Mimo kategórií
"Zelené" energetické a surovinové zdroje
Anketa: blábol (vyčůranost zájmových skupin) nebo racionálně podmíněná realita?_
Ano, blábol
Ne, realita

"Zelené" energetické a surovinové zdroje - je to blábol (vyčůranost zájmových skupin) nebo racionálně podmíněná realita?_


**"Zelené" energetické a surovinové zdroje** - je to blábol (vyčůranost zájmových skupin) nebo racionálně podmíněná realita?_

Jsem člověk, který se přes 25 let profesionálně v akademickém prostředí, tj. jako přednášející i jako badatel, věnuje otázkám užité (aplikované) chemie v prostředí MUNI. To je včetně chemie pro udržitelný rozvoj (potřebujete 30 párů bot? A na jeden rok?), anglosasky nazývané Zelenou chemií. Jsem přírodovědec, ne člověk zabývající se něčím, jako jsou genderová studia, či vlivem měsíčního záření na ovaria slepic apod. Oblast mého zájmu i přínosu pro daňového poplatníka nejsou pouze tzv. příspěvky na "oltář vědy". Udržitelný rozvoj, Zelená filosofie jsou o penězích. To je realita. Možná bohužel, snad bohudík. Mým cílem je, aby ty peníze nebyly pro horní promile, ale pro ty, co nás je většina. Budu sem vkládat odkazy zelených mužíčků a polemizovat s nimi. V tomto smyslu se nyní zabýván otázkami okolí (environment, Umwelt) příznivému zemědělství z hlediska biostimulace rostlin, tj. post-pesticidní době. Budu rád, pokud vložíte svůj názor, ať souhlasný, nebo nesouhlasný. Oba jsou potřeba k vytříbení diskuze. Poznáváme svět, objektivní realitu.


Jsem člověk, který se přes 25 let profesionálně v akademickém prostředí, tj. jako přednášející i jako badatel, věnuje otázkám užité (aplikované) chemie v prostředí MUNI. To je včetně chemie pro udržitelný rozvoj (potřebujete 30 párů bot? A na jeden rok?), anglosasky nazývané Zelenou chemií. Jsem přírodovědec, ne člověk zabývající se něčím, jako jsou genderová studia, či vlivem měsíčního záření na ovaria slepic apod. Oblast mého zájmu i přínosu pro daňového poplatníka nejsou pouze tzv. příspěvky na "oltář vědy". Udržitelný rozvoj, Zelená filosofie jsou o penězích. To je realita. Možná bohužel, snad bohudík. Mým cílem je, aby ty peníze nebyly pro horní promile, ale pro ty, co nás je většina. Budu sem vkládat odkazy zelených mužíčků a polemizovat s nimi. V tomto smyslu se nyní zabýván otázkami okolí (environment, Umwelt) příznivému zemědělství z hlediska biostimulace rostlin, tj. post-pesticidní době. Budu rád, pokud vložíte svůj názor, ať souhlasný, nebo nesouhlasný. Oba jsou potřeba k vytříbení diskuze. Poznáváme svět, objektivní realitu.

Pan kolega, P. T. Zbyněk Fiala (bývalý šéfredaktor časopisu ekonom), zastánce zelených nejen energetických zdrojů, perlí čím dál tím více (za názory, že dlouhodobě neperlí, děkuji): http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vip-blogy/potize-s-prechodem-na-zelenou.
Z jeho textu uvedu pouze dvě par excellence věty:


  • "Budoucnost patří zelené oceli. která se vyrábí bez uhlíku, což se dá provést buď s vodíkem nebo elektricky."

Já k tomu jen, a co:
-- Zákon zachování energie;
-- Zákon konstantního obsahu uhlíku v environmentu /Umwelt/ životní prostředí od okamžiku jeho vzniku/ existence (obsah uhlíku je konstantní, mění se jen jeho forma/ sloučeniny - tj. od methanu po oxid uhličitý a sloučeniny mezi nimi (tento zákon platí z podstaty věci, podobně jako Zákon zachování vodíku ..., nebo Koloběh vody v přírodě, jen jsem si ho dovolil studentům/ posluchačům připomenout);
-- Zákon zachování rizik/ angl. hazardu: volně, míra hazardu je konstantní, jen se mění jeho projevy - uvedený panem Z. F. vodík tvoří s atmosférickým kyslíkem silně explozivní směs (k formulaci zákona viz předchozí odstavec.
--- mimo téma jsem si dovolil formulovat a připomenout Zákon o zachování genderu/ pohlaví, k dohledání, princip spočívá na nezaměnitelnosti XX za XY a obráceně.


Druhá z perliček:
"Takže ocel asi bude furt, ale ne z koksu a nejspíš ani ne velká. Dost k ní budou patřit jako zdroje elektřiny větrníky a slunečníky, spolu s akumulací, ať už do baterek, do vodíku nebo nějakých gravitačních a bůhvíjakých lapačů energie."
Já k tomu jen: nastoupily mrazy, SRN, Rakousko, Texas aj. byli se Zelenými zdroji kde? Odpověď nechávám na každém z Vás. Pan Fiala dle svého "... bůhvíjakých lapačů energie." čeká na nějaké deus ex machina, stejně jako všichni trockističtí škůdci (ne šílenci, ti to dělají v pomatení smyslů, zelení pirátští trockističtí škůdci jsou placení).
Rád bych panu P. T. Zbyňku Fialovi toto sdělil osobně, bohužel se mi na citovaný web nějak nedaří dostat. A ještě bych si dovolil se pana exredaktora po werichovsku se zeptat: pane kolego Fialo, to jste tak blbej, nebo to děláte za peníze (prachy)? Pokud někdo na něho máte kontakt, prosím o předání, rád bych si s ním celou jeho historickou (nebo spíše hysterickou) Grünsache vyjasnil.


Pan kolega, P. T. Zbyněk Fiala (bývalý šéfredaktor časopisu ekonom), zastánce zelených nejen energetických zdrojů, perlí čím dál tím více (za názory, že dlouhodobě neperlí, děkuji): http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vip-blogy/potize-s-prechodem-na-zelenou. Z jeho textu uvedu pouze dvě par excellence věty: - "Budoucnost patří zelené oceli. která se vyrábí bez uhlíku, což se dá provést buď s vodíkem nebo elektricky." Já k tomu jen, a co: -- Zákon zachování energie; -- Zákon konstantního obsahu uhlíku v environmentu /Umwelt/ životní prostředí od okamžiku jeho vzniku/ existence (obsah uhlíku je konstantní, mění se jen jeho forma/ sloučeniny - tj. od methanu po oxid uhličitý a sloučeniny mezi nimi (tento zákon platí z podstaty věci, podobně jako Zákon zachování vodíku ..., nebo Koloběh vody v přírodě, jen jsem si ho dovolil studentům/ posluchačům připomenout); -- Zákon zachování rizik/ angl. hazardu: volně, míra hazardu je konstantní, jen se mění jeho projevy - uvedený panem Z. F. vodík tvoří s atmosférickým kyslíkem silně explozivní směs (k formulaci zákona viz předchozí odstavec. --- mimo téma jsem si dovolil formulovat a připomenout Zákon o zachování genderu/ pohlaví, k dohledání, princip spočívá na nezaměnitelnosti XX za XY a obráceně. Druhá z perliček: "Takže ocel asi bude furt, ale ne z koksu a nejspíš ani ne velká. Dost k ní budou patřit jako zdroje elektřiny větrníky a slunečníky, spolu s akumulací, ať už do baterek, do vodíku nebo nějakých gravitačních a bůhvíjakých lapačů energie." Já k tomu jen: nastoupily mrazy, SRN, Rakousko, Texas aj. byli se Zelenými zdroji kde? Odpověď nechávám na každém z Vás. Pan Fiala dle svého "... bůhvíjakých lapačů energie." čeká na nějaké deus ex machina, stejně jako všichni trockističtí škůdci (ne šílenci, ti to dělají v pomatení smyslů, zelení pirátští trockističtí škůdci jsou placení). Rád bych panu P. T. Zbyňku Fialovi toto sdělil osobně, bohužel se mi na citovaný web nějak nedaří dostat. A ještě bych si dovolil se pana exredaktora po werichovsku se zeptat: pane kolego Fialo, to jste tak blbej, nebo to děláte za peníze (prachy)? Pokud někdo na něho máte kontakt, prosím o předání, rád bych si s ním celou jeho historickou (nebo spíše hysterickou) Grünsache vyjasnil.

Prosím hlasující, aby svou odpověď stručně odůvodnili. Děkuji.


Prosím hlasující, aby svou odpověď stručně odůvodnili. Děkuji.

Budoucnost patří zelené oceli. která se vyrábí bez uhlíku, což se dá provést buď s vodíkem nebo elektricky."

Já bych se toho pána ještě zeptal, z čeho by vyrobil to jeho "elektricky". Ebenovou tyčí?
A pak bych mu poradil, ať si také zopakuje biologii ze šesté třídy ZŠ, konkrétně fotosyntézu. Protože bez CO2, kterého se on a Gréta tak bojí, by rostliny nebyly schopny vyrobit kyslík, takže by se jednoduše udusil. O H2O a dalších organických sloučeninách nemluvě.


[quote="pid:4606, uid:329"]Budoucnost patří zelené oceli. která se vyrábí bez uhlíku, což se dá provést buď s vodíkem nebo elektricky."[/quote] Já bych se toho pána ještě zeptal, z čeho by vyrobil to jeho "elektricky". Ebenovou tyčí? A pak bych mu poradil, ať si také zopakuje biologii ze šesté třídy ZŠ, konkrétně fotosyntézu. Protože bez CO2, kterého se on a Gréta tak bojí, by rostliny nebyly schopny vyrobit kyslík, takže by se jednoduše udusil. O H2O a dalších organických sloučeninách nemluvě.

Ja by som len pripomenul že pán Fiala prezentuje totálnu idiociu.
Nech sa láskavo spýta ktoréhokoľvek metalurga, alebo minimálne ktoréhokoľvek kováča či sa dá vyrobiť oceľ bez obsahu uhlíka. To by som sa rád opýtal ako chemický inžinier, "ezermešter", a amatérsky kováč.


Ja by som len pripomenul že pán Fiala prezentuje totálnu idiociu. Nech sa láskavo spýta ktoréhokoľvek metalurga, alebo minimálne ktoréhokoľvek kováča či sa dá vyrobiť oceľ bez obsahu uhlíka. To by som sa rád opýtal ako chemický inžinier, "ezermešter", a amatérsky kováč.

Dotaz na ebonitovou tyč a její tření mě taky napadl, už u dřívějších článků pana Fialy, a že by tak činili migranti z černé Afriky, leč přístup do diskuse nemám (asi jsem se panu Paroubkovi jako uživateli webu znelíbil svými přiblblými dotazy. Ocele jsou i bez výrazného podílu uhlíku (0,01 %C, vysoce legované), ale pochybuji, že by to pan Fiala jen tušil. Ten tuší pouze o konstrukcích JE ze 60. let, jaké jsou trendy v jejich 4. a 5. konstrukcích, nic neví. A o perspektivách rychlých množivých reaktorů (fungují v nadpilotním režimu v RF, Francii ...), které jsou schopné používat jako palivo radioaktivní odpad ze stávajících JE, ví jako zelený ekonom kulo-hulo. Česky prdinec.


Dotaz na ebonitovou tyč a její tření mě taky napadl, už u dřívějších článků pana Fialy, a že by tak činili migranti z černé Afriky, leč přístup do diskuse nemám (asi jsem se panu Paroubkovi jako uživateli webu znelíbil svými přiblblými dotazy. Ocele jsou i bez výrazného podílu uhlíku (0,01 %C, vysoce legované), ale pochybuji, že by to pan Fiala jen tušil. Ten tuší pouze o konstrukcích JE ze 60. let, jaké jsou trendy v jejich 4. a 5. konstrukcích, nic neví. A o perspektivách rychlých množivých reaktorů (fungují v nadpilotním režimu v RF, Francii ...), které jsou schopné používat jako palivo radioaktivní odpad ze stávajících JE, ví jako zelený ekonom kulo-hulo. Česky prdinec.
Upravené 23. 2. 2021 o 17:58

Ocele jsou i bez podílu železa (plná legované)


No asi by ma vyhodili zo strojárskeho učilišťa, keby zapotím, že ocel môže byť úplne bez železa. To už potom nie je oceľ.


[quote="pid:4616, uid:329"]Ocele jsou i bez podílu železa (plná legované)[/quote] No asi by ma vyhodili zo strojárskeho učilišťa, keby zapotím, že ocel môže byť úplne bez železa. To už potom nie je oceľ.

že ocel môže byť úplne bez železa. To už potom nie je oceľ.

Kolega se asi spletl a měl na mysli uhlík.
I když já sám nemám s metalurgií nic společného, tak ocel bez uhlíku také není ocel. To je odpověď pro pana Fialu.


[quote="pid:4624, uid:217"]že ocel môže byť úplne bez železa. To už potom nie je oceľ.[/quote] Kolega se asi spletl a měl na mysli uhlík. I když já sám nemám s metalurgií nic společného, tak ocel bez uhlíku také není ocel. To je odpověď pro pana Fialu.

Budoucnost patří zelené oceli. která se vyrábí bez uhlíku
Možná už vymýšlí náhradu za rovnovážný diagram Fe-C. Vzdělaný to muž ...


[quote="pid:4606, uid:329"]Budoucnost patří zelené oceli. která se vyrábí bez uhlíku[/quote]Možná už vymýšlí náhradu za rovnovážný diagram Fe-C. Vzdělaný to muž ...

Pan Fiala bude asi, po vzoru Járy Cimrmana, další průkopník slepých uliček!


Pan Fiala bude asi, po vzoru Járy Cimrmana, další průkopník slepých uliček!
478
10
6
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept