Zdravie a záhrada
Očkovanie ako diagnostický úkon?

Moja mama sa aktívne začala zaujímať o očkovanie. Tak som sa popozeral ako to funguje. Narazil som na "poučenie a písomný informovaný súhlas pacienta o očkovaní": https://www.health.gov.sk/Zdroje?/Sources/tlacove_spravy/covid-19/poucenie-a-pisomny-informovany-suhlas-pacienta-o-ockovani.pdf
603e9a5bdca94


Vie mi niekto vysvetliť, čo má očkovanie spoločné s diagnostikou?


Moja mama sa aktívne začala zaujímať o očkovanie. Tak som sa popozeral ako to funguje. Narazil som na "poučenie a písomný informovaný súhlas pacienta o očkovaní": https://www.health.gov.sk/Zdroje?/Sources/tlacove_spravy/covid-19/poucenie-a-pisomny-informovany-suhlas-pacienta-o-ockovani.pdf ![603e9a5bdca94](serve/attachment&path=603e9a5bdca94) Vie mi niekto vysvetliť, čo má očkovanie spoločné s diagnostikou?
Upravené 2. 3. 2021 o 21:11

diagnostikou

Pravděpodobně jde o pro očkování předvyplněný obecný formulář, určený pro udělování informovaného souhlasu s diagnosticko-léčebným úkonem. Tím může být třeba i nějaký invazivnější zákrok typu vyšetření nějakou sondou apod.
Něco jako odběr genetického materiálu bych - na rozdíl od testování - tady nehledal.


[quote="pid:5558, uid:178"]diagnostikou[/quote] Pravděpodobně jde o pro očkování předvyplněný obecný formulář, určený pro udělování informovaného souhlasu s diagnosticko-léčebným úkonem. Tím může být třeba i nějaký invazivnější zákrok typu vyšetření nějakou sondou apod. Něco jako odběr genetického materiálu bych - na rozdíl od testování - tady nehledal.

Informovaný súhlas musí byť presne v súlade so zákonom.
Takže pokiaľ je to v zmieňovanom paragrafe 6 špecifikované ako diagnosticko-liečebný výkon musí to byť presne tak uvedené aj v informovanom súhlase inak by bol právne neplatný.


Informovaný súhlas musí byť presne v súlade so zákonom. Takže pokiaľ je to v zmieňovanom paragrafe 6 špecifikované ako diagnosticko-liečebný výkon musí to byť presne tak uvedené aj v informovanom súhlase inak by bol právne neplatný.

Všimněte si, ako prefíkaně napísané.
Nikde se nepíše o nemožnosti žaloby (INDEMNITA), ale logicky to lze vyvozovat z textu.


Písemná informace není přiložena, je na stránkách SUKL a v prostorech pracoviště. Zde by bylo možno argumentovat, že nebylo umožněno přečíst celé před výkonem.


Zvláštní je ...klausule ...o možnostiach volby navrhovaných výkonov a jejich odmietnutia..., kde není nikterak specifikováno vlasně vůbec nic.


Neznám současný Slovenský právní stav, vycházím z toho co jsem se učil před lety na KU, ale smrdí to prašivinou!


Všimněte si, ako prefíkaně napísané. Nikde se nepíše o nemožnosti žaloby (INDEMNITA), ale logicky to lze vyvozovat z textu. Písemná informace není přiložena, je na stránkách SUKL a v prostorech pracoviště. Zde by bylo možno argumentovat, že nebylo umožněno přečíst celé před výkonem. Zvláštní je ...klausule ...o možnostiach volby navrhovaných výkonov a jejich odmietnutia..., kde není nikterak specifikováno vlasně vůbec nic. Neznám současný Slovenský právní stav, vycházím z toho co jsem se učil před lety na KU, ale smrdí to prašivinou!
500
3
4
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept