História
Zabil Jana Masaryka trockistický agent , zednář zakonspirovaný v sovětských tajných službách ?

Zabil Jana Masaryka zednář z automobilky ZIL? Záhadná smrt československého ministra je již více než 70 let nevyřešená


Zdroj:
https://cz.sputniknews.com/nazory/2021031113312155-zabil-jana-masaryka-zednar-z-automobilky-zil-zahadna-smrt-ceskoslovenskeho-ministra-je-jiz-vice-nez/


Zabil Jana Masaryka zednář z automobilky ZIL? Záhadná smrt československého ministra je již více než 70 let nevyřešená Zdroj: https://cz.sputniknews.com/nazory/2021031113312155-zabil-jana-masaryka-zednar-z-automobilky-zil-zahadna-smrt-ceskoslovenskeho-ministra-je-jiz-vice-nez/

Indicie (z citovaného článku), se kterými já počítám:


  • “Avšak již v roce 1951 byl tak významný zaměstnanec propuštěn z bezpečnostních složek a zatčen. Rozvědčíka obvinili ze spojení se zahraničními zpravodajskými službami a... zednářskou lóží. ...byl Bělkin označen za anglického špióna.”
  • “Bělkin byl propuštěn (z vězení, moje pozn.) v roce 1953 po Stalinově smrti. Po osvobození Mojžíš Elnovič začal pracovat...” (zde se nenechme mýlit, jde o tutéž osobu)

Nicméně jim přisuzuji nižší váhu.

Protože pravda se dá vypočítat na základě mé oblíbené wikipedie, takže když se na chvíli stanu Čtenárem:

  • “V Únoru 1948 odmítl odstoupit s ostatními demokratickými ministry. Několik dní poté za nevyjasněných okolností zemřel.”
  • “Po válce se Masaryk smířil s orientací Československa na Sovětský svaz. Nová orientace na Východ byla způsobena zklamáním ze „zrady“ západních spojenců v Mnichově...”
  • “Masaryk byl jedním ze tří ministrů, kterým byly komunisty v září 1947 poštou zaslány krabičky s výbušninou (tzv. Krčmaňská aféra).” (jo, krabičky, typicky ‘komunistická’ metoda, první varování přišlo, říct si nedal)
  • “V pět hodin odpoledne přivedl dr. Jiří Špaček, 1. Masarykův tajemník, návštěvu dr. Kavana z Londýnského vyslanectví, který se zdržel něco přes 20 minut.” (druhé varování, v osudný den)
  • a nyní hlavní “corpus delicti”: “Rovněž některé další indicie (in situ nalezené nedopalky „papiros“ aj.) a svědectví vypovídají o tom, že za Masarykovu smrt byla zodpovědná NKVD.” (a zde udělali soudruzi z MI6 největší chybu - a otevřená láhev nedopité vodky by nebyla?; šablona neohořelých pasů z 11.9.2001)
  • už jenom třešínka na dortu: “Madeleine Albrightová píše ve svých pamětech: „Domnívám se, že Masaryka zavraždili, pravděpodobně Stalinovi agenti. Nemohu to dokázat a sotva by mne šokovalo, kdyby jednoho dne vyšly najevo přesvědčivé důkazy o opaku. Sověti ale měli motiv.“”

https://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Masaryk
https://cs.wikipedia.org/wiki/Smrt_Jana_Masaryka


Vyřešeno. Co tam máte dál?


Indicie (z citovaného článku), se kterými já počítám: * “Avšak již v roce 1951 byl tak významný zaměstnanec propuštěn z bezpečnostních složek a zatčen. Rozvědčíka obvinili ze spojení se zahraničními zpravodajskými službami a... zednářskou lóží. ...byl Bělkin označen za anglického špióna.” * “Bělkin byl propuštěn (z vězení, moje pozn.) v roce 1953 po Stalinově smrti. Po osvobození Mojžíš Elnovič začal pracovat...” (zde se nenechme mýlit, jde o tutéž osobu) Nicméně jim přisuzuji nižší váhu. Protože pravda se dá vypočítat na základě mé oblíbené wikipedie, takže když se na chvíli stanu Čtenárem: * “V Únoru 1948 odmítl odstoupit s ostatními demokratickými ministry. Několik dní poté za nevyjasněných okolností zemřel.” * “Po válce se Masaryk smířil s orientací Československa na Sovětský svaz. Nová orientace na Východ byla způsobena zklamáním ze „zrady“ západních spojenců v Mnichově...” * “Masaryk byl jedním ze tří ministrů, kterým byly komunisty v září 1947 poštou zaslány krabičky s výbušninou (tzv. Krčmaňská aféra).” (jo, krabičky, typicky ‘komunistická’ metoda, první varování přišlo, říct si nedal) * “V pět hodin odpoledne přivedl dr. Jiří Špaček, 1. Masarykův tajemník, návštěvu dr. Kavana z Londýnského vyslanectví, který se zdržel něco přes 20 minut.” (druhé varování, v osudný den) * a nyní hlavní “corpus delicti”: “Rovněž některé další indicie (in situ **nalezené nedopalky „papiros“** aj.) a svědectví vypovídají o tom, že za Masarykovu smrt byla zodpovědná NKVD.” (a zde udělali soudruzi z MI6 největší chybu - a otevřená láhev nedopité vodky by nebyla?; šablona neohořelých pasů z 11.9.2001) * už jenom třešínka na dortu: “Madeleine Albrightová píše ve svých pamětech: „Domnívám se, že Masaryka zavraždili, pravděpodobně Stalinovi agenti. Nemohu to dokázat a sotva by mne šokovalo, kdyby jednoho dne vyšly najevo přesvědčivé důkazy o opaku. Sověti ale měli motiv.“” https://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Masaryk https://cs.wikipedia.org/wiki/Smrt_Jana_Masaryka Vyřešeno. Co tam máte dál?
Upravené 12. 3. 2021 o 08:46
344
1
2
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept