Politika v SR
Petícia za referendum

Na internete sa už objavila iniciatíva, ktorá začala zbierať podpisy pod referendum. Predošlým prieskumom si stanovila 5 otázok.


Prvá otázka je o skrátení funkčného obdobia tejto vlády, ďalšie dve otázky sú mierené na dobrovoľnosť očkovania a posledné dve otázky sa zamieravajú na hmotnú zodpovednosť politikov, ale aj majetkové pomery ich rodinných príslušníkov.


https://www.facebook.com/ObcaniaSlovenskejRepubliky


Na internete sa už objavila iniciatíva, ktorá začala zbierať podpisy pod referendum. Predošlým prieskumom si stanovila 5 otázok. Prvá otázka je o skrátení funkčného obdobia tejto vlády, ďalšie dve otázky sú mierené na dobrovoľnosť očkovania a posledné dve otázky sa zamieravajú na hmotnú zodpovednosť politikov, ale aj majetkové pomery ich rodinných príslušníkov. https://www.facebook.com/ObcaniaSlovenskejRepubliky

Moderátor

ďalšie dve otázky sú mierené na dobrovoľnosť očkovania
ziadne referendum NESMIE byt o ľudskych pravach. Zasa ľudia robia hluposti


[quote="pid:595, uid:127"]ďalšie dve otázky sú mierené na dobrovoľnosť očkovania[/quote]ziadne referendum NESMIE byt o ľudskych pravach. Zasa ľudia robia hluposti

Kto je Milan Pleško a prečo nieje petícia pod hlavičkou spojených spoločenských organizácii ktoré avizoval minulý rok SMER?


Je toto len nejaký planý pokus jednotlivca?
Ak áno, tak úspech sa blíži nule. Pokiaľ to nebude mať vše spoločenské krytie (politická opozícia/koalícia, odbory, zástupcovia podnikateľov a iné spoločenské organizácie), ktoré by zabezpečilo rozumné formulovanie otázok (nádejam sa) aj so strategickým zámyslom, v provom rade, úspechu zvalenia tejto vlády a zároveň dostatočnú vše spoločenskú penetráciu aby takéto referendum malo akú takú šancu dosiahnuť zákonom danú účasť.


Súhlasím so stanoviskom @jox13 . Ak budeme hlasovať v referende o ľudských právach tak sme v riadnom priekaku.

Kto je Milan Pleško a prečo nieje petícia pod hlavičkou spojených spoločenských organizácii ktoré avizoval minulý rok SMER? Je toto len nejaký planý pokus jednotlivca? Ak áno, tak úspech sa blíži nule. Pokiaľ to nebude mať vše spoločenské krytie (politická opozícia/koalícia, odbory, zástupcovia podnikateľov a iné spoločenské organizácie), ktoré by zabezpečilo rozumné formulovanie otázok (nádejam sa) aj so strategickým zámyslom, v provom rade, úspechu zvalenia tejto vlády a zároveň dostatočnú vše spoločenskú penetráciu aby takéto referendum malo akú takú šancu dosiahnuť zákonom danú účasť. Súhlasím so stanoviskom @jox13 . Ak budeme hlasovať v referende o ľudských právach tak sme v riadnom priekaku.

Tu je celé znenie petície https://drive.google.com/file/d/11jja2b5rOqTcmoRi2WtwbO51a6nwquIP/view?usp=sharing
otázka č.2 jenv rozpore s chartou.
Nikto neamie rozhodovať v referende onľudskych pravach. s tym je celá peticia nanreferendum.nevykonateľná a strata casu


[quote="pid:623, uid:127"]Tu je celé znenie petície https://drive.google.com/file/d/11jja2b5rOqTcmoRi2WtwbO51a6nwquIP/view?usp=sharing[/quote]otázka č.2 jenv rozpore s chartou. Nikto neamie rozhodovať v referende onľudskych pravach. s tym je celá peticia nanreferendum.nevykonateľná a strata casu

otázka č.2 jenv rozpore s chartou.

V rozpore s chartou nie je, ale robí nadprácu. Hlasuje o tom, čo už charta zaručuje v článku 3.
https://eur-lex.europa.eu/legal-content/SK/TXT/PDF/?uri=CELEX:12016P/TXT&from=LT
Problémom ale je, že v slovenskom informačnom priestore sa tento článok ignoruje, a v médiách (napr. u Kovačiča v relácii "na telo" ) opakovane nadhadzujú otázku povinného očkovania v rizikových regiónoch alebo u rizikových osôb. Dokonca je celkom reálne, že aj EU môže mať zatmenie rozumu, a nastoliť reštrikcie pri cestovaní pre tých, ktorí nebudú mať potvrdenie o očkovaní... Čo v takomto prípade? (keď porušia ľudské práva najprv miestne vlády, a následne aj EU).
Dnes sa v SR vo veľkom šliape po ústavných zákonoch, a nie je vylúčené, že aj únia pošliape vlastné zákony a zmluvy, a bude sa tváriť že v danej situácii je to v poriadku.


[quote="pid:634, uid:183"]otázka č.2 jenv rozpore s chartou.[/quote] V rozpore s chartou nie je, ale robí nadprácu. Hlasuje o tom, čo už charta zaručuje v článku 3. https://eur-lex.europa.eu/legal-content/SK/TXT/PDF/?uri=CELEX:12016P/TXT&from=LT Problémom ale je, že v slovenskom informačnom priestore sa tento článok ignoruje, a v médiách (napr. u Kovačiča v relácii "na telo" ) opakovane nadhadzujú otázku povinného očkovania v rizikových regiónoch alebo u rizikových osôb. Dokonca je celkom reálne, že aj EU môže mať zatmenie rozumu, a nastoliť reštrikcie pri cestovaní pre tých, ktorí nebudú mať potvrdenie o očkovaní... Čo v takomto prípade? (keď porušia ľudské práva najprv miestne vlády, a následne aj EU). Dnes sa v SR vo veľkom šliape po ústavných zákonoch, a nie je vylúčené, že aj únia pošliape vlastné zákony a zmluvy, a bude sa tváriť že v danej situácii je to v poriadku.

Hlasuje o tom, čo už charta zaručuje v článku 3.

JardoB ale o tomto to je. Nemôže sa hlasovať o clánku charty. Tieto prava su nescudziteľne, nevypovedateľné a neodňateľné...


Článok 2 Právo na život 1. Každý má právo na život. 2. Nikto nesmie byť odsúdený na trest smrti ani popravený.
Pp prvé v študiách ľudia zomreli. článok 2 odsek 1.


Článok 3 Právo na nedotknuteľnosť osoby


  1. Každý má právo na rešpektovanie svojej telesnej a duševnej nedotknuteľnosti. nikdy nebudem akceptovať vpravenie cudzej DNA, DNA zo.zavraždenych detí. pre mna je to porusenie mojej telesnej nedotknuteľnosti ako aj dusevnej lebo by som bol spojeny s vraždou ľudskej bytosti. Pretože ľudský virus ani jeho čast NEMÔŽEŠ vypestovať na inych, ako ľudskycj bunkách.
  1. V oblastiach medicíny a biológie sa musí rešpektovať najmä: a) slobodný a informovaný súhlas dotknutej osoby za podmienok vymedzených zákonom;slobodný a informovaný suhlas NIE JE VYNUCOVATEĽNÝ. A tu je problem petície. Akékoľvek hlasovanie by VYNÚTILO buď suhlas vsetkych, alebo by mohlo vynútiť nesuhlas niektorych a dobrovoľnosť. A vzhľadom na voľby p-Rezidenta v SR, volieb do NRSR a volieb prezodenta SŠA, je riziko prvej možnosti a hlasovanim ODCUDZENIE MÔJHO prava.teda peticia je v priamom rozpore s Chartou.b) zákaz eugenických praktík, najmä tých, ktoré sú zamerané na selekciu osôb; c) zákaz využívania ľudského tela a jeho častí ako takých na dosiahnutie zisku; d) zákaz reprodukčného klonovania ľudských bytostí. @jardob tu som Ti dal ešte Članok 4. totiž takato peticia a takto položená otazka je pre mňa zásah aj z pohľadu, keď budem čakat na vysledky potencialneho referenda o strate mojich práv, bude to pre mňa mučivy strach s buducnoati, či ma niekto nakoniec nedonuti ku takemuto ttpu samovraždy toxickym materialom. A to @jardob mucenie podľa článku 4...

Článok 4 Zákaz mučenia a neľudského alebo ponižujúceho zaobchádzania alebo trestu Nikoho nemožno mučiť ani podrobovať neľudskému alebo ponižujúcemu zaobchádzaniu alebo trestu.


Buď zdravý a blaho želám


[quote="pid:653, uid:6"]Hlasuje o tom, čo už charta zaručuje v článku 3.[/quote] JardoB ale o tomto to je. Nemôže sa hlasovať o clánku charty. Tieto prava su nescudziteľne, nevypovedateľné a neodňateľné... Článok 2 Právo na život 1. Každý má právo na život. 2. Nikto nesmie byť odsúdený na trest smrti ani popravený. Pp prvé v študiách ľudia zomreli. článok 2 odsek 1. Článok 3 Právo na nedotknuteľnosť osoby 1. Každý má právo na rešpektovanie svojej telesnej a duševnej nedotknuteľnosti. nikdy nebudem akceptovať vpravenie cudzej DNA, DNA zo.zavraždenych detí. pre mna je to porusenie mojej telesnej nedotknuteľnosti ako aj dusevnej lebo by som bol spojeny s vraždou ľudskej bytosti. Pretože ľudský virus ani jeho čast NEMÔŽEŠ vypestovať na inych, ako ľudskycj bunkách. 2. V oblastiach medicíny a biológie sa musí rešpektovať najmä: a) slobodný a informovaný súhlas dotknutej osoby za podmienok vymedzených zákonom; slobodný a informovaný suhlas NIE JE VYNUCOVATEĽNÝ. A tu je problem petície. Akékoľvek hlasovanie by VYNÚTILO buď suhlas vsetkych, alebo by mohlo vynútiť nesuhlas niektorych a dobrovoľnosť. A vzhľadom na voľby p-Rezidenta v SR, volieb do NRSR a volieb prezodenta SŠA, je riziko prvej možnosti a hlasovanim ODCUDZENIE MÔJHO prava. teda peticia je v priamom rozpore s Chartou. b) zákaz eugenických praktík, najmä tých, ktoré sú zamerané na selekciu osôb; c) zákaz využívania ľudského tela a jeho častí ako takých na dosiahnutie zisku; d) zákaz reprodukčného klonovania ľudských bytostí. @jardob tu som Ti dal ešte Članok 4. totiž takato peticia a takto položená otazka je pre mňa zásah aj z pohľadu, keď budem čakat na vysledky potencialneho referenda o strate mojich práv, bude to pre mňa mučivy strach s buducnoati, či ma niekto nakoniec nedonuti ku takemuto ttpu samovraždy toxickym materialom. A to @jardob mucenie podľa článku 4... Článok 4 Zákaz mučenia a neľudského alebo ponižujúceho zaobchádzania alebo trestu Nikoho nemožno mučiť ani podrobovať neľudskému alebo ponižujúcemu zaobchádzaniu alebo trestu. Buď zdravý a blaho želám

Poslanec za Smer Takáč tvrdí na Facebooku, že zloženie mandátov je hoax. Použil taký hlúpy argument, že ich včerajšie bojkotovanie NRSR predsa neprinieslo pád vlády. Našťastie väčšina diskutujúcich mu to vytmavila, že neúčasť na rokovaní nie je to isté ako zloženie mandátu.


Ten Smer tam ešte stále má škodnú alebo čo?


Poslanec za Smer Takáč tvrdí na Facebooku, že zloženie mandátov je hoax. Použil taký hlúpy argument, že ich včerajšie bojkotovanie NRSR predsa neprinieslo pád vlády. Našťastie väčšina diskutujúcich mu to vytmavila, že neúčasť na rokovaní nie je to isté ako zloženie mandátu. Ten Smer tam ešte stále má škodnú alebo čo?

Moderátor

Ano, zlozenie mandatov nie je absencia. Ale co brani v takom pripade vladnej garniture alikvotne znizit pocet poslancov? Ma ustavnu vacsinu.
Kedze takyto postup by stabilne znamenal blokadu parlamentu, nielen po tychto volbach, ale aj po dalsich. Ved si predstav. V dalsich volbach teoreticky vyhra Fico a pre jednoduchost ma ustavnu vacsinu 90 hlasov. Cela opozicia mu zlozi mandat a nevymenuje ani nahradnikov. Dalsie volby. Znovu sa situacia zopakuje. Potom sa pre zmenu situacia otoci a bude tam siroka koalicia ale 30% opozicia a aj ta to moze blokovat. Donekonecna volby a vzdy (podla vas) je mozne to cele rozbit, lebo nikdy nenastane 100% len na jednej strane


Ano, zlozenie mandatov nie je absencia. Ale co brani v takom pripade vladnej garniture alikvotne znizit pocet poslancov? Ma ustavnu vacsinu. Kedze takyto postup by stabilne znamenal blokadu parlamentu, nielen po tychto volbach, ale aj po dalsich. Ved si predstav. V dalsich volbach teoreticky vyhra Fico a pre jednoduchost ma ustavnu vacsinu 90 hlasov. Cela opozicia mu zlozi mandat a nevymenuje ani nahradnikov. Dalsie volby. Znovu sa situacia zopakuje. Potom sa pre zmenu situacia otoci a bude tam siroka koalicia ale 30% opozicia a aj ta to moze blokovat. Donekonecna volby a vzdy (podla vas) je mozne to cele rozbit, lebo nikdy nenastane 100% len na jednej strane

Ten Smer tam ešte stále má škodnú alebo čo?

Podľa mňa je nepoužiteľný.
Ak má byť v budúcnosti štátny pracovník morálne čo najbližšie k Človeku, tak s pánom Takáčom nepočítam... Info z prvej ruky.


[quote="pid:694, uid:127"]Ten Smer tam ešte stále má škodnú alebo čo?[/quote] Podľa mňa je nepoužiteľný. Ak má byť v budúcnosti štátny pracovník morálne čo najbližšie k Človeku, tak s pánom Takáčom nepočítam... Info z prvej ruky.

zloženie mandátov je hoax

Ten Harabínov nápad o zložení mandátov je naozaj nefunkčný. Už to vyvracal aj Blaha a myslím, že nielen on. Čo by bránilo vláde, ktorá má ústavnú väčšinu, aby si na počkanie ústavu upravila, aby všetko sedelo. A navyše, ak by to bolo tak jednoduché, robilo by sa to štandardne... Nehovoriac o tom, že táto vláda porušuje zákony a ústavný súd im vraví, že v danej pandemickej situácii je to v poriadku.


[quote="pid:694, uid:127"]zloženie mandátov je hoax[/quote] Ten Harabínov nápad o zložení mandátov je naozaj nefunkčný. Už to vyvracal aj Blaha a myslím, že nielen on. Čo by bránilo vláde, ktorá má ústavnú väčšinu, aby si na počkanie ústavu upravila, aby všetko sedelo. A navyše, ak by to bolo tak jednoduché, robilo by sa to štandardne... Nehovoriac o tom, že táto vláda porušuje zákony a ústavný súd im vraví, že v danej pandemickej situácii je to v poriadku.

Ten Harabínov nápad o zložení mandátov je naozaj nefunkčný.


Alebo sa Smer jednoducho bojí otvoriť tieto dvere. Buď preto, akú hlbokú zradu zažil alebo preto, akú malú podporu cíti od ľudí.


[quote="pid:709, uid:6"]Ten Harabínov nápad o zložení mandátov je naozaj nefunkčný.[/quote] Alebo sa Smer jednoducho bojí otvoriť tieto dvere. Buď preto, akú hlbokú zradu zažil alebo preto, akú malú podporu cíti od ľudí.

Moderátor

Alebo sa Smer jednoducho bojí otvoriť tieto dvere

Naozaj veríš tomu, že by to túto vládu zastavilo? Zastavili ich snáď nejaké kauzy, ktoré sami nastvárali? Neobrala by sa opozícia o tie posledné možnosti vplyvu, ktoré má z pozície poslancov národnej rady?


Ak ti mám pravdu povedať... Ak by to SMER urobil, a táto pravicová vláda by pokračovala vo vládnutí, tak by som ich ako opozíciu opľul, že zdupkali z boja a vydali krajinu nepriateľom bez odporu. Stratili by pre mňa akúkoľvek úctu.


[quote="pid:721, uid:127"]Alebo sa Smer jednoducho bojí otvoriť tieto dvere[/quote] Naozaj veríš tomu, že by to túto vládu zastavilo? Zastavili ich snáď nejaké kauzy, ktoré sami nastvárali? Neobrala by sa opozícia o tie posledné možnosti vplyvu, ktoré má z pozície poslancov národnej rady? Ak ti mám pravdu povedať... Ak by to SMER urobil, a táto pravicová vláda by pokračovala vo vládnutí, tak by som ich ako opozíciu opľul, že zdupkali z boja a vydali krajinu nepriateľom bez odporu. Stratili by pre mňa akúkoľvek úctu.

Mimochodom Judr. Krajníkovej Slovenská advokátka komora pozastavila výkon advokácie. Nebude môcť vykonávať advokátsku činnosť.


zdroj: https://www.webnoviny.sk/kosicka-advokatka-adriana-krajnikova-ma-pozastaveny-vykon-prislo-na-nu-mnozstvo-staznosti/


Mimochodom Judr. Krajníkovej Slovenská advokátka komora pozastavila výkon advokácie. Nebude môcť vykonávať advokátsku činnosť. zdroj: https://www.webnoviny.sk/kosicka-advokatka-adriana-krajnikova-ma-pozastaveny-vykon-prislo-na-nu-mnozstvo-staznosti/
Upravené 15. 1. 2021 o 22:45

Už to vyvracal aj Blaha a myslím, že nielen on. Čo by bránilo vláde, ktorá má ústavnú väčšinu, aby si na počkanie ústavu upravila, aby všetko sedelo.

už sme to rozobwrali pred tym. Stačia dvaja ľudia. Jeden poslanec a jeden náhradnik.
V tom.momente je parlament nefunkčný. NESMIE zasadať. Pretože v tom momente NEEXISTUJE zástupna démonkracia. Uz to pochopte, opakujem sa, ako verlkik a stále máte zobrané rozlišenie v tomto.
Totiž ked je nas 5.5 miliona a mame 150 zastupcov v NRSR, teda na jedného POSLAnca pripada plus minus 36 666 obyvateľov. Chyba jeden, znamená to, ze 36 666 obyvateľov je bez POSLAnca. preto NEMÔŽE NRSR zasadat do doplnenia.


V pripade, ak by kompletna opozíCIA zložila mandáty, nastala by situacia, keď by nebola zastupená tretina obyvateľov. Uvedomujete si, že je to jasny protest viac ako tretiny obyvateľov, taketo nieco? Zároveň by sa aktivoval automaticky članok 32 Ústavy v pripade pokusu o zasadnutie NRSR a bola by to automaticky Vlastizrada. Ozbrojene zložky maju v tom pripade okamzitu povinnosť Vlastizradcov odstrániť od moci.
Jento už jasne, alebo stále ste v tme?


[quote="pid:709, uid:6"]Už to vyvracal aj Blaha a myslím, že nielen on. Čo by bránilo vláde, ktorá má ústavnú väčšinu, aby si na počkanie ústavu upravila, aby všetko sedelo.[/quote] už sme to rozobwrali pred tym. Stačia dvaja ľudia. Jeden poslanec a jeden náhradnik. V tom.momente je parlament nefunkčný. NESMIE zasadať. Pretože v tom momente NEEXISTUJE zástupna démonkracia. Uz to pochopte, opakujem sa, ako verlkik a stále máte zobrané rozlišenie v tomto. Totiž ked je nas 5.5 miliona a mame 150 zastupcov v NRSR, teda na jedného POSLAnca pripada plus minus 36 666 obyvateľov. Chyba jeden, znamená to, ze 36 666 obyvateľov je bez POSLAnca. preto NEMÔŽE NRSR zasadat do doplnenia. V pripade, ak by kompletna opozíCIA zložila mandáty, nastala by situacia, keď by nebola zastupená tretina obyvateľov. Uvedomujete si, že je to jasny protest viac ako tretiny obyvateľov, taketo nieco? Zároveň by sa aktivoval automaticky članok 32 Ústavy v pripade pokusu o zasadnutie NRSR a bola by to automaticky Vlastizrada. Ozbrojene zložky maju v tom pripade okamzitu povinnosť Vlastizradcov odstrániť od moci. Jento už jasne, alebo stále ste v tme?

Zároveň by sa aktivoval automaticky članok 32 Ústavy v pripade pokusu o zasadnutie NRSR


Jox, mal si v priebehu roku 2020 pocit, že sa v štáte dodržiavala ústava? že ústavný súd hájil ústavu? že médiá ozvučovali porušovanie ústavy?


Alebo to bolo tak, že sa prijímali vyhlášky v rozpore s ústavou? Ústavný súd takéto počiny odobroval a média umlčiavali tých, ktorí poukazovali na tieto nezrovnalosti a nálepkovali ich hanlivými názvami? Nie je to jasnou ukážkou štátu s kryptokoloniálnym statusom, kde bez povolenia od zahraničného pánička si žiadna inštitúcia neplní svoje ústavné povinnosti? (Dokonca sa nedá povedať, že by sa na Slovensku pri tejto vláde dodržiavali aj všetky články Charty ľudských práv).


Alebo sa ťa spýtam: aká je pravdepodobnosť, že keď opozícia zloží svoje mandáty a nedodá náhradníkov, tak to zastaví činnosť vlády a tá nezasadne, alebo ak áno, tak ju armáda odstaví z činnosti? Podľa mňa veľmi nízka. A ak to nepomôže a táto vláda bude pokračovať, potom čo? Hodíme sa o zem a budeme päsťami mlátiť do koberca, lebo sme verili v zákonnosť?


[quote="pid:725, uid:183"]Zároveň by sa aktivoval automaticky članok 32 Ústavy v pripade pokusu o zasadnutie NRSR[/quote] Jox, mal si v priebehu roku 2020 pocit, že sa v štáte dodržiavala ústava? že ústavný súd hájil ústavu? že médiá ozvučovali porušovanie ústavy? Alebo to bolo tak, že sa prijímali vyhlášky v rozpore s ústavou? Ústavný súd takéto počiny odobroval a média umlčiavali tých, ktorí poukazovali na tieto nezrovnalosti a nálepkovali ich hanlivými názvami? Nie je to jasnou ukážkou štátu s kryptokoloniálnym statusom, kde bez povolenia od zahraničného pánička si žiadna inštitúcia neplní svoje ústavné povinnosti? (Dokonca sa nedá povedať, že by sa na Slovensku pri tejto vláde dodržiavali aj všetky články Charty ľudských práv). Alebo sa ťa spýtam: aká je pravdepodobnosť, že keď opozícia zloží svoje mandáty a nedodá náhradníkov, tak to zastaví činnosť vlády a tá nezasadne, alebo ak áno, tak ju armáda odstaví z činnosti? Podľa mňa veľmi nízka. A ak to nepomôže a táto vláda bude pokračovať, potom čo? Hodíme sa o zem a budeme päsťami mlátiť do koberca, lebo sme verili v zákonnosť?

Mimochodom Judr. Krajníkovej Slovenská advokátka komora pozastavila výkon advokácie. Nebude môcť vykonávať advokátsku činnosť.

Zaujímavé, že práve teraz, keď 25% sudcov poslalo otvorený list proti reforme súdnictva. Doteraz sudcovia na ľudí zvysoka kašľali a nijako sa nepostavili proti nezákonnému stavu a buzerácii. Teraz, keď im ide o vlastné miesta, už kikiríkajú. Prehovoril k nim jazyk životných okolností.
Zdá sa, že advokátska komora ešte hlúpejšia banda, a čaká len na to, kedy príde rad na nich. Ale možno im krivdím, a nejakí advokáti sa za Krajníkovú zajtra postavia.
__ Benjamin Franklin: Človek, ktorý je ochotný sa vzdať slobody za chvíľkový pocit bezpečia, si nezaslúži ani slobodu, ani bezpečie.


[quote="pid:724, uid:6"]Mimochodom Judr. Krajníkovej Slovenská advokátka komora pozastavila výkon advokácie. Nebude môcť vykonávať advokátsku činnosť.[/quote] Zaujímavé, že práve teraz, keď 25% sudcov poslalo otvorený list proti reforme súdnictva. Doteraz sudcovia na ľudí zvysoka kašľali a nijako sa nepostavili proti nezákonnému stavu a buzerácii. Teraz, keď im ide o vlastné miesta, už kikiríkajú. Prehovoril k nim jazyk životných okolností. Zdá sa, že advokátska komora ešte hlúpejšia banda, a čaká len na to, kedy príde rad na nich. Ale možno im krivdím, a nejakí advokáti sa za Krajníkovú zajtra postavia. __ Benjamin Franklin: Človek, ktorý je ochotný sa vzdať slobody za chvíľkový pocit bezpečia, si nezaslúži ani slobodu, ani bezpečie.
Upravené 15. 1. 2021 o 23:52

Ja som sa k Harabínovy už vyjadril:


Nie je to politik.


Súčasný stav spoločnosti nedovoľuje vykladanie zákona ako si to on myslí.


Ak si myslí že tie súdne spory ktoré vyhral, že to bolo samosebov, pre samú spravodlivosť. Tak nechápe že on (len on nie aj Fico a opozícia) je krytý. Prečo asi sa volá Ha-rabín.


Presne to napísal jardob.


Ja som sa k Harabínovy už vyjadril: Nie je to politik. Súčasný stav spoločnosti nedovoľuje vykladanie zákona ako si to on myslí. Ak si myslí že tie súdne spory ktoré vyhral, že to bolo samosebov, pre samú spravodlivosť. Tak nechápe že on (len on nie aj Fico a opozícia) je krytý. Prečo asi sa volá Ha-rabín. Presne to napísal jardob.

v kazdom pripade, keby raz bola tato bomba pouzita, ohrozuje to statnost ako taku, podla mna. Bud by nasledne tak ci tak musela byt zmenena ustava (a na to maju dostatocnu silu) alebo by nezasadol parlament uz nikdy a to znamena zanik statu. Jox ako si predstavujes dalsie riesenie? Teda dobre, zlozia mandat, zablokovane rokovanie parlamentu, predcasne volby a povedzme ze sucasna koalicia by ziskala zasa ustavnu vacsinu....co by asi ako prve urobila? alebo ak by to cele vyhral Fico a druha strana by robila rovnake obstrukcie. Ako si predstavujes, ze by sa ti mohlo riesit bez zmeny ustavy, ktora by toto vylucila? Preco by niekto nepouzil tuto zbran aj potom?


v kazdom pripade, keby raz bola tato bomba pouzita, ohrozuje to statnost ako taku, podla mna. Bud by nasledne tak ci tak musela byt zmenena ustava (a na to maju dostatocnu silu) alebo by nezasadol parlament uz nikdy a to znamena zanik statu. Jox ako si predstavujes dalsie riesenie? Teda dobre, zlozia mandat, zablokovane rokovanie parlamentu, predcasne volby a povedzme ze sucasna koalicia by ziskala zasa ustavnu vacsinu....co by asi ako prve urobila? alebo ak by to cele vyhral Fico a druha strana by robila rovnake obstrukcie. Ako si predstavujes, ze by sa ti mohlo riesit bez zmeny ustavy, ktora by toto vylucila? Preco by niekto nepouzil tuto zbran aj potom?

To je problém Harabina aj Krajnikovej , že si myslia že len samotným poznaním zákonov, výkladu zákona si myslia že sa dovolaju pravdy a spravodlivosti a neuvedomujú si že treba si ten zákon aj uplatniť v praxi . Nedochádza alebo tomu nechcú uveriť že súdna a výkonná moc tu je v prvom rade na to aby chránila systém, momentálne fasisticky režim


To je problém Harabina aj Krajnikovej , že si myslia že len samotným poznaním zákonov, výkladu zákona si myslia že sa dovolaju pravdy a spravodlivosti a neuvedomujú si že treba si ten zákon aj uplatniť v praxi . Nedochádza alebo tomu nechcú uveriť že súdna a výkonná moc tu je v prvom rade na to aby chránila systém, momentálne fasisticky režim

Ako tomu rozumiem ja - zloženie mandátov by muselo trvať pol roka. Ak pol roka nezasadne NRSR, potom sa rozpúšťa. Potiaľto je to pochopiteľné.


Na reakciu, že tento vládny valec si schváli čokoľvek, tu sú dva pohľady. Nesmú to urobiť retrospektívne. Čiže zložia sa mandáty, zablokuje sa NRSR, ale napriek tomu zasadnú a schvália nejaký protiťah. Rovnako tu máme ale precedens, kedy sa schválil zákon s retrospektívnym účinkom (zrušenie tzv. Mečiarových amnestií).


Z právneho pohľadu to uchopiť celkom viem, ale máme tu problém politický:


Kto z aktuálnych poslancov si dovolí paralyzovať NRSR na pol roka? Pretože takto na to bude nazerať aj nemalá časť neinformovanej verejnosti. Bude na nich nazerať ako na škodcov, ktorí chcú poškodiť štát v čase najhoršej krízy.


Toto je tá mína, ktorá je založená. Rovnaká mína je založená činmi tejto vlády, pretože každej ďalšej, ktorá by ich chcela vyšetrovať môžu vyhadzovať na oči, že to robí nie v rámci spravodlivosti, ale v rámci politického revanša. Mínu založil aj Sulík tým jeho povalením vlády. To je moment, ktorý zapísali ľuďom do mysle ako niečo zlé a podlé.


Ak je takto rozpoltená a nezjednotená verejnosť, ťažko sa nájde poslanec, ktorý zloží mandát.


Ako tomu rozumiem ja - zloženie mandátov by muselo trvať pol roka. Ak pol roka nezasadne NRSR, potom sa rozpúšťa. Potiaľto je to pochopiteľné. Na reakciu, že tento vládny valec si schváli čokoľvek, tu sú dva pohľady. Nesmú to urobiť retrospektívne. Čiže zložia sa mandáty, zablokuje sa NRSR, ale napriek tomu zasadnú a schvália nejaký protiťah. Rovnako tu máme ale precedens, kedy sa schválil zákon s retrospektívnym účinkom (zrušenie tzv. Mečiarových amnestií). Z právneho pohľadu to uchopiť celkom viem, ale máme tu problém politický: Kto z aktuálnych poslancov si dovolí paralyzovať NRSR na pol roka? Pretože takto na to bude nazerať aj nemalá časť neinformovanej verejnosti. Bude na nich nazerať ako na škodcov, ktorí chcú poškodiť štát v čase najhoršej krízy. Toto je tá mína, ktorá je založená. Rovnaká mína je založená činmi tejto vlády, pretože každej ďalšej, ktorá by ich chcela vyšetrovať môžu vyhadzovať na oči, že to robí nie v rámci spravodlivosti, ale v rámci politického revanša. Mínu založil aj Sulík tým jeho povalením vlády. To je moment, ktorý zapísali ľuďom do mysle ako niečo zlé a podlé. Ak je takto rozpoltená a nezjednotená verejnosť, ťažko sa nájde poslanec, ktorý zloží mandát.

Moderátor

stale by ma zaujimalo, ako by ste to chceli riesit z hladiska buducnosti? ano, poslanci zastupuju nejaku cast populacie. Ale nenastupenim do parlamentu a odmietnutim nahrady nahradnikom nedochadza k este vacsiemu precinu?
Aj keby nebola ziadna corona, aj keby vobec nebol problem paralyzy NRSR na pol roka, aj tak. Aj keby to urobili pocas vlady Fica pred 6 rokmi (alebo bars akym cislom). Co by nasledovalo? nemuselo by dojst k zmene ustavy? ci myslite ze je tam tato skulinka, ktoru by raz niekto mohol vyuzit a nikto uz potom nie, tak co to neskusit byt tym prvym?


stale by ma zaujimalo, ako by ste to chceli riesit z hladiska buducnosti? ano, poslanci zastupuju nejaku cast populacie. Ale nenastupenim do parlamentu a odmietnutim nahrady nahradnikom nedochadza k este vacsiemu precinu? Aj keby nebola ziadna corona, aj keby vobec nebol problem paralyzy NRSR na pol roka, aj tak. Aj keby to urobili pocas vlady Fica pred 6 rokmi (alebo bars akym cislom). Co by nasledovalo? nemuselo by dojst k zmene ustavy? ci myslite ze je tam tato skulinka, ktoru by raz niekto mohol vyuzit a nikto uz potom nie, tak co to neskusit byt tym prvym?

ci myslite ze je tam tato skulinka, ktoru by raz niekto mohol vyuzit a nikto uz potom nie, tak co to neskusit byt tym prvym?


Z pohľadu riadenia skúšať nemá zmysel ak nevieš rozumne odhadnúť výsledok riadenia.




Zdieľam názor, že je to priveľké riziko s predpokladom neúspechu. Dnes majú v opozícii aspoň akú takú šancu, cez rôzne obštrukcie a avizovanie chorých krokov, pripraviť ľudí na prípadné referendum. Ísť na nich cez právne neisté kľučky by sa skôr či neskôr pomstilo aj im.



"Cieľ svätia prostriedky" (nie naopak)



[quote="pid:840, uid:187"]ci myslite ze je tam tato skulinka, ktoru by raz niekto mohol vyuzit a nikto uz potom nie, tak co to neskusit byt tym prvym?[/quote] Z pohľadu riadenia skúšať nemá zmysel ak nevieš rozumne odhadnúť výsledok riadenia. ---- Zdieľam názor, že je to priveľké riziko s predpokladom neúspechu. Dnes majú v opozícii aspoň akú takú šancu, cez rôzne obštrukcie a avizovanie chorých krokov, pripraviť ľudí na prípadné referendum. Ísť na nich cez právne neisté kľučky by sa skôr či neskôr pomstilo aj im. > "Cieľ svätia prostriedky" (nie naopak)

Mimochodom Judr. Krajníkovej Slovenská advokátka komora pozastavila výkon advokácie. Nebude môcť vykonávať advokátsku činnosť.

tu je s ňou relácia na SV...
https://www.youtube.com/watch?v=DZ5ReYtBfnY


[quote="pid:724, uid:6"]Mimochodom Judr. Krajníkovej Slovenská advokátka komora pozastavila výkon advokácie. Nebude môcť vykonávať advokátsku činnosť.[/quote] tu je s ňou relácia na SV... https://www.youtube.com/watch?v=DZ5ReYtBfnY

Eh, tak stopli zbieranie podpisov, lebo sa vraj crta spolupraca.


Eh, tak stopli zbieranie podpisov, lebo sa vraj crta spolupraca.

Moderátor

Referendum ešte nezačalo a už je s ním veľa ťažkostí. Myslím si, že rovnako dôležitá je iniciatíva na zaradenie lieku Ivermectin na liečbu covidu. Do nej by sa mohli zapojiť aj tí, čo nechcú referendum. Mohli by tieto iniciatívy prebiehať súčasne.
Ako hovorí Mesík, ak by bol zaradený do liečby, krivku by sa nám podarilo zlomiť:
www.hlavnespravy.sk/mesik-ak-by-bol-ivermectin-volne-dostupny-v-lekarnach-mohlo-by-sa-nam-podarit-zlomit-krivku-umrtnosti-taraba-chce-o-lieku-hlasovat-v-parlamente/2414678
Ak by sa toto podarilo, tak by sme mali účinný a lacný liek proti covidu, a liečbu pacientov by sme opäť vrátili všeobecným lekárom do ambulancií. Tým by sa odbremenili aj nemocnice a mohli by poskytovať liečbu aj iným pacientom...
Nebudem to rozpisovať ďalej, ale ak by sa toto podarilo, tak dôsledky by boli zaujímavé...


Referendum ešte nezačalo a už je s ním veľa ťažkostí. Myslím si, že rovnako dôležitá je iniciatíva na zaradenie lieku Ivermectin na liečbu covidu. Do nej by sa mohli zapojiť aj tí, čo nechcú referendum. Mohli by tieto iniciatívy prebiehať súčasne. Ako hovorí Mesík, ak by bol zaradený do liečby, krivku by sa nám podarilo zlomiť: www.hlavnespravy.sk/mesik-ak-by-bol-ivermectin-volne-dostupny-v-lekarnach-mohlo-by-sa-nam-podarit-zlomit-krivku-umrtnosti-taraba-chce-o-lieku-hlasovat-v-parlamente/2414678 Ak by sa toto podarilo, tak by sme mali účinný a lacný liek proti covidu, a liečbu pacientov by sme opäť vrátili všeobecným lekárom do ambulancií. Tým by sa odbremenili aj nemocnice a mohli by poskytovať liečbu aj iným pacientom... Nebudem to rozpisovať ďalej, ale ak by sa toto podarilo, tak dôsledky by boli zaujímavé...
1.64k
25
9
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept