Zahraničná politika
Orbánova Strana Fidesz vystoupila z Evropske krestanske frakce
Y

Jiz dlouho byly neshody mezi Orbanovou Fidesz a evropskymi krestanskymi frakcemi v EU parlamentu.
ÖVP-poslanec Othmar Karas (zet presidenta Waldheima) se o to zasahoval dlouho, az dosud se ale nedarilo. V zakulisi techto rozmisek stoji utoky na EU-spickove politiky a porusovani EU-zakladnich hodnot.


Orban:
"Tímto vás informuji, že EU-Fidezs poslanci ukončuji sve členství ve frakci krestanskych stran EP," řekl maďarský premiér v dopise EPP vedoucímu skupiny Manfred Weber (CSU) ve středu.
Místopředsedkyně Fidezs Katalin Nováková dopis zveřejnila na svém twitterovém účtu.


Navzdory oznámení maďarského premiéra přijala skupina EPP ve středu nový jednací řád. To umožní, aby byly v budoucnu vyloučeny nebo pozastaveny celé delegace členských stran. Karas ve středu zdůraznil, že hlasování bylo také "odmítnutím pokusu Viktora Orbána o vydírání". "My v @EPPGroup si nenecháme diktovat, o čem hlasujeme," zdůraznil Karas na Twitteru.

https://www.krone.at/2356483


Jiz dlouho byly neshody mezi Orbanovou Fidesz a evropskymi krestanskymi frakcemi v EU parlamentu. ÖVP-poslanec Othmar Karas (zet presidenta Waldheima) se o to zasahoval dlouho, az dosud se ale nedarilo. V zakulisi techto rozmisek stoji utoky na EU-spickove politiky a porusovani EU-zakladnich hodnot. Orban: "Tímto vás informuji, že EU-Fidezs poslanci ukončuji sve členství ve frakci krestanskych stran EP," řekl maďarský premiér v dopise EPP vedoucímu skupiny Manfred Weber (CSU) ve středu. Místopředsedkyně Fidezs Katalin Nováková dopis zveřejnila na svém twitterovém účtu. Navzdory oznámení maďarského premiéra přijala skupina EPP ve středu nový jednací řád. To umožní, aby byly v budoucnu vyloučeny nebo pozastaveny celé delegace členských stran. Karas ve středu zdůraznil, že hlasování bylo také "odmítnutím pokusu Viktora Orbána o vydírání". "My v @EPPGroup si nenecháme diktovat, o čem hlasujeme," zdůraznil Karas na Twitteru. https://www.krone.at/2356483
Upravené 3. 3. 2021 o 12:13

EU-Fidezs poslanci ukončuji sve členství ve frakci krestanskych stran EP

Zajímavé bude, kam vstoupí. Nebo založí něco nového?


[quote="pid:5607, uid:68"]EU-Fidezs poslanci ukončuji sve členství ve frakci krestanskych stran EP[/quote] Zajímavé bude, kam vstoupí. Nebo založí něco nového?

Vůbec bych nepodceňoval tento střet a zejména jeho rakousko-maďarský osobní podtext.
Jde o střet řídících elit a účast Orbána je signifikantní . Souvislost s projektem RU 2.0 je zjevná .


Vůbec bych nepodceňoval tento střet a zejména jeho rakousko-maďarský osobní podtext. Jde o střet řídících elit a účast Orbána je signifikantní . Souvislost s projektem RU 2.0 je zjevná .

Fidesz jedná se Salvinim. Orbánova strana chce vytvořit novou frakci v Evropském parlamentu
Maďarská vládní strana Fidesz jedná s konzervativními politickými uskupeními včetně italské strany Liga Mattea Salviniho o vytvoření nové frakce v Evropském parlamentu.
Europoslanci Fideszu ve středu opustili poslanecký klub Evropské lidové strany (EPP). Učinili tak v reakci na skutečnost, že klub schválil nová pravidla usnadňující vyloučení maďarských europoslanců, po němž dlouhodobě volala část frakce.


https://www.lidovky.cz/svet/fidesz-jedna-s-konzervativci-orbanova-strana-chce-vytvorit-novou-frakci-v-evropskem-parlamentu.A210305_103058_ln_zahranici_libs


Fidesz jedná se Salvinim. Orbánova strana chce vytvořit novou frakci v Evropském parlamentu Maďarská vládní strana Fidesz jedná s konzervativními politickými uskupeními včetně italské strany Liga Mattea Salviniho o vytvoření nové frakce v Evropském parlamentu. Europoslanci Fideszu ve středu opustili poslanecký klub Evropské lidové strany (EPP). Učinili tak v reakci na skutečnost, že klub schválil nová pravidla usnadňující vyloučení maďarských europoslanců, po němž dlouhodobě volala část frakce. https://www.lidovky.cz/svet/fidesz-jedna-s-konzervativci-orbanova-strana-chce-vytvorit-novou-frakci-v-evropskem-parlamentu.A210305_103058_ln_zahranici_libs

zejména jeho rakousko-maďarský osobní podtext
Možná příprava na nové Rakousko-Uherské vyrovnání a následný vládní dualismus v říši.


[quote="pid:5626, uid:57"]zejména jeho rakousko-maďarský osobní podtext[/quote]Možná příprava na nové Rakousko-Uherské vyrovnání a následný vládní dualismus v říši.

Souvislost s projektem RU 2.0 je zjevná

áno. Maďarsko ohlásilo, že opúšťa projekt RU II


[quote="pid:5626, uid:57"]Souvislost s projektem RU 2.0 je zjevná[/quote] áno. Maďarsko ohlásilo, že opúšťa projekt RU II
556
5
5
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept