Zdravie a záhrada
Borax

Na starej vode nekto písal o Boraxe, že ho aj používa. No už si nepamätám kto.
Mám stiahnutú aj diskusiu, ale zabudla som heslo, ak niekto viete, tak vás poprosím napísať.
Ale pátrala saom a našla nejaké info, tak posúvam:
https://www.biosferaklub.info/konspiracia-okolo-boraxu/


Ako bolo zakázané liečenie artritídy
z článku:
Liečba artritídy Rexa Newnhama
V 1960 sa u Rexa Newhnama, doktora osteopatie, doktora prírodnej medicíny, vyvinula artritída. V tom čase bol vedcom pôdoznalcom a šľachtiteľom rastlín v Perthe v západnej Austrálii. Konvenčné lieky nepomáhali, a preto hľadal príčinu v chémii rastlín. Uvedomil si, že rastliny v tejto oblasti boli dosť chudobné na minerály. Keďže vedel, že bór podporuje metabolizmus vápnika v rastlinách, rozhodol sa to vyskúšať. Začal užívať 30 mg boraxu denne a po troch týždňoch zmizli všetky bolesti, opuchy a stuhnutosť.


O svojom objave povedal orgánom verejného zdravotníctva a lekárskej fakulty, ale nemali o to záujem. Niektorí ľudia s artritídou však boli nadšení, keď sa začali mať lepšie. Iní sa báli vziať si niečo so štítkom jedu na obale čo bolo určené na likvidáciu švábov a mravcov. Nakoniec Newhnam vyrobil pilulky s bezpečným a efektívnym množstvom bóraxu.


V priebehu piatich rokov a iba z ruky do ruky predával 10 000 fliaš mesačne. Už to nezvládal a požiadal farmaceutickú spoločnosť o jeho predaj. A to bola veľká chyba. Naznačili mu, že sa tým nahradia drahšie lieky a znížia sa ich marže. Stalo sa to, že mali zástupcov vo vládnych zdravotníckych výboroch a dosiahli toho, aby Austrália prijala výnos v roku 1981, ktorý vyhlásil bór a jeho zlúčeniny za jedy v akejkoľvek koncentrácii. Za predaj jedu, ktorý úspešne zastavil šírenie jeho liečby artritídy v Austrálii, dostal Newhnam pokutu 1 000 dolárov.


Veľká časť jeho neskoršieho výskumu sa zamerala na vzťah medzi hladinami bóru v pôde a artritídou. Zistil napríklad, že tradičné ostrovy cukrovej trstiny majú veľmi nízku hladinu bóru v pôde v dôsledku dlhodobého intenzívneho používania hnojív. Jamajka má najnižšiu hladinu bóru a výskyt artritídy okolo 70 %. Ďalej nasleduje Maurícius s veľmi nízkym obsahom bóru a 50 % artritídou. Denný príjem bóru v týchto krajinách je menej ako 1 mg/deň.


Všetky liečebné rezorty, o ktorých sa predpokladá, že liečia artritídu, majú v skutočnosti veľmi vysoké hladiny bóru. Vysoký je tiež v Izraeli s odhadovaným denným príjmom bóru 5 až 8 mg a iba 0,5 až 1 % artritídy.


Analýza kostí ukázala, že obsah bóru v artritických kĺboch ​​a blízkych kostiach je iba polovičný ako obsah bóru v zdravých kĺboch. Rovnako aj synoviálna tekutina, ktorá maže kĺby a dodáva chrupavke živiny, má pri artritíde kĺbov nedostatok bóru. Po pridaní bóru boli kosti oveľa tvrdšie a chirurgovia ich vedeli ťažšie rozpíliť. Pri doplnení bóru sa zlomeniny kostí liečia asi dvakrát rýchlejšie ako normálne u ľudí a zvierat.


Borax je tiež účinný pri iných formách artritídy, ako je reumatoidná artritída, juvenilná artritída a systémový lupus erythematosus. Napríklad doktor Newnham pozoroval mladé dievča vo veku 9 mesiacov s juvenilnou artritídou. Dokázal ju vyliečiť za 2 týždne.


Napísal, že ľudia sa zvyčajne môžu zbaviť bolesti, opuchov a stuhnutia asi za 1 – 3 mesiace. Môžu potom znížiť liečbu z 3 na 1 bórové tablety (3 mg každá) denne ako udržiavaciu dávku, aby sa zabránilo akejkoľvek budúcej artritíde. Ďalej uviedol, že u pacientov s reumatoidnou artritídou sa zvyčajne vyskytuje Herxheimerova reakcia a že je to vždy dobrý prognostický znak. Mala by byť výrazná a po ďalších 2 – 3 týždňoch bolesť, opuch a stuhnutosť zmiznú.


Toto vyhlásenie mi prišlo nielen zaujímavé, ale aj prekvapujúce. Herxheimerova reakcia je skoré zhoršenie príznakov so zvýšenou bolesťou. Je to zvyčajne spôsobené toxínmi, ktoré uvoľňujú zabitá Candida a Mycoplasma. To je v antimikrobiálnej liečbe veľmi časté a borax je určite mimoriadne dobrý a silný fungicíd. Čo ma prekvapuje, je, že tento fungicídny účinok môže byť prítomný aj pri tejto dosť nízkej dávke 75 až 90 mg bóraxu.


https://www.biosferaklub.info/konspiracia-okolo-boraxu-ii/
Konšpirácia okolo boraxu II.
z článku:
Ako vynikajúci fungicíd sa borax úspešne používa na liečbu kandidózy. Na fóre zdroja „Klinika Zeme“ s názvom „Metódy liečby Bórom“ je veľa zaujímavých informácií. Pri nízkych až stredných hmotnostiach ľudia používajú 1/8 čajovej lyžičky prášku bóraxu a pri vyšších hmotnostiach 1/4 čajovej lyžičky na liter vody. Osoba pije túto vodu tak, že rozdeľuje dávky na celý deň a robí to 4 alebo 5 dní v týždni, koľko je potrebné.


Mnoho autorov napísalo, že im to veľmi pomohlo alebo ich to vyliečilo. Napríklad tento príspevok:


“Mám tiež psoriázu, takže možno bolesť v kĺboch ​​stúpa so psoriatickou artritídou. Po prečítaní informácií o boraxe tu na tomto fóre som si pomyslel, že by som to mal vyskúšať. Za jeden deň bolesť v kolenách zmizla! …. Tiež sa zdá, že psoriáza značne oslabila po 2 dňoch vypitia 1/4 čajovej lyžičky bóraxu v 1 litri vody denne.“


Ďalší príbeh o plesni na nohách:


“Namočil si nohy a potom vzal hrsť bóraxu a rozotrel si ho po celej nohe. Povedal, že ho hneď prestala svrbieť! Bol ohromený. O niekoľko týždňov neskôr som sa ho spýtal, ako jeho noha atléta (noha atléta – v medicíne známa ako plesňová infekcia kože nôh.). A on odpovedal: „Páni! Huba sa nevrátila! Táto vec ho úplne vyliečila !!! “


Ďalšie nadšené príspevky sa týkali vaginálnej kandidózy. Borax sa ukázal účinnejší ako iné lieky. Obyčajne sa jedna veľká želatínová kapsula naplnená boraxom alebo kyselinou boritou aplikovala pred spaním niekoľko nocí až 2 týždne. Alternatívne je možné prášok zmiešať s chladným stuženým kokosovým olejom v guľôčkovej alebo čapíkovej forme.


Nedávna vedecká štúdia potvrdzuje tieto pozitívne pozorovania pri vaginálnej kandidóze. Kyselina boritá v dávke plnej kapsuly bola účinná dokonca aj v prípade kandidózy rezistentnej na lieky a proti všetkým testovaným patogénnym baktériám. Z dôvodu väčšieho zriedenia nemusí byť striekačka dostatočne účinná na baktérie a kandidózu rezistentnú na lieky, ale mala by fungovať pre bežnú kandidózu. Borax bol vďaka svojej zásaditosti účinnejší ako kyselina boritá.


Za normálnych zdravých podmienok existuje Candida ako neškodné oválne kvasinkové bunky. Po napadnutí sa vyvinú reťazce pretiahnutých buniek nazývaných pseudohyfy a nakoniec vysoko invazívne dlhé, úzke a tubulárne vlákna nazývané hýfy. Poškodzujú črevnú stenu, spôsobujú zápal a syndróm deravého čreva. Pseudohyfy a hyfy sa vyskytujú v krvi ľudí s rakovinou a autoimunitnými ochoreniami. Candida môže tiež vytvárať tvrdé vrstvy biofilmu. Rovnaká štúdia ukazuje, že kyselina boritá/borax inhibuje tvorbu biofilmu, ako aj transformáciu neškodných kvasinkových buniek na invazívnu formu hyf. V ďalších článkoch som ukázal, že tento proces, zvyčajne iniciovaný antibiotikami, je hlavnou príčinou väčšiny našich súčasných chorôb, a preto sa z boraxu a kyseliny boritej stávajú hlavné lieky. Ale tento článok ukazuje, že existuje oveľa viac dôvodov, prečo im dať najvyššie hodnotenie.


Vo vedeckom prehľade z roku 2011 bol vyvodený záver:


„… kyselina boritá je bezpečná, alternatívna a ekonomická voľba pre ženy s opakujúcimi sa a chronickými príznakmi vaginitídy, keď zlyháva konvenčná liečba …“.


Použitie ako základný minerál: Najskôr rozpustite vrchovatú čajovú lyžičku (5 – 6 g) bóraxu v 1 litri kvalitnej vody. Toto je váš koncentrovaný roztok, uchovávajte ho mimo dosahu malých detí.


Štandardná dávka = 1 čajová lyžička (5 ml) koncentrátu. Obsahuje 25 až 30 mg bóraxu a poskytuje asi 3 mg bóru. Užívajte 1 dávku denne s jedlom alebo nápojmi. Ak sa cítite dobre, užite druhú dávku s iným jedlom. Ak neexistujú žiadne osobitné obavy týkajúce sa zdravia alebo z dôvodu zachovania zdravia, môžete pokračovať v užívaní 1 alebo 2 dávok denne neobmedzene.


Ak máte problémy ako artritída, osteoporóza a súvisiace stavy, kŕče alebo stuhnutie, stuhnutosť v dôsledku vysokého veku, menopauza alebo ak potrebujete zvýšiť svoju nízku tvorbu pohlavných hormónov, zvýšte príjem na 3 alebo viac štandardných dávok počas niekoľkých mesiacov alebo dlhšie, až kým nebudete mať pocit, že je váš problém dostatočne vyriešený. Potom dávku opäť znížte na 1 alebo 2 denne.


Na riešenie kandidy, iných plesní a mykoplaziem alebo na odstránenie fluóru z tela používajte svoju nádobu s koncentrovaným roztokom:


Nízka dávka pre nízku telesnú hmotnosť: 100 ml alebo 1/8 čajovej lyžičky prášku bóraxu alebo 500 mg; najlepšie s jedlom so základnými sacharidmi alebo po ňom.


Stredná dávka pre ťažších ľudí alebo bežnejšiu kandidu: 200 ml alebo 1/4 čajovej lyžičky/1 000 mg prášku bóraxu; užite počas alebo po 2 jedlách.


Vysoká dávka pri závažných plesňových / kandidálnych problémoch, ako sú autoimunitné ochorenia, rakovina alebo demencia: 1/2 čajovej lyžičky prášku bóraxu sa zmieša s jedlom.


Začnite vždy s nižšou dávkou a postupne sa prepracujte k očakávanému alebo efektívnemu maximu. Užívajte potrebné množstvo podľa potreby 4 alebo 5 dní v týždni, alebo si každý mesiac urobte prestávku jeden týždeň alebo pravidelne striedajte borax s iným fungicídom.


Pri vaginálnej kandidóze naplňte veľkú želatínovú kapsulu bóraxom a aplikujte pred spaním počas jedného až dvoch týždňov. Pri plesni nechtov na nohách alebo na nohách, si nohy namočte a potierajte práškom bóraxu.


Borax môžete užívať s jedlom alebo s nápojmi. Je dosť zásaditý a chutí ako mydlový vo vyšších koncentráciách. Môžete to maskovať citrónovou šťavou, octom alebo kyselinou askorbovou.


články sú dlhé plné informácií, odporúčam prečítať celé.


Na starej vode nekto písal o Boraxe, že ho aj používa. No už si nepamätám kto. Mám stiahnutú aj diskusiu, ale zabudla som heslo, ak niekto viete, tak vás poprosím napísať. Ale pátrala saom a našla nejaké info, tak posúvam: https://www.biosferaklub.info/konspiracia-okolo-boraxu/ Ako bolo zakázané liečenie artritídy z článku: Liečba artritídy Rexa Newnhama V 1960 sa u Rexa Newhnama, doktora osteopatie, doktora prírodnej medicíny, vyvinula artritída. V tom čase bol vedcom pôdoznalcom a šľachtiteľom rastlín v Perthe v západnej Austrálii. Konvenčné lieky nepomáhali, a preto hľadal príčinu v chémii rastlín. Uvedomil si, že rastliny v tejto oblasti boli dosť chudobné na minerály. Keďže vedel, že bór podporuje metabolizmus vápnika v rastlinách, rozhodol sa to vyskúšať. Začal užívať 30 mg boraxu denne a po troch týždňoch zmizli všetky bolesti, opuchy a stuhnutosť. O svojom objave povedal orgánom verejného zdravotníctva a lekárskej fakulty, ale nemali o to záujem. Niektorí ľudia s artritídou však boli nadšení, keď sa začali mať lepšie. Iní sa báli vziať si niečo so štítkom jedu na obale čo bolo určené na likvidáciu švábov a mravcov. Nakoniec Newhnam vyrobil pilulky s bezpečným a efektívnym množstvom bóraxu. V priebehu piatich rokov a iba z ruky do ruky predával 10 000 fliaš mesačne. Už to nezvládal a požiadal farmaceutickú spoločnosť o jeho predaj. A to bola veľká chyba. Naznačili mu, že sa tým nahradia drahšie lieky a znížia sa ich marže. Stalo sa to, že mali zástupcov vo vládnych zdravotníckych výboroch a dosiahli toho, aby Austrália prijala výnos v roku 1981, ktorý vyhlásil bór a jeho zlúčeniny za jedy v akejkoľvek koncentrácii. Za predaj jedu, ktorý úspešne zastavil šírenie jeho liečby artritídy v Austrálii, dostal Newhnam pokutu 1 000 dolárov. Veľká časť jeho neskoršieho výskumu sa zamerala na vzťah medzi hladinami bóru v pôde a artritídou. Zistil napríklad, že tradičné ostrovy cukrovej trstiny majú veľmi nízku hladinu bóru v pôde v dôsledku dlhodobého intenzívneho používania hnojív. Jamajka má najnižšiu hladinu bóru a výskyt artritídy okolo 70 %. Ďalej nasleduje Maurícius s veľmi nízkym obsahom bóru a 50 % artritídou. Denný príjem bóru v týchto krajinách je menej ako 1 mg/deň. Všetky liečebné rezorty, o ktorých sa predpokladá, že liečia artritídu, majú v skutočnosti veľmi vysoké hladiny bóru. Vysoký je tiež v Izraeli s odhadovaným denným príjmom bóru 5 až 8 mg a iba 0,5 až 1 % artritídy. Analýza kostí ukázala, že obsah bóru v artritických kĺboch ​​a blízkych kostiach je iba polovičný ako obsah bóru v zdravých kĺboch. Rovnako aj synoviálna tekutina, ktorá maže kĺby a dodáva chrupavke živiny, má pri artritíde kĺbov nedostatok bóru. Po pridaní bóru boli kosti oveľa tvrdšie a chirurgovia ich vedeli ťažšie rozpíliť. Pri doplnení bóru sa zlomeniny kostí liečia asi dvakrát rýchlejšie ako normálne u ľudí a zvierat. Borax je tiež účinný pri iných formách artritídy, ako je reumatoidná artritída, juvenilná artritída a systémový lupus erythematosus. Napríklad doktor Newnham pozoroval mladé dievča vo veku 9 mesiacov s juvenilnou artritídou. Dokázal ju vyliečiť za 2 týždne. Napísal, že ľudia sa zvyčajne môžu zbaviť bolesti, opuchov a stuhnutia asi za 1 – 3 mesiace. Môžu potom znížiť liečbu z 3 na 1 bórové tablety (3 mg každá) denne ako udržiavaciu dávku, aby sa zabránilo akejkoľvek budúcej artritíde. Ďalej uviedol, že u pacientov s reumatoidnou artritídou sa zvyčajne vyskytuje Herxheimerova reakcia a že je to vždy dobrý prognostický znak. Mala by byť výrazná a po ďalších 2 – 3 týždňoch bolesť, opuch a stuhnutosť zmiznú. Toto vyhlásenie mi prišlo nielen zaujímavé, ale aj prekvapujúce. Herxheimerova reakcia je skoré zhoršenie príznakov so zvýšenou bolesťou. Je to zvyčajne spôsobené toxínmi, ktoré uvoľňujú zabitá Candida a Mycoplasma. To je v antimikrobiálnej liečbe veľmi časté a borax je určite mimoriadne dobrý a silný fungicíd. Čo ma prekvapuje, je, že tento fungicídny účinok môže byť prítomný aj pri tejto dosť nízkej dávke 75 až 90 mg bóraxu. https://www.biosferaklub.info/konspiracia-okolo-boraxu-ii/ Konšpirácia okolo boraxu II. z článku: Ako vynikajúci fungicíd sa borax úspešne používa na liečbu kandidózy. Na fóre zdroja „Klinika Zeme“ s názvom „Metódy liečby Bórom“ je veľa zaujímavých informácií. Pri nízkych až stredných hmotnostiach ľudia používajú 1/8 čajovej lyžičky prášku bóraxu a pri vyšších hmotnostiach 1/4 čajovej lyžičky na liter vody. Osoba pije túto vodu tak, že rozdeľuje dávky na celý deň a robí to 4 alebo 5 dní v týždni, koľko je potrebné. Mnoho autorov napísalo, že im to veľmi pomohlo alebo ich to vyliečilo. Napríklad tento príspevok: “Mám tiež psoriázu, takže možno bolesť v kĺboch ​​stúpa so psoriatickou artritídou. Po prečítaní informácií o boraxe tu na tomto fóre som si pomyslel, že by som to mal vyskúšať. Za jeden deň bolesť v kolenách zmizla! …. Tiež sa zdá, že psoriáza značne oslabila po 2 dňoch vypitia 1/4 čajovej lyžičky bóraxu v 1 litri vody denne.“ Ďalší príbeh o plesni na nohách: “Namočil si nohy a potom vzal hrsť bóraxu a rozotrel si ho po celej nohe. Povedal, že ho hneď prestala svrbieť! Bol ohromený. O niekoľko týždňov neskôr som sa ho spýtal, ako jeho noha atléta (noha atléta – v medicíne známa ako plesňová infekcia kože nôh.). A on odpovedal: „Páni! Huba sa nevrátila! Táto vec ho úplne vyliečila !!! “ Ďalšie nadšené príspevky sa týkali vaginálnej kandidózy. Borax sa ukázal účinnejší ako iné lieky. Obyčajne sa jedna veľká želatínová kapsula naplnená boraxom alebo kyselinou boritou aplikovala pred spaním niekoľko nocí až 2 týždne. Alternatívne je možné prášok zmiešať s chladným stuženým kokosovým olejom v guľôčkovej alebo čapíkovej forme. Nedávna vedecká štúdia potvrdzuje tieto pozitívne pozorovania pri vaginálnej kandidóze. Kyselina boritá v dávke plnej kapsuly bola účinná dokonca aj v prípade kandidózy rezistentnej na lieky a proti všetkým testovaným patogénnym baktériám. Z dôvodu väčšieho zriedenia nemusí byť striekačka dostatočne účinná na baktérie a kandidózu rezistentnú na lieky, ale mala by fungovať pre bežnú kandidózu. Borax bol vďaka svojej zásaditosti účinnejší ako kyselina boritá. Za normálnych zdravých podmienok existuje Candida ako neškodné oválne kvasinkové bunky. Po napadnutí sa vyvinú reťazce pretiahnutých buniek nazývaných pseudohyfy a nakoniec vysoko invazívne dlhé, úzke a tubulárne vlákna nazývané hýfy. Poškodzujú črevnú stenu, spôsobujú zápal a syndróm deravého čreva. Pseudohyfy a hyfy sa vyskytujú v krvi ľudí s rakovinou a autoimunitnými ochoreniami. Candida môže tiež vytvárať tvrdé vrstvy biofilmu. Rovnaká štúdia ukazuje, že kyselina boritá/borax inhibuje tvorbu biofilmu, ako aj transformáciu neškodných kvasinkových buniek na invazívnu formu hyf. V ďalších článkoch som ukázal, že tento proces, zvyčajne iniciovaný antibiotikami, je hlavnou príčinou väčšiny našich súčasných chorôb, a preto sa z boraxu a kyseliny boritej stávajú hlavné lieky. Ale tento článok ukazuje, že existuje oveľa viac dôvodov, prečo im dať najvyššie hodnotenie. Vo vedeckom prehľade z roku 2011 bol vyvodený záver: „… kyselina boritá je bezpečná, alternatívna a ekonomická voľba pre ženy s opakujúcimi sa a chronickými príznakmi vaginitídy, keď zlyháva konvenčná liečba …“. **Použitie ako základný minerál**: Najskôr rozpustite vrchovatú čajovú lyžičku (5 – 6 g) bóraxu v 1 litri kvalitnej vody. Toto je váš koncentrovaný roztok, uchovávajte ho mimo dosahu malých detí. Štandardná dávka = 1 čajová lyžička (5 ml) koncentrátu. Obsahuje 25 až 30 mg bóraxu a poskytuje asi 3 mg bóru. Užívajte 1 dávku denne s jedlom alebo nápojmi. Ak sa cítite dobre, užite druhú dávku s iným jedlom. Ak neexistujú žiadne osobitné obavy týkajúce sa zdravia alebo z dôvodu zachovania zdravia, môžete pokračovať v užívaní 1 alebo 2 dávok denne neobmedzene. Ak máte problémy ako artritída, osteoporóza a súvisiace stavy, kŕče alebo stuhnutie, stuhnutosť v dôsledku vysokého veku, menopauza alebo ak potrebujete zvýšiť svoju nízku tvorbu pohlavných hormónov, zvýšte príjem na 3 alebo viac štandardných dávok počas niekoľkých mesiacov alebo dlhšie, až kým nebudete mať pocit, že je váš problém dostatočne vyriešený. Potom dávku opäť znížte na 1 alebo 2 denne. Na riešenie kandidy, iných plesní a mykoplaziem alebo na odstránenie fluóru z tela používajte svoju nádobu s koncentrovaným roztokom: Nízka dávka pre nízku telesnú hmotnosť: 100 ml alebo 1/8 čajovej lyžičky prášku bóraxu alebo 500 mg; najlepšie s jedlom so základnými sacharidmi alebo po ňom. Stredná dávka pre ťažších ľudí alebo bežnejšiu kandidu: 200 ml alebo 1/4 čajovej lyžičky/1 000 mg prášku bóraxu; užite počas alebo po 2 jedlách. Vysoká dávka pri závažných plesňových / kandidálnych problémoch, ako sú autoimunitné ochorenia, rakovina alebo demencia: 1/2 čajovej lyžičky prášku bóraxu sa zmieša s jedlom. Začnite vždy s nižšou dávkou a postupne sa prepracujte k očakávanému alebo efektívnemu maximu. Užívajte potrebné množstvo podľa potreby 4 alebo 5 dní v týždni, alebo si každý mesiac urobte prestávku jeden týždeň alebo pravidelne striedajte borax s iným fungicídom. Pri vaginálnej kandidóze naplňte veľkú želatínovú kapsulu bóraxom a aplikujte pred spaním počas jedného až dvoch týždňov. Pri plesni nechtov na nohách alebo na nohách, si nohy namočte a potierajte práškom bóraxu. Borax môžete užívať s jedlom alebo s nápojmi. Je dosť zásaditý a chutí ako mydlový vo vyšších koncentráciách. Môžete to maskovať citrónovou šťavou, octom alebo kyselinou askorbovou. články sú dlhé plné informácií, odporúčam prečítať celé.

ale zabudla som heslo

Stáhnuté to nemám, ale mám k tomu toto:


https://ulozto.sk/file/mt6zjPJ5jlWY/archiv-vodaksb-eu-29-112020-21h05m-rar


https://ulozto.cz/file/fan7debFGmN0/index-html


Link na archív si uložte (heslo som dal aj do komentára na uložto).


[quote="pid:4841, uid:94"]ale zabudla som heslo[/quote] Stáhnuté to nemám, ale mám k tomu toto: https://ulozto.sk/file/mt6zjPJ5jlWY/archiv-vodaksb-eu-29-112020-21h05m-rar https://ulozto.cz/file/fan7debFGmN0/index-html Link na archív si uložte (heslo som dal aj do komentára na uložto).

Link na archív si uložte (heslo som dal aj do komentára na uložto).


super, ďakujem.


[quote="pid:4872, uid:240"]Link na archív si uložte (heslo som dal aj do komentára na uložto).[/quote] super, ďakujem.

nieje to uz siroko dostupne?


borax je toto: https://biopotravinyraj.sk/borax-tetraboritan-sodny-1-kg


Borax - tetraboritan sodný
Tetraboritan sodný dekahydrát
Na2B4O7.10H2O


Borax, tiež známy ako boritan sodný, tetraboritan sodný alebo boritá soľ. Práškový bórax je biely, ktorý sa skladá z jemných bezfarebných kryštálov, ktoré sa rozpúšťajú ľahko vo vode.


Ja som ho kupovala na mravce. Na ne to zabralo ako jed.


[quote="pid:4876, uid:10"]nieje to uz siroko dostupne?[/quote] borax je toto: https://biopotravinyraj.sk/borax-tetraboritan-sodny-1-kg Borax - tetraboritan sodný Tetraboritan sodný dekahydrát Na2B4O7.10H2O Borax, tiež známy ako boritan sodný, tetraboritan sodný alebo boritá soľ. Práškový bórax je biely, ktorý sa skladá z jemných bezfarebných kryštálov, ktoré sa rozpúšťajú ľahko vo vode. Ja som ho kupovala na mravce. Na ne to zabralo ako jed.

Borax - tetraboritan sodný


lacnejší je tu:
https://www.pgchem.sk/sk/ponuka/386/borax-tetraboritan-sodny--1-kg a je to presne ten istý(je to priamo výrobca)


ponúka aj askorbát sodný a iné doplnky
https://www.pgchem.sk/sk/ponuka/893/askorban-sodny-vitamin-c--1-kg
https://www.pgchem.sk/sk/ponuka/1765/peroxid-vodika-3-1-l


[quote="pid:4879, uid:94"]Borax - tetraboritan sodný[/quote] lacnejší je tu: https://www.pgchem.sk/sk/ponuka/386/borax-tetraboritan-sodny--1-kg a je to presne ten istý(je to priamo výrobca) ponúka aj askorbát sodný a iné doplnky https://www.pgchem.sk/sk/ponuka/893/askorban-sodny-vitamin-c--1-kg https://www.pgchem.sk/sk/ponuka/1765/peroxid-vodika-3-1-l
Upravené 25. 2. 2021 o 16:39

Dá se koupit i v ČR?


Fichema, ale na IČO.


https://fichema.cz/vyhledavani?controller=search&s=Tetraboritan+sodn%C3%BD+dekahydr%C3%A1t


taky IČO


https://www.p-lab.cz/tetraboritan-sodny-dekahydrat?v=T%2001102_V_16983


[quote="pid:4916, uid:181"]Dá se koupit i v ČR?[/quote] Fichema, ale na IČO. https://fichema.cz/vyhledavani?controller=search&s=Tetraboritan+sodn%C3%BD+dekahydr%C3%A1t taky IČO https://www.p-lab.cz/tetraboritan-sodny-dekahydrat?v=T%2001102_V_16983
Upravené 25. 2. 2021 o 19:02

Dá se koupit i v ČR?


Možno aj vás sa bude dať kúpiť v lekárni, alebo na nete.
niečo som našla tu:
http://azvita.cz/chemie/30-tetraboritan-sodny-borax-400-g.html


[quote="pid:4916, uid:181"]Dá se koupit i v ČR?[/quote] Možno aj vás sa bude dať kúpiť v lekárni, alebo na nete. niečo som našla tu: http://azvita.cz/chemie/30-tetraboritan-sodny-borax-400-g.html
848
8
7
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept