Zahraničná politika
Regulátor EU zahajuje expertizu vakcíny Sputnik V.

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) zahájila postup pro důsledné zkoumání registrační dokumentace vakcíny Sputnik V, uvedl Ruský fond přímých investic (RDIF).


Rozhodnutí výboru zahájit postup důsledného zkoumání bylo učiněno s přihlédnutím k výsledkům laboratorních a klinických studií vakcíny u dospělých. EMA posoudí, zda vakcína Sputnik V vyhovuje normám EU pro účinnost, bezpečnost a kvalitu.


Podle šéfa RDIF Kirilla Dmitrieva schválení EMA umožní poskytnout vakcínu Sputnik V pro 50 milionů obyvatel EU, a to od června 2021. „Partnerství v oblasti vakcín musí jít nad rámec politiky a partnerství s EMA je vynikajícím příkladem, který potvrzuje, že pandemii lze porazit pouze spojením sil. Schválení EMA umožní poskytnout vakcínu Sputnik V 50 milionům obyvatel EU od června 2021,“ uvedl.


Dříve se uvádělo, že několik států EU již schválilo užívání vakcíny „Sputnik V“ individuálně, aniž by čekalo na celoevropskou registraci léku agenturou EMA. Vakcína je v současné době registrována v Maďarsku a na Slovensku.


Sputnik V je jednou ze tří předních vakcín proti koronavirům na světě, pokud jde o počet schválení obdrženými vládními regulačními orgány. K dnešnímu dni Sputnik V byl registrován v 42 zemí s celkovou populací přes 1,1 miliardy lidí.
https://tass.ru/obschestvo/10832471?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop


Tak. A máme to. EU zvedla ruce.


Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) zahájila postup pro důsledné zkoumání registrační dokumentace vakcíny Sputnik V, uvedl Ruský fond přímých investic (RDIF). Rozhodnutí výboru zahájit postup důsledného zkoumání bylo učiněno s přihlédnutím k výsledkům laboratorních a klinických studií vakcíny u dospělých. EMA posoudí, zda vakcína Sputnik V vyhovuje normám EU pro účinnost, bezpečnost a kvalitu. Podle šéfa RDIF Kirilla Dmitrieva schválení EMA umožní poskytnout vakcínu Sputnik V pro 50 milionů obyvatel EU, a to od června 2021. „Partnerství v oblasti vakcín musí jít nad rámec politiky a partnerství s EMA je vynikajícím příkladem, který potvrzuje, že pandemii lze porazit pouze spojením sil. Schválení EMA umožní poskytnout vakcínu Sputnik V 50 milionům obyvatel EU od června 2021,“ uvedl. Dříve se uvádělo, že několik států EU již schválilo užívání vakcíny „Sputnik V“ individuálně, aniž by čekalo na celoevropskou registraci léku agenturou EMA. Vakcína je v současné době registrována v Maďarsku a na Slovensku. Sputnik V je jednou ze tří předních vakcín proti koronavirům na světě, pokud jde o počet schválení obdrženými vládními regulačními orgány. K dnešnímu dni Sputnik V byl registrován v 42 zemí s celkovou populací přes 1,1 miliardy lidí. https://tass.ru/obschestvo/10832471?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop Tak. A máme to. EU zvedla ruce.

Podle šéfa RDIF Kirilla Dmitrieva schválení EMA umožní poskytnout vakcínu Sputnik V pro 50 milionů obyvatel EU, a to od června 2021. „Partnerství v oblasti vakcín musí jít nad rámec politiky a partnerství s EMA je vynikajícím příkladem, který potvrzuje, že pandemii lze porazit pouze spojením sil. Schválení EMA umožní poskytnout vakcínu Sputnik V 50 milionům obyvatel EU od června 2021,“ uvedl.


No, ale ze jim to spojeni sil pri "pandemii" a vubec trva, to je sila. smile


[quote="pid:5747, uid:158"]Podle šéfa RDIF Kirilla Dmitrieva schválení EMA umožní poskytnout vakcínu Sputnik V pro 50 milionů obyvatel EU, a to od června 2021. „Partnerství v oblasti vakcín musí jít nad rámec politiky a partnerství s EMA je vynikajícím příkladem, který potvrzuje, že pandemii lze porazit pouze spojením sil. Schválení EMA umožní poskytnout vakcínu Sputnik V 50 milionům obyvatel EU od června 2021,“ uvedl.[/quote] No, ale ze jim to spojeni sil pri "pandemii" a vubec trva, to je sila. :P

Už je to i na aktuálně.cz


Ruská vakcína v EU: Evropská léková agentura začala zkoumat Sputnik V
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/koronavirus-online/r~504fdb66782711eb89ccac1f6b220ee8/?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


Brusel se bojí ztráty řízení.
Není ten fofr se Sputnikem spojený s tím, že Zeman požádal o vakcínu také Číňany?


Už je to i na aktuálně.cz Ruská vakcína v EU: Evropská léková agentura začala zkoumat Sputnik V https://zpravy.aktualne.cz/domaci/koronavirus-online/r~504fdb66782711eb89ccac1f6b220ee8/?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz Brusel se bojí ztráty řízení. Není ten fofr se Sputnikem spojený s tím, že Zeman požádal o vakcínu také Číňany?

Už je to i na

https://cz.sputniknews.com/svet/2021030413275500-evropsky-regulacni-urad-zahajil-posuzovani-ruske-vakciny-sputnik-v/


Uz jsem to sem chtela davat, kdyz jsem si vsimla, ze uz jsi zadal smile


Nikde nepisi, jak EMA tu zadost o prezkoumani nasla, kdyz ji nedostala ...


[quote="pid:5763, uid:158"]Už je to i na[/quote] https://cz.sputniknews.com/svet/2021030413275500-evropsky-regulacni-urad-zahajil-posuzovani-ruske-vakciny-sputnik-v/ Uz jsem to sem chtela davat, kdyz jsem si vsimla, ze uz jsi zadal :) Nikde nepisi, jak EMA tu zadost o prezkoumani nasla, kdyz ji nedostala ...
Upravené 4. 3. 2021 o 11:46

Takže RF bude mít možná dovoleno poskytnout vakcínu cca desetině Evropy. Alespoň prozatím , než zase někdo hodí bobek ,na povolení od bruselské svoloče.


Takže RF bude mít možná dovoleno poskytnout vakcínu cca desetině Evropy. Alespoň prozatím , než zase někdo hodí bobek ,na povolení od bruselské svoloče.
349
4
3
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept