Zahraničná politika
Hlavný americký špecialista na infekčné choroby pozitívne vyhodnotil vakcínu Sputnik V.

Hlavný americký špecialista na infekčné choroby pozitívne vyhodnotil vakcínu Sputnik V.


Hlavný americký špecialista na infekčné choroby Anthony Fauci sa domnieva, že dostupné údaje o ruskej vakcíne Sputnik V COVID-19 sú celkom dobré. Uviedol to v rozhovore pre grécku televíznu stanicu Skai.


Novinár sa Fauciho opýtal, či by sa zaočkoval ruským Sputnikom alebo čínskou vakcínou. "Údaje, ktoré o Sputniku viem, sú dosť dobré. Nemám dostatok informácií o čínskej vakcíne, pretože majú dve alebo tri rôzne vakcíny. Takže som ich účinnosť pozorne nesledoval, ale údaje pre ruskú vyzerajú dosť dobré. “- odpovedal Fauci.


Rusko sa stalo prvou krajinou, ktorá zaregistrovala vakcínu proti novej infekcii, uviedol 11. augusta prezident Vladimir Putin. Liek "Gam-covid-vac", vytvorený Centrom. Gamalei, sa čoskoro stal známym na celom svete pod menom „Sputnik V“.


https://tass.ru/obschestvo/10850267


**Hlavný americký špecialista na infekčné choroby pozitívne vyhodnotil vakcínu Sputnik V.** Hlavný americký špecialista na infekčné choroby Anthony Fauci sa domnieva, že dostupné údaje o ruskej vakcíne Sputnik V COVID-19 sú celkom dobré. Uviedol to v rozhovore pre grécku televíznu stanicu Skai. Novinár sa Fauciho opýtal, či by sa zaočkoval ruským Sputnikom alebo čínskou vakcínou. "Údaje, ktoré o Sputniku viem, sú dosť dobré. Nemám dostatok informácií o čínskej vakcíne, pretože majú dve alebo tri rôzne vakcíny. Takže som ich účinnosť pozorne nesledoval, ale údaje pre ruskú vyzerajú dosť dobré. “- odpovedal Fauci. Rusko sa stalo prvou krajinou, ktorá zaregistrovala vakcínu proti novej infekcii, uviedol 11. augusta prezident Vladimir Putin. Liek "Gam-covid-vac", vytvorený Centrom. Gamalei, sa čoskoro stal známym na celom svete pod menom „Sputnik V“. https://tass.ru/obschestvo/10850267
208
0
1
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept