História
Maďari

V podstate do 18. storočia sme (Slováci a Maďari) tvorili jeden národ - uhorský, delili sme sa maximálne na dolných a horných. Dolní Uhri (čiže dnešní Maďari) boli zväčša árijsko-slovanské obyvateľsvo (nie všetcia Árijovia sú Slovania a nie všetcia Slovania sú Árijovia...) s dominantnou haploskupinou R1a, aj u súčasných dolných Uhroch (Maďaroch) je podľa eupedie a aj iných zdrojov takisto najpočetnejšia haploskupina R1a (zhruba 30 percent). Aj Arpádovci mali R1a! čo sa zistilo vďaka DNA analýze kráľa Bela III. a aj dajakého iného arpádovca. Avšak na konci 18. storočia slobodomurári vytvorili maďarský jazyk a maďarský národ s vymyslenou minulosťou. A v polovici 19. storočia (konkrétne 1848-1849) už bola maďarská revolúcia kde chceli oslobodiť Uhorsko od Habsburgovocv avšak neboli záruky ohľadom toho, že nedôjde k maďarizácii národov. Práve preto sa (aj) štúrovci pridali na stranu Habsburgovcov. A aj Rusi kedy pri moci bol gosudar-imperátor Nikolaj I. ktorého VVPj často spomína. To práve cárske vojská Nikolaja I. uštedrili Maďarom legendárny világoš (výprask) pri Világoši. Týmto boli fakticky porazení maďarskí revolucionári a (aj) vďaka tomu tu sme doteraz ako Slováci...netreba však zabúdať že zároveň sa zachránili aj ostatné slovanské národy...Proste Nikolaj I. zachránil slovanské a pravoslávne obyvateľstvo v strednej a juhovýchodnej Európe. Poďme sa však zamerať na to, ako došlo k tomu že Maďari išli proti pokrvným bratom. Dolní Uhri boli, ako som spomínal slovanské obyvateľstvo ktoré rozprávalo jazykom vtedajšej slovenčiny. V zásade slovenský jazyk je UHORSKÝ jazyk resp. jeho pokračovateľom/nástupcom. Dôvod, prečo dolní Uhri sú dnes Maďari a rozprávajú (ževraj) ugro-fínskym jazykom spočíva v tom, že poprvé - sa v minulosti Uhorskom prehnala Zlatá horda alebo tzv. tatáro-mongoli. Zlatá horda bola slovansko-turkická armáda Rusi. Veľa vojakov sa usadili v Maďarsku a vďaka tomu vznikol špecifický slovansko-turkický dialekt resp. slang. Ako som sa nedávno dozvedel z komentárov na soc. sieti, maďarčina má niekoľko identických slov s volžskou tatarčinou! Ďalšou zaujímavou indíciou je napríklad guláš, ten k nám prišiel z východu a je to obľúbené jedlo aj v jedálničku kozákov! Čiže guláš bolo jedlo Zlatej hordy resp. bojovníkov Rusi! Ďalšia vlna boli Osmani. Tí sa zakliesnili skoro na 3 storočia v Uhorsku a opäť logicky predovšetkým v oblasti dnešného Maďarska keďže sú južnejšie ako my. Tým došlo k druhej resp. ďalšej fáze "obohatenia" už jestvujúceho slovansko-turkického dialektu. Tretia fáza boli spomínaní slobodomurári ktorí k tomuto dialektu pridali zhruba 10 000 nových slov a vytvorili jazyk - maďarčina. Jazyk sa vo veľkom presadzoval nie len medzi šľachtou ale aj medzi obyčajnými ľuďmi. A polstoročie na to sme tu už mali spomínanú maďarskú revolúciu... Maďari musia pochopiť, že osobnosti/hrdinovia ktorí bojovali napríklad v protihabsburských stavovských/kuruckých povstaniach ako Bočkaj, Betlen, Tekeli alebo Rákociovci alebo ešte predtým Dóžovo povstanie by sa s nami dohovorili ale s Maďarmi nikoliv! A ešte raz sa patrí spomenúť Arpádovcov ktorí neboli žiadni príšelci/cudzinci! Ich haploskupina R1a je toho jasným dôkazom. Maďari potrebujú spraviť krok späť a vrátiť sa k svojej slovanskej podstate, vrátiť sa k svojim skutočným predkom, skutočnej minulosti, obnoviť rodovú pamäť, precitnúť. To oni sa musia pridať k nám a nie my k nim! A najlepšie bude ak sa pridajú už k Československu ktoré musí byť znovuzrodené na veľkomoravských základoch! s tým, že ak k tomu dôjde, bude to vlastne faktické obnovenie Veľkej Moravy...


V podstate do 18. storočia sme (Slováci a Maďari) tvorili jeden národ - uhorský, delili sme sa maximálne na dolných a horných. Dolní Uhri (čiže dnešní Maďari) boli zväčša árijsko-slovanské obyvateľsvo (nie všetcia Árijovia sú Slovania a nie všetcia Slovania sú Árijovia...) s dominantnou haploskupinou R1a, aj u súčasných dolných Uhroch (Maďaroch) je podľa eupedie a aj iných zdrojov takisto najpočetnejšia haploskupina R1a (zhruba 30 percent). Aj Arpádovci mali R1a! čo sa zistilo vďaka DNA analýze kráľa Bela III. a aj dajakého iného arpádovca. Avšak na konci 18. storočia slobodomurári vytvorili maďarský jazyk a maďarský národ s vymyslenou minulosťou. A v polovici 19. storočia (konkrétne 1848-1849) už bola maďarská revolúcia kde chceli oslobodiť Uhorsko od Habsburgovocv avšak neboli záruky ohľadom toho, že nedôjde k maďarizácii národov. Práve preto sa (aj) štúrovci pridali na stranu Habsburgovcov. A aj Rusi kedy pri moci bol gosudar-imperátor Nikolaj I. ktorého VVPj často spomína. To práve cárske vojská Nikolaja I. uštedrili Maďarom legendárny világoš (výprask) pri Világoši. Týmto boli fakticky porazení maďarskí revolucionári a (aj) vďaka tomu tu sme doteraz ako Slováci...netreba však zabúdať že zároveň sa zachránili aj ostatné slovanské národy...Proste Nikolaj I. zachránil slovanské a pravoslávne obyvateľstvo v strednej a juhovýchodnej Európe. Poďme sa však zamerať na to, ako došlo k tomu že Maďari išli proti pokrvným bratom. Dolní Uhri boli, ako som spomínal slovanské obyvateľstvo ktoré rozprávalo jazykom vtedajšej slovenčiny. V zásade slovenský jazyk je UHORSKÝ jazyk resp. jeho pokračovateľom/nástupcom. Dôvod, prečo dolní Uhri sú dnes Maďari a rozprávajú (ževraj) ugro-fínskym jazykom spočíva v tom, že poprvé - sa v minulosti Uhorskom prehnala Zlatá horda alebo tzv. tatáro-mongoli. Zlatá horda bola slovansko-turkická armáda Rusi. Veľa vojakov sa usadili v Maďarsku a vďaka tomu vznikol špecifický slovansko-turkický dialekt resp. slang. Ako som sa nedávno dozvedel z komentárov na soc. sieti, maďarčina má niekoľko identických slov s volžskou tatarčinou! Ďalšou zaujímavou indíciou je napríklad guláš, ten k nám prišiel z východu a je to obľúbené jedlo aj v jedálničku kozákov! Čiže guláš bolo jedlo Zlatej hordy resp. bojovníkov Rusi! Ďalšia vlna boli Osmani. Tí sa zakliesnili skoro na 3 storočia v Uhorsku a opäť logicky predovšetkým v oblasti dnešného Maďarska keďže sú južnejšie ako my. Tým došlo k druhej resp. ďalšej fáze "obohatenia" už jestvujúceho slovansko-turkického dialektu. Tretia fáza boli spomínaní slobodomurári ktorí k tomuto dialektu pridali zhruba 10 000 nových slov a vytvorili jazyk - maďarčina. Jazyk sa vo veľkom presadzoval nie len medzi šľachtou ale aj medzi obyčajnými ľuďmi. A polstoročie na to sme tu už mali spomínanú maďarskú revolúciu... Maďari musia pochopiť, že osobnosti/hrdinovia ktorí bojovali napríklad v protihabsburských stavovských/kuruckých povstaniach ako Bočkaj, Betlen, Tekeli alebo Rákociovci alebo ešte predtým Dóžovo povstanie by sa s nami dohovorili ale s Maďarmi nikoliv! A ešte raz sa patrí spomenúť Arpádovcov ktorí neboli žiadni príšelci/cudzinci! Ich haploskupina R1a je toho jasným dôkazom. Maďari potrebujú spraviť krok späť a vrátiť sa k svojej slovanskej podstate, vrátiť sa k svojim skutočným predkom, skutočnej minulosti, obnoviť rodovú pamäť, precitnúť. To oni sa musia pridať k nám a nie my k nim! A najlepšie bude ak sa pridajú už k Československu ktoré musí byť znovuzrodené na veľkomoravských základoch! s tým, že ak k tomu dôjde, bude to vlastne faktické obnovenie Veľkej Moravy...

pisomne dokumenty Uhorska po madarsky su sfalsovane az v 19. storoci?


pisomne dokumenty Uhorska po madarsky su sfalsovane az v 19. storoci?

jeden národ - uhorský

Počítám, že část je vlastní výzkum a část ne. A k té druhé části: nedal bys nějaké zdroje?:-)


[quote="pid:6043, uid:176"]jeden národ - uhorský[/quote] Počítám, že část je vlastní výzkum a část ne. A k té druhé části: nedal bys nějaké zdroje?:-)

Docela dobra uvaha. V podstate vela faktov co som vedel sa tam spaja do hromady. Dodal by som, ze na Slovenskom uzemi sa daju vystopovat cisto Slovanske dediny este zaciatkom 20 teho storocia. Som pochodil nejake stare pamiatky a vsade je vidno perunovu hviezdu a dalsie artefakty stareho nabozenstva. Tak ako sa k nam dostalo "krestanstvo"? spravne - cez madarov. To prave madarski zemepani na silu pretlacali "krestanstvo" [poddanym] Slovakom a vsetkym okolo. Prave madari sirili poddanstvo - katolicizmus. Preto nikto nema rad madarov, pretoze znasilnovali slobodnu volu okolitych narodov. Tiez sa napriklad madarsko a polsko su "basty" RKC v europe a uplne nahodou maju daleko od povodneho Slovanskeho jazyka. Tjs niekto vyuzil ich jazykovu tendenciu na svoje rozostvavacie ucely.


Docela dobra uvaha. V podstate vela faktov co som vedel sa tam spaja do hromady. Dodal by som, ze na Slovenskom uzemi sa daju vystopovat cisto Slovanske dediny este zaciatkom 20 teho storocia. Som pochodil nejake stare pamiatky a vsade je vidno perunovu hviezdu a dalsie artefakty stareho nabozenstva. Tak ako sa k nam dostalo "krestanstvo"? spravne - cez madarov. To prave madarski zemepani na silu pretlacali "krestanstvo" [poddanym] Slovakom a vsetkym okolo. Prave madari sirili poddanstvo - katolicizmus. Preto nikto nema rad madarov, pretoze znasilnovali slobodnu volu okolitych narodov. Tiez sa napriklad madarsko a polsko su "basty" RKC v europe a uplne nahodou maju daleko od povodneho Slovanskeho jazyka. Tjs niekto vyuzil ich jazykovu tendenciu na svoje rozostvavacie ucely.

No možno na tom pravdy je. Teraz pri úplnom rešpekte, ja hovorím 4 jazykmi dobre a niektorým rozumiem. Maďarčinou a slovenčinu ovládam na úrovni materinského jazyka. Maďarčina spôsobom ako vyjadruje veci, mi nepríde ako narýchlo zbúchaných jazyk. To pri všetkej úcte. Ale je pravda, že ja ako Maďarka nevyzeram. Vyzerám slovansky, keď som robila Nemecku, v obchodov a tak sa má pýtali, či nie som Ruska:-)


No možno na tom pravdy je. Teraz pri úplnom rešpekte, ja hovorím 4 jazykmi dobre a niektorým rozumiem. Maďarčinou a slovenčinu ovládam na úrovni materinského jazyka. Maďarčina spôsobom ako vyjadruje veci, mi nepríde ako narýchlo zbúchaných jazyk. To pri všetkej úcte. Ale je pravda, že ja ako Maďarka nevyzeram. Vyzerám slovansky, keď som robila Nemecku, v obchodov a tak sa má pýtali, či nie som Ruska:-)

Tak ako sa k nam dostalo "krestanstvo"? spravne - cez madarov.

Takže “mráz přichází z jihu”?
Na Slovensko z Maďarska, do Čech z Bavorska?
https://cs.wikipedia.org/wiki/Velkomoravská_ř%C3%ADše
Tohle byli “zlí policajti”.
A co “hodní policajti”? Dynastické sňatky z Polska?


”Bavorské zájmy” v Čechách neskončily dodnes. KDU-ČSL, “páter” Halík (jezuita?) a jeho melody bojs z http://www.krestanskaakademie.cz/kdo-jsme/ (cca 1200 individuálních členů, ale pozor, má i kolektivní členy), herr Herman (jewrej) a jeho “Ackermann gemeinde”, uvádím jen ty nejkřiklavější případy.
(paradox: tyhle struktury momentálně okupují pražské kláštery Břevnov a Na Slovanech - známý též jako tzv. Emauzy [trošku drzost, nebo jak by oni řekli ‘chucpe’], ono se to nezdá, ale jsou to docela velké majetky)
(ono se řekne třeba “Pražská židovská obec”, ale to je organizace, která má ke konci roku 2019 řádných členů 1516 a aktiva 2.2 miliardy Kč)
https://www.kehilaprag.cz/docs/1170-Výročn%C3%AD%20zpráva%20ŽOP%20za%20rok%202019_web.pdf


[quote="pid:6059, uid:106"]Tak ako sa k nam dostalo "krestanstvo"? spravne - cez madarov.[/quote] Takže “mráz přichází z jihu”? Na Slovensko z Maďarska, do Čech z Bavorska? https://cs.wikipedia.org/wiki/Velkomoravská_ř%C3%ADše Tohle byli “zlí policajti”. A co “hodní policajti”? Dynastické sňatky z Polska? ”Bavorské zájmy” v Čechách neskončily dodnes. KDU-ČSL, “páter” Halík (jezuita?) a jeho melody bojs z http://www.krestanskaakademie.cz/kdo-jsme/ (cca 1200 individuálních členů, ale pozor, má i kolektivní členy), herr Herman (jewrej) a jeho “Ackermann gemeinde”, uvádím jen ty nejkřiklavější případy. (paradox: tyhle struktury momentálně okupují pražské kláštery Břevnov a Na Slovanech - známý též jako tzv. Emauzy [trošku drzost, nebo jak by oni řekli ‘chucpe’], ono se to nezdá, ale jsou to docela velké majetky) (ono se řekne třeba “Pražská židovská obec”, ale to je organizace, která má ke konci roku 2019 řádných členů 1516 a aktiva 2.2 miliardy Kč) https://www.kehilaprag.cz/docs/1170-Výročn%C3%AD%20zpráva%20ŽOP%20za%20rok%202019_web.pdf
Upravené 7. 3. 2021 o 18:49

mozno si nevidim dalej ako pred spicku nosa, ale ja mam pocit, ze si nevsimate to, co sa v nasej oblasti dialo a deje. Je pravdepodobne, ze Madari geneticky su blizki Slovakom, nikto nema nic proti spolupracu krajin....ale to ste si nevsimli, ze Madari sa povazuju za hlavne potomkov Madarov zo stepi a prip. Hunov a ziadni potomkovia Slovanov/Slovakov? Madari vzdy a vsade madarizovali....to ze to robili mozno zo zufalstva, to je pravda, ja nemam ziadne pocity ukrivdenosti voci Madarom, ale ak zajtra sa zatvarime, ze sme uhorsky narod, tak pozajtra uz ziadny slovensky narod nebude (a ten uhorsky urcite nebude presadzovat slovensku kulturu ani jazyk)....a je uplne jedno, ci R1a mali Arpadovci....kolko ludi slovenskej mensiny prezilo v Madarsku? Ako to bolo v madarskou mensinou v Rumunsku? Ake problemy maju Slovaci v dedinach pri Bratislave, kde samosprava nedovoli, aby ich deti sa ucili na miestnej skole po slovensky, len po madarsky (hoci skoly samy o sebe nemaju dost ziakov aby prezili) alebo ich musia vozit prec? A to ich je mozno 10%.
Nie je az tak dolezite, ze historicky toto alebo tamto, aj genetika ovplyvnuje cloveka len z urcitej miery....dolezite je co si vybera a tento vyber je znacne podlozeny tlakom okolia a posobenia kultury. A Madari vsade sa identifikuju ako Madari, u nas, v Rumunsku, vsade. A je pravda, ze kopa zemanov bola za cias R-U Slovakov, ale sami casto povazovali za nieco lepsie Pest a madarcinu (a samozrejme este predtym latinu), madarizovali si mena (ja to chapem, bol to jednoducho taky stav)....to ci madarcina bola prirodzeny gulas jazykov oblasti kam povodne prisli alebo bola vytvor slobodomurarov je absolutne nepodstatne....Madari sa povazuju za dedicov Uhorska, vladli v nom a chcu riadit aj nadalej, Rakusania boli len "chvilkova epizoda, ktora bola narodnym nestastim"....oni sa s nikym nechceli delit o vladu nad touto oblastou...a nechcu.Ani so Slovakmi, ani s Rakusanmi ani Rumunmi. Ja im to nevycitam, je to prirodzene, ale nikde nikto ani nechyruje o nejakom prehodnocovani madarskej historie, oni sami to nechcu....tak co tu riesite? vy si myslite, ze ked Madari prekonali 3 hyperinflacie len v minulom storoci (mozno 4, uz si to nepamatam, ale najviac asi z celej V4), ked si vytvorili narodnu pamat voci Rusom (kazdy spomina 56., nikto neriesi vpady na Slovensko, aj madarizacia je spomenuta len ako okrajova zalezitost), ze sa budu chciet spojit? A ak aj ano, tak to budu chciet viest. Ano,maju Orbana a silnu zidovsku madarsku lobby v zahranici, ktora im umoznuje presadit si to, co nam obili o hlavu pri 1/10. Ale pochopte, ze oni chcu byt Madarmi, oni sa tak rozhodli, oni oslavovali 1000.vyrocie prichodu Madarov do nasej kotliny, pre nich je Velka Morava len nieco take, ako pre nas nejake stare osady Keltov. Zaujimave, ale nikto sa nepovazuje za rodovo spribuzneni s Irmi (ako posledni relativne cisti potomkovia Keltov v Europe). A nikde, kde sa dostali k moci, nepresadzovali nic ine, len lokalne madarske zaujmy. Si myslite, ze Orban leje miliony do slovenskych dedin, sportu ci stran kvoli budovaniu spoluprace s nasou vladou?
Mam pocit, ze ideal prekryva realitu a ak sa ta snaha nebodaj podari, tak potom sa budu vsetci cudovat....tak ako perestrojka. Aj tam si aj ti verni mysleli, ze to je cesta....a zlikvidovali vsetko to, o co sa snazili. Nehovoriac o tom, ze Orban zajtra moze byt odideny a bude dosadeny nejaky palac riadeny USA ci Bruselom, tak ako u nas a potom nebude ani slovenska statnost, ani kultura ci vzdelanost a ani sloboda.
Chodte do Madarska,ludia nie su ani bohatsi ani kulturnejsi ako u nas. Budapest ma samozrejme skvele univerzity, ale ci je nejaka vyssia sanca na ziskanie kvalifikovanej prace vo vede u nich ako u nas, pochybujem. Ich boj s Bruselom je kvoli snahe o vlastnu vladu (co je pochopitelne), ale ziadna snaha o "cloveka" sa tam nenosi, tak ako inde v kapitalizme, Su tam ludia uspesnejsi aj menej, niekto je viac chamtivy, niekto to az tak nepotrebuje.
Ale su to hlavne Madari a chcu nimi ostat, chcu byt na vrchole potravinoveho rebricka (co je asi ludsky pochopitelne) ...a ja stale nechapem, preco toto nemoze platit aj pre Slovakov a Slovensko. Mozme spolupracovat a podporovat sa, mozno na V4 vznikne "nadnarodny celok", ale snivanie o tom, ze Madari sa zaclenia a nebudu sa snazit dostat hore, je schyza.....na ministzerstve zivotneho prostredia by vedeli rozpravat, co sa tam dialo, ked sa vlady zucastnili madarske strany a vacsinou ho dostali do svojej pravomoci


mozno si nevidim dalej ako pred spicku nosa, ale ja mam pocit, ze si nevsimate to, co sa v nasej oblasti dialo a deje. Je pravdepodobne, ze Madari geneticky su blizki Slovakom, nikto nema nic proti spolupracu krajin....ale to ste si nevsimli, ze Madari sa povazuju za hlavne potomkov Madarov zo stepi a prip. Hunov a ziadni potomkovia Slovanov/Slovakov? Madari vzdy a vsade madarizovali....to ze to robili mozno zo zufalstva, to je pravda, ja nemam ziadne pocity ukrivdenosti voci Madarom, ale ak zajtra sa zatvarime, ze sme uhorsky narod, tak pozajtra uz ziadny slovensky narod nebude (a ten uhorsky urcite nebude presadzovat slovensku kulturu ani jazyk)....a je uplne jedno, ci R1a mali Arpadovci....kolko ludi slovenskej mensiny prezilo v Madarsku? Ako to bolo v madarskou mensinou v Rumunsku? Ake problemy maju Slovaci v dedinach pri Bratislave, kde samosprava nedovoli, aby ich deti sa ucili na miestnej skole po slovensky, len po madarsky (hoci skoly samy o sebe nemaju dost ziakov aby prezili) alebo ich musia vozit prec? A to ich je mozno 10%. Nie je az tak dolezite, ze historicky toto alebo tamto, aj genetika ovplyvnuje cloveka len z urcitej miery....dolezite je co si vybera a tento vyber je znacne podlozeny tlakom okolia a posobenia kultury. A Madari vsade sa identifikuju ako Madari, u nas, v Rumunsku, vsade. A je pravda, ze kopa zemanov bola za cias R-U Slovakov, ale sami casto povazovali za nieco lepsie Pest a madarcinu (a samozrejme este predtym latinu), madarizovali si mena (ja to chapem, bol to jednoducho taky stav)....to ci madarcina bola prirodzeny gulas jazykov oblasti kam povodne prisli alebo bola vytvor slobodomurarov je absolutne nepodstatne....Madari sa povazuju za dedicov Uhorska, vladli v nom a chcu riadit aj nadalej, Rakusania boli len "chvilkova epizoda, ktora bola narodnym nestastim"....oni sa s nikym nechceli delit o vladu nad touto oblastou...a nechcu.Ani so Slovakmi, ani s Rakusanmi ani Rumunmi. Ja im to nevycitam, je to prirodzene, ale nikde nikto ani nechyruje o nejakom prehodnocovani madarskej historie, oni sami to nechcu....tak co tu riesite? vy si myslite, ze ked Madari prekonali 3 hyperinflacie len v minulom storoci (mozno 4, uz si to nepamatam, ale najviac asi z celej V4), ked si vytvorili narodnu pamat voci Rusom (kazdy spomina 56., nikto neriesi vpady na Slovensko, aj madarizacia je spomenuta len ako okrajova zalezitost), ze sa budu chciet spojit? A ak aj ano, tak to budu chciet viest. Ano,maju Orbana a silnu zidovsku madarsku lobby v zahranici, ktora im umoznuje presadit si to, co nam obili o hlavu pri 1/10. Ale pochopte, ze oni chcu byt Madarmi, oni sa tak rozhodli, oni oslavovali 1000.vyrocie prichodu Madarov do nasej kotliny, pre nich je Velka Morava len nieco take, ako pre nas nejake stare osady Keltov. Zaujimave, ale nikto sa nepovazuje za rodovo spribuzneni s Irmi (ako posledni relativne cisti potomkovia Keltov v Europe). A nikde, kde sa dostali k moci, nepresadzovali nic ine, len lokalne madarske zaujmy. Si myslite, ze Orban leje miliony do slovenskych dedin, sportu ci stran kvoli budovaniu spoluprace s nasou vladou? Mam pocit, ze ideal prekryva realitu a ak sa ta snaha nebodaj podari, tak potom sa budu vsetci cudovat....tak ako perestrojka. Aj tam si aj ti verni mysleli, ze to je cesta....a zlikvidovali vsetko to, o co sa snazili. Nehovoriac o tom, ze Orban zajtra moze byt odideny a bude dosadeny nejaky palac riadeny USA ci Bruselom, tak ako u nas a potom nebude ani slovenska statnost, ani kultura ci vzdelanost a ani sloboda. Chodte do Madarska,ludia nie su ani bohatsi ani kulturnejsi ako u nas. Budapest ma samozrejme skvele univerzity, ale ci je nejaka vyssia sanca na ziskanie kvalifikovanej prace vo vede u nich ako u nas, pochybujem. Ich boj s Bruselom je kvoli snahe o vlastnu vladu (co je pochopitelne), ale ziadna snaha o "cloveka" sa tam nenosi, tak ako inde v kapitalizme, Su tam ludia uspesnejsi aj menej, niekto je viac chamtivy, niekto to az tak nepotrebuje. Ale su to hlavne Madari a chcu nimi ostat, chcu byt na vrchole potravinoveho rebricka (co je asi ludsky pochopitelne) ...a ja stale nechapem, preco toto nemoze platit aj pre Slovakov a Slovensko. Mozme spolupracovat a podporovat sa, mozno na V4 vznikne "nadnarodny celok", ale snivanie o tom, ze Madari sa zaclenia a nebudu sa snazit dostat hore, je schyza.....na ministzerstve zivotneho prostredia by vedeli rozpravat, co sa tam dialo, ked sa vlady zucastnili madarske strany a vacsinou ho dostali do svojej pravomoci

Slovanske dediny este zaciatkom 20 teho storocia

Slovanske dediny este zaciatkom 20 teho storocia
Ak budes chciet, mam stiahnute scitanie ludu okolo roku 1800?


[quote="pid:6059, uid:106"]Slovanske dediny este zaciatkom 20 teho storocia[/quote] [quote="pid:6059, uid:106"]Slovanske dediny este zaciatkom 20 teho storocia[/quote]Ak budes chciet, mam stiahnute scitanie ludu okolo roku 1800?

Pro @JankaS:
Pro mne je Tvůj příspěvek a úvodní příspěvek @REborn v dokonalém souladu.
@REborn říká jak to začalo, @JankaS říká jak to dopadlo, jak to vypadá dnes.
Tok dějin neotočíš, jdou jenom vpřed.
Jde o to, aby bylo prohlédnuto, co je v pozadí za touhle Maďarskou magií.
Druhá priorita zobecněných prostředků řízení.
Rozděl a panuj.
Počítám s tím, že maďarská “agresivita” plyne z jejich pocitu osamělosti a i pocitu určitého typu výjimečnosti (viz “ugro-finská” skupina jazyků).
(Neproběhla tu nějaká “light” verze Sinajského pochodu?)

Pro @JankaS: Pro mne je Tvůj příspěvek a úvodní příspěvek @REborn v dokonalém souladu. @REborn říká jak to začalo, @JankaS říká jak to dopadlo, jak to vypadá dnes. Tok dějin neotočíš, jdou jenom vpřed. Jde o to, aby bylo prohlédnuto, co je v pozadí za touhle Maďarskou magií. Druhá priorita zobecněných prostředků řízení. Rozděl a panuj. Počítám s tím, že maďarská “agresivita” plyne z jejich pocitu osamělosti a i pocitu určitého typu výjimečnosti (viz “ugro-finská” skupina jazyků). (Neproběhla tu nějaká “light” verze Sinajského pochodu?)

@JankaS Nie je podstatné, či Maďari maďarizovali alebo nie. Minimálne nie v takom merítku, ako si načrtla. Podstatné je, ako súdržní vedia Maďari byť. Z pohľadu regionálnej politiky Ti viem povedať, že maďarskí starostovia vzájomne spolupracujú násobnej lepšie, ako tí slovenskí. To je 15 rokov praktických skúseností mojej manželky aj naše vlastné, keď sme boli vonku a zažili rôzne diaspóry. Ak sa niečo niekde povie alebo nadhodí, maďarskí starostovia reagujú, komunikujú, na stretnutie prídu pripravení, pýtajú sa príčetné otázky. Tí slovenskí ticho sedia, na nič sa neopýtajú, skrátka mumáci. Negeneralizujem, hovorím o Nitrianskom kraji a Nitrianskom okrese (okres je najhustejšie osídlený okres v SR).

Podstatné je čo napísal popolvár v článku u Oriho - neriešiť, že im to ide, ale prečo to nám nejde. Poučiť sa a nefňukať.


@JankaS Nie je podstatné, či Maďari maďarizovali alebo nie. Minimálne nie v takom merítku, ako si načrtla. Podstatné je, ako súdržní vedia Maďari byť. Z pohľadu regionálnej politiky Ti viem povedať, že maďarskí starostovia vzájomne spolupracujú násobnej lepšie, ako tí slovenskí. To je 15 rokov praktických skúseností mojej manželky aj naše vlastné, keď sme boli vonku a zažili rôzne diaspóry. Ak sa niečo niekde povie alebo nadhodí, maďarskí starostovia reagujú, komunikujú, na stretnutie prídu pripravení, pýtajú sa príčetné otázky. Tí slovenskí ticho sedia, na nič sa neopýtajú, skrátka mumáci. Negeneralizujem, hovorím o Nitrianskom kraji a Nitrianskom okrese (okres je najhustejšie osídlený okres v SR). Podstatné je čo napísal popolvár v článku u Oriho - neriešiť, že im to ide, ale prečo to nám nejde. Poučiť sa a nefňukať.

Moderátor

Na to aby Slovensky narod zanikol je potrebne nam zrovnat vsetky lesy, kopce a tatry. Az potom budeme mat rovnake podmienky ako madari. Dovtedy nie je mozne aby Slovak vyhynul. Presne ako bolo uvedene, je to o podmienkach. Na Slovensku boli podmienky stale ovela tvrdsie ako v Madarsku alebo Cesku. Staci si spravit vylet po cesku\madarsku a hned je jasne preco Slovak je taky aky je. V Cesku \Madarsku same roviny a tu na Slovensku? Same kopce. Tu sa clovek musi obracat aby zil. Nehovoriac o tych ludoch co realne pracuju v horach. A odtial aj prameni charakter Slovaka, ten bystry um, vynaliezavost, sikovnost, obchadzanie pravidiel atd ... bez takychto vlastnosti si v tvrdych podmienkach nepomozete.
Vela ludi obdivuje Orbana (nacionalistu) ako aj madarsku "sudrznost" ale madari dospeli tam kde su len kvoli tomu, ze boli zneuziti GP pre cudzie ucely, ze sa dali zneuzit. Tiez Slovaci davno prekukli co je to RKC zac .... a madari? Stale dokola opominajuci RKC ako zaklad ich "kultury"? Za roky rokuce nedokazali pochopit ako nimi manipuluju? Otrocka koncepcia je im stale blizka? Kde je ta ludskost v madarskom narode? Kde je lubost voci okolitym narodom? Kde su kvality cloveka? Niet ich ... ostalo len akesi povysovanie sa nad druhych (to iste plati aj o poliakoch). Slovak kde pride vsade sa uchyti, nikde nema problemy, prejavuje lubost, usilovnost, kvality cloveka. Slovak vychadza aj s ukrajincami, aj poliakami aj cechmi aj rusmi s kym treba. A madar? O ludoch hrajuich sa na madarov ani hovorit vela netreba, poturcenec horsi od turka. Pride slovak z juznej casti Slovenska do madarska a oni na neho pozeraju ako na vyjav, akym jazykom to hovori, vela slov popreberanych zo slovensciny. Nerozumeju mu. Ale on sa na Slovensku tvari ako zemepan.
Buducnost patri narodom, ktore sa budu ochotne spajat do bloku a toho madari nie su ochotni, oni by stale chceli vladnut nad niekym (rozumej vykoristovat niekoho, parazitovat). Preto sa im aj zacala dost podstatne redukovat populacia - co musel Orban riesit nejakymi extra peniazmi ako podporu pre rodiny. A tu zase vidime ten rozdiel. Slovak musi driet, musi byt vynaliezavy, musi sa stat sikovny aby si mohol zalozit rodinu. A madar dostane na to peniaze od statu. Co si myslite kto bude viac schopny sa presadit v zivote ? Ten co si musi vsetko sam vydriet alebo ten, ktoremu vsetko spadne z neba (od statu)? A presne preto tisicrocia Slovaci zili pod tatrami a este tiscrocia tu zit budu, pretoze madari su prilis pohodlni na to aby zili v takej "tvrdej"\narocnej krajine. Nie nadarmo sa uzemie madarska zacina tam kde koncia nase hory.


Na to aby Slovensky narod zanikol je potrebne nam zrovnat vsetky lesy, kopce a tatry. Az potom budeme mat rovnake podmienky ako madari. Dovtedy nie je mozne aby Slovak vyhynul. Presne ako bolo uvedene, je to o podmienkach. Na Slovensku boli podmienky stale ovela tvrdsie ako v Madarsku alebo Cesku. Staci si spravit vylet po cesku\madarsku a hned je jasne preco Slovak je taky aky je. V Cesku \Madarsku same roviny a tu na Slovensku? Same kopce. Tu sa clovek musi obracat aby zil. Nehovoriac o tych ludoch co realne pracuju v horach. A odtial aj prameni charakter Slovaka, ten bystry um, vynaliezavost, sikovnost, obchadzanie pravidiel atd ... bez takychto vlastnosti si v tvrdych podmienkach nepomozete. Vela ludi obdivuje Orbana (nacionalistu) ako aj madarsku "sudrznost" ale madari dospeli tam kde su len kvoli tomu, ze boli zneuziti GP pre cudzie ucely, ze sa dali zneuzit. Tiez Slovaci davno prekukli co je to RKC zac .... a madari? Stale dokola opominajuci RKC ako zaklad ich "kultury"? Za roky rokuce nedokazali pochopit ako nimi manipuluju? Otrocka koncepcia je im stale blizka? Kde je ta ludskost v madarskom narode? Kde je lubost voci okolitym narodom? Kde su kvality cloveka? Niet ich ... ostalo len akesi povysovanie sa nad druhych (to iste plati aj o poliakoch). Slovak kde pride vsade sa uchyti, nikde nema problemy, prejavuje lubost, usilovnost, kvality cloveka. Slovak vychadza aj s ukrajincami, aj poliakami aj cechmi aj rusmi s kym treba. A madar? O ludoch hrajuich sa na madarov ani hovorit vela netreba, poturcenec horsi od turka. Pride slovak z juznej casti Slovenska do madarska a oni na neho pozeraju ako na vyjav, akym jazykom to hovori, vela slov popreberanych zo slovensciny. Nerozumeju mu. Ale on sa na Slovensku tvari ako zemepan. Buducnost patri narodom, ktore sa budu ochotne spajat do bloku a toho madari nie su ochotni, oni by stale chceli vladnut nad niekym (rozumej vykoristovat niekoho, parazitovat). Preto sa im aj zacala dost podstatne redukovat populacia - co musel Orban riesit nejakymi extra peniazmi ako podporu pre rodiny. A tu zase vidime ten rozdiel. Slovak musi driet, musi byt vynaliezavy, musi sa stat sikovny aby si mohol zalozit rodinu. A madar dostane na to peniaze od statu. Co si myslite kto bude viac schopny sa presadit v zivote ? Ten co si musi vsetko sam vydriet alebo ten, ktoremu vsetko spadne z neba (od statu)? A presne preto tisicrocia Slovaci zili pod tatrami a este tiscrocia tu zit budu, pretoze madari su prilis pohodlni na to aby zili v takej "tvrdej"\narocnej krajine. Nie nadarmo sa uzemie madarska zacina tam kde koncia nase hory.

maďarskí starostovia vzájomne spolupracujú násobnej lepšie, ako tí slovenskí.

Ahoj Kulich, nevieš náhodou, či to s tou súdržnosťou tak isto funguje aj v Maďarsku? Alebo to je len tu na Slovensku a preto, že sú v menšine?


[quote="pid:6130, uid:127"]maďarskí starostovia vzájomne spolupracujú násobnej lepšie, ako tí slovenskí.[/quote] Ahoj Kulich, nevieš náhodou, či to s tou súdržnosťou tak isto funguje aj v Maďarsku? Alebo to je len tu na Slovensku a preto, že sú v menšine?

nedal bys nějaké zdroje?:-)

Čiastočne vlastné bádanie (ksb, wiki, eupedia, dajaké videá na youtube a rôzne iné stránky, články) a čiastočne som sa stotožnil s názormi pjakina, nikitu, popolvara, oracleho, cvengroscha, kljosova


[quote="pid:6054, uid:240"]nedal bys nějaké zdroje?:-)[/quote] Čiastočne vlastné bádanie (ksb, wiki, eupedia, dajaké videá na youtube a rôzne iné stránky, články) a čiastočne som sa stotožnil s názormi pjakina, nikitu, popolvara, oracleho, cvengroscha, kljosova

V Cesku \Madarsku same roviny

@Ferry trochu ses s těmi rovinami v ČR nechal unést, pravda Ta-3 tu nemáme, ale přece jen
https://www.kralovstvimap.cz/cr-nastenna-obecne-zemepisna-mapa-200-x-140-cm/d-91549/?gclid=EAIaIQobChMI4-HTjcqf7wIVrAV7Ch1f6QDbEAQYBSABEgIeTvD_BwE#91550
pro porovnání SR
https://www.kralovstvimap.cz/slovensko-nastenna-plasticka-mapa/d-93464/
https://www.magneticke-mapy.sk/magneticka-mapa-slovenska-geograficka-farebna-d1034/
a Maďarsko
https://www.kralovstvimap.cz/madarsko-nastenna-mapa-120-x-90-cm/d-72615/
https://edigital.sk/podlozka-na-stol/stiefel-duo-podlozka-reliefna-mapa-madarska-p160176

(je to trochu zkresleno tím, že se mi nedařilo sehnat stejně pěkné mapy z jednoho zdroje)


[quote="pid:6133, uid:106"]V Cesku \Madarsku same roviny[/quote] @Ferry trochu ses s těmi rovinami v ČR nechal unést, pravda Ta-3 tu nemáme, ale přece jen https://www.kralovstvimap.cz/cr-nastenna-obecne-zemepisna-mapa-200-x-140-cm/d-91549/?gclid=EAIaIQobChMI4-HTjcqf7wIVrAV7Ch1f6QDbEAQYBSABEgIeTvD_BwE#91550 pro porovnání SR https://www.kralovstvimap.cz/slovensko-nastenna-plasticka-mapa/d-93464/ https://www.magneticke-mapy.sk/magneticka-mapa-slovenska-geograficka-farebna-d1034/ a Maďarsko https://www.kralovstvimap.cz/madarsko-nastenna-mapa-120-x-90-cm/d-72615/ https://edigital.sk/podlozka-na-stol/stiefel-duo-podlozka-reliefna-mapa-madarska-p160176 (je to trochu zkresleno tím, že se mi nedařilo sehnat stejně pěkné mapy z jednoho zdroje)
Upravené 8. 3. 2021 o 03:07

Este k tym jazykom chcem dodat - su vyskumy potvrdzujuce, ze Slovensky jazyk a jeho vetvy sa niekedy pouzivali na viac ako polke madarska. Preto napriklad v Srbsku su cisto Slovenske dediny. Madarcina bola nieco take ako "exotika". Avsak niekto mudry neskor z tej "exotiky" spravil nieco ako status urodzeneho povodu. Potom sa ostatne obyvatelstvo na madarskom uzemi poopicilo po tych "urodzenych" a zacali hovorit madarsky.


Este k tym jazykom chcem dodat - su vyskumy potvrdzujuce, ze Slovensky jazyk a jeho vetvy sa niekedy pouzivali na viac ako polke madarska. Preto napriklad v Srbsku su cisto Slovenske dediny. Madarcina bola nieco take ako "exotika". Avsak niekto mudry neskor z tej "exotiky" spravil nieco ako status urodzeneho povodu. Potom sa ostatne obyvatelstvo na madarskom uzemi poopicilo po tych "urodzenych" a zacali hovorit madarsky.

trochu ses s těmi rovinami v ČR nechal unést


Treba dôsledne rozlišovať medzi Predlitavskom a Zalitavskom: Kým na západe (t. j. v Predlitavsku) predsa len národy dostali značné slobody a pokračovala liberalizácia spoločnosti, na východe (t. j. v Uhorsku) sa národnostný a iný útlak zosilnil (maďarizácia) a spoločnosť zachovávala v mnohých smeroch stredoveké zriadenie (vplyv šľachty a pod.). Kým napríklad dnešnému Česku k úplnej slobode chýbala už len politická samostatnosť, dnešné Slovensko nemalo v Uhorsku vyčlenené ani len administratívne hranice a slovenčina bola na všetkých základných školách a škôlkach (vyššie slovenské školy neboli) zakázaná, ba v niektorých prípadoch aj trestaná.


neslo len o prirodne prostredie, ale aj o rozdielne ekonomicke formy v nasich statoch. Cesko bolo najpriemyselnejsim uzemim v Uhorsku a vdaka blizkosti Nemecka a Rakuska bola vyssia zivotna uroven a jednoduchsi zivot ako na Slovensku co plati do dnes. to sa prejavilo v urcitych psychologickych aspektoch a mentalite. ale aj v Cesku su hory, kde sa ludia vzdy uchylili v tazkych casoch, husiti, protektorat... nie je to o tom kto je lepsi a horsi, ved pracovity ludia a narody su po celom svete bez ohladu na region, avsak zima a diskomfort je specifikum hlavne Rusi+Skandinavie... do Rusi pocitam scasti aj nase uzemia. viac je popisane v knihe http://leva-net.webnode.cz/products/psychologicky-aspekt-historie-a-perspektiv-civilizace/


hory su aj v Rakusku ci Svajciarsku ale nic z toho co sa zrodilo u nas tam nie je kvoli dostatku vsetkeho. naopak maju ale ine silne stranky vdaka tomu, ze nemaju taky tlak na psychiku a neboja sa o zajtrajsok.


[quote="pid:6142, uid:240"]trochu ses s těmi rovinami v ČR nechal unést[/quote] Treba dôsledne rozlišovať medzi Predlitavskom a Zalitavskom: Kým na západe (t. j. v Predlitavsku) predsa len národy dostali značné slobody a pokračovala liberalizácia spoločnosti, na východe (t. j. v Uhorsku) sa národnostný a iný útlak zosilnil (maďarizácia) a spoločnosť zachovávala v mnohých smeroch stredoveké zriadenie (vplyv šľachty a pod.). Kým napríklad dnešnému Česku k úplnej slobode chýbala už len politická samostatnosť, dnešné Slovensko nemalo v Uhorsku vyčlenené ani len administratívne hranice a slovenčina bola na všetkých základných školách a škôlkach (vyššie slovenské školy neboli) zakázaná, ba v niektorých prípadoch aj trestaná. neslo len o prirodne prostredie, ale aj o rozdielne ekonomicke formy v nasich statoch. Cesko bolo najpriemyselnejsim uzemim v Uhorsku a vdaka blizkosti Nemecka a Rakuska bola vyssia zivotna uroven a jednoduchsi zivot ako na Slovensku co plati do dnes. to sa prejavilo v urcitych psychologickych aspektoch a mentalite. ale aj v Cesku su hory, kde sa ludia vzdy uchylili v tazkych casoch, husiti, protektorat... nie je to o tom kto je lepsi a horsi, ved pracovity ludia a narody su po celom svete bez ohladu na region, avsak zima a diskomfort je specifikum hlavne Rusi+Skandinavie... do Rusi pocitam scasti aj nase uzemia. viac je popisane v knihe http://leva-net.webnode.cz/products/psychologicky-aspekt-historie-a-perspektiv-civilizace/ hory su aj v Rakusku ci Svajciarsku ale nic z toho co sa zrodilo u nas tam nie je kvoli dostatku vsetkeho. naopak maju ale ine silne stranky vdaka tomu, ze nemaju taky tlak na psychiku a neboja sa o zajtrajsok.
Upravené 8. 3. 2021 o 21:50

Moje poznámka byla čistě zeměpisná reakce na

a tu na Slovensku? Same kopce. Tu sa clovek musi obracat aby zil. Nehovoriac o tych ludoch co realne pracuju v horach. A odtial aj prameni charakter Slovaka, ten bystry um, vynaliezavost, sikovnost, obchadzanie pravidiel atd ... bez takychto vlastnosti si v tvrdych podmienkach nepomozete.

protože hory tohoto nejsou jedinou příčinou, navíc jsem chtěl připomenout, že hory jsou i v Čechách (i když menší).
A dobře jsem udělal, protože oba příspěvky
Treba dôsledne rozlišovať medzi Predlitavskom a Zalitavskom:

se pěkně doplňují :-)


Moje poznámka byla čistě zeměpisná reakce na [quote="pid:6133, uid:106"]a tu na Slovensku? Same kopce. Tu sa clovek musi obracat aby zil. Nehovoriac o tych ludoch co realne pracuju v horach. A odtial aj prameni charakter Slovaka, ten bystry um, vynaliezavost, sikovnost, obchadzanie pravidiel atd ... bez takychto vlastnosti si v tvrdych podmienkach nepomozete.[/quote] protože hory tohoto nejsou jedinou příčinou, navíc jsem chtěl připomenout, že hory jsou i v Čechách (i když menší). A dobře jsem udělal, protože oba příspěvky [quote="pid:6251, uid:252"]Treba dôsledne rozlišovať medzi Predlitavskom a Zalitavskom:[/quote] se pěkně doplňují :-)

Madari vzdy a vsade madarizovali....to ze to robili mozno zo zufalstva,

maďarizovali v zmysle povyšovali sa (príslovečná pýcha maďarských elít) a nemaďarov ponižovali - toto sú vedomé prejavy podvedome nízkeho sebavedomia a sebadôvery...
Prvé prejavy povyšovania sa dolnozemskej, teraz maďarskej, šľachty sú zaznamenané počas povstania F.Rákocziho II.
Dolnozemská šľqchta sa natlačila po strate svojich dŕžav kvôli tureckej okupácii do Horného Uhorska, ktoré bolo oveľa bohatšie a rozvinutejšie, než Dolné Uhorsko. Prišli ako páni z "Nemaníc", ako nikto, tak aspoň aroganciou robili zo seba niekoho.
Ďalším výrazným vplyvom na odčlenenie sa - rozumej snahu odlíšiť sa a povýšiť sa od Horného Uhorska bolo špinavá reštitučná taktika Viedne na od Turkov oslobodených územiách Dolného Uhorska, keď na pôvodne uhorské panstvá dosadzovala nových majiteľov z Rakúska a iných cudzincov.
Odporúčam si pozorne prečítať prácu Vojenského historického ústavu "Neďaleko od Trenčína" Google.sk vám to vyhľadá pod názvom Povstanie Františka II. Rákociho - Vojenský historický ústav. Je to PDF dokument, takže neviem dať priamo link.
Prečítajte si to, koho zaujíma toto obdobie dejín.


[quote="pid:6089, uid:187"]Madari vzdy a vsade madarizovali....to ze to robili mozno zo zufalstva,[/quote] maďarizovali v zmysle povyšovali sa (príslovečná pýcha maďarských elít) a nemaďarov ponižovali - toto sú vedomé prejavy podvedome nízkeho sebavedomia a sebadôvery... Prvé prejavy povyšovania sa dolnozemskej, teraz maďarskej, šľachty sú zaznamenané počas povstania F.Rákocziho II. Dolnozemská šľqchta sa natlačila po strate svojich dŕžav kvôli tureckej okupácii do Horného Uhorska, ktoré bolo oveľa bohatšie a rozvinutejšie, než Dolné Uhorsko. Prišli ako páni z "Nemaníc", ako nikto, tak aspoň aroganciou robili zo seba niekoho. Ďalším výrazným vplyvom na odčlenenie sa - rozumej snahu odlíšiť sa a povýšiť sa od Horného Uhorska bolo špinavá reštitučná taktika Viedne na od Turkov oslobodených územiách Dolného Uhorska, keď na pôvodne uhorské panstvá dosadzovala nových majiteľov z Rakúska a iných cudzincov. Odporúčam si pozorne prečítať prácu Vojenského historického ústavu "Neďaleko od Trenčína" Google.sk vám to vyhľadá pod názvom Povstanie Františka II. Rákociho - Vojenský historický ústav. Je to PDF dokument, takže neviem dať priamo link. Prečítajte si to, koho zaujíma toto obdobie dejín.

toto sú vedomé prejavy podvedome nízkeho sebavedomia a sebadôvery...
aneb
Počítám s tím, že maďarská “agresivita” plyne z jejich pocitu osamělosti a i pocitu určitého typu výjimečnosti (viz “ugro-finská” skupina jazyků).


A taky

Prišli ako páni z "Nemaníc", ako nikto, tak aspoň aroganciou robili zo seba niekoho.
Ďalším výrazným vplyvom na odčlenenie sa - rozumej snahu odlíšiť sa a povýšiť sa od Horného Uhorska bolo špinavá reštitučná taktika Viedne na od Turkov oslobodených územiách Dolného Uhorska
aneb
Neproběhla tu nějaká “light” verze Sinajského pochodu?

...země zaslíbená...


[quote="pid:6264, uid:112"]toto sú vedomé prejavy podvedome nízkeho sebavedomia a sebadôvery...[/quote]aneb [quote="pid:6127, uid:240"]Počítám s tím, že maďarská “agresivita” plyne z jejich pocitu osamělosti a i pocitu určitého typu výjimečnosti (viz “ugro-finská” skupina jazyků).[/quote] A taky [quote="pid:6264, uid:112"]Prišli ako páni z "Nemaníc", ako nikto, tak aspoň aroganciou robili zo seba niekoho. Ďalším výrazným vplyvom na odčlenenie sa - rozumej snahu odlíšiť sa a povýšiť sa od Horného Uhorska bolo špinavá reštitučná taktika Viedne na od Turkov oslobodených územiách Dolného Uhorska[/quote]aneb [quote="pid:6127, uid:240"]Neproběhla tu nějaká “light” verze Sinajského pochodu?[/quote] ...země zaslíbená...

Odporúčam si pozorne prečítať prácu Vojenského historického ústavu "Neďaleko od Trenčína" Google.sk vám to vyhľadá pod názvom Povstanie Františka II. Rákociho - Vojenský historický ústav. Je to PDF dokument, takže neviem dať priamo link.

malo by to byt toto ze? http://www.vhu.sk/data/files/218.pdf


604730f6da764


[quote="pid:6264, uid:112"]Odporúčam si pozorne prečítať prácu Vojenského historického ústavu "Neďaleko od Trenčína" Google.sk vám to vyhľadá pod názvom Povstanie Františka II. Rákociho - Vojenský historický ústav. Je to PDF dokument, takže neviem dať priamo link.[/quote] malo by to byt toto ze? http://www.vhu.sk/data/files/218.pdf ![604730f6da764](serve/attachment&path=604730f6da764)

Moderator

malo by to byt toto ze? http://www.vhu.sk/data/files/218.pdf


áno, je to toto.


[quote="pid:6295, uid:10"]malo by to byt toto ze? http://www.vhu.sk/data/files/218.pdf[/quote] áno, je to toto.

áno, je to toto.

uz to citam, som netusil, ze Slovensko financovalo prakticky celu Habsburgsku risu pocas Osmanskych vojen, zaujimave citanie.


[quote="pid:6304, uid:112"]áno, je to toto.[/quote] uz to citam, som netusil, ze Slovensko financovalo prakticky celu Habsburgsku risu pocas Osmanskych vojen, zaujimave citanie.

Moderator

...země zaslíbená...


a nejaká forma sinajského pochodu...
áno, vyzerá to tak, napadlo ma to už minulého roku. Podobným sinajským experimentom bol krstenie Sasov začiatkom stredoveku. Oficiálna história síce píše, že boli kráľmi a vladármi pozývaní na vysídlené územia, ako napr. na Slovensko po tatárskom vpáde, ale nebudeme to rozoberať, skôr mám na mysli to, že podobne ako židia žili v pomerne uzatvorených diaspórach, no na rozdiel od židov boli ich mestá "elitou" medzi mestami danej krajiny, alebo "elitou" v etnicky zmiešaných mestách. Zvlášť dlho a markantne sa to prejavovalo v terajšom rumunskom meste Brašov.
židia - sinajský experiment pre globálne použitie
Sasi - "sinajský" experiment pre Európu (ich "Palestínou" bolo územie terajšieho Nemecka a ich "diaspóry" som popísal vyššie)
Maďari - "sinajský" experiment pre Uhorsko


[quote="pid:6283, uid:240"]...země zaslíbená...[/quote] a nejaká forma sinajského pochodu... áno, vyzerá to tak, napadlo ma to už minulého roku. Podobným sinajským experimentom bol krstenie Sasov začiatkom stredoveku. Oficiálna história síce píše, že boli kráľmi a vladármi pozývaní na vysídlené územia, ako napr. na Slovensko po tatárskom vpáde, ale nebudeme to rozoberať, skôr mám na mysli to, že podobne ako židia žili v pomerne uzatvorených diaspórach, no na rozdiel od židov boli ich mestá "elitou" medzi mestami danej krajiny, alebo "elitou" v etnicky zmiešaných mestách. Zvlášť dlho a markantne sa to prejavovalo v terajšom rumunskom meste Brašov. židia - sinajský experiment pre globálne použitie Sasi - "sinajský" experiment pre Európu (ich "Palestínou" bolo územie terajšieho Nemecka a ich "diaspóry" som popísal vyššie) Maďari - "sinajský" experiment pre Uhorsko

Maďari - "sinajský" experiment pre Uhorsko


netreba zabudnut na cigansky "sinajsky" pochod ku slovanskym narodom.


jedna zo saskych diaspor prisla v znamost ako Templari, ich struktury boli zlikvidovane ani nie za par storoci... ich stopy na nasom uzemi nie su dostatocne vyjasnene, podobne ako obsadenie Britanie...


[quote="pid:6310, uid:112"]Maďari - "sinajský" experiment pre Uhorsko[/quote] netreba zabudnut na cigansky "sinajsky" pochod ku slovanskym narodom. jedna zo saskych diaspor prisla v znamost ako Templari, ich struktury boli zlikvidovane ani nie za par storoci... ich stopy na nasom uzemi nie su dostatocne vyjasnene, podobne ako obsadenie Britanie...

cigansky "sinajsky"

O tom som postrehol zaujimavu uvahu.
V minulosti bol svet vedicky, napr aj cela europa bola vedicka, tiez aj india, tartaria atd. Avsak potom sa zacalo krestanstvo dost tuho rozsirovat a vedicki zreci s tym cheli daco spravit. Tak v indii vyclenili tlupu zrecov, ktori sa prestahovali do europy a mali celit rozpinajucemu sa krestanstvu (otroctvu). Az na to, ze tento pokus nebol velmi uspesni. Indi nie su prave najhuzevnatejsi. Po par generaciach ich poslanie sa zmenilo na cistu "magiu". Ostali len dohady ako priblizne funguju rozne techniky naburavania psychiky jedinca, socialneho inzinierstva. A teraz to mozeme vidiet ako rozne techniky vestenia (co je ciri satanizmus), rozne techniky "vabenia" cez pestrofarebne trblietave hovadiny navesane na ciganockach atd. Stale sa najdu jedinci co sa paria s ciganockami. Dalo by sa povedat, ze misia indickych zrecov uplne zlyhala. Jej clenovia doslova zdegenerovali, stratili kulturu, korene. Je to nieco ako "karmicka odplata" za to ako zlyhali vo svojej ulohe. Nemaju buducnost. Uplny upadok.


[quote="pid:6324, uid:252"]cigansky "sinajsky"[/quote] O tom som postrehol zaujimavu uvahu. V minulosti bol svet vedicky, napr aj cela europa bola vedicka, tiez aj india, tartaria atd. Avsak potom sa zacalo krestanstvo dost tuho rozsirovat a vedicki zreci s tym cheli daco spravit. Tak v indii vyclenili tlupu zrecov, ktori sa prestahovali do europy a mali celit rozpinajucemu sa krestanstvu (otroctvu). Az na to, ze tento pokus nebol velmi uspesni. Indi nie su prave najhuzevnatejsi. Po par generaciach ich poslanie sa zmenilo na cistu "magiu". Ostali len dohady ako priblizne funguju rozne techniky naburavania psychiky jedinca, socialneho inzinierstva. A teraz to mozeme vidiet ako rozne techniky vestenia (co je ciri satanizmus), rozne techniky "vabenia" cez pestrofarebne trblietave hovadiny navesane na ciganockach atd. Stale sa najdu jedinci co sa paria s ciganockami. Dalo by sa povedat, ze misia indickych zrecov uplne zlyhala. Jej clenovia doslova zdegenerovali, stratili kulturu, korene. Je to nieco ako "karmicka odplata" za to ako zlyhali vo svojej ulohe. Nemaju buducnost. Uplny upadok.
1.93k
24
11
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept