Zahraničná politika
Historicka navsteva - Papez pristal v Iraku
Y

Je to první návštěva hlavy katolické církve v Iráku: Papež František splnil dlouhodobé naděje trpících křesťanů v zemi. Na začátku jeho čtyři-denní cesty vyzval na pátek, 84-rok-starý papez, k ukončení násilí a požadoval iracke vedení udělit práva a ochranu vsem náboženskym skupinam. Kritika na navstevu papeze, že papež cestuje po zemi uprostřed pandemie korony.
Během návštěvy Syrské katolické katedrály Sayidat al-Nejat (Panna Maria Spásy) v Bagdádu papež vyzval irácké kněze a biskupy, aby se navzdory všem obtížím nenechali infikovat "virem zoufalství".
Papež žádá ochranu menšin. Zbrane by mely mlcet. Před shromážděnými politiků a diplomatů, Papež odsoudil "metlu terorismu" a zdůraznil osud Jezídů jako příklad.
Návštěva je doprovázena přísnými bezpečnostními opatřeními. V Bagdádu bylo zřízeno mnoho dalších kontrolních stanovišť. Kvůli třídennímu úplnému zákazu vycházení byly v pátek ulice hlavního města z velké části opuštěné.
Prezident Iraku: Irák bez křesťanů " nemyslitelný“. Opakovaně pronásledovaná křesťanská komunita v převážně muslimské zemi se v posledních desetiletích značně zmenšila. Zejména v oblastech kontrolovaných Islámským státem trpěli křesťané a další náboženské menšiny. Více než milion křesťanů kdysi žil v Iráku. Dnes se odhaduje, že stále existuje 250 000 až 400 000.
Dialog mezi křesťanstvím a Islámem
Mnozí se těší na sobotní setkání s nejvýznamnějším šíitským duchovním v zemi, velmistrem Ajatolláhem Alím Al-Sistáním. V neděli pojede do obcí v Severoiráckých městech Mosul a Karakoš.
https://www.krone.at/2358869


Je to první návštěva hlavy katolické církve v Iráku: Papež František splnil dlouhodobé naděje trpících křesťanů v zemi. Na začátku jeho čtyři-denní cesty vyzval na pátek, 84-rok-starý papez, k ukončení násilí a požadoval iracke vedení udělit práva a ochranu vsem náboženskym skupinam. Kritika na navstevu papeze, že papež cestuje po zemi uprostřed pandemie korony. Během návštěvy Syrské katolické katedrály Sayidat al-Nejat (Panna Maria Spásy) v Bagdádu papež vyzval irácké kněze a biskupy, aby se navzdory všem obtížím nenechali infikovat "virem zoufalství". Papež žádá ochranu menšin. Zbrane by mely mlcet. Před shromážděnými politiků a diplomatů, Papež odsoudil "metlu terorismu" a zdůraznil osud Jezídů jako příklad. Návštěva je doprovázena přísnými bezpečnostními opatřeními. V Bagdádu bylo zřízeno mnoho dalších kontrolních stanovišť. Kvůli třídennímu úplnému zákazu vycházení byly v pátek ulice hlavního města z velké části opuštěné. Prezident Iraku: Irák bez křesťanů " nemyslitelný“. Opakovaně pronásledovaná křesťanská komunita v převážně muslimské zemi se v posledních desetiletích značně zmenšila. Zejména v oblastech kontrolovaných Islámským státem trpěli křesťané a další náboženské menšiny. Více než milion křesťanů kdysi žil v Iráku. Dnes se odhaduje, že stále existuje 250 000 až 400 000. Dialog mezi křesťanstvím a Islámem Mnozí se těší na sobotní setkání s nejvýznamnějším šíitským duchovním v zemi, velmistrem Ajatolláhem Alím Al-Sistáním. V neděli pojede do obcí v Severoiráckých městech Mosul a Karakoš. https://www.krone.at/2358869
Upravené 6. 3. 2021 o 09:33
210
1
2
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept