Videá, filmy, knihy
Prekrásny nový svet

Kniha, kt. spomínal Kurgynian.
https://www.databazeknih.cz/knihy/prekrasny-novy-svet-279932
Aldous Huxley, jeden z najvýznamnejších spisovateľských zjavov anglickej a svetovej literatúry minulého storočia, posunul časový rámec hroziacej technizácie a odľudštenia spoločnosti do vzdialenej budúcnosti, ale jeho kritika nestráca adresnosť, hovorí k súčasnosti, hoci od vzniku diela (roku 1932) uplynulo už vyše osemdesiat rokov. Sex ako samozrejmá kategória dosahovania pôžitku, potláčanie identity, rozpad rodiny, snaha mocných uniformizovať myslenie a konanie ľudí roztriedených na kasty, to je niekoľko tém, ktoré Huxley v románe Prekrásny nový svet rozvíja. A na osudoch človeka vrhnutého do tejto supercivilizácie dotykových filmov, narkotických tabletiek a citovej púšte rozohráva autor humanistické posolstvo o potrebe citov, lásky, o hrôze z cynizmu mocných tohto sveta. Huxley skĺbil pútavý dej so závažnou etickou a filozofickou výpoveďou. Pôsobivosť románu sa s plynúcim časom len znásobuje. Lebo súčasný človek, podobne ako Huxleyho „Divoch“, pán Savage, sa nechce zmieriť s ošiaľom síce nového, ale vôbec nie prekrásneho sveta. Nový preklad je prvý kompletný a necenzurovaný.


https://uloz.to/hledej?type=documents&q=prekrasny+novy+svet


Kniha, kt. spomínal Kurgynian. https://www.databazeknih.cz/knihy/prekrasny-novy-svet-279932 Aldous Huxley, jeden z najvýznamnejších spisovateľských zjavov anglickej a svetovej literatúry minulého storočia, posunul časový rámec hroziacej technizácie a odľudštenia spoločnosti do vzdialenej budúcnosti, ale jeho kritika nestráca adresnosť, hovorí k súčasnosti, hoci od vzniku diela (roku 1932) uplynulo už vyše osemdesiat rokov. Sex ako samozrejmá kategória dosahovania pôžitku, potláčanie identity, rozpad rodiny, snaha mocných uniformizovať myslenie a konanie ľudí roztriedených na kasty, to je niekoľko tém, ktoré Huxley v románe Prekrásny nový svet rozvíja. A na osudoch človeka vrhnutého do tejto supercivilizácie dotykových filmov, narkotických tabletiek a citovej púšte rozohráva autor humanistické posolstvo o potrebe citov, lásky, o hrôze z cynizmu mocných tohto sveta. Huxley skĺbil pútavý dej so závažnou etickou a filozofickou výpoveďou. Pôsobivosť románu sa s plynúcim časom len znásobuje. Lebo súčasný človek, podobne ako Huxleyho „Divoch“, pán Savage, sa nechce zmieriť s ošiaľom síce nového, ale vôbec nie prekrásneho sveta. Nový preklad je prvý kompletný a necenzurovaný. https://uloz.to/hledej?type=documents&q=prekrasny+novy+svet

Souhlas . Klíčové dílo, skoro povinná četba. Četl jsem ho před 50.lety, ale přečtu si ho znovu. A ještě jedno dílo :
451 stupňů Fahrenheita . Film VB, režie J.Truffaut .Předloha vynikající román od Ray Bradburry. Je na Ulož to, ale POZOR!!!
Stáhněte si je původní dílo z r.1966!!. Ten remake z r.2005 NE.
Film, který mnohého zejména svým závěrem posadí na zadek.


Souhlas . Klíčové dílo, skoro povinná četba. Četl jsem ho před 50.lety, ale přečtu si ho znovu. A ještě jedno dílo : 451 stupňů Fahrenheita . Film VB, režie J.Truffaut .Předloha vynikající román od Ray Bradburry. Je na Ulož to, ale POZOR!!! Stáhněte si je původní dílo z r.1966!!. Ten remake z r.2005 NE. Film, který mnohého zejména svým závěrem posadí na zadek.

Již se o tom mluvilo na Vodě, považuji ale za potřebné věc zopakovat a zrekapitulovat.
Tedy:


"Překrásný nový svět" - známý také jako "Konec civilizace" je vskutku zajímavé dílo - aktuální (v "první smyslové rovině" ) také svou pasáží, kdy popisuje "výrobu lidských embrií (říkají jim "gamety" )", kdy je předem rozhodnuto do které sociální kasty (alfa až epsilon) má jedinec v budocnu náležet. Plánovaným "nižším sortám" je v románu podle příslušných tabulek zamezován přístup vzduchu (jsou částečně dušeny) - zajišťuje se tak příslušná míra degradace jejich mozku a tím podmíněnost, ohraničení jejich budoucího rozvoje. Myslím, že podobnost se současnými dětmi nucenými strávit vyučování v rouškách (a po vyučování před displejem..) není vůbec náhodná.
Jde tady především o to, že Huxley (ale třeba i Orwell nebo Doyle) byli elitáři. Huxley a Orwell byli absolventy Etonu - "almy mater" všech britských premiérů Conan Doyle to "dotáhl na šlechtice" ..
No a myslet si, že v davo-elitární společnosti jsou elity určeny k tomu, aby dav "varovaly" před budoucností, kterou jim chystá znacharská korporace - to by bylo myslím trochu naivní.
Mnohem pravděpodobnější je vysvětlení, že bylo rozhodnuto poskytnout tímto způsobem pevný a trvanlivý návod vyšším řídícím elitám k tomu, jak mají postupovat - vytyčit jim takto veřejně cíl řízení.
U Haxleyho a Orwella je to podrobný popis plánované fašistické (plně z jejich pohledu stabilní) společnosti, u "sira Doyla" pak popis výchovy "Psa baskervillského" - základní technologie vedení války proti soubornému světu - skutečný zločinec (Stempelton) v "kabátě" své plánované oběti týrá psa tak dlouho, až ten nemá v hlavě nic jiného, než jak zardousit "toho v tom nenáviděném kabátě", nikdy už nedokáže rozlišit pravého viníka ..


Že se jedná o veřejné sdělení není na závadu - naopak. Stačí totiž udržovat chápání davu na takové úrovni, že ten ani nenapadne spojovat své "milované, vizionářské spisovatele" s cynickým, návodný popisem plánovaného útlaku a teroru vedeného proti nim a jejich dětem. Nakonec - je to vysvětleno i v "Základech sociologie" (myslím hned v prvním svazku), kde je popisován rozhovor "žrece Plútarchose" s Aristotelem o zveřejnění "tajných věcí" Alexandrem Makedonským". Něco ve smyslu "Jako by zveřejněny nebyly .." říká mu Plútarchos. Tedy - "není to nebezpečné, protože je to mimo chápání davu (oběti systému)" A ten se pak není schopen té agresi postavit, neví co a koho má před sebou.


Již se o tom mluvilo na Vodě, považuji ale za potřebné věc zopakovat a zrekapitulovat. Tedy: "Překrásný nový svět" - známý také jako "Konec civilizace" je vskutku zajímavé dílo - aktuální (v "první smyslové rovině" ) také svou pasáží, kdy popisuje "výrobu lidských embrií (říkají jim "gamety" )", kdy je předem rozhodnuto do které sociální kasty (alfa až epsilon) má jedinec v budocnu náležet. Plánovaným "nižším sortám" je v románu podle příslušných tabulek zamezován přístup vzduchu (jsou částečně dušeny) - zajišťuje se tak příslušná míra degradace jejich mozku a tím podmíněnost, ohraničení jejich budoucího rozvoje. Myslím, že podobnost se současnými dětmi nucenými strávit vyučování v rouškách (a po vyučování před displejem..) není vůbec náhodná. Jde tady především o to, že Huxley (ale třeba i Orwell nebo Doyle) byli elitáři. Huxley a Orwell byli absolventy Etonu - "almy mater" všech britských premiérů Conan Doyle to "dotáhl na šlechtice" .. No a myslet si, že v davo-elitární společnosti jsou elity určeny k tomu, aby dav "varovaly" před budoucností, kterou jim chystá znacharská korporace - to by bylo myslím trochu naivní. Mnohem pravděpodobnější je vysvětlení, že bylo rozhodnuto poskytnout tímto způsobem pevný a trvanlivý návod vyšším řídícím elitám k tomu, jak mají postupovat - vytyčit jim takto veřejně cíl řízení. U Haxleyho a Orwella je to podrobný popis plánované fašistické (plně z jejich pohledu stabilní) společnosti, u "sira Doyla" pak popis výchovy "Psa baskervillského" - základní technologie vedení války proti soubornému světu - skutečný zločinec (Stempelton) v "kabátě" své plánované oběti týrá psa tak dlouho, až ten nemá v hlavě nic jiného, než jak zardousit "toho v tom nenáviděném kabátě", nikdy už nedokáže rozlišit pravého viníka .. Že se jedná o veřejné sdělení není na závadu - naopak. Stačí totiž udržovat chápání davu na takové úrovni, že ten ani nenapadne spojovat své "milované, vizionářské spisovatele" s cynickým, návodný popisem plánovaného útlaku a teroru vedeného proti nim a jejich dětem. Nakonec - je to vysvětleno i v "Základech sociologie" (myslím hned v prvním svazku), kde je popisován rozhovor "žrece Plútarchose" s Aristotelem o zveřejnění "tajných věcí" Alexandrem Makedonským". Něco ve smyslu "Jako by zveřejněny nebyly .." říká mu Plútarchos. Tedy - "není to nebezpečné, protože je to mimo chápání davu (oběti systému)" A ten se pak není schopen té agresi postavit, neví co a koho má před sebou.
Upravené 1. 3. 2021 o 12:59

Dobrá připomínka. Mně to už nepřišlo jako důležité to zdůraznit. Ale rozhodně nikoho ze jmenovaných neberu jako věrozvěsty, i když pro mnohé čtenáře i diváky nechtě tuto roli splní.


Dobrá připomínka. Mně to už nepřišlo jako důležité to zdůraznit. Ale rozhodně nikoho ze jmenovaných neberu jako věrozvěsty, i když pro mnohé čtenáře i diváky nechtě tuto roli splní.

Děkuji @Bohumil, podobný příspěvek - v poněkud horší kvalitě - jsem chtěl dát také...

Mnohem pravděpodobnější je vysvětlení, že bylo rozhodnuto poskytnout tímto způsobem pevný a trvanlivý návod vyšším řídícím elitám k tomu, jak mají postupovat - vytyčit jim takto veřejně cíl řízení.

Aldous Huxley


  • Eton
  • zemřel 22.11.1963, v USA - ve stejný den jako spisovatel C. S. Lewis a prezident J. F. Kennedy
  • příčina smrti: v roce 1960 mu byla diagnostikována rakovina krku/hrtanu
  • krk - v 7-mi čakrovém systému 6. čakra - komunikace (řeč životních okolností?)
  • experimenty s LSD
  • inspiroval hippies

https://cs.wikipedia.org/wiki/Aldous_Huxley


Děkuji @Bohumil, podobný příspěvek - v poněkud horší kvalitě - jsem chtěl dát také... [quote="pid:5331, uid:292"]Mnohem pravděpodobnější je vysvětlení, že bylo rozhodnuto poskytnout tímto způsobem pevný a trvanlivý návod vyšším řídícím elitám k tomu, jak mají postupovat - vytyčit jim takto veřejně cíl řízení.[/quote] Aldous Huxley - Eton - zemřel 22.11.1963, v USA - ve stejný den jako spisovatel C. S. Lewis a prezident J. F. Kennedy - příčina smrti: v roce 1960 mu byla diagnostikována rakovina krku/hrtanu - krk - v 7-mi čakrovém systému 6. čakra - komunikace (řeč životních okolností?) - experimenty s LSD - inspiroval hippies https://cs.wikipedia.org/wiki/Aldous_Huxley

George Orwell - 1984 jsem si poprvé koupil v NSR v roce 1979 ve vázané formě samozřejmě v němčině. Četl jsem ji mnohokrát a vždy najdu paralely jak s dobou právě minulou tak i s dneškem. A myslím, že i s budoucností. Ale to asi nebude to podstatné. Dnes ji mám v sedmi jazycích a stále se k ní vracím.


Vždycky si ale kladu otázku, respektive jsem si ji kladl do tohoto momentu, než jsem si přečetl příspěvek @Bohumil -a, který mi vlastně odpověděl na mají otázku: Zjistil Orwell (civilním povoláním špion) co se chystá a sepsal to a nebo mu to bylo ukradeno?

Dnes jsem pochopil větu, kterou Orwell vyslovil před smrtí: "Vy hlupáci, já jsem svůj román 1984 napsal jako varování, ne jako instrukční manuál!!!"


George Orwell - 1984 jsem si poprvé koupil v NSR v roce 1979 ve vázané formě samozřejmě v němčině. Četl jsem ji mnohokrát a vždy najdu paralely jak s dobou právě minulou tak i s dneškem. A myslím, že i s budoucností. Ale to asi nebude to podstatné. Dnes ji mám v sedmi jazycích a stále se k ní vracím. Vždycky si ale kladu otázku, respektive jsem si ji kladl do tohoto momentu, než jsem si přečetl příspěvek @Bohumil -a, který mi vlastně odpověděl na mají otázku: Zjistil Orwell (civilním povoláním špion) co se chystá a sepsal to a nebo mu to bylo ukradeno? Dnes jsem pochopil větu, kterou Orwell vyslovil před smrtí: "Vy hlupáci, já jsem svůj román 1984 napsal jako varování, ne jako instrukční manuál!!!"
Upravené 1. 3. 2021 o 18:08

V minulosti som zacal citat toho orwela. Precital som asi par desiatok stran ale ma to nijako neoslovilo. Milion navodov ako zamedzit jedincovi stat sa clovekom. Navody ako pestovat neludi. Moja mravnost s takymto dielom vobec nesuladi. Svoj cas radsej budem obetovat myslienkam, ktore civilizacii pomozu v kroku dopredu. Vlastne vela takychto pre ludi "standardnych" vzorcov som odmietol uz od mala. Keby sme vynalozili tolko isto energie na sirenie navodov ako civilizaciu pozdvihnut, tak uz by sme mali osidleny mars ... Stale treba mysliet nato, ze akekolvek sirenie destruktivnej informacie je riadenie-ovladanie ludi. A destruktivna informacia nikdy nic dobre nesTvori. Radsej stravim cas pocuvanim uvah Левa Клыковa (https://www.youtube.com/channel/UCRn8xkpVv7rS8sLKsTJB6ug/videos) ako by som mal citat nejake nanichodne texty.
Potom ked nastane nejaka situacia v zivote tak nepoviem "aaaa to asi bude v poriadku, lebo orwel tak pisal" ale poviem "Da sa to riesit tak a tak, lebo Lev spominal ako na to".
Tiez by ma zaujimalo .... napisal tam ten premudry orwel ako zamedzit pouzitiu tych jeho destruktivnych navodov? Alebo nacrtol tam ako by to vyzeralo vo svete lasky, harmonie, evolucie? Ci na to "uplne nahodou" zabudol? Osobne mam uz po krk vsetkych negativistickych predpovedi, navodov atd ... nehodlam im obetovat svoju energiu. Ak by to kazdy tak spravil, tak by sme isli po uplne inej ceste.


V minulosti som zacal citat toho orwela. Precital som asi par desiatok stran ale ma to nijako neoslovilo. Milion navodov ako zamedzit jedincovi stat sa clovekom. Navody ako pestovat neludi. Moja mravnost s takymto dielom vobec nesuladi. Svoj cas radsej budem obetovat myslienkam, ktore civilizacii pomozu v kroku dopredu. Vlastne vela takychto pre ludi "standardnych" vzorcov som odmietol uz od mala. Keby sme vynalozili tolko isto energie na sirenie navodov ako civilizaciu pozdvihnut, tak uz by sme mali osidleny mars ... Stale treba mysliet nato, ze akekolvek sirenie destruktivnej informacie je riadenie-ovladanie ludi. A destruktivna informacia nikdy nic dobre nesTvori. Radsej stravim cas pocuvanim uvah Левa Клыковa (https://www.youtube.com/channel/UCRn8xkpVv7rS8sLKsTJB6ug/videos) ako by som mal citat nejake nanichodne texty. Potom ked nastane nejaka situacia v zivote tak nepoviem "aaaa to asi bude v poriadku, lebo orwel tak pisal" ale poviem "Da sa to riesit tak a tak, lebo Lev spominal ako na to". Tiez by ma zaujimalo .... napisal tam ten premudry orwel ako zamedzit pouzitiu tych jeho destruktivnych navodov? Alebo nacrtol tam ako by to vyzeralo vo svete lasky, harmonie, evolucie? Ci na to "uplne nahodou" zabudol? Osobne mam uz po krk vsetkych negativistickych predpovedi, navodov atd ... nehodlam im obetovat svoju energiu. Ak by to kazdy tak spravil, tak by sme isli po uplne inej ceste.

ale ma to nijako neoslovilo

Poznej svého nepřítele.


„Znám-li nepřítele a znám-li sebe sama, zvítězím, ni pohroma jediná mi hrozit nemůže. Znám-li síly Nebes a Země, vítězství mé bude úplné.“
Sun-C'
https://citaty.net/autori/sun-tzu/


[quote="pid:5379, uid:106"]ale ma to nijako neoslovilo[/quote] Poznej svého nepřítele. „Znám-li nepřítele a znám-li sebe sama, zvítězím, ni pohroma jediná mi hrozit nemůže. Znám-li síly Nebes a Země, vítězství mé bude úplné.“ Sun-C' https://citaty.net/autori/sun-tzu/

Teď běží seriál na NETFLIX zcela nový. Jsem zvědav co všechno překroutili!


Teď běží seriál na NETFLIX zcela nový. Jsem zvědav co všechno překroutili!

@Ferry
Příteli, to není o souhlasení a nebo nesouhlasení, alespoň podle mého názoru. Škoda, že si nedosáhl strany 67, kde v podstatě končí ta nudná část. Na ministerstvu na chodbě upadne žena s šerpou "Antisexuální ligy" a on jí pomáhá vstát. Ona mu nenápadně složí do dlaně lístek se slovy: "Miluji Tě". A tam to začíná mít spád do okamžiku, kdy je společně zatýká myšlenková policie. A od toho bodu nelze knihu odložit až do konce, kdy sedí v krčmě a popíjí alkohol (Gin vítězství) a zrezignuje nad Velkým Bratrem.

Mohu s Tebou v mnohém souhlasit, ale jeden z mých instruktorů mi kdysi řekl pomátnou větu: Abys mohl vyhrát nad nepřítelem nauč se znát a ovládat jeho zbraně! Proto apriori neodmítám nic. Životní zkušenost, je mi 62.


Nicméně máš právo na svůj názor a já se Tě budu zastávat, abs ho mohl kdykoliv vyslovit!


@Ferry Příteli, to není o souhlasení a nebo nesouhlasení, alespoň podle mého názoru. Škoda, že si nedosáhl strany 67, kde v podstatě končí ta nudná část. Na ministerstvu na chodbě upadne žena s šerpou "Antisexuální ligy" a on jí pomáhá vstát. Ona mu nenápadně složí do dlaně lístek se slovy: "Miluji Tě". A tam to začíná mít spád do okamžiku, kdy je společně zatýká myšlenková policie. A od toho bodu nelze knihu odložit až do konce, kdy sedí v krčmě a popíjí alkohol (Gin vítězství) a zrezignuje nad Velkým Bratrem. Mohu s Tebou v mnohém souhlasit, ale jeden z mých instruktorů mi kdysi řekl pomátnou větu: Abys mohl vyhrát nad nepřítelem nauč se znát a ovládat jeho zbraně! Proto apriori neodmítám nic. Životní zkušenost, je mi 62. Nicméně máš právo na svůj názor a já se Tě budu zastávat, abs ho mohl kdykoliv vyslovit!

Škoda, že si nedosáhl strany 67

Anebo dalších stran, kde se mluví o oldspeaku, newspeaku, doublethinku, vaporizaci aj.
Velmi poučné.


[quote="pid:5392, uid:311"]Škoda, že si nedosáhl strany 67[/quote] Anebo dalších stran, kde se mluví o oldspeaku, newspeaku, doublethinku, vaporizaci aj. Velmi poučné.

Dost lidí tady vzpomíná takové lidi jako byl Orwell, Bradbury, Huxley a jím podobní, tak já tentokrát popřu svoji těžce melancholickou a vnitřně naprosto smutnou a negativní povahu a vzpomenu tady největšího brazilce, Chico Xaviera. Tento spiritista za svůj život napsal 490 knih, které se vydaly v nákladech 50 milionů výtisků, za které získal nesmírné jmění, které kompletně rozdal potřebným, tak že mu nezůstalo vůbec nic a zemřel naprosto chudý ...


Jeho neslavnější a veskrze pozitivní dílo sepsané na základě osobního svědectví bylo zfilmováno:


Náš domov (Nosso Lar - 2010) HD [CZ titulky]
http://online.sktorrent.eu/video/14389/n%C3%A1%C5%A1-domov-2010


Jeho životopis je k mání zde:
https://www.databazeknih.cz/zivotopis/chico-xavier-111236


Dost lidí tady vzpomíná takové lidi jako byl Orwell, Bradbury, Huxley a jím podobní, tak já tentokrát popřu svoji těžce melancholickou a vnitřně naprosto smutnou a negativní povahu a vzpomenu tady největšího brazilce, Chico Xaviera. Tento spiritista za svůj život napsal 490 knih, které se vydaly v nákladech 50 milionů výtisků, za které získal nesmírné jmění, které kompletně rozdal potřebným, tak že mu nezůstalo vůbec nic a zemřel naprosto chudý ... Jeho neslavnější a veskrze pozitivní dílo sepsané na základě osobního svědectví bylo zfilmováno: Náš domov (Nosso Lar - 2010) HD [CZ titulky] http://online.sktorrent.eu/video/14389/n%C3%A1%C5%A1-domov-2010 Jeho životopis je k mání zde: https://www.databazeknih.cz/zivotopis/chico-xavier-111236

tentokrát popřu svoji těžce melancholickou

Nevím jak je to s Tvojí povahou, ale zmíněný film počítám k těm nejtěžším melancholiím.


[quote="pid:5395, uid:317"]tentokrát popřu svoji těžce melancholickou[/quote] Nevím jak je to s Tvojí povahou, ale zmíněný film počítám k těm nejtěžším melancholiím.

 smile Celý život hledám jeho smysl a za tu dobu jsem se potkal s všeličím, takže ani tvůj pohled a názor mě nijak nepřekvapuje ...


:) Celý život hledám jeho smysl a za tu dobu jsem se potkal s všeličím, takže ani tvůj pohled a názor mě nijak nepřekvapuje ...

...Huxley (ale třeba i Orwell nebo Doyle)...
Přidávám ještě Herberta G. Wellse. Nedávno ho vzpomínal VVPj. Mnohé z dveří ve vyšších patrech byly pro něj dokořán otevřené.


[quote="pid:5331, uid:292"]...Huxley (ale třeba i Orwell nebo Doyle)...[/quote] Přidávám ještě Herberta G. Wellse. Nedávno ho vzpomínal VVPj. Mnohé z dveří ve vyšších patrech byly pro něj dokořán otevřené.

Huxley bol Orwellovym učiteľom.Nieco ako Verné ,neboli to spisovatelia ale opisovatelia


Huxley bol Orwellovym učiteľom.Nieco ako Verné ,neboli to spisovatelia ale opisovatelia

„Mám kamarádku konspirační teoretičku”
https://rumble.com/vhomef-mm-kamardku-konspiran-teoretiku.html
Humorné video na téma covid, roušky, pandemie a covid injekce.


„Mám kamarádku konspirační teoretičku” https://rumble.com/vhomef-mm-kamardku-konspiran-teoretiku.html Humorné video na téma covid, roušky, pandemie a covid injekce.

A netreba zabúdať pri tom románe na rozhovor s vtedajším správcom (či ako sá tá funkcia volala)


Prv odpadol ten čo zariadil že ten divoch sa dostal do vtedajšieho Anglicka. bola tam rozprava na 3priorite riadenia.


Potom odpadol známi toho prvého. Ten rozhovor prebiehal hlavne na 2 priorite riadenia.


Ako posledný odpadol divoch vychovaný mimo vtedajšiu spoločnosť v prírodnej rezervácii. Ten rozhovor prebiehal na 1 priorite riadenia.


Mimochodom celoplanetárna spoločnosť (prevažne biorobortická s zvieraco/demonickými prvkami pre elitu) a aj tá v rezervácii (prevažne zvieracia a zvrátená do neprirodzena) boli choré.


Celý príbeh vyzeral bez alternatívny a aj koniec jedného z hrdinov/divocha bol taký skľučujúci.


A netreba zabúdať pri tom románe na rozhovor s vtedajším správcom (či ako sá tá funkcia volala) Prv odpadol ten čo zariadil že ten divoch sa dostal do vtedajšieho Anglicka. bola tam rozprava na 3priorite riadenia. Potom odpadol známi toho prvého. Ten rozhovor prebiehal hlavne na 2 priorite riadenia. Ako posledný odpadol divoch vychovaný mimo vtedajšiu spoločnosť v prírodnej rezervácii. Ten rozhovor prebiehal na 1 priorite riadenia. Mimochodom celoplanetárna spoločnosť (prevažne biorobortická s zvieraco/demonickými prvkami pre elitu) a aj tá v rezervácii (prevažne zvieracia a zvrátená do neprirodzena) boli choré. Celý príbeh vyzeral bez alternatívny a aj koniec jedného z hrdinov/divocha bol taký skľučujúci.
1.43k
17
12
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept