Zahraničná politika
Lukašenko na návšteve v Rusku - stretnutie Putina a Lukašenka

Putin na stretnutí s Lukašenkom vyzval na spojenie síl vo výrobe vakcín proti koronavírusu.
Na stretnutí s bieloruským prezidentom ruský líder vyjadril presvedčenie, že spoločným bojom proti šíreniu infekcie dokážeme dosiahnuť úspechy.
Na účinnejší boj s šírením novej infekcie je potrebné vynaložiť spoločné úsilie. Takýto názor vyslovil prezident Ruskej federácie Vladimír Putin na stretnutí so svojím bieloruským kolegom Alexandrom Lukašenkom v Soči.


Zdroj: https://tvzvezda.ru/.../content/20212221535-i9sOP.html


Rusko dodá Bielorusku vakcínu proti novým koronavírusom vo februári a marci
Moskva už preniesla technológiu výroby vakcín do Minska
Rusko vo februári a marci dodá Bielorusku nové šarže vakcíny proti koronavírusu a už prenieslo technológie výroby drog do Minska. Toto uviedol ruský prezident Vladimir Putin v pondelok počas stretnutia s bieloruským kolegom Alexandrom Lukašenkom.
′′ Koniec koncov, toto sú objektívne údaje, ktoré naznačujú, že musíme spojiť sily vrátane európskych kolegov ", hlava štátu je istá.
Zdroj: https://tass.ru/obschestvo/10760385


Putin na stretnutí s Lukašenkom vyzval na spojenie síl vo výrobe vakcín proti koronavírusu. Na stretnutí s bieloruským prezidentom ruský líder vyjadril presvedčenie, že spoločným bojom proti šíreniu infekcie dokážeme dosiahnuť úspechy. Na účinnejší boj s šírením novej infekcie je potrebné vynaložiť spoločné úsilie. Takýto názor vyslovil prezident Ruskej federácie Vladimír Putin na stretnutí so svojím bieloruským kolegom Alexandrom Lukašenkom v Soči. Zdroj: https://tvzvezda.ru/.../content/20212221535-i9sOP.html Rusko dodá Bielorusku vakcínu proti novým koronavírusom vo februári a marci Moskva už preniesla technológiu výroby vakcín do Minska Rusko vo februári a marci dodá Bielorusku nové šarže vakcíny proti koronavírusu a už prenieslo technológie výroby drog do Minska. Toto uviedol ruský prezident Vladimir Putin v pondelok počas stretnutia s bieloruským kolegom Alexandrom Lukašenkom. ′′ Koniec koncov, toto sú objektívne údaje, ktoré naznačujú, že musíme spojiť sily vrátane európskych kolegov ", hlava štátu je istá. Zdroj: https://tass.ru/obschestvo/10760385
Upravené pred 4 dňami o 17:26

Prezidenti Ruska a Bieloruska Vladimir Putin a Alexander Lukašenko sa vybrali na lyžovačku do Krasnaya Polyana. Po tom, ako sa lídri presunuli do snežných skútrov. Dnes vedú hlavy štátov na programe stretnutie v Soči - široké spektrum otázok týkajúcich sa rozvoja bielorusko-ruských vzťahov a spoločnej reakcie na rozvíjajúce sa výzvy https://ru.rt.com/hwj8


Prezidenti Ruska a Bieloruska Vladimir Putin a Alexander Lukašenko sa vybrali na lyžovačku do Krasnaya Polyana. Po tom, ako sa lídri presunuli do snežných skútrov. Dnes vedú hlavy štátov na programe stretnutie v Soči - široké spektrum otázok týkajúcich sa rozvoja bielorusko-ruských vzťahov a spoločnej reakcie na rozvíjajúce sa výzvy https://ru.rt.com/hwj8

Hlavná vec je spoločná práca v reálnom sektore ekonomiky “: rokovania medzi Putinom a Lukašenkom sa uskutočnili v Soči


V Soči rokovali prezidenti Ruska a Bieloruska. Vladimir Putin poznamenal, že štáty neustále pokračujú v interakcii v mnohých otázkach. Ruský vodca pripomenul, že Moskva zostáva hlavným obchodným a ekonomickým partnerom Minsku a krajiny spája veľké energetické projekty, aktívny obchod a úzka kultúra. Lukašenko zasa poďakoval Putinovi za to, že pomohol ekonomike republiky a podporil ju v boji proti pandémii koronavírusov.


Upozornil na vysokú úroveň partnerstva a spojenectva medzi týmito dvoma krajinami. Putin spomenul, že Moskva zostáva najväčším obchodným a ekonomickým partnerom Minsku a zaberá asi 50% podiel. Rusko je navyše najväčším investorom v bieloruskej ekonomike. Hovoríme o investíciách vo výške 4 miliárd dolárov, uviedol ruský vodca.


Putin poznamenal, že Rusko a Bielorusko realizujú veľké energetické projekty. V tejto súvislosti prezident spomenul bieloruskú jadrovú elektráreň. Ruský vodca navyše dodal, že Moskva a Minsk pôsobia na tradičných trhoch, ako sú poľnohospodárske výrobky.


Ruský vodca tiež upriamil pozornosť na kultúrne väzby medzi týmito dvoma národmi.


Lukašenko zasa poďakoval ruskému prezidentovi za to, že pomohol ekonomike republiky. Podľa neho „peniaze neboli vyhodené“.


Podľa bieloruského vodcu je asi 70 miliárd dolárov z bieloruského hrubého domáceho produktu najmenej polovica obchodného obratu „viazaná“ na Moskvu.


"Mali by ste vedieť, že sme nevyhodili peniaze, investujeme do finálnej výroby, nakupujeme obrovské množstvo surovín a komponentov z Ruska a tento objem rastie a neustále rastie," uviedol Lukašenko.


Dodal, že dovoz z Ruska výrazne vzrastie, ak sa zrealizujú projekty plánované na nasledujúcich päť rokov.


Putin v reakcii poznamenal, že spolupráca v priemyselnej sfére Ruska a Bieloruska je dôležitejšia ako priama finančná podpora.


"Alexander Grigorievič, spomenuli ste finančnú podporu." Máte úplnú pravdu, je to dôležité, ale nie je to ani zďaleka to hlavné. Hlavná vec je spoločná práca na spolupráci v reálnom sektore ekonomiky, ”uviedol ruský prezident.


Putin poznamenal, že počas pandémie sa obchod medzi krajinami znížil asi o 15%, zostal však na úrovni 28,5 miliárd dolárov.


"Je to veľmi významná postava, je to slušné," uviedol ruský vodca.


Lukašenko tiež uviedol, že vládam Bieloruska a Ruska zostáva dokončenie šiestich alebo siedmich máp cestnej integrácie z 33 stanovených v dohodách.


Pripomeňme, že predchádzajúce dlhé stretnutie vedúcich predstaviteľov Ruska a Bieloruska sa uskutočnilo v septembri 2020. Putin sa stretol s Lukašenkom v Soči. Diskutovali o otázkach dodávok energie do Bieloruska, prerušenia dopravných spojení počas pandémie. Spolu s tým sa vodcovia dohodli na stiahnutí rezervy ruských bezpečnostných funkcionárov vytvorenej na hranici týchto dvoch krajín na pozadí nepokojov v Bielorusku.


Boj proti koronavírusom


Lukašenko počas rozhovorov označil ruskú vakcínu proti koronavírusom za najefektívnejšiu na svete.


„Najúčinnejšia vakcína je ruská, je uznávaná na celom svete. Bez ohľadu na to, ako niekto troluje a hádže kamene do záhrady, “povedal Lukašenka.


Putin uviedol, že Rusko prenieslo technológie na výrobu vakcín do Bieloruska. Prezident poznamenal, že Rusko v tejto otázke nespolupracuje tak úzko so žiadnou inou krajinou.


„Pokiaľ ide o našu spoločnú prácu v boji proti koronavírusovej infekcii, tá sa skutočne úspešne rozvíja. Prvú várku sme dodali minulý rok, tento rok vo februári a v marci budú ďalšie dodávky. Ale najdôležitejšie je podľa môjho názoru to, že my vo vašom podniku ... sme preniesli technológie, “uviedol Putin.
Lukašenko túto informáciu potvrdil s tým, že výroba vakcín by sa mala začať v marci.


"Vážna podpora." Keby nebolo tohto, ťažko by sa nám očkovalo, “poznamenal bieloruský prezident.


Putin tiež vyjadril názor, že v boji proti koronavírusom je potrebné spojiť sily s Európou.


https://russian.rt.com/world/article/835324-putin-lukashenko-peregovory-sochi


**Hlavná vec je spoločná práca v reálnom sektore ekonomiky** “: rokovania medzi Putinom a Lukašenkom sa uskutočnili v Soči V Soči rokovali prezidenti Ruska a Bieloruska. Vladimir Putin poznamenal, že štáty neustále pokračujú v interakcii v mnohých otázkach. Ruský vodca pripomenul, že Moskva zostáva hlavným obchodným a ekonomickým partnerom Minsku a krajiny spája veľké energetické projekty, aktívny obchod a úzka kultúra. Lukašenko zasa poďakoval Putinovi za to, že pomohol ekonomike republiky a podporil ju v boji proti pandémii koronavírusov. Upozornil na vysokú úroveň partnerstva a spojenectva medzi týmito dvoma krajinami. Putin spomenul, že Moskva zostáva najväčším obchodným a ekonomickým partnerom Minsku a zaberá asi 50% podiel. Rusko je navyše najväčším investorom v bieloruskej ekonomike. Hovoríme o investíciách vo výške 4 miliárd dolárov, uviedol ruský vodca. Putin poznamenal, že Rusko a Bielorusko realizujú veľké energetické projekty. V tejto súvislosti prezident spomenul bieloruskú jadrovú elektráreň. Ruský vodca navyše dodal, že Moskva a Minsk pôsobia na tradičných trhoch, ako sú poľnohospodárske výrobky. Ruský vodca tiež upriamil pozornosť na kultúrne väzby medzi týmito dvoma národmi. Lukašenko zasa poďakoval ruskému prezidentovi za to, že pomohol ekonomike republiky. Podľa neho „peniaze neboli vyhodené“. Podľa bieloruského vodcu je asi 70 miliárd dolárov z bieloruského hrubého domáceho produktu najmenej polovica obchodného obratu „viazaná“ na Moskvu. "Mali by ste vedieť, že sme nevyhodili peniaze, investujeme do finálnej výroby, nakupujeme obrovské množstvo surovín a komponentov z Ruska a tento objem rastie a neustále rastie," uviedol Lukašenko. Dodal, že dovoz z Ruska výrazne vzrastie, ak sa zrealizujú projekty plánované na nasledujúcich päť rokov. Putin v reakcii poznamenal, že spolupráca v priemyselnej sfére Ruska a Bieloruska je dôležitejšia ako priama finančná podpora. "Alexander Grigorievič, spomenuli ste finančnú podporu." Máte úplnú pravdu, je to dôležité, ale nie je to ani zďaleka to hlavné. Hlavná vec je spoločná práca na spolupráci v reálnom sektore ekonomiky, ”uviedol ruský prezident. Putin poznamenal, že počas pandémie sa obchod medzi krajinami znížil asi o 15%, zostal však na úrovni 28,5 miliárd dolárov. "Je to veľmi významná postava, je to slušné," uviedol ruský vodca. Lukašenko tiež uviedol, že vládam Bieloruska a Ruska zostáva dokončenie šiestich alebo siedmich máp cestnej integrácie z 33 stanovených v dohodách. Pripomeňme, že predchádzajúce dlhé stretnutie vedúcich predstaviteľov Ruska a Bieloruska sa uskutočnilo v septembri 2020. Putin sa stretol s Lukašenkom v Soči. Diskutovali o otázkach dodávok energie do Bieloruska, prerušenia dopravných spojení počas pandémie. Spolu s tým sa vodcovia dohodli na stiahnutí rezervy ruských bezpečnostných funkcionárov vytvorenej na hranici týchto dvoch krajín na pozadí nepokojov v Bielorusku. **Boj proti koronavírusom** Lukašenko počas rozhovorov označil ruskú vakcínu proti koronavírusom za najefektívnejšiu na svete. „Najúčinnejšia vakcína je ruská, je uznávaná na celom svete. Bez ohľadu na to, ako niekto troluje a hádže kamene do záhrady, “povedal Lukašenka. Putin uviedol, že Rusko prenieslo technológie na výrobu vakcín do Bieloruska. Prezident poznamenal, že Rusko v tejto otázke nespolupracuje tak úzko so žiadnou inou krajinou. „Pokiaľ ide o našu spoločnú prácu v boji proti koronavírusovej infekcii, tá sa skutočne úspešne rozvíja. Prvú várku sme dodali minulý rok, tento rok vo februári a v marci budú ďalšie dodávky. Ale najdôležitejšie je podľa môjho názoru to, že my vo vašom podniku ... sme preniesli technológie, “uviedol Putin. Lukašenko túto informáciu potvrdil s tým, že výroba vakcín by sa mala začať v marci. "Vážna podpora." Keby nebolo tohto, ťažko by sa nám očkovalo, “poznamenal bieloruský prezident. Putin tiež vyjadril názor, že v boji proti koronavírusom je potrebné spojiť sily s Európou. https://russian.rt.com/world/article/835324-putin-lukashenko-peregovory-sochi

Keď som videl správu, že ruské vakcíny sa majú vyrábať v Bielorusku, len som sa usmieval pod fúzy.


Geniálny ťah, keď bude EÚ nakoniec žobrať o vakcíny z Bieloruska. Toho strašného Bieloruska, kde sa tak veľmi porušujú ľudské práva, kde sa odoberajú MS v hokeji...


Pritom to bude bližšie na dodávky do EÚ, a Rusko zasa doma bude vyrábať pre svoj trh a domáci nebudú frfľať, že znovu zachraňujeme Západ na náš úkor. Toto rieši kopu problémov jedným ťahom.


Keď som videl správu, že ruské vakcíny sa majú vyrábať v Bielorusku, len som sa usmieval pod fúzy. Geniálny ťah, keď bude EÚ nakoniec žobrať o vakcíny z Bieloruska. Toho strašného Bieloruska, kde sa tak veľmi porušujú ľudské práva, kde sa odoberajú MS v hokeji... Pritom to bude bližšie na dodávky do EÚ, a Rusko zasa doma bude vyrábať pre svoj trh a domáci nebudú frfľať, že znovu zachraňujeme Západ na náš úkor. Toto rieši kopu problémov jedným ťahom.

Keď som videl správu, že ruské vakcíny sa majú vyrábať v Bielorusku, len som sa usmieval pod fúzy.


Mi to pripomenulo z filmu "Svetová vojna Z" keď hlavný hrdina zosobnený Bradom Pittom uniká z Izraela na Bieloruskou lietadle pred zombíkmi.


[quote="pid:4627, uid:127"]Keď som videl správu, že ruské vakcíny sa majú vyrábať v Bielorusku, len som sa usmieval pod fúzy.[/quote] Mi to pripomenulo z filmu "Svetová vojna Z" keď hlavný hrdina zosobnený Bradom Pittom uniká z Izraela na Bieloruskou lietadle pred zombíkmi.

Geniálny ťah, keď bude EÚ nakoniec žobrať o vakcíny z Bieloruska. Toho strašného Bieloruska, kde sa tak veľmi porušujú ľudské práva, kde sa odoberajú MS v hokeji...


Putin skvěle potrolil. smile


[quote="pid:4627, uid:127"]Geniálny ťah, keď bude EÚ nakoniec žobrať o vakcíny z Bieloruska. Toho strašného Bieloruska, kde sa tak veľmi porušujú ľudské práva, kde sa odoberajú MS v hokeji...[/quote] Putin skvěle potrolil. :)

Svetová vojna Z" keď hlavný hrdina zosobnený Bradom Pittom uniká z Izraela na Bieloruskou lietadle pred zombíkmi.

Až na to, že Brad Pitt tu predstavuje tu nenazranu elitu, ktorá cuca celý svet.
V zavere filmu - choroba nám poskytne čas....


[quote="pid:4689, uid:196"]Svetová vojna Z" keď hlavný hrdina zosobnený Bradom Pittom uniká z Izraela na Bieloruskou lietadle pred zombíkmi.[/quote] Až na to, že Brad Pitt tu predstavuje tu nenazranu elitu, ktorá cuca celý svet. V zavere filmu - choroba nám poskytne čas....
779
6
5
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept