Zahraničná politika
Bielorusko

Splnili dohody prezidentov “: Bielorusko vyrobilo skúšobnú dávku vakcíny Sputnik V.


Bielorusko vyrobilo skúšobnú sériu ruskej vakcíny proti koronavírusom Sputnik V.


Šéf ministerstva zdravotníctva republiky Dmitrij Pinevič spresnil, že priemyselnú výrobu drogy v krajine plánujú spustiť koncom marca. Používanie látky „Sputnik V“ schválilo aj Moldavsko a Vietnam.
Šéf RDIF Kirill Dmitriev poznamenal, že vytvorenie tejto drogy je veľkým úspechom vedcov v Rusku, na ktorých by mali byť hrdí.


Spresnil, že skúšobná šarža drogy bola vyrobená na základe miestneho podniku Belmedpreparaty, a tento krok označil za dôležitý výsledok spolupráce medzi Moskvou a Minskom.


"Splnili sme dohody našich prezidentov o spoločnej liečbe šírenia infekcie." Očkovanie je dnes neoddeliteľným faktorom v boji proti epidemickému procesu, “citovala ho agentúra RIA Novosti.


Minister dodal, že majú v úmysle zahájiť priemyselnú výrobu ruskej vakcíny v republike koncom marca.


"Teraz všetko kontrolujeme, vykonávame všetok výskum, do mesiaca ho dávame ruskej strane, ktorá všetko overuje a potvrdzuje identitu drogy," uviedol.


Vedúci ruského fondu priamych investícií (RDIF) Kirill Dmitriev zase poznamenal, že Bielorusko je schopné ruskú vakcínu nielen vyrábať, ale po uspokojení časti domáceho dopytu ju aj dodávať na vývoz, čo pomôže tretím krajinám v boj proti pandémii.


Ruský prezident Vladimir Putin 22. februára na stretnutí s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom oznámil prevod technológie na vývoj vakcíny proti koronavírusu do Minsku. Pripomeňme, že Bielorusko sa stalo prvým cudzím štátom, kde bol zaregistrovaný Sputnik V.
https://russian.rt.com/ussr/article/836891-vakcina-sputnik-v-koronavirus


Splnili dohody prezidentov “: Bielorusko vyrobilo skúšobnú dávku vakcíny Sputnik V. Bielorusko vyrobilo skúšobnú sériu ruskej vakcíny proti koronavírusom Sputnik V. Šéf ministerstva zdravotníctva republiky Dmitrij Pinevič spresnil, že priemyselnú výrobu drogy v krajine plánujú spustiť koncom marca. Používanie látky „Sputnik V“ schválilo aj Moldavsko a Vietnam. Šéf RDIF Kirill Dmitriev poznamenal, **že vytvorenie tejto drogy je veľkým úspechom vedcov v Rusku, na ktorých by mali byť hrdí.** Spresnil, že skúšobná šarža drogy bola vyrobená na základe miestneho podniku Belmedpreparaty, a tento krok označil za dôležitý výsledok spolupráce medzi Moskvou a Minskom. "Splnili sme dohody našich prezidentov o spoločnej liečbe šírenia infekcie." Očkovanie je dnes neoddeliteľným faktorom v boji proti epidemickému procesu, “citovala ho agentúra RIA Novosti. Minister dodal, že majú v úmysle zahájiť priemyselnú výrobu ruskej vakcíny v republike koncom marca. "Teraz všetko kontrolujeme, vykonávame všetok výskum, do mesiaca ho dávame ruskej strane, ktorá všetko overuje a potvrdzuje identitu drogy," uviedol. Vedúci ruského fondu priamych investícií (RDIF) Kirill Dmitriev zase poznamenal, že Bielorusko je schopné ruskú vakcínu nielen vyrábať, ale po uspokojení časti domáceho dopytu ju aj dodávať na vývoz, čo pomôže tretím krajinám v boj proti pandémii. Ruský prezident Vladimir Putin 22. februára na stretnutí s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom oznámil prevod technológie na vývoj vakcíny proti koronavírusu do Minsku. Pripomeňme, že Bielorusko sa stalo prvým cudzím štátom, kde bol zaregistrovaný Sputnik V. https://russian.rt.com/ussr/article/836891-vakcina-sputnik-v-koronavirus
Upravené 29. 4. 2021 o 05:01

Jojo, tak to chodí, když si dva Chlapi "plácnou".


Jojo, tak to chodí, když si dva Chlapi "plácnou".

Ministerstvo:Všetky vakcíny ktoré schváli Európska lieková agentúra sú bezpečné a účinné! https://m.topky.sk/cl/10/2067617/Vynikajuce-spravy-zo-zahranicia--Tato-vakcina-prekonala-aj-Pfizer--Pocet-hospitalizacii-rapidne-klesol


Ministerstvo:Všetky vakcíny ktoré schváli Európska lieková agentúra sú bezpečné a účinné! https://m.topky.sk/cl/10/2067617/Vynikajuce-spravy-zo-zahranicia--Tato-vakcina-prekonala-aj-Pfizer--Pocet-hospitalizacii-rapidne-klesol

Podozriví z prípravy atentátu na Lukašenka sa priznali


Osoby podozrivé z prípravy štátneho prevratu v Bielorusku a atentátu na prezidenta Alexandra Lukašenka sa priznali k sprisahaniu v dokumente s názvom "Zabiť prezidenta", ktorý odvysielala v stredu bieloruská televízia, informovala agentúra TASS.


„Mali sme tri ciele. Prvým bolo odstránenie priameho vedenia krajiny internáciou alebo fyzickou likvidáciou. Druhým cieľom bolo blokovanie jednotiek, ktoré by mohli klásť odpor. Tretím cieľom bolo ovládnutie symbolických objektov mesta… Priznávam sa, že som bol účinne využitý ako technický organizátor,“ uviedol jeden z podozrivých, právnik Juras Ziankovič, ktorý má aj americké občianstvo.


Ďalší podozrivý, líder Bieloruského ľudového frontu (BNF) Ryhor Kastusiov, sa v dokumente priznáva k tomu, že „umožnil takýmto ľuďom zatiahnuť ho do tohto druhu rozhovoru“.


Politológ Aľaxandr Fiaduta, v dokumente priznal, že o otázke obsadenia viacerých štátnych štruktúr sa skutočne diskutovalo. „V prvom rade sú to médiá, určité komunikačné uzly a možno aj dočasné vypnutie internetu. Priznávam sa k účasti na sprisahaní,“ uviedol Fiaduta.


Ako pripomína TASS, Lukašenko 17. apríla oznámil, že trojica plánovala atentát na neho a jeho rodinu. Zodpovednosť pripísal americkým spravodajským službám a vedeniu USA. Podľa bieloruských vyšetrovateľov bol pokus o štátny prevrat financovaný zo zahraničia a sprisahanci boli v úzkom kontakte s teroristickými skupinami. Sprisahanci údajne vyvinuli najmenej tri rôzne plány, ako sa chopiť moci.


Bieloruský Výbor štátnej bezpečnosti (KGB) obvinil štyri osoby zo sprisahania s cieľom chopiť sa moci protiústavným spôsobom. Výbor uviedol, že všetci podozriví vypovedajú a spolupracujú na vyšetrovaní, meno štvrtého podozrivého zatiaľ nezverejnil, dodal TASS.


Ziankovič je podľa KBG napojený na americké tajné služby. Údajne sa pokúšal získavať pre plán prevratu aj príslušníkov bieloruskej armády a orgánov činných v trestnom konaní, ktorým sľuboval finančnú odmenu.


Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) 17. apríla oznámila, že zadržala v Moskve dve osoby – Ziankoviča a Fiadutu, ktorých odovzdala bieloruským úradom. Podľa FSB pripravovali „fyzické odstránenie“ Lukašenka aj únos jeho detí. Údajne chceli uskutočniť vojenský prevrat, ktorý mal prebehnúť 9. mája počas slávnostnej vojenskej prehliadky v Minsku pri príležitosti výročia konca druhej svetovej vojny.


Exilová líderka bieloruskej opozície Sviatlana Cichanovská v nedeľu upozornila, že celá záležitosť môže byť len provokáciou ruských a bieloruských tajných služieb. Pozorovatelia varovali, že údajný plán prevratu môže bieloruský líder využiť na ďalšie sprísnenie represií voči kritikom režimu a občianskej spoločnosti.


https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/586134-podozrivi-z-pripravy-atentatu-na-lukasenka-sa-priznali/


Podozriví z prípravy atentátu na Lukašenka sa priznali ------------------------------------------------------ Osoby podozrivé z prípravy štátneho prevratu v Bielorusku a atentátu na prezidenta Alexandra Lukašenka sa priznali k sprisahaniu v dokumente s názvom "Zabiť prezidenta", ktorý odvysielala v stredu bieloruská televízia, informovala agentúra TASS. „Mali sme tri ciele. Prvým bolo odstránenie priameho vedenia krajiny internáciou alebo fyzickou likvidáciou. Druhým cieľom bolo blokovanie jednotiek, ktoré by mohli klásť odpor. Tretím cieľom bolo ovládnutie symbolických objektov mesta… Priznávam sa, že som bol účinne využitý ako technický organizátor,“ uviedol jeden z podozrivých, právnik Juras Ziankovič, ktorý má aj americké občianstvo. Ďalší podozrivý, líder Bieloruského ľudového frontu (BNF) Ryhor Kastusiov, sa v dokumente priznáva k tomu, že „umožnil takýmto ľuďom zatiahnuť ho do tohto druhu rozhovoru“. Politológ Aľaxandr Fiaduta, v dokumente priznal, že o otázke obsadenia viacerých štátnych štruktúr sa skutočne diskutovalo. „V prvom rade sú to médiá, určité komunikačné uzly a možno aj dočasné vypnutie internetu. Priznávam sa k účasti na sprisahaní,“ uviedol Fiaduta. Ako pripomína TASS, Lukašenko 17. apríla oznámil, že trojica plánovala atentát na neho a jeho rodinu. Zodpovednosť pripísal americkým spravodajským službám a vedeniu USA. Podľa bieloruských vyšetrovateľov bol pokus o štátny prevrat financovaný zo zahraničia a sprisahanci boli v úzkom kontakte s teroristickými skupinami. Sprisahanci údajne vyvinuli najmenej tri rôzne plány, ako sa chopiť moci. Bieloruský Výbor štátnej bezpečnosti (KGB) obvinil štyri osoby zo sprisahania s cieľom chopiť sa moci protiústavným spôsobom. Výbor uviedol, že všetci podozriví vypovedajú a spolupracujú na vyšetrovaní, meno štvrtého podozrivého zatiaľ nezverejnil, dodal TASS. Ziankovič je podľa KBG napojený na americké tajné služby. Údajne sa pokúšal získavať pre plán prevratu aj príslušníkov bieloruskej armády a orgánov činných v trestnom konaní, ktorým sľuboval finančnú odmenu. Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) 17. apríla oznámila, že zadržala v Moskve dve osoby – Ziankoviča a Fiadutu, ktorých odovzdala bieloruským úradom. Podľa FSB pripravovali „fyzické odstránenie“ Lukašenka aj únos jeho detí. Údajne chceli uskutočniť vojenský prevrat, ktorý mal prebehnúť 9. mája počas slávnostnej vojenskej prehliadky v Minsku pri príležitosti výročia konca druhej svetovej vojny. Exilová líderka bieloruskej opozície Sviatlana Cichanovská v nedeľu upozornila, že celá záležitosť môže byť len provokáciou ruských a bieloruských tajných služieb. Pozorovatelia varovali, že údajný plán prevratu môže bieloruský líder využiť na ďalšie sprísnenie represií voči kritikom režimu a občianskej spoločnosti. https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/586134-podozrivi-z-pripravy-atentatu-na-lukasenka-sa-priznali/

Tikhanovskaja povedala, že sa nezúčastní prípadných volieb


Bývalá kandidátka na prezidentku Bieloruska Svetlana Tikhanovskaja neplánuje účasť na prípadných nových voľbách, ktoré požaduje bieloruská opozícia.
„Nezúčastním sa nových slobodných a spravodlivých volieb, ktoré sa usilujeme uskutočniť,“ citovala TASS Tikhanovskaja.


Podotkla, že sa bude usilovať o usporiadanie nových volieb.


"Mojím mandátom je iba zorganizovať tieto voľby." Ale nezúčastním sa, “povedala Tikhanovskaya.


Podľa jej slov sa neusilovala o moc.


Bieloruský výbor pre štátnu bezpečnosť predtým zahrnul Svetlanu Tikhanovskaja a viac ako tucet ďalších ľudí do zoznamu osôb zapojených do terorizmu.
https://russian.rt.com/ussr/news/857943-tihanovskaya-vybory-belarus


**Tikhanovskaja povedala, že sa nezúčastní prípadných volieb** Bývalá kandidátka na prezidentku Bieloruska Svetlana Tikhanovskaja neplánuje účasť na prípadných nových voľbách, ktoré požaduje bieloruská opozícia. „Nezúčastním sa nových slobodných a spravodlivých volieb, ktoré sa usilujeme uskutočniť,“ citovala TASS Tikhanovskaja. Podotkla, že sa bude usilovať o usporiadanie nových volieb. "Mojím mandátom je iba zorganizovať tieto voľby." Ale nezúčastním sa, “povedala Tikhanovskaya. Podľa jej slov sa neusilovala o moc. Bieloruský výbor pre štátnu bezpečnosť predtým zahrnul Svetlanu Tikhanovskaja a viac ako tucet ďalších ľudí do zoznamu osôb zapojených do terorizmu. https://russian.rt.com/ussr/news/857943-tihanovskaya-vybory-belarus

Lukašenko 26. mája vystúpi v parlamente s vyhlásením o „akútnych“ otázkach


Na stretnutie budú pozvaní poslanci, senátori, členovia ústavnej komisie, členovia vlády, zástupcovia vládnych agentúr, guvernéri, ako aj politológovia, sociológovia, riaditelia médií, novinári, vedci a blogeri.
Bieloruský prezident Alexander Lukašenko v stredu vystúpi v parlamente s vyhlásením o aktuálnych otázkach programu. Novinárom o tom v utorok povedala tlačová tajomníčka hlavy štátu Natalya Eismontová.


"Prezident prijal návrh poslancov a členov ústavnej komisie, ktorí ho požiadali o zorganizovanie schôdze, na ktorej sa bude diskutovať o aktuálnych a akútne nahromadených otázkach. Podľa plánu sa toto stretnutie uskutoční zajtra v parlamente," uviedol Eismont.


Na stretnutie budú podľa nej pozvaní poslanci, senátori, členovia ústavnej komisie, členovia vlády, zástupcovia vládnych agentúr, guvernéri, ako aj politológovia, sociológovia, vedúci médií, novinári, vedci a blogeri.


Eismont vysvetlil, že vyhlásenie, ktoré Lukašenko plánoval predniesť v utorok, prednesie v stredu v Oválnej sále parlamentu, po ktorom bude prebiehať „diskusia o širokom spektre otázok“.


Za ňu predsedníčka Rady republiky Natalya Kochanova dodala, že o prezidentovej túžbe urobiť vyhlásenie pred poslancami sa vedelo už skôr. Poslanci podporili iniciatívu prezidenta, vďaka ktorej bude možné s ním diskutovať o aktuálnych otázkach zahraničnej a domácej politiky.


https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11468185


Lukašenko 26. mája vystúpi v parlamente s vyhlásením o „akútnych“ otázkach -------------------------------------------------------------------------- Na stretnutie budú pozvaní poslanci, senátori, členovia ústavnej komisie, členovia vlády, zástupcovia vládnych agentúr, guvernéri, ako aj politológovia, sociológovia, riaditelia médií, novinári, vedci a blogeri. Bieloruský prezident Alexander Lukašenko v stredu vystúpi v parlamente s vyhlásením o aktuálnych otázkach programu. Novinárom o tom v utorok povedala tlačová tajomníčka hlavy štátu Natalya Eismontová. "Prezident prijal návrh poslancov a členov ústavnej komisie, ktorí ho požiadali o zorganizovanie schôdze, na ktorej sa bude diskutovať o aktuálnych a akútne nahromadených otázkach. Podľa plánu sa toto stretnutie uskutoční zajtra v parlamente," uviedol Eismont. Na stretnutie budú podľa nej pozvaní poslanci, senátori, členovia ústavnej komisie, členovia vlády, zástupcovia vládnych agentúr, guvernéri, ako aj politológovia, sociológovia, vedúci médií, novinári, vedci a blogeri. Eismont vysvetlil, že vyhlásenie, ktoré Lukašenko plánoval predniesť v utorok, prednesie v stredu v Oválnej sále parlamentu, po ktorom bude prebiehať „diskusia o širokom spektre otázok“. Za ňu predsedníčka Rady republiky Natalya Kochanova dodala, že o prezidentovej túžbe urobiť vyhlásenie pred poslancami sa vedelo už skôr. Poslanci podporili iniciatívu prezidenta, vďaka ktorej bude možné s ním diskutovať o aktuálnych otázkach zahraničnej a domácej politiky. https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11468185

Na samite EÚ sa rozhodlo o rozšírení ekonomických sankcií proti Bielorusku


Európska únia je presvedčená, že pri pristávaní spoločnosti Ryanair v Minsku boli porušené medzinárodné pravidlá, uviedla nemecká kancelárka Angela Merkelová


Hlavy štátov a predsedovia vlád krajín EÚ sa rozhodli rozšíriť sankcie proti Bielorusku a zahrnúť nových ľudí a organizácie na čiernu listinu. Nemecká kancelárka Angela Merkelová to oznámila novinárom v utorok po samite EÚ.
"Žiadali sme, aby Bielorusko okamžite prepustilo oboch zadržaných [aktivistu Romana Protaseviča a Sofiu Sapegovú]. Sme presvedčení, že Medzinárodná organizácia pre civilné letectvo (ICAO) by mala incident [s núteným pristátím spoločnosti Ryanair] urgentne vyšetriť," uviedla.


„Veríme, že došlo k porušeniu medzinárodných dohôd a že ak chce svetové spoločenstvo spolupracovať, je to neprijateľné,“ dodala kancelárka. „Teraz nehovoríme o tom, kto za to môže, ale ak je to tak, potom by mala nasledovať reakcia,“ domnieva sa šéf vlády SRN. "Pre nás bolo dôležité vyslať politický odkaz," uviedla.


„A požiadali sme ministrov zahraničných vecí [krajín EÚ], aby na sankčný zoznam zahrnuli nové osoby a organizácie a prijali rozhodnutie o nových cielených ekonomických sankciách,“ uviedla Merkelová s tým, že „mnoho bieloruských politikov a prezidenta [Alexandra] Lukašenka“.


https://tass.ru/ekonomika/11470083


Na samite EÚ sa rozhodlo o rozšírení ekonomických sankcií proti Bielorusku Európska únia je presvedčená, že pri pristávaní spoločnosti Ryanair v Minsku boli porušené medzinárodné pravidlá, uviedla nemecká kancelárka Angela Merkelová Hlavy štátov a predsedovia vlád krajín EÚ sa rozhodli rozšíriť sankcie proti Bielorusku a zahrnúť nových ľudí a organizácie na čiernu listinu. Nemecká kancelárka Angela Merkelová to oznámila novinárom v utorok po samite EÚ. "Žiadali sme, aby Bielorusko okamžite prepustilo oboch zadržaných [aktivistu Romana Protaseviča a Sofiu Sapegovú]. Sme presvedčení, že Medzinárodná organizácia pre civilné letectvo (ICAO) by mala incident [s núteným pristátím spoločnosti Ryanair] urgentne vyšetriť," uviedla. „Veríme, že došlo k porušeniu medzinárodných dohôd a že ak chce svetové spoločenstvo spolupracovať, je to neprijateľné,“ dodala kancelárka. „Teraz nehovoríme o tom, kto za to môže, ale ak je to tak, potom by mala nasledovať reakcia,“ domnieva sa šéf vlády SRN. "Pre nás bolo dôležité vyslať politický odkaz," uviedla. „A požiadali sme ministrov zahraničných vecí [krajín EÚ], aby na sankčný zoznam zahrnuli nové osoby a organizácie a prijali rozhodnutie o nových cielených ekonomických sankciách,“ uviedla Merkelová s tým, že „mnoho bieloruských politikov a prezidenta [Alexandra] Lukašenka“. https://tass.ru/ekonomika/11470083

rozšírení ekonomických sankcií proti Bielorusku
Inak povedane, chcu pomoct bielorusku s ozdravenim ekonomiky a zosuladenim s Ruskom. Velmi mudri a slachetni to molodci v EU smile


[quote="pid:17274, uid:12"]rozšírení ekonomických sankcií proti Bielorusku[/quote]Inak povedane, chcu pomoct bielorusku s ozdravenim ekonomiky a zosuladenim s Ruskom. Velmi mudri a slachetni to molodci v EU :)

Bielorusko reaguje na sankcie USA odvetnými opatreniami


Bielorusko vo štvrtok ohlásilo, že v rámci odvetných opatrení voči sankciám Washingtonu budú musieť Spojené štáty znížiť počet svojich diplomatických a administratívnych pracovníkov v tejto postsovietskej krajine. Informovala o tom agentúra AFP.


Hovorca bieloruského ministerstva zahraničných vecí Anatoľ Hlaz vo vyhlásení povedal, že dôjde i k sprísneniu procesu udeľovania víz. Podrobnosti však neuviedol. Minsk podľa jeho slov tiež odvolal povolenie pre agentúru Spojených štátov pre medzinárodný rozvoj (USAID) čo sa týka jej pôsobenia v Bielorusku.


"Dnes bol na ministerstvo zahraničných vecí predvolaný americký chargé d'Affaires v Bielorusku, ktorému boli oznámené odvetné opatrenia. Zahŕňajú zníženie počtu diplomatického, administratívneho a technického personálu americkej diplomatickej misie, sprísnenie vízového procesu...," uvádza sa vo vyhlásení, z ktorého citovala agentúra TASS.
Vo štvrtok vstúpili do platnosti ekonomické sankcie voči deviatim bieloruským štátnym podnikom, ktoré Washington znovu zaviedol v apríli tohto roku. Stalo sa tak po tom, čo bieloruský líder Alexandr Lukašenko nereagoval na výzvy na prepustenie politických väzňov, ktorí boli zadržaní po tvrdom potlačení opozičných protestov proti jeho režimu.


Opatrenia USA voči Minsku podľa hovorcu bieloruského rezortu diplomacie poškodia len "bežných bieloruských občanov" pracujúcich v daných podnikoch. "Tieto kroky sú nelegálne, odporujú medzinárodnému právu a ich cieľom je vytvárať tlak na suverénny štát," uviedol Hlaz.


Hovorca rezortu diplomacie USA Ned Price na tlačovom brífingu v tejto súvislosti vyhlásil: "Bieloruskí predstavitelia doviedli vzťah (s USA), žiaľ, do tohto bodu neúprosnými a stupňujúcimi sa represiami voči svojim občanom."


"Veľvyslankyňa (Julie) Fisherová bude naďalej podporovať demokratické úsilie Bielorusov. S lídrami prodemokratického hnutia, predstaviteľmi médií, študentmi a ďalšími členmi občianskej spoločnosti bude v spojení i naďalej s cieľom vyjadriť im našu podporu, (ale) nie z územia Bieloruska," dodal.
https://www.teraz.sk/zahranicie/bielorusko-reaguje-na-sankcie-usa-odvetn/553750-clanok.html?utm_source=teraz&utm_medium=organic&utm_campaign=click&utm_content=.%253Bw%253BwIndex%253BNaj%25C4%258D%25C3%25ADtanej%25C5%25A1ie%2520%253Btab-last_6h


Bielorusko reaguje na sankcie USA odvetnými opatreniami ======================================================= Bielorusko vo štvrtok ohlásilo, že v rámci odvetných opatrení voči sankciám Washingtonu budú musieť Spojené štáty znížiť počet svojich diplomatických a administratívnych pracovníkov v tejto postsovietskej krajine. Informovala o tom agentúra AFP. Hovorca bieloruského ministerstva zahraničných vecí Anatoľ Hlaz vo vyhlásení povedal, že dôjde i k sprísneniu procesu udeľovania víz. Podrobnosti však neuviedol. Minsk podľa jeho slov tiež odvolal povolenie pre agentúru Spojených štátov pre medzinárodný rozvoj (USAID) čo sa týka jej pôsobenia v Bielorusku. "Dnes bol na ministerstvo zahraničných vecí predvolaný americký chargé d'Affaires v Bielorusku, ktorému boli oznámené odvetné opatrenia. Zahŕňajú zníženie počtu diplomatického, administratívneho a technického personálu americkej diplomatickej misie, sprísnenie vízového procesu...," uvádza sa vo vyhlásení, z ktorého citovala agentúra TASS. Vo štvrtok vstúpili do platnosti ekonomické sankcie voči deviatim bieloruským štátnym podnikom, ktoré Washington znovu zaviedol v apríli tohto roku. Stalo sa tak po tom, čo bieloruský líder Alexandr Lukašenko nereagoval na výzvy na prepustenie politických väzňov, ktorí boli zadržaní po tvrdom potlačení opozičných protestov proti jeho režimu. Opatrenia USA voči Minsku podľa hovorcu bieloruského rezortu diplomacie poškodia len "bežných bieloruských občanov" pracujúcich v daných podnikoch. "Tieto kroky sú nelegálne, odporujú medzinárodnému právu a ich cieľom je vytvárať tlak na suverénny štát," uviedol Hlaz. Hovorca rezortu diplomacie USA Ned Price na tlačovom brífingu v tejto súvislosti vyhlásil: "Bieloruskí predstavitelia doviedli vzťah (s USA), žiaľ, do tohto bodu neúprosnými a stupňujúcimi sa represiami voči svojim občanom." "Veľvyslankyňa (Julie) Fisherová bude naďalej podporovať demokratické úsilie Bielorusov. S lídrami prodemokratického hnutia, predstaviteľmi médií, študentmi a ďalšími členmi občianskej spoločnosti bude v spojení i naďalej s cieľom vyjadriť im našu podporu, (ale) nie z územia Bieloruska," dodal. https://www.teraz.sk/zahranicie/bielorusko-reaguje-na-sankcie-usa-odvetn/553750-clanok.html?utm_source=teraz&utm_medium=organic&utm_campaign=click&utm_content=.%253Bw%253BwIndex%253BNaj%25C4%258D%25C3%25ADtanej%25C5%25A1ie%2520%253Btab-last_6h

Bild: Lukašenka označil Heiko Maasa za dediča nacistov


Alexander Lukašenko vo svojom prejave na podujatí venovanom 80. výročiu útoku nacistického Nemecka na ZSSR označil nemeckého ministra zahraničia Heiko Maasa za „nástupcu nacistov“, píše Bild. Lukašenko tiež vytvoril paralelu medzi nacistickou inváziou a súčasnými západnými sankciami proti Bielorusku.


Alexander Lukašenko vystúpil s niekoľkými tvrdými vyhláseniami o Nemecku a nemeckom ministrovi zahraničných vecí Heiko Maasovi na pozadí nových sankcií zo západných krajín, píše Bild. "To, čo sme neočakávali, je, že aj Nemecko sa zúčastní tohto kolektívneho sprisahania," uviedol bieloruský prezident vo svojom prejave v Breste na slávnosti venovanej 80. výročiu útoku nacistického Nemecka na ZSSR.
Podľa Lukašenka si Západ vybral „symbolický“ čas na zavedenie nových sankcií: „Uplynulo 80 rokov - a čo teraz? Čo to je? Nová „horúca“ vojna? To nie je to, čo sme očakávali od tých, ktorých predkovia zničili každého tretieho Bieloruska. “


Podľa Bildu Lukašenko „hrá propagandistickú kartu“ porovnávaním sankcií so zločinmi nacistov pred 80 rokmi a tiež vytyčuje hranicu medzi súčasnou nemeckou zahraničnou politikou a jej nacionálno-socialistickou minulosťou.


Lukašenko sa navyše rozprával s ministrom zahraničných vecí Nemeckej spolkovej republiky Heiko Maasom. "Kto si? Včera kajúci Nemec alebo nacistický dedič? ““ - Bild cituje slová bieloruského vodcu.
Lukašenkove vyjadrenia kritizoval Franak Vyachorka, poradca vodcu bieloruskej opozície Svetlany Tikhanovskej, píše Bild. Podľa Vyachorky Lukašenka „žije v sovietskej minulosti“. Zároveň poznamenal, že bieloruský prezident sa podľa vlastných slov snaží vraziť klin medzi Európu a bieloruské obyvateľstvo.


https://russian.rt.com/inotv/2021-06-23/Bild-Lukashenko-nazval-Hajko-Maasa


Bild: Lukašenka označil Heiko Maasa za dediča nacistov Alexander Lukašenko vo svojom prejave na podujatí venovanom 80. výročiu útoku nacistického Nemecka na ZSSR označil nemeckého ministra zahraničia Heiko Maasa za „nástupcu nacistov“, píše Bild. Lukašenko tiež vytvoril paralelu medzi nacistickou inváziou a súčasnými západnými sankciami proti Bielorusku. Alexander Lukašenko vystúpil s niekoľkými tvrdými vyhláseniami o Nemecku a nemeckom ministrovi zahraničných vecí Heiko Maasovi na pozadí nových sankcií zo západných krajín, píše Bild. "To, čo sme neočakávali, je, že aj Nemecko sa zúčastní tohto kolektívneho sprisahania," uviedol bieloruský prezident vo svojom prejave v Breste na slávnosti venovanej 80. výročiu útoku nacistického Nemecka na ZSSR. Podľa Lukašenka si Západ vybral „symbolický“ čas na zavedenie nových sankcií: „Uplynulo 80 rokov - a čo teraz? Čo to je? Nová „horúca“ vojna? To nie je to, čo sme očakávali od tých, ktorých predkovia zničili každého tretieho Bieloruska. “ Podľa Bildu Lukašenko „hrá propagandistickú kartu“ porovnávaním sankcií so zločinmi nacistov pred 80 rokmi a tiež vytyčuje hranicu medzi súčasnou nemeckou zahraničnou politikou a jej nacionálno-socialistickou minulosťou. Lukašenko sa navyše rozprával s ministrom zahraničných vecí Nemeckej spolkovej republiky Heiko Maasom. "Kto si? Včera kajúci Nemec alebo nacistický dedič? ““ - Bild cituje slová bieloruského vodcu. Lukašenkove vyjadrenia kritizoval Franak Vyachorka, poradca vodcu bieloruskej opozície Svetlany Tikhanovskej, píše Bild. Podľa Vyachorky Lukašenka „žije v sovietskej minulosti“. Zároveň poznamenal, že bieloruský prezident sa podľa vlastných slov snaží vraziť klin medzi Európu a bieloruské obyvateľstvo. https://russian.rt.com/inotv/2021-06-23/Bild-Lukashenko-nazval-Hajko-Maasa

Lukašenka dal pokyn na úplné uzavretie hraníc s Ukrajinou


Prezident Bieloruska uviedol, že z tejto krajiny sa do republiky dodáva veľké množstvo zbraní.


Bieloruský prezident Alexander Lukašenko vyhlásil, že z dôvodu veľkého množstva zbraní pochádzajúcich z tejto krajiny nariadil pohraničným jednotkám úplnú hranicu s Ukrajinou.


"Z Ukrajiny do Bieloruska prichádza obrovské množstvo zbraní. Preto som vydal pokyn hraničným jednotkám, aby úplne uzavreli hranicu s Ukrajinou," citovala Lukašenku tlačová agentúra BelTA.


Podľa bieloruského prezidenta boli v krajine identifikované neaktívne teroristické bunky, do ktorých sú zapojené Nemecko, Ukrajina, USA, Poľsko a Litva.


https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11811931


**Lukašenka dal pokyn na úplné uzavretie hraníc s Ukrajinou** Prezident Bieloruska uviedol, že z tejto krajiny sa do republiky dodáva veľké množstvo zbraní. Bieloruský prezident Alexander Lukašenko vyhlásil, že z dôvodu veľkého množstva zbraní pochádzajúcich z tejto krajiny nariadil pohraničným jednotkám úplnú hranicu s Ukrajinou. "Z Ukrajiny do Bieloruska prichádza obrovské množstvo zbraní. Preto som vydal pokyn hraničným jednotkám, aby úplne uzavreli hranicu s Ukrajinou," citovala Lukašenku tlačová agentúra BelTA. Podľa bieloruského prezidenta boli v krajine identifikované neaktívne teroristické bunky, do ktorých sú zapojené Nemecko, Ukrajina, USA, Poľsko a Litva. https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11811931

Lukašenkovho oponenta Babaryku odsúdili na 14 rokov väzenia
v trestaneckej kolónii s najprísnejším stupňom stráženia
https://www.hlavnespravy.sk/bielorusko-lukasenkovho-oponenta-babaryku-odsudili-na-14-rokov-vazenia/2597870


**Lukašenkovho oponenta Babaryku odsúdili na 14 rokov väzenia** v trestaneckej kolónii s najprísnejším stupňom stráženia https://www.hlavnespravy.sk/bielorusko-lukasenkovho-oponenta-babaryku-odsudili-na-14-rokov-vazenia/2597870

Bild: Lukašenka označil Heiko Maasa za dediča nacistov

Řeč jasná, jako facka. - přeložené video projevu věnovaného 80.výročí útoku nacistického Německa na SSSR
https://www.pokec24.cz/nezarazene/a-je-nas-sedm/
https://youtu.be/B8bjxQO9x_Y


[quote="pid:21338, uid:12"]Bild: Lukašenka označil Heiko Maasa za dediča nacistov[/quote] Řeč jasná, jako facka. - přeložené video projevu věnovaného 80.výročí útoku nacistického Německa na SSSR https://www.pokec24.cz/nezarazene/a-je-nas-sedm/ https://youtu.be/B8bjxQO9x_Y

Tvrdý krok Lukašenka: Režim v Bielorusku likviduje desiatky mimovládnych organizácií
Bieloruské úrady v piatok nariadili zatvoriť 43 mimovládnych organizácií pôsobiacich v krajine. Mimovládne organizácie konkrétne označil za "banditov" a "zahraničných agentov".
https://www.cas.sk/cl/1003185/2568109/tvrdy-krok-lukasenka-rezim-v-bielorusku-likviduje-desiatky-mimovladnych-organizacii


**Tvrdý krok Lukašenka: Režim v Bielorusku likviduje desiatky mimovládnych organizácií** _Bieloruské úrady v piatok nariadili zatvoriť 43 mimovládnych organizácií pôsobiacich v krajine. Mimovládne organizácie konkrétne označil za "banditov" a "zahraničných agentov"._ https://www.cas.sk/cl/1003185/2568109/tvrdy-krok-lukasenka-rezim-v-bielorusku-likviduje-desiatky-mimovladnych-organizacii

Lukašenko uviedol, že v prípade ohrozenia štátu Únie môžu byť ozbrojené sily Ruskej federácie rozmiestnené v Bielorusku
Teraz to nie je potrebné, dodal bieloruský prezident.


Ozbrojené sily Ruskej federácie môžu byť v prípade ohrozenia bezpečnosti štátu Únie nasadené v Bielorusku, zatiaľ však taká potreba nie je. Uviedol to v piatok bieloruský prezident Alexander Lukašenko na stretnutí so zástupcami miestnych úradov.


"Ak je to nevyhnutné pre bezpečnosť štátu Únie, ktorý budujeme, pre bezpečnosť Bieloruska a Ruska, aby tu boli nasadené všetky ozbrojené sily so všetkými druhmi zbraní, budú tu okamžite nasadené.", Uviedol Lukašenka Cituje to tlačová agentúra BelTA.


Prezident uviedol, že samotné Bielorusko môže v pravý čas rýchlo „vyzbrojiť“ 500 000 „nepočítajúc„ teritoriálov “(bieloruské územné obranné jednotky),„ a to už je sila. “Sily Ruskej federácie <...> Ak bude treba, nebudeme váhať, "zdôraznil Lukašenko. Zároveň zopakoval, že„ dnes to nie je absolútne potrebné. “Váhal, niekto zradil, niekto vyliezol pod sokel, niekto vrel. v ich mozgu som nepriviedol žiadne ozbrojené sily ani z Ruska, ani z Ukrajiny, ani z iných krajín. S týmto problémom sme sa vysporiadali sami. Toto je moja pozícia, “zhrnul bieloruský vodca.


https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/12024143


Luka&scaron;enko uviedol, že v pr&iacute;pade ohrozenia &scaron;t&aacute;tu &Uacute;nie m&ocirc;žu byť ozbrojen&eacute; sily Ruskej feder&aacute;cie rozmiestnen&eacute; v Bielorusku Teraz to nie je potrebn&eacute;, dodal bielorusk&yacute; prezident. Ozbrojen&eacute; sily Ruskej feder&aacute;cie m&ocirc;žu byť v pr&iacute;pade ohrozenia bezpečnosti &scaron;t&aacute;tu &Uacute;nie nasaden&eacute; v Bielorusku, zatiaľ v&scaron;ak tak&aacute; potreba nie je. Uviedol to v piatok bielorusk&yacute; prezident Alexander Luka&scaron;enko na stretnut&iacute; so z&aacute;stupcami miestnych &uacute;radov. &quot;Ak je to nevyhnutn&eacute; pre bezpečnosť &scaron;t&aacute;tu &Uacute;nie, ktor&yacute; budujeme, pre bezpečnosť Bieloruska a Ruska, aby tu boli nasaden&eacute; v&scaron;etky ozbrojen&eacute; sily so v&scaron;etk&yacute;mi druhmi zbran&iacute;, bud&uacute; tu okamžite nasaden&eacute;.&quot;, Uviedol Luka&scaron;enka Cituje to tlačov&aacute; agent&uacute;ra BelTA. Prezident uviedol, že samotn&eacute; Bielorusko m&ocirc;že v prav&yacute; čas r&yacute;chlo &bdquo;vyzbrojiť&ldquo; 500 000 &bdquo;nepoč&iacute;taj&uacute;c&bdquo; teritori&aacute;lov &ldquo;(bielorusk&eacute; &uacute;zemn&eacute; obrann&eacute; jednotky),&bdquo; a to už je sila. &ldquo;Sily Ruskej feder&aacute;cie &lt;...&gt; Ak bude treba, nebudeme v&aacute;hať, &quot;zd&ocirc;raznil Luka&scaron;enko. Z&aacute;roveň zopakoval, že&bdquo; dnes to nie je absol&uacute;tne potrebn&eacute;. &ldquo;V&aacute;hal, niekto zradil, niekto vyliezol pod sokel, niekto vrel. v ich mozgu som nepriviedol žiadne ozbrojen&eacute; sily ani z Ruska, ani z Ukrajiny, ani z in&yacute;ch kraj&iacute;n. S t&yacute;mto probl&eacute;mom sme sa vysporiadali sami. Toto je moja poz&iacute;cia, &ldquo;zhrnul bielorusk&yacute; vodca. https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/12024143

Poľská letecká spoločnosť LOT je unavená z krúženia po oblohe a spaľovania paliva. Od 1. októbra bude obnovený let Varšava-Minsk.
https://politikus.ru/events/137521-polskaya-aviakompaniya-lot-vozobnovlyaet-reys-v-minsk.html


Poľsk&aacute; leteck&aacute; spoločnosť LOT je unaven&aacute; z kr&uacute;ženia po oblohe a spaľovania paliva. Od 1. okt&oacute;bra bude obnoven&yacute; let Var&scaron;ava-Minsk. https://politikus.ru/events/137521-polskaya-aviakompaniya-lot-vozobnovlyaet-reys-v-minsk.html

https://eurozpravy.cz/zahranicni/evropa/mmf-poskytl-belorusku-asi-miliardu-dolaru.42fbe005/


Mezinárodní měnový fond přidělil Bělorusku téměř miliardu dolarů v rámci svého programu na podporu globální ekonomiky v koronavirové pandemii. Proti poskytnutí těchto financí Bělorusku se stavěli oponenti tamního prezidenta Alexandra Lukašenka v obavách, že s pomocí těchto peněz by autoritářský vůdce mohl ještě vystupňovat pronásledování svých odpůrců.


https://eurozpravy.cz/zahranicni/evropa/mmf-poskytl-belorusku-asi-miliardu-dolaru.42fbe005/ Mezin&aacute;rodn&iacute; měnov&yacute; fond přidělil Bělorusku t&eacute;měř miliardu dolarů v r&aacute;mci sv&eacute;ho programu na podporu glob&aacute;ln&iacute; ekonomiky v koronavirov&eacute; pandemii. Proti poskytnut&iacute; těchto financ&iacute; Bělorusku se stavěli oponenti tamn&iacute;ho prezidenta Alexandra Luka&scaron;enka v obav&aacute;ch, že s pomoc&iacute; těchto peněz by autorit&aacute;řsk&yacute; vůdce mohl je&scaron;tě vystupňovat pron&aacute;sledov&aacute;n&iacute; sv&yacute;ch odpůrců.

Cukr a bič - prastará taktika. Je to jasný test postoje baťky. Budeme sázet ?


Cukr a bič - prastar&aacute; taktika. Je to jasn&yacute; test postoje baťky. Budeme s&aacute;zet ?

prijme.....a potom zasa nesplni to co budu ziadat a bude sa hrdit odporom


prijme.....a potom zasa nesplni to co budu ziadat a bude sa hrdit odporom

Cukr a bič - prastará taktika. Je to jasný test postoje baťky. Budeme sázet?


Dúfam, že všetci viete, že je to rečnícka otázka. Dodávam, že v minulosti keď baťka dostal takúto ponuku, tak pri prvej príležitosti vrazil nôž do chrbta Ruska/Putina s tým, že mám pochybnosti o tom, že sa dostatočne pučil z poslednej lekcie...


[quote=&quot;pid:30616, uid:57&quot;]Cukr a bič - prastar&aacute; taktika. Je to jasn&yacute; test postoje baťky. Budeme s&aacute;zet?[/quote] D&uacute;fam, že v&scaron;etci viete, že je to rečn&iacute;cka ot&aacute;zka. Dod&aacute;vam, že v minulosti keď baťka dostal tak&uacute;to ponuku, tak pri prvej pr&iacute;ležitosti vrazil n&ocirc;ž do chrbta Ruska/Putina s t&yacute;m, že m&aacute;m pochybnosti o tom, že sa dostatočne pučil z poslednej lekcie...

Moderátor

že mám pochybnosti o tom, že sa dostatočne pučil z poslednej lekcie...
Tiez mam o tom pochybnosti ... akoze Lukasenko je tvrdy oriesok, ale azda mu nedoslo, ze era zapadu skoncila? Ci coho sa boji zo strany rusov? A co vlastne chce dosiahnut pre bielorusov tym svojim lamentovanim a uhybanim? Ci si mysli, ze Rusi su menej cenny ci? Akoze vobec nechapem na com je zalozena ta jeho taktika.


[quote=&quot;pid:30641, uid:7&quot;]že m&aacute;m pochybnosti o tom, že sa dostatočne pučil z poslednej lekcie...[/quote]Tiez mam o tom pochybnosti ... akoze Lukasenko je tvrdy oriesok, ale azda mu nedoslo, ze era zapadu skoncila? Ci coho sa boji zo strany rusov? A co vlastne chce dosiahnut pre bielorusov tym svojim lamentovanim a uhybanim? Ci si mysli, ze Rusi su menej cenny ci? Akoze vobec nechapem na com je zalozena ta jeho taktika.

Copak jeho taktika.. Je průhledná a dokonce si myslím, že o sám ji považuje (zatím) za optimální. Já-centrik v čele, sehrávající roli národního vůdce. Ale fakt je, že mu už mnohé možná docvaklo a Putin určitě neinvestoval drahocenný čas jen do jalových rozmluv. Takže je docela možné, že baťka je už politicky "algoritmizován" a reakce bude vypadat podle toho.
pro mě stále hádanka.


Copak jeho taktika.. Je průhledn&aacute; a dokonce si mysl&iacute;m, že o s&aacute;m ji považuje (zat&iacute;m) za optim&aacute;ln&iacute;. J&aacute;-centrik v čele, sehr&aacute;vaj&iacute;c&iacute; roli n&aacute;rodn&iacute;ho vůdce. Ale fakt je, že mu už mnoh&eacute; možn&aacute; docvaklo a Putin určitě neinvestoval drahocenn&yacute; čas jen do jalov&yacute;ch rozmluv. Takže je docela možn&eacute;, že baťka je už politicky &quot;algoritmizov&aacute;n&quot; a reakce bude vypadat podle toho. pro mě st&aacute;le h&aacute;danka.

Takže je docela možné, že baťka je už politicky "algoritmizován" a reakce bude vypadat podle toho.


Já mu nevěřím ani nos mezi očima. Pamatujete, jak po pokusu o puč přijel za Putinem do Soči? A koho si tam přivezl? Ano, parchanta Kolju. On stále věří, že bude carem. Vše ostatní je jen taktizování, strategie se nemění.


https://www.youtube.com/watch?v=AkdrV3prM84


[quote=&quot;pid:30656, uid:57&quot;]Takže je docela možn&eacute;, že baťka je už politicky &quot;algoritmizov&aacute;n&quot; a reakce bude vypadat podle toho.[/quote] J&aacute; mu nevěř&iacute;m ani nos mezi očima. Pamatujete, jak po pokusu o puč přijel za Putinem do Soči? A koho si tam přivezl? Ano, parchanta Kolju. On st&aacute;le věř&iacute;, že bude carem. V&scaron;e ostatn&iacute; je jen taktizov&aacute;n&iacute;, strategie se neměn&iacute;. https://www.youtube.com/watch?v=AkdrV3prM84
Upravené 24. 8. 2021 o 15:22

@Jiří - možná bude carem, ale jde o tu formu "carství". Putin má dost možností, jak si ho ochočit.

@Jiř&iacute; - možn&aacute; bude carem, ale jde o tu formu &quot;carstv&iacute;&quot;. Putin m&aacute; dost možnost&iacute;, jak si ho ochočit.

Putin má dost možností, jak si ho ochočit.


Souhlasím, že krátkodobě. Dlouhodobě ale nelze spolehlivě pracovat s někým, o kom víte, že vám zabodne kudlu do zad při nejbližší příležitosti, a to s gustem.


Ten Lukašenko je neuvěřitelný had a spoléhat se na to, že, byť ochočený, nekousne, podle mého názoru nelze. Vždyť on nepřestal cenit zuby ani poté, co mu byl zachráněn holý život.


Lze ho krátkodobě využít, nikoli "přeprogramovat".


[quote=&quot;pid:30666, uid:57&quot;]Putin m&aacute; dost možnost&iacute;, jak si ho ochočit.[/quote] Souhlas&iacute;m, že kr&aacute;tkodobě. Dlouhodobě ale nelze spolehlivě pracovat s něk&yacute;m, o kom v&iacute;te, že v&aacute;m zabodne kudlu do zad při nejbliž&scaron;&iacute; př&iacute;ležitosti, a to s gustem. Ten Luka&scaron;enko je neuvěřiteln&yacute; had a spol&eacute;hat se na to, že, byť ochočen&yacute;, nekousne, podle m&eacute;ho n&aacute;zoru nelze. Vždyť on nepřestal cenit zuby ani pot&eacute;, co mu byl zachr&aacute;něn hol&yacute; život. Lze ho kr&aacute;tkodobě využ&iacute;t, nikoli &quot;přeprogramovat&quot;.

Jsou to dvě nesouměřitelné váhové kategorie.Tam nejde o soupeření, kdo má na víc. Putin nepracuje s jeho charakterem, ale s jeho pudem sebezáchovy. A to je spolehlivá strategie na jakýkoliv charakter.


Jsou to dvě nesouměřiteln&eacute; v&aacute;hov&eacute; kategorie.Tam nejde o soupeřen&iacute;, kdo m&aacute; na v&iacute;c. Putin nepracuje s jeho charakterem, ale s jeho pudem sebez&aacute;chovy. A to je spolehliv&aacute; strategie na jak&yacute;koliv charakter.

Jsou to dvě nesouměřitelné váhové kategorie.Tam nejde o soupeření, kdo má na víc. Putin nepracuje s jeho charakterem, ale s jeho pudem sebezáchovy. A to je spolehlivá strategie na jakýkoliv charakter.


S tím beze zbytku souhlasím. Jen si myslím, že Putin s ním nepočítá v nějakém dlouhodobějším horizontu. Připomínám, on už krátce po uniknutí popravčí četě opět "zmrdil" proti Rusku i Putinovi. Jeho touha po moci je zřejmě silnější než pud sebezáchovy.


Můj tip: Po volbách do Dumy se Lukašenko s důrazným doporučením odebere do důchodu.


[quote=&quot;pid:30674, uid:57&quot;]Jsou to dvě nesouměřiteln&eacute; v&aacute;hov&eacute; kategorie.Tam nejde o soupeřen&iacute;, kdo m&aacute; na v&iacute;c. Putin nepracuje s jeho charakterem, ale s jeho pudem sebez&aacute;chovy. A to je spolehliv&aacute; strategie na jak&yacute;koliv charakter.[/quote] S t&iacute;m beze zbytku souhlas&iacute;m. Jen si mysl&iacute;m, že Putin s n&iacute;m nepoč&iacute;t&aacute; v nějak&eacute;m dlouhodoběj&scaron;&iacute;m horizontu. Připom&iacute;n&aacute;m, on už kr&aacute;tce po uniknut&iacute; popravč&iacute; četě opět &quot;zmrdil&quot; proti Rusku i Putinovi. Jeho touha po moci je zřejmě silněj&scaron;&iacute; než pud sebez&aacute;chovy. Můj tip: Po volb&aacute;ch do Dumy se Luka&scaron;enko s důrazn&yacute;m doporučen&iacute;m odebere do důchodu.
Upravené 24. 8. 2021 o 21:15

Tusim je u nas taky zakon ktory umoznuje polovnikovi odstrelit psa ak nema v blizkosti pana. Byt Batkom velmi sa necukam na vodzke..


Tusim je u nas taky zakon ktory umoznuje polovnikovi odstrelit psa ak nema v blizkosti pana. Byt Batkom velmi sa necukam na vodzke..

Alexander Lukašenko - Rok národnej jednoty
V Bielorusku sa rok 2021 bude niesť v znamení národnej jednoty. Zástupcovia rôznych národností, náboženstiev a kultúr u nás po stáročia žili bok po boku. Táto rozmanitosť sa stala charakteristickým znakom Bieloruska, jeho jedinečného dedičstva a neoceniteľného daru predkov, ktoré je potrebné za každú cenu zachovať v záujme mieru a harmónie v spoločnosti, blahobytu a prosperity budúcich generácií.


https://www.youtube.com/watch?v=wqTsJmKcVEY


Alexander Luka&scaron;enko - Rok n&aacute;rodnej jednoty V Bielorusku sa rok 2021 bude niesť v znamen&iacute; n&aacute;rodnej jednoty. Z&aacute;stupcovia r&ocirc;znych n&aacute;rodnost&iacute;, n&aacute;boženstiev a kult&uacute;r u n&aacute;s po st&aacute;ročia žili bok po boku. T&aacute;to rozmanitosť sa stala charakteristick&yacute;m znakom Bieloruska, jeho jedinečn&eacute;ho dedičstva a neoceniteľn&eacute;ho daru predkov, ktor&eacute; je potrebn&eacute; za každ&uacute; cenu zachovať v z&aacute;ujme mieru a harm&oacute;nie v spoločnosti, blahobytu a prosperity bud&uacute;cich gener&aacute;ci&iacute;. https://www.youtube.com/watch?v=wqTsJmKcVEY
3.35k
35
14
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept