Zahraničná politika
Ukrajina - Donbass

Kyjev priznal, že sa s NATO spoločne pripravuje na vojnu o Krym


to bude posledná akcia Ukrajiny v moderných dejinách a Ukrajina tak ako ju poznáme dnes skončí ako nepodarený pokus o deštrukciu Ruska...spoločne sa zamyslime nad slovami Bismarcka :


6069cc190d841


[quote="pid:9912, uid:12"]Kyjev priznal, že sa s NATO spoločne pripravuje na vojnu o Krym[/quote] to bude posledná akcia Ukrajiny v moderných dejinách a Ukrajina tak ako ju poznáme dnes skončí ako nepodarený pokus o deštrukciu Ruska...spoločne sa zamyslime nad slovami Bismarcka : ![6069cc190d841](serve/attachment&path=6069cc190d841)

Kyjev priznal, že sa s NATO spoločne pripravuje na vojnu o Krym


Nech sa pripravujú....hlavne nech si dobre vypočujú zvuk hypersonickej rakety pri štarte. Potom už majú len pár minút .....


https://www.youtube.com/watch?v=qLV1Ao9QkpE


[quote="pid:9912, uid:12"]Kyjev priznal, že sa s NATO spoločne pripravuje na vojnu o Krym[/quote] Nech sa pripravujú....hlavne nech si dobre vypočujú zvuk hypersonickej rakety pri štarte. Potom už majú len pár minút ..... https://www.youtube.com/watch?v=qLV1Ao9QkpE

Kyjev priznal, že sa s NATO spoločne pripravuje na vojnu o Krym


Na to sedí tento obrázok:


606a20fc3e8a3


[quote="pid:9912, uid:12"]Kyjev priznal, že sa s NATO spoločne pripravuje na vojnu o Krym[/quote] Na to sedí tento obrázok: ![606a20fc3e8a3](serve/attachment&path=606a20fc3e8a3)

Ministerstvo zahraničia informovalo o kontaktoch medzi Ruskom a USA na Ukrajine
Námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Rjabkov uviedol, že Moskva a Washington udržujú kontakty na vysokej úrovni v oblasti Ukrajiny. Informovala o tom agentúra RIA Novosti.
"Sme v kontakte s Američanmi." Deje sa to na vysokej úrovni, ”uviedol Rjabkov.


Podľa neho by sa USA namiesto obviňovania Ruska z destabilizácie situácie na Ukrajine mali starať o správanie Kyjeva, ktorý popiera minské dohody.


„A nemusí im záležať na tom, čo robí Rusko, ako tvrdia, ale na neprijateľnom správaní Kyjeva, ktorý nielenže nedodržiava minský komplex opatrení, ale v čoraz vzdornejšej podobe popiera aj tieto dohody. , “Uviedol námestník ministra.


Predtým mali prvý telefonický rozhovor prezidenti USA a Ukrajiny Joe Biden a Volodymyr Zelensky.


Zelenský po rokovaniach uviedol, že Ukrajina oceňuje podporu USA na rôznych úrovniach.


https://russian.rt.com/ussr/news/849609-rossiya-ssha-ukraina


**Ministerstvo zahraničia informovalo o kontaktoch medzi Ruskom a USA na Ukrajine** Námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Rjabkov uviedol, že Moskva a Washington udržujú kontakty na vysokej úrovni v oblasti Ukrajiny. Informovala o tom agentúra RIA Novosti. "Sme v kontakte s Američanmi." Deje sa to na vysokej úrovni, ”uviedol Rjabkov. Podľa neho by sa USA namiesto obviňovania Ruska z destabilizácie situácie na Ukrajine mali starať o správanie Kyjeva, ktorý popiera minské dohody. „A nemusí im záležať na tom, čo robí Rusko, ako tvrdia, ale na neprijateľnom správaní Kyjeva, ktorý nielenže nedodržiava minský komplex opatrení, ale v čoraz vzdornejšej podobe popiera aj tieto dohody. , “Uviedol námestník ministra. Predtým mali prvý telefonický rozhovor prezidenti USA a Ukrajiny Joe Biden a Volodymyr Zelensky. Zelenský po rokovaniach uviedol, že Ukrajina oceňuje podporu USA na rôznych úrovniach. https://russian.rt.com/ussr/news/849609-rossiya-ssha-ukraina

Situace v Donbasu: experti se domnívají, že ofenzíva ozbrojených sil je nevyhnutelná -
Rossija 24
5.4.2021


https://www.youtube.com/watch?v=DdAvbNKx-FY


Situace v Donbasu: experti se domnívají, že ofenzíva ozbrojených sil je nevyhnutelná - Rossija 24 5.4.2021 https://www.youtube.com/watch?v=DdAvbNKx-FY
Upravené 5. 4. 2021 o 19:11

Vladikův pohřeb


https://colonelcassad.livejournal.com/6681364.html


" V této věci zahájila Ruská federace trestní řízení: vyšetřovací výbor Ruské federace identifikuje úředníky zapojené do používání zakázaných prostředků a metod boje proti civilnímu obyvatelstvu Donbasu a zaznamenává důkazy o jejich zločinech."


Vladikův pohřeb https://colonelcassad.livejournal.com/6681364.html " V této věci zahájila Ruská federace trestní řízení: vyšetřovací výbor Ruské federace identifikuje úředníky zapojené do používání zakázaných prostředků a metod boje proti civilnímu obyvatelstvu Donbasu a zaznamenává důkazy o jejich zločinech."
Upravené 5. 4. 2021 o 19:20

Globální konflikt na spadnutí? Lze ho odvrátit!
Zdroj: https://radimvalencik.pise.cz/9198-globalni-konflikt-na-spadnuti-lze-ho-odvratit.html


"Pro západní Evropu to není snadná volba. Zvolí NATO - zvolí válku, která se v tomto případě přiblíží rozsahu světové. Zvolit si Rusko znamená opustit staletý systém spojenectví, v němž je západní Evropa zvyklá cítit pohodlně. Existuje velmi vysoké riziko, že si Evropané vyberou USA a NATO v naději, že sázka vyjde a oni nebudou muset bojovat. Ale to je naděje na zázrak a Bůh sesílá zázraky pouze těm, kteří jsou jich hodni.


Předpokládané vojenské řešení krize na kontaktní linii na Donbasu tedy nelze nazvat ukrajinsko-ruskou válkou. Situace je mnohem horší."


"...ruský velvyslanec, který byl odvolán ke konzultacím, se do USA nevrátil. ...
Moskva naznačila v informačním prostoru a poté ústy ministra zahraničních věcí potvrdila, že vztahy se Spojenými státy jsou na bodu mrazu, k dialogu nedošlo. To znamená, že situace je horší než během kubánské raketové krize. Poté SSSR a USA zahájily aktivní dialog, aby zabránily válce."


Globální konflikt na spadnutí? Lze ho odvrátit! Zdroj: https://radimvalencik.pise.cz/9198-globalni-konflikt-na-spadnuti-lze-ho-odvratit.html "Pro západní Evropu to není snadná volba. Zvolí NATO - zvolí válku, která se v tomto případě přiblíží rozsahu světové. Zvolit si Rusko znamená opustit staletý systém spojenectví, v němž je západní Evropa zvyklá cítit pohodlně. Existuje velmi vysoké riziko, že si Evropané vyberou USA a NATO v naději, že sázka vyjde a oni nebudou muset bojovat. Ale to je naděje na zázrak a Bůh sesílá zázraky pouze těm, kteří jsou jich hodni. Předpokládané vojenské řešení krize na kontaktní linii na Donbasu tedy nelze nazvat ukrajinsko-ruskou válkou. Situace je mnohem horší." "...ruský velvyslanec, který byl odvolán ke konzultacím, se do USA nevrátil. ... Moskva naznačila v informačním prostoru a poté ústy ministra zahraničních věcí potvrdila, že vztahy se Spojenými státy jsou na bodu mrazu, k dialogu nedošlo. To znamená, že situace je horší než během kubánské raketové krize. Poté SSSR a USA zahájily aktivní dialog, aby zabránily válce."

Welt: Putin rozhodne nepotrebuje rozsiahlu vojnu na Ukrajine


Na východe Ukrajiny opäť vypukli nepriateľské akcie a dôvod treba hľadať vo vnútornej politike Ruska, informuje Welt. Šéf Kremľa Vladimir Putin sa tak snaží v predvečer volieb do Dumy spôsobiť vplyv konsolidácie obyvateľstva a zabezpečiť víťazstvo Jednotného Ruska, tvrdí korešpondent nemeckej televíznej stanice Christoph Wanner . Zároveň sa nezaujíma o vojnu v plnom rozsahu, pretože to pokazí vzťahy s Európou, ktorá stále musí predávať plyn a vakcínu proti koronavírusom.


https://russian.rt.com/inotv/2021-04-06/Welt-polnomasshtabnaya-vojna-na-Ukraine


Zelenskij diskutuje s Trudeauom o pomoci pri získavaní plánu členstva v NATO
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij počas rozhovoru s kanadským premiérom Justinom Trudeauom poznamenal, že je dôležité pomôcť Ottawe získať Kyjev akčný plán členstva v NATO.
"Ďakujem, Justin Trudeau, že v ťažkých časoch je Kanada vždy blízko Ukrajiny." Pomoc Kanade so získaním Akčného plánu členstva v NATO bude dôležitým signálom podpory od skutočných priateľov, “uviedol na twitteri.


Zelenskij tiež pozval Trudeaua na účasť na samite Krymskej platformy 23. augusta.


https://russian.rt.com/ussr/news/850099-zelenskii-tryudo-plan-nato


Predtým označil vstup do NATO za jediný spôsob ukončenia ozbrojeného konfliktu na Donbase.


Hlavný veliteľ ozbrojených síl Ukrajiny Ruslan Khomchak zase vyjadril názor, že vstupom krajiny do NATO sa posilní Severoatlantická aliancia, pretože ozbrojené sily Ukrajiny sa „stali skutočným štítom Európy“.


**Welt: Putin rozhodne nepotrebuje rozsiahlu vojnu na Ukrajine** Na východe Ukrajiny opäť vypukli nepriateľské akcie a dôvod treba hľadať vo vnútornej politike Ruska, informuje Welt. Šéf Kremľa Vladimir Putin sa tak snaží v predvečer volieb do Dumy spôsobiť vplyv konsolidácie obyvateľstva a zabezpečiť víťazstvo Jednotného Ruska, tvrdí korešpondent nemeckej televíznej stanice Christoph Wanner . Zároveň sa nezaujíma o vojnu v plnom rozsahu, pretože to pokazí vzťahy s Európou, ktorá stále musí predávať plyn a vakcínu proti koronavírusom. https://russian.rt.com/inotv/2021-04-06/Welt-polnomasshtabnaya-vojna-na-Ukraine **Zelenskij diskutuje s Trudeauom o pomoci pri získavaní plánu členstva v NATO** Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij počas rozhovoru s kanadským premiérom Justinom Trudeauom poznamenal, že je dôležité pomôcť Ottawe získať Kyjev akčný plán členstva v NATO. "Ďakujem, Justin Trudeau, že v ťažkých časoch je Kanada vždy blízko Ukrajiny." Pomoc Kanade so získaním Akčného plánu členstva v NATO bude dôležitým signálom podpory od skutočných priateľov, “uviedol na twitteri. Zelenskij tiež pozval Trudeaua na účasť na samite Krymskej platformy 23. augusta. https://russian.rt.com/ussr/news/850099-zelenskii-tryudo-plan-nato Predtým označil vstup do NATO za jediný spôsob ukončenia ozbrojeného konfliktu na Donbase. Hlavný veliteľ ozbrojených síl Ukrajiny Ruslan Khomchak zase vyjadril názor, že vstupom krajiny do NATO sa posilní Severoatlantická aliancia, pretože ozbrojené sily Ukrajiny sa „stali skutočným štítom Európy“.
Upravené 6. 4. 2021 o 17:18

Lavrov vyzval Berlín a Paríž, aby „urgentne oživili“ Kyjev na tému Donbass


Podľa šéfa ruského ministerstva zahraničia je Moskva znepokojená rétorikou Kyjeva ohľadom situácie na Donbase
Berlín a Paríž musia v súvislosti so zhoršením situácie na Donbase „urgentne oživiť“ ukrajinské orgány. Uviedol to v utorok ruský minister zahraničia Sergej Lavrov na tlačovej konferencii po rokovaniach s indickým ministrom zahraničných vecí Subramaniyam Jaishankarom.


„Bohužiaľ, vždy, keď sa s normandandským formátom stretneme v tej či onej funkcii, či už na úrovni vodcov, predstaviteľov, zamestnancov ministerstiev zahraničných vecí, nevidíme rázne kroky zo strany našich francúzskych a nemeckých kolegov, aby sme priviedli ukrajinských strana života. A teraz existuje príliš veľa dôkazov o tom, že je to potrebné urgentne urobiť, “uviedol.


Rusko sa obáva posledných vyhlásení ukrajinského vedenia o Donbase, zdôraznil minister. "Hovoríme o tom s našimi európskymi kolegami. Dúfame, že existuje zodpovedajúce pochopenie toho, čo sa deje vo Washingtone," dodal.


Moskva je sklamaná z reakcie Západu na budovanie vojenskej infraštruktúry v Kyjeve a presun vojenských jednotiek na kontaktnú linku na Donbase, pokračoval šéf ruskej diplomatickej služby. Podľa Lavrova západné krajiny vychádzajú z toho, že „je potrebné podporovať ukrajinskú vládu všetkými možnými spôsobmi, vrátane jej absolútne neprijateľných krokov a vyhlásení“.


https://tass.ru/politika/11077161


**Lavrov vyzval Berlín a Paríž, aby „urgentne oživili“ Kyjev na tému Donbass ** Podľa šéfa ruského ministerstva zahraničia je Moskva znepokojená rétorikou Kyjeva ohľadom situácie na Donbase Berlín a Paríž musia v súvislosti so zhoršením situácie na Donbase „urgentne oživiť“ ukrajinské orgány. Uviedol to v utorok ruský minister zahraničia Sergej Lavrov na tlačovej konferencii po rokovaniach s indickým ministrom zahraničných vecí Subramaniyam Jaishankarom. „Bohužiaľ, vždy, keď sa s normandandským formátom stretneme v tej či onej funkcii, či už na úrovni vodcov, predstaviteľov, zamestnancov ministerstiev zahraničných vecí, nevidíme rázne kroky zo strany našich francúzskych a nemeckých kolegov, aby sme priviedli ukrajinských strana života. A teraz existuje príliš veľa dôkazov o tom, že je to potrebné urgentne urobiť, “uviedol. Rusko sa obáva posledných vyhlásení ukrajinského vedenia o Donbase, zdôraznil minister. "Hovoríme o tom s našimi európskymi kolegami. Dúfame, že existuje zodpovedajúce pochopenie toho, čo sa deje vo Washingtone," dodal. Moskva je sklamaná z reakcie Západu na budovanie vojenskej infraštruktúry v Kyjeve a presun vojenských jednotiek na kontaktnú linku na Donbase, pokračoval šéf ruskej diplomatickej služby. Podľa Lavrova západné krajiny vychádzajú z toho, že „je potrebné podporovať ukrajinskú vládu všetkými možnými spôsobmi, vrátane jej absolútne neprijateľných krokov a vyhlásení“. https://tass.ru/politika/11077161

Zástupce vedoucího ministerstva informací samozvané Doněcké lidové republiky (DLR) Daniil Bezsonov označil třetí dubnový týden za pravděpodobné datum zahájení ofenzívy Ozbrojených sil Ukrajiny (VSU) na Donbasu, - uvádí RIA Novosti.
Podle jeho slov nyní milice denně sleduje dodávky vojenské techniky a vojáků na kontaktní linii, což naznačuje přípravu útočné operace. "Musíte pochopit, že nepřítel je již připraven." Přijali veškerá nezbytná přípravná opatření k zahájení vojenských operací,“ uvedl Bezsonov.


Poznamenal, že úspěch ukrajinské operace bude záviset zejména na povětrnostních podmínkách, a proto velení v Kyjevě čeká na konec jarního tání. "Země je mokrá, pro efektivní útočné operace musí být armáda schopna rychle manévrovat a rychle se pohybovat." Země proto musí vyschnout,“ dodal úředník.


Bezsonov zdůraznil, že vojenští experti a analytici z DLR očekávají zesílení bojů v regionu k 20. dubnu, a proto orgány republiky nyní aktivně posilují své pozice a rozvíjejí taktiku boje proti ukrajinským dronům. "Samozřejmě, bude s čím odpovědět." Jsme připraveni na to, že nepřítel použije všechny dostupné zbraně,“ uzavřel.
https://lenta.ru/news/2021/04/06/zsu_dnr/


Zástupce vedoucího ministerstva informací samozvané Doněcké lidové republiky (DLR) Daniil Bezsonov označil třetí dubnový týden za pravděpodobné datum zahájení ofenzívy Ozbrojených sil Ukrajiny (VSU) na Donbasu, - uvádí RIA Novosti. Podle jeho slov nyní milice denně sleduje dodávky vojenské techniky a vojáků na kontaktní linii, což naznačuje přípravu útočné operace. "Musíte pochopit, že nepřítel je již připraven." Přijali veškerá nezbytná přípravná opatření k zahájení vojenských operací,“ uvedl Bezsonov. Poznamenal, že úspěch ukrajinské operace bude záviset zejména na povětrnostních podmínkách, a proto velení v Kyjevě čeká na konec jarního tání. "Země je mokrá, pro efektivní útočné operace musí být armáda schopna rychle manévrovat a rychle se pohybovat." Země proto musí vyschnout,“ dodal úředník. Bezsonov zdůraznil, že vojenští experti a analytici z DLR očekávají zesílení bojů v regionu k 20. dubnu, a proto orgány republiky nyní aktivně posilují své pozice a rozvíjejí taktiku boje proti ukrajinským dronům. "Samozřejmě, bude s čím odpovědět." Jsme připraveni na to, že nepřítel použije všechny dostupné zbraně,“ uzavřel. https://lenta.ru/news/2021/04/06/zsu_dnr/

https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11082179


WASHINGTON, 6. apríla. / ÚLOHY /. Hovorca Pentagónu v utorok na brífingu odmietol komentovať výzvy Kyjeva k NATO týkajúce sa vstupu Ukrajiny do aliancie. Píše o tejto agentúre Reuters .


https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11082827
Biely dom uviedol, že o prijatí Ukrajiny do NATO by mala rozhodovať aliancia, nie USA.
WASHINGTON, 6. apríla. / ÚLOHY /. Je na rozhodnutí aliancie, nie Spojených štátov, či prijme alebo neprijme členstvo Ukrajiny v NATO. Povedala to hovorkyňa Bieleho domu Jen Psaki na utorňajšom pravidelnom brífingu v súvislosti s vyhláseniami Kyjeva o členstve v NATO.


Počas brífingu bola položená otázka, či ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij nastolil otázku členstva Ukrajiny v NATO počas nedávneho telefonického rozhovoru s americkým partnerom Joe Bidenom.


Psaki v reakcii zdôraznil, že Ukrajina dlho ašpirovala na NATO. „[Táto otázka] bola v priebehu rokov nastolená v mnohých rozhovoroch s predstaviteľmi USA,“ uviedla hovorkyňa Bieleho domu bez toho, aby na otázku priamo odpovedala. „Okrem našich záruk, ktoré neustále poskytujeme ukrajinským úradníkom v súvislosti s našou podporou, podporou ich suverenity, diskutujeme so spojencami NATO aj o našich obavách z rastúceho napätia, porušovania prímeria, regionálneho napätia,“ dodal Psaki.


Potom novinár položil objasňujúcu otázku, v ktorej žiada objasniť, aký je oficiálny postoj Bieleho domu k vyhliadkam vstupu Ukrajiny do NATO. „[Členstvo v NATO] bolo ašpiráciou Ukrajiny už nejaký čas. O tejto ašpirácii s Ukrajinou diskutujeme už dlho, dôrazne ju podporujeme, komunikujeme s ňou, pracujeme na boji proti destabilizačným akciám, ale toto rozhodnutie prijíma NATO, “uviedla Psaki.


Takže oni poštvú, využijú Ukrajinu proti Rusku, a potom ju hodia cez palubu. Tu to vidieť. - Boj cudzími rukami.


https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11082179 WASHINGTON, 6. apríla. / ÚLOHY /. Hovorca Pentagónu v utorok na brífingu odmietol komentovať výzvy Kyjeva k NATO týkajúce sa vstupu Ukrajiny do aliancie. Píše o tejto agentúre Reuters . https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11082827 Biely dom uviedol, že o prijatí Ukrajiny do NATO by mala rozhodovať aliancia, nie USA. WASHINGTON, 6. apríla. / ÚLOHY /. Je na rozhodnutí aliancie, nie Spojených štátov, či prijme alebo neprijme členstvo Ukrajiny v NATO. Povedala to hovorkyňa Bieleho domu Jen Psaki na utorňajšom pravidelnom brífingu v súvislosti s vyhláseniami Kyjeva o členstve v NATO. Počas brífingu bola položená otázka, či ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij nastolil otázku členstva Ukrajiny v NATO počas nedávneho telefonického rozhovoru s americkým partnerom Joe Bidenom. Psaki v reakcii zdôraznil, že Ukrajina dlho ašpirovala na NATO. „[Táto otázka] bola v priebehu rokov nastolená v mnohých rozhovoroch s predstaviteľmi USA,“ uviedla hovorkyňa Bieleho domu bez toho, aby na otázku priamo odpovedala. „Okrem našich záruk, ktoré neustále poskytujeme ukrajinským úradníkom v súvislosti s našou podporou, podporou ich suverenity, diskutujeme so spojencami NATO aj o našich obavách z rastúceho napätia, porušovania prímeria, regionálneho napätia,“ dodal Psaki. Potom novinár položil objasňujúcu otázku, v ktorej žiada objasniť, aký je oficiálny postoj Bieleho domu k vyhliadkam vstupu Ukrajiny do NATO. „[Členstvo v NATO] bolo ašpiráciou Ukrajiny už nejaký čas. O tejto ašpirácii s Ukrajinou diskutujeme už dlho, dôrazne ju podporujeme, komunikujeme s ňou, pracujeme na boji proti destabilizačným akciám, ale toto rozhodnutie prijíma NATO, “uviedla Psaki. Takže oni poštvú, využijú Ukrajinu proti Rusku, a potom ju hodia cez palubu. Tu to vidieť. - Boj cudzími rukami.

Takže oni poštvú, využijú Ukrajinu proti Rusku, a potom ju hodia cez palubu. Tu to vidieť. - Boj cudzími rukami.


606d1033b0dbe


[quote="pid:10144, uid:94"]Takže oni poštvú, využijú Ukrajinu proti Rusku, a potom ju hodia cez palubu. Tu to vidieť. - Boj cudzími rukami.[/quote] ![606d1033b0dbe](serve/attachment&path=606d1033b0dbe)

Nějaká souvislost s možným zahájením bojů ze strany Ukrajiny? :-) Varování?


https://www.lidovky.cz/svet/policie-v-dubaji-zatkla-jedenact-ukrajinek-za-prostopasnost-nahe-pozovaly-na-balkone.A210406_204030_ln_zahranici_litsp#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_zahranici&utm_content=main


Nějaká souvislost s možným zahájením bojů ze strany Ukrajiny? :-) Varování? https://www.lidovky.cz/svet/policie-v-dubaji-zatkla-jedenact-ukrajinek-za-prostopasnost-nahe-pozovaly-na-balkone.A210406_204030_ln_zahranici_litsp#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_zahranici&utm_content=main

Nějaká souvislost s možným zahájením bojů ze strany Ukrajiny?


Hm, prostitútky, a je to aj varovanie (11)...


[quote="pid:10240, uid:19"]Nějaká souvislost s možným zahájením bojů ze strany Ukrajiny?[/quote] Hm, prostitútky, a je to aj varovanie (11)...

Moderátor

Podľa šéfa ruského ministerstva zahraničia je Moskva znepokojená rétorikou Kyjeva ohľadom situácie na Donbase


Putin opakovane jasne povedal západným politikom, že nedopustí vraždenie na území Ruska, žiadne opakovanie Veľkej vlasteneckej vojny nebude, žiadnych 27 miliónov obetí nebude.


V preklade to znamená, že vojna v Sýrii nemusí byť jediná extrateritoriálna vojna. Ciele sú sponzori UA režimu a nie samotná UA.


[quote="pid:10118, uid:12"]Podľa šéfa ruského ministerstva zahraničia je Moskva znepokojená rétorikou Kyjeva ohľadom situácie na Donbase[/quote] Putin opakovane jasne povedal západným politikom, že nedopustí vraždenie na území Ruska, žiadne opakovanie Veľkej vlasteneckej vojny nebude, žiadnych 27 miliónov obetí nebude. V preklade to znamená, že vojna v Sýrii nemusí byť jediná extrateritoriálna vojna. Ciele sú sponzori UA režimu a nie samotná UA.

Pušilin uviedol, že Donbass nechce vojnu a nemieni ju začať

Šéf Doneckej ľudovej republiky Denis Pušilin uviedol, že Donbass urobí všetko pre to, aby sa konflikt vyriešil diplomaciou.
"Chcem zdôrazniť, že Donbass nechce vojnu, Donbass vojnu nezačne. Donbass urobí všetko pre to, aby sa konflikt vyriešil diplomaticky," uviedol v stredu na tlačovej konferencii pri príležitosti 7. výročia vyhlásenia republiky. .


Podľa Pušilina v súčasnosti nie je potrebná všeobecná mobilizácia v DPR. Pokiaľ ide o nábor do radov Ľudových milícií, ktorý sa koná od 1. apríla 2021 po prvý raz v histórii republiky, zdôraznil, že to nesúvisí so súčasným zhoršovaním situácie pozdĺž kontaktnej línie .


„Odvod je plánovaný dlho, sedem rokov naši mladí ľudia neboli povolaní do ozbrojených síl,“ uviedol Pušilin.


Kontaktná linka

Podľa jeho slov je situácia na trolejovom vedení na Donbase mimoriadne turbulentná a mení sa k horšiemu.


"Situácia na kontaktnej linke zostáva, bohužiaľ, mimoriadne nestabilná, situácia rastie, mení sa k horšiemu. Počet útokov sa zvyšuje. Včera sme boli svedkami toho, že sa nové kolo eskalácie zintenzívnilo. Sme zvyknutí na to, že akonáhle niektorí ľudia prídu. - potom vysoko európski alebo americkí „hostia“ na akejsi exkurzii, je tu demonštrácia zo strany Ozbrojených síl Ukrajiny, “dodal.


Pushilin poznamenal, že ozbrojené sily Ukrajiny v súčasnosti rozvíjajú svoj potenciál na Donbase. „Množstvo vybavenia, ktoré je ťahané ku kontaktnej linke, a je to zaznamenané v správach OBSE SMM, počet pracovníkov sústredených pozdĺž kontaktnej linky z ukrajinskej strany naznačuje, že Ukrajina je teraz pripravená pokračovať v plnom rozsahu nepriateľských akcií,“ “ povedala hlava. DNR - Bude dostatok odhodlania, bude dostatočné povedomie o tom, že to bude mať katastrofu pre samotnú Ukrajinu a stále bude vydávať rozkazy - ťažko povedať. “


Misia OBSE


Pušilin sa tiež domnieva, že práca Špeciálnej monitorovacej misie OBSE (SMM) na Ukrajine sa zmenila k horšiemu.


"Jej (misia - pozn. TASS) práca sa teraz - v súčasnom období, so súčasným vedením - zmenila a dosť vážne. Zmenilo sa to k horšiemu," - uviedol v stredu počas tlačovej konferencie.


Pušilin zdôraznil, že správy OBSE SMM o situácii na Donbase „sa stali neinformačnými“. Podľa neho skôr správy o misiách mohli ľahko pochopiť špecialisti aj obyčajní ľudia, teraz však správy neposkytujú jasné informácie. „Keď bol stále prítomný známy pre našich obyvateľov a novinárov [bývalý zástupca vedúceho OBSE SMM] Alexander Hug, keď sa [bývalý šéf OBSE SMM] Ertuруrul Apakan zúčastňoval na rokovacom procese, správy boli jasnejšie pre porozumenie laika i príbuzného špecialistu, tam sa dalo pochopiť, kto začal s ostreľovaním. A teraz sa všetko scvrkáva na niektoré veľmi suché formulácie, z ktorých môžete formulovať všetko, čo sa vám páči, “uviedol.


Takáto práca misie OBSE je neprijateľná a prispieva k tomu, že ukrajinská strana cíti svoju beztrestnosť a čoraz viac stupňuje ostreľovanie, zdôraznila hlava republiky. Ako navyše poznamenal Pušilin, zástupcovia OBSE v procese rokovaní nedodržiavajú zásadu nestrannosti a stavajú sa „na otvorenú ukrajinskú stranu“. "Toto je nesprávne, toto je neprijateľné. A samozrejme z našej strany iniciujeme príležitosť diskutovať, príležitosť vrátiť všetko späť a možnosť SMM OBSE konať v súlade so svojím mandátom, pre OBSE SMM zaznamená a OBSE bude sprostredkovávať činnosť v Minsku a pokúsila sa nájsť kompromisné body medzi názormi a pozíciami strán konfliktu - Ukrajiny a Donbasu, “uviedol Pušilin.


Šéf DPR tiež vyjadril zmätok nad nečinnosťou OBSE pri vyšetrovaní smrti dieťaťa v dedine Aleksandrovskoje neďaleko mesta Jenakijevo. "Sme pôvodne prekvapení, prečo OBSE, ktorej mandát umožňuje zaznamenávať všetky tieto trestné činy, ešte nešla na miesto [smrti dieťaťa]. Všetko, čo urobili, bolo, že zavolali svoju babičku a nazvali márnicu," Pušilin uviedol. Mali skontrolovať krátery, miesto činu, aby zistili, ako zasiahla škrupina. “


Ako už bolo oznámené v DPR, ukrajinské bezpečnostné sily z dronov 2. apríla odhodili neznáme výbušné zariadenie na rezidenčný sektor v Aleksandrovskoye. Výsledkom bolo päťročné dieťa, ktoré dostalo početné poranenia črepinami. Jeho 67-ročná babička prežila, hoci dostala aj poranenia šrapnelom a otras mozgu. 5. apríla vyšetrovací výbor v Rusku začal pre tragédiu trestné konanie.


https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11087245


**Pušilin uviedol, že Donbass nechce vojnu a nemieni ju začať ** Šéf Doneckej ľudovej republiky Denis Pušilin uviedol, že Donbass urobí všetko pre to, aby sa konflikt vyriešil diplomaciou. "Chcem zdôrazniť, že Donbass nechce vojnu, Donbass vojnu nezačne. Donbass urobí všetko pre to, aby sa konflikt vyriešil diplomaticky," uviedol v stredu na tlačovej konferencii pri príležitosti 7. výročia vyhlásenia republiky. . Podľa Pušilina v súčasnosti nie je potrebná všeobecná mobilizácia v DPR. Pokiaľ ide o nábor do radov Ľudových milícií, ktorý sa koná od 1. apríla 2021 po prvý raz v histórii republiky, zdôraznil, že to nesúvisí so súčasným zhoršovaním situácie pozdĺž kontaktnej línie . „Odvod je plánovaný dlho, sedem rokov naši mladí ľudia neboli povolaní do ozbrojených síl,“ uviedol Pušilin. **Kontaktná linka ** Podľa jeho slov je situácia na trolejovom vedení na Donbase mimoriadne turbulentná a mení sa k horšiemu. "Situácia na kontaktnej linke zostáva, bohužiaľ, mimoriadne nestabilná, situácia rastie, mení sa k horšiemu. Počet útokov sa zvyšuje. Včera sme boli svedkami toho, že sa nové kolo eskalácie zintenzívnilo. Sme zvyknutí na to, že akonáhle niektorí ľudia prídu. - potom vysoko európski alebo americkí „hostia“ na akejsi exkurzii, je tu demonštrácia zo strany Ozbrojených síl Ukrajiny, “dodal. Pushilin poznamenal, že ozbrojené sily Ukrajiny v súčasnosti rozvíjajú svoj potenciál na Donbase. „Množstvo vybavenia, ktoré je ťahané ku kontaktnej linke, a je to zaznamenané v správach OBSE SMM, počet pracovníkov sústredených pozdĺž kontaktnej linky z ukrajinskej strany naznačuje, že Ukrajina je teraz pripravená pokračovať v plnom rozsahu nepriateľských akcií,“ “ povedala hlava. DNR - Bude dostatok odhodlania, bude dostatočné povedomie o tom, že to bude mať katastrofu pre samotnú Ukrajinu a stále bude vydávať rozkazy - ťažko povedať. “ **Misia OBSE** Pušilin sa tiež domnieva, že práca Špeciálnej monitorovacej misie OBSE (SMM) na Ukrajine sa zmenila k horšiemu. "Jej (misia - pozn. TASS) práca sa teraz - v súčasnom období, so súčasným vedením - zmenila a dosť vážne. Zmenilo sa to k horšiemu," - uviedol v stredu počas tlačovej konferencie. Pušilin zdôraznil, že správy OBSE SMM o situácii na Donbase „sa stali neinformačnými“. Podľa neho skôr správy o misiách mohli ľahko pochopiť špecialisti aj obyčajní ľudia, teraz však správy neposkytujú jasné informácie. „Keď bol stále prítomný známy pre našich obyvateľov a novinárov [bývalý zástupca vedúceho OBSE SMM] Alexander Hug, keď sa [bývalý šéf OBSE SMM] Ertuруrul Apakan zúčastňoval na rokovacom procese, správy boli jasnejšie pre porozumenie laika i príbuzného špecialistu, tam sa dalo pochopiť, kto začal s ostreľovaním. A teraz sa všetko scvrkáva na niektoré veľmi suché formulácie, z ktorých môžete formulovať všetko, čo sa vám páči, “uviedol. Takáto práca misie OBSE je neprijateľná a prispieva k tomu, že ukrajinská strana cíti svoju beztrestnosť a čoraz viac stupňuje ostreľovanie, zdôraznila hlava republiky. Ako navyše poznamenal Pušilin, zástupcovia OBSE v procese rokovaní nedodržiavajú zásadu nestrannosti a stavajú sa „na otvorenú ukrajinskú stranu“. "Toto je nesprávne, toto je neprijateľné. A samozrejme z našej strany iniciujeme príležitosť diskutovať, príležitosť vrátiť všetko späť a možnosť SMM OBSE konať v súlade so svojím mandátom, pre OBSE SMM zaznamená a OBSE bude sprostredkovávať činnosť v Minsku a pokúsila sa nájsť kompromisné body medzi názormi a pozíciami strán konfliktu - Ukrajiny a Donbasu, “uviedol Pušilin. Šéf DPR tiež vyjadril zmätok nad nečinnosťou OBSE pri vyšetrovaní smrti dieťaťa v dedine Aleksandrovskoje neďaleko mesta Jenakijevo. "Sme pôvodne prekvapení, prečo OBSE, ktorej mandát umožňuje zaznamenávať všetky tieto trestné činy, ešte nešla na miesto [smrti dieťaťa]. Všetko, čo urobili, bolo, že zavolali svoju babičku a nazvali márnicu," Pušilin uviedol. Mali skontrolovať krátery, miesto činu, aby zistili, ako zasiahla škrupina. “ Ako už bolo oznámené v DPR, ukrajinské bezpečnostné sily z dronov 2. apríla odhodili neznáme výbušné zariadenie na rezidenčný sektor v Aleksandrovskoye. Výsledkom bolo päťročné dieťa, ktoré dostalo početné poranenia črepinami. Jeho 67-ročná babička prežila, hoci dostala aj poranenia šrapnelom a otras mozgu. 5. apríla vyšetrovací výbor v Rusku začal pre tragédiu trestné konanie. https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11087245
Upravené 7. 4. 2021 o 17:33

Podrobnosti o požiadavkách Merkelovej na Putina v súvislosti so situáciou na Donbase sú zverejnené


Nemecká kancelárka Angela Merkelová v rozhovore s ruským prezidentom Vladimirom Putinom vyzvala, aby sa vzdal posilňovania vojsk na hraniciach s Ukrajinou. Píše sa o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na Kabinet ministrov Nemecka.


„Rozhovor sa okrem iného týkal posilnenia ruskej vojenskej prítomnosti na hraniciach s Ukrajinou. Kancelárka požadovala, aby sa nepripustila eskalácia situácie [na Donbase], “- podrobnosti požiadaviek kancelárky sú zverejnené vo vládnom vyhlásení.


  1. apríla vyšlo najavo, že na Donbase zahynul vojak ľudových milícií samozvanej Doneckej ľudovej republiky (DĽR). Kyjev predtým informoval, že nepriateľ od začiatku dňa päťkrát porušil prímerie. Zahynul jeden ukrajinský opravár.

Ďalšie zhoršenie situácie na Donbase sa začalo koncom marca. Ukrajina a samozvané republiky sa navzájom obviňujú z intenzívnejšieho ostreľovania, vykonávania prieskumných činností a presunu vojenskej techniky v oblasti kontaktnej línie.


https://lenta.ru/news/2021/04/08/merkel_putin/


Podrobnosti o požiadavkách Merkelovej na Putina v súvislosti so situáciou na Donbase sú zverejnené ================================================================================================== Nemecká kancelárka Angela Merkelová v rozhovore s ruským prezidentom Vladimirom Putinom vyzvala, aby sa vzdal posilňovania vojsk na hraniciach s Ukrajinou. Píše sa o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na Kabinet ministrov Nemecka. „Rozhovor sa okrem iného týkal posilnenia ruskej vojenskej prítomnosti na hraniciach s Ukrajinou. Kancelárka požadovala, aby sa nepripustila eskalácia situácie [na Donbase], “- podrobnosti požiadaviek kancelárky sú zverejnené vo vládnom vyhlásení. 8. apríla vyšlo najavo, že na Donbase zahynul vojak ľudových milícií samozvanej Doneckej ľudovej republiky (DĽR). Kyjev predtým informoval, že nepriateľ od začiatku dňa päťkrát porušil prímerie. Zahynul jeden ukrajinský opravár. Ďalšie zhoršenie situácie na Donbase sa začalo koncom marca. Ukrajina a samozvané republiky sa navzájom obviňujú z intenzívnejšieho ostreľovania, vykonávania prieskumných činností a presunu vojenskej techniky v oblasti kontaktnej línie. https://lenta.ru/news/2021/04/08/merkel_putin/
9.35k
72
16
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept