Videá, filmy, knihy
Nebeská dálnice v Číně

Výstavba této dálnice "do nebes" v Číně trvala 5 let, vč. projektování, má 240 km, z toho 1/2 tvoří mosty a tunely.
Za tuto dobu nejsou čeští "odborníci" schopni ani opravit dálnici Praha - Brno, o kvalitě prací ani nemluvě...


https://www.youtube.com/embed/1kVpBhAWQkg


Výstavba této dálnice "do nebes" v Číně trvala 5 let, vč. projektování, má 240 km, z toho 1/2 tvoří mosty a tunely. Za tuto dobu nejsou čeští "odborníci" schopni ani opravit dálnici Praha - Brno, o kvalitě prací ani nemluvě... https://www.youtube.com/embed/1kVpBhAWQkg

Za tuto dobu nejsou čeští "odborníci" schopni ani opravit dálnici Praha - Brno, o kvalitě prací ani nemluvě...


Tie jedovaté reči si si mohol odpustiť.


Kvalita prác je na vysokej úrovni aj u nás.


Rýchlosť výstavby v číne má pár "nedôležitých" príčin:


  • Investorom je štát. Infraštruktúra je na prvom mieste. Zelený a ostatný úradnícky xindel je upozadený. S vykupovaním pozemkov si tam nerobia problém.
  • Nerobia sa výberové konania netlačí sa na čo najnižšie ceny. Stavári proste postavia nové podporné továrne. Je tam v podstate štátny kapitalizmus. Aj mi sme také mali za socíku.
  • Väčšina veľkých infraštruktúrnych diel je riadená aj dozorovaná inžinierskymi firmami z Europy a SŠA. Stavebný dozor a hlavní inžinieri stavieb sú z USA a europy. Áno aj české pobočky nadnárodných inžinierskych firiem tam vysiela (osobne som sa s takými ľudmi rozprával). Pritom Čína má 1.3mld. ľudí.

ps. Adoruješ za nové centrum koncentrácie riadenia až príliš okato. Musíš sa viac snažiť.


[quote="pid:4518, uid:270"]Za tuto dobu nejsou čeští "odborníci" schopni ani opravit dálnici Praha - Brno, o kvalitě prací ani nemluvě...[/quote] Tie jedovaté reči si si mohol odpustiť. Kvalita prác je na vysokej úrovni aj u nás. Rýchlosť výstavby v číne má pár "nedôležitých" príčin: - Investorom je štát. Infraštruktúra je na prvom mieste. Zelený a ostatný úradnícky xindel je upozadený. S vykupovaním pozemkov si tam nerobia problém. - Nerobia sa výberové konania netlačí sa na čo najnižšie ceny. Stavári proste postavia nové podporné továrne. Je tam v podstate štátny kapitalizmus. Aj mi sme také mali za socíku. - Väčšina veľkých infraštruktúrnych diel je riadená aj dozorovaná inžinierskymi firmami z Europy a SŠA. Stavebný dozor a hlavní inžinieri stavieb sú z USA a europy. Áno aj české pobočky nadnárodných inžinierskych firiem tam vysiela (osobne som sa s takými ľudmi rozprával). Pritom Čína má 1.3mld. ľudí. ps. Adoruješ za nové centrum koncentrácie riadenia až príliš okato. Musíš sa viac snažiť.

Odpustit ? Zářným příkladem šlendriánu u nás je v současnosti vozovka na dálničním mostě na D1 ve Velkém Meziříčí na D1 Praha-Brno, která vydržela po jeho "opravě" cca půl roku.
Uváděný důvod ? Jezdí po něm auta...


P.S. Není čas na něco čekat, musí se jednat, Dušane !


Odpustit ? Zářným příkladem šlendriánu u nás je v současnosti vozovka na dálničním mostě na D1 ve Velkém Meziříčí na D1 Praha-Brno, která vydržela po jeho "opravě" cca půl roku. Uváděný důvod ? Jezdí po něm auta... P.S. Není čas na něco čekat, musí se jednat, Dušane !

Ako k tomu by som doplnil, ze ani v cine nie je kvalita boh vie aka (vid priehrada Tri rokliny ktora sa posunula pri velkych privalovych dazdoch a potom ju v tichosti cez noc vypustali, pricom zaplavovali dediny pod nou). Stavia sa tam rychlo len preto, ze Cina bola zvolena ako dalsie hniezdo buducich satanistov. Vedlajsi problem takejto mohutnej vystaby je uplna likvidacia zivotneho prostredia. Vsade samy beton.


V CR a SR je problem s dopravnymi tepnami hlavne kvoli tomu aby sa prilis neposilnil trh vo vnutri statu. Na Slovensku uz Meciar spominal, ze nutne potrebujeme dialnicu spajajucu Kosice a Bratislavu ... a stale to nie je .... co sa jednemu javi ako neschopnost riadenia je pre ineho cielom ... Komu by nemci, belgicania holandania a spol odvazali odpad keby Slovensko a Cesko malo silnu vnutornu ekonomiku? No najskor niekomu ... to uz by aj zmysel EU padol. A takto sa narocky zdrzuje vystavba kritickej infrastruktury aby stat ostal stale povolny vonkajsiemu ekonomickemu agresorovi so silnejsou ekonomikou.


Ako k tomu by som doplnil, ze ani v cine nie je kvalita boh vie aka (vid priehrada Tri rokliny ktora sa posunula pri velkych privalovych dazdoch a potom ju v tichosti cez noc vypustali, pricom zaplavovali dediny pod nou). Stavia sa tam rychlo len preto, ze Cina bola zvolena ako dalsie hniezdo buducich satanistov. Vedlajsi problem takejto mohutnej vystaby je uplna likvidacia zivotneho prostredia. Vsade samy beton. V CR a SR je problem s dopravnymi tepnami hlavne kvoli tomu aby sa prilis neposilnil trh vo vnutri statu. Na Slovensku uz Meciar spominal, ze nutne potrebujeme dialnicu spajajucu Kosice a Bratislavu ... a stale to nie je .... co sa jednemu javi ako neschopnost riadenia je pre ineho cielom ... Komu by nemci, belgicania holandania a spol odvazali odpad keby Slovensko a Cesko malo silnu vnutornu ekonomiku? No najskor niekomu ... to uz by aj zmysel EU padol. A takto sa narocky zdrzuje vystavba kritickej infrastruktury aby stat ostal stale povolny vonkajsiemu ekonomickemu agresorovi so silnejsou ekonomikou.
Upravené pred 3 dňami o 13:34

Riešenie je jasné: Na slovensku dve štátne(100% účasť štátu a nie akciovka) stavbárske firmy (na stavbu diaľnic, priehrady, ekologické stavby až stavby optických vlákien) s vlastnými učilišťami (s plánom potreby ľudí). Normálny plat nástup 1500eur aj pre robotníkov s prideleným bytom. A dve štátne projekčné kancelárie na inžinierske stavby. Dlhodobý plán revidovaný podľa potreby (najmenej 100rokov) zohľaňujúci demografické potreby a potreby životného prostredia.


Riešenie je jasné: Na slovensku dve štátne(100% účasť štátu a nie akciovka) stavbárske firmy (na stavbu diaľnic, priehrady, ekologické stavby až stavby optických vlákien) s vlastnými učilišťami (s plánom potreby ľudí). Normálny plat nástup 1500eur aj pre robotníkov s prideleným bytom. A dve štátne projekčné kancelárie na inžinierske stavby. Dlhodobý plán revidovaný podľa potreby (najmenej 100rokov) zohľaňujúci demografické potreby a potreby životného prostredia.

Myslíte, že skutečně vydrží silná zemětřesení?
A v případě, že se něco stane, kde jsou sjezdy z dálnice? Moc časté tam asi nebudou.
Na druhou stranu, stavba velkolepá a video jsem rád zhlédl bez ohledu na to, jestli dálnice je v Číně nebo třeba v Brazílii.


Myslíte, že skutečně vydrží silná zemětřesení? A v případě, že se něco stane, kde jsou sjezdy z dálnice? Moc časté tam asi nebudou. Na druhou stranu, stavba velkolepá a video jsem rád zhlédl bez ohledu na to, jestli dálnice je v Číně nebo třeba v Brazílii.

Myslíte, že skutečně vydrží silná zemětřesení?


Som pozeral nie jeden dokument o mostoch a vseobecne stavebnictvo ma problem so zemetraseniami dost porieseny. Ak to neodflakli tak by to malo zniest zemetrasenie.


[quote="pid:4571, uid:181"]Myslíte, že skutečně vydrží silná zemětřesení?[/quote] Som pozeral nie jeden dokument o mostoch a vseobecne stavebnictvo ma problem so zemetraseniami dost porieseny. Ak to neodflakli tak by to malo zniest zemetrasenie.
431
6
4
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept