Politika v ČR
Bamlanivimab

Do České republiky dorazila zásilka experimentálního léku Bamlanivimab
Fakultní Thomayerova nemocnice bude centrálním místem pro výdej léku bamlanivimab od spol. Eli Lilly
https://www.ftn.cz/clanky/fakultni-thomayerova-nemocnice-bude-centralnim-mistem-pro-vydej-leku-bamlanivimab-od-spol-eli-lilly-1137/
Nový lék bamlanivimab dostala první pacientka v Česku, z nemocnice ji pustili domů
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/koronavirus-online/r~e70c7aa272bc11ebb0fa0cc47ab5f122/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=b-video&utm_term=position-0&utm_campaign=Aktualne
https://www.covid19.lilly.com/bamlanivimab
Bamlanivimab-LY-CoV555
Přeloženo z angličtiny-Bamlanivimab je monoklonální protilátka vyvinutá společností AbCellera Biologics a Eli Lilly jako léčba COVID-19. Droze bylo v listopadu 2020 uděleno povolení pro nouzové použití americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv
https://en.wikipedia.org/wiki/Bamlanivimab


Do České republiky dorazila zásilka experimentálního léku Bamlanivimab Fakultní Thomayerova nemocnice bude centrálním místem pro výdej léku bamlanivimab od spol. Eli Lilly https://www.ftn.cz/clanky/fakultni-thomayerova-nemocnice-bude-centralnim-mistem-pro-vydej-leku-bamlanivimab-od-spol-eli-lilly-1137/ Nový lék bamlanivimab dostala první pacientka v Česku, z nemocnice ji pustili domů https://zpravy.aktualne.cz/domaci/koronavirus-online/r~e70c7aa272bc11ebb0fa0cc47ab5f122/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=b-video&utm_term=position-0&utm_campaign=Aktualne https://www.covid19.lilly.com/bamlanivimab Bamlanivimab-LY-CoV555 Přeloženo z angličtiny-Bamlanivimab je monoklonální protilátka vyvinutá společností AbCellera Biologics a Eli Lilly jako léčba COVID-19. Droze bylo v listopadu 2020 uděleno povolení pro nouzové použití americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv https://en.wikipedia.org/wiki/Bamlanivimab

zásilka experimentálního léku Bamlanivimab

Bamlanivimab (doplněk: 1 kůra údajně 25000 Kč), to je něco jako
"chlora vuanda salara bandalara vuandara banda"

?:-]
"Bamlanivimab has not been approved, but has been authorized for emergency use by FDA"
Tedy stejný režim pro použití, jako u vakcín. Schváleno pro nouzové použití.
Zatímco Ivermectin, Isoprinosine a spol se běžně roky používají, akorát je zakázáno je nasazovat proti koronaviru, tj. je zakázáno jejich tzv. "užití léku mimo schválené indikace". Což se dá obejít :-)


Bamlanivimab contains man-made antibodies that are similar to the antibodies of patients who recovered from COVID-19.
Funguje na bázi "člověkem vyrobených" (syntetizovaných) protilátek.


Uf, ono to asi nebude žádná šmakuláda, podívejme se na postup výroby umělých monoklonálních (je to něco podobného nebo úplně jiného?) protilátek dle https://www.wikiskripta.eu/w/Monoklon%C3%A1ln%C3%AD_protil%C3%A1tka


"Postup při umělé výrobě monoklonálních protilátek
Nejjednodušší by samozřejmě bylo, kdybychom byli schopni kultivovat požadované jednotlivé klony aktivovaných B-lymfocytů a z nich pak získávat řadu různých protilátek. Problémem ale je, že samotné lymfocyty v kultuře rostou velmi pomalu a také rychle podléhají zániku. Naproti tomu výše zmíněná nádorová forma plazmocytu (myelomová buňka) má ideální vlastnosti pro kultivaci in vitro. Jako každá nádorová buňka se snadno a rychle dělí a má dlouhou životnost. Myelomové buňky získáme v laboratorních podmínkách pomocí jejich indukce u pokusných zvířat po intraperitoneální aplikaci injekce minerálního oleje. Minerální olej u experimentálních zvířat působí jako karcinogen a některé plazmocyty se přemění v nádorové buňky myelomu, které lze pak snadno odebrat a kultivovat. Zatím ale neprodukují požadované monoklonální protilátky. Je třeba je ještě zfúzovat s požadovaným klonem B-lymfocytů. Z této fúze vznikne hybridní buňka, která se příznačně nazývá hybridom. Hybridom si zachoval vlastnosti myelomových buněk i B-lymfocytů, rychle se dělí, je téměř nesmrtelný a produkuje protilátky B-lymfocytu použitého při fúzi. "


[quote="pid:4981, uid:78"]zásilka experimentálního léku Bamlanivimab[/quote] Bamlanivimab (doplněk: 1 kůra údajně 25000 Kč), to je něco jako [quote="pid:3289, uid:77"]"chlora vuanda salara bandalara vuandara banda"[/quote] ?:-] "Bamlanivimab has not been approved, but has been authorized for emergency use by FDA" Tedy stejný režim pro použití, jako u vakcín. Schváleno pro nouzové použití. Zatímco Ivermectin, Isoprinosine a spol se běžně roky používají, akorát je zakázáno je nasazovat proti koronaviru, tj. je zakázáno jejich tzv. "užití léku mimo schválené indikace". Což se dá obejít :-) Bamlanivimab contains man-made antibodies that are similar to the antibodies of patients who recovered from COVID-19. Funguje na bázi "člověkem vyrobených" (syntetizovaných) protilátek. Uf, ono to asi nebude žádná šmakuláda, podívejme se na postup výroby umělých monoklonálních (je to něco podobného nebo úplně jiného?) protilátek dle https://www.wikiskripta.eu/w/Monoklon%C3%A1ln%C3%AD_protil%C3%A1tka "Postup při umělé výrobě monoklonálních protilátek Nejjednodušší by samozřejmě bylo, kdybychom byli schopni kultivovat požadované jednotlivé klony aktivovaných B-lymfocytů a z nich pak získávat řadu různých protilátek. Problémem ale je, že samotné lymfocyty v kultuře rostou velmi pomalu a také rychle podléhají zániku. Naproti tomu výše zmíněná **nádorová forma plazmocytu (myelomová buňka)** má ideální vlastnosti pro kultivaci in vitro. Jako každá nádorová buňka se snadno a rychle dělí a má dlouhou životnost. Myelomové buňky získáme v laboratorních podmínkách pomocí jejich indukce u pokusných zvířat po intraperitoneální aplikaci injekce minerálního oleje. **Minerální olej u experimentálních zvířat působí jako karcinogen a některé plazmocyty se přemění v nádorové buňky myelomu, které lze pak snadno odebrat a kultivovat.** Zatím ale neprodukují požadované monoklonální protilátky. Je třeba je ještě **zfúzovat** s požadovaným klonem B-lymfocytů. Z této fúze vznikne hybridní buňka, která se příznačně nazývá hybridom. Hybridom si zachoval vlastnosti myelomových buněk i B-lymfocytů, rychle se dělí, **je téměř nesmrtelný** a produkuje protilátky B-lymfocytu použitého při fúzi. "
Upravené 26. 2. 2021 o 19:34

Chápu to dobře, že vás to vyléčí z nemoci, ale následně můžete dostat rakovinu? Nejsem doktor, nerozumím tomu. Našel by se někdo, kdo by ten proces laicky vysvětlil? Jinak na firmu Ely Lilly bych si dával bacha. Doporučuji k přečtení John Virapen - Nežádoucí účinek-smrt.


Chápu to dobře, že vás to vyléčí z nemoci, ale následně můžete dostat rakovinu? Nejsem doktor, nerozumím tomu. Našel by se někdo, kdo by ten proces laicky vysvětlil? Jinak na firmu Ely Lilly bych si dával bacha. Doporučuji k přečtení John Virapen - Nežádoucí účinek-smrt.

Blahoslavený chudý duchem ten , který uvěří v dobrotu covid fašistů.
Vit. C , D , zinek a pro jeho lepší vstřebatelnost ještě vit. A.
A hlavně se nenechat izolovat od biosféry hadrem přes čumák.
Všechno jde tak nebo onak obcházet.


Blahoslavený chudý duchem ten , který uvěří v dobrotu covid fašistů. Vit. C , D , zinek a pro jeho lepší vstřebatelnost ještě vit. A. A hlavně se nenechat izolovat od biosféry hadrem přes čumák. Všechno jde tak nebo onak obcházet.

Chápu to dobře, že vás to vyléčí z nemoci, ale následně můžete dostat rakovinu?

To si úplně tvrdit netroufám, každopádně na jednu stranu je podezřelá do těla doprava “téměř nesmrtelných” buněk, které vznikly fúzí s rakovinovými buňkami zvířat.
Na druhou stranu mi přijde divné, že by tohle mohlo dělat paseku ve formě orálně podávaného prášku, když to není injekce.
Na třetí stranu mi zjevně něco uniká ohledně fungování orálně podávaných preparátů (protože protilátky ze zmíněného bambaly fungovat mají...).


[quote="pid:5062, uid:19"]Chápu to dobře, že vás to vyléčí z nemoci, ale následně můžete dostat rakovinu?[/quote] To si úplně tvrdit netroufám, každopádně na jednu stranu je podezřelá do těla doprava “téměř nesmrtelných” buněk, které vznikly fúzí s rakovinovými buňkami zvířat. Na druhou stranu mi přijde divné, že by tohle mohlo dělat paseku ve formě orálně podávaného prášku, když to není injekce. Na třetí stranu mi zjevně něco uniká ohledně fungování orálně podávaných preparátů (protože protilátky ze zmíněného bambaly fungovat mají...).
Upravené 27. 2. 2021 o 10:46

v CR to dali cloveku, ktory uz umieral....takze vtedy asi velmi uz nespekuluju...koniec koncov niektore druhy rakoviny sa daju liecit, ak su podchytene vcas


v CR to dali cloveku, ktory uz umieral....takze vtedy asi velmi uz nespekuluju...koniec koncov niektore druhy rakoviny sa daju liecit, ak su podchytene vcas

Chápu to dobře

Bamlanivimab je monoklonálna protilátka , je schválená len pre ambulantné podanie. Má sa preferovať podávanie pre vysoko rizikové skupiny. Nedoporučuje sa podávať pacientom v nemocnici ak potrebujú O2 liečbu ( môžu zhoršiť priebeh ochorenia - bola preto zastavená jedna štúdia) Samotná má slabý účinok preto sa doporučuje podávať spolu s etesevimab ( tiež protilátky)
Samotná výroba ako je hore popísaná je jedna zo zaužívaných biochemických syntetický metód. Lymfocyty vyrábajú normálne protilátky volajú sa plazmocyty. avšak prežívajú krátko preto sa používajú zvieracie nádorové ( plazmocyty), ktoré sú nesmrteľné. Do liečiva sa dostáva len syntetizovaná bielkovina a nie bunky. Ak by aj niekto apeloval, že čo ak... , tie bunky ( zvieracie) sú nezľučitelné s našim HLA systémom a imunita by ich rýchlo odstránila.
Ten liek v niektorých prípadoch môže pomáhať(štúdie len prebiehajú) ale nejedná sa o žiadny zázrak.
Pridám ešte video od kolegu z DS. Realita v nemocnici. Hovorí aj o liekoch, poukazuje postupy...
https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/734/nechcem-e%C5%A1te-zomrie%C5%A5-boj-proti-covid-19-v-dunajskostredskej-nemocnici


[quote="pid:5062, uid:19"]Chápu to dobře[/quote] Bamlanivimab je monoklonálna protilátka , je schválená len pre ambulantné podanie. Má sa preferovať podávanie pre vysoko rizikové skupiny. Nedoporučuje sa podávať pacientom v nemocnici ak potrebujú O2 liečbu ( môžu zhoršiť priebeh ochorenia - bola preto zastavená jedna štúdia) Samotná má slabý účinok preto sa doporučuje podávať spolu s etesevimab ( tiež protilátky) Samotná výroba ako je hore popísaná je jedna zo zaužívaných biochemických syntetický metód. Lymfocyty vyrábajú normálne protilátky volajú sa plazmocyty. avšak prežívajú krátko preto sa používajú zvieracie nádorové ( plazmocyty), ktoré sú nesmrteľné. Do liečiva sa dostáva len syntetizovaná bielkovina a nie bunky. Ak by aj niekto apeloval, že čo ak... , tie bunky ( zvieracie) sú nezľučitelné s našim HLA systémom a imunita by ich rýchlo odstránila. Ten liek v niektorých prípadoch môže pomáhať(štúdie len prebiehajú) ale nejedná sa o žiadny zázrak. Pridám ešte video od kolegu z DS. Realita v nemocnici. Hovorí aj o liekoch, poukazuje postupy... https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/734/nechcem-e%C5%A1te-zomrie%C5%A5-boj-proti-covid-19-v-dunajskostredskej-nemocnici
Upravené 27. 2. 2021 o 17:55

Děkuji @Tivurtij za vysvětlení.
Nevím sice, jak je zajištěno, že

Do liečiva sa dostáva len syntetizovaná bielkovina a nie bunky.

ale dejme tomu, že je to standardní technologie a není záměrem šířit rakovinné buňky.
Nejsem sice žádný “bojovník za práva zvířat”, ale dělat zvířatům rakovinu jako součást technologie mi přijde zvrhlé. Možná o tom jenom málo vím a umožňuje to zachraňovat lidské životy...

Ak by aj niekto apeloval, že čo ak... , tie bunky ( zvieracie) sú nezľučitelné s našimf HLA systémom a imunita by ich rýchlo odstránila.

Je otázka, jestli tohle dokáže imunitní systém “poštelovaný” pomocí mRNA vakcín nebo očkováním obecně...


Pridám ešte video od kolegu z DS.

Toto video u mne vyvolává více otázek než odpovědí.
Předně:
i. hudební podkres ve stylu “Záhada Blair Witch”
ii. na několika místech zvukový podkres typu “nízkofrekvenční bušení lidského srdce”
Metody podprahových manipulací.
Počítám, že toto video má spíše řídit než poskytovat info...
Jedna věc je realita zobrazená na videu, druhá věc je celkové aranžmá typu “všecko je to v hajzlu” (po shlédnutí videa 34 min mám chuť chodit v plynové masce a nechat se očkovat všemi typy vakcín).
Doktor co mluví, je ten typ, kterého bych si vybral, kdybych musel podstoupit nějaký zákrok. Dokonalý kliďas.
Bohužel, v rámci videa to vyznívá ve stylu “uspávač hadů”, chvílemi jsem přemýšlel, jestli je to reportáž z nemocnice nebo z márnice.


Taky mi přišlo divné, že většina personálu mluví maďarsky (lekl jsem se, jestli už to není tak zahraniční pomoc, jak hrozí v ČR i SR), ale nakonec tak mluvili i pacienti a uvědomil jsem si, že to bude dáno tím, že Dunajská Streda je blízko hranic.


Děkuji @Tivurtij za vysvětlení. Nevím sice, jak je zajištěno, že [quote="pid:5115, uid:182"]Do liečiva sa dostáva len syntetizovaná bielkovina a nie bunky.[/quote] ale dejme tomu, že je to standardní technologie a není záměrem šířit rakovinné buňky. Nejsem sice žádný “bojovník za práva zvířat”, ale dělat zvířatům rakovinu jako součást technologie mi přijde zvrhlé. Možná o tom jenom málo vím a umožňuje to zachraňovat lidské životy... [quote="pid:5115, uid:182"]Ak by aj niekto apeloval, že čo ak... , tie bunky ( zvieracie) sú nezľučitelné s našimf HLA systémom a imunita by ich rýchlo odstránila.[/quote] Je otázka, jestli tohle dokáže imunitní systém “poštelovaný” pomocí mRNA vakcín nebo očkováním obecně... [quote="pid:5115, uid:182"]Pridám ešte video od kolegu z DS.[/quote] Toto video u mne vyvolává více otázek než odpovědí. Předně: i. hudební podkres ve stylu “Záhada Blair Witch” ii. na několika místech zvukový podkres typu “nízkofrekvenční bušení lidského srdce” Metody podprahových manipulací. Počítám, že toto video má spíše řídit než poskytovat info... Jedna věc je realita zobrazená na videu, druhá věc je celkové aranžmá typu “všecko je to v hajzlu” (po shlédnutí videa 34 min mám chuť chodit v plynové masce a nechat se očkovat všemi typy vakcín). Doktor co mluví, je ten typ, kterého bych si vybral, kdybych musel podstoupit nějaký zákrok. Dokonalý kliďas. Bohužel, v rámci videa to vyznívá ve stylu “uspávač hadů”, chvílemi jsem přemýšlel, jestli je to reportáž z nemocnice nebo z márnice. Taky mi přišlo divné, že většina personálu mluví maďarsky (lekl jsem se, jestli už to není tak zahraniční pomoc, jak hrozí v ČR i SR), ale nakonec tak mluvili i pacienti a uvědomil jsem si, že to bude dáno tím, že Dunajská Streda je blízko hranic.

Počítám, že toto video má spíše řídit

Informácia je riadenie.
Dlho som rozmýšľal ako ukázať čo robíme na JIS, ARO. V nemocniciach je zákaz fotenia aj návštev, o covid zóne ani nehovorím. Takéto autentické video som na nete ešte veľmi nenašiel.
K videu. Ako intenzivista minimálne pri robote musíš byť kľuďas. Emócie prežíva človek až následne. Prakticky robíme to isté ako vidíš v tom dokumente. Aj pocity prežívame rovnaké. Kolega je úprimný.


[quote="pid:5134, uid:240"]Počítám, že toto video má spíše řídit[/quote] Informácia je riadenie. Dlho som rozmýšľal ako ukázať čo robíme na JIS, ARO. V nemocniciach je zákaz fotenia aj návštev, o covid zóne ani nehovorím. Takéto autentické video som na nete ešte veľmi nenašiel. K videu. Ako intenzivista minimálne pri robote musíš byť kľuďas. Emócie prežíva človek až následne. Prakticky robíme to isté ako vidíš v tom dokumente. Aj pocity prežívame rovnaké. Kolega je úprimný.

Kolega je úprimný.

Ok.
Pro koho pracuje ten doktor - to jsem viděl na videu.
Pro koho pracuje tvůrce videa - https://parameter.sk​ - by bylo zajímavé vědět.
Z tohoto pohledu mi video přijde jako posvěcování zběsilé činnosti Matoviče.


[quote="pid:5169, uid:182"]Kolega je úprimný.[/quote] Ok. Pro koho pracuje ten doktor - to jsem viděl na videu. Pro koho pracuje tvůrce videa - https://parameter.sk​ - by bylo zajímavé vědět. Z tohoto pohledu mi video přijde jako posvěcování zběsilé činnosti Matoviče.

Dlho som rozmýšľal ako ukázať čo robíme na JIS, ARO. V nemocniciach je zákaz fotenia aj návštev, o covid zóne ani nehovorím.

Veď to. Táto myšlienka mi napadne vždy, keď niekto niekoho posiela pozrieť sa do nemocníc na oddelenia... Aj keby niekto chcel sa presvedčiť, tak ho tam nepustia. A práve takéto videá a reportáže v éteri chýbajú.


Dnes je reč o tom, že napriek rôznym opatreniam počet kovidových pacientov v nemocniciach stúpa. Mnohí tomu nerozumejú. Ale neverím, že je to tajomstvom aj pre vládu, ktorá má iné možnosti prístupu k údajom z nemocníc a iné možnosti analytík. Pri správnej práci so štatistickými dátami sa dôvody nárastu pacientov v nemocniciach musia odhaliť.


Osobne mám však podozrenie, že Matovičova vláda nechce efektívne manažovať túto pandémiu, a plánuje čo najdlhšie existovať v núdzovom stave. Iba predstieraným amaterizmom predlžuje agóniu.


[quote="pid:5169, uid:182"]Dlho som rozmýšľal ako ukázať čo robíme na JIS, ARO. V nemocniciach je zákaz fotenia aj návštev, o covid zóne ani nehovorím.[/quote] Veď to. Táto myšlienka mi napadne vždy, keď niekto niekoho posiela pozrieť sa do nemocníc na oddelenia... Aj keby niekto chcel sa presvedčiť, tak ho tam nepustia. A práve takéto videá a reportáže v éteri chýbajú. Dnes je reč o tom, že napriek rôznym opatreniam počet kovidových pacientov v nemocniciach stúpa. Mnohí tomu nerozumejú. Ale neverím, že je to tajomstvom aj pre vládu, ktorá má iné možnosti prístupu k údajom z nemocníc a iné možnosti analytík. Pri správnej práci so štatistickými dátami sa dôvody nárastu pacientov v nemocniciach musia odhaliť. Osobne mám však podozrenie, že Matovičova vláda nechce efektívne manažovať túto pandémiu, a plánuje čo najdlhšie existovať v núdzovom stave. Iba predstieraným amaterizmom predlžuje agóniu.

Osobne mám však podozrenie, že Matovičova vláda nechce efektívne manažovať túto pandémiu, a plánuje čo najdlhšie existovať v núdzovom stave. Iba predstieraným amaterizmom predlžuje agóniu.


Aj mne to napadlo a vidím v tom prsty GP.


[quote="pid:5250, uid:6"]Osobne mám však podozrenie, že Matovičova vláda nechce efektívne manažovať túto pandémiu, a plánuje čo najdlhšie existovať v núdzovom stave. Iba predstieraným amaterizmom predlžuje agóniu.[/quote] Aj mne to napadlo a vidím v tom prsty GP.

Moderátor

1.09k
11
8
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept