KSB a DVTR
Vlajky na území Slovenska a ich význam

To by nás - dle mého vkusu - dost jednostranně táhlo na Západ. Raději bych zůstal doma...


Oni to prevzali od nás, ale popolvárov návrh sa mi páči:


k tomu poslednému variantu s hviezdou na vrchole pridaj tie dve guličky, nie trojuholníky, ako hlavy.
a získaš veľmi silnú vlajku...
Vlajku, v ktorej budeš mať všetko pre Slovensko.
Ak sa mi moj pocit potvrdí, tak ju budeme vtláčať všetkými sposobmi do informačného poľa.
cca o dva-tri týždne sa k tomu definitívne vyjadrím.


[quote="pid:5276, uid:240"]To by nás - dle mého vkusu - dost jednostranně táhlo na Západ. Raději bych zůstal doma...[/quote] Oni to prevzali od nás, ale popolvárov návrh sa mi páči: [quote="pid:5254, uid:112"]k tomu poslednému variantu s hviezdou na vrchole pridaj tie dve guličky, nie trojuholníky, ako hlavy. a získaš veľmi silnú vlajku... Vlajku, v ktorej budeš mať všetko pre Slovensko. Ak sa mi moj pocit potvrdí, tak ju budeme vtláčať všetkými sposobmi do informačného poľa. cca o dva-tri týždne sa k tomu definitívne vyjadrím.[/quote]

Moderátor

Pouze historická vsuvka, vyloveno z paměti.
Existuje zajímavá varianta pěticípé hvězdy - růže. Doporučuji nahlédnout, které rody ji měly ve znaku a jak a čím se vyznačovaly.
Růže obecně jako symbol má velmi vysokou ochrannou funkci. Je to skrytý pentagram, nese vládu nad 5 živly, symbol síly.
Je vyvážená, nese v sobě zlatý řez.
A pokud se nemýlím, jeden z Přemyslovců, když již bylo ouvej, náhle bylo nalezeno jednak důležité kopí a také se náhle odkudsi objevila i standarta, která kromě kříže nesla také několik růží. Další podrobnosti již nevzpomínám, pouze těch několik pro jejich souvztažnosti.


Pouze historická vsuvka, vyloveno z paměti. Existuje zajímavá varianta pěticípé hvězdy - růže. Doporučuji nahlédnout, které rody ji měly ve znaku a jak a čím se vyznačovaly. Růže obecně jako symbol má velmi vysokou ochrannou funkci. Je to skrytý pentagram, nese vládu nad 5 živly, symbol síly. Je vyvážená, nese v sobě zlatý řez. A pokud se nemýlím, jeden z Přemyslovců, když již bylo ouvej, náhle bylo nalezeno jednak důležité kopí a také se náhle odkudsi objevila i standarta, která kromě kříže nesla také několik růží. Další podrobnosti již nevzpomínám, pouze těch několik pro jejich souvztažnosti.

Tato myslienka sa mi paci. Ako dobre vieme, laska je hybnou silou celeho sTvorenia. Par dni do zadu som rozmyslal ako zakomponovat lasku do vlajky\znaku. Aky je symbol lasky? No je to srdce, ale to tazko zakomponovat do znaku, lebo somari by hned znak spochybnili. Tiez zrdce to je skor znak eroticky.


Ale ta ruza, ten kvet to je velmi dobra myslienka.
Koniec koncov smile


603d27d3eb704


Tato myslienka sa mi paci. Ako dobre vieme, laska je hybnou silou celeho sTvorenia. Par dni do zadu som rozmyslal ako zakomponovat lasku do vlajky\znaku. Aky je symbol lasky? No je to srdce, ale to tazko zakomponovat do znaku, lebo somari by hned znak spochybnili. Tiez zrdce to je skor znak eroticky. Ale ta ruza, ten kvet to je velmi dobra myslienka. Koniec koncov :) ![603d27d3eb704](serve/attachment&path=603d27d3eb704)
Upravené 1. 3. 2021 o 19:59

Tiez zrdce to je skor znak eroticky. Vid


Bolo nutné takto degradovať ďalšiu diskusiu?


[quote="pid:5384, uid:106"]Tiez zrdce to je skor znak eroticky. Vid[/quote] Bolo nutné takto degradovať ďalšiu diskusiu?

Bolo nutné takto degradovať ďalšiu diskusiu?

Ospravedlnujem sa. Zmazal som tie obrazky.


[quote="pid:5403, uid:217"]Bolo nutné takto degradovať ďalšiu diskusiu?[/quote] Ospravedlnujem sa. Zmazal som tie obrazky.

Trochu som to upravil v skicári.
Nemôžem si pomôcť ale mne sa to páči takto smile
Je tam toľko pozitívnych zmyslových rovín že sa to ani na prstoch rúk nedá spočítať. smile


Nová vlajka Československá smile


603e1e4905ee4


Mám s toho dobrý pocit smile


Trochu som to upravil v skicári. Nemôžem si pomôcť ale mne sa to páči takto :) Je tam toľko pozitívnych zmyslových rovín že sa to ani na prstoch rúk nedá spočítať. :) Nová vlajka Československá :) ![603e1e4905ee4](serve/attachment&path=603e1e4905ee4) Mám s toho dobrý pocit :)

moj prvy dojem z tejto vlajky - Cinska symbolika. pocitovo mi to nesedi.


jedna z priorit riadenia je aj chronologicka, ako tato vlajka nadvazuje na nase dejiny? radsej by som sa tocil okolo vlajky Nitrianskeho kniezactva alebo Matusa Caka Trencianskeho. dvojkriz by sa mohol zamenit za iny nam blizky symbol.


touto hindo-tibetsko-cinskou vlajkou by sme sa len podpisali pod Cinu ako centru koncentracie riadenia. na zmenu vlajky ale este mame casu dost, snad tu nikto nevidi suverenny stat...


moj prvy dojem z tejto vlajky - Cinska symbolika. pocitovo mi to nesedi. jedna z priorit riadenia je aj chronologicka, ako tato vlajka nadvazuje na nase dejiny? radsej by som sa tocil okolo vlajky Nitrianskeho kniezactva alebo Matusa Caka Trencianskeho. dvojkriz by sa mohol zamenit za iny nam blizky symbol. touto hindo-tibetsko-cinskou vlajkou by sme sa len podpisali pod Cinu ako centru koncentracie riadenia. na zmenu vlajky ale este mame casu dost, snad tu nikto nevidi suverenny stat...

moj prvy dojem z tejto vlajky - Cinska symbolika. pocitovo mi to nesedi.

Na tuto okolnost jsem již poukázal zde
Když jsem se na vlajku podíval tímto úhlem pohledu (tj. co ještě jiného mi to připomíná), tak musím říct, že díky výběru “fontu” a díky “dynamice” kresby, tak mě to silně táhne, že je to znak čínského/japonského/korejského písma.
Barvy, správně vybrané s ohledem na odkaz Nitry a Velké Moravy, však tento pocit u mne dále posilují.


výběr “fontu” a “dynamika” kresby ~ jako by to bylo taženo štětcem pro psaní výše zmíněných typů písma
příklad zde čínština
603e86bec0bd1


zde japonština
603e87cdf1e1b


[quote="pid:5544, uid:252"]moj prvy dojem z tejto vlajky - Cinska symbolika. pocitovo mi to nesedi.[/quote] Na tuto okolnost jsem již poukázal zde [quote="pid:4632, uid:240"]Když jsem se na vlajku podíval tímto úhlem pohledu (tj. co ještě jiného mi to připomíná), tak musím říct, že díky výběru “fontu” a díky “dynamice” kresby, tak mě to silně táhne, že je to znak čínského/japonského/korejského písma. Barvy, správně vybrané s ohledem na odkaz Nitry a Velké Moravy, však tento pocit u mne dále posilují.[/quote] výběr “fontu” a “dynamika” kresby ~ jako by to bylo taženo štětcem pro psaní výše zmíněných typů písma příklad zde čínština ![603e86bec0bd1](serve/attachment&path=603e86bec0bd1) zde japonština ![603e87cdf1e1b](serve/attachment&path=603e87cdf1e1b)
Upravené 2. 3. 2021 o 19:49

Nemôžem si pomôcť ale mne sa to páči takto


Za mě nejlepší verze.


Přesto...tak nějak si říkám, že ta vlajka jako by zapomínala, že nejsme jen Tatry, Krkonoše a ta další "taky pohoří".


Dodatek:


touto hindo-tibetsko-cinskou vlajkou by sme sa len podpisali pod Cinu ako centru koncentracie riadenia. na zmenu vlajky ale este mame casu dost, snad tu nikto nevidi suverenny stat...


Nu, s Tibetem mě to taky napadlo...vlajka stále působí příliš vysokohorsky, ale symbol spojených rukou jako společného díla se mi líbí, s kulatými hlavami je to lepší, než trojúhelníky.


Celovek mě přivádí i k té myšlence, že když se na vlajku podívá cizinec, který o ČSR četl krátce v zeměpisném atlase a možná slyšel párkrát ve zprávách, tak aby si ji dokázal přiřadit.


[quote="pid:5470, uid:138"]Nemôžem si pomôcť ale mne sa to páči takto[/quote] Za mě nejlepší verze. Přesto...tak nějak si říkám, že ta vlajka jako by zapomínala, že nejsme jen Tatry, Krkonoše a ta další "taky pohoří". Dodatek: [quote="pid:5544, uid:252"]touto hindo-tibetsko-cinskou vlajkou by sme sa len podpisali pod Cinu ako centru koncentracie riadenia. na zmenu vlajky ale este mame casu dost, snad tu nikto nevidi suverenny stat...[/quote] Nu, s Tibetem mě to taky napadlo...vlajka stále působí příliš vysokohorsky, ale symbol spojených rukou jako společného díla se mi líbí, s kulatými hlavami je to lepší, než trojúhelníky. Celovek mě přivádí i k té myšlence, že když se na vlajku podívá cizinec, který o ČSR četl krátce v zeměpisném atlase a možná slyšel párkrát ve zprávách, tak aby si ji dokázal přiřadit.
Upravené 2. 3. 2021 o 20:50
12
4.24k
84
18
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept