Politika v SR
NAKA zadržala riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského

presne ten pravý... vlastným menom Koza


presne ten pravý... vlastným menom Koza

P.Tóth píše na fb
Ďateľ
9 h ·
AKO SA MÉDIÁ SPRISAHALI SO ZLOČINECKOU SKUPINOU POLITIKOV VO VYMYSLENEJ KAUZE ČISTÝ DEŇ ❗️
👉 Vymyslenú kauzu čistý deň rozpútala morálna a intelektuálna stoka Natália Blahová. Ako inak, na konšpiračnom webe dennikn.sk.
👉 A ako inak, pridali sa aj ďalší konšpirátori od SME, cez Aktuality, po úplnú mediálnu žumpu, ako sú všetky Plusky, Nový Čas, Markízu a JOJ.
👉 Nasledovali knižný a filmový priemysel. Výsledkom bol produkt s príznačným názvom Sviňa. Od tých čias sa stal synonymom mena autora.
👆Málokto vie, že v pozadí uvedenej špinavosti bola organizovaná zločinecká skupina v zložení
👉 Vladimír Pčolinský,
👉 Boris Kollár,
👉 Daniel Lipšic.
👉 A istý Martin Jurika.
👆Jurika je díler drog a pasák z Nitry. Na priložených fotografiách ho vidno vchádzať a vychádzať z lokálu Café u Krajniaka.
👉 Café u Krajniaka bol v čase vzniku fotografií a aj v súčasnosti je brlohom, určeným na schôdzky potentátov Sme rodina, konšpirátorov z médií a súdne trestaného Lipšica.
👉 Kriminálnik Jurika v spojení s kriminálnikom Pčolinským a mafiánom na dôchodku Kollárom zabezpečili Lipšicovi dve nafetované dievčatá. Obe utečené chovankyne Čistého dňa. Jedna z nich neplnoletá.
👉 Lipšic urobil s nafetovanými dievčatami pokútnu tlačovku, pošpinil meno Zuzany a Petra Tománkovcov. Išiel s oboma dievkami na generálnu prokuratúru a potom ich nechal napospas ulici.
❗️Neplnoleté dievča ešte v tej deň skončilo na JIS v Trnave. Len o vlások uniklo smrti.❗️
❗️To však Lipšica už nezaujímalo. Dievča poslúžilo jeho špinavej propagande. Ostatné je pre Matovičovho Himmlera história.❗️
👉 Návšteva pasáka a dílera Juriku v Krajniakovom brlohu sa uskutočnila len niekoľko dní po opisovaných udalostiach.
👉 V knihe Satan, teší ma! som venoval vymyslenej kauze Čistý deň celé dve kapitoly. Detailne v nich opisujem
1️⃣ vznik a priebeh tejto špinavej propagandistickej operácie;
2️⃣ ako si podelili a vykonali úlohy členovia zločineckej skupiny Pčolinský, Kollár, Lipšic, Jurika;
3️⃣ chronológiu Lipšicových vystúpení, ktorými sa opakovane dopúšťal trestnej činnosti;
4️⃣ ako zneužité dievčatá uviedli, že Kollár a Lipšic im vyplatili za diskreditáciu Tománkovcov po 5 tisíc eur;
5️⃣ príbeh údajne týraného dievčaťa, z ktorého sa napokon vykľula smutná história o obstarožnej šľapky, čo riešila vlastné zlyhania vo výchove detí prostredníctvom médií.
❗️Žiaden status ani žiaden článok nepostačuje na komplexný opis spomínaných udalostí. Aj preto sa oplatí prečítať si knihu Satan, teší ma!🤘
604e85aa4ca50
604e85aa5406c
604e85aa54360


P.Tóth píše na fb Ďateľ 9 h · AKO SA MÉDIÁ SPRISAHALI SO ZLOČINECKOU SKUPINOU POLITIKOV VO VYMYSLENEJ KAUZE ČISTÝ DEŇ ❗️

Jana Teleki
26 min ·
Borisovi Kollárovi dnes ukázali jeho budúcnosť v prípade, že sa rozhodne odísť z koalície ...


Jana Teleki 26 min · Borisovi Kollárovi dnes ukázali jeho budúcnosť v prípade, že sa rozhodne odísť z koalície ...

Dopoludnie na Infovojne s Adrianom


Téma: O Kočnerovi a pripravovanom prevrate
Hosť: Jana Teleki
Téma: Mlčanlivosť Vladimíra Pčolinského?
Hosť: JUDr.Štefan Harabin
https://www.infovojna.sk/prehravac/dopoludnie-na-infovojne-s-adrianom-1532021?m=1


Dopoludnie na Infovojne s Adrianom Téma: O Kočnerovi a pripravovanom prevrate Hosť: Jana Teleki Téma: Mlčanlivosť Vladimíra Pčolinského? Hosť: JUDr.Štefan Harabin https://www.infovojna.sk/prehravac/dopoludnie-na-infovojne-s-adrianom-1532021?m=1

Predvádzať riaditeľa SIS ako opicu to sú spôsoby banánovej republiky a strašný signál smerom k zahraničným partnerom, tvrdí analytik Žitný
Zadržanie riaditeľa tajnej služby Vladimíra Pčolinského je obrovský škandál, nielen preňho, ale hlavne pre celý štát. Ako sa na to pozeráte?


Pozadie tohoto prípadu nepoznám, ale spôsob, ako to robia, je ako z nejakej juhoamerickej banánovej republiky. Zobrať riaditeľa tajnej služby – a môžeme si o ňom ako o osobe myslieť čokoľvek – ale zobrať riaditeľa tajnej služby z funkcie??? To je taký strašný signál smerom k zahraničným partnerom! Je to človek, ktorý má bezpečnostnú previerku NATO, vymieňali si závažné informácie a teraz sa oni na to pozerajú a vravia si: Preboha, toto čo má znamenať?
https://www.infovojna.sk/article/predvadzat-riaditela-sis-ako-opicu-to-su-sposoby-bananovej-republiky-a-strasny-signal-smerom-k-zahranicnym-partnerom-tvrdi-analytik-zitny


Predvádzať riaditeľa SIS ako opicu to sú spôsoby banánovej republiky a strašný signál smerom k zahraničným partnerom, tvrdí analytik Žitný Zadržanie riaditeľa tajnej služby Vladimíra Pčolinského je obrovský škandál, nielen preňho, ale hlavne pre celý štát. Ako sa na to pozeráte? Pozadie tohoto prípadu nepoznám, ale spôsob, ako to robia, je ako z nejakej juhoamerickej banánovej republiky. Zobrať riaditeľa tajnej služby – a môžeme si o ňom ako o osobe myslieť čokoľvek – ale zobrať riaditeľa tajnej služby z funkcie??? To je taký strašný signál smerom k zahraničným partnerom! Je to človek, ktorý má bezpečnostnú previerku NATO, vymieňali si závažné informácie a teraz sa oni na to pozerajú a vravia si: Preboha, toto čo má znamenať? https://www.infovojna.sk/article/predvadzat-riaditela-sis-ako-opicu-to-su-sposoby-bananovej-republiky-a-strasny-signal-smerom-k-zahranicnym-partnerom-tvrdi-analytik-zitny

Kryl Pčolinský Kollára? Dôkazy sú priamo v SIS, no prokurátor ich nechce


Dôkazy o tom, či Vladimír Pčolinský zabezpečoval krytie pre konkurzného právnika Zoroslava Kollára, sú priamo v Slovenskej informačnej službe (SIS). O tom, kedy služba Kollára začala monitorovať, ale aj kedy a za akých okolností s tým skončila, existujú administratívne záznamy. SIS teda má o všetkom evidenciu, informuje denník SME.


Vladimír Pčolinský je pre obvinenie z korupcie už týždeň vo väzbe, funkcie šéfa SIS sa vzdal. Jeho obvinenie vychádza najmä zo svedectiev dvoch kajúcnikov. Tí polícii povedali, že Pčolinský pre Kollára za úplatok vybavil zrušenie odpočúvania SIS-kou.


O tom, kedy služba Kollára začala monitorovať, ale aj kedy, a za akých okolností s tým skončila, si podľa zákona musí viesť SIS záznamy. Hovorkyňa SIS Katarína Némová potvrdzuje, že podrobná evidencia sa vedie pri každom prípade.


Tajná služba hovorí, že na základe žiadosti vyšetrovateľov môže poskytovať polícii aj informácie tohto druhu. Podľa prokurátora Petra Kysela, ktorý prípad dozoruje, zatiaľ „na to nie je dôvod“.


Stopnúť odpočúvanie mohol Pčolinský, ale aj Beňa


Pčolinského usvedčujú z brania úplatku jeho bývalý námestník Boris Beňa a bývalý riaditeľ kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó. Ich verzia udalostí hovorí, že Kollár zaplatil Makóovi 40-tisíc eur za to, aby mu vybavil pokoj od tajných služieb, a aby sa skončilo jeho odpočúvanie.


Makó s touto požiadavkou oslovil Beňu, ktorý údajne dal polovicu úplatku priamo Pčolinskému.


Kollára v októbri polícia obvinila v rámci akcie Víchrica, ktorá sa týka úplatkov na bratislavských súdoch. Obvinenia však nestáli na odpočúvaní, ale najmä na výpovediach bývalého sudcu Vladimíra Sklenku, ktorý spolupracuje s políciou.


Nie je však vylúčené, že Kollára mala už predtým rozpracovaného tajná služba. Prípadné zastavenie odpočúvania mohol vybaviť Pčolinský, ale aj samotný Beňa. Oni boli dvaja najvyššie postavení v tajnej službe.


„SIS je monokratická štruktúra, čo znamená, že na to majú právo,“ vysvetľuje Ján Mojžiš, ktorý je bývalým šéfom analytického oddelenie SIS. Znamená to, že ak služba mala súdom schválené odpočúvanie Kollára napríklad na tri mesiace a stopla ho už po niekoľkých týždňoch na pokyn niektorého zo šéfov, tí to nemuseli ani zdôvodňovať.
Pčolinský takýto pokyn odmieta a podľa jeho advokátky Evy Mišíkovej sa s Kollárom nikdy ani nestretol.„Taktiež v prospech Kollára neurobil v tomto smere žiadny úkon, o ktorom hovorí uznesenie o vznesení obvinenia,“ hovorí Mišíková.


Zatiaľ, čo je Pčolinský vo väzbe, vo vládnej koalícii sa rieši nové obsadenie postu šéfa SIS. Službu dočasne vedú námestníci. Po tom, ako vláda v stredu Pčolinského definitívne odvolala, má v piatok zasadnúť bezpečnostná rada štátu.


Premiér Igor Matovič sa už niekoľko dní vyhýba odpovedi na otázku, či post šéfa SIS prenechá aj naďalej hnutiu Sme rodina.
Zadržaním a obvinením šéfa tajnej služby utrpela povesť a dobré meno slovenských bezpečnostných zložiek. Jedným zo spôsobov, ako sa s tým vysporiadať je podľa Mojžiša práve rýchle a vhodné menovanie nového šéfa.
https://www.hlavnydennik.sk/2021/03/18/kryl-pcolinsky-kollara-dokazy-su-priamo-v-sis-no-prokurator-ich-nechce/


Kryl Pčolinský Kollára? Dôkazy sú priamo v SIS, no prokurátor ich nechce ======================================================================== Dôkazy o tom, či Vladimír Pčolinský zabezpečoval krytie pre konkurzného právnika Zoroslava Kollára, sú priamo v Slovenskej informačnej službe (SIS). O tom, kedy služba Kollára začala monitorovať, ale aj kedy a za akých okolností s tým skončila, existujú administratívne záznamy. SIS teda má o všetkom evidenciu, informuje denník SME. Vladimír Pčolinský je pre obvinenie z korupcie už týždeň vo väzbe, funkcie šéfa SIS sa vzdal. Jeho obvinenie vychádza najmä zo svedectiev dvoch kajúcnikov. Tí polícii povedali, že Pčolinský pre Kollára za úplatok vybavil zrušenie odpočúvania SIS-kou. O tom, kedy služba Kollára začala monitorovať, ale aj kedy, a za akých okolností s tým skončila, si podľa zákona musí viesť SIS záznamy. Hovorkyňa SIS Katarína Némová potvrdzuje, že podrobná evidencia sa vedie pri každom prípade. Tajná služba hovorí, že na základe žiadosti vyšetrovateľov môže poskytovať polícii aj informácie tohto druhu. Podľa prokurátora Petra Kysela, ktorý prípad dozoruje, zatiaľ „na to nie je dôvod“. Stopnúť odpočúvanie mohol Pčolinský, ale aj Beňa Pčolinského usvedčujú z brania úplatku jeho bývalý námestník Boris Beňa a bývalý riaditeľ kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó. Ich verzia udalostí hovorí, že Kollár zaplatil Makóovi 40-tisíc eur za to, aby mu vybavil pokoj od tajných služieb, a aby sa skončilo jeho odpočúvanie. Makó s touto požiadavkou oslovil Beňu, ktorý údajne dal polovicu úplatku priamo Pčolinskému. Kollára v októbri polícia obvinila v rámci akcie Víchrica, ktorá sa týka úplatkov na bratislavských súdoch. Obvinenia však nestáli na odpočúvaní, ale najmä na výpovediach bývalého sudcu Vladimíra Sklenku, ktorý spolupracuje s políciou. Nie je však vylúčené, že Kollára mala už predtým rozpracovaného tajná služba. Prípadné zastavenie odpočúvania mohol vybaviť Pčolinský, ale aj samotný Beňa. Oni boli dvaja najvyššie postavení v tajnej službe. „SIS je monokratická štruktúra, čo znamená, že na to majú právo,“ vysvetľuje Ján Mojžiš, ktorý je bývalým šéfom analytického oddelenie SIS. Znamená to, že ak služba mala súdom schválené odpočúvanie Kollára napríklad na tri mesiace a stopla ho už po niekoľkých týždňoch na pokyn niektorého zo šéfov, tí to nemuseli ani zdôvodňovať. Pčolinský takýto pokyn odmieta a podľa jeho advokátky Evy Mišíkovej sa s Kollárom nikdy ani nestretol.„Taktiež v prospech Kollára neurobil v tomto smere žiadny úkon, o ktorom hovorí uznesenie o vznesení obvinenia,“ hovorí Mišíková. Zatiaľ, čo je Pčolinský vo väzbe, vo vládnej koalícii sa rieši nové obsadenie postu šéfa SIS. Službu dočasne vedú námestníci. Po tom, ako vláda v stredu Pčolinského definitívne odvolala, má v piatok zasadnúť bezpečnostná rada štátu. Premiér Igor Matovič sa už niekoľko dní vyhýba odpovedi na otázku, či post šéfa SIS prenechá aj naďalej hnutiu Sme rodina. Zadržaním a obvinením šéfa tajnej služby utrpela povesť a dobré meno slovenských bezpečnostných zložiek. Jedným zo spôsobov, ako sa s tým vysporiadať je podľa Mojžiša práve rýchle a vhodné menovanie nového šéfa. https://www.hlavnydennik.sk/2021/03/18/kryl-pcolinsky-kollara-dokazy-su-priamo-v-sis-no-prokurator-ich-nechce/

https://faktyadokazy.cc/2021/03/30/siet-byvaleho-riaditela-sis-vladimira-pcolinskeho/


Sieť„ bývalého riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského.


Včerajšie média priniesli správu, podľa ktorej Najvyšší súd SR rozhodol, že bývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby Vladimír Pčolinský ostáva vo väzbe. Pripomínam, že Pčolinského vzal Špecializovaný trestný súd do väzby 14. marca 2021 a podľa medializovaných informácií je podozrivý z korupcie, keď mal prijať úplatok vo výške 20 000 EUR od podnikateľa Zoroslava Kollára (tých skutkov je ale o dosť viac).


“Vlažná” reakcia médií je až zarážajúca, tejto kauze sa venujú len okrajovo. Nikto nerozoberá možných komplicov Pčolinského, neanalyzuje možné následky fungovania jeho súkromnej “siete”.


Novinárska “sieť” Vladimíra Pčolinského


TV Markíza.

Kontaktom Pčolinského v TV Markíza bola / je Martina Töröková, ktorá sa s ním pozná už dlhodobo, zvykli sa navzájom navštevovať. V minulosti jej Pčolinský predal svoj byt na Podjavorinskej ulici.


Ďalším dôležitým kontaktom Pčolinského je redaktorka Zuzana Ferenčáková. Pčolinský ju nevyužíval napriamo, ale využil fakt, že sa “zblížila” s právnikom Františkom Polákom (bývalý príslušník SIS). Cez Poláka Pčolinský cielene posúval Ferenčákovej informácie, ktoré chcel zverejniť. Prepojenie fungovalo aj opačným smerom, keďže Ferenčáková má dobré vzťahy na NAKA, takže takým spôsobom Pčolinský získaval informácie z policajného prostredia. Františka Poláka zvykol využívať Pčolinský aj na “kontrolu” Ferenčákovej, aby nezverejnila informácie, ktoré by mohli poškodiť jeho “priateľov” v SIS a Policajnom zbore.


TV JOJ.
Blízkym kontaktom Pčolinského je Samuel Migaľ. Ten pochádza z Vranova nad Topľou a na strednej škole bola jeho učiteľkou Marcela Pčolinská (matka Vladimíra Pčolinského). V období, keď bol 1. viceprezidentom Policajného zboru Ján Vaľo a riaditeľom Úradu pre boj proti organizovanej kriminalite Peter Krajíček, dodával Pčolinský Migaľovi zaujímavé informácie z prostredia polície.
Ďalším odberateľom informácií od Pčolinského je aj redaktor Dárius Haraksin. Pritom priateľský vzťah má Pčolinský aj s bývalým riaditeľom spravodajstva TV JOJ Rolandom Kubinom.


Denník N.
Hlavnou spolupracovníčkou Vladimíra Pčolinského v Denníku N je samozrejme “najbohatšia novinárka v Strednej Európe” Monika Tódová. Okrem toho, že presne ako Pčolinský si žije vysoko nad to, čo papierovo zarába, spája ich aj spolupráca pri vynášaní a zverejňovaní informácií z policajných spisov.
S Pčolinským spolupracoval v minulosti aj ďalší novinár z Denníka N – Miroslav Kern (v tom čase SME). Konkrétne ide o kauzu “tunelovania Vojenského spravodajstva”, kde Pčolinský riadil medializáciu tejto kauzy prostredníctvom už spomínaného Kerna a Martiny Ruttkayovej (v tom čase Hospodárske noviny).
Áno, čítate správne, Ruttkayová v minulosti spolupracovala nielen s Marianom Kočnerom, ale aj s Vladimírom Pčolinským. Pčolinský obom novinárom odporučil, aby podali trestné oznámenie, pričom trestné oznámenie, ktoré podala Ruttkayová a jej následný výsluch mali za následok obvinenie súčasného ministra vnútra Romana Mikulca, keďže Ruttkayová poskytla informácie, ktoré identifikovali Mikulca ako jej kontakt. Pčolinskému v tejto kauze išlo o upriamenie pozornosti na Ľubomíra Skuhru (v tom čase riaditeľ VOS) a o zakrytie aktivity Róberta Benkovského, ktorý figuroval v známej správe o tunelovaní (Benkovský je “priateľom priateľov” Pčolinského).


Aktuality.sk
Pčolinského priateľom v rámci redakcie je Ladislav Bariak. Spolupráca funguje vzájomne, Pčolinský posúval Bariakovi rôzne informácie z politického prostredia a Bariak ho zas informoval o tom, kto a čo v redakcii plánuje publikovať. Bariak má dobré vzťahy aj v iných redakciách, čo umožňovalo Pčolinskému mať prehľad o tom, čo sa deje v iných redakciách. V čase štúdia bol Bariak aktívnym sympatizantom politickej strany KDH a práve pri tejto príležitosti sa spoznal s Pčolinským.


SME.
V rámci denníka SME sú Pčolinskému priaznivo naklonení Roman Cuprík, Adam Valček a rozbehol spoluprácu aj so Zuzanou Kovačič Hanzelovou, ktorá ochotne Pčolinskému poskytla miesto v médiách po tom, ako ho Peter Tóth obvinil z vynášania informácií z vyšetrovacích spisov.


RTVS.
Priateľské vzťahy s Pčolinským udržiava novinárka Petra Klimešová. Ide o bývalú partnerku bývalého garanta vyšetrovacieho tímu “Gorila” Rudolfa Cádru, ktorý v súčasnosti pracuje v advokátskej kancelárii Evy Mišíkovej.
V minulosti mala vzťah s Vladimírom Pčolinským redaktorka Plus 7 Dní Jana Šimíčková. Po ukončení vzťahu Pčolinský za asistencie príslušníkov Policajného zboru spravodajsky Janu Šimíčkovú rozpracoval, pátral po jej zdrojoch, okrem toho vedome šíril o nej nepravdivé informácie s cieľom poškodenia jej osoby.


Spolupracovníci Vladimíra Pčolinského z prostredia silovo-informačných (a iných) zložiek
Vladimír Pčolinský udržiava priateľské vzťahy s Petrom Krajíčkom (bývalý zástupca riaditeľa ÚBOK, legalizant SIS, v období ministrovania Daniela Lipšica – riaditeľ ÚBOK, následne opäť v legalizácii SIS, potom náčelník Mestskej polície Bratislava a napokon námestník SIS). Pritom v minulosti bolo medializované, že Peter Krajíček požičal milión slovenských korún po svojom prvom odchode z PZ Ladislavovi Borárosimu, obvinenému v kauze pozemkovej mafie, ktorý má blízko k zločineckej skupine “sýkorovci”.
Ďalším dobrým priateľom Pčolinského je Ján Vaľo, bývalý 1. viceprezident Policajného zboru, potom pridelenec PZ v Českej republike, aktuálne pôsobí ako riaditeľ odboru bezpečnosti v SEPS, ktorého Pčolinský často navštevoval aj u neho doma. V prípade, že o Vaľovi vychádzali negatívne novinárske články, bolo úlohou Pčolinského identifikovať zdroj negatívnych informácií.


Ešte donedávna bol blízkym spolupracovníkom Pčolinského Boris Beňa, bývalý riaditeľ inšpekcie Ministerstva vnútra, potom pridelenec PZ v Rumunsku, následne riaditeľ inšpekčného odboru SIS, neskôr zástupca riaditeľa SIS. Aktuálne sa nachádza vo väzbe, kde vypovedá proti Pčolinskému. Pritom paradoxom je, že za svoju kariéru vďačí Beňa práve Pčolinskému a Lipšicovi, ktorí sa mu odmenili za to, že zabránil odhaleniu mimomanželského pomeru Daniela Lipšica s banskobystrickou právničkou. Vlastne ani nezabránil, len oddialil, nakoľko milostná komunikácia Daniela Lipšica bola predsa len zverejnená.


Taktiež môžeme spomenúť priateľské vzťahy medzi Pčolinským a Michalom Buraľom (bývalý príslušník polície a SIS), ktorý mu v rozpore so zákonom poskytoval informácie z predmetných zložiek.
Nie všetci však boli ochotní byť Pčolinskému nápomocní. Napríklad v čase ministrovania Daniela Lipšica na Ministerstve vnútra (2010 – 2012) Pčolinský žiadal prezidenta PZ Jaroslava Spišiaka, aby polícia nevyšetrovala podvod pri zbieraní podpisov pri registrácii politickej strany 99 %. Napriek tejto intervencii Pčolinského Spišiak vec chcel riadne vyšetriť, napokon musel zasiahnuť minister Daniel Lipšic a až potom išiel prípad “do stratena”.


Nesmieme zabudnúť ani na súčasného podpredsedu parlamentu a predsedu Výboru NR SR pre kontrolu SIS Gábora Grendela. Jeho vzťahy s Pčolinským sa vyprofilovali počas ich spoločného pôsobenia na MV SR. Pčolinský Grendelovi pomáhal s mediálnou politikou, dával mu odporúčania, s ktorými novinármi má komunikovať a akou formou. Grendelovi tiež zabezpečoval informácie z PZ pre vytipovaných novinárov ako Marek Vagovič, Marián Lechan, Zuzana Petková, Branislav Dobšinský, Martin Linhart. Pre niektorých (napr. Vagoviča) žiadal Grendel od Pčolinského dokonca vykonanie nelegálnych lustrácií.


Veľmi dôležitým spolupracovníkom Vladimíra Pčolinského je jeho brat Martin Pčolinský, ktorý pôsobil / pôsobí ako príslušník policajného OŠS (odbor špecializovaných služieb) a zároveň sa angažuje v rámci Tactical Combat Academy. Veľkú dôveru voči Martinovi Pčolinskému potvrdzuje fakt, že v čase, keď bol Lipšic na Ukrajine (aby podporil štátny prevrat), tak ho Martin (na návrh Vladimíra) sprevádzal ako bezpečnostný pracovník.
O spolupráci Daniela Lipšica a Vladimíra Pčolinského nemusíme vôbec písať, keďže Pčolinský už dlhodobo sprevádza Lipšica na každom kroku.
Ďalšie osoby, ktoré sú súčasťou “siete” Vladimíra Pčolinského pomenujeme v pokračovaní.


https://faktyadokazy.cc/2021/03/30/siet-byvaleho-riaditela-sis-vladimira-pcolinskeho/ „**Sieť„ bývalého riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského. ** Včerajšie média priniesli správu, podľa ktorej Najvyšší súd SR rozhodol, že bývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby Vladimír Pčolinský ostáva vo väzbe. Pripomínam, že Pčolinského vzal Špecializovaný trestný súd do väzby 14. marca 2021 a podľa medializovaných informácií je podozrivý z korupcie, keď mal prijať úplatok vo výške 20 000 EUR od podnikateľa Zoroslava Kollára (tých skutkov je ale o dosť viac). “Vlažná” reakcia médií je až zarážajúca, tejto kauze sa venujú len okrajovo. Nikto nerozoberá možných komplicov Pčolinského, neanalyzuje možné následky fungovania jeho súkromnej “siete”. Novinárska “sieť” Vladimíra Pčolinského **TV Markíza. ** Kontaktom Pčolinského v TV Markíza bola / je Martina Töröková, ktorá sa s ním pozná už dlhodobo, zvykli sa navzájom navštevovať. V minulosti jej Pčolinský predal svoj byt na Podjavorinskej ulici. Ďalším dôležitým kontaktom Pčolinského je redaktorka Zuzana Ferenčáková. Pčolinský ju nevyužíval napriamo, ale využil fakt, že sa “zblížila” s právnikom Františkom Polákom (bývalý príslušník SIS). Cez Poláka Pčolinský cielene posúval Ferenčákovej informácie, ktoré chcel zverejniť. Prepojenie fungovalo aj opačným smerom, keďže Ferenčáková má dobré vzťahy na NAKA, takže takým spôsobom Pčolinský získaval informácie z policajného prostredia. Františka Poláka zvykol využívať Pčolinský aj na “kontrolu” Ferenčákovej, aby nezverejnila informácie, ktoré by mohli poškodiť jeho “priateľov” v SIS a Policajnom zbore. **TV JOJ.** Blízkym kontaktom Pčolinského je Samuel Migaľ. Ten pochádza z Vranova nad Topľou a na strednej škole bola jeho učiteľkou Marcela Pčolinská (matka Vladimíra Pčolinského). V období, keď bol 1. viceprezidentom Policajného zboru Ján Vaľo a riaditeľom Úradu pre boj proti organizovanej kriminalite Peter Krajíček, dodával Pčolinský Migaľovi zaujímavé informácie z prostredia polície. Ďalším odberateľom informácií od Pčolinského je aj redaktor Dárius Haraksin. Pritom priateľský vzťah má Pčolinský aj s bývalým riaditeľom spravodajstva TV JOJ Rolandom Kubinom. **Denník N. **Hlavnou spolupracovníčkou Vladimíra Pčolinského v Denníku N je samozrejme “najbohatšia novinárka v Strednej Európe” Monika Tódová. Okrem toho, že presne ako Pčolinský si žije vysoko nad to, čo papierovo zarába, spája ich aj spolupráca pri vynášaní a zverejňovaní informácií z policajných spisov. S Pčolinským spolupracoval v minulosti aj ďalší novinár z Denníka N – Miroslav Kern (v tom čase SME). Konkrétne ide o kauzu “tunelovania Vojenského spravodajstva”, kde Pčolinský riadil medializáciu tejto kauzy prostredníctvom už spomínaného Kerna a Martiny Ruttkayovej (v tom čase Hospodárske noviny). Áno, čítate správne, Ruttkayová v minulosti spolupracovala nielen s Marianom Kočnerom, ale aj s Vladimírom Pčolinským. Pčolinský obom novinárom odporučil, aby podali trestné oznámenie, pričom trestné oznámenie, ktoré podala Ruttkayová a jej následný výsluch mali za následok obvinenie súčasného ministra vnútra Romana Mikulca, keďže Ruttkayová poskytla informácie, ktoré identifikovali Mikulca ako jej kontakt. Pčolinskému v tejto kauze išlo o upriamenie pozornosti na Ľubomíra Skuhru (v tom čase riaditeľ VOS) a o zakrytie aktivity Róberta Benkovského, ktorý figuroval v známej správe o tunelovaní (Benkovský je “priateľom priateľov” Pčolinského). **Aktuality.sk **Pčolinského priateľom v rámci redakcie je Ladislav Bariak. Spolupráca funguje vzájomne, Pčolinský posúval Bariakovi rôzne informácie z politického prostredia a Bariak ho zas informoval o tom, kto a čo v redakcii plánuje publikovať. Bariak má dobré vzťahy aj v iných redakciách, čo umožňovalo Pčolinskému mať prehľad o tom, čo sa deje v iných redakciách. V čase štúdia bol Bariak aktívnym sympatizantom politickej strany KDH a práve pri tejto príležitosti sa spoznal s Pčolinským. **SME. **V rámci denníka SME sú Pčolinskému priaznivo naklonení Roman Cuprík, Adam Valček a rozbehol spoluprácu aj so Zuzanou Kovačič Hanzelovou, ktorá ochotne Pčolinskému poskytla miesto v médiách po tom, ako ho Peter Tóth obvinil z vynášania informácií z vyšetrovacích spisov. **RTVS. **Priateľské vzťahy s Pčolinským udržiava novinárka Petra Klimešová. Ide o bývalú partnerku bývalého garanta vyšetrovacieho tímu “Gorila” Rudolfa Cádru, ktorý v súčasnosti pracuje v advokátskej kancelárii Evy Mišíkovej. V minulosti mala vzťah s Vladimírom Pčolinským redaktorka Plus 7 Dní Jana Šimíčková. Po ukončení vzťahu Pčolinský za asistencie príslušníkov Policajného zboru spravodajsky Janu Šimíčkovú rozpracoval, pátral po jej zdrojoch, okrem toho vedome šíril o nej nepravdivé informácie s cieľom poškodenia jej osoby. **Spolupracovníci Vladimíra Pčolinského z prostredia silovo-informačných (a iných) zložiek **Vladimír Pčolinský udržiava priateľské vzťahy s Petrom Krajíčkom (bývalý zástupca riaditeľa ÚBOK, legalizant SIS, v období ministrovania Daniela Lipšica – riaditeľ ÚBOK, následne opäť v legalizácii SIS, potom náčelník Mestskej polície Bratislava a napokon námestník SIS). Pritom v minulosti bolo medializované, že Peter Krajíček požičal milión slovenských korún po svojom prvom odchode z PZ Ladislavovi Borárosimu, obvinenému v kauze pozemkovej mafie, ktorý má blízko k zločineckej skupine “sýkorovci”. **Ďalším** dobrým priateľom Pčolinského je Ján Vaľo, bývalý 1. viceprezident Policajného zboru, potom pridelenec PZ v Českej republike, aktuálne pôsobí ako riaditeľ odboru bezpečnosti v SEPS, ktorého Pčolinský často navštevoval aj u neho doma. V prípade, že o Vaľovi vychádzali negatívne novinárske články, bolo úlohou Pčolinského identifikovať zdroj negatívnych informácií. Ešte donedávna bol blízkym spolupracovníkom Pčolinského Boris Beňa, bývalý riaditeľ inšpekcie Ministerstva vnútra, potom pridelenec PZ v Rumunsku, následne riaditeľ inšpekčného odboru SIS, neskôr zástupca riaditeľa SIS. Aktuálne sa nachádza vo väzbe, kde vypovedá proti Pčolinskému. Pritom paradoxom je, že za svoju kariéru vďačí Beňa práve Pčolinskému a Lipšicovi, ktorí sa mu odmenili za to, že zabránil odhaleniu mimomanželského pomeru Daniela Lipšica s banskobystrickou právničkou. Vlastne ani nezabránil, len oddialil, nakoľko milostná komunikácia Daniela Lipšica bola predsa len zverejnená. Taktiež môžeme spomenúť priateľské vzťahy medzi Pčolinským a Michalom Buraľom (bývalý príslušník polície a SIS), ktorý mu v rozpore so zákonom poskytoval informácie z predmetných zložiek. Nie všetci však boli ochotní byť Pčolinskému nápomocní. Napríklad v čase ministrovania Daniela Lipšica na Ministerstve vnútra (2010 – 2012) Pčolinský žiadal prezidenta PZ Jaroslava Spišiaka, aby polícia nevyšetrovala podvod pri zbieraní podpisov pri registrácii politickej strany 99 %. Napriek tejto intervencii Pčolinského Spišiak vec chcel riadne vyšetriť, napokon musel zasiahnuť minister Daniel Lipšic a až potom išiel prípad “do stratena”. Nesmieme zabudnúť ani na súčasného podpredsedu parlamentu a predsedu Výboru NR SR pre kontrolu SIS Gábora Grendela. Jeho vzťahy s Pčolinským sa vyprofilovali počas ich spoločného pôsobenia na MV SR. Pčolinský Grendelovi pomáhal s mediálnou politikou, dával mu odporúčania, s ktorými novinármi má komunikovať a akou formou. Grendelovi tiež zabezpečoval informácie z PZ pre vytipovaných novinárov ako Marek Vagovič, Marián Lechan, Zuzana Petková, Branislav Dobšinský, Martin Linhart. Pre niektorých (napr. Vagoviča) žiadal Grendel od Pčolinského dokonca vykonanie nelegálnych lustrácií. Veľmi dôležitým spolupracovníkom Vladimíra Pčolinského je jeho brat Martin Pčolinský, ktorý pôsobil / pôsobí ako príslušník policajného OŠS (odbor špecializovaných služieb) a zároveň sa angažuje v rámci Tactical Combat Academy. Veľkú dôveru voči Martinovi Pčolinskému potvrdzuje fakt, že v čase, keď bol Lipšic na Ukrajine (aby podporil štátny prevrat), tak ho Martin (na návrh Vladimíra) sprevádzal ako bezpečnostný pracovník. O spolupráci Daniela Lipšica a Vladimíra Pčolinského nemusíme vôbec písať, keďže Pčolinský už dlhodobo sprevádza Lipšica na každom kroku. Ďalšie osoby, ktoré sú súčasťou “siete” Vladimíra Pčolinského pomenujeme v pokračovaní.
12
2.89k
27
9
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept