Mimo kategórií
Banka Fed: Existuje riziko pokračovania firemných bankrotov v USA

Fed takisto varoval, že aktuálne zmeny v ekonomike urýchlené koronakrízou môžu spôsobiť napríklad prepad cien na trhu komerčných nehnuteľností.


Podľa americkej centrálnej banky (Fed) existuje veľké riziko, že bankroty firiem v USA budú pokračovať.


Riziká pokračovania firemných bankrotov zostávajú vysoké, aj keď sa ekonomika USA dostáva z pandémie nového koronavírusu, uviedol Fed vo svojej polročnej správe o menovej politike pre Kongres.


Firemné pôžičky sú podľa Fedu "aktuálne v blízkosti historických maxím". Vysoká hotovosť, nízke úrokové sadzby a oživenie rastu ekonomiky síce môžu v krátkodobom horizonte utlmiť problémy, ale "riziká insolvencie ohrozujúce malé a stredné firmy, rovnako ako niektoré veľké firmy, zostávajú vysoké", uviedol Fed.


Šéf Fedu predloží správu na vypočúvaní bankovému výboru Senátu v utorok (23. 2.) a výboru pre finančné služby Snemovne reprezentantov v stredu (24. 2.). Po tom, čo predstaví svoje zhrnutie stavu ekonomiky, bude čeliť otázkam zákonodarcov, ktoré sa zrejme budú sústrediť na to, akú veľkú federálnu pomoc ekonomika ešte potrebuje. Administratíva prezidenta Joea Bidena presadzuje balík stimulov v hodnote 1,9 bilióna USD (1,57 bilióna eur).


Fed takisto varoval, že aktuálne zmeny v ekonomike urýchlené koronakrízou môžu spôsobiť napríklad prepad cien na trhu komerčných nehnuteľností.


Správa Fedu takisto upozornila, že pôžičky a výdavky použité v niektorých krajinách na boj s pandémiou zvýšili zraniteľnosť ich finančných systémov a že situácia sa môže ešte zhoršiť. Turbulencie v niektorých rozvíjajúcich sa ekonomikách sa môžu preliať a spôsobiť dodatočné negatívne vplyvy pre finančný systém a ekonomickú aktivitu v USA.
https://www.teraz.sk/ekonomika/banka-fed-existuje-riziko-pokracovania/529745-clanok.html


Fed takisto varoval, že aktuálne zmeny v ekonomike urýchlené koronakrízou môžu spôsobiť napríklad prepad cien na trhu komerčných nehnuteľností. Podľa americkej centrálnej banky (Fed) existuje veľké riziko, že bankroty firiem v USA budú pokračovať. Riziká pokračovania firemných bankrotov zostávajú vysoké, aj keď sa ekonomika USA dostáva z pandémie nového koronavírusu, uviedol Fed vo svojej polročnej správe o menovej politike pre Kongres. Firemné pôžičky sú podľa Fedu "aktuálne v blízkosti historických maxím". Vysoká hotovosť, nízke úrokové sadzby a oživenie rastu ekonomiky síce môžu v krátkodobom horizonte utlmiť problémy, ale "riziká insolvencie ohrozujúce malé a stredné firmy, rovnako ako niektoré veľké firmy, zostávajú vysoké", uviedol Fed. Šéf Fedu predloží správu na vypočúvaní bankovému výboru Senátu v utorok (23. 2.) a výboru pre finančné služby Snemovne reprezentantov v stredu (24. 2.). Po tom, čo predstaví svoje zhrnutie stavu ekonomiky, bude čeliť otázkam zákonodarcov, ktoré sa zrejme budú sústrediť na to, akú veľkú federálnu pomoc ekonomika ešte potrebuje. Administratíva prezidenta Joea Bidena presadzuje balík stimulov v hodnote 1,9 bilióna USD (1,57 bilióna eur). Fed takisto varoval, že aktuálne zmeny v ekonomike urýchlené koronakrízou môžu spôsobiť napríklad prepad cien na trhu komerčných nehnuteľností. Správa Fedu takisto upozornila, že pôžičky a výdavky použité v niektorých krajinách na boj s pandémiou zvýšili zraniteľnosť ich finančných systémov a že situácia sa môže ešte zhoršiť. Turbulencie v niektorých rozvíjajúcich sa ekonomikách sa môžu preliať a spôsobiť dodatočné negatívne vplyvy pre finančný systém a ekonomickú aktivitu v USA. https://www.teraz.sk/ekonomika/banka-fed-existuje-riziko-pokracovania/529745-clanok.html
142
0
1
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept