Zahraničná politika
Preberanie riadenia europy Ruskom

Z mojho pohladu to tak vyzera, ze Europa pojde spat pod konceptualne riadenie Ruska. Napr vakciny z Ruska dost kvalitne nalomili europanov na Rusku stranu, podobne ako celosvetove zasahy Ruska do konfliktov a ich urovnavanie. Pre zhromazdovanie takych sprav tu vytvaram vlakno. Isto bude takych sprav vela.


Ako prva
https://www.hlavnespravy.sk/lavrov-vystupil-proti-napadu-eu-zaviest-koronapasy/2455910
Co ma rusko s EU? Ako chapem, ze aj Rusi cestuju do EU a sa nepaci Lavrovovi, ze Rusi by sa museli dat ockovat pred cestou a ziskavat nejaky pas. Ale Lavrov obhajuje prava Europanov (europskeho ludu), nie len Rusov. Toto je velmi pekny krok, ktory bude mat za nasledok "naklonenie sa" tisiciek ludi k Rusku.


Z mojho pohladu to tak vyzera, ze Europa pojde spat pod konceptualne riadenie Ruska. Napr vakciny z Ruska dost kvalitne nalomili europanov na Rusku stranu, podobne ako celosvetove zasahy Ruska do konfliktov a ich urovnavanie. Pre zhromazdovanie takych sprav tu vytvaram vlakno. Isto bude takych sprav vela. Ako prva https://www.hlavnespravy.sk/lavrov-vystupil-proti-napadu-eu-zaviest-koronapasy/2455910 Co ma rusko s EU? Ako chapem, ze aj Rusi cestuju do EU a sa nepaci Lavrovovi, ze Rusi by sa museli dat ockovat pred cestou a ziskavat nejaky pas. Ale Lavrov obhajuje prava Europanov (europskeho ludu), nie len Rusov. Toto je velmi pekny krok, ktory bude mat za nasledok "naklonenie sa" tisiciek ludi k Rusku.

Lavrov, milovník dobré whisky, skvělých kubánských doutníků a vyjímečných vozidel je požitkář a geniální diplomat. V tom souhlasí většina "západních diplomatů" i když to ve většině případů neprohlásí veřejně.


Faktem je, že je to jeden z nejlepších diplomatů (nikoliv politiků) 20 století a podle všeho bude i 21! Dle mého názoru to není ale jen o něm, ale i o týmu, který si vybral a kterým se obklopil. Výhoda v tomto je, že Rusko používá pouze karierních diplomatů a tudíž nemůže dojít k tomu, k čemu dochází třeba u amerických vyslanců, kteří jsou jmenováni mimo diplomatickou karieru.


Už jen leta na postu ministra zahraničí hovoří v jeho prospěch a o jeho kvalitách.


Další podstatný fakt je rozdíl mezi východní a západní diplomacií. Rusko plánuje diplomacii na dlouhá léta dopředu, zatímco většina ostatních států neví, co bude zítra!


Lavrov, milovník dobré whisky, skvělých kubánských doutníků a vyjímečných vozidel je požitkář a geniální diplomat. V tom souhlasí většina "západních diplomatů" i když to ve většině případů neprohlásí veřejně. Faktem je, že je to jeden z nejlepších diplomatů (nikoliv politiků) 20 století a podle všeho bude i 21! Dle mého názoru to není ale jen o něm, ale i o týmu, který si vybral a kterým se obklopil. Výhoda v tomto je, že Rusko používá pouze karierních diplomatů a tudíž nemůže dojít k tomu, k čemu dochází třeba u amerických vyslanců, kteří jsou jmenováni mimo diplomatickou karieru. Už jen leta na postu ministra zahraničí hovoří v jeho prospěch a o jeho kvalitách. Další podstatný fakt je rozdíl mezi východní a západní diplomacií. Rusko plánuje diplomacii na dlouhá léta dopředu, zatímco většina ostatních států neví, co bude zítra!
Upravené 3. 3. 2021 o 07:48

Vím, o čem hovoříš.Otec byl kariérní doplomat a ten rozdíl mezi "trafikou" a profesionální diplomacií mi ještě stihl vysvětlit.


Vím, o čem hovoříš.Otec byl kariérní doplomat a ten rozdíl mezi "trafikou" a profesionální diplomacií mi ještě stihl vysvětlit.

stihl vysvětlit

(bez souvislosti s Lavrovem)
Má to asi vícero variant, ale taky jsem byl něčeho podobného svědkem.
Dalo by se to charakterizovat jako "kdo chce s vlky žít, musí s nimi pít".


[quote="pid:5600, uid:57"]stihl vysvětlit[/quote] (bez souvislosti s Lavrovem) Má to asi vícero variant, ale taky jsem byl něčeho podobného svědkem. Dalo by se to charakterizovat jako "kdo chce s vlky žít, musí s nimi pít".

On pracoval ještě za ČSR a ČSSR, takže s vlky se nepotkal. Nevím, jestli by to dokázal za tohoto režimu, ale asi ne.


On pracoval ještě za ČSR a ČSSR, takže s vlky se nepotkal. Nevím, jestli by to dokázal za tohoto režimu, ale asi ne.

On pracoval ještě za ČSR a ČSSR

Tady to byl obchod za ČSSR i ČSFR, s Východem i Západem.


[quote="pid:5619, uid:57"]On pracoval ještě za ČSR a ČSSR[/quote] Tady to byl obchod za ČSSR i ČSFR, s Východem i Západem.

https://www.hlavnespravy.sk/matovicovi-venuje-pozornost-aj-stanica-russia-today-nie-som-vrah-nevzdam-sa-kvalitnej-vakciny-iba-preto-ze-je-vyrobena-v-rusku-cituju-slovenskeho-premiera/2461710


Pozrime sa na to, ked igiota vlastni sponzori hodili cez palubu tak uz aj Rusko mu je dobre co ? Kto by to povedal.


https://www.hlavnespravy.sk/matovicovi-venuje-pozornost-aj-stanica-russia-today-nie-som-vrah-nevzdam-sa-kvalitnej-vakciny-iba-preto-ze-je-vyrobena-v-rusku-cituju-slovenskeho-premiera/2461710 Pozrime sa na to, ked igiota vlastni sponzori hodili cez palubu tak uz aj Rusko mu je dobre co ? Kto by to povedal.

Matovič sa postavil (alebo bol zákulisím postavený) do čela procesu zániku tejto vlády a potupenia/diskreditácie liberálnych zradcov. To bola jeho úloha asi už od začiatku, nemyslím si, že sympatie k Rusku uňho hrajú vôbec nejakú úlohu. MZV Ruska veľmi dobre vie, aká hra je tu rozohraná a s kým majú do činenia.


Matovič sa postavil (alebo bol zákulisím postavený) do čela procesu zániku tejto vlády a potupenia/diskreditácie liberálnych zradcov. To bola jeho úloha asi už od začiatku, nemyslím si, že sympatie k Rusku uňho hrajú vôbec nejakú úlohu. MZV Ruska veľmi dobre vie, aká hra je tu rozohraná a s kým majú do činenia.

V Rusku ponúkli diplomatom očkovanie vakcínou Sputnik V. Českí ju odmietli, Slováci prijali
Toto je krasne gesto. Skoda, ze bratov cechov tam zastupovali nejaki prozapadni idioti.
https://www.hlavnespravy.sk/v-rusku-ponukli-diplomatom-ockovanie-vakcinou-sputnik-v-ceski-ju-odmietli-slovaci-prijali/2464960


V Rusku ponúkli diplomatom očkovanie vakcínou Sputnik V. Českí ju odmietli, Slováci prijali Toto je krasne gesto. Skoda, ze bratov cechov tam zastupovali nejaki prozapadni idioti. https://www.hlavnespravy.sk/v-rusku-ponukli-diplomatom-ockovanie-vakcinou-sputnik-v-ceski-ju-odmietli-slovaci-prijali/2464960
Upravené 11. 3. 2021 o 18:12

@Ferry

Ono to bude asi na všech zastupitelských úřadech ČR stejné. Mohu uvést velmi špatné zkušenosti z Nikosie během voleb a to jak do Parlamentu tak presidentských. Kompletně všichni "rektální alpinisti" EU.
Oproti tomu si pamatuji před mnoha lety Slovenskou paní velvyslankyni, Anna jméno jsem zapoměl, tak to byla skutečná His Excellency. Dáma a diplomatka tělem duší. Měl jsem to potěšení osobně na residenci velvyslance ČR při příležitosti setkání krajanů. Za Kyperskou stranu tam byli vlastně všichni bývalí velvyslanci a diplomaté, kteří kdy sloužili v Praze. Krásný večer. Rád na něj vzpomínám.


@Ferry Ono to bude asi na všech zastupitelských úřadech ČR stejné. Mohu uvést velmi špatné zkušenosti z Nikosie během voleb a to jak do Parlamentu tak presidentských. Kompletně všichni "rektální alpinisti" EU. Oproti tomu si pamatuji před mnoha lety Slovenskou paní velvyslankyni, Anna jméno jsem zapoměl, tak to byla skutečná His Excellency. Dáma a diplomatka tělem duší. Měl jsem to potěšení osobně na residenci velvyslance ČR při příležitosti setkání krajanů. Za Kyperskou stranu tam byli vlastně všichni bývalí velvyslanci a diplomaté, kteří kdy sloužili v Praze. Krásný večer. Rád na něj vzpomínám.

Anna Tureničová, bývalá riaditeľka protokolu na MZV a veľvyslankyňa v Turecku do júla minulého roka, https://sk.wikipedia.org/wiki/Anna_Tureni%C4%8Dov%C3%A1


Anna Tureničová, bývalá riaditeľka protokolu na MZV a veľvyslankyňa v Turecku do júla minulého roka, https://sk.wikipedia.org/wiki/Anna_Tureni%C4%8Dov%C3%A1

https://www.extraplus.sk/clanok/zacharovova-rusi-sa-pytaju-co-chce-slovenska-vlada-pre-svoj-narod?fbclid=IwAR2VYHq2ArR43mfCZVK_PkmvkLw-EQLfXFlMyhr1FInfdBAHIy8mQcdi2ek


Tak to vyzera ze o Slovensky lud sa viac stara Ruska vlada ako tato tu hneda trciaca dakomu zo zadku


https://www.extraplus.sk/clanok/zacharovova-rusi-sa-pytaju-co-chce-slovenska-vlada-pre-svoj-narod?fbclid=IwAR2VYHq2ArR43mfCZVK_PkmvkLw-EQLfXFlMyhr1FInfdBAHIy8mQcdi2ek Tak to vyzera ze o Slovensky lud sa viac stara Ruska vlada ako tato tu hneda trciaca dakomu zo zadku

@vito

Děkuji za doplnění a chtěl bych vám všem sdělit, že je to osoba na kterou by mělo být Slovensko hrdé.
Vzpoměl jsem si na jeden incident, kdy na území "zelené linie" na starém letišti, na tom co fungovalo pár dní, bylo jakési jednání pod její záštitou mezi našimi a tehdá to byl myslím Denktaš za stranu tereckých kypřanů. Zachoval se velmi netaktně a ona opustila jednací sál a v hale se rozplakala. Samozřejmě novinářské hyeny v plné polní, natáčeli jak mohli. Bylo mi jí líto, protože je to skvělá žena. Turecko a turecký kypřané to kvalifikovali jako diplomatické faux pas, ale všichni jsme byli na její straně, a nejenom proto, že jsme věděli, že to bylo vyprovokované. Přiznám se, že jsem měl obavu o její další karieru po tom jak o to prezentovali z druhé strany, ale nakonec všechno dopadlo dobře.


@vito Děkuji za doplnění a chtěl bych vám všem sdělit, že je to osoba na kterou by mělo být Slovensko hrdé. Vzpoměl jsem si na jeden incident, kdy na území "zelené linie" na starém letišti, na tom co fungovalo pár dní, bylo jakési jednání pod její záštitou mezi našimi a tehdá to byl myslím Denktaš za stranu tereckých kypřanů. Zachoval se velmi netaktně a ona opustila jednací sál a v hale se rozplakala. Samozřejmě novinářské hyeny v plné polní, natáčeli jak mohli. Bylo mi jí líto, protože je to skvělá žena. Turecko a turecký kypřané to kvalifikovali jako diplomatické faux pas, ale všichni jsme byli na její straně, a nejenom proto, že jsme věděli, že to bylo vyprovokované. Přiznám se, že jsem měl obavu o její další karieru po tom jak o to prezentovali z druhé strany, ale nakonec všechno dopadlo dobře.
Upravené 10. 4. 2021 o 20:06
2.41k
12
5
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept