Egregoriálno-matričné riadenie
Zemřel tvůrce sochy "Útočícího býka" (Charging Bull) , ikonického symbolu Wall Street, Arturo Di Modica

V pátek, ve věku 80 let zemřel ve svém domě v sicilské Vittorii Arturo Di Modica, tvůrce proslulého Wallstreetského "Útočícího býka".


Italský sochař žil v New Yorku 40 let, přijel v roce 1973, kdy si otevřel umělecký ateliér v městském sousedství SoHo.


Pomocí náklaďáku a jeřábu, bez povolení, nainstaloval v New Yorském finančním okrsku sochu bronzové býka noci 16. prosince 1989.


Umělec údajně utratil 350 tisíc dolarů ze svých peněz, aby vytvořil tuto 3,5 tunovou bronzovou bestii, která má symbolizovat houževnatost Americké ekonomiky po krachu na burze roku 1987.


Řekl, že zamýšlel sochu jako vtip a provokaci, místo toho se ale stala zatraceně vážnou věcí, předurčenou stát se jedním z nejnavštěvovanějších monumentů.


V rozhovoru pro La Republica uvedl, že asi 40 kamarádů, jeřáb a náklaďák provedli rychlou operaci (v originálním článku "swift operation), na kterou měli pět minut, jinak by riskovali, že je chytí policie. Vypozoroval, že policie v noci dělá kolem Wall Street "kolečko" každých 7-8 minut.


Když sochař a jeho kamarádi dorazili na místo, zjistil, že tam byl vztyčen vánoční strom. Uložili tam býka tak jako tak a otevřeli si Šampaňské. (Champagne)


Di Modica opustil Vittorii na Sicílii ve věku 19 let a odjel do Florencie, kde studoval výtvarné umění.


V čase své smrti pracoval na prototypu dvojice koní, které měl v plánu vytvořit pro sicilské město. Předpokládalo se, že dílo bude 132 stop (asi 40 metrů) vysoké a bude vztyčeno na břehu řeky.


Pohřeb se bude konat v pondělí, ve Vittorijském Kostele Svatého Jana Křtitele, jakožto oficiální den smutku.


6032af8731cc7


https://www.ntd.com/arturo-di-modica-sculptor-of-wall-street-bull-dies-at-80_569917.html


V pátek, ve věku 80 let zemřel ve svém domě v sicilské Vittorii Arturo Di Modica, tvůrce proslulého Wallstreetského "Útočícího býka". Italský sochař žil v New Yorku 40 let, přijel v roce 1973, kdy si otevřel umělecký ateliér v městském sousedství SoHo. Pomocí náklaďáku a jeřábu, bez povolení, nainstaloval v New Yorském finančním okrsku sochu bronzové býka noci 16. prosince 1989. Umělec údajně utratil 350 tisíc dolarů ze svých peněz, aby vytvořil tuto 3,5 tunovou bronzovou bestii, která má symbolizovat houževnatost Americké ekonomiky po krachu na burze roku 1987. Řekl, že zamýšlel sochu jako vtip a provokaci, místo toho se ale stala zatraceně vážnou věcí, předurčenou stát se jedním z nejnavštěvovanějších monumentů. V rozhovoru pro La Republica uvedl, že asi 40 kamarádů, jeřáb a náklaďák provedli rychlou operaci (v originálním článku "swift operation), na kterou měli pět minut, jinak by riskovali, že je chytí policie. Vypozoroval, že policie v noci dělá kolem Wall Street "kolečko" každých 7-8 minut. Když sochař a jeho kamarádi dorazili na místo, zjistil, že tam byl vztyčen vánoční strom. Uložili tam býka tak jako tak a otevřeli si Šampaňské. (Champagne) Di Modica opustil Vittorii na Sicílii ve věku 19 let a odjel do Florencie, kde studoval výtvarné umění. V čase své smrti pracoval na prototypu dvojice koní, které měl v plánu vytvořit pro sicilské město. Předpokládalo se, že dílo bude 132 stop (asi 40 metrů) vysoké a bude vztyčeno na břehu řeky. Pohřeb se bude konat v pondělí, ve Vittorijském Kostele Svatého Jana Křtitele, jakožto oficiální den smutku. ![6032af8731cc7](serve/attachment&path=6032af8731cc7) https://www.ntd.com/arturo-di-modica-sculptor-of-wall-street-bull-dies-at-80_569917.html
Upravené 21. 2. 2021 o 20:10

Arturo Di Modica, tvůrce proslulého Wallstreetského "Útočícího býka".
Tak to by chtělo trochu dosvětlit....
Charging Bull, to vám není útočící býk, jako Měděný jezdec není měděný had.... jen to tak může vypadat.


  • V prvním plánu je to Street Art.
  • V druhým plánu je to Arturovo perfektní PíáRko. Podle burziánskýho argotu vsadil na býka-růst aktiva. Taky těch kopií nasekal.... a cena 350 tisíc dolarů...podle mě to dal za půlku.
  • V třetím plánu je to jistý projev matrice. Nabízí se "lízátko" zabalený do kultu s dvěma rohy. Tak to já baštit nebudu.
  • Vidím to pozitivně. Je to poslední zhmotnění amerického snu o patriotizmu....od makaróna. Takový ještě odražení už mrtvý kočky od medvědí dlažby Wall Streetu, co vyhodili z okna NYSE. Dnešní konfigurace.....GameStop. A malá odbočka.. zatím je rok 1989.
  • Duben 1991, ještě tam budem.....David s kámoši a několika kýblema růžového latexu začíná v noci líčit (taky street art) Iosifa Stalina-2...tank co nikdy neosvobozoval a v srpnu se na "ótéčko" šplhá Boris... ratatatata to řachla Rudá armáda. Konec matrice.

[quote="pid:4473, uid:181"]Arturo Di Modica, tvůrce proslulého Wallstreetského "Útočícího býka".[/quote]Tak to by chtělo trochu dosvětlit.... Charging Bull, to vám není útočící býk, jako Měděný jezdec není měděný had.... jen to tak může vypadat. - V prvním plánu je to Street Art. - V druhým plánu je to Arturovo perfektní PíáRko. Podle burziánskýho argotu vsadil na býka-růst aktiva. Taky těch kopií nasekal.... a cena 350 tisíc dolarů...podle mě to dal za půlku. - V třetím plánu je to jistý projev matrice. Nabízí se "lízátko" zabalený do kultu s dvěma rohy. Tak to já baštit nebudu. - Vidím to pozitivně. Je to poslední zhmotnění amerického snu o patriotizmu....od makaróna. Takový ještě odražení už mrtvý kočky od medvědí dlažby Wall Streetu, co vyhodili z okna NYSE. Dnešní konfigurace.....GameStop. A malá odbočka.. zatím je rok 1989. - Duben 1991, ještě tam budem.....David s kámoši a několika kýblema růžového latexu začíná v noci líčit (taky street art) Iosifa Stalina-2...tank co nikdy neosvobozoval a v srpnu se na "ótéčko" šplhá Boris... ratatatata to řachla Rudá armáda. Konec matrice.

Vedi.Vini......

Upravené 22. 2. 2021 o 05:36

Charging Bull, to vám není útočící býk, jako Měděný jezdec není měděný had.... jen to tak může vypadat.


Čo vyrastie zo zlatého teľaťa, ktorú uctievali, žeby býk?


[quote="pid:4495, uid:190"]Charging Bull, to vám není útočící býk, jako Měděný jezdec není měděný had.... jen to tak může vypadat.[/quote] Čo vyrastie zo zlatého teľaťa, ktorú uctievali, žeby býk?

Moderátor

Čo vyrastie zo zlatého teľaťa, ktorú uctievali, žeby býk?
Nie vždy, ak si to pastier praje tak z neho spraví vola


[quote="pid:4497, uid:7"]Čo vyrastie zo zlatého teľaťa, ktorú uctievali, žeby býk?[/quote]Nie vždy, ak si to pastier praje tak z neho spraví vola
Upravené 22. 2. 2021 o 09:54

žeby býk?
Ale ne Ori, Jevgenij...... telátko boží. Kdyby býk, tak to by byla hra na úplně jiným hřišti. Burza pracuje v explozivní půlvlně jako Bull a v implozivní jako Bear.....jak symbolické. Modlářství, proto asi velcí kluci vaří boršč.
Zeptej se Toreros
60338f357d138
a reddit
603394aa947bf


[quote="pid:4497, uid:7"]žeby býk?[/quote]Ale ne Ori, Jevgenij...... telátko boží. Kdyby býk, tak to by byla hra na úplně jiným hřišti. Burza pracuje v explozivní půlvlně jako Bull a v implozivní jako Bear.....jak symbolické. Modlářství, proto asi velcí kluci vaří boršč. Zeptej se Toreros ![60338f357d138](serve/attachment&path=60338f357d138) a [reddit](https://www.reddit.com/r/nyc/comments/8zegue/putin_on_top_of_a_dildocovered_wall_street_bull/?utm_content=media&utm_medium=post_embed&utm_name=7b608d8eab9c4120b13f226a664c027d&utm_source=embedly&utm_term=8zegue) ![603394aa947bf](serve/attachment&path=603394aa947bf)

Vedi.Vini......

Upravené 22. 2. 2021 o 12:25

Čo vyrastie zo zlatého teľaťa, ktorú uctievali, žeby býk?

Ze zlatého telete, bronzový býk.


Zlato = symbol ryzosti, peníze kryté zlatem, sice mamon, ale aspoň za ním bylo něco "reálného"
Bronz = zde jako náhražka zlata, faleš, cena 350 000 $, ale ve skutečnosti, dle

podle mě to dal za půlku.

takže už jenom nafouklá bublina, něco sur-reálného, místo "reálných" peněz už jenom virtuální jedničky a nuly, deriváty a spol (na značce je slovo tunel...)


[quote="pid:4497, uid:7"]Čo vyrastie zo zlatého teľaťa, ktorú uctievali, žeby býk?[/quote] Ze zlatého telete, bronzový býk. Zlato = symbol ryzosti, peníze kryté zlatem, sice mamon, ale aspoň za ním bylo něco "reálného" Bronz = zde jako náhražka zlata, faleš, cena 350 000 $, ale ve skutečnosti, dle [quote="pid:4495, uid:190"]podle mě to dal za půlku.[/quote] takže už jenom nafouklá bublina, něco sur-reálného, místo "reálných" peněz už jenom virtuální jedničky a nuly, deriváty a spol (na značce je slovo tunel...)

něco sur-reálného
Přesně ....symbol amerického snu...vytunelovaní kvakeři.


[quote="pid:4522, uid:240"]něco sur-reálného[/quote]Přesně ....symbol amerického snu...vytunelovaní kvakeři.

Vedi.Vini......

Ze zlatého telete, bronzový býk.


Takmer som napísal bronzový býk, len som si pomyslel, že narážka by bola príliš okatá, lebo platí toto:


Zlato = symbol ryzosti, peníze kryté zlatem, sice mamon, ale aspoň za ním bylo něco "reálného"
Bronz = zde jako náhražka zlata, faleš, cena 350 000 $, ale ve skutečnosti, dle


podle mě to dal za půlku.

takže už jenom nafouklá bublina, něco sur-reálného, místo "reálných" peněz už jenom virtuální jedničky a nuly, deriváty a spol (na značce je slovo tunel...)


[quote="pid:4522, uid:240"]Ze zlatého telete, bronzový býk.[/quote] Takmer som napísal bronzový býk, len som si pomyslel, že narážka by bola príliš okatá, lebo platí toto: [quote="pid:4522, uid:240"]Zlato = symbol ryzosti, peníze kryté zlatem, sice mamon, ale aspoň za ním bylo něco "reálného" Bronz = zde jako náhražka zlata, faleš, cena 350 000 $, ale ve skutečnosti, dle podle mě to dal za půlku. takže už jenom nafouklá bublina, něco sur-reálného, místo "reálných" peněz už jenom virtuální jedničky a nuly, deriváty a spol (na značce je slovo tunel...)[/quote]

Moderátor

Takmer som napísal bronzový býk

Bral jsem to jako přihrávku :-)
Počítám s tím, že bylo dobré ji využít.


Třeba to někomu bude k užitku.
Co vidím teď, neviděl jsem dřív.


[quote="pid:4528, uid:7"]Takmer som napísal bronzový býk[/quote] Bral jsem to jako přihrávku :-) Počítám s tím, že bylo dobré ji využít. Třeba to někomu bude k užitku. Co vidím teď, neviděl jsem dřív.

Bral jsem to jako přihrávku :-)


A už viem čo bude názov pre stredajší článok.


[quote="pid:4534, uid:240"]Bral jsem to jako přihrávku :-)[/quote] A už viem čo bude názov pre stredajší článok.

Moderátor

824
10
5
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept