KSB a DVTR
Viac toho čo nefunguje aby to viacej nefungovalo

6039c0a967db4
Vôbec tu nemienim rozoberať čo všetko je zle a čo všetko nefunguje, toho máte dosť všade naokolo. Skôr by som chcel spochybniť jedno naivné presvedčenie, že keď ľudia budú padať na hubu, už toho budú mať dosť, tak sa zobudia a povstanú.
Potom som si uvedomil, že to tak nefunguje. Ja sám som mal dosť už dávno, možno tak pred 8 rokmi. Ten podnet pre mňa však nebola žiadna kríza, nemusel som padať na hubu, naopak. Bola to úprimná snaha pochopiť ako sa veci majú bez ohľadu na to aké sú moje doterajšie presvedčenia a stereotypy. To je úplne iný motív. Z toho dôvodu si myslím, že neexistuje žiadne padnutie na hubu, pretože môžeme ako spoločnosť padnúť aj na úroveň doby kamennej. Jak technologicky, tak kultúrno-morálne. A všetko nasvedčuje tomu, že to bude z dlhodobého hľadiska výsledok.
Veď v rôznych miestach Afriky sú gangy, chunty, choroby, sú tam občianske vojny, vraždia sa, prepadávajú a znásilňujú a nevidím tam žiaden impulz, že by si ľudia zrazu povedali - stačilo, poďme žiť inak, ľudsky! Berú to ako súčasť svojho života, normu.
Rovnaký proces sa deje aj u nás, rovnaká norma, aj keď má inú formu. Je to spôsob myslenia akým pristupujeme k problémom, výzvam a príležitostiam. Tento spôsob vygeneroval alebo umožnil podmienky vzniku rôznym ďalším problémom a rovnakou nesprávnom reakciou následne generujeme ďalšie.
Samozrejme z toho ak bude nejaká zmena, tak zase to bude iba zmena na impulz zvonka, keď ni(e)kto zoberie indiferentný amorfný zbedačený nasraný a nechápavý dav aby z neho spackal nejakú čalamádu.
Možno si poviete, že som skeptický a vyplakávam. Ja však popisujem iba to čo vidím a kam sa to uberá a fakt by som rád videl niečo iné. Ten problém je v tom, že všetko čo nateraz potrebujeme vedieť, nie je nič utajené, ale reálne dostupné a dohľadatelné, v akejkoľvek oblasti.
Samozrejme že pár desiatok (možno stoviek) jedincov tomu celostne (čiastkovo nestačí) rozumie, lenže ostatní ich sťahujú do bažiny.
Otázka je, ako z toho von? Ak máte nejaké nápady, môžete napísať.


Zdroj:
Konceptual.eu
FB skupina Koncepcia Spoločnej Bezpečnosti
https://www.facebook.com/groups/851293808271819


![6039c0a967db4](serve/attachment&path=6039c0a967db4) Vôbec tu nemienim rozoberať čo všetko je zle a čo všetko nefunguje, toho máte dosť všade naokolo. Skôr by som chcel spochybniť jedno naivné presvedčenie, že keď ľudia budú padať na hubu, už toho budú mať dosť, tak sa zobudia a povstanú. Potom som si uvedomil, že to tak nefunguje. Ja sám som mal dosť už dávno, možno tak pred 8 rokmi. Ten podnet pre mňa však nebola žiadna kríza, nemusel som padať na hubu, naopak. Bola to úprimná snaha pochopiť ako sa veci majú bez ohľadu na to aké sú moje doterajšie presvedčenia a stereotypy. To je úplne iný motív. Z toho dôvodu si myslím, že neexistuje žiadne padnutie na hubu, pretože môžeme ako spoločnosť padnúť aj na úroveň doby kamennej. Jak technologicky, tak kultúrno-morálne. A všetko nasvedčuje tomu, že to bude z dlhodobého hľadiska výsledok. Veď v rôznych miestach Afriky sú gangy, chunty, choroby, sú tam občianske vojny, vraždia sa, prepadávajú a znásilňujú a nevidím tam žiaden impulz, že by si ľudia zrazu povedali - stačilo, poďme žiť inak, ľudsky! Berú to ako súčasť svojho života, normu. Rovnaký proces sa deje aj u nás, rovnaká norma, aj keď má inú formu. Je to spôsob myslenia akým pristupujeme k problémom, výzvam a príležitostiam. Tento spôsob vygeneroval alebo umožnil podmienky vzniku rôznym ďalším problémom a rovnakou nesprávnom reakciou následne generujeme ďalšie. Samozrejme z toho ak bude nejaká zmena, tak zase to bude iba zmena na impulz zvonka, keď ni(e)kto zoberie indiferentný amorfný zbedačený nasraný a nechápavý dav aby z neho spackal nejakú čalamádu. Možno si poviete, že som skeptický a vyplakávam. Ja však popisujem iba to čo vidím a kam sa to uberá a fakt by som rád videl niečo iné. Ten problém je v tom, že všetko čo nateraz potrebujeme vedieť, nie je nič utajené, ale reálne dostupné a dohľadatelné, v akejkoľvek oblasti. Samozrejme že pár desiatok (možno stoviek) jedincov tomu celostne (čiastkovo nestačí) rozumie, lenže ostatní ich sťahujú do bažiny. Otázka je, ako z toho von? Ak máte nejaké nápady, môžete napísať. Zdroj: Konceptual.eu FB skupina Koncepcia Spoločnej Bezpečnosti https://www.facebook.com/groups/851293808271819

nenavidia ludi tvorivych (R1A), ich neskutocne vytaca ze oni dokazu tvorit, pocuju hlas stvoritela v sebe - preto taka nenavist jewropanov (anglosasov) k rusom.

K tomuto tvrzení mohu dodat důkaz. Najdete ho v tomto krátkém videu. Jak se kradli pro západ Ruské vynálezy a vědecké objevy po smrti Stalina.
https://www.youtube.com/watch?v=2U8eWQongRU&ab_channel=%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B5%D0%B9%D0%97%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%B2


[quote="pid:5064, uid:106"]nenavidia ludi tvorivych (R1A), ich neskutocne vytaca ze oni dokazu tvorit, pocuju hlas stvoritela v sebe - preto taka nenavist jewropanov (anglosasov) k rusom.[/quote] K tomuto tvrzení mohu dodat důkaz. Najdete ho v tomto krátkém videu. Jak se kradli pro západ Ruské vynálezy a vědecké objevy po smrti Stalina. https://www.youtube.com/watch?v=2U8eWQongRU&ab_channel=%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B5%D0%B9%D0%97%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%B2

Veď v rôznych miestach Afriky sú gangy, chunty, choroby, sú tam občianske vojny, vraždia sa, prepadávajú a znásilňujú a nevidím tam žiaden impulz, že by si ľudia zrazu povedali - stačilo, poďme žiť inak, ľudsky! Berú to ako súčasť svojho života, normu.

Vieš, to je to pomalé varenie žaby. Efekt padnutia na hubu funguje hlavne vtedy, ak nastane rýchlo, ak životná úroveň klesne v relatívne krátkom čase. No ak vláda národ "varí", tak národ si pomaly zvyká na nové podmienky a nedobrovoľne ich prijíma za novú normu (pod tlakom okolia).


Do určitej miery to hrozí aj Slovensku. Slovákom vzali možnosť demonštrovať (predlžovaním núdzového stavu do nekonečna, pretože prestali manažovať pandémiu a tým pádom sa situácia nezlepšuje), a tak národ čiastočne zastrašený represiami si zvyká na novú obyčaj "že keď ťa pomaly varia, treba pokojne sedieť v hrnci a necukať sa, lebo polícia, pokuty a strata zamestnania".


Boj nemusí prebiehať práve na uliciach, ale ľudia by sa nemali vzdávať svojho "underground" aktivizmu, lebo hrozí, že sa z nich stanú ovce. Termitov tiež zvyčajne nevidno, ale v skrytosti vykonávajú kvantá užitočnej práce a pretvárajú svoje prostredie pre vlastnú komunitu.
Aj keď KSB aktivizmus viac vystihuje pojem "podhubie" alebo "vírus Bohatier".


[quote="pid:5056, uid:217"]Veď v rôznych miestach Afriky sú gangy, chunty, choroby, sú tam občianske vojny, vraždia sa, prepadávajú a znásilňujú a nevidím tam žiaden impulz, že by si ľudia zrazu povedali - stačilo, poďme žiť inak, ľudsky! Berú to ako súčasť svojho života, normu.[/quote] Vieš, to je to pomalé varenie žaby. Efekt padnutia na hubu funguje hlavne vtedy, ak nastane rýchlo, ak životná úroveň klesne v relatívne krátkom čase. No ak vláda národ "varí", tak národ si pomaly zvyká na nové podmienky a nedobrovoľne ich prijíma za novú normu (pod tlakom okolia). Do určitej miery to hrozí aj Slovensku. Slovákom vzali možnosť demonštrovať (predlžovaním núdzového stavu do nekonečna, pretože prestali manažovať pandémiu a tým pádom sa situácia nezlepšuje), a tak národ čiastočne zastrašený represiami si zvyká na novú obyčaj "že keď ťa pomaly varia, treba pokojne sedieť v hrnci a necukať sa, lebo polícia, pokuty a strata zamestnania". Boj nemusí prebiehať práve na uliciach, ale ľudia by sa nemali vzdávať svojho "underground" aktivizmu, lebo hrozí, že sa z nich stanú ovce. Termitov tiež zvyčajne nevidno, ale v skrytosti vykonávajú kvantá užitočnej práce a pretvárajú svoje prostredie pre vlastnú komunitu. Aj keď KSB aktivizmus viac vystihuje pojem "podhubie" alebo "vírus Bohatier".

Nastolená problematika predstavuje kľúčový problém dneška. Reálne žijeme v informačnej spoločnosti, ale na riešenie pracovných i životných procesov pomocou IT technológií sme nútení používať nástroje, metódy a postupy spoločnosti industriálnej (a to vo všetkých oblastiach výroby, vzdelávania, kultúry). Vlastníkmi nástrojov informačnej spoločnosti je však finančná oligarchia. Sila informácie, pokiaľ je použitá na sebecké ciele povýšenia moci, vysoko presahuje silu všetkých zbraní hromadného ničenia dohromady. Prebieha masívna informačná vojna… Bývalý kolega mi na otázku aký má názor na masmédia povedal: v RTVS mám najradšej tri veci: 1. predpoveď počasia – to aby som vedel, či si mám zobrať dáždnik, 2. reklamu – to aby som vedel, čo si nesmiem kúpiť, 3. správy – aby som vedel čomu nesmiem veriť. Je to bohužiaľ tak, pravda začína tam, kde končí signál RTVS - pokiaľ nevieme „dekódovať“ - k čomu chýbajú vedomosti na prácu s informáciou. Kam nás to doviedlo?


V roku 2008 vyšla kniha amerického autora Marka Bauerleina: „Najhlúpejšia generácia“ s podtitulom „Ako digitálna éra ohlupuje mladých Američanov a ohrozuje našu budúcnosť alebo never nikomu pod 30“. „Je to analýza nových trendov vo vzdelávaní, osobnom i spoločenskom živote najmä mladých ľudí, poznačených digitálnymi technológiami, ktoré ovplyvňujú a menia človeka, jeho zmýšľanie, správanie, postoje či názory. Autorov pohľad na tieto fenomény je kritický, vidí, uvedomuje si mnohé negatíva onoho digitálneho ošiaľu, pričom od napísania knihy sa situácia dramaticky zhoršila“. Ako bývalý pedagogický pracovník plne súhlasím s autorom.


Ruský filozof A. Dugin v roku 2019 poskytol pre Deň TV rozhovor na tému: "Дебил становится новой общественной нормой." Niekoľko myšlienok:
• Debilizmus je zvláštna forma myslenia, ktorá ignoruje vnútro. Blbec má schopnosť rozvíjať racionálne vlastnosti, ale hlavnou bariérou je neschopnosť porozumieť významom.
• Aplikáciou debilizácie sú sociálne siete, ktoré sa líšia od bežnej situácie tým, že tam nie je jazyková hra. Nie je situácia, do ktorej by sme patrili všetci spolu. Keď ideme online, už sme v pozícii blbca a okolo sú blbci - pretože každý komentár je urobený mimo kontextu jazykovej hry. Z toho vyplýva možnosť manipulácie.
• Naša spoločnosť postupne mení hlupáka na štandard - a necíti výčitky svedomia ani nedostatok zmyslu. Konštrukcia umelej inteligencie je konštrukcia blbca globálneho sveta, ktorý rozumie reči, je schopný racionálnej činnosti, ale to, čo je pre neho neprístupné, je sémantika.


Ako z toho von? Veľmi ťažká otázka.
Do tohto stavu sme sa dostali postupne od roku 1989 - cielene, vonkajším riadením, počnúc likvidáciou vzdelávania, ekonomiky, zdravotníctva, poľnohospodárstva, obrany, štátnej správy… až po dobudovanie dnešného policajného štátu. Je nám odobraná moc zákonodarná aj kontrolná a odovzdaná mimovládkam. Moc konceptuálna a ideologická je mimo Slovenska. Nad všetkým dominujú peniaze. Vzdelávanie je obmedzené na výchovu človeka biorobota - kreatívneho konzumenta. Trvalo to celú jednu generáciu - aj cesta von je na jednu generáciu – pokiaľ začneme konať hneď. A najskôr je nevyhnutné vychovať kádre. Zmena musí začať zdola – od samospráv (ako to ukazuje starosta Becík). Prioritu musí mať reforma vzdelávacieho systému s prvkami informačnej spoločnosti a teoretickým zabezpečením na báze KSB a DVTR. Paralelne musíme začať so zabezpečovaním potravinovej sebestačnosti. Vonkajšie podmienky, všetko tomu nasvedčuje, sa dynamicky dotvárajú.


Zdroje:


  1. Mark Bauerlein: Najhlúpejšia generácia…, https://www.martinus.sk/?uItem=246261
  2. А.Дугин: Дeбил становится новой общественной нopмой, https://www.youtube.com/watch?v=qYsjeq1lYxs

Nastolená problematika predstavuje kľúčový problém dneška. Reálne žijeme v informačnej spoločnosti, ale na riešenie pracovných i životných procesov pomocou IT technológií sme nútení používať nástroje, metódy a postupy spoločnosti industriálnej (a to vo všetkých oblastiach výroby, vzdelávania, kultúry). Vlastníkmi nástrojov informačnej spoločnosti je však finančná oligarchia. Sila informácie, pokiaľ je použitá na sebecké ciele povýšenia moci, vysoko presahuje silu všetkých zbraní hromadného ničenia dohromady. Prebieha masívna informačná vojna… Bývalý kolega mi na otázku aký má názor na masmédia povedal: v RTVS mám najradšej tri veci: 1. predpoveď počasia – to aby som vedel, či si mám zobrať dáždnik, 2. reklamu – to aby som vedel, čo si nesmiem kúpiť, 3. správy – aby som vedel čomu nesmiem veriť. Je to bohužiaľ tak, pravda začína tam, kde končí signál RTVS - pokiaľ nevieme „dekódovať“ - k čomu chýbajú vedomosti na prácu s informáciou. Kam nás to doviedlo? V roku 2008 vyšla kniha amerického autora Marka Bauerleina: „Najhlúpejšia generácia“ s podtitulom „Ako digitálna éra ohlupuje mladých Američanov a ohrozuje našu budúcnosť alebo never nikomu pod 30“. „Je to analýza nových trendov vo vzdelávaní, osobnom i spoločenskom živote najmä mladých ľudí, poznačených digitálnymi technológiami, ktoré ovplyvňujú a menia človeka, jeho zmýšľanie, správanie, postoje či názory. Autorov pohľad na tieto fenomény je kritický, vidí, uvedomuje si mnohé negatíva onoho digitálneho ošiaľu, pričom od napísania knihy sa situácia dramaticky zhoršila“. Ako bývalý pedagogický pracovník plne súhlasím s autorom. Ruský filozof A. Dugin v roku 2019 poskytol pre Deň TV rozhovor na tému: "Дебил становится новой общественной нормой." Niekoľko myšlienok: • Debilizmus je zvláštna forma myslenia, ktorá ignoruje vnútro. Blbec má schopnosť rozvíjať racionálne vlastnosti, ale hlavnou bariérou je neschopnosť porozumieť významom. • Aplikáciou debilizácie sú sociálne siete, ktoré sa líšia od bežnej situácie tým, že tam nie je jazyková hra. Nie je situácia, do ktorej by sme patrili všetci spolu. Keď ideme online, už sme v pozícii blbca a okolo sú blbci - pretože každý komentár je urobený mimo kontextu jazykovej hry. Z toho vyplýva možnosť manipulácie. • Naša spoločnosť postupne mení hlupáka na štandard - a necíti výčitky svedomia ani nedostatok zmyslu. Konštrukcia umelej inteligencie je konštrukcia blbca globálneho sveta, ktorý rozumie reči, je schopný racionálnej činnosti, ale to, čo je pre neho neprístupné, je sémantika. Ako z toho von? Veľmi ťažká otázka. Do tohto stavu sme sa dostali postupne od roku 1989 - cielene, vonkajším riadením, počnúc likvidáciou vzdelávania, ekonomiky, zdravotníctva, poľnohospodárstva, obrany, štátnej správy… až po dobudovanie dnešného policajného štátu. Je nám odobraná moc zákonodarná aj kontrolná a odovzdaná mimovládkam. Moc konceptuálna a ideologická je mimo Slovenska. Nad všetkým dominujú peniaze. Vzdelávanie je obmedzené na výchovu človeka biorobota - kreatívneho konzumenta. Trvalo to celú jednu generáciu - aj cesta von je na jednu generáciu – pokiaľ začneme konať hneď. A najskôr je nevyhnutné vychovať kádre. Zmena musí začať zdola – od samospráv (ako to ukazuje starosta Becík). Prioritu musí mať reforma vzdelávacieho systému s prvkami informačnej spoločnosti a teoretickým zabezpečením na báze KSB a DVTR. Paralelne musíme začať so zabezpečovaním potravinovej sebestačnosti. Vonkajšie podmienky, všetko tomu nasvedčuje, sa dynamicky dotvárajú. Zdroje: 1. Mark Bauerlein: Najhlúpejšia generácia…, https://www.martinus.sk/?uItem=246261 2. А.Дугин: Дeбил становится новой общественной нopмой, https://www.youtube.com/watch?v=qYsjeq1lYxs
682
3
5
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept