Zahraničná politika
Ukrajina - Donbass

Kravčuk nevylučuje možnosť rozsiahleho konfliktu na Donbase


Vedúci ukrajinskej delegácie v kontaktnej skupine pre urovnanie konfliktu na východe krajiny je presvedčený, že je možný rozsiahly konflikt, „ak Rusko neprestane mať chute“.


Vedúci ukrajinskej delegácie v kontaktnej skupine pre urovnanie konfliktu na východe krajiny Leonid Kravchuk nevylučuje pravdepodobnosť rozsiahleho konfliktu na Donbase. Navrhuje zapojiť do riešenia problému Washington.


„Som presvedčený, že na tejto otázke by sa mali zúčastniť USA, pretože konflikt na Donbase nie je iba ukrajinskou a európskou otázkou, je to otázka možného konfliktu veľkého rozsahu,“ citujú Kravčuka ukrajinský denník Fakty. Sobota.


Zároveň vyhlásil, že zodpovednosť za prípadné zhoršenie situácie na Donbassu nesie Ruská federácia. Z pohľadu Kravčuka je možný rozsiahly konflikt, „ak Rusko nezastaví svoje chúťky“.


V piatok tajomník Ukrajinskej rady pre národnú bezpečnosť a obranu Oleksij Danilov uviedol, že počet ostreľovaní na Donbase sa zvýšil, situácia je však pod kontrolou ukrajinskej armády. Zároveň poprel informácie o ich možnej príprave na ofenzívu 15. marca.


https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/10898233


Taran - Как предотвратить наcтупление ВСУ 17 18 марта


https://www.youtube.com/watch?v=j1FOClzfEwY&t=24s


**Kravčuk nevylučuje možnosť rozsiahleho konfliktu na Donbase ** Vedúci ukrajinskej delegácie v kontaktnej skupine pre urovnanie konfliktu na východe krajiny je presvedčený, že je možný rozsiahly konflikt, „ak Rusko neprestane mať chute“. Vedúci ukrajinskej delegácie v kontaktnej skupine pre urovnanie konfliktu na východe krajiny Leonid Kravchuk nevylučuje pravdepodobnosť rozsiahleho konfliktu na Donbase. Navrhuje zapojiť do riešenia problému Washington. _„Som presvedčený, že na tejto otázke by sa mali zúčastniť USA, pretože konflikt na Donbase nie je iba ukrajinskou a európskou otázkou, je to otázka možného konfliktu veľkého rozsahu_,“ citujú Kravčuka ukrajinský denník Fakty. Sobota. Zároveň vyhlásil, že zodpovednosť za prípadné zhoršenie situácie na Donbassu nesie Ruská federácia. Z pohľadu Kravčuka je možný rozsiahly konflikt, „ak Rusko nezastaví svoje chúťky“. V piatok tajomník Ukrajinskej rady pre národnú bezpečnosť a obranu Oleksij Danilov uviedol, že počet ostreľovaní na Donbase sa zvýšil, situácia je však pod kontrolou ukrajinskej armády. Zároveň poprel informácie o ich možnej príprave na ofenzívu 15. marca. https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/10898233 **Taran - Как предотвратить наcтупление ВСУ 17 18 марта** https://www.youtube.com/watch?v=j1FOClzfEwY&t=24s
Upravené 13. 3. 2021 o 19:28

Pjakin spomínal vo svojich O&O ešte v roku 2018 v súvislosti s Lukašenskom, že USA potrebujú stať sa jednou z vyjednávajúcich strán konfliktu, keďže Minský a Normanský formát ich elegantne obišiel. Odvtedy sa čo-to zmenilo: USA sa pokúsili v Bielorusku o prevrat a úspešným manévrom Putina stratili dosah na manévrovanie cez Lukašenka.


Lukašenko navrhl zrušit všechny formáty jednající o vyřešení problému války na Donbasu, občanské války na Ukrajině a zavést, zformovat nový projekt, nový formát, jehož součástí budou i USA.
Co tvrdí? Že dokud USA někde nezasáhnou, nemůže tam být mír. Nehlasně je tím tedy řečeno, že tu válku tam vedou právě USA, se kterými je třeba se podle Lukašenkovy verze dohodnout.
A Lukašenko prosí, aby mu svěřili postavení nejvěrnějšího lokajíčka USA. On je pro zájmy USA připraven obětovat dokonce i národní zájmy, státní zájmy Běloruska.
Minský formát a Normanský formát jsou zcela funkční formáty, ale nedá se od nich očekávat větší přínos, než jaký mohou přinést v současné situaci v řízení, kde dominují USA a evropské státy i státy celého světa teprve formují nové formáty mezinárodních vztahů za situace, kdy postupně získávají nezávislost na USA.
Ale to je proces. To je proces formování evropské nezávislosti na USA, to je proces získávání nezávislosti Ruskem a Lukašenko tohle nemůže nechápat. Proto také nabízí USA, neboť vidí, jak jejich dominanci ve světě narušuje Normanský a Minský formát, tak navrhuje tyto formáty zrušit
a zároveň zapojit USA.


http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-5-11-2018/


Pjakin spomínal vo svojich O&O ešte v roku 2018 v súvislosti s Lukašenskom, že USA potrebujú stať sa jednou z vyjednávajúcich strán konfliktu, keďže Minský a Normanský formát ich elegantne obišiel. Odvtedy sa čo-to zmenilo: USA sa pokúsili v Bielorusku o prevrat a úspešným manévrom Putina stratili dosah na manévrovanie cez Lukašenka. _Lukašenko navrhl zrušit všechny formáty jednající o vyřešení problému války na Donbasu, občanské války na Ukrajině a zavést, zformovat nový projekt, nový formát, jehož součástí budou i USA. Co tvrdí? Že dokud USA někde nezasáhnou, nemůže tam být mír. Nehlasně je tím tedy řečeno, že tu válku tam vedou právě USA, se kterými je třeba se podle Lukašenkovy verze dohodnout. A Lukašenko prosí, aby mu svěřili postavení nejvěrnějšího lokajíčka USA. On je pro zájmy USA připraven obětovat dokonce i národní zájmy, státní zájmy Běloruska. Minský formát a Normanský formát jsou zcela funkční formáty, ale nedá se od nich očekávat větší přínos, než jaký mohou přinést v současné situaci v řízení, kde dominují USA a evropské státy i státy celého světa teprve formují nové formáty mezinárodních vztahů za situace, kdy postupně získávají nezávislost na USA. Ale to je proces. To je proces formování evropské nezávislosti na USA, to je proces získávání nezávislosti Ruskem a Lukašenko tohle nemůže nechápat. Proto také nabízí USA, neboť vidí, jak jejich dominanci ve světě narušuje Normanský a Minský formát, tak navrhuje tyto formáty zrušit a zároveň zapojit USA._ http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-5-11-2018/
Upravené 14. 3. 2021 o 13:52

Ján Čarnogurský: Rastie väčší problém než slovenská vládna kríza


http://www.srspol.sk/clanek-jan-carnogursky-rastie-vacsi-problem-nez-slovenska-vladna-kriza-21733.html?fbclid=IwAR1Dbbo24XtgqSnuguAFeWi-mvialnpXEbFLgj1x-X1TqAgIy8EBRdB12FQ


**Ján Čarnogurský: Rastie väčší problém než slovenská vládna kríza** http://www.srspol.sk/clanek-jan-carnogursky-rastie-vacsi-problem-nez-slovenska-vladna-kriza-21733.html?fbclid=IwAR1Dbbo24XtgqSnuguAFeWi-mvialnpXEbFLgj1x-X1TqAgIy8EBRdB12FQ

„Neschopnosť realizovania vlastnej politiky“: čomu môže čeliť Zelenský s koalíciou s Tymošenkovou


Julia Tymošenková navrhla strane Volodymyra Zelenského „Služobníka ľudu“ vytvorenie parlamentnej koalície, podmienkou však bola úplná revízia štátnej politiky. Strana Služobník ľudu má väčšinu kresiel v Rade, avšak vnútorné stranícke rozdelenie často neumožňuje hlave štátu prijímať dôležité rozhodnutia v parlamente, tvrdia odborníci. Situáciu zatemňuje aj škandál s vylúčením poslanca Alexandra Dubinského zo strany. Podľa analytikov, ak Zelenskij nie je schopný „resetovať“ stranu, ktorú založil, bude musieť skutočne prijať návrh Julie Tymošenkovej na vytvorenie politickej únie, a dôsledky takéhoto kroku môžu byť nepredvídateľné.
Bývalá premiérka Ukrajiny, šéfka strany Batkivshšina Julia Tymošenková, navrhla podmienku, podľa ktorej je pripravená uzavrieť koaličnú dohodu s prozatímnou stranou Služobník ľudu. To bude možné, ak vedenie Ukrajiny úplne zmení „vektor rozvoja“ krajiny. Povedala to Julia Tymošenková, ktorá vystúpila 17. marca na brífingu pre novinárov.


„Kým nebude politika, ktorá sa v krajine vedie, úplne prepracovaná, a to dovtedy, kým sa nebude jednať o politiku zameranú na zvyšovanie národného hospodárstva ... kým sa úplne nezmení vektor vývoja Ukrajiny a nezmení sa na slobodného, ​​zvrchovaného, ​​silného, ​​žiadneho koalícia nebude možná, “zdôraznila.


Pri odpovedi na otázku, či v Rade dnes prebiehajú oficiálne rokovania o vytvorení koalície, Tymošenková poznamenala, že strana, ktorú vedie, prešla na frakciu Sluha ľudu „všetky svoje vízie týkajúce sa zmeny vlády krajiny“ a je teraz čakanie na odpoveď.


Julia Tymošenková ohlásila svoju pripravenosť na vytvorenie koalície v Rade s vládnoucou stranou Služobník ľudu už skôr. Ako vysvetlila, keď už hovoríme v éteri televízneho kanálu Ukrajina-24, je potrebné krajinu dostať z mŕtveho bodu v ekonomickej, lekárskej a sociálnej sfére.


Podľa Tymošenkovej môže Ukrajina prejsť cez „bod, odkiaľ niet návratu“. Aby ste sa tomu vyhli, musíte vytvoriť „silnú národnú vládu“. Tento návrh podľa nej zostáva na stole vládnucej strany, ktorá si bude musieť zvoliť medzi pokračovaním chaosu a šialenstva a návratom k „oživeniu veľkosti Ukrajiny“.


Podľa zdroja RT v strane Batkivshšina sa Julia Tymošenková skutočne chce vrátiť k moci, preto sa teraz snaží budovať vzťahy s Vladimirom Zelenským.


"Ale ak získa vysokú pozíciu vo vláde, jej rétorika sa okamžite zmení." Tymošenková je skúsená politička, môže ľahko prekonať prezidenta ako Zelenský, “domnieva sa predstaviteľ Batkivshšiny.
https://russian.rt.com/ussr/article/843404-koaliciya-sluga-naroda-yuliya-timoshenko


„Neschopnosť realizovania vlastnej politiky“: čomu môže čeliť Zelenský s koalíciou s Tymošenkovou Julia Tymošenková navrhla strane Volodymyra Zelenského „Služobníka ľudu“ vytvorenie parlamentnej koalície, podmienkou však bola úplná revízia štátnej politiky. Strana Služobník ľudu má väčšinu kresiel v Rade, avšak vnútorné stranícke rozdelenie často neumožňuje hlave štátu prijímať dôležité rozhodnutia v parlamente, tvrdia odborníci. Situáciu zatemňuje aj škandál s vylúčením poslanca Alexandra Dubinského zo strany. Podľa analytikov, ak Zelenskij nie je schopný „resetovať“ stranu, ktorú založil, bude musieť skutočne prijať návrh Julie Tymošenkovej na vytvorenie politickej únie, a dôsledky takéhoto kroku môžu byť nepredvídateľné. Bývalá premiérka Ukrajiny, šéfka strany Batkivshšina Julia Tymošenková, navrhla podmienku, podľa ktorej je pripravená uzavrieť koaličnú dohodu s prozatímnou stranou Služobník ľudu. To bude možné, ak vedenie Ukrajiny úplne zmení „vektor rozvoja“ krajiny. Povedala to Julia Tymošenková, ktorá vystúpila 17. marca na brífingu pre novinárov. „Kým nebude politika, ktorá sa v krajine vedie, úplne prepracovaná, a to dovtedy, kým sa nebude jednať o politiku zameranú na zvyšovanie národného hospodárstva ... kým sa úplne nezmení vektor vývoja Ukrajiny a nezmení sa na slobodného, ​​zvrchovaného, ​​silného, ​​žiadneho koalícia nebude možná, “zdôraznila. Pri odpovedi na otázku, či v Rade dnes prebiehajú oficiálne rokovania o vytvorení koalície, Tymošenková poznamenala, že strana, ktorú vedie, prešla na frakciu Sluha ľudu „všetky svoje vízie týkajúce sa zmeny vlády krajiny“ a je teraz čakanie na odpoveď. Julia Tymošenková ohlásila svoju pripravenosť na vytvorenie koalície v Rade s vládnoucou stranou Služobník ľudu už skôr. Ako vysvetlila, keď už hovoríme v éteri televízneho kanálu Ukrajina-24, je potrebné krajinu dostať z mŕtveho bodu v ekonomickej, lekárskej a sociálnej sfére. Podľa Tymošenkovej môže Ukrajina prejsť cez „bod, odkiaľ niet návratu“. Aby ste sa tomu vyhli, musíte vytvoriť „silnú národnú vládu“. Tento návrh podľa nej zostáva na stole vládnucej strany, ktorá si bude musieť zvoliť medzi pokračovaním chaosu a šialenstva a návratom k „oživeniu veľkosti Ukrajiny“. Podľa zdroja RT v strane Batkivshšina sa Julia Tymošenková skutočne chce vrátiť k moci, preto sa teraz snaží budovať vzťahy s Vladimirom Zelenským. "Ale ak získa vysokú pozíciu vo vláde, jej rétorika sa okamžite zmení." Tymošenková je skúsená politička, môže ľahko prekonať prezidenta ako Zelenský, “domnieva sa predstaviteľ Batkivshšiny. https://russian.rt.com/ussr/article/843404-koaliciya-sluga-naroda-yuliya-timoshenko

Ukrajina sťahuje nové sily ku kontaktnej línii na Donbase a neustále ostreľuje


Ukrajinské úrady sťahujú nové sily a prostriedky ku kontaktnej línii na Donbase a neustále ostreľujú územia Doneckej a Luganskej ľudovej republiky.


Boris Gryzlov, splnomocnený zástupca Ruska pre kontaktnú skupinu pre osídlenie na východe Ukrajiny, uviedol, že Kyjev hľadá „zámienku na vojenské dobrodružstvo“. K ostreľovaniu dochádza každý deň. DPR oznámila zhoršenie situácie pozdĺž celej kontaktnej línie. Oznámil to zástupca Doneckej ľudovej republiky v bezpečnostnej podskupine Alexej Nikonorov. Podľa neho zo strany Ukrajiny „sa čoraz viac používajú mínomety rôznych kalibrov“.


https://politikus.ru/events/134992-ukraina-styagivaet-novye-sily-k-linii-soprikosnoveniya-na-donbasse-i-vedet-postoyannyy-obstrel.html


Ukrajina sťahuje nové sily ku kontaktnej línii na Donbase a neustále ostreľuje ============================================================================== Ukrajinské úrady sťahujú nové sily a prostriedky ku kontaktnej línii na Donbase a neustále ostreľujú územia Doneckej a Luganskej ľudovej republiky. Boris Gryzlov, splnomocnený zástupca Ruska pre kontaktnú skupinu pre osídlenie na východe Ukrajiny, uviedol, že Kyjev hľadá „_zámienku na vojenské dobrodružstvo“._ K ostreľovaniu dochádza každý deň. DPR oznámila zhoršenie situácie pozdĺž celej kontaktnej línie. Oznámil to zástupca Doneckej ľudovej republiky v bezpečnostnej podskupine Alexej Nikonorov. Podľa neho zo strany Ukrajiny „sa čoraz viac používajú mínomety rôznych kalibrov“. https://politikus.ru/events/134992-ukraina-styagivaet-novye-sily-k-linii-soprikosnoveniya-na-donbasse-i-vedet-postoyannyy-obstrel.html

Ludvík zverejnil(a) pred 45 min.
Prohlášení vedoucího delegace Ruské federace na vídeňské jednání o vojenské bezpečnosti a kontrole zbraní Konstantina Gavrilova na 970. plenárním zasedání Fóra OBSE pro bezpečnostní spolupráci, 17. března 2021


"V reakci na dnešní prohlášení řady západních delegací, která bohužel obsahovala zkreslený výklad situace na Donbassu, bych rád zdůraznil, že právě jejich akce na podporu ničivých kroků Kyjeva jsou základními výzva pro evropskou bezpečnost. Kolegové, kteří i nadále bohatě chválí „úsilí“ a „úsilí“ Kyjeva dosáhnout mírového urovnání, ukazují na vrchol cynismu. Možná nám dnes připomínají, kdo zahájil represivní operaci proti vlastnímu obyvatelstvu, které odmítlo uznat výsledky krvavého puče v Kyjevě v únoru 2014? Kdo je místo toho, aby zahájil dialog se svými vlastními občany, už sedm let bombarduje krupobitím střel a granátů?


Je nám jasné, co se vlastně skrývá za taktikou podpory agresivního přístupu Kyjeva. USA a západní země považují Ukrajinu za pouhý odrazový můstek pro „zadržování“ Ruska a vynakládají soustavné úsilí na udržování ohniska napětí na našich hranicích."


https://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/4640723


Ludvík zverejnil(a) pred 45 min. Prohlášení vedoucího delegace Ruské federace na vídeňské jednání o vojenské bezpečnosti a kontrole zbraní Konstantina Gavrilova na 970. plenárním zasedání Fóra OBSE pro bezpečnostní spolupráci, 17. března 2021 "V reakci na dnešní prohlášení řady západních delegací, která bohužel obsahovala zkreslený výklad situace na Donbassu, bych rád zdůraznil, že právě jejich akce na podporu ničivých kroků Kyjeva jsou základními výzva pro evropskou bezpečnost. Kolegové, kteří i nadále bohatě chválí „úsilí“ a „úsilí“ Kyjeva dosáhnout mírového urovnání, ukazují na vrchol cynismu. Možná nám dnes připomínají, kdo zahájil represivní operaci proti vlastnímu obyvatelstvu, které odmítlo uznat výsledky krvavého puče v Kyjevě v únoru 2014? Kdo je místo toho, aby zahájil dialog se svými vlastními občany, už sedm let bombarduje krupobitím střel a granátů? Je nám jasné, co se vlastně skrývá za taktikou podpory agresivního přístupu Kyjeva. USA a západní země považují Ukrajinu za pouhý odrazový můstek pro „zadržování“ Ruska a vynakládají soustavné úsilí na udržování ohniska napětí na našich hranicích." https://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/4640723

Politico: Biden bude mať telefonický rozhovor so Zelenským
Americký prezident Joe Biden bude mať prvý telefonický rozhovor so svojím ukrajinským náprotivkom Volodymyrom Zelenským v piatok 2. apríla, píše Politico s odvolaním sa na dva zdroje.
Ako píše denník, rozhovor sa bude odohrávať na pozadí správ o „budovaní ruskej vojenskej sily“.


Materiál tiež poznamenáva, že ukrajinskí predstavitelia „trvali na telefonickom rozhovore medzi Zelenským a Bidenom niekoľko týždňov“.


Táto otázka bola okrem iného nastolená v rozhovore medzi poradcom prezidenta USA pre národnú bezpečnosť Jakeom Sullivanom a vedúcim kancelárie ukrajinského prezidenta Andrijom Yermakom.


29 marca Yermak počas rozhovoru so Sullivanom vyzval Washington, aby aktívnejšie podporoval mierové rokovania o situácii na Donbase.


Ruské ministerstvo zahraničia 2. apríla označilo rozhovory o údajnom hroziacom konflikte medzi Ruskom a Ukrajinou za ďalšiu fikciu. Ako sa uvádza v Moskve, Rusko nemá záujem o žiadny konflikt s ukrajinskou stranou, najmä o vojenský.


https://russian.rt.com/world/news/848864-baiden-provedyot-telefonnyi-razgovor


Odborník sa vyjadril k rozhovoru medzi Bidenom a Zelenským


Zodpovedajúci člen Akadémie vojenských vied Sergej Sudakov v rozhovore pre RT vyhodnotil výsledky telefonického rozhovoru medzi prezidentmi USA a Ukrajiny Joeom Bidenom a Vladimirom Zelenským.
Osobitne sa vyjadril k správe Bieleho domu, podľa ktorej „Biden opätovne potvrdil neochvejnú podporu Spojených štátov ukrajinskej nezávislosti a územnej celistvosti tvárou v tvár pokračujúcej ruskej agresii na Donbase a Kryme“.


"Nemyslím si, že by človek mal od Bidena čakať iný pohľad." Okamžite hovoril o svojom postoji k Ukrajine. Povedal, že ukrajinský ľud veľmi dobre pozná a vie, ako funguje systém moci na Ukrajine, “uviedol Sudakov.


Poznamenal, že vyhlásenie amerického prezidenta je vyjadrením negatívnej rétoriky voči Rusku.


„To znamená, že Biden v žiadnom prípade nechce napredovať v nadviazaní vzťahov s Ruskom ... Jasná ukážka pozícií, ktoré dnes existujú, je skutočnou tvárou amerických demokratov ... Dnešné vyhlásenie nie je vyhlásením mieru, ale skutočný jastrab, ktorý bude premýšľať, ako oživiť situáciu na Donbase a ako zaviesť nové balíkové sankcie, “uzavrel expert.


Biely dom predtým uviedol, že prezidenti USA a Ukrajiny telefonovali.


Kremeľ zdôraznil, že ruské jednotky sa nikdy nezúčastnili a nezúčastňujú na ozbrojenom konflikte na Ukrajine.


Krym sa stal ruským regiónom v marci 2014 po referende, v ktorom väčšina obyvateľov hlasovala za zjednotenie s Ruskom.
https://russian.rt.com/world/news/848905-ekspert-baiden-zelenskii-razgovor


**Politico: Biden bude mať telefonický rozhovor so Zelenským** Americký prezident Joe Biden bude mať prvý telefonický rozhovor so svojím ukrajinským náprotivkom Volodymyrom Zelenským v piatok 2. apríla, píše Politico s odvolaním sa na dva zdroje. Ako píše denník, rozhovor sa bude odohrávať na pozadí správ o „budovaní ruskej vojenskej sily“. Materiál tiež poznamenáva, že ukrajinskí predstavitelia „trvali na telefonickom rozhovore medzi Zelenským a Bidenom niekoľko týždňov“. Táto otázka bola okrem iného nastolená v rozhovore medzi poradcom prezidenta USA pre národnú bezpečnosť Jakeom Sullivanom a vedúcim kancelárie ukrajinského prezidenta Andrijom Yermakom. 29 marca Yermak počas rozhovoru so Sullivanom vyzval Washington, aby aktívnejšie podporoval mierové rokovania o situácii na Donbase. Ruské ministerstvo zahraničia 2. apríla označilo rozhovory o údajnom hroziacom konflikte medzi Ruskom a Ukrajinou za ďalšiu fikciu. Ako sa uvádza v Moskve, Rusko nemá záujem o žiadny konflikt s ukrajinskou stranou, najmä o vojenský. https://russian.rt.com/world/news/848864-baiden-provedyot-telefonnyi-razgovor **Odborník sa vyjadril k rozhovoru medzi Bidenom a Zelenským** Zodpovedajúci člen Akadémie vojenských vied Sergej Sudakov v rozhovore pre RT vyhodnotil výsledky telefonického rozhovoru medzi prezidentmi USA a Ukrajiny Joeom Bidenom a Vladimirom Zelenským. Osobitne sa vyjadril k správe Bieleho domu, podľa ktorej „Biden opätovne potvrdil neochvejnú podporu Spojených štátov ukrajinskej nezávislosti a územnej celistvosti tvárou v tvár pokračujúcej ruskej agresii na Donbase a Kryme“. "Nemyslím si, že by človek mal od Bidena čakať iný pohľad." Okamžite hovoril o svojom postoji k Ukrajine. Povedal, že ukrajinský ľud veľmi dobre pozná a vie, ako funguje systém moci na Ukrajine, “uviedol Sudakov. Poznamenal, že vyhlásenie amerického prezidenta je vyjadrením negatívnej rétoriky voči Rusku. „To znamená, že Biden v žiadnom prípade nechce napredovať v nadviazaní vzťahov s Ruskom ... Jasná ukážka pozícií, ktoré dnes existujú, je skutočnou tvárou amerických demokratov ... Dnešné vyhlásenie nie je vyhlásením mieru, ale skutočný jastrab, ktorý bude premýšľať, ako oživiť situáciu na Donbase a ako zaviesť nové balíkové sankcie, “uzavrel expert. Biely dom predtým uviedol, že prezidenti USA a Ukrajiny telefonovali. Kremeľ zdôraznil, že ruské jednotky sa nikdy nezúčastnili a nezúčastňujú na ozbrojenom konflikte na Ukrajine. Krym sa stal ruským regiónom v marci 2014 po referende, v ktorom väčšina obyvateľov hlasovala za zjednotenie s Ruskom. https://russian.rt.com/world/news/848905-ekspert-baiden-zelenskii-razgovor
Upravené 2. 4. 2021 o 20:01

Pozerám posledné týždne, ale sa to tam hemží vojenskými lietadlami...
a nielen týmito prieskumnými...


6067898e3949b


Pozerám posledné týždne, ale sa to tam hemží vojenskými lietadlami... a nielen týmito prieskumnými... ![6067898e3949b](serve/attachment&path=6067898e3949b)

Ukrajinská armáda podnikla delostrelecký útok na LPR


Ukrajinská armáda po prvý raz od konca júla použila pri ostreľovaní územia samozvanej Luhanskej ľudovej republiky delostrelectvo zakázané minskými dohodami, uviedla tlačová služba Ľudových milícií LPR.


„Ukrajinské represívne sily zahájili streľbu v oblasti dediny Kalinovo-Borščevate prvýkrát od zavedenia ďalších opatrení na kontrolu dodržiavania prímeria pomocou delostrelectva kalibru 122 mm,“ cituje tlačová služba informáciu Lugansk centrum.


Podľa tlačovej služby bolo na pozície LPR vystrelených celkovo 16 striel.


Je potrebné poznamenať, že ľudové milície opätovali paľbu zo zbraní, ktoré nie sú zakázané minskými dohodami.


https://russian.rt.com/ussr/news/848972-udar-lnr-ukraina


Biden mal prvý telefonický rozhovor so Zelenským


Americký prezident opätovne potvrdil podporu suverenity a územnej celistvosti Ukrajiny
Americký prezident Joe Biden v piatok v telefonickom rozhovore so svojím ukrajinským náprotivkom Volodymyrom Zelenským opätovne potvrdil záväzok Washingtonu podporovať suverenitu a územnú celistvosť Ukrajiny. Informovala o tom tlačová služba Bieleho domu.


„Prezident Biden opätovne potvrdil neochvejnú podporu zvrchovanosti a územnej celistvosti Ukrajiny zo strany USA tvárou v tvár ruskej agresii na Donbase a Kryme,“ uvádza sa vo vyhlásení.


Americký vodca okrem toho vyjadril záväzok USA k strategickému partnerstvu v boji proti korupcii a uskutočňovaní reforiem na Ukrajine. „[Biden] zdôraznil záväzok svojej administratívy oživiť naše strategické partnerstvo na podporu plánu prezidenta Zelenského bojovať proti korupcii a implementovať reformný program založený na našich spoločných demokratických hodnotách, ktoré obyvateľom Ukrajiny prinášajú spravodlivosť, bezpečnosť a prosperitu. že tieto reformy sú ústredné pre euroatlantické ašpirácie Ukrajiny, “uvádza sa v tlačovej správe.


Zmluvné strany tiež rokovali o „dôležitosti úzkej spolupráce medzi USA a Ukrajinou s cieľom potlačiť pandémiu a posilniť demokraciu v regióne“.


https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11060919


Ukrajinská armáda podnikla delostrelecký útok na LPR ==================================================== Ukrajinská armáda po prvý raz od konca júla použila pri ostreľovaní územia samozvanej Luhanskej ľudovej republiky delostrelectvo zakázané minskými dohodami, uviedla tlačová služba Ľudových milícií LPR. „Ukrajinské represívne sily zahájili streľbu v oblasti dediny Kalinovo-Borščevate prvýkrát od zavedenia ďalších opatrení na kontrolu dodržiavania prímeria pomocou delostrelectva kalibru 122 mm,“ cituje tlačová služba informáciu Lugansk centrum. Podľa tlačovej služby bolo na pozície LPR vystrelených celkovo 16 striel. Je potrebné poznamenať, že ľudové milície opätovali paľbu zo zbraní, ktoré nie sú zakázané minskými dohodami. https://russian.rt.com/ussr/news/848972-udar-lnr-ukraina Biden mal prvý telefonický rozhovor so Zelenským ================================================ Americký prezident opätovne potvrdil podporu suverenity a územnej celistvosti Ukrajiny Americký prezident Joe Biden v piatok v telefonickom rozhovore so svojím ukrajinským náprotivkom Volodymyrom Zelenským opätovne potvrdil záväzok Washingtonu podporovať suverenitu a územnú celistvosť Ukrajiny. Informovala o tom tlačová služba Bieleho domu. „Prezident Biden opätovne potvrdil neochvejnú podporu zvrchovanosti a územnej celistvosti Ukrajiny zo strany USA tvárou v tvár ruskej agresii na Donbase a Kryme,“ uvádza sa vo vyhlásení. Americký vodca okrem toho vyjadril záväzok USA k strategickému partnerstvu v boji proti korupcii a uskutočňovaní reforiem na Ukrajine. „[Biden] zdôraznil záväzok svojej administratívy oživiť naše strategické partnerstvo na podporu plánu prezidenta Zelenského bojovať proti korupcii a implementovať reformný program založený na našich spoločných demokratických hodnotách, ktoré obyvateľom Ukrajiny prinášajú spravodlivosť, bezpečnosť a prosperitu. že tieto reformy sú ústredné pre euroatlantické ašpirácie Ukrajiny, “uvádza sa v tlačovej správe. Zmluvné strany tiež rokovali o „dôležitosti úzkej spolupráce medzi USA a Ukrajinou s cieľom potlačiť pandémiu a posilniť demokraciu v regióne“. https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11060919
Upravené 3. 4. 2021 o 05:23

P.C.Roberts: Kreml udělal chybu, výsledkem bude válka?
https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/p-c-roberts-kreml-udelal-chybu-vysledkem-bude-valka/¨


"Nejhorším rozhodnutím, které dnešní Kremil udělal, je odmítnout požadavek Donbasu na znovusjednocení s Ruskem. Toto žalostné rozhodnutí vyvolalo pokračující konflikt, pokračující smrtí ruských lidí na Donbasu, nárůst ukrajinských vojenských sil a nyní záruku Pentagonu proti ruské obraně Donbasu."


P.C Roberts se mýlí. V době, kdy byl na pořadu dne požadavek Donbasu na připojení k Rusku, byla geopolitická situace ve světě podstatně odlišná od současné. Minské dohody byly v té době mistrovským dílem ruské diplomacie. I nyní mnohým "leží v žaludku"...


P.C.Roberts: Kreml udělal chybu, výsledkem bude válka? https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/p-c-roberts-kreml-udelal-chybu-vysledkem-bude-valka/¨ "Nejhorším rozhodnutím, které dnešní Kremil udělal, je odmítnout požadavek Donbasu na znovusjednocení s Ruskem. Toto žalostné rozhodnutí vyvolalo pokračující konflikt, pokračující smrtí ruských lidí na Donbasu, nárůst ukrajinských vojenských sil a nyní záruku Pentagonu proti ruské obraně Donbasu." P.C Roberts se mýlí. V době, kdy byl na pořadu dne požadavek Donbasu na připojení k Rusku, byla geopolitická situace ve světě podstatně odlišná od současné. Minské dohody byly v té době mistrovským dílem ruské diplomacie. I nyní mnohým "leží v žaludku"...

Nejhorším rozhodnutím, které dnešní Kreml udělal, je odmítnout požadavek Donbasu na znovusjednocení s Ruskem
Nemyslím si. Ve zbytku UA po odtržení Donbasu by pak zůstal "banderovskij pitomnik" se všemi důsledky do budoucna pro Rusko.


[quote="pid:9829, uid:270"]Nejhorším rozhodnutím, které dnešní Kreml udělal, je odmítnout požadavek Donbasu na znovusjednocení s Ruskem[/quote]Nemyslím si. Ve zbytku UA po odtržení Donbasu by pak zůstal "banderovskij pitomnik" se všemi důsledky do budoucna pro Rusko.
Upravené 3. 4. 2021 o 19:04

Nemyslím si. Ve zbytku UA po odtržení Donbasu by pak zůstal "baderovskij pitomnik" se všemi důsledky do budoucna pro Rusko.


A pritlačiť k stene fašistickú čvargu tak z močiara ako aj Okrajiny sa dá aj inak, ako vojnou viď Turecko po zostrelení ruského lietadla. Takže počkajme si na ruskú asymetrickú odpoveď.


[quote="pid:9831, uid:260"]Nemyslím si. Ve zbytku UA po odtržení Donbasu by pak zůstal "baderovskij pitomnik" se všemi důsledky do budoucna pro Rusko.[/quote] A pritlačiť k stene fašistickú čvargu tak z močiara ako aj Okrajiny sa dá aj inak, ako vojnou viď Turecko po zostrelení ruského lietadla. Takže počkajme si na ruskú asymetrickú odpoveď.

Moderátor

Sleduji P.C. Robertse dlouhou dobu a jeho komentáře nesou výrazný znak manipulativnosti. Je to podle mně figurka s jasným zadáním imitačně-provokační čínnosti. Řízený opozičník.


Sleduji P.C. Robertse dlouhou dobu a jeho komentáře nesou výrazný znak manipulativnosti. Je to podle mně figurka s jasným zadáním imitačně-provokační čínnosti. Řízený opozičník.

Západné médiá točia opačne:
https://www.tagesspiegel.de/politik/biden-sagt-unerschuetterliche-unterstuetzung-zu-putin-verlegt-massiv-russische-truppen-richtung-ukraine/27064356.html
Washington hovorí o „agresívnych akciách“ týkajúcich sa ruských vojenských akcií. Kyjev vidí „hrozivú atmosféru“ - a varuje NATO.


Mám Tagesspiegel na Fb, a môžem povedať,že Nemci im to nežerú a dobre im tam nakladajú v komentároch, že čo tam robí NATO a USA okolo Ruska. A majú aj dobrú alternatívu:


https://www.anti-spiegel.ru/2021/die-chronologie-der-eskalation/
Kyjev od začiatku roka zhoršuje situáciu v ukrajinskom konflikte. Západné médiá začali písať iba teraz a samozrejme, podľa ich názoru, za to môže Rusko. Pozrime sa teda na chronológiu udalostí v roku 2021.


Západné médiá točia opačne: https://www.tagesspiegel.de/politik/biden-sagt-unerschuetterliche-unterstuetzung-zu-putin-verlegt-massiv-russische-truppen-richtung-ukraine/27064356.html Washington hovorí o „agresívnych akciách“ týkajúcich sa ruských vojenských akcií. Kyjev vidí „hrozivú atmosféru“ - a varuje NATO. Mám Tagesspiegel na Fb, a môžem povedať,že Nemci im to nežerú a dobre im tam nakladajú v komentároch, že čo tam robí NATO a USA okolo Ruska. A majú aj dobrú alternatívu: https://www.anti-spiegel.ru/2021/die-chronologie-der-eskalation/ Kyjev od začiatku roka zhoršuje situáciu v ukrajinskom konflikte. Západné médiá začali písať iba teraz a samozrejme, podľa ich názoru, za to môže Rusko. Pozrime sa teda na chronológiu udalostí v roku 2021.

Rusko sa kvôli zhoršeniu na Donbase vyhrážalo Ukrajine tribunálom

Rétorika ukrajinských orgánov, ktorá vedie k zhoršeniu stavu na Donbase, má vážne následky. Uviedol to predseda ruskej Štátnej dumy Vjacheslav Volodin vo svojom telegramovom kanáli.


Politik na incident reagoval smrťou dieťaťa v dôsledku ostreľovania na Donbase. Všetky kroky ukrajinských úradov sú podľa neho zamerané na eskaláciu konfliktu a zastrašovanie ľudí, nie však na jeho vyriešenie.


„Ak radikálni ukrajinskí politici veria, že im unikne všetko, čo urobia v LPR a DPR (samozvaná Luhanská a Donecká republika - poznámka Lenta.ru), potom to tak nie je,“ vyhlásil Volodin a pohrozil tým takéto kroky by sa mohli skončiť haagskym tribunálom.


Podľa predsedu Štátnej dumy Kyjev ráta s pomocou svojich západných partnerov. Európa však nikdy nepodporí vojnu blízko svojich hraníc a cenzúru opozičných kanálov, ktorá sa na Ukrajine zneužíva, zatiaľ čo USA budú za jej podporu „požadovať trojitú cenu“.


3 apríla na okraji Donecka zahynulo päťročné dieťa v dôsledku streľby dronov z ukrajinských ozbrojených síl a ďalší miestny obyvateľ bol ťažko zranený. Od konca marca došlo na Donbase k zvýšenému ostreľovaniu z oboch strán. Ukrajina obvinila Rusko z budovania svojej vojenskej prítomnosti na Donbase a obvinila ho zo zhoršenia situácie v zóne konfliktu.


https://lenta.ru/news/2021/04/04/tribunal/


**Rusko sa kvôli zhoršeniu na Donbase vyhrážalo Ukrajine tribunálom ** Rétorika ukrajinských orgánov, ktorá vedie k zhoršeniu stavu na Donbase, má vážne následky. Uviedol to predseda ruskej Štátnej dumy Vjacheslav Volodin vo svojom telegramovom kanáli. Politik na incident reagoval smrťou dieťaťa v dôsledku ostreľovania na Donbase. Všetky kroky ukrajinských úradov sú podľa neho zamerané na eskaláciu konfliktu a zastrašovanie ľudí, nie však na jeho vyriešenie. „Ak radikálni ukrajinskí politici veria, že im unikne všetko, čo urobia v LPR a DPR (samozvaná Luhanská a Donecká republika - poznámka Lenta.ru), potom to tak nie je,“ vyhlásil Volodin a pohrozil tým takéto kroky by sa mohli skončiť haagskym tribunálom. Podľa predsedu Štátnej dumy Kyjev ráta s pomocou svojich západných partnerov. Európa však nikdy nepodporí vojnu blízko svojich hraníc a cenzúru opozičných kanálov, ktorá sa na Ukrajine zneužíva, zatiaľ čo USA budú za jej podporu „požadovať trojitú cenu“. 3 apríla na okraji Donecka zahynulo päťročné dieťa v dôsledku streľby dronov z ukrajinských ozbrojených síl a ďalší miestny obyvateľ bol ťažko zranený. Od konca marca došlo na Donbase k zvýšenému ostreľovaniu z oboch strán. Ukrajina obvinila Rusko z budovania svojej vojenskej prítomnosti na Donbase a obvinila ho zo zhoršenia situácie v zóne konfliktu. https://lenta.ru/news/2021/04/04/tribunal/
Upravené 4. 4. 2021 o 15:45
9.34k
72
16
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept