Zahraničná politika
Nemecko

Merkelovej CDU utrpela volebnú porážku v dvoch spolkových krajinách


Stredopravicová Kresťanskodemokratická únia (CDU) nemeckej kancelárky Angely Merkelovej utrpela porážku v nedeľňajších parlamentných voľbách v spolkových krajinách Bádensko-Württembersko a Porýnie-Falcko. Vyplýva to z exit pollov, uviedla agentúra AFP.


V spolkovej krajine Bádensko-Württembersko získala CDU dosiaľ najhorší výsledok, a to 23 percent. Zvíťazila tam strana Zelených s 31 percentami, vyplýva z exit pollov televíznych staníc ARD a ZDF.
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/581125-v-dvoch-spolkovych-krajinach-nemecka-sa-konaju-regionalne-volby/


Merkelovej CDU utrpela volebnú porážku v dvoch spolkových krajinách =================================================================== Stredopravicová Kresťanskodemokratická únia (CDU) nemeckej kancelárky Angely Merkelovej utrpela porážku v nedeľňajších parlamentných voľbách v spolkových krajinách Bádensko-Württembersko a Porýnie-Falcko. Vyplýva to z exit pollov, uviedla agentúra AFP. V spolkovej krajine Bádensko-Württembersko získala CDU dosiaľ najhorší výsledok, a to 23 percent. Zvíťazila tam strana Zelených s 31 percentami, vyplýva z exit pollov televíznych staníc ARD a ZDF. https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/581125-v-dvoch-spolkovych-krajinach-nemecka-sa-konaju-regionalne-volby/

Exitpol: V Nemecku získali sociálni demokrati 34,5% hlasov v Porýní-Falcku
Na druhom mieste je Kresťanskodemokratická únia s 26%
Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD) očakáva víťazstvo vo voľbách v spolkovej krajine Porýnie-Falcko so ziskom 34,5%, na druhom mieste je Kresťanskodemokratická únia s 26%, čo je najhorší výsledok strany v regióne. Toto sú prvé údaje o výstupných prieskumoch volebného kanála ARD TV zverejnené bezprostredne po nedeľňajšom zatvorení volebných miestností.


Pravicová „Alternatíva pre Nemecko“ získava 10,5% (v roku 2016 to bolo 12,6%), liberálna Slobodná demokratická strana - 6,5% (6,2%), Zelení - 8,5% (5,3%), „Slobodní voliči“ - 5,5%, ľavica neprekonáva 5% bariéru.


Výsledky ešte nie sú konečné a budú sa upravovať v priebehu nasledujúcich hodín. Na základe výsledkov hlasovania sa určí zloženie krajinského snemu (krajského parlamentu), vytvorí sa kabinet ministrov kraja.


Teraz v Porýní-Falcku je pri moci koalícia SPD, Zelených a liberálov. Stále majú šance pokračovať v práci v tomto zložení.


https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/10900739


Exitpol: V Nemecku získali sociálni demokrati 34,5% hlasov v Porýní-Falcku Na druhom mieste je Kresťanskodemokratická únia s 26% Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD) očakáva víťazstvo vo voľbách v spolkovej krajine Porýnie-Falcko so ziskom 34,5%, na druhom mieste je Kresťanskodemokratická únia s 26%, čo je najhorší výsledok strany v regióne. Toto sú prvé údaje o výstupných prieskumoch volebného kanála ARD TV zverejnené bezprostredne po nedeľňajšom zatvorení volebných miestností. Pravicová „Alternatíva pre Nemecko“ získava 10,5% (v roku 2016 to bolo 12,6%), liberálna Slobodná demokratická strana - 6,5% (6,2%), Zelení - 8,5% (5,3%), „Slobodní voliči“ - 5,5%, ľavica neprekonáva 5% bariéru. Výsledky ešte nie sú konečné a budú sa upravovať v priebehu nasledujúcich hodín. Na základe výsledkov hlasovania sa určí zloženie krajinského snemu (krajského parlamentu), vytvorí sa kabinet ministrov kraja. Teraz v Porýní-Falcku je pri moci koalícia SPD, Zelených a liberálov. Stále majú šance pokračovať v práci v tomto zložení. https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/10900739

V Nemecku získali sociálni demokrati 34,5% hlasov v Porýní-Falcku
Gerharde, už je čas ...


[quote="pid:6998, uid:12"]V Nemecku získali sociálni demokrati 34,5% hlasov v Porýní-Falcku[/quote]Gerharde, už je čas ...

V spolkovej krajine Bádensko-Württembersko získala CDU dosiaľ najhorší výsledok, a to 23 percent.

Na první pohled dobrá zpráva.
Na druhý pohled
Zvíťazila tam strana Zelených s 31 percentami

z deště pod okap.


[quote="pid:6994, uid:12"]V spolkovej krajine Bádensko-Württembersko získala CDU dosiaľ najhorší výsledok, a to 23 percent.[/quote] Na první pohled dobrá zpráva. Na druhý pohled [quote="pid:6994, uid:12"]Zvíťazila tam strana Zelených s 31 percentami[/quote] z deště pod okap.

Merkelovej strana si vybrala kandidáta na kancelára Nemecka


Správna rada vládnej strany Kresťanskodemokratická únia (CDU), ktorej je nemecká kancelárka Angela Merkelová, vybrala nového kandidáta na predsedu federálnej vlády, píše RIA Novosti.


„Federálna rada CDU podporila Armina Lasheta 31 hlasmi ako kandidáta na kancelára. Pre [Marcus] Zeder bolo odovzdaných deväť hlasov, šesť ľudí sa zdržalo hlasovania, “uvádza sa v správe.


12 apríla bol Merkelovej prejav na otvorení priemyselnej výstavy v Hannoveri jej posledným nemeckým kancelárom. Ešte v roku 2018 súčasná hlava štátu Angela Merkelová oznámila, že jej súčasné funkčné obdobie na tomto poste bude jej posledným. Rovnako nekandidovala ako šéfka vládnucej strany Kresťanskodemokratická únia (CDU).


V januári 2021 na čele CDU stál predseda vlády spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko Armin Laschet. Neskôr vyšlo najavo, že vedúci Kresťanskosociálnej únie (CSU) Markus Zeder tiež oznámil svoj zámer uchádzať sa o post predsedu vlády z konzervatívneho bloku CDU / CSU. Predsedníctvo CDU začiatkom pondelka podporilo Lashetovu nomináciu na jedného konzervatívneho kandidáta.


https://lenta.ru/news/2021/04/20/lashet/


**Merkelovej strana si vybrala kandidáta na kancelára Nemecka** Správna rada vládnej strany Kresťanskodemokratická únia (CDU), ktorej je nemecká kancelárka Angela Merkelová, vybrala nového kandidáta na predsedu federálnej vlády, píše RIA Novosti. „Federálna rada CDU podporila Armina Lasheta 31 hlasmi ako kandidáta na kancelára. Pre [Marcus] Zeder bolo odovzdaných deväť hlasov, šesť ľudí sa zdržalo hlasovania, “uvádza sa v správe. 12 apríla bol Merkelovej prejav na otvorení priemyselnej výstavy v Hannoveri jej posledným nemeckým kancelárom. Ešte v roku 2018 súčasná hlava štátu Angela Merkelová oznámila, že jej súčasné funkčné obdobie na tomto poste bude jej posledným. Rovnako nekandidovala ako šéfka vládnucej strany Kresťanskodemokratická únia (CDU). V januári 2021 na čele CDU stál predseda vlády spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko Armin Laschet. Neskôr vyšlo najavo, že vedúci Kresťanskosociálnej únie (CSU) Markus Zeder tiež oznámil svoj zámer uchádzať sa o post predsedu vlády z konzervatívneho bloku CDU / CSU. Predsedníctvo CDU začiatkom pondelka podporilo Lashetovu nomináciu na jedného konzervatívneho kandidáta. https://lenta.ru/news/2021/04/20/lashet/
Upravené 20. 4. 2021 o 05:29

Merkelová rokovala s Erdoganom


Nemecká kancelárka Angela Merkelová rokovala s tureckým prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom. Oznámil to oficiálny zástupca kabinetu ministrov Nemecka Steffen Seibert.
„Kancelár opäť zdôraznil význam komplexného a konštruktívneho vzťahu medzi EÚ a Tureckom,“ uviedol Seibert, ktorého citovala agentúra TASS.


Strany podľa neho tiež „zdôraznili potrebu zabezpečiť primeraný prístup k humanitárnej pomoci obyvateľstvu postihnutému katastrofou v Sýrii“.


Predtým sa uvádzalo, že ruský prezident Vladimir Putin telefonoval s Erdoganom.


https://russian.rt.com/world/news/859464-merkel-peregovory-erdogan


Merkelová rokovala s Erdoganom ------------------------------ Nemecká kancelárka Angela Merkelová rokovala s tureckým prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom. Oznámil to oficiálny zástupca kabinetu ministrov Nemecka Steffen Seibert. „Kancelár opäť zdôraznil význam komplexného a konštruktívneho vzťahu medzi EÚ a Tureckom,“ uviedol Seibert, ktorého citovala agentúra TASS. Strany podľa neho tiež „zdôraznili potrebu zabezpečiť primeraný prístup k humanitárnej pomoci obyvateľstvu postihnutému katastrofou v Sýrii“. Predtým sa uvádzalo, že ruský prezident Vladimir Putin telefonoval s Erdoganom. ------------------------------------------------------------------------------- https://russian.rt.com/world/news/859464-merkel-peregovory-erdogan

Das Erste: Moslimovia v Nemecku sú čoraz nepriateľskejší voči Židom


Podľa nemeckej televíznej stanice Das Erste viedol konflikt na Blízkom východe k demonštráciám proti politike Izraela v celom Nemecku. Niektorí zostávajú mierumilovní, iní nesú antisemitské heslá a výzvy na obťažovanie. Moslimovia v Nemecku čoraz viac prejavujú nepriateľstvo voči Židom, čo následne núti ostatných občanov protestovať proti násiliu a antisemitizmu.


Konflikt na Blízkom východe za posledných pár dní viedol k protestom tu v Nemecku - a je to samozrejme právo, ktoré demonštrantom zaručuje demokracia. Porušením zákona sa však stáva, ak kritizuje politiku Izraelského štátu v podobe antisemitských sloganov a prejavov nenávisti. To, že to demokracia netoleruje, môžu občania najlepšie ukázať, keď sami vystúpia do ulíc na protest proti tomu. Správa Michaela Heussena.


Mnoho obyvateľov Gelsenkirchenu dnes chcelo prejaviť solidaritu so svojou židovskou komunitou a vydalo sa na demonštráciu pred synagógu. Ide o reakciu na protižidovskú demonštráciu v stredu večer. Potom pochodovalo z námestia stanice do synagógy 180 ľudí, kričali antisemitské heslá a mávali palestínskymi, tureckými a libanonskými vlajkami. Polícia vyšetruje.


Ľudia sa dnes tiež zhromaždili v Zollingene, aby podporili svojich židovských spoluobčanov. Tu pred radnicou bola spálená izraelská vlajka. Dnes to letí znova. Leonid Goldberg nechápe, že ľudia tu používajú konflikt na Blízkom východe na rozpútanie nepriateľstva voči Židom.


LEONID GOLDBERG, predseda Židovskej náboženskej obce Wuppertal: Môžeme tiež kritizovať izraelskú politiku. Môžeme nesúhlasiť s jedným alebo druhým, alebo môžeme byť proti. Toto je normálne. Môžeme tiež vyjadriť kritiku. Ale pálenie izraelskej vlajky pred židovskou komunitou, hádzanie kameňov na židovskú komunitu alebo, ako sme to mali vtedy, pred siedmimi rokmi, jej podpaľovanie, je čistý antisemitizmus.


Prenasledovanie židovských spoluobčanov v Nemecku ostro odsúdil aj prezident krajiny Steinmeier: „Avšak ten, kto v našich uliciach páli vlajky s Dávidovou hviezdou a kričí antisemitské heslá, nielenže šliape po slobode demonštrácií, ale tiež pácha trestné činy, ktoré by mali byť stíhané. ““


Avšak dnes napríklad v Aachene prebiehali aj pokojné demonštrácie proti izraelskej politike voči Palestínčanom. Podľa polície prešli v rámci platných pravidiel. V Bielefelde sa Palestínčania zhromaždili tiež za slobodu vo svojej domovine. „Hovoriť pravdu nie je antisemitizmus,“ píše sa v tomto plagáte.


Na propalestínskej demonštrácii dnes v Berlíne však boli skandované antisemitské heslá.


Dátum vysielania 14. mája 2021.


https://russian.rt.com/inotv/2021-05-15/Das-Erste-musulmane-v-Germanii


Das Erste: Moslimovia v Nemecku sú čoraz nepriateľskejší voči Židom ======================================================== Podľa nemeckej televíznej stanice Das Erste viedol konflikt na Blízkom východe k demonštráciám proti politike Izraela v celom Nemecku. Niektorí zostávajú mierumilovní, iní nesú antisemitské heslá a výzvy na obťažovanie. Moslimovia v Nemecku čoraz viac prejavujú nepriateľstvo voči Židom, čo následne núti ostatných občanov protestovať proti násiliu a antisemitizmu. Konflikt na Blízkom východe za posledných pár dní viedol k protestom tu v Nemecku - a je to samozrejme právo, ktoré demonštrantom zaručuje demokracia. Porušením zákona sa však stáva, ak kritizuje politiku Izraelského štátu v podobe antisemitských sloganov a prejavov nenávisti. To, že to demokracia netoleruje, môžu občania najlepšie ukázať, keď sami vystúpia do ulíc na protest proti tomu. Správa Michaela Heussena. Mnoho obyvateľov Gelsenkirchenu dnes chcelo prejaviť solidaritu so svojou židovskou komunitou a vydalo sa na demonštráciu pred synagógu. Ide o reakciu na protižidovskú demonštráciu v stredu večer. Potom pochodovalo z námestia stanice do synagógy 180 ľudí, kričali antisemitské heslá a mávali palestínskymi, tureckými a libanonskými vlajkami. Polícia vyšetruje. Ľudia sa dnes tiež zhromaždili v Zollingene, aby podporili svojich židovských spoluobčanov. Tu pred radnicou bola spálená izraelská vlajka. Dnes to letí znova. Leonid Goldberg nechápe, že ľudia tu používajú konflikt na Blízkom východe na rozpútanie nepriateľstva voči Židom. LEONID GOLDBERG, predseda Židovskej náboženskej obce Wuppertal: Môžeme tiež kritizovať izraelskú politiku. Môžeme nesúhlasiť s jedným alebo druhým, alebo môžeme byť proti. Toto je normálne. Môžeme tiež vyjadriť kritiku. Ale pálenie izraelskej vlajky pred židovskou komunitou, hádzanie kameňov na židovskú komunitu alebo, ako sme to mali vtedy, pred siedmimi rokmi, jej podpaľovanie, je čistý antisemitizmus. Prenasledovanie židovských spoluobčanov v Nemecku ostro odsúdil aj prezident krajiny Steinmeier: „Avšak ten, kto v našich uliciach páli vlajky s Dávidovou hviezdou a kričí antisemitské heslá, nielenže šliape po slobode demonštrácií, ale tiež pácha trestné činy, ktoré by mali byť stíhané. ““ Avšak dnes napríklad v Aachene prebiehali aj pokojné demonštrácie proti izraelskej politike voči Palestínčanom. Podľa polície prešli v rámci platných pravidiel. V Bielefelde sa Palestínčania zhromaždili tiež za slobodu vo svojej domovine. „Hovoriť pravdu nie je antisemitizmus,“ píše sa v tomto plagáte. Na propalestínskej demonštrácii dnes v Berlíne však boli skandované antisemitské heslá. Dátum vysielania 14. mája 2021. https://russian.rt.com/inotv/2021-05-15/Das-Erste-musulmane-v-Germanii

Nemeckí zelení schválili Annalenu Berbockovú za kandidátku na kancelárku Spolkovej republiky Nemecko


Kandidatúru spolupredsedu strany podporilo 678 delegátov zo 688


Annelena Berbock, spolupredsedníčka nemeckej strany Sojuz-90 / Zelení, bola v sobotu na online kongrese potvrdená ako kandidátka na nemeckú kancelárku. Vysielanie uskutočňovali nemecké televízne kanály.


V apríli 2021 bol Berbock nominovaný predstavenstvom strany. Teraz ju podporilo 678 delegátov zo 688 - 98,5%.


O kancelárovi rozhodnú výsledky volieb do Spolkového snemu, ktoré sa uskutočnia 26. septembra. Predsedu vlády nominuje strana, ktorá získa najviac hlasov a vedie koalíciu. „Zelení“ majú v súčasnosti nižšiu popularitu ako blok kresťanskodemokratických a kresťanských sociálnych odborov.


Berbock je známa svojimi tvrdými poznámkami o Rusku a stavia sa proti realizácii projektu Nord Stream 2. Pozorovatelia zároveň poznamenávajú, že zahraničná politika vo volebných pretekoch v Nemecku takmer nikdy nehrá veľkú rolu.


Prieskumy tiež ukazujú, že popularita Armina Lasheta, ktorý bol nominovaný blokom CDU / CSU na kandidáta na kancelára, rastie, zatiaľ čo Berbock výrazne klesá. Ak by sa voľby predsedu vlády SRN konali priamym hlasovaním, získal by Laschet 29% hlasov (plus osem bodov v porovnaní s prieskumom spred mesiaca), kandidát SPD Olaf Scholz - 26% (plus päť bodov). Pre spoločnosť Berbock, ktorá ešte nedávno trumfla v rebríčku popularity, je iba 16% pripravených voliť, čo je o 12 percentuálnych bodov menej ako pred mesiacom.


Mnoho expertov pripisuje pokles hodnotenia „zelených“ skutočnosti, že strana bola dlho v opozícii a kritizovala nemeckú vládu vrátane zahraničnej politiky. Pred voľbami do Spolkového snemu sú „zelení“ a ich kandidáti Berbockovci v situácii, keď kritika musí byť podložená závažnejšími argumentmi a musí prezentovať svoj vlastný smer, ktorý sa v kontexte skutočnej politiky zdá byť všeobecne neudržateľný. Burbocka sužujú škandály. Médiá najskôr zistili, že včas neuviedla príjem za roky 2018 - 2020, až neskôr zistili, že niektoré body uvedené v životopise uchádzača nezodpovedajú realite.


https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11634833


Nemeckí zelení schválili Annalenu Berbockovú za kandidátku na kancelárku Spolkovej republiky Nemecko Kandidatúru spolupredsedu strany podporilo 678 delegátov zo 688 Annelena Berbock, spolupredsedníčka nemeckej strany Sojuz-90 / Zelení, bola v sobotu na online kongrese potvrdená ako kandidátka na nemeckú kancelárku. Vysielanie uskutočňovali nemecké televízne kanály. V apríli 2021 bol Berbock nominovaný predstavenstvom strany. Teraz ju podporilo 678 delegátov zo 688 - 98,5%. O kancelárovi rozhodnú výsledky volieb do Spolkového snemu, ktoré sa uskutočnia 26. septembra. Predsedu vlády nominuje strana, ktorá získa najviac hlasov a vedie koalíciu. „Zelení“ majú v súčasnosti nižšiu popularitu ako blok kresťanskodemokratických a kresťanských sociálnych odborov. Berbock je známa svojimi tvrdými poznámkami o Rusku a stavia sa proti realizácii projektu Nord Stream 2. Pozorovatelia zároveň poznamenávajú, že zahraničná politika vo volebných pretekoch v Nemecku takmer nikdy nehrá veľkú rolu. Prieskumy tiež ukazujú, že popularita Armina Lasheta, ktorý bol nominovaný blokom CDU / CSU na kandidáta na kancelára, rastie, zatiaľ čo Berbock výrazne klesá. Ak by sa voľby predsedu vlády SRN konali priamym hlasovaním, získal by Laschet 29% hlasov (plus osem bodov v porovnaní s prieskumom spred mesiaca), kandidát SPD Olaf Scholz - 26% (plus päť bodov). Pre spoločnosť Berbock, ktorá ešte nedávno trumfla v rebríčku popularity, je iba 16% pripravených voliť, čo je o 12 percentuálnych bodov menej ako pred mesiacom. Mnoho expertov pripisuje pokles hodnotenia „zelených“ skutočnosti, že strana bola dlho v opozícii a kritizovala nemeckú vládu vrátane zahraničnej politiky. Pred voľbami do Spolkového snemu sú „zelení“ a ich kandidáti Berbockovci v situácii, keď kritika musí byť podložená závažnejšími argumentmi a musí prezentovať svoj vlastný smer, ktorý sa v kontexte skutočnej politiky zdá byť všeobecne neudržateľný. Burbocka sužujú škandály. Médiá najskôr zistili, že včas neuviedla príjem za roky 2018 - 2020, až neskôr zistili, že niektoré body uvedené v životopise uchádzača nezodpovedajú realite. https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11634833

Mnoho expertov pripisuje pokles hodnotenia „zelených“ skutočnosti, že strana bola dlho v opozícii a kritizovala nemeckú vládu vrátane zahraničnej politiky. Pred voľbami do Spolkového snemu sú „zelení“ a ich kandidáti Berbockovci v situácii, keď kritika musí byť podložená závažnejšími argumentmi a musí prezentovať svoj vlastný smer, ktorý sa v kontexte skutočnej politiky zdá byť všeobecne neudržateľný. Burbocka sužujú škandály. Médiá najskôr zistili, že včas neuviedla príjem za roky 2018 - 2020, až neskôr zistili, že niektoré body uvedené v životopise uchádzača nezodpovedajú realite.


Povedal som v čase, keď "Zelený" podali žalobu na súd za Nord Stream 2, že budú za to strestaný, dámy a páni tu to máte...


[quote="pid:19726, uid:12"]Mnoho expertov pripisuje pokles hodnotenia „zelených“ skutočnosti, že strana bola dlho v opozícii a kritizovala nemeckú vládu vrátane zahraničnej politiky. Pred voľbami do Spolkového snemu sú „zelení“ a ich kandidáti Berbockovci v situácii, keď kritika musí byť podložená závažnejšími argumentmi a musí prezentovať svoj vlastný smer, ktorý sa v kontexte skutočnej politiky zdá byť všeobecne neudržateľný. Burbocka sužujú škandály. Médiá najskôr zistili, že včas neuviedla príjem za roky 2018 - 2020, až neskôr zistili, že niektoré body uvedené v životopise uchádzača nezodpovedajú realite.[/quote] Povedal som v čase, keď "Zelený" podali žalobu na súd za Nord Stream 2, že budú za to strestaný, dámy a páni tu to máte...

Moderátor

DE: „najviac preceňovaný vodca našej doby“ - zlyhanie myšlienky samitu EÚ - Rusko ukázalo slabosť Merkelovej


Nepodporenie iniciatívy na stretnutie vedúcich predstaviteľov EÚ s ruským prezidentom Vladimirom Putinom ukazuje na zlyhanie nemeckej kancelárky Angely Merkelovej ako vodcu, píše Daily Express. Zároveň ako poznamenávajú noviny, Merkelovej nástupca získa silné politické dedičstvo v domácej aj zahraničnej politike.


Skutočnosť, že iniciatíva nemeckej kancelárky na usporiadanie samitu EÚ - Rusko zlyhala, jasne ukazuje, že Angela Merkelová po svojom septembrovom odchode z funkcie zanechá po sebe „trpké dedičstvo“, píše Daily Express.
Najmä podľa nemeckého publicistu Wolfganga Munchaua bolo zlyhanie Merkelovej minulý týždeň na bruselskom samite ďalším dôkazom toho, že kancelárke chýbajú diplomatické schopnosti na to, aby bol lídrom. Munchau zároveň tvrdí, že Merkelová nezvládla povinnosti, ktoré jej boli zverené doma ani v EÚ.


Novinár verí, že už v septembri bude Merkelová čeliť mnohým nepríjemným otázkam: „prečo taká bohatá krajina ako Nemecko nebola schopná investovať do nových technológií; prečo odmietla položiť pevné základy pre eurozónu; prečo ste súhlasili s cieľmi boja proti zmene podnebia a potom ste ich nedokázali splniť? “


Podľa jeho názoru bude navyše úradujúcemu nemeckému vodcovi vyčítané jednak spolupráca s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, ako aj skutočnosť, že Merkelová „spôsobila, že jej krajina bola závislá od prírodných zdrojov Ruska“.


"Už dávno som dospel k záveru, že Merkelová je najviac preceňovaným politickým vodcom našej doby." Minulý týždeň to začali chápať aj mnohí, “cituje publikácia Munchaua.


Merkelovú tento týždeň kritizovali aj nemeckí politici v Európskom parlamente. Napríklad poslanec za stranu zelených Sven Gigold obvinil nemeckého kancelára a ďalších vodcov EÚ z demokratickej krízy v krajinách ako Maďarsko a Poľsko. Podľa poslankyne v mnohých krajinách EÚ dochádza k ničeniu základných európskych hodnôt, zatiaľ čo Merkelová a jej kolegovia z EÚ reagujú iba „falošnou lojalitou“.


Bývalý podpredseda Európskej komisie Gunter Verheugen tiež veril, že Merkelová môže za vnútorné rozdelenie bloku. Podľa neho Nemecko za posledných 15 rokov „v kontexte finančnej krízy, krízy s migrantmi, ako aj pandémie“ „prispelo k prehĺbeniu rozkolu v EÚ“.


„Zdá sa, že celý proces tohto samitu ukazuje, že vnútorný stav EÚ sa zhoršuje a zhoršuje. Je veľmi alarmujúce, že Nemecko a Francúzsko, dve hlavné sily v EÚ, nemôžu dosiahnuť svoj cieľ, “cituje Daily Express Verheugena o summite v Bruseli a neúspechu iniciatívy na stretnutie s Putinom.


Originálne správy z InoTV:
https://russian.rt.com/inotv/2021-06-29/DE-samij-pereocenyonnij-lider-nashego


DE: „najviac preceňovaný vodca našej doby“ - zlyhanie myšlienky samitu EÚ - Rusko ukázalo slabosť Merkelovej Nepodporenie iniciatívy na stretnutie vedúcich predstaviteľov EÚ s ruským prezidentom Vladimirom Putinom ukazuje na zlyhanie nemeckej kancelárky Angely Merkelovej ako vodcu, píše Daily Express. Zároveň ako poznamenávajú noviny, Merkelovej nástupca získa silné politické dedičstvo v domácej aj zahraničnej politike. Skutočnosť, že iniciatíva nemeckej kancelárky na usporiadanie samitu EÚ - Rusko zlyhala, jasne ukazuje, že Angela Merkelová po svojom septembrovom odchode z funkcie zanechá po sebe „trpké dedičstvo“, píše Daily Express. Najmä podľa nemeckého publicistu Wolfganga Munchaua bolo zlyhanie Merkelovej minulý týždeň na bruselskom samite ďalším dôkazom toho, že kancelárke chýbajú diplomatické schopnosti na to, aby bol lídrom. Munchau zároveň tvrdí, že Merkelová nezvládla povinnosti, ktoré jej boli zverené doma ani v EÚ. Novinár verí, že už v septembri bude Merkelová čeliť mnohým nepríjemným otázkam: „prečo taká bohatá krajina ako Nemecko nebola schopná investovať do nových technológií; prečo odmietla položiť pevné základy pre eurozónu; prečo ste súhlasili s cieľmi boja proti zmene podnebia a potom ste ich nedokázali splniť? “ Podľa jeho názoru bude navyše úradujúcemu nemeckému vodcovi vyčítané jednak spolupráca s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, ako aj skutočnosť, že Merkelová „spôsobila, že jej krajina bola závislá od prírodných zdrojov Ruska“. "Už dávno som dospel k záveru, že Merkelová je najviac preceňovaným politickým vodcom našej doby." Minulý týždeň to začali chápať aj mnohí, “cituje publikácia Munchaua. Merkelovú tento týždeň kritizovali aj nemeckí politici v Európskom parlamente. Napríklad poslanec za stranu zelených Sven Gigold obvinil nemeckého kancelára a ďalších vodcov EÚ z demokratickej krízy v krajinách ako Maďarsko a Poľsko. Podľa poslankyne v mnohých krajinách EÚ dochádza k ničeniu základných európskych hodnôt, zatiaľ čo Merkelová a jej kolegovia z EÚ reagujú iba „falošnou lojalitou“. Bývalý podpredseda Európskej komisie Gunter Verheugen tiež veril, že Merkelová môže za vnútorné rozdelenie bloku. Podľa neho Nemecko za posledných 15 rokov „v kontexte finančnej krízy, krízy s migrantmi, ako aj pandémie“ „prispelo k prehĺbeniu rozkolu v EÚ“. „Zdá sa, že celý proces tohto samitu ukazuje, že vnútorný stav EÚ sa zhoršuje a zhoršuje. Je veľmi alarmujúce, že Nemecko a Francúzsko, dve hlavné sily v EÚ, nemôžu dosiahnuť svoj cieľ, “cituje Daily Express Verheugena o summite v Bruseli a neúspechu iniciatívy na stretnutie s Putinom. Originálne správy z InoTV: https://russian.rt.com/inotv/2021-06-29/DE-samij-pereocenyonnij-lider-nashego

a ze neriesia klimaticke dopady v dosledku nahrady produkcie elektriny miesto uranu a plynu (ktory este nie je) uhlim....inak je vidno, ze do toho sparala aj Britania


a ze neriesia klimaticke dopady v dosledku nahrady produkcie elektriny miesto uranu a plynu (ktory este nie je) uhlim....inak je vidno, ze do toho sparala aj Britania

Rusko před německými volbami rozsévá nedůvěru na sociální média
RT Deutsch, kremelská média, se stala významným hráčem na sociálních médiích jen několik týdnů před otevřením volebních místností.
https://www.politico.eu/article/germany-russia-social-media-distrust-election-vladimir-putin/


Podle pro-bruselských médií se stala Putinova státní mediální platforma RT-Deutsch nejvlivnějším a nejsledovanějším zpravodajským kanálem v Německu a ve sledovanosti si nezadá s platformami Bild a Deutsche Welle. Samozřejmě, že bruselští mediální experti začali okamžitě bít na poplach, protože ruský zloduch Putin, podle konceptu amerického zloducha Trumpa, už zmanipuloval německé volby, které se budou konat tento měsíc. Putinovská propaganda podle US-NGO-expertů dosahuje milionů zhlédnutí, lajků a komentářů. Experti navíc obvinili Putina, že šíří podvratnou klamavou propagandu, že ruský obchod a zejména plyn pomáhají k obnově evropské ekonomiky.


**Rusko před německými volbami rozsévá nedůvěru na sociální média** RT Deutsch, kremelská média, se stala významným hráčem na sociálních médiích jen několik týdnů před otevřením volebních místností. https://www.politico.eu/article/germany-russia-social-media-distrust-election-vladimir-putin/ Podle pro-bruselských médií se stala Putinova státní mediální platforma RT-Deutsch nejvlivnějším a nejsledovanějším zpravodajským kanálem v Německu a ve sledovanosti si nezadá s platformami Bild a Deutsche Welle. Samozřejmě, že bruselští mediální experti začali okamžitě bít na poplach, protože ruský zloduch Putin, podle konceptu amerického zloducha Trumpa, už zmanipuloval německé volby, které se budou konat tento měsíc. Putinovská propaganda podle US-NGO-expertů dosahuje milionů zhlédnutí, lajků a komentářů. Experti navíc obvinili Putina, že šíří podvratnou klamavou propagandu, že ruský obchod a zejména plyn pomáhají k obnově evropské ekonomiky.

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/zdrazeni-benzin-nemecko-dan-co2.A210908_122044_automoto_fdvAž o 70 centů, tedy přibližně o 18 korun, by mohl už za pár měsíců zdražit každý litr benzinu a nafty prodaný na německých čerpacích stanicích. Důvodem je pomalé plnění vládních cílů v oblasti emisí oxidu uhličitého. Česko zatím o ničem takovém neuvažuje.ak to daju Nemci, tak to budu musiet zaviest aj okolite staty a tym padom pojde benzin/nafta hore v celej EU. A kedze to je energia, tak hore pojde uplne vsetko. Tento krok som cakal az o niekolko rokov, toz otazka odtrhnutia vychodnej casti EU je coraz naliehavejsia.


https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/zdrazeni-benzin-nemecko-dan-co2.A210908_122044_automoto_fdv >Až o 70 centů, tedy přibližně o 18 korun, by mohl už za pár měsíců zdražit každý litr benzinu a nafty prodaný na německých čerpacích stanicích. Důvodem je pomalé plnění vládních cílů v oblasti emisí oxidu uhličitého. Česko **zatím** o ničem takovém neuvažuje. ak to daju Nemci, tak to budu musiet zaviest aj okolite staty a tym padom pojde benzin/nafta hore v celej EU. A kedze to je energia, tak hore pojde uplne vsetko. Tento krok som cakal az o niekolko rokov, toz otazka odtrhnutia vychodnej casti EU je coraz naliehavejsia.

privatni kanal tv berlin, specialni predvolebni rozhovor s beatrix von storch/afd


zajimavy rozhovor, ktery nemcinarum doporucuji. pro ostatni shrnuti nize.
predvolebni pruzkumy pro afd: 11 procent
kriticka situace v duchodovem systemu (dotaz byl polozen v souvislosti s udalosti v bundestagu, nize link). v nemecku je zakonem stanovene povinne duchodove , prispevky. kazdy mesic tedy je nemcum strhavana urcita castka z hrube mzdy. von storch rika, ze ackoliv financni ministr scholz rika, ze duchodove prispevky je velmi stabilni, situace je naopak kriticka. von storch rika, ze pojisteni nestaci a stat musi doplacet tretinu z celkoveho statniho rozpoctu. otazkou je, zda zvysit prispevky nebo kratit penze. von storch rika, ze penze se maji platit jen z prispevku, nez z vybranych dani.
co nabizi afd:
maji motto, "normalni nemecko", chteji delat politiku, ktera bude pro obycejne nemce. chteji zastavit to silenstvi, kdy nemecko chce zachranovat cely svet (mluvi o vydajich na klimaticke zmeny, na zachranu recka - nasledne inflaci), protoze to stoji nemecko obrovske penize .
inflace v nemecku je nyni ca. 4 procenta
von storch rika, ze v nemecku je nejmensi podil vlastniku nemovitosti z cele evropy. vlastnit nemovitost je urcite pojistka na stari. penziste by usetrili penize za najem.
afd povazuje na naprosto nejpalcivejsi problem vytvorit globalni pakt pro migraci, vyslat signal do sveta, ze nemecko nevyresi problem tim, ze prijme migranty. je treba zavrit hranice, aby mohlo nemecko byt schopno, pomahat primo na miste. ziskani azylu by se melo projednavat zcela individualne. pokud nekdo projde rakouske hranice, kde je v bezpeci a jde do nemecka, potom uz neni uprchlik, ale migrant. afd chce chranit nemeckou hranici, podporuji vnejsi kontrolu schengenu.
dalsi tematem je vratit lidem zakladni lidska prava, ktera se obcanum krati kvuli "pandemii". von storch nesouhlasi s tim, aby zamestnavatel mel pravo vedet, zda je jeho zamestnanec piesknuty nebo ne. von storch rika, ze to je zacatek naprosteho rozdelovani spolecnosti. afd nepodpori povinny pieks a vse ma byt dobrovolne, osobni rozhodnuti. kdyz se media ptala poslancu, kdo je pieksnuty, beatrix von storch rekla, ze neodpovi, protoze to je jeji privatni zalezitost. nechce, aby se toto tema dale politizovalo.
von storch mluvila o tom, ze ackoliv ministr financi to neresi, zvysovani cen energii a benzinu, je velke tema, ktere je treba resit. von storch nicmene rika, ze scholze, financni ministr sam rekl, ze proc vlastne nemecko resi nejaky green deal, kdyz to vlastne nic neprinasi, coz uz vedci potvrdili.


(stary pan, moderator naprosto jasne daval najevo, ze politika a postoje afd mu nesedi a nesouhlasi s nim. dle reakci na FB i na youtube je vsak zrejme, ze nemci stale vice se k politice afd kloni. smutne je ovsem to, ze ten, kdo afd voli, je stejne jako v cr pejorativne oznacovan za nacka...)


https://www.youtube.com/watch?v=-jh1RBzvNZQ


beatrix von storch se v parlamentu chtela na neco zeptat kandidata na kancelare, olafa scholze (financni minister). kdyz se predsedajici zeptal scholze, zda muze beatrix von storch polozit otazku, tykajici se penzi, scholz s vysmechem a dehonestujicimi gesty, odmitl:
https://www.focus.de/politik/deutschland/gelaechter-im-bundestag-olaf-scholz-buegelt-die-zwischenfrage-von-beatrix-von-storch-afd-eiskalt-ab_id_20925497.html
(to snad i merkel byla lepsi, nez tohle...)


privatni kanal tv berlin, specialni predvolebni rozhovor s beatrix von storch/afd zajimavy rozhovor, ktery nemcinarum doporucuji. pro ostatni shrnuti nize. predvolebni pruzkumy pro afd: 11 procent kriticka situace v duchodovem systemu (dotaz byl polozen v souvislosti s udalosti v bundestagu, nize link). v nemecku je zakonem stanovene povinne duchodove , prispevky. kazdy mesic tedy je nemcum strhavana urcita castka z hrube mzdy. von storch rika, ze ackoliv financni ministr scholz rika, ze duchodove prispevky je velmi stabilni, situace je naopak kriticka. von storch rika, ze pojisteni nestaci a stat musi doplacet tretinu z celkoveho statniho rozpoctu. otazkou je, zda zvysit prispevky nebo kratit penze. von storch rika, ze penze se maji platit jen z prispevku, nez z vybranych dani. co nabizi afd: maji motto, "normalni nemecko", chteji delat politiku, ktera bude pro obycejne nemce. chteji zastavit to silenstvi, kdy nemecko chce zachranovat cely svet (mluvi o vydajich na klimaticke zmeny, na zachranu recka - nasledne inflaci), protoze to stoji nemecko obrovske penize . inflace v nemecku je nyni ca. 4 procenta von storch rika, ze v nemecku je nejmensi podil vlastniku nemovitosti z cele evropy. vlastnit nemovitost je urcite pojistka na stari. penziste by usetrili penize za najem. afd povazuje na naprosto nejpalcivejsi problem vytvorit globalni pakt pro migraci, vyslat signal do sveta, ze nemecko nevyresi problem tim, ze prijme migranty. je treba zavrit hranice, aby mohlo nemecko byt schopno, pomahat primo na miste. ziskani azylu by se melo projednavat zcela individualne. pokud nekdo projde rakouske hranice, kde je v bezpeci a jde do nemecka, potom uz neni uprchlik, ale migrant. afd chce chranit nemeckou hranici, podporuji vnejsi kontrolu schengenu. dalsi tematem je vratit lidem zakladni lidska prava, ktera se obcanum krati kvuli "pandemii". von storch nesouhlasi s tim, aby zamestnavatel mel pravo vedet, zda je jeho zamestnanec piesknuty nebo ne. von storch rika, ze to je zacatek naprosteho rozdelovani spolecnosti. afd nepodpori povinny pieks a vse ma byt dobrovolne, osobni rozhodnuti. kdyz se media ptala poslancu, kdo je pieksnuty, beatrix von storch rekla, ze neodpovi, protoze to je jeji privatni zalezitost. nechce, aby se toto tema dale politizovalo. von storch mluvila o tom, ze ackoliv ministr financi to neresi, zvysovani cen energii a benzinu, je velke tema, ktere je treba resit. von storch nicmene rika, ze scholze, financni ministr sam rekl, ze proc vlastne nemecko resi nejaky green deal, kdyz to vlastne nic neprinasi, coz uz vedci potvrdili. (stary pan, moderator naprosto jasne daval najevo, ze politika a postoje afd mu nesedi a nesouhlasi s nim. dle reakci na FB i na youtube je vsak zrejme, ze nemci stale vice se k politice afd kloni. smutne je ovsem to, ze ten, kdo afd voli, je stejne jako v cr pejorativne oznacovan za nacka...) https://www.youtube.com/watch?v=-jh1RBzvNZQ beatrix von storch se v parlamentu chtela na neco zeptat kandidata na kancelare, olafa scholze (financni minister). kdyz se predsedajici zeptal scholze, zda muze beatrix von storch polozit otazku, tykajici se penzi, scholz s vysmechem a dehonestujicimi gesty, odmitl: https://www.focus.de/politik/deutschland/gelaechter-im-bundestag-olaf-scholz-buegelt-die-zwischenfrage-von-beatrix-von-storch-afd-eiskalt-ab_id_20925497.html (to snad i merkel byla lepsi, nez tohle...)

ONLINE Volby v Německu:
Odcházení Merkelové a velký otazník. Uspěje CDU/CSU, nebo SPD?
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/691207/online-volby-v-nemecku-odchazeni-merkelove-a-velky-otaznik-uspeje-cdu-csu-nebo-spd.html


ONLINE Volby v Německu: **Odcházení Merkelové a velký otazník. Uspěje CDU/CSU, nebo SPD?** https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/691207/online-volby-v-nemecku-odchazeni-merkelove-a-velky-otaznik-uspeje-cdu-csu-nebo-spd.html

odhady televize ZDF:
SPD: 25,8 %
CDU má 24,7 %
Zelení 14,8 %
Svobodní demokraté (FDP) 11,8 %
AfD: 10,1 %
Levice 5%
Volební účast v německých parlamentních volbách se podle
prognóz stanic ARD a ZDF pohybuje mezi 76 a 78 procenty.
V roce 2017 činila 76,2 procenta.
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/on-line-prenos-nemecke-parlamentni-volby-2021/r~a2ff94301d1011ec878fac1f6b220ee8/


odhady televize ZDF: SPD: 25,8 % CDU má 24,7 % Zelení 14,8 % Svobodní demokraté (FDP) 11,8 % AfD: 10,1 % Levice 5% Volební účast v německých parlamentních volbách se podle prognóz stanic ARD a ZDF pohybuje mezi 76 a 78 procenty. V roce 2017 činila 76,2 procenta. https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/on-line-prenos-nemecke-parlamentni-volby-2021/r~a2ff94301d1011ec878fac1f6b220ee8/

Německo na cestě k zemi třetího světa.


ROzebírají se možné kolalice, velká (SPD+CDU) je téměř vyloučena a ve všech ostatních se vyskytují Zelení.
Scholz, pravděpodobný vítěz voleb, identifikoval prioritu: bojovat proti klimatické změně přechodem k bezuhlíkové ekonomice.


Jak říkal Pjakin, že zasadili Francii ránu ponorkami, Německo bude velmi rychle následovat.


Mimochodem, možná až polovina hlasů byla odevzdáva korespondenčně. Jediná šance do budoucna, jak korigovat manévr, než bude pozdě, by byla nějaká forma arizonského auditu. Možná tomu napomůže fakt, že televize ARD v pátek "omylem" odvysílala povolební odhady výsledků. Na pár vteřin.


Otázka je, jak poslušní Němci zareagují na drtivý dopad Green Dealu. Možná, kdyby byly volby o měsíc či dva později, dopadlo by to navzdory "pomoci" jinak.


Německo na cestě k zemi třetího světa. ROzebírají se možné kolalice, velká (SPD+CDU) je téměř vyloučena a ve všech ostatních se vyskytují Zelení. Scholz, pravděpodobný vítěz voleb, identifikoval prioritu: bojovat proti klimatické změně přechodem k bezuhlíkové ekonomice. Jak říkal Pjakin, že zasadili Francii ránu ponorkami, Německo bude velmi rychle následovat. Mimochodem, možná až polovina hlasů byla odevzdáva korespondenčně. Jediná šance do budoucna, jak korigovat manévr, než bude pozdě, by byla nějaká forma arizonského auditu. Možná tomu napomůže fakt, že televize ARD v pátek "omylem" odvysílala povolební odhady výsledků. Na pár vteřin. Otázka je, jak poslušní Němci zareagují na drtivý dopad Green Dealu. Možná, kdyby byly volby o měsíc či dva později, dopadlo by to navzdory "pomoci" jinak.

Sociálni demokrati vyhrávajú voľby v Nemecku


Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD) vyhrala voľby do 20. Bundestagu.


Výsledky hlasovania sú zverejnené na oficiálnych webových stránkach Spolkovej volebnej komisie Nemecka.


Zvíťazili sociálni demokrati s 25,7% hlasov. Na druhom mieste sa umiestnil blok Kresťanskodemokratických a kresťanských sociálnych zväzov (CDU / CSU) s ukazovateľom 18,9%. Tretí na zozname boli „Zelení“ - hlasovalo za nich 14,8% voličov.


Hlasovanie v Nemecku sa skončilo 26. septembra o 19:00 moskovského času.
https://russian.rt.com/world/news/911362-vybory-frg-germaniya


Parlamentné voľby v Nemecku vyhráva Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD) so ziskom 25,7% hlasov. Svedčia o tom oficiálne predbežné údaje, ktoré v noci na pondelok zverejnila Federálna volebná komisia (CEC).


https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/12512369


Sociálni demokrati vyhrávajú voľby v Nemecku Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD) vyhrala voľby do 20. Bundestagu. Výsledky hlasovania sú zverejnené na oficiálnych webových stránkach Spolkovej volebnej komisie Nemecka. Zvíťazili sociálni demokrati s 25,7% hlasov. Na druhom mieste sa umiestnil blok Kresťanskodemokratických a kresťanských sociálnych zväzov (CDU / CSU) s ukazovateľom 18,9%. Tretí na zozname boli „Zelení“ - hlasovalo za nich 14,8% voličov. Hlasovanie v Nemecku sa skončilo 26. septembra o 19:00 moskovského času. https://russian.rt.com/world/news/911362-vybory-frg-germaniya Parlamentné voľby v Nemecku vyhráva Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD) so ziskom 25,7% hlasov. Svedčia o tom oficiálne predbežné údaje, ktoré v noci na pondelok zverejnila Federálna volebná komisia (CEC). https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/12512369
Upravené 27. 9. 2021 o 05:30

kdy nemecko chce zachranovat cely svet


Tomu bych si dovolil oponovat! Německo zachraňuje samo sebe a hraje známou hru na filantropa. Dám jen dva příklady: firma Fraport, zcela německá, provozuje řecká lokální letiště (jenže jen ta ekonomicky výhodná). Po převzetí stouply poplatky o 100%. Druhá firma provozuje přístav v Lemesolu (hlavní vstupní brána všech produktů do země). Pro informaci - naložení kontejneru na náklaďák (vlastní) je oceněno 500 euro a vjezd do objektu dalších 100. Platba předem, kartou. V době, kdy přístav obsluhoval stát, vjezd byl zdarma a naložení za 32 euro.
Obávám se, že podobné příklady bychom našli i v jiných zemích. Toto jsou jen dva, se kterými jsem byl ve styku.


[quote="pid:34084, uid:347"]kdy nemecko chce zachranovat cely svet[/quote] Tomu bych si dovolil oponovat! Německo zachraňuje samo sebe a hraje známou hru na filantropa. Dám jen dva příklady: firma Fraport, zcela německá, provozuje řecká lokální letiště (jenže jen ta ekonomicky výhodná). Po převzetí stouply poplatky o 100%. Druhá firma provozuje přístav v Lemesolu (hlavní vstupní brána všech produktů do země). Pro informaci - naložení kontejneru na náklaďák (vlastní) je oceněno 500 euro a vjezd do objektu dalších 100. Platba předem, kartou. V době, kdy přístav obsluhoval stát, vjezd byl zdarma a naložení za 32 euro. Obávám se, že podobné příklady bychom našli i v jiných zemích. Toto jsou jen dva, se kterými jsem byl ve styku.

Do německého parlamentu poprvé nastoupí transsexuální žena
Kandidátka za stranu Zelených Tessa Gansererová bude podle předběžných výsledků hlasování první transsexuální ženou z Bavorska v německém parlamentu, uvádí rozhlasová a televizní společnost Bayerischer Rundfunk.
Ve svém volebním obvodu v Bavorsku získala Gansererová 23,6 % hlasů
https://www.tvbayernlive.de/mediathek/video/transgender-tessa-ganserer
https://cz.sputniknews.com/20210927/do-nemeckeho-parlamentu-poprve-nastoupi-transsexualni-zena-15967886.html

Primátorem Berlína se poprvé stane žena

https://www.youtube.com/watch?v=cdvLvzMwX7I


Kandidátka za Sociálně demokratickou stranu Německa (SPD) Franziska Giffeyová se stane první ženou ve funkci primátorky Berlína, jak vyplývá z předběžných výsledků voleb, v nichž SPD v německém hlavním městě zvítězila.
Giffeyová byla nominována berlínskou pobočkou SPD do čela volebního seznamu ve volbách do berlínské Sněmovny reprezentantů a jako kandidátka na funkci purkmistra. V současné době zastává funkci purkmistra v německém hlavním městě další známý sociální demokrat - Michael Müller.
Franziska Giffeyová pracovala jako ministryně pro rodinné záležitosti, starší občany, ženy a mládež, ale kvůli skandálu kolem jejího vědeckého titulu, získaného dříve na Svobodné univerzitě (FU) v Berlíně, podala demisi.


Do německého parlamentu poprvé nastoupí **transsexuální žena** Kandidátka za stranu Zelených Tessa Gansererová bude podle předběžných výsledků hlasování první transsexuální ženou z Bavorska v německém parlamentu, uvádí rozhlasová a televizní společnost Bayerischer Rundfunk. Ve svém volebním obvodu v Bavorsku získala Gansererová 23,6 % hlasů https://www.tvbayernlive.de/mediathek/video/transgender-tessa-ganserer https://cz.sputniknews.com/20210927/do-nemeckeho-parlamentu-poprve-nastoupi-transsexualni-zena-15967886.html ** Primátorem Berlína se poprvé stane žena** https://www.youtube.com/watch?v=cdvLvzMwX7I **Kandidátka za Sociálně demokratickou stranu Německa (SPD) Franziska Giffeyová** se stane první ženou ve funkci primátorky Berlína, jak vyplývá z předběžných výsledků voleb, v nichž SPD v německém hlavním městě zvítězila. Giffeyová byla nominována berlínskou pobočkou SPD do čela volebního seznamu ve volbách do berlínské Sněmovny reprezentantů a jako kandidátka na funkci purkmistra. V současné době zastává funkci purkmistra v německém hlavním městě další známý sociální demokrat - Michael Müller. Franziska Giffeyová pracovala jako ministryně pro rodinné záležitosti, starší občany, ženy a mládež, ale kvůli skandálu kolem jejího vědeckého titulu, získaného dříve na Svobodné univerzitě (FU) v Berlíně, podala demisi.
Upravené 27. 9. 2021 o 11:40

Ve svém volebním obvodu v Bavorsku získala Gansererová 23,6 % hlasů
https://www.tvbayernlive.de/mediathek/video/transgender-tessa-ganserer
https://cz.sputniknews.com/20210927/do-nemeckeho-parlamentu-poprve-nastoupi-transsexualni-zena-15967886.html

Ve vlastním zájmu neklikejte na tyhle 2 odkazy před jídlem a po jídle.
(Takže vlastně nikdy ;-)


[quote="pid:34787, uid:78"]Ve svém volebním obvodu v Bavorsku získala Gansererová 23,6 % hlasů https://www.tvbayernlive.de/mediathek/video/transgender-tessa-ganserer https://cz.sputniknews.com/20210927/do-nemeckeho-parlamentu-poprve-nastoupi-transsexualni-zena-15967886.html[/quote] Ve vlastním zájmu neklikejte na tyhle 2 odkazy před jídlem a po jídle. (Takže vlastně nikdy ;-)

Poskok bažiny, šéf Volkswagenu Diess už má požadavky na novou vládu. Je jich 10.


https://twitter.com/Herbert_Diess/status/1442460488256917504

Mimo jiné: 65 eur za tunu CO2 již od roku 2024
Ukončit subvence pro fosilní paliva
Výstavba zelených zdrojů na nejméně 255 GW v roce 2030
Podporovat služební elektrická auta
Zachovat dotace na elektromobily až do r 2025
Podpora jízdních kol, e-kol a elektrické sdílené mobility
Plošná výstavba 5G sítí - budoucností je autonomní jízda.


Opět: koupili byste si ještě nějaký produkt Volkswagenu?


Poskok bažiny, šéf Volkswagenu Diess už má požadavky na novou vládu. Je jich 10. https://twitter.com/Herbert_Diess/status/1442460488256917504 Mimo jiné: 65 eur za tunu CO2 již od roku 2024 Ukončit subvence pro fosilní paliva Výstavba zelených zdrojů na nejméně 255 GW v roce 2030 Podporovat služební elektrická auta Zachovat dotace na elektromobily až do r 2025 Podpora jízdních kol, e-kol a elektrické sdílené mobility Plošná výstavba 5G sítí - budoucností je autonomní jízda. Opět: koupili byste si ještě nějaký produkt Volkswagenu?
Upravené 27. 9. 2021 o 21:04

ked som prišla do Prahy v 89... a uvidela 1x muža v ženskych šatach

Cože? Ono to začalo už tak brzo?
(Jeden známý, trvale žijící v Praze, když měl jednou příležitost delšího souvislého pobytu v Brně, mi řekl: “Víš co je na tom Brně oproti Praze divné? Že tam zatím na ulici potkávám samé normální lidi...” :-)


[quote="pid:34818, uid:78"]ked som prišla do Prahy v 89... a uvidela 1x muža v ženskych šatach[/quote] Cože? Ono to začalo už tak brzo? (Jeden známý, trvale žijící v Praze, když měl jednou příležitost delšího souvislého pobytu v Brně, mi řekl: “Víš co je na tom Brně oproti Praze divné? Že tam zatím na ulici potkávám samé normální lidi...” :-)

Jediná šance do budoucna, jak korigovat manévr, než bude pozdě, by byla nějaká forma arizonského auditu.


Ještě jsem nezaznamenal diskusi o falšování voleb v Německu, Youtube ale již ohlásil blokování obsahu zpochybňující výsledky voleb v USA a v Německu


https://cz.sputniknews.com/20210928/youtube-zakazal-kontent-zpochybnujici-vysledky-voleb-v-usa-a-nemecku-15983542.html


To je kouzelný. Začali kejhat ještě předtím, než je vůbec trefili.


[quote="pid:34752, uid:372"]Jediná šance do budoucna, jak korigovat manévr, než bude pozdě, by byla nějaká forma arizonského auditu.[/quote] Ještě jsem nezaznamenal diskusi o falšování voleb v Německu, Youtube ale již ohlásil blokování obsahu zpochybňující výsledky voleb v USA a **v Německu** https://cz.sputniknews.com/20210928/youtube-zakazal-kontent-zpochybnujici-vysledky-voleb-v-usa-a-nemecku-15983542.html To je kouzelný. Začali kejhat ještě předtím, než je vůbec trefili.

nevsimla jsem si, ze by to tady nekdo postoval. greta se nam vratila. zrovna pred nemeckymi volbami v patek v berline.
pres covid se schovala a ted vylezla...


https://www.dw.com/en/germany-fridays-for-future-protesters-rally-with-greta-thunberg-in-berlin/a-59292486


.. a misto covidovych opatreni nas asi cekaji zelene opatreni, jako treba:
https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/alkohol-zamek-alkotester-auta-evropska-unie.A210927_184542_automoto_fdv


nevsimla jsem si, ze by to tady nekdo postoval. greta se nam vratila. zrovna pred nemeckymi volbami v patek v berline. pres covid se schovala a ted vylezla... https://www.dw.com/en/germany-fridays-for-future-protesters-rally-with-greta-thunberg-in-berlin/a-59292486 .. a misto covidovych opatreni nas asi cekaji zelene opatreni, jako treba: https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/alkohol-zamek-alkotester-auta-evropska-unie.A210927_184542_automoto_fdv

.. a misto covidovych opatreni nas asi cekaji zelene opatreni, jako treba:
https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/alkohol-zamek-alkotester-auta-evropska-unie.A210927_184542_automoto_fdv

Na všetko sa bude dať vymyslieť nejaká "finta F". Napr. do aut sa začali montovať DPF filtre (filter pevných častíc), nič by na tom nebolo keby to nebolo drahé jak sviňa...ceny sa pohybujú aj okolo 2 tis. eur za filter. Tak sa prišlo na to, že namiesto kúpy noveho filtra sa do riadiacej jednotky nainštaluje nejaký "emulátor" či ako sa to volá a ten má za úlohu tváriť sa ako DPF-ko. :-D


[quote="pid:35165, uid:347"].. a misto covidovych opatreni nas asi cekaji zelene opatreni, jako treba: https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/alkohol-zamek-alkotester-auta-evropska-unie.A210927_184542_automoto_fdv[/quote] Na všetko sa bude dať vymyslieť nejaká "finta F". Napr. do aut sa začali montovať DPF filtre (filter pevných častíc), nič by na tom nebolo keby to nebolo drahé jak sviňa...ceny sa pohybujú aj okolo 2 tis. eur za filter. Tak sa prišlo na to, že namiesto kúpy noveho filtra sa do riadiacej jednotky nainštaluje nejaký "emulátor" či ako sa to volá a ten má za úlohu tváriť sa ako DPF-ko. :-D

Počítacie zoznamy sa musia vymeniť na 111 volebných staniciach v Göttingene. Dôvod: Strana AfD chýba. Podľa Erika Fe ßlera si tento nesprávny úradný postup nevšimol až do rána federálnych volieb. Zoznamy na hlasovanie poštou sa nemali dotknúť.


https://www.facebook.com/rtde/posts/2467053120091569


https://de.rt.com/inland/124950-youtube-sperrt-kanale-von-rt/
V utorok popoludní YouTube odstránil kanály RT DE a The Missing Part z dôvodu údajného „vážneho alebo opakovaného“ porušenia pokynov Spoločenstva. Tento krok sa uskutočnil bez akéhokoľvek varovania.


https://de.rt.com/inland/124944-wahlkampfmanipulation-zentrum-fur-politische-schonheit/


Manipulácia s voľbami? „Centrum pre politickú krásu“ stojí za letákmi AfD, ktoré neboli distribuované.
Táto spoločnosť, ktorá nemá záznam v obchodnom registri ani nemá obchodnú adresu, má ako zákazníkov 85 združení strán AfD. Spoločnosť uviedla, že bude distribuovať letáky pre AfD - ale neurobila tak.
/google preklad/


Počítacie zoznamy sa musia vymeniť na 111 volebných staniciach v Göttingene. Dôvod: Strana AfD chýba. Podľa Erika Fe ßlera si tento nesprávny úradný postup nevšimol až do rána federálnych volieb. Zoznamy na hlasovanie poštou sa nemali dotknúť. https://www.facebook.com/rtde/posts/2467053120091569 https://de.rt.com/inland/124950-youtube-sperrt-kanale-von-rt/ V utorok popoludní YouTube odstránil kanály RT DE a The Missing Part z dôvodu údajného „vážneho alebo opakovaného“ porušenia pokynov Spoločenstva. Tento krok sa uskutočnil bez akéhokoľvek varovania. https://de.rt.com/inland/124944-wahlkampfmanipulation-zentrum-fur-politische-schonheit/ Manipulácia s voľbami? „Centrum pre politickú krásu“ stojí za letákmi AfD, ktoré neboli distribuované. Táto spoločnosť, ktorá nemá záznam v obchodnom registri ani nemá obchodnú adresu, má ako zákazníkov 85 združení strán AfD. Spoločnosť uviedla, že bude distribuovať letáky pre AfD - ale neurobila tak. /google preklad/

Nově zvolené poslankyně za Zelené: Německo musí přijmout 200 milionů (!!!) uprchlíků, protože jim Němci doma zničili klima.
https://twitter.com/Hartes_Geld/status/1443310179827736580?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1443310179827736580%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.ac24.cz%2Fzpravy-ze-sveta%2Fnemecko-by-melo-prijmout-200-milionu-uprchliku-uvedla-nova-nemecka-poslankyne%2F

Není to málo? 2 miliardy by byly mnohem lepší.


Nově zvolené poslankyně za Zelené: Německo musí přijmout 200 milionů (!!!) uprchlíků, protože jim Němci doma zničili klima. https://twitter.com/Hartes_Geld/status/1443310179827736580?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1443310179827736580%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.ac24.cz%2Fzpravy-ze-sveta%2Fnemecko-by-melo-prijmout-200-milionu-uprchliku-uvedla-nova-nemecka-poslankyne%2F Není to málo? 2 miliardy by byly mnohem lepší.
Upravené 30. 9. 2021 o 18:15

Německo musí přijmout 200 milionů (!!!) uprchlíků


Zřejmě má na mysli celou Evropu, nejen Německo....


[quote="pid:35372, uid:372"]Německo musí přijmout 200 milionů (!!!) uprchlíků[/quote] Zřejmě má na mysli celou Evropu, nejen Německo....

Zřejmě má na mysli celou Evropu, nejen Německo....


Sice to nezazní explicitně, ale zřejmě ano. To na věci nic nemění. Našel jsem celé video, a je to hrůza a děs.


https://www.youtube.com/watch?v=wb1VwK_7-6U


Taková předehra. Napřed kovidová krize, poté "klimatická". V diskusi jde o Klimatický pas. Jen doufám, že ještě do voleb něco podobnýho pronese nějaký pirát. I když teď je schovávají za STAN, Bartoše nechtějí pustit ani do debaty kandidátů na premiéra v ČT.


[quote="pid:35373, uid:270"]Zřejmě má na mysli celou Evropu, nejen Německo....[/quote] Sice to nezazní explicitně, ale zřejmě ano. To na věci nic nemění. Našel jsem celé video, a je to hrůza a děs. https://www.youtube.com/watch?v=wb1VwK_7-6U Taková předehra. Napřed kovidová krize, poté "klimatická". V diskusi jde o Klimatický pas. Jen doufám, že ještě do voleb něco podobnýho pronese nějaký pirát. I když teď je schovávají za STAN, Bartoše nechtějí pustit ani do debaty kandidátů na premiéra v ČT.
Upravené 30. 9. 2021 o 18:58

Článek na idnes (!!), raději je ale zamčený.


https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/volby-nemecko-hlasy-volici-parlament-hlasovani.A211005_171257_zahranicni_wes?zdroj=top


„Katastrofa demokracie.“ Volby v Berlíně se nepovedly"


"Po sečtení hlasů se ukázalo, že v řadě volebních místností byl počet odevzdaných hlasů vyšší než počet oprávněných voličů. Některé lístky byly neplatné, protože patřily do jiného volebního obvodu. V posledních dnech vyšlo najevo i to, že v parlamentních a zemských volbách a v místním referendu o vyvlastňování bytů, které probíhaly zároveň, hlasovali i cizinci z mimoevropských zemí a nezletilé děti."


Žeby "berlínský audit"?


Článek na idnes (!!), raději je ale zamčený. https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/volby-nemecko-hlasy-volici-parlament-hlasovani.A211005_171257_zahranicni_wes?zdroj=top „Katastrofa demokracie.“ Volby v Berlíně se nepovedly" "Po sečtení hlasů se ukázalo, že **v řadě volebních místností byl počet odevzdaných hlasů vyšší než počet oprávněných voličů**. Některé lístky byly neplatné, protože patřily do jiného volebního obvodu. V posledních dnech vyšlo najevo i to, že **v parlamentních a zemských volbách a v místním referendu o vyvlastňování bytů, které probíhaly zároveň, hlasovali i cizinci z mimoevropských zemí a nezletilé děti.**" Žeby "berlínský audit"?
Upravené 6. 10. 2021 o 13:36

Článek na idnes (!!), raději je ale zamčený.

Naprostý skandál v Německu. Ve volbách hlasovali děti i cizinci
https://www.mix24.cz/naprosty-skandal-v-nemecku-ve-volbach-hlasovali-deti-i-cizinci/


[quote="pid:36208, uid:372"]Článek na idnes (!!), raději je ale zamčený.[/quote] Naprostý skandál v Německu. Ve volbách hlasovali děti i cizinci https://www.mix24.cz/naprosty-skandal-v-nemecku-ve-volbach-hlasovali-deti-i-cizinci/

Naprostý skandál v Německu.


"Na TikToku jsem se dozvěděl, že mohu také volit. Vyrazil jsem tak s matkou do volební místnosti a na její občanku dostal všechny volební lístky. Ty jsem pak vyplnil a odevzdal,”


"Volby navíc provázely i další zmatky a problémy. Například v obvodě Charlottenburg-Wilmersdorf došlo nějakým způsobem k tomu, že hned 22 volebních komisí nahlásilo zcela stejné výsledky."


Tak jo smile


[quote="pid:36259, uid:181"]Naprostý skandál v Německu.[/quote] "Na TikToku jsem se dozvěděl, že mohu také volit. Vyrazil jsem tak s matkou do volební místnosti a na její občanku dostal všechny volební lístky. Ty jsem pak vyplnil a odevzdal,” "Volby navíc provázely i další zmatky a problémy. Například v obvodě Charlottenburg-Wilmersdorf došlo nějakým způsobem k tomu, že hned 22 volebních komisí nahlásilo zcela stejné výsledky." Tak jo :D

Naprostý skandál v Německu. Ve volbách hlasovali děti i cizinci

Kde už jsem tenhle styl hlasování pozoroval?
(...Amériká Amériká
Amériká ist vundebár...)
;-)


[quote="pid:36259, uid:181"]Naprostý skandál v Německu. Ve volbách hlasovali děti i cizinci[/quote] Kde už jsem tenhle styl hlasování pozoroval? (...Amériká Amériká Amériká ist vundebár...) ;-)

https://www.facebook.com/rtde/photos/a.546028985527335/2478334238963457/


skandal v nemecku.
asi 100 dodavatelu rousek, zaluje u zemskeho soudu v bonnu ministra zdravotnictvi jense spahna. ve ctyrech predjednanich a castecnem vyneseni rozsudku, bylo ministerstvu zdravotnictvi urceno vyplatit asi 28 milionu eur. je to jen spicka ledovce. celkove jde ve sporu asi o miliardu euro. to odpovida sestine summy, kterou vyplatilo spahnovo ministerstvo na jare 2020 za rousky, ziskane z celeho sveta.
Walter Kohl, syn byvaleho kanclere, je jednim ze zalujicich dodavatelu a vznasi zavazne obvineni vuci ministerstvu zdravotnictvi, vedene jensem spahnem. pro ARD rekl, ze skandal s rouskami je o mnoho vetsi skandal, nez skandal VW s diesel motory, protoze se tyka primo spolkove vlady.
krizovy stab planoval pro lekare a spolkove urady s 241 miliony FFP2 a 261 miliony rousek. ve skutecnosti ministerstvo objednalo sedminasobek FFP2 a 16-nasobek rousek: 6,4 miliard eur.
krome nadbytecne objednavky je tu dalsi bod kritiky. hodne rousek vubec nebylo v krizi pouzito a v konecnem dusledku chyby ministerstva zaplati danovy poplatnik.


https://www.facebook.com/rtde/photos/a.546028985527335/2478334238963457/ skandal v nemecku. asi 100 dodavatelu rousek, zaluje u zemskeho soudu v bonnu ministra zdravotnictvi jense spahna. ve ctyrech predjednanich a castecnem vyneseni rozsudku, bylo ministerstvu zdravotnictvi urceno vyplatit asi 28 milionu eur. je to jen spicka ledovce. celkove jde ve sporu asi o miliardu euro. to odpovida sestine summy, kterou vyplatilo spahnovo ministerstvo na jare 2020 za rousky, ziskane z celeho sveta. Walter Kohl, syn byvaleho kanclere, je jednim ze zalujicich dodavatelu a vznasi zavazne obvineni vuci ministerstvu zdravotnictvi, vedene jensem spahnem. pro ARD rekl, ze skandal s rouskami je o mnoho vetsi skandal, nez skandal VW s diesel motory, protoze se tyka primo spolkove vlady. krizovy stab planoval pro lekare a spolkove urady s 241 miliony FFP2 a 261 miliony rousek. ve skutecnosti ministerstvo objednalo sedminasobek FFP2 a 16-nasobek rousek: 6,4 miliard eur. krome nadbytecne objednavky je tu dalsi bod kritiky. hodne rousek vubec nebylo v krizi pouzito a v konecnem dusledku chyby ministerstva zaplati danovy poplatnik.

NEMECKÝ INŠTITÚT R. KOCHA (RKI) SA ČORAZ VIAC ZAMOTÁVA A DOSTÁVA POD TLAK TÝM, ŽE ZAVÁDZA A ŠÍRI NEPRAVDIVÉ ÚDAJE O EFEKTÍVNOSTI OČKOVANIA
https://cz24.news/nemecky-institut-r-kocha-rki-sa-coraz-viac-zamotava-a-dostava-pod-tlak-tym-ze-zavadza-a-siri-nepravdive-udaje-o-efektivnosti-ockovania/


NEMECKÝ INŠTITÚT R. KOCHA (RKI) SA ČORAZ VIAC ZAMOTÁVA A DOSTÁVA POD TLAK TÝM, ŽE ZAVÁDZA A ŠÍRI NEPRAVDIVÉ ÚDAJE O EFEKTÍVNOSTI OČKOVANIA https://cz24.news/nemecky-institut-r-kocha-rki-sa-coraz-viac-zamotava-a-dostava-pod-tlak-tym-ze-zavadza-a-siri-nepravdive-udaje-o-efektivnosti-ockovania/

Angela Merkelová na koni - pamätník pred nemeckým múzeom


616556da04d91
Pred múzeom Tempel v nemeckom Etsdorfe
postavili takmer tri metre vysokú sochu Angely Merkelovej na koni.
Jeho autor - Wilhelm Koch - povedal, že odchádzajúci kanclerka na neho veľmi zapôsobil,
a preto vznikol nápad pripomenúť si ju.
Jazdeckú sochu Merkelovej odchádzajucu po 16 rokoch vlády
odhalili pred múzeom Tempel v Etsdorfe v okrese Amberg-Sulzbach.
Zobrazuje kanclérku, ktorá sedí na koni, má na sebe sako a nohavice.
Ruky kanclérky sú vytvorené v charakteristickom kosoštvorci-takzvanom
„Merkelovej kosoštvorci“. Socha je vysoká 2,7 metra.
Bola vyrobený z ľahkého recyklovaného betónu pomocou vhodnej 3D tlačiarne.
Pamätník Merkelovej navrhol umelec a riaditeľ Múzea Tempel Wilhelm Koch.
Merkelová sedí bez sedla na koni, uzda a sedlo chýbajú.
"Vyzerá to, že bola na jazdeckej dovolenke v Hornom Falci," povedal
umelec pre denník Sueddeutsche Zeitung.


"Umelec sa nezaoberá historickou pravdou."
Pre neho je dôležité, aby prvá a pravdepodobne jediná socha kanclerky na koni
nestála na mestskom podstavci, ale na tráve v obci Etsdorf,
a že nebola postavená o nejaký vyšší stupeň, ale bola realizované (...)
vďaka úsiliu mnohých dobrovoľníkov “, píše„ SZ “.


https://polishnews.co.uk/angela-merkel-on-horseback-a-monument-in-front-of-the-german-museum/


Angela Merkelová na koni - pamätník pred nemeckým múzeom -------------------------------------------------------- ![616556da04d91](serve/attachment&path=616556da04d91) Pred múzeom Tempel v nemeckom Etsdorfe postavili takmer tri metre vysokú sochu Angely Merkelovej na koni. Jeho autor - Wilhelm Koch - povedal, že odchádzajúci kanclerka na neho veľmi zapôsobil, a preto vznikol nápad pripomenúť si ju. Jazdeckú sochu Merkelovej odchádzajucu po 16 rokoch vlády odhalili pred múzeom Tempel v Etsdorfe v okrese Amberg-Sulzbach. Zobrazuje kanclérku, ktorá sedí na koni, má na sebe sako a nohavice. Ruky kanclérky sú vytvorené v charakteristickom kosoštvorci-takzvanom „Merkelovej kosoštvorci“. Socha je vysoká 2,7 metra. Bola vyrobený z ľahkého recyklovaného betónu pomocou vhodnej 3D tlačiarne. Pamätník Merkelovej navrhol umelec a riaditeľ Múzea Tempel Wilhelm Koch. Merkelová sedí bez sedla na koni, uzda a sedlo chýbajú. "Vyzerá to, že bola na jazdeckej dovolenke v Hornom Falci," povedal umelec pre denník Sueddeutsche Zeitung. "Umelec sa nezaoberá historickou pravdou." Pre neho je dôležité, aby prvá a pravdepodobne jediná socha kanclerky na koni nestála na mestskom podstavci, ale na tráve v obci Etsdorf, a že nebola postavená o nejaký vyšší stupeň, ale bola realizované (...) vďaka úsiliu mnohých dobrovoľníkov “, píše„ SZ “. https://polishnews.co.uk/angela-merkel-on-horseback-a-monument-in-front-of-the-german-museum/

Při zahájení letošní olympiády se na iDNES, kde prezentovaly fotografie ze zahájení, "vloudila"1 fotka z olympiády z nacistického Německa.
Dneska toto.


https://tv.idnes.cz/zahranicni/evropa-nemecko-afghanistan-hold-pocta.V211014_124603_idnestv_vojt


Při zahájení letošní olympiády se na iDNES, kde prezentovaly fotografie ze zahájení, "vloudila"1 fotka z olympiády z nacistického Německa. Dneska toto. https://tv.idnes.cz/zahranicni/evropa-nemecko-afghanistan-hold-pocta.V211014_124603_idnestv_vojt

Nevím, jestli se to zde někde objevilo, já na to narazil teď.


Vojenská "přehlídka" Bundeswehru v Berlíně u příležitosti uctění afghánské mise.


https://www.youtube.com/watch?v=xkkpQGhtEhA


Nevím, jestli se to zde někde objevilo, já na to narazil teď. Vojenská "přehlídka" Bundeswehru v Berlíně u příležitosti uctění afghánské mise. https://www.youtube.com/watch?v=xkkpQGhtEhA

Vojenská "přehlídka" Bundeswehru v Berlíně u příležitosti uctění afghánské mise.

das ist šén, vundebár
Už chybí jenom “syg hajl”..


[quote="pid:38296, uid:372"]Vojenská "přehlídka" Bundeswehru v Berlíně u příležitosti uctění afghánské mise.[/quote] das ist šén, vundebár Už chybí jenom “syg hajl”..
5.12k
41
16
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept