Politika v SR
Dvojité občianstvo a maďarské pasy

Dnes som sa prešiel po južných krajoch (Levice a južnejšie) a videl bilboardovú kampaň v maďarčine, na nej pani s pasom.


Ešte nie je nič poriadne schválené a bilboardy sú na svete. Kto ich vylepil?


Teraz sa objavila správa, že jeden maďarský poslanec OĽANO mal v Komárne rokovať s maďarským ministrom zahraničných vecí. Ten mal ešte predtým požadovať stretnutie k tejto tému u Korčoka.


https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/580088-rokoval-poslanec-olano-tajne-s-madarmi-korcok-si-predvolal-velvyslanca/


V súvislosti so Sputnikom som si poskladal, že to mohla byť akcia koordinovaná s Maďarskom. Hovorí sa, že Matovič s Maďarmi pomerne úzko spolupracuje. Otázka je z ktorými - v lete mal krátku roztržku s SMK.


Dnes som sa prešiel po južných krajoch (Levice a južnejšie) a videl bilboardovú kampaň v maďarčine, na nej pani s pasom. Ešte nie je nič poriadne schválené a bilboardy sú na svete. Kto ich vylepil? Teraz sa objavila správa, že jeden maďarský poslanec OĽANO mal v Komárne rokovať s maďarským ministrom zahraničných vecí. Ten mal ešte predtým požadovať stretnutie k tejto tému u Korčoka. https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/580088-rokoval-poslanec-olano-tajne-s-madarmi-korcok-si-predvolal-velvyslanca/ V súvislosti so Sputnikom som si poskladal, že to mohla byť akcia koordinovaná s Maďarskom. Hovorí sa, že Matovič s Maďarmi pomerne úzko spolupracuje. Otázka je z ktorými - v lete mal krátku roztržku s SMK.

Moderátor

Hovorí sa, že Matovič s Maďarmi pomerne úzko spolupracuje.

“Premiér Matovič zrejme urobil s maďarskou stranou dohodu v súvislosti s pomocou pri dodávke ruskej vakcíny Sputnik, že maďarskej strane vyjde v ústrety pri novele zákona o štátnom občianstve. Dôkazom toho sú slová na dnešnej tlačovej konferencii maďarského ministra, kde sa priznal, že bol v poslednom čase v kontakte viackrát so slovenským premiérom a pomohol mu vytvoriť kontakt na ruskej strane. Je smutné, že slovenského premiéra nikto neberie vážne, a preto musel urobiť politický obchod s maďarským ministrom zahraničia.”
Blanár písal na FB


[quote="pid:5829, uid:127"]Hovorí sa, že Matovič s Maďarmi pomerne úzko spolupracuje.[/quote] “Premiér Matovič zrejme urobil s maďarskou stranou dohodu v súvislosti s pomocou pri dodávke ruskej vakcíny Sputnik, že maďarskej strane vyjde v ústrety pri novele zákona o štátnom občianstve. Dôkazom toho sú slová na dnešnej tlačovej konferencii maďarského ministra, kde sa priznal, že bol v poslednom čase v kontakte viackrát so slovenským premiérom a pomohol mu vytvoriť kontakt na ruskej strane. Je smutné, že slovenského premiéra nikto neberie vážne, a preto musel urobiť politický obchod s maďarským ministrom zahraničia.” Blanár písal na FB

V súvislosti so Sputnikom som si poskladal, že to mohla byť akcia koordinovaná s Maďarskom. Hovorí sa, že Matovič s Maďarmi pomerne úzko spolupracuje.

pozorne prečítaj odstavec “Vyhlásenie nezávislosti a maďarská okupácia (1938 – 1944)” na tejto stránke: https://sk.wikipedia.org/wiki/Podkarpatsk%C3%A1_Rus


  • to je jedna rovina Matovičovej odpovede ohľadom Zakarpatskej Ukrajiny
  • druhá rovina je zase v tomto odstavci "Druhá svetová vojna a pripojenie k ZSSR (1944 – 1946)"Pritom jedno nevylučuje druhé.

A mne osobne je milšia Matovičova spolupráca s Maďarmi, než "satirický" pozývací list, adresovaný Rakúsku. A možno tá akcia so Sputnikom je aj odpoveďou-reakciou na snahy o rakúsky protektorát na Slovensku.


[quote="pid:5829, uid:127"]V súvislosti so Sputnikom som si poskladal, že to mohla byť akcia koordinovaná s Maďarskom. Hovorí sa, že Matovič s Maďarmi pomerne úzko spolupracuje.[/quote] pozorne prečítaj odstavec “Vyhlásenie nezávislosti a maďarská okupácia (1938 – 1944)” na tejto stránke: https://sk.wikipedia.org/wiki/Podkarpatsk%C3%A1_Rus - to je jedna rovina Matovičovej odpovede ohľadom Zakarpatskej Ukrajiny - druhá rovina je zase v tomto odstavci "Druhá svetová vojna a pripojenie k ZSSR (1944 – 1946)" Pritom jedno nevylučuje druhé. A mne osobne je milšia Matovičova spolupráca s Maďarmi, než "satirický" pozývací list, adresovaný Rakúsku. A možno tá akcia so Sputnikom je aj odpoveďou-reakciou na snahy o rakúsky protektorát na Slovensku.

“Premiér Matovič zrejme urobil s maďarskou stranou dohodu v súvislosti s pomocou pri dodávke ruskej vakcíny Sputnik, že maďarskej strane vyjde v ústrety pri novele zákona o štátnom občianstve.


Ďakujem za doplnenie. Z mojej strany, na úrovni obecnej politiky a politiky VÚC, vidím mimoriadnu aktivitu maďarsky hovoriacich osôb.


A mne osobne je milšia Matovičova spolupráca s Maďarmi, než "satirický" pozývací list, adresovaný Rakúsku.


Súhlasím, maďarský naturel je nám jednoznačne bližší, ako ten rakúsky. Nedávno dávali opäť Kincsem...


[quote="pid:5830, uid:176"]“Premiér Matovič zrejme urobil s maďarskou stranou dohodu v súvislosti s pomocou pri dodávke ruskej vakcíny Sputnik, že maďarskej strane vyjde v ústrety pri novele zákona o štátnom občianstve.[/quote] Ďakujem za doplnenie. Z mojej strany, na úrovni obecnej politiky a politiky VÚC, vidím mimoriadnu aktivitu maďarsky hovoriacich osôb. [quote="pid:5834, uid:112"]A mne osobne je milšia Matovičova spolupráca s Maďarmi, než "satirický" pozývací list, adresovaný Rakúsku.[/quote] Súhlasím, maďarský naturel je nám jednoznačne bližší, ako ten rakúsky. Nedávno dávali opäť Kincsem...

Moderátor

783
3
3
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept