samostatné Československo.


„Symbol kolaborace“
Není tajemstvím, že před čtrnácti lety Zeman, tehdy premiér, projevoval ke svatému Václavovi výrazně vyhraněný názor. Když Sněmovna projednávala návrh, aby se 28. září stalo státním svátkem, řekl doslova: „Pokusím se vás přesvědčit, že tento návrh, pokud by byl přijat, by nebyl oslavou české státnosti, ale oslavou servility a kolaborace.“


Zeman tehdy také zmínil tribut „tří set volů ročně do Němec“ (sv. Václav podle Františka Palackého odevzdával daň 120 volů a 500 hřiven stříbra) coby doklad toho, že přemyslovský panovník „dospěl k názoru, že ohnutá páteř je tím nejlepším způsobem, jak se vyrovnat s velkým sousedem“. V tehdejší Evropě byly podobné tributy na denním pořádku, nicméně pravdivost Palackého vyčíslení se nikdy nepodařilo prokázat.


Prezident smířlivější premiéra


Zeman z roku 2014 však mluví o poznání smířlivější než Zeman z roku 2000. „Myslím, že o vztahu pana prezidenta k tomuto státnímu svátku dostatečně vypovídá zdravice, kterou zaslal ke Dni české státnosti 28. září na Národní svatováclavskou pouť do Staré Boleslavi,“ poznamenal pro iDNES.cz Ovčáček.


V prezidentské zdravici se Zeman k patronovi českých zemí už hlásí. „Jsem v těchto chvílích, kdy si připomínáte našeho národního patrona, v myšlenkách s Vámi se všemi,“ stojí v ní. Prezident dále píše, že svátek sv. Václava „je pevně zakotven v našich kalendářích, vnímáme ho jako přirozenou součást dějinného odkazu, který je pro nás důležitý“.


Z textu zdravice je znát, že se Zeman světcově osobnosti věnoval hlouběji. Napsal, že jeho doba znamenala pro rodící se český stát a jeho snahu etablovat se v tehdejším složitém politickém evropském uspořádání řadu problémů a překážek. „Byl panovníkem, který musel vést složitá diplomatická jednání a hlavní důraz kladl na mírové řešení konfliktů a jednání smírčí cestou,“ stojí ve zdravici.


Prezident Zeman dodal, že je otázkou, zda „jsme při hodnocení svatého Václava schopni objektivního soudu“ a že „je těžké posuzovat jednotlivé kroky, úspěchy a prohry našich předků z dnešní perspektivy, obzvláště pokud nám chybí všechna potřebná data“.


„Svatého Václava bychom měli vnímat jako ochránce svobody našeho národa. Ale také jako člověka, se všemi jeho chybami a slabostmi,“ uzavřel tehdy Zeman.
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zeman-lipa-den-ceske-statnosti-vaclav.A141014_133831_domaci_jw


Poznámka: Z článku vyplývá, že pan prezident zasvětil lípu Dni české státnosti, nikoliv Svatému Václavovi, jak píší novináři.


Zdravice prezidenta republiky při svátku sv.Václava ve Staré Boleslavi
neděle 28.09.2014
http://www.zemanmilos.cz/cz/clanky/zdravice-prezidenta-republiky-pri-svatku-svvaclava-ve-stare-boleslavi-339604.htm


Posledný príspevok od Zora  ·  pred 1 dňom o 17:23
652
5

Keďže stále chýba všeobecné vlákno pre kryptomeny a tých článkov či už dôležitých alebo iba zaujímavostných býva pomerne dosť a doteraz som ich dával do témy Kam s nimi? (lebo som vhodnejšiu nenašiel a tam sa o tom písalo), kde sa ich už nakopilo a keďže názov tej témy nie je pre toto ideálny, tak zakladám nové vlákno a kopírujem moje staré príspevky sem.


Mladík investoval 20 dolárov do kryptomeny: Ráno sa zobudil a zistil, že je trilionár! (25. 6. 2021 o 12:03)
https://www.topky.sk/cl/13/2138623/Mladik-investoval-20-dolarov-do-kryptomeny-Rano-sa-zobudil-a-zistil-ze-je-trilionar
(zaujímavá technická chyba alebo promo na istú kryptomenu)


Miliardár George Soros vstúpil do sveta kryptomien (5. 7. 2021 o 16:08 )
https://fontech.startitup.sk/zatracoval-bitcoin-teraz-s-nim-zacina-obchodovat-miliardar-george-soros-vstupil-do-sveta-kryptomien


Rozhovor: Ťažím kryptomeny a len na elektrinu miniem 3000 €, netreba mať veľké oči (7. 7. 2021 o 14:24)
https://fontech.startitup.sk/rozhovor-tazim-kryptomeny-a-len-na-elektrinu-miniem-3000-e-netreba-mat-velke-oci


Odvrátená strana hromadnej ťažby kryptomien: „Bitcoinová továreň“ zohrieva celé jazero (7. 7. 2021 o 14:24)
https://fontech.startitup.sk/odvratena-strana-hromadnej-tazby-kryptomien-bitcoinova-tovaren-zohrieva-cele-jazero


Kryptominerov vymákli aj na Ukrajine, ťažili aj na 3800 PS4 konzolách (13. 7. 2021 o 11:01)
https://www.sector.sk/novinka/260525/kryptominerov-vymakli-aj-na-ukrajine-tazili-aj-na-3800-ps4-konzolach.htm


V Česku vybuchla „kryptomenová atómovka“. Jedna z bánk blokuje ľuďom transakcie na kryptoburzy (13. 7. 2021 o 12:43)
https://fontech.startitup.sk/v-cesku-vybuchla-kryptomenova-atomovka-jedna-z-bank-blokuje-ludom-transakcie-na-kryptoburzy


Malajzia tiež zasiahla proti minerom, zabavila a zvalcovala 1069 minovacích zostáv (18. 7. 2021 o 13:37)
(+foto a video valcovania)
https://www.sector.sk/novinka/260837/malajzia-tiez-zasiahla-proti-minerom-zabavila-a-zvalcovala-1069-minovacich-zostav.htm
https://vosveteit.sk/malajska-policia-zakrocila-proti-ilegalnej-kryptofarme-vybavenie-presla-cestnym-valcom


Záhadná bitcoinová peňaženka bola nečinná 9 rokov. Teraz z nej niekto presunul bitcoiny v hodnote 21 miliónov dolárov (20. 7. 2021 o 15:19)
https://www.interez.sk/zahadna-bitcoinova-penazenka-bola-necinna-9-rokov-teraz-z-nej-niekto-presunul-bitcoiny-v-hodnote-21-milionov-dolarov


Posledný príspevok od Ogar Valach  ·  pred 1 dňom o 16:44
5.6k
39

Možno počujem trávu rásť, ale pripomeňme si niektoré udalostí za posledný polrok:


Džihádisti na Slovensku
Je na Záhorí 2000 moslimov z Balkánu a Ukrajiny, ktorí majú intenzívne kurzy slovenčiny?


Mater či Mojžiš II.
Je pri Modre 150 dôstojníkov zahraničných tajných služieb študujúcich slovenčinu?


Nesúvisia spolu tieto dve informácie? K Popolvárovi aj Vladimírovi Laubertovi sa vraj odniekiaľ doniesli. Na každej srande je trochu pravdy, takže nejaký reálny základ tam byť môže. Všimnime si styčné body.


Sú na Slovensko-Ukrajinskej hranici na ukrajinskej strane stále vojaci NATO?


Spomeňme si na provokácie Ruska krajinami NATO, konkrétne Veľkej Británie a Holandska, pred pár mesiacmi v Čiernom mori. Nebola to náhoda a bol to prieskum za účelom získania spravodajských informácií, okrem iných, ako sa Rusko zachová. Rusko dalo jasne najavo, že takéto provokácie nebude tolerovať a Vladimír Putin sa vyjadril, že by sa nič nestalo, keby britskú vojenskú loď s novinármi na palube potopili. Holanďania provokovali tiež vojenskou loďou.


Pápež na Slovensko neprišiel len na návštevu. Prišiel zlomiť vôľu Slovákov (čo sa mu nepodarí).


Vo vnútri slovenskej polície sa nachádzajú frakcie, ktoré medzi sebou bojujú, čím políciu oslabujú. Čo je pre niekoho chyba riadenia, môže byť pre iného zámer.


Pred skoro pol rokom bolo viacero predpovedí, že sa tento október niečo udeje. Už si to presne nepamätám, ale nemala to byť len tretia vlna epidémie. Možné scenáre:


 1. Prevalí sa podvod s génovou manipuláciou a epidémia skončí.
 2. Pritvrdia sa protiepidemické opatrenia s cieľom génovo zmanipulovať čo najviac ľudí (nepravdepodobné, ľudia im to už nežerú).
 3. Nastane provokácia Ruska NATOm s cieľom rozpútať horúcu vojnu. V Rusku sa blížia voľby.
 4. Udeje sa niečo iné. Navrhnite možnosti.
 5. Neudeje sa nič významné.

Opakujem, možno len počujem trávu rásť a všetko je v poriadku. Ale možno je to len kľud pred búrkou, tak radšej buďme pripravení.


Posledný príspevok od Ogar Valach  ·  pred 1 dňom o 14:35
11.5k
53

Otázka - Odpověď V.V. Pjakina 14.6. 2021
https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-14-iyunya-2021-g
Jenže udržovat při životě Pax Americana
znamená jen jedno, zánik celé civilizace.
Ono po přeformátování Sovětského svazu mělo totiž nastoupit přeformátování USA.
Jenže to přeformátování SSSR jim nevyšlo přesně podle plánu.
Ruská civilizace tuto situaci využila,
a když shodila „mraksistické“ břímě,
vrátila se opět na hlavní
cestu budování ruského světa.
Ale ta potřeba přestavby USA
přece nikam nezmizela.
Existenci Pax Americana, který
spotřebovává zdroje planety jako saranče
a ničí na své cestě vše, co se rozvíjí,
dlouho civilizace nepřežije.
Takže Ameriku je nutné přeformátovat
a Pax Americana zlikvidovat.
Tu přestavbu USA je v každém případě nutné
provést! Je to otázka přežití světové civilizace.
Dnes se celá civilizace na planetě Zemi drží na hřebíku nazývajícím se Rusko.
Když ten hřebík vytáhnete,
tak se posype všechno.
Když teď vytáhnete Putina ze světového systému řízení, posype se všechno.
Všechno se okamžitě rozsype.
A všichni si to velmi dobře uvědomují.
Mám na mysli ty hráče, kteří jsou nějakým způsobem navázáni alespoň na mezinárodní politiku,
vůbec nemluvě o té globální. . .


Posledný príspevok od dasa  ·  pred 1 dňom o 14:25
3.3k
35
Berenika zverejnil(a) 27. 2. 2021 o 05:22
Zahraničná politika

Splnili dohody prezidentov “: Bielorusko vyrobilo skúšobnú dávku vakcíny Sputnik V.


Bielorusko vyrobilo skúšobnú sériu ruskej vakcíny proti koronavírusom Sputnik V.


Šéf ministerstva zdravotníctva republiky Dmitrij Pinevič spresnil, že priemyselnú výrobu drogy v krajine plánujú spustiť koncom marca. Používanie látky „Sputnik V“ schválilo aj Moldavsko a Vietnam.
Šéf RDIF Kirill Dmitriev poznamenal, že vytvorenie tejto drogy je veľkým úspechom vedcov v Rusku, na ktorých by mali byť hrdí.


Spresnil, že skúšobná šarža drogy bola vyrobená na základe miestneho podniku Belmedpreparaty, a tento krok označil za dôležitý výsledok spolupráce medzi Moskvou a Minskom.


"Splnili sme dohody našich prezidentov o spoločnej liečbe šírenia infekcie." Očkovanie je dnes neoddeliteľným faktorom v boji proti epidemickému procesu, “citovala ho agentúra RIA Novosti.


Minister dodal, že majú v úmysle zahájiť priemyselnú výrobu ruskej vakcíny v republike koncom marca.


"Teraz všetko kontrolujeme, vykonávame všetok výskum, do mesiaca ho dávame ruskej strane, ktorá všetko overuje a potvrdzuje identitu drogy," uviedol.


Vedúci ruského fondu priamych investícií (RDIF) Kirill Dmitriev zase poznamenal, že Bielorusko je schopné ruskú vakcínu nielen vyrábať, ale po uspokojení časti domáceho dopytu ju aj dodávať na vývoz, čo pomôže tretím krajinám v boj proti pandémii.


Ruský prezident Vladimir Putin 22. februára na stretnutí s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom oznámil prevod technológie na vývoj vakcíny proti koronavírusu do Minsku. Pripomeňme, že Bielorusko sa stalo prvým cudzím štátom, kde bol zaregistrovaný Sputnik V.
https://russian.rt.com/ussr/article/836891-vakcina-sputnik-v-koronavirus


Posledný príspevok od kata  ·  pred 1 dňom o 13:49
1.9k
15

Normálně bych začal nějakou českou-slovenskou, nebo ruskou písničkou, ale tak nějak tento žid vystihuje tuhle dobu. Rovnou to posunu od 2:33 v čase songu + překlad. Na kytarová sóla jsem závislý.


https://www.youtube.com/watch?v=gRTxUCjmin0&list=RDMM_Q7rcUm0Dro&index=8&ab_channel=Matisyahu


,,Člověk je jen člověk
Bez ohledu na to, jak rozdmýcháš plamen,
všechno vyjde nastejno
Nakonec jsi byl můj přítel
Překážky, ty přicházejí a odcházejí,
To je jméno hry, víš?
Tenhle život se nedá koupit ani prodat,
Zahraj si karty a pak je slož.
Nemůžeš vrátit čas, který jsi ukradl,
Cesta se odvíjí, den se odvíjí.
Tenhle život se nedá koupit ani prodat, hraj své karty, a pak je slož."


Posledný príspevok od Tikal  ·  pred 2 dňami o 03:24
618
4
Posledný príspevok od Jiří.  ·  pred 2 dňami o 21:47
815
3

Rusko
V Moskve je zima, uz zacali topit, mame teplo.
-V.V. Putin telefonoval s presidentem Vietnamu. Vietnam je strategicky partner Ruska.
-Start ruske protirakety z polygonu v Kazachstanu.
-S-500 uz dostava vojsko.
-Hlasovani pro volby do Dumy uz zacalo, bude trvat 3 dny, od 17. - 19.9.2021.
-Belousov se snazi prijit na zoubek ruskym oligarchum. 15.9.21 se konalo setkani s metalurgy. Belousov od nich potrebuje jiz delsi dobu, aby se o sve penize podelili se statem, meli by dat do rozpoctu 2022 250 mld. Rublu.


Francie
Skandal s francouzskymi ponorkami nabira na obratkach.
Vznika novy vojensky svaz USA, VB a Australie.
Kontrakt na 8 ponorek byl uzavren s Francii uz v roce 2016, coz znamena, ze uz je ma F. rozpracovane.
Dnes se mela v USA konat slavnost – vyroci 250 let, kdy francouzska flotila pomohla USA v boji za nezavislost od anglickeho krale. Slavnost se mela konat v Baltimoru, francouzske lode uz tam pripluly.
USA vse vcera vecer zrusily.
Osud NATA je otazkou po porazce v Afganistanu. Uvnitr organizace panuji neshody.


USA
-Trump mel vcera vecer 2 dulezita prohlaseni:
-volby 11/2020 byly zfalsovane – drzi linii
-jestli zustanou Demokrate u vlady, tak se v r. 2024 USA rozpadne na nekolik casti


Belorusko
Dne 17.9.1939 osvobodila Ruda armada Zapadni Ukrajinu a Zapadni BR od zachvaceni zednari zradou Tuchacevskeho, ktery pracoval pro VB. Byly pak pod vladou polskych panu.
Lukasenko vyhlasil den 17.9. za Narodni svatek.
https://www.youtube.com/watch?v=11YXCurMLLg


Y
Posledný príspevok od Oracle_911  ·  pred 2 dňami o 21:35
1.2k
9

Kanadu trápi vlna horúčav, v oblasti mesta Vancouver zomrelo 69 ľudí


Najmenej 69 ľudí v oblasti kanadského mesta Vancouver zomrelo vo vlne rekordných horúčav, ktorá trápi západnú Kanadu a tichomorské pobrežie regiónu Northwest v USA, informovala v utorok kanadská polícia. Citovala ju tlačová agentúra AFP.


Väčšina mŕtvych na predmestiach Vancouveru Burnaby a Surrey za posledných 24 hodín boli seniori alebo ľudia so zdravotnými ťažkosťami, spresnila Kráľovská kanadská jazdná polícia.


Úmrtia sa stále vyšetrujú, ale vo väčšine prípadov k nim podľa polície prispela horúčava.


Rekordné teploty spôsobené klimatickou zmenou budú čoraz častejšie. Celosvetovo bolo desaťročie do roku 2019 najhorúcejším zaznamenaným a päť najhorúcejších rokov sa vyskytlo posledných päť rokov.


Spaľujúca horúčava od amerického štátu Oregon až po kanadské arktické územia sa pripisuje výbežku vysokého tlaku vzduchu, ktorý zadržiava horúci vzduch v tomto regióne.


Kanada hlásila v pondelok najvyšší teplotný rekord, aký kedy zaznamenala - 47,9 stupňa Celzia v dedine Lytton, 250 kilometrov severovýchodne od Vancouveru v provincii Britská Kolumbia.


Teplota vzduchu v mestách na tichomorskom pobreží regiónu Northwest v USA - v Portlande v štáte Oregon a v Seattli v štáte Washington - dosiahla najvyššie hodnoty od začiatku zaznamenávania v 40. rokoch 20. storočia: v Portlande to bolo 46,1 stupňa Celzia a v Seattli 42,2 stupňa Celzia.


Úrad kanadskej vlády Environment Canada vydal varovania pre provincie Britská Kolubmia, Alberta a časti Saskatchewanu, Manitoby, Yukonu a Severozápadných teritórií s tým, že "zdĺhavá, nebezpečná a historická vlna horúčav bude trvať celý tento týždeň".


Podobné varovanie vydala aj americká Národná meteorologická služba. Vyzvala ľudí, aby sa "zdržiavali v budovách s klimatizáciou, vyhýbali sa namáhavým aktivitám vonku, pili veľa vody a kontrolovali členov rodiny aj susedov".
https://www.teraz.sk/zahranicie/kanadu-trapi-vlna-horucav-v-oblasti/559839-clanok.html?utm_source=teraz&utm_medium=organic&utm_campaign=click&utm_content=.%253Bw%253BwPo%25C4%258Dasie%253BPo%25C4%258Dasie%253Bundefined


Posledný príspevok od zuzka  ·  pred 2 dňami o 21:32
1.5k
8

Dávám k pozornosti 3 důležité kostky zářijových puzzle :


1)Írán se dostává pod křídla velmi vlivného nejen ekonomického celku Šanghajského obchodního sdružení. Lze si jen domýšlet význam tohoto integračního kroku jak plusově směrem k posílení Íránu, tak mínusově ke ztrátě vlivu USA v této části Světa
https://t.me/ksbspravy/8301


2) Rozbíhá se nevídaná roztržka mezi Francií a anglosaským blokem Británie-USA-Austrálie na půdorysu zrušení obřiho kontraktu na výstavbu francouzských ponorek pro Austrálii. Přesah do všech oblastí vztahů mezi kontinentální Evropou a atlantisty a tedy i dovnitř NATO je bez diskusí
https://t.me/ksbspravy/8264


3) Konečně se s několikatýdenním zpožděním ohlásí a to velmi veřejně, výsledek auditu listopadových amerických voleb v okrsku Maricopa County (Arizona).Signál z Maricopy bude zvučet nejen ve Státech , ale všude po Světě
https://t.me/ksbspravy/8299


Docela zajímavá skládačka , nebo ne ?


Posledný príspevok od Buran  ·  pred 2 dňami o 21:20
1k
7
Ferry zverejnil(a) pred 4 dňami o 20:03
História
Historia

Docela zabavne 2 videa som videl v poslednu dobu na tuto temu.
https://www.youtube.com/embed/y1cubYf7-fg


https://www.youtube.com/embed/FOv-oWlxCFc
V prvom videu sa hovori o budovach co stali okolo roku 1800 ze mnohe z nich su zatopene.


6143806298c75
Oficialna historia to vysvetluje niekolkymi zabavnymi sposobmi.


 1. V tych casoch sa proste stavalo 2 metre pod zemou, dokonca aj okna davali pod zem (inzinier pozera na take vysveltnie ako na malovane vrata a pyta sa "si robia srandu zo mna?")
 2. Je to kulturny sloj - tjs bordel nahromadeny za 100 rokov jednoducho ludia nechavali na ulici a potom na vrchu toho odpadu, prachu, piesku, zeminy postavili kolajnicu pre premavku :D :D - ano zase na hlavu postavene, pretoze pozname mesta co uz 100 rokov maju a nikde sa nic take nestalo.
 3. Budovy "postupom casu sadali" az sadli 2 metre pod uroven ulice. No ano, niektore budovy sadaju, tak max 10 cm a koniec, ale 2 metre? Jupiter na tej bude pristal ci z akeho dovodu mala sadnut ta budova o 2 metre pod zem? atd atd .... vsetko len aby nemusela historia priznat, ze v minulosti boli niekolke svetove potopy, ktore zaplavili obrovkse uzemia. Najskor robota GP, kedy sa hrali s hrackami, s ktorymi sa nemali.

V druhom videu tiez trochu rozmyslajuci clovek hovori o tom, ako si predstavit lovenie mamutov v minulosti. Zo zamrznutych mamutov vedia, ze mamut mal hrubu kozu tak aspon 8 cm. Ano skuste si to odmerat. Cez 8 cm kozu ani gulka neprejde. Ale staroveky lovci s kyjakmi a ostepami zabijali mamuty. Ale historici sa dalej biju do prs, staroveky clovek vykopal velku dieru a tam mamut spadol. A ako vykopal ten staroveky clovek taku dieru? Azda mal bager? Kopali niekedy historici dieru do zeme vobec? Vedia co to obnasa? A dajme tomu ze tam aj ten mamut spadol ... ako a s cim ho zabili ? smile S ostepom? A mamuty sa drzali v skupinach, ako odplasili mamuta od skupiny? V afrike tak skusali lovit slony. Prisli na to ze nie je mozne. Proste ta masa mesa, to sa neda len tak zabit. Tak to riesia tak, ze ustvu toho slona ale ani to nie je jednoduche. Proste "lovenie mamutov" neprezije ziadnu realnu kritiku.
Tiez spomenul cinsky mur, ktory si akoze cinani postavili na obranu pred mongolmi ci kym ... ale hlavna vec, ze strelnice pozeraju do uzemia ciny a nie vonku. Tak ako sa cinani branili proti utoku? Tak ze strielali po vlastnych? smile Zase proste totalne mimo. Darwinovu teoriu ani netreba spominat, keze ten klucovy clanok prechodu medzi opicou a clovekom dodneska "historici" nenasli .... Ale ked si zoberieme, ze neandrtalec to bol degenerat cloveka, ako aj pitekantrop, australopitek atd .... tak to uz zmysel dava. Staci sa ist pozriet do "lepsej" ciganskej dediny a hned sa tam najde par jednotlivcov podobajucich sa na cloveka ale aktivne sa snaziac stat sa opicami, rast okolo 1.3 m, osobna hygiena 0, niektori ani rozpravat nevedia, iny su zase geneticky zdeformovani pribuzenskym krizenim atd .... Ale to historici nevidia ... ani ked ich pod oknami maju smile
Tiez tam bacik vo videu spomina, ze najprv je v historii doba bronzova a potom zelezna. Ale ved vyroba bronzu je technologicky zlozitejsia nez vyroba zeleza, tak ako mohlo byt zelezna doba neskor ako broznova. A kde su bronzove mece z doby bronzovej? Len hlavna vec, ze egyptski faraoni su pochovany nie s bronzovymi mecami ale zeleznymi.... ale ked take nieco historici najdu, tak hned hodia faraonov mec do metalalomu (velmi krasne slovo opisujuce srotovisko zeleza).
Tiez tam bacik spomina smaragdove a zafirove nahrdelniky a sa pyta "historikov": "Smaragd, zafir, to su take tvrde ako diamant ... ako ti primitivni staroveki ludia do toho vyvrtali dierku? Azda mekym bronzom alebo zelezom" - nahrdelniky su z doby "bronzovej" - vtedy to uz historici nevydrzia a posielaju inzinierov k svojmu remeslu a hlavne aby sa inzinieri nepchali do historie, lebo by kamen na kameni neostal z tych baji co povymyslali a starocia tie klamstva opakuju jak papagaje. A dokonca aj ked maju pisomne zachovane pamiatky, tak necitaju originaly ale len preklady, preklad, prekladu z prekladu a po ceste 80 % informacie stratenej alebo skomolenej. Napriklad slovo faraon - pharaon - a v skutocnosti похороно(e)н - pochovany.
Takze teraz ked budete pocut historikov ako kvakaju tie svoje nezmysly, tak skuste zapojit zdravy rozum, skuste si predstavit ze vy idete lovit mamuty a zacnite sa pytat historikov ... uvidite aka nenavist z nich zacne prchat smile (Mozno ze sa historici budu obhajovat ako novinarska zumpa hanzelova "O pravde sa nediskutuje". smile )


Posledný príspevok od Otec  ·  pred 2 dňami o 19:51
2.4k
21

Tak ideme zostra ….


Británie se nečekaně ocitla na okraji energetického kolapsu. Rozsáhlý požár v noci na dnešek vyřadil páteřní kabel, který přivádí elektřinu z Francie, a podle provozovatele přenosové soustavy bude kabel odstaven minimálně měsíc. Nedostatek elektřiny zhoršil už tak napjatou situaci na trhu, kde ceny každým dnem stoupají na rekordy.


https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/britanie-elektrina-proud-energie-kabel-pozar-blackout.A210915_134715_eko-zahranicni_ven


Posledný príspevok od brumi  ·  pred 2 dňami o 16:01
145
0

VIDEO: Kabala II (16. část – Depopulační agenda v našich každodenních životech: chemtrails, geoinženýrství a negativním vlivu elektrosmogu na naše tělo)


https://www.infovojna.sk/article/video-kabala-ii-16-cast-depopulacni-agenda-v-nasich-kazdodennich-zivotech-chemtrails-geoinzenyrstvi-a-negativnim-vlivu-elektrosmogu-na-nase-telo


1.3k
7

Český energetický gigant ČEZ a americká firma Westinghouse Electric podepsaly dohodu v hodnotě několika miliard korun o modernizaci řídicích a kontrolních systémů v jaderné elektrárně Temelín. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí skupiny ČEZ Ladislav Kříž.
Nejbližší odstávka bude v dubnu příštího roku.
Dale na:
https://cz.sputniknews.com/20210914/modernizovat-temelin-bude-westinghouse-15838015.html


Y
Posledný príspevok od JankaS  ·  pred 2 dňami o 11:21
1.7k
16
kulich zverejnil(a) pred 4 dňami o 07:46
Zahraničná politika
NATO USA GB Austrália

USA, Veľká Británia a Austrália ohlásili spoločný obranný pakt. Budú si vymieňať obranné technológie, napríklad Austrália už nebude brať subdodávky pre svoje ponorky od Francúzov.


Toto muselo byť pripravované dlhšie, ale Kábul (aj Sýria) to zrejme urýchlil. Myslím, že tu máme pokračovateľa NATO. Lokálny pakt menších hráčov, ktorí sa budú hrať na svojom piesočku.


ENG zdroj
https://www.reuters.com/world/us/biden-announce-alliance-with-britain-australia-tech-cyber-defense-politico-2021-09-15/


CZ zdroj
https://www.denik.cz/ze_sveta/usa-britanie-australie-bezpecnostni-pakt-20210916.html


Posledný príspevok od JankaS  ·  pred 2 dňami o 11:14
78.9k
329

Po vcerajsej smrsti parthe zakladam tuto temu, aby sme mohli vidiet, rozoznat, kto nas opustil a ci bol ockovany (ak to dostupne data dovoluju). Nie kazda smrt je smrt z ockovania a uz vobec nikto to neprizna, aspon teda teraz, tak sa teda zamerajme na klucove slova: nahla, neocakavana, v case osobneho volna. Ak mate nejaku evidenciu, pridajte ju sem vo forme screenshotov a linkov, linky zyknu miznut ale screenshoty ostavaju, idealne oboje.


Zameral by som to na region V4, idealne SK/CZ, z fcbokov sa da dostat najblizsie k pravde. Samozrejme, ak to bude celosvetovo znama osobnost a s potvrdenym ockovanim, pridajte ju.


Bolo by dobre aby tato tema sluzila pre tych, ktorych sa snazite prehovorit aby pockali s tym "zazrakom".


Posledný príspevok od Sova  ·  pred 2 dňami o 08:34
1.5k
18

Čína nemá kym osídlit Sibiř, Čína vstoupí do Afghánistánu, Bitcoin proti Bidenove Grete
0:45 Proc Cina uz nikdy neosidli Sibir?
08:00 Kdo byl hlavním spojencem Sovětského svazu ve druhé světové válce?
13:00 "Oživení ve tvaru písmene V" a vlna selhání, co je špatně s čínskou ekonomikou?
17:00 Začala druhá vlna v Číně?
21:15 Další západní politik informoval o možnosti války Číny za Tchaj-wan
24:00 Bitcoin vs. Gretta Bidenová-finanční válka nové Číny se zelenou bidenomikou
27:47 Vstoupí čínská vojska do Afghánistánu?
https://www.youtube.com/watch?v=eAu7UQS3xqw


Y
Posledný príspevok od Yori  ·  pred 3 dňami o 22:45
644
2
Posledný príspevok od Nariam  ·  pred 3 dňami o 22:01
333
2

Keďže súčasné udalosti na Slovensku v sebe majú obsiahnutú značnú egregoriálno- kadidlovú esenciu, vyhodnotil som ako najpravdepodobnejší čas, kedy GP podnikne ďalšie kroky.
Sviatok Všetkých svätých a Pamiatka zosnulých


Podľa šéfa GP Žilinku už sú známe príčiny smrti Lučanského. Oficiálne sa vyšetrujú trestné činy zneužívania právomoci verejného činiteľa, ublíženia na zdraví, marenia úlohy verejným činiteľom a tiež trestné činy porušovania dozornej služby a zabitia


https://www.hlavnespravy.sk/podla-sefa-gp-zilinku-uz-su-zname-priciny-smrti-lucanskeho-oficialne-sa-vysetruju-trestne-ciny-zneuzivania-pravomoci-verejneho-cinitela-ublizenia-na-zdravi-marenia-ulohy-verejnym-cinitelom-a-tiez/2610230


Posledný príspevok od Nariam  ·  pred 3 dňami o 19:10
306
2

O situaci kolem ruského občana A. Franchettiho zadrženého v Praze


V souvislosti se zatčením 12. září na pražském letišti ruského občana A. Franchettiho se objasňuje stále více podrobností. Zejména skutečnost, že byla provedena na základě žádosti Úřadu generálního prokurátora Ukrajiny zaslané přímo Ministerstvu spravedlnosti České republiky. Tento obrat je dalším důvodem ke znepokojení, vzhledem k právnímu nihilismu, který dnes na Ukrajině panuje ve prospěch vládnoucího politického šílenství.


14.září byl Rus podle rozhodnutí pražského městského soudu údajně vzat do vazby. Ruské velvyslanectví v Praze je v úzkém kontaktu s A. Franchetti a jeho českým právníkem i s jeho příbuznými. Očekáváme, že česká strana co nejdříve propustí ruského občana a dostane odpovědi na naše dotazy ohledně důvodů a motivů jeho zadržení. Vyzýváme českou stranu, aby učinila vyvážené rozhodnutí, nedovolila jeho politizaci a nenechala se vést ukrajinskými úřady.


Doufáme, že se Praha zdrží vstřikování nových dráždivých látek do naší již tak složité dvoustranné agendy, která se v důsledku jednání Prahy extrémně napnula. „Názory“ některých zástupců českých úřadů, že to, co se děje, nemá nic společného s našimi bilaterálními vztahy, jinak to nelze nazvat pokrytectvím.


https://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/4860249#14


Otázka : Pokud bude A. Franchetti, který byl zadržen v České republice, deportován do Kyjeva a bude se jím zabývat SBU, pak to vytvoří docela nebezpečný precedens. Ruští občané nebudou mít žádné záruky, že nebudou uneseni na dovolené nebo na pracovních cestách do EU, pokud by byli nějak spojeni nebo měli podezření, že jsou spojeni s událostmi roku 2014. Je Rusko připraveno na nějaký druh zrcadlových opatření, nebo, například k uvalení sankcí proti České republice, pokud vydá ruského občana? Nemyslíte si, že by odpověď měla mít preventivní účinek, aby se evropským zemím zabránilo plnit taková „přání“ Ukrajiny?


Odpověď: Zabýváme se praktickými, diplomatickými kroky, které jsem zmínila. Nepovažuji za nutné simulovat vývoj situace, alespoň ve veřejném prostoru. To provádějí naši analytici vč. jednat na principu „neubližovat“.

Požádali jsme českou stranu o oficiální vysvětlení, aby poskytla vysvětlení motivů a okolností tohoto zadržení. Očekáváme, že nám jasně vysvětlí, že některé materiály k této záležitosti poskytnou přesně to, co je inkriminováno občana naší země. Existují určité obavy, že ukrajinská i česká strana navzdory ujištění o úplné nestrannosti soudů tento případ zpolitizují. Tuto možnost opravdu počítáme. Takových příkladů je v poslední době mnoho. Chtěla bych znovu zdůraznit, že nepřátelské jednání vůči našim občanům bude mít své důsledky. Myslím, že je to pochopitelné. Které? Budeme vycházet z konkrétního vývoje událostí. Nyní děláme vše pro to, abychom našemu občanovi poskytli odpovídající podporu.


https://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/4860249#14


Posledný príspevok od Ludvík  ·  pred 3 dňami o 17:50
334
2

Evropský parlament vyzval Evropskou unii, aby se v souvislosti se situací v Afghánistánu připravila na možnou novou migrační krizi, uvádí se v rezoluci přijaté na základě výsledků plenárního zasedání ve Štrasburku.
„Většina migrantů se vydá při hledání bezpečí do sousedních zemí. EU musí naplánovat poskytnutí další pomoci sousedům Afghánistánu, kteří přijímají uprchlíky, nejlépe prostřednictvím příslušných agentur OSN, a také prostřednictvím humanitárních organizací působících na místě,“ píše se v dokumentu.
Dokument zároveň zdůrazňuje, že pomoc sousedním státům by se neměla stát alternativou k politice poskytování azylu na území samotné Evropské unie.
„Vyzýváme Evropskou komisi a státy EU, aby spolupracovaly na provádění humánní politiky v oblasti poskytování azylu,“ uvádí se v dokumentu.
Poslanci vyzvali především k zajištění bezpečnosti těch Afghánců, kteří mohou být v nebezpečí v souvislosti s nástupem Tálibánu* k moci.....
https://cz.sputniknews.com/20210916/evropsky-parlament-vyzval-k-priprave-na-priliv-migrantu-z-afghanistanu-15858682.html


Y
Posledný príspevok od Putinovec  ·  pred 3 dňami o 15:58
456
2

Jak známo, Zelenskij při poslední návštěvě USA dostal od kongresmanů knihu "Lehké úrazy hlavy".


Včera při fotbalovém utkání Slavia-Union Berlin utrpěl ukrajinský obránce Slávie zlomeninu jařmového oblouku a byl hospitalizován v UVN.


Ve stejné nemocnici, ve které jsou nyní hospitalizovaní Zeman i Klaus.


https://twitter.com/JaroslavTvrdik/status/1438589646770954247?s=20

Co to vše znamená?


Posledný príspevok od Yori  ·  pred 3 dňami o 11:22
206
1

O evakuaci afghánských občanů do ČR nebylo rozhodnuto v souladu se zákony ani v souladu se Statutem a Jednacím řádem Bezpečnostní rady státu
https://www.exanpro.cz/udalosti-a-jevy-ve-svete/708-o-evakuaci-afghanskych-obcanu-do-cr-nebylo-rozhodnuto-v-souladu-se-zakony-ani-v-souladu-se-statutem-a-jednacim-radem-bezpecnostni-rady-statu


"Česká vláda v čele s Andrejem Babišem soustavně porušuje zákony i statuty a jednací řády pracovních orgánů vlády..."


"...rozhodnutí o evakuaci Afghánců nebylo učiněno v souladu s ústavním zákonem č. 1/1993 Sb., Ústava České republiky, dále s ústavním zákonem č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky a ani v souladu se Statutem a Jednacím řádem Bezpečnostní rady státu (BRS)."

To se to vládne, když se nedodržují zákony....


Posledný príspevok od Ludvík  ·  pred 3 dňami o 08:52
3.1k
21
Berenika zverejnil(a) 21. 3. 2021 o 11:36
Zahraničná politika

A ešte raz: Biden šokoval zvláštnym činom (VIDEO)


Nestihli sme sa vzdialiť od pádu prezidenta USA v lietadle na ceste do Georgii, keď Joe Biden opäť šokoval verejnosť.


Na stretnutí v Centre pre kontrolu a prevenciu chorôb v Atlante ukončil svoj prejav svojim tradičným „Ďakujem, ďakujem, ďakujem“ (nepožičal si Petro Porošenko svoj štýl nekonečného „dakovania“ od Bidena?) A povedal: "Rád by som ustúpil slovu. viceprezidentke, ktorá je inteligentnejšia ako ja."


video v linku


https://rusvesna.su/news/1616309928


Posledný príspevok od JS22  ·  pred 4 dňami o 23:43
905
4

Rusko
-V.V. Putin pohovoril s presidentem Kazachstanu a posuzovali situaci v Afganistanu
-V.V. Putin se zucastnil zasedani Rady bezpecnosti a posuzovali soucasnou situaci ve svete a v zemi.
-Dale se president Ruska obratil s vyzvou k obcanum, aby se zucastnili hlasovani ve volbach.
-Dne 19.9.21 se budou v Rusku konat volby, zucastni se 14 politickych stran. Vysledky posledni ankety:
-Jednotne Rusko 29,3%
-KPRF 16,6%
-LDPR 7,8%
-Spravedlive Rusko 6,1%
Predpoklada se, ze 2 strany mohou prekonat hranici 5%. Je to Strana Penzionistu a Novych lidi.
Predvolebni situace je spise ticha, coz ma svoji vyhodu.


USA
Biden sestavuje se spojenci VB a Australii novy obranny spolek. Hlavnim bodem je stavba atomovych ponorek v Australii z prostredku USA a VB a zruseni smlouvy s Francii, uzavrene na 90 mld. USD. Drive se vyrabely ponorky ve Francii. Francii se to nelibi.
Je to takove roztristeni uvnitr NATA.


Cina
4 cinske vojenske lode provadi manevry u brehu Aljasky. No, kde je Cina a kde je Aljaska. Zajimave. Drive si tohle Cina nedovolovala.


VB
-Kadrove zmeny Johnsona. Cast lidi z vlady propustil vubec a cast jich premistil. Hlavni bod je premisteni ministra zahranici na mene dulezite misto.
https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/3513/boris-johnson-meni-vladu-ministr-zahranici-musel-jit


Zaver:
Americane provedli 1. komercni let do kosmu. Ucastnici jsou miliardar, lekari, atd. Jsou na obezne draze vyse, nez je stanice MIR a predpoklada se, ze se maji vratit za 3 dny.
https://cz.sputniknews.com/20210916/v-usa-odstartovala-lod-crew-dragon-s-prvni-neprofesionalni-posadkou-v-historii-video-15851878.html
https://www.youtube.com/watch?v=Lp2dS9gR830


Y
Posledný príspevok od JanaK  ·  pred 4 dňami o 23:12
535
3

nové video s Veličkom na kanále Konceptuál


https://www.youtube.com/watch?v=f2mRC0CDkts


Popis videa:
02:07 Na webovej stránke Alexandra Dugina v článku „Manifest veľkého prebudenia“ sa rozvíja myšlienka, že Rusko môže efektívne existovať iba vo forme impéria. Posledným masívnym projektom bol ZSSR. Aký je váš pohľad na toto vyhlásenie? Ako je možné technicky realizovať projekt ZSSR 2.0?
08:20 Elita nemá záujem obnoviť podobu ZSSR. Prečo je v spoločnosti túžba realizovať tento projekt?
23:35 Existujú v histórii našej krajiny precedensy, keď skupina mysliteľov, nositeľov obrazov budúcnosti, dokázala zapáliť inertnú väčšinu?
26:01 Kapitalizmus ako systém dožíva svoj život - to sa domnieva množstvo odborníkov.
Mnohých však jeho výsledky fascinujú. Kedy príde okamih sýtosti? Kedy ich spoločnosť presýtená kapitalistickými myšlienkami prestane akceptovať?
30:41 Je nástup ľudí k moci - nositeľov obrazov budúcnosti - v rozpore s plánmi GP?
32:07 Vytvorilo sa v Rusku kritické množstvo nosičov obrazov budúcnosti?


Posledný príspevok od Archal  ·  pred 4 dňami o 20:49
1.1k
7

V novom čísle autorského programu „BesogonTV“ Nikita Michalkov ponúka rozhovor o tom, kto je Klaus Schwab a ako sa stal hlavným ideológom na svete. Ako pandémia súvisí s úzkym oknom príležitostí na rozdelenie sveta? A čo sa v skutočnosti skrýva pod nádherným a domýšľavým výrazom „veľký reset“? O tomto a mnohých ďalších veciach, ktoré zaujímajú milióny ľudí, navrhuje Nikita Sergejevič hovoriť v novom čísle s názvom „Jedem das Seine / Každému svoje“.


https://www.besogontv.ru/videos/jedem-das-seine-kazhdomu-svoe/


Posledný príspevok od Berenika  ·  pred 4 dňami o 18:23
32k
212

Pokus o analýzu, na tému povinného očkovania. Trochu na ukľudnenie povzbudenie. Skúsení kolegovia prepáčia chyby a dajú spätnú väzbu.


Ja tému očkovanie sledujem dlho, mám naštudovanú legislatívu. V posledných týždňoch sledujem enormné narastanie tlaku, čo mi nepridáva na nálade. A začala som si všímať niektoré veci, ktoré možno nesúvisia, možno áno, ale v každom prípade dávajú akoby trochu nádeje.


Očkovanie je téma číslo jeden, ale nejde o ochranu zdravia a už vôbec nie pred covidom. Zaujímavé info tu:


Ale je to rozpačité, už to ani nevedia skoordinovať. Tie mikrofóny to nie je žiadna náhoda, oni idú vyvíjať tlak, výsledkom bude protitlak. Dovolenka sa premení na horor, nepovedal, že ide o ochranu zdravia. Aspoň formálne.

 1. To, že to asi nie je cesta, vidieť na 2 udalostiach

https://www.hlavnespravy.sk/general-viktorin-sa-uz-nemoze-pozerat-na-udajne-zneuzivanie-ozbrojenych-sil-sr-nie-sme-vo-vojnovom-stave-aby-sme-plytvali-kapacitami-a-financnymi-prostriedkami/2589436

https://www.cas.sk/clanok/2544713/co-sa-to-deje-v-dome-ministra-vnutra-mikulca-zasahuje-policia/

Oznámili, že polícia a vojsko budú nasadené na kontroly. Ten zásah bol deň po tlačovke. Podľa info z FB zo skupiny Slováci v Rakúsku, nejaké kontroly sú, ale nie sú také masívne ako bolo avizované. Dokonca niekde nič.


Citujem z článku:


Je pravda, že podobný návrh, ako sa právne vysporiadať s povinným očkovaním, rieši ministerstvo spravodlivosti už dva mesiace.


Takže oni tu už riešia 2 mesiace, kedy nastúpil do Úradu nový minister? Nebolo to 1. apríla, ešte sme si z toho robili srandu. Možno toto bolo tá pravá príčina, keď všetci ostatní ostali mohol aj M. Krajčí ostať, už horšie to byť z jeho strany nemohlo.


V každom prípade ukazuje to na určitú bezmoc. Načo potom lejú peniaze do reklamy? Okrem očividných dôvodov, oni nemajú problém s klienteliznom, takže toto nebude úplne ono.


Nie je spôsob legálny, keď sa chcú aspoň trochu tváriť ako právny štát, je otázne dokedy.


Ja som nateraz kľudná, keby to mohli už to spravia, testujú to všade, ale nie je to ako presadiť. Neočkovancov je dosť veľa, preto ešte táto cesta - veľa ľudí podľahne tlaku, že chcem cestovať pod. Takže treba len vydržať a nevenovať tomu zbytočne energiu, žiadnu.


Možno je analýza chybná, bude rada za akékoľvek postrehy zo strán skúsených analytikov.


Posledný príspevok od Lavazza  ·  pred 4 dňami o 18:04
Kategórie
Akcie
Skryť popisy k témam
Povoliť nekonečné posúvanie
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Predchádzajúca stránka
1234 ... 45
Nasledujúca stránka
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber tém
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept