Zdravie a záhrada
Testovanie

5ffd715ae5efb


Všetkým pekný deň.
Ide o môj prvý príspevok v diskusiách KSB no sledujem a študujem to tu už dlhšie...
Kedže som zachytil informáciu ohľadom ďalšieho celoplošného testovania a prvých dvoch som sa nasilu zúčastnil ,kedže rodinná situácia mi inak nedovoľovala...
No na ďalšom divadle sa už zúčastňovať nemienim.Zachytil som tu info ohľadom odberu krvi no na internete som našiel odber krvi na protilátky.Tak som si zavolal do najbližšieho centra kde tieto odbery vykonávajú a bolo mi vysvetlené jasne a stručne pozitiv-protilátky v tele sú...negativ-telo sa s vírusom nestretlo
Tak sme ďalej pátraním došli k tomu ,že Atg testy kupované vládou sú na rovnakom princípe ako výsledok z krvi (Antigen-protilátka) a to znamená ak som v celoplošnom testovaní bol negativ ,tak som mohol chodiť do práce no pritom sa moje telo s vírusom ešte nestretlo...
A tí s pozitívnym výsledkom museli ostať doma pričom ich telo už nejaké protilátky mať môže...o presnosti paličkových testov je zbytočné písať..ak je to naozaj tak, potom to vyvracia všetko to čo bolo natárané a všetci ,,testovaní,, sú v mylnom domnení ,keď som neg. tak je všetko v poriadku....je však otázne ak sa samozrejme nemýlim ,či v práci budú uznávať tieto krvné testy ak by bol výsledok pozitiv...prikladám aj obrázok z príbalového letáku Atg test ,kde je napísané pri výskyte protilátok je výsledok pozitiv...
Ak sa ovšem mýlim budem vďačný za opravenie...ďakujem


![5ffd715ae5efb](serve/attachment&path=5ffd715ae5efb) Všetkým pekný deň. Ide o môj prvý príspevok v diskusiách KSB no sledujem a študujem to tu už dlhšie... Kedže som zachytil informáciu ohľadom ďalšieho celoplošného testovania a prvých dvoch som sa nasilu zúčastnil ,kedže rodinná situácia mi inak nedovoľovala... No na ďalšom divadle sa už zúčastňovať nemienim.Zachytil som tu info ohľadom odberu krvi no na internete som našiel odber krvi na protilátky.Tak som si zavolal do najbližšieho centra kde tieto odbery vykonávajú a bolo mi vysvetlené jasne a stručne pozitiv-protilátky v tele sú...negativ-telo sa s vírusom nestretlo Tak sme ďalej pátraním došli k tomu ,že Atg testy kupované vládou sú na rovnakom princípe ako výsledok z krvi (Antigen-protilátka) a to znamená ak som v celoplošnom testovaní bol negativ ,tak som mohol chodiť do práce no pritom sa moje telo s vírusom ešte nestretlo... A tí s pozitívnym výsledkom museli ostať doma pričom ich telo už nejaké protilátky mať môže...o presnosti paličkových testov je zbytočné písať..ak je to naozaj tak, potom to vyvracia všetko to čo bolo natárané a všetci ,,testovaní,, sú v mylnom domnení ,keď som neg. tak je všetko v poriadku....je však otázne ak sa samozrejme nemýlim ,či v práci budú uznávať tieto krvné testy ak by bol výsledok pozitiv...prikladám aj obrázok z príbalového letáku Atg test ,kde je napísané pri výskyte protilátok je výsledok pozitiv... Ak sa ovšem mýlim budem vďačný za opravenie...ďakujem
Upravené 12. 1. 2021 o 12:58

Ale toto je veľmi dobrá pripomienka...
Ide o to, že organizmus mnohích ľudí už mohol prekonať Covid bez výraznejších príznakov a má protilátky (antigeny). Teraz Matelko ide plošne testovať antigenovými testami, a do nútenej karantény pôjde množstvo už premorených ľudí s protilátkami, hoci Covid nemajú a nie sú teda ani infekční...
Veď o vytvorenie protilátok v tele sa snažia aj vakcináciou. A toto je situácia, ako keby vláda najprv všetkých vakcinovala v dvoch kolách, a potom išla ešte plošne testovať na protilátky a zatvárať ľudí s protilátkami (od vakciny) do karanteny.
O tom, že už je premorenosť ľudí značná (t.j. ľudia prirodzene získali protilátky), svedčí aj primár hematologického oddelenia na Morave: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=149853393576629&id=103543191540983


Ale toto je veľmi dobrá pripomienka... Ide o to, že organizmus mnohích ľudí už mohol prekonať Covid bez výraznejších príznakov a má protilátky (antigeny). Teraz Matelko ide plošne testovať antigenovými testami, a do nútenej karantény pôjde množstvo už premorených ľudí s protilátkami, hoci Covid nemajú a nie sú teda ani infekční... Veď o vytvorenie protilátok v tele sa snažia aj vakcináciou. A toto je situácia, ako keby vláda najprv všetkých vakcinovala v dvoch kolách, a potom išla ešte plošne testovať na protilátky a zatvárať ľudí s protilátkami (od vakciny) do karanteny. O tom, že už je premorenosť ľudí značná (t.j. ľudia prirodzene získali protilátky), svedčí aj primár hematologického oddelenia na Morave: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=149853393576629&id=103543191540983

pre Sova: v práci ti krvné antigén testy uznávať nebudú, aj keď sú presnejšie.
Napriek tomu žiadne antigén testy s paličkou do nosa - pre vlastné zdravie.
Daj si spraviť kompletné krvné testy na IgA, IgM a IgG. Ak ti test potvrdí prítomnosť IgG v dostatočnej hranici, tak to znamená, že máš už imunitnú odolnosť - stretol sa sa s covidom, alebo si to prekonal. Na základe tohto laboratórneho testu z krvi, ak máš IgG látky ti je tvoj všeobecný lekár povinný vystaviť potvrdenie o prekonaní covid ochorenia a tým pádom sa na teba testovanie a očkovanie nevzťahuje.
Ak tvoj lekár bude s tým potvrdením špekulovať, tak okamžite zmeniť lekára, lebo tvoj je magor.


pre Sova: v práci ti krvné antigén testy uznávať nebudú, aj keď sú presnejšie. Napriek tomu žiadne antigén testy s paličkou do nosa - pre vlastné zdravie. Daj si spraviť kompletné krvné testy na IgA, IgM a IgG. Ak ti test potvrdí prítomnosť IgG v dostatočnej hranici, tak to znamená, že máš už imunitnú odolnosť - stretol sa sa s covidom, alebo si to prekonal. Na základe tohto laboratórneho testu z krvi, ak máš IgG látky ti je tvoj všeobecný lekár povinný vystaviť potvrdenie o prekonaní covid ochorenia a tým pádom sa na teba testovanie a očkovanie nevzťahuje. Ak tvoj lekár bude s tým potvrdením špekulovať, tak okamžite zmeniť lekára, lebo tvoj je magor.

Ďakujem veľmi pekne za vaše odpovede.
Popolvár a v prípade, že protilátky v tele nemám na základe tohto kompletného krvného vyšetrenia??Berie sa to tak,že možem ,,fungovať v normálnom ,, režime?alebo je zas len dobrovolne nasilu Atg test ?ciže neúčasť= doma


Ďakujem veľmi pekne za vaše odpovede. Popolvár a v prípade, že protilátky v tele nemám na základe tohto kompletného krvného vyšetrenia??Berie sa to tak,že možem ,,fungovať v normálnom ,, režime?alebo je zas len dobrovolne nasilu Atg test ?ciže neúčasť= doma
Upravené 12. 1. 2021 o 17:48

Atg testy kupované vládou sú na rovnakom princípe ako výsledok z krvi (Antigen-protilátka) a to znamená ak som v celoplošnom testovaní bol negativ ,tak som mohol chodiť do práce no pritom sa moje telo s vírusom ešte nestretlo...


Nemyslím si, že to je tak ako píšeš. Medzi tými testami je principiálny rozdiel v zdroji testovaného materiálu.


V krvi ako píšeš výskyt nájdeš ak si prekonal/prekonávaš ochorenie.


Z nosohltanu zistíš nálož na sliznici ak "boj" s chorobou "len započal/prebieha". Čiže minulé prekonanie tým neidentifikuješ.


Som síce lajk ale v krvi by som čakal protilátky v inom štádiu ochorenia než na sliznici, ktorá je bránou nákazy.


Zároveň z pohľadu infekčnosti je relevantná nálož práve na sliznici, ktorá hovorí o akútnom prekonávaní choroby a predpoklade šírenia.


Záver:


  • V prípade krvných testov nerozlišuješ akútne chorého od zdravého po prekonaní. Dalo by sa eventuálne doplniť o symptomatickú diagnózu, ale čo s tými bájnymi asymptomatickými nositeľmi?
  • na identifikáciu potrebuješ PCR pripadne kombinácia s antigenovymi. No tie majú vady ktoré sú rozobraté kade tade ale môžu mať zmysel pri prílišnej premorenosti (čo sa ani v NR nepotvrdilo)
  • Neobhajujem antigenové testy len konštatujem neúčinnosť krvných vo vzťahu k brzdeniu šírenia nákazy tým pádom nerelevantnosť ako náhradu PCR/antigenových

[quote="pid:430, uid:222"]Atg testy kupované vládou sú na rovnakom princípe ako výsledok z krvi (Antigen-protilátka) a to znamená ak som v celoplošnom testovaní bol negativ ,tak som mohol chodiť do práce no pritom sa moje telo s vírusom ešte nestretlo...[/quote] Nemyslím si, že to je tak ako píšeš. Medzi tými testami je principiálny rozdiel v zdroji testovaného materiálu. V krvi ako píšeš výskyt nájdeš ak si **prekonal/prekonávaš ochorenie**. Z nosohltanu zistíš nálož na sliznici ak "**boj**" s chorobou "**len započal/prebieha**". Čiže minulé prekonanie tým neidentifikuješ. Som síce lajk ale **v krvi by som čakal protilátky v inom štádiu ochorenia než na sliznici**, ktorá je bránou nákazy. Zároveň z pohľadu infekčnosti je relevantná nálož práve na sliznici, ktorá hovorí o akútnom prekonávaní choroby a predpoklade šírenia. Záver: - V prípade krvných testov nerozlišuješ akútne chorého od zdravého po prekonaní. Dalo by sa eventuálne doplniť o symptomatickú diagnózu, ale čo s tými bájnymi asymptomatickými nositeľmi? - na identifikáciu potrebuješ PCR pripadne kombinácia s antigenovymi. *No tie majú vady ktoré sú rozobraté kade tade ale môžu mať zmysel pri prílišnej premorenosti (čo sa ani v NR nepotvrdilo)* - Neobhajujem antigenové testy len **konštatujem neúčinnosť krvných vo vzťahu k brzdeniu šírenia nákazy tým pádom nerelevantnosť ako náhradu PCR/antigenových**
Upravené 12. 1. 2021 o 22:24

Dovolím si nesúhlasiť..
Máš pravdu,že v testoch je rozdiel a určite viac verím výsledku z krvi..a sám si napísal v krvi nájdeš ak si prekonal/prekonávaš..
Pri Atg testoch neviem či je vylúčená ta možnosť ,že mi výsledok určí či som sa s vírusom už stretol, ale to píšes že taká možnosť nie je...keď som negativ - ale tu by som opáť veril krvnému testu
A sám asi poznáš najlepšie svoje telo ,keď ti vyjde pozitiv Atg test a naozaj sa cítiš zle a máš už tie dávno popísané príznaky...keď mne vyjde pozitiv Atg test a cítim sa dobre kde je vylúčené,že virus som už prekonal/prekonavam ?a nie som pritom šíriteľ lebo som ho buď prekonal alebo som bezpríznakový..Pôjdem rovnako domov ako ty aj keď to už môžem mať za sebou a ani o tom neviem.
Lebo sú bezpríznakové prípady,kde aj štúdia dokázala že títo ľudia nešíria vírus -viď priložený link.


https://blogspravy.tk/2020/12/29/sok-nova-studia-na-vzorke-10-milionov-cinanov-zistila-ze-bezpriznakove-sirenie-covid-19-nikdy-neexistovalo/


PCR testy podľa štúdie tiež nemusia byť zárukou.. a o zabezpečení podmienok pri jednom alebo druhom teste je tiež na zamyslenie-kade tade v stanoch a za akých podmienok.
Ide o to , čomu veríš ty a či nejde naozaj o to nakaziť čo najvyšši počet obyvateľov no a ďalšia vec vieme kedy a kde sa používala táto metóda ...a možno by som sa odvolal aj na knihu alebo aj film od Orwella 1984...5ffe720fe2303
5ffe720fea031
5ffe720fec793


Dovolím si nesúhlasiť.. Máš pravdu,že v testoch je rozdiel a určite viac verím výsledku z krvi..a sám si napísal v krvi nájdeš ak si prekonal/prekonávaš.. Pri Atg testoch neviem či je vylúčená ta možnosť ,že mi výsledok určí či som sa s vírusom už stretol, ale to píšes že taká možnosť nie je...keď som negativ - ale tu by som opáť veril krvnému testu A sám asi poznáš najlepšie svoje telo ,keď ti vyjde pozitiv Atg test a naozaj sa cítiš zle a máš už tie dávno popísané príznaky...keď mne vyjde pozitiv Atg test a cítim sa dobre kde je vylúčené,že virus som už prekonal/prekonavam ?a nie som pritom šíriteľ lebo som ho buď prekonal alebo som bezpríznakový..Pôjdem rovnako domov ako ty aj keď to už môžem mať za sebou a ani o tom neviem. Lebo sú bezpríznakové prípady,kde aj štúdia dokázala že títo ľudia nešíria vírus -viď priložený link. https://blogspravy.tk/2020/12/29/sok-nova-studia-na-vzorke-10-milionov-cinanov-zistila-ze-bezpriznakove-sirenie-covid-19-nikdy-neexistovalo/ PCR testy podľa štúdie tiež nemusia byť zárukou.. a o zabezpečení podmienok pri jednom alebo druhom teste je tiež na zamyslenie-kade tade v stanoch a za akých podmienok. Ide o to , čomu veríš ty a či nejde naozaj o to nakaziť čo najvyšši počet obyvateľov no a ďalšia vec vieme kedy a kde sa používala táto metóda ...a možno by som sa odvolal aj na knihu alebo aj film od Orwella 1984...![5ffe720fe2303](serve/attachment&path=5ffe720fe2303) ![5ffe720fea031](serve/attachment&path=5ffe720fea031) ![5ffe720fec793](serve/attachment&path=5ffe720fec793)
Upravené 13. 1. 2021 o 05:24

Pri Atg testoch neviem či je vylúčená ta možnosť ,že mi výsledok určí či som sa s vírusom už stretol, ale to píšes že taká možnosť nie je...keď som negativ


Čisto laicky mi nepríde zmyselné aby na sliznici bolo relevantné množstvo protilátok PO prekonaní ochorenia. Možno nejaký kratší čas ale potom bude sliznica "čistá". Inak by tam každý mal protilátky na všetky vírusy, ktoré telo bežne odrazí. Skôr čakám, že ich tam z krvi vie telo natlačiť ak ich má v aktívnych zálohách (po prekonaní ochorenia). Ak ich nemá, musí ich vyrobiť a v krvi ich v jednom momente bude menej ako na sliznici, nakoľko sa cez krv len transportujú na miesto potreby.


Čiže (ako je aj v texte na obrázku od teba @Sova) do N dní (14 podľa obrázku pre PCR) je citlivý antigen/PCR zo sliznice (presnoť antigenových aj PCR testov nechajme bokom - sú aké sú). Zároveň v krvi má zmysel hľadať protilátky (aktívne zálohy) až PO, prípadne v POKROČILEJŠEJ fáze ochorenia, kedy telo už stíha produkovať NAD aktuálnu potrebu čiže niekedy od dňa M (podľa obrázku 10-13 deň).

O tom ako fungujú protilátky vs lymfocyty je celkom pekne laicky pojednané v tomto videu: https://rumble.com/vc9gxy-svtov-uznvan-expert-dr.-bhakdi-k-vakcna-proti-covid-19-je-nebezpen-a-zbyten.html
Je to síce hlavne k vakcínam ale objasňuje tam aj ako funguje imunitný systém (veľmi zjednodušene).


Záver:


  • odhaľovanie z krvi ti neakceptujú prinajmenšom zo spomenutých principiálnych (epidemiologických) dôvodov
  • ak sa človek bojí hlavne o zdravie, odporúčal by som zamerať sa na aktívnu obranu v podobe lymfocytov (vit. D, C, zinok, mikroflóra, veľa pohybu, čerstvý vzduch etc.). Nezabudnúť hlavne na časté vetranie obzvlášť ak si niekoho doma hostí iných ľudí - treba sa zbaviť veľkej nálože v ovzduší aby prípadná prvá línia obrany (protilátky) stíhala a druhá nebola preťažená (horúčky, kolapsy a iné symptómy).

[quote="pid:525, uid:222"]Pri Atg testoch neviem či je vylúčená ta možnosť ,že mi výsledok určí či som sa s vírusom už stretol, ale to píšes že taká možnosť nie je...keď som negativ[/quote] Čisto laicky mi nepríde zmyselné aby na sliznici bolo relevantné množstvo protilátok PO prekonaní ochorenia. Možno nejaký kratší čas ale potom bude sliznica "čistá". Inak by tam každý mal protilátky na všetky vírusy, ktoré telo bežne odrazí. Skôr čakám, že ich tam z krvi vie telo natlačiť **ak ich má** v aktívnych zálohách (po prekonaní ochorenia). Ak ich nemá, musí ich vyrobiť a v krvi ich v jednom momente bude menej ako na sliznici, nakoľko sa cez krv len transportujú na miesto potreby. Čiže (ako je aj v texte na obrázku od teba @Sova) do N dní (14 podľa obrázku pre PCR) je citlivý antigen/PCR zo sliznice (presnoť antigenových aj PCR testov nechajme bokom - sú aké sú). Zároveň v krvi má zmysel hľadať protilátky (aktívne zálohy) až PO, prípadne v POKROČILEJŠEJ fáze ochorenia, kedy telo už stíha produkovať NAD aktuálnu potrebu čiže niekedy od dňa M (podľa obrázku 10-13 deň). O tom ako fungujú protilátky vs lymfocyty je celkom pekne laicky pojednané v tomto videu: https://rumble.com/vc9gxy-svtov-uznvan-expert-dr.-bhakdi-k-vakcna-proti-covid-19-je-nebezpen-a-zbyten.html Je to síce hlavne k vakcínam ale objasňuje tam aj ako funguje imunitný systém (veľmi zjednodušene). Záver: - odhaľovanie z krvi ti neakceptujú prinajmenšom zo spomenutých principiálnych (epidemiologických) dôvodov - ak sa človek bojí hlavne o zdravie, odporúčal by som zamerať sa na aktívnu obranu v podobe lymfocytov (vit. D, C, zinok, mikroflóra, veľa pohybu, čerstvý vzduch etc.). Nezabudnúť hlavne na časté vetranie obzvlášť ak si niekoho doma hostí iných ľudí - treba sa zbaviť veľkej nálože v ovzduší aby prípadná prvá línia obrany (protilátky) stíhala a druhá nebola preťažená (horúčky, kolapsy a iné symptómy).

Lebo sú bezpríznakové prípady,kde aj štúdia dokázala že títo ľudia nešíria vírus -viď priložený link.


S týmto súhlasím, ale presvedč o tom Mikasa a spol., ktorí majú inú agendu. Asi ťažko im vysvetlíš že po krvnom teste máš protilátky ale chorý nie si "lebo však nemám príznaky" a ak by si aj bol "bezpríznakový" tak to nemôžeš šíriť. Jednoducho ťa nechajú doma ako aj s pozitívnym antigénovým/PCR testom.


[quote="pid:525, uid:222"]Lebo sú bezpríznakové prípady,kde aj štúdia dokázala že títo ľudia nešíria vírus -viď priložený link.[/quote] S týmto súhlasím, ale presvedč o tom Mikasa a spol., ktorí majú inú agendu. Asi ťažko im vysvetlíš že po krvnom teste máš protilátky ale chorý nie si "lebo však nemám príznaky" a ak by si aj bol "bezpríznakový" tak to nemôžeš šíriť. Jednoducho ťa nechajú doma ako aj s pozitívnym antigénovým/PCR testom.

pre Sova: ak všetky Ig látky máš v krvnom teste podlimitné, t.j. si negatívny, tak podľa zdravej logiky by si mal slobodne fungovať. No, kedže zdravá logika na Slovensku a vo svete Covidu je perzekuovaná a testovaním a vakcináciou sa sledujú iné ciele než deklarované, tak ti tento výsledok nebudú chcieť uznať.
A následne sa dostaneš do situácie, ktorá ti ukáže mieru tvojho zotročenia systémom. Každý má na výber: zachovanie si vlastného zdravia, alebo jeho poškodenie (možno aj trvalé) špajchľou do nosa, či nejakým iným svinstvom v kloktacom teste.
Ja neviem, ako dlho ešte potrvá ten covid teror na Slovensku. Mesiac, dva, tri? Neviem...
No, kto mu podľahne, ten riskuje doživotné zdravotné následky.
Ja nerozumiem, prečo to ľudia neotočia: teraz ich vládna moc a zamestnávatelia vydierajú testami, aby mohli ísť do práce. Prečo si jednoducho nepovedia: OK, žiadny test, sedím doma. Sami sa mi budete doprosovať, aby som do práce prišiel.
A nielen bez testu, ale aj bez rúška...


pre Sova: ak všetky Ig látky máš v krvnom teste podlimitné, t.j. si negatívny, tak podľa zdravej logiky by si mal slobodne fungovať. No, kedže zdravá logika na Slovensku a vo svete Covidu je perzekuovaná a testovaním a vakcináciou sa sledujú iné ciele než deklarované, tak ti tento výsledok nebudú chcieť uznať. A následne sa dostaneš do situácie, ktorá ti ukáže mieru tvojho zotročenia systémom. Každý má na výber: zachovanie si vlastného zdravia, alebo jeho poškodenie (možno aj trvalé) špajchľou do nosa, či nejakým iným svinstvom v kloktacom teste. Ja neviem, ako dlho ešte potrvá ten covid teror na Slovensku. Mesiac, dva, tri? Neviem... No, kto mu podľahne, ten riskuje doživotné zdravotné následky. Ja nerozumiem, prečo to ľudia neotočia: teraz ich vládna moc a zamestnávatelia vydierajú testami, aby mohli ísť do práce. Prečo si jednoducho nepovedia: OK, žiadny test, sedím doma. Sami sa mi budete doprosovať, aby som do práce prišiel. A nielen bez testu, ale aj bez rúška...

Zhrnuté jasne a zrozumiteľne..každopádne pôjdem cestou odberu krvi a uvidí sa ako sa k tomu postavia v práci bez ohľadu na výsledok.
Na ten záver asi len toľko ,že to nedovoľuje strach...čo ak prídem o prácu ,čo ak...


Zhrnuté jasne a zrozumiteľne..každopádne pôjdem cestou odberu krvi a uvidí sa ako sa k tomu postavia v práci bez ohľadu na výsledok. Na ten záver asi len toľko ,že to nedovoľuje strach...čo ak prídem o prácu ,čo ak...

Čisto laicky mi nepríde zmyselné aby na sliznici bolo relevantné množstvo protilátok PO prekonaní ochorenia. Možno nejaký kratší čas ale potom bude sliznica "čistá". Inak by tam každý mal protilátky na všetky vírusy, ktoré telo bežne odrazí. Skôr čakám, že ich tam z krvi vie telo natlačiť ak ich má v aktívnych zálohách (po prekonaní ochorenia). Ak ich nemá, musí ich vyrobiť a v krvi ich v jednom momente bude menej ako na sliznici, nakoľko sa cez krv len transportujú na miesto potreby.

Toto logiku dáva...ide o to kedy sa ľudia nad tým zamyslia a začnú keď už tak riešit vyšetrenie z krvi..nakoľko je to kolotoč ak som na Atg/PCR teste negativ momentálne ,no z krvi môžem byť pozitiv ... a ak by som bol aj pozitiv na Atg teste nemusím byť infekčný a telo s tým pracuje keďže je to stále Antigenový test - test na protilátky


[quote="pid:534, uid:213"]Čisto laicky mi nepríde zmyselné aby na sliznici bolo relevantné množstvo protilátok PO prekonaní ochorenia. Možno nejaký kratší čas ale potom bude sliznica "čistá". Inak by tam každý mal protilátky na všetky vírusy, ktoré telo bežne odrazí. Skôr čakám, že ich tam z krvi vie telo natlačiť ak ich má v aktívnych zálohách (po prekonaní ochorenia). Ak ich nemá, musí ich vyrobiť a v krvi ich v jednom momente bude menej ako na sliznici, nakoľko sa cez krv len transportujú na miesto potreby.[/quote] Toto logiku dáva...ide o to kedy sa ľudia nad tým zamyslia a začnú keď už tak riešit vyšetrenie z krvi..nakoľko je to kolotoč ak som na Atg/PCR teste negativ momentálne ,no z krvi môžem byť pozitiv ... a ak by som bol aj pozitiv na Atg teste nemusím byť infekčný a telo s tým pracuje keďže je to stále Antigenový test - test na protilátky

Zhrnuté jasne a zrozumiteľne..každopádne pôjdem cestou odberu krvi a uvidí sa ako sa k tomu postavia v práci bez ohľadu na výsledok.


Budem rád ak dáš potom ECHO. Určite by sa aj ľudia v mojom okolí potešili možnosti vynechať Atg zo sliznice a ušetriť na PCR.


[quote="pid:552, uid:222"]Zhrnuté jasne a zrozumiteľne..každopádne pôjdem cestou odberu krvi a uvidí sa ako sa k tomu postavia v práci bez ohľadu na výsledok.[/quote] Budem rád ak dáš potom ECHO. Určite by sa aj ľudia v mojom okolí potešili možnosti vynechať Atg zo sliznice a ušetriť na PCR.

pre Sova: ak všetky Ig látky máš v krvnom teste podlimitné, t.j. si negatívny, tak podľa zdravej logiky by si mal slobodne fungovať. No, kedže zdravá logika na Slovensku a vo svete Covidu je perzekuovaná a testovaním a vakcináciou sa sledujú iné ciele než deklarované, tak ti tento výsledok nebudú chcieť uznať.


Si si istý, že podlimitné znamená, že nie si infekčný? Ak z krvi protilátky presunieš do slizníc prípadne vyčerpáš (viz video vyššie) tak môžeš byť chorý/infekčný a zároveň mať podlimitné protilátky.


Ja nerozumiem, prečo to ľudia neotočia: teraz ich vládna moc a zamestnávatelia vydierajú testami, aby mohli ísť do práce. Prečo si jednoducho nepovedia: OK, žiadny test, sedím doma. Sami sa mi budete doprosovať, aby som do práce prišiel.
A nielen bez testu, ale aj bez rúška...


Osobne chodím bez rúška vonku (v obchodoch sa podriadzujem ale na úkor obchodov len v nevyhnutnej miere). Atg sa nezúčastním pretože mi to práca dnes dovoľuje.


Ale čo s ľudmi, ktorí sú na hrane? Žijú z mesiaca na mesiac, od výplaty k výplate s hypotékami na krku? Tí len tak nezostanú doma a nebudú čakať až si ich zavolajú.


[quote="pid:548, uid:112"]pre Sova: ak všetky Ig látky máš v krvnom teste podlimitné, t.j. si negatívny, tak podľa zdravej logiky by si mal slobodne fungovať. No, kedže zdravá logika na Slovensku a vo svete Covidu je perzekuovaná a testovaním a vakcináciou sa sledujú iné ciele než deklarované, tak ti tento výsledok nebudú chcieť uznať.[/quote] Si si istý, že podlimitné znamená, že nie si infekčný? Ak z krvi protilátky presunieš do slizníc prípadne vyčerpáš (viz video vyššie) tak môžeš byť chorý/infekčný a zároveň mať podlimitné protilátky. [quote="pid:548, uid:112"]Ja nerozumiem, prečo to ľudia neotočia: teraz ich vládna moc a zamestnávatelia vydierajú testami, aby mohli ísť do práce. Prečo si jednoducho nepovedia: OK, žiadny test, sedím doma. Sami sa mi budete doprosovať, aby som do práce prišiel. A nielen bez testu, ale aj bez rúška...[/quote] Osobne chodím bez rúška vonku (v obchodoch sa podriadzujem ale na úkor obchodov len v nevyhnutnej miere). Atg sa nezúčastním pretože mi to práca dnes dovoľuje. Ale čo s ľudmi, ktorí sú na hrane? Žijú z mesiaca na mesiac, od výplaty k výplate s hypotékami na krku? Tí len tak nezostanú doma a nebudú čakať až si ich zavolajú.

strach, že prídeš o prácu... Ja ti rozumiem, no musíš si uvedomiť, že ak prídeš o zdravie, tak o tú prácu prídeš tiež... Tak ti ostane aspoň zdravie a práca sa vždy nájde, no zdravie ti už nikto nevráti...


strach, že prídeš o prácu... Ja ti rozumiem, no musíš si uvedomiť, že ak prídeš o zdravie, tak o tú prácu prídeš tiež... Tak ti ostane aspoň zdravie a práca sa vždy nájde, no zdravie ti už nikto nevráti...

ešte raz ku krvným a antigénovým testom, lebo niektorí v tom nemajú jasno a zavádzajú ostatných hlúposťami.
výtery z nosohltanu - antigén testy - odhalia, resp. mali by odhaliť, ak sú spoľahlivé, prítomnosť antigénov zo sliznice. Antigény so sliznice sú typu IgA (dúfam, že som to nepoplietol s IgM) - tzv. slizničné, a vyskytujú sa len vo fáze, keď organizmus došiel v nedávnom čase do kontaktu s vírusom a zvádza s ním boj. V tejto "akútnej" fáze si organizmum vytvára aj antigény v krvi - IgM - tie sterové (vatičkové) testy neodhalia.
Krvné testy - treba si dať spraviť tie, ktoré rozlišujú typ antigénov. Ak vyskočí pozitivita na IgM a IgA - antigény akútnej fázy, tak sa kvôli potvrdeniu, že sa jedná skutočne o covid, robí ešte PCR test, lebo krvné testy majú preukaznosť cca 95%. Preto ešte ten PCR, kvôli tej 5% chybovosti.
Ak sa preukáže prítomnosť IgG látok v krvných testoch, tak to znamená, že dotyčný v minulosti sa s vírusom Sars-CoV-2 stretol a prekonal ho - má imunitu. (PCR sa v takomto prípade nerobí)
Cieľom, prečo si dávať krvné testy, nie je potvrdzovať si nimi negativitu, ale preukázať, že som sa už s vírusom úspešne v minulosti stretol a mám IgG látky - imunitu. Preto, ak som bol niekedy PCR a antigén testami potvrdený ako pozitívny, alebo som chorobu prekonal, tak najskôr o dva týždne treba ísť na krvné. Skôr nebude dostatočná hladina IgG látok.
Na základe toho všeobecný lekár vystaví Potvrdenie o výnimke z testovania, a toto potvrdenie je akceptované.


ešte raz ku krvným a antigénovým testom, lebo niektorí v tom nemajú jasno a zavádzajú ostatných hlúposťami. výtery z nosohltanu - antigén testy - odhalia, resp. mali by odhaliť, ak sú spoľahlivé, prítomnosť antigénov zo sliznice. Antigény so sliznice sú typu IgA (dúfam, že som to nepoplietol s IgM) - tzv. slizničné, a vyskytujú sa len vo fáze, keď organizmus došiel v nedávnom čase do kontaktu s vírusom a zvádza s ním boj. V tejto "akútnej" fáze si organizmum vytvára aj antigény v krvi - IgM - tie sterové (vatičkové) testy neodhalia. Krvné testy - treba si dať spraviť tie, ktoré rozlišujú typ antigénov. Ak vyskočí pozitivita na IgM a IgA - antigény akútnej fázy, tak sa kvôli potvrdeniu, že sa jedná skutočne o covid, robí ešte PCR test, lebo krvné testy majú preukaznosť cca 95%. Preto ešte ten PCR, kvôli tej 5% chybovosti. Ak sa preukáže prítomnosť IgG látok v krvných testoch, tak to znamená, že dotyčný v minulosti sa s vírusom Sars-CoV-2 stretol a prekonal ho - má imunitu. (PCR sa v takomto prípade nerobí) Cieľom, prečo si dávať krvné testy, nie je potvrdzovať si nimi negativitu, ale preukázať, že som sa už s vírusom úspešne v minulosti stretol a mám IgG látky - imunitu. Preto, ak som bol niekedy PCR a antigén testami potvrdený ako pozitívny, alebo som chorobu prekonal, tak najskôr o dva týždne treba ísť na krvné. Skôr nebude dostatočná hladina IgG látok. Na základe toho všeobecný lekár vystaví Potvrdenie o výnimke z testovania, a toto potvrdenie je akceptované.

https://www.medirex.sk/vysetrenie/komplexna-odpoved-na-covid-19-protilatky-iga-igm-igg#informacie


Tu je to aj od medirexu. Ak teda máš IgG tak ťa môžu považovať za toho čo prekonal. Ale ako píšu odporúčaju k tomu PCR aby eliminovali prítomnosť RNA živého vírusu (prípadnú infekčnosť).


Kde sa dočítam že je toto potvrdenie akceptované? Vyhláška/stanovisko dnešnej verchušky by bolo fajn.


Uzáver:


  • máš IgG z krvi plus papier od lekára nemusíš ísť na test
  • nemáš IgG musíš ísť na testy

Správne @popolvar?

Ešte k tomu odporúčaniu nenechať si špajchlovať si myslel aj PCR u školených laborantov?

Každý má na výber: zachovanie si vlastného zdravia, alebo jeho poškodenie (možno aj trvalé) špajchľou do nosa, či nejakým iným svinstvom v kloktacom teste.


https://www.medirex.sk/vysetrenie/komplexna-odpoved-na-covid-19-protilatky-iga-igm-igg#informacie Tu je to aj od medirexu. Ak teda máš IgG tak ťa môžu považovať za toho čo prekonal. Ale ako píšu odporúčaju k tomu PCR aby eliminovali prítomnosť RNA živého vírusu (prípadnú infekčnosť). Kde sa dočítam že je toto potvrdenie akceptované? Vyhláška/stanovisko dnešnej verchušky by bolo fajn. Uzáver: - máš IgG z krvi plus papier od lekára nemusíš ísť na test - nemáš IgG musíš ísť na testy Správne @popolvar? Ešte k tomu odporúčaniu nenechať si špajchlovať si myslel aj PCR u školených laborantov? [quote="pid:548, uid:112"]Každý má na výber: zachovanie si vlastného zdravia, alebo jeho poškodenie (možno aj trvalé) špajchľou do nosa, či nejakým iným svinstvom v kloktacom teste.[/quote]

trošku treba objasniť: antigén je látka, v prípade chorôb -zjednodušene samotný choroboplodný zárodok, napr. vírus či baktéria, teda napr. vírus korona. Protilátky sú telom v krvi vytvorené látky rôznych typov - IgA alebo IgM, ktoré sa tvoria ako prvé, no nie hneď, ale až po niekoľkých dňoch po začatí boja tela s infekciou a potom časom aj väčšinou zmiznú ako prvé, neskôr sa začnú tvoriť aj protilátky typu IgG, ktoré zostávajú v obehu dlhšie - u korony často minimálne niekoľko mesiacov, u niektorých chorôb dokonca doživotne. Ale je tu jedno veľké ale... Nie u každého, ktorý prekonal infekciu, sa tie protilátky vytvoria v dostatočnom množstve, aby sa dali laboratórne zistiť alebo aby ďalej poskytovali telu ochranu pred daným vírusom. Čiže zjednodušene povedané neprítomnosť protilátok neznamená, že dotyčný chorobu neprekonal - je len väčšia pravdepodobnosť, že ešte neprekonal. Ani prítomnosť protilátok nezaručuje, že sa dotyčný už nemôže nakaziť, je len pravdepodobné, že s protilátkami má imunitu.


Ešte krátko k antigénovým testom: prítomnosť antigénu sa dá dokázať buď nepriamo tak, že výter s prítomným dokazovaným antigénom napr. naším vírusom sa zmieša s roztokom, kde už sú prítomné protilátky a ak spolu s vírusom zreagujú, zafarbia sa oba pásiky - to sú tie rýchlotesty. Alebo sa dá prítomnosť antigénu dokázať priamo, napr. PCR testom, keď hľadáme konkrétny úsek toho antigénu, resp. jeho časti - nukleovej kyseliny pomocou rozmnoženia a následnej detekcie jeho nukleových kyselín. A v oboch prípadoch treba vzorku z toho miesta, kde sa antigén nachádza v najväčšom množstve, napr. na sliznici, preto v oboch prípadoch výter alebo alternatívne výplach. Aj tu je jedno veľké ale... Tiež nie u každého, kto je infikovaný, sa dá zistiť prítomnosť antigénu, napr. vírusu, a to z rôznych dôvodov, napr. ešte je infekcia na začiatku a na sliznici jednoducho netrafíme miesto s potrebným množstvom vírusov alebo už je v pokročilejšom štádiu, keď už ich tam zase nie je dosť a to "okno", počas ktorého ich tam je dosť, je často len pár dní. Rýchlotesty sú často pozitívne kratšiu dobu ako PCR testy, oba testy však nedokazujú ŽIVÉ vírusy, teda nevieme, či pozitívny test našiel živé alebo mŕtve vírusy. V niektorých prípadoch sú napr. PCR testy ešte niekoľko týždňov po prekonaní infekcie pozitívne, to však neznamená, že dotyčný šíri nákazu, pretože ak má na sliznici zvyšky mŕtvych vírusov, tými sa nikto nenakazí...


Ďalší problém je, že všetky tieto spomínané testy môžu byť niekedy falošne pozitívne...


trošku treba objasniť: antigén je látka, v prípade chorôb -zjednodušene samotný choroboplodný zárodok, napr. vírus či baktéria, teda napr. vírus korona. Protilátky sú telom v krvi vytvorené látky rôznych typov - IgA alebo IgM, ktoré sa tvoria ako prvé, no nie hneď, ale až po niekoľkých dňoch po začatí boja tela s infekciou a potom časom aj väčšinou zmiznú ako prvé, neskôr sa začnú tvoriť aj protilátky typu IgG, ktoré zostávajú v obehu dlhšie - u korony často minimálne niekoľko mesiacov, u niektorých chorôb dokonca doživotne. Ale je tu jedno veľké ale... Nie u každého, ktorý prekonal infekciu, sa tie protilátky vytvoria v dostatočnom množstve, aby sa dali laboratórne zistiť alebo aby ďalej poskytovali telu ochranu pred daným vírusom. Čiže zjednodušene povedané neprítomnosť protilátok neznamená, že dotyčný chorobu neprekonal - je len väčšia pravdepodobnosť, že ešte neprekonal. Ani prítomnosť protilátok nezaručuje, že sa dotyčný už nemôže nakaziť, je len pravdepodobné, že s protilátkami má imunitu. Ešte krátko k antigénovým testom: prítomnosť antigénu sa dá dokázať buď nepriamo tak, že výter s prítomným dokazovaným antigénom napr. naším vírusom sa zmieša s roztokom, kde už sú prítomné protilátky a ak spolu s vírusom zreagujú, zafarbia sa oba pásiky - to sú tie rýchlotesty. Alebo sa dá prítomnosť antigénu dokázať priamo, napr. PCR testom, keď hľadáme konkrétny úsek toho antigénu, resp. jeho časti - nukleovej kyseliny pomocou rozmnoženia a následnej detekcie jeho nukleových kyselín. A v oboch prípadoch treba vzorku z toho miesta, kde sa antigén nachádza v najväčšom množstve, napr. na sliznici, preto v oboch prípadoch výter alebo alternatívne výplach. Aj tu je jedno veľké ale... Tiež nie u každého, kto je infikovaný, sa dá zistiť prítomnosť antigénu, napr. vírusu, a to z rôznych dôvodov, napr. ešte je infekcia na začiatku a na sliznici jednoducho netrafíme miesto s potrebným množstvom vírusov alebo už je v pokročilejšom štádiu, keď už ich tam zase nie je dosť a to "okno", počas ktorého ich tam je dosť, je často len pár dní. Rýchlotesty sú často pozitívne kratšiu dobu ako PCR testy, oba testy však nedokazujú ŽIVÉ vírusy, teda nevieme, či pozitívny test našiel živé alebo mŕtve vírusy. V niektorých prípadoch sú napr. PCR testy ešte niekoľko týždňov po prekonaní infekcie pozitívne, to však neznamená, že dotyčný šíri nákazu, pretože ak má na sliznici zvyšky mŕtvych vírusov, tými sa nikto nenakazí... Ďalší problém je, že všetky tieto spomínané testy môžu byť niekedy falošne pozitívne...
Upravené 13. 1. 2021 o 20:23

@NaCeste Tak som sa dal na krvný test s výsledkom negativ a hodnoty takmer nulové na protilátky=zdravý bez prekonania vírusu
Ako písal @popolvar v práci to samozrejme neuznali ,takže zdravý človek proti svojej vôli doma...pekný večer vám

@NaCeste Tak som sa dal na krvný test s výsledkom negativ a hodnoty takmer nulové na protilátky=zdravý bez prekonania vírusu Ako písal @popolvar v práci to samozrejme neuznali ,takže zdravý človek proti svojej vôli doma...pekný večer vám
Upravené 26. 1. 2021 o 19:28

Ďalší problém je, že všetky tieto spomínané testy môžu byť niekedy falošne pozitívne...


Ako vedia všetky tieto testy odlíšiť vírus chrípky od covidu? Štatisticky je nemožné, aby za predchádzajúcich 30 rokov u nás boli všade masívne rozšírené chrípkové vírusy, a zrazu chorí ľudia na chrípku zmizli, chrípka nikoho nezaujíma a nikto sa ani nesnaží u chorých tento vírus zistiť. To akože sa nikde za posledný rok chrípka nevyskytla a lekárov či tzv. "vedcov" netrápi?


Kde sú testy na chrípku?


[quote="pid:580, uid:135"]Ďalší problém je, že všetky tieto spomínané testy môžu byť niekedy falošne pozitívne...[/quote] Ako vedia všetky tieto testy odlíšiť vírus chrípky od covidu? Štatisticky je nemožné, aby za predchádzajúcich 30 rokov u nás boli všade masívne rozšírené chrípkové vírusy, a zrazu chorí ľudia na chrípku zmizli, chrípka nikoho nezaujíma a nikto sa ani nesnaží u chorých tento vírus zistiť. To akože sa nikde za posledný rok chrípka nevyskytla a lekárov či tzv. "vedcov" netrápi? Kde sú testy na chrípku?
Upravené 26. 1. 2021 o 20:24

takže zdravý človek proti svojej vôli doma


Ja som bol nedavno na preventivke a plne zdravy. Test na protilatky som si nedaval, naco by som aj mal, ked som dlhodobo zdravy. A ked opäť nechcu v mojej praci zdraveho cloveka, tak zas budem "sediet doma".


[quote="pid:1566, uid:222"]takže zdravý človek proti svojej vôli doma[/quote] Ja som bol nedavno na preventivke a plne zdravy. Test na protilatky som si nedaval, naco by som aj mal, ked som dlhodobo zdravy. A ked opäť nechcu v mojej praci zdraveho cloveka, tak zas budem "sediet doma".

aby za predchádzajúcich 30 rokov u nás boli všade masívne rozšírené chrípkové vírusy


Otázka znie tak, či všetky chrípkové epidémie v minulosti boli naozaj chrípkové. Množstvo ľudí s protilátkami a funkčným imunosystémom túto tézu nabúrava. Nepamätám si, že by bol ktosi robil test na chrípku, pozrel do krku, zmeral teplotu a bolo vybavené. Mnohé respiračné ochorenia neboli vôbec rozlišované podľa pôvodcu.


[quote="pid:1579, uid:48"]aby za predchádzajúcich 30 rokov u nás boli všade masívne rozšírené chrípkové vírusy[/quote] Otázka znie tak, či všetky chrípkové epidémie v minulosti boli naozaj chrípkové. Množstvo ľudí s protilátkami a funkčným imunosystémom túto tézu nabúrava. Nepamätám si, že by bol ktosi robil test na chrípku, pozrel do krku, zmeral teplotu a bolo vybavené. Mnohé respiračné ochorenia neboli vôbec rozlišované podľa pôvodcu.

Z novinového článku, rok 2017, január 23., https://primar.sme.sk/c/20440494/chripka-prerastla-do-celoslovenskej-epidemie.html:
Úradu verejného zdravotníctva nahlásili lekári za uplynulý týždeň už takmer 11-tisíc chorých. Kým vlani v tomto čase trpelo respiračnými ochoreniami vrátane chrípky približne štyritisíc ľudí, dnes sú chorí približne dvaja ľudia zo sto.

Dobre, tak skúsim trochu zmeniť otázku: ako odlíšiť chrípku od ostatných respiračných ochorení, a ako to dnes robia PCR ci AG testy, že vedia odlíšiť chrípku a iné respiračné ochorenia od covidu? Chrípka a jej sestry zmizla a z ničoho nič sa minulý rok na svete objavili PRC a AG testy, ktoré dokážu jeden vírus odlíšiť od všetkých ostatných. Ale pri chrípke to nedokážu.


Z novinového článku, rok 2017, január 23., https://primar.sme.sk/c/20440494/chripka-prerastla-do-celoslovenskej-epidemie.html: _Úradu verejného zdravotníctva nahlásili lekári za uplynulý týždeň už takmer 11-tisíc chorých. Kým vlani v tomto čase trpelo respiračnými ochoreniami vrátane chrípky približne štyritisíc ľudí, dnes sú chorí približne dvaja ľudia zo sto. _ Dobre, tak skúsim trochu zmeniť otázku: ako odlíšiť chrípku od ostatných respiračných ochorení, a ako to dnes robia PCR ci AG testy, že vedia odlíšiť** chrípku a iné respiračné ochorenia** od covidu? Chrípka a jej sestry zmizla a z ničoho nič sa minulý rok na svete objavili PRC a AG testy, ktoré dokážu jeden vírus odlíšiť od všetkých ostatných. Ale pri chrípke to nedokážu.
Upravené 26. 1. 2021 o 23:02

Dobre, tak skúsim trochu zmeniť otázku: ako odlíšiť chrípku od ostatných respiračných ochorení, a ako to dnes robia PCR ci AG testy, že vedia odlíšiť chrípku a iné respiračné ochorenia od covidu?

Pri prvom teste národa som hľadal možnosti ako sa vyhnúť testovaniu a tak som to riešil aj s obvodnou ,že sa nemienim toho zúčastniť
Mýslím,že vo vysokej miere boli podchytení aj lekári a stále opakovala ak ste chorý musíte na test ak vyšiel negativ ,tak vtedy mi vedia určiť následnú diagnózu ..čiže základom všetkého je test bez ktorého už nevedia určiť chrípku,angínu atď..za rok to asi zabudli...


[quote="pid:1585, uid:48"]Dobre, tak skúsim trochu zmeniť otázku: ako odlíšiť chrípku od ostatných respiračných ochorení, a ako to dnes robia PCR ci AG testy, že vedia odlíšiť chrípku a iné respiračné ochorenia od covidu?[/quote] Pri prvom teste národa som hľadal možnosti ako sa vyhnúť testovaniu a tak som to riešil aj s obvodnou ,že sa nemienim toho zúčastniť Mýslím,že vo vysokej miere boli podchytení aj lekári a stále opakovala ak ste chorý musíte na test ak vyšiel negativ ,tak vtedy mi vedia určiť následnú diagnózu ..čiže základom všetkého je test bez ktorého už nevedia určiť chrípku,angínu atď..za rok to asi zabudli...

chrípka sa môže diagnostikovať aj klinicky - to bola väčšina prípadov v minulosti, no potvrdiť sa dá len testom, teda výterom a z toho buď PCR testom alebo menej spoľahlivým antigénovým rýchlotestom, podobne ako pri korone. Ale ak chceme testovať na chrípku aj koronu, normálne treba robiť dva výtery, pretože každý ide kvázi na iné vyšetrenie, jeden na chrípku a jeden na koronu. Momentálne sa pracuje aj na tom, aby to šlo v jednom teste. Chrípka samozrejme nezmizla, len je jej menej, a v súčasnosti na ňu aj tak testuje len málo lekárov, keďže korona je "v móde" a buď na to jednoducho lekári nemyslia alebo nestačia kapacity, či už materiálne alebo finančné.


chrípka sa môže diagnostikovať aj klinicky - to bola väčšina prípadov v minulosti, no potvrdiť sa dá len testom, teda výterom a z toho buď PCR testom alebo menej spoľahlivým antigénovým rýchlotestom, podobne ako pri korone. Ale ak chceme testovať na chrípku aj koronu, normálne treba robiť dva výtery, pretože každý ide kvázi na iné vyšetrenie, jeden na chrípku a jeden na koronu. Momentálne sa pracuje aj na tom, aby to šlo v jednom teste. Chrípka samozrejme nezmizla, len je jej menej, a v súčasnosti na ňu aj tak testuje len málo lekárov, keďže korona je "v móde" a buď na to jednoducho lekári nemyslia alebo nestačia kapacity, či už materiálne alebo finančné.

Ja len k tym vynimkam co tu viaceri pisali. Neviem ci ste si podrobne citali vyhlasku,no v nej stoji ze vynimka je platna iba 3 mesiace. Takze ak niekto prekonal covid/chripku/sopel do 1.11.20 tak moze uz zabudnut na nejake vynimkovanie. A za dalsie ak su tie ich nariadenia diskutabilne je tiez otazkou, je vobec potrebne riesit ci dostanem vynimku alebo nie.
Zaujimave je ze korona si povedala v Cine "stop tu sa nesirim" a siri sa len v ostatnych castiach sveta. Nad tym sa nik nepozastavil?


Ja len k tym vynimkam co tu viaceri pisali. Neviem ci ste si podrobne citali vyhlasku,no v nej stoji ze vynimka je platna iba 3 mesiace. Takze ak niekto prekonal covid/chripku/sopel do 1.11.20 tak moze uz zabudnut na nejake vynimkovanie. A za dalsie ak su tie ich nariadenia diskutabilne je tiez otazkou, je vobec potrebne riesit ci dostanem vynimku alebo nie. Zaujimave je ze korona si povedala v Cine "stop tu sa nesirim" a siri sa len v ostatnych castiach sveta. Nad tym sa nik nepozastavil?

kopírované z fb


Prosím všetkých svojich priateľov !!!
ZDIEĽAJTE !!! ZDIEĽAJTE !!!
ŠÍRTE !!! ŠÍRTE !!!
Slovenská lekárska únia špecialistov, Cottbuská 13, 04023 Košice, MUDr. Andrej Janco, prezident, e-mail: mudr.andrej.janco@gmail.com
VÁŽENÍ STAROSTOVIA, PRIMÁTORI, RIADIACI PRACOVNÍCI, RIADITELIA ŠKÔL, PREVÁDZKOVATELIA ŠPORTOVÝCH, KULTÚRNYCH A DUCHOVNÝCH ZARIADENÍ!
Plne sa stotožňujeme s názorom vlády, že treba prijať razantné opatrenie na zvládnutie koronakrízy. Jednou z možností sú plošné testovania. Existuje možnosť, ktorá je široko využívaná v Rakúsku a v Nemecku. Jedná sa o bezkontaktné antigénové testy zo slín. Pozor: nie sú to kloktacie testy! Senzitivita: 98,04%, špecificita: 99,33%. Tieto parametre sú podstatne lepšie ako pri bežných paličkových antigénových testoch. Bezkontaktné testy zo slín sú vhodné aj na vyšetrenie bezpríznakových nosičov. Testy sú veľmi jednoduché na vykonanie. Stačí napľuť slinu, pridať roztok a do 15 minút je výsledok. Uvedené antigénové testy zo sliny žiadnym spôsobom neohrozujú a nepoškodzujú vyšetrované osoby. Testy majú európsky certifikát – certifikát CE a cenovo sú porovnateľné s bežnými paličkovými antigénovými testami. Cena testu je cca 4,20 Euro bez DPH.
Výhodou testu je, že pri testovaní odpadá akákoľvek asistencia zdravotníckeho pracovníka a teda testy sú použiteľné pre širokú verejnosť vrátane závodov, verejných inštitúcií, školských zariadení, kostolov, hotelov, fitnes centier, športovísk, kín, divadiel atď. .
Tieto bezkontaktné antigénové testy nestresujú deti a občanov! Preto doporučujeme tieto testy na celoplošné testovanie populácie. Tieto testy majú potenciál znovuobnoviť medziľudské kontakty a ekonomické vzťahy spoločnosti. Človek nie je vlk samotár. Pre plnohodnotný život potrebuje nevyhnutne kontakt s inými ľuďmi! Doterajšia izolácia ľudí je zodpovedná za obrovský nárast psychických ochorení a samovrážd. Ani najväčším pustovníkom a mystikom sa nie vždy darilo vydržať v samoizolácií dlhší čas. Psychický stav spoločnosti je extrémne kritický.
Vo vyhláške Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky č.14/2021 V. v. SR uverejnenej vo Vestníku vlády Slovenskej republiky čiastka 8/2021 je uvedený celý rad výnimiek, ktoré sú kontraindikáciou pre testovanie paličkovým antigénovým testom. K týmto kontraindikáciám treba uviesť, že existuje početná skupina obyvateľstva, ktorá má morálnu výhradu vo svedomí používať tieto paličkové antigénne testy.
Vyššie uvedenými bezkontaktnými antigénovými testami zo slín je možné vyšetriť aj tú časť populácie, ktorá sa nemôže podrobiť paličkovému antigénovému testovaniu, z dôvodu kontraindikácie alebo výhrade vo svedomí podľa ustanovenia čl. 24 Ústavy Slovenskej republiky . A tým môžeme v maximálnej miere eliminovať riziko prenosu infekcie SARS-CoV-2 v celej populácii.
Žiadajte vládu a príslušné ministerstvá, aby popri paličkových antigénnych testov zabezpečili bezkontaktné antigénové testy zo slín!
V Košiciach, 24.01.2020.
MUDr. Andrej Janco, v.r.
MUDr. Alena Jancová, v.r.
Mgr. Tomáš Janco, v.r.
MUDr. Miroslav Šnapko, v.r.
MUDr. Igor Hurta., v.r.
Ing. Miroslav Sagan, v.r.


kopírované z fb Prosím všetkých svojich priateľov !!! ZDIEĽAJTE !!! ZDIEĽAJTE !!! ŠÍRTE !!! ŠÍRTE !!! Slovenská lekárska únia špecialistov, Cottbuská 13, 04023 Košice, MUDr. Andrej Janco, prezident, e-mail: mudr.andrej.janco@gmail.com VÁŽENÍ STAROSTOVIA, PRIMÁTORI, RIADIACI PRACOVNÍCI, RIADITELIA ŠKÔL, PREVÁDZKOVATELIA ŠPORTOVÝCH, KULTÚRNYCH A DUCHOVNÝCH ZARIADENÍ! Plne sa stotožňujeme s názorom vlády, že treba prijať razantné opatrenie na zvládnutie koronakrízy. Jednou z možností sú plošné testovania. Existuje možnosť, ktorá je široko využívaná v Rakúsku a v Nemecku. Jedná sa o bezkontaktné antigénové testy zo slín. Pozor: nie sú to kloktacie testy! Senzitivita: 98,04%, špecificita: 99,33%. Tieto parametre sú podstatne lepšie ako pri bežných paličkových antigénových testoch. Bezkontaktné testy zo slín sú vhodné aj na vyšetrenie bezpríznakových nosičov. Testy sú veľmi jednoduché na vykonanie. Stačí napľuť slinu, pridať roztok a do 15 minút je výsledok. Uvedené antigénové testy zo sliny žiadnym spôsobom neohrozujú a nepoškodzujú vyšetrované osoby. Testy majú európsky certifikát – certifikát CE a cenovo sú porovnateľné s bežnými paličkovými antigénovými testami. Cena testu je cca 4,20 Euro bez DPH. Výhodou testu je, že pri testovaní odpadá akákoľvek asistencia zdravotníckeho pracovníka a teda testy sú použiteľné pre širokú verejnosť vrátane závodov, verejných inštitúcií, školských zariadení, kostolov, hotelov, fitnes centier, športovísk, kín, divadiel atď. . Tieto bezkontaktné antigénové testy nestresujú deti a občanov! Preto doporučujeme tieto testy na celoplošné testovanie populácie. Tieto testy majú potenciál znovuobnoviť medziľudské kontakty a ekonomické vzťahy spoločnosti. Človek nie je vlk samotár. Pre plnohodnotný život potrebuje nevyhnutne kontakt s inými ľuďmi! Doterajšia izolácia ľudí je zodpovedná za obrovský nárast psychických ochorení a samovrážd. Ani najväčším pustovníkom a mystikom sa nie vždy darilo vydržať v samoizolácií dlhší čas. Psychický stav spoločnosti je extrémne kritický. Vo vyhláške Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky č.14/2021 V. v. SR uverejnenej vo Vestníku vlády Slovenskej republiky čiastka 8/2021 je uvedený celý rad výnimiek, ktoré sú kontraindikáciou pre testovanie paličkovým antigénovým testom. K týmto kontraindikáciám treba uviesť, že existuje početná skupina obyvateľstva, ktorá má morálnu výhradu vo svedomí používať tieto paličkové antigénne testy. Vyššie uvedenými bezkontaktnými antigénovými testami zo slín je možné vyšetriť aj tú časť populácie, ktorá sa nemôže podrobiť paličkovému antigénovému testovaniu, z dôvodu kontraindikácie alebo výhrade vo svedomí podľa ustanovenia čl. 24 Ústavy Slovenskej republiky . A tým môžeme v maximálnej miere eliminovať riziko prenosu infekcie SARS-CoV-2 v celej populácii. Žiadajte vládu a príslušné ministerstvá, aby popri paličkových antigénnych testov zabezpečili bezkontaktné antigénové testy zo slín! V Košiciach, 24.01.2020. MUDr. Andrej Janco, v.r. MUDr. Alena Jancová, v.r. Mgr. Tomáš Janco, v.r. MUDr. Miroslav Šnapko, v.r. MUDr. Igor Hurta., v.r. Ing. Miroslav Sagan, v.r.

Jedná sa o bezkontaktné


Pre mňa osobne je jedno, aké testy to sú a to ani nie je dôležité. Ide o fašistické presadzovanie "ochrany" zdravia obyvateľstva. AG testy ani nie sú určené na celoplošné testovanie, ale podstatou je okliešťovanie ľudský práv, tiež značkovanie ľudí, ktorí sú s nami a môžu a ktorí sú proti nám a nemôžu. Nejde ani tak o to, či je to tyčka, alebo bez tyčky.


Ak niekto s týmto testovaním nesúhlasí, tak v prvom rade treba poukazovať na fašistické metódy tejto vlády a rozdelovanie spoločnosti, lebo to je momentálne najväčší problém tohto zapredaného fašistického cirkusu a v teréne neplytvať slovami len nad technickou stránkou testov.


Sme pokusné králiky a je jedno, či dajú človeku tyčku, alebo utrú mu pot z čela, keď tu nastupuje fašizmus. Nenechajme, aby sa hlavný problém fašizmus a rozpad štátnosti, prekryl problémom technickej formy testovania.


[quote="pid:1602, uid:12"]Jedná sa o bezkontaktné[/quote] Pre mňa osobne je jedno, aké testy to sú a to ani nie je dôležité. Ide o fašistické presadzovanie "ochrany" zdravia obyvateľstva. AG testy ani nie sú určené na celoplošné testovanie, ale podstatou je okliešťovanie ľudský práv, tiež značkovanie ľudí, ktorí _sú s nami a môžu_ a ktorí _sú proti nám a nemôžu_. Nejde ani tak o to, či je to tyčka, alebo bez tyčky. Ak niekto s týmto testovaním nesúhlasí, tak v prvom rade treba poukazovať na fašistické metódy tejto vlády a rozdelovanie spoločnosti, lebo to je momentálne najväčší problém tohto zapredaného fašistického cirkusu a v teréne neplytvať slovami len nad technickou stránkou testov. Sme pokusné králiky a je jedno, či dajú človeku tyčku, alebo utrú mu pot z čela, keď tu nastupuje fašizmus. Nenechajme, aby sa hlavný problém _**fašizmus a rozpad štátnosti**_, prekryl problémom _**technickej formy testovani**a_.
Upravené 27. 1. 2021 o 08:24

Už len tu, keď sa pozriem na túto vetu, ma dvíha zo stoličky.


denník: Seniori nad 65 rokov síce môžu ísť bez testu na vychádzku do prírody, na poštu, aj ak si idú po dôchodok. Ak by však chceli podať list alebo si na pošte kúpiť obálku, potrebujú negatívny test.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/575947-kam-ne-potrebujem-negativny-test-na-covid-19/


Už len tu, keď sa pozriem na túto vetu, ma dvíha zo stoličky. denník: Seniori nad 65 rokov síce môžu ísť bez testu na vychádzku do prírody, na poštu, aj ak si idú po dôchodok. Ak by však chceli podať list alebo si na pošte kúpiť obálku, potrebujú negatívny test. https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/575947-kam-ne-potrebujem-negativny-test-na-covid-19/

Už len tu, keď sa pozriem na túto vetu, ma dvíha zo stoličky.

@Ferko výstižná poznámka. Od samého nástupu liberálfašizmu u nás si možno všimnúť až zarážajúce podobnosti s reálnym historickým fašizmom. Jednou z nich je akoby pred-logické uvažovanie silne infantilizovanej spoločnosti (Lévy-Bruhl, a pod..) V tomto prípade je infantilnosť spoločnosti budovaná dlhodobo kultúrno-degradačnými médiami. (experiment bol spoľahlivo otestovaný v istých častiach Talianska - tam Berluskoni roky vysielal schválne extrémne debilne tv šou a podľa toho modeloval volebnú kampaň). Všimni si, že ak Matovič "argumentuje", tak to nie je klasická logická argumentácia - on dokazuje správnosť svojich krokov na základe predošlého kongeniálneho vnuknutia jemu ako "kapitánovi lode" (štandardne sa takéto vnuknutie nazývalo MI6)... táto maximálna a-logickosť krokov solídne odzbrojila produkty moderny (celý soc. dem. diskurz) - je to ako hovorí Fursov o stvorení džihádizmu v boji s CCCP. S Matovičom sa argumentovať nedá, on sa dá len poraziť inými prostriedkami.

[quote="pid:1608, uid:254"]Už len tu, keď sa pozriem na túto vetu, ma dvíha zo stoličky.[/quote] @Ferko výstižná poznámka. Od samého nástupu liberálfašizmu u nás si možno všimnúť až zarážajúce podobnosti s reálnym historickým fašizmom. Jednou z nich je akoby pred-logické uvažovanie silne infantilizovanej spoločnosti (Lévy-Bruhl, a pod..) V tomto prípade je infantilnosť spoločnosti budovaná dlhodobo kultúrno-degradačnými médiami. (experiment bol spoľahlivo otestovaný v istých častiach Talianska - tam Berluskoni roky vysielal schválne extrémne debilne tv šou a podľa toho modeloval volebnú kampaň). Všimni si, že ak Matovič "argumentuje", tak to nie je klasická logická argumentácia - on dokazuje správnosť svojich krokov na základe predošlého kongeniálneho vnuknutia jemu ako "kapitánovi lode" (štandardne sa takéto vnuknutie nazývalo MI6)... táto maximálna a-logickosť krokov solídne odzbrojila produkty moderny (celý soc. dem. diskurz) - je to ako hovorí Fursov o stvorení džihádizmu v boji s CCCP. S Matovičom sa argumentovať nedá, on sa dá len poraziť inými prostriedkami.
Upravené 27. 1. 2021 o 09:36

S Matovičom sa argumentovať nedá, on sa dá len poraziť inými prostriedkami.


Matovič vystupuje ako diktátor a mnohým ľuďom to vôbec nevadí. Je zaujímavé, jak je koryto dôležité pre ďalšie koaličné strany, ktoré zaspievajú hocijakú smutnú ódu na Matoviča, ale vo výsledkoch idú jedným smerom.


To je na tom smutné, že aj keď by som nerozumel dôvodom mnohých "ochranných" krokov vlády, ale do oči mi musí biť, že fungujú ako idioti a nie ako rozumní ľudia. Alebo ľudia už zabudli čo je to byť človek rozumný??


Proste tu už nejde len o nechápanie krokov vlády mnohých občanov, ale neschopnosť rozlíšiť zdravý prístup pri riešení problémov od chorého totálneho idiotizmu. Už len pár krokov a môžeme piánko upalovať ľudí ako čarodejnice a brať to za normálnu súčasť života.


[quote="pid:1617, uid:139"]S Matovičom sa argumentovať nedá, on sa dá len poraziť inými prostriedkami.[/quote] Matovič vystupuje ako diktátor a mnohým ľuďom to vôbec nevadí. Je zaujímavé, jak je koryto dôležité pre ďalšie koaličné strany, ktoré zaspievajú hocijakú smutnú ódu na Matoviča, ale vo výsledkoch idú jedným smerom. To je na tom smutné, že aj keď by som nerozumel dôvodom mnohých "ochranných" krokov vlády, ale do oči mi musí biť, že fungujú ako idioti a nie ako rozumní ľudia. Alebo ľudia už zabudli čo je to byť _človek rozumný_?? Proste tu už nejde len o nechápanie krokov vlády mnohých občanov, ale neschopnosť rozlíšiť zdravý prístup pri riešení problémov od chorého totálneho idiotizmu. Už len pár krokov a môžeme piánko upalovať ľudí ako čarodejnice a brať to za normálnu súčasť života.

Niečo sa deje, pretože na nezrovnalosti ohľadom výsledkov testov už neupozorňujú len starostovia malých dedín, ale dokonca Vallo v Bratislave.


Niečo sa deje, pretože na nezrovnalosti ohľadom výsledkov testov už neupozorňujú len starostovia malých dedín, ale dokonca Vallo v Bratislave.

Moderátor

@Ferko,marvo - vystihnuté. Menej chápavým je potrebné velmi zretelně ukázať,
ako sa pomocou copperfieldovského iluzionizmu odvádza pozornosť divákov od podstaty k náhrade (od fašizácie k technickým prostriedkom aplikácie)
Upozorním ešte na jeden málo vidiťelný aspekt zrýchleného režimu Slovenska oproti relatívne pomalému a chaotickému vývoju covid-operácie u nás v ČR.
V posledných mesiacoch pred zahájením covid operácie sa veĺmi zosilnily na oboch stranách bývalého Československa tendencie ku zblíženiu. To je mimoriadne nežiadúca varianta vývoja z hľadiska vonkajšieho riadenia ČR i SR.
Konkurenčná voči pretlačovaným variantám Intermaris resp. náhradněj varianty
RU II.
jeden trumf protivník má dlhodobo - cigánska populácia na Slovensku a dlhodobo udržovaný dojem ,že po spojení by sa tento problém stal spoločným problémom. A teráz sa odstrašuje česká verejnosť mimoriadne brutálnym covidovým fašizmom z pera tandemu ZČ + IM . Takže sa pracuje na maximálnom oslabení prirodzeného trendu historickej integrácie .Je veľmi dobré s týmto počítať a najma počítať s premysleným schématom pre českú stranu - spojením so Slovenskom si narobíte iba samé nepríjemnosti.

@Ferko,marvo - vystihnuté. Menej chápavým je potrebné velmi zretelně ukázať, ako sa pomocou copperfieldovského iluzionizmu odvádza pozornosť divákov od podstaty k náhrade (od fašizácie k technickým prostriedkom aplikácie) Upozorním ešte na jeden málo vidiťelný aspekt zrýchleného režimu Slovenska oproti relatívne pomalému a chaotickému vývoju covid-operácie u nás v ČR. V posledných mesiacoch pred zahájením covid operácie sa veĺmi zosilnily na oboch stranách bývalého Československa tendencie ku zblíženiu. To je mimoriadne nežiadúca varianta vývoja z hľadiska vonkajšieho riadenia ČR i SR. Konkurenčná voči pretlačovaným variantám Intermaris resp. náhradněj varianty RU II. jeden trumf protivník má dlhodobo - cigánska populácia na Slovensku a dlhodobo udržovaný dojem ,že po spojení by sa tento problém stal spoločným problémom. A teráz sa odstrašuje česká verejnosť mimoriadne brutálnym covidovým fašizmom z pera tandemu ZČ + IM . Takže sa pracuje na maximálnom oslabení prirodzeného trendu historickej integrácie .Je veľmi dobré s týmto počítať a najma počítať s premysleným schématom pre českú stranu - spojením so Slovenskom si narobíte iba samé nepríjemnosti.

Mimochodom z hľadiska práva všetci konajú a podriaďujú sa Uzneseniu vlády ktoré nie je právne záväzné-je len uznesením.Právne záväzné a vykonateľné je Nariadenie vlády.Ale oni si to nejako určite zdôvodnia a prispôsobia.


Mimochodom z hľadiska práva všetci konajú a podriaďujú sa Uzneseniu vlády ktoré nie je právne záväzné-je len uznesením.Právne záväzné a vykonateľné je Nariadenie vlády.Ale oni si to nejako určite zdôvodnia a prispôsobia.

Popolvar, ako ti vyter sliznice nadobro poskodi zdravie?


Popolvar, ako ti vyter sliznice nadobro poskodi zdravie?

do oči mi musí biť, že fungujú ako idioti a nie ako rozumní ľudia


ale to je presne ono!
Ešte by som chcel upozorniť na túto knihu:https://www.databazeknih.cz/knihy/manipulace-vedomim-458809 Odporúčam to všetkým v urýchlenom režime preštudovať a dôkladne premyslieť (odsuňte, prosím, všetky oddychové romány, naozaj nie je čas na sprostosti) - je tam nesmierne veľa užitočného ohľadom nášho fašistického experimentu.
@Ferko tá situácia je naozaj veľmi vážna. Už teraz si ťažko predstaviť duševnú obrodu. A naozaj som v rozpakoch, lebo za daných okolností, ak s nami takto cvičia, je to vlastne "dobrý" signál. Ak prestanú, tak vieme, čo to môže znamenať..

[quote="pid:1619, uid:254"]do oči mi musí biť, že fungujú ako idioti a nie ako rozumní ľudia[/quote] ale to je presne ono! Ešte by som chcel upozorniť na túto knihu:https://www.databazeknih.cz/knihy/manipulace-vedomim-458809 Odporúčam to všetkým v urýchlenom režime preštudovať a dôkladne premyslieť (odsuňte, prosím, všetky oddychové romány, naozaj nie je čas na sprostosti) - je tam nesmierne veľa užitočného ohľadom nášho fašistického experimentu. @Ferko tá situácia je naozaj veľmi vážna. Už teraz si ťažko predstaviť duševnú obrodu. A naozaj som v rozpakoch, lebo za daných okolností, ak s nami takto cvičia, je to vlastne "dobrý" signál. Ak prestanú, tak vieme, čo to môže znamenať..

Napr.aktuálne platné uznesenie zo 17.1. https://www.health.gov.sk/Clanok?Hlavna-sprava-COVID-19 Vyhláška ústavu verejného zdravotníctva tie isté opatrenia už ale nariaďuje.Zaujímavé


Napr.aktuálne platné uznesenie zo 17.1. https://www.health.gov.sk/Clanok?Hlavna-sprava-COVID-19 Vyhláška ústavu verejného zdravotníctva tie isté opatrenia už ale nariaďuje.Zaujímavé

Ešte by som chcel upozorniť na túto knihu:https://www.databazeknih.cz/knihy/manipulace-vedomim-458809

Dovoluji si přispět instantní ochutnávkou, ve formě povídání o zmíněné knize s jejím překladatelem Jiřím Šifrínem na SVCS zde
http://www.svobodny-vysilac.cz/2020-12-10-studio-trinec-zive-s-jirim-sifrinem-o-manipulace-vedomi-od-kara-murzy/


[quote="pid:1629, uid:139"]Ešte by som chcel upozorniť na túto knihu:https://www.databazeknih.cz/knihy/manipulace-vedomim-458809[/quote] Dovoluji si přispět instantní ochutnávkou, ve formě povídání o zmíněné knize s jejím překladatelem Jiřím Šifrínem na SVCS zde http://www.svobodny-vysilac.cz/2020-12-10-studio-trinec-zive-s-jirim-sifrinem-o-manipulace-vedomi-od-kara-murzy/

odsuňte, prosím, všetky oddychové romány, naozaj nie je čas na sprostosti


Vďaka za echo. Mám ju doma len je v poradovníku (presúvam na vrch). Objednávku je nutné urobiť mailom. Posielajú cez zásielkovňu.


http://pospolne.cz/homepage/page/7?c=1


[quote="pid:1629, uid:139"]odsuňte, prosím, všetky oddychové romány, naozaj nie je čas na sprostosti[/quote] Vďaka za echo. Mám ju doma len je v poradovníku (presúvam na vrch). Objednávku je nutné urobiť mailom. Posielajú cez zásielkovňu. http://pospolne.cz/homepage/page/7?c=1

cinania maju novy covid test: Rektalny


https://www.washingtonpost.com/world/asia_pacific/anal-swab-china-coronavirus/2021/01/27/cc284f56-6054-11eb-a177-7765f29a9524_story.html


Toto keby spravil IM tak by som sa asi nedokazal prestat smiat, miliony rektalnych vyterov, len si to predstavte.


cinania maju novy covid test: Rektalny https://www.washingtonpost.com/world/asia_pacific/anal-swab-china-coronavirus/2021/01/27/cc284f56-6054-11eb-a177-7765f29a9524_story.html Toto keby spravil IM tak by som sa asi nedokazal prestat smiat, miliony rektalnych vyterov, len si to predstavte.

Moderator

Toto keby spravil IM tak by som sa asi nedokazal prestat smiat, miliony rektalnych vyterov


ešte zábavnejšia je predstava, ako pred kamerami sa v rámci PR vŕta Jarčuška v anále skládke.


[quote="pid:1662, uid:10"]Toto keby spravil IM tak by som sa asi nedokazal prestat smiat, miliony rektalnych vyterov[/quote] ešte zábavnejšia je predstava, ako pred kamerami sa v rámci PR vŕta Jarčuška v anále skládke.

https://torden.sk/produkt/manipulace-vedomim/


Kniha objednaná.


[quote="pid:1683, uid:77"]https://torden.sk/produkt/manipulace-vedomim/[/quote] Kniha objednaná.

Moderátor

Kniha objednaná.

Bolo mi tam treba opäť liezť, zase som zruinovaný smile


[quote="pid:1694, uid:7"]Kniha objednaná.[/quote] Bolo mi tam treba opäť liezť, zase som zruinovaný :)

K týmto kontraindikáciám treba uviesť, že existuje početná skupina obyvateľstva, ktorá má morálnu výhradu vo svedomí používať tieto paličkové antigénne testy.

O morálnej výhrade vo svedomí počujem v spojení s testami prvýkrát. Ako sa dá uplatniť? Stačí, ak si vypíšem a podpíšem čestné prehlásenie, že sa odmietam podieľať na krytí pochybných kšeftov pri nákupe týchto testov?


[quote="pid:1602, uid:12"]K týmto kontraindikáciám treba uviesť, že existuje početná skupina obyvateľstva, ktorá má morálnu výhradu vo svedomí používať tieto paličkové antigénne testy.[/quote] O morálnej výhrade vo svedomí počujem v spojení s testami prvýkrát. Ako sa dá uplatniť? Stačí, ak si vypíšem a podpíšem čestné prehlásenie, že sa odmietam podieľať na krytí pochybných kšeftov pri nákupe týchto testov?
2.76k
44
18
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept