Zahraničná politika
Európska únia

moze byt za tym aj napojenie na iny egregor. Pales upozornoval, ze ako hovoris Zidia-sobota-Saturn ale krestania-nedela-Slnko....uplne ine energie. Obdobne ako zasa muslimi-piatok-Mesiac


moze byt za tym aj napojenie na iny egregor. Pales upozornoval, ze ako hovoris Zidia-sobota-Saturn ale krestania-nedela-Slnko....uplne ine energie. Obdobne ako zasa muslimi-piatok-Mesiac

moze byt za tym aj napojenie na iny egregor. Pales upozornoval, ze ako hovoris Zidia-sobota-Saturn ale krestania-nedela-Slnko....uplne ine energie. Obdobne ako zasa muslimi-piatok-Mesiac


Toto som od Emila Páleša zatiaľ nepočul. Môže to tak byť, ďakujem za doplnenie. Podstatu môjho komentára to nemení, a to, že praví kresťania chápu, prečo robia to, čo robia. Tí, ktorí sa na nich iba hrajú, robia tieto veci dogmaticky.


[quote="pid:32475, uid:187"]moze byt za tym aj napojenie na iny egregor. Pales upozornoval, ze ako hovoris Zidia-sobota-Saturn ale krestania-nedela-Slnko....uplne ine energie. Obdobne ako zasa muslimi-piatok-Mesiac[/quote] Toto som od Emila Páleša zatiaľ nepočul. Môže to tak byť, ďakujem za doplnenie. Podstatu môjho komentára to nemení, a to, že praví kresťania chápu, prečo robia to, čo robia. Tí, ktorí sa na nich iba hrajú, robia tieto veci dogmaticky.

„Meniť sa nie je potrebné, prežitie nie je povinné.“ William Edwards Deming

moze byt za tym aj napojenie na iny egregor.
ja zvacsa pauzujem v sobotu, uz to tak vyslo, ze v nedelu mam proste castejsie pracu. a celkom mi to aj vyhovuje mat po 5 dnoch naozaj volno. Nedela uz je pred Pondelkom a to uz nieje moc prijemne. Jaksi som ju nikdy nemal rad.


[quote="pid:32475, uid:187"]moze byt za tym aj napojenie na iny egregor.[/quote]ja zvacsa pauzujem v sobotu, uz to tak vyslo, ze v nedelu mam proste castejsie pracu. a celkom mi to aj vyhovuje mat po 5 dnoch naozaj volno. Nedela uz je pred Pondelkom a to uz nieje moc prijemne. Jaksi som ju nikdy nemal rad.

Praví kresťania chápu prečo v piatok nejedia mäso. Tí, čo sa na kresťanov iba hrajú, to dodržiavajú dogmaticky bez pochopenia podstaty. Rovnako je to s odpočinkom v nedeľu. Mimochodom, prečo židia nepracujú v sobotu a nie v nedeľu? Súvisí to s vplyvom Saturna (Saturday - deň Saturna) a jeho vplyvom na Zem. Získavajú tak výhodu oproti ostatným, ktorí nepracujú v nedeľu, keď sú energie iné a nie až také vhodné na načerpanie sily.


Iste, je to pripomienka na Ježišovo piatkové ukrižovanie. Na Veľký piatok býva prísny pôst. A ostatné piatky sú pripomienkou, a preto kresťania tiež prinášajú malú obetu (zdieľajú utrpenie s Kristom na kríži) v tom, že sa vzdajú jedenia mäsa v ten deň.


Čo sa týka Soboty - Satur(n)day, je to zaujímavá zhoda. Lenže astronomické vplyvy nezávisia od toho, či dnešný deň pomenujeme pondelkom, piatkom, nedeľou alebo sobotou, ale od reálnej konštelácie vesmírnych telies.


Židia nerobia v sobotu preto, lebo pre nich je to siedmy deň v týždni, a nedeľa je prvý. Podľa ich náboženstva sa siedmy deň nerobí. Kresťania majú siedmy deň nedeľu možno aj preto, aby Židia a kresťania nemali rovnaký sviatok v ten istý deň, a kresťanský šabesgoj im mohol v sobotu posluhovať.


Aj Veľká noc sa prepočítava tak, aby v žiadnom prípade nepripadla pred Židovskú Paschu (Pesach). Ale tam sú možno aj iné dôvody.


[quote="pid:32399, uid:623"]Praví kresťania chápu prečo v piatok nejedia mäso. Tí, čo sa na kresťanov iba hrajú, to dodržiavajú dogmaticky bez pochopenia podstaty. Rovnako je to s odpočinkom v nedeľu. Mimochodom, prečo židia nepracujú v sobotu a nie v nedeľu? Súvisí to s vplyvom Saturna (Saturday - deň Saturna) a jeho vplyvom na Zem. Získavajú tak výhodu oproti ostatným, ktorí nepracujú v nedeľu, keď sú energie iné a nie až také vhodné na načerpanie sily.[/quote] Iste, je to pripomienka na Ježišovo piatkové ukrižovanie. Na Veľký piatok býva prísny pôst. A ostatné piatky sú pripomienkou, a preto kresťania tiež prinášajú malú obetu (zdieľajú utrpenie s Kristom na kríži) v tom, že sa vzdajú jedenia mäsa v ten deň. Čo sa týka Soboty - Satur(n)day, je to zaujímavá zhoda. Lenže astronomické vplyvy nezávisia od toho, či dnešný deň pomenujeme pondelkom, piatkom, nedeľou alebo sobotou, ale od reálnej konštelácie vesmírnych telies. Židia nerobia v sobotu preto, lebo pre nich je to siedmy deň v týždni, a nedeľa je prvý. Podľa ich náboženstva sa siedmy deň nerobí. Kresťania majú siedmy deň nedeľu možno aj preto, aby Židia a kresťania nemali rovnaký sviatok v ten istý deň, a kresťanský šabesgoj im mohol v sobotu posluhovať. Aj Veľká noc sa prepočítava tak, aby v žiadnom prípade nepripadla pred Židovskú Paschu (Pesach). Ale tam sú možno aj iné dôvody.

@jardob, je rozdiel medzi oficiálnymi zdôvodneniami a skutočnými dôvodmi.

@jardob, je rozdiel medzi oficiálnymi zdôvodneniami a skutočnými dôvodmi.

„Meniť sa nie je potrebné, prežitie nie je povinné.“ William Edwards Deming

je rozdiel medzi oficiálnymi zdôvodneniami a skutočnými dôvodmi

A řekneš?:-)


[quote="pid:32527, uid:623"]je rozdiel medzi oficiálnymi zdôvodneniami a skutočnými dôvodmi[/quote] A řekneš?:-)

A řekneš?:-)


Napríklad to so sobotou. Oficiálne vysvetlenie popísal Jardob, ale to moje a JankyS je podľa mňa bližšie skutočnej podstate.


Podstata nejedenia mäsa (pôstu) v piatok je podľa mňa v tom, že je pre telo vhodné sa jeden deň v týždni postiť (očistiť) a siaha do doby predkresťanskej. Kresťania prevzali veľa z našich slovanských zvykov, pretože ich nedokázali zakázať. Napríklad napasovali narodenie Ježiša na oslavu zimného slnovratu. Slnko je od 21. do 24. decembra najnižšie na horizonte a 25. decembra začne zase stúpať - narodí sa Ježiš. Na Veľkú noc je Ježiš tri dni mŕtvy (tri dni je slnko počas zimného slnovratu najnižšie) a potom vstane z mŕtvych (slnko začne 25. decembra stúpať). Toto trochu domiešali, aby to nebolo také okaté a napasovali to na slovanskú oslavu jari. Ďalším príkladom, ktorý mnohí kresťania nechápu, je sex až po svadbe. Skutočná príčina je telegónia.


[quote="pid:32531, uid:240"]A řekneš?:-)[/quote] Napríklad to so sobotou. Oficiálne vysvetlenie popísal Jardob, ale to moje a JankyS je podľa mňa bližšie skutočnej podstate. Podstata nejedenia mäsa (pôstu) v piatok je podľa mňa v tom, že je pre telo vhodné sa jeden deň v týždni postiť (očistiť) a siaha do doby predkresťanskej. Kresťania prevzali veľa z našich slovanských zvykov, pretože ich nedokázali zakázať. Napríklad napasovali narodenie Ježiša na oslavu zimného slnovratu. Slnko je od 21. do 24. decembra najnižšie na horizonte a 25. decembra začne zase stúpať - narodí sa Ježiš. Na Veľkú noc je Ježiš tri dni mŕtvy (tri dni je slnko počas zimného slnovratu najnižšie) a potom vstane z mŕtvych (slnko začne 25. decembra stúpať). Toto trochu domiešali, aby to nebolo také okaté a napasovali to na slovanskú oslavu jari. Ďalším príkladom, ktorý mnohí kresťania nechápu, je sex až po svadbe. Skutočná príčina je telegónia.

„Meniť sa nie je potrebné, prežitie nie je povinné.“ William Edwards Deming

Upravené 9. 9. 2021 o 21:54

Napríklad napasovali narodenie Ježiša na oslavu zimného slnovratu. Slnko je od 21. do 24. decembra


presne tak. Keď im chceli nanútiť nové náboženstvo museli im nechať aspoň tie hry, myslím sviatky.


[quote="pid:32534, uid:623"]Napríklad napasovali narodenie Ježiša na oslavu zimného slnovratu. Slnko je od 21. do 24. decembra[/quote] presne tak. Keď im chceli nanútiť nové náboženstvo museli im nechať aspoň tie hry, myslím sviatky.

Cena plynu v Evropě překročila rekordních 700 dolarů
https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/cena-plynu-v-evrope-prekrocila-rekordnich-700-dolaru/
Madarsko dostane rusky plyn, ktory obide Ukrainu za vyhodnejsiu cenu.dohoda vstupi do platnosti 1.oktobra tohto roka
a je uzavreta na 15r.objem dodavok bude cinit 4,5miliardy kubickych metrov.z toho 3,5miliardy
prejde Srbskom a 1miliarda cez Rakusko.


**Cena plynu v Evropě překročila rekordních 700 dolarů** https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/cena-plynu-v-evrope-prekrocila-rekordnich-700-dolaru/ Madarsko dostane rusky plyn, ktory obide Ukrainu za vyhodnejsiu cenu.dohoda vstupi do platnosti 1.oktobra tohto roka a je uzavreta na 15r.objem dodavok bude cinit 4,5miliardy kubickych metrov.z toho 3,5miliardy prejde Srbskom a 1miliarda cez Rakusko.
Upravené 10. 9. 2021 o 10:58

Cena plynu v Evropě překročila rekordních 700 dolarů
Mohlo by to být zajímavé předvolební téma. Tipuji, že politická uskupení řízená z Brusele anebo z aspiku budou tvrdit: "Tak tady vidíte jak zlé Rusko používá svůj plyn pro geopolitické cíle". A volič se zeptá: "A jak to budete řešit z dlouhodobého pohledu?". A tu se ozve Německo (směrem ke svým věrným Čechům z vedení ODS): "Nebojte se, minimálně v našich firmách situovaných v ČR se topit bude."


[quote="pid:32559, uid:78"]Cena plynu v Evropě překročila rekordních 700 dolarů[/quote]Mohlo by to být zajímavé předvolební téma. Tipuji, že politická uskupení řízená z Brusele anebo z aspiku budou tvrdit: "Tak tady vidíte jak zlé Rusko používá svůj plyn pro geopolitické cíle". A volič se zeptá: "A jak to budete řešit z dlouhodobého pohledu?". A tu se ozve Německo (směrem ke svým věrným Čechům z vedení ODS): "Nebojte se, minimálně v našich firmách situovaných v ČR se topit bude."

Cena plynu v Evropě překročila rekordních 700 dolarů


Citace z článku:"Podle ředitele skupiny Fitch Natural Resources and Commodities, je to způsobeno nízkými zásobami paliva v evropských zásobnících plynu v důsledku uplynulé chladné zimy a horkého léta."


Bude to drahé a možná nám bude i zima. Nedostatek plynu v zásobnících ale není v důsledku zimy a léta, nýbrž v důsledku politikaření evropských špiček. Viz podrobně v tomto vlákně/článku: https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/3253/d%C3%ADvejte-se-jim-pod-prsty-aneb-jak-se-gazprom-do%C4%8Dkal-nep%C5%99%C3%ADtelova-trupu-pluj%C3%ADc%C3%ADho-kolem-n%C4%9Bj-po-%C5%99ecevideo


Citace: "Analytik rovněž upozornil na neochotu Gazpromu zvýšit prodej na spotovém trhu před spuštěním plynovodu Nord Stream 2."


Co brání EU spustit plynovod? Řekl bych, že nic a sami už ani netuší jak to smysluplně vysvětlit. Brání jim zahraniční páníček, který potřebuje kolaps Evropy. Komu pomůžou vysoké ceny plynu je asi jasné. Německý průmysl to nebude. Evropské obyvatelstvo, které topí plynem také ne.


[quote="pid:32559, uid:78"]Cena plynu v Evropě překročila rekordních 700 dolarů[/quote] Citace z článku:"Podle ředitele skupiny Fitch Natural Resources and Commodities, je to způsobeno nízkými zásobami paliva v evropských zásobnících plynu v důsledku uplynulé chladné zimy a horkého léta." Bude to drahé a možná nám bude i zima. Nedostatek plynu v zásobnících ale není v důsledku zimy a léta, nýbrž v důsledku politikaření evropských špiček. Viz podrobně v tomto vlákně/článku: https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/3253/d%C3%ADvejte-se-jim-pod-prsty-aneb-jak-se-gazprom-do%C4%8Dkal-nep%C5%99%C3%ADtelova-trupu-pluj%C3%ADc%C3%ADho-kolem-n%C4%9Bj-po-%C5%99ecevideo Citace: "Analytik rovněž upozornil na neochotu Gazpromu zvýšit prodej na spotovém trhu před spuštěním plynovodu Nord Stream 2." Co brání EU spustit plynovod? Řekl bych, že nic a sami už ani netuší jak to smysluplně vysvětlit. Brání jim zahraniční páníček, který potřebuje kolaps Evropy. Komu pomůžou vysoké ceny plynu je asi jasné. Německý průmysl to nebude. Evropské obyvatelstvo, které topí plynem také ne.

Madarsko dostane rusky plyn, ktory obide Ukrainu za vyhodnejsiu cenu.


1) Maďarsko obíde Ukrajinu (je to už dohodnuté)
2) Zelenskij s Bidetom už "riešili energetickú bezpečnosť Ukrajiny ohľadom plynu" (bolo to ozvučované)
3) Fico tiež ako prví ozvučil budúce problémy ohľadom cien plynu
4) Nord Stream 2 je už hotový


Vyzerá to ako príprava informačného poľa na nejaký spektákl.


Myslím, že je celkom možné, že na jeseň/zimu budú zase nejaké problémy okolo plynu medzi Slovenskom, Ukrajinou a Ruskom.


[quote="pid:32559, uid:78"]Madarsko dostane rusky plyn, ktory obide Ukrainu za vyhodnejsiu cenu.[/quote] 1) Maďarsko obíde Ukrajinu (je to už dohodnuté) 2) Zelenskij s Bidetom už "riešili energetickú bezpečnosť Ukrajiny ohľadom plynu" (bolo to ozvučované) 3) Fico tiež ako prví ozvučil budúce problémy ohľadom cien plynu 4) Nord Stream 2 je už hotový Vyzerá to ako príprava informačného poľa na nejaký spektákl. Myslím, že je celkom možné, že na jeseň/zimu budú zase nejaké problémy okolo plynu medzi Slovenskom, Ukrajinou a Ruskom.

4) Nord Stream 2 je už hotový


Hotový je, ale jeho spuštění (uvedení do provozu) je zatím blokováno EU věrchuškou.


Myslím, že je celkom možné, že na jeseň/zimu budú zase nejaké problémy okolo plynu medzi Slovenskom, Ukrajinou a Ruskom.


Problémy už jsou (cena) a budou asi jenom růst. Proto už předem vytváří info pole pro ovečky - podsouvají, kdo za to jako může (Gasprom - Rusko). Jenže ovečkám to bude jedno, když jim bude zima, budou naštvané primárně na své autority.
ČR jako deklarovaný nepřítel RF bude asi v dost těžké pozici, když na tom bude blbě i Německo. Leda že by přehodnotilo Vrbětice a spol. nebo požádalo o pomoc Orbána (to samé i SR). Ale nečekám velké zvraty, to by muselo nastat u voleb velké zemětřesení (KSČM aspoň 15%).


[quote="pid:32582, uid:138"]4) Nord Stream 2 je už hotový[/quote] Hotový je, ale jeho spuštění (uvedení do provozu) je zatím blokováno EU věrchuškou. [quote="pid:32582, uid:138"]Myslím, že je celkom možné, že na jeseň/zimu budú zase nejaké problémy okolo plynu medzi Slovenskom, Ukrajinou a Ruskom.[/quote] Problémy už jsou (cena) a budou asi jenom růst. Proto už předem vytváří info pole pro ovečky - podsouvají, kdo za to jako může (Gasprom - Rusko). Jenže ovečkám to bude jedno, když jim bude zima, budou naštvané primárně na své autority. ČR jako deklarovaný nepřítel RF bude asi v dost těžké pozici, když na tom bude blbě i Německo. Leda že by přehodnotilo Vrbětice a spol. nebo požádalo o pomoc Orbána (to samé i SR). Ale nečekám velké zvraty, to by muselo nastat u voleb velké zemětřesení (KSČM aspoň 15%).

podla mna nebudu.....ak by sa stavala na zadne Ukrajina, pojde to cez Madarsko. Rusi do toho nepojdu, aby uzavreli export. Ale stare zmluvy sa pomaly ukoncuju....mne toto vyzera skor ako boj o nahradenie starych struktur v EU....bud sa poklonia USA (ale padne cela EU a potom neviem ako si to budu vysvetlovat) alebo sa nieco musi zmenit a vramci toho aj ukoncia vsetky tie nezmysly so zelenou energiou. A ak naozaj udrie mensia doba ladova, tak neviem co potom urobia s tymi veternikmi a fotovoltaikou (pretoze ani vsetky plynove elektrarne nebudu stacit). A keby k tomu doslo, tak skoncia vsetky pokusy o chalifaty a je mozne, ze bude vacsina utekat naspat


podla mna nebudu.....ak by sa stavala na zadne Ukrajina, pojde to cez Madarsko. Rusi do toho nepojdu, aby uzavreli export. Ale stare zmluvy sa pomaly ukoncuju....mne toto vyzera skor ako boj o nahradenie starych struktur v EU....bud sa poklonia USA (ale padne cela EU a potom neviem ako si to budu vysvetlovat) alebo sa nieco musi zmenit a vramci toho aj ukoncia vsetky tie nezmysly so zelenou energiou. A ak naozaj udrie mensia doba ladova, tak neviem co potom urobia s tymi veternikmi a fotovoltaikou (pretoze ani vsetky plynove elektrarne nebudu stacit). A keby k tomu doslo, tak skoncia vsetky pokusy o chalifaty a je mozne, ze bude vacsina utekat naspat

Rusi do toho nepojdu, aby uzavreli export. Ale stare zmluvy sa pomaly ukoncuju....mne toto vyzera skor ako boj o nahradenie starych struktur v EU....bud sa poklonia USA (ale padne cela EU a potom neviem ako si to budu vysvetlovat) alebo sa nieco musi zmenit a vramci toho aj ukoncia vsetky tie nezmysly so zelenou energiou.


S tím souhlasím, k tomu je ten růst cen dobrým argumentem (zastavení dodávek ani já nepředpokládám, tím by si Rusko jen ublížilo). Dává to logiku, jen je otázka, kam cena bude muset vyrůst, aby to byl dostatečný argument pro změny.


[quote="pid:32591, uid:187"]Rusi do toho nepojdu, aby uzavreli export. Ale stare zmluvy sa pomaly ukoncuju....mne toto vyzera skor ako boj o nahradenie starych struktur v EU....bud sa poklonia USA (ale padne cela EU a potom neviem ako si to budu vysvetlovat) alebo sa nieco musi zmenit a vramci toho aj ukoncia vsetky tie nezmysly so zelenou energiou.[/quote] S tím souhlasím, k tomu je ten růst cen dobrým argumentem (zastavení dodávek ani já nepředpokládám, tím by si Rusko jen ublížilo). Dává to logiku, jen je otázka, kam cena bude muset vyrůst, aby to byl dostatečný argument pro změny.

podla mna to uz nebude len o cene....to uz bude vobec o mnozstve plynu. Je leto, relativne teplo, ale aj tak vacsinu LNG je doklonenych do Azie (vratane americkeho), pricom dodavky z Ciny su spomalene a dodacie lehoty nekonecne. Do toho do 2030 ma skoncit vyroba spalovacich aut+EU chce presadit dodanenie dovozu z krajin, ktore budu produkovat emisie (teda realne Rusko a Cina). Plus ukoncenie JE na Zapade (FR uvazuje o ukonceni expedicie v Mali, ale odkial potom budu brat uran? treba si uvedomit, ze zrejme maju na to upravenu vyrobu a nasledne pouzitie tyci v JE, to nie je len tak, aj Westinghouse chcel do Temelina dat svoje tyce a skoro to zhavarovalo) a presmerovanie na eko. Ale v EU je viac ako polovica roka pocasie take, ze na slnko sa spoliehat neda, ostavaju pobrezne siete veternych elektrarni, nejake foto dole na juhu, ale to stacit nebude). Vykurovat bude treba, ale elektriny dost v buducnosti je otazne (a to aj keby vsetky MHD presli kompletne na elektrinu). Je mozne, ze dufaju, ze tymto celym eko sa objavia nejake nove patenty ktore to potiahnu a inflacna vlna, ktora nastane zmaze aj stare dlhy aj tie, ktore vzniknu nasadzovanim, ale osobne by som sa na to nespoliehala. No, ved uvidime


podla mna to uz nebude len o cene....to uz bude vobec o mnozstve plynu. Je leto, relativne teplo, ale aj tak vacsinu LNG je doklonenych do Azie (vratane americkeho), pricom dodavky z Ciny su spomalene a dodacie lehoty nekonecne. Do toho do 2030 ma skoncit vyroba spalovacich aut+EU chce presadit dodanenie dovozu z krajin, ktore budu produkovat emisie (teda realne Rusko a Cina). Plus ukoncenie JE na Zapade (FR uvazuje o ukonceni expedicie v Mali, ale odkial potom budu brat uran? treba si uvedomit, ze zrejme maju na to upravenu vyrobu a nasledne pouzitie tyci v JE, to nie je len tak, aj Westinghouse chcel do Temelina dat svoje tyce a skoro to zhavarovalo) a presmerovanie na eko. Ale v EU je viac ako polovica roka pocasie take, ze na slnko sa spoliehat neda, ostavaju pobrezne siete veternych elektrarni, nejake foto dole na juhu, ale to stacit nebude). Vykurovat bude treba, ale elektriny dost v buducnosti je otazne (a to aj keby vsetky MHD presli kompletne na elektrinu). Je mozne, ze dufaju, ze tymto celym eko sa objavia nejake nove patenty ktore to potiahnu a inflacna vlna, ktora nastane zmaze aj stare dlhy aj tie, ktore vzniknu nasadzovanim, ale osobne by som sa na to nespoliehala. No, ved uvidime
Upravené 10. 9. 2021 o 14:38

„Výsledkem budou sociální nepokoje.“ Europoslanec Vondra předpověděl budoucnost EU
Europoslanec Alexandr Vondra označil snahu o dosažení zákazu spalovacích motorů k roku 2035 za vážné ohrožení pro sociální smír.
Na obrazovce televizní stanice CNN Prima News uvedl,
že Evropská unie „se trochu zbláznila“.
„Evropská unie si koleduje o průer, který se obrátí proti ní jako takové.
*Já si myslím, že je potřeba to více rozložit v čase, a ne to zbytečně urychlovat
.
Výsledkem budou akorát sociální nepokoje,“ myslí si europoslanec.
https://cz.sputniknews.com/20210910/vysledkem-budou-socialni-nepokoje-europoslanec-vondra-predpovedel-budoucnost-eu-15789603.html


**„Výsledkem budou sociální nepokoje.“ Europoslanec Vondra předpověděl budoucnost EU** Europoslanec Alexandr Vondra označil snahu o dosažení zákazu spalovacích motorů k roku 2035 za vážné ohrožení pro sociální smír. Na obrazovce televizní stanice CNN Prima News uvedl, že Evropská unie „se trochu zbláznila“. „Evropská unie si koleduje o prů*er, který se obrátí proti ní jako takové. **Já si myslím, že je potřeba to více rozložit v čase, a ne to zbytečně urychlovat**. Výsledkem budou akorát sociální nepokoje,“ myslí si europoslanec. https://cz.sputniknews.com/20210910/vysledkem-budou-socialni-nepokoje-europoslanec-vondra-predpovedel-budoucnost-eu-15789603.html
Upravené 11. 9. 2021 o 08:28

Do toho do 2030 ma skoncit vyroba spalovacich aut+EU chce presadit dodanenie dovozu z krajin, ktore budu produkovat emisie (teda realne Rusko a Cina). Plus ukoncenie JE na Zapade (FR uvazuje o ukonceni expedicie v Mali, ale odkial potom budu brat uran?

Bude důležité, zda se tomu dokáží lidé - občané Francie, ale hlavně Německa, vzepřít. Pokud ne, a Němci se nechají zase jako poslušné ovce (to je jejich slabá stránka) odvést pod rouškou tentokrát "ekologické" ideologie do ohrady, bude to špatné i pro nás. Bohužel, i u nás řada lidí moc nechápe co se na ně chystá. Velké chudnutí Evropy a demontáž veškerých sociálních vymožeností je nadohled, resp. už začalo. Není to jen plán bažiny, je to cíl i globalistů.


[quote="pid:32600, uid:187"]Do toho do 2030 ma skoncit vyroba spalovacich aut+EU chce presadit dodanenie dovozu z krajin, ktore budu produkovat emisie (teda realne Rusko a Cina). Plus ukoncenie JE na Zapade (FR uvazuje o ukonceni expedicie v Mali, ale odkial potom budu brat uran?[/quote] Bude důležité, zda se tomu dokáží lidé - občané Francie, ale hlavně Německa, vzepřít. Pokud ne, a Němci se nechají zase jako poslušné ovce (to je jejich slabá stránka) odvést pod rouškou tentokrát "ekologické" ideologie do ohrady, bude to špatné i pro nás. Bohužel, i u nás řada lidí moc nechápe co se na ně chystá. Velké chudnutí Evropy a demontáž veškerých sociálních vymožeností je nadohled, resp. už začalo. Není to jen plán bažiny, je to cíl i globalistů.

EU shromažďuje negativní názory na dopravu v pandemii


  • fotogalerie (12ks) pro připomenutí foto 1) Fronta řidičů čekajících na koronavirus test, česko - německá hranice

https://40ton.net/ue-zbiera-negatywne-opinie-o-transporcie-w-pandemii-galeria-zdjec-dla-przypomnienia/


EU shromažďuje negativní názory na dopravu v pandemii - fotogalerie (12ks) pro připomenutí foto 1) Fronta řidičů čekajících na koronavirus test, česko - německá hranice https://40ton.net/ue-zbiera-negatywne-opinie-o-transporcie-w-pandemii-galeria-zdjec-dla-przypomnienia/

Mejnstrým: iniciativa Trojmoří... (3SI ~ Three Seas Initiative) (zde včetně Rakouska) (bez Ukrajiny)


"Střední Evropa se sjednocuje: Chceme stejnou kvalitu života jako na západě EU, burcuje"
21.09.2021 11:12
Nejambicióznější projekt v historii střední Evropy. Tak hovoří polští politici o Iniciativě Trojmoří – skupině dvanácti států ležících mezi Baltským, Jaderským a Černým mořem. Od Estonska až po Bulharsko, společně chtějí tyto země překonat propast mezi západem a východem Evropské unie (EU). Česká vláda, která se dosud v Trojmoří aktivně neangažovala, nyní zvažuje své zapojení do jejího investičního fondu. Podle informací Novinek o něm chce příští týden.
https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/stredni-evropa-se-sjednocuje-chceme-stejnou-kvalitu-zivota-jako-na-zapade-eu-burcuje-40372623


"Mezi cíle iniciativy patří dobudovat a propojit infrastrukturu, zajistit energetickou bezpečnost a dosáhnout stejné kvality života, jako v původních státech EU. Náklady ambiciózních plánů se odhadují na neuvěřitelných 570 miliard eur (14,4 bilionu Kč)."


A pozor: "...vysvětluje smysl projektu v rozhovoru pro Novinky náměstek polského ministra zahraničí Paweł Jabłoński (PiS), který v otázce Trojmoří mluví za tamní vládu. (Celý rozhovor najdete na Novinkách v úterý)."


"První formálnější obrysy nabralo Trojmoří po summitu v Lublani 2019, kdy také vznikla zatím jediná jeho instituce – Investiční Fond Iniciativy Trojmoří (3SIIF)."


"Česká vláda byla dosud ohledně Trojmoří zdrženlivá, což se změnilo až s účastí prezidenta Miloše Zemana na lublaňském summitu před dvěma lety.
My jsme až pak pochopili, že kdybychom se takových iniciativ neúčastnili, tak právě budeme tou periferií (EU),“ vysvětlil minulý týden na debatě Knihovny Václava Havla náměstek ministra dopravy Jan Sechter, který má českou spolupráci v rámci Trojmoří na starosti."


"Negativně hodnotí Trojmoří KSČM, kterou znervózňuje podpora ze strany Spojených států. „Trojmoří považujeme za snahu USA o prosazování svých energetických, ale i vojenských zájmů v Evropě,“ usnesl se výkonný výbor ústředního výboru...Toto stanovisko ale působí poněkud zmateně v kontextu nedávného vyjádření předsedy strany Vojtěcha Filipa, který v rozhovoru pro Právo nadhodil Trojmoří jako možnou alternativu k EU, v případě, že by se komunistům podařilo prosadit referendum o vystoupení z Unie."


"Nevyjasněný postoj mají také v Pirátské straně. „Projekt Trojmoří vnímám jako snahu polských konzervativních politiků o nepřátelské vymezení se vůči Rusku i Německu,“ odpověděl na dotaz Novinek europoslanec Mikuláš Peksa..."
"S tím ale nesouhlasí jeho stranický kolega Jan Lipavský, který je jedním z kandidátů koalice PirSTAN na pozici ministra zahraničí. „Zatím jsem nijak nezavnímal, že by Trojmoří bylo zaměřeno vůči Německu,” řekl..."


(Zviditelnění křídel ve dvou politických stranách ČR?)


Mejnstrým: iniciativa Trojmoří... (3SI ~ Three Seas Initiative) (zde včetně Rakouska) (bez Ukrajiny) "Střední Evropa se sjednocuje: Chceme stejnou kvalitu života jako na západě EU, burcuje" 21.09.2021 11:12 **Nejambicióznější projekt v historii střední Evropy.** Tak hovoří polští politici o Iniciativě Trojmoří – skupině dvanácti států ležících mezi Baltským, Jaderským a Černým mořem. Od Estonska až po Bulharsko, společně chtějí tyto země překonat propast mezi západem a východem Evropské unie (EU). Česká vláda, která se dosud v Trojmoří aktivně neangažovala, nyní zvažuje své zapojení do jejího investičního fondu. Podle informací Novinek o něm chce příští týden. https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/stredni-evropa-se-sjednocuje-chceme-stejnou-kvalitu-zivota-jako-na-zapade-eu-burcuje-40372623 "Mezi cíle iniciativy patří dobudovat a propojit infrastrukturu, zajistit energetickou bezpečnost a dosáhnout stejné kvality života, jako v původních státech EU. Náklady ambiciózních plánů se odhadují na neuvěřitelných 570 miliard eur (14,4 bilionu Kč)." A pozor: "...vysvětluje smysl projektu v rozhovoru pro Novinky náměstek polského ministra zahraničí Paweł Jabłoński (PiS), který v otázce Trojmoří mluví za tamní vládu. (**Celý rozhovor najdete na Novinkách v úterý**)." "**První formálnější obrysy** nabralo Trojmoří po summitu v Lublani 2019, kdy také vznikla zatím jediná jeho instituce – Investiční Fond Iniciativy Trojmoří (3SIIF)." "Česká vláda byla dosud ohledně Trojmoří zdrženlivá, což **se změnilo až s účastí prezidenta Miloše Zemana** na lublaňském summitu před dvěma lety. „**My jsme až pak pochopili**, že kdybychom se takových iniciativ neúčastnili, tak právě budeme tou periferií (EU),“ vysvětlil minulý týden na debatě Knihovny Václava Havla náměstek ministra dopravy Jan Sechter, který má českou spolupráci v rámci Trojmoří na starosti." "**Negativně hodnotí Trojmoří KSČM, kterou znervózňuje podpora ze strany Spojených států.** „Trojmoří považujeme za snahu USA o prosazování svých energetických, ale i vojenských zájmů v Evropě,“ usnesl se výkonný výbor ústředního výboru...**Toto stanovisko ale působí poněkud zmateně** v kontextu nedávného vyjádření předsedy strany Vojtěcha Filipa, který v rozhovoru pro Právo nadhodil Trojmoří jako možnou alternativu k EU, v případě, že by se komunistům podařilo prosadit referendum o vystoupení z Unie." "**Nevyjasněný postoj mají také v Pirátské straně.** „Projekt Trojmoří vnímám jako snahu polských konzervativních politiků o** nepřátelské vymezení se vůči Rusku i Německu**,“ odpověděl na dotaz Novinek europoslanec Mikuláš Peksa..." "**S tím ale nesouhlasí jeho stranický kolega Jan Lipavský**, který je jedním z kandidátů koalice PirSTAN na pozici ministra zahraničí. „Zatím jsem nijak nezavnímal, že by Trojmoří bylo zaměřeno vůči Německu,” řekl..." (Zviditelnění křídel ve dvou politických stranách ČR?)
Upravené 21. 9. 2021 o 12:07

Nejambicióznější projekt v historii střední Evropy. Tak hovoří polští politici o Iniciativě Trojmoří – skupině dvanácti států ležících mezi Baltským, Jaderským a Černým mořem. Od Estonska až po Bulharsko, společně chtějí tyto země překonat propast mezi západem a východem Evropské unie (EU).


Pozoruhodný článek. V nadpisu to sice obsaženo není (ten zavádí a slibuje dosažení životní úrovně jako na západě - to se máme na co těšit, že), ale v následujícím textu je celkem otevřeně deklarováno o co jim jde:
Vlajkové projekty Iniciativy Trojmoří:
Severo-jižní dálnice Via Carpathia vedoucí z litevské Klaipédy do řecké Soluně.
Infrastruktura pro zkapalněný zemní plyn (LNG) - plynovody propojující terminály v Polsku a Chorvatsku.
V čím zájmu se to snaží PL prosazovat je jasné. U nás to má podporu lidí jako je Alexandr Vondra. My to máme hlavně zafinancovat a ne se hlásit s vlastními projekty: "Otázkou zůstává, zda je česká vláda vůbec schopna miliardy eur z fondu využít. Z 81 připravených projektů, které lze dohledat na stránkách Trojmoří, přihlásili Češi jen jeden jediný – a to megalomanskou vizi českého prezidenta na mezistátní „Vodní koridor Dunaj–Odra–Labe (DOL)”. Zeman nespí. A doznání na konec: "Jednu miliardu dolarů také slíbily do fondu vložit USA."


Každého, kdo si to pořádně přečte to musí předem naštvat. Je před volbami a AB se musí rozhodnout jak se k iniciativě postaví čeká vláda. Bažina potřebuje trvalý přísun výživy a ta by ze spojené Euro-Asie netekla.


[quote="pid:34006, uid:240"]Nejambicióznější projekt v historii střední Evropy. Tak hovoří polští politici o Iniciativě Trojmoří – skupině dvanácti států ležících mezi Baltským, Jaderským a Černým mořem. Od Estonska až po Bulharsko, společně chtějí tyto země překonat propast mezi západem a východem Evropské unie (EU).[/quote] Pozoruhodný článek. V nadpisu to sice obsaženo není (ten zavádí a slibuje dosažení životní úrovně jako na západě - to se máme na co těšit, že), ale v následujícím textu je celkem otevřeně deklarováno o co jim jde: **Vlajkové projekty Iniciativy Trojmoří:** Severo-jižní dálnice Via Carpathia vedoucí z litevské Klaipédy do řecké Soluně. **Infrastruktura pro zkapalněný zemní plyn (LNG) - plynovody propojující terminály v Polsku a Chorvatsku.** V čím zájmu se to snaží PL prosazovat je jasné. U nás to má podporu lidí jako je Alexandr Vondra. My to máme hlavně zafinancovat a ne se hlásit s vlastními projekty: "Otázkou zůstává, zda je česká vláda vůbec schopna miliardy eur z fondu využít. Z 81 připravených projektů, které lze dohledat na stránkách Trojmoří, přihlásili Češi jen jeden jediný – a to megalomanskou vizi českého prezidenta na mezistátní „Vodní koridor Dunaj–Odra–Labe (DOL)”. Zeman nespí. A doznání na konec: "Jednu miliardu dolarů také slíbily do fondu vložit USA." Každého, kdo si to pořádně přečte to musí předem naštvat. Je před volbami a AB se musí rozhodnout jak se k iniciativě postaví čeká vláda. Bažina potřebuje trvalý přísun výživy a ta by ze spojené Euro-Asie netekla.

Téma Trojmoří žije jako samostatné téma zde
https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/3549/nejambici%C3%B3zn%C4%9Bj%C5%A1%C3%AD-projekt-v-historii-st%C5%99edn%C3%AD-evropy-tak-hovo%C5%99%C3%AD-pol%C5%A1t%C3%AD-politici-o-iniciativ%C4%9B-trojmo%C5%99%C3%AD-st%C5%99edn%C3%AD-evropa-se-sjednocuje


Téma Trojmoří žije jako samostatné téma zde https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/3549/nejambici%C3%B3zn%C4%9Bj%C5%A1%C3%AD-projekt-v-historii-st%C5%99edn%C3%AD-evropy-tak-hovo%C5%99%C3%AD-pol%C5%A1t%C3%AD-politici-o-iniciativ%C4%9B-trojmo%C5%99%C3%AD-st%C5%99edn%C3%AD-evropa-se-sjednocuje

Slovensko vyzvalo štáty EÚ na spoločný boj proti dezinformáciám šíriacim sa na internete a týkajúcich sa vakcín a očkovania, oznámil Klus v mene celého slovenského národa
https://www.infovojna.sk/article/slovensko-vyzvalo-staty-eu-na-spolocny-boj-proti-dezinformaciam-siriacim-sa-na-internete-a-tykajucich-sa-vakcin-a-ockovania-oznamil-klus-v-mene-celeho-slovenskeho-naroda


**Slovensko vyzvalo štáty EÚ na spoločný boj proti dezinformáciám šíriacim sa na internete a týkajúcich sa vakcín a očkovania, oznámil Klus v mene celého slovenského národa** https://www.infovojna.sk/article/slovensko-vyzvalo-staty-eu-na-spolocny-boj-proti-dezinformaciam-siriacim-sa-na-internete-a-tykajucich-sa-vakcin-a-ockovania-oznamil-klus-v-mene-celeho-slovenskeho-naroda

Kdo máte facebook, koukněte se na to. Vypadnou vám oči z důlků.


MUDr. Ivan David


Evropský parlament nám radí abychom se nepletli do zahraniční politiky a pomohli svrhnout Putina
Evropský parlament minulý týden hlasoval o „Doporučení Radě a Komisi… ke směřování politických vztahů EU s Ruskem“. Již v úvodu upozorňuji, že v komentářích uvádím odkaz na celý text v češtině a hlasování o návrhu jako celku. Citlivým čtenářům by se můj komentář mohl zdát neuvěřitelný.
https://www.facebook.com/MUdrIDavid/posts/1453204538453386


Kdo máte facebook, koukněte se na to. Vypadnou vám oči z důlků. MUDr. Ivan David Evropský parlament nám radí abychom se nepletli do zahraniční politiky a pomohli svrhnout Putina Evropský parlament minulý týden hlasoval o „Doporučení Radě a Komisi… ke směřování politických vztahů EU s Ruskem“. Již v úvodu upozorňuji, že v komentářích uvádím odkaz na celý text v češtině a hlasování o návrhu jako celku. Citlivým čtenářům by se můj komentář mohl zdát neuvěřitelný. https://www.facebook.com/MUdrIDavid/posts/1453204538453386

Slovensko vyzvalo štáty EÚ na spoločný boj proti dezinformáciám šíriacim sa na internete a týkajúcich sa vakcín a očkovania, oznámil Klus v mene celého slovenského národa


No pri našej zaočkovanosti to museli brať z jeho úst ako vtip alebo zbožné želanie.


[quote="pid:34249, uid:111"]Slovensko vyzvalo štáty EÚ na spoločný boj proti dezinformáciám šíriacim sa na internete a týkajúcich sa vakcín a očkovania, oznámil Klus v mene celého slovenského národa[/quote] No pri našej zaočkovanosti to museli brať z jeho úst ako vtip alebo zbožné želanie.

Koniec plynových kotlov v EÚ? Európska neziskovka ich chce do štyroch rokov zakázať a získava podporu
https://www.hlavnespravy.sk/koniec-plynovych-kotlov-v-eu-europska-neziskovka-ich-chce-do-styroch-rokov-zakazat-a-ziskava-podporu/2697290


**Koniec plynových kotlov v EÚ? Európska neziskovka ich chce do štyroch rokov zakázať a získava podporu** https://www.hlavnespravy.sk/koniec-plynovych-kotlov-v-eu-europska-neziskovka-ich-chce-do-styroch-rokov-zakazat-a-ziskava-podporu/2697290

Koniec plynových kotlov v EÚ? Európska neziskovka ich chce do štyroch rokov zakázať a získava podporu

asi chcu aby EU sa rozpadla este skor ako 2028...


[quote="pid:35318, uid:111"]Koniec plynových kotlov v EÚ? Európska neziskovka ich chce** do štyroch rokov zakázať** a získava podporu[/quote] asi chcu aby EU sa rozpadla este skor ako 2028...

https://www.kurzy.cz/zpravy/612401-nedostatek-ridicu-trucku-neni-jen-britskym-problemem-v-cele-evrope-jich-chybi-az-400-000/


Nedostatek řidičů trucků není jen britským problémem. V celé Evropě jich chybí až 400 000


Podle analytiků Road Haulage Association nejsou problémy s nedostatkem řidičů kamionů čistě britským problémem, ale jedná se v podstatě o celoevropský problém. Podle průzkumu zmíněné asociace chybí v celé Evropě až 400 000 řidičů kamionů, což hrozí problémy se zásobováním i v jiných zemích.


Podle asociace působí negativně na tento sektor relativně nízké platy řidičů, problémy způsobené covidovou pandemií, odchody řidičů do důchodu a odchody řidičů do jiných sektorů a celkově měnící se pravidla práce v sektoru.


Podle asociace v samotné Británii aktuálně chybí cca 100 000 řidičů kamionů. Těsně před začátkem pandemie se odhadovalo, že to bylo cca 60 000. Nedostatek řidičů dlouhodobě hlásí i jiné evropské země.
Podle průzkumu Transport Intelligence v loňském roce například Polsko uvádělo, že mu chybí až 124 000 řidičů kamionů. Německu cca 45-60 000. Francie už v roce 2019 hlásila deficit cca 43 000 řidičů, Itálie a Španělsko kolem 15 000 a severské státy kolem 3-5 000 řidičů.


Průměrný roční plat řidiče kamionů se v Británii pohybuje kolem 30 000 GBP (cca 40 600 USD), v Německu je to 41 000 EUR = 35 000 GBP respektive 47 500 USD).
Dávám sem tento článek. Dle mého názoru další zpráva připravující masy na konec konzumního života.


https://www.kurzy.cz/zpravy/612401-nedostatek-ridicu-trucku-neni-jen-britskym-problemem-v-cele-evrope-jich-chybi-az-400-000/ **Nedostatek řidičů trucků není jen britským problémem. V celé Evropě jich chybí až 400 000** Podle analytiků Road Haulage Association nejsou problémy s nedostatkem řidičů kamionů čistě britským problémem, ale jedná se v podstatě o celoevropský problém. Podle průzkumu zmíněné asociace chybí v celé Evropě až 400 000 řidičů kamionů, což hrozí problémy se zásobováním i v jiných zemích. Podle asociace působí negativně na tento sektor relativně nízké platy řidičů, problémy způsobené covidovou pandemií, odchody řidičů do důchodu a odchody řidičů do jiných sektorů a celkově měnící se pravidla práce v sektoru. Podle asociace v samotné Británii aktuálně chybí cca 100 000 řidičů kamionů. Těsně před začátkem pandemie se odhadovalo, že to bylo cca 60 000. Nedostatek řidičů dlouhodobě hlásí i jiné evropské země. Podle průzkumu Transport Intelligence v loňském roce například Polsko uvádělo, že mu chybí až 124 000 řidičů kamionů. Německu cca 45-60 000. Francie už v roce 2019 hlásila deficit cca 43 000 řidičů, Itálie a Španělsko kolem 15 000 a severské státy kolem 3-5 000 řidičů. Průměrný roční plat řidiče kamionů se v Británii pohybuje kolem 30 000 GBP (cca 40 600 USD), v Německu je to 41 000 EUR = 35 000 GBP respektive 47 500 USD). --- Dávám sem tento článek. Dle mého názoru další zpráva připravující masy na konec konzumního života.

Elektřina bude ještě dražší. Norům dochází voda v „baterii Evropy“
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cena-elektriny-jeste-vyskoci-norum-dochazi-voda-v-baterii-evropy-176213#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=gTlO6D4BHxc-202110060544&dop_id=176213&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
Ve Skandinávii neprší: "Myšlenka, že budeme zelenou baterií pro Evropu, se letos v zimě rozplyne (ANDRE GUSTAVSSON, ANALYTIK ŠVÉDSKÉ SPOLEČNOSTI SKELLEFTEA KRAFT AB)"
Situace ve Skandinávii se tak negativně projeví i na zbytku Evropy, přičemž Británie bude zasažena asi nejvíce.


„Severské země totiž nemají dostatek vody, a proto zřejmě nebudou schopné energii exportovat,“ doplnil pro Bloomberg Sigbjorn Seland, hlavní analytik průmyslového poradce StormGeo Nena AS. To je především velká rána pro Británii, která požárem na vedení elektřiny z Francie přišla o jednu z klíčových energetických tepen."


Doplňuji, že i u nás začaly krachovat firmy dodávající elektřinu.
https://archiv.hn.cz/c1-66976360-extremne-draha-elektrina-a-plyn-maji-prvni-obeti-konci-dodavatele-energii-nemaji-na-jejich-nakup.
Roztáčí se inflační kolo. Noví dodavatelé (náhrada zkrachovalých) už budou prodávat za aktuální ceny. Vysoké ceny vstupů (v tomto případě energií) pro průmysl budou znamenat zdražování výrobků pro zákazníky.


Elektřina bude ještě dražší. Norům dochází voda v „baterii Evropy“ https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cena-elektriny-jeste-vyskoci-norum-dochazi-voda-v-baterii-evropy-176213#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=gTlO6D4BHxc-202110060544&dop_id=176213&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz Ve Skandinávii neprší: "Myšlenka, že budeme zelenou baterií pro Evropu, se letos v zimě rozplyne (ANDRE GUSTAVSSON, ANALYTIK ŠVÉDSKÉ SPOLEČNOSTI SKELLEFTEA KRAFT AB)" Situace ve Skandinávii se tak negativně projeví i na zbytku Evropy, přičemž Británie bude zasažena asi nejvíce. „Severské země totiž nemají dostatek vody, a proto zřejmě nebudou schopné energii exportovat,“ doplnil pro Bloomberg Sigbjorn Seland, hlavní analytik průmyslového poradce StormGeo Nena AS. To je především velká rána pro Británii, která požárem na vedení elektřiny z Francie přišla o jednu z klíčových energetických tepen." Doplňuji, že i u nás začaly krachovat firmy dodávající elektřinu. https://archiv.hn.cz/c1-66976360-extremne-draha-elektrina-a-plyn-maji-prvni-obeti-konci-dodavatele-energii-nemaji-na-jejich-nakup. Roztáčí se inflační kolo. Noví dodavatelé (náhrada zkrachovalých) už budou prodávat za aktuální ceny. Vysoké ceny vstupů (v tomto případě energií) pro průmysl budou znamenat zdražování výrobků pro zákazníky.

Vysoké ceny vstupů (v tomto případě energií)
Jak to udělat, aby ČEZ energii prodával subjektům v ČR přímo, za "české" ceny? Přebytky by klidně mohl umisťovat na burzu. Anebo to rozšířit z hlediska stability soustavy ještě na Slovensko a Maďarsko.


[quote="pid:36138, uid:177"]Vysoké ceny vstupů (v tomto případě energií)[/quote]Jak to udělat, aby ČEZ energii prodával subjektům v ČR přímo, za "české" ceny? Přebytky by klidně mohl umisťovat na burzu. Anebo to rozšířit z hlediska stability soustavy ještě na Slovensko a Maďarsko.

Jak to udělat, aby ČEZ energii prodával subjektům v ČR přímo, za "české" ceny? P

To co tady bylo převážně za socialismu vybudováno (elektrárny, distribuční soustava, plynovody a zásobníky) by nám samozřejmě k pokrytí našich potřeb bohatě stačilo, jenže o tom, že by to mělo být využito přednostně ve prospěch těch, co to vybudovali (a jejich potomků) se vůbec nemluví/nepřipouští.
Byla by to (resp. je to) výborná příležitost pro posílení konkurenceschopnosti, místo toho nám budou tlačit pravý opak.


[quote="pid:36139, uid:260"]Jak to udělat, aby ČEZ energii prodával subjektům v ČR přímo, za "české" ceny? P[/quote] To co tady bylo převážně za socialismu vybudováno (elektrárny, distribuční soustava, plynovody a zásobníky) by nám samozřejmě k pokrytí našich potřeb bohatě stačilo, jenže o tom, že by to mělo být využito přednostně ve prospěch těch, co to vybudovali (a jejich potomků) se vůbec nemluví/nepřipouští. Byla by to (resp. je to) výborná příležitost pro posílení konkurenceschopnosti, místo toho nám budou tlačit pravý opak.

https://www.kurzy.cz/zpravy/612668-cr-podporila-spolecny-pristup-eu-k-reseni-rychleho-rustu-cen-energii-ecofin/


ČR podpořila společný přístup EU k řešení rychlého růstu cen energií - ECOFIN


Společný dokument například vyzývá k postupnému snižování závislosti EU na dovozu energií a k většímu úsilí o dosažení energetické soběstačnosti EU prostřednictvím investic do diverzifikace lokálních zdrojů energie. Dokument rovněž vyzývá k větší regulaci trhu s emisními povolenkami za účelem snížení volatility cen energií a zajištění předvídatelnosti cenového vývoje povolenek.


https://www.kurzy.cz/zpravy/612668-cr-podporila-spolecny-pristup-eu-k-reseni-rychleho-rustu-cen-energii-ecofin/ **ČR podpořila společný přístup EU k řešení rychlého růstu cen energií - ECOFIN** Společný dokument například vyzývá k postupnému snižování závislosti EU na dovozu energií a k většímu úsilí o dosažení energetické soběstačnosti EU prostřednictvím investic do diverzifikace lokálních zdrojů energie. Dokument rovněž vyzývá k větší regulaci trhu s emisními povolenkami za účelem snížení volatility cen energií a zajištění předvídatelnosti cenového vývoje povolenek.

Jak to udělat, aby ČEZ energii prodával subjektům v ČR přímo, za "české" ceny? Přebytky by klidně mohl umisťovat na burzu.

Pokud jsem to zachytil správně, tak Evropská uhnije tlačí členské státy, aby producenti prodávali na “burzu” a spotřebitelé nakupovali z této burzy. Pod falešnou záminkou, že “konkurence” údajně “volného trhu” jim umožní nakupovat za “výhodnější” ceny.
A do tohoto jsou tlačeni i producenti energií mimo EU (např. Rusko), pokud chtějí v EU prodávat.
Výsledek je, že např. ČR nakupuje energii našeho (dokonce státního!) ČEZu za vyšší ceny, než ČEZ prodá na burzu. Až tak je to výhodné. (cenu zvedají Západní zákazníci, což nastává vždy, když něčeho není přebytek, něco si asi přirazí makléři za svoji “práci” - jako když náš zemědělec prodá jabka zahraničnímu řetězci supermarketů a my je pak v “super”marketu kupujeme třeba o 40% dražší - viz Okamurovy předvolební potravinové jarmarky SPD)
Jen ty státy, které se vzepřou (pokud vím, tak zatím je to pouze Maďarsko), jsou ušetření těchto “výhod”.


(v zajímavém světle se nyní jeví ty relativně nedávné rozpady energetických firem na výrobce, distributory a prodejce)


[quote="pid:36139, uid:260"]Jak to udělat, aby ČEZ energii prodával subjektům v ČR přímo, za "české" ceny? Přebytky by klidně mohl umisťovat na burzu.[/quote] Pokud jsem to zachytil správně, tak Evropská uhnije tlačí členské státy, aby producenti prodávali na “burzu” a spotřebitelé nakupovali z této burzy. Pod falešnou záminkou, že “konkurence” údajně “volného trhu” jim umožní nakupovat za “výhodnější” ceny. A do tohoto jsou tlačeni i producenti energií mimo EU (např. Rusko), pokud chtějí v EU prodávat. Výsledek je, že např. ČR nakupuje energii našeho (dokonce státního!) ČEZu za vyšší ceny, než ČEZ prodá na burzu. Až tak je to výhodné. (cenu zvedají Západní zákazníci, což nastává vždy, když něčeho není přebytek, něco si asi přirazí makléři za svoji “práci” - jako když náš zemědělec prodá jabka zahraničnímu řetězci supermarketů a my je pak v “super”marketu kupujeme třeba o 40% dražší - viz Okamurovy předvolební potravinové jarmarky SPD) Jen ty státy, které se vzepřou (pokud vím, tak zatím je to pouze Maďarsko), jsou ušetření těchto “výhod”. (v zajímavém světle se nyní jeví ty relativně nedávné rozpady energetických firem na výrobce, distributory a prodejce)
Upravené 6. 10. 2021 o 16:18

https://www.kurzy.cz/zpravy/612670-umela-inteligence-v-justici-byla-tematem-rady-evropy-poradane-madarskem/


Umělá inteligence v justici byla tématem Rady Evropy pořádané Maďarskem


Systémy umělé inteligence (AI) mohou přinést obrovský potenciál pro zvýšení efektivity a kvality soudních řízení. Současně však mohou přinést značná rizika pro základní práva jednotlivců v soudních řízeních. V případě řízení před soudem se důraz na ochranu práv jednotlivců ještě zvyšuje, neboť jde o řízení před orgánem státu, mezi jehož hlavní účely patří ochrana základních práv jednotlivců.
Pořádané Maďarskem... Pokud chápu Maďarsko jako baštu GP pro V4/Trojmoří/R-U2, tak tu můžeme názorně vidět, kam nás bude GP tlačit - "digitalizace společnosti/digitální koncentrák" (asi nikoho nepřekvapuje) mj. za využití AI v oblasti soudnictví, tj. možnost využívá prediktivních modelů za využití strojového učení...


https://www.kurzy.cz/zpravy/612670-umela-inteligence-v-justici-byla-tematem-rady-evropy-poradane-madarskem/ **Umělá inteligence v justici byla tématem Rady Evropy pořádané Maďarskem** Systémy umělé inteligence (AI) mohou přinést obrovský potenciál pro zvýšení efektivity a kvality soudních řízení. Současně však mohou přinést značná rizika pro základní práva jednotlivců v soudních řízeních. V případě řízení před soudem se důraz na ochranu práv jednotlivců ještě zvyšuje, neboť jde o řízení před orgánem státu, mezi jehož hlavní účely patří ochrana základních práv jednotlivců. --- Pořádané Maďarskem... Pokud chápu Maďarsko jako baštu GP pro V4/Trojmoří/R-U2, tak tu můžeme názorně vidět, kam nás bude GP tlačit - "digitalizace společnosti/digitální koncentrák" (asi nikoho nepřekvapuje) mj. za využití AI v oblasti soudnictví, tj. možnost využívá prediktivních modelů za využití strojového učení...

@kulich

chlieb nesmie mať tmavú kôrku


...a to je zdůvodněno čím, prosím? Nějak to nechápu, ale nepřekvapilo by mě, kdyby v tom byl rasismus.


@kulich [quote="pid:32245, uid:127"]chlieb nesmie mať tmavú kôrku[/quote] ...a to je zdůvodněno čím, prosím? Nějak to nechápu, ale nepřekvapilo by mě, kdyby v tom byl rasismus.

chlieb nesmie mať tmavú kôrku

...a to je zdůvodněno čím, prosím? Nějak to nechápu, ale nepřekvapilo by mě, kdyby v tom byl rasismus.

Možnost: Tmavá kůrka je pro dobrá pro naše zdraví, podobně jako živočišné uhlí, dokáže na sebe vázat jedy z organismu při trávení.


...Živočišné uhlí je povrchově aktivní látka, která se v trávicím ústrojí nevstřebává a váže na sebe střevní plyny, hnilobné produkty, bakterie, toxiny, různé toxické produkty metabolismu, léčiva a jiné chemické sloučeniny, které tímto inaktivuje.


[quote="pid:32245, uid:127"]chlieb nesmie mať tmavú kôrku[/quote] [quote="pid:36327, uid:311"]...a to je zdůvodněno čím, prosím? Nějak to nechápu, ale nepřekvapilo by mě, kdyby v tom byl rasismus.[/quote] Možnost: Tmavá kůrka je pro dobrá pro naše zdraví, podobně jako živočišné uhlí, dokáže na sebe vázat jedy z organismu při trávení. ...Živočišné uhlí je povrchově aktivní látka, která se v trávicím ústrojí nevstřebává a váže na sebe střevní plyny, hnilobné produkty, bakterie, toxiny, různé toxické produkty metabolismu, léčiva a jiné chemické sloučeniny, které tímto inaktivuje.

Poľský ústavný súd vo štvrtok rozhodol o nadradenosti poľského práva nad právom EÚ. Odteraz v Poľsku platí, že európske nariadenia, ak sa netýkajú oblastí, v ktorých Poľsko zverilo právomoci Európskej únii, sú v rozpore s poľskou ústavou.
https://www.hlavnespravy.sk/historicka-chvila-pre-europu-prelomovy-verdikt-polskeho-ustavneho-sudu-je-bezprecedentnou-vzburou-proti-eurototalite/


**Poľský ústavný súd vo štvrtok rozhodol o nadradenosti poľského práva nad právom EÚ. Odteraz v Poľsku platí, že európske nariadenia, ak sa netýkajú oblastí, v ktorých Poľsko zverilo právomoci Európskej únii, sú v rozpore s poľskou ústavou.** https://www.hlavnespravy.sk/historicka-chvila-pre-europu-prelomovy-verdikt-polskeho-ustavneho-sudu-je-bezprecedentnou-vzburou-proti-eurototalite/

Madam z lejna už vyhrožuje , hrad z písku se jim sype pod pařátkem .
https://cz.sputniknews.com/20211008/pouziji-veskerou-svou-moc-proti-polsku-varovala-von-der-leyenova-berlin-ji-v-tom-podporil-16103482.html
I malý kámen dokáže strhnout velkou lavinu .


Madam z lejna už vyhrožuje , hrad z písku se jim sype pod pařátkem . https://cz.sputniknews.com/20211008/pouziji-veskerou-svou-moc-proti-polsku-varovala-von-der-leyenova-berlin-ji-v-tom-podporil-16103482.html I malý kámen dokáže strhnout velkou lavinu .

Europarlament rokuje o zákaze chladničiek a mrazničiek
V pondělí 11. 10. 2021 bude Výbor pro životní prostředí Evropského parlamentu (ENVI) hlasovat o stanovení vyjednávacího mandátu pro Evropskou komisi a členy europarlamentní delegace, kteří budou EU zastupovat na Konferenci OSN o změně klimatu v britském Glasgowě. Švédský europoslanec Pär Holmgren z frakce Zelených předložil do textu mandátu vyjednavačů za EU návrh, jehož podstatou je návrh urychlení zákazu používání některých plynů – zejména – hydrofluorocarbonu (HFC). Tento plyn je mimo jiné používán jako chladící médium v potravinářství. Schválení jeho návrhu by způsobilo kolaps potravinářské výroby v EU...
https://zemavek.sk/europarlament-rokuje-o-zakaze-chladniciek-a-mrazniciek/


**Europarlament rokuje o zákaze chladničiek a mrazničiek** V pondělí 11. 10. 2021 bude Výbor pro životní prostředí Evropského parlamentu (ENVI) hlasovat o stanovení vyjednávacího mandátu pro Evropskou komisi a členy europarlamentní delegace, kteří budou EU zastupovat na Konferenci OSN o změně klimatu v britském Glasgowě. Švédský europoslanec Pär Holmgren z frakce Zelených předložil do textu mandátu vyjednavačů za EU návrh, jehož podstatou je návrh urychlení zákazu používání některých plynů – zejména – hydrofluorocarbonu (HFC). Tento plyn je mimo jiné používán jako chladící médium v potravinářství. Schválení jeho návrhu by způsobilo kolaps potravinářské výroby v EU... https://zemavek.sk/europarlament-rokuje-o-zakaze-chladniciek-a-mrazniciek/

Europarlament rokuje o zákaze chladničiek a mrazničiek


Snaha o rozpad EU je evidentně velmi silná! smile


[quote="pid:37082, uid:111"]Europarlament rokuje o zákaze chladničiek a mrazničiek[/quote] Snaha o rozpad EU je evidentně velmi silná! :)

Pokud jsem to zachytil správně, tak Evropská uhnije tlačí členské státy, aby producenti prodávali na “burzu” a spotřebitelé nakupovali z této burzy.

Tak ono je to ještě o něco zajímavější.
Ten parazitický řetězec je delší než jsem počítal.


Výrobce energie --> Provozovatel distribuční sítě --> Dodavatel poslední instance --> Koncový dodavatel/přeprodejce


Aby to nebylo tak jednoduché, ukazuje se, že dnes krachující "koncový dodavatel" Bohemia Energy (založeno 2005!) účinkuje jako "skupina" pod těmito nálepkami:
Bohemia Energy
Comfort Energy
Energie ČS
Europe Easy Energy
X Energie


A takových "Bohemia" máme na trhu v ČR několik...


Zajímavý je pojem "Dodavatel poslední instance"
Pro elektřínu
i. E.ON Česká republika
ii. Pražská energetika
iii. ČEZ Prodej
Pro plyn
i. E.ON Česká republika
ii. Pražská plynárenská
iii. Innogy Česká republika


Až tak je to prosté, víc toho není, všechno ostatní jsou "slupky" a "vozidla" pro "obchodníky s teplou vodou"...
Detaily zde
https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/bohemia-energy-cinnost-konci-energie-dodavatel.A211013_110441_ekonomika_ijan


Poznámka:
i. "Bohemia Energy" údajně působí i na Slovensku.
ii. Majitel firmy "Bohemia Energy" Jiří Písařík s rodinou je podle loňského žebříčku časopisu Forbes 32. nejbohatším Čechem s majetkem 7.3 miliardy korun.
iii. ano, "Bohemia Energy" je ta firma, co má v TV reklmy s hercem Liškou
https://www.mediaguru.cz/clanky/2021/03/bohemia-energy-pokracuje-v-kampani-s-liskou-a-danielem/


[quote="pid:36149, uid:240"]Pokud jsem to zachytil správně, tak Evropská uhnije tlačí členské státy, aby producenti prodávali na “burzu” a spotřebitelé nakupovali z této burzy.[/quote] Tak ono je to ještě o něco zajímavější. Ten parazitický řetězec je delší než jsem počítal. Výrobce energie --> Provozovatel distribuční sítě --> Dodavatel poslední instance --> Koncový dodavatel/přeprodejce Aby to nebylo tak jednoduché, ukazuje se, že dnes krachující "koncový dodavatel" Bohemia Energy (založeno 2005!) účinkuje jako "skupina" pod těmito nálepkami: Bohemia Energy Comfort Energy Energie ČS Europe Easy Energy X Energie A takových "Bohemia" máme na trhu v ČR několik... Zajímavý je pojem "Dodavatel poslední instance" Pro elektřínu i. E.ON Česká republika ii. Pražská energetika iii. ČEZ Prodej Pro plyn i. E.ON Česká republika ii. Pražská plynárenská iii. Innogy Česká republika Až tak je to prosté, víc toho není, všechno ostatní jsou "slupky" a "vozidla" pro "obchodníky s teplou vodou"... Detaily zde https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/bohemia-energy-cinnost-konci-energie-dodavatel.A211013_110441_ekonomika_ijan Poznámka: i. "Bohemia Energy" údajně působí i na Slovensku. ii. Majitel firmy "Bohemia Energy" Jiří Písařík s rodinou je podle loňského žebříčku časopisu Forbes 32. nejbohatším Čechem s majetkem 7.3 miliardy korun. iii. ano, "Bohemia Energy" je ta firma, co má v TV reklmy s hercem Liškou https://www.mediaguru.cz/clanky/2021/03/bohemia-energy-pokracuje-v-kampani-s-liskou-a-danielem/
12
11.43k
117
39
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept