Zahraničná politika
Nemecko

Merkelovej CDU utrpela volebnú porážku v dvoch spolkových krajinách


Stredopravicová Kresťanskodemokratická únia (CDU) nemeckej kancelárky Angely Merkelovej utrpela porážku v nedeľňajších parlamentných voľbách v spolkových krajinách Bádensko-Württembersko a Porýnie-Falcko. Vyplýva to z exit pollov, uviedla agentúra AFP.


V spolkovej krajine Bádensko-Württembersko získala CDU dosiaľ najhorší výsledok, a to 23 percent. Zvíťazila tam strana Zelených s 31 percentami, vyplýva z exit pollov televíznych staníc ARD a ZDF.
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/581125-v-dvoch-spolkovych-krajinach-nemecka-sa-konaju-regionalne-volby/


Merkelovej CDU utrpela volebnú porážku v dvoch spolkových krajinách =================================================================== Stredopravicová Kresťanskodemokratická únia (CDU) nemeckej kancelárky Angely Merkelovej utrpela porážku v nedeľňajších parlamentných voľbách v spolkových krajinách Bádensko-Württembersko a Porýnie-Falcko. Vyplýva to z exit pollov, uviedla agentúra AFP. V spolkovej krajine Bádensko-Württembersko získala CDU dosiaľ najhorší výsledok, a to 23 percent. Zvíťazila tam strana Zelených s 31 percentami, vyplýva z exit pollov televíznych staníc ARD a ZDF. https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/581125-v-dvoch-spolkovych-krajinach-nemecka-sa-konaju-regionalne-volby/

Exitpol: V Nemecku získali sociálni demokrati 34,5% hlasov v Porýní-Falcku
Na druhom mieste je Kresťanskodemokratická únia s 26%
Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD) očakáva víťazstvo vo voľbách v spolkovej krajine Porýnie-Falcko so ziskom 34,5%, na druhom mieste je Kresťanskodemokratická únia s 26%, čo je najhorší výsledok strany v regióne. Toto sú prvé údaje o výstupných prieskumoch volebného kanála ARD TV zverejnené bezprostredne po nedeľňajšom zatvorení volebných miestností.


Pravicová „Alternatíva pre Nemecko“ získava 10,5% (v roku 2016 to bolo 12,6%), liberálna Slobodná demokratická strana - 6,5% (6,2%), Zelení - 8,5% (5,3%), „Slobodní voliči“ - 5,5%, ľavica neprekonáva 5% bariéru.


Výsledky ešte nie sú konečné a budú sa upravovať v priebehu nasledujúcich hodín. Na základe výsledkov hlasovania sa určí zloženie krajinského snemu (krajského parlamentu), vytvorí sa kabinet ministrov kraja.


Teraz v Porýní-Falcku je pri moci koalícia SPD, Zelených a liberálov. Stále majú šance pokračovať v práci v tomto zložení.


https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/10900739


Exitpol: V Nemecku získali sociálni demokrati 34,5% hlasov v Porýní-Falcku Na druhom mieste je Kresťanskodemokratická únia s 26% Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD) očakáva víťazstvo vo voľbách v spolkovej krajine Porýnie-Falcko so ziskom 34,5%, na druhom mieste je Kresťanskodemokratická únia s 26%, čo je najhorší výsledok strany v regióne. Toto sú prvé údaje o výstupných prieskumoch volebného kanála ARD TV zverejnené bezprostredne po nedeľňajšom zatvorení volebných miestností. Pravicová „Alternatíva pre Nemecko“ získava 10,5% (v roku 2016 to bolo 12,6%), liberálna Slobodná demokratická strana - 6,5% (6,2%), Zelení - 8,5% (5,3%), „Slobodní voliči“ - 5,5%, ľavica neprekonáva 5% bariéru. Výsledky ešte nie sú konečné a budú sa upravovať v priebehu nasledujúcich hodín. Na základe výsledkov hlasovania sa určí zloženie krajinského snemu (krajského parlamentu), vytvorí sa kabinet ministrov kraja. Teraz v Porýní-Falcku je pri moci koalícia SPD, Zelených a liberálov. Stále majú šance pokračovať v práci v tomto zložení. https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/10900739

V Nemecku získali sociálni demokrati 34,5% hlasov v Porýní-Falcku
Gerharde, už je čas ...


[quote="pid:6998, uid:12"]V Nemecku získali sociálni demokrati 34,5% hlasov v Porýní-Falcku[/quote]Gerharde, už je čas ...

V spolkovej krajine Bádensko-Württembersko získala CDU dosiaľ najhorší výsledok, a to 23 percent.

Na první pohled dobrá zpráva.
Na druhý pohled
Zvíťazila tam strana Zelených s 31 percentami

z deště pod okap.


[quote="pid:6994, uid:12"]V spolkovej krajine Bádensko-Württembersko získala CDU dosiaľ najhorší výsledok, a to 23 percent.[/quote] Na první pohled dobrá zpráva. Na druhý pohled [quote="pid:6994, uid:12"]Zvíťazila tam strana Zelených s 31 percentami[/quote] z deště pod okap.

Merkelovej strana si vybrala kandidáta na kancelára Nemecka


Správna rada vládnej strany Kresťanskodemokratická únia (CDU), ktorej je nemecká kancelárka Angela Merkelová, vybrala nového kandidáta na predsedu federálnej vlády, píše RIA Novosti.


„Federálna rada CDU podporila Armina Lasheta 31 hlasmi ako kandidáta na kancelára. Pre [Marcus] Zeder bolo odovzdaných deväť hlasov, šesť ľudí sa zdržalo hlasovania, “uvádza sa v správe.


12 apríla bol Merkelovej prejav na otvorení priemyselnej výstavy v Hannoveri jej posledným nemeckým kancelárom. Ešte v roku 2018 súčasná hlava štátu Angela Merkelová oznámila, že jej súčasné funkčné obdobie na tomto poste bude jej posledným. Rovnako nekandidovala ako šéfka vládnucej strany Kresťanskodemokratická únia (CDU).


V januári 2021 na čele CDU stál predseda vlády spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko Armin Laschet. Neskôr vyšlo najavo, že vedúci Kresťanskosociálnej únie (CSU) Markus Zeder tiež oznámil svoj zámer uchádzať sa o post predsedu vlády z konzervatívneho bloku CDU / CSU. Predsedníctvo CDU začiatkom pondelka podporilo Lashetovu nomináciu na jedného konzervatívneho kandidáta.


https://lenta.ru/news/2021/04/20/lashet/


**Merkelovej strana si vybrala kandidáta na kancelára Nemecka** Správna rada vládnej strany Kresťanskodemokratická únia (CDU), ktorej je nemecká kancelárka Angela Merkelová, vybrala nového kandidáta na predsedu federálnej vlády, píše RIA Novosti. „Federálna rada CDU podporila Armina Lasheta 31 hlasmi ako kandidáta na kancelára. Pre [Marcus] Zeder bolo odovzdaných deväť hlasov, šesť ľudí sa zdržalo hlasovania, “uvádza sa v správe. 12 apríla bol Merkelovej prejav na otvorení priemyselnej výstavy v Hannoveri jej posledným nemeckým kancelárom. Ešte v roku 2018 súčasná hlava štátu Angela Merkelová oznámila, že jej súčasné funkčné obdobie na tomto poste bude jej posledným. Rovnako nekandidovala ako šéfka vládnucej strany Kresťanskodemokratická únia (CDU). V januári 2021 na čele CDU stál predseda vlády spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko Armin Laschet. Neskôr vyšlo najavo, že vedúci Kresťanskosociálnej únie (CSU) Markus Zeder tiež oznámil svoj zámer uchádzať sa o post predsedu vlády z konzervatívneho bloku CDU / CSU. Predsedníctvo CDU začiatkom pondelka podporilo Lashetovu nomináciu na jedného konzervatívneho kandidáta. https://lenta.ru/news/2021/04/20/lashet/
Upravené 20. 4. 2021 o 05:29

Merkelová rokovala s Erdoganom


Nemecká kancelárka Angela Merkelová rokovala s tureckým prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom. Oznámil to oficiálny zástupca kabinetu ministrov Nemecka Steffen Seibert.
„Kancelár opäť zdôraznil význam komplexného a konštruktívneho vzťahu medzi EÚ a Tureckom,“ uviedol Seibert, ktorého citovala agentúra TASS.


Strany podľa neho tiež „zdôraznili potrebu zabezpečiť primeraný prístup k humanitárnej pomoci obyvateľstvu postihnutému katastrofou v Sýrii“.


Predtým sa uvádzalo, že ruský prezident Vladimir Putin telefonoval s Erdoganom.


https://russian.rt.com/world/news/859464-merkel-peregovory-erdogan


Merkelová rokovala s Erdoganom ------------------------------ Nemecká kancelárka Angela Merkelová rokovala s tureckým prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom. Oznámil to oficiálny zástupca kabinetu ministrov Nemecka Steffen Seibert. „Kancelár opäť zdôraznil význam komplexného a konštruktívneho vzťahu medzi EÚ a Tureckom,“ uviedol Seibert, ktorého citovala agentúra TASS. Strany podľa neho tiež „zdôraznili potrebu zabezpečiť primeraný prístup k humanitárnej pomoci obyvateľstvu postihnutému katastrofou v Sýrii“. Predtým sa uvádzalo, že ruský prezident Vladimir Putin telefonoval s Erdoganom. ------------------------------------------------------------------------------- https://russian.rt.com/world/news/859464-merkel-peregovory-erdogan

Das Erste: Moslimovia v Nemecku sú čoraz nepriateľskejší voči Židom


Podľa nemeckej televíznej stanice Das Erste viedol konflikt na Blízkom východe k demonštráciám proti politike Izraela v celom Nemecku. Niektorí zostávajú mierumilovní, iní nesú antisemitské heslá a výzvy na obťažovanie. Moslimovia v Nemecku čoraz viac prejavujú nepriateľstvo voči Židom, čo následne núti ostatných občanov protestovať proti násiliu a antisemitizmu.


Konflikt na Blízkom východe za posledných pár dní viedol k protestom tu v Nemecku - a je to samozrejme právo, ktoré demonštrantom zaručuje demokracia. Porušením zákona sa však stáva, ak kritizuje politiku Izraelského štátu v podobe antisemitských sloganov a prejavov nenávisti. To, že to demokracia netoleruje, môžu občania najlepšie ukázať, keď sami vystúpia do ulíc na protest proti tomu. Správa Michaela Heussena.


Mnoho obyvateľov Gelsenkirchenu dnes chcelo prejaviť solidaritu so svojou židovskou komunitou a vydalo sa na demonštráciu pred synagógu. Ide o reakciu na protižidovskú demonštráciu v stredu večer. Potom pochodovalo z námestia stanice do synagógy 180 ľudí, kričali antisemitské heslá a mávali palestínskymi, tureckými a libanonskými vlajkami. Polícia vyšetruje.


Ľudia sa dnes tiež zhromaždili v Zollingene, aby podporili svojich židovských spoluobčanov. Tu pred radnicou bola spálená izraelská vlajka. Dnes to letí znova. Leonid Goldberg nechápe, že ľudia tu používajú konflikt na Blízkom východe na rozpútanie nepriateľstva voči Židom.


LEONID GOLDBERG, predseda Židovskej náboženskej obce Wuppertal: Môžeme tiež kritizovať izraelskú politiku. Môžeme nesúhlasiť s jedným alebo druhým, alebo môžeme byť proti. Toto je normálne. Môžeme tiež vyjadriť kritiku. Ale pálenie izraelskej vlajky pred židovskou komunitou, hádzanie kameňov na židovskú komunitu alebo, ako sme to mali vtedy, pred siedmimi rokmi, jej podpaľovanie, je čistý antisemitizmus.


Prenasledovanie židovských spoluobčanov v Nemecku ostro odsúdil aj prezident krajiny Steinmeier: „Avšak ten, kto v našich uliciach páli vlajky s Dávidovou hviezdou a kričí antisemitské heslá, nielenže šliape po slobode demonštrácií, ale tiež pácha trestné činy, ktoré by mali byť stíhané. ““


Avšak dnes napríklad v Aachene prebiehali aj pokojné demonštrácie proti izraelskej politike voči Palestínčanom. Podľa polície prešli v rámci platných pravidiel. V Bielefelde sa Palestínčania zhromaždili tiež za slobodu vo svojej domovine. „Hovoriť pravdu nie je antisemitizmus,“ píše sa v tomto plagáte.


Na propalestínskej demonštrácii dnes v Berlíne však boli skandované antisemitské heslá.


Dátum vysielania 14. mája 2021.


https://russian.rt.com/inotv/2021-05-15/Das-Erste-musulmane-v-Germanii


Das Erste: Moslimovia v Nemecku sú čoraz nepriateľskejší voči Židom ======================================================== Podľa nemeckej televíznej stanice Das Erste viedol konflikt na Blízkom východe k demonštráciám proti politike Izraela v celom Nemecku. Niektorí zostávajú mierumilovní, iní nesú antisemitské heslá a výzvy na obťažovanie. Moslimovia v Nemecku čoraz viac prejavujú nepriateľstvo voči Židom, čo následne núti ostatných občanov protestovať proti násiliu a antisemitizmu. Konflikt na Blízkom východe za posledných pár dní viedol k protestom tu v Nemecku - a je to samozrejme právo, ktoré demonštrantom zaručuje demokracia. Porušením zákona sa však stáva, ak kritizuje politiku Izraelského štátu v podobe antisemitských sloganov a prejavov nenávisti. To, že to demokracia netoleruje, môžu občania najlepšie ukázať, keď sami vystúpia do ulíc na protest proti tomu. Správa Michaela Heussena. Mnoho obyvateľov Gelsenkirchenu dnes chcelo prejaviť solidaritu so svojou židovskou komunitou a vydalo sa na demonštráciu pred synagógu. Ide o reakciu na protižidovskú demonštráciu v stredu večer. Potom pochodovalo z námestia stanice do synagógy 180 ľudí, kričali antisemitské heslá a mávali palestínskymi, tureckými a libanonskými vlajkami. Polícia vyšetruje. Ľudia sa dnes tiež zhromaždili v Zollingene, aby podporili svojich židovských spoluobčanov. Tu pred radnicou bola spálená izraelská vlajka. Dnes to letí znova. Leonid Goldberg nechápe, že ľudia tu používajú konflikt na Blízkom východe na rozpútanie nepriateľstva voči Židom. LEONID GOLDBERG, predseda Židovskej náboženskej obce Wuppertal: Môžeme tiež kritizovať izraelskú politiku. Môžeme nesúhlasiť s jedným alebo druhým, alebo môžeme byť proti. Toto je normálne. Môžeme tiež vyjadriť kritiku. Ale pálenie izraelskej vlajky pred židovskou komunitou, hádzanie kameňov na židovskú komunitu alebo, ako sme to mali vtedy, pred siedmimi rokmi, jej podpaľovanie, je čistý antisemitizmus. Prenasledovanie židovských spoluobčanov v Nemecku ostro odsúdil aj prezident krajiny Steinmeier: „Avšak ten, kto v našich uliciach páli vlajky s Dávidovou hviezdou a kričí antisemitské heslá, nielenže šliape po slobode demonštrácií, ale tiež pácha trestné činy, ktoré by mali byť stíhané. ““ Avšak dnes napríklad v Aachene prebiehali aj pokojné demonštrácie proti izraelskej politike voči Palestínčanom. Podľa polície prešli v rámci platných pravidiel. V Bielefelde sa Palestínčania zhromaždili tiež za slobodu vo svojej domovine. „Hovoriť pravdu nie je antisemitizmus,“ píše sa v tomto plagáte. Na propalestínskej demonštrácii dnes v Berlíne však boli skandované antisemitské heslá. Dátum vysielania 14. mája 2021. https://russian.rt.com/inotv/2021-05-15/Das-Erste-musulmane-v-Germanii

Nemeckí zelení schválili Annalenu Berbockovú za kandidátku na kancelárku Spolkovej republiky Nemecko


Kandidatúru spolupredsedu strany podporilo 678 delegátov zo 688


Annelena Berbock, spolupredsedníčka nemeckej strany Sojuz-90 / Zelení, bola v sobotu na online kongrese potvrdená ako kandidátka na nemeckú kancelárku. Vysielanie uskutočňovali nemecké televízne kanály.


V apríli 2021 bol Berbock nominovaný predstavenstvom strany. Teraz ju podporilo 678 delegátov zo 688 - 98,5%.


O kancelárovi rozhodnú výsledky volieb do Spolkového snemu, ktoré sa uskutočnia 26. septembra. Predsedu vlády nominuje strana, ktorá získa najviac hlasov a vedie koalíciu. „Zelení“ majú v súčasnosti nižšiu popularitu ako blok kresťanskodemokratických a kresťanských sociálnych odborov.


Berbock je známa svojimi tvrdými poznámkami o Rusku a stavia sa proti realizácii projektu Nord Stream 2. Pozorovatelia zároveň poznamenávajú, že zahraničná politika vo volebných pretekoch v Nemecku takmer nikdy nehrá veľkú rolu.


Prieskumy tiež ukazujú, že popularita Armina Lasheta, ktorý bol nominovaný blokom CDU / CSU na kandidáta na kancelára, rastie, zatiaľ čo Berbock výrazne klesá. Ak by sa voľby predsedu vlády SRN konali priamym hlasovaním, získal by Laschet 29% hlasov (plus osem bodov v porovnaní s prieskumom spred mesiaca), kandidát SPD Olaf Scholz - 26% (plus päť bodov). Pre spoločnosť Berbock, ktorá ešte nedávno trumfla v rebríčku popularity, je iba 16% pripravených voliť, čo je o 12 percentuálnych bodov menej ako pred mesiacom.


Mnoho expertov pripisuje pokles hodnotenia „zelených“ skutočnosti, že strana bola dlho v opozícii a kritizovala nemeckú vládu vrátane zahraničnej politiky. Pred voľbami do Spolkového snemu sú „zelení“ a ich kandidáti Berbockovci v situácii, keď kritika musí byť podložená závažnejšími argumentmi a musí prezentovať svoj vlastný smer, ktorý sa v kontexte skutočnej politiky zdá byť všeobecne neudržateľný. Burbocka sužujú škandály. Médiá najskôr zistili, že včas neuviedla príjem za roky 2018 - 2020, až neskôr zistili, že niektoré body uvedené v životopise uchádzača nezodpovedajú realite.


https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11634833


Nemeckí zelení schválili Annalenu Berbockovú za kandidátku na kancelárku Spolkovej republiky Nemecko Kandidatúru spolupredsedu strany podporilo 678 delegátov zo 688 Annelena Berbock, spolupredsedníčka nemeckej strany Sojuz-90 / Zelení, bola v sobotu na online kongrese potvrdená ako kandidátka na nemeckú kancelárku. Vysielanie uskutočňovali nemecké televízne kanály. V apríli 2021 bol Berbock nominovaný predstavenstvom strany. Teraz ju podporilo 678 delegátov zo 688 - 98,5%. O kancelárovi rozhodnú výsledky volieb do Spolkového snemu, ktoré sa uskutočnia 26. septembra. Predsedu vlády nominuje strana, ktorá získa najviac hlasov a vedie koalíciu. „Zelení“ majú v súčasnosti nižšiu popularitu ako blok kresťanskodemokratických a kresťanských sociálnych odborov. Berbock je známa svojimi tvrdými poznámkami o Rusku a stavia sa proti realizácii projektu Nord Stream 2. Pozorovatelia zároveň poznamenávajú, že zahraničná politika vo volebných pretekoch v Nemecku takmer nikdy nehrá veľkú rolu. Prieskumy tiež ukazujú, že popularita Armina Lasheta, ktorý bol nominovaný blokom CDU / CSU na kandidáta na kancelára, rastie, zatiaľ čo Berbock výrazne klesá. Ak by sa voľby predsedu vlády SRN konali priamym hlasovaním, získal by Laschet 29% hlasov (plus osem bodov v porovnaní s prieskumom spred mesiaca), kandidát SPD Olaf Scholz - 26% (plus päť bodov). Pre spoločnosť Berbock, ktorá ešte nedávno trumfla v rebríčku popularity, je iba 16% pripravených voliť, čo je o 12 percentuálnych bodov menej ako pred mesiacom. Mnoho expertov pripisuje pokles hodnotenia „zelených“ skutočnosti, že strana bola dlho v opozícii a kritizovala nemeckú vládu vrátane zahraničnej politiky. Pred voľbami do Spolkového snemu sú „zelení“ a ich kandidáti Berbockovci v situácii, keď kritika musí byť podložená závažnejšími argumentmi a musí prezentovať svoj vlastný smer, ktorý sa v kontexte skutočnej politiky zdá byť všeobecne neudržateľný. Burbocka sužujú škandály. Médiá najskôr zistili, že včas neuviedla príjem za roky 2018 - 2020, až neskôr zistili, že niektoré body uvedené v životopise uchádzača nezodpovedajú realite. https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11634833

Mnoho expertov pripisuje pokles hodnotenia „zelených“ skutočnosti, že strana bola dlho v opozícii a kritizovala nemeckú vládu vrátane zahraničnej politiky. Pred voľbami do Spolkového snemu sú „zelení“ a ich kandidáti Berbockovci v situácii, keď kritika musí byť podložená závažnejšími argumentmi a musí prezentovať svoj vlastný smer, ktorý sa v kontexte skutočnej politiky zdá byť všeobecne neudržateľný. Burbocka sužujú škandály. Médiá najskôr zistili, že včas neuviedla príjem za roky 2018 - 2020, až neskôr zistili, že niektoré body uvedené v životopise uchádzača nezodpovedajú realite.


Povedal som v čase, keď "Zelený" podali žalobu na súd za Nord Stream 2, že budú za to strestaný, dámy a páni tu to máte...


[quote="pid:19726, uid:12"]Mnoho expertov pripisuje pokles hodnotenia „zelených“ skutočnosti, že strana bola dlho v opozícii a kritizovala nemeckú vládu vrátane zahraničnej politiky. Pred voľbami do Spolkového snemu sú „zelení“ a ich kandidáti Berbockovci v situácii, keď kritika musí byť podložená závažnejšími argumentmi a musí prezentovať svoj vlastný smer, ktorý sa v kontexte skutočnej politiky zdá byť všeobecne neudržateľný. Burbocka sužujú škandály. Médiá najskôr zistili, že včas neuviedla príjem za roky 2018 - 2020, až neskôr zistili, že niektoré body uvedené v životopise uchádzača nezodpovedajú realite.[/quote] Povedal som v čase, keď "Zelený" podali žalobu na súd za Nord Stream 2, že budú za to strestaný, dámy a páni tu to máte...

Moderátor

DE: „najviac preceňovaný vodca našej doby“ - zlyhanie myšlienky samitu EÚ - Rusko ukázalo slabosť Merkelovej


Nepodporenie iniciatívy na stretnutie vedúcich predstaviteľov EÚ s ruským prezidentom Vladimirom Putinom ukazuje na zlyhanie nemeckej kancelárky Angely Merkelovej ako vodcu, píše Daily Express. Zároveň ako poznamenávajú noviny, Merkelovej nástupca získa silné politické dedičstvo v domácej aj zahraničnej politike.


Skutočnosť, že iniciatíva nemeckej kancelárky na usporiadanie samitu EÚ - Rusko zlyhala, jasne ukazuje, že Angela Merkelová po svojom septembrovom odchode z funkcie zanechá po sebe „trpké dedičstvo“, píše Daily Express.
Najmä podľa nemeckého publicistu Wolfganga Munchaua bolo zlyhanie Merkelovej minulý týždeň na bruselskom samite ďalším dôkazom toho, že kancelárke chýbajú diplomatické schopnosti na to, aby bol lídrom. Munchau zároveň tvrdí, že Merkelová nezvládla povinnosti, ktoré jej boli zverené doma ani v EÚ.


Novinár verí, že už v septembri bude Merkelová čeliť mnohým nepríjemným otázkam: „prečo taká bohatá krajina ako Nemecko nebola schopná investovať do nových technológií; prečo odmietla položiť pevné základy pre eurozónu; prečo ste súhlasili s cieľmi boja proti zmene podnebia a potom ste ich nedokázali splniť? “


Podľa jeho názoru bude navyše úradujúcemu nemeckému vodcovi vyčítané jednak spolupráca s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, ako aj skutočnosť, že Merkelová „spôsobila, že jej krajina bola závislá od prírodných zdrojov Ruska“.


"Už dávno som dospel k záveru, že Merkelová je najviac preceňovaným politickým vodcom našej doby." Minulý týždeň to začali chápať aj mnohí, “cituje publikácia Munchaua.


Merkelovú tento týždeň kritizovali aj nemeckí politici v Európskom parlamente. Napríklad poslanec za stranu zelených Sven Gigold obvinil nemeckého kancelára a ďalších vodcov EÚ z demokratickej krízy v krajinách ako Maďarsko a Poľsko. Podľa poslankyne v mnohých krajinách EÚ dochádza k ničeniu základných európskych hodnôt, zatiaľ čo Merkelová a jej kolegovia z EÚ reagujú iba „falošnou lojalitou“.


Bývalý podpredseda Európskej komisie Gunter Verheugen tiež veril, že Merkelová môže za vnútorné rozdelenie bloku. Podľa neho Nemecko za posledných 15 rokov „v kontexte finančnej krízy, krízy s migrantmi, ako aj pandémie“ „prispelo k prehĺbeniu rozkolu v EÚ“.


„Zdá sa, že celý proces tohto samitu ukazuje, že vnútorný stav EÚ sa zhoršuje a zhoršuje. Je veľmi alarmujúce, že Nemecko a Francúzsko, dve hlavné sily v EÚ, nemôžu dosiahnuť svoj cieľ, “cituje Daily Express Verheugena o summite v Bruseli a neúspechu iniciatívy na stretnutie s Putinom.


Originálne správy z InoTV:
https://russian.rt.com/inotv/2021-06-29/DE-samij-pereocenyonnij-lider-nashego


DE: „najviac preceňovaný vodca našej doby“ - zlyhanie myšlienky samitu EÚ - Rusko ukázalo slabosť Merkelovej Nepodporenie iniciatívy na stretnutie vedúcich predstaviteľov EÚ s ruským prezidentom Vladimirom Putinom ukazuje na zlyhanie nemeckej kancelárky Angely Merkelovej ako vodcu, píše Daily Express. Zároveň ako poznamenávajú noviny, Merkelovej nástupca získa silné politické dedičstvo v domácej aj zahraničnej politike. Skutočnosť, že iniciatíva nemeckej kancelárky na usporiadanie samitu EÚ - Rusko zlyhala, jasne ukazuje, že Angela Merkelová po svojom septembrovom odchode z funkcie zanechá po sebe „trpké dedičstvo“, píše Daily Express. Najmä podľa nemeckého publicistu Wolfganga Munchaua bolo zlyhanie Merkelovej minulý týždeň na bruselskom samite ďalším dôkazom toho, že kancelárke chýbajú diplomatické schopnosti na to, aby bol lídrom. Munchau zároveň tvrdí, že Merkelová nezvládla povinnosti, ktoré jej boli zverené doma ani v EÚ. Novinár verí, že už v septembri bude Merkelová čeliť mnohým nepríjemným otázkam: „prečo taká bohatá krajina ako Nemecko nebola schopná investovať do nových technológií; prečo odmietla položiť pevné základy pre eurozónu; prečo ste súhlasili s cieľmi boja proti zmene podnebia a potom ste ich nedokázali splniť? “ Podľa jeho názoru bude navyše úradujúcemu nemeckému vodcovi vyčítané jednak spolupráca s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, ako aj skutočnosť, že Merkelová „spôsobila, že jej krajina bola závislá od prírodných zdrojov Ruska“. "Už dávno som dospel k záveru, že Merkelová je najviac preceňovaným politickým vodcom našej doby." Minulý týždeň to začali chápať aj mnohí, “cituje publikácia Munchaua. Merkelovú tento týždeň kritizovali aj nemeckí politici v Európskom parlamente. Napríklad poslanec za stranu zelených Sven Gigold obvinil nemeckého kancelára a ďalších vodcov EÚ z demokratickej krízy v krajinách ako Maďarsko a Poľsko. Podľa poslankyne v mnohých krajinách EÚ dochádza k ničeniu základných európskych hodnôt, zatiaľ čo Merkelová a jej kolegovia z EÚ reagujú iba „falošnou lojalitou“. Bývalý podpredseda Európskej komisie Gunter Verheugen tiež veril, že Merkelová môže za vnútorné rozdelenie bloku. Podľa neho Nemecko za posledných 15 rokov „v kontexte finančnej krízy, krízy s migrantmi, ako aj pandémie“ „prispelo k prehĺbeniu rozkolu v EÚ“. „Zdá sa, že celý proces tohto samitu ukazuje, že vnútorný stav EÚ sa zhoršuje a zhoršuje. Je veľmi alarmujúce, že Nemecko a Francúzsko, dve hlavné sily v EÚ, nemôžu dosiahnuť svoj cieľ, “cituje Daily Express Verheugena o summite v Bruseli a neúspechu iniciatívy na stretnutie s Putinom. Originálne správy z InoTV: https://russian.rt.com/inotv/2021-06-29/DE-samij-pereocenyonnij-lider-nashego

a ze neriesia klimaticke dopady v dosledku nahrady produkcie elektriny miesto uranu a plynu (ktory este nie je) uhlim....inak je vidno, ze do toho sparala aj Britania


a ze neriesia klimaticke dopady v dosledku nahrady produkcie elektriny miesto uranu a plynu (ktory este nie je) uhlim....inak je vidno, ze do toho sparala aj Britania

Rusko před německými volbami rozsévá nedůvěru na sociální média
RT Deutsch, kremelská média, se stala významným hráčem na sociálních médiích jen několik týdnů před otevřením volebních místností.
https://www.politico.eu/article/germany-russia-social-media-distrust-election-vladimir-putin/


Podle pro-bruselských médií se stala Putinova státní mediální platforma RT-Deutsch nejvlivnějším a nejsledovanějším zpravodajským kanálem v Německu a ve sledovanosti si nezadá s platformami Bild a Deutsche Welle. Samozřejmě, že bruselští mediální experti začali okamžitě bít na poplach, protože ruský zloduch Putin, podle konceptu amerického zloducha Trumpa, už zmanipuloval německé volby, které se budou konat tento měsíc. Putinovská propaganda podle US-NGO-expertů dosahuje milionů zhlédnutí, lajků a komentářů. Experti navíc obvinili Putina, že šíří podvratnou klamavou propagandu, že ruský obchod a zejména plyn pomáhají k obnově evropské ekonomiky.


**Rusko před německými volbami rozsévá nedůvěru na sociální média** RT Deutsch, kremelská média, se stala významným hráčem na sociálních médiích jen několik týdnů před otevřením volebních místností. https://www.politico.eu/article/germany-russia-social-media-distrust-election-vladimir-putin/ Podle pro-bruselských médií se stala Putinova státní mediální platforma RT-Deutsch nejvlivnějším a nejsledovanějším zpravodajským kanálem v Německu a ve sledovanosti si nezadá s platformami Bild a Deutsche Welle. Samozřejmě, že bruselští mediální experti začali okamžitě bít na poplach, protože ruský zloduch Putin, podle konceptu amerického zloducha Trumpa, už zmanipuloval německé volby, které se budou konat tento měsíc. Putinovská propaganda podle US-NGO-expertů dosahuje milionů zhlédnutí, lajků a komentářů. Experti navíc obvinili Putina, že šíří podvratnou klamavou propagandu, že ruský obchod a zejména plyn pomáhají k obnově evropské ekonomiky.

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/zdrazeni-benzin-nemecko-dan-co2.A210908_122044_automoto_fdvAž o 70 centů, tedy přibližně o 18 korun, by mohl už za pár měsíců zdražit každý litr benzinu a nafty prodaný na německých čerpacích stanicích. Důvodem je pomalé plnění vládních cílů v oblasti emisí oxidu uhličitého. Česko zatím o ničem takovém neuvažuje.ak to daju Nemci, tak to budu musiet zaviest aj okolite staty a tym padom pojde benzin/nafta hore v celej EU. A kedze to je energia, tak hore pojde uplne vsetko. Tento krok som cakal az o niekolko rokov, toz otazka odtrhnutia vychodnej casti EU je coraz naliehavejsia.


https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/zdrazeni-benzin-nemecko-dan-co2.A210908_122044_automoto_fdv >Až o 70 centů, tedy přibližně o 18 korun, by mohl už za pár měsíců zdražit každý litr benzinu a nafty prodaný na německých čerpacích stanicích. Důvodem je pomalé plnění vládních cílů v oblasti emisí oxidu uhličitého. Česko **zatím** o ničem takovém neuvažuje. ak to daju Nemci, tak to budu musiet zaviest aj okolite staty a tym padom pojde benzin/nafta hore v celej EU. A kedze to je energia, tak hore pojde uplne vsetko. Tento krok som cakal az o niekolko rokov, toz otazka odtrhnutia vychodnej casti EU je coraz naliehavejsia.
1.62k
12
7
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept