Mimo kategórií
Jak se řadí témata (vlákna)?

Otázka na admina:
podle jakého kriteria je tříděno zobrazení vláken v režimu "vše"?
Zatím v tom mám chaos. Já bych uvítal řazení podle datumu a času a aby bylo vždy vidět, kde začíná nový den, abych nemusel prohledávat neustále vše.
Také by se mi občas líbila možnost zapnout filtr (zobrazovací režim) "poslední diskusní příspěvky" od "datum, čas".


Otázka na admina: podle jakého kriteria je tříděno zobrazení vláken v režimu "vše"? Zatím v tom mám chaos. Já bych uvítal řazení podle datumu a času a aby bylo vždy vidět, kde začíná nový den, abych nemusel prohledávat neustále vše. Také by se mi občas líbila možnost zapnout filtr (zobrazovací režim) "poslední diskusní příspěvky" od "datum, čas".

Myslím, že témy sa zobrazujú podľa času, kedy bol do nich pridaný posledný komentár. T.j. ak do nejakej starej témy (ktorá je úplne dole) pridáš komentár, tak sa téma automaticky premiestni na vrch.


Myslím, že témy sa zobrazujú podľa času, kedy bol do nich pridaný posledný komentár. T.j. ak do nejakej starej témy (ktorá je úplne dole) pridáš komentár, tak sa téma automaticky premiestni na vrch.

podle jakého kriteria je tříděno zobrazení vláken v režimu "vše"?


Bol to zámer aby nebolo hlavné vlákno diskusie, to je prvá vec.
Druhá vec je, že takto sa vkladajú príspevky do príslušných tém.
Tretia vec je, že na hlavnej stránke sa zobrazujú nové/aktuálne príspevky a dôležité oznamy.


[quote="pid:381, uid:49"]podle jakého kriteria je tříděno zobrazení vláken v režimu "vše"?[/quote] Bol to zámer aby nebolo hlavné vlákno diskusie, to je prvá vec. Druhá vec je, že takto sa vkladajú príspevky do príslušných tém. Tretia vec je, že na hlavnej stránke sa zobrazujú nové/aktuálne príspevky a dôležité oznamy.

Moderátor

podle jakého kriteria je tříděno zobrazení vláken v režimu "vše"?


radenie je podla posledneho casu, tzn., ze ak by si teraz pridal prispevok do temy, ktora je uplne na konci, tak sa automaticky zobrazi na zaciatku, presne ako pise jardob, ale treba si uvedomit, ze nie si jediny, kto v realnom case pise prispevok, resp. vytvara novu temu, tzn., ze okrem teba mozu byt dalsi napr. 10-ti, ktori v tom istom case pridaju prispevok alebo novu temu a tym padom nebudes uplne navrchu, alebo tam budes len par minut


Já bych uvítal řazení podle datumu a času a aby bylo vždy vidět, kde začíná nový den, abych nemusel prohledávat neustále vše.


nemusis vsetko prehladavat, ak je tema nova, tak musis vidiet napravo zlty ramcek s textom "Novy/a" ktory indikuje novu temu alebo cerveny ramcek s cislom, ktory indikuje novy prispevok alebo prispevky v teme, staci nan kliknut a system ta posunie na ten prispevok a este ti ho na chvilu aj vyzlti, temy ktore nemaju tieto oznacenia, po tvojom prihlaseni do fora, tak su stare a nemaju nove prispevky, takze nemusis nic pracne prehladavat


Také by se mi občas líbila možnost zapnout filtr (zobrazovací režim) "poslední diskusní příspěvky" od "datum, čas".


hore na liste pri zaujimavych odkazoch je taka lupa, na ktoru ked kliknes tak mozes vyhladavat vo fore co potrebujes a mozes si to potom aj radit podla datumu, treba sa s tym pohrat a vyskusat to


a este som zabudol jednu vec, ktoru som tu viackrat uz pisal, vo svojom profile mas polozku Odbery, kde si mozes nastavovat ako ta ma system upozornovat na nove temy, resp. prispevky alebo co je nove v jednotlivych kategoriach, tie oznamy sa ti potom zobrazia hore na liste ked kliknes na ten zvoncek


[quote="pid:381, uid:49"]podle jakého kriteria je tříděno zobrazení vláken v režimu "vše"?[/quote] radenie je podla posledneho casu, tzn., ze ak by si teraz pridal prispevok do temy, ktora je uplne na konci, tak sa automaticky zobrazi na zaciatku, presne ako pise jardob, ale treba si uvedomit, ze nie si jediny, kto v realnom case pise prispevok, resp. vytvara novu temu, tzn., ze okrem teba mozu byt dalsi napr. 10-ti, ktori v tom istom case pridaju prispevok alebo novu temu a tym padom nebudes uplne navrchu, alebo tam budes len par minut [quote="pid:381, uid:49"]Já bych uvítal řazení podle datumu a času a aby bylo vždy vidět, kde začíná nový den, abych nemusel prohledávat neustále vše.[/quote] nemusis vsetko prehladavat, ak je tema nova, tak musis vidiet napravo zlty ramcek s textom "Novy/a" ktory indikuje novu temu alebo cerveny ramcek s cislom, ktory indikuje novy prispevok alebo prispevky v teme, staci nan kliknut a system ta posunie na ten prispevok a este ti ho na chvilu aj vyzlti, temy ktore nemaju tieto oznacenia, po tvojom prihlaseni do fora, tak su stare a nemaju nove prispevky, takze nemusis nic pracne prehladavat [quote="pid:381, uid:49"]Také by se mi občas líbila možnost zapnout filtr (zobrazovací režim) "poslední diskusní příspěvky" od "datum, čas".[/quote] hore na liste pri zaujimavych odkazoch je taka lupa, na ktoru ked kliknes tak mozes vyhladavat vo fore co potrebujes a mozes si to potom aj radit podla datumu, treba sa s tym pohrat a vyskusat to a este som zabudol jednu vec, ktoru som tu viackrat uz pisal, vo svojom profile mas polozku Odbery, kde si mozes nastavovat ako ta ma system upozornovat na nove temy, resp. prispevky alebo co je nove v jednotlivych kategoriach, tie oznamy sa ti potom zobrazia hore na liste ked kliknes na ten zvoncek
Upravené 11. 1. 2021 o 21:43

@badatel prikladám obrázok, kde máš značky (žltý obdĺžnik alebo červený štvorček s číslom nových komentárov), ktoré indikujú, že pribudla nová téma, alebo v téme pribudol nový komentár. Potom stačí na tie značky kliknúť a prenesie ťa to hneď do danej témy a komentára.
5ffde41a7b454

@badatel prikladám obrázok, kde máš značky _(žltý obdĺžnik alebo červený štvorček s číslom nových komentárov)_, ktoré indikujú, že pribudla nová téma, alebo v téme pribudol nový komentár. Potom stačí na tie značky kliknúť a prenesie ťa to hneď do danej témy a komentára. ![5ffde41a7b454](serve/attachment&path=5ffde41a7b454)

máš značky (žltý obdĺžnik alebo červený štvorček s číslom nových komentárov), ktoré indikujú, že pribudla nová téma, alebo v téme pribudol nový komentár


Zaujímalo by ma ako ich prečistiť. Nejak ich tam mám už viac a niektoré som si už pritom pozrel na mobile (neprihlásený) a nevymazalo mi ich. Iné ma zas moc nezaujímajú a napriek tomu mi svietia.


Je možné:


  • odstrániť značku selektívne?
  • odstrániť všetky značky?
  • pozrieť si zoznam všetkých nových príspevkov/tém? Aby som nemusel hľadať aj hlbšie v čase? Teraz mám nejaké značky aj na 2 a 3 strane.

Vďaka.


PS: Vo všeobecnosti ma funkcionality fóra potešili. Hlavne možnosť sledovať nejakú tému aj s pripomienkami/notifikáciami.


[quote="pid:486, uid:6"]máš značky (žltý obdĺžnik alebo červený štvorček s číslom nových komentárov), ktoré indikujú, že pribudla nová téma, alebo v téme pribudol nový komentár[/quote] Zaujímalo by ma ako ich prečistiť. Nejak ich tam mám už viac a niektoré som si už pritom pozrel na mobile (neprihlásený) a nevymazalo mi ich. Iné ma zas moc nezaujímajú a napriek tomu mi svietia. Je možné: - odstrániť značku selektívne? - odstrániť všetky značky? - pozrieť si zoznam všetkých nových príspevkov/tém? Aby som nemusel hľadať aj hlbšie v čase? Teraz mám nejaké značky aj na 2 a 3 strane. Vďaka. PS: Vo všeobecnosti ma funkcionality fóra potešili. Hlavne možnosť sledovať nejakú tému aj s pripomienkami/notifikáciami.

Zaujímalo...


To sú otázky na admina


[quote="pid:537, uid:213"]Zaujímalo...[/quote] To sú otázky na admina

Moderátor

Zaujímalo by ma ako ich prečistiť.


ak si ich precitas ako neprihlaseny, tak ti nezmiznu
tie, ktore ta nezaujimaju ignoruj
nie je mozne odstranit znacu selektivne, iba precitanim prispevku, resp. temy
nie je mozne odstranit vsetky znacky naraz
celkovy zoznam sa neda pozriet
hladat hlbsie v case nemusis, od toho su tam tie znacky


treba si uvedomit, ze ziatial je tych tem a prispevkov malo (momentalny stav: temy: 80 a prispevky: 500), ale situacia po napr. 3 mesiacoch bude uplne ina a je potrebne, aby ste zacali vyuzivat funkciu vyhladavania, ktora je hore na liste (ikona lupy), ktora vas odbremeni od pracneho a rucneho hladania nejakeho prispevku alebo temy, bez vyhladavania sa na ziadnom fore nemate sancu orientovat


[quote="pid:537, uid:213"]Zaujímalo by ma ako ich prečistiť.[/quote] ak si ich precitas ako neprihlaseny, tak ti nezmiznu tie, ktore ta nezaujimaju ignoruj nie je mozne odstranit znacu selektivne, iba precitanim prispevku, resp. temy nie je mozne odstranit vsetky znacky naraz celkovy zoznam sa neda pozriet hladat hlbsie v case nemusis, od toho su tam tie znacky treba si uvedomit, ze ziatial je tych tem a prispevkov malo (momentalny stav: temy: 80 a prispevky: 500), ale situacia po napr. 3 mesiacoch bude uplne ina a je potrebne, aby ste zacali vyuzivat funkciu vyhladavania, ktora je hore na liste (ikona lupy), ktora vas odbremeni od pracneho a rucneho hladania nejakeho prispevku alebo temy, bez vyhladavania sa na ziadnom fore nemate sancu orientovat

ak si ich precitas ako neprihlaseny, tak ti nezmiznu
tie, ktore ta nezaujimaju ignoruj
nie je mozne odstranit znacu selektivne, iba precitanim prispevku, resp. temy
nie je mozne odstranit vsetky znacky naraz
celkovy zoznam sa neda pozriet


Tieto funkcionality nie sú alebo ani nebudú?


Osobne potom veľký význam v tých značkách nevidím. Postupne začnú otravovať (mňa už teraz), následne ich začnem ignorovať ako také a stanú sa zbytočnosťou, ktorá mätie pozornosť, ako to už niekto konštatoval.
Ani v maily by som sa nevedel orientovať ak by som si nemohol označiť jednotlivo/hromadne správy ako prečítané. Veci, ktoré ma vyloženie neinteresujú už z predmetu mailu prípadne nemám záujem ďalej sledovať dané vlákno (emailové fóra) jednoducho označím aby mi nevytvárali šum.


Určite by som časom uvítal aj nejakú možnosť filtrovať (napr. ak vyhodnotím nejakého autora ako kvalitatívne nezaujímavého) do spamu alebo iným spôsobom. Takto fungujú tak maily, ktorých sú tisíce ako aj iné soc. služby.


bez vyhladavania sa na ziadnom fore nemate sancu orientovat

Súhlasím ak sa jedná o dodatočné (po mesiacoch/rokoch) dohľadanie nejakej témy.
Avšak ak je téma živá a výsostne ma zaujíma, rád by som si ju "pripnul" na svoju plochu/stenu (nazvime to akokoľvek) aby som ju mohol aktívne sledovať a rozvíjať.


Tento spôsob predbiehania tém (podľa posledného príspevku) je určite lepší ako bolo na vode (kde zapadli prachom zaujímavé témy) ale stále vzniká problém informačného šumu. Časom skončím, tam kde som bol aj v prípade vody, len sledovaním najnovších príspevkov.


Príklady zo života:


  • Github umožňuje selektívne "zapísať sa na sledovanie" nejakej témy. Následne si všetky témy, na ktoré sa zapíšem môžem v osobnom priestore pozrieť podľa posledných príspevkov. Čiže, môžem buď hľadať cez hlavnú stránku podľa času kedy boli pridané prípadne pomocou vyhľadávania alebo si pozriem tie ktoré sú moje "obľúbené" (na ktoré som sa zapísal aby som mal aktuálne info) a to aj naprieč repozitármi (taký koncept tu zatiaľ má analógiu kategórie avšak nedá sa vytvárať používateľmi, len nálepky) => Toto tu čiastočne je cez posielanie notifikačných mailov
  • Gmail a iní klienti umožňujú selektívne filtrovať správy do priečinkov na základe rôznych pravidiel (asi zbitočne náročný koncept). Tým sa viem zbaviť odpadu a informačného šumu a zamerať sa na to čo ma zujíma (napr. budem primárne sledovať Oracla/TauRusa prípadne iných pre mňa významových diskutérov)
  • Facebook a iné soc. siete umožňujú zapísať sa na sledovanie skupín/stránok/ľudí. Čím človek získava aktualizácie z týchto. A tiež si ich vie v zozname vyhľadať a pozrieť sa či vtej, ktorá ho zaujíma, sú nové príspevky.

Záver:

  • celé forum je pokrok k lepšiemu čím vzdávam vďaku všetkým aktérom
  • myslím si že stále je priestor na zlepšenie, ktoré nevnímam ako nevyhnutné len dávam nápady. Či sa ujmú je číro na autoroch/správcoch. Ja a aj ostatní sa zariadia podľa možností (na vode som si dával témy do záložiek a sem tam som si ich preklikal či tam nie je aktualizácia)

[quote="pid:545, uid:1"]ak si ich precitas ako neprihlaseny, tak ti nezmiznu tie, ktore ta nezaujimaju ignoruj nie je mozne odstranit znacu selektivne, iba precitanim prispevku, resp. temy nie je mozne odstranit vsetky znacky naraz celkovy zoznam sa neda pozriet[/quote] Tieto funkcionality nie sú alebo ani nebudú? Osobne potom veľký význam v tých značkách nevidím. Postupne začnú otravovať (mňa už teraz), následne ich začnem ignorovať ako také a stanú sa zbytočnosťou, ktorá mätie pozornosť, ako to už niekto konštatoval. **Ani v maily by som sa nevedel orientovať ak by som si nemohol označiť jednotlivo/hromadne správy ako prečítané**. Veci, ktoré ma vyloženie neinteresujú už z predmetu mailu prípadne nemám záujem ďalej sledovať dané vlákno (emailové fóra) jednoducho označím aby mi nevytvárali šum. Určite by som časom uvítal aj nejakú možnosť filtrovať (napr. ak vyhodnotím nejakého autora ako kvalitatívne nezaujímavého) do spamu alebo iným spôsobom. Takto fungujú tak maily, ktorých sú tisíce ako aj iné soc. služby. [quote="pid:545, uid:1"]bez vyhladavania sa na ziadnom fore nemate sancu orientovat[/quote] Súhlasím ak sa jedná o dodatočné (po mesiacoch/rokoch) dohľadanie nejakej témy. Avšak ak je téma živá a výsostne ma zaujíma, rád by som si ju "pripnul" na svoju plochu/stenu (nazvime to akokoľvek) aby som ju mohol aktívne sledovať a rozvíjať. **Tento spôsob predbiehania tém** (podľa posledného príspevku) **je určite lepší ako bolo na vode** (kde zapadli prachom zaujímavé témy) ale stále vzniká problém informačného šumu. Časom skončím, tam kde som bol aj v prípade vody, len sledovaním najnovších príspevkov. Príklady zo života: - Github umožňuje selektívne "zapísať sa na sledovanie" nejakej témy. Následne si všetky témy, na ktoré sa zapíšem môžem v osobnom priestore pozrieť podľa posledných príspevkov. Čiže, **môžem buď hľadať cez hlavnú stránku podľa času kedy boli pridané prípadne pomocou vyhľadávania alebo si pozriem tie ktoré sú moje "obľúbené"** (na ktoré som sa zapísal aby som mal aktuálne info) a to aj naprieč repozitármi (taký koncept tu zatiaľ má analógiu kategórie avšak nedá sa vytvárať používateľmi, len nálepky) => Toto tu čiastočne je cez posielanie notifikačných mailov - Gmail a iní klienti umožňujú selektívne filtrovať správy do priečinkov na základe rôznych pravidiel (asi zbitočne náročný koncept). Tým sa viem zbaviť odpadu a informačného šumu a zamerať sa na to čo ma zujíma (napr. budem primárne sledovať Oracla/TauRusa prípadne iných pre mňa významových diskutérov) - Facebook a iné soc. siete umožňujú zapísať sa na sledovanie skupín/stránok/ľudí. Čím človek získava aktualizácie z týchto. A tiež si ich vie v zozname vyhľadať a pozrieť sa či vtej, ktorá ho zaujíma, sú nové príspevky. Záver: - **celé forum je pokrok k lepšiemu čím vzdávam vďaku všetkým aktérom** - myslím si že stále je priestor na zlepšenie, ktoré nevnímam ako nevyhnutné len dávam nápady. Či sa ujmú je číro na autoroch/správcoch. Ja a aj ostatní sa zariadia podľa možností (na vode som si dával témy do záložiek a sem tam som si ich preklikal či tam nie je aktualizácia)

myslím si že stále je priestor na zlepšenie, ktoré nevnímam ako nevyhnutné len dávam nápady. Či sa ujmú je číro na autoroch/správcoch. Ja a aj ostatní sa zariadia podľa možností (na vode som si dával témy do záložiek a sem tam som si ich preklikal či tam nie je aktualizácia)


Vďaka za pochvalu (hlavne v mene admina) a čo sa týka zlepšení, tak návrhy sú zohľadňované.


[quote="pid:547, uid:213"]myslím si že stále je priestor na zlepšenie, ktoré nevnímam ako nevyhnutné len dávam nápady. Či sa ujmú je číro na autoroch/správcoch. Ja a aj ostatní sa zariadia podľa možností (na vode som si dával témy do záložiek a sem tam som si ich preklikal či tam nie je aktualizácia)[/quote] Vďaka za pochvalu (hlavne v mene admina) a čo sa týka zlepšení, tak návrhy sú zohľadňované.

Moderátor

Vďaka za pochvalu (hlavne v mene admina) a čo sa týka zlepšení, tak návrhy sú zohľadňované.


uz som s pouzivatelom NaCeste telefonoval a sme si vyjasnili jeho pripomienky a sme sa aj dohodli na niektorych dalsich veciach


[quote="pid:554, uid:7"]Vďaka za pochvalu (hlavne v mene admina) a čo sa týka zlepšení, tak návrhy sú zohľadňované.[/quote] uz som s pouzivatelom NaCeste telefonoval a sme si vyjasnili jeho pripomienky a sme sa aj dohodli na niektorych dalsich veciach
490
11
5
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept