Zahraničná politika
Európska únia

Podľa Merkelovej vraj na samite EÚ s Covid pasmi súhlasili všetci.


Nemecká kancelárka Angela Merkelová počas štvrtkového virtuálneho stretnutia členských štátov EÚ tvrdila, že v Európskej únii existuje jednomyseľná dohoda o zavedení Covidového pasu. Pasu, ktorí potvrdzuje očkovanie vakcínou proti koronavírusu, informuje Breitbart.


Merkelová po stretnutí európskych vodcov uviedla, že „všetci súhlasili s tým, že potrebujeme digitálny očkovací preukaz“. Uistila, že takýto systém je možné zaviesť už v lete. Tvrdila však, že zavedenie očkovacieho pasu „neznamená, že môžu cestovať iba tí, ktorí majú očkovací pas“.


V rámci EÚ zatiaľ nedošlo k nijakej dohode o štandardizovanom systéme. Predsedníčka EK von der Leyenová uviedla, že Komisia pracuje na vytvorení „brány pre interoperabilitu medzi národmi“.


Takže členské štáty budú „musieť konať rýchlo,“ ak chcú začať vydávať pasy ešte pred letom. Európska únia k dnešnému dňu zaočkovala iba osem percent svojej populácie, v porovnaní s takmer 30 percentami v Británii .
https://www.hlavnydennik.sk/2021/02/26/podla-merkelovej-vraj-na-samite-eu-s-covid-pasmi-suhlasili-vsetci-takze-v-lete-do-krcmy-s-pasom/


**Podľa Merkelovej vraj na samite EÚ s Covid pasmi súhlasili všetci.** Nemecká kancelárka Angela Merkelová počas štvrtkového virtuálneho stretnutia členských štátov EÚ tvrdila, že v Európskej únii existuje jednomyseľná dohoda o zavedení Covidového pasu. Pasu, ktorí potvrdzuje očkovanie vakcínou proti koronavírusu, informuje Breitbart. Merkelová po stretnutí európskych vodcov uviedla, že „všetci súhlasili s tým, že potrebujeme digitálny očkovací preukaz“. Uistila, že takýto systém je možné zaviesť už v lete. Tvrdila však, že zavedenie očkovacieho pasu „neznamená, že môžu cestovať iba tí, ktorí majú očkovací pas“. V rámci EÚ zatiaľ nedošlo k nijakej dohode o štandardizovanom systéme. Predsedníčka EK von der Leyenová uviedla, že Komisia pracuje na vytvorení „brány pre interoperabilitu medzi národmi“. Takže členské štáty budú „musieť konať rýchlo,“ ak chcú začať vydávať pasy ešte pred letom. Európska únia k dnešnému dňu zaočkovala iba osem percent svojej populácie, v porovnaní s takmer 30 percentami v Británii . https://www.hlavnydennik.sk/2021/02/26/podla-merkelovej-vraj-na-samite-eu-s-covid-pasmi-suhlasili-vsetci-takze-v-lete-do-krcmy-s-pasom/
Upravené 12. 3. 2021 o 05:28

Veľvyslanci pri EÚ sa dohodli na nových sankciách za porušovanie ľudských práv
Zahŕňa jednotlivcov z rôznych krajín vrátane Číny a Ruska


Veľvyslanci 27 členských štátov EÚ sa dohodli na nových sankciách proti jednotlivcom vrátane ruských občanov, ktorí sú podľa názoru komunity zodpovední za porušovanie ľudských práv. Korešpondenta TASS o tom vo štvrtok informoval zdroj z delegácie jednej z európskych krajín v Rade EÚ.


„Stáli predstavitelia sa predtým dohodli na novej čiernej listine porušovania ľudských práv, ktorá zahŕňa jednotlivcov z rôznych krajín vrátane Číny, Líbye a Ruska,“ uviedol. Podľa diplomata sa predpokladá, že toto rozhodnutie bude schválené na nasledujúcom stretnutí ministrov zahraničných vecí EÚ, ktoré sa bude konať 22. marca.


Ako pre agentúru TASS uviedol ďalší zdroj z inštitúcií EÚ, nové reštriktívne opatrenia sa s najväčšou pravdepodobnosťou týkajú „porušovania ľudských práv na Kryme“. "Pokiaľ viem, Rusi sa objavujú v novom zozname, ktorý sa konkrétne týka ľudských práv na Kryme," uviedol.


2 marca Európska únia prvýkrát zaviedla sankcie ako súčasť svojho nového mechanizmu porušovania ľudských práv. Brusel zaradil na čiernu listinu štyroch ruských občanov - generálneho prokurátora Igora Krasnova, šéfa vyšetrovacieho výboru Alexandra Bastrykina, šéfa federálnej trestnej služby Alexandra Kalašnikova a veliteľa ruskej gardy Viktora Zolotova. Všetci sú podľa komunity zodpovední za presvedčenie blogera Alexeja Navaľného.
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/10885799


Veľvyslanci pri EÚ sa dohodli na nových sankciách za porušovanie ľudských práv Zahŕňa jednotlivcov z rôznych krajín vrátane Číny a Ruska Veľvyslanci 27 členských štátov EÚ sa dohodli na nových sankciách proti jednotlivcom vrátane ruských občanov, ktorí sú podľa názoru komunity zodpovední za porušovanie ľudských práv. Korešpondenta TASS o tom vo štvrtok informoval zdroj z delegácie jednej z európskych krajín v Rade EÚ. „Stáli predstavitelia sa predtým dohodli na novej čiernej listine porušovania ľudských práv, ktorá zahŕňa jednotlivcov z rôznych krajín vrátane Číny, Líbye a Ruska,“ uviedol. Podľa diplomata sa predpokladá, že toto rozhodnutie bude schválené na nasledujúcom stretnutí ministrov zahraničných vecí EÚ, ktoré sa bude konať 22. marca. Ako pre agentúru TASS uviedol ďalší zdroj z inštitúcií EÚ, nové reštriktívne opatrenia sa s najväčšou pravdepodobnosťou týkajú „porušovania ľudských práv na Kryme“. "Pokiaľ viem, Rusi sa objavujú v novom zozname, ktorý sa konkrétne týka ľudských práv na Kryme," uviedol. 2 marca Európska únia prvýkrát zaviedla sankcie ako súčasť svojho nového mechanizmu porušovania ľudských práv. Brusel zaradil na čiernu listinu štyroch ruských občanov - generálneho prokurátora Igora Krasnova, šéfa vyšetrovacieho výboru Alexandra Bastrykina, šéfa federálnej trestnej služby Alexandra Kalašnikova a veliteľa ruskej gardy Viktora Zolotova. Všetci sú podľa komunity zodpovední za presvedčenie blogera Alexeja Navaľného. https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/10885799
Upravené 12. 3. 2021 o 05:29

Európsky parlament (EP) vo štvrtok prijal nelegislatívne uznesenie, prostredníctvom ktorého vyhlásil celú Európsku úniu za zónu slobody pre LGBTIQ osoby.


Zo 14 slovenských europoslancov hlasovalo 12, pričom ôsmi uznesenie podporili a štyria boli proti.


https://www.teraz.sk/slovensko/slovenski-europoslanci-o-uzneseni-eu/534234-clanok.html


Európsky parlament (EP) vo štvrtok prijal nelegislatívne uznesenie, prostredníctvom ktorého vyhlásil celú Európsku úniu za zónu slobody pre LGBTIQ osoby. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Zo 14 slovenských europoslancov hlasovalo 12, pričom ôsmi uznesenie podporili a štyria boli proti. https://www.teraz.sk/slovensko/slovenski-europoslanci-o-uzneseni-eu/534234-clanok.html

Borrell uviedol, že ministri zahraničných vecí EÚ budú rokovať o „vojenskej aktivite Ruska okolo Ukrajiny“


V súvislosti s vyhláseniami ukrajinskej armády o nahromadení ruských síl pri hraniciach s Ukrajinou z toho v posledných dňoch opakovane vyjadrili znepokojenie predstavitelia západných krajín.


Ministri zahraničných vecí 27 krajín EÚ budú na nasledujúcom stretnutí rokovať o údajnej „vojenskej aktivite Ruska okolo Ukrajiny“. Uviedol to v nedeľu šéf diplomacie EÚ Josep Borrell po telefonickom rozhovore so svojím ukrajinským náprotivkom Dmitrijom Kulebom.


"Hovoril som s ukrajinským ministrom zahraničných vecí Dmytrom Kulebom. S vážnymi obavami sledujem ruskú vojenskú aktivitu okolo Ukrajiny. Na budúcom stretnutí budeme s Dmytrom Kulebom a ministrami zahraničných vecí EÚ pokračovať v rokovaniach," napísal na twitteri.


V súvislosti s vyhláseniami ukrajinskej armády o nahromadení ruských síl pozdĺž hraníc s Ukrajinou z toho v posledných dňoch opakovane vyjadrili znepokojenie predstavitelia západných krajín. Ako vo štvrtok uviedol tlačový tajomník ruského prezidenta Dmitrij Peskov, pohyb ruských vojsk cez územie Ruska by nemal obťažovať ďalšie štáty, pretože ich nijako neohrozuje. Zdôraznil tiež, že to, čo sa deje na Donbase, je vnútorný ukrajinský konflikt, ktorého sa ruské jednotky nikdy nezúčastnili.


Koncom februára sa situácia na Donbase skomplikovala, takmer každý deň sa v regióne zaznamenávali streľby, a to aj pomocou mínometov a granátometov. Strany si vzájomné zhoršenie vyčítali.


https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11067043


**Borrell uviedol, že ministri zahraničných vecí EÚ budú rokovať o „vojenskej aktivite Ruska okolo Ukrajiny“** V súvislosti s vyhláseniami ukrajinskej armády o nahromadení ruských síl pri hraniciach s Ukrajinou z toho v posledných dňoch opakovane vyjadrili znepokojenie predstavitelia západných krajín. Ministri zahraničných vecí 27 krajín EÚ budú na nasledujúcom stretnutí rokovať o údajnej „vojenskej aktivite Ruska okolo Ukrajiny“. Uviedol to v nedeľu šéf diplomacie EÚ Josep Borrell po telefonickom rozhovore so svojím ukrajinským náprotivkom Dmitrijom Kulebom. "Hovoril som s ukrajinským ministrom zahraničných vecí Dmytrom Kulebom. S vážnymi obavami sledujem ruskú vojenskú aktivitu okolo Ukrajiny. Na budúcom stretnutí budeme s Dmytrom Kulebom a ministrami zahraničných vecí EÚ pokračovať v rokovaniach," napísal na twitteri. V súvislosti s vyhláseniami ukrajinskej armády o nahromadení ruských síl pozdĺž hraníc s Ukrajinou z toho v posledných dňoch opakovane vyjadrili znepokojenie predstavitelia západných krajín. Ako vo štvrtok uviedol tlačový tajomník ruského prezidenta Dmitrij Peskov, pohyb ruských vojsk cez územie Ruska by nemal obťažovať ďalšie štáty, pretože ich nijako neohrozuje. Zdôraznil tiež, že to, čo sa deje na Donbase, je vnútorný ukrajinský konflikt, ktorého sa ruské jednotky nikdy nezúčastnili. Koncom februára sa situácia na Donbase skomplikovala, takmer každý deň sa v regióne zaznamenávali streľby, a to aj pomocou mínometov a granátometov. Strany si vzájomné zhoršenie vyčítali. https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11067043

EP prijal rezolúciu požadujúcu odpojenie RF od spoločnosti SWIFT v prípade jej „invázie na Ukrajinu“


Európsky parlament (EP) prijal rezolúciu o Ruskej federácii požadujúcej sankcie proti spoločnosti Nord Stream 2, spoločnosti Rosatom, „ruským oligarchom“, ako aj o odpojení Ruskej federácie od medzinárodného platobného systému SWIFT v prípade „invázie na Ukrajinu“ . “ Uvádza sa to v texte uznesenia, o schválení ktorého poslanci hlasovali vo štvrtok na schôdzi v Bruseli. Za uznesenie hlasovalo 569 poslancov zo 682 prítomných, 67 bolo proti.


„Európsky parlament požaduje, aby Európska únia znížila svoju závislosť na energetickom sektore od Ruska, a vyzýva inštitúcie EÚ a členské štáty EÚ, aby zastavili dostavbu Nord Stream 2 a zastavili výstavbu jadrových elektrární spoločnosťou Rosatom, ktoré sú dané zmiešané hodnotenia v EÚ, “uvádza sa v dokumente.


„Ak sa vojenské nasadenie [na hraniciach s Ukrajinou] zmení na inváziu Ruskej federácie na Ukrajinu, dovoz ropy a zemného plynu z Ruska by sa mal okamžite zastaviť, Rusko by malo byť vylúčené z platobného systému SWIFT, všetok majetok ruských oligarchov by mal byť zastavený. zmrazené a ich víza by mali byť EÚ zrušené, “uvádza sa v uznesení.


„Európsky parlament vyzýva krajiny a inštitúcie EÚ, aby vyvinuli maximálne úsilie na obmedzenie strategických investícií Ruska v EÚ, ktoré môžu byť použité na podvratné akcie, oslabenie demokratických procesov a inštitúcií a šírenie korupcie. EP vyzýva Cyprus, Bulharsko a Maltu zrušiť svoje „zlaté pasy“, - podčiarknuté v texte.


Obvinenia proti Ruskej federácii


V tomto uznesení kladie Európsky parlament plnú zodpovednosť za zhoršenie vzťahov medzi EÚ a Ruskom na Moskvu, vyzýva ju, aby okamžite prepustila Alexeja Navaľného, ​​dala Ukrajine kontrolu nad Krymom, zabezpečila bezplatnú prepravu v Čiernom a Azovskom mori, splnila podmienky Minské dohody, ukončenie podpory ľudových republík Donbasu a „zastavenie provokácií“ proti EÚ, ako aj zrušenie zmien a doplnení ruskej ústavy, ktoré stanovili prioritu vnútroštátnych právnych predpisov pred medzinárodnými.


Uznesenie tiež uvádza zoznam všetkých aspektov obvinení z otravy Navalného v auguste 2020, ktoré údajne organizovali ruské špeciálne služby, a výbuchov v skladoch zbraní v Českej republike v roku 2014, pričom oba obvinenia považuje Európsky parlament za preukázané, neopodstatnené.


Európsky parlament tiež obvinil Moskvu z porušovania demokracie a útokov na ľudské práva v Rusku, agresie proti Ukrajine, organizovania útokov na územie Európskej únie vrátane použitia chemických zbraní, zasahovania do volebných procesov, využívania kybernetických útokov. a šírenie dezinformácií.


Moskva opakovane poprela uvedené obvinenia a poukázala na to, že sú neopodstatnené.


Navaľného prípad


Text rezolúcie zároveň okrem iného uvádza, že Navaľnyj bol údajne odsúdený pre obvinenie z „porušenia pravidiel výkonu podmienečného trestu v okamihu, keď sa po atentáte v Nemecku zotavoval“.


Simonovský súd v Moskve medzitým 2. februára rozhodol o nahradení podmienečného trestu skutočným za to, že Navaľnyj opakovane porušil lehotu na vystúpenie pri inšpekcii dávno predtým, ako bol v auguste 2020 poslaný do Nemecka. Podľa informácií, ktoré súdu poskytla Federálna väzenská služba, sa v roku 2020 Navaľnyj najmenej šesťkrát, dokonca ani pred ochorením, nedostavil na registráciu: 13. januára, 27. januára, 3. februára, 16. marca, 6. júla, 17. augusta . Pre každé porušenie boli na neho vydané oficiálne varovania. Federálna penitenciárna služba zároveň priamo informovala, že zohľadnila skutočnosť, že od 22. augusta sa Navaľnyj podrobuje liečbe na berlínskej klinike Charite.


V tej istej časti poslanci EP osobitne zdôraznili, že keďže Navaľnyj je väzeň, ruské orgány „nesú plnú zodpovednosť za jeho život a zdravie“.


Akčný plán


Európsky parlament vyzýva krajiny EÚ, aby vypracovali komplexnú stratégiu na potlačenie Ruska a koordinovali svoje kroky so všetkými štátmi priateľskými k EÚ, najmä s USA. Európsky parlament navrhuje poskytnúť Ukrajine intenzívnejšiu podporu vrátane vojenskej podpory a požaduje, aby sa pred súd dostali všetci ruskí funkcionári, ktorí sú podľa jeho názoru viazaní na vojnové zločiny na Ukrajine.


Európsky parlament tiež vyzýva Európsku úniu a jej členské štáty, aby rozšírili európsku pomoc a financovanie aktivít ruských opozičných štruktúr a organizácií pre ľudské práva, aby zjednodušili poskytovanie víz svojim predstaviteľom a v prípade potreby azylové právo v krajinách EÚ.


Poradný charakter


Toto uznesenie Európskeho parlamentu, rovnako ako všetky ostatné, má odporúčací charakter a nie je povinné ho vykonať ani v inštitúciách EÚ.


Počas stredajšej diskusie o tomto uznesení na zasadaní v Bruseli vedúci zahraničnopolitickej služby EÚ Josep Borrell v odpovedi na otázky poslancov poznamenal, že Európska komisia nemá kompetencie odpojiť Rusko od spoločnosti SWIFT alebo zastaviť výstavba Nord Stream 2, pretože SWIFT je súkromná organizácia. a Nord Stream 2 je komerčný projekt.


Témy odpojenia Ruska od spoločnosti SWIFT a blokovania Nord Stream 2 sa v Bruseli pravidelne kladú v období prehlbovania vzťahov s Ruskom v posledných rokoch. Prvýkrát Európsky parlament vyzval na odpojenie Ruskej federácie od systému medzibankových vyrovnaní v roku 2014 v rezolúcii prijatej po zjednotení Krymu s Ruskom.


https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11278153


EP prijal rezolúciu požadujúcu odpojenie RF od spoločnosti SWIFT v prípade jej „invázie na Ukrajinu“ ==================================================================================================== Európsky parlament (EP) prijal rezolúciu o Ruskej federácii požadujúcej sankcie proti spoločnosti Nord Stream 2, spoločnosti Rosatom, „ruským oligarchom“, ako aj o odpojení Ruskej federácie od medzinárodného platobného systému SWIFT v prípade „invázie na Ukrajinu“ . “ Uvádza sa to v texte uznesenia, o schválení ktorého poslanci hlasovali vo štvrtok na schôdzi v Bruseli. Za uznesenie hlasovalo 569 poslancov zo 682 prítomných, 67 bolo proti. „Európsky parlament požaduje, aby Európska únia znížila svoju závislosť na energetickom sektore od Ruska, a vyzýva inštitúcie EÚ a členské štáty EÚ, aby zastavili dostavbu Nord Stream 2 a zastavili výstavbu jadrových elektrární spoločnosťou Rosatom, ktoré sú dané zmiešané hodnotenia v EÚ, “uvádza sa v dokumente. „Ak sa vojenské nasadenie [na hraniciach s Ukrajinou] zmení na inváziu Ruskej federácie na Ukrajinu, dovoz ropy a zemného plynu z Ruska by sa mal okamžite zastaviť, Rusko by malo byť vylúčené z platobného systému SWIFT, všetok majetok ruských oligarchov by mal byť zastavený. zmrazené a ich víza by mali byť EÚ zrušené, “uvádza sa v uznesení. „Európsky parlament vyzýva krajiny a inštitúcie EÚ, aby vyvinuli maximálne úsilie na obmedzenie strategických investícií Ruska v EÚ, ktoré môžu byť použité na podvratné akcie, oslabenie demokratických procesov a inštitúcií a šírenie korupcie. EP vyzýva Cyprus, Bulharsko a Maltu zrušiť svoje „zlaté pasy“, - podčiarknuté v texte. **Obvinenia proti Ruskej federáci**i V tomto uznesení kladie Európsky parlament plnú zodpovednosť za zhoršenie vzťahov medzi EÚ a Ruskom na Moskvu, vyzýva ju, aby okamžite prepustila Alexeja Navaľného, ​​dala Ukrajine kontrolu nad Krymom, zabezpečila bezplatnú prepravu v Čiernom a Azovskom mori, splnila podmienky Minské dohody, ukončenie podpory ľudových republík Donbasu a „zastavenie provokácií“ proti EÚ, ako aj zrušenie zmien a doplnení ruskej ústavy, ktoré stanovili prioritu vnútroštátnych právnych predpisov pred medzinárodnými. Uznesenie tiež uvádza zoznam všetkých aspektov obvinení z otravy Navalného v auguste 2020, ktoré údajne organizovali ruské špeciálne služby, a výbuchov v skladoch zbraní v Českej republike v roku 2014, pričom oba obvinenia považuje Európsky parlament za preukázané, neopodstatnené. Európsky parlament tiež obvinil Moskvu z porušovania demokracie a útokov na ľudské práva v Rusku, agresie proti Ukrajine, organizovania útokov na územie Európskej únie vrátane použitia chemických zbraní, zasahovania do volebných procesov, využívania kybernetických útokov. a šírenie dezinformácií. Moskva opakovane poprela uvedené obvinenia a poukázala na to, že sú neopodstatnené. **Navaľného prípad** Text rezolúcie zároveň okrem iného uvádza, že Navaľnyj bol údajne odsúdený pre obvinenie z „porušenia pravidiel výkonu podmienečného trestu v okamihu, keď sa po atentáte v Nemecku zotavoval“. Simonovský súd v Moskve medzitým 2. februára rozhodol o nahradení podmienečného trestu skutočným za to, že Navaľnyj opakovane porušil lehotu na vystúpenie pri inšpekcii dávno predtým, ako bol v auguste 2020 poslaný do Nemecka. Podľa informácií, ktoré súdu poskytla Federálna väzenská služba, sa v roku 2020 Navaľnyj najmenej šesťkrát, dokonca ani pred ochorením, nedostavil na registráciu: 13. januára, 27. januára, 3. februára, 16. marca, 6. júla, 17. augusta . Pre každé porušenie boli na neho vydané oficiálne varovania. Federálna penitenciárna služba zároveň priamo informovala, že zohľadnila skutočnosť, že od 22. augusta sa Navaľnyj podrobuje liečbe na berlínskej klinike Charite. V tej istej časti poslanci EP osobitne zdôraznili, že keďže Navaľnyj je väzeň, ruské orgány „nesú plnú zodpovednosť za jeho život a zdravie“. **Akčný plán** Európsky parlament vyzýva krajiny EÚ, aby vypracovali komplexnú stratégiu na potlačenie Ruska a koordinovali svoje kroky so všetkými štátmi priateľskými k EÚ, najmä s USA. Európsky parlament navrhuje poskytnúť Ukrajine intenzívnejšiu podporu vrátane vojenskej podpory a požaduje, aby sa pred súd dostali všetci ruskí funkcionári, ktorí sú podľa jeho názoru viazaní na vojnové zločiny na Ukrajine. Európsky parlament tiež vyzýva Európsku úniu a jej členské štáty, aby rozšírili európsku pomoc a financovanie aktivít ruských opozičných štruktúr a organizácií pre ľudské práva, aby zjednodušili poskytovanie víz svojim predstaviteľom a v prípade potreby azylové právo v krajinách EÚ. **Poradný charakter** Toto uznesenie Európskeho parlamentu, rovnako ako všetky ostatné, má odporúčací charakter a nie je povinné ho vykonať ani v inštitúciách EÚ. Počas stredajšej diskusie o tomto uznesení na zasadaní v Bruseli vedúci zahraničnopolitickej služby EÚ Josep Borrell v odpovedi na otázky poslancov poznamenal, že Európska komisia nemá kompetencie odpojiť Rusko od spoločnosti SWIFT alebo zastaviť výstavba Nord Stream 2, pretože SWIFT je súkromná organizácia. a Nord Stream 2 je komerčný projekt. Témy odpojenia Ruska od spoločnosti SWIFT a blokovania Nord Stream 2 sa v Bruseli pravidelne kladú v období prehlbovania vzťahov s Ruskom v posledných rokoch. Prvýkrát Európsky parlament vyzval na odpojenie Ruskej federácie od systému medzibankových vyrovnaní v roku 2014 v rezolúcii prijatej po zjednotení Krymu s Ruskom. https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11278153

A čím bude Evropa platit za suroviny? Rublama?


A čím bude Evropa platit za suroviny? Rublama?

A čím bude Evropa platit za suroviny? Rublama?


To by bol fór...


[quote="pid:13888, uid:402"]A čím bude Evropa platit za suroviny? Rublama?[/quote] To by bol fór...

Moderátor

Člen Spolkového sněmu: Evropský parlament nemá pravomoc ukládat sankce


Evropský parlament nemá pravomoc rozhodovat o odpojení od mezinárodního platebního systému SWIFT nebo o ukončení výstavby plynovodu Nord Stream 2. Řekl to zástupce spolkového sněmu Waldemar Gerdt v rozhovoru pro „360“.


"Evropský parlament nemá pravomoc ani odpojovat SWIFT ani ukládat sankce." Nikdo mu takové povolení nedal, “zdůraznil Waldemar Gerdt.


Dodal, že v případě odmítnutí výstavby plynovodu Nord Stream 2 Německo bude muset zodpovědět. Berlín bude muset zaplatit pokutu 12 miliard eur a naléhavě hledat náhradu na pokrytí energetického deficitu. To vše vážně ovlivní ekonomickou situaci země.


„Zakáz SWIFT a zákaz Nord Streamu 2 jsou nerentabilní pro kohokoli, kromě třetí strany, která chce způsobit zmatek, devastaci a hlad,“ zdůraznil německý poslanec.
https://360tv.ru/news/mir/deputat-bundestaga-u-evroparlamenta-net-polnomochij-na-vvedenie-sanktsij/?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop


Ještě taková maličkost. EP léta tvrdil, že RF vede proti Ukrajině na Donbasu válku. Teď už to rvrzení neplatí? Vždyť odpojení RF od SWIFT podmiňuje "invazí RF na Ukrajinu". Já už jsem měl za to, že ruská vojska na ukrajinském Donbasu dávno jsou, vždyť nás o tom léta přesvědčovala mainstreamová média. Tak jak se věci mají? Byla tam ruská vojska nebo nebyla? Lhali nám tenkrát nebo lžou teď?


Včera se u Solovjova chechtali ohledně nápadu odpojit SWIFT.
Ptali se, jak Evropa bude platit za plyn a ropu, "bude hotovost dovážet na kolečkách"? smile


Člen Spolkového sněmu: Evropský parlament nemá pravomoc ukládat sankce Evropský parlament nemá pravomoc rozhodovat o odpojení od mezinárodního platebního systému SWIFT nebo o ukončení výstavby plynovodu Nord Stream 2. Řekl to zástupce spolkového sněmu Waldemar Gerdt v rozhovoru pro „360“. "Evropský parlament nemá pravomoc ani odpojovat SWIFT ani ukládat sankce." Nikdo mu takové povolení nedal, “zdůraznil Waldemar Gerdt. Dodal, že v případě odmítnutí výstavby plynovodu Nord Stream 2 Německo bude muset zodpovědět. Berlín bude muset zaplatit pokutu 12 miliard eur a naléhavě hledat náhradu na pokrytí energetického deficitu. To vše vážně ovlivní ekonomickou situaci země. „Zakáz SWIFT a zákaz Nord Streamu 2 jsou nerentabilní pro kohokoli, kromě třetí strany, která chce způsobit zmatek, devastaci a hlad,“ zdůraznil německý poslanec. https://360tv.ru/news/mir/deputat-bundestaga-u-evroparlamenta-net-polnomochij-na-vvedenie-sanktsij/?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop Ještě taková maličkost. EP léta tvrdil, že RF vede proti Ukrajině na Donbasu válku. Teď už to rvrzení neplatí? Vždyť odpojení RF od SWIFT podmiňuje "invazí RF na Ukrajinu". Já už jsem měl za to, že ruská vojska na ukrajinském Donbasu dávno jsou, vždyť nás o tom léta přesvědčovala mainstreamová média. Tak jak se věci mají? Byla tam ruská vojska nebo nebyla? Lhali nám tenkrát nebo lžou teď? Včera se u Solovjova chechtali ohledně nápadu odpojit SWIFT. Ptali se, jak Evropa bude platit za plyn a ropu, "bude hotovost dovážet na kolečkách"? :)

EP prijal rezolúciu požadujúcu odpojenie RF od spoločnosti SWIFT v prípade jej „invázie na Ukrajinu“

Príde mi to, ako keby si chromý bez 3 končatín pílil poslednú ústami.
Člen Spolkového sněmu: Evropský parlament nemá pravomoc ukládat sankce

Niektoré národnejšie orientované západné elity chápu, o čo tu ide a zdochnúť sa im za záujmy močiara nechce a korigujú.


[quote="pid:13876, uid:12"]EP prijal rezolúciu požadujúcu odpojenie RF od spoločnosti SWIFT v prípade jej „invázie na Ukrajinu“[/quote] Príde mi to, ako keby si chromý bez 3 končatín pílil poslednú ústami. [quote="pid:13929, uid:158"]Člen Spolkového sněmu: Evropský parlament nemá pravomoc ukládat sankce[/quote] Niektoré národnejšie orientované západné elity chápu, o čo tu ide a zdochnúť sa im za záujmy močiara nechce a korigujú.
Upravené 30. 4. 2021 o 12:10

https://www.hlavnespravy.sk/korupcny-skandal-v-bruseli-stelle-kyriakides-komisarke-eu-pre-zdravie-a-bezpecnost-potravin-pribudla-na-sukromnom-ucte-suma-4-miliony-eur/2519178


Korupčný škandál v Bruseli: Stelle Kyriakides, komisárke EÚ pre zdravie a bezpečnosť potravín, pribudla na súkromnom účte suma 4 milióny eur.
Správa cyperského Dvora auditorov však bez akýchkoľvek dôvodných pochybností konštatovala, že komisárka nebude schopná splatiť takú obrovskú sumu ani zo svojho platu, ani z iných zdrojov, takže ide o chabú obranu na zakrytie korupcie, ktorú zvolila po jej zadržaní.


Na Cypre sa pracuje s verziou, že tieto 4 milióny eur sú od farmaceutických spoločností za podpísanie nie obojstranne výhodných zmlúv, pretože novinári majú k dispozícii štyri zmluvy, ktoré už verejne kolujú a ich obsah je známy.


Komisárka podpisovala zmluvy so štyrmi farmaceutickými spoločnosťami v mene členských štátov Európskej únie : 1. Pfizer, 2. Moderna ( s touto spoločnosťou podpisovala zmluvu doma na Cypre ), 3. Sanofi, 4. Janssen.
Brusel mlčí, na rozdiel od Cypru to považuje iba za „podozrenie“, no a podozrenie predsa nemôže slúžiť ako dôkaz. Niekde sme to v týchto dňoch počuli, ale obrátene.
Komisárka presadzovala názor, že „Testy na COVID-19 sú stále potrebné, pretože samotné očkovanie nestačí a dala si za cieľ zvýšiť testovacie kapacity v členských štátoch EÚ a priamo pomáhať s nákupmi prostredníctvom spoločného zaobstarávania a osobitného financovania“.


Pani von der Leyen považovala pandémiu za skvelú príležitosť na rozšírenie právomocí Európskej únie. Politika v oblasti zdravia bola tradične vždy z veľkej časti vyhradená pre jednotlivé národné štáty. Pani von der Leyen však oznámila, že Európska únia teraz „buduje Európsku úniu zdravotníctva“.


Táto dáma a takisto pán Josep Borell sa môžu ocitnúť v ohrození. Jeden vysoko postavený bruselský predstaviteľ hovorí: Ak je záver, že Komisia bola nekompetentná, pokiaľ ide o otázku života a smrti, je to na rezignáciu. Bavorský politik Marcus Soder obvinil Európsku komisiu z nedostatku naliehavosti a typického byrokratického postupu Európskej únie“. Toľko citát.


https://www.hlavnespravy.sk/korupcny-skandal-v-bruseli-stelle-kyriakides-komisarke-eu-pre-zdravie-a-bezpecnost-potravin-pribudla-na-sukromnom-ucte-suma-4-miliony-eur/2519178 Korupčný škandál v Bruseli: Stelle Kyriakides, komisárke EÚ pre zdravie a bezpečnosť potravín, pribudla na súkromnom účte suma 4 milióny eur. Správa cyperského Dvora auditorov však bez akýchkoľvek dôvodných pochybností konštatovala, že komisárka nebude schopná splatiť takú obrovskú sumu ani zo svojho platu, ani z iných zdrojov, takže ide o chabú obranu na zakrytie korupcie, ktorú zvolila po jej zadržaní. Na Cypre sa pracuje s verziou, že tieto 4 milióny eur sú od farmaceutických spoločností za podpísanie nie obojstranne výhodných zmlúv, pretože novinári majú k dispozícii štyri zmluvy, ktoré už verejne kolujú a ich obsah je známy. Komisárka podpisovala zmluvy so štyrmi farmaceutickými spoločnosťami v mene členských štátov Európskej únie : 1. Pfizer, 2. Moderna ( s touto spoločnosťou podpisovala zmluvu doma na Cypre ), 3. Sanofi, 4. Janssen. Brusel mlčí, na rozdiel od Cypru to považuje iba za „podozrenie“, no a podozrenie predsa nemôže slúžiť ako dôkaz. Niekde sme to v týchto dňoch počuli, ale obrátene. Komisárka presadzovala názor, že „Testy na COVID-19 sú stále potrebné, pretože samotné očkovanie nestačí a dala si za cieľ zvýšiť testovacie kapacity v členských štátoch EÚ a priamo pomáhať s nákupmi prostredníctvom spoločného zaobstarávania a osobitného financovania“. Pani von der Leyen považovala pandémiu za skvelú príležitosť na rozšírenie právomocí Európskej únie. Politika v oblasti zdravia bola tradične vždy z veľkej časti vyhradená pre jednotlivé národné štáty. Pani von der Leyen však oznámila, že Európska únia teraz „buduje Európsku úniu zdravotníctva“. Táto dáma a takisto pán Josep Borell sa môžu ocitnúť v ohrození. Jeden vysoko postavený bruselský predstaviteľ hovorí: Ak je záver, že Komisia bola nekompetentná, pokiaľ ide o otázku života a smrti, je to na rezignáciu. Bavorský politik Marcus Soder obvinil Európsku komisiu z nedostatku naliehavosti a typického byrokratického postupu Európskej únie“. Toľko citát.

Ak je záver, že Komisia bola nekompetentná, pokiaľ ide o otázku života a smrti, je to na rezignáciu.
A následně na tribunál.


[quote="pid:13933, uid:94"]Ak je záver, že Komisia bola nekompetentná, pokiaľ ide o otázku života a smrti, je to na rezignáciu.[/quote]A následně na tribunál.

Von der Leyenová navrhla zavedení uhlíkové daně v celé EU. Ekonomové varují před sociálními otřesy


na nedávném bruselském summitu navrhla v rámci unijního klimatického balíčku celoevropské zavedení uhlíkové daně
pro odvětví dopravy a stavebnictví.
Dříve se unijní systém s emisními povolenkami omezoval jen na oblast energií, průmyslu a letectví.
Šéfka EK během jednání hlav států a předsedů vlád unijních zemí v Bruselu uvedla,
že považuje celoevropské zdanění emisí uhlíku z dopravy a z budov za nutné řešení
při dosažení Evropou stanoveného účelu snížit emise skleníkových plynů do roku 2030 o 55 procent ve srovnání s úrovněmi z roku 1990.
https://cz.sputniknews.com/20210530/von-der-leyenova-navrhla-zavedeni-uhlikove-dane-v-cele-eu-ekonomove-varuji-pred-socialnimi-otresy-14663928.html


Von der Leyenová navrhla zavedení uhlíkové daně v celé EU. Ekonomové varují před sociálními otřesy ================================================================================================== na nedávném bruselském summitu navrhla v rámci unijního klimatického balíčku celoevropské zavedení uhlíkové daně pro odvětví dopravy a stavebnictví. Dříve se unijní systém s emisními povolenkami omezoval jen na oblast energií, průmyslu a letectví. Šéfka EK během jednání hlav států a předsedů vlád unijních zemí v Bruselu uvedla, že považuje celoevropské zdanění emisí uhlíku z dopravy a z budov za nutné řešení při dosažení Evropou stanoveného účelu snížit emise skleníkových plynů do roku 2030 o 55 procent ve srovnání s úrovněmi z roku 1990. https://cz.sputniknews.com/20210530/von-der-leyenova-navrhla-zavedeni-uhlikove-dane-v-cele-eu-ekonomove-varuji-pred-socialnimi-otresy-14663928.html

Kam až zajde chystaná cenzura internetu, kterou zavádí Sorosovy loutky?


Nikdo totiž neví, jak daleko až cenzura hodlá zajít.
Evropská unie se chystá rozšířit svůj seznam potenciálních verbálních trestných činů a zahrnout nenávistné projevy šířené na různých internetových platformách, ale to, co EU ve skutečnosti definuje jako nenávistné projevy, by mohlo vést především ke kriminalizaci prohlášení kritických k masové muslimské invazi, islámu a multikulturalismu.


Komisař EU pro spravedlnost Didier Reynders tento týden oznámil, že Komise brzy předloží návrh na standardizaci právních předpisů o obtěžování a nenávisti na internetu v celém bloku. Až dosud byly tyto záležitosti v kompetenci jednotlivých států.
Brusel také snaží kontrolovat velké internetové společnosti, jako jsou Facebook, Twitter a Google. . . .
https://pravyprostor.cz/kam-az-zajde-chystana-cenzura-internetu-kterou-zavadi-sorosovy-loutky/


Kam až zajde chystaná cenzura internetu, kterou zavádí Sorosovy loutky? ----------------------------------------------------------------------- Nikdo totiž neví, jak daleko až cenzura hodlá zajít. Evropská unie se chystá rozšířit svůj seznam potenciálních verbálních trestných činů a zahrnout nenávistné projevy šířené na různých internetových platformách, ale to, co EU ve skutečnosti definuje jako nenávistné projevy, by mohlo vést především ke kriminalizaci prohlášení kritických k masové muslimské invazi, islámu a multikulturalismu. Komisař EU pro spravedlnost Didier Reynders tento týden oznámil, že Komise brzy předloží návrh na standardizaci právních předpisů o obtěžování a nenávisti na internetu v celém bloku. Až dosud byly tyto záležitosti v kompetenci jednotlivých států. Brusel také snaží kontrolovat velké internetové společnosti, jako jsou Facebook, Twitter a Google. . . . https://pravyprostor.cz/kam-az-zajde-chystana-cenzura-internetu-kterou-zavadi-sorosovy-loutky/
Evropská komise zažalovala Česko a Polsko. Vadí jí, že země nedovolují cizincům vstoupit do politických stran 

https://www.lidovky.cz/svet/ek-zazalovala-cesko-a-polsko-kvuli-tomu-ze-nedovoluji-cizincum-z-eu-vstupovat-d.A210609_124053_ln_zahranici_hetom


Evropská komise zažalovala Česko a Polsko. Vadí jí, že země nedovolují cizincům vstoupit do politických stran https://www.lidovky.cz/svet/ek-zazalovala-cesko-a-polsko-kvuli-tomu-ze-nedovoluji-cizincum-z-eu-vstupovat-d.A210609_124053_ln_zahranici_hetom
Upravené 10. 6. 2021 o 09:31
1.58k
13
8
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept