Politika v ČR
Statistika Covidu v ČR

Občas mrknu na Centrum.cz (mám tam mimo jiné také jednu emailovou schránku), abych se přesvědčil, že s tím strašením nepřestali...


V těch jejich statistikách před pár dny zmizela položka kolik procent z testovaných bylo pozitivních. Pročpak asi?


Tak jsem zkusil jednoduchý výpočet...


Podle stránek MZ ČR (https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19) je celkový počet provedených testů (PCR i antigenní) 8 389 822. Z toho pozitivních bylo 1 284 288. To máme cca 15,3%.


Včera (3.3.2021) bylo provedeno 86 497 testů, z toho 15 088 jich bylo pozitivních, tzn. nějakých 17,4%.


Včerejší alarmující číslo je tedy o pouhá 2% nad celkovým průměrem.


Nebo jsem někde udělal chybu?


Občas mrknu na Centrum.cz (mám tam mimo jiné také jednu emailovou schránku), abych se přesvědčil, že s tím strašením nepřestali... V těch jejich statistikách před pár dny zmizela položka kolik procent z testovaných bylo pozitivních. Pročpak asi? Tak jsem zkusil jednoduchý výpočet... Podle stránek MZ ČR (https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19) je celkový počet provedených testů (PCR i antigenní) 8 389 822. Z toho pozitivních bylo 1 284 288. To máme cca 15,3%. Včera (3.3.2021) bylo provedeno 86 497 testů, z toho 15 088 jich bylo pozitivních, tzn. nějakých 17,4%. Včerejší alarmující číslo je tedy o pouhá 2% nad celkovým průměrem. Nebo jsem někde udělal chybu?

O tom už mluvil poslanec Ondráček , že při navyšování testování vycházejí stále průměrné výsledky. Jen jsou hlasitější covid svině.


O tom už mluvil poslanec Ondráček , že při navyšování testování vycházejí stále průměrné výsledky. Jen jsou hlasitější covid svině.
207
1
2
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept